Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!!!

Nagyon sajnálom Mares, Tina, Capuccino puszi és nagy ölelés nektek!!!!! Küldök sok sok erőt nektek, hogy mielőbb meggyógyuljon a lelketek. Mielőbbi uj pozitiv tesztet kivánok nektek, persze egészséges babákkal.

Sajnos én sem tudok jönni. Elutaztunk vasárnak anyumékhoz, nekik nincs nett. Férjem ma jött meg ő 2 napot a nővérénél volt. Most lenyultam kicsit az ő mobil internetjét.

Velünk minden ok. Bár egyre jobban csorog az orrom és tüszőgök :cry: :oops: :x na majd elmulik.

Vasárnap 6 hetesen és 1 naposan végre elértem a dokimhoz. Éppen szülése volt, anya megkérdezte tőle mikor mehetek és azt mondta máris. Mi még utón voltunk, megvárta mig odaérünk, nagyon rendes volt. Picur jó helyen van megtapadva, megfelelő a korának és már hallotuk a szivdobogást is. Bár a dokim azt mondta, hogy 12. hétig még ne bontsunk pezsgőt. Ha addig eljutunk akkor reméli a baba meg is fog születni.
Ő sem ajánlotta a vv-es tesztet, mert szerinte nem olyan pontos (lehet itt nem olyan jók a tesztek) és ugyis az uh-n mért eredményekkel hasonlitják össze. Ő inkább az uh-ra add és ha előbb nem 12. héten mennem kell hozzá a Down kort vizsgálni.
Azt mondta mig nincs vér nincs baj, a kisebb fájások is ok, mert nyulik a méhem. Enni ne egyek ha nem vagyok éhes, nem akarja, hogy elhizzak, mert csak magamnak ártok. Azonban 2 és fél liter vizet igyak meg naponta. Mindig legyen nálam viz.

Ircsi, Evilany gratulálok a szivhangokhoz!!!!!!


A többi hozászóláshoz most nincs időm irni, legyetek jók vigyázzatok magatokra nagyon!!!!!!!!!!!!!!

Ha nem jövők akkor kivánok én is mindenkinek KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET

Kép
Kép
melisch
 
 


Aztán látom, megérkezett a kép :) Tök nagynak tűnik :) Meg nem mondanám, hogy kire hasonlít 8)

maccs01
 
 


Melisch, végre benéztél:D . Gratulálok a szívhanghoz! Neked is Kellemes Ünnepeket és vigyázz magadra!

maccs01
 
 

 
 

http://www.ehd.org/resources_bpd_illust ... anguage=38


Nagyon érdekes és jó képek vannk!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


maccs01 írta:Aztán látom, megérkezett a kép :) Tök nagynak tűnik :) Meg nem mondanám, hogy kire hasonlít 8)



És még nem tudta megmondani a doktor, hogy milyen nemű :cry: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


lombikbaba írta:És még nem tudta megmondani a doktor, hogy milyen nemű :cry: :wink:


... hát megőrülök! :mrgreen:

maccs01
 
 


Ircsi
én direkt szóltam a biológusnak, hogy lányt szeretnék ;) Monnyuk lett egy bónusz, ő lehet pasi :lol:

Csudaszép kisbaba!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi
Mi csak azt mondtuk a biológusnak, hogy szép és okos legyen :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szivvi,bónusz :D

Ircsi,köszi a képet,tényleg milyen nagynak tűnik!! Hány mm?

Melisch vigyázz magatokra,minden rendben lesz a 12.hétig és azután is :)

Én fiút tippelek a férjem lányt. De nem hajlandó fogadni :)

Ma készül a töltött káposzta és a püspökkenyér.Du.meg elmegyünk még a Kikába.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Tina, nagyon-nagyon sajnálom. :(
Ez borzasztó, nem is igazán tudok mit írni.

Nekem tegnap volt egy kis félelmem este. Mivel utrogestant használok (inszem miatt, hüvely kúp), így nem fura, hogy folyik néha valami ott lent. Most azt láttam, hogy egy kicsit rózsaszín lett kb. olyan 20 forintos nagyságban a betét.

Nekem tegnap kellett volna megjönni, gondolom a szervezetem meg így dolgozik, még a terhességi könyvben is volt ilyen, hogy ez természetes.
Remélem nincs gond, hiszen hétfőn a doki azt mondta, hogy ennél nem is lehetne szuperebb.
Volt már valakinek ilyen régebbi terhességnél?

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Fifth Birthday tickers

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Second Birthday tickers
woody
 
 


Woody,nem lesz semmi gond :wink: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Woody, 2010 júliusiaknál sokan használnak utrót, úgy olvastam, hogy vannak hasonló "rossz" tapasztalataik terhességük folyamán. Szerintem nézz át hozzájuk és írj oda is ezzel kapcsolatban! Elég segítőkész csapat, biztos válaszolnak!

maccs01
 
 


Sokaknak a centijük alatt is meg van említve, hogy mit szednek.

maccs01
 
 


Én tegnap voltam Ikeában, este, mert már sosem kapom vissza a kocsim. Épp a melanomamobilnál voltam anyajegyszűrésen, utána gyorsan elrohantam oda, ezen össze is kaptunk apával. Most "fasírt" van. Amúgy nem értette a logikám. Ugyanis arra hivatkoztam, ha tömegközlekedéssel megyek haza, akkor ugyanannyi a Mmobiltól haza, mint most a kis kitérőm taxival haza. Persze nem győztem meg. Ez van. Ikeában kb. 15 percet voltam, ami elég jó idő. Konkrétan tudtam mit veszek, úgyhogy semmi nézelődés nem volt. Szerintem logikus lépés volt, tekintve, hogy még hónapokig nem kapom vissza az autóm, legalábbis, amíg hó van.

maccs01
 
 


Persze nem vagyok egy ártatlan bárány :)

maccs01
 
 


Maccs,
Most nem vágom, taxival mentél, az volt a baj, vagy elcsórtad a kocsit? :-D Én megértelek, mióta megvan a kocsim, ki sem lehet robbantani alólam, imádom. Pedig 3 éve még alig tudtam vezetni.
Reggel (hajnalban) is csak beültem az előmelegített kocsiba (a drágám kiment, és beindította, kiparkolt a kertből) és elgurultam vérvételre. Nem vették le a vércsop-t, a másik kettőt megcsinálják. Hétfőn lesz ismét vércsop. Felhívtam a Bánhidy, azt mondta, nyugodjak meg, nem lesz semmi gond, ha mégis, akkor meg rohanjak a klinikára, segítenek. Szeretnék már túllenni ezen.
Ma még meló, aztán 4 nap otthon!!!!

Kri.
xtina75
 
 


Woody
én is utrozok és szinte folyamatosan van barnás vérzés..Ha pihenek, akkor jobb egy kicsit.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Tina
Gyalog mentem, és ahelyett, hogy gyalog jöttem volna haza, elmentem Ikeába, majd taxiztam haza, így ugyanannyi időbe telt, mintha az eredeti helyről indultam volna haza gyalog, azaz BKV-val. Férjem el akarja adni a kocsiját, ezért már nem vesz rá téligumit, ezért a jeepje csúszkál, mint állat, úgyhogy az én kocsimat használja, ezért vagyok most gyalogkakukk. A taxi 2200,-Ft volt, nem vág földhöz, nem az volt a gond, hanem, hogy nem szóltam neki előre... persze, hogy nem! :lol:

Tényleg hihetetlen ez a vércsoport-meghatározás hercehurca. Nekem kellett a második gyereknél is csináltatni, hiába volt az első terhességemnél, ráadásul akkor a műtétek miatt vért is kaptam, teljes dossziém van a tortúrámról, az állam meg mégis úgy gondolta, hogy kifizeti újra... Mekkora hülyeség. Persze ha tudtok olyat, hogy változik valakinek a vércsoportja, akkor tájékoztassatok, okosabb leszek :)

maccs01
 
 


Hú mennyi "ezért", bocsi a fogalmazásért, most nem tudok figyelni.

maccs01
 
 


Tina
Nem tudom a doki mire gondolt, hogy "ha gond lesz"..., már megvan a baj, most segítsenek!

Tegnapi taxisom Alaszkában dolgozott évekig. Mondta, hogy nem tudott elmenni futni, mert tele volt a környék medvékkel és farkasokkal... Legalább biztonságos volt a környék, autó nélkül senki sem járt :)

maccs01
 
 


Ha itt a lakótelepen lenne pár medve meg farkas, biztos nem lenne bűnözés. Mondjuk puskával kéne leugranom a boltba :)

maccs01
 
 


Woody
Én is Utro-zok, 3*3-at dugdosok, vagy veszek be.
Rózsaszín-barnás trutyi lehet tőle. Kicsit sérül a hüvely nyálkahártyája, a kapszula hordozóanyaga folyik ki.
Ha zavar vedd be szájon át. (az oral és a hüvelyi kapszula uaz, csak a csomagolás felirata más.)
Arra vigyázz, hogy szájon keresztül bevéve álmosít.
Ha dugdosod, akkor érdemes dugás után egy fél órát feküdni!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Tina
Mikor lesz a műtét? Miért húzzák ezt ilyen sokáig?
Nagyon furcsának tartom...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Vércsoport-meghatározáskor ellenanyag-szűrést is végeznek. Szakmai szabályok szerint alapesetben 3 hónap az érvényessége. Trafó, terhesség után meg csak a teljesen friss lelet fogadható el.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


A Kárpátokban is van medve! Nem kell Alaszkáig menni a találkozáshoz.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi, de jó! Hozok is egyet, hagy őrizze a házat :)

Most megyek, elolvadt a hó felénk, kár volt sírni, kocsim vissza - mégha ideiglenesen is -, felpakolom gyerekeket és huss! (holnap jövünk haza :)) Á, csak bevásárolni megyünk karira. Szerencsére már csak kaja, meg némi legó, amit mami akar nekik adni.

Legyetek jók!

maccs01
 
 


Maccs,jó vásárlást
Férjnek toll a fülibe :P :wink:
Kész a süti...
Kép
Kép
Fő a töltött káposzta.Huhh. Megyek hajat mosni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


sziasztok!!!
bocsi hogy megint be pofátlankodok.... :oops: :oops: :oops: :oops:
kismamik ne olvassák!!!!!!!!
de Xtina ne hagyd magad......hullamérgezést is kaphatsz!!!!!!!
én tavaly a szintén hanyag orvosmnak köszönhetően majdne ott maradtam......egy 12.hetes baba 4.napja halott volt.......mentővel vittek be!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nem tudom Ircsi, karácsony van, mindenki tojik a nép egyszerű lányára.
Maccs, a gondot úgy értette, hogy ha földön fekve fetrengek a görcsöktől. Ha sima vérzés indul, akkor ne aggódjak. Mondtam pedig neki, hogy úgy csinálja, hogy a nyakára járok addig, amíg világra nem segíti a 2. gyerekem... Na nem mintha nem kezdene elmenni a kedvem ettől az embertől. Téged elvállalt végül? Vagy nem volt szó még erről?
xtina75
 
 


Tina, mondd, hogy földön fekve fetrengessz a görcsöktől, sőt, hívja fel a férjed! Nyomósabb.
Szerintem a doki spontán vetélésre számít, amíg otthon vagy. Nem tudom, miért ez az időhúzás. Talán, hogy nem akar bent fektetni karácsonykor? Nagyon meglep ez az eljárása. Nekem csak nagyon jó tapasztalataim vannak vele. Nyáron a cisztám egy cirka 15-20 perces műtétnek nézett ki, de kiderült, hogy állati nagy góc van a ciszta alatt. El sem merem képzelni, hogy csinálta azt meg. Bartholyn ciszta - hozzáértőknek ez mond valamit. A szülésem szintén nagyon hosszú ideig tartott. Míg az első kb. 15perc, addig ő teljesen rendberakott rengeteg idő alatt. Nem néztem az órámat, csak viszonyítok, hogy amikor betoltak a műtőbe, akkor ment haza a férjem a VIII. kerből a XIX-be, felébresztette fiamat (addig anyu őrizte álmát), megreggeliztette, felöltöztette, elvitte bölcsődébe, majd vissza a VIII. kerbe és mire visszaért, csak akkor toltak ki minket, pont akkor ért be. Jó egy óra lehetett. Utána se hőemelkedés, se láz (mint elsőnél), kaptam vérhigítót, amit egy hónapig kellett szednem - ez teljesen az ő okossága volt, mert több kanyarom van a méhnyakban, egyszerűen nem jött volna ki onnan a vér. Ezek után én rajongója lettem. Teljesen megértem, hogy tapasztalataid alapján nem találod ideálisnak saját orvosodnak. Ha én vagyok a helyedben, hasonlóan gondolom. Nagyon sajnálom, hogy így pácban hagyott. Én járnék a nyakára.

maccs01
 
 


lombikbaba, szivvi nagyon köszi, hogy írtatok.
Kicsit megnyugodtam, most is volt pont egy ilyen pici folyás.
De tuti minden rendben van, akkor.

Én is most csináltam meg a karácsonyi sütit, fahéjas csiga lesz. Férjem kérte, mert a nagymamája mindig ilyet csinált. Remélem fini lesz, ez az életem első ilyen csigája.
Este pedig, megnézünk egy karácsonyi filmet "Négy karácsony".

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Fifth Birthday tickers

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Second Birthday tickers
woody
 
 


Na, csajok, hagyjuk ezt a szomorú témát itt, Nitának már írtam, Maccs, folytassuk priviben, nem akarom sokkolni a kismamákat ezzel. Mindenki legyen nyugodt, boldog és ne parázzon! Az többet árt.
xtina75
 
 


Xtina,nem sokkolsz,együttérzünk veled :( ha tudunk,segítünk...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ja nem is mondtam,megjött ma a vaterás kismama ruha csomagom :) egy szép fehér jóganadrág,egy fehér bő 3/4-es blúzt,egy farmer tunika,ez nagyon szupi,és egy kismama nacit is berakott a csaj ajándéknak :) Farmer szerű,pocak betéttel,na ez még jó sokára lesz jó de erre se lesz gondom.A nadrágok hosszúak ugyan de anyósom felvarrja.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evi, örülök, hogy megjöttek a csini ruhák!
Nekem is mindenemet fel kell állandóan hajtani, a 162 centimmel. Vettem is egy alapvarrógépet, mert untam mindig vinni valahová. Már a függönyökön behozta az árát: mindet magam szegtem. Mást nem nagyon tudok, csak alap dolgokat, meg javítgatni.
xtina75
 
 


Tina! Gyakorlás teszi a mestert! Ha érdekel a szabás-varrás, tudok pár profi tankönyvet ajánlani. Szájbarágós, konkrét, nagyon jól illusztrált. Ha a géped tud cikk-cakkot és egyenest, akkor nyeregben vagy :)

maccs01
 
 


Küldd el lszi a könyvcímeket, köszi! Mondjuk elég drága az anyag, nem mindig éri meg varrni, de pl majd gyereknadrágot sokkal jobban megéri: tök egyszerű, és kb 200 ft-ból kijön. Kislányoknak szoknyácskákat... addigra tuti meg akarok tanulni.
Van egy csaj a neten, aki mosható pelenkákat varr, engem pl tökre érdekelne, olvastam róla, praktikus, és ha készen veszed is olyan 40ezer a teljes csomag, és nem 12ezer/hó 2-3 évig (vagy nem tom mennyi a pelus havonta, ennyire saccolom) Ha nem is 100%-ban, de használnám.
Ja, és tud cikkcakkot a gép, összesen 12 félét.
xtina75
 
 


Sziasztok Csajok!
Nem bírtam nélkületek...nagyjából olvastam csak a dolgokat....
Szomorú dolgok ezek...és én is egyre jobban aggódom :(((
Ma egész nap fájt a hasam...de a hányinger szűnik...és a mellfeszülés is enyhébb...csüggedek,de a remény is megmarad egy kicsit.Párom nyugtata,hogy nincs semmi baj...de már 3 vetélés után...nem merek reménykedni :(
Na félre a rossz dolgokat!!!
Kívánok mindenkinek Békés Boldog Szeretetben Gazdag Ünnepeket!!!
Kép

Csillagfényes álmaid váljanak valóra,legyen ünnep lelkednek
minden nap és óra.Kerülje a bánat örökre a házad s,érjen
annyi boldogság,mit ember csak kívánhat!

BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK Mindenkinek![b][/b]

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Boldog karácsonyt mindenkinek!

Kép
xtina75
 
 


Evi
tornát tényleg nem ajánlják az első 12 hétben... csak akkor ha előtte intenzíven tornáztál, de igy is nagyon light-osan!!
szóval inkább csak a 12. hét után kezdd el!
jah és csak ugy halkan súgom meg: interneten egy csomó helyről tudsz letölteni terhestornát, és akár baba-mama tornát is majd a későbbiekre.
nekem is volt/van.
de egyiket se csináltam :D :D :D
előtte azért nem mert álomkóros voltam 9 hónapig, utána meg azért nem mert mozogtam eleget Bencével, sőt még most is :D
a cicák... hát én is azt mondtam megtartom, ellesznek kettesben. az első éjszaka itthon semmit nem aludtam, reggel az volt az első dolgom ébredés után hogy összepakoltam és költözött vidékre...
persze lehet te nem leszel olyan parás...

sütis képeid nagyon királyak! fénypostázhatnál kóstolót! :)


Terhességi cukor: nálunk a terhesség alatt 1-szer néznek, ha akkor gond van akkor később is. de ha nincs akkor ennyi... tojnak rá, ha netán később kialakul... egy terhelés van és kész.
jah és itt a cukrot nekünk kell megvenni és vinni.
máshol nem tudom hogy működik... van ismerősöm más városban, és nem kellett vinnie cukrot...

Capuccino
üdv! Sajnálom, hogy Mikulás bejelentkezett nálad! remélem legközelebb nem tréfálkozik veled! mielőbbi babavárást!

XTina
nagyon sajnálom :( én még annyira reménykedtem.
de remélem legközelebb összejön! kicsit pihentek, megnyugszotok...
minden jót kívánok nektek! és bizakodom, hogy mielőtt babázhatsz Te is! +++
puszi és nagy ölelés


mikor nekem volt missed ab-om nálam se volt egyszerű... habár azért ennyire macerás nem volt. inkább a várakozás volt idegörlő.
hétfőn tudtam meg hogy baj van (12. heti uh) és csak szerdán volt a műtét. nem a vizsgálatok miatt, hanem mert akkor tudta a doki megcsinálni... nah a hétfő délután és a kedd az szörnyű volt. csak sírtam-sírtam-sírtam...
nem tudom miért ennyire érzéketlenek, és ilyen esetben miért nem lehet sürgősségi műtét, és akkor igy a vizsgálatok is mehetnének azonnal, nem kellene rá várni!
jah és ahogy nitacska is irta, simán lehet kapni mérgezést!!! nekem szerencsém volt...


Lombikbaba
csini a fotód :D


Melish
örülök, hogy minden rendben!!! szupi híreket hoztál! további jó babavárást!

Kép

Kép
timi1982
 
 


én teljesen kész vagyok... ez az utóbbi 3 nap... hát nem a pihenésé volt :D

ma reggeltől délutánig a konyhában voltam. 3 sütit csináltam, és naná hogy megint beleválasztottam.egyik macerásabb volt mint a másik...

tegnapelőtt fodrász, város, nagy szatyrokkal hazabuszoztam (felszállás után 10 mp-cel megbántam, hogy nem taxival jöttem... tömegnyomor=mint a heringek, nem volt levegő, büdös izzadságszag stbstbstb)

tegnap még kozmetikus, bolt (3/4 órát álltam sorban a hentesnél 2 csirkemellért..., 1 órát a PEnnyben a pénztárnál...)

holnap is még konyhatündérkedem...

25-én anyáknál leszünk :) nah ott tudok pihenni. még a fenekem is ki lesz nyalva :D

26-27 anyóséknál... valaki nem akar helyettem elmenni? nem elég hogy testileg elfáradok (ahhoz hozzá vagyok szokva itthon) de még az idegeim is tönkre fognak menni teljesen. csak az idegesség lesz... Bence nem akar majd aludni, nem akar majd enni, és hozzá jön még a többi "agymenés" anyósom részéről és a nyavajgásai, meg tuti hogy majd megint áll a bál közte és apósom között...

Kép

Kép
timi1982
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
timi1982
 
 


Tina! Holnap elküldöm pü-ben a címeket és írok is!

Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk mi is!

Kép

Kép

Holnapra félretettem még egy gif-et :)

maccs01
 
 


Timi, a leírtak alapján anyudékat bevállalnám :)
Legalább pihensz a nagy megmérettetés előtt :)

Nekem még mindig a hasam jobb oldala fájdogál. Behalok.

Auchanban a Legók 20%-kal le vannak árazva. Pl. amit most vettünk nem elég, hogy egy hete 8000,-Ft felett volt (az eladó előttem húzta le a kis leolvasójával), most le van árazva 6.290,-re, majd a kasszánál még levontak 20%ot ebből az árból. Hát nem klafa? Néztem mint a moziban :lol: A gyerekek imádják. Nálunk a Duplo a menő.

maccs01
 
 


Csillag
Hétfőn mész UH-ra, addig nyugiiii!

maccs01
 
 


Torna
Nekem is volt egy csomó terhestornás dvd-m, egyet sem csináltam. Rubint Rékás állítólag durva nagyon, azt nem sokan ajánlják :( Nekem a Kállai xy van meg, a többit elajándékoztam sógornőnek - szerintem ő sem csinálta :)

maccs01
 
 


Maccs
nálunk is nagyon menő duplo. viszont a wow toys-ok is bejönnek Bencének :D egyik drágább mint a másik :D :D :D

viszont most kicseleztem. Bencével együtt vásároltunk kariajándékot neki, és nem olyat választott :D
ez sem olcsóbb... de legalább ilyen stílusú játéka még nincs. és imádja :D :D alig tudtam elvenni tőle a boltban és a polcra visszarakni.

Kép

Kép (kék színben vettük)

Kép

Kép
timi1982
 
 


jah és még vagy 3-4 mesekönyvet kap.

Kép

Kép
timi1982
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: