Új privát üzeneted érkezett!

Most kezdett el valaki fúrni :evil:
..ezért is jobb egy családi ház, mint egy panel :?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


sziasztok!

Kingii!

Megy a drukk részemről is, remélem a fájások is szépen beindultak!!!

Nyákdugó: hát nekem otthon nem ment el az biztos, miközben a fürdőkádban vajúdtam, akkor vérezgettem, talán akkor. Anyu azt mondta, ő egy szülésénél sem vette észre... Én a magzatvízben nem voltam biztos, csak nagyon kicsit csordogált otthon, inkább a fájások voltak a meghatározóak!

Puszi, vigyázzatok magatokra!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Nem lehet, mert egyrészt még van méhszájzáró gyűrűm, ami megakadályozná, másrészt csak vizelettel távozik vér (reggelente), a nyákdugó pedig nincs ilyenhez kötve. Tehát véres, ragadós dolog, ami t ha nem veszel észre simán összevérez..

Dehát elvileg megvan a megoldás..a jobb oldali vesezáródás miatt van ez.

dhbetty
 
 

 
 

Sziasztok!

A nyákdugó közvetlen szülés előtt is távozhat vagy akár két héttel korábban is én így tudom. Ma egész de. feküdtem és kilyukad az oldalam valamint megfájdult a derekam.....sehogy se jó :roll:
Manócska is furakodik ide -oda :)

Kia megértem hogy mérges vagy a fúrástól én ezt éreztem tegnap de. olyan idegesítő....ráadásul pont az alattunk lakó csinálta és olyan volt mintha nálunk fúrnának :evil: Mondtam is a páromnak, hogy a köv. gyerkőcöt már csak kertesházban vagyok hajlandó kihordani....talán jövőre elkezdjük az építkezést :)
Egyébként Kia én is csodállak a nyugalmad miatt...én már most tiszta para vagyok....egyébként ha nyilalgat odalent az azt is jelezheti hogy nyílik a méhszáj :)

Jaaaa és hétvégén jön a melegfront....valahogy most nem örülök neki.....remélem nem hat a babócákra nagyon :!:

Naaah mindenkinek jó pihizést!

Niki
Vendég
 


Nem-e hat a babócákra a melegfront :?: :?: Szent meggyőződésem, hogy Kingi most emiatt szül! :)

betty: veseelzáródás rendben. de akkor azt a kisgyerek okozhatta a pocakodban, ergó amíg meg nem szülsz, addig nem múlik el. Szerintem.

Kép


Kép
fcicus
 
 


Most nézem, hogy bettynek holnaptól NAGY POCAKJA LESZ! :lol:

Én úgy izgulok...
Ancsáról tud valaki valamit? Hazajöhettek már a kórházból?

Kép


Kép
fcicus
 
 


:lol:

Cicus
Ancsa már otthon van...
Tényleg ide nem ír, csak a másik topikba...

Nézetek át a
Gyermekek / magzatok kor szerint
2007/2008 téli babák
44. oldal... képek is vannak.

Manó ismét csuklik - ma ez a 2. :P

Na igen, itt a melegfront.. :shock:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


fáj a hasam... :(

Kép
nyafi
 
 


Hogy vagy Nyafi?Még mindig fáj?
Vendég
 


Nyafi jelentkezz!!!!
De pihenj sokat!!!!!

Hogy vagy(tok)?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


hogy fáj nyafi? :cry:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Csak úgy fájt. Most éppen nem. Volt 4 fájás ilyen nagyon éles... Az jósló? Abigél olyan szinten mocorog most, mint aki mindjárt kibujik a köldökömön. :D Tegnap voltunk szülésfelkészítésen Dominnal. Nekünk volt a legnagyobb pocink! Nagyon jó volt, most először elkisért a férjem is. Egyedül már nem mertem volna menni. Arról volt szó, mi van ha már hazavitted a babát. Domin hogy vagy?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Egy napig nem tudtam jönni és rengeteget írtatok, ráadásul milyen híreket!
kingii: Remélem, minden rendben zajlott, egészségesek vagytok! Írj, amint van időd, várjuk a híreket!

Tegnap voltunk ctg-n, de elsőre nem sikerült jól, így fél órás séta, csoki és egy pohár forró csoki után félig oldalra fordulva produkáltunk egy remek görbét, de én addigra már megijedtem.
A doktornő is megvizsgált, méhszáj: 2111, azaz külső egy ujjnyira nyitva, belső is nyitva, rövidült, szóval bármikor szülhetünk.A strepto + lett, de kaptam antibiotikumot, és majd kapunk is.

kia: Úgy látom, hogy Levi tekintettel van a decemberi baba igényedre. :)

nyafi: Folyamatosan fáj az alhasi rész (jósló), de ettől nyílik ilyen szépen a méhszáj, így nem bánom. Sajna a fekvés, az ülés sem jó.
Nem is figyeltem, hogy ekkora pocisok lettünk volna!

Ti a mellszívót sterilizáltátok?

Lassan mindenki "nagy pocakos" lesz, gratulálok!

Vigyázatok magatokra és a picurokra!
domin
 
 


Sziasztok!

Nyafi örülök hogy jobban vagytok!:)

Domin neked sincs sok már hátra :).....és a melegfront után vasárnap vagy hétfőn hidegfront érkezik....hurrráááá :evil: Nem örülök valahogy most a frontoknak...mivel érzem hogy hatnak ránk!Na de ez van!
Mellszívóval kapcsolatban én sterilizálni fogom...kifőzöm és egy kimosott kivasalt pelusba csomagolom és úgy be a táskába.Egyébként nálunk a kórházban is sterilizálják és lehet használni is...hallottam olyan kórházról ahol nem engedik használni....de hogy miért nem tudom?

Mi is voltunk tegnap este CTG-én a szülésznőm csinálta és most találkoztunk először...nagyon kedves, aranyos...kiderült hogy ugyanabban az utcában lakunk...így majd együtt megyünk szülni mi fogjuk bevinni a kórházba :) Tök jó :)
CTG egyébként teljesen jó lett....jaaaa....és azt mondta nem fogom kihúzni dec 16-ig az tuti...lehet hogy már jövőhét...de legkésőbb dec. első hetére megszületik a mi kis csöpp kislányunk:) Mondtam neki hogy én ugyanezt érzem:) Kíváncsi leszek:) Tényleg beindul a babaeső.....Azt is mondta hogy amit éreztem tegnapelőtt...az már jóslófájás volt...és szokjak hozzá...:)


Na megyek még lustizom egyet!:)

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap mi is voltunk CTGn, hát elsőre nem sikerült...és vissza kellett mennem a cukros vérvétel után (utolsó volt :D ). Nem hiszitek el, de mire vissza mentem 5en ültünk már a sorunkra várva, volt aki a 3. körben próbálkozott... a babák sztrájkoltak. Ugyhogy csoki, innivaló és banánturmix bevetése után produkáltunk egy tökéletes görbét.

Lányok az én hasam is elkezdett fájdogálni és időnként vannak mikro görcsök is. De azért nem vészes...ma elkezdem a homeos bogyókat és a teát is.

Én fogom a mellszívót sterilizálni, talán még a héten.

Most megyek pihizni...

puszi mindenkinek:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Hello mindenkinek!

Tud valaki valamit Kingáról?

A mellszívót én is ki fogom főzni. De ezzel kapcsolatban szörnyű álmom volt. Azt álmodtam, hogy megszültem, és ezzel egyidőben összetottyadtak a melleim, és nem hogy tej nem volt bennük, semmi nem volt bennük!!! Hiába nyomkodtam, mint két latyakkal teli zacskó olyanok voltak. :cry: :lol: Ez így nagyon vicces, de nagyon szomorú lennék, ha ilyen bekövetkezne tekintettel arra, hogy már 3 hónapos "korunk" óta van előtejem. :?

Meg aztán ez az alvás is. Egyre gyakrabban veszem azt észre, hogy úgy hajnali 5-ig szenvedés az egész. 5 után, amikor megszólal apa telefonja én is kimegyek wc-re, és utána annyira jót tudok aludni, hogy hajjaj!!! :D Olyankor már csak a hasamra süt a nap effektus zavar meg.
Most egész éjjel kisfiunk is nagyon élénk volt (még most is fel alá mászkál), ráadásul az egyik fordulásnál meghúztam a jobb hasizomzatom, azt hittem, hogy helyben bepipilek... :shock:

Remélem mindenkinél minden rendben. Ma kómás pihegős fekvős olvasós tanulós napom lesz. (pedig el akartam menni az OEP-be)

Kép


Kép
fcicus
 
 


Meg akartam tőletek kérdezni, hogy a ctg-n az a jó, ha sokat mozog a gyerkőc?

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok
Én ma voltam dokinál. Csináltak CTG-t, vér-, vizeletvétel, UH. Nagyon meglepődött a doki mikor megnézte a vizeletet és piros volt. nem hitte el, hogy véres? :(
Hétfőn mennem kell emiatt újra és ha akkor sem szúnik meg ez, csináltat valami hugyhólyagtükrözést .
Kérdeztem, hogy addig nem lesz-e valami bajom, merthogy azért annyira nem vagyunk benne 100 százalékosak, hogy honnan jön a vér. Azt mondta valószínüleg nem..köszi..
Egyébként 2400-2500 g most és csak jövő hét csütörtökön veszi ki a gyűrűt, addig még hízlalgatom Pankát. Utána napokon belül megszületik, mert nagyon lent van már így is és hát ugye a gyűrű akkor már nem fog tartani..
Egyébként fáj a hasam, de a CTG nem mutatott semmi különlegeset, egyszer volt 47-es :8 de akkor állítólag csak nagyon belémboxolt.. :shock:

Hű..már nekem is nagy hasam van.. :wink:

dhbetty
 
 


betty: de hisz akkor te is hamarosan büszke anyuka leszel!!! :)
Izgulsz? Hiszen majdnem pontosan tudhatod, hogy mikorra jön a babó! :)

Kép


Kép
fcicus
 
 


Egyre jobban izgulok..
Ráadásul most hívott a férjem, hogy jó, akkor november 30. lesz Panni szülinapja...készüljek.. :roll: :roll:
(megérezte :lol: )

dhbetty
 
 


Jesszusom kismamik.

Itt csupa izgalom az élet!!!

Tudom én nem vagyok ide való de azért bele olvasgatok a topicotokba mert nagyon érdekes látni hogy haladtok. Mostmár majdnem minden órába történik valami érdekes.

Látom már elkezdődött Kingiivel a babaeső!!! Hamarosan mindegyiketek sorra kerül, ez anyira jóóóóóóóóóóó. :P :P :P :P :P

Olyan érdekes olvasni elöbb a másik topicot ahol próbálkozunk 1000-el, szomorkodunk hogy nem jön össze, bízunk a következő hónapban... itt meg már mindenki a szülésen töri a fejét és kiváncsi a manójára. De bizti ti is jártatok abba a cipőbe mint mi mst, különben nem lennétek itt. Egyből sikerült????

Nagyon nagyon sok sikert mindenkinek, és kitartást, a babóknak is addig amig kell.

Én ténleg gondolok rátok, és folyamatosan olvasni foglak benneteket.

Kingiiiiiiii gratulálok, tegyél majd fel fotókat a piciről..
Vendég
 


Sziasztok!

Domin
Bármikor jöhet??? Ejha.... :oops:

Manó tényleg szófogadó fiú már most is :P Ma már nem szúr... csak 1-2 volt hajnalban..

Én a mellszívót átfőztem már, de vettem Neomagnol tablettát is a gyógyszertárban, amiben áztatom majd használat előtt egy kicsit.

A cumit és a hajkeféjét már áztattam, mert azt viszem be a kórházba. Bár a cumit nem akartam bevinni, de Apa meggyőzött.

Niki
Örülök, hogy minden rendben... na és, hogy jó a szülésznő :P

Zsuzsi
Már neked sincs sok...
Görcsök?
Pihizz sokat!!

Cicus
Az álom nem lehetett jó..
A lényeg, hogy tudsz aludni reggel.. Pihenj sokat!

Betty
Nem irigyellek.. hólyagtükrözés???? :cry:
Egy hét és bármi megtörténhet? Mit értez? :shock: izgulsz? :shock: :lol:
Kiváncsi vagyok , hogy a férjed jól megérezte e :wink:

Nemsokára indulunk CTG-re :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Du. akartam aludni egy kicsit...ment is volna de most már baloldalon sem kényelmes ..... úgy érzem Manó nyomja a bal vesémet vagy vlm. ott mert amikor felkelek iszonyatosan fáj...aztán ülök egy kicsit és elmúlik.
Ma volt fenn nálam a védőnő és megjegyezte hogy nőtt a hasam és lejjebb is ereszkedett...jaaaa...és hogy olyan fura a szám...mintha meg lenne picit dagadva....szülés előtti állapot...na már mindenki ezt mondogatja...ajjjajjjjjjajjjjj :)

Betty én sem irigyellek a hólyagtükrözés miatt...tényleg nem is fáj semmid és mégis véres a vizeleted?
Jaaa és gratulálok a nagy pocakos vonalzódhoz :D

Pintyus nekünk nem sikerült egyből összehoznunk Manócskát...1 évig próbálkoztunk aztán alternatív megoldáshoz folyamodtunk...mégpedig talpmasszázs...hetente 2-szer 2 hónapig....és amikor nem fájt a talpamon a petefészeknek megfelelő pont akkor mondta a masszőr hogy szerinte ebben a hónapban összejön a baba...és így is lett :)


Cicus a CTG-én igen az a jó ha mozog a kis lurkó odabent ill. ha meg is pihen...mert nézik nyugalmi állapotban a szívverését és mozgás közben is.....mozgás közben meg kell hogy emelkedjen...ill. mozgás közben még a méhtevékenységet is figyelik.Ugye jól tudom csajok?

Naahhh megpróbálkozom a jobb oldalammal hátha tudok aludni egy kicsit!
Vendég
 


Remélem tudtál pihizni egy kicsit nicolete, és a többiek is.

Elég érdekes eza talpmasszázsos dolog, hol van a talpon az a bizonyos pont???
Vendég
 


Szia Pintyus! én nem vagyok talpmasszőr, de úgy tudom a sarkad fölött. Mindenképpen talpmasszőrnek kell masszírozni, mert ha te máshol csinálod és ott nem kéne elég rossz lesz a helyzet.
Csajok! Abigél ráült egy idegre azt hiszem, mert nem tudok menni. a csípőm alatti csont reggel óta mindent produkál, csak nem mozdul. Olyan mintha ki kéne roppantani, de azt se tudom megoldani. Ja és közben mar a sav. Asszem ez már nem az áldott állapot, hanem a terhesség.

Kép
nyafi
 
 


Pintyus!Nyafinak igaza!!!Csakis szakképzett talpmasszőr masszírozhat!!!Ha van rá módod keress egy szaképzett masszőrt!
Nem nagyon tudtam pihizni sehogy sem jó.....már megpróbáltam felpóckolni magam....hanyatt feküdni kicsit....próbálok mindent bevetni...de milyen lesz így az éjszakánk abba bele se merek gondolni :roll:

Nyafi egyetértek, ez már tényleg terhesség :!:
Vendég
 


lehet hogy ülve fogok aludni :?: Vicces lenne :)
Vendég
 


niki: ha úgy kényelmes, sztem nyugodtan! Én az első három hónapot végig ülve aludtam, mert fekve sosem kaptam levegőt :lol:

pintyus: én itt egy kívétel vagyok. 4 évig szedtem a gyógyszert, aztán tavaly karácsony tájékán elfogyott és Peti azt mondta, hogy ne szedjem tovább. Áprilisban rögtön az első védekezés nélküli szeretkezésből gyerek lett.... :oops: no comment... rám csak rám kell nézni, és terhes leszek. :lol: De ha lett volna rá lehetőségem, akkor tuti még várok vele, én szerettem volna ha teljesen kitisztul a szervezetem.

Nálunk is nagy ma odabent a ricsaj, de én a túrósderelye megfőzésén kívül semmi másra nem voltam ma alkalmas. Ja, de! Olvastam! :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok Lányok!

Én ugyan ilyen rosszul érzem magam és még van 18 napunk de a szülésznő tegnap azt mondta hogy még a hetet bírjuk ki utána jobban ránk fog érni.

Ma van a szülinapom és semmit sem tudok csinálni, ráadásul ma apának is tovább tart a munka.

Miért ennyire nehéz ez az egész? Levike kikéri magának ha nem úgy ülök vagy fekszem ahogy neki tetszik. A jobb bordám már totál kész van. A hasam is lejjebb ment így még nehezebb az ülés felállás stb::::

Az estéktől én is rettegek már alig alszom kb fél vagy egy óránként felkelek. Kész rémálom. Apát sem haggyk így nyugodtan pihenni.

Ti mivel foglaljátok el magatokat???

Puszi nektek!!!!
boganna07
 
 


Kép
boganna07
 
 


Nekem pedig alattamos menstruációs görcs szerű fájdalmamim vannak egész nap..jóslósfájások. :shock: :shock:
Ráadásul olyan szinten nem csinálok semmit, hogy utálok járkálni a lakásban, mert látom, hogy ezt is kéne..azt is..
De jön vasárnap anyósom segít egy kicsit. :wink:

Pintyus!
Nekünk 3-4 hónap után összejöttelőször februárban, de sajnos az nem tartott sokáig.. :cry:
Aztán vártunk egy hónapig (nem kellett abortusz mert nagyon korán ment el) és azonnal összejött.
Szedtem előtte az elevitet..ajánlom.

1 hete azzal szórakozik, hogy befészkelte magát jobb oldalra (gondolom ezért bajlódik a jobb vesém) és onnan próbálkozik bordaközi rugásokkal és lefelé boxolással.
Lényeg, hogy fejfekvéses és így is marad..
Ezt a kis időt már kibírjuk.. :shock: (lehet a férjeink nem) :roll:

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Nyafi
A sav engem is "megöl" lassan... Már szinte mindentől van.. a sima ásványvíztől is :evil:

Niki
Szóval szülés előtti jelek vannak rajtad :?:
Hűűűhaa :oops:
Én nézem mindig, hogy változik e valamim :P

BOGANNA
BOLDOG SZÜLINAPOT!!

Betty
Görcsök? Fáj is nagyon?
Az nem jó....
Amúgy Gratula a "nagy pocak"-hoz.

Megvolt a CTG.
A szülőszobán volt egy szabad gép, ahol megcsinálták a ctg-t.
Közben hallgattuk Apával egy újszülött sírását is :P
Fura volt feküdni a szülőágyon :shock:
A szülésznő sajna nem ma volt, cserélt egy másikkal, így nem találkoztunk.. de lehet bemegyünk hozzá szombaton.
Jósló fájások már vannak, nem is kevés...
Az értékük 40-ig ment. Manó az elején aludt , úgy kellett ébresztgetni :lol:
Kár, hogy nem ettem előtte csokit.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Boganna

Boldog szülinapot!!![/b]
Vendég
 


Most írták a másik topikba, ahová írok:

Egy 3 gyerekes anyuka mondta:

Amikor megérezted a kicsi mozgását - ahhoz az időponthoz adj 5 hónapot és akkor fog megszületni.

Szerintetek?

Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szép estét mindenkinek!

Képtelen vagyok aludni. Nem megy. Nem jön álom a szememre, pedig ma délután nem is sziesztáztam. :?

boganna: [color=blue]Boldog Születésnapot kívánunk!

Kia: akkor ezek szerint én december 19-én fogok szülni? :shock: De hisz aznap angol írásbelizek!!!! :lol: Mindenesetre nálam nem volt egyértelmű az első magzatmozgás. Egy-két nappal korábban is éreztem, csak éppen azt hittem, hogy a beleim szórakoznak. Rá kellett jönnöm, hogy ez nem a belem, ami már két-három napja játszadozik. :lol: :wink: Félelmetesnek tűnik, de ebben is lehet valami.

betty: a jobb oldallal semmi gond, pár napja én is azzal szenvedtem. Szeretik a gyerkőcök :)

Háh! Kiszúrtam Bendegúzzal! Bendegúz az aranyhörcsögünk, akit ímádunk, de szörnyen ügyes. Van egy terráriuma, ami úgy tűnik, hogy nem elég magas, így szereztünk rá egy üveglapot. nagyjából 2 mm -nyi hely van, ahol kap levegőt, de ez a kis bestia már 4x kimászott belőle. Az alsó álkapcsával hátratolja amint beakasztotta a kis kezecskéit. Szörnyen ügyes! :D Persze utána éjjel keresed a szobában :lol: :lol: Nade most rászállt az itatójára... leverte és arra ágaskodott... úgyhogy most kitoltam vele, kivettem az itatót. Ment is aludni. :lol:

Az agyam nem fog, tanulni nem tudok... Peti alszik, nem akarom felkelteni még egy film elindításával. Mi a tanács ilyenkor?

Kép


Kép
fcicus
 
 


Te jó ég! Kia!!!! Már csak 9 napod van!!! (lassan 8) :lol: :P Hihhetetlen! Én jobban izgulok, mint te! :lol:

Kingáról senkinek nincs híre véletlen?

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Fcicus!
Végül aztán tudtál aludni?Tegnap nekem is nehezen ment az elalvás!

Kia!
Ha ez igaz én már jövő héten szülhetnék is!

Ti mikor éreztétek előszőr?

:BoldogBoganna szülinapot!

Kép
aniko...
 
 


:D :shock: :D

Na ez jó lett!
Még 1*!

Boganna:Boldog szülinapot!!

Kép
aniko...
 
 


Boganna:BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép
Kép
meliz
 
 


Szép Jó Reggel Mindenkinek!

Először is Boganna:BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :D

Én már a 15. héten éreztem Manócska nem is mocorgását hanem olyan rugdosást vágott le a pocakomban hogy csak na.....pont a tervezőnél voltunk az építkezés miatt és tök kényelmetlen volt a kanapéjuk így elég hülye módon ültem valószínű ezért tiltakozott annyira :)

Húúúú lányok ez a tegnap éjszaka vagyis nem is éjszaka hanem este....nagyon nehezen tudtam volna elaludni ha az én Drággaaa párom nem segít.....mivel kitalálta hogy megmasszírozza az egész hátam, derekam...én ugye arra gyanakodtam hogy Manó elnyom valamit....pedig nemis...hanem a derekam és a hátam volt a bűnös....olyan szinten be volt görcsölve az egész hátam és derekam, hogy nem lehetett érezni a gerincoszlopomból semmit....szóval jól kimasszírozta....iszonyatosan fájt...még a könnyem is kicsordult de meg lett a hatás az egész éjszakát át tudtam aludni egyszer keltem fel csak pisilni és vissza is tudtam aludni.....asszem ez lesz esténként a program.....négykézlábra állok és jön apuci gyógyító keze :)

Betty tegnap a férjem is beleolvasott a beszélgetésünkbe...és olyan jót mulatott ezen a mondatodon:" Ezt a kis időt már kibírjuk.. (lehet a férjeink nem) "
Mert szegények csak ezt hallják itt fáj ott fáj....és....szegények nem igazán tudnak segíteni, néha az én Drágám már észre sem veszi hogy panaszkodom....mert szinte állandóan nyöszörgök...és mindig ugyanazt mondogatom :)

Többiek hogy vagytok? Ne csak mi nyöszörögjünk! :)
Vendég
 


Sziasztok!

boganna: Nagyon sok boldogságot! Én már elég régóta nem dolgozom, így megszoktam az itthon létet. Olvasás, internet, tv, főzés és nem túl gyorsan, de elmegy a nap. Job volt, amíg többet járkáltam, de már nem nagyon merek.

kia: Én ezt az 5 hónapos dolgot még nem hallottam, de ha igaz, akkor mi kihúzzuk a végéig.

Annyian panaszkodotk a savra, nekem pedig azzal semmi gondom. Akkor a hiedelem szerint egyedül nekem lesz kopasz Manóm?

nicolete: Tök jó ötlet a pelusba csavarás, köszi!!! :) Még nekem is kell kifőznöm, sterilizálnom, aztán talán már tényleg kész leszek.

Ti vettetek melltörlő kendőt? Én az interneten most csak Chiccot találtam, de nem olcsó. Szerintetek van értelme? Mondjuk csak a kórházban használnám.

Kitartást a jóslókhoz!
domin
 
 


Sziasztok Lányok!

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A JÓKÍVÁNSÁGOKAT!!!!!!!

Levi manó kibírta hogy ne együtt legyen a szülinapunk, TÖK SZUPI%!!!!!

Egy ismerősömtől hallottam jó ötleteket a szülés utáni dolgokkal kapcsolatos dolgokkal, leírom nektek is mert szerintem hasznosak.

Kopházi motyóba tényleg jó, ha raktok tena bugyit. Nem nagy összeg, és jó, ha csak ki kell dobni, és nem kell apával hazavitetni, hogy légyszi áztasd már be, meg stb.
A bugyógóba meg vegyetek sima éjszakára való vastagabb betétet. Nem kell őrületes nagy inkontinenciás pelenkát vinni. Nem az a lényeg, hogy sokáig bírja.
A sebgyógyulás alapja, hogy gyakran, NAGYON gyakran cserélni kell a betétet, és le kell zuhanyozni. Naponta akár 5-10x is érdemes a gátat olyan hideg vízzel leöblíteni, amit csak elbírtok. Tehát ha gyakran cseréltek, nem kell óriás betét.
Feltétlenül vigyetek egy olyan türcsit, amivel csak a gátat törlitek. Higiéniailag nagyon fontos!

Olyan fura most így a végéhez közeledve újabb és újabb kisebb fájdalmai vannak az embernek aztán eltelik pár nap és hozzászokunk, csak ugye utána jönnek újabbak.

Nektek nincs egy egy ponton néha olyan érzésetek mintha szúrna valami? Olyan mintha belülről megcsípne igen erősen , vagy olyan mintha szúrna az oldalam.

Kitartás mindenkinek!!!!!
JÖN A HÉTVÉGE SZUPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anna

Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Apának is említettem ezt az 5 hónapos dolgot..
Rögtön nagyon izgatott lett, hogy mikor is éreztem először :lol:

Én júli 7 éjjel ébredtem fel néha - akkor rúgott először.
... tehát még van 2 hetünk :?: :P

Sajnálom, hogy nem tudtok aludni..
Cicus
Olvasgatás?
Én, ha nagyon unatkozom játszani szoktam
www.flashgame.hu
www.jojatek.hu
stb.

Kingáról sajna én sem tudok semmit... Reméljük hamarosan jelentkezik.

Aniko
Neked is Gratula a "nagy pocak"-hoz.
Lassan mindenkinek ki lesz írva :lol:

De nekem már holnap az is ki lesz, hogy "talán ma megszületek?" :shock:

Niki
Irigykedek... :oops:
Már rám is rámférne egy hát, derékmasszázs...
Na majd délután, ha hazajön Apa :P

Domin
Én nem is gondoltam olyan dologra, hogy melltörlő kendő..
Garmastan kenőcs már van, de semmi más ezzel kapcsolatos...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Anna
Nekem csak lent szúr, de az is csak akkor, ha Manó fent van..
Talán a mocorgásával csinálhatja....
Holnap tisztázom a szülésznővel...

Megyek főzni, mert 3 óra múlva jön Apa.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Hello Lányok!

Végül csak sikerült este elaludnom! Majd volt egy feregeteges álmom, amiben nem tudtam, hogy ki a férjem?! :? :lol: Egész álmomban a férjemet kerestem, és közben a volt kapcsolatok arcai jöttek elő... drasztikus egy élmény volt. :cry: :lol:

Mint kiderült tegnap telihold volt. Talán ez hatott mindannyiunkra.

domin: ez tényleg csak hiedelem! Már ami a kopasz babát illeti. Nekem még az UH-on is mondták, hogy a tarkóján már van haja, mégsem szenvedek a savtól. Kinek mennyi hely van a gyomra és a nyelőcsöve között...

niki: én azért jóval kevesebbet nyavajgok, mint amennyit szokott fájni, mert az én párom nagyon nem szereti a nyavajgásokat. És nem is tud vele mit kezdeni. Valamint megpróbálok így felkészülni a csendes szülésre. :) Fájni nekem is sokszor sok helyen fáj, a belső combomtól elkezdve néha a hasamig és a bordám persze. Szóval van úgy, hogy semmi sem jó. De azt mondom, már csak 5 hét, valahogy csak kibírom! :wink:

Folyton éhes vagyok! Ti már nem vagytok annyira éhesek? Két óránként olyan éhség jön rám, hogy ha nem eszem rögtön valamit, szinte rosszul vagyok. :cry: Úgyhogy most megyek, és ebédelek is egyet... az elsőt :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Hát csajok azért látszik, hogy egyre közelebb vagyunk a szüléshez, mert egyre többet írunk.
Kia! ha úgy kéne számolni a babát, akkor nekem múlt héten született... :D
Boganna! Boldogboldogboldog...
Ki hogy aludt?
Voltam dokinál! Nem tudják miért fáj a lábam...Azt mondták pihenjek. Bekentem diclofenaccal.
Néztem én is ezt a melltörlőt...Hát nem tom. Mondjuk azt se, hogy hogyan menjek el érte.

Kép
nyafi
 
 


Cicus
Szép kis álom lehetett :shock:
Az én férjem sem rajong azért, ha mondogatom neki, hogy mar a sav, fáj ez, fáj az... Ezért leszoktam erről :wink:

Éhség nincs, de néha csak azért eszegetek, rágcsálok, hogy ne érezzem a savamat...

Nyafi
Lábfájás..
Nekem pár hónapja fájt, akkor mondtam is a dokinak - azt mondta Lioton gél. Heti 1-2 akalommal be is kenem, azóta nem jöttek ki újabb hajszálerek sem.... és nem is fáj már úgy, pedig a súly egyre több...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Melltörlővel kapcsolatban: Most olvasok egy könyvet, amit még a nővéremtől kaptam. Régi kiadás, de a régi sokszor nagyon jó tud lenni! Picik és Kicsik a címe!
Igazából úgy az ovodáskorig minden benne van. A legelejétől, azaz a szüléstől. Érzelmi szintre is lemegy a könyv, de leginkább segítséget nyújt. Épp mielőtt szundítottam volna olvastam a mellfejés témakörét, és ott ezt írták:

"A mellbimbók ápolása
Hagyjuk, hogy szoptatás után mindkét mell magától megszáradjon. Hajszárítóval a száradás gyorsítható.
Ha a mellből szivárog a tej, tegyünk a melltartóba nedvszívó pelenkát. Ne használjunk légmentesen záró, vízhatlan anyagot.
Tiszta vizet használjunk a mell lemosásához, szappan nélkül (a szappant rengeteg könyv már a terhesség utolsó szakaszában sem ajánlja, hogy használjuk, nekem ez új) Ne töröljük a mellbimbókat szárazra, csak gyengéden itassuk fel a vizet.
Amennyiben berepedezik a mellbimbó, kenjünk rá az orvostól hámosító kenőcsöt."

Nem ír hülyeséget szerintem. Ráadásul voltunk Petivel egy előadáson egyszer, ahol bemutatták a medelának a mellápoló krémét. Ez olyan lanolinos jellegű kicsit a vazelinre is hasonlít. Szóval ott mondták, hogy a mell könnyen kirepedhet a sok mosásától és a legjobb neki, ha egy ilyen nagyon zsíros krémmel a tejet :!: belekenjük!
A zsíros krém érthető, azóta a tejjel is megbarátkoztam. Szóval szerintem, mielőtt vesztek ilyen cicilemosót, várjátok meg, hogy mennyire lesz tejetek, hogy lesz stb. Ráér az két hét után is! [/u]

Kép


Kép
fcicus
 
 


Boganna az egyszer használatos bugyit én is jó ötletnek tartom.Én két félét vettem az egyik hagyományos bugyi formáju a másik csomagban combig érö orvosi háloból van kialakitva.Ki tudja...az ember lánya nem arra készül,hogy császáros lesz de ha még is úgy alakulnának a dolgok akkor az a bugyi nagy szolgálatott fog nyújtani.Mi a BRENDONba vettük az egyik csomagban 4 a másikban 5db bugyi van.Igy még talán mikor haza megyünk akkor is lesz még belöle.

Nyavajgás.Inkább estére érzem jobban,hogy kicsit nyavajgos vagyok.De igazából nincsenek olyan komoly panacsaim.A gyomorsavam sem bánt.De azt a fini kamillateának tudom be. :P

Keményedéseim viszont vannak igen gyakram.Estére néha még görcsöl is.Jövöhéten mikor megint kell menni a dokihoz mondom is neki.Igaz mi a 38-dik hétre várjuk Dávid babát.Addig remélem türelmesen vár még. :P

A mellszivót még nem sterilizáltam mert a kórházban ahová megyek ott van beépitett mellszívó.Igy az enyémre csak akkor lesz szükség ha hazajövünk.

Fcicus irigyellek kicsit,hogy ilyen jóizüen tudsz enni.Nekem sokszor fejben kell tartanom,hogy hoppá most sem ettem és kéne. :shock: mert baj lesz.Eddig 9kg sikerült felszednem.

Nem tudom ti,hogy vagytok vele de én már nagyon várom,hogy mikor mehettünk a kórházba mert RIADÓ van.Persze egy kis izgalom van bennem de már nagyon várom.

Kia nem tudom napra pontosan mikor mozdult meg a babó.De olyan 12 hét környékén.Mondták,hogy a többedik terhességnél már könyebben észre veszi az ember.De igy akkor nekem nem is lehet megmondani,hogy mikor akar jönni. :roll:

Niki sajnálom,hogy ennyire oda van a derekad.Nekem a hátsimi jön be nagyon.Páromnak szoktam mondani tusolás után,hogy kenje be testápoloval a hátam.Nagyon szeretem.

Bocsi ha kihagytam valakit.

Ki tud az eltüntekröl valamit?Tini-röl és a többiek.Lehet,hogy már babáznak? :D

Mindenkinek szép hétvégét.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!
Szóval még ma is mindenki egyben van.
Kíváncsi vagyok hogy fog hatni a front a kismamákra majd. Állítólag jövő héten hózápor.. :shock:

Én úgy vagyok ezzel a férjes dologgal, hogy az enyém sem rajong ha panaszkodom. Nyávogni nem szoktam, de néha kitör belőlem..és akkor nem szeretném ha leállítana, mert egyrészt fogalma sincs mi az amit érzünk, másrészt nem vagyok én robot, hogy mindent csendben tűrjek el. Egyébként nem szoktunk ebből gondot csinálni.
Megjegyzem a ffiak nagy része közel van a nagyhalálhoz egy kis nátha esetén is. :wink:

Jelentem a karaácsonyi nagybevásárlás (ajándékok) 1 dolgon kívül letudva.
Azt hiszem karácsony előtt kisebb dolgom is nagyobb lesz mint a vásárolgatás.
Így legalább nyugodt vagyok..

dhbetty
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: