Új privát üzeneted érkezett!

Rana,először beviszek egy csomagot,az 28 darab,aztán majd apa hoz még be.

Timi,én a sajnálkozós reakcióval még csak egyszer találkoztam,kijött az állatorvos csajszi beoltani a kutyánkat,és ő még a gondolatától is sápadt lett,hogy mit csinálna két babával :lol: ...de ezen kívül csak irigykedőkkel találkoztam :D
Vendég
 


Dehogynem fogjátok! Mindenki bírja, mert imádjuk a kis csöppöket! És amúgy is, honnan tudja? Ikrei vannak? Szerintem nem, mert egy ikres sosem mond ilyet, az tuti.
Tisztelet a kivételnek, illetve hatalmas elismerésem, (akinek egy után jött a kettő, és most három van, vagy még több) de mi nem tudjuk, hogy milyen egy gyerekkel. Mi azonnal kettővel lettünk megáldva. Nekünk ez a helyzet a természetes. Persze, néha nekem is könnyebb lenne, ha nem egyszerre menne a műsor, de azt meg el sem lehet mondani, milyen csodás érzés, mikor egyszerre göcögnek, gügyögnek, "dumálnak", vigyorognak. Ez valami földöntúli! Tényleg nem lehet leírni. Akkor is sajnálnának minket?
Egyébként meg nem is olyan nehéz. Szerintem. Egyenlőre. Mondom ezt 3 hónap után. Biztos lesz még nehezebb is, de idővel meg könnyebb, mikor már egymással is tudnak játszani. Erősítsetek meg tapasztaltabb mamik :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Úúúú Nyulasz, megint megnéztem a vonalzódat. Én ilyenkor már kinyílva feküdtem a kórházban, és 3-szor megjártam a szülőszobát visszatartás végett. DE ÜGYES VAGY!!!! Nagyon jól csináljátok a bogyókkal!!!! Tényleg le a kalappal!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 

 
 

Rana,elvileg náluk is van a babakocsi,esetleg hívd fel őket:

http://www.babycenter-siofok.hu/katalogus.php?tid=1000
Vendég
 


Törpi,miért mennyi időre jöttek a csajok?
Vendég
 


Sziasztok!

twins: nagyon helyes a pocid, igazán jó képet csináltál. Nekem nem ennyire "szexi" kép sikerült :wink:

tündérke: dehogy, nem riasztottatok el, és azóta, hogy binyek írt, már senki nem írt nehéz sztorikat. Nem is aggódok a jövőn!
Egyébként én is a terhességekkel egyre jobban elfelejtek ezt-azt. Szóval ez szerintem vele járója a nem alvásnak. Hogy alszanak a lányok?
Hát én is kíváncsi leszek milyen lesz majd 4 gyerekkel :roll:

Egyébként olyan jó, hogy amikor megtudják hogy ikreket várok, mindenkinek felragyog a szeme. Örülök, hogy ezzel is örömöt szerzek az emberekkel. Bár néha szerintem hülyének is néznek, amikor kiderül, hogy harmadik+negyedik baba jön :D

nyulasz: elég fura az állatorvos reakciója, de én is összefutok sajnálkozó tekintetekkel, de nem érdekel, tényleg röhögök rajta egyet magamban :lol:

Képzeljétek, egy szép réti sas vagy mi szállt le a kerti tavunkhoz. Szép jószág, vagy egy méter a szárnyfesztávolsága.

Szép napot!

Kata
labkat
 
 


Lányok szült valaki a MÁV kórházban? Azaz régi Máv kórházban, most ÁEK.

Kéne egy orvos onnan, aki ért az iker szülésekhez is!

Asszem kórházat váltok, leginkább pedig orvost.

Kata
labkat
 
 


Timi köszi, majd megérdeklődöm ott is....

Nyulasz, Siófok kicsit kiesik most a látókörünkből! :lol: (Bár igaz, az egyik kiságyat is Sopronban vettük)
Apa azt kérdezi, hogy ti milyen festékkel festettétek ki a gyerekszobát. Mert állítólag vmi vizes alapú természetbarát festékkel kell, mert a többi még hónapok múltán is párologtatja a káros anyagokat. Nekünk is ki kéne feste(t)ni legalább azt a szobát, amiben egy pár hónapig együtt alszunk a picikékkel... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana,ennek a boltnak van üzlete debrecenben is,asszem,de ott nem láttam ilyen kocsit...esetleg érdemes megérdeklődni,hogy nem hoznak-e oda is.
http://www.babycenter-debrecen.hu/

Mi duluxal festettünk ki,ez vizes alapú.

Kata,történt valami,hogy ilyen hirtelen kórházat és dokit váltasz?
Vendég
 


Mi történt Kata? Eléggé kiakadtnak tűnsz :shock:
A lányok egyébként nagyon rendesek, 9-kor lerakjuk őket, mióta megszűnt a hasfájásuk, ez már egész egyszerűen megy. Éjszaka egyszer kelnek, akkor gyors esznek, és fél órán belül újra mind a négyen az igazak álmát alusszuk. Legközelebb már csak reggel tutulnak kajáért :D

Nyulasz, én 35+3 -ra szültem, de mint mondtam, előtte héten 3-szor, valamint a születésük előtt egy nappal ismét felkerültem a szülőszobára. Aztán ötödször már mindhárman kikészültünk, és beleegyeztem a császárba a szünni nem akaró fájások miatt. Te már most sokkal jobb vagy. Csak így tovább!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyulasz
a libero newborn szerintem tökéletes :wink:
Vendég
 


Nem történt semmi komoly, olvastam ezt azt fórumokban, és elbizonytalanodtam, hogy jó dokit választottam e.

Igazán egyet tudok, csak az Úrban bízhatok meg teljesen, mert egy ember sem nézi igazán az én érdekeimet és a babákét úgy, mint Ő. Minden orvosnak van hibája, minden kórházban történnek rosszak és jók egyaránt. A mai lelki útravalóban meg az volt, hogy ha az Úr velem van, nem hiányozhat semmi, és senki. Se a PIC, se a világ legjobb orvosa.

Első lánykámat Hajdú doktornőnél szültem - mint már írtam - és benne is csak a terhesség vége felé kezdtem igazán megbízni, és vele is volt rossz tapasztalatom.

Taglaljam még? Tudnék bővebben, de nem akarok senkit se untatni!

Kata
labkat
 
 


Banika,köszi :wink:

Törpi,neked milyen rendes csajaid vannak :shock: :D
Akkor nem állok jobban,hanem ott tartok,mint te,amikor bekerültél...még bármi lehet,de picinek találom őket,szeretném még benn növeszteni picit a súlyukat.

Kata,biztos találsz megfelelő orvost,és kórházat is...esetleg keress egy Áek-es fórumot is,ott biztos vannak infók a dokikról.
Vendég
 


Jó reggelt!
Én a magam részéről már próbálok meg sem állni, ha vadidegenek ránk akarnak rontani. Tök fura, de a fiatalabb korosztály (akár még a tizenévesek is) beérik azzal, hogy megnézik a babákat és mosolyognak, hogy de helyesek. A vénasszonyok meg esnek bele a babakocsiba, meg tapogatják őket. Az meg az éppen aktuális hangulatomtól függ, hogy mennyire tolerálom.

Kata!
Doki: én a sajátomnak elmondtam, mit szeretnék, ő elmondta, hogy mennyiben tartja kivitelezhetőnek és valahol félüúton megegyeztünk. Az viszont szerintem baromi fontos lenne, hogy megbízz abban a dokiban, akinél szülsz. A saját meg a két gyereked élete van rábízva. Ez bizalom nélkül nem megy.
vovanda
 
 


Törpi!

Én megerősítelek!!!Irtó szívmelengető tud lenni 2 (3) baba együtt.De persze lesznek majd nagyon nehéz időszakok is.De 1babával is van/volt,mert én ezt is átéltem.Talán úgy lehet a legjobban ezt a helyzetet megfogalmazni,hogy amikor 1baba van,ráérsz gondolkodni,magadat sajnálni és túlparázni mindent. 2(3) baba esetében meg teszed a dolgod,telnek a percek,napok,órák és egyszercsak azt veszed észre,hogy túl vagy rajta.Jön egy másik korszak,ami egyfelől jobb,másfelől meg nehezebb.Aztán az is elmúlik és más örömökkel,gondokkal nézel szembe.
Egy a tuti: akinek nincsenek ikrei,azok nem tudják,milyen óriási mennyiségű élményről maradnak le.És ezt tényleg sajnálhatják is!!!!

Kép

Kép
edit73
 
 


Nyulaszkám, köszi. Figyi, ha küldök priviben egy emilcímet, elküldöd nekem a kórházi listádat? (Már ha van olyanod) Megköszönném. Illetve az Iwiwen található emailcímre máris küldheted! :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


vovanda: köszi a jó tanácsot. El fogom mondani a dokinak én is az elképzeléseimet, ha addig nem találok mást, és meglátom mit mond rá.

Kicsit fáj a fejem, de amúgy jól vagyunk. Nyugisan, csak még vacsorát kell csinálnom mert egy óra múlva jön a farkas éhes férjem :) De csak bundi kenyér lesz!

Szép estét mindenkinek!

Kata
labkat
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek


Kép

KépKép
KépKép
fedi
 
 


Mi már pár napja,bár részleteket nem tudtunk,de drukkolunk a kicsi fiúért a kaális fórumon!!!Ennyi pozitív energiának segítenie kell!!!
Vendég
 


Rana,ide rakom fel,hátha másnak is kell,nekem ez van,asszem Viktu a kaális fórum ról szedte össze:
Kórházi lista
Mamának

Iratok:
• Személy igazolvány
• TB kártya,
• Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi!),
• Amennyiben a szülők nem házasok apasági elismerő nyilatkozat
• Terhes kiskönyv (vércsoportot igazoló papír, Hep. B. szűrővizsgálat papírja)
• Korábbi leletek (Az utolsó vérkép, az utolsó uh-s lelet)

Ruhaneműk
• 2 db hálóing vagy pizsama - elől kigombolható, a szoptatás miatt
• Köntös
• Zokni
• Papucs - egy amiben zuhanyzol, és egy amiben jársz-kelsz
• szoptatós melltartó (vagy félrehúzható és kényelmes sportmelltartó)
• Melltartobetét: textil, mosható (Avent, Medela) vagy eldobható (Mimi, NUK, Fixies)
• Bugyik (nagy, sötét színű), Tena eldobhatós bugyi (gyógyszertár)
• Esetleg hasleszorító bugyi (Gyógyászati segédeszköz boltban kapható. Nem szabad császárosoknak használni, és a hüvelyen szülteknek sem egész nap!)

Tisztálkodó szerek
• Tusfürdő
• Intim mosakodó gél
• Fésű
• Fogkrém, fogkefe
• Egyéb kozmetikai szerek (sampon, krémek, testápoló, körömvágó, csipesz, ...)
• Hajszárító
• Hajcsat, hajgumi
• Egy csomag (18 db) Tena Lady Extra
• 2 Törülköző
• Több csomag nagyon-nagyon puha WC papír (pl rózsazsín tollpelyhecskés ZEWA soft vagy nedvesített Kamill)
• Papírtörlő - Alsó fertály törlésére törölköző helyett. Nem lesz a törölköződ véres, illetve a fertőzések is így kerülhetők el legjobban, megy egyszerűen a kukába!
• WC ülőkére helyezhető papírülőke
• (Domestos) törlőkendők
• Papírzsebkendő
• Mellszívó
• Esetleg bimbóvédő, bimbókiemelő, ilyesmik

Gyógyszertárból beszerzendő dolgok gyermekágyas mamáknak (szükség esetén)
• Hypermangán: ez egy fertőtlenítő szer, amit halványrózsaszínre kell higítani, és a gáttájék lemosására alkalmas
• Dermoforin: tiszta intimbetétre kell rászórni
• Szoptatós tea: Laktoherb vagy Fitolac (filteres), Milla (instant tea)
• Orbáncfűolaj - a gátsebre, gyulladáscsökkentő, aranyér ellen
• Garmastan, vagy Bepanten kenőcs mellre
• Arnica Montana C30 (A sebgyógyulás segítésére szolgáló homeopátiás szer. A szülés megindulásakor érdemes bevenni 5 golyócskát, a szülés után 1-2 napig (amíg nagyon fáj a seb) 2*5-öt, majd a teljes gyógyulásig 1*5-öt.)

Kényelmi eszközök
• 2 dl-s dobozos üdítő, mert szülés után két órával már lehet inni
• Ásványvíz a vajúdáshoz
• Csoki, szőlőcukor
• Szívószál a császárosoknak, hogy fejemelés nélkül is tudjanak inni
• Kispárna
• Olvasnivaló
• Óra
• Mobil + töltő
• Evőeszközök, kistányér, pohár, bögre, szalvéta, konyharuha, konzervnyitó
• Íróeszköz, papír

Papának
• Harapnivaló, innivaló
• Fényképezőgép
• Papucs (ha kell)

Babának
(kórházfüggő, van, ahol mindent adnak)
• Pelenka
• Popsitörlő,
• 5 db textil pelus,
• Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát, és majd ha hazaviszed ruha.
• Takaró és vékony sapi a fürdetés utánra, mert nagyok a hőm. különbségek!
• Esetleg cumi
• Cumisüveg (Biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek. Így csökken a cumizavar esélye, és a szájpenész beszerzésének esélye is...)
Vendég
 


Nyulasz: köszi! Ezt én is lementettem!
Jaj, úgy izgulok, most hívott barátnőm, holnap délelőtt megcsászározzák és holnap már babázni fog!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,barátnődnek+++++++++++++++++++++++++++++++ :D
Te meg ma mész genetikai uhura :D Lábuk közé kukkantsatok :D

Binyek,költözés megvolt?...és még nincs net? :roll: Hogy bírod?
Vendég
 


Kórházi listához:
Panadolt otthon ne hagyjátok!!! És biztos ami biztos alapon aranyérkúp! Nekem az első szülésnél elég durván kijött.
Elemet vigyetek a fényképezőbe (vicces: nekem mindegyik babáról csak telefonos kép van közvetlenül szülés után...)
És nyugodtan vigyetek körömollót, le lehet vágni azokat a karmocskákat!
Ja, és Duphalac szirup. Muszáj "prezentálni" hogy beindult a bélműködés, és ez tuti nem árt a babának.
vovanda
 
 


Vanda,panadol minek? :roll:
Vendég
 


És a Duphalac szirup?

t-pk
 
 


Nyuszi!
Panadol spontán szülőknek, ha netán a csillagokat látják a gátsebtől (csaszisoknak sem árt, bár akkor adnak egy darabig fájdalomcsillapítót).

T-pk!
A hátad közepére se fogod kívánni a kakálást szülés után, viszont muszáj. Nyomni, erőlködni viszont nem jó. Ezen segít. Van kórház, ahol szükség esetén adnak hashajtót, de nem tudom, hol milyet és a Duphalac tutira nem árt a babáknak.
vovanda
 
 


Ja,már értem.

...a duphalacra meg azt hittem a babának kell :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Van két gyönyörű, egészséges kislányunk. :D Az egyikőjük pár nappal nagyobb, a másik pár nappal kisebb a mérések szerint.
Hajdú doktornőről pedig csak jókat tudok mondani, dehát ő is csak csodálta a babákat és mondta is, hogy talán 100 ikrekből 1 akik így megmutatják magukat. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: gratula a kislánykákhoz :) én is már alig várom a randit Hajdú doktornővel :D de még van kb 3 hetem addig! Jó lenne ha a mi babáink sem lennének szégyenlősök!
Amúgy mennyi ideig vizsgált? 4D uh volt, vagy csak normál?

Kata
labkat
 
 


Megnéztem a fotókat is. Szépek a babák. Olyan kis szép szájuk van :)

Kata
labkat
 
 


Kata: köszi! A szokásos uh, de átment néha 4D-be. Az egészet megkaptuk dvd-n+ 2D-s és 4D-s képeket. Olyan 20-25 perc volt.
A szájukat tuti, hogy nem tőlem örökölték szerencsére, mert az enyém vékonyka, páromnak van szép szája, orra, na meg szeme is. Olyan kíváncsi vagyok, hogy milyenek lesznek!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lányok, nagyon megy a hasam. :( Mit szabad / érdemes bevenni / enni ???? :help

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: gyógyszert nem tudok, de a kicsit túlfőzött rizs jó szokott lenni.
Jobbulást!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,itt is gratu a puncisokhoz :D Babakocsi nem jött?
Édes az avatarod :D

Rana,jajj szegény,én tegnapelött voltam így,este még hánytam is.
Háztartási keksz,sóba-vízbe főtt krumpli,úgy tudom ezek jók...remélem semmi komoly,ja és nagyon-nagyon sok folyadék,ilyenkor duplája is mehet mint eddig,hogy ne száradj ki!!!Ha nem múlik,telefon a dokinak!!!
Vendég
 


...esetleg a széntablettára kérdezz rá,mehet-e...
Vendég
 


Nyulasz: köszi! :)
Babakocsi hétfőn érkezik, amikor is mi már nem leszünk itthon, mert elhúzunk egy hétre nyaralni. Még jó, hogy a párom egész családja itt lakik az utcában, majd ők átveszik. Én meg egy hétig izgulhatok, hogy vajon tényleg olyan jó-e!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


rana: remélem jobban vagy. Úgy tudom széntablettát is lehet bevenni, és hát a vastartalmú kaják is székletet fognak, úgyhogy érdemes szénhidrátokra korlátozni a kajálást.

Remélem semmi komoly. Emlékszem mikor Verával szülni mentem, előtte levő nap már ment a hasam! Na de reméljük neked még legalább 10 hétig bent maradnak a babák!

Szörnyű ez a meleg? Hogy viselitek, és hogy viselik a babák? Biztos ők is nagyon szenvednek miatta. Alig várom hogy holnap jöjjön a hideg.

Kata
labkat
 
 


Timi,a fene,milyen bosszantó...még jó,hogy át tudják venni...én is nagyon kiváncsi vagyok,hogy milyennek fogod találni.

Rana,hogy vagy?Javult a helyzet?

Kata,megy a klíma,25 fok van,szóval jól bírjuk :D
Vendég
 


Lányok, köszönöm az aggódást, már jól vagyok (kop-kop). :D Úgy sejtem, hogy a tegnap esti citromos ásványvíz citromja lehetett kissé megbuggyanva, kizárásos alapon (meg így visszagondolva nem is volt kóser az íze)! :D Azért Apa hozott háztartási kekszet, meg nyomom az ásványvizet ezerrel, mert nagyon szomjas vagyok! (Majd mindjárt teázunk is)

Én is várom már a holnapi hidegfrontot, mert az erkélyen kellene lomtalanítani hogy festetni tudjunk, de oda most még a robotok se tudnának kimenni, mert megolvadnának... :(

Timi, képzeld, tegnap végre felvették a telefont a Babaszafarisok, és azt mondta a pasi, hogy ma érkezik a babakocsi olíva színben, így hétfőn tudják postázni. Úgyhogy hacsak nem mindenkinek ezt mondja (hogy majd holnap), akkor jövőhéten már nekünk is meglesz! :) Ha mégsem, találtam (illetve az ikresek.hu-n találta vki) egy másik, hasonló árkategóriájú b.kocsit, erről kérem a (szigorú!) véleményeteket: http://bambino.hu/shop_artdet.php?shop_id=3968&cikk=RD1

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana,örülök,hogy jobban vagy :D buggyant citromlé :lol: mik vannak :shock:

Ring duo,nálam ott esett ki a kosárból,hogy nem bolygósítható a kereke...szerintem ez nagyon fontos egy ikerkocsinál,főleg azért,mert 20 kg-ot!!!! ír rá,plussz belerakod a két gyereket,hááát,nagyon nehéz lesz vele kanyarodni,mindig megemelni az elejét...a másik ami szemet szúrt,a fekvőfelület csak 55 cm,tehát 27.5 cm/gyerek :shock:
Vendég
 


http://picasaweb.google.hu/Lujzi84/Babakocsi#

ez a hartan is az ikresen van,de árat nem láttam...tudod,a babkocsik mercije :D
Vendég
 


Ja,most látom,85ezer.T-pk is annyiért vette... :roll:
Vendég
 


Na látod Nyulaszkám ezért jó, hogy itt vagy(tok) nekem! Kép
Ezeket én sose szúrtam volna ki, szégyen szemre azonnal elvakított az a tény, hogy átfordítható a tolókarja!!! :oops: :lol: Nem tudom, mi lesz velem (velünk) aug 3-a után.... :(

Az a Hartan csuda pihe-puhán néz ki, gondolom nagyon szuper lehet....

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Több szem többet lát :D
...mond meg apának,egy merciért többet kell csengetni,mint egy opelért :wink: ...vagy alkudd lejjebb.
Vendég
 


Rana,akkor megígérem,hogy addig nem szülök,míg meg nem lesz a babakocsitok :lol: ...azért húzzatok bele :wink:
Vendég
 


Rana: akkor ezek szerint többet is rendeltek belőle! Remélem, hogy hétfőre meglesz a kocsi! Én meg majd csak szombaton este láthatom, vagy vasárnap reggel (jövő hét), attól függ, hogy érünk haza.

A ring duó nálam is kiesett a súlya miatt, meg olyan nem tetszik valamiért! :? Na, ezt most jól megfogalmaztam. :lol: Viszont az a hartan! Az nagyon bejönne!

Megringattam a lányokat a tóban ma végre! Olyan jól esett! És végre a derekam sem fáj annyira! :)

Nyulasz: a hétfői átvétel a következő képpen néz ki: anyós nappalos, kiesett, após délutános, 12-től nincs otthon, pár házzal arrébb lakik Párom mamája, ha délután hoznák, ő veszi át, feltéve, ha felhív a szállító, hogy nem talál senkit, hová vigye! Szóval nem egyszerű!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,hűha,nem tudsz velük beszélni esetleg holnap,hogy hova csöngessen a szállító?Vagy a párod mamája nem tud addig nálatok lenni?
Vendég
 


Nyulasz: a szállítási cím már anyósékhoz lett módosítva. Elvileg hívnia kell a szállítónak, ha nem talál otthon senkit sem.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,ja,úgy már okés :wink:
Vendég
 


Nekem is hartan van - nagyon tetszik, bár még össze van csukva a garázs legalján, de amikor megvettük toltam egy 10 percet a strandon - mindenki dilisnek nézett :wink:

t-pk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: