Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszifül!

Az tuti, hogy ártani nem árt a magne B-6:)
Bár én nem szedem, de csak azért nem, mert ilyen jellegű panaszaim nincsenek. Néha egy kis húzást, esetleg szurkálást érzek a pocimban, de nem vészes.

Zeze, Mona!

Azért kell nekik apuka munkahelye, meg iskolai végzettsége is, mert osztályoznak minket. Mi pl. a lehető legjobb osztályzatot kaptuk, mert mindketten diplomások vagyunk és rendelkezünk saját lakással.. :roll:
De szerintem ez akkora hülyeség! Attól, hogy valakinek 2 diplomája van, még lehet hatalmas tahó és rettenetes szülő, míg 8 általánossal is lehet valaki a világ legjobb anyukája... Na, erről ennyit.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Ez az oldal nagyon szupi!!!

A táblázat is nagyon tetszik. Én Bp-i vagyok és 32 éves. Próbálkozásról nagyon nem beszélhetek mert nekem ugye egyből össze jött, tehát írjuk be a 2006 novembert. Köszi.

Has szurkálás. Normális. A méh növekedését jelzi. Én legalábbis úgy tudom. Nem összekeverendő a görcsökkel, mert az nem jó. A hétvégén nekem is volt egy égtelen hosszú ideig tartó és fájdalmas has szurkálásom. Aludni sem nagyon tudtam. Elvileg a méhlepény ebben az időben veszi át a sárgatest hormon szerepét és ez akár fájdalommal is járhat. Na de az öröm, hogy innentől kiesebb a vetélés kockázata.

Magzatmozgás. Szerintem én is érzem. Nem a rugdosódást hanem úgy mozog az egés belsőm. Mintha megrázkódna a méhem amikor a picurka ugrik egyet. Azt hittem csak én vagyok ilyen csodabogár, hogy ilyen korán érzem már.

Külön szoba sztori: Örülök, hogy nem csak az én kicsilányom problémás eset. Számomra nagyon nehéz volt elfogadni, hogy fél egyedül. Mármint belsőleg. Meggyőződésem volt, hogy én rontottam el valamit. De amúgy meg nagyon ragaszkodó, félénk kis természet tehát érthető, hogy éjjel sem akar egyedül lenni. A nagyobbik lányom pont az ellenkezője volt. Úgyhogy most már azt mondom figyelni kell a gyerek jelzéseit ő elárulja, hogy szeretné-e külön tölteni az éjszakát a mamájától. Mellesleg az éjszakai hancúrozás nekünk így sem jelent gondot. Nem ébred föl, biztonságban érzi magát a közelünkben.

Köszi! Hogy szóltatok az adóról, mert én nem tudtam róla. Utána is járok. Bár én most gyesen vagyok, abból nem jár vissza semmi.

Szép napot! Olyan szép idő van kint!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Franciska! Ez tök érdekes, mert tőlem csak azt kérdezte hogy milyen munkakörben dolgozom, és a párom milyen munkakörben dolgozik. A házról még említést sem tett.......
Azért szerencsére jó a védőnőm. Tájamra sem néz. :) Én meg nem tudok menni hozzá, mert 20km-ert utazom a munkahelyre, a védőnéni meg otthon van, szabit meg azért a 20 percért nem veszek ki. Majd megkeres ha akar.
Érdekes hogy más kismamikra meg úgy rá van némelyik szállva mint egy pióca..... :lol: :lol: Nem is tudom melyik a jobb.......
Majd az lesz a frankó, mikor kiakasztanak, hogy nem szopizott a kicsi eleget ( nincs a megfelelő gramm), hogy úr isten, nincs súlya, most mi lesz, stb...............Na tudnék erről mit mesélni :cry: . ...... A szerencsétlen kismama meg stresszel hogy öt milivel többet egyen a gyerek.... Hát nem az a lényeg hogy egyen? Ha elég neki kiköpi nem??? Vagy erőszakolni kell??? Tapasztalt kismamik mi a vélemény erről?????

Akkor nyugi van, szedem a Magne B6-ot. Ha ártani nem árt....... :lol:
Puszi nektek
Nyusz
nyuszifülû
 
 

 
 

Franciska!

A baba mozgásáról kérdeztél délelőtt. Én Tomit a 20. héten éreztem először, Bazsót pedig a 18. hét körül. Legalábbis akkor tudatosodott bennem. Előtte pár hétig már voltak hasonló érzések, de nekem terhesség alatt állandóan "mocorognak" a beleim :oops: és nem könnyű a kettőt megkülönböztetni. Én is érzek pár napja vmi mocorgásfélét a pociból, de szerintem nálam ezek még mindig csak bélmozgások, hisz tegnap töltöttem a 13. hetet. Már nagyon várom, hogy megérezzem az igazi babamozgást!

Lányok, én nem veszek kismamanacit, hanem inkább 1-2-3 számmal nagyobb rendes nacikat, melyeket szülés után is tudok hordani. Én amikor Tomit vártam - ő szeptemberi - kora tavasszal összevásároltam pár kismamanacit, aztán beállt a jó idő és nem tudtam őket kihasználni, pedig borsos áruk volt. Szülés után meg újra le kellett cserélni a gatyókat, mert kismamanacit mégsem hordhattam, a régiekbe meg nem fértem bele. Így találtam ki azt a pénztárcakímélő megoldást, hogy nagyobb méretű nadrágokkal kihúzom tavasz végéig, azokat szülés után is tudom hordani, nyárra meg szerintem könnyű kismamáknak is megfelelő rucikat találni, melyek kis átalakítással esetleg következő nyáron is hordhatók. (Nálam nagyon valószínű, hogy a következő nyáron is valamivel nagyobb méret kell még. )

A betegeknek jobbulást!
bee73
 
 


adókedvezmény már nincs:(
3 gyerek után van vmi, de az ami volt, hogy a terhesség 91. napja után jár, már nincs. brühü...
(ugye erről volt szó, csak ahogy így átfutottam amiket írtatok)
dimet
 
 


Képzeljétek ma van egy éve, hogy a "megint megjött" topikosok találkoztak. Raktak fel képeket, szerintem ez nagyon jó. :D

Kép
mona76
 
 


Bebi!

Én is gyesen vagyok, így a kedvezményt a férjem tudja érvényesíteni. A családi kedvezmény a 3 v. több gyerekes családoknak jár és a 91. napot betöltött magzat már beleszámít.

Nyuszifülű!

Már említettem, hogy az én védőnőm nagyon rendes. Az tény, hogy kissé sokallom a látogatásokat , eddig 2-szer volt, de a 16. hét előtt újra jönni akar. Nekem jobb volna, ha én mehetnék amikor bajom van, de nekik kötelező jönni szerintem minden hónapban. Legalábbis itt nálunk. Sőt, alá is kell írnom mindig egy papírt, hogy tényleg volt, és véleményezni kell a munkáját. Biztos van olyan védőnő, aki feleslegesen stresszeli a kismamákat. Szerencsére nálunk ez nem így van. Én stresszeltem magam, ő meg mindig lenyugtatott. Védőnője válogatja. Ha a tiéd olyan stresszelős típus, szerintem ne foglalkozz vele.
A Magne B6-ot én is szedem az elejétől fogva a görcsölések miatt. Mostanra csökkentettem az adagot napi 1-2-szer 1-re.

Lányok, ti szedtek valami plusz kálciumot? Én nagy tejimádó voltam, de hetek óta mindenféle tejterméket kihányok. Lehet, hogy kellene valami pótlás?
bee73
 
 


Nyuszifülű,

én sem hánytam egyszer sem, és egészen jól érzem így magam. :) Ne aggódj, ismerek másokat is, akik így vannak-voltak vele, ettől még nagyon is normális esetek, és a babák is életerősek. :wink: Ja, és hogy fiú-e vagy lány, ha hányunk? Az unokahúgom is most vár babát, egyszer sem hányt – és fiú lesz. A családon belül még valaki vár babát, durván végighányta az első három hónapot – és fiú lesz. Na, ezt bogozzátok ki! :D

Jucu,

az a kismamaruhás honlap, amelyet most is ajánlottál, tényleg nagyon jó. Azóta én is rendeltem két nadrágot, épp ma vettem át a csomagot, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Szépen dolgozik a lány, és jó minőségű anyagokból varr, ráadásul megfizethető áron szóval én is mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ez a védőnődolog is érdekes, szerintem még nem találtunk kettőt, aki ugyanúgy csinálná. Az enyém, azt hiszem, az arany középút. Egyszer időpontra mentem hozzá, egyszer meg ő volt, aztán legközelebb csak február második felében kell jelentkeznem, akkor is én megyek. Szóval lelkiismeretes, de nem lihegi túl. És nem kellett aláírnom, hogy itt járt, meg véleményeznem sem kellett – legalábbis egyelőre. Persze lehet, hogy azért, mert ő a kerületben a főnök. :wink:

italoman
 
 


Hello Kismamik!

Bejelentettem!
Nagyon rendes volt a főnök, azzal kezdte, hogy "Na mi nyomja a lelkem?" Végig mosolygott, meg gratulált, cuki volt mert teljesen belefeledkezett, a végén jutott eszébe, hogy akkor most mi is lesz.
Mondtam, hogy jól vagyok, meg ha továbbra is ilyen jól vagyok, akkor maradok április-májusig.

Nyuszifülű! Boldog szülinapot! Nekem is tegnap volt! Úgy látszik a febr. 11 szerencsés, én sem hánytam még egyszer sem. Hasszurkálásom nekem is van, de én nem szedtem eddig még semmit, mert enyhén éreztem. De én is úgy tudom, hogy a növekedéstől van.

Jó sokat írtatok! Szupi!

Kép
nap12
 
 


Sziasztok

Ildi

Örülök,hogy neked is sikerült venned a Krisztinél kismamicuccokat.
Én majd tavasszal szeretnék venni még.Most még hála jók,bár hosszú távon kényelmetlenek a gatyáim.
Amit varrattam kicsit nagy lett ,mert vszínű átalakultam vagy nem tudom, így beszéltem Krisztivel és bevesz belőle.

Ezt az adókedvezmény dolgot holnap én is megkérdezem ,mert barinőmék nem tudták igénybevenni ,mert férje minimálnál kicsivel magasabbra volt bejelentve,de nem volt elég a kedvezmény érvényesítésére.Fura ,hogy mindent elvesznek a gyerekes családoktól.:(

Kép

Kép
jucu
 
 


Köszi Csajszik!

Nem, a védőnőm normális,nem azzal volt nekem bajom, hanem a barátnőmnek nemrég született kisbabája, és már a kórházban kezdték neki a tej mennyiség milyen fontos, mérték állandóan a gyerek súlyát, teljesen stresszben volt szerencsétlet. Sőt volt olyan hogy szopás után kisebb volt a súlya mint előtte nap. Na ehhez varjunk gombot. A gáz az volt, hogy már a kórházba ba..tatták, hogy tej tej tej, nyomja nyomja neki, ez milyen fontos stb,,,aztán otthon a védőnője folytatta, ő meg járt hozzá, és csesztette folyamatosan, hogy sokkal több tejet kell a gyereknek inni, ilyen korban ennyi meg annyi kell......stb.....szóval képzeljétek hozzá. Szerencsétlen a végén már minden sz.-al foglalkozott, csak azzal nem hogy élvezze az anyaságot, és ismerkedjen a pici fiával. Úgyis annyit eszik amennyit akar nem? Vagy tömni kell az a szerencsétlent,???? Na :oops: :oops: Jajjj S'tenem :oops: :oops: Na jól kikeltem magamból. Ne haragudjatok rám, de úgy fel tudom magam húzni ilyen hülye embereken. Minket sem méregettek óránként......
Na kidühöngtem magam....... :oops: :oops: Csak hogy a védőnők mennyire mások.......
Azért reméljük mindenkinek jó lesz....
Tényleg: a kiskönyvbe a védőnő pecsétel vagy a doki???? Hogy van ez??? Ha magánrendelésre megyek ott is pecsétel bele???
Napi egy szem MagneB6 olyan mint bikának a tangó??? Nem mertem eddig többet beszedni....
Nap 12! Örülök hogy pozitívan fogadtak! Na látod! :lol: :lol: :lol:
Italoman ezt a fiús dolgot én is hallottam már. Hát ki tudja. Azt is hallottam hogy annak is fiú lesz aki telibe kapja a pé-t. :):):)
Én nem tudom. Passsz. Azon csodálkozom hogy egyáltlán volt peteérésem :shock:
Jajajajaj mennem kell!!
Pusz pusz pusz
Jó dumcsizást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nyusz
nyuszifülû
 
 


sziasztok!

Olvasgatlak ám Titeket, és örülök, hogy mindenki jól van! Nekem most nagyon nyugiban van a babócám, a 2-at ilyenkor már éreztem!:( De csak nincs gond!
Szóval írni nem nagyon tudok most, elég rossz paszban vagyok! az építkezésen is mindig csak gond van, most pld befalazták a konyhánk ajtaját! Na persze ezen már csak nevetni tudtunk!

Én is rendeltem kismamagatyót, ma utaltuk a pénzt, remélem nekem is bejön majd, mert már melegítőben járok....meg szoknyában, amit utálok! De mst tényleg ez a legkisebb gondom!

Mona: bevésnél engem is a táblázatba. Nekünk is első hónapban jött össze, ugyhogy 2006. október-től próbálkoztunk. 30 éves vagyok és tökölön lakunk. Remélhetőleg augusztus 13-án fogok szülni...nem tudom mi kell még a táblázatba...3. gyerkőc lesz!

Vigyázzatok magatokra!
Judit

mamiblue
 
 


A BIZTOSÍTOTT SZÜLŐT MEGILLETŐ ELLÁTÁSOK

Családi adókedvezmény (adóköteles jövedelem esetén)

Családi adókedvezményt vehet igénybe a gyermeket saját háztartásában nevelő szülő, nevelőszülő, gyám, aki a gyermek után családi pótlékban részesül, a várandós nő, vagy a vele közös háztartásban élő házastársa a terhesség 91. napjától. Ennek feltétele, hogy az adókedvezményt érvényesíteni is tudják, tehát olyan jövedelemmel rendelkezzenek a szülők vagy a leendő szülők, amely lehetővé teszi az adókedvezmény levonását a személyi jövedelemadóból. Akik nem rendelkeznek olyan jövedelemmel, amelyből a kedvezmény az adózás során levonható, ezzel a lehetőséggel nem tudnak élni.

Ezt írta a könyvelő nekem a családi adókedvezményről.

Kép

Kép
jucu
 
 


Jucu és mindenki más!

Csak, hogy tisztázzuk a témát: családi adókedvezmény már csak a 3 gyermeket vagy ennél többet nevelőknek jár, az első, második után nem jár, mert azt elvileg beépítették a családi pótlékba.
Ugye így van?

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Franciska!

Igen, így van.
Jó az új vonalzód!
bee73
 
 


Sziasztok!

Ma aztán volt termés, győztem elolvasni.

Nyuszifülű és Nap: így utólag is boldog születésnapot kívánok mindkettőtöknek.

Mona: én jövő héten szerdán, vagyis 21-én megyek AFP-re 7:30-ra. Szerencsére ezen terhesség alkalmával ez lesz az első vérvétel.

Védőnő: eddig én is egyszer voltam nála, és egyszer volt ő nálunk. Nekem azt mondta, hogy majd akkor menjek, ha már lesznek eredményeim, tehát most kb. 2 hétig nem is megyek hozzá. Amúgy is dolgozom, néha már olyan ciki elkéretőzni.

De az előző védőnőmmel kapcsolatban leírok egy esetet: egyszer jött meglátogatni a Márkot és egy picit pöttyös volt az arca. Kikérdezett, hogy mit ettem, ittam előtte. Mit tudtam már én, mondtam, hogy ittam tejet stb. Na ekkor ráfogta, hogy allergiás a tejre, amit természetesen a doktornőnek is továbbadott. Egyszer csak kevés volt a tejem (2,5 hónapos volt a Márk), és mivel már előtte kitalálták, hogy allergiás a tehéntejre, ezért más anyukától nem kaphattam anyatejet (nem lehet ellenőrizni, hogy mit eszik, iszik), főzelékkel kellett pótolnom (kezdetben alma és krumpli), aztán egyszer csak felírt egy szója alapú tápszert a doktornő, azt itta a Márk. 3 hónaposan a doktornő beutalta a Márkot vérvételre, hogy megvizsgálják van-e tejallergiája. Szegény pici Márkot nekem kellett lefognom és a fejéből vettek vért. Szörnyű volt, remegtem mint a kocsonya, nagyon sajnáltam. Mikor mentünk az eredményért megkérdeztem az allergológus doktornőt az eredményről, mondta hogy negatív, de ez "álnegatív is lehet", mivel amíg nem találkozott a szervezet az allergiát kiváltó anyaggal, addig nem is termel ellenanyagot. Na ezen nagyon bepöccentem, szegény szerencsétlen gyereknek milyen kínokat kellett kiállnia egy olyan vizsgálatért, aminek semmi értelme!!! Felháborító!!! Amikor már nagyobb volt a Márk, titokban adtam neki a tejpépet, és a Milumil 3 tápszert, nem mertem megmondani a védőnőnek. Egyszer pont akkor jött, amikor tejpéppel etettem, csengetett, de én nem nyitottam ki az ajtót, tudtam, hogy ő az, a Márknak mutattam, hogy ne pisszenjen, nagyon aranyos volt, nem buktatott le! Szóval ennyit a védőnőről.

Ez egy kicsit hosszú lett, bocsika!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Franciska!

Igen igazad van tudom én is!

Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Reggel túl estem a vérvételen, de úgy vettem észre, hogy Győrben újítottak, mivel minden kismama 15+0 vagy 1,2 napos volt, és már nem kettőt szűrnek, hanem hármat. Nem tudom biztire, de Down-kór, kromoszóma és genetikailag.
Ja és nálunk csak az megy genetikai uh-ra, akinek nem jó az eredmény.

Fürdés: én pl. nem merek elmenni, mert sajnos nagyon gyorsan összetudok szedni bacikat!!!

Hányás: ez is nagyon érdekes téma, az első terhességem alatt semmi, még egy émelygés sem volt, se szédülés semmi, ha nem látom az uh-on és a pocakom nem kezd el gömbölyödni, akkor el sem hiszem, hogy terhes vagyok... Szept. 15-ig dolgoztam és okt. 9-én született a Gergőm. FIÚ és nagyon stramm kölyök, ráadásul 2 óra alatt megszületett!!!!
Most viszont nagyon sokszor voltam rosszul és hánytam is többször. 2kg fogytam is, de már 1 visszajött. Valószínű, hogy az ikrek jobban megviselnek...

Kép
Kép
times
 
 


Hali mindenki!
Ma nagyon jól nyomjátok mire a végére értem elfelejtettem kinek mit akartam írni.
Képzeljétek nekem ma nem szurkálásom volt, az is szokott ritkán hanem a bal forgóm, vagy csípőm, vagy valahol a jobb fenékcsontom tájékán tompán sajog és húzom a jobb lában. Volt ilyen már csak későbbi terhességi állapotomban jött elő már most vándorol szélesebbre a medencecsontom vagy mi lehet szerintetek?
Mamiblue: Együttérzek veled az építkezésel kapcsolatban mi készen vettünk egy kompromisszum házat, mert szerintem a férjemmel elváltunk volna mire a végére értünk volna az építkezésnek:-) Kitartás és türelem neked most a legkevésbé sem szabad ez miatt idegeskedni attól nem készül el sem jobban sem gyorsabban.
Szerdára kaptam időpontot dokimhoz szorítsatok, hogy minden rendben legyen.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Eszembe jutott miket akartam írni!
Nyuszifülű azt hiszem te írtad a fürdést. Mi most megyünk valahova üdülési csekkel, de csak Linda miatt megyünk fürdőhelyre én is nagyon kívánom, de nem kockáztatok meg semmi extra bacilelőhelyet. De ezt mindenki beszélje meg magával és az orvosával ez csak az én döntésem.

Hányás: Azt hittem, hogy vége a hányós időszaknak igazából csak párszor fordult elő még a legelején.De vasárnap gyanútlanul ültem a fotelban és alig értem ki a mosdóig egy naaagyon finom ringlószilva volt a bűnös és az áldozat is egyben. szóval mindig résen kell lennünk.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Szia Zeze!

Sajnos nekem is vannak hasonló problémáim, kb. másfél hónapja volt egy idegbecsipődésem, két napig mozdulni sem tudtam, aztán szerencsére egy hét múlva már jobb volt, de most meg, ha sokat állok, vagy ülök, akkor nekem is kb. olyan helyen fájhat, mint neked, szerdán a babaklubba találkozom a védőnővel, majd megkérdem tőle, remélem ez nem azt jelenti, hogy teljesen a végig így fog fájni....

Kép
Kép
times
 
 


Lányok, a sok fájásról meg nyavalyáról jut eszembe: ti hogy álltok a testmozgással? Nekem a védőnő azt mondta, a 12. hétig inkább ne csináljak semmit (gondolom, ez jogos is), de most már eltelt a 13. is, úgyhogy azt hiszem, a héten megpróbálok felderíteni valami terhestornát. Merthogy már nagyon rozsdásnak érzem magam, túl sokat ülök egész nap. Ti ezt hogyan oldjátok meg?

italoman
 
 


Zeze!
Szilváról: alapállapotban sosem eszem szilvát, nemigen szeretem. DE most minden este megeszek még fagyosan 5-6 szem szilvát a mélyhűtőből, nagyon jól esik és a hidegrázást is mintha enyhítené :)
Benivel egyfolytában ananászkonzervet ettem. :D
Igazából leginkább fagyasztott cseresznyét kívánnék, de az egész városban sehol nem lehet kapni...
Nektek nincsenek ilyen "kívánós" dolgaitok?

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Most találtam meg ezt a topikot. Csatlakozhatok hozzátok? Egyelőre nem olvastam még semmit ebből a topikból, csak beazonosítottam, hogy ide tartozom, de majd bepótolom a dolgot :oops: .
Augusztus 22-re várom a 2. babámat. Kicsi fiam, Gergő, már lassan, lassan 2 és fél éves lesz.
Most pénteken voltam 12 hetes UH-n. Zsebibabámmal minden rendben van, gyönyörűen fejlődik. Nagyon jó volt látni a képernyőn az igő-mozgó csemetémet. :)
Egyelőre csak ennyit írok, mert már kezdek nagyon fáradt lenni, de majd holnap jövök.

Sziasztok!

Eszter

miniliza
 
 
 


Italoman!

Mondjuk én nem ülök sokat, mert hacsak nem esik az eső, ált. 2 órát játszóterezünk, vagy mászkálunk Benussal, s ha sikerül, délután is megyünk.
Ennek ellenére nemsokára szeretnék terhestornára járni, nálunk hetente 2* van, de csak az egyikre tudok majd néha elmenni.
Szerintem nagyon fontos, mert pl. itt a csajszi, aki nagyon jó fej :D , nagy hangsúlyt fektet a vajúdás közbeni légzéstechnikák tanítására, ami nekem nagyon sokat jelentett, ezzel vészeltem át és bírtam jól az egészet. Meg intimtornát is szokott belevinni, ami megint nagyon hasznos dolog.
Szóval, ha van a közeletekben, próbáljátok ki szerintem.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Szia Miniliza!

Üdv. köztünk!!!!

Most látom a vonalzódon, hogy első gyermekünket 2 nap különbséggel hoztuk a világra, sőt a te kis fiad Gergely, az enyém pedig Gergő!!!!

És majdnem a második bébink is egyidőben érkezik, névválasztáson gondolkoztatok már??? Hátha megint együtt választunk!!!

Kép
Kép
times
 
 


Üdv, Miniliza! :)

Franciska,

én is olyat néztem ki itt Pesten, ahol tanítanak légzéstechnikát is. A felkapott konditermek, ahol úgy mellékesen esetleg van néha terhestorna is, valahogy nem szimpik. De az sem mellékes, hogy azon a helyen, amelyet találtam, gyógytornászok dolgoznak, és kizárólag egészségügyi jellegű tornák vannak, a terhestorna pedig a fő szakterületük. Szóval a héten elmegyek feltérképezni. :wink:

italoman
 
 


Sziasztok!

Közben nem bírtam ki, és ahelyett, hogy elmentem volna aludni, inkább végigolvastam az utolsó oldalt, + bekukkantottam az előzőre is, láttam a táblát is.

Times! Ez nekem is feltűnt, hogy gyermekeink kora és neve is szinte azonos. Zsebibaba nevén most még nagyon gondolkodom, és nem tudom, miért, de ösztönösen lányneveket keresgélek. Amikor Gergőt vártam, eszembe nem jutott lányneveken gondolkodni, a Gergely pedig adott volt, mert egész kis óvodás korom óta ez volt a kedvenc nevem. Jelenleg abszolút nincs fiúnév a tarsolyomban, lánynévből pedig 2 van, ami nagyon tetszik: Noémi és Júlia.
Hányinger: a 6. hét óta ezerrel émelygek, nem is nagyon tudom elképzelni, hogy egyszer vége lesz ennek az időszaknak. Hála istennek róka koma csak egy-két alkalommal látogatott meg.
Védőnő kérdés: én nagyon jóban vagyok vele. Ha bármi bajom van, bármikor megkereshetem, felhívhatom, mindig meg szokott nyugtatni, amikor parázok valamin. Nem jár a nyakamra, csak akkor volt nálunk 3-4 alkalommal, amikor Gergő még nagyon pici volt. Mondjuk szülés után úgy éreztem, hogy egy kicsit túlzásba vitte, a szoptatás gyakoriságát. Kötelező volt két óránként szoptatnom, mert hogy korábban, kis súllyal született, ráadásul nagyon besárgult. De hála istennek csak 3-4 napig tartott, amíg ilyen szigorúan vette a dolgokat, mert utána Gergő elkapta a fonalat, és fantasztikus mennyiségeket evett egyszerre. Nem is volt vele soha probléma.
Na most már eldugulok. Megyek aludni. Jó éjszakát mindenkinek.

Sziasztok!

Eszter

miniliza
 
 
 


Sziasztok lányok!

Eszter, üdv. a csapatban! :lol:

Képzeljétek, olyan furcsát álmodtam, hogy muszáj leírnom. Álmomban már nagy pocim volt, és a Babucitól mintha csak a hasfal vékony bőre választott volna el. Ha megkértem, hogy simuljon a pofikájával a pocihoz, érezhettem az arcvonásait, meg tudtam simogatni. Olyan hihetetlenül valóságosnak tűnt az egész! Ja, és azt álmodtam, hogy kislány. Persze, mi mást álmodhatnék, amikor lassan 10 éve vágyom egy kislányra? Bárcsak igaz lenne! Mondjuk Tominak is megálmodtam a nemét, még mielőtt az uh kimutatta volna, pedig őt is kislánynak vártam/vártuk. Hátha....

Franciska!

Nálam furcsa ez a kívánósság. Csupa olyan dolgot kívánok meg, amit utána kihányok. Főleg gyümölcsöket. A napokban kiwit ettem volna nagyon, 10 percen belül visszajött. Ugyanígy jártam a banánnal és körtével. Úgy innék tejet is, meg imádom az őszibarackos-müzlis Activiát, de rögtön visszajön. Olyan bosszantó! Tegnap 3-szor vacsoráztam, mert az első kettő nem akart bennmaradni, éhesen meg nem jó lefeküdni, mert éjfélkor már korog a poci.

Zeze!

Tomival a 15. hét körül jártam, amikor valami becsípődésem volt, mentem az utcán és egyszer csak nem tudtam lépni, megmozdítani a jobb lábam. A doki szerint a babó nyomott vmi ideget, elég gyakran előfordul a terhesség alatt. Hetekig tartott, aztán szerencsére ahogy jött, el is múlt. Remélem neked is elmúlik minél hamarabb.

Megyek, mert sohasem készül el Tomi farsangi jelmeze.
Szép napot mindenkinek!

bee
bee73
 
 


Sziasztok Jó reggelt!

Judit

Kitartás az építkezés miatt,ne irigyellek ,de ne idegeskedj sokat.Remélem neked is beválik a gatyó :lol:

Zeze

Nem lehet ez becsípődés?
Fürdésdt én kérdeztem ,de csak kiváncsiságképpen,mazt szerettem volna tudni csak én vagyok ennyire parás,hogy nem merek kockáztatni már.De aadig majd masszirozással elütöm az időt, míg apáék fürcsiznek :wink:
Hú, akkor holnap ketten izgulunk.

Times

Volt idegbecsípődés előző terheséged alatt is?Diussal nekem 5 hónaposan volt,,de most sajna a 10 hétn kaptam megnt egyet ajándékba :oops: azóta nekem is néha nehezemre esik felállni ,vagy ágyból kikelni,de remélem injekcióra nem lesz többé szükségem.

Ildi

Én terhestornáztam a 10 héttől nagyon lightosan heti 3×.,amíg 12 heti uh után doki meg nem tiltotta.
"Terhességi Torna Relaxáció és légzéstechnika 70 perc nagyon jó"
Nem azért ,mert úristem most legyek fitt,hanem mert jólesett a derekamnak és utána tök jól éreztem magam.
Ha holnapi vizsgálat után doki azt mondja okés ismét csinálni fogom.
Sőt megnéztem SZTK -ban is kismamatornát ,K-CS 25 perc az egész ,nem tetszik.Orvosi papír kell csak akkor mehet az ember.
Barinőm volt,azt mondta nem nagy durranás és a kismamik ott ültek öltözőben és mindenki nézte a padlót egyáshoz sem szóltak,pedig nem elöször voltak már ott.

Üdvözlez Eszternek!
Milyen jó sok nyári babuci lesz,lesz kivel játszadozniuk ha nagyobbacskák lesznek.
Ugye egy taliban benne lennétek majd ti is?
Puszi Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok Kismamik!!!!

Tudományosan tudja valaki, hogy mikorra kell elmúlnia ennek az állandó pisilési ingernek?? Vagyis nem ingernek, hanem tényleges pisilésnek?? Nem is iszom ennyit!! :):):)
Titeket is kínoz??? + a folyásnak mikor lesz vége???? Tudja valaki??????? :shock: :shock: :shock:

Bee ezek az álmok milyen érdekesek..... Én is álmodtam már vele, az illatát éreztem, a bőre az enyémhez ért....nem láttam az arcocskáját, csak azt a finom illatát éreztem............... Hm...

Pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Sziasztok Kismamik!!!!

Tudományosan tudja valaki, hogy mikorra kell elmúlnia ennek az állandó pisilési ingernek?? Vagyis nem ingernek, hanem tényleges pisilésnek?? Nem is iszom ennyit!! :):):)
Titeket is kínoz??? + a folyásnak mikor lesz vége???? Tudja valaki??????? :shock: :shock: :shock:

Bee ezek az álmok milyen érdekesek..... Én is álmodtam már vele, az illatát éreztem, a bőre az enyémhez ért....nem láttam az arcocskáját, csak azt a finom illatát éreztem............... Hm...

Pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


jó ez a net megencsak! :) :)
Vagy sikerül egyből kétszer, vagy kislitániát írunk és hiába.......Hi :lol:
Csók Mamik :lol:
nyuszifülû
 
 


Jucu
Szerencsére az előző terhességem alatt nem történt hasonló dolog, csak miután a Gergőm megszületett, de sajnos akkor sem kaphattam sem injekciót, sem gyógyszert, mivel szoptattam még!!!!
De akkor kb. másfél hét alatt véglegesen eltűnt.
Most is csak néha néha fájdogál, de nekem is azt mondta a doki, hogy sajnos ez előfordul, maszíroztassam meg a párommal a fájó terültet és olyankor próbáljak meg elnyújtózni kemény felületen....

Nyuszifülű
Sajnos nekem is vannak ilyen pisilési problémáim, ráadásul most elég rendesen sikerült megfáznom, s mikor tüsszentek alig bírom összeszorítani, sajnos van hogy pár csepp még így is kitalál...
Totál ciki, de sajnos nem tudom mikor lesz vége, szerintem a szülés után....

Kép
Kép
times
 
 


Márkanyuka

Szegeden hol van olyan bolt, ahol csinos kismama ruhákat lehet kapni?
A Brendonban van ilyesmi?
Itt nálunk semmi olyan boltról nem tudok, ahol kifejezetten kismama ruhákat lehet kapni.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit eltűntem, de sajnos szomorú oka van! Múlt héten szerdán bementem a főnökhöz és közöltem vele, hogy terhes vagyok és júniusig szeretnék dolgozni stb., teljesen korrekten. Döbbenet ült ki az arcára, de utánna gratulált, sőt mi több, kérdezgetett a terhességről, egészen normális,kedves hozzáállást tanusított. Ez volt reggel....
Majd délután jön föl az irodámba az ügyvezető (én a tulajjal beszéltem reggel), és elémteszi a felmondásomat!!!!!!! :cry:
Kérdeztem, hogy ez mi??? Több szó ugyanis nem nem tudta elhagyni a számat. Döbbenten ültem és nem akartam elhinni! Stervezeti átalakítás miattt, magyarul leépítésre hivatkozva márc. 03-al ki vagyok rúgva. Miután felocsudtam becsörtettem a tulaj irodájába, aki mosolygós arcal közölte, hogy ez egy véletlen egybeesés! Micsoda szerencsétlen dolog, hogy pont most közöltem vele, hogy terhes vagyok, mikor leépítés van a cégnél....
Azt hittem megpattan az agyam a dühtől!!!!!
Még ekkor is normálisan próbáltam vele közölni, hogyha kirúg nem leszek jogosult semmire, amit az államtól kapnék, továbbá engem semmilyen leépítés nem érinthet a terhesség egész időtartama alatt+a szülést követő 3 hónapig. Erre begőzölt, mondta, hogy azonnal pakoljam össze a cuccomat és látni nem akar, húzzak el innen, Szó szerint. Febr. 28-án menjek vissza a papírjaimért. Na erre, sírva összepakoltam, közben fortyogtam, de még vissza akartam menni hozzá, hogy beolvassak neki, mivel addigra már megfogalmazódott bennem egy eléggé számára fájdalmas beolvasás!!
Kopogtam, semmi, beütöttem a kódot, kinyílt az ajtó, de belülről még plusszban be volt zárva. Annyira felcsesztem magamat, hogy beüvöltöttem a mondandóm fő két sorát, ami elég kemény, majd egy olyan "nőies" weskó csizmámmal tiszta erőből belerőgtam az ajtóba, ami szó szerint ketté tört, repedt, hajszál tartotta össze.
Na, ezek után elviharzottam az ügyvédhez és még aznap feljelentettem! Röviden ennyi! Azóta még 2 ügyvéddel beszéltem. Nagyon megrázott az eset, remélem nem lesz rossz hatással a picúrra!!! Féltem, nem akarom, hogy miattam idegbetetg legyen...
h.bogesz
 
 


Sziasztok!

Miniliza, örülök, hogy itt vagy velünk.
Ti milyen koraiak vagytok :shock: Nálunk esik az eső, és fúj a szél :(
Én sajnos nemérzek semmiféle mocorgást :( Remélem jővőhéten csinálnak uh-t is, hogy tudjam minden rendben van :roll:
mamiblue, teljesen áttérzem, a helyzetedet az építkezés miatt. Mi is benne vagyunk. Sokszor úgy érzem soha nem jön el az az idő mikor felköltözhetünk, de a párom biztat, hogy talán már április. :)
Nálunk a környéken nincsen terhestorna, arra gondoltam megveszem a Rubint Réka dvd-t. Mit szóltok hozzá? Ha késöbb meg már teljesen jól érzem magam akkor a párommal felmennék néha Pestre /neki ott a munkája/ és ott járnék valahová.
Én sokszor arra ébredek éjjel, hogy simogatom a pocimat :)
Times, én akkor alig bírom összeszorítani mikor hányok, és bizony nálam is néha van pár csepp. :(
Mennek a drukkok, akik ma vannak orvosnál :wink:

Kép
mona76
 
 


h.bogesz, ez borzasztó, most nemtudnál elmenni táppénzre?
Ezt a pert ugyis megnyered, mert neki ehhez nincs joga. Az ügyvéd mit mondott?

Kép
mona76
 
 


Próbálok csak pozitív gondolatokkal foglalkozni, ezért is örültem meg, hogy újra olvashatom ezt az oldalt és láthatom a kismamák boldogságát!
A pocakmozgolódásról csak annyit, hogy mintha én is érezném! Kutyog a hasam, naponta kb 3-szor de sokkal rősebben mintha bélmozgás lenne.... leginkább ülve érzem! Holnap, Valentin napon megyek dokihoz :wink: már nagyon várom. Most vagyunk a 15. héten. Megint láthatom a kis prücsköt!!
Szép napot!
h.bogesz
 
 


Jucu,

akkor miért tiltotta meg az orvosod a tornád? Problémás terhesség volt :?:
Remélem, amit én kinéztem, az nem olyan SZTK-s hangulatú lesz, mint amit leírtál. Majd meglátjuk. És tényleg azért kell, mert jólesik, és mert érzem vén tagjaimon, hogy mozogniuk kellene már. Remélem, a szülés is könnyebb lesz majd ezáltal.

Nyuszifülű,

konkrétan nem hallottam semmit arról, hogy meddig tart a gyakori pisilési inger, de józan paraszti ésszel azt mondanám, hogy végig, hiszen miért is múlna el, amikor csak egyre nagyobb lesz a baba? És ha már az elején képes így nyomni a hólyagot... Én speciel már kimondottan örülök, ha úgy telik el az éjszaka, hogy nem kell felkelnem miatta. De akkor aztán reggel futás! :mrgreen:

italoman
 
 


Szia h.bogesz!

Először is próbálj megnyugodni, de nem hiszem, hogy a picurral probléma lenne, az első terhességem alatt nekem is volt kellemetlen helyzetem, már a 8. hónapban jártam, mikor két (nem idén barnult) kiskölök bejött a könyvtárba (kis fiókkönyvtárban dolgoztam egyedül) lopni, gondolhatod, rajta kaptam, majd elzavartam őket, 6-kor zártam egy egész pereputty várt odakint, nem mertem kimenni, így riasztottam a párom, hogy jöjjön értem azonnal. De aztán szerencsére nem történt semmi, a könyvtár nem tett feljelentést, mivel kiskorúak voltak sokat nem értünk volna vele.
Szerencsére a picurommal pedig minden rendben volt mikor megszületett, nem hagytak rajta nyomot a történtek!!

Szörnyű főnököd lehet, ez tökre szemétség, ráadásul mást küld... Nagyon gerintelen egy alak, és akkor még be is zárkózik...
Mivel biztatnak az ügyvédek???
Lehet ellene vmit kezdeni???

Kép
Kép
times
 
 


zsuzsi, én ma rendeltem nacit a Krisztitől, már nagyon várom :roll: :)
Azt hiszem Jucu ajánlotta a címet valamelyik elöbbi oldalon.

Kép
mona76
 
 


Jesszus, míg írtam, mennyi új üzenet jelent meg! :)

Bogesz, csak nyugodtan, nem ér annyit az ilyen szemét, hogy árts vele a babának. Azt pedig jól tetted, hogy azonnal ügyvédhez fordultál, ki van zárva ugyanis, hogy ezt megteheti. Nyilván azért üvöltözött a végén ő is, mert tudta, hogy neked van igazad. Micsoda aljas, lelketlen emberek vannak! Undorító! :evil: Egyébként az ügyvédek mit mondanak?

italoman
 
 


Mona 76, Elvileg febr. 28-ig nem kell bemennem, de kifizet. Gondolom dühös volt és nem akar látni! Utánna meg márc. 03-al kirúg, úgyhogy jelen helyzetben nem kell elmennem táppénzre.
Mindegyik ügyvéd azt mondja, hogy nyert ügyünk van, főleg hogy januárban hoztak még egy új rendeletet, amiben nem lehet jogházagot találni, magyarul tök mindegy hogy mi történik, akár a feje tetejáre is állhat, engem nem tud kirúgni semmilyen indokkal!
Az ügyvéd egyedül az ezzel járó herce-hurcát nem ajánlja, mert azt mondja, hogy undorító amik a bíróságon mennek, főleg, ha ilyen szemét a fónököm, mindent megtesz, hogy meghúrcoljon és nem hiszi, hogy nekem erre lenne szükségem a terhességem alatt!
Bármikor módosíthatjuk, visszavonhatjuk a pert, de én nem akarom hogy egy ilyen szemétláda megkeserítse az életemet!
h.bogesz
 
 


Bepereltük 12 havi átlagkeresetre+ a közben a per alatt járó kiadásokra+ az én őgyvédem díját is ki kell fizetniük, mely óránként 20.000 Ft. Tehát, én megpróbálnék vele megyegyezni, hogy tényleg ne kelljen 7-8 hónaposan bejárni a bíróságra. Megmondani, hogyha kifizet 6 hónapot, akkor elállok a pertől, ha nem, magára vessen. A szart is kiperlem belőle! Már bocsánat, hogy ilyen vulgáris vagyok!
Köszönöm a bíztató vígasztaló szavaitokat! Nagyon aranyosak vagytok, és tényleg jobban érzem magamat, hogy megértő emberkékre találtam!!! Köszönöm!
h.bogesz
 
 


Bogesz

ugye nem írtad alá a felmondásodat?
én munkáltatóként dolgozok, s hidd el, téged nem lehet kirúgni. A főnököd azért akar kirúgni, mert fizethetné majd a táppénz 1/3-t is, a táppénz teljes időtartama alatt.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Bogesz ez durva!!!! :twisted: Aláírattak veled valami? Drukkolunk ezerrel hogy jól meg fin----asd őket!!!!!! :lol:

Mona! Jó ötlet a Réka Dvd!!! Próbáld csak ki gyorsan, és várom a tapasztalatokat!!!!! Majdnem megvettem szombaton. :):) Ha neked bejön, simán én is megveszem. :) Apácska szerint kár ilyeneket vennem, úgyis csak három napig fog tartani :lol:

Italoman az idegesít, hogy olvastam egy cikkben, hogy a 12hetet követően csökken a vizelés. Csak hogy mikortól nem betegség? Mármint hogy hogy különbözteted meg a felfázási pisilést a kismamás ingertől? Merthogy nem mindegyik felfázásnál csíp. :)

Lányok ha meg kéne tippelni napi hány pisit tippelnétek??? Sacc?
( én nappal 13-15 ször biztos, ahogy vízszintesbe kerülök amíg nem alszom el reklámonként egy pisi + már majdnem alszok mikor azon agyalok, most kimenjek, vagy ne menjek. Á nem megyek :lol: Aztán csak kimegyek :oops: ) Hi :lol: :lol:

Üdv Miniliza! :lol:

Pusszantás!!!
Nyusz :wink:
nyuszifülû
 
 


Hűű de begyorsultunk! :oops: :lol: :lol: :lol:
nyuszifülû
 
 


zsuzsi 73, nem írtam alá semmit! Pedig azt mondták, hogy kötelező aláírnom, legfeljebb nem értek vele egyet, de akkor is alá kell írnom! Mondtam, hogy nekem semmint nem kell aláírnom, főleg nem ilyen stílusban. Jó, hogy meg nem fenyegetett!
Lehet, hogy ezért akar kirúgni, de akkor meg egy kicsinyes, szemét féreg, főleg, hogy neki is van 3 gyereke és ráadásul egy milliárdos nagyságrendű céget vezet, amiben szomorú lenne, ha én lennék a métely! Azóta sem térek napirendre, hogy hogyan néz ezekután a tükörbe??! Ennél ngyobb aljasségot hírtelen el sem tudok képzelni!
h.bogesz
 
 


A pisilés téma nálam egyre kényesebb!
Nem is tudom megszámolni, hogy napjában hányszor csúrgatok...
Ráadásul éjjel legalább egyszer felkelek, ha jön az inger, akkor max 3 percig bírom visszatartani. Amúgy meg állagát tekintve elég sötét és brutál kemény ammónia szaga van! Már gondolkodtam, hogy a vitaminok miatt lehet ilyen büdi. Mivel múltkor amikor vért és vizeletet vettek, nem volt semmi gond. De majd lefordulok a budiról, annyira kemény az ájjer.....
h.bogesz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: