Új privát üzeneted érkezett!

A tegnapi sintén SOTE-s szülőszobalátogatást én is átéltem.
Igazából szerintem is elég korrekt a szülőszoba, meg a kórterem is (hiába 5 ágyas)
Azért kicsit beparáztam én is. Olyan közeli lett az egész így... De hát már éppen elegen túl estek rajta, mi is túl fogunk :)

Niki! Szoptatós széknek én is ikea-s széket néztem. Párna adott.
Kiságy, komód megvan...és polcot én is szeretnék mindenképpen.

Ma reggel voltam a körzetinél. Ő 2 hónapja még elzárkozótt az oltástól, most már nem. Azt mondta oltott már be kismamát, de nem jellemző még. Az elmúlt egy hétben nagyon beindult az oltási kedv, de a betegség is. (főleg fiatalabb felnőtteknél)
A higany tartalomra azt mondta, hogy minden oltás tartalmazza (ha jól értettem a tartósítás miatt).
Azt is mondta, hogy igen erős izomfájdalommal és nagy lázzal indul. Egyből doki, aki tud adni erre (vírusterjedést csökkentő) gyógyszert. Antibiotikum erre nem jó-hisz vírus. Csak az esetleges bacis felülfertőzésre. Ami nagyon fontos hogy a 2-3 napig tartó erős lázat sajnos vírus esetében csak ideig-óráig tudják csillapítani - állítólag. És ez ami veszélyes ránk.
Én még várok még...de igazából félek is (oltástól is, meg az influenzától is - tehát a kettősség még megvan)

Kép
moncsi73
 
 


Hivatalosan is járvány van!
Bogit kedden oltja be a doki. Eldöntöttem végre, hogy őt mindenképp oltsák. A szomsézdos városban már terjed az ovikban. Remélem jól döntöttem.
Magamat is beoltatnám, ha végre valamelyik dokim egyértelműen és határozottan azt mondaná oltassam be magam!
Másik barátnőm 22 hetes terhes és beoltatta magát. Egyenlőre jól van.
Ne haragudjatok, hogy mindig ez a téma, de eluralkodott rajtam a pánik! :(

Kép

Kép
varva
 
 


Nem csoda, hogy pánikolunk a H1N1 miatt, hiszen a bizonytalanságnál semmi sem rosszabb...
De ahogy már írtam, az én orvosom nem a jelenlegi hatása miatt nem javasolja és adja be az oltást, hanem azért, mert arra nézve nincs semmi tapasztalat, hogy a baba születése után nem okoz-e gondot, akár kisgyerekkorban is kijöhet valami, ami ennek a következménye...Kismamákat semmivel nem szoktak oltani, nyilván nem véletlenül.
Azért az sem meglepő, hogy a pártok ennyire azt nyomják, hogy minnél többen oltassák be magukat, hiszen nem keveset kaszálnak vele...a média meg ugyebár az ő befolyásuk alatt van...

Én is voltam a szülőszoba-látogatáson...emiatt tudatosult bennem, hogy már csak alig több mint 4 hónap (remélhetőleg nem jön előbb!), és itt lesz ez a kis lurkó, aki még csak belülről rugdos...hihetetlen és kicsit félelmetes...

Mindenkinek, aki most tudta meg, hogy kisfia vagy kislánya lesz hatalmas gratula!!! :lol:

Kép
tündércserje
 
 

 
 

Lányok! Más is van, akinek mostanában kezdett el nőni nagyon a melle? Adélnál a mellemről vettem észre, hogy terhes vagyok, de eddigre már nem fájt. Most meg most kezdett el feszülni és iszonyatosan érzékeny. Kismama melltartót hordok, triumph-ot, ami együtt nő a kismamával, kényelmes nagyon, ez nemlehet az ok. Lehet, hogy csak a hormonok dolgoznak.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi79: nekem is elég érzékenyek a melleim. Vannak olyan napok amikor jobb, máskor kicsit rosszabb a helyzet. Elkezdtem már lecserélni a melltartóimat, mert nőnek is melleim (ennek igazán örülök :lol: ).
A babavárás alatt jöttem rá, hogy a drága Intimissimi melltartóim tartás szempontjából nem sokat érnek... :shock:

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk uh-on! Nekünk is kisfiúnk lesz! :D A neve pedig Benjamin!
Nixi! Ha megtennéd hogy beírod a táblázatba! Köszi!

KépKép
dudu_84
 
 


Dudu: gratulálok a kisfiúhoz! Jó fiús hónap lesz ez az április!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Dudu: gratula!

Mi este megyünk uh-ra, remélem sikerül a mai napra egy kislányt is összehozni! :lol:

Kép
calendula
 
 


Dudu gratula Benjaminhoz!

Kép

Kép
varva
 
 


Szebb napot mindenkinek!
Itt egésznap esik az eső, köd van :cry: :cry: :cry: :cry: :evil:

Moncsi
Gratulálok a kisfiatokhoz! A lényeges az, hogy egészséges!

Sweetlife
Zsófi :lol: :lol: :lol:
Csak szaporodnak a lányok is :wink:

Nixi
Félidő :lol:
Kreszhez drukk!

Babaszoba
Nekünk van egy kiságyunk. Szeretnénk egy párt venni neki. Van egy komódunk, aminek a tetején elvileg lehet pelenkázni, ha teszek rá pelenkázó feltétet, de én jobban szerettem a heverőn pelenkázni, vagy a földön... Amilyen sajtkukac volt Alexa, mindig attól féltem, hogy leesik. :oops:
Szoptatós fotel: én a sima fotelban ülve szoptattam...

Alicia
Tényleg hasznos olvasgatni a szopis honlapokat!
Ezt is érdemes átnézni: http://www.sztnb.hu/main.html

Domi
Férjed maradjon otthon pár napig. Vitamin, tea, tüneti szerek...
Magadat a higiénia fokozott betartásával védheted! Stressz csökkenti az immunrendszer működését!!!!

Varva
Gratulálok Dórihoz!

Calendula
Várjuk a beszámolót!

Gabi
Nekem is nőtt jócskán már a mellem :wink:

Dudu
Gratulálok Benjaminhoz!
Vendég
 


Sziasztok Lányok,

Bocsánat, hogy idegenként "idetolakodtam" hozzátok, de az oltás téma bennünket is nagyon gondolkodóba ejt(függetlenül attól, hogy kisgyerekről, kismamáról vagy felnőttről van szó). Láttam, hogy mindenki mindenhonnan próbál infókat szerezni, egyet én is megosztanék veletek, ha nem bánjátok. Az alábbi cikk nov.12-én jelent meg a Délmagyarország c. napilapban (Csongrád megye), s a szegedi Női Klinika vezető professzorát is megkeresték (lsd. a cikk végén levő "professzori tanács" c. részt.

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/ni ... t/2124935/

Üdv:

Mónika

vesm
 
 


Sziasztok!

Nixi
FÉLIDŐ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
DRukkolok, hogy sikerüljön a vizsgád!

Bababútor
Lassan körül kell nézni. :wink:

Domi
Jobbulást a párodnak!

Calendula
Mi volt UH-n?

Dudu
Gratulálok a kisfiatokhoz!
alicia
 
 


Nixi
Ha időd engedi, raksz egy táblát?
Én most már nem is tudom követni a fiú-lány arányt :oops:
alicia
 
 


Kép Kép
Kép Kép


FÉLIDŐS POCAK :lol: :lol: :lol: :lol:
alicia
 
 


Megjöttünk.

Kislány!! :lol: Nagyon örülök! :lol:

A Babával minden rendben, szépen nő, minden eredménye megfelelő.

Viszont akadt egy "kis" gond: a külső méhszájam egy kicsit megnyílt. Nem annyira vészes a helyzet hogy szigorúan feküdnöm kellene, de kell szednem egy speckó magnézium készítményt, és többet kellene pihennem, kevesebbet dolgoznom.
Holnap megpróbálom ezt valahogy felvezetni a mhelyemen, remélem jól fogják fogadni.
Szerencsére a mi munkánk olyan, hogy otthonról is végezhető a nagyrésze, úgyhogy remélem belemennek hogy kevesebbet járjak be.

Kaptam szülésznő számot a Szt. Imrébe, a napokban felveszem vele a kapcsolatot, csak előbb kicsit utána nézek a neten.

Képet csatolok, ismét nem a legjobbat nyomtatta ki sajnos. Pedig olyan jó nézetek voltak...
:cry:

Kép [/img]

Kép
calendula
 
 


Calendula! Gratulálok a kislányhoz! Vége jönnek a lányok is. Igaz őket nehezebben mondják az orvosok. A fiúk egyértelműbbek.

Alicia! Szép a félidős pocak!

Bababútor: nekem a kedvencem egy kikolos kiságy volt. http://shop.kikol.hu/ifjusagi/csecsemo.html?view=502 A mi kiságyunk ez alapján készült, de nem lett csak 60x120as. De ha vásárolnom kellett volna, valószínűleg ezt vesszük. Ezt még nem linkelte senki, ha jól emlékszem.

Orvos: minden rendben, zárva vagyok, de a keményedések nem tetszettek neki, mert könnyen leválhat a mélyen levő lepényem. Így előírta a pihenést és ha kell szedjek magnéziumot.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Lányok!
Hivatalosan is járvány van!!!! :( :( :(
Család úgy döntött, hogy beoltatja magát, én meg nem mozdulok ki, csak amikor nagyon kell (pl.: vizsgára).

Gratula a kislányokhoz, kisfiúkhoz az UH képekhez, és a pocakfotóhoz! :) :)
(táblázatot csinálom... :oops: )

Vigyázzatok magatokra!!!!!

Kép

Kép
csnixi
 
 


csnixi
Akkor te el vagy látva dologgal így végzősként, meg kresz. Szakdolgozatod kész?
calendula
De jó neked! Gratulálok a kislányhoz!
Meg azoknak is persze, akiknek kisfiúk lesz. Akiknek meg nem találtak mindent rendben, azok pihenjenek sokat!

Babaszoba nálunk sehogy nem áll. Először a szobát kellene felújítani, de majd február, március lesz az ideje. Februártól táppénzen leszek én is és ráérek vele foglalkozni.

Én is hallottam tegnap a járványt. De igaziból az oltás hatása 10-14 nap. Ráadásul, aki megkapja az is fertőzhet ugyanúgy, mint azelőtt. Szóval ez sem megoldás, mert a férjemet nem zárhatom ki a lakásból azért. A szobából esetleg :lol:
Egyébként orvoshoz ő nem hajlandó elmenni. Nálunk ez állandó vitatéma és hiába fenyegetőztem eddig is bármivel, még terhesség előtt is, semmi nem használ. A házipatikát kitettem neki, de úgy vettem észre, hogy aszpirin plusz Ct vett csak ki. Vitamint, osscillococcinumot nem. Igaziból nem is mondja el mi baja. Megkérdezte tegnep, hogy meddig akarom magam elzárni. Mondtam, amígy meg nem gyógyul. Azt mondta tegnap nem is beteg. Persze 1 nap alatt múló betegség. Ilyet sem hallottam még. Nem is tudom minek nekünk baba. Van nekem gyerekem már, aki kitesz 10et :wink:

Kép
domi001
 
 


Sziasztok,

Mivel munkából irok, épp csak átolvastam kivel mi történik, és hát nagyon gratulálok mindenkinek aki már tudja , h ki is lakik a pocakban :) Végre egy pár lány is, remélem majd énis erősítem a lány csapatot, de még mindig szinte egy hónap a következő uh. Bár valamelyik nap kisfiut álmodtam, vajon jelent valamit?!

Pihenjetek sokat, énis azt próbálom tenni, na meg sok gyümölcs:)

Szép napot mindenkinek!

Kép
csilumilu
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Borzalmas éjszakám volt...drága gyermekem egész nap tombolt, mint egy örökmozgó, így reméltem, hogy éjszaka nyugi lesz, de nem: olyan bulit rendezett, hogy szinte semmit nem aludtam. Férjem is felébredt persze, hogy mi a baj, de csak ráraktam a pocakra a kezét és értette. Nem tudom, ez most miért volt...eddig olyan szabályos periódusokban volt ébren és aludt.

Dudu: nagy gratula Benjaminhoz!

Alicia: egyre helyesebb a pocakod! Igazi kismamás!

Calendula: gratulálok a kislányodhoz! Inkább lányt szerettél volna? Már nem emlékszem, ki mondta...
Drukkolok, hogy a munkahelyeden megértőek legyenek, vigyázz magatokra!

Domi: az nem igaz, hogy ugyanannyira fertőzhet valaki az oltás után. Dokim mondta, hogy miután kialakult a védettség és esetleg benyalja a vírust, akkor az nem tud elszaporodni, vagyis sokkal kevésbé üríti a környezetbe, így kisebb a fertőzés kockázata.
A férjeddel kapcsolatban csak azt mondhatom: tipikus pasi mentalitás! :? Ismerem a dolgot...csak akkor megy orvoshoz, ha viszik...bár nem panaszkodhatok - amióta terhes vagyok, az olyan dolgok miatt hajlandó elmenni, ami ránk is veszélyes lehet...

Nixi: drukk a vizsgához+az államvizsgához! Januárban lesz (mármint az állam...)?

Kép
tündércserje
 
 


jujjjj ezek a mozgások még engem is lázba hoznak :) annyira szeretnék már énis érezni valamit.... úgy emlékszem ti már a 17 héten is irtatok mozgást... remélem nincs gond nálunk ?! :roll:
csilumilu
 
 


Sziasztok!

Dudu: gratulálok Benjaminhoz.

Swettlife, Calendula: üdv a lányosok táborában!

Nixi: drukkolok, hogy a vizsgád sikerüljön, remélem a táblán most én is rajta leszek.

Domi. mielőbbi gyógyulást a párodnak.

Csilumilu: ne aggódj nemsokára te is érezni fogod a mozgást. Ne gondolj ilyenre, hogy gond van nálatok.

Pocsékul indult a reggel, a kislányom nem akart oviba menni. Megint panaszkodott, hogy fáj a pocija, bár ez most csak azért volt mert nem akart menni. De az utóbbi napokban- hetekben sokat panaszkodott hasfájásra. Ma el kell vinnem az orvoshoz, (mert végre már van 2 hétig szabin volt) és meglátjuk mit mond neki. Remélem semmi komoly.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Szia Beus!

Madj írd meg mi van a kislányoddal!
Boginak is szokott lenni hasfájása, azért is érdekel mit mond az orvosotok.

Mozgás: én már a 14. héttől érzem, de hozzáteszem most értem el az 50 kg-ot, tehát nincs egy vastag réteg a hasamon, ezért is érzem már nagyon korán. Már Apa is érzi. Hatalmasakat tud rúgni ez a kiscsaj odabent. Imádom! Néha hangosan felkacagok, amikor érzem, annyira buli! :lol:

Kép

Kép
varva
 
 


Calendula!

Gratulálok a kislányhoz!
Nálunk 1000 Ft-ot le kell perkálni egy uh képért, ezért én eddig kihagytam.
Majd szeretnék menni 4D-re és ott kérek cd-t is!

Csilu!
Ne izgulj nemsokára te is meg fogod érezni! Mivel első babád, lehet, hogy már érezted is, csak nem tudtad, hogy az.
De a 18. hét után erősődnek a kis csontocskái és már határozottabban bökdös. :lol:

Én is elég korán éreztem, kb 13. hét környékétől. De a 4. babánál ez nem csoda. :lol:

Ma megyek Gina lányommal ortopédiára, nemrég felvette azt a rossz szokást, hogy kacsázva megy. :shock:
Rettenetesen idegesít és nem akarom, hogy beidegződjön neki. De még pici és nem érti, hogy nem szabad.
Nem tudom mit talál ki a doki. :roll:

Holnap reggel meg uh!!!!!!!! Nagyon várom.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Tudom régen írtam már, és nem is tudtam olyan sokat visszaolvasni, bár mindig igyekszem figyelni mi a téma mostanság. Igaz mentségem sincs, hiszen ezen a héten kényszerpihin voltam a múlt hétvégi görcseim miatt, amire még az orvos is ennyit mondott "21 hetesen még nem kéne ennyire görcsölnie!". Úgyhogy tuti, de elvileg a Babóval minden rendben, hiszen annyira vigyorgott a doki a múlt hét keddi egyeztetésen. Mondjuk most is megnéztük a szívhangját és hogy mennyire vagyok kitágulva, de minden okés volt. Nem tudni miért vagy mitől van/volt. Eddig egész nap feküdtem, mostmár felkeltem, mert már nem fáj, csak picit és az is ritkán.

Remélem engem se rúgtok ki, hiszen mostmár bebetonozva április 11-ről március 29.-ére ugrottunk. (végre a kiskönyvembe is beírta a doki)

Mindekinek gratula a pici lányokhoz/fiúkhoz, akinek nem rég derült ki!

Pocaklakó Dani (igen mégis csak Dániel lesz, pontosabban Ádám Dániel lesz a neve :) )nagyon aktív, anyukájának folytonosan bokszolja, rugdossa. Mondjuk a párom még nem tudta érezni, mert mondjuk rajta van egy kis úszógumi is, és gondolom ez is egy kicsit blokkolja. Mondjuk rúg egyet és utána nem is oda rúg vissza hanem odébb, csakhogy nehéz legyen őt érezni másnak. Egészséges és szép nagy baba.

Járvány. Ha engem kérdeztek én parázok. Mondta a nődoki, mikor kérdeztem ezzel kapcsolatban, hogy ha járvány lesz akkor oltassam be magam, ha mindenképpen mozognom kell, mert ugyebár én bejárós vagyok Pestre Isaszegről. Vonat, metró, villamos, tuti mi?
Félek is rendesen, mert ha beoltatom magam a nődokim mondta , hogy maradjak otthon 2 hétre, míg hat az anyag. Vizsgaidőszak felé közeledek, és így is meg van már a hiányzásom az egyetemen, így félek, hogy emiatt esetleg értékelhetetlen lesz ez a félévem. Sok zh, meg egyéb ilyesmi. Kicsit para, hogy mit tegyek. Maradjak itthon és toljam le az eddigi munkámat vagy járjak be, de kockáztassam nem csak a pici, de az én életemet is? Kicsit aggódom. Ha valaki netalán tud segíteni szívesen veszem a tanácsokat... :roll:
Amúgy az én házidokim se zárkozik már el az oltástól és mondta, hogy egyre többen kérik a kismamák közül.
Édesanyám egészségügyis, így biztosan tudom állítani, hogy ha beoltatjátok magatokat akkor a szülésre nézve nem lesz semmi hatása és a baba immunrendszerére se lesz káros. Ezt ő mondta, aki nem a gyógyszerekben hisz először, hanem a gyógynövényekben és a homeopátiás dolgokban, de most mégis tanácsolja oltassam be magam, így én be fogom. Persze mindenki döntse el maga. Én is hosszas vívódás után döntöttem el...

Nektek is vannak hangulatingadozásaitok? Nekem az elején voltak, de most úgy tűnik, hogy megint felborult a dolod és most totál káosz vagyok. Egyszer nevetek, rá 5 percre sírok és túlérzékeny vagyok.
Mellem nekem az elején nőtt meg ugrásszerűen, most már inkább egyenletesen nő. De szerencsére nekem nem fáj. Már nem...
Nekem mindenki azt mondja, hogy már jó nagy a pocim, bár én még nem érzékeltem akkorának. Igaz még néha nem számolok vele, és esetleg rosszul mérem fel a távolságot a dolgok között. :roll:

Na tessék írtam egy kisregényt, de mostmár igyekszem többet kikapcsolódni, mert mostanság nem sikerült a suli miatt. Már csak 2 hónap és utána maximális pihenés!

Engem most kapott el a fészekrakás-vágy és a babavárás. Letaglózott, amikor megéltem a félidőt. Azóta már alig várom a dolgokat és mindig azt képzelem milyen lesz. Szerencsére nekem nem kell sok mindent vásárolni! Nővérem 3 gyerkőce után sok dolgot öröklünk és mindegyik modern, hiszen a legutolső 2 éve született.

Na jó most már megyek!
Vigyázzatok magatokra és pihizzetek! :)

Alexandra
kaisa
 
 


Jó azoknak, akiknek már szép nagy pocijuk van. Én a napokban váltottam ki egy törzsvásárlói kártyát az egyik bababoltban és megkérdezte az eladó, hogy terhes vagyok-e? Pedig direkt levettem bent a nagykabátot és a pulcsi sem volt bő, ráadásul vékony is vagyok. Mikor fogja már mindenki egyértelműen látni, hogy én babát várok. Kezdem unni, hogy mindig magyarázkodnom kell, pedig szerintem ha valaki egy kicsit figyelmes már észre vehetné.
Annak viszont kifejezetten örülök, hogy ezen a héten már végre sikerült 1 kg-ot híznom. Nem is értem, hogy ez miért nem több még, mert többet eszem, mint a terhesség előtt és minőségében is jobbat.

Én a páromtól nem rég kaptam egy hintaszéket, mivel még mikor csak gondoltunk a gyerekre azt mondtam, hogy én a terhességem úgy képzelem el, hogy este ülök a hintaszékben halk zenét hallgatok és simogatom a pocakom. Nagyon szeretek hintázni és remélem, miután megszületett a babóca, akkor is hasznát veszem majd.

Bennem nem szokott nagy bulikat rendezni. Amit kevésbé szeretek az az, amikor kinyomja magát. Ez most még elviselhető de mi lesz később, ha már nagyobb és erősebb lesz? (Szoktam neki mondogatni, hogy nem ott kell majd kijönni! :lol: )

Ez a járvány már az agyamra megy. Miért pont most kellett kirobbania. A jövő héten el akartam utazni a szüleimhez, de így nem merek (vonat, metró, busz). Lehet bejelentkezem inkább a fogorvosomhoz, hátha tud valamit javasolni az ínyvérzésemre. Kicsit parázok, hogy nehogy e miatt legyen koraszülött a baba.

Én is nagyon válom már azt a gyönyörű tavaszi napot, amikor a picur megszületik, de igazából még nem tudom felfogni, hogy egyszer a karomba foghatom, és onnantól már igazi család leszünk. Remélem jó szülők leszünk és soha nem fogja megbánni, hogy minket választott!

Kép
maryanna
 
 


maryanna
Az én pocakom sem akar nőni. Bár én még nem vagyok 21 hetes, de ami képeket itt láttam sehol nem vagyok. Ahhoz képest nekem semmi. Ráadásul előtte is volt poackom, úgyhogy nekem fel sem tűnik.
A fogínyvérzéssel én is küzdök, de iagziból hiába írt szájöblögetőt, amivel kenegetnem kell. Meg softos fogkefét, nem múlik. Azt mondta egyek sok C vitamint. De hiába. Azt is mondta, hogy sajnos ez míg a terhesség van, addig előfordul és utána szépen helyrejön.
Azt még nem is hallottam, hogy ez koraszüléshe vezet. Most aztán megint parázhatok valamiért a járvány mellett. :cry:

Kép
domi001
 
 


Domi!

Nekem az ínyvérzésem az sajnos már korábbról van, ezért nem is nagyon reménykedem, hogy tudna nekem segíteni a doki. Már egyszer voltam nála e miatt, akkor azt mondta, hogy Parodontax fogkrémet használjak ugyanis az a leghatásosabb. Amikor mondtam neki, hogy már próbálkoztam vele de nem használt semmit (sőt mintha még jobban vérzett volna), nem akarta elhinni.
Nem akartalak megijeszteni, de a múltkor a tévében a koraszülések lehetséges okairól volt szó és ott megemlítették a különböző fog és ínybetegségeket.
Nekem egyébként is a fóbiám, hogy korábban jön a baba, ugyanis már veszítettem el egy babyt, igaz a terhesség jóval korábbi szakaszában. Ettől kezdve vérzik az ínyem. Nem tudom, hogy ez örökölhető-e, a nálunk az egész családnak vérzékeny az ínye, miközben a fogaink meg tökéletesek.
Nyilván nem törvényszerű, hogy akkor nekünk koraszülött lesz a gyerkőc és ne is gondolj rá, főleg ha ezen a vérzésen tényleg nem lehet segíteni. Mi mindent megtettünk az egészséges baba érdekében. Lehet, hogy egyszerűen csak vele jár. Egyébként a terhességi tünetek között is szerepelhet az ínyvérzés.

Kép
maryanna
 
 


Domi!

Nekem az ínyvérzésem az sajnos már korábbról van, ezért nem is nagyon reménykedem, hogy tudna nekem segíteni a doki. Már egyszer voltam nála e miatt, akkor azt mondta, hogy Parodontax fogkrémet használjak ugyanis az a leghatásosabb. Amikor mondtam neki, hogy már próbálkoztam vele de nem használt semmit (sőt mintha még jobban vérzett volna), nem akarta elhinni.
Nem akartalak megijeszteni, de a múltkor a tévében a koraszülések lehetséges okairól volt szó és ott megemlítették a különböző fog és ínybetegségeket.
Nekem egyébként is a fóbiám, hogy korábban jön a baba, ugyanis már veszítettem el egy babyt, igaz a terhesség jóval korábbi szakaszában. Ettől kezdve vérzik az ínyem. Nem tudom, hogy ez örökölhető-e, a nálunk az egész családnak vérzékeny az ínye, miközben a fogaink meg tökéletesek.
Nyilván nem törvényszerű, hogy akkor nekünk koraszülött lesz a gyerkőc és ne is gondolj rá, főleg ha ezen a vérzésen tényleg nem lehet segíteni. Mi mindent megtettünk az egészséges baba érdekében. Lehet, hogy egyszerűen csak vele jár. Egyébként a terhességi tünetek között is szerepelhet az ínyvérzés.

Kép
maryanna
 
 


Bocsi véletlenül kétszer tettem fel ugyan azt a szöveget! :oops:

Kép
maryanna
 
 


Ínyvérzés
Kismamiknál a hormonális változások miatt vizenyősebb, sérülékenyebb az íny. (ugyanígy az orrnyálkahártya). Ez vezethez vérzéshez.
Egy gyógymód van--tisztán kell tartani! Lehet használni öblögetőket (Curasept, Octenisept), de az elsődleges az alapos fogmosás!
És ez nem vezet koraszüléshez!

Koraszülést az elhanyagolt, "kirohadó" fogakból, a krónikusan gyulladt ínyből kiinduló fertőzés okozHAT.
Általában, aki rendszeresen mossa a fogát, eljár fogorvoshoz, annál ilyen nincs!!!!

Terhesség alatt is nagyon fontos a fogorvosi ellenőrzés, az idejében elvégzett kezelés!
Ha szükséges, lehet adni érzéstelenítőt, meg lehet röntgenezni a rossz fogat!
Vendég
 


Crystall! Hú, ezek alapos infók voltak. Csak nem fogorvos vagy? Én Adélnál kaptam az inlayeim 90 %át. Egy gyökérkezelés-csap-korona maradt ki, mert nem tünt vészesnek és így inkább kerültük a röntgent. De most letört a fogból egy darab. 4én megyünk családilag fogorvoshoz.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


maryanna
Egyálatlán nem hiszem, hogy ez koraszüléshez vezetne. Ráadásul most voltam 3szor fogorvosnál mióta terhes vagyok, és 27-én újra megyek ellenőrzésre. Nekem is a doki azt mondta, amit crystall. Alapos fogmosás és nem lesz semmi gond, ez meg sajnos ilyen kellemetlen és a terhességgel jár. Azt mondta van , akinek lazul a kötőszövet, van akinek túlnő kicsit az íny és megduzzad. Van akinél vérzik van akinél nem. Sajnos nekem is előfordult már ez, de nekem akkor a Paradontax segített meg a curasept. Most a vadmeceum fogkrémet ajánlotta, ha nem bírnám terhesség alatt a papardontaxot meg curasept megint, de most fülpiszkálóval kell bekenegetnem minden este fogmosás után az ínyemet.
Szóval egyáltalán nem hiszem, ha ilyen lelkiismeretesen járok fogorvoshoz ellenőrzésre, mellette ápolom a fogaimat, akkor ez koraszülést okozna. Pedig én is veszítettem el babaámat, bár őt még az UH sem mutatta ki, csak a teszt lett pozitív olyan korán elment. De ennek nincs köze hozzá.
Crystall
Köszönöm a megnyugtató szavakat. Egyetértek. Valóban fogdoki is ezt mondta, úgyhogy akár az is lehetsz :lol:
Gabi
A msádoik alkalommal nekem is azért kellett ellátogatnom a fogorvoshoz, mert az egyik fogamból, ami már koronára vár letört egy darab. Betömte egyenlőre, aztán majd koona lesz a vége.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Varva: voltunk az orvosnál tegnap. A kislány pár héttel ezelőtt bent volt valamilyen hasmenéses járványba. Majd 3 hétig hasmenése volt. 4 napig lázas volt folyamatosan. Azt mondja a doktornő, hogy ez még mindig annak az utóhatása, nagyon lassan múlik el a hasfájás. Igazából semmi különöset nem mondott. Tegnap ott a váróteremben arra is rájöttem, hogy mennyi bunkó ember van. Nagyon sokan voltak, kisgyerekes anyukák is. Volt egy idős nő aki azt mondta, hogy ő bemegy, mert ő nem fog itt várakozni ennyit, egyébként is fáj a feje. Mindenkinek ki kellett várni a sorát. Erre az utánam érkező hölgy mondta neki, hogy csak nyugodtan mennyen be, mert ő már idős, beteg ne kelljen várnia. Igaz ő nyugdíjasan nem ér rá én terhesen egy kisgyerekkel nyugodtan üljek a sok beteg ember között. Hely sem volt, de senki nem is mondta, hogy üljek le. Na mindegy mifelénk sok az ilyen ember.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


beus222: örülök, hogy semmi komoly nincs a lányoddal. Boginak is szeptember végén volt hányással járó vírusa. Sokat hányt, ezért kiszáradt elég hamar és kórházban voltunk pár napig. Infuziot kapott. Sokáig magas láza volt. Utána is pár hétig fájt a pocakja és ezért is kérdeztem, hogy nálatok mi újság. Korábban ultrahangon is megnézték, hogy nincs-e más gond, deszerencsére nem találtak semmit. Azt mondta az egyik doktornő, hogy a hasban is van nyirokcsomó és betegség idején ezek bedurrannak és attól is fájhat.
Az embereken meg nem lepődök meg. Sajnos nálunk is ez a helyzet. Sőt. Sajnos mindenhol. Mikor Bogival voltam terhes és augusztusban szültem, nyáron elég kevés ruha alatt is látszott, hogy nem attól nagy a hasam, hogy jóllaktam, ennek ellenére sem adták át a helyet sehol. Ez van! Ilyenkor azt kívánom, hogy duplán kapja vissza az élettől!

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az uh-ról, minden rendben a picurral. Szépen növöget, szorgalmasan nyeldekli a magzatvizet és jókat nyújtózkodott.

És jelentem KISLÁNY!
Apa egyemmeg nagyon fiút szeretett volna, de a kezdeti szomorkodás után már vigyorgott mint a vadalma. :lol:
Megveregedtem a vállát, hogy nem baj, majd a következő. Ki sem akadt igazán, hogy az 5.ről beszélek. :lol:

A név már előre megvolt, igaziból Ginánál is vaciláltunk ezen a neven.

Én nagyon örülök, persze titokban, mert kislányt jobban szerettem volna.
Valahogy hozzájuk vagyok szokva. A fiam olyan nagy lakli kamasz, hogy már nem is emlékszem, milyen egy fiú baba. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz: üdvözöllek a lányosok táborában!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Yusz: gratula neked is a kislányhoz!

Kép
calendula
 
 


Csak gyülekeznek a kislányok! :lol:
Yusz , gratulálok!!!

A betegeskedő gyerkőcöknek gyógyulást!

A bunkó emberekkel ne törődjetek - tudom, hogy nehéz kizárni, de nem éri meg. Ha mindenkin felhúznám magam, akikkel tömegközlekedem, egyfolytában idegeskednem kellene. Igyekszem a dolgok jó oldalát nézni: ha valaki figyelmes, duplán örülök neki :wink:

Sajnos én kicsit máson idegeskedem: drágalátós főnököm még mindig nem adott fizut...és csak ígérget...végülis még "csak" 20-a van... :evil:

Kép
tündércserje
 
 


Köszönöm lányok!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz: gartulálok, szép nevet választottatok.

Végre jönnek a lányok!!!!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Kismamák Figyelem!

Van egy ELADÓ Mango "A" vonalú kismama jelleggű téli szövet kabátom! Kb. nagyobb M-esnek és kisebb L-esnek felel meg a mérete! Később normál kabátként is hordható!
Ára: 2500 ft.

Kismama nacik is vannak eladók:

Angliába vásárol: 38-40-es grafitszürke farmer, pamut pocakbetéttel
Ára: 3000 ft

Benetton kismama naci: M-es méretű! Pamut pocakbatéttel, kék színű, hátsó zseben hímzés!

Ára: 3000 ft

Nekem sajnos nagyon lettek! Benetton nacit és mango kabátot, vaterán vettem- így ezek használtak DE nagyon jóóó állapotban vannak, hibátlanok. Szürke nacit Angliából hozta a tesóm (postázni is tudom őket + postaköltséggel)

Akit érdekel küldök képet is!!!!!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Ma bent jártam a munkahelyemen, mert bevittem a táppénzes papírt és mivel szerencsére nem volt sok ügyfél a főnökömmel és a kolléganőmmel tök jól elbeszélgettünk. Estére meg együtt vacsizunk. Meghívtak egy céges összejövetelre. Nagyon jól esik, hogy szívesen látnak. Mondták, hogy az ügyfeleim is keresnek és örülnek a jó hírnek, hogy babavárás miatt nem vagyok. Ezt megbocsájtják nekem :lol:
Mondták, hogy a névnapomon is keresett egy bácsi, mert szeretett volna felköszönteni. Egész meghatódtam. Remélem meg lesz még ez a jó kis csapat, amikor majd vissza szeretnék menni. Szerintem nagyon jó munkahelyem van. Ilyet kívánok mindenkinek.

Crystall és domi: köszönöm az infot. Ezt az ínyvérzéses koraszüléses dolgot már pedig több helyen hallottam, de inkább
nektek hiszek! :lol: Így én is jobban járok! :lol:

yusz: gratula a kislányhoz! Az én szívem is egy kicsit inkább a lány felé húz. A 25. hétre fejelentkeztem 4D-re, remélem akkor már biztosan megtudják mondani a nemét.

Kép
maryanna
 
 


yusz: gratula a csajszihoz!

Én most tiszta para vagyok. Tegnap este óta nem érzek mozgást a pocakomban. :cry:
Remélem, csak frontérzékeny a pici és alszik. Szorítsatok, hogy rúgja ki az oldalam!

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a gratulációkat a baba nemét illetően: chrystall, beus, csnixi.

AKik még a héten megtudták a pocakmanó nemét, gratula.

Varva:ők ilyenkor még rengeteget alszanak, majd később ahogy növeksztik érezni fogsz mindent sokkal jobban. Azért csak nagy még neki a hely, lehet hogy fent van csak nem erősen hadonászik.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Varva: tényleg ne aggódj. Nekem is volt már olyan, hogy egy napig könyörögtem, hogy rúgjon már. A dokim is azt mondta, hogy ilyenkor még nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Lehet holnap jobb napja lesz a picurnak :lol:

Kép
maryanna
 
 


Eddig minden nap elkényeztetett és nagyokat rúgott meg púposkodott. Most ezt hiányolom nagyon.

maryanna, sweetlife: igazatok legyen! Köszönöm a megnyugtató sorokat!

Kép

Kép
varva
 
 


varva
Én a 18. hétben vagyok és egytálatlán nem is éreztem még mozogni. Azt mondják ilyenkor még nem olyan erős a mozdulatok, így az első terhességnél észre sem venni, hogy az a babamozgás. Szerintem én majd a 24. héten, ha megérzem. A hasam sem nő, de jól érzem magam, úgyhogy biztos nincs baj :lol: Nálad sem. Elújt valahol és ott játszadozik finoman. :lol:

Kép
domi001
 
 


domi001: tény, hogy mit várok, amikor még csak 17 hetes vagyok, de olyan jó érezni ezt a kis majmócát.

Képzeljétek! Ahogy hazahoztam a nővérét az oviból, elkezdett rúgni. Bogi énekelt jó hangosan és az megtette a hatását. Még, jó, hogy hétvége jön és nem kell oviba vinnem, így tánciztathatja Dórit a pocakomban. :lol:

Kép

Kép
varva
 
 


Calendula
Gratulálok a kislányhoz!

Gabi
Keményedésekre jó lehet egy-egy pohárka finom bor :wink:
(Lombikos ismerős mesélte, hogy neki ezt javasolta a dokija)

Kaisa
Ha görcsölgetsz, akkor érdemes pihenni!
Hangulatingadozásom van rendesen. Képes vagyok mindenen sírni :cry:

Járvány
Orvos ismerősök szerint túlzott a dolog. Én még mindig a NEM oltatok-nál tartok.

Crystall
Köszi a részletes leírást!

Yusz
Gratulálok a kislányhoz!

Varva
17 hetesen nem is kell folyamatosan érezned a mozgást!
alicia
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: