Új privát üzeneted érkezett!

Bea szerintem ez egy nagyon szép babóca!!! :wink:
Én nem tudok, hogy mennék kombináltra... ööö... most utána olvastam, nekem csak uh-m lesz (meg vérvétel is, de nem ilyen, hanem csak toxo, rubeola, ilyenek), szóval nekem nem lesz kombinált. De miért is nem? :shock:

rszg
hát lehet, hogy a mi topicunk a 2. trimeszteres émelygős :?: :roll:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


sziasztok.

itt már csak az afp-t csinálják kötelezőleg.a kombináltat vagy eltörölték vagy fizetős lett,ezt nem tudom pontosan.de 2 fizetős tuti van.eggyik 9000 a másik meg 26000 Ft.ezek asszem a down-t szűrik.

Kép
Kép
ettike
 
 


Bea Tényleg nagyon szép a baba!!! És milyen jól látszik a kis orra meg a szája. Sajnos az enyém szégyenlős :(
Most én a kominált teszttel bajban vagyok. Az ugyanaz, vagy nem ugyanaz mint az AFP??????? Nem ugyanaz ugye?!:roll:
Mert én AFP-re megyek 25-én. Felvilágosítana valaki??? :D

Tessza Én sem bírtam ezt a hétvégét, pedig egész nyáron a Balcsin voltam és semmi bajom nem volt a meleggel. Szerintem a front viselt meg bennünket. Legalábbis engem. Nem tdom, Te hogy vagy vele?!

nemlajos Hát remélem nem lesz igazad, és nem következik émelygős időszak!

Kép

Kép
rszg
 
 

 
 

Sziasztok!

Mindenkinek gratu az uhuhoz, nagyon szépek a babák :)!!!
Mi vasárnap a legnagyobb melegben mentünk ki az itteni repülőnapra, mert a fiam meg volt őrűlve érte :D, de egész jól bírtuk Bogi/Bálinttal (KITALÁLTUK A NEVEKET!!! :D)

A kombinált nem ugyanaz mint az AFP. A kombináltat a 12. héten csinálják amikor az uh-ot, levesznek egy kis vért és abból mutatják ki az esélyét a down-kórnak. Van ahol fizetős és van ahol nem, attól függ, hogy a sejtbank és a kórház (nálunk a nővédelmi központ is) kötött-e szerződést. Mindenféleképpen a védőnőt kell megkérdezni! Ja! És nem kötelező, míg az AFP igen!!! Inkább a 35 felettieknek ajánlják, mert akkor nagyobb az esély down-kóros gyermek születésére! Mondjuk én "csak" 32 vagyok, de elmenetem ha már ingyen megcsinálják :D. Hát én eynnit tudok a kombináltról! Ja igen! És megjött az eredménye is azóta: 1:50 000 az esélye, ami azt hiszem nagyon nagyon jó!! :D

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


wicca Köszi az infót. Akkor nekem lehet hogy mindkettő volt/lesz. Amikor múlt héten mentem UH-ra, elküldtek vérvételre is és azt mondták, 2 hét múlva lesz meg az eredmény, és kaptam egy down kóros tájékoztató lapot is.

Ti hogy álltok a pocakkal? Én tegnap egy szűk pólóban mentem dolgozni, és többen megjegyezték, hogy milyen szépen gömbölyödik a pocakom. Nektek is látható???

A névválasztással mi úgy állunk, hogy ha lány lesz, Apa szerene nevet adni a babának, ha fiú, akkor én választok. Perse azért ha neki nem tetszik, keresek másikat.
Az már biztos, ha kislány lesz, Laura lesz. Ha fiú... Hát én már nehezebb helyzetben vagyok. Még nem tudok dönteni. De még rá is érek. Tetszik a Botond, a Dominik, a Dániel... és ég addig ezerszer változni fog :D

Kép

Kép
rszg
 
 


Bírom ezeket a statisztikákat. :evil: 32-33-34 évesen semmi gubanc, nem kötelező a kombinált teszt (sőt ezek szerint néhol még perkálhatsz is), de betöltöd a 35-öt, máris ezer vizsgálattal bővül a keret. Nem hinném, hogy a természet ilyen kategórikus. :shock:

Wicca, nagyon szép nevek! Nekem női névből a Jázmin tetszik, de férjemnek nem. Mi megállapodtunk, hogy már csak akkor ötölünk rajta, ha tudjuk a nemét. Én olyat szeretnék, aminek jelentése is van. És gratula a vizsgálat eredményéhez!

Rszg, a Laura is nagyon dallamos. Én a nyarat alapból nehezen bírom, de ebben az állapotban még jobban megvisel.

Rajtam még mindig csak az eredeti felesleg látszik, de ezt nehéz is lesz kinőni. De majd csak belehúz Halacska. :wink:

Kép
Kép
tessza76
 
 


Sziasztok csajok,


Köszönöm a szives fogadtatást. Én ma megyek a kombinált teszt eredményéért, 9. 000 Ft ba került. A Sotén csináltattam. Én 34 éves vagyok, az orvosom azt mondta hogy rám bizza hogy megcsináltatom-e vagy sem. A férjemnek már van egy down-kóros öccse úgyhogy nem gondolkoztam rajta. Bár tudom hogy a down-kór nem örökletes. A kombinált teszt után pedig jön a négyes teszt ami 19.000 Ft és együtt adja ki az integrált tesztet. A négyes teszten még gondolkozunk azt mondta a doki ha az első véreredmény negativ akkor nem javasolják már a négyes tesztet. Ma megyek még kardiológiára és este pedig megnéz a doktorbácsink Óbudán. Jövök még nektek egy uh képpel, gondoltam ma úgyis kapok felteszem majd nektek a héten.



További szép napot


Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi az érdeklődést, jól vagyok.

Kissé bonyi az életünk mostanában, nem tudtunk átköltözni a házikónkba, mert még hiányzik néhány munkálat, az albérletünket felmondtuk, így egy barátunknál lakunk még kb. 1 hónapig, ahol nincs net, így kevésbé tudtalak olvasni benneteket.

Mától azonban már újra dolgozom, így az üres pillanatokat ki tudtam használni, hogy végigolvassam a lemaradásom.

Tegnap voltam kombinált teszten az istenhegyin, az eredménye negatív lett, így azt mondták, nem lesz szükség egy négyes teszre a későbbiekben. (kombinált + négyes teszt valójában az integrált teszt).

Az UH is szép lett, klasszikus és 4D-s is volt, meghatározó élmény! :-) Az Istenhegyin van egy nagyon jó genetikus-szonográfus hölgy, dr. Hajdu Krisztina, mindenkinek csak ajánlani tudom!

APF: okt. 6-án
genetikai UH: okt. 20-án

Igy lennék...

Üdv minden új csatlakozónak, és mindenkinek jó pocakosodást kívánok!

A.
anna**
 
 


Sziasztok!
rszg sztem is szép név. ;) Nem bántuk meg, és illik a család névhez nálatok is. Nekem amúgy Tesszához hasonlóan tetszik a Jázmin nagyon, de nálunk is Zsolti tiltakozik ellene. Egyenlőre a Villő és a Zsombi fut. Ez ami mindig visszatér, de állandóan agyalunk. Én azt szeretném, mire tutira kiderül a neme, legyen neve is. Nekem ez Botinál jó volt így. :)
Remélem minden émelygős, és frissen émelygős jobban van. Nekem 2 napja elvágták, és csak kicsit jobban feszülök. Asszem vki helyet igyekszik csinálni odabent. :)
Bea nálad is azért jól kivehetők a formák, szép a kisbabód. :) Sztem holnap én sem szkennelek, csak így tudom majd feldobni. NAgyon nagyon várom!!!!!!!!!!!!!!! Mi 8:20-ra megyünk,de onnan megyek anyuhoz ekg-ra, stb.... csak este leszünk. Bocsi, de nagyon rossza a memóriám mostanában (néha majdnem 2x főzök), Zazzy aki még holnap jön uh-ra? Lehet együtt fogunk videózni, ha ő is 8-ra megy oda. :)
Anna örülök, hogy jól vagytok! Remélem hamar túljuttok a költözős időszakon. Nekünk ma jön egy érdeklődő. Drukk csajok lécci!
NA lépek aludni egyet, míg alszik a manó! Feldobott praclikkal a feszülés sem annyira zavaró.

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Csodálkozva olvasom ezeket a különféle kombinált meg integrált teszteket. :roll: Én leragadtam az AFP-nél, mivel csak az kötelező.
A védőnő meg nem mondta, hogy esetleg akarok-e valamilyen más vizsgálatot. Még csak 30 vagyok talán még nem olyan nagy a kockázat.

Képzeljétek elmentem a kötelező fogorvosi vizsgálatra ma reggel és egy foggal kevesebbel jöttem haza. :cry:
Kicsit fájdogált a bölcsességfogam és azt mondta inkább kihúzza mert nem fér hozzá a lyukhoz. Nekem nagyon megsínylik a fogaim a terhességeket.

rszg én is tegnap vettem észre, hogy most már rendesen látszik rajtam a terhesség, hirtelen úgy megnőtt a hasam. De hát most már ideje :)
vica78
 
 


Kukli, ez a "kétszer főzök" nagyon tetszett! :-)

Igen, memógondok nálam is vannak.

Szép délutánt, én nemsokára ebédelek!

Alig várom!
anna**
 
 


Sziasztok,

Nemlajos, Rszg,
köszönöm :)

Én sem tudom mi micsoda, főleg, hogy ez az első, a védőnő kérdezte(amúgy szerintem nagyon kedveset fogtam ki:)), hogy kombinált tesztre megyek-e, ő javasolja. Ez vérvizsgálat + genetikai UH, Down kór szűréshez.


Vica
, nekem is nagyon megsínylik a fogaim, a bölcsességfogam begyulladt, tegnap fájt egész nap, egy gyökér miatt meg amúgy is mennem kellene fogorvoshoz.

Szép nevek hangoztak el, nekem a Patrik és a Panna tetszik
:)



Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Hú lányok, a fogászat! Már meséltem, hogy én nyár elején rendberakattam a fogaimat, kaptam röntgent is, aztán kiderült, hogy a babóca az előtt fogant egy-két héttel, de ezt is kibírta. Szóval elvileg minden rendben, de már akkor is be volt gyulladva az ínyem. Na, hát az azóta is ilyen, szedem a c-vitamint, meg öblögetek, de bizony elég gyakran vérzik :cry:

Csütörtökön, ha el nem kiabálom, végre eljutok védőnőhöz, ugyanis az a nő, akihez az albérlet szerint tartozok, ekkor rendel. Remélem, nem kell bejelentkezni, mert én csak odaállítok, ahogy sztk-ban szokás :D

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Sziasztok!
Én csütörtökön megyek délre uh-ra.Férjem is jön. :D Holnap a védőnőhöz kell vinnem a véreredményeket.Nem tudom, ha dolgoznék, hogy tolerálnák ezta sok vizsgálatot.Jövő héten 3 nap :shock: (biokémiai vérvétel, belgyógyászat, cukorterhelés(tudjátok, nekem egyébként is gáz van a cukrommal, de azt nem tudom, írtam-e, hogy a pajzsmirigyemmel minden oké lett! :D )

Én most kezdem érezni, hogy mintha nőne a pocim(azért bizonytalan, mert eddig is volt :lol: )állva határozottan érzem, hogy kerekedik. :D

Nekem a hsz-ek visszaolvasása után szita az agyam, most például alig emlékszem valamire.Az megragadott, hogy a Patrik és a Panna nekem is nagyon tetszik!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok,

már egy ideje én sem jelentkeztem, kissé kaotikus nálunk az élet - utaztunk, meg sok a meló, és a gyerköc is épp mostanában zakkant meg egy kicsit: borzasztóan anyás lett, mindenhez én kellek...

Nagyon izgalmasak az UH-s képek, formásak a gyerköcök. És örülök, hogy mindenkinél jók lettek az eredmények. Én sajnos a 12. heti UH-ról nem kaptam képet, csak a méreteket - de azt talán már leírtam. Én is kombinált teszten voltam, azóta megérkezett az eredménye, szerencsére negatív. És tényleg csak az AFP és a nyaki redő szűrés kötelező, a kombinált teszt nem a magyar terhesgondozási protokoll része.

Névötlet nálunk egyelőre nincs, Samunál is csak azután szállt meg az ihlet, hogy kiderült a neme. Nagyon szép neveket találtatok ki egyébként...

Mennem kell, gyerköc nem akar elaludni...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


erpé!
Akkor a kisfiad már tuti érzi, hogy mi készü! :wink: Tényleg érdekes, hogy hogy megérzik!

Lányok!Komolyan mondom, le a kalappal azok előtt, akik dolgoznak.Én meghalnék, ha reggel 8ra már a suliban kéne lennem nap mint nap... :roll:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Kuklika A Zsombi is tetszik. És képzeld, nálunk van egy testvérpár, akiket pont így hívnak. Boti ötödikes, őt tanítom, az öccse pedig Zsombi. Ő még csak másodikos.

Vica Én is csak örülök, hogy nő a pocakom.

Képzeljétek, tegnap beszéltem telefonon a védőnőmmel, maj jön hzzám kb. 20 perc múlva. Azt mondta, kétes a toxoplazma eredményem, úgyhogy meg kell ismételni, kell mennem vérvételre. Persze nem hívott volna ám fel! Én telefonáltam, miután múlt hétre ígérte hgy hív, és semmi!!! Most egy kicsit izgulok, remélem nem lesz gond!!! De mire megjön a másik vérvétel eredménye... Az kész örökkévalóságnak fog tűnni. De nem is értem mitől kaphattam volna a fertőzést. Kutyánk nincs, macskánk nincs, semmilyen állatunk nincs, nem ettem mosatlan gyümölcsöt. Akkor mitő lehetne? Lehet, hogy az egész nyári Balatontól?! Csak nem?! Nektek mi a véleményetek? Valaki nyugtasson meg!

Kép

Kép
rszg
 
 


:shock: :shock: :shock:
És emiatt még meg is látogat? Mármint hogy 14 hetes terhes vagy, és beállít az otthonodban? :shock: :shock: :shock:
Bakker...
Remélem, hogy a toxoval nem lesz semmi gond, esetleg nem kertészkedtél? Más nem lehet...

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


milky, Te miért voltál kórházban? Csak azért kérdezem, mert most engem is oda küldött a doki vérzés, és megrövidült méhnyak miatt. Kezdetben C3000 volt, ma meg már csak C2000. Viszont a babákkal minden rendben van, egyikük 67mm, másikuk pedig 74mm.Folyamatosan barnázok a 8. hét óta, és nem tudom, hogy a kórházban mit tudnának tenni.
Valami tapasztalat????Segítsetek!
heheni
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

heheni én is elkezdtem barnázni múlt héten, nospa-t szedtem rá. Uh szerint nem volt semmi baj, minden ok, nincs haematoma. Doki szerint ilyenkor a 12. hét körül lehet azért is, mert ilyenkor lenne a mensi. Amúgy a 6. hét körül is barnáztam akkor is ugyanez volt a helyzet. Pihenj amennyit tudsz.

rszg én úgy tudom hogy a toxoplasma vizsgálat azt mutatja hogy átestél-e toxoplasma fertőzésen vagy nem. Ha negatív akkor még nem estél át és vigyázni kell nyers hússal, gyümölccsel stb. , ha pedig pozitív akkor már átestél. A kétes az mit jelent? lehet hogy csak nem sikerült a vizsgálat?

Kép
Kép
Kép
vica78
 
 


Köszönöm Éva!Engem a doki mindenképp kórházba akar küldeni, merthogy az ikerterhesség eleve veszélyeztetett terhesség.Azt mondta, hogy segíteni ott se sokat tudnak, de a statisztika szerint a kórházi túlélési aránya magasabb a babáknak.Görcseim, fájásaim nincsenek, csak nagyon idegesítőek ezek a barna foltok.ja, és éppen most akartunk elutazni pihenni egy pár napra, mert nyaralni nem volt időnk.
heheni
Kecskemét
 
 


Sziasztok,

Rszg, azóta már biztosan kiderült a védőnői látogatással, hogy mit is takart a "kétes" toxoplazma eredmény. Remélem, h megnyugodtál, majd jelentkezz, mi volt.
Hozzám nem jön/jött házhoz a védőnő, csak miután Samu megszületett egy-két alkalommal. Öszintén szólva nem bánom, ráadásul hozzánk nagyon közel van a védőnői rendelő (kb 3-4 perc séta), így inkább mi mentünk Samuval oda.
Most sem találkozunk valami gyakran, a 10. héten jelentkeztem be nála, legközelebb az AFP után megyek 2-3 héttel az eredményért. (Azt ugyanis neki küldik, ha jól rémlik)

Heheni, ne izgulj, a megrövidült méhnyak még "csak" óvatosságra, pihenésre int. Az a veszélyesebb, ha elkezd nyílni a méhszáj. Ráadásul - én úgy tudom - , hogy be is tudnak avatkozni aktívan az orvosok (gyógyszerekkel vagy pl. összevarrják a méhszájat), ha nagyon nagy a gond. Nekem több ismerősöm is megrövidült méhnyakkal hordta ki problémamentesen a terhességet.
Ja és van itt a babaneten is több ezzel foglalkozó fórum, pl. itt a várandósság kategórián belül is ('A C2100 érték terhesség alatt' vagy 'Megrövidült méhnyak a terhesség középidejében' topikcímekkel). Lehet, hogy érdemes belekukkantanod tanácsokért, tippekért.

Zazzy, nem tudom, h Samu vajon a terhességet/kistesót érzi, vagy más miatt "tapadt" most ennyire rám. Alapvetően anyás, de ennek azért vannak fokozatai :) és a gyerekfejlődésben is vannak természetes időszakok, amikor nagyon anyás lesz, aztán kissé kevésbé.
Egyébként mondogatjuk neki néha, hogy lesz tesója, tegnap pl le is rajzoltuk (apát, anyát, Samut és tesót), de egyelőre nem tünik úgy, hogy értené/izgatná különösebben a dolog. Tapasztalat többgyerekeseknél? Hogy mondtátok el a nagyobb(ak)nak, mikor, és miként reagáltak?
Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Heheni sajnálom ha mégis a kórházban kötsz ki, jobb az óvatosság. erpé-nek igaza van, ha kinyílik a méhszáj az veszélyesebb.

erpé az én nagy lányom 2 éves múlt amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Úgy emlékszem hogy akkor kezdtük el mondogatni neki, amikor már azért látszott a hasamon hogy nagyobb lett. Ahogy telt múlt az idő úgy értette meg - már amennyire egy 2-2,5 éves gyerek érti - hogy mi is fog történni. Nem vittük túlzásba a témát már csak a féltékenység miatt sem, de előszeretettel kiabált neki a hasamon keresztül a kistesónak :D Persze nagyon várta, hogy megszülessen, illetve hogy hazahozzuk a kórházból.

Egyébként most 4 éves és mikor mondtuk neki olyan 1-2 hete, hogy megint kistesója lesz akkor idézem így reagált: "Á dehogy nem hiszem el" de mondtuk neki hogy tényleg, erre ő "nem, csak vicceltek" :D így hát gondoltam, majd úgy is észreveszi a hasamon, meghát a család és a barátok úgy is majd megkérdezik, hogy na mit szólsz a kistesóhoz? na akkor majd elhiszi.
Szóval majd idővel szerintem hozzászoknak a gondolathoz, hogy nem lesznek mindig egyedül. Amúgy a rajzolás jó ötlet mi is mindig lerajzoltuk a családot a kistesóval.
Meg hát Samu már 3 éves lesz mire megszületik a tesó, már nagyfiú lesz. :wink:

Kép
Kép
Kép
vica78
 
 


Sziasztok!

heheni, rszg: Nekem ma lett meg a végleges eredményem, ami miatt a kórházban voltam és szerencsére minden rendben van.
Fertőzés így kizárva!!!!
Nagyon sokat hánytam, ment a hasam és a májfunkcióim az egekben voltak, azért gondoltak fertőzésre!Emiatt voltam a kórházba megfigyelésen, infúziót kaptam. Az első 3 hónapban a baba fejlődésére nagyon veszélyes és így is az eredményre 3 hetet vártunk, nem sürgették meg! Emiatt nagyon aggodtunk!
rszg: Mit mondott a védőnő?

Mi is nézegettünk már neveket, választottunk is, de szerintem még változhat!
Fiú név: Titán Meliton
Lány név: Titanilla Angyalka
Fiú név nekem tetszik a Dominik, Olivér, Patrik, de a páromnak ezek nem.
Lány nevet pedig én választhatok, Mira, Boróka, Bíborka, Jázmin meg van még egy jó pár!

Tényleg Ti a házassággal hogy áltok, mert itt szerintem többen nem vagyunk férjezettek?

Puszi.M

Kép
milky
 
 


Nekem 27-én lesz az első házassági évfordulóm 8)
Szép csütörtök délután volt, 20 baráttal, a lagzi pedig a sarki kocsmában, zenegéppel. Mindez megspékelve tisztességes menyasszonyi ruhával, fátyollal, csokorral :D
Azóta is emlegeti, aki ott volt (pl a sarki zöldséges, akit átrángattunk zárás után :roll: )

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Köszönöm a jótanácsokat és a bíztatást!Az első pánik már elmúlt:)
Nemlajos, nekem meg 22-én lesz az első házassági évfordulóm. Szitu ugyanaz volt, mint Nálatok.A volt tanítványaim és a fél falu kijött rizst dobálni, úgyhogy még a bugyimbam is volt:)
Rszg, mit mondott a védőnő?Remélem semmi komoly!
heheni
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Toxoból három féle eredmény van. Egy, hogy még sosem fertőződtél meg, egy hogy a fertőzés egy éven belüli, és az baj, de ha ez a babavárás alatt derül ki, akkor gyógyszert kell szedni egész terhesség alatt, és így megmenthető a babó. A harmadik verzió, hogy átestél már a fertőzésen, és védettséget is kaptál. Ez a legjobb, mert ez már tutira nem kavarhat be. Én a vetélésem után megnézettem, mert ugye vetélést is okozhat az első trimeszterben, de annak ellenére, hogy 25 évig volt macskánk, nem kaptam még el a fertőzést.

Ma megvolt az UH. Nagyon jó volt látni, ahogy kalimpált a kezeivel, lábaival. :lol: Leírhatatlan élmény. Aztán a doki megpróbálta bemérni, persze megint nem sikerült. Most legalább már fogható arra, hogy egy percig nyugalomban nem volt. Erőteljesen gondolkodom a 4d-s UH-n, talán két hét múlva el is megyek a magam megnyugtatására. A dokihoz 4 hét múlva kell visszamennem.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Sziasztok!
Annyian vagyunk, hogy nem is tudom, hogy olvasható-e a tábla. Kérem szépen a hiányzó adatokat írjátok meg és igyekszem betenni!
Kép
monka76
 
 


Sziasztok,

kicsit eltűntem, mert utazgattunk, most pedig munka van ezerrel (bár azért lazábbra vettem már a dolgot) :)

Én múlt héten hétfőn voltam UH-n, de csak két dolgot mértek meg, a tarkóredőt (1,5 mm) és a BPD-t, az meg 23 mm volt. Doki azt mondta, hogy minden OK. Persze nekem sem adtak képet a kórházban, a doki sem akart először csinálni, mert nem szükséges, de aztán végül csak megcsinálta, mert mondtuk, hogy szeretnénk a nagyszülőknek mutogatni (hozzáteszem szerintem a 8ezres vizsgálatba lazán belefér). Jó sokat mocorgott, nagyon jó volt látni :)

Nálunk a védőnő azt mondta, hogy szülés előtt 2-3 alkalommal ki fog jönni hozzánk, elvileg a törvény 5-öt írna elő, de azt ők is túlzásnak tartják, úgyhogy a 2-3-ban egyeztünk ki. Egyszer jön majd az elején, valamikor a következő hetekben, egyszer valamikor év végén, egyszer meg a szülés előtt.

Monka, én a SOTE II-n fogok szülni, tesók még nincsenek.

Toxoplazmáról én annyit tudok, hogy két eredmény van a leleten, az egyik az, hogy átestél-e már rajta valaha (igG), a másik pedig, hogy friss-e a fertőzés, azaz fél éven belüli-e (igM).

Nálunk még csak lánynév van, párom teljesen odáig van a Lili névért, és úgy is hívja, bár azt még nem tudjuk, hogy kislány-e :)

Legközelebb AFP október 1-én.

Na egyelőre ennyi, igyekszem vissazolvasni, mert jó sokan lettünk már időközben :)

Hajni

hgh
 
 


Sziasztok,

Monka, köszi a rendszerezést. A hiányzó adatok:
várható születés március 18., név: Tesóbaba, kórház: Dél-Pesti Jahn Ferenc kh, testvér: Samu 2006 március

Hu Tessza, te aztán toxoból felkészült vagy - bár gondolom a cica miatt utánajártál. Ezt a vizsgálatot mindenkinél elvégzik, vagy csak kérésre (pl. ha van cicád)?

4D - én majd csak a félidő után szeretnék menni valamikor, Samuval is a 22. héten voltam. Akkor már elég látványos, nagyon csecsemőszerű akkor már a pocaklakó :)
Éva

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


És Vica, köszi, hogy elmesélted, miként mondtátok meg a nagylánynak a tesó érkezését. Én is azt gondolom, hogy azért a pocak növekedésével és azzal, hogy Samu egyre nagyobb, sokat fog ez alakulni még. Jó szövege van a nagylányodnak :)
erpé
 
 


Hát jó sok és szép nevet sorakoztattatok itt föl!!! :D. Igaz, arra nem emléxem, hogy ki mit írt :? (Egy kicsit megnyugtat, hogy nem csak én szenvedek memóriazavarban!)
Tessza, hgh gratula az uhuhoz, a babákhoz és a jó eredményekhez!
A Toxo eredményre én is kíváncsi leszek, mert mindig volt háziállatunk! Meglátjuk!
Nálunk úgy alakult teljesen véletlenül, hogy apa találta ki a lánynevet én meg a fiút :D.
Házasság: én idén június 21-én mentem férjhez :D! Oltári jó buli volt! Hajnal 6-kor úgy kellett a haverokat "kirugdosni" az étteremből, mert én már nagyon fáradt voltam (persze csak később derült ki, hogy akkor már elkezdődött odabent valami!).
Heheni: Tudom, hogy nem túl jó kórházban lenni, de hallgass a dokira! Szerintem csak biztosra akar menni!! És mi is küldjük Neked a sok sok +++ energiát :D!
Monka: Szent György kórház, tesó Zsolti 1997.április. Köszi!
Tessza: Mikorra tervezed a 4D-s uhut? Én már annyit gondolkodtam rajta, szerintem a 20.hét környékén megyek ... bár most jut eszembe, hogy előtte 2 héttel meg látni fogom a genetikai UH-n. Akkor inkább a 22. héten :D, mint erpé (na jól elvagyok itt egymagamban :)).
Képzeljétek! Barátnőm ma volt a geneteikai uhun :D és egy gyönyörű egészséges kislány van a pocijában!! Úgy örülök nekik! :D

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Wicca, azért gondoltam két hét múlva a 4d-s Uh-t, mert legutóbb a 14 héten derült ki, hogy elhalt a terhesség. Szóval nekem ez amolyan vízválasztó lenne. Persze próbálok pozitívan állni a dolgokhoz, de a múltat nem tudom olyan egyszerűen kitörölni.

Mi tavaly november uccsó napján házasodtunk. Első körben én nem akartam, amíg gyerkőc nincsen. De mivel nem akart összejönni, így mégis gyerkőc nélkül házasodtunk. Összesen 25 fő volt, család és egy két barát. Volt borkóstolás, és remek hangulat.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Tessza: Ezek után megértem, hogy már most megcsináltatod és nagyon sajnálom, nagyon kemény lehetett!! De most biztos minden rendben lesz :D! Szorítunk!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


nemlajos Az én védőnőm tök aranyos. Én is megyek havonta egyszer hozzá, meg ő is jün havonta egyszer hozzánk, így kéthetente találkozunk. Lehet, hogy majd meg is unom :)
És nem kertészkedtem.
Holnap megyek reggel 9-re vérvételre.

vica78 erpé milky heheni tessza hghA kétes az azt jelenti, valami nem egyértelmű. De valami ellenanyag szinttel volt probléma. Remélem ez már rendben lesz! Talán egy kicsit megnyugodtam, a védőnő azt mondta ne izguljak miatta. Remélem igaza lesz.

milky Mi sem házasodtunk össze, de ne is fogunk (még). Majd ha a baba 1,5-2 éves lesz. Ha már megvan, legyen ott ő is. Szerintem nem a házasság a fontos. Mi így is nagyon jól megvagyunk!
Az apasági nyilatkozatról már érdeklődtem. Nálunk úgy működik, hogy a védőnő kiállít egy igazolást, azzal el kell mennünk az önkormányzathoz, és ott kitöltik a papírt, amit aztán vinnünk kell a kórházba, mikor születik a baba.

monka Köszi a frissített táblázatot!

Kép

Kép
rszg
 
 


Sziasztok!
Na megjöttem én is. Képet én is csak fotózni tudok, és egyenlőre nem tom, hogy kell felrakni. :oops: A baba irtó édes volt. Meg nem állt. Pörgött, mint a grillpipi. A doki azt mondta, ennyire ritkán aktívak 12 hetesen. Lehet éhes volt, mert reggelre visszajött a rókamanó is. :( Szval úgy néz ki rszg, nem követjük ismerősök szokásait, nálunk 80%, hogy kislány lesz. :):) Villőke 5,07 cm, nyaki redő 1 mm, minden méret ok, nagyon jóll meg van tapadva minden, annyit kért a doki, legközelebb vigyük el Botit is, mert szerinte ha nem is értené, érdekelné. Nekem könnyebb lenne, az bizti, és így Zsolti is jöhetne Megfontoljuk. Sztem korai.
Amúgy napunkat megkoronázta, hogy felfedeztem Botka szájában az első 2 rágófogat. Akinek van gyereke érti milyen ez, akinek a pocijában van még, higgyétek el, ez is mennyei. :) Szval iszonyat klassz napunk volt, van. :)
Fogasoknak ajánlom a sűrű öblögetést, Nekem az ínyem durran be sokszor. Szerencsére a fogaim bírják a starpát. Nemlajos, engem BOtival (neg. volt a teszt, és kellett a műtét) bent fekvéses száj sebészeti bölcsességfog eltávolításom volt. Kb. 4 röntgennel. Semmi baj nem lett szerencsére. Bizti rendben lesz minden. :wink:
erpé nekem Boti ugye csak 16 hós. Elkezdtem neki mutogatni a hasamra, hogy ott a baba. Erre elkezdte a hasakat babának hívni. :D Visszaálltunk a pocakra. :)
Heheni reméljük minden rendben lesz. Pihizz sokat!
milky igazán különleges neveket néztek. Nekem sajnos Zsolti nem megy bele a ritkaságokba. A Villő már az neki.
Tessza, örülök, hogy minden rendben nálatok is. :)
wicca 4d-t 27-31. hét közt ajánlják asszem. Akkor már nyitva a szemük, van hajuk, stb. :):):) Gratula bnődéknek is. :)
Mi sem vagyunk amúgy házasok. Talán 5-6 év múlva. Nekem vhogy nem hiányzik. Zsolti szeretné, de megérti, hogy várni akarok.
Na bocs, hogy sok voltam. :oops: Kép KicsiVillő

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Monka a hiányzó adatok: Zeg.Megyei Kórház, Kistesó: 2009.03.15. Testvérek: Panna 2004.szept. Bulcsú 2007.május

erpé én úgy tudom hogy most már fizetős a toxoplasma vizsgálat, tehát külön kérni kell, legalábbis itt zeg-en így működik.

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Sziasztok,

Ritka vagyok mert szinte naponta, kétnaponta van időm letölteni az e-mailjeimet, gép elé kerülni mostanában

Rszg, Olvasom mi történt, Ne aggódj, Minden rendben lesz a vérvételen! Én is félek a vérvételtől, a vizeletvizsgálat a védőnő szerint nem rossz, de az orvos azt mondta azt is meg kellene ismételni, nem teljesen jó.

Monka Tök jó ez a táblázat :D , olyan jó volt meglátni, csak kicsiben mentette le nekem, de nagyítottam rajta.

Mindenkinek jó egészséget, olvasom, hogy vannak kisebb félelmek, meg a barnát is lányok:(. Meg is értem nekem is. Bár eddig jól vészelem, sokan mondják.

Már kezd látszani a hasam :lol:

Milky Én sem vagyok házas. Mondjuk én állapotilag is egyedül vagyok :shock: , de nem gond már egyre jobban hozzászokom.

Jó éjt mindenkinek

Kép

Bea, Maja

Kép
bea1978
 
 


Bea Köszi a bíztatás! Próbálok nem aggódni, de azért bennem van. De azt gondolom (mélyen), hogy a mai vérvétel eredményével nem lesz baj. Csak sokára jön meg az eredmény. :(

A toxo és egyéb vizsgálatokról. É nagyon szerencsés helyzetben vagyok itt Kaposáron (ebbőla szempontból), mert a toxoplazma vizsgálat is ingyenes (ezt a védőnő csinálja), és a kórházban is ingyen van "minden". A kombinált teszt is és az AFP is. Nemrég nyert a kórház valami pályázatot, és abból finanszírozzák, mí el nem fogy. Utána már lehet, hogy fizetős lesz. De szerencsére én ebbe már nem esek bele :D

Ami nem jó nálunk, hogy most október 1-től akarják bevezetni, hogy szülésznőt és orvost se lehessen behívnia szülésre. Aki ügyel az van és kész! De akkor mi van a szabad orvosválasztással??? :x Kérdem én! Van egy-két doki itt, akinek nem szívesen szülnék a kezei alatt :?
Nálatok hogy van ez?

Kuklikáról jutott eszembe. Jó, hogy ő már tudja a baba nemét. Ti szeretnétek tudni? Én eddig szerettem volna, de most nem is tudom. Lehet, hogy jobb lenne a melepetés? Vagy csak apának nem fogom elárulni.

Lassan öltözök és indulok vérvételre!

Sziasztok!

Szép napot!

Kép

Kép
rszg
 
 


Sziasztok!

Kuklika barátnője vagyok és csak meg akartam nézni itt is. :) nem baj Kuklika? :D
És kit látok!!!! Apáti Ildi???
De jóó! Szívből gartulálok Ildi a babához és a házasságodhoz is. :) Szűcs Anikó vagyok Békésről. GImis osztálytársak voltunk.
Örülök, hogy hallok rólad is!
Jó egészséget kívánok!

Sziasztok!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg a vérvételről. Még elkaptam a védőnőmet, és megnéztem gyorsan az előző eredményem. Minden negatív lett, csak az IgG lett kicsit magas,az a pozitív egyedül. Azért kellett megismételni mert csak picit lett magas, és nem biztos, hogy pozitív lesz. Én megkérdeztem tőle, hogy ez mit jelent. Korábbi fertőzést, vagy újabbat? És erre azt mondta, ezért kell az újbóli vérvétel, hogy kiderüljön. Akkor én ezt most nem értem. :?: Vagy csak én vagyok a hülye? Tegnap Hgh azt írta, az IgG az a korábbi fertőzést jelenti. Tehát most akkor nincsen bajom akkor sem, ha pozitív lesz?

Kép

Kép
rszg
 
 


Megint én vagyok! Azt hiszem rájöttem :!:
Azért kell a vizsgálat, hogy kiderüljön: Tényleg átestem-e már a fertőzésen korábban mivel picit volt csak magas.


Toxoplazma

A Toxoplasma fertőzés olyan betegség, amely állatokról, például macskáról kerülhet az emberre. A Toxoplasma nem vírus, hanem egy úgynevezett protozoon, egy egysejtű élősködő. Nem terheseknél azért nincs különösebb jelentősége, mert egy influenza-szerű betegségként zajlik le, semmi szövődményt nem okoz. Az emberek többsége átesik ezen a fertőzésen, és ekkor a későbbiekre vonatkozóan védettsége alakul ki. A toxoplasma fertőzés elleni védettség elméletileg egy életre szól, de 100 %-ban soha nem lehetünk ebben biztosak, ezért nem árt azoknál is vizsgálni az ellenanyag szinteket, akikről tudjuk, hogy már átestek fertőzésen. Az IgG pozitivitás azt jelenti, hogy korábban átesett már fertőzésen (tehát védett ellene). Az IgM negativitás pedig azt mutatja, hogy nem zajlott le friss fertőzés a közelmúltban. Friss Toxoplasma fertőzést mindig az IgM és az IgA emelkedése jelzi, amennyiben ezek nem változnak, akkor a fertőzés kizárható.
A kismamáknál azért végezzük ezt a szűrővizsgálatot, mert ha a terhesség idején alakul ki friss fertőzés, az a babánál okozhat gondot (leginkább az agykamráknál). Ha valaki fogékony a fertőzésre, akkor a terhesség során többször ellenőrizzük, hogy nem kapta-e el a betegséget. Ha igazoljuk, hogy friss fertőzés áll fenn, akkor egy bizonyos gyógyszert adunk a terhesség végéig, így meg tudjuk akadályozni, hogy a babánál szövődmény alakuljon ki.
A toxoplazma ellen védőoltás nincs.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a nyugtatást, bíztatást.

Kép

Kép
rszg
 
 


Pár óra, és én is túl leszek az első védőnői látogatásomon, igaz, én megyek (egyelőre) és nem ő jön.
rszg, én nagyon szeretném tudni, hogy milyen nemű lesz a baba :wink:
De erre még várni kell... :roll:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Sziasztok,

rszg, nekem eddig nem csináltak toxoplasma vizsgálatot, így sajnos nem is néztem még utána, fogalmam sincs sajnos mire utalhat a magasabb IgG érték. De ha jól értelmezem a szavaitokat, akkor csak a friss fertőzés gáz és ez az érték nem arra utal. Védőnő nem mondott semmit ezzel kapcsolatban azon kivül, hogy meg kell ismételni?

Kuklika, az tényleg tök jó, hogy már sejthető a picur neme :) Nálunk Samu anno elég szégyenlős volt, én a 22. heti 4D-s UH-n tudtam meg a nemét, addig takargatta magát :)
Rszg, én kiváncsi fajta vagyok, szóval ha megmutatja magát, akkor szeretném tudni majd, hogy kukis vagy puncis pocaklakóm van-e. Persze ráér, és ha nem mutogatja magát, akkor így jártunk :) Egyébként nekem a névválasztást Samunál nagyon megkönnyítette, hogy már tudtam rá kisfiúként gondolni.

Házasság: mi nem vagyunk összeházasodva a párommal, és nem is tervezzük. Esetleg a távoli jövőben, a kapcsolatunk egyfajta ünnepélyes megerősítését közösen megünnepeljük majd a gyerekeinkkel, de mire ez nekik is izgalmas lesz, az még jó sok év.

rszg - szülésznő és orvosválasztás: vannak még ilyen kórházak, ahol nem lehet a szüléshez orvost és/vagy szülésznőt választani. Úgy tudom talán Veszprémben vagy Székesfehérváron van hasonló rendszer, de a tapasztalatokat nem ismerem. A kórház oldaláról érthető a döntés, de valószínűleg lehetne ennél jobb megoldást is találni a hálapénz okozta feszültségek kezelésére. Pl. ha a szülő nő ragaszkodik a "saját" orvosához, akkor persze fizessen ezért (ahogy egyébként ezt most is teszi), de a kórház is kapjon ebből a pénzből az orvoson kivül. Meg persze az lenne az igazi, ha szabott tarifája lenne a saját orvossal levezetett szülésnek, és nem jutnának feketén időnként pofátlanul nagy összegekhez a nődokik - miközben más orvosszakmákban nincs ilyen "plusz pénz".
No, a rendszerben van a hiba, ami most a kismamákon csapódik nálatok, és ez így nyilván nem jó... :(
Kisregényt befejeztem, bocs hogy hosszú voltam...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


erpé Azt mondta a védőnő, amit az elöbb is írtam, csak nem értem. Hogy azért is meg kell ismételni, hogy kiderüljön, régebbi vagy újabb a fertőzés. De az IgG az a régebbi fertőzést jelti. Szerintem nem is tudta pontosan mit mond, mert sietett. Amit narancssárgával írtam, azta netem találtam. Elolvastad? Abban minden benne van, ami lényeges.
Az orvosválaztással kapcsolatban írtakkal meg egyetértek. De sajnos ez van!

Én is úgy gondoltam, hogy ha mgmutatja magát a baba, akkor tudni szeretném a nemét.

Ti mikor veszitek meg az első dolgot a babának? Én úgy hallottam, hogy akkor kell megvenni az elsőt, mikor először megmozdul. Ez valami babona. Én így is fogok tenni.

Nektek is elég gyorsan mennek a hetek? Olyan jó érzés!!! Mármint babát várni! Tényleg a legszebb dolog a világon!!!

Kép

Kép
rszg
 
 


Nekem nagyon gyorsan, csak figyelem, ahogy pörög a számláló :shock:
És ez még csak gyorsabban fog, amikor a lakás célegyenesben lesz, és egy csomó elintéznivaló lesz vele... Úgyhogy utolsó 3 hónapban csak rohangálhatok 8)

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Megjöttem.Sajnos képem nincs, a férjem csinált egyet mobillal.Azóta is olvadozunk, ez hihetetlen lányok!Tudtam, hogy már egész kisbaba formája lesz, de kezével, lábával kalimpált folyamatosan, annyira édes volt, el sem lehet hinni, hogy benn már mi zajlik, mikor kívülről még alig látszik, mozgás meg ugye pláne nincs, benn meg mégis már miket csinál! :D Hihetetlen élmény volt! Jó 10 percig bent voltunk szerintem :D Mindene megvan, minden rendben, 11+5nek mondta a gép, de mondta a doki, hogy ez tul.képp +- 5.Azt viszont én határozottan tudom, hogy ma legkésőbb töltöm a 11-et, úgyhogy minden oké. :D

Viszont volt egy elég gáz szitu a végén, kérném a véleményeteket, hogy tényleg nagyon gáz-e.Magánban járok ehhez a dokihoz(alkalmanként 5ezer)de amikor beutalókat írt pl. előre szólt, hogy ott majd nem kell fizetni.Ez is ugye egy rendes TB-s vizsgálat volt, elvileg ingyenes, de ugye időpontot egyeztettünk, hogy ő uhuzzon mindenképpen, és egy szavam sem lehetett, tényleg jól megnézte többször is mindenét, utána kérdeztem mivel tartozunk, erre kedvenc válaszom:Amit gondolnak(de közben már jövő heti időpontot keresett nekem, hogy receptet írjon)na mindegy, lényeg a lényeg, én marha nem készítettem ki semmi pénzt, a pénztárcámban meg a szokásos káosz, blokkok, egy rakás kétszázas, előrántottam egy 10ezrest :oops: aztán nagynhezen találtam egy kétezrest, és azt levörösödve a kezébe nyomtam. Ez gáz szerintetek?Nagyon kevés?Azzal vigasztalom magam, hogy elvileg ingyenes vizsgálat volt, amúgy is szinte minden héten megyek hozzá valamiért(legalábbis eddig)minden héten 5ezreseket adjak???És ez most tényleg ingyenes volt, nem magánrendelés.Majd jövő héten, mikor megyek receptért(szerintem akkor sem kéne fizetni, majd adok ötezret, mert eléggé hülyén jött ez most ki, de ez van.Azért elég jól kihevertem már. Basszus fog még kapni áprilisig eleget! :? Utálom ezta hülye magyar "rendszert" :evil: Még én érzem magam szarul, mikor igazából egy fillért sem kellett volna kapjon.Jó, rendes meg minden, de akkor is!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy nagyon örülök,, hoyg minden rendben. A 20 hetesen még jobban fogsz ámulni. ;)
Doki: sztem ne érezzd magad hülyén. Én azért járok magánba, hogy ne kelljen kellemtlenkedni, de a mikor a dokim volt, hogy a kh-ba, vagy sztk-ba hívott, én is elgondolkoztam. Adni akartam neki, de tök rendes volt. Eliszkolt és visszaszólt, ne hozzam ilyen helyzetbe, költsem magunkra. :) Sztem ez a normális. Ha magánba jársz tök sűrűn, nehogy már máshol is tarthassa a kezét. Nekem már eszembe sem jut máshol adni. Amúgy si utáloma hálapénzt. Anyu sznő volt. Talán ezért gondolom így.
Mi vásárolni ha csak a 20. hét után fogunk, de már emgakad a szemem egy egy cuccon. De mivel akkor válik bizonyossá a baba neme, így addig várunk. :)
Nemlajos milyen a védőnő? Hozzám egyszer sem jött ki a szülésig. Nem is hiányzott. :)

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Zazzy Szerintem se érezd magad rosszul emiatt. Én mikor még magán orvosom volt, és nem a magánrendelőjébe mentem, meg sem kérdeztem mivel tartozom. Kapnak ezek elég lóvét, miért fizessek azért, amit nek kötelessége megcsinálni, és még fizetést is kap érte. És szerintem a 2000 elég neki!!!

Kép

Kép
rszg
 
 


zazzy, örülök az örömödnek, végigmosolyogtam a beszámolód az uh-ról :)
Teljesen megértem viszont a rossz érzésedet a dokival szemben, én már tegnap kifakadtam a férjemnek (már nem tudom, kiket mutattak a tv-ben), hogy már csak mi nem fogadhatunk el pénzt a munkánkért, de mindenkinek fizetni kell. Utálom, főleg, hogy meg kell kérdeznem, hogy mennyivel tartozom!!! A kórházban, amikor vérezni kezdtem, és randiztunk a dokinővel, viszont azt mondta, hogy ugyan, semmivel. És én nem is fogom többet megkérdezni.... ööö... bakker, hétfőn ugyan odamegyünk, de tarkóredőmérés lesz... Szerintetek megkérdezzem? :?

kuklika, a védőnő egy tünemény fiatal lány, nagyon agilis, majd meglátjuk, hogy jövünk ki, de tartok tőle, mire megszoknám, már költözünk is, és szokhatom meg az új védőnőt...

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: