Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!

Eva: gratula a babocihoz, orulok, hogy minden rendben.

Meme: fogyozol? De irigyellek....en hizok es nem fogyok. Mondjuk szeressuk a csokikat..en is meg babo is. De szerintem szombaton tullottem a gyereket marcipanos csokival mert visszadobta. Nekem Meme a dietas kaja nem esik jol, sokszor meg mindig nem tudom, hogy mit ennek.
Apa mar a karacsonyi vasarban fuzi a vevoket, szombaton keztek. En itthon vagyok, majd csak 19-20-21-22-en leszek egy-egy fel napot az alkalmazottal, mivel karacsony elotti utolso hetvege, igy besegitek egy kicsit, de persze minden Babokatol fugg.
Barbuss: nem valami speci vervetel volt, csak sima vervetel, ahol neztek, hogy milyen fertozo betegsegeken estem at. Ilyet szerintem otthon is neznek. Most a nogyogyim mire mennem kell hozza januarban ker megint egy 14 hetes vervizsgalatot, ahol megint toxoplazmat neznek.
pocaklako
 
 


Ed:
Ahogy a dokim fogalmazna, nem diéta, hanem tartalmas és nem mennyiségi táplálkozás.:) De igen, valami hasonló. Mivel alapjában elég nagy túlsúllyal indulok, így muszály, hogy ne hízzak 20-30 kg-t a babyvel, mert annak már szövődményei lehetnek nálam. A kövérség nálam egy látens cukorbetegségből fakad, ami miatt eddig nem tudtam teherbe esni, már 2 és fél éve. 2 hónapja jöttek rá, hogy mi a bajom, azóta szépen el is kezdtem fogyni diéta nélkül, de most, hogy összejött a baba, muszály a diéta.
Ugyhogy most rengetek gyümit, nyers zöldséget, eszek. Meg naponta egyszer párolt szárnyas (csirke vagy pulyka) vagy hal húst. Minden olyat aminek jó a glikémias indexe. Egyelőre nem tudom, hogy mik azok, amiknek jó, de ezeket mondta a doki, ugyhogy amég nem unom, ezeket eszem:) Napi 5ször kell ennem, keveset. Semmi cukrosat nem ehetek, ihatok, csak édesítőset. Azt meg nem szeretem..ugyhogy csapvízet iszom, meg tejet.(bár azt sem lenne szabad...de a napi bögre tej, olyan mint másnak a kávé.)De bármilyen más tejterméket kajálhatok. Ugyhogy a vacsi fél liter kaukázusi kefír:)Azt imádom:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Poci: Ne irigykedj, nem önszántamból teszem. Szombaton beszéltük meg a dokimmal, hogy muszály. Ugyhogy a babanövelő hambikat elfelejthetem! Viszont a gyros az jó, mert nem zsirban sült husi, és ráadásul szárnyas, meg tele van zöldséggel. Csak a pita nem illik a képbee, de ennyi kényeztetés jár...nem??:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 

 
 

Ja, és azt mondta a doki, hogy a legjobb az lenne, ha annyival mennék szülni, vagy kevesebbel, mint amennyi most vagyok..:(

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Poci: nálatok nincs 12hetesen dawn-szindróma szűrés? Tarkóredőméréssel?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


De igen Meme van, most kell majd bejelentkeznem. Ugye az amit verbol neznek, meg uh-gal? Csak most nalunk 4 napos unnepe van es ott ahol a vizsgalatot vegzik senki sincs. Remelem nem fogok rola lecsuszni. A vizsgalat itt potom 190 euroba kerul. Itt ez nem kotelezo vizsgalat, otthon?

A fogyasrol annyit, hogy a baratnom 112 kg-val kezdte a terhesseget es 103 kg volt mire megszult. Mondjuk a szopinal visszajott ra, de neki meg vigyaznia sem kellett, fogyott es kesz.
pocaklako
 
 


Poci:
Nálunk ez kötelező, és ingyenes. ill a tb állja.
A dokim azt mondta hogy elvileg nem lehet baj, de ha esetleg császározni kell, akkor komplikációk lehetnek a sok zsír miatt, meg a seb sem úgy gyógyul ahogy kéne. Második terhesség lévén, megpróbálok mindent kiszűrni, amit csak kilehet! A cigit is letettem:) Azt nehezebb volt, mint a kajáról leszokni:) Bár...néha még nagyon rágyújtanék...:( de mindig lelkiismeret furdalásom lesz, már a gondolattól is:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Van egy kiskönyvünk, amibe mindig kell pecsételjen a doki, meg a védőnő, mert ha nincs meg x darab pecsét, tehát nem mentél annyiszor dokihoz, meg védőnőhöz amennyi az előírt, akkor nme kapsz semmilyen pénzt ha megszültél. Se gyes, se gyed..semmi.

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Sziasztok!

Niki: gratula nektek az első fogacskához.

Kitudja: mi is Apás szülést tervezünk, bár valószínűleg nálunk is csaszi lesz, de nagyon nagy segítség volt Nórinál is, jó volt a közelsége.

Bibar: várunk a hírekkel!

Mokibuci: ejha, bőkezű Mikulásod volt :) Nekem is "csak" csokit hozott (de a kedvenc mogyorós-mazsolás milkámat), de Nóri elég sok mindent kapott. Apukám beöltözött Télapónak és begyűjtötte a rokonság nekünk szánt csomagjait, beletette egy jó nagy zsákba és lánykám csak úgy élvezte a sok ajándékot :) Kikerekedett szemmel nézte az újabb és újabb előhúzott csomagot. Szerencsére azért nem csak csoki meg játék volt benne, hanem mondjuk banán, mandarin és narancs. Így most dögivel van nálunk gyümölcs.

Edi: a tejes kávéval én is így voltam és pár napja egyszerűen nem tudom meginni. Pedig alacsony a vérnyomásom és eddig mindig ittam egy kávét reggelente. Mióta tudom, hogy Baba van, 3/4 rész tejjel iszom/ittam. De most meg nem bírom meginni. :((

Barbuss: állítólag a nagy tesók megérzik, milyen nemű tesóka érkezik. Nálunk is nagyon lányt szeretne Nóri. :)
Holnapi UH-hoz drukk és várunk majd a hírekkel, méretekkel, mindennel! :)
A toxoplazmat nálunk is nézik a vérvételnél, talán a 16.hét körül (ebbe nem vagyok biztos, hogy mikor), de amikor azt is nézik, hogy milyen betegségeken mentünk át, mint pl. a rubeola.

Eva28: ne aggódj, ha a doki azt mondta, hogy még alakulóban van, akkor ne izgulj feleslegesen!

Manorka

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Na Meme kepzeld..a szules utani penzrol jut eszembe..nekem meg gyes sem jar. :cry: Pedig fizetem magam utan rendesen a jarulekot, na ez am a kiszuras. A vizsgalatok pedig nagyon dragak nalunk. Na azert van par jo dolog is, pl. a hormont amit szedek (olyan, mint nalatok az utro itt prometrium-nak hivjak) tlejesen ingyen kapom, na de persze az arat a vizsgalatokon behozzak. Azt pedig, hogy az anyuka 3 evig otthon maradhat a gyerkoccel itt el kell felejteni!
Luna: asszem nalatok is igy van, mintha egyszer olvastam volna ilyesmirol nalad.
Szoval nalunk is a gyes (az az ido amit a melotol tavol tolthetsz) max. 5 honap. Ezt ugy veheted ki, hogy vagy szules elott 2 honapot, aztan 3 honapot utana, vagy 1 honapot elotte es 4 honapot utana. Aztan pedig oldd meg ahogy akarod. Az allami bolcsikben nincs hely, a magan bolcsit meg nem lehet megfizetni.
pocaklako
 
 


Kép

pfff.....na ez lenne a hasam.... :D

azt hiszem lassan tényleg normalizálódik a helyzet evés -téren...
már nem vagyok annyira rosszul és nem vagyok annyira gyenge sem....a kedvem is jobb :)

Megy a drukk az Uhosoknak...!!olyan jó nektek,én majd csak kb.két hét mulva megyek ha otthon leszünk...de bizti lesz nagy meglepetés mert utoljára hat hetesen láttuk.... :D

Vigyázzatok magatokra!!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


Mokibuci! A te pocid is szepen gombolyodesnek indult, nagy gratula. Jo hir, hogy vegre tudsz enni. :lol:
pocaklako
 
 


Poci: Már nálunk is csak 2 évet lehet gyed-en itthon lenni, ha előtte folyamatosan ledolgoztál 2 évet. Ha csak 1-et, akkor egy évet lehetsz gyed-en (fizu 70-80%-a. azt hiszem, de nem vagyok benne biztos, de max 96000ft.).Aztán még 1 év gyes, ami 27-28ezer forint havonta...persze amég nem dolgozol a gyereket nem veszik be a bölcsibe, ugyhogy mókuskerék az egész!Én csak gyest kapok, meg apa majd családit. a kettő együtt sacc 40ezer.Nem sok...pelusra nem elég. Nem hogy minden másra. Engem csak az szomorít el, hogy van, aki nem is akar dolgozni, szarik az egészre, elissza a pénzt amit kap...azoknak megjár mindenféle segély, havonta nem 40ezret kapnak...de akik meg becsületesen dolgoztak a létszámleépítések előtt...azoknak nem jár semmi.
Multkor beadtunk egy kérelmet A neve: Krízis segély...azt írták, ha a válság előtti állapothoz képest 30%-kal kevesebb a bevételed, vagy 30%-kal emelkedett a lakáshitel törlesztőrészlet, 100 000 ft. egyszeri juttatás adható. Nálunk a következő a helyzet: a bevétel 68%-kal csökkent(sacc -120 000ft), a hitel: 54%-kal emelkedett( +40 000)...beadtuk. Gondoltuk, egyszer mi is lehúzzuk az államot, eddig mindig ők húztak le minket. 2 hét eltelte után...kaptunk 40 000 ft-ot. A szomszéd is beadta. Más etnikumhoz tartozik. Neki 20%-kal lett kevesebb a pénze..., és 30%-kal nőtt a törlesztője. Kapott 80.000-et. Na akkor hol az igazság.??

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Mókibuci: Szép pocak!:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Csajok, kuldok en is Nekek egy pocakos kepet, 10+2 :lol: Kép 10+2
pocaklako
 
 


Poci, nagyon édi poci:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Basszus Meme ez nagyon durva.. :shock: :shock: :shock:
Mi is erdeklodtunk mar mindenfele, hatha jar valami nekunk, de talan csak egy egyszeri allami juttatast kaphatunk mi is, majd a babo megszulese utan, slussz. Talan babakocsira eleg lesz :lol:
Csajok, ti nezegettetek mar babas kelleleket, babakocsi meg ilyesmi. Varnek tapasztalt anyukaktol tippeket, ugyanis nekem gozom sincs melyik a "Jo" es "Praktikus" babakocsi.
pocaklako
 
 


Hat meg hatul milyen edi...jooooooo nagy..... :lol: :lol: :lol: , egyenlore a hatso van nyeresben, de majd gyurunk elore is, hogy fel ne billenjek.
pocaklako
 
 


Meme: adj mar valami kajas tippet..mit fozzek Apanak?????
Lassan kifogyok az otletekbol, tegnap csinaltam hortobagyi palacsintat, meg virslis-sajtos muffint, na azt ma el tudta vinni, de mi a fenet csinaljak holnapra amit meg el is tud vinni magaval. A gond, hogy nem lehet ott melegiteni. :roll: :roll: :roll:
pocaklako
 
 


Poci: sztem semmi baj a hátsőddal:)nekem akkora a hasam:) És sajnos nem a gyerektől....
Én nézegetném a babaholmikat, meg kellékeket..de apa nem engedi. Azt mondta, hogy majd januárba már nézhetem. Addig nem. Meg amugy se tudnánk hogy lányosat vagy fiúsat nézzünk. Babakocsi már megvan,szerencsére tesómék odaadtak mindent. náluk most 2 éves a Tomi. Igaz, minden fiús...de ha lány lesz, sajnos nem lesz pénzünk mindenből újat venni...így maradnak a fiús holmik:) De nagyon klassz állapotban vannak a cuccaik. A babakocsi kb 3szor volt használva. Már szépen letisztították a kerekét, tök olyan mint az új. Meg babahordozó, gyerekülés, rucik...mindent odaadnak. Kiságyunk van, azt megvettük az első terhességemnél, még ki sincs bontva. Ugyhogy igazából nekünk sok mindent nem kell venni. :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Poci: én ma pipi levest főzök, aztán a megmaradt husihoz fokhagymamártást, meg krumplit.
Csinálj lekváros buktát. Vagy kakaóscsigát. Vagy...rántott húst.:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


111
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.25 19:03-kor.
Vendég
 


Poci:
Vagy süss pizzát:) Én isteni pizzát tudok sütni..apa imádja:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Sziasztok!

Pocaklakó, Meme: örülök, hogy minden rendben volt az UH-n!

Barbaráknak utólag is Boldog Névnapot kivánok!

Manorka: nagyon helyes pocid van!

Bibar drukk a mai UH-hoz!

Pocaklakó: Nagyon helyes a babód! Én sem estem át Zalánnál még a toxon (most még nem nézték), de nálunk ezt ennyire nem veszik szigorúan. Mosd meg alaposan a zöldség gyümölcsöt, plusz ne egyél nyers húst (pl tatár beafsteak) de ennyi. Egyébként ahogy elnézem, idén itthon sem biztos, hogy lesz fehér karácsony :( Neked is helyes pocakod van!

Kitudja: épitkezéshez kitartás, Zalánnal mi is épitkeztünk, amig terhes voltam, nem volt egyszerű menet.

Apás szülés: én a fiamat is úgy szültem, hogy bent volt az apja, remélem most is bejön :)

Mokibuci: örülök, hogy már tudsz valamennyit enni! Innen már csak jobb lesz ;) Te pocid is gömbölyödik szépen!

Barbuss: én találtam tavaly olyan könyvet, amiben a Jézuska jön, a keresztfiam kapta karácsonyra. De tény, hogy kb 2 hetet kerestem :?

Éva: a burkot nekem ennyi idősen nem is mérték. Egyébként én a fiammal atöbbször is voltam pecsétlő vérzéssel UH-n, és volt olyan, hogy 3 nappal nagyobb volt, egyszer meg 4-gyel kisebb! At mondta a doki, hogy ilyenkor még nagyon sok függ attól, hogy milyen szögben sikerül elkapni, hogy ki hova teszi azt a két pontot ami között a távolságot mérik, mert 1-2mm is napokat számit.

Edwig: kitartás péntekig!

Panny???

Én meg vagyok, rókák hol jobban hol kevésbé kerülgetnek, az estéim sajnos még mindig pocsékok. Szerdán megyek nagy bevásárolni, már irtam listát kinek mit kell venni karácsonyra, és akkor ez is le lesz tudva :) Várom az UH-t, még 15 nap :D

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 


na igen... Gyed-Gyes... nem fényes a helyzet. 1,5 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, így 2évre Gyed-et fogok kapni, és utána semmi, mert a 2010 április után született babákkal már nem lehet itthon maradni a 3.évben Gyes-en, hanem a gyerek bölcsi, és go vissza dolgozni:S ez elég elkeserítő :(
Vendég
 


Ed: nem semmi. csodaszép pocak:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Edi a te pocid se semmi :D

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 


Meme:)

Igen, jóóó nagy:) nem győzöm behúzni, de már sajna nem megy :oops: és mindenki csak lesssss mint rozi a moziban, mikor közlöm, hogy csak 7 hetesek vagyunk 8) :lol: :lol:
Vendég
 


Az fog érdekelni a 2 év GYED kapcsán, hogy honnan lesz elég bölcsődei férőhely, amikor most is kevés van.

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 


Edi...cuki a pocid, nagyon...csajok gombolyodunk. En mindigis edesseg imado voltam, a fosulin csokoholistanak hivtak. :lol:
Egesz eletemben fogyozni probaltam, mar az ovodatol kezdve, aztan nagyon beleuntam, most meg elvagyok. Harom eve mar nagyon akartunk babat, elotte le is tudtam fogyni, de nagyon kemeny volt. Heti 3 x 2 ora konditerem, es norbi up-date. Akkor meg nem voltam vege, es jol ossze tudtam passzintani a kajakat. Nekem amugy az egyeduli dieta ami bevalt. Amugy a terhesseg elejen volt egy nagyon rovid idoszak amig nem kivantam az edesseget, de azert ettem renduletlenul, most meg mar kivanom is ujra. Csak felek, hogy ki ne alakuljon a terhessegi diabetes.
Meme: annyi jo mindent mondtal, hogy ha lehetne gondolni es rogton, hogy elottem is teremjen a buktat es a kakaoscsigat azonnal blokkolnam :D. aztan johet a pizza. Sajna inkabb fozos vagyok, a sutik nem sikerulnek valami jol. Apa szerint jol fozok, de a sutik nem izlenek neki. Pizzat nem is tudok sutni. Azert ha van egy jo kakaosteki recid arra igenyt tartanek.
Asszem csinalok neki fokhagymas krumlisalit meg valami husit hozza, majd meglatom. Palacsinta meg van tegnaprol. megyek lefekszek egy kicsit, mert oruletesen kezd fajni a fejem, jon migren mama. Igazi feloldali es gyors, hatha elmulna meg.
Kesobb jovok
pusszancs
pocaklako
 
 


fókamóka... na igen, erre én is kíváncsi leszek... Pláne, hogy azért egy 2éves gyerkőc még picike, hirtelen bölcsi és pá.... :S
Vendég
 


Lányok!
(bocsi a bepofátlankodásértÖ
Panniról tud valaki valamit? Nagyon izgulok érte, már napok óta nem jelentkezett!!!
Vendég
 


Angie
én is nagyon aggódom, mert itt már vagy egy hete nem járt. Nagyon remélem hogy nincs semmi baj náluk!

Fókamóka: Majd jön a sok méregdrága magán bölcsi...amit csak a gazdagok bírnak anyagilag...

Poci: Én meg főzni nem nagyon tudok..pedig próbálkozom. Anyának van fini kakaóscsigusz receptje, majd elkérem tőle, és leírom neked!A pizzát meg kenyérsütőben csinálom, az szépen megdagasztja, én csak belenyomkodom a tepszibe, meg megpakolom a tetejét:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


pocaklako írta:Luna: asszem nalatok is igy van, mintha egyszer olvastam volna ilyesmirol nalad.
Szoval nalunk is a gyes (az az ido amit a melotol tavol tolthetsz) max. 5 honap. Ezt ugy veheted ki, hogy vagy szules elott 2 honapot, aztan 3 honapot utana, vagy 1 honapot elotte es 4 honapot utana. Aztan pedig oldd meg ahogy akarod. Az allami bolcsikben nincs hely, a magan bolcsit meg nem lehet megfizetni.


Nalunk az van, hogy (ha jol emlekszem) valaszthato, hogy az ember lanya 4 honapig marad otthon es a fizuja 100%-at kapja vagy 5 honapig es 80%-at (ezt a ceg fizeti, nem tb alapon megy). Extra esetekben akinek olyan a cege (nem sok ilyenrol tudok) engedelyezhetnek fizetes nelkuli szabit egy eves korig, de ez nem jellemzo.
Allami bolcsiben nagyon keves a hely itt is, es leginkabb nagyon raszorultnak kell lenni, valamint besorakozni nagyjabol foganatatskor mar. Maganbolcsi az van, es ha azt vesszuk mennyi odahaza egy bolcsi (enyim ott volt bolcsis egy evig, ezert sejtem) ahoz kepest draga DE ez veszettul csaloka, mert kifizetni itt is az persze, de ha anyuka es apuka is dolgozik akkor azert ez kigazdalkodhato es jo is ha sikerul, mert ovival kvazi ugyanez a helyzet. Az ovik itt komplexebbek (a maganok mindenkeppen) 4 hostol vannak ott gyerekek, vagyis van bebi szakasz, van egy evestol harom evesig bolcsis szakasz, es utana 6 eves korig ovi. A mi ovinkban meg ezutan 4. osztalyig van napkozi is (mert az iskolaban nincsen!!en is fel kettore jarok pl a gyerekert).
De itt nagyon jellemzo meg, hogy a most nagymama korban levo nok meg htb-k voltak egesz eletukben (kotelezo iskolaztatas a lanyoknak itt 1966 ota van csak!!!) igy van egy csomo hadra foghato nagymama (persze nem mindenkinel) es ok nevelik az unokakat 4 hostol 3 eves vagy akar 6 eves korig is (ovi nem kotelezo). Nekem bar anyosom szinten otthon levo nagyi es o neveli a masik ket unokatesot is bar felnaosan azok mar intezmenyben vannak, de 5 hos koruktol 3 evig o volt veluk otthon, szoval ennek ellenere eszembe nem jut ot igenybe venni, egy nagymamanak szerintem mas a feladata, konfliktust is szulhet, es a bolcsiben sokkal nagyobb a gyakorlatuk is meg a turelmuk is ilyen picikhez. de ehez persze latnom kellett a bolcsinket, ami olyan full extra, hogy a gyerekeimnek nem volt olyan kornyezet odahaza mint ami ott a bebiknek van :)
Nahh ennyi Portugalia roviden es tomoren :)

luna6
 
 


megjöttem,24 mm es a baba,nagyon cuki :lol: :lol: minden oké volt,legközelebb jan 5.én megyek genetikai uh ra aztán méhlepénybiopsziára/35 vagyok/ezért megcsináltatom,én akkor vagyok nyugodt :oops: :oops:
szóval minden oké és nagyon sokára látom megint a manót :oops: :oops:

Gyönyörűűű pocakok :lol: :lol: :lol:

nem tudok visszaolvasni,mert most lefoglal a babám,eddig nagyiéknál volt :wink: :wink:

Pocak
palacsinta :lol: nyami
én a majonézes salikra vagyok beindulva :wink: :wink: jobbulást a fejecskének :oops: nekem ez az állandó hányinger és gyomorégés már agyamra megy. :roll:

bibar
 
 


Csajok! Hogy működik ez a kiköltözős dolog? Mi is nagyon sokszor gondolkozunk, hogy ki kéne költözni külföldre...de hogy? Itt vannak a hitelek, péntünk nem sok...szóval nme tudjuk hogy hogy csináljuk. Mi Németországba mennénk, mert a férjem perfekt beszél németül. (én meg épp csak gagyogok..) De gondolom kint könnyebb megtanulni, ha rá vagy szorulva a nyelvhasználatra. Csajok, te akik külföldön éltek, hogy mentetek ki? Tanulni, vagy csak pakoltatok és mentek?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Bibar!
Gratula! Ti is gyönyörűen növögettek! Kép? Kapunk??:)

Poci: fejed? jobb már?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


hmeme írta:Csajok! Hogy működik ez a kiköltözős dolog? Mi is nagyon sokszor gondolkozunk, hogy ki kéne költözni külföldre...de hogy? Itt vannak a hitelek, péntünk nem sok...szóval nme tudjuk hogy hogy csináljuk. Mi Németországba mennénk, mert a férjem perfekt beszél németül. (én meg épp csak gagyogok..) De gondolom kint könnyebb megtanulni, ha rá vagy szorulva a nyelvhasználatra. Csajok, te akik külföldön éltek, hogy mentetek ki? Tanulni, vagy csak pakoltatok és mentek?


En nem vagyok jo autentikus forras erre, mert nalunk a parom portugal, vagyis o helyben van es igy mas a gyerek fekvese. De amit ha jol tudok az az, hogy Nemetorszagban meg nincsen szabad munkavallalas magyaroknak ami azt jelenti, hogy munkavallalasi engedely kell ahoz, hogy a parod melot kapjon, azt meg leginkabb ugy szoktak adni, hogy ha konkret munkara megy ki valaki, szoval mar van egy szerzodes ajanlata. Sejtesem szerint meg Ausztria is ez a kategoria. Nalunk Portugaliaban mar teljesen felszabadult a dolog (a kutya nem akar ide jonni, azt tudom :D) igy ha valaki idejon akkor az utcarol mindenfele engedely nelkul kereshet es elvileg kaphat is munkat. De ha erdekel biztos info a nemetekrol ebben a az aspektusban (marmint, hogy mikent jut valaki papirokhoz) akkor megkerdem neked egy Berlinben elo baratnomet, naluk az egesz csalad magyar es ok speciel gyerekestul mentek (de anno meg ok egesz biztosan konret allasra, de azota ez talan valtozott, ezert nem vagyok teljessen biztos a dolgomban, csak eros a gyanum, hogy ok es az osztrakok meg korlatozzak a magyarokat)
Amugy engem nem gatolt meg a hitelek fizeteseben, hogy kijottem, a magyar bankszamlam a mai napig el es onnan mukodik tovabb ez a resze a dolognak, a magyar lakasom is megvan es a fenntartasat is az ottani szamlan keresztul, netbankon at intezem.

luna6
 
 


Luna:
Ott vagy Mo-on ismerkedtél meg a pároddal?
És Amugy portugália milyen? Megélhetés, munka szempontjábol? Mikor mentél ki?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


bizony bizony...sajna így megy ez itt Németországban....szerencsére a párom szerződéssel dolgozik,viszont ahoz,hogy én munkát kapjak bejelentett lakcím kell,akóhoz viszont,hogy bejelentett lakcímem legyen munkahely kell...szóval a kettö kilövi egymást....!!!SZÍVÁÁÁÁS!!!Tehát én csak pakoltam és jöttem a jóba... :D
Miel a párom hegesztő...nem is nagyon vagyok rászorulva hogy dolgozzak.....(ez a dicsekvés helye volt) :oops:

a minap számolgattam én is hogy kapnék-e egyáltalán bármiféle támogatást otthon....az eredmény:SEMMI!!
0 munkaviszonnyal nem csodálom...de akkoris.....mi lenne ha mondjuk otthon élnék és egyedül maradnék a babával....
no de szerencsére nem így van :D :D



viszont Németországban csak a házasság és a Németországba adózás a feltétele a támogatásnak...ami viszont nem kis összeg :D és a gyerek 18 éves koráig minden költségét állják(gyógyszer,suli stb.) :!: :!:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


Moki:
mi is próbálunk munkát találni a férjemnek, de ahhoz hogy én is ki tudjak menni, nem 1-2 hónap kell. Ugy tudom, hogy nagyon drágák az albérletet. Vagy csak az itteni fizuhoz képest?
A férjem CNC lézergép kezelő, meg programozó, meg élhajlító, meg okos, ügyes...csak nincs ismerős, aki be tudná nyomni valahová.
Ha megkérlek megkérdeznéd a párod, hogy nem e hallott valami ilyesmi munkát?
Ti mióta vagytok kint? Hol?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Huu Csajok, jo sokat irtataok, amig en szunyaltam. :lol: :lol: :lol: Meg mindig 3 perc alatt el tudok aludni barmikor, de talan migren mama (csak halkan) tovabb allt.
Luna: ismeros a dolog, hogy a bolcsibe a fogantatas pillanataban kell jelentkezni, de latod hiaba jelentkezel, szocialis alapon ugysem kerulsz be. Ugy hallottam, hogy egy allami bolcsi itt nalunk (es ez allami!) napi 4 orara kaja nelkul kerul 250 euroba. Na akkor mennyi lehet a privat, amugy meg 4 oraval szinte semmire nem megyunk. Igen itt is lenne meg a nagymamas megoldas, de az en anyosom, mint igazi olasz signora reven nem nagyon fog kapkodni egyetlen unokajan, inkabb talal ezer kifogast, es a heti 1 alkalom helyett elmegy 2x a fodraszhoz csak ne kelljen a picire vigyazni. Ugyhogy en max. magamra szamithatok, ha mar Apanak dolgoznia kell, es nagynenik nagybacsis sincsenek . :cry:

Bibar: gratula a mazsoladhoz, fotod nincs veletlenul? Jo, hogy minden rendben nalatok is. A fejem jobban van koszi. Egy pacsintat? :wink: :wink: :wink:

Meme: azt gondolom, hogy ha komolyan rastartoltok erre a kikoltozesre nem remenytelen a helyzet, bar vedd szamitasba, hogy most minden orszagban rengeteg a munkanelkuli. Munkavallalas es fizetes szempontjabol a legjobb Nemetorszag es Ausztria. Ott tenyleg eleg ha a ferj dolgozik. Olaszorszagban nem. Itt egy atlag fizetes 1200 euro (netto), ami az eu orszagaiban az egyik legkevesebb. Itt eleg csoro, de buszke banda lakik. Tudod mit irigyelek az olaszokban? Azt, hogy meg a legcsorobbon sem latod, hogy csoro, barhova bemegy rad mosolyognak, mindenhol segitenek, nem latod az embereken a megfasultsagot, pedig itt is egyre nehezebb hidd el, en 10 eve elek koztuk, azert latom a kulonbseget. Lehet, hogy hetfotol pentekig zsiros kenyeret esznek, de hetvegen bevonul a csalad az etterembe, es megmutatjak minden alkalommal, hogy tudnak elni, hat nagy szineszek ez tuti. Na ne felj, mi nem jarunk minden hetvegen etterembe, nem is igen szeretjuk az ilyen puccos felhajtasokat.

Mokibuci: szerinted mennyi az eselyem, hogy naggyorsan talalok magamnak nemet ferjet (babos hassal persze) es akkor 18 eves koraig az allam neveli a gyerkocot??? :lol: itt par honap utan elhajtanak a fenebe. Kulonben hallottam mar ilyet, az Arab Emirsegekben is igy van, minden fiu kap havi "fizetest" az allamtol, 18 eves koraig.
pocaklako
 
 


Igen-igen az albérlet tényleg nagyon drága nekünk pont nem mert 450euro de 300-at a cég fizet.De az átlag tényleg sok kb.:1000euro körüli...viszont a kaja annyiba kerül mint otthon tehát ilyen fizetés mellett szinte semmi...
Megkérdeztem sajna nincs semmi...de ha lesz szólok!! :D
az ismerös mindenképp nagy segítség...nélküle mi sem lennénk sehol.A párom kb.:10 éve dolgozik kint itt-ott...én nemrég csatlakoztam :D
és hogy hol lakunk:Németország-Hessen tartomány-Frankfurt am Main-Hattersheim(Okriftel) :D :D

Pocaklako:a szomszédban van is egy egyedülálló fickó.Se gyerek se volt feleség olyan 50 körüli...sőőőőőt el is felejtettem,fölöttünk is van egy....az nem is olyan csúnya.....az is csak néha a takarítónővel ....játszadozik.... :) (ennek hallható jelei is vannak)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


Csajok normalis ez, hogy en a terhesseg elejen szinte nem is hanytam, mire mar mindenki tul jut a nehezen nalam akkor kezdodik.Ez a budos draga kolok ma este is viiszakuldte anya vacsijat. De azert mar most imadom ot!!! :lol:
pocaklako
 
 


Bibar: gratula!!! Szupi hír!

Pocak: szerintem 12 hétig normális a rosszullét és hányinger. Ne aggódj! Sőt, talán pont az a jó, hogy jött, így tudod, minden okés.

Jó éjt,
Manorka

ui: szépen növöget a csapat pocója, csak így tovább Lányok!

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


van fotó is,majd talán délután fel tudom rakni :wink: :wink:

Pocak
szerintem is normális,ő most jelentkezik :wink: :wink:

ma védőnő,holnap labor,nem mondom hogy unatkozok :wink: :wink:

tényleg a többiek hol járnak????Panny?

bibar
 
 


Sziasztok Csajok!
Szep jo reggelt mindenkinek!
Koszi a megnyugtatast, remeljuk hamar elmegy mar ez a par het, es felhotlenul pocakosodhatunk tovabb.
Bibar: varjuk delutan a sztarfotot..hat amugy igy a programodat elnezve tenyleg nem unatkozol.
Holnap en is megyek kenet levetelre, megnezik, hogy van a mehszajsebem, csinalnak egy tenyesztest. Remelem holnap mar sikerul a masik vizsgalatra is bejelentkeznem, kulonben tenyleg kicsuszok az idobol. Ma sem lehet semmit intezni, meg mindig unnep van.

Puszi mindenkinek, szep napot
pocaklako
 
 


Sziasztok csajok :-)

Hááát gratula a pocakokhoz :lol: rendesen gombolyodnek, este rakok fel én is egyet ha lesz idom...
csajok a Magne B6-ot lehet szedni a terhesség elején is??? Mert nekem nincs émelygés, meg hányinger, csak olyan ideges tudok lenni apróságokon, hogy szornyuuu, szóval mostanában mindenen felkapom a vizet nagyon konnyen, extra-érzékeny vagyok, ami igencsak megnehezíti szegény párocskám életét, aki nyak nyel, nyel de nem szeretném kikészíteni :lol: szegényt. Ja és konnyen elsírom magam, mint valami kisgyerek...már az agyamra megy, remélem nem tart soká, ezért szeretném megtudni hogy a Magne B6- /ha jól tudom ilyen esetben jó/ lehet -e szedni.

Csajok ti hogy vagytok ezzel??? Nem lettetek hisztisebbek???
Vagy csak én diliztem be??? :roll:
eva28
 
 


Eva, teljesen normalis, ha erzekenyebb lettel. Szerintem a siros dologgal mindenki igy van. Nekem iszonyu rosszul tudnak dolgok esni, es olyankor besertodom. Majd elmulik, mint minden mas mellekhatas....csak gyozzuk kivarni :lol: :lol: :lol:
En Apat mar nem tudom meghatni a sirassal (szerintem soha nem is ertette meg, hogy a terhesseg egyik velejaroja) nagyon gyorsan lerendez... :roll: :roll: :roll: Igy aztan vigasztalas hianyaban kenytelen vagyok magamtol helyre zokkenni. :cry: :cry: :cry:
pocaklako
 
 


Jó reggelt csajok!

Moki: Köszi az infót, meg a kérdezést! Hálás lennék, ha szolnál, ha van valami!

Poci: lennék a te helyedben. Inkább hányiznék naphosszat, mint ez a hülye vérezgetés. Ma megint rákezdett. Szombat óta nem volt semmi, most meg megint. Pedig már a házaséletről is le vagyunk tiltva. Ahogy közeledik a 11. hét (akkor veszítettük el az első babánkat) egyre idegesebb vagyok. Nincsenek rosszullétek, és nem tudom, hogy mi van. De a doki szerint a méhszájseb, de mi van, ha mégsem??? Az első vetélés(remélem az utosó is egyben) 10 hetesen 1 cseppel kezdődött, 10 napig csipp-csepp, aztán görcs és lotty!. Mi van ha ez már a csipp csepp?? És 21-e még nagyon messze van. :(

Ma nem nagyon leszek, nyomom az ágyat 1000-rel. Hátha minden rendbejön.

Bibar képéért bekukkantok estefelé.:) Nagyon kíváncsi vagyok!
Jók legyetek!
Pussza!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: