Új privát üzeneted érkezett!

Timi!

ha a vonalzód kódját az aláírásba rakod be, akkor nem kell mindig újra bemásolni, hanem automatikusan megjelenik minden hozzászólásod után. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ancsuri, neked találtam! :wink:

Narancslekvár

1. A befőttesüvegeket és a fedőket kiforrázzuk.
2. A narancsokat megmossuk, megtöröljük, majd sárga héjukat krumplihámozóval vékonyan levágjuk, és deszkán gyufaszál vastag­ságúra felszeleteljük.
3. A narancsok fehér héját és belső hártyáit eltávolítjuk. Ezt legegyszerűbben úgy tehetjük meg, ha szeletekre bontjuk, a szeletek alját éles késsel levágjuk, és kifordítjuk őket a belső hártyából. Ha nem vagyunk elég alaposak, akkor kesernyés lesz a lekvár (persze aki így szereti, az szándékosan hagyhat rajta a héjból).
4. A narancshúst felkockázzuk, kilónként hozzáadunk egy-egy hasonlóan előkészített citromot is. Hozzáöntjük a tisztítás során kifolyt levet is, valamint a sárga héjdarabokat.
5. Dzsem kocsonyásítót adunk hozzá, a tasakon szereplő adagolás szerint. Ízlés szerint édesítővel és esetleg fahéjjal vagy szegfűszeggel ízesítjük. A gyümölcsöt felforraljuk, majd kis lángon, állandóan kevergetve addig főzzük, amíg a gyümölcsdarabok szétmennek.
6. Forrón üvegekbe töltjük és lezárjuk. Száraz dunsztban hagyjuk kihűlni.

S ha ez még nem lenne elég különleges, tavaly kipróbáltam vérnarancsból is - gyönyörű színe lett!

Ha valakit nagyon riaszt az aprólékos tisztítás, az csinálhatja úgy is, hogy citromfacsaróval nyomja ki jó alaposan a narancsokat, belekapargatva a rostokat is a lébe (illetve a főzés előtt a vékony lé leöntésével lehet némileg alakítani a sűrűségen), majd ebből készíti el a dzsemet. Így inkább zselé állagú lesz, nem lekvár, de az íze ugyanolyan jó.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!Köszi Tabati!Tök béna vagyok,ne tudd meg mit szenvedtem mire egyáltalán sikerült! :D
tímea83
Ajka
 
 

 
 

Tabati!
Draga vagy,koszonom a receptet!Elsore eleg aprolekos,de hat van idom boven :D !A jo munkahoz pedig mint tudjuk ido kell!
Eddig en is csak valogattam a kajakban,semmihez sem volt kedvem,de ma :shock: ...hat azert megalljt kene parancsolni a csillapithatatlan ehsegemnek.Mert van am itthon szekelykapi...es percenkent vonzana a huto emiatt.Ja es a gyumi leves..Ennek a kettonek a parositasabol meg nagy bajom is szarmazhat :lol:
Ugy latszik sikerult ratalalnom mi az ami meg igy is csuszik :D
Azert remelem nalad nemsokara helyreall ez az eves dolog!

Szakad a ho csajok!!!!Lehet hogy ezert torkoskodom ma ennyire?Oriasi pelyhekben,atlathatatlanul...ez tenyleg kanada.Ilyet gyermekkoromban lattam utoljara!

Kép
Kép
ancsurti
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára boo 2011.03.15 12:37-kor.

KépKép

KépKép
boo
 
 


Szép jó reggelt csajok!
Minimanó majd várunk az orvos után az
élménybeszámolóval :D :D :D
Babóca neméhez én annyit fűznék,hogy párom lányt
szeretne én meg fiút,de úgy érzem,hogy kislányunk
lesz,de persze egyáltalán nem zavar,hisz az a lényeg,
hogy egészséges legyen..
minimanón kívül megy még ma valaki orvoshoz?
esetleg norka sikerül ma bepótolnod a vizsgálatot?

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Az előbb elszállt a hozzászólásom! Nálam teljesen le van lassulva a babanet. :twisted:

Az a gondom, hogy tegnap este pici halvány barnás váladékot vettem észre a WC papíron. :oops: :( Nagyon megijedtem, jól ki is bőgtem magam. :oops: Meg a hasam is úgy feszül, mint ahogy mensi előtt szokott. Mondjuk mostanság lett volna esedékes a második mensim. :shock: Ma –hál’Istennek- nem volt semmi.
Ma felhívtam a dokimat, és azt mondta, hogy holnap csörögjek rá, és napközben megnéz. (Ma nem tud, mert az onkológián nincs hüvely uh)
Nem tudom, hogy fogom bírni holnapig, nagyon ideges vagyok. Itthon is maradtam, fekszem. Mondjuk, ha nagy gond lenne, azért gondolom mondta volna, hogy menjek az ügyeletre, nem?! :oops: :shock:
Múltkor közületek is volt valakinek ilyen gondja, de már nem találom a hozzászólások között. Elmúlt? Hogy vagytok?

Szerintetek ez rosszat jelent? :oops:

Bocsi, hogy ilyenekkel zavarlak benneteket.

Kép
gabi83
 
 


Gabi83!
Ne aggódj, bizti csak a mensi akart volna megjönni. Azt jól teszed, hogy ma otthon maradtál, és pihenj sokat és legfőképp ne idegeskedj! Minden rendben lesz. Szrintem a doki is behívott volna, ha nagy lenne a baj. Legyél erős!

Ancsurti! De jó nektek, hogy esik a hó! Én már nagyon várom, de erre nem akar jönni. :cry: Küldj 1-2 felhőt erre felénk! :lol:

Csibe83!
Ma már nagyon szeretnék beszámolóval jönni a dokitól, de sajna kezdek elkeseredni. Már hívtam reggel, de nem vette fel a telót. 12.30-ra kell mennem a házidokihoz, és úgy döntöttem, utána bemegyek a kórházba és megkérdezem műtőben van-e. Ha nem, akkor szólok, hogy keressék meg és megvárom. A baj az, hogy csak 3-ig érek rá, és ma nem tudok sokat várni rá. Már azon is elgondolkodtam, hogy mi lesz később? Ezt én nem fogom tudni csinálni, hogy 3-4 órákat, napokat várok rá. Viszont dokit cserélni nem fogok, mert maximálisan meg vagyok vele elégedve. Ráadásul protekciós vagyok nála(bár ez most nem úgy tűnik). Szóval nagyon meg kell vele ezt beszélnem, hogy hogyan és mikor fog vizsgálni. A másik, hogy holnap leszek 9 hetes, és még nem vettek gondozásba. Szerintetek ez baj? Lassan jön a 12.heti vizsgálat!
Vendég
 


Gabi83!

Ne aggódj!! nekem ugyan nem volt ilyen, de én is készültem rá, mert nagyon sok lánynak van ilyen barnázása a mensi körüli napokban. Úgyhogy én minden hónapban rendesen ki is számolom, hogy mikor kéne megjönnie, ha nem volnék babaás, épp ezért, hogy ne izguljak, ha akkor barnázom. Szóval fel a fejjel!! :wink: És a doki is biztos azért nem izgult különösképpen.

Boo!

Én imádtam a Szörny Rt-t mindig is! :D Annyira aranyos volt. Azt szabad kérdezni, hogy mi történt az előző házasságoddal? Persze ha nem szeretnéd kiteregetni, vagy nehéz róla írni, akkor bocsánat :oops: , de gondoltam úgyis inkognitóban vagyunk.

Ancsurti!

Szép lehet ott nálatok most. tt már nem esik, inkább most kezd olvadni. Sok sikert a lekvárhoz, én úgy gondolom most már főleg, hogy ebben az évben még nem állok neki elkészíteni. :lol:

Pest-vidék!

Még annyit szólnék most hozzá, hogy a férjem már fél órája vár a vonatra, ugyanis leesett az első hó, ami a MÁVot mindig meglepetésként éri. Úgyhogy ez az amit nem szeretek, hogy néha kiszámíthatatlan a közlekedés. De ha valaki ráér... :lol: Mondjuk gyesen lévő anyukaként, vagy háztartásbeliként szívesen költöznék akár egy apró vidéki faluba is. Nem kell nekem a nyüzsgés, most már inkább a csendre és nyugalomra vágyom. Ha meg pöröghetnékem van, akkor úgyis jövök a szüleimhez, akik meg Pesten laknak, akkor aztán kikapok minden jót az emberek közlekedéshez való hozzáállásából. Főleg így Karácsony előtt, amikor emberek ölni tudnának egy egy akciós termékért, vagy tapossák egymást a buszon villamoson, hogy előbb odaérjenek az úticéljukhoz. :x Grrrrr!!! Kedvencem a metro reggel, amikor szállok ki, és szembe rohannak az emberek, mintha 2 perc múlva nem jönne egy másik szerelvény. :x

Timi!

Szívesen, viszont én még mindig nem látom a vonalzód!! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára boo 2011.03.15 12:38-kor.

KépKép

KépKép
boo
 
 


Norka!
nagyon szurkolok,hogy ma láthasd a kis csöpségedet!!!
Boo!
úgy meghatott a történeted,h könnybe lábadt a szemem.
biztos nagyon megviselhetett :( :( :(

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Húha pár napig nem voltam,vagyis voltam de csak olvastam írni nem volt erőm!

Nagyon sokan lettünk,bocsi hogy nem név szerint,de minden új kismaminak üdv és gratulálok!

Bocsi de mindenhez nem tudok hozzászólni amiről beszélgettetek,rengeteget írtatok,ezért írok magunkról!

Nagyon jól sikerült a hétvégénk Prága gyönyörű volt,csak nagyon messze van!A hó is esett!
Az utat meglepően jól bírtam hazafelé azért nehezebb volt,de kárpótlásul Szombathelyen bementünk a Brendonba és vettem magamnak egy kismamaövet(nagyon szuper,már volt is rajtam)!
Ezenkívül megnéztük a babakocsikat néztünk kiságyat is(lehet nem újítjuk fel a régit,attól függ menyibe kerül a festék,meg minden),ja és kinéztem a babahordozót is! Kaptam egy nagy brendonos katalógust,és törzsvásárlói kártyát is!

Kb 2 hete már csak enyhébb rosszullétjeim voltak,de tegnap megint egész nap feküdtem,ma már kicsikét jobb,az elöbb ittam egy laza tejeskávét,érdekes mert kb 4 hete még a kávé illatától is undorodtam!
Nagyon szeretnék már jókedvűen fözni és egy igazi jóizűt enni,sajnos csak azért eszem hogy ne legyen hányingerem!
Rengeteg almát eszem mert az jól esik!
Sajnos az emésztésem leállt,pedig sok vizet is iszom,és ennek következtében híztam már 2 kgt!
De azért még nem vészes még csak 59 vagyok!

Gabi1!
Nagyon Boldog Szülinapot kívánok utólag!
Szép a házatok,és jó nagy a pocid,kb nekem is ekkora,majd én is rakok fel képet!
Érdekes nekem az elsö gyereknél a 16 héten volt ekkora!
Úgyhogy most már egyértelműen látszik hogy baba lesz!


Kislány vagy Kisfiú?

Hát nem is tudom nekem mindig bejönnek a megérzéseim!
Az elsönél is éreztem hogy kislány,a másodiknál a 16 héten azt mutatta az ultrahang hogy kisfiú,de ez nem biztos ezt mondta az orvos,utánna végig nem mutatta magát mert faros volt,de éreztem hogy kislány! A császár után tudtam meg hogy kislány!
A férjem most tutira azt mondja hogy kisfiú,de én úgy érzem hogy kislány,és a csajok is!
Hát majd kiderül,fő hogy egészséges legyen!

Jázminkám ma itthon van nem ment oviba már tegnap sem,hétvégén 39 volt a láza!
Ma van az oviban az adventi játszóház,azt hiszem oda elmegyünk délután mert már jól van!
Most meg sütünk egy kis palacsintát!

Jövő héten megyek orvoshoz,és védőnőhöz is,nekem azt mondta az orvos hogy ráérek majd akkor menni!
Aztán a héten utánnajárok a 12 hetes vizsgálatnak is mármint a sejtbankosnak! Fonyódra fogok elmenni! Nem tudjátok kell oda valami beutaló vagy csak be kell jelentkezni?


Bocsi ha hosszúra sikerültem,szép napot Mindenkinek!
20140328174041
 
 


Üdv Mamók,
Végül holnap megyek dokihoz délután, majd utána jelentek. :)

Tabati - olvastam a szülésznő választós kérdésedet. Én a Flórban szültem májusban a fiamat és a kistesót is ott fogom.
Tavaly én is a Flóros topicban érdeklődtem szülésznővel kapcsolatban.
A dokim azt mondta, hogy próbáljak meg magam utána járni, hogy kit szeretnék az ottaniak közül, mert ő mindenkivel szeret dolgozni, de ha nem megy, akkor majd ajánl neveket. Szóval ezért kutattam itt utána és így lettem aztán babanet-függő. :)
Két nevet ajánlottak akkor: Ignáthné Évike és Tasnádi Erzsike. Amikor bementem épp Évike volt bent így őt választottam. Nagyon-nagyon meg voltam elégedve, végig ott volt mellettem a vajúdás alatt, mivel még csak fél éve szültem, ezért még most is tele van a szívem hálával, ahogy gondoskodott rólam. Gyönyörű történeteket mesélt, férjemmel nevetgéltek...és szülés után is segített, bejött hozzám a csecsemő osztályra, stb. :D
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de ha megtehetitek mindenképpen válasszatok szülésznőt a Flórba, mert egyszerre több szülés van, és csak egy szülésznő. Akárhányszor voltam bent nst-n mindig rengetegen szültek. Amíg Évike meg nem jött kint vajúdtam a váróban. :shock:
Mesélhetnék még a körülményekről....Ha gondolod majd írok privit, hogy a többieket ne fárasszam, bár a 2008 ápr-máj-i topicban sok mindenkinek ilyen tapasztalatai voltak a többi kórházzal is, de lehet, hogy te is ismered a szülészetet. Egyébként, szép, felújított, tiszta, csak ágy és emberhiányos.
:(
Ne hari, hogy most többieknek nem, de nem otthonról írok.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


anetto!
engem egyáltalán nem zavar,hogy leírtad itt az élményeidet
és bármikor nyugodtan leírhatod,mivel eléggé sok az első babás,
mint én is és örömmel fogadunk minden tapasztalatokat és
gondolatokat.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon sokat írtatok, nem is tudtam visszaolvasni... :oops:
Nem szeretnék lemaradni, de a nagyfiam és a tanulás most leköti az időm nagy részét...

mogyoro: gratulálok az ikrekhez :D

nellike: ne keseredj el, hisz a másik 2 babóval minden OK. :wink:

stike: biztos vmi félreértés volt, de én ma vagyok 5+2 (ha jól láttam, vasárnapi frissítésnél már 5+1nek írtál)




Nálunk minden rendben, néha émelygek, de nem vészes a dolog. Dokihoz majd úgy 2 hét múlva megyek. Érdekes, most nem vagyok olyan türelmetlen, mint az elsőnél :lol:

Kép
Kép
hupikék
 
 


Ja, még valami:

van köztetek olyan kismama, akinek az első baba császárral született és kevesebb mint 2 év lesz a két gyerkőc között?

Ha igen, lenne pár további kérdésem. :wink:

Kép
Kép
hupikék
 
 


Jelen! 22 hónap lesz. :)

Kép
Kép
200907?
 
 


Azt hiszem végre sikerült! :lol: :lol:

KépKépLilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
tímea83
Ajka
 
 


Ma megyek orvoshoz. Remélem minden ok lesz.

Gabi 83, én voltam a barnázós a múlt héten és Picimami, sajnos azóta is folytatom ezt. Az elején elrohantam orvoshoz, de nem volt semmi gond, csak pihennem kell sokat. Kiváncsi vagyok mit fog ma mondani, hogy még mindig változatlan a helyzet. Utolsóként megyek ma hozzá, szóval elég későn érek majd haza, így lehet, hogy csak holnap tudom megírni, hogy mi a helyzet. De rendben lesz minden, érzem!

Szent Imrések! Ha jól láttam, eddig 3-an vagyunk. Ti is a Fehérvári útra jártok sztk-ba, vagy magánrendelésre mentek? Kinél fogtok szülni. Tudom, van egy Tétényis topic, majd megnézem azt is. Amrein Attiláról tudtok valamit esetleg? Én sztk-ban nála voltam rákszűrésen és most is hozzá szeretnék menni.

Kép
gumilany
 
 


nelli

a kaáli intézetbe jártam,és ott ajánlottak egy dokit,aki a szent jános kórházban dolgozik.
lola29
 
 


Sziasztok!

Gabi83,
Ne aggódj, ha azóta minden rendben, akkor biztosan csak amiatt volt, hogy most lett volna itt az ideje a menzinek. Én is barnáztam az elején, de nálam alacsony progeszteron szint miatt volt, így kaptam rá gyógyszert. A pocakfájás meg teljesen normális, mert tágul a méhed és ezt érzed. Amúgy ezekre az enyhébb görcsökre a magneB6-ot szokták javasolni.

Boo,
Nagyon szép történet, engem is meghatott, biztosan nagy erő kellett hozzá, hogy el tudd engedni. De jó, hogy megtaláltad a mostani párodat és hogy ilyen boldogok vagytok.
Az én párom is sajnos elég sokat dolgozik, de azért néha sikerül meggyőznöm, hogy ennyit nem kéne.

Szülésznő:
Szerintem mindenképpen válasszatok, én úgy éreztem, hogy ha nincsen semmi komplikáció a szülés alatt sokkal fontosabb, mint a doki, ő van ott végig melletted. Én most is biztosan fogok választani, bár még azt sem tudom, hogy hol fogok szülni.

Moncsy,
Te a kislányaidat is Zegen szülted? Nagyon gondolkozom én is rajta, hogy ott szüljek, nagyon sok keszthelyi kismama jár át oda szülni, mert hát keszthelyről nem nagyon lehet jót hallani. Írnál róla, hogy milyen ott a szülészet, akár priviben is jó. Köszönöm!

Gyerkőc neme:
Hát én az előzőnél amíg ki nem derült a neme, addig én végig úgy éreztem, hogy kislány, úgyhogy inkább most sem nyilatkoznék. A legfontosabb, hogy egészséges legyen, de ha választani lehet, akkor most kislányt szeretnék.

Na megyek, mert vár rám egy halom vasalnivaló, amíg Gergő alszik.

Móni

Kép
Kép
kismóni
 
 


Sziasztok, egy gyors bejelentkezés, Hupikék, akkor jó a táblázat, mert mindig a hétfői állapotot mutatja. Szóval, ha ma, kedden vagy 5+2, akkor hétfőre tökéletes a 5+1 :lol:

Köszönöm a szülésznői infokat, megpróbálom kideríteni hogyan működik ez a SOTE II-n. :roll:

Egyébként jövő hét szerdán, 3-án kaptam időpontot UH-ra, 11.30-ra. Nagyon jó, kiveszek egy nap szabit! Úgyis rám fér... amennyire alvós vagyok mostanában. Tegnap beugrottunk a párommal a Westendbe, Kentucky Fried Chicken a gyengéje, és az asztalhoz jövet megjegyezte az ábrázatomat nézve, hogy nálam nem lehet frissebb senki... :lol: :lol: :lol: Fél tízkor már aludtam, mint a bunda!!!! :oops:

Most ennyi, majd próbálok még jönni, de dologidő van itt a munkában!

Drukk Mindenkinek és várjuk az élménybeszámolókat, méreteket, szívhangokat!!! :lol:
stike
 
 


stike: bocsi :oops: , erről az infóról lemaradtam, de akkor minden OK. :D

200907?: írok privit :wink:

Kép
Kép
hupikék
 
 


Drukkolok ma gumilany és holnap majd várunk az
élménybeszámolóval és ha esetleg uhu képet is kapsz,
akkor azzal is.

Szülésznő:én úgy hallottam,hogy már nem lehet választani,
de lehet,hogy tévedek és csak kórháza válogatja.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem írtam, biztos nem is emlékeztek már rám. Kb két hetet "jelentkeztem be" hozzátok, azóta csak olvasgatlak titeket. Úgy volt, hogy csak december elején jutok el dokihoz, mert kétlakiak vagyunk, Sopronban voltunk, a dokim meg Pesten van. De vasárnap adódott egy kis gond, elkezdtem enyhén barnázni, és mivel már volt egy vetélésem, hétfőn rohantunk Pestre orvoshoz. Hál' istennek minden rendben, de azért kaptam Utrogestan hüvelykúpot, 3x2-t. Aki szintén használja, annak is ilyen nagy a dózis????

Egyébként látszott egy kb 11 mm-es petezsák, benne szikhólyag, és babaó. Kedden megyek legközelebb uh-ra, ekkor már szívhangot is várunk. Képet is kaptam, de sajna, csak Sopiban tudom feltölteni a gépemre, és megmutatni nektek.

Az azóta csatlakozott újaknak ÜDV !

Kép

Kép
nansy
 
 


Sziasztok Lányok! :lol: :lol: :lol:

Most jöttem csak meg (11-re mentem a doki műtőbe volt és két órát vártam rá :evil: ) Hát az uh-ás doki jól megijesztett mert alig találta az én kis picikémet, azt hittem hogy már nincs is ott semmi, de aztán áthivta a másik dokit és addigra ő is megtalálta a szikhólyagot és utána a picike, most 6 mm mondták, tehát 6 hetes 3 napos terhesség.
Ja és képet nem kaptam róla.
Legközelebb 3 hét múlva kell mennem uh-ra.

Hát ennyi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok Mammikák!
Csak egy gyors jó hír erejéig jöttem :lol: :lol: :lol:
Láttam a Babácskát, minden rendben vele, 9 hetes terhességnek megfelel, pontos adatokat nem tudok, mert egyenlőre csak meghatározták a terhességet, de van viszont egy fotó:
Kép

Sok puszi, további kellemes pocisodást!

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára boo 2011.03.15 12:38-kor.

KépKép

KépKép
boo
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára boo 2011.03.15 12:38-kor.

KépKép

KépKép
boo
 
 


Boo: meg tudod adni az elérhetőségét, és hogy helyileg hova jársz hozzá?

Anitja: nagyon klassz az uh-képed! Remélem én is kapok ma újat:) És akkor majd felrakom nektek!

Kép
gumilany
 
 


Minimanó - tegnap én is íg jártam. :lol: Nem elég, hogy be vagyok parázva a barnázás miatt, a doki csak nagy nehezen találta meg a kis nokedlimet! :lol: Mondta is, hogy jól elbújt. :lol: A lényeg, hogy minden rendben nálad is!

Baba neme: Mártikánál rögtön megéreztem, hogy kislány. :oops: Most úgy érzem, fiam lesz. De ez a terhesség amúgy is más, mint az előző, majdnem mindenben, akkor nem émelyegtem, most igen, akkor álmos voltam, most nem vészes, stb.

Ha esetleg lehetne egy javaslatom a táblázattal kapcsolatban... Érdekes lenne egy olyan rublika, melybe az kerül, ki mire tippel a nemével kapcsolatban. Mikor mindenkinél kiderül, lehetne jelezni, kinek volt igaza, kinek nem. Érdekes látni, hogy alakulnak a női megérzések...

Gabi83 - nálam a múlt hét szerdán indult nagyon-nagyon enyhén a barnázás, és vasárnapra ítéltem úgy, hogy gond van. A dokim csak kedden látott, és szerinte 90%, hogy megmarad a baba. Én bízom. :)

Norka - szerintem egyáltalán nem probléma, ha még nem vagy terhesgondozásba véve. Van aki ilyenkorra még azt sem dönti el, kinél fog szülni. A lényeg, hogy a 12. hétig eldőljön, megtörténjen.

Pest - vidék
Kétlakiként érintett vagyok a dologban. Sopront imádom, de az orvosi ellátás.... Hát a világ minden kincséért sem szülnék ott. Élhetőség szempontjából, viszont sokkal nyugodtabb, szívesebben nevelek ott gyereket. De ha valamire szükségem van, ügyeket kell intézni, vásárolni, orvoshoz menni, stb Pestre jövünk. Pedig ott az osztrák határ, Bécs, stb, mégis. Nekem nagy váltás volt, a nyáron költöztünk, de világ életemben pesti lány voltam. 8)

Boo - olvastam a történetedet. Én is hiszek abban, hogy mindennek oka van. Örülök, hogy most már boldog vagy.

Moncsy - Brendon katalógusban sajnos nincsenek árak, de a honlapon igen.... Ha esetleg utánna szeretnél nézni valaminek.

Gabi1 - utólagosan is boldok szülinapot! Csini a pocid.

Anetto - drukkolok a dokihoz. Megkérdezhetem kinél szültél a Foór Ferencben? Az elsőt én is majdnem ott szültem.

Hupikék - te sem unatkozhatsz kismamiként a pöttömöd mellett! :lol:

Gumilany - neked is drukkolok a dokihoz.

Stike - Priviben küldöm az adatokat a táblázathoz, csak hogy ne kellejen visszakeresned!

Kép

Kép
nansy
 
 


nancy, minimano, anitja: most bizony irigy vagyok rátok az UH miatt :lol:

Olyan jó, hogy ti már tudjátok, minden rendben van a babáitokkal...
Mindjárt meghozzátok a kedvem és én is elmegyek hamarabb, mint terveztem. :D

Kép
Kép
hupikék
 
 


Stike,
Én Gergőt a Sote II-n szültem és volt választott szülésznőm. Én teljes mértékig meg voltam vele elégedve. Akkor azt mondta, hogy elég, ha a kiírt időpont előtt 1,5-2 hónappal találkozunk először. Amúgy nekem is az egyetlen tünetem az, hogy állandóan fáradt vagyok.

Kép
Kép
kismóni
 
 


Anitja - szépséges uh fotócskád van! :lol:

Hupikék - én is csak a hetedik héten terveztem menni. :oops: De a baba közbeszólt. Bár most már úgy látom, jobb elmenni, mint stresszelni rajta. Csak nekünk most nem volt betervezve ez a Pesti út, ráadásul ezen a héten, és a jövő héten is maradunk miattam, de férjecskének dolgozni kellene Sopronban. :?

Kép

Kép
nansy
 
 


Sziasztok

nansy én emlékszem rád:) Örülök hogy minden rendben van, én szedem illetve dugdosom az utrogestánt, de nekem egyenlőre elég a 2x2, gondolom azért mert nekem nem volt semmi gond, csak megelőzés miatt használom, neked viszont a barnázás miatt kell. Vigyázz magadra, pihizz amennyit tudsz.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Nagy-nagy gratula nansy,minimanó,anitja!
anitja nagyon gyönyörű kis pöttömkéd van.
remélem legközelebb már én is kapok képet.
ilyenkor én is úgy érzem,hogy olyan messze van még a
jövőhét csütörtök és szívem szerint már ehéten elmennék
orvoshoz,de igyekszem türelmes lenni :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok kismamik!

Köszi a válaszokat. Délelőtt még volt egy kis barna, erre ijedtemben felhívtam egy uh magánrendelést, ahol nem tudtak időpontot adni, de a nő megkérdezte, hogy mi a bajom. Elmondtam Neki és nagyon jófej volt. Azt mondta, hogy ha nincs erősebb vérzés egy átlagos menstruációnál, akkor nem kell aggódni. Ha meg igen, akkor úgyis kórház. Úgyhogy mondta, hogy várjam meg holnap a kezelőorvosomat. Azért ezt is jó volt hallani.
Amúgy meg minden tünetem megvan, délelőtt hányinger, cicifájás, hasfájás, úgyhogy biztos minden rendben van Babukával! :wink:

Norka 81, tabati, kismoni!
Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, most már sokkal nyugodtabb vagyok. Ma egész nap feküdtem, de jót is tett úgy érzem, mostmár bízom benne, hogy a mensi miatt lehet.

Gumilany
Örülök, hogy múltkor minden rendben volt, biztos most is minden oké lesz, és láthatod a babód szívverését is. Majd várom a beszámolót a doki után! Szurkolok nagyon!
:)
Nansy
Ez jó hír, hogy ezt mondta a dokid, bíztató. Biztos minden rendben lesz velünk!
:wink:

Kép
gabi83
 
 


Sziasztok!

Ma volt két komoly görcsölésem :? ! Nagyon megijedtem, úgy sírtam, mint egy csacsi :oops: !A nőgyógyászom annyira gázul reagálta le a dolgot (neki nem sírtam :wink: ), hogy tuti újat keresek, mert nagyon megbántott, amiért fel mertem őt hívni ezügyben 2* (2 görcsölés volt). Először azt gondoltam, milyen jó fej, nem fogadott el pénzt első alkalommal, de ez most megbosszulta magát! Hát velem így pl. szülés közben ne beszéljen senki! És tényleg nem csak én éreztem gáznak, a férjem végighallgatta a beszélgetést, és azt mondta, azonnal keressek másik orvost, és anyu is egyből ezt mondta! Tényleg nem én reagáltam túl, nagyon gáz volt :cry: !!!!
Először még azt is kétségbe vonta, hogy egyáltalán tényleg görcs-e, nem csak egyszer belenyilalt (8-10 percig folyamatosan görcsbe volt rándulva, én meg csillagokat láttam :x ), aztán már azt is kétségbe vonta, hogy egyáltalán terhes vagyok-e, mert az UH-t anyuék kórházában csinálták (szt.István), nem pedig náluk (tehát ő nem látta), és ezt még rendesen cifrázta!!!!
Még én kértem bocsánatot, hogy: Sajnálom, de ez az első terhességem, és nagyon megijedtem, gondoltam fordulhatok Önhöz... :( . Utána csak még jobban sírtam :cry: :evil: ! Annyira megalázó volt!!!

Bocsi, hogy regényt írok :roll:!
De a lényeg: Vérzés nem volt, azt mondták, akkor nincs baj, ez előfordul. (Ja, amúgy épkézláb dolgokat csak anyu nőgyógyász ismerősei mondtak, akiket ő felhívott). Gyorsan felhívtam 2 ismerőst és pont mindkettőnek az első terhességében eleinte voltak durva görcsölések. Aztán anyu is mondta, hogy a bátyámmal ő is görcsölt, sőt vérezgetett is. Szednem kell rá magnéziumot, és a legkomolyabb: a kórház nőgyógyász főorvosa azt mondta, a görcsre igyak alkoholt, mert az mértékkel semmit nem árt a babának, az tuti, a gyógyszerekben viszont mindig vannak nem kívánatos dolgok, szóval igyak :lol: ! Ittam is gyorsan egy deci bort, és bár addigra már a görcs is alábbhagyott, én is jobban megnyugodtam! Mókás, nem? Ki gondolta volna?

Nektek volt már esetleg ilyen vehemens görcsötök? Remélem ez volt az utolsó :? !

pusza

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


kicsidodi!

Tesóm feleségének voltak olyan görcsei, meg derékfájása, hogy egész éjszaka folyt a könnye, meg nem tudott aludni semmit. Ő 2 napig vérzett is. Elmentek dokihoz és mondta, hogy minden rendben. Most egy 2 éves gyönyörű kislány anyukája :lol:
Nyugi, nem lesz gond, ez ilyenkor azt mondják természetes. :wink: Nekem is szúrkál, meg fájdogál az alhasam, de nekem reggel egy kis barnám is volt. Doki holnapra hívott vizsgálatra. Először én is bőgtem, de mostmár megnyugodtam, tudom, hogy nem lehet baja az én szememfényének. :wink:

Kép
gabi83
 
 


Görcs ellen alkoholt inni régi trükk: értágító hatása van, ezért szünteti meg. :wink: Az más kérdés, hogy ezt még csak a menstruációval kapcsolatban hallottam bevetni, terhesség alatt nem... :shock:
1 deci bor csak jót tehet! Legalábbis annak, aki még meg tudja inni... Én az előző terhességem alatt semmit nem ittam, szülés után pedig hiába próbáltam, ha csak a nyelvem hegyét (szó szerint!) dugtam bele az italba, már akkor is elkezdett hasogatni a fejem. :evil: És az a jó kis Bailey's meg csak ott állt a szekrényben... Mindketten szomorkodtunk: ő ott, én itt. :cry: :cry: :cry: :cry: Nem tudom, hogy ez most végérvényesen így marad, vagy csak azért van továbbra is, mert még szoptatok. De remélem, hogy az utóbbi. Mindenesetre még eltart egy darabig mire kiderül: most megint nem ihatok, utána meg gondolom ugyanez lesz, amíg tart a szopi. :?

Kép
Kép
200907?
 
 


Köszi lányok a bíztatást :wink: ! Most már amúgy nem vagyok megijedve, mindenhol azt írják teljesen normális, és közel sem utal vetélésre, amíg nincs menszinél nagyobb mennyiségű vérzés (nekem semennyi sem volt) :D .

Az tény, hogy nekem is baromi szarul esett akkor a bor, de lehet a tej is szarul esett volna, nem tudom :P ! Viszont használt, és én ma 'gyógyszerként" ittam :wink: :twisted: !

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!
Kicsidodi!Teljesen meg tudlak érteni,ez abban a helyzetben nagyon rossz lehetett!Sajnos hasonló helyzetbe kerültem az egyik védőnővel,persze őket nem lehet lecserélni,de legalább nem ő a körzetis! :roll:
Látom sokan voltatok most dokinál!Mindenkinek gratula,örülök h minden ok! :lol:
Nekem jövő héten esedékes ,kedden,de már iszonyú frászban vagyok!Próbálom lekötni magam... :shock:
A görcsölésre én Magne B6-ot szedem,nekem nagyon jól bevált!Tényleg amúgy iszik vki közületek palástfű teát?

KépKépLilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
tímea83
Ajka
 
 


Tímea az egy nagy tévhit hogy védőnőhöz nem lehet máshoz menni, eddig én is ezt hittem. Elmentem az itteni halásztelki körzetis védőnőhöz, de igazán nem volt szimpi, talán mert nagyon fiatal 22 éves volt, nem tudta kiszámolni hogy hány hetes terhes vagyok, tőlem kérdezte, majd a vérnyomásmérőt is fordítva tettem rá. Na nekem ennyi elég is volt. Mi májusban költöztünk ide. Felhívtam Szigathalmi védőnőnket akihez az előző terhességemmel is jártam, és megkérdeztem hogy van e mód arra hogy a terhességemet végig kisérje annak ellenére hogy halásztelken lakunk már. És azt mondta hogy természetesen mehetek hozzá. Így a következő terhesgondozást már ő csinálja.

Kicsidodi teljesen megértelek hogy megijedtél, az meg felháborító hogy ilyen dokik vannak. Jól teszed ha másikat választasz. Egyébként nekem az sztk-ban azért nem fogadták el a vérvételes papíromat mert nem az ottani nőgyógyász írta fel hanem a saját magán dokim. Ez is felháborító, és ezt még az ember szemébe is merik vágni.
Én egyébként a görcsölésre magne b6-ot szedek, és amióta felemelte az adagot 3x2-re azóta semmit nem görcsölök.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


gabi1!

Én is úgy tudom, hogy a védőnő kérdést elég szigorúan veszik. Ahová területileg tartozol ott kell, hogy ellássanak. Én tavaly jártam úgy, hogy szülés előtt nem sokkal költöztünk. Mindösszesen 1 utcát mentünk arrébb, de ez már elég volt ahhoz, hogy ne az a védőnő vigyen tovább, akihez addig jártam, hanem egy másik. (Ráadásul pont az utca páros felére költöztünk. Ha a páratlan oldalon kötünk ki, akkor maradhatott volna, de így le kellett cserélnem... :evil: :!: :!: :!: )
És én sem szeretem. Mindkettő fiatal, de eléggé különbözőek. Ez a "védőlányka" is még csak a tankönyvvel találkozott... :evil:
Megkérdeztem a régit, hogy muszáj-e váltanom, és ő mondta, hogy igen. Gyerekdoki lehet más is, de védőnő szigorúan csak az, akihez területileg tartozol. :?

Kép
Kép
200907?
 
 


Tudom hogy így van, de ő még is azt mondta hogy mehetek hozzá, ugyan úgy beteszi a pecsétet, ez elvileg rugalmasság kérdése főleg. A mi szigethalmi utcánkban is volt egy anyuka aki nem járt a mi védőnőnkhöz hanem egy másik városba járt mert az ismerőse volt. és semmi hátránya nem volt egyiküknek sem belőle, utána is ő járt a picihez ki.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Végre sikerült!!!
Bejutnom a dokihoz. Úgy volt, ahogy elterveztem. Nem is hívtam fel, hanem bementem a kórházba. Már többen várták, és mondták, hogy nemsokára jön. Aztán ahogy megjelent, és meglátott, én voltam az első akit szólított! :lol: Mondta, hogy tudta, hogy tegnap sokat vártam rá, mert szóltak neki, és elnézést is kért, de komplikáció akadt a műtőben.

Na, de a lényeg a lényeg!!! A mi kis babánk 2,3 cm és 9 hetes. Dobog a kis szívecskéje és minden oké! Nagyon boldog voltam, és jó volt látni, ahogy ver a pici szíve. :lol: Sajna képet nem kaptam, de e miatt nem is vagyok elkeseredve, mert nekem már az nagy ajándék volt hogy, láthattam!

Elküldött védőnőhöz, és kell időpontot kérnem a 12.heti uh-ra.
Születés várható időpontja júni 30. De azért remélem maradhatok itt köztetek! :wink: :lol: Nem szeretnék egy ilyen jó csapattól megválni! :D
Vendég
 


csak sajnos a védőnők többsége ragaszkodik a szabályokhoz:(

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


norka81!

Ne aggódj, még semmivel nem vagy elkésve! Ha jól emlékszem, akkor én is 10 hetes voltam, amikor megkaptam a kiskönyvemet a védőnőtől.
(Aki egyébként eleinte még csak annyit csinál, hogy megméri a súlyod, vérnyomásod, vizeletet néz [bár, hallottam olyat is, hogy ezt nem csinálták], és elmondja mikor, milyen vizsgálatok várnak rád, miből állnak, babakelengyéről ad papírt és hasonlók. Szóval, semmi "komoly". :wink: )
És ahogy mondtad: lassan jön a 12. heti ultrahang. Úgyhogy nyugi, a dokidra koncentrálj most, őt próbáld mihamarabb elkapni! :wink:

Kép
Kép
200907?
 
 


Hopp, most látom, hogy "elmentem melletted" :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
200907?
 
 


Szia Dodi!

Hogy lehet egy doki ilyen paraszt???? Mondjuk most kicsit én is berágtam az enyémre (de azt majd privátba elmesélem), de azért ez nagyon-nagyon gáz!!!! Akárhanyadik terhességed is kutya kötelessége segíteni, hiszen Te rá szavaztál, neki adtad a kezébe a bizalmad, ezzel a saját és a Picikéd sorsát! Hol van ilyenkor a Hippokratészi eskü basszus??????

Nyugodj meg, nem lesz semmi gond, szerintem csak az a Braxton-Hicks összehúzódások voltak erősebbek. Este nem keményedik kicsit a pocid????? Nem tudom, hogy mennyit fekszel és nem olyan könnyű...de komolyan mondom, nagyon jó, ha pihensz sokat!!! Óriási a difi a 2 has és derékfájdalmam között a 2 Babánál (és itt még akkorról beszélek, amikor az előző is élt). Rengeteget ültem a net előtt (széken), nem jó, fáj a derék, poci! Ma kicsit én is érzem (mert bementem a mhelyre és 3 órát egyfolytában ültem, aztán a dokinál is)!! Pihenj sokat!!!!

Amúgy Anyum is vérezgetett velem, de azt mondta meg sem fordult a fejében, hogy baj lesz!!!

Veled vagyok és nyugi!!!!!!!

Puszi




Tickerplayground.com
breki76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: