Új privát üzeneted érkezett!

Tökmag, megnéztem!

Baba-mama jóga 1, Kata tartja.
Csütörtökön : 15.30-16.00: babamasszázs, utána 16.00 - 17.00 jóga

Nekem a jövő hét nem jó, mert Viktor helyettesít, szóval egész héten dolgozik, és az a tervem, hogy pár napra lemegyek Ráckevére az ikres barátnőmhöz.
Ha változik valami, akkor szólok, de inkább utána kezdjük!

Amadea, ne felejtsd, hogy Anyukád már minimum 1 gyereket felnevelt - ők másképp állnak a dolgokhoz!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


kisfiam egész napos elfoglaltságát megörökítettem.
ím:

Kép

Grétikém pedig így pancsizott tegnap a lakókocsi előtt a legnagyobb hőségben:

Kép

öööö nekem még nem volt időm kimenni a tengerpartra. pedig itt van olyan 100-200 méterre.
tegnap vagy fáradt voltam, vagy hőség volt, vagy apával dolgoztunk a laptopon.
ma pedig vagy apának árajánlatokat, számlákat készítettem, vagy Géza bébet őríztem, míg Anyukám a másik hárommal csobbant a habokban.
no, de még van 5 nap. addig hátha.... :roll:

Kép
kissmanó
 
 


Borcsa ma teljesen ki van ütve, oltás után alszik. Egyelőre nem lázas, most kezd kicsit melegedni, meg nyügizni, ezért magamra kötöttem. István hallott vmi előadást a fesztiválon egy pszichológusnő tartotta, aki annyira ecsetelte, hogy a babáknak az első 4-5 hónapban mennyire fontos az anyával való testi kontaktus, hogy István teljesen berezelt, nem cseztünk-e el vmit azzal, h nem hordoztuk olyan sokat kendőben... Azért most sem cipelem állandóan magamon, de igyekszünk sokkal többet simogatni meg hordozni. Ebben a kötésben elég praktikus, most akarok krumplit hámozni, meglátom, sikerül-e így...

A memnococcus milyen betegség? Mi azt egyelőre nem kértük, nem tudom, meddig kell elkezdeni az oltást. A rotáról, hála a remek védőnőnek, lekéstünk, mert nem mondta időben. Bár nem is biztos, hogy kértük volna, szerintem sem kell mindent oltatni, és tényleg sokféle rota lehet...

Borcsa ugye jövő héten lesz 3 hónapos. Erre a ma mért adataita kiskönyvben beírták a két hónaposhoz. A 2 hós oltást kapta ma, mert dokinéni pont azelőtt ment el szabira, hogy Borcsa töltötte a 2 hót, utána meg mi nem voltunk egy hétig. Erre idióta védőnők (nemcsak a mienk volt ott) közölték, amikor mondtam, hogy jövő héten már 3 hósn a gyerek, hogy nem baj, még csak 2 hónaposnak számít, mert most kapja az oltást... Normális az ilyen?? Jövő héten úgysem fogják lemérni megint mindenét! Tiszta hüyék, de én ma már úgy voltam a mienkkel, hogy nem is szólok hozzá semmit, csak ha muszáj. Mert tényleg kavar össze-vissza. A Konakiont is miatta nem kapta 3 hétig Borcsa, mert azt mondta, h havonta egyszer kell. A kórházban meg csodálkoztak, hogy miért nem hetente adom...
Kíváncsi vagyok, hogy négy hónaposan fogják megkérdezni, hogy kezd-e már gőgicsélni, amikor már kb 3 hete minimum gőgicsél???
csak az a baj, h ezeket is mi fizetjük...

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 

 
 

Bocsi, megint egy pici belekotty. :wink:

Csillagtáncos,
Rotát 6 hónapos korig lehet beadni (az utolsó kört), nem késtetek le, még belefértek, ha akarod. Nem hagyományos oltás, szájon át kapják. Lehet a többi oltással együtt is adni. Nem véd az összes vállfajra, de a húzósabbakra igen.

A Konakionnal kapcsolatban igaza van védőnődnek, nemrég változott az előírás, régebben hetente kellett adni, most havonta, két hetes kortól.

A három hónapos baba akkor "számít" oltásilag 2 hónaposnak, ha vagy egy hónappal a kiírt időpont előtt született, de ezt nem mindig veszik figyelembe.

Kép KépKép
lorca
 
 


Mi is most voltunk a két hós oltáson. A szívünk szakadt, de hát muszáj.

Én is úgy tudok mindent mint Lorca.

Mi végül kértünk a rotára receptet, mivel Áron bölcsis lesz, és nem szeretném, ha olyan korán a közösségben összeszedne egy ilyen csúnya betegséget.
Nekem a drnő azt mondta, hogy 6 hónapos korig lehet beadni a 2. "oltást" (ami tényleg csepp) és a 2 alkalom között minimum 4 hétnek kell eltelni, szóval Csillag, még belefértek!

Ami viszont nem tetszik, hogy állítólag csak 2-3 éves koráig védi - igaz állítólag ez alatt az idő alatt a legveszélyeztetettebbek.
Egyébként nekem azt mondta még a drnő, hogy azokra amikre nem véd, szintén jó hatással van az oltás, mert gyengíti a lefolyását!

A konakiont nekünk is havi 1x mondták, de szerintem nem rontottál el semmit, mert Borcsa az elején tápszeres volt, és a konakiont csak az anyatejes babáknak kell.

Áron is kidőlt, igaz az előző 2 etetés között 1/2 4 - 1/2 7 ig, csak 1/2 órát aludt.
REmélem nem lázasodik be!!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


http://velvet.hu/poronty/2009/02/25/maj ... oltasokra/

ajánlott védőoltások árakkal!!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Manó!
Szuperek a képek, legszívesebben odacsücsülnék Grétid mellé a medencébe :oops: :D Te meg azért próbálj pihenni is és tessék megmártózni a tengerben helyettünk is!

Csillag!
Nóri is havonta kapja a Konakiont és ez így teljesen rendben van, jól mondta a védőnőd....és mint már előttem írták a lányok, a rotáról sem csúsztatok még le....

KépKép
amadea
 
 


Sziasztok!

Bogi is, Bius is alszik :)
És Bogi ma éjjel 8 órát aludt egyhuzamban, fél éjféltől fél 8-ig. Valamiért nálunk mindig a fürdetés utáni időszak a nyűgös és ha szopizás után nem alszik el, akkor tudom, hogy vacak éjszakánk lesz. Volt olyan is, h hajnali 4-ig sétálgattunk vele felváltva. De egyszerűen nincs konkrét oka ennek, így nem igazán tudok változtatni rajta.

Amadea, én ugyanúgy vagyok, mint te, úgy érzem, semmit nem tudok elvégezni időben és egyfolytában ásítozok, pedig nekem nem is első baba. Tegnap 5 órán keresztül gyártottam azt a kaját, ami máskor egy óra, na jó, egyszer a saját hülyeségem miatt kellett félbehagyni, mert nem volt otthon az egyik alapanyagból.

Férjem holnap tölti az utolsó munkanapját, pénteken Pestre megy végelszámolni. Még jó, h annakidején május végén nem vállalta be azt a céges utazást, amin úgy ki voltunk akadva, h hogy lehet vkit majdnem a gyereke születésének időpontjában elutaztatni többezer km-re. De egyenlőre semmi bíztató a jövőre nézve :(

Na, gyorsan megyek zuhanyozni, amíg hagynak.

Kép
Kép
mimmi
 
 


Sziasztok!

Jelentem kezdünk rendbe jönni, mind lelkileg, mind én fizikailag. Már hazaköltöztünk újra, apósom visszaállt a normál kerékvágásba szerencsére. Mellemmel még járok sebészetre, még mindig nem tudnak biztosat mondani azzal kapcsolatban, hogy meg kell e nyitni a tályogot, de már bíztatnak, hogy sokat javult, és valószínűleg fel fog szívódni. Már nem is annyira piros és csak kicsit érzékeny. Fejek ezerrel, viszont csak vasárnap szoptathatok, mert azóta kaptam még egy adag gyógyszert sajna, ami csütörtökön fogy el, vasárnapig pedig ürül belőlem. Remélem Noé visszatalál a cicire... :roll:

Olvasom, hogy a védőoltásokról beszélgettek, ez engem is érdekel, hogy mit ajánlott tényleg beadatni neki és mit felesleges. Nekem a rotára mondták tényleg, hogy azt mindenképp kérjem, mert elég ronda betegség tud lenni. Még a bárányhimlőre is mondták, hogy ajánlott, bár ezen csodálkozom, mert nem úgy van, hogy azon jobb túlesni gyerekkorban? :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


hú csajok,tegnap egész nap összevissza 45 percet aludt..nagyon elfáradtam...

én édes "kicsi" lányom ma 5570gr 5 nap alatt 200 gr...én meg aszittem nem eszik, mert néha csinálja a feszkót a cicimen azt 5 perc alatt kiköpi...mondjuk addig ugy szivja hogy a hátam behorpad... :oops:

és holnap kap egy ilyet...mert hétfőn volt a 1. nevenaptya
http://onlinebababolt.hu/?page=webshop/ ... 5&prod=393

így ki tudom rakni az erkélyre is pihizni


ja és kaptunk megint szemcsömpit, meg beutaót szemászetre, ha nem mulna el..(időpont: november hehehe...)


tabati: örülök hogy csöcsik javulnak...:)

mi nem adatunk rotát...a mi gyerekünk nem kapja el :) és kész :)

jövö 7 csüt: vizsgálat, oltások...brrrr :cry:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Sziasztok!
Kismanó, jó pihit nektek!!! Zétinek nem kell tengerpart, hogy azt csinálja, amit Géza baba :D Jajj, nagyon édesek Grétivel.

Niki, a Te csajod is!!! Meg az összes többi :D

Nekem jövő héten kell időpontot kérnem az oltásokra. Asszem mi is tartózkodunk a Rotától. Zé sem fogja elkapni :wink: Csípőszűrésre és az uh-okra augusztusra és szeptemberre kaptunk időpontot.

A héten már 2x hagytam magára. Annyira hiányzott. Hétfőn végre elmentem fodrászhoz. Már annyira utáltam a hajam, hogy majdnem én estem neki ollóval. No meg Zéti is állandóan kapaszkodott bele. Ma meg a 6 hetes kontrollon voltam. Dokim annyira figyelmes volt, hogy még a rákszűrést is megcsinálta, mondván, hogy utoljára tavaly májusban volt. Én teljesen megfeledkeztem róla. Addig Anyukám vigyázott Zétire. Állítólag angyal volt mindkét alkalommal. Evett, büfizett, aludt. Szerencsére az éjszakák is elég jól telnek. Általában 6-7 órát alszik. Nekem az esti és az éjszakai altatásokra kellene kitalálnom valamit. Akkor nem alszik el a kiságyában, csak a karomban. Érdekes, hogy napközben nincs probléma. Na, majd kitalálunk valamit. Annak a Sünös mesének mindjárt utánanézek. Nagyon felkeltettétek az érdeklődésemet :D

Pusszantás mindenkinek!

KépKép
süni76
 
 


Suni!

Nalam pont forditva van. Este konnyebben elalszik, napkozben otthon nehezebben. Persze, ha kimegyunk, 1 perc alatt elalszik a babakocsiban.
Nalunk ejszaka alt. az 1, 4, 7-es kelesek vannak. Viszont az utobbi ket nap fel4-ig, es fel3-ig aludt, cserebe viszont nehezebben aludt el.
Viszont esti bombizes mindig van. Alt. 5-8-ig nyugtalan. Ha ilyenkor megyunk setalni, az eleg jo megoldas, hosszabb idore ilyenkor mar nem alszik el.
Jo lenne valami rendszer, dehat o alakit.

Niki!
Tok szupi az ajandek! :D

Tabati!

Orulok, hogy alakulnak a dolgok. Nagyon ugyes vagy! :)

Mano!
De jo nektek!
Probalj te is kikapcsolodni, szukseged van ra! Menj le egyedul a tengerre fel orara, utana biztos feltoltodsz!

:)
Tegnap Lorkat ketszer is fel evesnek neztek. :D :D
Mar tobb mint 7 kg, es 63 cm-nek mertek. Az teny, hogy rendesen kilog a hordozobol. :D

Mindenkinek pihenteto ejszakat kivanok,
Agi

KépKép
lys
 
 


Lys!

Nálam is detto így van, éjszaka hipp-hopp visszaalszik, napközben meg naggyon nehezen alszik el. És mi is most indulunk sétálni egyet, főleg, hogy apa még úgysincs itthon. ;)

Niki!

Jó kis időpont a november, addig meg szenvedj vele? :shock:

Én úgy kaptam csípő uhra időpontot, hogy csak szeptemberre van, de mondtam, hogy sürgős lenne, mert a dokik azt mondták. (persze csak én éreztem sürgősnek, mert faros babáknál előfordul gyakrabban, hogy probléma van) erre rögtön lett időpont, jövő héten megyünk. De nekem más uh-t nem mondtak... :shock: Kellene máshová is vinnem? :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Csodaszépek a babák egytől egyig.Tegnapi képek Domiról. Holnap oltás :cry: és méreckedés.Ez a sapi nagyon komoly.Szerintetek?
Kép

Kép

Kép
kata840725
 
 


Angyalka lett az a vizbe esett kisfiu, akirol a multkor jott egy hir egy masik forumbol.
:( :( :( :(

KépKép
lys
 
 


:cry: Pedig én vasárnap imádkoztam érte...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Nem jó ilyen hírre jönni :( :( :( ...nagyon szorítottam neki....
El is ment a kedvem a visszaolvasástól...ne haragudjatok :oops: ....
Mi jól vagyunk....

KépKép
amadea
 
 


Lányok!

Di per te után valakinek nagyon fáradt a babája?
Mi tegnap előtt kaptuk meg. Láza nincs, de tegnap este (tehát az oltás után 1 nappal) 9-kor fektettem le, és ma reggel 1/4 9-kor én keltettem. Majdnem 12 órát aludt, és most is fáradt...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


noémi igen aluszékonyak a babók oltás után, csak etesd meg itasd nehogy kiszáradjon...

Kép
Kép
mniki84
 
 


Köszi Niki!
Igen etetem, itatom. Ma már ivott vagy 20 ml teát, 1 órával később pedig bepuszilt 170 ml-t.
Nagyon édes az új vonalzód!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Nóri is folyton alszik, pedig nem is kapott oltást....tegnap 12-től délután 8-ig össz-vissz 1 órát volt fenn (2x szopizott fél órát) és most is nyomja a szunyát...

Kata!
Cuki a fiacskád!

Tabati!
Örülök, hogy jól alakulnak a dolgaid! Szopihoz drukkolok!
Van ahol megcsinálják még a kórházban a hasi UH-t, van ahol beutalót adnak...ha mennetek kellene, azt mondta volna a gyerekdoki....
Én is úgy gondolom, hogy a bárányhimlőn jobb túlesni gyerekkorban...

Niki!
Klassz az ágyikó :wink:

Tegnap elvittem Nórit a kozmetikushoz :wink: ...

KépKép
amadea
 
 


Kozmetikushoz?!
És mit kapott a drága? Arckezelést, pillafestést?! :):):):)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Látom nem csak én vagyok eltűnve, ti is elfoglaltak vagytok.
Olyan furcsa olvasni,hogy ti már az oltásokat kapjátok, mi meg még most leszünk 1 hónaposak. De így jár, aki lusta megszületni.
Az oltásokról pont tegnap beszéltünk a védőnővel. Igaz, azt mondta,hogy majd jövő héten bővebben. Majd hoz egy listát. A rotán én is gondolkodom, de még megkonzultálom a családi gyógyszerésszel, meg a doktornővel. Bennük jobban bízom,mint a védőnőben. Bár most kellemesen csalódtam benne. Nem cseszeget, minden jó, amit csinálok, és segített a szopiban is. Azt sajnos anyukám elcseszte nekem egy kicsit. Itt volt „segíteni”. Állandóan azzal jött, hogy éhes a gyerek, és adjunk neki pótlást. Mondom neki,hogy nem adok, meg egyébként sem fogadja el a cumisüveget. Hát ő megtanította neki, úgy, hogy a ciciből már lusta volt szívni. Szóval volt egy pár üvöltős napunk mire vissza szoktattam. Lehet,hogy csúnya dolog ilyet mondani, de örülök,hogy már nincs itt senki. Kettesben sokkal jobban megy minden. Olyan nyugodt ilyenkor.

Manó, szuperek a fotók, jó is a vízben ilyenkor.
Tabati, örülök,hogy jobban vagy már, és hogy rendeződnek a családi viszonyok. Most,hogy anyukám itt volt, rájöttem,hogy mi nem bírnánk együtt lakni senkivel. Még azt sem,hogy minden nap nálunk legyen valaki.
Süni, nálunk pont fordítva van az alvás, mint nálatok. Este, és éjszaka megy magától, napközben altatni kell. Igaz, az utóbbi pár napban az erkélyen alszik a babakocsiban, ott elég gyorsan sikerül elaltatni. Akartam is kérdezni Noémit,hogy a suttogós altatás minden alvásra vonatkozik-e, vagy csak az estire.Merthogy írta a rituálét a fürdéssel.
Kata tényleg nagyon jó az a sapi. Nagyon édes Dominik.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Amadea!

köszi, akkor ezek szerint nekünk csak csípőre kell menni. Ma voltam védőnőnél, megkaptam a beutalót, és ő is kérdezte, hogy csak csípőre kérjen nekem? Na, tőle is megkérdeztem, hogy miért másra is kéne? De annyian voltak, hogy teljesen szétszórt volt ő is, én is, még a beutalóért is a sarokról fordultam vissza, mert elfelejtettük végül. :lol:
Oltásokat is megkérdeztem, de nem volt nagy segítség... :roll: Azt mondta, hogy nekünk kell eldöntenünk mit szeretnénk beadatni. Rota nála eddig csak 2x fordult elő, ahogy a szavaiból kivettem, ő nem adatná be, és marha drága... :roll: Bárányhimlőt szerintem nem fogjuk, mert egyet értek veled.

Zsu!

Hát nehéz is együtt élni olyan emberekkel, akiket nem te választasz. Úgy értem, hogy én is csak a párommal, meg a gyerekeimmel szeretnék, de bárhogy osztunk szorzunk, ez a legjobb megoldás. Pár év és külön lehetünk, akkor viszont nem kell albira költeni, nem megy potyára a pénz. Ha elmennénk albiba, akkor pár év múlva még nem tudnánk költözni, sőt, ki tudja mikorra épülne fel a házunk... Szerencsére túléltük a dolgokat, most minden szuper, apósom nagyon elgondolkodhatott a dolgain, meg a lelkészünk is beszélt vele, úgyhogy most még beszédesebb, meg vidámabb, mint régen volt. :shock: És őszintének tűnik, nem csak úgy csinálja. Úgyhogy most nagyon jól érzem magam. És Noé is nagyon nyugodt baba szerencsére. :)
Sajnálom, hogy anyukád így rászoktatta a cumisüvegre, de szerintem csak jót akart, ők még azt gondolják, hogy éhen hal a baba, biztos azért sír, mert éhes. Megértelek, anyósommal ugyan semmi gond, csak abban segít amiben kérem, de engem már a kérdés is idegesített amikor szoktunk vissza a mellgyuszi után a cicire és üvöltött Noé, hogy akkor csináljam a tápszert??? Néha meg is bántottam, mert rossz hangnemben szóltam vissza, hogy dehogy, nem kell tápszer. Megyek ebédelni. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


No, úgy látom most már tudom követni a fórum eseményeit. :lol: Hihetetlen, hogy fél öt óta nem írt senki. :shock: :lol:

Lányok!

Nálam ez az egy hónap lett a fordulópont, most hiper kiegyensúlyozottnak érzem magam! :D Ti hogy vagytok ezzel? Volt mindenkinél forduló, vagy csak az én grafikonom ível felfelé? 8) :lol:

Ja, beújítottam én is anyucis vonalzóval, mert ez kiírja a hónapokat is. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát igen, úgy tűnik negatív rekordokat döngetünk. Most már 1 nap telt el.

Lányok hol vagytok??

Nálunk minden rendben, Áron most már nem kókadt, sőt! 1/2 4 óta szinte folyamatosan fent van. Igaz baromi édes. Mosolyog, rötyög...itt volt egy barátnőm, ő is el volt tőle ájulva. Rá is vigyorgott! :)

Jövő héten szerdától péntekig Ráckevén leszünk a barátnőmnél. Napozunk, fürdünk, szóval tök jó lesz - persze ennek feltétele, hogy a babák két etetés között elvannak...

Velünk ennyi.

Ja és tegnap este csináltam hasizomgyakorlatokat, ma meg a Rubint Réka hasizom részének a felét megcsináltam (15 perc)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Sztràjkol mindenki, vagy olvaso üzemmodban vagytok - nem reklamàlàs, én is igy voltam a héten :oops: remélem minden oké veletek.

Tabati, egy pàr hete én is kevesebbet stresszelek, most, hogy jobban belegondolok. A baràtnöm, aki nàlam egy honappal késöbb szült, valodi paramanci hozzàm képest :o

Màr nagy rutinosan egész héten butornézöbe voltunk babàstol: elég jol birta, leszàmitva, hogy mindig ràjön az ehetnék az üzlet közepén, de azonnal, pl. az IKEA kellös közepén nem olyan egyszerü tàvozni- nincs mese, elö a lefejt tejcit, amit jo böven mértem ki neki, de persze az se elég ilyenkor. Ma màr fejvesztve menekültünk az ordito babànkkal az üzletbol, hogy majd a kocsiban szopik, erre nem elmult a nagy éhségroham? :shock: S mikor ezt megjegyezzük neki, teli pofàval vigyorog egész uton, hihetetlen, mintha direkt csinàlnà :lol:

Jo lenne elkapni egy vigyorgos képet, de nekem még nem sikerült lefotoznom :( viszont a Ti babàitok nagyon édesek, egytöl egyig.

Noémi, kezd müködni a lefektetési modszeretek! Ez azt jelenti, hogy féloràn belül elalszik az àgyàban, és 4 oràn àt huzza a lobört!! :) Utàna viszon tovàbbra is 3 orànként kel, hajnalban meg jön a nagy nyögés, oràkon àt, mig a kaki nem tàvozik (ma pl. du. 2-ig :) Szoval még nem alszunk, de este màr tudunk kettesben lakàst tervezni apàval 8)

Most megyek, grillezünk az udvaron, fincsi csirkeszàrnyat, jo kis ragacsos szosszal :P
preta
 
 


Tabati: örülök, hogy minden szempontból javulás van nálatok! :)

Manó: irigy-irigy a tenger miatt. Jó nyaralást Nektek!

Amadea: nekem sincs időm semmire :?

Kata: nagyon cuki Dominik.

Nekünk volt 1,5-2 rossz hetünk, amikor rengeteget sírt Petra. Már a dokihoz is levittem, mert azt hittem beteg :oops: :roll: Szűk 1 hete úgy látszik megszűnt baja.
Mi ma voltunk oltáson, 2szuri és a rota. Amúgy a Meningococcus csak 2100 Ft körül van receptre. Azt szeptermberben kapja.
Nagyon a szívére vette a gyerek a szurikat, mert azóta vagy sír vagy alszik :(

Bárányhimlőt én se tervezem/terveztem, de a védőnő azt mondta, hogy addig nem akarja az ember beoltatni ellene a gyerekét, amíg nem látott igazán brutális lefolyásút :shock: Nem tudom, de még van időnk átgondolni....

Nekem már sikerült elcsípni mosolyt és tegnap egy sírás előtti elkenődést is. :lol:
Kép

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Holnap megint elmegyunk hosszabb idore a Balcsira, mindenkinek szep augusztust kivanok,


Agi :wink:

KépKép
lys
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de legtöbbször csak olvasó üzemmódban. Velünk semmi érdekes nem történik- az egész napom a végtelen etetésről, altatásról szól. :)
Vasárnaptól már kicsit izgibb lesz: családi összejövetelre megyünk, Adél most ismeri meg a teljes családját apai részről.
Hétfőn pedig megyünk végre hintaszéket venni (nekem ez lesz a szoptatós székem- időben :P) Badacsonytomajra, visszafelé pedig megállunk apukámnál.
Kedden reggel UH- egyelőre ennyi van tervbe véve. :)

Rolit nagyon- nagyon sajnálom, megkönnyeztem a kicsi angyalkát…

Manó: gyerkőcök csuda édesek!! Még kérünk tengerparti képeket! Szerintem Te vagy az egyetlen közülünk, akinek ez megadatott idén! :D

Noémi: kösz, hogy megnézted a jógát! Akkor majd két hét múlva megyünk!
De jó lesz nektek a barátnőddel!! Bár férjed nem irigyelem, szegény, ő is széthajtja magát… :(
Segített ez a tejserkentő bigyó, amit vettél?

Kata: Dominik nagyon édes ebben a sapiban! ;)

Képzeljétek, egy ismerősömnek nem kell csípő + hasi UH mennie a babával! Azt mondta a doki, mikor rákérdezett, hogy miért- csak ha úgy látják, hogy baj van, akkor küldik a gyerekeket. De fura…
Itt egyikőnk sem mondta, hogy nem kell menniük, ugye?

Tabati: nagyon sok türelmet kívánok ehhez a pár évhez még, ami hátra van, hogy felépüljön a kéglitek! De igazatok van: ha ez így működik, akkor ne költsetek albérletre!
Egyébként nekem ez életem legjobb időszaka. Sokkal jobban szeretek anyuka lenni, mint kismama… :)

Bárányhimlős oltás: én azt hallottam, hogy ez már nem az a bárányhimlő, ami a „mi időnkben” volt, hanem sokkal durvább lefolyású… Megkérdezem a doktornőt hogy mit javasol. Vagy egyszerűen azt mondom neki, hogy azokat az oltásokat adja be a lányomnak, amiket a kisunokája is kapott (4 hónapos a kiccsávó). :lol:

Cosmo: ilyen lebiggyedt állapotban szokott megszakadni a szívem és össze- vissza puszilgatom a csajom! :) Nagyon édes kicsi Petra!!

Ági: de jó nektek! Érezzétek jól magatokat!!
tökmag79
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, többnyire olvasó státuszban.

Mi jól vagyunk, a nagyok táboroznak. Niki szép komótosan hízogat, este 11 és éjfél között alszik el, cserébe reggel 9-ig szunyál ( volt már olyan, hogy akkor is én keltettem). Akkor szopik egy jó nagyot, majd visszaalszik. A késő délutánok és az esték viszont elég nyűgösek, meg az esti altatás nagyon elhúzódik.l


Jó éjt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára banyoszka 2009.11.22 00:25-kor.

Banyoszka
banyoszka
 
 


sziasztok!

kössz az irígykedést, de ha ez az ára, inkább mondjatok le róla.
ugyanis 3-ik napja kínlódom egy gyomorgyulladással. tegnap reggel aszittem vége, erre este közel éjfél magasságában újúlt erővel rámtört, s hajnali 4-ig nem aludtam csak fetrengtem a fájdalomtól.
ráadásul a kemping tőszomszédságában szabadtéri koncert van, este 8-tól reggel 6-ig ordított a zene, mind egylére ment az egész, a basszus meg a dob dominált. mintha a kisagyamat ütögették volna.
már az 112-t is felhívtam hajnal 1/2 5-kor. semmire se mentem :( :twisted: :twisted: :twisted:
szerencsére a lányok aludtak mint a bunda, apjukkal meg Anyukámmal dühöngtünk. Gézust is vagy fél óráig zavarta, de csak magyarázott keservesen. bár az is lehet neki is a pocija a baj forrása. most se alszik (eddig egyénként senki nem is nagyon hallotta a hangját, evett-aludt).
holnap megyünk haza, hát eddig szerettem volna tovább maradni, mára elmúlt.

Domi, Petrus és Niki is aranyosak.

hát egyenlőre képek nem nagyon vannak, az idén valahogy nem jött be a fotózkodás.

Kép
kissmanó
 
 


Ne haragudjatok, hogy bepofátlankodom, de gondoltam, hátha érdekel valamelyikőtöket
Medele Electric Mini mellszívó eladó. Fokozatmentesen állítható szívásersség
Tavaly 2008 október végén vásároltam, és nagyon meg voltam vele elégedve. A tejem sajnos elfogyott, így már nincs szükségem rá
Használt, de kitűnő állapotban van. A csere tartozékokat nem is használtuk.
Eredeti ára 19.900 Ft volt (most is kb ilyen vagy még drágább az új ára)

Ára: 12,000 Ft
Adok hozzá
+1 db szilikon tejfelfogót, amit fejés közben a másik mellre lehet helyezni, hogy ne vesszen kárba az onnan szivárgó tej sem (vagy szoptatásnál is jól használható ugyanerre a célra).
+3 db AVENT tejtároló műanyag edényke (ez nem is volt használva) cumisüveg kiegészítővel
+1db szilikon bimbóvédő, ami sterilizálás után használható (bár mi is sterilizáltuk, de azért nem árt)
Személyes átvétel Budapesten lehetséges
Előrefizetés esetén vidékre is elküldöm, csak akkor a postaköltséget is fel kell számolnom, ami 930 Ft
htunde@mailbox.hu
vagy privi

Kép
Kép
csibe21
 
 


Sziasztok

Ált én is csak olvasóban vagyok, már amikor fel tudok jönni, ami többnyire hétvége :oops:

Emma hihetetlenül anyás, szinte állandóan rázni kell a seggét. :( Gondolom a hasfájás miatt van. Mondjuk nekem meg már a hátam van kikészülve, az idegbajról nem beszélve.

Napközben ha 2 órát alszik összesen akkor már összeteszem a két kezem hálát adva (mondjuk azt is rajtam ahogy ülök vagy sétálok vele) ráadásul 2-3 napja visszaestünk kajálásban is :( 110-ről zuhantunk le 70-re. Ha többet akarok neki adni akkor hiszti.

Olyan kis csontos béka lett, hogy félelmetes. Nem mondanám, hogy sovány, de husi az nem sok van rajta. Ugyanakkor baromi hosszú már. Inkább nő, mint hízik. Félek a jövő heti doktornéni látogatástól. 4,21 voltunk múlt hétvégén

Jaaaj már fel is ébredt :(
Vendég
 


Sziasztok!

Petra, csak így tovább ügyesek vagytok! Nekünk is így indult: fél óra altatás, és utána 3-4 óra alvás. Most már azonnal elalszik és 8 órát bír egyhuzamban!

A legjobb barátnőm is megszült kedden. Második baba 1,5 óra alatt kint volt: 4060 gramm. Nagyon cuki hajasbaba. Kislány! :) Már otthon vannak, és ma reggel mondta, hogy ez első éjszakájuk jól alakult: 1,4, 7 órás etetésekkel...hát én örülök, hogy ezen már túlvagyok!

Bár ez a hetem nekem is húzós lesz: Viktor egész héten dolgozik, ami azt jelenti, hogy csak aludni jár haza. (vendéglátás kb. 12-1-ig dologzik és reggel 1/2 11-re kell visszamennie). Szóval a hajnali 5 órás etetésekben sem segít. :(

A bárányhimlős oltásról én azt hallottam, hogy ugyan úgy elkapják, de 2-3 napos enyhe lefolyású lesz csak.

Tökmag, én is úgy hallottam, hogy hivatalosan csak probléma esetén küldenek uh-ra...de szerintem egy csomó orvos inkább elküld feleslegesen - biztos ami biztos alapon.
A more milk? Hát nem vagyok tőle eldurranva...még szedem amíg van, de szerintem nem veszek többet. Havi 9500-ért azt reméltem legalább jobb oldalon lesz bőven megint...

Kisanó jobbulást! Várunk ám már haza, reméljük újra beindítod a topicot és lesz jó sok hozzászólás!

Ma reggel voltunk piacon. Kenguruval. Tök jó volt, mert nem kellett a kocsival bajlódni, de most olyan izomlázam van, hogy csak na.
Megyek is pihengetek egy kicsit.

Jók legyetek!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Kép

Anyával...

Kép

mosoly album

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!

Gyönyörűek vagytok!! :D

Tökmag!

Minket is csak csípő uh-ra küldtek, de most nézem a beutalót, és azon van hasi és fej uh is. (nem a mi gyerekdokink írta, mert ő szabin van)

Cosmo!

Nálunk is detto ilyen a lebiggyedt ajak! Olyankor mondom is neki, hogy húha mekkora sérelem érhette! :lol:

Anuk!

Ha nem beteg, akkor szerintem mindegy mennyit eszik. Ha ennyi elég neki akkor jó. Amúgy nem lehet, hogy a meleg miatt nem eszik? Ha jól emlékszem, akkor ti csak tápiztok. Adsz neki vizet, vagy teát? Vagy nem kell?

Kissmanó!

Gyógyulást! Basszus, biztos nem ilyen nyaralást
terveztetek... :evil:

Lys!

Irigy, irigy!!! :P

Preta!

Még nekem sem sikerült lefotóznom a vigyorgását! Nem tudom a többiek hogy csinálják. :?:

Orrszívó!

Valaki használta már a porszívós változatot 1 hónapos babán? :shock: Én most akartam, de nem fér bele a kis orrlyukába, odaérintve meg nem szív ki semmit... :roll: Akkor marad a régi amit anyuék is használtak? Mert nekem Noé nagyon szörcsög. Erre a védőnő csak legyintett, de engem idegesít. Vagy ez normális??

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, köszi! :)

Azért szörcsög, mert ahogy büfizik az orrjáratába is belekerül a tej. Mi is ki szoktuk szívni, illetve ha már az orra végén van, fülpiszkálóval kiszedjük.

A porszívósat még nem használtuk, de én vettem egy régi típusút a DM-ben...gondoltam minden szörcsögésre nem cibálom ki a porszívót.
Előtte befújjuk Sterimarral, hogy feloldja neki, és 3-4 szippantásra kijön.
Szóval nálunk bevált...persze Áron utálja, de utána jobb neki.

Anuk, Áron is kevesebbet eszik ebben a nagy melegben. A súlya alapján a napi adagja 1000 kéne legyen. De ő 6x eszik, átlag 120-at. Ennyit evett akkor is mikor 4,5 - 5 kg volt...de ahogy Tabati is mondja ha jól érzi magát, van elég kakis pisis pelus, akkor nem gond.
Ami még szerintem fontos, hogy a heti 1x-i mérésnél valamennyivel többet mutasson a mérleg, tehát a súlyából ne veszítsen!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Banyoszka: nagyon cuki Niki baba és milyen szépen kinyomja magát. A második képnél mit mondtál neki, hogy így meglepődött? :)

Tabati: mi 2hósan, most pár napja használtuk a porszívós orrszívót, az első 2alkalommal mosolygott a gyerek, tetszett neki. Aztán befújtuk az orrspray-vel és azóta már nem a kedvence :?

Az is vicces, amikor nem tudja eldönteni Petra, hogy sírjon vagy nevessen és váltogatja a száján a fel- és legörbülést :D
Én úgy tudtam elcsípni egy csomószor a mosolyt, hogy lesben állok amikor dumálok neki (vagy valaki más). Reggel és a délutáni szunya után mindig mosolyparádé van.

Kissmanó: jobbulást! :(

Tökmag: igen, mintha valami hatalmas fájdalom érte volna őket :)

Noémi: Te már több tápszert is kipróbáltál. Megkérdezhetem, hogy árban milyen különbségek vannak?

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Ma megszivatott a csajom: egy órán át próbáltam altatni, semmi eredmény. Egész végig cicin volt, nézegetett, mint egy kismókus. Meguntam, betettem a kiságyba és… rögtön elaludt! :D

Banyoszka: nagyon szép Niki baba!

Manó: hú, hát ez nem hangzik túl jól! Sajnálom, hogy így alakult a nyaralásotok!!

Anuk: mi a baj, miért vagy idegbajos? Kár, hogy nem vagytok jó passzban. Próbáld meg élvezni azért az anyaságot- a sok bosszankodás és türelem mellett iszonyat jó szerintem. :)
Adél is nagyon anyás (párom alig van itthon) és napközben én sem mondhatom, hogy hű de sokat alszik. De elvagyunk: mesét olvasok neki, játszunk, sétálunk. Nem tudtok kimozdulni esetleg? Barátokkal találkozni?

Noémi: gratula a barátnődnek! Jól vannak a béjbbel?
Inkább küldjenek el fölösen UH- ra én aszondom. Időnkbe belefér a sorban állás. :P
Hm. Miért van az, hogy általában a jobb oldal szelel jobban (cici)? Az enyémnél is ez a szitu. :)
A Hipercsoda (BabyBjörn) kenguruval mentél? És milyen?? Nekem nagyon bevált a Chicco, tök örülök, hogy vettem végül kengurut! Nagyon megkönnyíti az életem, ha csak boltba vagy dokihoz megyek a béjbbel.
Iwiw- en már írni akartam, hogy csodaszépek vagytok Áronnal! ;)

Tabati: ööö… én azt sem tudtam, hogy esetleg már most használnunk kellene az orrszívót. Néha látok megszáradt váladékot Adél orrán, de azt kipiszkálom.

Cosmo: Adél olyat is szokott produkálni, hogy megereszt egy gyenge „oá”- t. ilyenkor ránézek és megkérdezem tőle, hogy ugye ezt Te sem gondoltad komolyan?! :lol:

Lehet, hogy az elkövetkezendő pár napban nem jelentkezem, addig is legyetek jóóók és majd mesélek merre jártunk, mit csináltunk (Peti szabadnapos lesz vasárnap- hétfő- kedd, hurrááá)! :)
tökmag79
 
 


Cosmo, igen többet is kipróbáltunk: Milupa, Humana, Beba
Ezek mindegyike 600 grammos, és vénnyel 2000 Ft az ára. Vény nélkül is megveheted, de akkor olyan 2600-2700 körül van.

Vettünk még Novalac-ot. Ez speciális tápszer, bizonyos problémákra (pl. mi a hasfájósat vettük, de van székrekedéses is) Ez csak 400 gramm és szintén 2000 Ft. Ezt sajnos nem lehetett receptre felíratni.

Nekünk most a Beba + Espumisan bejött.

A reggeli ébredés után nálunk is nagy a mosolygás. Szerintem ezzel akar Áron meggyőzni, hogy milyen jó is felkelni. :)
Nálunk elkezdődött a húzós hét. Mostantól szombatig - Viktor szinte nincs is, úgyhogy "egyedülálló anya" lettem 1 hétre!
Két projektet terveztem: 1.) fejés, cicizés, hogy még legyen tejem, 2.) megpróbálom Áront kicsit később fektetni 9 helyett 1/2 10 körül, hogy reggel kicsit tovább aludjon.

Tökmag, érezzétek nagyon jól magatokat! Remélem ezt már csak szerdán olvasod, mert az azt jelenti, hogy időd sem volt feljönni! :)

Ezt a cicis dolgot én sem értem, de a barátnőmnek is így volt. Pedig én korábban azt hittem a bal lesz a befutó, mivel ott a szív, és megnyugtatja majd a szívem dobogása.
Igen a kölcsön babybjörn kenguruval mentünk. Jó kis edzés a 6 kilósomat cipelni. :) De valami isteni volt: végig éreztem a kis buksija illatát, puszilgattam...lett is tejci mire hazajöttem! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Noémi: hát elhiszem hogy nehéz már Áronod. Róza is már 5,5 kiló, és szereti ha ringatják :) Zalánt nem kellett anno, de Róza szeret kézben lenni.
Nézzél körbe a mamami.hu-n, vannak csattos hordozók is, amikkel hátra is lehet kötni a gyerkőcöt (mert ugye kenguruval nem lehet) pl. ergo, manduca, beco stb. És nekünk bejött a kendő is, 2 perc alatt simán megkötöm.

Kedden jön a doktornő hozzánk, csak megnézni hogy minden okés-e, meg ad beutalót a neurológiai kontrollra. Már szépen javul, erősödik a nyaka, remélhetőleg nem lesz szükség tornára. Bár ha felírják, az csak jobb, mert akkor tényleg tuti, hogy nem lesz baja :D Szerdán megyek kontrollra a dokihoz, és péntek délután irány Zamárdi és csak aug. utolsó hetében jövünk vissza :D

Kép
Kép
evicuska
 
 


Köszi az orrszívós tippeket, akkor ezek szerint a porszívós változat majd később jön... :roll:

Sajnos szoptatás témát így 6 hét után feladtam. :( Vagyis annyiban, hogy fejni fogok és cumisüvegben kapja meg a tejet, már ha lesz tejem... :roll: Történt ugyanis, hogy tegnap elkezdhettem végre szoptatni a gyógyszerek után, és nagyon megörültem, mert ugyan visított néha, de tudta szívni a cicit, be is kapta rendesen. Utána még kellett tápi, de meg sem lepődtem, hizs eddig is kellett pótolni. Viszont azóta nagyon nyűgös Noé, ráadásul a cicim is kezd megint sebesedni. Szopi után le akartam fejni a maradékot, de nem jött semmi...egyszer boldog voltam, hogy akkor ezek szerint kiszopizza mind, de azért az ördög nem alszik alapon, egy szopizást kihagytam és lefejtem a tejet. hihetetlen... :!: 10 ml -t tudtam lefejni 2 :!: mellből. :( Ezek szerint a nyűglődés oka nem az volt, hogy nehezen jön, hanem, hogy nem is jön a mellemből egy idő után semmi... :( Amíg még fejtem a gyógyszerek miatt, tuti sokkal több volt, bár nem mértem, kiöntöttem. Lehetséges, hogy 2 nap alatt ennyire leapadt attól, hogy Noé szívja (ezek szerint nem eredményesen) nem pedig én fejem?? :shock: Ezerrel szívja pedig, hisz sebesedik a mellbimbóm...vagy az én mellem ilyen érzékeny?? :shock: Már nem kesergek, csak reménykedem, hogy vissza tudom állítani a tejtermelést és eztán cumisüvegből kapja majd... Nem kockáztatok még egy fertőzést, az se neki se nekem nem jó. Még annyit kipróbálok, hogy ha nem érzékeny már a bimbóm, hogy gépi fejőt elkérem a védőnőtől, hátha attól gyorsabban termelődik újra. De ha attól is elkezd sebesedni, akkor marad a két kezem, ami fárasztóbb ugyan, de legalább nincs piszkálva a bimbóm...

Ez van lányok... :( Úgy néz ki nekem ezt dobta a gép... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, nehogy màr feladd! Ha még pàr napja volt tejci, akkor az még nem apadt el, kizàrt. Szerintem igenis tedd probàra Noét és tedd cicire, mielött fejsz. Ez elvileg mindkettötöknek jo, Noé nem felejt el szopizni, neked meg termeli ujra a tejcit. Ahogy màr irtàk koràbban a többiek, egy pàr nap kell, mig hormonok àtàllnak a több v. kevesebb tejigényre.
Bocs, nem kioktatni akarlak, de szerintem a nehezén màr tulvagy. Szerintem egy heten belül rendezödik a tej menyisége, erdemes kiprobàlni - mit veszithetsz?
A sebesedés miatt én is aggodom, nekem a bal cicim volt eldugulva, csak egy sugàrban jött a tejci :( nem véletlen, hohy begyulladt. De most megint müködik, lekopogom...

Ezek a bonyodalmak valahogy egy kismamakönyvemben sincsenek leirva, engem totàl felkészületlenül ért egy jopàr dolog. A héten pl. elkezdtem az intimtornàt, amit felirt a doki. Gondoltam odamegyek, és szépen elmagyaràzzàk, mit s hogyan kell edzeni. Hogyisne! Deréktol vetközzek le, vmi szondafélét feltettek (vibràtorhoz hasonlot :oops: ), majd ràkötötték a szàmitogépre. Ott aztàn letesztelték, melyik izmom mennyire gyenge, hogy egy görbe mentén kellett feszitgetni az izmaimat...hmmm...nem ment vmi jol, ez eléggé elkeseritett, de ez van. én még mindig halogatom az elsö àgybabujàst :oops: félek, hogy sose lesz a régi... :oops:

Lànyok, két hét mulva hazautazunk, nem tudtok ajànlani Bp-en olyan babaüzletet, ahol lehet kapni többféle hordozokendöt, esetleg ki lehet probàlni? Jo lett volna, ha tavasszal figyelek, annyi linket tettetek fel, de ki gondolt erre...
Jo éjt, és persze hosszut...
preta
 
 


Sziasztok Kismamik!

A 2007. szeptemberi babák topikból "zavarlak" benneteket. :D
Mei tai-okat készítünk, ha érdekel benneteket, megnézhetitek a kínálatot a teszveszen. (Teszvesz/keresés/felhasználó keresése: gremese).

Ha valamelyik megtetszik, írjatok privit, és elkészítjük babanetes áron! (Sima, galléros: 4700 Ft, alvócsuklyás: 5300 Ft).

Folyamatosan lesznek mei tai-ok, a legegyszerűbb az, ha a teszveszen követitek nyomon. (Már akit érdekel). :)

További kellemes babázást és szép napot!

gremese

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Sziasztok!

Preta!

Anyatejet fog kapni Noé, azt nem adtam fel, fejem ezerrel, hogy termelődjön sok neki. Ma már 20 millit fejtem alkalmanként, és nem adom fel. Csak a szopizást, mert tényleg sebesedik a mellem és nem kockáztatok még egy ilyen hónapot, mint az eddigi volt. Mert az mindkettőnknek csak rossz lenne. :(

Akinek elve az, hogy enm veszi fel az első sírásra bébijét, az meddig hagyja sírni? :oops: :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


És ha fáj a hasa, akkor sem veszitek fel?

Kép
Kép
tabati
 
 


Helló!

Hazajöttünk. a mai nap még nem ígérem, hogy felveszem a fórumozási fonalat, mert még teljesen nem csengett le ez a gyomorgyuszi sem, meg ma Apa viszi fel a lányokat falura Anyukámmal. Mosás, csomagolás, stb.
Könnyen beszélek....mindezeket nagyjából Anyukám teszi, én még dögróváson vagyok. 2 nap alatt 2 kilóval mutizott kevesebbet a mérleg. Azért inkább vállalom a kilóimat mintse ilyen áron szabaduljak meg tőlük.

Tabati: Preta szól némi igazat, nekem egy hete szinte alig volt amit kiszívjon a gyerek, a sok fáradtság, utazás, meleg jól elvágta a hozamot. Hát fél óránként szopiztunk, de olyan dögmeleg volt, hogy inkább a lakókocsi elősátra alatt ücsörögtem mint kint a parton, így mehetett a sűrű szopi. Péntek reggel megjött a sok szopi hatása: 10 perc alatt a pizsimet meg egy pólómat áztattam el. Erre jött a gyomorgyuszi, ami ismét elvágta a hozamot, szombatot megint elég sűrű szopikkal fűszereztük. Még nem dől hétágra ismét, de nem is vagyok meggyógyulva. Még hiszek benne, hogy ismét fogok csöpögtetni.
De azt jó lenne ha valami okos szaki megnézné, hogy a Noé szopási technikája milyen. Mert lehet csak látszólag jó, s onnan erednek a bajok.
Nehogy rossz néven vedd amiket írtam, ha zavar ez a sok tanács, csak annyit írj, hogy kössz csajok, lőjjétek le magatokat. S tuti megszűnünk.
Na megyek, mert a szemeim meg a fejem is kissé fájnak, nem szeressem a monitor előtt.

Kép
kissmanó
 
 


hasfájásra nálunk felvevés jár, meg amúgy is nagyon keveset sír (de tényleg....most lehet irígykedni...bibibííííí....sokan csak 5 nap után tudták meg véletlenül, hogy nálunk 7 hetes bébi is volt a lakókocsiban), s álltalában nem hagyom sírni. De mihelyst megnyugszik, leteszem. Ha újra kezdi, ismét fel, megnyugszik, ismét le. Lehet nem mindenkinél jön be, de én ezzel vagyok úgy mint a Suttógóbeli esti szertartás és altatás.

Kép
kissmanó
 
 


meg én amúgy sem tudom hagyni sírni....
az előbb apának épp kellett valami számlákat és cimkéket nyomtassak, s hallottam a legényt amint kezdett sírókálni.
erre jön Tétám, s mondja: Géza sí, Géza sí, Géza sí, Géza sí (tényleg 4x mondta egymás után).
Mondom neki: mindjárt megy anya, s megvígasztalja. Mire a lányom: Géza sí, Géza sí.
hát a jányom anyósnak már elmehet, az tuti.

Kép
kissmanó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?