Új privát üzeneted érkezett!

Zsriti: hasonlóan jó napom van, a ma eltelt 14 órából 12-t aludtam :shock:
csak azért vagyok fent mert a gyerek a fülembe harmónikázott :mrgreen: , szegény húggyá unja magát, ilyen aktív anyuka mellett :oops:
anyabebi
 
 


Te jó ég!Ne riogassatok a hideggel!Hó?Panninak még meleg cipője sincs!
Amúgy meg olyan furán érzem magam egész nap....Nem tudom megfogalmazni....vmi olyan furi
Tök értelmes vagyok,ugye? :shock:

Kép
Kép
zanikó
 
 


Őzike!Milyen gyönyörű a Petikéd!!!!!

Kép
Kép
zanikó
 
 

 
 

Kicsikéről semmi hírem sincs. Screent kérdeztem, de ő sem tud semmit, pedig próbált leskelődni a szobákba.

Screen Teoja pedig 3,5 kilóval és 55 centivel született.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Anyabébi, tényleg van mindig rosszabb is, nekem ennyi is elég volt. Remélem nektek még ennyi nyúzásban sem lesz részetek.
A pizzarendelés megoldás a pizsi-napra. (bár gondolom már ebédeletek)
Az idő itt is gyönyörű. Kép
De rossz nézni, hogy az egy hetes előrejelzés mit mond… Brrr…

MrsParis, ha nem igazán folyékony, akkor valszeg nyákdugó. De ne rohanj, ilyenkor még tényleg van idő.


Pisitúrás éjszakák
, hogy visszasírom… Az legalább csak 5-10 perc, nem egy óra, mire babácska jóllakik és eleget sétálgatunk, pátyolgatom, hogy újra elaludjon… Még nincs tisztában a nappal és az éjszaka közötti különbséggel.

Oltás, mivel már megszültem és mivel tavaly megkaptam az influenza elleni oltást, aminek semmi mellékhatása nem volt (kb. mint egy szúnyogcsípés), most már nincs kifogásom a dolog ellen. De majd megálmodom. A HVG-s cikket én is olvastam, nagyjából a szokások kifogások…

Házassági kivonat, a Szent Istvánban már tényleg jó volt az eredeti, akárhány éves is.

Szilveeaa Kép ügyes baba…

Őzike, ahol bent volt az infúzió, ott még most is be van gyulladva az ér… Kép

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Sztercsi, Anyabébi, köszi az elismeréseket Szonja nevében... Remélem én is, hogy ez csak egy kis átmeneti kilengés :roll:

Zanikó, én is furin éreztem magam a szülés napján... :mrgreen:

Pocaklányok, aludjatok csak, amennyi belefér... irigyirigyirigy

Kép
szilveeaa
 
 


Köszi a dicsit Anyabébi :lol:
Igen itt minden baba gyönyörű ahogy gyorsan megnéztem 8)

Hajnalocska, látom neked is magvan a kisbabód! Nagy gratula!! :lol:

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Őzike
Petike is gyönyörű! :wink:

hozzájárulsz ahhoz, hogy az itteni babatablóban benne legyen, vagy csak a gmailesben?


KICSIKE, GNEMONI??? :roll:
Vendég
 


sziasztok!

köszi a gratulációkat...kisasszony épp hintázik és alszik, így van egy kis időm.
ha elküldtök e-mail címet püben küldök egy képecskét a listához...meg ami adat kell.

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Aisha
privi ment :wink:
Vendég
 


Aisha, Screen: gratulálok a kicsikhez! :D

Kép
Kép
tündér09
 
 


Hahó!!!

most van egy kis időm megint, mert a kisfiamat elvitte apósom a reptrérre magával...megint jön a nagybácsi (a férjem tesója) Athénból (katonaság) és őt hozzák majd el.

Sztercsi: de ari vagy!!! ettől függetlenül nem hiszem,hogy bárki hiányolna itt, de nem is bánom-szeretek azért benneteket olvasni mindennap és írni, amikor az időm úgy engedi. Persze társalgásokba nem tudok belefolyni-sajnos-mert nem vagyok órákat a gépnél. 1 óra a max. abból fél órát visszaolvasok!!! :D Ettől én még a csapatban vagyok, csak "hátul kullogok" :D
A rosszullétről: nem tudom mi történt velem, mert a vérvételen már órák óta túlvoltam, amikor rámjött. olyasmi érzés, mint az elején pár hetes terhesen. Fel is hívtam a férjemet, hogy mikor jön haza,mert nem tudtam mi vár rám. Iliasz persze boldogan játszott körülöttem és persze engem is beakart vonni a játékba..de nem volt erőm hozzá!!! :(
Köszönöm Neked is datolya és zaniko hogy hozzászóltatok,/ ja igen, és nagyon jó érzés, hogy ez már az útolsó vérvétel volt!!! /

most volt időm a gmail-re is felmenni és olyan csodás fotókat láttam a babócákról!!! Mégegyszer gratulálok minden anyukának!!!!!
Moncsi: szerintem a kisfiad már most nagyon nagyon hasonlít rád!!! (persze nem túl éles a fotód a gmail-en, de azért a vonások kivehetőek) Nálunk a kisfiam inkább apu volt az első hónapokban, majd úgy az 5-6-dik hónap tájékán kezdett igazán rám hasonlítani. Már alig várja a férjem, hogy meglegyen a kislánya, mert ugye a lányok meg az apukájukra hasonlítanak inkább.
Ja, a kislányom neve pedig Mariangela lesz-ami a Mária Angelikinek a rövidebb és szebb változata. Így szólítjuk majd, de természetesen Mária és Angeliki névvel keresztelik majd meg, illetve így kerül majd a neve a papirjaiba. Nekem viszont nagyon nagyon tetszik a Mariangela név és így egyben benne van anyukám és az anyósom neve is ebben az egy névben. Ha gondolod, írd majd át a tabliban Moncsi!!

Eszti: nagyon drukkolok Neked-végre valami!!!!! Persze én nem vagyok szakértő-főleg, hogy nem természetesen szültem, de ha a lányok azt mondják, akkor biztosan a nyákdugó volt. Hajrá!!!!!!!

még valami rólam...már kicsit lazábban vettem a cukortémát-az első 2 hónap nagyon kikészített-de néha még látom, hogy egy kicsit felmegy és picit izgulok miatta. pedig ma bolognait ettem, s nem is sokat és felment a cukrom a megengedettnél magasabbra. Most megint kezdjek el koplalni? Már csak 9 napom van hátra, s a babának is szüksége van megfelelő táplálékra. Na mindegy, természetesen vigyázok, az édességeket még mindíg (már 3 hónapja) messziről elkerülöm,de ennem muszály. csak ennyit akartam kisírni magamból-még egy ok, amiért már nagyon szeretném világra hozni a kislányomat.

Puszilok Mindenkit!!!

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Bekukk, hátha vannak "új" babák :roll:

Anyabébi,
irigy-irigy, a sok alvásra :roll: :lol:

Betty,
örülök, hogy jobban van a cukrod!!! :P

Nekem nagyon fáj a 2 koronás metszőfogam :shock: totál bedurrant :shock: most mit csináljak? :twisted: Hétfőig már fogászatra sem tudok elmenni, csak abban reménykedem, hogy lelohad, majd kamillázok :roll: :? Már csak ez hiányzott :?

Na megyek, sok még a munka...Puszi, Lányok!

tillidian
 
 


Tilli, kipróbálhatod a Corzodylt is, gyulladásoknál segíthet. Nem lehet, hogy az ínyed van fölötte begyulladva? Nekem volt egy db gyökérkezelt fogam, ami ilyet szokott tenni. A fogorvos azt mondta, hogy gyökérkezelés ide vagy oda a hidegfrontokat megérzi.
Ha gondolod tudok egy fogászatot, ami hétvégén is működik, nagyon jó a felszereltségük. Szívesen megírom a címet is

Betty, ezt a 9 napot már féllábon is! Drukkolok!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Senkinek nem kívánok ilyen napot , mint amilyen a mai nekem volt...
pocok001
 
 


Betty, szerintem ha csak kicsit megy mostanában fel a cukrod, az már tényleg nem számít. Kell neked és a babának is a kaja, egy pici kilengés már igazán nem számít.
Vérvétel után nekem is volt már rosszullétem. És nekem sem azonnal, hanem délután volt a vérvétel és este lettem rosszul. Szédültem, le kellett ülnöm, de 15-20 perc alatt elmúlt. Bár még utána sem voltam túl jól.

Kicsikéről semmi hírem nincs... :? Még Screen is engem kérdezget SMS-ben... :( Remélem minden rendben van, csak nagyon elfáradt és azért nem jön felőle hír.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Itt vagyok én is :)

Elmentünk kicsit csavargóba de hamar meguntam, ettem a mekiben egy fagyit meg a pékségben friss meleg ketchupos-sonkás párnát aztán hazagurultunk.
Nézelődni sem volt kedvem :(, meg semmihez sem nincs :(
Punnyadék idő ide is elért, majdnem elfújta a királylányhajam :mrgreen:

Na megyek kiveszem holnapra a fagyóból a csirkecombit aztán lepunnyadok tévézni vagy nemtom a gyerek mire kényszerít :twisted:
anyabebi
 
 


Mi a baj Pocok???

Kép
Kép
zanikó
 
 


Leesett a szívhangunk, majd kiderült, hogy mégsem...
Majd közölték uh-n, hogy 36 hetesnek felelünk meg... 2900g-mal...
K.O.
pocok001
 
 


Ó,Pocok,biztos ez?Nem csak vmi tévedés?Van saját dokid?Ő nem vizsgált meg?

Kép
Kép
zanikó
 
 


Pocok! Kép Mi van????? Eddíg nem vették észre? Pl a 32 hetesen?????
Vendég
 


Pocok: És mit mondtak???
bobóbaba
 
 


Mókás egyébként, mert a 38.-heti uh-n még okék voltak a méreteink és azóta nőtt.
Aztán közölték, hogy bár én se vagyok nagy darab.
Minden keringés rendben, placenta is max 1-es stádiumú...
A dokim szerint túlzás a 36..., lehet, hogy kisebb, de nem ennyivel... Az pedig hogy két héttel fiatalabb, az reális...
pocok001
 
 


Monica én benne vagyok ebbe a baba tábliba:)))))
nem vagy gonosz!!!!
Barni is szebb baba mint Máté volt...ebbe nincs semmi rossz......most viszont már egyformán gyönyörűek:))))

Vcsibe itt lesz:http://www.babaruhaborze.hu/....nagyon jó..minden évbe megyek.....annyi mindent tudsz venni fele annyiért mint az áruházakban.....

Anyabébi gyere ide is riogatni.........csak nekem az anyóst de jó messzire:)))))
köszi a dicséretet!!!!
nem semmi szövege volt a Barnidnak!!!!!!!!!!:))))
kérdezd már meg tőle hány centi lett végül?:)))))))

Screen sok sok boldogságot kívánok a kicsi Teohoz!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Az a lényeg, hogy minden rendben, és hogy a dokid is megnyugtatott. :wink: Amúgy meg az uh-s mérésekre sem lehet adni. Az egyik ismerősöm Németországban szült pár hónapja, és neki a szülés előtt azt mondták hogy kb. 3,5 kg a baba, erre pár óra múlva megszületett a kislány 4,5 kg-al! :roll: :roll: :roll: Pedig gondolom ott azért jó gépek is vannak...
bobóbaba
 
 


Szerintem is nagyon tudnak tévedni a dokik.
Az a lényeg, hogy minden ok!!!
Bobó ez eléggé durva elszámolás, azaz saccolás

Én is így fogom fel, mert 3 hete azt mondta, hogy most szülök, tegnap meg azt, hogy lehet ráhúzok :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Nekem meg ilyen szempontból nem mondott semmit! De ezek után már nem is bánom, úgyis majd jön, amikor jön. Jóslásokba nem sok értelme van bocsátkozni, mármint dokiknak szerintem... :roll: :roll:
bobóbaba
 
 


Sőt, ahány doki, annyi diagnózis!!! Nekem ugye a 30 hetes uh-n mondta a doki (nem sajátom), hogy már II-es III-as érettségű a lepényem, folyamatos idegeskedés, 2 hetente flowmetria, stb... A 36 hetesen a saját dokim csak II-esnek mondta... :roll: :roll: Na, akkor most kinek higgyen az ember??? :shock: :shock:
bobóbaba
 
 


Na, jólvan jól elbeszélgetek itt egymagam... :lol: :lol:

Eszti: Jelezzél már valamit, hogy mi van!?!? (Különben kénytelen leszek sms-ben zaklatni... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
bobóbaba
 
 


Még jó, hogy benéztem... :roll:

POCOK!!!!!
A szonográfusnak irgum-burgum! :evil:

Akkor most leírnám a vigasztalást:

Vackor 40+4-en indult magától és jelentem: 2900 grammal és 50 centivel született!!! És egy szóval sem mondták, hogy ezek 36 hetes méretek!!!!! :evil: Egyik baba ekkora, másik nagyobb.
(Most 8 évesen a legnagyobbak között van az osztályban: 136 cm, 36 kg, 36-os lábbal...szóval NO PARA!!!! Rendben vagytok!!!!!
-Főleg, ha a lepény működik és táplálja a babát, ezt pedig ugye nézik...ugye???

Datolya, Drága,
kipróbálom ezt a Corsodylt vagy mit...igen, tuti az ínyem gyulladt be :oops: fogorvos címet átdobod priviben? Nagyon köszönöm!!!!!

tillidian
 
 


Nekem Lencsit utoljára 35 hetesen nézték, akkor még nem volt 2600 gr egészen...majd hétfőn lesz még 1 UH...de nem aggódom, mert a hasam sokat nőtt, tuti akkor a Lányom is :wink:

tillidian
 
 


Sziasztok!

Gyorsba visszaolvastam.

till
: remélem rendbejön a fogad.

pocok: Nem egy embert ismerek akiknek 40 hétre 2700-3000 g-os babája született. Ilyenek a génjei. Sztem nagy hülyeség volt a dokitól, hogy ilyet mondott, hisz mi sem vagyunk egyformák... :wink: :wink:

Ami a dokijáratomat illeti.. Éééééén megmondtam.. :evil: Mondtam a dokimnak, hogy mondjon valami bíztatót a méhszáj állapotáról. Hümmögött, felhúzta a szemöldökét és annyit mondott, hogy háát a harmadik babánál sosem lehet tudni előre mikor jön. De most betonzárt vagyok.. :evil: A másik meg uh-n volt. Azt mondta, hogy ha így folytatja a kiskölök odabennt lehet elérjük a 4200 g-ot.. :shock: :shock: :shock: :shock: Mondom a dokinak, hogy be fog szorulni. Azt mondja, neeeeeem. Simán megszülöm, mert olyan vagány sportos kismami vagyok... :roll: Ámmen. :lol:

Na megyek, mert a gyerekek, meg apus sorban állnak a számítógépért, meg vár rám egy teszkós járat még ma. :? :?

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Igen, vagány sportos kismami vagy!!!!! Ezzel egyet értek!!!
Vendég
 


Csak jöttem életjelt adni: azóta semmi. A barna cuccból jövöget néha-néha egy kevés, de más semmi. És nem valami számottevő mennyiség, nem tudom, hogy tényleg köze van-e a nyákdugóhoz. Majd holnap dokibácsi megszakérti.
Édes drága anyukámék eljönnek holnap Fehérvárról, úgyhogy főztem Nekik fincsi ebédet. Elvisznek a kórházba a vizsgálatokra-nem titkoltan reménykednek benne, hogy éjjel megszülök :shock:
Roli minden esetre beizzította egyik emberét holnapra, akit be lehet rángatni dolgozni, hátha tényleg szülés lesz, de én nem érzem...majd meglátjuk!
Na pusszantok Mindenkit, jó éjt! Ha valami van, Csillának jelzek!!!
Vendég
 


Aranyosak vagytok!!!!
Tudom, hogy minden rendben kispocakkal, de miért kell a terhes nőket ijesztegetni?!

Éljenek a sportos kismamik!!!!!!!!!!!!! Éljen minden kismami!!!!!!!!!!!!!!
pocok001
 
 


Mogyorós csokit kaprtamÍ!
Vendég
 


íOKé Eszti!

Várjuk a híreket!
Vendég
 


Köszi Tilli!
A méhlepényem max 1.-es, így fogalmazott a doki, de inkább nullás...
pocok001
 
 


Pocok!
A méhlepény az most jó, vagy nem jó, azaz korai állapotú?
Vendég
 


Sztercsi
A legjobb a nullás és a legrosszabb a 3-as, ha jól tudom. Méhlepény érettségi szint. Tehát tökéletesen működik :)
pocok001
 
 


Monica én benne vagyok ebbe a baba tábliba:)))))
nem vagy gonosz!!!!
Barni is szebb baba mint Máté volt...ebbe nincs semmi rossz......most viszont már egyformán gyönyörűek:))))

Vcsibe itt lesz:http://www.babaruhaborze.hu/....nagyon jó..minden évbe megyek.....annyi mindent tudsz venni fele annyiért mint az áruházakban.....

Anyabébi gyere ide is riogatni.........csak nekem az anyóst de jó messzire:)))))
köszi a dicséretet!!!!
nem semmi szövege volt a Barnidnak!!!!!!!!!!:))))
kérdezd már meg tőle hány centi lett végül?:)))))))

Screen sok sok boldogságot kívánok a kicsi Teohoz!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


0: sima magzati felszín, homogén szerkezet
1: enyhén hullámos felszín, mészszemcsék közel a magzati felszínhez
2: szabdalt felszín, mészlerakódások az anyai felszín felé tolódnak
3: érett lepény, fészkes mészlerakódások
pocok001
 
 


Pocok, ha keringés és placenta is rendben, akkor a baba is rendben van. Az UH súlybecslések sem tökéletesek és úgye nem tragédia, ha egy baba 2,5 kg kilóval születik. (Sógornőm harmadik gyermeke 2620 g-mal született, teljesen egészségesen a 41.+ héten.) Tudom, hogy nagyon rossz érzés lehetett átélni, különösen, ha azt láttad a szülésznőn, hogy ő is parázik.

Bobó, biztos Te vagy az a kivétel, akinek a terhesség előre haladtával fiatalodik a méhlepénye :wink: .

Tilli, fogadnak javulást! A címet mindjárt küldöm.
Vackornak tényleg szép méretei vannak. Nálunk fordítva volt, Szabi 3550g és 59 cm volt születésekor, most pedig a kisebbek között van (128 cm és 23 kg).

Pattogó, tényleg vagány, sportos kismamai vagy, igaza van a dokinak. Azt azért csak szülés után meséld el neki, hogy , hogyan edzettél a terhesség alatt, nehogy közben kapjon infarktust. :lol:

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Szia Nita! Mizu van? fiúk hogy viselkednek??? :D

Datolya: Én is éppen erre gondoltam! Én már csak ilyen különleges vagyok ezek szerint... :roll: :roll: :lol: :lol:

Amúgy szerintem tök mindegy a babák, gyerekek mérete, csak egészség legyen, az a lényeg!!!

De nem bánnám, ha nem egy kisóvódást kéne megszülnöm... :lol:
bobóbaba
 
 


Bobóbaba köszi meg vagyunk Máté játszik Barni alszik......
lassan készülődök elő a fürdéshez....aztán durmolok mert most valamiért álmoskás vagyok....meg fájdogál a pocakom.....a sok kóla.....elszoktam tőle....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


bobóbaba írta:
De nem bánnám, ha nem egy kisóvódást kéne megszülnöm... :lol:


Hát én is kiegyeznék a 3 kiló körüli súlyban :shock:

Pocok: ne tessék aggódni! Minden rendben van!
Csak utálatos dolog, hogy paráztatják a kismamákat!!
Szemöldökhúzogatás és hümmögés, nekem is volt :(
anyabebi
 
 


Ha-ha-ha!!! Tudjátok :) Lapteeeeeeeeeeeeeető :)
anyabebi
 
 


Nitus: gyerek szerint 5 cm :shock:
anyabebi
 
 


anyabebi írta:Ha-ha-ha!!! Tudjátok :) Lapteeeeeeeeeeeeeető :)


Ja, hogy Te csak erre gyúrsz... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bobóbaba
 
 


anyabebi írta:Nitus: gyerek szerint 5 cm :shock:


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Aztabüdöskurvamindenségitnekijje...
bobóbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: