Új privát üzeneted érkezett!

Hékás!
Hogy a te fiad milyen édes a porszívós videon!!!:) Neked azért így könnyű, van segítséged!:)

Kép
ágota 74
 
 


Ágota, köszi :lol: Látnád, most hogy néz ki a szőnyeg.... Zsírkréta mindenhol, uzsonnára csokis-vaníliás mézes puszedlit kapott, úgyhogy csupa csoki minden. És aztán persze lenyúlta a meleg szilvás lepényünket, és még az is van rajta. Holnap sikálhatom át az egészet... :twisted: De ő tuti segítség mindenben :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Melltartó téma:
Én most vettem szoptatós melltartót az Ázsia Centerben :oops:
Sima, fehér, jó anyagú pamut és 1200 Ft /db. (90 fokon már kifertőtlenítettem és nem lett semmi baja)
Ezt nem sajnálom majd, ha besárgul vagy bármi....
És egy másik márkájú melltartón árából veszek 5-6 db-ot!

Ezen kívül még vettem francia bugyit is (most nem bírom elviselni a tangát), mert 3 db volt 1000 Ft.

Bogyra!
Én erre nem is mondok mást, csak hogy hihetetlen vagy, minden elismerésem! Én speciel azt sem tudom, hogy hogyan fogok holnap levizsgázni és majd államvizsgázni egy 5 hónapos baba mellett :shock:
Engem mindenképpen érdekelne a tanulmányod (mivel érintett vagyok :oops: ). A mi részünkre is elérhető lesz vagy csak a szakmán belül?????

Somaanya!
Milyen volt a Mikuli ünnepség a bölcsiben? Somának hogy tetszett?

Szcsm!
Ügyes vagy az Angelcare-rel kapcsolatban! Ehhez még gondolom hozzájön a postaköltség (vagy a barátnőd hazahozza?)

Szerintetek mennyi az elfogadható "árfolyam" a szülésnél a dokinak és a szülésznőnek? (jöhet priviben vagy feltehetnénk a blogba :oops: )
Én tegnap voltam dokinál és egy elég nagy összeget mondott, annyit nem tudok neki fizetni (és nem is akarok).

Kép
akire79
 
 

 
 

Micsoda undorító dolog ez ha egy orvos összeget emleget, te kérdeztél rá hogy mennyit kér vagy volt olyan pofátlan hogy ő mondja

Móni
KépKép
reunion
 
 


Akire!
Engem is érdekelne hogy dokinak mennyit "illik" adni. Én akárhányszor megyek a dokihoz, ott hagyok 5000 Ft-ot. Ultrahangot ő nem csinál., egy szonográfushoz járok magán úton. A végén így ez havi tízes. Szóval a szülésnél én sem akarok / tudok hatalmas összeget fizetni.

Kép
ágota 74
 
 


Tettem fel képet a blogba.
Csak nekem nem látszik vagy senki sem látja?
És nem látom Reunion utsó fotoját sem :cry:
Hékás segíts :oops:

Kép
akire79
 
 


Nekem eddig havi 1x 8000 Ft volt a doki (csak méhszáj vizsgálat, semmi más).
Most rákérdeztem mennyi az annyi és akkor ledöbbentem (6 számjegyűt mondott) :oops:

Kép
akire79
 
 


Nem akarok pontos összeget írni ide, mert ez egy nyílt fórum, ezért lenne jó ezt a blogban megvitatni, mert a többiek véleménye mindenképpen érdekelne!

Kép
akire79
 
 


Engem ez nagyon felháborít, hogy így pofátlanul bemondják az összeget.... :evil: hja, persze feketén, megy zsebbe.... ha egy hónapban csak 10 szülést vállal, akkor az hó végére már 7 számjegyű....

Kép
lizzyy
 
 


A 36. héten sima vér meg vizelet vizsgááat van megint? Ha kicsit vizesedik a lábfejem meg boka az nem nagy baj ugye? A vérnyomás 110/70-80 körül van...

Komolyan mondom nekem totál szótfogad Bogi!!!Ha nem mozog akkor mindig mwgkérem, hogy adjom már valami jelet és akkor megmozdul:-))Azt is megbeszéltem vele hogy ne zavarjon éjszaka hanem aludjon ő is:-)És most már egész éjszaka szépen nyugalomban van, reggel kezd el mocorogni:-)
kriszti1976
 
 


Lizzyy:C&A-ban a maternity részen van a melltartó, dobozban, 2 db

Akire: jó vásárt csináltál!Lehet hogy el kéne nézni oda? Valaki már írta, hogy kínainál vett ilyen melltartót, én is bementem pár kínaihoz,de sehol nem volt eddig :? Légzésfigyelőt barátnőm anyukája hozza 2 hét múlva, úh nincs szállítási ktsg.

A blogba feltenni az összegeket szerintem nagyon jó 5let, én is szívesen látnám ezeket az infokat!!!(Bár most épp nem tudok belépni, mert a férjem gépén vagyok, és fogalmam sincs, mi a jelszavam :roll: )

Kép
szerencsemák
 
 


Dokinak penz:Allitolag a 10x-t kell adni annak amit havonta adtal,en legalabbis igy tudom :?

6 szamjegyu????Agyara ment az uj virus,vagy mi?Hat eldobom a maradek agyam...
Akire mondd meg neki hogy Te meg szamlat kersz,mert el tudod szamolni...
Meg a szulesznonek(nem keveset!!!!!!!!!),meg a csecsemos novernek,az anyjuk szentsegit,nem arra eskudtek fel hogy segitsenek,eleteket mentsenek?Felhaborito!!!
Ok,megertem,felkel ejszaka ha kell,stb...de engem is volt hogy felebresztettek anno ejjeli 1 orakor hogy a haromnegyed ora mulva indulo Bangkok-i jaratot el kene vinni,megse kaptam plusz penzt!!!Ez volt a munkam!
En konkretan alkalmi dijat fizetek ugyanugy a szulesznonek is mint a dokinak.Es O meg sokkal tobb segitseget is fog adni a szulesnel,meg is erdemli a penzt!Huuuuuuuuuuu,de pipa lettem :evil:

Bogyra:Congratulation :)

Ugy kerdem,hogy Brigi ne lassa...hogyan kell pontosan a blogba belepni?Eltunt az e-mail-em a blog nevevel...tok ciki... :shock:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Bellani!

Írtam neked privit :lol:

Én akkor megpróbálom feltenni a blogba, hátha sikerül :lol:

Kép
akire79
 
 


Bellaani!
Tetszett a felháborodásod!:) Egyébként a férjem is így godnolkodik, és teljesen igaza van. Tényleg ez a munkája, csak nem mindenki így fogja föl. Az én dokim soha nem kért pénzt, és nem mondta az előző szülésnél sem mennyit kér. Ki is akadtam volna.
Úgy volt vele, hogy ha adok adok, ha nem nem.
Mindamellett lelkiismeretes. Szülésznőt pedig nem is választok. Majd segít, aki ott lesz.

Kép
ágota 74
 
 


Feltettem a blogba :lol:
Várom a többiek leírását is :lol:

Kép
akire79
 
 


hékás írta:Anita, nekünk is tetszik ez a név. Még így magyarosan is :wink: :lol:


Nálunk Emma volt esélyes Jasmine-ra. :)
Végül a más írás, ejtés miatt maradtunk az Emmánál. A Maya is határeset :)

Kép
Kép
alma26
 
 


hékás írta:Alma, nekem nem volt ingyenes az oltás, ráadásul az oltóanyagért 2.000 felett fizettem. Mondjuk magánklinikán voltam...


Akkor a magánban ezek szerint nem ingyenes. Nekem a háziorvos adta be, Emmának a gyerekdoki. A férjemnek is a házidoki, de neki vennünk kellett oltóanyagot. Azt hittem fizetnie kell a beadásért. Rá is kérdeztem, de "kinevettek" mondták, hogy nem kell

Kép
Kép
alma26
 
 


Akire!
Elmegy a dokid a francba! Méghogy 6 számjegyűt :twisted: :twisted:
Soginőm egy docensnél szült, Ő 50.000 ft.-t adott. Ennél többet nem kell adni, sőt. Én nagyjából ennyit fogok adni a dokinak császár után.
Különben azt szokták mondani, hogy szüléskor a magánrendelésen fizetett összeg tízszerese a szokás.

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Egy kérdés. Akarjátok, hogy felrakjak a blogba egy szavazást a doki és a szülésznő tarifákat illetően? Mondjuk 10.000 Ft-os léptékekkel?

Akire, megnéztem, de valami gond van a képek beillesztésével. Ha megírjátok, hogy melyik bejegyzéshez milyen néven töltöttétek fel a képeket, megcsinálom.

Kriszti, reménykedj, hogy idekint is ilyen szófogadó lányod legyen :wink:

Anita, láttam :lol: :lol: :lol: :lol: De látom, Akire megelőzött engem a válasszal

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Csináltam egy szavazást a blogban - és nem a tarifákkal kapcsolatban :lol: Lépjen be mindenki, és szavazzon, jó? Jobb oldalon van, könyű megtalálni :wink:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


haliho!

jelentem meg 2in1 vagyunk, de munka miatt most sokaig nem tudtam irni...ma viszont az utolso napom volt!!! :lol: :lol:

visszaolvasok kicist es majd jovok...el sem hiszem hogy labat tudok logatni kicsit... :lol:
Vendég
 


JAa, mit kell csinálni, hogy be tudjak menni a blogba?
Beléptem, valami csoda folytán még a jelszómra is emlékeztem, emrt jópár hónapja nem néztem, de nincs ott a közös blog, csak ilyen általánosságokat látok, hogy ajánlók, meg hasonlók.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok lányok!
Képzeljétek görcsöl a hasam alja a medencémnél fáj,a derekam is fáj, meg a jobb oldalon mintha a petefészkem fájna :shock: Szerintetek ez mi lehet?Lehet hogy a medencémet nyomja a Balázs?Meg nem tudok ülni mert úgy érzem mintha nyomna valami :roll:
gyöngyi-30
 
 


Sziasztok!


Bogyra: Gratulálok a díjakhoz, a publikáláshoz és a nyelvvizsgához!!

Lizzy: Én is úgy viszem haza a babát, mint te. Hordozóba tesszük bele az autóba és melléje ülök. Elméletileg nem is lehet máshogy szállítani, mert így biztonságos.

Uxi: Ez érdekes, én amikor beléptem a blogba, egyből megjelent egy oldal, hogy 2010 januári kismamák, arra rákattintottam és utána pedig a „megnézem a blogom” fülecskére. Neked máshogy jött be az oldal?

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Gyöngyi: nem lehet, hogy éppen jóslófájásod van? Nekem is volt már olyan, hogy fájt a hasam alja, ilyen mesiszerű görcsök voltak és közben a derekam is fájt. Én úgy gondolom, hogy az fájás volt, de lehet, hogy tévedek.

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Jó reggelt!
Hétfő óta fáj a torkom.:) Már kezd zavarni. Szedem az augmentint, azt hittem gyorsabban hat.:(

Kép
ágota 74
 
 


:) ilyet akartam, bár jó hogy vidámra vettem.

Kép
ágota 74
 
 


:(-et akartam. már hülye is vagyok.

Kép
ágota 74
 
 


Gyöngyi!

Lehet ám hogy a baba fészkelődik, azt érzed. Picit ilyenkor már fájhat, elég nagy hozzá. Nekem is éjszaka mindig a bal oldalamon összekuporgatja magát, néha elég kellemetlen, olyan mintha görcsölne, pedig csak megfeszül a gyerek.

Kép
ágota 74
 
 


Ágota:Reggel óta fáj a derekam meg a jobb oldalon a hasam alja már nem olyan erősen nem is görcsölök...Nem tudom mi lehet...Lehet a baba..
gyöngyi-30
 
 


Uxi, szerintem a főoldal jött e neked. Kattints arra bal oldalon, hogy blogszerkesztő, és akkor megjelenik a bloglista Neked is.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Lányok, írtam a blogba megint, és ugyanazt körbeküldtem mailen is.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziazstok!

Brigi,
Amit küldtél e-mailt, én nem tudom megnyitni...
ezt írja ki:

Nincs meg (avagy a közismert '404 - a fájl elveszett')
A keresett blog vagy fájl vagy bármi egyéb, amire a böngészőbe írt url-lel próbáltál hivatkozni, sajnos nem létezik a szerveren.

Legalábbis a szerver nem találja a megadott helyen. Ha úgy gondolod, hogy a szervernek nincs igaza, akkor vedd fel a kapcsolatot a Hibaelhárító Ügyosztállyal.

Sokat segít, ha a meg nem talált url mellett az alábbiakat is mellékeled a leveledben:

Böngésző: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Creative; SIMBAR={C229BFDE-6ADA-406C-91A4-555A66EB8EEC}; 1E5F0D84-23CC-45BE-299B-712BC814E8CB; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)
Honnan: (nem tudom)
Felhasználó: BuborkaVerus
Idő: 2009-12-05 13:59:53.36866



Nálam van a gond, vagy másnál is?

Kép
buborka.
 
 


Nilszi A klementinnel én is pont úgy vagyok , mint Te 10 nél kevesebbel nem tudom beérni, pedig régen max. 1-2 szem elég volt. Meg is állapítottam, hogy Zsimbike nagyon szereti a mandarint. Ráadásul fél órával a mandarin evés után örömében táncra perdül a pocakomban.
Bimbóvédővel kapcsolatban a védőnőm azt mondta, hogy akkor használjam, ha befelé forduló a mellbimbóm, akkor ezzel majd én is tudok majd szoptatni. A bimbókiemelőt nem ajánlotta, szerinte nem kell!
Oltással kapcsolatban végül én is beadtam a derekam, pedig én is inkább az ellenzők táborát erősítettem. Engem is nagyon idegesített már, hogy a környezetem nagyon aggódott értem. Végül is az győzött meg, hogy a placentán át nem megy át a vírus és az anyatejjel védett lehet a picur is. Ráadásul mostanra már elég sok tapasztalat összegyűlt a kismamák oltatásával kapcsolatban. Csak a hosszú távú hatását nem ismerjük. Itt bizony van még kis izgulni való. De remélem nem lesz semmi baj. Nem bocsátottam volna meg magamnak, ha nem oltatok és a vírus miatt nagyobb baj történt volna, akkor biztosan utólag azt mondtuk volna, hogy miért is nem oltattam addig amíg megtehettem volna.
Az oltás szerintem pont a kismamáknak fontos, mi vagyunk a legveszélyeztetettebbek. De azt is meg tudom érteni , aki nem oltat és továbbra is az a véleményem, hogy a média mesterségen nagyítja fel a problémát. Az emberek nagy részére nem olyan veszélyes, mint ahogy állítják, de a kisgyerekekre és a kismamákra igen.
Lizzyy A picurit pólyában, kézben hazahozni a kocsiban szigorúan tilos! Rendkívül veszélyes! Régen nem léteztek ezek a biztonsági eszközök, azért lehetett csak így pólyában hazahozni őket, de pont a sok baleset miatt vezették be ezeket a biztonsági felszereléseket.
Gyöngyi Sajnos a vajúdásnál a Szt. Imre Kórházba sem lehet ott az apuka :cry: , és ez bevett szokás! :evil: :evil: :evil:
Ezt úgy szokták kivédeni a kismamák, hogy akkor mennek a korházba, ha már 5 percesek a fájások, akkor rögtön a szülőszobára lehet kerülni, ahol már ott lehet az apuka is.

EDA (epidurális, gerinc érzéstelenítés) –el kapcsolatban, nálunk volt egy előadás. Leírom az ott halottakat. Az orvos azt mondta, hogy ahhoz, hogy valaki beadhassa, külön vizsgát kell elvégezni, így az az orvos, aki ezt nem végezte el az általában ellenzője, mert nem akarja elárulni, hogy neki nincs ilyen vizsgája. Szerinte nagyon jó eszköz, de inkább az első szülő kismamáknak ajánlja, akik átlagosan 12 órát vajúdnak. A másod- harmadjára szülőknél a vajúdás ideje 3-4 óra lehet, ami már kevés az EDA beadásához. Azért kevés, mert az EDA-t a vajúdás 2/5-nél be kell adni ahhoz, hogy legyen ideje hatni, mert még előtte 1 órán át infúziót kell adniuk, mert megnövekszik a folyadék igény. Az fontos hogy a kitolási szakaszra kicsit csillapuljon az EDA hatása, különben a kismama nem tud hatékonyan tolni, és akkor jön a vákuumos szülés. Az EDA egyébként is megnöveli a vákuumos szülés esélyét, mert ugye nehéz kiszámítani, hogy kinél mikor jön el a kitolási szakasz. De elmondása szerint a vákuumozás egyáltalán nem árt a babának, csúnyábban néz ki mint, amilyen hatása van.
Szerinte az EDA nagyon jó dolog és nemhogy hosszabbítja a szülést, hanem legalább 2 órával csökkenti a méhellazító hatása miatta a vajúdást, a kitolási szakaszt viszont kicsit megnyújtja. Ráadásul sok kismamát nem kéne császározni, ha EDA-t adattak volna be maguknak. A baj csak ott van, hogy ha nincs választott orvosod akkor már a szülés elején jelezni kell, hogy szeretnél EDA-t. És erre is csak akkor van esélyed, ha 8 és 16 óra között szülsz, mert akkor van munkaidő és akkor van a korházban ehhez megfelelő személy később lutri, hogy van e szabad, ügyeletben lévő aneszteziológus. Persze akkor is gáz van, ha a választott orvosnak nincs vizsgája.
A másod- harmadjára szülő kismamiknak is van érzéstelenítés, nem EDA, hanem egy gyógyszer: NUBAIN, amit ha beadnak 2 óráig hat, de utána nem lehet ismételni.
kicsit hosszú voltam , de remélem hasznos amit leírtam.

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Sikerült!!! Jelentkeztem!
Ha mindenki benne van és nem lassú az oldal, én benne vagyok, hogy folytassuk ott!

Kép
buborka.
 
 


Sziasztok,

nekem is hibauzenetet ir ki :(

Kép



Anita
bellaani
 
 


bocsi, lányok, rosszul linkeltem. Most körbeküldtem megint, már jó benne a link remélhetőleg :oops:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Brigi: megkaptam az e-mailt, regisztráltam is az oldalra. Beléptem, hogyan tudok a mi csapatunkhoz csatlakozni?

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


közben rájöttem és jelentkeztem is a csoportba. :)

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Sziasztok!

Brigi! Köszi a blogon a szép karácsonyi dizájnt! :wink: No meg a zárt fórumot! :wink: ott toporgok a küszöbön várva, hogy engedélyt kapjak a belépésre! :D

Gyöngyi! Remélem jól vagy és csak a jóslók jelentkeznek nálad!

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Jutka, adnám én az engedélyt, ha jelentkeznél hozzánk :wink: :lol: A designt meg nagyon szívesen. Már megint órák óta alszik a fiam, ráérek :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Úgy látom, a regisztrációig jutottál el, még jelentkezni kéne hozzánk is, az plusz egy lépés

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Na, felébredt Marci. Én már csak este jövök, Móninak és Verusnak átadom a stafétabotot :wink: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Hallo Fold,leszallasi engedelyre varok :)
Csatlakoznek...:)

Kép



Anita
bellaani
 
 


Sziasztok!

Regisztráltam én is!

Hozzászólva a korábbi témákhoz:

Szoptatós melltartó: Én kb. 2 hete akartam venni, de az eladónő lebeszélt róla. Azt mondta, a kiírt időpont előtt 1 hónappal menjek vissza, mert akkor a mellem má kiteljesedett valóját mutatja!

Nem úgy van, hogy a szülés után durran be a cici és akkor ölt iszonyatos méreteket? :roll:

Hasszorító: A story ugyanitt történt. Nőci azt javasolta, hogy apuci szülés után vegye meg, mert a kórházban lemérik a haskörfogatát és szintén ott monják meg, hogy kell-e/lehet-e használni és hogy mekkora kell!

Hát, így nem vettem semmit! :roll:

Lányok! Torokfájásra mit lehet használni? Öblögetni lehet glycosept-tel?

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Sziasztok,

azt hiszem, megvan az első babája a topicnak. Levente ma 15:10-kor mondott egy hellót a világnak :)

Bár a dokik erős két kilós tippje csak 1880 gramm lett, de a nővér azt mondta, hogy a gyerek leüvöltötte a fejüket, úgyhogy reméljük nincs semmi gond.

Sok infom sajnos nincs, picit csak kb. 10mp-ig láttam, Klárit a műtét után talán 2 percig, úgyhogy sokmindent nem tudtunk megbeszélni, látogatási tilalom miatt meg amúgy sem fogok tudni bemenni egyikőjükhöz sem....

Ha megtudok valami újat, majd még jelzem, kitartás mindenkinek!

üdv
Attila

Klári

Kép
claracroft
 
 


Drága Klári és Attila!!!!

Szívből gratulálok Nektek, nagyon sok boldogságot kívánok Nektek Leventéhez és persze egészséget!!!

Jelentkezz kérlek még ahogy megtudsz róluk valamit és nagy puszit külünk nekik!!!!!

Kép
buborka.
 
 


Sziasztok! Drága Klári és Attila, nagyon sok boldogságot kívánok a pici fiúhoz! Köszi, hogy ilyen hamar tájékoztattál minket:)))
Császár volt?
Vendég
 


Attila és Klári!
Gratulálunk Nektek! Ha bármi van, írjatok!

Kép
ágota 74
 
 


twist írta:Császár volt?


igen

Klári

Kép
claracroft
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: