Új privát üzeneted érkezett!

Ne haragudjatok meg, ha tapintatlan vagyok, előre is bocsánatot kérek, remélem nem gázolok senkinek az érzéseibe a kérdésemmel. Lányok, akik veszítettek már el kisbabát, a hanyadik héten történt? Szerintetek mikor nyugodhatunk meg...? Csak szeretnék magamnak kitűzni egy időpontot, amikortól már azt mondhatjuk, kevés az esély a bajra.
Előre is köszönöm a válaszokat, és mégegyszer ne haragudjatok rám.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Kedves kismamák elnézést, hogy itt zavarok, de sajnos nincs még saját oldalam és szeretnék egy kedvező lehetőséget a figyelmetekbe ajánlani, a bolti árak feléért készítek kismamaruhákat 34-52-es méretig, akár méretre is.
Nadrágok, felsők (34-46): 3500 Ft-4000 Ft
Tréningruha (nadrág +felső) 7000 Ft - 8000 Ft
Tréning nadrág külön is rendelhető!

Igény szerint a kész darabokon kívül korrekt áron, anyagtól és mérettől függően hasonló árakon más méreteket is elkészítek 34-52 méretig, akár egyedi méreteket is!

Várok minden kedves érdeklődőt! Vidéki megrendelések is vállalok, amit utánvéttel (500 grammig 1300 Ft), és előre utalással ajánlott levélként (500 grammig 650 Ft) tudok teljesíteni!

Sajnos a képek nem a legjobbak, de mindegyik csinos és kényelmes viselet!

További információkért fordulj hozzám bizalommal:
sziszilva@freemail.hu

Köszönöm a lehetőséget!
Szilvi





Kép Kép Kép
sziszilva
 
 


Csajok:)

megjöttem a klinikáról:)ugrálnék örömömben:)

6mm-es a Babóca és nemcsak láttam,hallottam is a szívdobogását:):) :lol: :lol: olyan aranyos volt a Doktornő,elmagyarázott mindent,megmutatott...van egy pici vérömleny a baba alatt,pihennem kell sokat,de a lényeg,h él:)

Vukkosaink hogy vannak??

Ne vegye el a jó kedveteket ez a rossz,esős idő:)

Legyen szép napotok!

puszika

Kép
mónika36
 
 

 
 

Sziasztok!

Szofi, az első 12. hétben nagyobb a vetélés kockázata, amig nem veszi át teljesen a táplálást a méhlepény, illetve nem alakult ki, és nem kezdte meg müködését minden szerv.

Mónika, Hurrrá! De örülök, hogy láttad, hallottad a picikéd!!! :):) Aztán tényleg pihenj! :)

Lányok, megint lázas vagyok! :( A kisfiam tegnap napközben belázasodott, gondolom elkaptam tőle. Ha ezt a kicsi babát épen, egészségesen sikerül megszülnöm, nagy túlélőnek fogom elnevezni! :|

Megyünk ebédelni!

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Évi drága! Tessék meleg teát - nem feketét - inni, megmondani a családnak, hogy hagyjanak békén - tudom nem lehet - és izzadj egy nagyot! Az 5. baba szerintem már annyira edzett, hogy ha a fejed tetejére állsz, akkor is egészséges marad :)!

Mónika36: Gratulálok! De te is pihengess! Úgyis rásegít az idő, hogy ne pattogjon az ember.

Szofi: Szerintem is a 12. hétig van a legnagyobb esélye a baba elvesztésének, de ne idegeskedj! Nem lesz baj!
torokka
 
 


Sziasztok!

Szofi,
nekem múltkor 8-9. hétben kezdődött a vetélésem. Én majd 8 hetesen picit megnyugszok, aztán majd 12 hetesen. De nyugi, neked már szívhangod is volt, nekem az se.

Eszter
Üdv köztünk! Én pont így jártam, terhesen kellett 2 tréningen is részt vennem Galyatetőn. Egy haveromat beavattam és ő segített titkolni. Pl öntöttem magamnak bort és ő egyszer az én poharamból ivott egyszer a sajátjából :-))) Aztán a 2. hétre szerveztek borkóstolót, erre nem mentem el, hogy fáj a fejem. Senkinek nem esett le semmi :-)

Mónika
Gratulálok! De jó neked. Én ma is a kórházzal, UH-val meg a szívdobogással álmodtam...

Mozza
Mi 4d-t a 12 hetesen, 17 hetesen meg 29 hetesen csináltattunk. A 12 hetes volt a down-os vizsgálat. A legnagyobb élmény a 17 hetes volt, itt még egyben látszódik a baba, a 29. hetesen már csak az arcáról kaptunk képet, itt már nem fér bele az egész gyerek.

Anita
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Mónika, gratulálok!
Evemema, mindenképpen pihenj. Nekem a borogatás vitte le fél fokkal a lázam 38,5-ről, így nem kellett algopirynt bevennem. A két bokámon, az alkarjaimon és a homlokomon egy órán kersztül cserélgettük. Esetleg próbáld meg bevonni valamelyik gyermekedet a játékba. Biztos szivesen meggyógyítják a mamát!
Pumukli, bizti, hogy ezúttal minden rendben lesz!! Már csak néhány apró napocska!
Puszi nektek. Mindenki használja ki ezt a gusztustalan időt egy kis pihenésre.
Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok, látom itt zajlik az élet :-)

Torokka: Köszönöm szépen a lombikos együttérzést, számomra tényleg nagyon kemény volt, ugyanis tű és vér fóbiám van :oops:
Az a napi 3 szuri hasba kissé megviselt, az összes többi állandó vérvételről és vizsgálatról nem is beszélve. Mindezek ellenére a cél tartotta bennünk a lelket, és a sok feszültség kicsit sem rontotta meg a kapcsolatunkat. Az első sikertelenség volt a legkeményebb, most a második sikere után talán azért nem tudunk olyan felhőtlenül boldogok lenni, mert el sem tudjuk hinni. Biztosan vannak akik keményebbek és jobban viselik érzelmileg is, mindenesetre a legnehezebb dolog volt egész életünkben, viszont ha tényleg sikerül, akkor ez lesz a legnagyobb, és legcsodálatosabb dolog a világon ami velünk megeshetett! :-)

Madam Sofi: Hát az a pisi instukció tényleg nagyon bölcs volt, talán arra gondolt, hogy pisilj mérőedénybe, így követni tudod a kipisilt mennyiséget :-) :-) Másra nem tudok gondolni :-)

Salt &Pepper: Hát egy ilyen meglepinek én is roppantul örültem volna, gratulálok hozzá!

Annus: Ez igen, így csinál egy igazi barkácsember, büszke vagyok rád!!! :-)

Vanni: Akkor jó, már azt hittem, hogy nem is látezik a progeszteron szintem, azért kapok ilyen giga mennyiséget. Amúgy a szeretkezés veszélye úgy olvastam inkább az alhasi vérbőségben áll mint a fizikai ráhatásban.

Tinu: Nekünk ez az egy babszi is annyi időbe került, hogy szerintem már nem marad majd időnk még egyre (37 évesek vagyunk). Mondjuk nem lehet tudni, hogy az első után nem fogan-e meg majd magától a kistesó, úgy hallottam, ha egyszer egy üzlet beindul... :-)

Mónika 36: Nagyon örülök az örömödnek, így tovább :-) Nekem még nincs igazi bizonyítékom a miénk létezésére, csupán a pozitív teszt.

Evenmama: Gratula az 5 lurkóhoz, akkor Te aztán igazi tyúkanyó vagy :-) Nem ismerem a lakber középiskolákat, én Angliában végeztem egy művészet és design-t, és pesten egy lakber magániskolát, ami totál szutyok volt. Igaz, hogy nem tanítottak szinte semmit, de legalább vezethetem egyedül a cégem a papírral a kezemben. Én autodidakta módon tanultam.

Az ösztönök csodálatosak, és én is hiszek benne, de azért nem gondolom, hogy annyira működne minden esetben. Nekem a legnagyobb stresszt az okozza, ha az én édesanyám a közelemben van. Szinte elviselhetetlen, és minden energiámra szükségem van, hogy normálisan viselkedjem. Utána mindig hulla vagyok :-( Gondolom ez mindannyiótoknak érthetetlen, de én ennek csak örülök, hiszen ez azt jelenti, hogy van egy kincs az életetekben, ami az enyémből sajnos hiányzik, sőt egy alig elviselhető érzelmi teher. Nekem a párom jelent mindent, 19 éve tőle kapom a feltétlen szeretetet és támogatást, amit előtte soha nem ismertem.

Fel a fejjel Vukosok, rágjátok a kekszet és a citromot :-) Pár hét múlva lehet, hogy én is ezt teszem majd :-)

Kép
meggymag
 
 


Sziasztok!

Nagyon sokat írtok! És mennyi téma :shock:

Pumukli: Nekem szerencsére nem kerül sokba a tanulás, mert az első diplomámért fizettem (de az nem került sokba) így ez ingyen van. Most vagyok másodéves, de ezután egy évet kihagyok, mert egy újszülöttel nemigen lehet az orvosi egyetemet csinálni. De Én nagyon szeretek tanulni és mindig is ez érdekelt.

Agi25: Nem lehet, hogy Jázmin már érzi a kistesó jelenlétét? Az Én fiam is nagyon nyűgös volt egy hétig, amikor megtudtuk a babát. Szerintem érezte, hogy Engem ez nagyon foglalkoztat. Nem tudom mi a véleményük a többieknek?

Evemama: A türelmetlenség nálam is nagyon sokszor előfordul, pedig az elsőnél nem volt. Megint bebizonyosodik, hogy egy újabb terhesség mindig hoz újat. De még Neked is???

Köszi az infót a biztonsági övről, Én is akartam kérdezni, mert engem is már zavar.

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


sziasztok!

Mónika36, szvből gratulálok a picike szívhangjához! :D :D

Szofi: az én előző babám, állítólag 8-9 hetes lehetett, amikor elhalt, de csak a 12. heti UH-n vették észre! :cry:
Én, a 8. heti UH után már sokkal nyugisabb leszek! :roll:

KépKép
ancsika80
 
 


Evamama, tényleg vondd ki magad a forgalomból, amennyire lehet... mars az ágyba! És lázcsillapítót ugye szedsz?

Mónika, gratulálok a szívhanghoz! Szuper! A régi orvosoddal kapcsolatban: elkéoesztő, hogy ő nem látta a vérömlenyt. Te miért is kapsz Utrót, a régi dokid írta fel? (Én is szedek, nekem a mensi előtt 2-3nappal mindíg jelezgettek, és rövid ciklusaim banna, 26naposak. Ezért kapok.

Tényleg gusztustalan idő van, és most, hogy fúj a szél, nálunk ki sem lehet menni még a kertbe sem, mert úgy hullanak a gesztenyék. Esernyővel kell közlekedni, ha nem akarod, hogy kupán csapjanak. :)
vanni
 
 


Sziasztok!:)

Mindenkinek köszönöm szépen h gondoltatok rám,nagyon jól esett:)

Vetélés:nekem mindig kb 6-7-8.héten halt el a baba,de 10-12-UH-on vették észre?!
Evamama:sajnálom h megint beteg vagy,forró tea,ágy,mosoly:)
Vanni:én megelőzésként kapom,állítólag kevés a sárgatestem ebben a korban?!valószínű ezért haltak meg a babák:(most bíznom kell a sikerben!!!2/1 szedek,állandóan álmos leszek tőle,Ti nem??
Ancsika:szia,sajnálom,h Te is ismered már azt a rossz érzést...de olyan jó itt lenni Veletek,erőt ad,és könnyebben átvészeljük a nehéz heteket...CÉL:12.HÉT.....aztán a SZÜLÉS!
Meggymag:nemsokára Te is láthatod a Babócádat:)..ha nézem a képet,most is potyognak a könnyeim:)
Pumukli: a jövőhéten már Te is mész UH-ra ugye??:)szorítok:)

További szép estét! és Vuk mentes reggelt! Jó éjt!
puszi

Kép
mónika36
 
 


Ja Annus láttam,h csak este leszel,remélem minden oké?!puszi Neked is:)

Kép
mónika36
 
 


Kicsit reklámozom az oldalunkat (decemberi topik) amit én készítettem, mivel veszélyeztetett terhesként itthon sok időm van:) és igazából nem csak a decemberieknek készült.

Mivel kezdetleges verzió és több minden nem működik még és lehetnek hibák, így arra kérlek Titeket hogy kattingassatok rajta és ha hibát észleltek vagy ötletetek van akkor az oldalon a kapcsolat alatt kérlek írjatok nekem levelet, köszönöm!

Az oldal folyamatos fejlesztés alatt, érdemes lesz később is vissza nézni, a miért jó várandósnak lenni és a tippek, trükkök dinamikus tartalommal (szerkeszthető regisztrált felhasználók által saját tapasztalat alapján) fog elkészülni, lehetővé lesz téve fotó feltöltés, nem csak decemberi kismamik számára. Ezenkívül bármelyik topiknak ha megküldik az adatokat (pl. excel táblázat formájában) szívesen elkészítem a táblázatát a mamik oldala alá.

Katt ha kíváncsi vagy: http://kismami.net

Bocsi ha vkit zavartam ezzel a hozzászólással! További jó pocakosodást! Smile

Aida

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Látom csajok pihengettek! Jól teszitek! Értem kedden kell majd szorítanotok, ugyanis akkor nézi meg a doki uhun, hogy fejlődik-e a petezsákban a baba. Nekem 3 hónappal ezelőtt felszívódott már egy bébi, így nagyon aggódom, hogy rendben legyen minden.

A 12. hét után is itt fogunk fórumozni mindannyian, senkinek meg ne forduljon a fejében, hogy fél! Én beszélek, mikor én ugyanúgy félek :D , de ezek a babák meg akarnak születni. Május egy gyönyörű hónap, akkor csak megszületni érdemes! Ezt ők is biztosan tudják! :lol:

Mindenkinek kellemes estét. Holnap nem leszek csak este. Addig is termeljetek.
torokka
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok :lol:
Nem nagyon tudok most mindenre reagálni, visszaolvasás közben elveszítettem a fonalat :roll: Vuk továbbra sem hagy békén :?

Nem emlékszem, ki kérdezte, bocsi :oops: , de igen, Zsófinak volt tortája is, gyertyája is, és nagyon meg volt szeppenve tőlük :lol:

kapcsolatanalízis: nekem is ajánlották, hogy a sok hányásra megoldás lenne... Hááát, én nagyon akartam ezt a babát, nem hiszem, hogy tudat alatt tiltakozom ellene, és kommunikálok én vele kapcsolatanalízis nélkül is :wink:

Amúgy hulla vagyok, Vuk iszonyatosan legyengít, tegnap este viszonylag sokat tudtam enni, remélem reggel szépet látok a mérlegen, és nem kell hétfőn a dokimat hívni :?

Én majd akkor nyugszom meg igazán, amikor májusban a karomban tartom a babámat :wink: Persze minden vizsgálat egy megkönnyebbülés, így nagyon várom már a szerdát is :)
Vendég
 


Találtam egy írást. Kicsit hosszú, ha van kedvetek, olvassátok el :).

Az élet első napjai


Részlet Paksy Mária: Szeresd és engedd élni című könyvéből (Ecclesia Kiadó, Budapest,1994); 56-66. oldalak
A megtermékenyülés folyamata abban a pillanatban veszi kezdetét, amikor a hímivarsejt áthatol a petesejt falán.

A női ivarsejtek - a két petefészekben helyezkednek el, számuk a születéskor már meghatározott. A nemi érettség elérésétől a klímaktériumig - tehát durván a nő 12 és 50 éves kora között - havonta 1 petesejt érik meg, azaz jut olyan stádiumba, hogy megtermékenyülésre alkalmas lesz. Éréséhez átlagosan 14 napra van szükség, a teljes érettség eléréséig az ún. tüszőben foglal helyet a petefészek felszínének közelében. Amikor a petesejt megérett, a tüsző megreped, s a pete kiszabadul a szabad hasüregbe. Ezt a folyamatot hívjuk ovulációnak. A méhkürt szájadéka csillóival körülöleli a petefészket, s a csillók a petét a méhkürtbe terelik, amely a petevezetőn át a méhüregbe vezet. A tüszőből közben ún. sárgatest fejlődik, mely hormont termel. Ez a hormon gátolja többi petesejt érését, s a méhnyálkahártyát előkészíti az esetleg megtermékenyülő petesejt beágyazódására. Ha megtermékenyülés nem következik be, a sárgatest elsorvad, és a méhnyálkahártya a havivérzés során lelökődik.

Utána megindul az újabb petesejt érése, azaz a havi ciklus újrakezdődik.

A hímivarsejtek - a spermiumok - érése ugyancsak a nemi érettség elérésekor indul meg, termelődésük azonban - gyakorlatilag az élet végéig - folyamatos és nagytömegű. Szemben a petesejttel, a spermium aktív mozgásra képes, ez teszi lehetővé, hogy a hüvelyen, méhüregen, méhkürtön keresztülhaladjon, s felkereshesse az épp kiszabadult petesejtet. A petesejtet igen sok spermium közelíti meg és veszi körül, falán áthatolni azonban csak egynek van lehetősége. A petesejt fala az első spermium befogadása után áthatolhatatlanná válik.

Ekkor a két ivarsejt 23-23 kromoszómája egyesül, s így létrejön egy új sejt, amely már az emberi sejtekre jellemző 46 kromoszómát tartalmazza. A kromoszómák minden élőlényben a tulajdonságokat meghatározó "utasítások" anyagainak hordozói. A kromoszómák génekből épülnek fel - egy-egy emberi sejt egy-két millió gént tartalmaz! - s minden gén egy-egy tulajdonságért felelős. A gének anyaga a dezoxiribonukleinsav, mely egy kettős fonálból álló molekula, a két fonál spirál alakban egymás köré fonódik. A fonál négy vegyületből (ún. aminosavból) épül fel, s e négy vegyületből kettő-kettő párt alkot egymással. Mindegyik aminosav csak meghatározott aminosavval lép párba. Így, ha a sejt osztódásakor a fonalpár ketté válik, az utódsejtekbe került DNS (dezoxiribonukleinsav)-fonalak aminosavsorrendjük alapján az eredeti fonalpárt tudják reprodukálni. Így lesz a szaporodó sejtek mindegyike azonos, az adott szervre, szövetre jellemző valamennyi tulajdonsággal.

A megtermékenyüléskor az új egyed tulajdonságainak felét az apai 23 kromoszóma "hozza", másik felét az anyai 23 kromoszóma. A gyermek azonban soha nem pontos mása anyjának vagy apjának, hanem tulajdonságainak sajátos, mindig egyedi és megismételhetetlen keveréke. A megtermékenyülés és az első sejtosztódás között kb. 36 óra telik el. Ezalatt az összekapcsolódott anyai és apai kromoszómák között számos géncsoport kicserélődik egymással - ezt a folyamatot "crossing over"-nek nevezi a szakirodalom, s ismerete rendkívül fontos. Egyrészt azért, mert ezzel nyer bizonyítást, hogy a sokmillió gén e cserékkel megszámlálhatatlanul sok variációt képes létrehozni, s gyakorlatilag kizárt, hogy valaha is ugyanaz a génkombináció kétszer létrejöjjön. tehát minden megfogant emberi lény egyedi, soha korábban a történelem folyamán nem létezett, és soha többé a történelem folyamán ugyanolyan individuum nem fog létezni. Ha elpusztul, újabb fogamzással nem pótolható.

A másik dolog, ami miatt a fogamzást követő első órák történéseit feltétlenül ismernünk kell az az, hogy ezek a folyamatok minden kétséget kizáróan bizonyítják számunkra: az első sejtosztódás idejére genetikailag "elkészült" az ember. A megtermékenyült petesejtben az apai és anyai kromoszómák egyesülése és a gének kicserélődése után egy olyan genetikai program alakult ki, amely most már valamennyi utódsejt tulajdonságát meghatározza az egyed egész életére, egészen a halál pillanatáig. Ugy a nemére, mint bármely tulajdonságára vonatkozóan az az utasítássorozat valósul meg a továbbiakban, amelyet a megtermékenyült petesejt már az első sejtosztódás előtt "összeállított". Ez az egyetlen sejt már tökéletes egész, azaz semmi másra nem lesz szüksége többé ettől a perctől fogva egészen a belőle fejlődő majdani férfi vagy nő haláláig, mint táplálékra és oxigénre.

Ez a lény belső program szerint fejlődik, önmagát kontrolláló, önmagától előrehaladó növekedési, fejlődési folyamat során. Elpusztult sejtjeit újra és újra pótolni tudja.

Ez a lény testi oltalom és táplálék szempontjából még édesanyjától függ, de minden más tekintetben egy teljesen új, mindenki mástól különböző, egyedülálló és független teremtmény.

A fejlődés ettől kezdve folyamatos és töretlen, minőségi ugrások nem szakítják meg. Bizonyos hetekhez, hónapokhoz ugyan köthetjük bizonyos fejlődési szakaszok befejeződését - pl. a második hét végén megtörténik a méhnyálkahártyába való beágyazódás, a negyedik hét végén már működni kezd a magzat saját szíve, a nyolcadik hétre valamennyi szerve jelen van és megkezdte működését, stb. A születés után is számos életszakaszt különítünk el: újszülöttkor, csecsemőkor, kisdedkor, stb. Ezen életszakaszoknak természetesen vannak sajátosságaik, melyek elkülönítik a korábbi, vagy későbbi periódusoktól. De egyetlen szakasz sem kitüntetett vagy magasabbrendű a másiknál, nincs éles határ közöttük, az egyén életében valamennyi azonos fontossággal bír, hogy végigjárhasson egy teljes emberi életet.

Körülbelül tíz nap telik el a méhkürtben való utazással, melyet a méhkürt aktív mozgással segít elő. Eközben az egyetlen sejtből - a zigótából - először 2, majd 4, 8, 16, stb. sejt lesz, s mire a méhnyálkahártyát eléri, kb. 128-256 sejtből álló gömböcskévé (blastocysta) alakul, s befúrja magát a laza, szivacsos méhnyálkahártyába. Külső sejtjei benőnek egészen addig, amíg el nem érik az anyai ereket. A belső sejtsorból pedig megindul az ún. csíralemezek kifejlődése, mely már magának az embriónak a sejttelepe. Ekkor küldi a kémiai jelzést az anya szervezetébe, hogy megakadályozza a méhnyálkahártya lelökődését. Ettől kezdve aztán a fejlődés rohamléptekben halad előre. Mire az édesanyában gyanú ébred arra, hogy gyermeket vár, - tehát a magzati élet harmadik és negyedik hetében - már megindul az idegrendszer fejlődése, kialakul a kezdetleges agy- és gerincvelő, melyből idegrostok nőnek ki a periféria felé. Már elkülönül a három ún. csíralemez, melyekből az idegrendszeren kívül a bőr és függelékei (külső csíralemez), az izomzat, csontváz, erek, nyirokcsomók, vesék, nemi mirigyek, kötőszövet és vérsejtek (középső csíralemez), valamint az emésztőrendszer, tüdők, vizeletürítő rendszer (belső csíralemez) fejlődnek.

Négyhetes az új emberi lény, ebben a szakaszban embriónak nevezzük - s már kezdetleges érrendszere van, melyet saját, még együregű (a későbbi négy üreg helyett) szíve tart keringésben. Már van gerince, bordatelepei, és izomkezdeményei, a csigolyák közt idegrostok nőnek a gerincvelőből a testbe. Megindul az arc formálódása, s megjelennek a test oldalán az ún. végtagbimbók. Már látszik a szem és a fül kezdeménye.

Ekkor az embrió kb. 10 mm hosszú.

Az ötödik hét folyamán főként az arc, a törzs és a végtagok fejlődnek, növekednek jelentékenyen. Kialakulnak a karok és lábak, körvonalaik már látni engedik későbbi alakjukat.

A hatodik héten indul meg a csontváz fejlődése, a csigolyák, majd a bordák a szegycsonttal, körülzárva és védelmet adva a mellkasi szerveknek. A fogamzástól számított hat hét múlva, a 40. nap körül az agyműködés elektroenkefalográf (az agy működése során keletkező elektromos hullámokat felfogó, felerősítő, és papírszalagon kiíró készülék) segítségével egyértelműen igazolható.

Ugyancsak a hatodik-hetedik héten indulnak meg az első izommozgások. Ha az ajkak környezetét megérintjük, a magzat egész testével elfordul és karjait hátraveti.

Ha a nyolchetes magzat orrát megcsiklandozzák, fejét hátrahajtja, távolodni igyekszik a behatástól.

Nyolc héttel a megtermékenyülés után a fejlődő lény már négy centiméter hosszú. Vége az embriókornak.

Ettől kezdve magzatnak nevezzük. Minden szerve, melyekre felnőtt korában szüksége lesz, már megkezdte fejlődését. A terhesség további 32 hete már valójában csak a növekedésé és a részletek tökéletesedéséé. Az izmok már mozgatni próbálják a végtagokat, testrészeket. Ezt az édesanya még nem érzékeli, hiszen a magzat teste rendkívül kicsi, s maga a méhfal még nem továbbítja a nyomásérzést az idegrendszer felé. A magzati mozgás akkor válik az édesanya számára is nyilvánvalóvá, amikor a terhes méh elérte azt a nagyságot, hogy a hasüreget kitölti, nekifekszik a hasfalnak, s mozgásai arra áttevődnek. Ez a tizenhat-huszadik terhességi héten következik be. Ekkor már a magzat izomereje is lényegesen nagyobb, mozgásai erőteljesebbek.

A nyolcadik héten ún. ultrahang-sztetoszkóppal a magzati szívhangok hallhatóvá tehetők a külvilág számára is. A mindennapi szülészeti gyakorlatban rutin eljárás a magzati szívhang vizsgálata., ez egyike annak a számos információnak, mely a magzat állapotáról, hogylétéről tájékoztatja az orvost. Tulajdonképpen az édesanya számára a legelső kézzelfogható bizonyíték a méhében fejlődő élet létezéséről, az első látványos kapcsolatfelvétel kettőjük között, jelzés az aprócska lénytől: már élek, itt vagyok, vigyázzatok rám! Minden terhességben a harmadik, negyedik gyermek várása során is megrendítő és semmihez sem fogható érzés meghallani ezt az erőteljes kis zakatolást, ezt az első üzenetet. Nagyon sok orvos, aki a terhes nő pszichéjével, illetve a terhességmegszakítások problémakörével foglalkozik, biztosan állítja, hogy számos asszony, aki a művi abortuszt választja, elállna szándékától, ha hallaná saját halálraítélt magzata szívműködését.

A kilenc-tizedik héten a magzat bizonyos fokig már önállósította magát: a méh növekedéséhez és a magzat táplálásához szükséges hormonokat ekkor már teljes egészében a méhlepény termeli, a sárgatestre többé nincs szüksége. A harmadik hónapban indul rohamos fejlődésnek és növekedésnek a csontrendszer.

A tizenegy hetes magzat arca már olyan, mint a csecsemőé. Homloka nagy és domború, orra, álla elkülönül. Az ajkak nyílnak és csukódnak, a fej forgatható. Ezek a mozgások lassan kereső és szopó reflexszé rendeződnek, amely a születés után nélkülözhetetlen a csecsemő számára az emlő megkeresésében és a szopásban. A születést követően erre igen rövid időn belül szüksége lesz, addigra tréningben kell lennie, különben táplálkozása lehetetlenné válna. Ettől kezdve figyelhetjük meg azt is, hogy időnként szopja az ujját.

A kilenc-tizedik héten a magzat pislog, nyel, mozgatja nyelvét, ha megpöckölik a tenyerét, ökölbe szorítja a kezét. A kilencedik héten a tenyeréhez érintett tárgyat megfogja, az ujjaival körülfogja.

11-12 hetes korában lélegezni is tud, ezek azonban csak gyakorlatok - hiszen az oxigént a köldökartérián át édesanyja keringéséből kapja -, s arra szolgálnak, hogy fejlesszék a légzésben résztvevő szerveket. A tizenegy hetes magzatnál a légzés rendszertelen és epizódikus. Amint a terhesség előrehalad, a légzőmozgások mind erőteljesebbé és szaporábbá válnak.

A hallás kb. a 14. Héttől van jelen, ez magában foglalja mind az agytevékenységet, mind pedig emlékképek keletkezését. 1983-ban sikerült először kimutatni ultrahangtechnika segítségével 17 hetes magzatban az ún. REM mozgásokat (Rapid Eye Movement - a szemgolyó gyors mozgásai), melyek az aktív álomállapotra jellemzők.

A négy és fél hónapos magzat lassú mozdulattal kezét szeme elé teszi, ha az édesanya hasára erős fényt irányítanak. Hangos zene hallatára eltakarja füleit.

A négy és fél - öthónapos magzat kb. 450-500 gramm súlyú és húsz centiméter hosszú. A terhesség félidejéhez érkezett. Lényegében minden szerve megvan, a szervek működnek, illetve készülnek a születés után előálló feladatokra. Magyarországon a jelenlegi álláspont szerint a betöltött 28. terhességi hét a választóvonal, mely fölött, ha a gyermek megszületik, koraszülöttnek tekintik, tehát életképesnek, s mindent megtesznek életbentartásáért. Ha a 28. terhességi hét előtt születik meg, az esemény vetélésnek minősül, s a magzat életbentartására nem törekednek. Amerikai adatok szerint azonban a legfiatalabb magzat, akit sikerült végül édesanyjával hazaadni, s később egészséges, jól fejlődő gyermek lett belőle, 21 hetes volt születésekor. Végülis nem szabhatunk kategorikus alsó határt ahhoz, hogy mikortól életképes egy idő előtt született csecsemő. A helyzet ellentmondásosságára jellemző, hogy a 28. terhességi hét előtt született gyermek abortumnak (a vetélés végtermékének) tekintendő ugyan, azonban ha életjelenségeket mutat -tehát lélegzik, felsír mozog - ugyanúgy kell ellátni, mint bármely koraszülöttet. A mindenkori újszülöttellátás lehetőségeitől, technikai színvonalától függ, hogy hány hetes korától képes elviselni azt a környezetet és táplálási módot, melyet az anyaméh helyett biztosítani tudunk számára.
torokka
 
 


Na halihó csajok, bejelentkezem csak. Szorítsatok, holnap jelentjük be anyóséknak a nagy hírt... :oops:
Panndi, majd írjál, hogy mit mutatott a mérleg reggelre!
Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Jó reggelt kimamik!:)

Szofi, majd mesélj:) Gondolok rád...

Élvezem, ahogyan reagálnak az emberek körülöttem a terhességre... A barátnőmnek mutattam, hogy mekkorák lettek a melleim, hát, tágra nyíltak a szemei:) A férjem Pamela Andersonnak hív:) Jaj ,tegnap édes volt, úgy jött haza, hogy kettőnket köszöntött:) SZiasztok! és odatette a fejét a hasamhoz, és megkérdezte, "van már füle?" mert akkor beszélek hozzá:) Olyan boldog voltam....

Panndi, én is akkor nyugszom meg igazán, ha már a karomban tartom...
Várom a mérlegelés eredményét... és szorítok!

Torokka,
köszi szépen, hogy megosztottad velünk ezt az írást. Először elszörnyedtem, hogy milyen hosszú, de aztán nagyon rövidnek tűnt olvasás közben:)

Lányok, én ma csinálok életemben először Muszakát, azt a görög darálthusos rakott padlizsánt... Már nagyon várom, hogy készen legyen:)

Mónika, most minden rendben lesz!

Szép, nyugis vasárnapot Mindenkinek!
vanni
 
 


Sziasztok!

Reni, sajnos pontosan tudom miről beszélsz, akár én is írhattam volna ezt a pár sort. :cry: Én is nagy küzdelmek árán próbálok higgadt, és normális maradni, amikor mégsem sikerül (hiszen 4 gyerek mellett nem mindig marad türelmem) duplán szörnyen érzem magam. :( Ráadásul mi együtt élünk, bár különbejáratú lakásban, ezért szinte folyamatos feszültségforrás
édesanyám.

Tartok tőle, hogy itt nincs lakberendezési középiskola, ezért nem is tudom merre induljon a leánykám! :?

Végül nem válaszoltál, hogy tanfolyam nélkül is érdemes-e elolvasni a Lelki köldökzsinórt?

Apropó, tudtok ajánlani valami jó könyvet lányok? Legútóbb az Eat, Pray, Love-ot olvastam, ezt mindenkinek ajánlom! Viszont most szeretnék valami jó kismamás könyvet olvasni. De a bőség zavara: egyszerüen nem tudom melyik válasszam? Olyat szeretnék, ami olvasmányos, nem "tankönyv". Ötlet, esetleg?

Mónika, Én is 2x1 Utrogestánt szedek, én is nagyon álmos vagyok folyton, de hogy attól-e? Nem toom. Én a 11. héten veszítettem el a kisbabámat, amit azután müvileg fejeztek be. :cry: Azóta viszont 2 egészséges, gyönyörü kismanót szültem :P :P

Panndi,én is így vagyok, olyan sokan vagyunk, és olyan sokat írunk, hogy képtelen vagyok mindenre reagálni, de talán idővel megszokjuk! :) Sajnálom, hogy így szenvedsz ettől a hányástól! :( A B6 vitamin, gyömbéres keksz sem segít??

Szofi, drukkolok!! :)

Torokka, naná, hogy minden rendben lesz!!!! Köszi az írást, jó volt végigolvasni! :)

Mindenkinek köszönöm a jótanácsokat! :) Tegnap kaptam mindenféle homeopátiás bogyót, meg teáztam, pihentem, amennyit csak hagytak. Ma már jobban érzem magam, csak iszonyú gyenge vagyok, de lehet, hogy a hajnali 1/2 6-os kelés is közrejátszik. :roll:

Szép vasárnapot mindenkinek! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors köszönésre néztem be.

Éva: TRÁBERT IVETT
HURRÁ,TERHES VAGYOK!!! DE FRÁSZT KAPOK MINDENKITŐL ezt a könyvet tudom ajánlani. Nagyon szórakoztató. Egy kismama naplója, poénos és tanúságos is :)

Mindenkinek kellemes vasárnapot

Puszi
torokka
 
 


Jó reggelt!

Mérleg jót mutatott :lol: Nem lesz itt kórház :wink:
Vendég
 


Torokka, nagyon jó volt így összefoglalva olvasni a magzat sztorit :-)
Evemama: Pedig akartam írni, hogy érdemes elolvasni a könyvet a tanfolyam nélkül is, csak valahogy kimaradhatott.
Szerintem a leánykád valami kreatív suliba menjen, ami nem áll messze a lakber gondolatától, úgy tudom létezik kirakatrendező középiskola. Ezt azért mondom, mert én nagyon későn jöttem rá, hogy ezzel szeretnék foglalkozni (30 éves voltam), addig kiképeztem magam keramikusnak, és volt idő, hogy azt képzeltem képzőművész leszek :-) Ezek mind nagyon sokat segítenek ma is azért, mert a dolog igazi alapja a kreativitás, mindegy honnan közelítjük meg. A szakmához aztán már "csak" az eszközök szükségesek (termékek ismerete és esztétikai tapasztalatok ebben a műfajban). Ha e leánykád eredeti tehetséggel rendelkezik, akkor ez fel fog épülni szépen. Ami még elengedhetetlen az empátia és az emberek szeretete, különben nem fog működni a dolog, sőt hamar kikészül az emberek "sokféleségétől".
Hát azt tényleg szívből sajnálom, hogy te is hasonló cipőben jársz mint én, és meglátásom szerint a Te helyzeted klasszisokkal borzalmasabb így, hogy egy fedél alá kényszerültetek. Bárcsak volna rá megoldás, mert rengeteget ront az ember életenergiáján és életminőségén. Szívből sok erőt és türelmet kívánok Neked!

Kép
meggymag
 
 


Na itt!
Csak még Szolnokon vagyunk...egész nap pihiztünk.Lassan azért haza kéne utazni.Szülinap tegnap jól sikerült!Bár reggel hánytam....pedig már örültem h vége a hányingeres időnek :roll: De hát ma se bír magával Maszatkám :lol:

Szofi!
Én is azt mondom h amíg nincs a kezemben a baba addig bármi lehet,de télleg az első 12 hét a veszélyes.Nekem 5-6 hetes volt a baba,és sokat vártak h hátha lesz szívhang mert csak lassabbban fejlődik.De nem lett,így nekem is műteni kellett :?

Panndi!
örülök h jól viselkedett a mérleg :wink: Csak nem lesz gond!

Évi!
Én torokgyulladással kezdtem a terhességet,aztán náthás is voltam.Lázam csak 1szer volt,az se ment 38 felé.Én is csak túlélőnek hívom,a fogantatás körülményeit is ha nézem :wink:

Akkor a sátras sztori röviden:3 hétig a férjem nagymamájánl voltunk mert felújítjuk a házát(kb 100 éves vályogház)Ablakcsere,betonozás,padlás javítás stb.És 3 hétig sártorban aludtunk,mert ugye a házban nem volt már hely nekünk.Nagyon sokat melóztunk!Volt h 25 kilós zsákokat pakoltam,festettünk,gerendákat csiszoltam ,tapasztottunk stb.És hazafelé már 3an jöttünk,persze ezt nem tudtuk akkor még.Amikor megláttam a 2 csíkot el se akartam hinni!


Szerencsére nálunk nincs ilyen gond,bár 2 anyósom is van de tisztes távolban,meg soha nem szóltak bele semmibe!Sőt!Még a vasalásról is le akartak beszélni :lol: (Anyum meg már nem él)

Ja én nem mondtam el tegnap a nagy hírt,pedig ott volt az egész család.De vhogy még nem volt hozzá bátorságom :lol: Meg ne rólam szóljon már a buli!Kijár nagypapámnak is a figyelem így 80 évesen :wink: Viszot alig tudtam vmit felvenni...mostmár a cipzárat isalig tudom felhúzni :?

annus11
 
 


Sziasztok!

No, hát minden faja volt, az anyósom zokogásban tört ki az örömtől, amire számítottam, :D ismerve őt, de még az apósomnak is könnybe lábadt a szeme. Nagyon örültek. :P
Vanni, a muszaka a kedvenc kajám!!! Valami receptet tudsz küldeni?? imádom!
Evemama, én most olvastam D. Tóth Kriszta: Lolával sz élet c. könyvét. A nőklabjában írt egy ilyen babanapló félét, és ezt most csokorba gyűjtötte, kiegészítette. Nekem nagyon tetszett a humora és a természetessége, tök jó volt!
Annus, gratula a nagypapának! Még neki sem súgtátok meg ajándék gyanánt? :P Ez a felújítós sztori nagyon klassz!
Na, mindenki vigyázzon magára, jók legyetek. én most elmegyk isteni rakott krumplit vacsizni!
Panndi, erről jut eszembe, hajrá hajrá, csak így tovább a kilógyűjtéssel!
Pusza!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Évi: az idegességre, ingerlékenységre a legjobb gyógymód a szülés. :wink: A férjem már alig várja, hogy ott tartsunk, nálunk is bekavarnak a hormonok. Kicsit idegbeteg vagyok. Még annyira nem is a gyerekkel, inkább az uramon csattan az ostor. Bár nem akarok mindent a hormonokra fogni, elég stresszes mostanában az életünk. :roll:

Panndi: hát épp az a lényege a tudattalannak, hogy nem vagy tudatában bizonyos érzéseidnek, vágyaidnak. :wink: Nem azt mondom, hogy ennek köze van a hányásodhoz...

Meggymag: csak ajánlani tudom a kapcsolatanalízist annak fényében, amit anyukádról írtál. Szerintem ebben az esetben csak nyerhetsz vele! És mesélj majd róla, hogy milyen.

Kép
Kép
tinu
 
 


tinu: persze, azt értem én, hogy ez a lényege, de nekem akkor sem jön be ez a kapcsolatanalízis. Ismerek valakit, aki járt, ő például miután megtudta, hogy fia lesz, még utána is mindenkinek az mondta, hogy lánya lesz, mert ő azt akart. Hát itt mit ért a kapcsolatanalízis?
Vendég
 


Sziasztok!

Én ma reggel csúcsot döntöttem, 3-kor keltem :( Ittam egy pohár meleg tejet, fülhallgatón hallgattam egy kis relaxációt Balogh Bélától, majd valamikor elaludam, de Noémim 6-kor könyörtelenül ébresztett. :shock:
Lehet, hogy az este 10-kor meglepiként kapott Gyros a ludas a dologban :oops:
Képzeljétek, ma reggel pedig itt várt az asztalunkon egy könyv pár kedves sorral. A párom megvette nekem Szinetár Dóra Várandósnaplóját! :P Itt bőgtem a meghatottságtól! :) Nagyon, de nagyon szeretem Szinetár Dórát és Bereczki Zoltán is, ezt a könyvet viszont nem akartam megvenni, mert nagyon soknak találtam az árát, most persze elképesztően boldog vagyok, majd jól körbepuszilgatom a drága uram! :wink: :) :)
Az anyósomtól pedig kaptam 2 szabcsigatyót, mert az enyéimbe nem fér már a pocakom :roll: , meg 1 klumpát, hogy ne fájjon a lábam/hátam. :) Nagyon jól esett egy kis kényeztetés! :)
Egyébként szerencsére (kop, kop) jól vagyunk, már Rolcsikám sem lázas, én még kicsit gyenge vagyok, de ez minden!

Panndi, ez aztán jó hír, nagyon örülök, csak így tovább!!! :):)

Reni, köszi a tanácsokat! :) Tényleg nehéz így, és igen a legnehezebb, hogy nincs megoldás :( . Viszont én is szerencsésnek érzem magam a férjem miatt, aki helyette is szeret, és az anyósom is olyan velem, mintha a lánya lennék! :)
Egyébként hogy érzed magad?

Torokka, köszi! :) Te hogy vagy?

Annus, HAJRÁ KIS TÚLÉLŐK!!! :):) Igazi romantikus helyzetben fogant a kismanó! :) Papának én is gratulálok, biztosan te adtad volna a legszebb ajándékot! :) Örülök, hogy jól érezted magad a vííkenden! :)

Szofi, de jó hogy mindenki örült!!!! Köszi a tippet, a Nők Lapjában mindig elolvastam az írásait D. Tóth Krisztának . Lolával az élet, már a kismamaságról is szól?

Tinu, ajjaj, ez most így marad szülésig? Szegény párom, most visszakapja az összes nyügösségét, amit a betegségei alatt én szenvedtem el tőle :wink: Persze azért igyekszem, de nem mindig sikerül! :)
Tünde, hogy van?? és az anyukája? :)

Ági, szerintem is érezheti talán a kistesót, vagy, azt, hogy te vagy kicsit más általa! Az én picurjaim is újabban rendszeresen az ágyunkban kötnek ki, amitől aztán nem sokat tudunk aludni :shock: Rolcsit sikerült megdumálni, ha az ágyában marad reggelig, kap egy kis meglepit másnap, de ugye a 21 hónapos hugica még nem vevő erre, így én is csak abban reménykedem, hogy ez egy átmeneti állapot! :roll: Az nem lehet, hogy újabb fogcskája jön Jázminnak?

Szép hétfőt mindenkinek! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Jó reggelt!

Tegnap sikerült hazaérnünk...bár csak este fél 9re :roll: Hulla vagyok!!!Ja és szarul is voltam...nagyon hányingerem van továbbra is.Apcim viszont elvitt vacsizni,így hazáig már kibírtam :wink: Útközben láttunk egy kismamit akit a párja támogatott,olyan büszke voltam h én még tudok egyedül menni :lol: Szerencsére a hormonok ilyen szempontból nem hülyítettek meg! Mi mindig poénkodunk itthon is,szóval ezek a rosszullétek is eltelnek pár poénnal :lol: Pedig én még plusz hormont is kapok :roll:

Táblit ma teszek fel,aki még szeretne bekerülni vagy frissíteni az adatait az írjon bátran!

Évi!
Ez aztán a kényeztetés!Mi egész vasárnap az ágyban voltunk,csak enni keltünk fel.Ősidők óta nem aludtam ennyit! :shock:

Szofi!
Gratula a bejelentéshez!!!Mi nem mondtuk el,nem akartam még.Bár nagyon nagy volt a kéztetés h legalább neki elmondjam...de nem akartam h rólam szóljon ez a nap.De jól sikerült minden,szép nagy torta volt....jó sokat ettem :roll:

Viszont kezdek bajba lenni.....é már a cipzárt se tudom felhúzni...vagyis feltudom,de szorít :roll: Azt hiszem átalakítom a gatyámat 8)

annus11
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Végre van időpontom, szerda 13.00. Sikerült Anyumat leszervezni, hogy vigyázzon Majára. Nem ért volna rá, de eljön előbb vmi fejtágításról. Rendes nagyon.
Lehet mehetek egyedül, mert férjemnek pont a szerda délután nem jó. De még reménykedek, hátha megoldja.

Gyerekesek, hogy oldjátok meg az UH-kat? Viszitek oda is a piciket majd?

Anita
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Nos, minden OK, kezdődik az új munkahét...
Annus, én a szombatot aludtam át jóformán, délután fél négyig kétszer másfél órát voltam fönn... :D
Evemama, a Lolás könyvben is van szó a kismamaságról, meg a várandósságról is, de ez 5%, tehát a könyv alapvetően már arról szól, mikor Lola megszületik. A férjed egy igazi grál lovag! :D
Pumukli, tök jó, hogy mész a dokihoz! Alig várom, hogy majd jelentkezz a hírekkel!
Na, puszi, megyek dóóóógozni...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Gondoltam beköszönök! :)
Nekem most hála Istennek nincs olyan erős hányingerem! :lol:
Sok igazi kis túlélő baba fog születni májusban! 8)
A miénk is az lesz, mert már a pocimban volt amikor a kismama barátnőmnél tartottunk egy nagy bulit, és én voltam a segítség, aki cipekedett helyette, karton üdítők, ásványvizek stb. Persze akkor még mit sem sejtettem a picikémről! :D
látom pumuklii a szerda lesz a mi napunk, szorítok nagyon! :P :wink:

KépKép
ancsika80
 
 


Sziasztok Csajok!

Éva: Ha priviben megküldöd a címed én szívesen küldök neked kismama naplós könyvet. Én már úgyis elolvastam.

Annus: Azt a kis rakoncátlanokat :), igaz az augusztusi éjszakában jó összebújni a "szabad ég alatt" :) Biztos mosolygós gyerek lesz ő is!

Tinu: A hormonok ilyenkor teljesen fejetetejére állítják a nőői idegrendszert. Nyugtads a férjed, hogy már csak röpke 30 hét az egész :)

Pumukli: Szorítok az Uh-hoz. Én viszem magammal a fiam, mert nem tudom kire hagyni. Beszíjazva a babakocsiba, nehogy felforgassa a rendelőt, vagy levezessen egy szülést :)

Panndi: Ha beszélgetsz a babival, gondolatban vele vagy, szeritem az bőven elég. Én meg vagyok győződve, hogy a gondolataidon keresztül kommunikáltok. Én március 8-ra voltam kiírva, de szerettem volna februárban megszülni. És a kisfiam azon a napon érkezett meg, amit a legelején gondoltam, hogy születni fog. Lehet, hogy csak véletlen, lehet, hogy nem. De ha esténként gondolsz rá, akkor is megvan a kapcsolat közöttetek - szerintem.
Egyébként hogy vagy? Én egyre szarabbul. Éjjel 3-szor kellett felkelnem a fiamhoz, és a harmadiknál azt hittem a kiságyba hányok, annyira szarul voltam. Most valamennyire összeszdtem magam, de a kaja szó hallatán is a WC-re kell mennem.
torokka
 
 


Kép
Kép

annus11
 
 


Pandi: én sem vagyok kibékülve a kapcsolatanalízissel (szerintem az egész biznisz), de Meggymag esetében inkább ajánlom, hogy dolgozzon kicsit az anyukájával való kapcsolatán is. Tüncivel való terhességem alatt analízisbe jártam (nem kapcsolat- :P ), és tudom, hogy milyen erősen feltámadnak az emberben a terhesség alatt az édesanyjával kapcsolatos érzések, élmények. Most is egyébként, én egész szombaton csak bőgtem (pszichodrámáztam :lol: ).

Kép
Kép
tinu
 
 


Évi: elfelejtettem a választ. :oops: Szóval TÜnci épp náthából kigyógyulóban van, és én is. Most is egy nagy bögre mézes-tejes teát szürcsölök, hátha segít. Tünci ma már ment a bölcsibe (egy héten két napot jár), és ma fog először ott aludni. De így van lehetőségem, hogy kicsit én is ledőljek. Kivéve, ha rámcsörögnek, hogy azonnal menjek, mert Tünci nem akar elaludni. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Rövid beugrás, mi még mindig köhögősek, hörgősek vagyunk, ennek megfelelően elég horror éjszakáink is vannak...

Könyv: még a Hogyan ne legyünk tökéletes anyák? címűt tudnám ajánlani, az is nagyon jó! Meg a Terhesség félelem nélkül is.

Idegesség: hát nem tudom... a hormonok okozta idegbetegségre tényleg jó a szülés, de utána kell az a kb 6 hét is, hogy rendeződjön a dolog, szerintem. Az aggódás pedig garantáltan nem fog megszűnni a szüléssel, az hogy "majd megnyugszom, ha a kezemben tarthatom" nem igazán helytálló... akkor kezdődik csak a java :wink: !

Annus, szerintem ez nagyon kedves Tőled, hogy nem vetted el a figyelmet a nagypapádról :)!

Most kicsit kinyúlok, J végre elaludt, már vártam :oops: .

KépKép
Kép
alithia
 
 


Ja, még:

UH: hát vagy a mamám jön és vigyáz J-re, vagy ha nincs más, akkor a férjem itthon marad és megyek egyedül. De az nem olyan jó, mert ő is szereti nézni, hogy hogy van a kis Ketteske :).

Kapcsolatanalízis: nekem is kicsit erőltetettnek tűnik... persze azért beszélgetek én is vele, ma éjszaka is mondtam neki, hogy nagyon ajánlom, hogy jobb alvó legyél, mint a bátyád, különben nem leszünk jóban...

KépKép
Kép
alithia
 
 


Sziasztok,

Hát csajszik megint annyit termeltetek hogy jo sokat kelett olvassak és már elfelejtettem kinek mit is akartam irni, de remélem lassan belejövok!

Hát hogy Jázmin emiatt ne aludna mert érez valami ujat az lehet már halottam én is ilyesmiről, az este sikerúlt egyedül el aludnia, most megint ott tartunk hogy tanitom az egyedűli el alvásra remélem sikerúlni fog!

Most ráadásul ő is eléggé náthás meg csunyán köhög is!

Már nagyon izgulok a holnapi nap miatt alig várom már, lassan de eljot végre.

Én az uh idejére Jázmint itthon hagyom apával most.... aztán majd mással is hogy apa is bejöhessen de őt nem viszem mert szerintem felforgatna mindent na meg az idegen hely miatt csak az őlemben akarna úlni.
De viszont az analizisekre muszáj majd vigyem mert nincs kivel hagyam.

És sajna a gatyáimon már én is érzem hogy, feszesebbek húú mi lesz még itt ha már most.... :shock:

A tegnap egész nap esett tehát itthon últúnk és lustultunk és ettúnk!
Csak este mentúnk el egy kicsit vásárolgatni de csak is a kimozdulás céljábol!

Vukkosoknak jobbulást!
Panndi, ez már igazán jo hir csak igy tovább!
Monika gratulálok a szivdobogáshoz bisztos nagy élmény volt hallani!

Na puszi és további szép napot nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok lányok!
Segítsetek,mert bepánikoltam!! :? :?
A vizeletemben láthatóak pici fehér darabok, nem tudo mik ezek, de nagyon aggaszt! :cry: :oops:
valakinek esetleg volt már hasonló? :?:

KépKép
ancsika80
 
 


Ancsa!

Lehet vmi fertőzés.nem viszket?Vagy vmi gomba.Ilyenkor az ember fogékonyabb rá!Szerintem menj dokihoz,hátha kell vmivel kezelni!l canesten.

Amúgy nekem is van benne kis fehér,de nekem a kúptól amit dugdosok :oops: Tehát az ne is a vizeletben van,csak ugye akkor távozik kicsi.

annus11
 
 


Torokka, 7 hónaposan még egyszerűbb. Az én Majám már nem ül meg sokat a babakocsiban. Meg az is gáz, hogy a kórházban mindig várnom kell kb 1 órát, mit csinál addig szegénykém. Aztán felforgatja az UH-s szobát, amíg hüvelyi Uh-val megnéznek :-)
Kéne nekem is egy olyan szomszéd, mint Annus :-)
Nálunk a játszótéren mondogatta egy anyuka, hogy ő 2008.08.08-án akar szülni, 1-2 nappal előbb volt kiírva. Én mindig mosolyogtamm rajta, hogy ez nem így megy, de tényleg akkor szült.
Meg most hogy visszagondolok, a férjem is azt mondta poénosan, h jó lenne, ha köv hét kedden szülnék, akkor ő még nyugiban meg tudja nézni kedd-szerdán a BL meccseket :-))) És kívánsága teljesült.

Tényleg, 8 hetesen még hüvelyi UH-van? [/b]
pumuklii
 
 


Úgy emlékszem, hogy nekem a 16. heti Uh volt az első, ami nem hüvelyi Uh volt. De lehet, hogy ez dokifüggő.
torokka
 
 


UH: most úgy volt, hogy egyedül mentem, a férjem vigyázott Tüncire itthon. A 12 hetesre is valszeg egyedül megyek, de lehet, hogy jön az uram, attól függ (délelőtt lesz), de Tünci bölcsibe lesz. A későbbiekre szeretném, ha együtt jönnének be az apjával, hogy készüljön már ő is a tesóra. Remélem, el tud jönni az uram is olyankor, ha nem jön, akkor nem tudom, hogy lesz.
Torokka: nekem a múltkor még a 12 hetes is hüvelyi volt, mert hátrahajló a méhem és nem látszik emiatt annyira a hasival. Utána már hasi UH volt végig.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, a 12 hetes délelőtt az vérvétel lesz, az UH délután. HÁt remélem, valahogy megoldjuk, még nem tudom, hogy. Még nem biztos, hogy Tüncit bevinném, elég lesz a hasikra, mikor már Tünci is idősebb lesz, jobban megérti majd a dolgokat.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Nekem se Zsófinál, se most nem volt hüvelyi UH, csak hasi :wink: Az én doki mamúgy UH specialista is, lehet, hogy az is számít, vagy jobb a gépe, vagy nem tudom.

UH-ra mi együtt megyünk (Zsófi is, Apa is), természetesen babakocsi nélkül, Zsófi a babakocsit erősen likvidálta, mióta tud menni, nem hajlandó beleülni, csak ha extra fáradt. Szóval megyünk hárman, váróteremben elvan, amúgy meg az UH idején Apa felveszi, és nagyon érdeklődve nézi ő is a monitort, aztán ők kimennek az udvarra :) Vérvételre ugye vittem magammal, de jó volt, mert előre is hívtak így, amíg még csönd van :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok hogy csak most jelentkezem,de a múlt hét nagyon sz@r volt,meg az előtte hétvége is!Mivel 2 hete vasárnap jöttek a kőművesek és vitték fel a házunkra a nemesvakolatot, így akkor egésznap szaladgáltam, mint pók a falon. Én főztem az ebédet, de közben szolgáljam ki őket, de a kisfiammal is legyek egy kicsit (szerencsére a nagyszülők ebben segítettek), na meg ilyenek. Aznap eléggé elfáradtam. Rá másnapra meg tiszta nátha lettem, folyt az orrom, fájt a torkom, még a hangom is elment (de mára már jobban vagyok). Akkor pénteken meg a páromat vitték fel Pestre (mert rendőr). Szombaton meg észrevettem hogy barnás folyásom van, meg is ijedtem, mert nem szeretnék úgy járni, mint a tavasszal, így azonnal hívtam a dokimat és tegnap reggel már meg is nézett. Kaptam duphastont,ebből most a 12. hétig kell szedjek 2*1, és MagneB6-ot is.
De viszont a pocaklakóval eddig minden rendben és tegnap láttam ahogy dobog a pici szíve. :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Jól is számoltam ki a heteket,mert uh is 7 hetesnek számolta a méretek alapján :) . Sajnos a méreteket nem tudom és képet sem kaptam mivel a kórházban voltam. De 14.-én megyek újra dokihoz(magánrendelőbe),akkor ott kapok képet!!
Ja,és holnap reggel megyek a védőnőhöz a kiskönyvért!! :) :)
Most ezerrel vigyázok magunkra.

Sajnos visszaolvasni még nem tudtam de bepótolom,igérem!

Bocsi ha hosszúra sikeredett.

Mindenkinek további szép napot!!
dius02
 
 


Sziasztok

Hát de jó egyeseknek, itt irogatnak, míg más a háziorvosánál ül vagy 4 órát. :x
de egy hétre sikerült kiiratnom magam, bár a hétvégén az ügyeletet i s megjártam mert sikerült összezsednem egy virusos fertőzést.

Igyekeztem olvasgatni titeket a héten bár nehezen ment - mert a kismama vitamin kisebb kellemetlenségeket okozott így abba hagytam, de végre sikerült dokit találnom (AEK Kazár Tibor) és holnap mehetek is hozzá.

Így szolidaritva jobbulást a betegeknek.

Panndi: mikor a dokihoz mész, akkor az AEK-ben odaérve be kell jelentkezned valahol (betegfelvétel vagy hasonló) vagy egyenesen mehetsz fel a rendelőhöz? Bocsi de még nem jártam ott.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Ja és ma az volt a legviccesebb, hogy a háziorvosom, akinél csak a bejutást kell túl élned, szinte mindent elmondott, amit a nőgyógyászomnak eddig el kellett volna mondania.
ő is megmérte a vérnyomásomat 4 órás várakozás után és lazán közölte, ez ilyenkor normális: 82/53. Még jó hogy tudott valamit mérni :lol:

Ti hogy vagytok vele, nekem mostanság elmúlt a has puffadás, s lehet hogy csak most a betegség miatt, de alig tudok rendesen enni. most is elég volt egy tál leves. a másodikat majd pár óra múlva kívánom csak?

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu: Kazár jó doki, ő a dokim helyettese, jártam nála párszor :lol: Úgy tudom lenn regisztrálni kell, ott kapsz sorszámot, de augusztusban voltam ott utoljára, én magánrendelésre járok.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: