Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok !

Voltunk a doktornéninél.
Zsófi 4420 g és 55 cm :) szóval növögetünk szépen.

Mérés
az elején, amikor még gond volt a szopizásával, akkor mértük mennyit eszik. De mióta kiderült, hoy hetente 300 g felett gyarapodik, azóta csak hetente mérjük itthon. Lassan erről is leállunk és majd havonta a doktornéni méri...

Gyanixi
antibiotikum rögtön ?
én nem értem miért kell egy pici babát rögtön erős gyógyszerrel tömni... nem lehetne megnézetni mással is ?

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Volt egy kis időm és gondoltam leírom végre a szüléstörténetemet, és megosztom veletek is! Elnézést ha kicsit hosszúra sikeredett!
Most csak ezt rakom fel aztán majd még jövök :)

SZÜLÉSTÖRTÉNET:

2007.03.20.

Reggel 10 órára kellett visszamennünk a szokásos CTG-re, amire immáron két naponta jártunk! Tudtam, hogy most a dokim is ott lesz és megvizsgál, és mivel már túlhordtam Kyrát egy hete, nagyon reméltem, hogy most már történni fog valami!
Amikor kijött a doki, közölte, hogy most megvizsgál, de bárhogy is áll a dolog, előre szól, hogy most már itt kell maradnom, mert befektet!...Hát nagyon örültem neki, de ekkor kezdtem el igazán aggódni…tudtam, hogy meg kell szülnöm, de rámtört a para rendesen :D
Na szóval megvizsgált, és hát nem igazán volt megelégedve a dologgal, hisz egy kis előrelépés sem volt tapasztalható a legutóbbi vizsgálatokhoz képest…
Február 26.án még azt mondta, jól haladunk, és hamarosan baba lesz…ott meg is állt a dolog, nem tágultam, nem történt semmi…
Mondta, hogy menjek nyugodtan haza, szedjem össze a dolgaimat, és egy 3-4 óra múlva tud majd befektetni, és megindítani a dolgot…
Hazamentünk, és nagyon idegesen dél körül visszaértünk a kórházba…természetesen őrültek háza volt, minden baba ki akart jönni, tehát mi vártunk, hisz minekünk nem akart megszületni a babánk!
Végül 3kor sikerült bekerülni az egy ágyas szülőszobára és megindították az oxitocin infuziot…3 órán keresztül adagolták nekem, egyre gyorsabban, de semmi nem történt…elvileg voltak fájásaim de én ezeket nem éreztem…aztán mondta a doki este 6-kor, hogy menjek vissza a szobámba, és 8kor jöjjek vissza egy ctg-re, mert valószínűleg kicsit lassabban reagál a dologra, de addigra tuti megindul…hát visszamentem, de mondanom se kell egy deka fájásom nem volt…
Hát ez annyira nem tetszett a dokimnak…nekem se, de nem tudtam mi fog következni!
Mondta, hogy nagy valószínűséggel baj van, mert ez nem normális ahogy reagál (nem reagál) a dologra!
Szóval mondta, hogy sajnos a következő lépés nem lesz kellemes, mert magzatvíz tisztaságot kéne néznie, de mivel majdnem teljesen zárt a méhszáj ez fájdalmas lesz…hát nem volt kellemes az tuti, mondhatni ez volt a szülés legfájdalmasabb része…de nem volt más megoldás, meg kellett tudni, hogy biztonságos-e neki a bent lét, lehet-e még várni, vagy cselekedni kell…
Hát sajnos kiderült, hogy már nem volt tiszta a magzatvíz, hanem zöldes színe volt, úgyhogy azonnali császárt kellett nálam alkalmazni…
Iszonyatosan szomorú lettem…mindenre számítottam, de erre nem…jól ki is sírtam magam…hisz természetes úton akartam szülni, de persze tudtam, erősnek kell lennem, és mindegy milyen áron, de Kyrusnak ki kell kerülnie onnan, mert baja lehet belőle…
Úgyhogy gyorsan előkészítettek, katéter, és minden ami kell, gerincérzéstelenítés, aztán már vágtak is!
A legborzalmasabb az volt, hogy én semmit nem olvastam el a császárról, mert el sem tudtam képzelni, hogy velem az megtörténhet, hogy nem tudom megszülni a lányomat…(hát szóval ezt a hibát ne kövesse el senki)!
Végül 21:11 perckor 3900grammal és 55cm-el végre megszületett a lányom!
Sajnos rögtön elvitték, csak egy pillanatra láthattam…aztán miután felöltöztették visszahozták nekem egy percre, kicsit megnézhettem, megpuszilgathattam, de sajnos csak ennyi, mivel ki voltam kötözve, nem ölelgethettem meg…
Aznap már nem is láthattam…másnap reggel 6-ig kellett várni mire megkaphattam…ez az idő a végtelenségnek tűnt…egy percet se aludtam, csak azt vártam, hogy végre, 9 hónapnyi várakozás, vágyakozás után magamhoz ölelhessem az én csodámat…
Végül másnap reggel megkaptam, és azóta én vagyok a világ legboldogabb mamája!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra
hát nem lehetett könnyű... :(
Emlékszem milyen érzés volt annak idején, mikor az ügyeletes orvos közölte, hogy császár lesz, a toxémia miatt... :shock: :shock:
Szerencsére az orvosom másképp döntött... mivel a szívhang és a magzatvíz rendben vot, burokrepesztés és oxitocin - aztán vártunk.
És Máté kibújt magától...
De végig ott lebegett felettünk a császár lehetősége ...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 

 
 

Hello

Akíra:nekem volt ilyen problémám a kórházban kisebesedett és
úgy jöttünk haza.
Az enyém is vérzett, én szoptattam mert muszály a második hétre helyre jött.Igaz csillagokat láttam és ordítani tudtam volna a fájdalomtól.
A kórházban garmasthannnal kentem.
Itthon csak melltartóbetéttel léteztem mert ami hozzá ért attól rettentően fájt.
Azt mondják hogy a tejcsit ha kifejed és rá kened az gyógyítja.
minnél többet levegőzteds.
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Akira,
köszi a szüléstörténetet. és nam az a lényeg, csaszi, hanem, hogy szép egészséges lányod van!

dojika,
szép kis gyarapodás, ügyesek vagytok!

Ilyen lesz Dalminak, csk ezzel a felirattal: "Dalmi a fedélzeten! Vigyázz rá!"
Kép
Vendég
 


Szioka! :lol:

Akíra nekem is volt ilyen problémám már itthon,hogy vérzett a mellbimbóm. Először én is megijedtem,de aztán felhívtam a dokim,és követtem a tanácsait.
Mindenképpen le kell fejned,és amíg véred,de legjobb,ha 2-3 napig abból nem szoptatod. És kenjed Garmastan kenőccsel,nekem bevált,és szépen helyre is jött a cicim. Azóta semmi probléma nincs.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


pannica, dojika:én sem akartam belenyugodni az antibiotikumba, ezért elmentem ma a bőrgyógyászhoz is és ugyanazt mondta, amit a házio., h egy - két kiütés begyulladt és h nehogy jobban felülfertőződjön.Egyébként nem tudni, h konkrétan mi okozza, már nem eszek tejterméket, fűszereset is kerülöm, de azt mondták diétázzak...kössz, alig eszek.... :roll: :cry:

Kép
gyanixi
 
 


Akira
az a lényeg, hogy egészséges szép babád van.
csatlakozom az előttem szólóok, hoz, nekem is vérzett az elején, garmastan kenőcs, levegőztetés és pici tejet hagyj rajta megszáradni. szerintem a melltartóbetét csak nyomja és nem tud levegőzni.

boszibaba
gábor nagyon helyes a cumis kép a legszebb.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Livi,
Bocsánat, hogy félbehagytam a hozzászólást, de van, hogy Blani napi 20 órát eszik/büfizik.....
Szóval utánanéztem a kétnyelvűségnek és állítólag az a legjobb, ha mindkét szülő más nyelven beszél a gyerekhez, de következetesen mindig, így a kicsi megszokja, hogy más a nyelv, és természetesen ugyanannyi idő alatt mint egyet, megtanulja mindkettőt. Na, de ez nálunk nem megoldható, mert azt a nyelvtant és kiejtést nem érdemes, így néztem babatanfolyamokat is. Rengeteg féle van, már egyéves kortól lehet olyat, hogy heti egy foglalkozás (játszós) + hallgatni kazit.
A nyelvezetet, kiejtést hangsúlyt már magzatkorban tanulják, így Blanival mi rendszeresen hallgattunk/hallgatunk angolt. Későbbre szervezhetnénk idegen nyelvű babás játszóházat mit szólsz?
Már megint egy haláli kép Dalmanóról! Nagyon kis édi, igazi kis tündér! Blani szerintem is nagyon szép, annyira büszke vagyok rá, hogy az már lehet, hogy röhejes.

Kíra,
én a szopival megjártam a 'hadak útját', a vérző cici sem maradt ki. A bimbóvédő nekem sem volt rá megoldás. A Garmastan sem, mert le kell mosni, és zavart, hogy esetleg marad rajta és Blani megeszi. A tejjel kenegetés és levegőztetés jó. Így utólag azt mondom, ne hagyd abba a szoptatást akkor sem, ha csillagokat látsz. Nem fogja lenyelni a vért, de ha igen, akkor sem lesz tőle baja. Tudom, brutálul hangzik.....

Egyébként próbálok "igény szerint" szoptatni, de csak nem elég a tej. Most már nem görcsölök ezen. Amennyi tejci van, megkapja, ha még éhes tápszerrel pótoljuk. Próbáltam úgy növelni a tejmennyiséget, hogy nem kapott tápszert, de csak szenvedés volt mindkettőnknek (sírt, nem tudott aludni, fáradt volt, aztán én is csak bőgtem.....) Most így legalább már tudunk örülni egymásnak, és sokkal kiegyensúlyozottabbak vagyunk.

Gyanixi,
Blani is kiütéses múlt hét óta, de nem kezeljük semmivel, a levegőtől szépen múlik.

Dojika,
szerintem Zsófi szépen fejlődik, a mérlegelés hülyeség. "bocs, nem akarok senkit megbántani, csak besokalltam a méricskéléstől"

Luisa,
kérdeztél a múltkor a járvánnyal kapcsolatban; Remélem azóta már korántsem aktuális és már el is felejtettétek a betegséget. Szóval itt a környezetünkben végigment kétféle vírus egy torokfájós lázzal + hasmenős/hányós. Lekopogom mi Blanival nem voltunk benne, de azért mert el voltunk zárva a világtól. Kemény 3 hét volt, mert Anyukám, aki segített volna, Ő is elkapta mindkettőt, ezért nem jöhetett. (se Tesó, se Sógornő....... szóval senki) Jól vagytok?

Nanett,
Domi nagyon édi ebben a fehér szercsiben, jó hogy közös fotót is tettél fel, helyesek vagytok rajta.
Kistarcsa melyik részén laktatok, (ha nem túl indiszkrét)?

Nika,
Nagyon irigyeltelek, mikor olvastam, hogy Gege már átalussza az éjszakát.... de nem siettetem, nálunk is majd eljön ez is.

Boszibaba,
Gábor annyira kisbabás, hogy meg kell zabálni! Olyan kis törékenynek néz ki a képeken.

Pusza,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Rekanna, es tobbiek a koszmoval kapcsolatban:

http://www.informed.hu/betegsegek/beteg ... _hid=27118

Noahnak is pattis a bore, es a feje... Istenem, szornyu... Remelem alakul most mar. Begyulladt neki, es kaptunk ra cortizon tartalmu kremet, szerencsere csak 3 napig kentem vele, mar rendben van, es most jon a neheze, leszedni olajjal...

Nem hiszem, h. a tejtermek fogyasztasnak lenne koze hozza, bar en sokat fogyasztok. Joghurt, sajt, turokrem szinte mindennap.

Nanett,

Koszi a hozzaszolast a babauszassal kapcs, utana nezek.
Infacolt meg nem adtam Noahnak, igazabol ez az elso alkalom, h. szert kaptunk. Lekopogom, talan alakul a dolog, egesz szepen alszik es mar nem gorcsol egesz nap.

Gondoltam ma rad, hat elegge horror napunk volt... Arra ebredtem hajnalban, h. visit Noah mellettem a torka szakadtabol, majd elcsuklik a hang es fuldoklik. Felkaptam gyors a vallamra, fuldoklik tovabb, utegetem a hatat, semmi. Orran, szajan habos tej jott. Nem kap rendesen levegot, horog... Na mar kesz voltam... Hivtam a mentoket... 10 perc mire kiertek, addigra megnyugodott, de nem ebredt fel. Elettani funkciok OK, tudo, sziv stb, de NEM ebredt fel. Priccoltam hideg vizzel, nem nyitja ki a szemet. Bevittek a korhazba, en meg persze bogomasinakent szoritottam magamhoz Noah-t. Majd a korhazban, a pelenkazon nyitotta ki a szemet...
Minden rendben, bukott alvas kozben, es felrenyelte. Majd annyira kimerult a fuldoklasban, h. nem nyitotta ki a szemet.
Dominal ugye nem volt hasonlo eset???? Mondta a doki, ha nem szoptatnek, irna nekem specko tapszert, gondolom, olyat, mint, amit te adsz Dominak, de hat igy semmit nem lehet tenni.
Nem kivanok hasonlot senkinek...

Akira,
Gyonyoru a kislany! Sajnalom a tortenteket, de lenyeg a lenyeg, Kyra egeszseges, te pedig boldog anyuka vagy!
A cicire azt tudom en is mondani, h. jobb a tejcit rakenni es levegoztetni, mint barmilyen kence, foleg, ha le kell mosni. Lilohoz hasonloan en is feltem volna, h. marad rajta szopizasnal. Nekem csak sebes volt, verezni nem verzett, es 2 het utan elmult. VEGIG szoptattam, nem megoldas abbahagyni. Es lattam csillagokat is.. :( De ket het utan semmi nyoma nem maradt.

Lilo,
Blani gyonyoru! Annyira tetszik a neve meg mindig! Jo valasztas volt!

Zsana,
Noah Gordon? :D Mit ir?

Boszibaba,
A kisfiad tiszta apukaja!!!! Edes!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Dojika,
Te kerdeztel ugye az igeny szerinti szoptatassal kapcs.
A hasfajas nalunk durva. Nem tudom, ha nem igy szoptatnek, lenne-e, szerintem igen, de nem probaltam ki es nem is fogom.
Mindket mellbol szoptatok legtobbszor, de van, h csak 1 kell neki.
2 / 2.5 / max 3 orankent szoptatok, a fiatalember igenyetol fuggoen. Eleg rovidek meg az intervallumok, ejszaka is szinte ez van. Hat bizom benne, h. lesz majd jobb is, de szepen fejlodik nagyon es ez nekem eleg.

Lilo,
Megertelek es tenyleg ne stresszeld magad. Nekem is van, h. ki kell egesziteni a szoptatast, mert egyszeruen nem eleg a tejem, legalabbis ugy tunik. Kb. 3 naponta es ejjel tortenik. Szerencsere ritkan es nagyon keveset ker. Ilyenkor nem lehet mast tenni.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte:nem lehetett semmi,gondolom nagyon megijedtetek.De alényeg,hogy most már jól van!!Én is így szoptatok kb,ma éjjel 2óránként kelt enni.Szerintem nem ettől hasfájós,mert az én porontyom nem az(remélem már nem is lesz).van hogy 3óránként eszik,de van,hogy 1.5óra múlva újra cicin akar lenni.Sokszor csak a szopó mozgás hiányzik neki:így bevetettük a cumit,amit kissebb-nagyobb sikerrel elfogad.

Nika:én is irigyellek ám!!!Bár annyira nem terhes ez a felkeléses dolog,mert 20perc alatt lezajlik minden és édesdeden alszik tovább...

Akíra:Nekem a védőnéni a bepantent javasolta-amit nem kell lemosni!!Bár én azért úgy csináltam,hogy amelyikből szoptattam azt utána bekentem,mert 3 óra alatt felszívódott az!!!De van egy másik krém is aminek most nem jut eszembe a neve de valami természetes faggyú...

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok

Lilo
igen, a mérlegelés elég hülyeség, erre rájöttem én is...
A fiamat sose mértük otthon, csak a tanácsadáson mérték...
Most se akartam, csak az eleső héten Zsófi nem jól szopizott, lemértük egy kölcsön mérlegen és kiderült csak fogyott szegénykém... na megijedtem és elkezdtük mérni (Doktornő kérte) minden evését, hogy eszik-e egyáltalán...
De most már látdzik hogy minden ok., nem nagyon fogom mérni...


Vitte
Na hallod, gondolom, hogy megijedtél... rémisztő lehetett...
Örülök, hogy minden rendben van!

Amúgy mi is úgy 2,5-3 óránként eszünk... ahogy Zsófi igényli. Nálunk nem kell pótolni, bár néha úgy érzem, a bal mellem nem mindig telik meg annyira, ahogy kéne, de szépen belaszik ez után is, max. kicsit előbb kér enni (ekkor szokott 2,5 óra lenni)...

Zsófi ma egy hónapos
(én meg 33 éves :) )

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dojika:boldog hónapnapot és szülinapot!

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska

köszönöm Zsófi nevében is :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Köszönöm szépen a tanácsokat! MIndent meg fogok tenni, hogy szoptathassam az én kis hercegnőmet!
A szüléstörténetből meg egy dolog kimaradt, hogy amikor kivették megtudtuk miért nem jött ki magától...köré volt tekeredve a köldökzsinór, a melkasa köré, és fogva tartotta, nem engette leszállni és behelyezkedni a szülőcsatornába...emiatt lett a túlhordás is!
Na de igen, a lényeg, hogy minden rendben zajlott, és egy egészséges babám van :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


lilo: én sem siettetem de elejétöl fogva a min 5 órát megalussza.Mostmár kicsit többet :) ne aggódj nálatok is el fog jönni ez az idö söt nálunk meg lehet lesz mégigyse :)

Vitte : nem semmi történrt hasonló esetben biztisdan én is kibotultam volna.A lényeg hogy már jól vagytok :)

nika70
Salgótarján
 
 


hello

Kérünk Bencével fotókat!!
Kép

Vitte:hűű! a lényeg hogy jól van!!!

üdv Zsu@Bence

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Lányok, még egy kérdésem lenne, ha tudnátok nekem okosat mondani...
Ti felébresztitek, ha túl sokat alszik? Mert, hogy nálunk ugye totál összevisszaság van még...
Sokszor alszik több mint 5 órát, és azt mondta a védőnő, hogy nem szabad hagyni, max.4 órát!
De én azért gondolom, hogy csak felkelne ha kéne neki hami vagy valami...nem?
Mert hogy ugye van, hogy óránként fenn van, de van hogy 5órát is alszik egybe...szóval nem tudom...
Ti felkeltenétek? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira: nekunk szinte ugyenez volt a problemank Athinaval, nalunk is azert lett csaszar mert kore ketszer magara tekerte a koldokzsinort es nem tudott leszallni. En is tulhordtam. :D Ne bankodj a szules modja miatt, szerintem mindegy hogy szuletnek a babak a lenyeg a vegeredmeny nem igaz? :D Felkeltes: nekem is van, hogy sokaig alszik Athina en egyszer ketszer probaltam felkelteni, de nem sikerult :? szoval hagytam aludni. Sztem ha ehesek ugyis felebrednek, nem lehet bajuk, ha kicsit tovabb alszanak mint 4 ora...

Vitte: uristen biztos nagyon megijedtel en hasonlo esetben nem is tudom mit csinaltam volna. :shock: Orulok, hogy nincs baj!

Dojika: boldog szulinapot es honapfordulot! (Nekem tegnap volt a szulinapom, Athina azzal koszonott fel, hogy babamasszazs utan peluscserenel beteritett szep sarga kakikaval :D )

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Zsu: nagyon tetszik a "vonalzod"!!!!! Bencus olyan kis joltaplat vidam baba rajta :D :D :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Zsu: nagyon tetszik a "vonalzod"!!!!! Bencus olyan kis joltaplalt vidam baba rajta :D :D :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Jól vagyunk,és ma már voltunk a levegőn is pár percet itt az erkélyen. Élvezte nagyon,aludt és néha nyitogatta a szemét is. Szerencsére szép idő is van,meg jól fel is öltöztettem. Ma is 6ig hagyott aludni. Rendes pasi. Na a párom elintézett mindent,és nemsokára folyósítják a családit és a többit.

Méreckedtem és lement 1 kg,tahát már csak 5 van rajtam,de az se nagyon látszik.

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!
Csak éppen benézek, ne haragudjatok, most nem nagyon tudok reagálni a hozzászlásokhoz, nincs időm olvasgatni... :(

A múltkori hasmenésünk elmúlt, de jött újabb, most Smectat adok Laurának, meg le kellett álnom a tej ivással :(, remélem így jobban lesz. Sajna elég keveset eszik mostanában, csak 60-at, de minden étkezésre, és sokat pukizik, illetve kaka is sok van, és nagyon folyós, a minap úgy bekakilt, hogy a haja is olyan lett, szóval vittem a kádba fürödni. :) Hála lázunk nincs, sokat fenn van, sirdogál, és evés közben is, pl ha megette a 60-at utána elkezdi, így nem is eröltetem...

Reméelm hamar túl leszünk ezen, és akkor jövök közétek, drukkoljatok!!! Amúgy volt valakinek ilyen problémája?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Tegnap nem tudtam egyáltalán belépni a babanetre. Más is volt így?

Szóval: a keresztelésért nem kértek pénzt, katolikus szertartású volt, a keresztapa még nincs nálunk megkeresztelve, csak lesz, de nem volt baj. A reformátust nem tudom, hogy zajlik.

Akira, nekem csak bimbóvédővel megy a szoptatás a kis mellbimbóm miatt, de nem jelent a babának gondot. Szerintem még megpróbálhatnád, hátha mégis sikerül használni.


Mérés: valószínű a keresztelési készülődés, idegeskedések ...stb. miatt kevesebb lett a tejem, de NEM VETTEM ÉSZRE és nem volt idő most mérni sem Domit. Szegény hétfőn már olyan éhes volt, hogy ordított és nem tudott aludni semmit. Én meg estig nem jöttem rá, hogy mi a baja. Az utóbbi napokban pedig tápszert sem adtam, mert azt hittem, elég a tejem és már hátha nem bukik annyit. Hihetetlen, hogy milyen hülye voltam. Most muszáj mérnem, mert sajnos pótolnom kell, kevés a tejem. Megrendeltem azt a kapszulát, ha az sem segít, akkor már nem tudok mit kitalálni. Egy csomót sírtam is miatta, nagyon bánt a dolog. Férjecském vígasztal, hogy ez legyen a legnagyobb baj, csak egészséges legyen Domi. De azért rossz érzés.

Akira, így szerencsére a császárral lett egy egészséges szép kislányod!

Nagyon szépek a babák a képeken! Mind olyan édesek!

Lilo, a Penny-Lidl mögötti részen, a Vereckei utcában laktam, szüleim most is ott laknak. És majd egyszer szeretnék újra valahol ott lakni. Te ismerős vagy arra?

Vitte, ez szörnyű, amit leírtál. Még szerencse, hogy minden rendben van most már. Képzelem, mennyire megijedhettél! Ezért is kértem inkább ezt a tápszert, már nem bírtam nézni, hogy állandóan ömlik belőle a kaja, sokszor orrán-száján át. Amikor idegenek látták, mindig szívbajt kaptak, azt hitték, megfullad vagy nagyon rosszul van. Sokat segített ez a tápszer. De gondolom ez nálatok csak egyszeri dolog volt, talán nem kell ez a tápszer.

Remélem, hogy segíteni fognak a szerek és nem fog már annyira fájni Noah pocija.

Bocs, nem bírom ki, felteszek még két képet: Kép Kép

KépKép
nanett
 
 


nanett, nagyon édesek ezek a képek :)
Kis vidám kiegyensúlyozott baba, nagyon édes :)

Boszibaba, hát gratula a gyors súlyvesztéshez :)
Én bevallom nem is mértem még magam azóta, de lehet nem is fogom, mielött rosszul leszek :D
Nagyon édes a kis Gábor :)

Holnap veszünk hasleszorítót, mert nehezen megy vissza a hasam sajnos, kell neki egy kis segítség...de hát ez van, majd csak lesz jobb is :) Cél hogy június közepére, barátnőm esküvőjére rendbe jöjjek annyira, hogy szalonképesen tudjak megjelenni remélhetőleg, már normál méretű nadrágba :D

Tényleg, császárosok, a heg mennyi idő után vállik érzéketlenné? Tehát amikor már totál normálisan lehet mozogni, nem hasogat bele, meg ilyenek!? Vagy ez változó egyéntől függ?
És meddig tartott ez a vérzéses dolog nálatok? Mert, hogy nekem abszolút nincs olyan sok mint amit mondtak, hogy jajj milyen sok és borzasztó lesz...vagy a császár miatt van kevesebb? :roll:
Hogy volt ez nektek?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ja, és a hófordulósoknak és a szülinaposoknak sok boldogságot :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hello Lányok!

Vitte: kirázott a hideg ahogy a sorokat olvastam... remélem, hogy soha többé nem fog ilyen előfordulni! El sem tudom képzelni amin keresztülmentél...
Könyv: Noah Gordon: Sámán nagyon jó kis könyv, de elég vastag. Ki lehetne olvasni pár nap alatt mert olvastatja magát, dehát mikor?

Nanett: Dominika imádnivaló ebben a szerkóban! A tejcsi miatt ne aggódj, az nem segít, és tényleg az a legfontosabb, hogy egészséges legyen, tejjel vagy tápszerrel, mindegy.

Dojka: boldog szülinapot! ja és hónapfordulót! Remélem lesz ünneplés.

Akíra: a lényeg, hogy szerencsésen végződött minden! Még jó hogy nem erőltették a szülést. Mindennek megvan az oka, annak is ha faros egy baba, és annak is ha nem áll be, csak vannak sajna olyan orvosok akik próbálkoznak ennek ellenére. Kyra egyébként nagyon szép formás baba!!! Bálint is ekkora volt csak pár centivel rövidebb.

Nika: örülök, hogy ilyen jó volt az éjszakátok! Csak így tovább! Én nem panaszkodom... :wink: Bálint egy tündér! :lol:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Jaj,mamik! Valamit muszáj megírnom nektek!! :D
Szombaton abban a megtiszteltetésben volt részem :P :P ,hogy élőben is megnézhettem a Baciliviék tündéri kicsi lányát!!! Hát jelentem,Dalmi élőben még szebb,mint a képeken,pedig ott is tünemény!!! És nagyon jó baba volt végig,még a kezemben is bírta egy darabig.. :D Úgyhogy szervezzetek csak babás talit,mert a képek nem adják vissza annyira,milyen tündériek ezek a kis manócskák!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Kép :)))

Bocs csajok, de ezt nem bírtam ki, hogy ne tegyem fel!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


A fenti képhez: éjszakai Manó ruhában, amit Apa választott... :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Rekanna: nem tudom, hogy nekünk koszmónk van e vagy sem, de a fejecskéjén néhol fehéres sárgás, olyan mintha korpás lenne (nem szürke). Mi extraszűz oliva olajjal fürdés előtt bekenjük úgy 1 órával, majd füdéskor finom szivaccsal egy kis felhabosított samponnal, vagy ezzel a gyógyszertári fürdetővel megdörzsikélem, és sokkal jobb! (de azért még van)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Pannica: boldog szülinapot :)

Zsana: Bálint is nagyon édes :9 magyon jól érzi magát :)

Nanett: Dominika is zabálni való kiscsajszi:)

Akíra : én csaszival szültem de nem emlékszem pontossan hogy mikor múlt el a sebhúzódás de kb két hét után már nem is foglalkoztam vele.Legalábbis nekem nem fájt.Vérzés kb 6 hétig tartott de úgy hogy elsö két hétben folyamatosabn volt utána meg két három napig semmi aztán egy adag aztán megint semmi majd megint egy adag.De szerintem mindenkinél más ez.Azt viszont mondták hogy a császárosoknak kevesebb van hiszen minket kiszívtak úgymond kitisztitottak szülés után.

nika70
Salgótarján
 
 


Köszönjük mindketten Zsófival a köszöntéseket, mindenkinek :) Aranyosak vagytok :)

Athina: Neked is boldog születésnapot, így utólag !

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


dojika írta:Köszönjük mindketten Zsófival a köszöntéseket, mindenkinek :) Aranyosak vagytok :)

Athina: Neked is boldog születésnapot, így utólag !


Tiszta hülye vagyok :oops: :? ..
Pannica, neked Boldog szülinapot !!!(pedig nem is ittam semmit :roll: :lol: )

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


barbamami,
:lol: :lol: éédi vagy!!!!
akkor én is elmondom, hogy milyen CSINI KISMAMI Barbamami!!!!!!!!!!!!!!!

rzsana
eeez a kép......jajjj hát valami tünemény...!!! Dalminak is megmutattam és bejött neki a fiad :wink: :wink:

Őzi,
a fürcsi gyakorlatoknál Levi az első "nyakönöntésre" hogy reagált? NEm köhögött, ilyesmi?
Vendég
 


Bacilivi: örülök, hogy Dalminak bejön Bálint! :wink: na, majd meglátjuk mit szólnak egymáshoz élőben... :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana

tündéri ez a kép... olyan édes rajta Bálint...
ha a lányom ezt meglátja :wink: :lol: :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


akíra:nekem egy picit még erzékeny.van hogy a bugyim bántja vagy a nacim cipzárja.de már messze nem olyan rossz mint először volt.Patrik nekem sem akart rendesen kibújni.ő is megált féluton :( !szerencsés vagy hogy ilyen hamar hazaengedtek.mi 10 napot voltunk bent.pedig énis igyekeztem minéll előbb "futni"nekem elvileg 12 órát kellet volna feküdnöm a császi után de mivel az éjjel egyre esett igy csak reggel jöttek.de jobb is volt mert én este kaptam nyugtatót amitől egész jól aludtam.


KÉRDÉS:::::::AKINEK MÁR VOLT BAJA SZÜLÉS UTÁN ANNAK MEDDIG TARTOTT????????MERT NEKEM MA MÁR A NYOLCADIK NAPJA VAN ÉS NEMIGEN AKAR MÚLNI.DOKI AZT MONDTA HA PÉNTEKIG NEM CSÖKKEN DRASZTIKUSAN A MENNYIÉG AKKOR CSINÁL UH-T.HÁT AZT NEM SZERETNÉM UGYHOGY REMÉLEM ADDIGRA LESSZ JAVULÁS!

SZÓVAL VOLT VALAKI IGY??????????

LÉCCI VÁLASZOLJON AKINEK VOLT IJEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kismama18
 
 


akíra:nekem egy picit még erzékeny.van hogy a bugyim bántja vagy a nacim cipzárja.de már messze nem olyan rossz mint először volt.Patrik nekem sem akart rendesen kibújni.ő is megált féluton :( !szerencsés vagy hogy ilyen hamar hazaengedtek.mi 10 napot voltunk bent.pedig énis igyekeztem minéll előbb "futni"nekem elvileg 12 órát kellet volna feküdnöm a császi után de mivel az éjjel egyre esett igy csak reggel jöttek.de jobb is volt mert én este kaptam nyugtatót amitől egész jól aludtam.


KÉRDÉS:::::::AKINEK MÁR VOLT BAJA SZÜLÉS UTÁN ANNAK MEDDIG TARTOTT????????MERT NEKEM MA MÁR A NYOLCADIK NAPJA VAN ÉS NEMIGEN AKAR MÚLNI.DOKI AZT MONDTA HA PÉNTEKIG NEM CSÖKKEN DRASZTIKUSAN A MENNYIÉG AKKOR CSINÁL UH-T.HÁT AZT NEM SZERETNÉM UGYHOGY REMÉLEM ADDIGRA LESSZ JAVULÁS!

SZÓVAL VOLT VALAKI IGY??????????

LÉCCI VÁLASZOLJON AKINEK VOLT IJEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kismama18
 
 


Sziasztok!Van valaki úgy a babájával,hogy az egyik cicin bealszik de azért szívja,csak szerintem nem nyel(így eszik olyan 70et)odaadom neki a másikat és abból is 30-40et bepakol.Már attól félek,hogy nem elég neki a tejem.De én kipróbáltam ha nyomom az 1.számú cicit jön még belőle tejcsi!!!
Jó hülyén írtam le ezt az egészet,remélem értitek a kérdést,mi a megoldás???

R zsana:édi a pindurka,és ez a mosoly...

Tényleg mikor kezdenek el a babák tudatosan mosolyogni???

Nanett a te kisbabád is tündéri!Igen nekem is voltak problémák a belépéssel!

boszibaba:neked is

és mindenki akit kihagytam...

KépKép
vicuska
 
 


Na ime az én kis zabagépem:(állandóan enne) Kép

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy csak így idegenül beírok, Akírának szeretnék gratulálni!!! Nagyon formás kislányod van és a lényeg, hogy egészséges!
Én is csaszival szültem, vérzés kábé már a 3. napra elmúlt szinte, most már egy tisztasági betét is bőven elegendő! Ez azért van, mert csaszi közben midnent jól kiszívnak és kitörölgetnek, míg hüvelyi szülésnél ezt nem tehetik meg.
Kisebesedett mellbimbóban is szakértő vagyok, két hét alatt kétszer is átéltem és még két mellgyulladást is! :( Nekem a legjobban az jött be, hogy anyatejjel kenegettem és folyton szabadon hagytam. Lehet, hgoy rosszul teszed mellre a babát, azért sebes. Én azóta is csak bimbóvédővel tudok szoptatni, egyrészt azért, mert nagyon félek már pszichésen is a fájdalomtól, másrészt pedig szerintem kicsi a mellbimbóm. Szerintem is próbáld ki, max. nem jön be!

Lányok, mégegyszer bocs a belekotyogásért!!!
Ja, nagyon aranyosak a babák! :D :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 



Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap szórakozott a net,és nem tudtam már benézni.
Tegnap a párom később ment dolgozni,mert ment intézni a babának a TAJ kártyát,majd a munkahelyemre és az önkormányzathoz.

Mindent egész hamar elintézett,és ma már folyósították is az egyszeri anyaságit. A családit majd a TGYÁS-al utalják 6-án. Még ezen kívül nagy öröm ért bennünket,hiszn megtudtuk,hogy a lakás után az adóból nagyon szép összeget kapunk vissza. Már tavaly is elég szép volt ez az összeg,de most sokkal több lesz. Meg lesz a helye az biztos!

Még majd ADÓ kártyát kell elintézni a babának a Babakötvény miatt,és akkor azt is megkapja,valamint havonta majd rakunk is neki rá pénzt.

Mai képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


boszibaba,
mi az a laksból vissza adó? jól hangzik, csak nem értem hoigysmiért kaptok vissza pénzt?? én vagyok lemaradva? :oops: :oops:
Egyébként nagyon édi a kicsi fiad!!

vitte,
aaatyaég...hát nem lettem volna a helyedben!! borzasztó lehetett!!!! lényeg, hogy gyermeked tökéletesen jól van!!!!!csak gondolom elég sokkoló volt... :?

rzsana,
fiadra sokan pálYáznak már úgylátom... :lol: :lol: GYőzzön a jobbik :wink: :lol:

kismama,
az első menzesz nekem is jó bőséges volt és tovább tartott mint régen( most 7-8 napig, régen 4-5 nap) Ha nemmúlik mindenképp nézesd meg magad.

Lilo,
az angol babaklub jó ötlet, csak a bej, hog yaz én angolom ...hát azt inkább hagyjuk... VAgyis én nem akarok Dalmihoz angolul beszélni. Vagy hogy képzelted el a dolgot? Egyébként merre laksz?

barbamami,
megkptam elileket privit is.... Igyekszem válaszolni!!!!!!! :oops: :D
Vendég
 


Bacivili lakáshitelünk van,és abból évente mindig kapunk vissza nem keveset! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


boszibaba, :lol:
mi is most veszünk fel lakáshitelt. eláruld, hogy működik ez?
Vendég
 


Sziasztok !

Most jöttünk meg a kórházból a hasi- és koponya UH-ról.
Gyorsan végeztünk, Zsófi átaludta az egészet (még induláskor bealudt a kocsiba és hazáig aludt).
Minden rendben van, a doktornéni azt mondta nagyon szép baba :)

Boszibaba
Nagyon édes a kisfiad :)

Anyasági: na én tegnap jól berágtam a kincstáron... :twisted: A férjem elment intézni, a internetről a kincstár honlapjáról töltöttül le az adatlapot és hogy mi kell mellé... erre egész másokat kértek :shock: Mikor a férjem rákérdezett, hogy akkor most hogy van ez, akkor persze nem volt válasz...
De szerencsére nem kell újra bemennie, elég ha elfaxoljuk a hiányzó papírt...

Vicuska
Nekem is kb. 15-20 perc intenzív szopi után bealszik a lány... ilyenkor büfizünk egyet, várok vele egy kicsit. Akkor felébred és ilyenkor visszarakom ugyanarra a cicire, és még 5-10 percet szopizik.
Egyébként jobb ha csak egy ciciből esznek (ha van elég tej, persze), mert az elején csak híg tej jön, ez oltja a szomjat és később jön a sűrű, laktató tej. És ha ezt nem szívja ki, hanem a másikra rakjuk, akkor megint csak a hígat issza ...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


bacilivi írta:boszibaba, :lol:
mi is most veszünk fel lakáshitelt. eláruld, hogy működik ez?


nem akarlak elkeseríteni, de azt hiszem az idén felévetekre már nem jár... csak a régebbiekre. Nekünk is még azért jár...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: