Új privát üzeneted érkezett!

Csenge,
nem is tudom mit mondjak, tenyleg nem jo hirek..:( De a legjobbakat neki.
Ha lehet kerlek irj meg rola kesobb, szeretnem tudni hogy minden rendben van.

Csilla,
koszi, en azt hittem az karosan befolyasolya a babat. En a nyaron estem at a lyme koron :( meg jo hogy nem szabad permetezni, ugye? :( mert EU ellenes, a kornyezet vedok vagy mi a csuda.. persze az nem szamit hogy a lymekorra nincs vedooltas..

Amugy a paromnak azt mondta a doki h fertozest kapott a kullancstol, es en attol felek h. agyvelogyulladas, mert azt is terjeszti az a dog.. es nagyon remelem h. aki kitalalta h nem lehet permetezni oket majd megcsipi egy ilyen kullancs..
Masreszt meg mar ez 3 hete volt, es ha mar benne volt a virus es ugy sikerult a baba? bar remelem tenyleg ugy van ahogy mondjatok: akkor nem sikerul ha baj lenne.. szoval ha igen, akkor minden rendben. De most ugy erzem h. nem sikerult..:(

Most jottunk a baratnomtol-4 honapos a kislanya es termeszetesen nagyon cuki :) kotok neki sapkat, most bontottam le 3x szoval 4 x re remelem jo lesz a meret :D

Szep estet!
20140211131327
 
 


Sipike,
elfelejtettem, az a lyme kor. Az agyvelogyulladas az fejfajassal jar, meg laz hanyinger, ilyenek.
Es ettol is tartok :)
20140211131327
 
 


Reginand, remélem nem lesz semmi komoly a pároddal.
Nem hiszem, hogy baja lenne a babának ha most sikerült. Amúgy még ha a mama szed esetleg terhesség alatt nem ajánlott gyógyszert a legelején, akkor sem szokott gond lenni, mert ha jól tudom 2-3 hétig még nincs vegyi kapcsolat a baba és a mama között.
Én amúgy amoxicillint kaptam, még Czeizel tanár urat is megkérdeztük (voltunk nála genetikai tanácsadáson még a terhesség előtt, önszántunkból) és ő is azt mondta, max. nagyobb súlyú baba születhet, de kárt nem okoz. Én meg még ráadásul direkt olyat választottam, aminek a leírásában benne volt, hogy terhesség alatt is veszélytelen. (Nem mindegyikében van benne, hiába ugyanaz a hatóanyag.)

Jaj, Istenem, remélem Györgyiékkel rendben lesz minden! Szeretnénk majd mi is híreket kapni róluk természetesen.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 

 
 

györgyi: Sajnálom, hogy ennyire hamar ki kellett a fiacskádnak bújnia. Mennek a drukkjaim mind a kettőtök felépüléséhez és megerősödéséhez.



vicky79
 
 


Reginand,értem.Szorítok ezerrel,hogy ne legyen baj.

Csenge,üzenet átadva!Nagyon szorítok Györgyiéknek!!!!

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Sziasztok!
Györgyi! Sajnálom! Remélem a körülményekhez képest azért mindketten jól vagytok! Mielőbbi felerősödést kívánok nektek! Várom én is a további híreket! És persze nem is kérdés,hogy mennyire szorítok értetek!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Reginand! Kullancs témához sajna nem tudok hozzászólni. :( Szerintem,ha sikerült a baba,akkor mindenképpen majd kérdezz rá egy orvosnál,hogy ilyenkor mi van!? Lehetett-e hatással a fogantatásra ez az egész.?

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok!!

Mar setalgatok kapaszkodva lassan.
A kisfiunk jol aludt, elfogadja a kisgyomra a kajat, beindult a tejem is, es fejem es adjak neki!!
En hetfon 11kor mehetek haza, Robi kisfiunknak januar vegeig kell maradni, par het inkubator, aztan siman fekszik majd a gyerekosztalyon.
Hangomra mocorog, es kinyitja a szemet :lol: :lol: :!: :!:
Egyenlore minden oke!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


gyorgyi: Kitartás, minden drukkom a tiétek. Gyors növekedést kívánok én is. Az jó, hogy van tejcsid és, hogy a kisgiadnak bírja már a gyomra.



vicky79
 
 


Györgyi: most már csak előre szabad nézni,a kisfiad és Te is szépen ügyesen felépültök,Ő is gyorsan gyarapszik majd! Az nagyon jó,hogy van tejed!
Nem tudom,hogyan szokás,de szabad azért megfognod?

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Gyorgyi, kitartas es minden jot, mielobbi megerosodest!
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Huh, már nagyon nagyon régen jelentkeztem, szerintem sokan nem is emlékeznek rám, illetve többen utánam jöttek a fórumra.
Azaz igazság, hogy közben máshol regisztráltam, hisz ugye én vagyok az, aki ikereket vár (kisfiú-kislány), jelenleg a 34. hetet kezdtem meg.
Györgyi, igazából miattad jöttem, hogy kicsit bíztassalak. Én nagyon sok mindent elolvastam a koraszüléssel kapcsolatban, s hidd el ma már annyira fejlett az orvostudomány, hogy biztosan jó kezekben vagy. Pláne Hollandiában gondolom még jobban felszereltek a kórházak ezen a téren is. Biztos hosszú és nehéz időszak elé néztek, de minden rendben lesz. Akik hasonlóan jártak, gyönyörű és egészéges babáik lettek, csak kicsit több időt vett igénybe, hogy megerősödjenek. Ezek az apró kis babák hihetetlen erősek, harcosak, nagyon küzdednek és akarnak. A tejci tényleg nagyon fontos, így nagyon jó, hogy van.
Továbbra is nagyon drukkolok, s olvaslak Benneteket. Egy nagy bíztató őlelést küldök!!!!
afonya83
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!!

en mindig korhazban, vissza jott a terhesseg mergezesem, es felugrott 2 napja a vernyomasom, nemtudtak levinni, igy tegnap delben rohantak velem agyastol az intenzivre, kaptam magnezium infuziot, eloszor tripla adagot, attol egett az egesz testem, aztan ma delbe szedtek le rolam a kateterrel egyutt.
Kapok vernyomascsokkentot is.
Mar normal korteremben vagyok.
A Kisfiam tudeje kozott viz volt, ma mutottek meg, le kellett szivatni, aztan a mutettol es a morfiumtol legyengult, es igy ledugtak az orran a csovet a tudobe, hogy jol lelegezzen.
Remelem megtanul lelegezni.
Amugy mindene megvan egeszseges, szondaval etetik, es befogadja a kis gyomra.
Tiszta kikeszultem ezektol a napoktol.
Majd jovok meg valamikor!!

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Györgyi nem is tudom, hogy mit mondjak. Nagyon nehéz időszak lehet ez Neked és a Picinek is. Nagyon sajnálom, hogy ezen kell keresztülmenned. Remélem Te is rendbejössz, s Pici is hamarosan megerősödik.
Gyere mesélj, én megpróbállak kicsit bíztatni!

Puszi
afonya83
Budapest XVI. kerület
 
 


Györgyi, jobbulást mindkettőtöknek! Sajnos a toxémia ilyen, nekem is még napokig ingadozott a vérnyomásom a császár után. Adták ugye alapból a vérnyomáscsökkentőt, aztán volt, hogy annyira levitte, hogy szédültem. Kb. 2 hét kellett, mire normalizálódott.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Györgyi nagyon szorítok nektek,hogy minden rendben legyen!Biztosan nehéz,de nagyon sokan gondolunk rátok és küldjük a pozitív erőt!

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Sziasztok!
Györgyi! Nagyon sajnálom! Kívánom,hogy mielőbb jobban legyetek mindketten!
Sajnos én sem jövök jó hírekkel. Tegnap reggel véreztem kicsit,de nem piros volt,hanem inkább rózsaszín. Vettem be rutascorbint,aztán egész nap semmi. Este újra és ma reggel is.Görcs abszolút nincs szerencsére,de nagyon megijedtem és egész nap bőgtem tegnap. Ma voltam dokinál. Szerencsére a babával minden rendben. Sajnos nem tudok perfekt németül ,ezért nem értettem az egészet amit mondott a doki,de a lényeget többször is kihangsúlyozta,hogy a baba jól van. Valami van a placentával. Nem jó helyen van és ezért van a vérzés,de azt mondta még változhat. Nem kell szednem semmit,de szigorúan sok fekvés és kevés stressz. Hát nem lesz könnyű kivitelezni! Főleg,hogy tök egyedül vagyok a 2 gyerekkel.Reggel 8- este 11-ig melózik a férjem és hetente 1 vagy 2 szabadnapja van. Segítségem meg nincs. Úgyhogy nem vagyok nyugodt,de megpróbálok minél többet pihenni. Kombinált tesztre 2 hét múlva megyek. Dokihoz meg majd csak Január 2.-án,ha addig nem lesz valami problémám.
puszi mindenkinek.

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi, nagyon sajnalom a tortenteket! Remelem semmi komoly. Nem irattad le mi a helyzet? vagy az nagyon gaz lenne? merthogy sztem az irott anyagot sokkal jobban erteni :)
Probalj meg pihenni, es nem stresszelni, azt mondjak a nagyok hogy az tenyleg nem jo ;) Gondolom azert ez nem ilyen egyszeru..

Sztetek lehetek alomkoros mar most?? du. ota alig birok magammal, es most is szinte osszeesem annyira almos vagyok, de nemsokara megyek zumbara,ott talan felebredek..
vagy egyszeruen csak vashianyos vagyok ?

szep estet!
20140211131327
 
 


Zuzmi, örülök hogy a baba jól van. Asszem az szokott ilyenkor a gond lenni, hogy a méhszájra lóg rá a lepény és tényleg csak szigorú pihenéssel orvosolható. Később elmászhat onnan ahogy nő a baba. Drukkolok!!!
Lánykád oviba jár, vinned kell? Nem tudjátok megoldani, hogy fogadtok arra valakit, a kicsivel meg ágyból játszol otthon? Takarításban, bevásárlásban gondolom segít a férjed.

Reginand, nem tudom. Én már annyiszor voltam álomkóros az utóbbi hónapokban, hogy inkább nem hiszek semmiben. :(

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Sziasztok!
Köszi az együttérzést! :)
Reginand! Nem akartam pofátlan lenni,hogy írja le,mert így is soron kívül fogadott. pedig amúgy az írott szöveget én is jobban értem.
Szerintem simán lehet,hogy már most álomkóros vagy. Én is az voltam.Sőt még most is az vagyok. :wink:
Csuppancs! Igen a lányom ovis és sajna azt se tudom megoldani,hogy kiveszem az oviból,mert ez az utolsó év suli előtt és kötelező. Nekem kell vinnem és hoznom. Ráadásul a 2.-on lakunk lift nélkül. Szabadnapokon a férjem persze segít amiben tud,de napi 15 óra munka után nem várom el tőle,hogy még itthon is takarítson. Amit tudok megcsinálok,de csak lightosan. :) Gyerekeim szerencsére jól eljátszanak kettesben. Sőt a fiam egyedül is marha jól elvan,csak irtó nagy kupit tud csinálni. :lol: Sőt még egy marha nagy mázlim,hogy a férjem szakács,így éhen sem halunk. :lol:
Segítséget sajna nem tudunk felfogadni,mert én már nem kapok semmit a fiam után. Itt 2,5 éves korig jár a gyerekpénz és mivel nem dolgoztam itt a terhességem előtt,így nem kapok pénzt csak ha megszületik a baba. Addig 1 fizetésből vagyunk,azt meg jól be kell osztani.
Azzal nyugtatom magam,hogy nem lehet olyan komoly,mert akkor csak írt volna fel valami gyógyszert. Még rá is kérdeztem,hogy kell-e valamit szedni,de azt mondta nem,csak feküdjek sokat.
Amúgy úgysem nyugszom.Utazunk majd haza valamikor Magyarországra és akkor elmegyek ott egy uh-ra, aztán kikérdezem ott a dokit. :) Nem egyszerű azért itt a nyelvi nehézségek miatt semmi sem. Sajnos nyelvsuliba nem tudok menni,mert nem tudom hová rakni a gyerekeket. Így marad az önképzés. De nem könnyű,mert valamelyik gyerek mindig nyüzsög körülöttem. Éjjelre meg már hulla vagyok és örülök,ha ágyba kerülök,nemhogy még tanuljak. Na nem panaszkodom tovább. Majd alakulnak a dolgok!
Puszi nektek :lol:

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi, nem munka után gondoltam porszívóztatni a férjedet, hanem mondjuk a szabadnapján. :twisted:

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csilla, ami azt illeti en is szoktam az lenni, de most vhogy mas volt.. olyan majdnem elajulok a faradtsagtol ha nem ulok le, de aztan leultem :) lehet az idojaras, itt ugyanis meleg volt ma..tavasziasan meleg..
meghat en vallalati kisbusszal jovok haza, ami eleg monoton, igaz csak 35-40 perc de akkor is :)

Zuzmi, ez eleg kemeny dio.. De ha tenyleg olyan nagy lenne a problema biztos kaptal volna valami gyogysagot, vagy nem hangsulyozta volna ennyire ezt a baba jol van dolgot. Probald kihasznalni a csendes pillanatokat es pihenj! ( de nagyon jo tanacsot adtam :))
Szoritok , hogy minden rendben legyen, es meg tudj nyugodni.

Szep estet!
20140211131327
 
 


Csuppancs! Gondoltam,hogy nem erre gondoltál,de nálunk mindig van mit pakolni a gyerekek után és azért az keményebb dió,mint a porszívózás. :lol:
Reginand!
Köszi! Már megnyugodtam valamennyire. Főleg,hogy most nem vérzek. Amikor csak tehetem lefekszem és nem csinálok semmit. :)
jó éjt csajok! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi :lol: Persze, tudom hogy nem csak porszívózás van, hanem hajolgatás, pakolás, stb. Megoldás lehet partvissal összekotorni egy kupacba a játékokat. Na jó, nem poénkodok tovább. Az jó, hogy nyugodtabb vagy, talán az most a legfontosabb. A rutascorbint azért szeded továbbra is?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Hát nekünk megint nem sikerült. Asszem itt most már tényleg föladom. :cry:

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csuppancs! Megmondom őszintén,hogy saját kútfejem után ugyan,de vettem be még rutascorbint és szerintem szedni is fogom,mert nem tudok belenyugodni abba,hogy csak nézzem a vérzést és várjak a csodára.Utánaolvastam a neten,mivel a tájékoztatójában nem írnak róla,hogy lehet-e a 12. hét előtt is szedni,és azt írja nagyon sok kismama,hogy ezt szedte vérzésre koraterhesen is. Sajnos ma reggel is volt egy pici vérzés és vettem is be rutascorbint. Lehet,hogy ennek hatására,de most nincs vér. Azért teljesen nem vagyok nyugodt,mert attól félek az egész terhességet így kell végig csinálnom. Nem vagyok egy egész nap fekvős típus, már csak ezért is nehéz nekem ez az egész.
Partvisos megoldás tetszik! :lol:

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Csuppancs!
Nagyon sajnálom! :cry: De feladni sohasem szabad! Fel a fejjel!

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi, csak arrébb vándorol a méhlepény és változik néhány héten belül a helyzet. A rutascorbint sok helyen olvastam én is, ezért kérdeztem.

Hááát, átjárható vagyok, szedem a clostyt, együtt vagyunk jó időben, van PÉ-m, papi is rendben van és mégsem sikerül.
Totál kész vagyok, nincs is kedvem elmenni a dokihoz 13-án, hogy megnézzen. Minek? A múltkor is látta, hogy volt PÉ, mégsem jött össze akkor sem. Tüszőrepesztőt kérdeztem, azt mondta nem kell. Iszom a cickafark és a palástfű teát, terhesvitamin, folsav, de megmondom őszintén így egy év után már unom.
Elképzeltem pedig a nagy találkozást is az együttlétek után, bizakodtam, mert nem fájt egyáltalán a hasam, a derekam, totál más volt ez a ciklus. Volt ciciérzékenység, esti bealvás sorozatosan... Mondjuk a vasárnapi 10-es nega teszt után nem lepődtem meg sajna. Csak tudnám hogyan lehet lekattanni a témáról.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csilla,
annyira sajnalom! lehet azert nem sikerul mert annyira foglalkoztat a tema, nem ? En is igy vagyok vele ,es mindig annyira varom hogy kideruljon mi az eredmeny: alapvetoen turelmetlen tipus vagyok es azert Pe tol meg 14 nap mire kiderulhet.. De ne add fel! Te tartod bennem a lelket, ne csinald mar h. itthagysz egyedul.. :( Majd a kov. ciklusnak egyutt nekivagunk :) ismet ..
meg is jott, vagy csak nega a teszt?? hanyadik napon vagy? ha meg nem jott meg akkor meg lehet poz. :) szoval tenyleg ne add fel!

Nekem meg van 1 hetem, 5 napom, akkor kiderult, marmint teszteles nelkul.. de most ismet gorcseim vannak, mintha megjonne.. epp idoben :( mensi elott 4-5 nappal szoktam mar erezni..

Tegnap este ittam mar ceklalevet is, hogy segitsen egy kicsit az almossag ellen. Reggel a buszrol alig birtam leszallni, sot a buszmegalloig is alig vonszorogtam el.. Tuti kijott a vashianyom, mert aludni alszom eleget, fel11-fel6 az eleg egy felnottnek, nem ?

Zuzmi neked is kitartas. A palastfű erre nem jo ?

Szep napot !
20140211131327
 
 


Reginand, még nem jött meg, de este már volt egy kis rózsaszín a papíron. Nálam ez már biztos jel sajnos. Ma 30. napon vagyok, hőm még magas, de az sokszor csak akkor esik le amikor már megvan rendesen. DPO 16 van ma, általában nekem ennyi szokott lenni. Milánnal DPO 11-en pozi volt a 25-ös teszt. Persze nézegettem a mostanit és ráképzeltem valami halvány csíkot, de nincs ott semmi.
Nem hiszem, hogy a "rágörcsölés" lenne az ok, Milánt elterveztük, "nekiálltunk" a gyártásnak és egyből ott is volt. Ha meg nem kellő időben vagyunk együtt, akkor azért még kevesebb reményt fűzök a dologhoz. Papi azzal vigasztal, hogy van még puskapor, én csak az ő kora miatt aggódom, szeretném ha együtt nevelhetnénk föl a két kicsit. Csak azért nem tudom minek menjek a dokihoz, mert mit fog mondani? Megint kifizetek 11 rugót és? De ha meg nem megyek, akkor megint zsákutca. ÁÁÁ!!! Annyira szeretnék pedig megint pocakos lenni és Milánnak egy kistesót adni. És máig nem tudom, hogy márciusban miért ment el. Azért az ad egy kis reményt, hogy akkor összejött.

7 óra alvás elvileg elég. Én most rendben vagyok vérszegénységileg, pedig tavaly az voltam. Szerintem a folsav és a vitamin hatása.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


csuppancs: Sajnálom. Még mindig nem gondoltad meg magad a meddőségivel kapcsolatban? Azért nálam ez az egy év már annak számít. Egyébként amennyire mondtam, hogy nem szeretnék menni, most a maratoni ciklusom után megint elbizonytalanodtam. Lehet hogy mégis csak kéne. Nem is kéne nálunk várni, mert azt mondanám, hogy már próbálkozunk egy ideje. De a párom nem nagyon szeretné és hát a pénz is nagy úr. Azt hiszem fejben előre hoztam az őszi meddőségit tavaszra. Nem érek rá én sem várni, bár mi még fiatalok vagyunk. Csak szerettem volna addigra visszajönni dolgozni, mire az árfolyamrögzítésünk lejár. Ne meg azt sem szeretném, hogy egyre nagyobb legyen a korkülönbség.



vicky79
 
 


Csilla,

ha igy osszejott anno, es mar voltal nem is regen, akkor en sem mennek el.. En JUl ban voltam, PE rendben volt, legalabbis azt mondta, de tovabb nem mentunk.. Igaz, mi meg nem 1 eve probalkozunk.. de ha nem jon ossze a kov. kettoben elmegyek es megmondom h. mar tobb mint 1 eve semmi..
20140211131327
 
 


Vicky, gondolkodom a hogyan tovább-on, de ez apán is múlik. Bár most már talán jobban odavan még nálam is amikor megjön, szóval valszleg benne lenne. Dokim emlegetett inszemet is, de kérdés hogy hol csinálnák.

Azért is vacillálok a 13-án, mert lehet hogy nem is fog még látni repedést, mert amilyen mázlim van, még kínlódik 1-2 napot, mire rendesen megjön. Na meg jön a karácsony, sűrű az időbeosztás, meg mondjuk a kiadás sem jön éppen jókor. Na persze hogy ha már a 6 hetes UH-ra kellett volna mennünk, az egészen más tészta lenne. :lol:
Azon agyaltam, hogy lehet méretni kéne progiszintet, csak hát a 21. nap ebben a hónapban nem jön ki éppen szerencsésen.
Szerintetek olyan lehet, hogy megtermékenyül a petesejt, de valamiért nem tud beágyazódni? Úgy gondolom, hogy tavasszal is valami ilyesmi volt a történet, mert a teszt erősödött az elsőtől számítva.
Ja, és márciusban closty nélkül sikerült.

Esztivel mi lehet?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Ja, az egy év végül is úgy számolandó, hogy tavaly október 24-én volt a műtétem, de csak december végén kezdtük élesben a projektet. (Szülés utáni juttatások miatt sajnos kénytelenek voltunk így, a gyorsaságot műtét előtt nem fontosítottuk a dokival.)
Szóval egy hónap "elment" a lányos próbálkozásra, amikor PÉ-kor már nem voltunk együtt, aztán a következő hónap nem sikerült, de az az utáni igen. A vetélés után ki kellett hagynunk egy hónapot, és úgy volt ez a 7. hónapunk. Ebből a HSG-s mondjuk alapból kuka volt, mert korán is volt PÉ, meg gondolom a bolygatás sem kedvezett a fogantatásnak.
Na ennyi, eldugultam mára. :oops:

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Lehet beágyazódási probléma, de igazából arra csak a progeszteron pótlás segít. Azt nem tudom mennyire segít, én utrogesztánt kaptam. De lehet, hogy nincs tüszőrepedésed sem, ki tudja?



vicky79
 
 


Vicky, akkor a hőm sem menne föl, nem? A progipótlásra én is gondoltam, a tüszőrepesztőt a doki fölöslegesnek tartotta. Azt mondta, annál jobb, ha magától reped. Talán ezért el kéne mennem, nem tudom.
Viszont ezért lenne jó a progiszint mérés ha jól tudom, nem?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csilla,
amit en tudok, a szerint is lenne PE ha felmegy a ho.. a multkor olvastam egy cikket, de ezekben tenyleg nem vagyok annyir jartas: marmint a repesztes meg ilyenek.
Van olyan is, hogy nem reped meg, ugye ?
Kar hogy nem latunk magunkba...
[/u]
20140211131327
 
 


Györgyi minden rendben Veletek? Már régen jelentkeztél...
afonya83
Budapest XVI. kerület
 
 


csuppancs: Hát a hőről nem nagyon tudok mit mondani, mert nekem nem nagyon volt pé-m, csak gyógyszerrel. Jobban mondva peteérés azt hiszem van valami, csak nálam nem repednek meg, hanem ciszták lesznek belőle. Talán kérdezz rá nem kérne-e egy progi szint mérést.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Bocsi,vagyok én is :)

Szerintem nekem is sztornó ez a hónap...
Tegnap estére némi drapp-színezetű izé távozott,meg azóta is,egyértelműen meg fog jönni...
Fáj is kicsit a hasam.
Úgyhogy új hónap,új lehetőségek :)

Apropó,kistesó...
Most még gyedet kapok a 15 hós gyerekem után,meg csp-t
Hogyan alakul ez,ha lesz kistesó 2 éves kora előtt vagy után? (Előtte már nem nagyon születhet...)
Melyikük után mit kapnék? A gyermekem 3 éves koráig tervezek itthon maradni.


Lányok,ne adjátok fel a babás kérdést!
Egy hónap nem a világ,de azért a meddőségiben egy rahedli hormont nyomnak belétek,és ott se garantált a siker, szóval szerintem azért ne menjetek oda hanyatt-homlok...!
Főleg,ha minden hónapban volt egyéb tényező is,amiért nehezebben jött volna össze,pl. korai pé.,előző terhesség....,ha meg sikerült a terhesség pár hónapja,pláne nem mennék!!! ;)
Én már csak tudom,mi 5 évet vártunk.....
Ne higgyétek,hogy az sétagalopp! Vannak,akik 10-11 próbálkozásnál tartanak a meddőségiben,alkalmanként csak a gyógyszer minimum 100e,olykor 170-re is rúg.
Ezt a pénzt se adnám ki rákkeltő hormonokra,és szúrkálnám magamba napi 4-5 alkalommal,ha spontán teherbe tudok esni! :D
Gondolom nem akartok meggondolatlanul egy fél ciklus alatt 55 szurit a saját hasatokba szúrni... ;)

Nem a vizsgálatok ellen vagyok,mert azok hasznosak,de látjátok az ovu tesztekkel is,hogy havonta (amennyiben VAN pé egyáltalán) összesen 24 órányi esély van a megtermékenyítésre,és akkor bizony mindennek klappolnia kell,mint méhnyálkahártya vastagság,megfelelő "minőségű" petesejt,és spermium(szám),és ezek találkozása,majd az embrió beágyazódása megfelelő helyen.
Nem véletlen,hogy minimum 1 évnyi terhesség nélküli időszakot határoznak meg a meddőségi kp.-ok.

Na,remélem nem értetek félre,abszolút jóindulatból írom :) Én megjártam mindezt...

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Eszti, én személy szerint nem értettem félre. Volt nekünk időpontunk tavaly májusban a meddőségibe, aztán lemondtam, mert mégis inkább a refertilizációs műtét mellett döntöttem. És végül ugye jól, mert márciusban csak összejött a bébi. Az igaz, hogy nem maradt velünk, de baromi stresszben voltam akkor, ami sajna azóta is fennáll, de nem egyszerű megszabadulni a stresszforrástól...
Most arra jutottam, hogy a héten megkeresem azt a dokit aki a falunkban lakik (ismerjük egymást amúgy is) és megkérdezem, csinálna-e UH-s követést a closty miatt. Kórházban dolgozik, oda többször be tudnánk menni, mint a dokim magánrendelésére. Az egy héten egyszer van, 2-3 héttel korábban kell időpontot kérni, ami terhesség vagy rákszűrés esetén pont jó is, de pé követésre nem annyira alkalmas szerintem. Amúgy imádom a pasit, terhesgondozást meg a szülést is vele szeretném, de talán most a "hűtlenséggel" jutnánk több infóhoz.
Örülök amúgy, hogy jelentkeztél, már hiányoltalak. :)
Gyerek utáni járandósággal kapcsolatban hülyeséget nem akarok írni, mindig belekeveredek, de egyszerre csak egyikük után kaphatsz ellátást. Kivéve persze a családi.
Van az indexen egy fórum, ott elég sok kérdést kitárgyalnak, olvass bele esetleg tájékozódás gyanánt.

Reginand, Veled mizu?

Vicky, Nálatok lassan kezdődik az akció időszak, nemde? :wink:

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Zuzmi, remélem Veled minden okés!

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Hát akár kezdődhetne is a következő próbálkozós időszak, ha nem véreznék még mindig. Megint visszaáll a szervezetem a 2 havonta-2 hétig mensire. Ebből számolja ki valaki a pé-met.



vicky79
 
 


Sziasztok,
nalunk is kezdodik az uj honap :( ma reggel csinaltam egy tesztet, annyira szep hofeher lett hogy csak na...
mar erzem is a hasam-derekam..

Eszti, dejo hogy beneztel, eszemben voltal merre lehetsz. A gyedes dolgokrol en sem tudok semmit :(

Ami a dokit illeti, en sem akarok meg meddosegire jarni, de gondolom azt fel lehetne terkepezni, hogy is allunk. Gondolom a hormonszintem jo, mert akkor nem lenne PE nem? Nekem mindig mutatja az LH teszt az erosodest, ebbol gondolom.
De hogy pl a petevezetekek atjarhatoak e.. fogalmam sincs.
Tovabba akkor mar elkuldenem a paromat is egy vizsgalatra, mert ha en rendben is vagyok , de o nem akkor varhatunk a spontan dologokra.. viszont en egyaltalan nem szeretnek meddosegire jarni.. tenyleg nem, en ezt lelkileg nem tudom felvallalni.:(

Masreszt meg nekem is stesszes az elet.. es tudom hogy nagyon ragorcsoltam a dolgokra, de ezeket nem tudom kiiktatni..vagy megelni nem tudnek, akkor viszont nem akarnek babazni.
20140211131327
 
 


Sziasztok!!

En mar sokkal jobban vagyok, jarunk be a korhazaba.
A ksifiamnak az allapota jo, es stabil kop kop!!
Allitolag ha igy marad, 2 het es kiviszik az intenzivrol!!
Majd jovok csajok, csak hulla vagyok, es idom sincs sok !!

Puszi mindenkinek!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Sziasztok Lányok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok!
Mi kb. 3 hónapja "próbálkozunk" nagyon szeretnénk babát.
Ez az első hónap, hogy figyelem magamat, hőmérőzök.
Eddig nagyon úgy néz ki, hogy a 30 napos ciklusomban kb. a 18-20 nap körül van az ovum, ami szerintem nem olyan jó, mert rövid a luteális szakasz... :/ , és már 6 éve kezeknek magas prolaktin szinttel, amire Bromocriptint szedek. A kontrollok alapján ez rendben van. Viszont javasolták, hogy az endokrinológus végezzen egy hormon vérvételt, a 3-5 és a 21. napon. Remélem ebből majd megkapom a választ, hogy minden rendben van -e. Csütörtökön megyek a 21. naposra.

Ami a stresszet illeti nekem is megvan... De a babó miatt próbálok nem idegeskedni!

És hát nehéz lekattanni erről a témáról is, így hogy az ember nagyon szeretné! :)
bayar
 
 
 


Sziasztok!
Györgyi! Örülök,hogy jól alakulnak a dolgok veletek! Köszönöm,hogy írtál,mert nagyon aggódom értetek és legalább tudom,hogy jobban vagytok! Továbbra is nagyon szorítok értetek!
Reginand!
Azért mert most még negatív volt a teszted,azért még nem biztos,hogy ott nincs baba! Nem tudom neked mikor volt pé-d,de nekem például nem félidőben,hanem sokkal később és így a teszt is csak később lett pozitív! Amúgy a derekam nekem is majdnem leszakadt a nem várt mensinél és azt hittem bármelyik pillanatban megjöhet! De aztán nem jött meg és a kimaradt mensi után 1 nappal negatív volt a tesztem, rá egy hétre halvány pozitív és 4 nap múlva volt erős pozitív. Szóval ne add fel! Amíg nem jön meg,addig van remény! :)
Sajnos az embernek nem mindig középidőben van a pé-je,így én azt szoktam mondani,hogy egész hónapban együtt kell lenni 2 naponta és ha nincs egyéb szervi,hormonális probléma,akkor elvileg nem maradhat el a nagy találkozás! :D De én nem vagyok orvos,ezt csak a józan paraszti ésszel belegondolva mondom.
Na nem ragozom tovább! Várom a fejleményeket! És persze továbbra is szorítok! :)
Incifinci! Jó hallani felőled! Sajnálom,ha nem jött össze ez a hónap,de örülök,hogy ilyen pozitívan állsz hozzá! Pénzekhez sajna nem tudok hozzászólni! Neked is megy a drukkom ezerrel! :)
Vicky! Sajnálom,hogy ilyen rendszertelen a menzeszed! Gondolom sok mindent kipróbáltál már,hogy rendeződjön a dolog. Nekem ugye az első babám 1 év várakozás után sikerült! Sajnos amikor abbahagytam a fogamzásgátló tablettát,teljesen felborult a hormonháztartásom és nekem sem jött meg hónapokig és híztam 2 hónap alatt 12kg-ot. Kiderült a nőgyógyászati vérvételből,hogy mi a helyzet és nekem is szednem kellett mindenféle gyógyszereket,de valahogy nem jöttem helyre tőlük és úgy döntöttem,hogy elég volt a tablettákból,hormonokból! Eldöntöttem,hogy nélkülük fog összejönni a baba. 1 év kellett ahhoz,hogy kitisztuljon a szervezetemből a sok gyógyszer és helyreállt magától minden. Sajnos a plusz kilók maradtak,de legalább összejött a kislányom és én nagyon boldog voltam. Nem tudom volt-e hatása rám annak,hogy ittam az aloe vera natur géljét,de lehetséges,hogy az is segített.De legalább az természetes. Abban az 1 évben nagyon magam alatt voltam és szörnyű volt,hogy nem jön a várva várt gyermek. Szóval át tudom érezni a fájdalmatokat! :(
Lányom és fiam között nem szedtem semmilyen tablettát és láss csodát, kisfiam az első próbálkozásra sikerült. Kisfiam után már azt hittem nem lesz több babánk és ezért az orvos tanácsára (akiben nagyon megbízom), felrakattam a Mirena hormonspirált. Hát nagyon rossz döntés volt,mert hiába a nagyon minimális hormon,azért rám mégis nagy hatással volt. Ismét kaptam plusz 7 kg-ot. De szerencsére levetettem és 2.-ra sikerült összehozni a 3. babánkat. Én soha többé semmilyen hormont nem viszek a szervezetembe! Nálam nagyon sok kárt okoztak és elegem van belőle!
Csuppancs!
Szerintem tök jó ötlet az uh-s követés! Mindent bele!
Köszönöm kérdésed, én most jól vagyok és kicsit megnyugodtam,mert ez a 3. nap,hogy nincs vérzésem. :) Kicsit fel is bátorodtam és kitakarítottam tegnap. Remélem nem tettem vele nagyon rosszat magunknak!
Ne haragudjatok,hogy ha nagyon sokat írtam! Mindenkinek kívánok további szép napot! .)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Bayar! Üdv közöttük! :) Gyere gyakran! Én nagyon drukkolok neked is,hogy minél előbb összejöjjön a várva várt babátok! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi,
Orulok , jottel, h. jobban vagy:) azert ne vidd tulzasba..
tuti felidoben volt pE a teszt szerint. Utana pedig mar nem is probalkoztunk ugyanis jott ez a kullancsdolog, es a gyogyszertol a paromnak lettek problemai ..:( remelem a kov. ciklusra rendbejon es nem kell kihagyni...
a tesz meg 10 es volt, szoval tuti negativ..
20140211131327
 
 


Reginand! Sajnálom! Akkor hajrá a következő hónap! De aztán ne hagyjátok abba a pé után sem,mert sosem lehet tudni! :) Na jó nem okoskodok tovább! Szorítok nagyon!
puszi

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Györgyi, örülök hogy jól alakulnak a dolgaitok!

Zuzmi, Neked is, hogy nincs vérzés, maradjon is ez így. A takarítást meg részletekben. :)

Párom már előre izgul, hogy mikor beszélek a dokival. Fene se gondolná, hogy mennyire foglalkoztatja belül a dolog. Persze örülök neki nagyon.

Vicky, sajnálom a hosszú mensit. Nekem most éppen extra rövid volt.

Bayar, üdv nálunk!

Vérvételen én is agyaltam -van magánlabor is Budaörsön ami közel van-, de szerintem ebben a hónapban abba már nem vágok bele. Homeos dolgokkal szemeztem még, talán azt is kipróbálom, nem tudom.

Reginand, sajnálom és hajrá következő ciklus.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: