Új privát üzeneted érkezett!

Elizabeth:
Hu, de izgalmas akkor nalad mar tenyleg hamarosan itt a babuci. :D Gondolom, hogy megijedtel. Gorcsoles nem volt?

Junius:
Neked is szep a pocid! Nalam az 1-2 alkalom teljesen atlagos, de a 3 alkalommal kimenetel sem valami extra esemeny sajnos :( Bar amiota megfogadtam, hogy 9 utan nem eszem, nem iszom, kicsit jobb lett a helyzet az ejjeli kelesek teren.

Petra:
Az a Te pici fiad, ugye? Ki a kislany?

skat:
Koszi a valaszt. Van olyan gyerekorvos, aki nem jon ki? :shock: Megprobalok valahol erdeklodni, hogy kit erdemes fogadni. :roll: Hanyadik heten erdemes megkeresni a gyerekorvost, hogy bejelentkezzen hozza az ember?

szonibaba:
Igen arra gondoltam. Akkor nyugodt szivvel veszek majd olyat :D

baratodildi
 
 


Ildi, bevagyok parázva, mert a babának még jó lenne két hetet bent maradni! :( De vannak mensis görcsök, de azok már vagy két hónapja, meg keményedek járás, állás közben! Magne B6-t meg pihit javasolt csütörtökön a doki!

Kép
elizabeth25
 
 


Lányok, amúgy ti kg-ban hol tartotok? Én most méreckedtem, 12-nél...de nekem ez teljesen jó! :) Ahogy a Kismamák Nagykönyvében megvan írva :)

Kép
elizabeth25
 
 

 
 

Június,

Nagyon szívesen máskor is :wink: Igen, képzeld éjjel még neteztem.Egyszerűen nem bírtam elaludni :? Reggel persze aludtam volna még........

Elizabet,

Hát azért elhiszem, hogy izgulsz, jó lenne még ha bent maradna kicsit a babód :!: Drukk megy :wink: pihizz amennyit csak tudsz!! :wink:
Én még csak 2,5 kg+-nál tartok!
manóci
 
 


Köszi manóci, remélem nem lesz semmi baj! :)
Nagyon ügyi vagy kg ügyileg, csak így tovább! :))

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth:
En +7 kg-nal jarok...

manoci:
A kilok ugyeben nagyon ugyes vagy! Le a kalappal!

baratodildi
 
 


sziasztok!
Most vagyok kaja szüneten, gondoltam belesek hozzátok!
Ó, elizabeth hondolom, hoyg megrémültél, hogy mi is lesz most! De mit mind a doki beszéltél vele? Hát én nagyon tudatlan vagyok, mit kell ilyenkor tenni! Írd meg mi volt ma!!!

Puszillak benneteket

Kép
atina_k
 
 


Sziasztok!

Elizabeth!
Megy a gigadrukk, hogy Domi még min. 2 hetet foglalja el magát odabent. Pihizz sokat!

Nem akarom itt felkavarni a port, de annyi még azért kikívánkozik belőlem, hogy a gátmetszésnek nem csak annyi a hátránya, hogy ha rosszul csinálják, akkor utána nem tudsz ülni, stb., hanem egy olyan izomköteget vágnak szét, amit a természet úgy egybe talált ki és ami utána már soha nem lesz a régi (pl. inkontinencia-nem azt akarom mondani, hogy mindenkinek ilyen problémája van, de nagyobb rá az esély).
Eda-ról meg pláne nem nyilatkozom, már írtam, hogy nekem a természetes szülés jön be. De azért nincs harag, ugyi :?

Manó!
A kilókkal tényleg naon ügyi vagy. Hogy csinálod?

Én elvileg 7 kg-nál járok, de még soha nem mértem kétszer uazon a mérlegen, úgyhogy nem mérvadó.

Voltam ma egy turiban én is, de semmi sikerélményem, oda nem is megyek többet :(

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok! Otthon halott a netem, most UPC-nél várakozás közben van pár percem.
Ha lesz megint otthon, írok.

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Na megjöttem a tanácsadóból és minden oké. Legközelebb 3 hét múlva kell menni, 1 hét múlva lesz uh, kenetvizsgálat + méhszájvizsgálat. Szednem kell 3 hétig a magne B6-ot. Csajok a kiskönyvbe írják mindíg hogy mennyivel ver a baba szíve az 140 min. volt eddig és még írják hogy a baba köldök felett kabo vagy köldök alatt van e kajo. Nekem már megint köldök alatt van. Nektek?

Kép
rena10
 
 


Sziasztok

Zöld utat kaptam a természetes szüléshez, a szememmel minden ok, hála Istennek.....egy órán keresztül nézte a dokinéni! :)
Ennek nagyon örülök! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabet,


hurrrrá ez jó hír :) :)


Szona,

Harag??!!Hogy lenne már, hát mindenki a saját tapasztalatát mondja el, ill. a saját elvárását elképzelését!Én fosósabb voltam elsőre azért kértem a metszést, de mivel nekem nagyon jól bevált maradok a megszokottnál :wink:
Az izomköteg szétvágásban igazad van, de hidd el a repedés se jobb, és azt is egy életen át érzed pl. időváltozáskor, arról nem is beszélve, hogy nekem egy ismerősömnek több mint 1/2 évig annyira fájt, hogy csak féloldalasan tudott ülni vele, mint szülés után!Tehát példák vannak pro és kontra szerintem!Eda, azt pedig én is úgy indultam, hogy nem kérek, kibírom.De valahogy 12 óra vajúdás után, meggyőzött a kín :) így kértem.és szintén annyira nem csalódtam, hogy most már előbb fogok kérni, mert feleslges volt annyit szenvedni.és nem érzem magam kevesebbnek mint aki nem kért.
De nekem úgy rémlik mi erről már dumáltunk még emailben, nem? :wink:
Mindegy adtunk mindkét oldalról példát acsajoknak akik még nem tudják mitévők legyenek! :)


Aranyosak vagytok a kilókért a sok dícsérettel!de igazából nem tehetek róla ilyen vagyok, a terhesség alatt nem hízom, vagyis alíg.Viszont nekem a szopi alatt kell vigyáznom.Most is azért hízom ilyen keveset, mert volt miből elvenni a babának :wink:
pedig eszem, van hogy este is sütikét, szilvásgombit ilyesmiket :)
manóci
 
 


Sziasztok!

A tegnapi uh eredmények, terhességi hét 30 hét + 2 nap:
BPD: 71 mm
FL: 54 mm
AC: 254 mm
Súly: 1340 g


MInden rendben van szívkamrák, vesék jól működnek, fejlődési rendellenességre utaló jel nem látható.
Tehát Rozi babával minden OK és ez a lényeg :D

Viszont megvizsgált a doki és azt mondta, hogy a méhszájam nem tetszik neki. Jól zár nem ezzel van a probléma, hanem túlburjánzik vagy micsoda. Azt mondja terhesség alatt ez előfordul, de az enyém burjánzóbb mint kellene. Szóval csinált rákszűrést is 2 hét múlva lesz eredmény. Tavaly júniusban voltam rákszűrésen akkor nem volt semmi baj.

Egy "kicsit " beijesztett nem tagadom, mert olyan sokat lehet hallani a méhnyakrákról. :cry: Reménykedem, hogy nincs semmi baj csak túllihegi a dolgot, eldöntöttem, hogy nem parázok előre.

Az a fontos, hogy Rozi szépen fejlődik.

Bocsi, hogy most csak magammal foglalkoztam és nem reagáltam az írásaitokra, de csak ezen jár az agyam.

Fél 10-től terhestanácsadás :lol:

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra.

Puszi

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

A tegnapi uh eredmények, terhességi hét 30 hét + 2 nap:
BPD: 71 mm
FL: 54 mm
AC: 254 mm
Súly: 1340 g


MInden rendben van szívkamrák, vesék jól működnek, fejlődési rendellenességre utaló jel nem látható.
Tehát Rozi babával minden OK és ez a lényeg :D

Viszont megvizsgált a doki és azt mondta, hogy a méhszájam nem tetszik neki. Jól zár nem ezzel van a probléma, hanem túlburjánzik vagy micsoda. Azt mondja terhesség alatt ez előfordul, de az enyém burjánzóbb mint kellene. Szóval csinált rákszűrést is 2 hét múlva lesz eredmény. Tavaly júniusban voltam rákszűrésen akkor nem volt semmi baj.

Egy "kicsit " beijesztett nem tagadom, mert olyan sokat lehet hallani a méhnyakrákról. :cry: Reménykedem, hogy nincs semmi baj csak túllihegi a dolgot, eldöntöttem, hogy nem parázok előre.

Az a fontos, hogy Rozi szépen fejlődik.

Bocsi, hogy most csak magammal foglalkoztam és nem reagáltam az írásaitokra, de csak ezen jár az agyam.

Fél 10-től terhestanácsadás :lol:

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra.

Puszi

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bocsika a duplázásért, vacakol a gépem vagy a net :oops:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok lányok!

Én is halál szarul vagyok........éjszaka kétszer is görcsölgettem...........majd meghaltam, alig tudtam aludni! Tuti nekem is bekavart a front, mert eddig bármikor jött, főleg hideg, a halálomon voltam! Remélem még nem fogok szülni! Fáj mindenem, szédülök és alig birtam kikelni az ágyból! Csak azért jöttem fel, hogy megnézzem hogy vagytok és írjak pár sort!

Puszi mindenkinek!

Kép
elizabeth25
 
 


elizabeth:
En is pocsekul aludtam ma ejjel. Nekem meg allandoan melegem volt :( Mi lesz itt nyaron? :shock: Dokid mit mondott, mikorra varhato a szules?

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Kezdem az elején mert annyit irtatok!!!

Eliza 25
Én még nem hallottam erről a teáról,kösz az infót.

Légkondi
Nem tesz jót a pici babának,meg nekünk se hamar megfázhatunk.
Én itthon se és a kocsiba se fogom használni amig pici a bébi.
amugy azt hallottam hogy nagyon ki se lehet vetkőztetni egy ujszülöttett mert ő még 35 fokban is fázik,és ugye a napra nem teheted csak árnyékba.
Atina!

Még dolgozom minden másnap 12 órát. Most nézek körül kiságyruha ügyben én is. Baldahint nem tartom fontosnak,nekem az elsőnél utban volt.

Kép
bóbita3
 
 


Bobita, nagyon szivesen! :)

Ildi, előző héten mondta csütörtökön amikor voltam, hogy val.szin. két hét múlva megszülünk, az jövő hét csütörtök, az az a 36 hét vége fele....de hát nem tudom megmondani, hogy mikor mi lesz!
Én már felvagyok készülve, vagyis próbálok készülni lelkileg, hogy bármikor - bármelyik nap lehet valami!
És te hogy vagy, hogy érzed magadat?

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth:
Koszi jol vagyok. Leszamitva, hogy ma almos maradtam enyhen szolva. :roll: Holnap reggel megyek 4D uh-ra. Na emiatt mar picit izgulok, de inkabb csak nagyon varom mar. A ferjecskem most jon velem masodszor. Legutobb a 11. heten jott el, azota mindig valami kozbejott :( Szoval izgi-izgi nagyon.

baratodildi
 
 


Sziasztok :)

Aszta, 2 napig nem vagyok itthon, és nem győzöm visszaolvasni, amit írtatok :)

Fricky, Zetus, köszi a koraszülöttes infót; nekem még fogalmam sincs, hogy itt létezik e ilyen osztály, illetve ha nem, akkor mit csinálnának velünk, ha neaggyisten előbb megindulna a szülés :? Ez eddig meg sem fordult a fejemben... Még egy kérdés a listámra.
A védőnőm már nekem is mondta, hogy amíg bent leszek a kórházban, bedobja a postaládába a szükséges recepteket, hogy valaki ki tudja váltani, mire hazaérünk. A gyerekorvosról még csak érintőlegesen beszéltünk, de gondolom ezt is kitárgyaljuk, ha jön az első családlátogatásra.

Tapasztalt anyukák, szívom magamba az infóitokat :wink: :lol:

Szoni, nagyon szimpatikus, amit leírtál a gátvédelemről, remélem az orvosom nem fog ragaszkodni a vágáshoz. 2 hét múlva, ha beszéltem vele, többet tudok majd :)
Voltam hétfőn az ortopéd orvosnál, szülhetek természetes úton :D Kiderült végre mi a bajom: a neve Sacralisatio, vagyis az 5. csigolyám hozzánőtt a medencémhez, és a súlytöbblet következtében megváltozott tartásom miatt feszül az egész. Szóval ha dagadt, vagy terhes vagyok (vagy, mint jelen esetben, mindkettő :? ), ez fájni fog.
(Egy gyors OFF téma :oops: : a Karolina útra, a SOTE Ortopéd klinikájára jár a családunk, Dr. Mády Ferenchez; én ilyen orvossal még nem találkoztam – emberileg és szakmailag is kiemelkedő. Mindig rácsodálkozom :) Nem ehhez vagyok szokva :( :? )

Lányok, szépek a pocakok! :)

Ildi, gratula a cukoreredményhez! :)

Kata, hétfőn én is megvettem a Brendonos kuponosakciós haspántot :) Hát a derekamon ezek szerint sokat nem fog segíteni, de a combhajlatos vénákat még kímélhetem vele :D

Manóci, kórház témával kapcsolatban (egyébként igen, én kérdeztem meg :) ): az még hagyján, hogy a minisztérium nem tájékoztat rendesen – megszoktuk. De hogy a szenzációhajhász kereskedelmi tv-k sem képesek MINDENRŐL beszámolni, az már durva. Az RtlKlub is leadta, hogy április 1-től mindenképpen kell fizetni. Szó sem volt a minket érintő “halasztásról”. Ezzel elbizonytalanítottak jó sok kismamát, akik egyébként úgy tudták (jól!), hogy július 1-től kell fizetni. Ehh, nem is idegesítem magam...

Elizabeth, akkor vigyázz magadra így a nyákdugó nélküli finisben! Szorítok, hogy még minél tovább bent maradjon a kisfiad.
Én kb. 7-8 kilónál tartok, most már nem állok olyan jól, mint az első 5 hónapban :oops: (pedig milyen büszke voltam!? Csak 3 kiló plusz...) Azon filóztam, lehet, hogy a Vigantol olajtól van, mert kb. a szedése óta gyarapodok ennyire.

Június, gratula az uh-hoz! :) Az a túlburjánzás nem lehet méhszájseb? Igaz, az hajlamosíthat méhnyakrákra, nade mégsem ugyanaz... Nekem évek óta van, elvagyok vele :) Biztos nincs veled semmi gond!

Lányok, vizesedik már valaki? Én lájtosan már elkezdtem... :( Most megpróbálom kiiktatni a sót az étrendemből. Meg azt mondják, napi 2 liter folyadék ajánlott. Maximum. De állandóan szomjas vagyok...

Még egy kérdés: a laposfejűségre odafigyeltetek, illetve figyelni fogtok rá? Én mindig utáltam a kockafejemet, nem szeretném, ha gyerkőcöm is így járna :D

Na ennyi elég is lesz belőlem, szép napot :)
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


sziasztok!

nem szakítom meg a kört én is pocsékulvagyok. Rosszúl aludtam hidegverejtékben ébredtem, szédelgek egész nap. biztos a front az oka, remélem délutánra elmúlik. Eliza remélem Domcsi még 2 hétig bent marad pihenjél sokat. Pont a dokim mondta tegnap hogy most mindenki hamarabb megszül 37- 38 hetesek már mennek szülni fene tudja miért.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok lányok!

Dögrováson vagyok, úgyhogy dokihoz megyünk ma este fél nyolcra....nem tudom ott mi lesz, de lehet, hogy már nem jövök!
Ha gondolja, valaki megadhatja a mobilszámát, és írok neki, és akkor tud nektek szólni! DE remélem nem kerül rá sor!

Remélem ti jól vagytok, bár ahogy olvasom ez a rohadt front, mindenkit kikészít!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Ezek nem jó hírek, hogy mindenki ilyen ramatyul van. Én sem aludtam jól, de ez a lánykámnak tudható be. Most kezdtük az éjszakai pelusnélküli életet és még nem megy minden zökkenőmentesen.
Viszont voltunk ma ortopédiai kontrollon (csipő és lábacskák) és minden o.k. Sőt képzeljétek, olyan kis hős volt a drágám, hogy egyedül ment be a rtg-be, mert én nem mehettem vele a Pocak miatt.

Judit!
Drukkolok, hogy sikerüljön a dokiddal megbeszélni a gátvédelmet, de ahogy Manótól olvashattad, azért túl lehet élni azt is, ha nem jön úgy össze. A lényeg, hogy mindketten jól legyetek.
Vizesedést én mintha a képemen vettem volna észre, de még nem fajultak el annyira a dolgok, pl. a gyűrűmet még simán tudom hordani.

Elizabeth!
Remélem minden o.k. lesz este a dokinál és tényleg csak a frontról van szó. Mindjárt elküldöm priviben a számom, mert tényleg nagyon felgyorsultak nálatok az események, biztos, ami biztos, tudjunk rólatok!

Június!
Gratu az uh-hoz!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


sziasztok kismamik!

Hát, olvasom, hogy nem vagytok valami jól:-( Igaz, az én éjszakáim sem mindig tökéletesek sokszor ébredem arra, hogy annyira görcsöl a lábam, hoogy rögtön ugranim kell :-(

ma mehettünk az elkészült szopipárnáért, tök jó lett, két huzat van hozzá egyk macis, a másik meg baris!!!

Kitartás lányok! puszillak benneteket

Kép
atina_k
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Dokinál tegnap minden ok volt, nem rövidült tovább a méhszáj és zárt, azt mondta, hogy szerinte nem a nyákdugó mehetett el...és Domcsi még két hétig bent marad, DE utána bármikor jöhet! Most 2200 gramm és premier planba mutatta a kukiját :oops: , kaptunk is képet róla! Továbbra is pihenni és a 36 hétig Magne B6oznom kell!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Szóval mindig is volt méhszájsebem,és említettem is a dokimnak,de valahogy elenegedte a füle mellett. Tegnap voltam tanácsadáson és az ottani orvos mondta, hogy 30 hetes terhesen nem sok értelme van mintavételne valószínűleg értékelhetetlen lesz az eredmény. Majd meglátjuk.

Egy kérdés! Párommal mi nem vagyunk házasok, csináltattunk apasági nyilatkozatot és szerettük volna, ha a baba mindkettőnk vezeték nevét megkapja. Az anyakönyvvezető szerint ez csak házasoknál lehetséges, de nem győzött meg, mert úgy láttam nem álla helyzet magaslatán. Tud erről valaki konkrétumot :?: Próbáltam utána nézni a neten, de nem találtam semmi hasznosat.

Nálunk mától vendégjárás lesz, szinte minden nap jön valaki (rokonok, barátok).

Amúgy tegnap én is pocsékul voltam, egész nap alig bírtam megmozdulni, fájt mindenem és legszívesebben folyton csak aludtam volna.

Az éjszaka tűrhető volt 1 kisdologgal megúsztam :wink:

Szép napot mindenknek!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek. Eliza örülök hogy minden oké. Junius sajnos nem tudok segíteni mi sem vagyunk házasok de nekünk csak a párom vezetéknevét kapja.
Tegnap nagyon rosszúl voltam egész estig de ma nagyszerű minden. Minden bajomat kialudtam se fájdalom se gyomorsav semmi. Remélem ti is jobban vagytok.

Kép
rena10
 
 


Június!
Nálunk Bence is így született, akkor még nem voltunk házasok, apasági nyilatkozatot kellett tenni.
Viszont a mi anyakönyvvezetőnk azt mondta, hogy a 4 fajtából lehet választani. Miszerint csak az apa neve, csak az anya neve, elöl apa utána anya neve, vagy elöl anya utána apa neve.
Én így tudom!

Szia: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Húsévti ünnepek: Én értem ma jön apukám Óbudára megyek ki hozzájuk Érdre, párom meg hazautazik szombaton a szüleihez Fehérvárra, én már ilyen állapotban nem szerettem volna elmenni vele...a világ végére!

Mindenkinek kellmes ünnepeket, majd kedden jövök és írok!


Puszi lányok, és vigyázzatok magatokra!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok :)

Remélem mára javult a közérzetetek :) Szinte szégyenlem, de nekem nem volt semmi bajom :oops:

Szoni, persze, nem fogok kétségbe esni, ha nem sikerül "szűznek" maradnom :) Alapvetően nincs problémám a gátvágással, minden természetesen szülő nőrokonomnál/ismerősömnél alkalmazták, és nem panaszkodik senki (pedig olyan is van, akit nem vágtak, hanem repedt), csak ha el lehet kerülni, akkor kerüljük el :) De úgyis az a legfontosabb, hogy Pöttöm épségben kibújjon!

Névadásilag nálunk is az a helyzet, mint Renáéknál: nuku házasságlevél, de babuci csak Apuka nevét kapja.

Elizabeth, azért megnyugtató, hogy a nyákdugó még bent van. Így még jó pár hetet bizosan a pocidban tölthet Domi - neki is így a legjobb :wink:
Mi (vagy néha csak én) minden héten autózunk szüleimhez, 260km oda-vissza :) Úgy tervezem ez így is marad kb. június elejéig.

Juteszembe, hasznos dolog az az biztonságiöv-lehúzó szerkezet a kocsiba, nekem nagyon bejött :)

Szép napot
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!!

Ildi,
Nálunk itt úgy szokás, hogy akkor szólunk a dokinak, hogy őt szeretnénk, amikor a babó megszületik. Sőt, azt hiszem a férjem a hazaérkezésünk előtti napon telefonált neki, és másnap jött is ki. Ha a védőnőt megkérdezed, ő biztos tudja, h nálatok hogyan szokták.

Elizabeth,
Pihenj sokat, hogy bentmaradjon még az a legény! Én egyébként 15kg-nál tartok, de ez nálam a szokásos, kevésről indultam. Erről jut eszembe! Látta valaki a Csisztut a tévében? Na, ő szegény már tuti tart 25kg-nál, szerintem nagyon meghízott.

Judit,
Én nem vizesedek, csak minimálisan, ha aznap sokat rohangásztam, estére érzem, hogy húzódik a bőr a lábszárkörnyéken.
Arra a típusú kockafejre gondolsz, hogy hátul lapos? Mert akkor az uramnak ilyen van. Mindig hanyatt altatták, és ezért hátul lelapult. Nagyon cuki, de ennek ellenére én Johit mindig oldalt altattam. Egyszer balra, egyszer jobbra. Ha ébren volt, akkor hanyatt. Néha hason aludt, ha fájt a poci. Szóval mindig megjegyeztem, hogy előzőleg hogy altattam, és ellentétesen raktam vissza. Az eredmény egy kellemesen gömbölyded fejecske lett.

június,
Mi házasok vagyunk, úgyhogy nem tudok neked a névtémában segíteni. Gratula az eredményekhez, meg a pocakhoz.

Mára ennyit, ma kezdődik nálunk is a családjárás, meg sütök egyfolytában, úgyhogy majd ünnepek után jelentkezem. És majd csináltatok magamról képet, és felrakom a jövőhéten, mert már tök ciki, hogy az én pocakomat még nem is láttátok.

Nagyon Boldog Húsvétot Mindenkinek!!!!!

puszi, Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Mizu??

Elizabeth!
Tök jó, hogy minden o.k. :)

Június!
Mi ugyan házasok vagyunk, így nem tudok okosat mondani, de logikátlan lenne az, amit nektek mondtak. Ha van apasági nyilatkozat, akkor sztem uúgy kéne kezelni a kérdést, mintha házasok lennétek. Házasságban úgy tudom, hogy csak akkor kaphatja a gyerek mindkét szülő vezetéknevét, ha az anya nem vette fel a férjéét.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Kata, igen, arra :) A 70-es években terjedt el a háton altatás a bölcsőhalál pánik miatt. Csak ennek eredményeképpen hátul ellapult gyerekfejek alakultak ki :? Amit te írtál, jó módszernek tűnik, feltéve ha babuci is beleegyezik az oldaltfekvésbe :D Meg van már speciális párna is, ha nagyon háton fekvős a kicsi.
Csisztut láttam, de ő már a babavárás előtt is felkapott pár kilót :) Jól mondják: a boldogság hízlal.
Várjuk a képet :)

Bár valószínűleg jövök még Húsvétig, deazé:

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Nektek!

Kép

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Kép


én is kívánok bolgog húsvétot mindenkinek! Lesznek vendégeitek? vagy ti mentek vendégségbe? Hozzánk az anyósomék jönnek vasárnap ebédre, de már előtte szombaton elkezdek készülődni. van valami jó receptetek, amit érdemes lenne kipróbálni? Ami könnyen, gyorsan elkészül nem kell órákig pepecselni vele!!!

Kép
atina_k
 
 


Szonibaba:
Bocsi, de ma annyi dolgom volt :oops: Kepzeld, ugy nez ki julius elejen koltozhetunk is. Pont jokor. :? Viszont SOS el kellett kezdenem lakashitelt intezni...

Ma reggel szupi kis uh volt, doki nagyon profi volt. Babuci aludt vegig. O is faros. :cry: Mindene az arca elott volt felpakolva a kis draganak, mind a negy vegtag+ koldokzsinor. Szoval nem sok kedve volt magat megmutatni. Azert tettem fel par kepet az albumomba.
kep.tar.hu/baratodildi

Itt vannak a meretek Petra neked, meg meg akit erdekel. 28+3.
Atlagosan 29+1-nek mertek...
BPD: 32,06
HC: 46,83
AC: 43,38
FTA: 61,18
FL: 85,72
HUM: 55,23
ULNA: 93,22
TIB: 66,56
Nem tudom kinek mit mond melyik betu, nekem a legtobb semmit nem mond igy, de az osszes kar csontjat es a lababan is labszarban is es a combcsontot is merte...
Szoval kb 6 nappal megelozi ot a kora :D
Becsult suly: 1286 g

Kép

En meg tuti jovok holnap, de aki mar nem olvasna, annak kellemes husvetot! :P

baratodildi
 
 


Junius: mi 2006 nyaran hazasodtunk ossze a ferjemmel, es akkor az anyakonyvvezeto kerdezte tolunk, hogy a leendo gyermekunknek milyen vezeteknevet akarunk adni. Akkor ez engem tok meglepett, foleg, miutan kiderult, hogy szinte barmilyen variaciot valaszthatunk... (apjae, enyem, vegyes). Es szerintem apasagi nyilatkozat eseten tuti ugyanez a helyzet, szoval szerintem ne aggodj, siman lehet ugy a vezetekneve a babonak ahogy ti akarjatok...

Ildi: edes a kisbabatok ezen a kepen! :) Olyan, mintha mosolyogna egy picit! Szoval biztos boldog! :)

zetus8
 
 


Figyi Ildi: ossze akartam hasonlitani az UH eredmenyeinket, de valahogy a te adataid nagyon kulonboznek. Biztos hogy jol gepelted be oket? Kb. azonos idoben nezve: (az en eredmenyem zarojelben van)

BPD: 32,06 (7,9) - ket halantek kozti tavolsag
HC: 46,83 (29,4) - fejkorfogat
AC: 43,38 (23,5) - haskorfogat
FL: 85,72 (5,7) - combcsont hossza

zetus8
 
 


Hali!

Ildi, én is hasonlítgattam (szokás szerint :wink: ) de nekem se stimmt valami:
Nekünk a 29.héten
BPD:8,14
HC:27,91
AC:24,85
FL:5,78

Dokibácsi félreírt valamit?

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra:
Nem a doki irta felre, hanem en :oops: A percentile adatot irtam le a cm helyett :oops: Latszik rohantam...
Na akkor ujbol megprobalom. :oops:
BPD: 7,32
OFD: 9,59
HC: 26,8
APD:7,78
TAD:7,52
MAD: 7,65
AC: 24,04
FTA: 45,98
FL: 5,56
HUM: 4,9
ULNA: 4,85
TIB: 4,79
RAD:4,23
FIB: 4,66

Tenyleg bocsi :oops:

baratodildi
 
 


Ildi jóóóó sok adatot kaptál!!! :lol: Akárhogy is, akárkivel hasonlítgatom, ismét nagykobakú babánk lesz....Nemtom, hogy ebben az esetben másodszorra is szerncsésebb lenne e a császári út, vagy majd legfeljebb "simán" szülök, ilyen arcot vágva :shock: .

Kellemes nyuszivárást mindenkinek!

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok :)

Atina, én megúszom a vendégjárást, és a főzőcskézést is :oops: Az előbbit a helyszűke miatt, az utóbbit meg a szülők jóvoltából. Csak sütit fogok sütni.

Ildi, szép nagy már a kislányotok :D

Este 9 körül jön a tábla :)

Szép napot
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Semmi gond, csak kicsit izgultam, hogy mi lehet, hogy nem írtál.
Amiket még én tudok rövidítéseket:
TH: mellkasátmérő (bár nálad ilyet nem láttam)
TAD: törzsátmérő (haránt irányban)
OFD: homlokcsont-tarkócsont közti táv.
APD: törzsátmérő (mellső-hátsó irányban)
Figyi! Nem baj, hogy felpörögnek a költözéssel kapcs. események, legalább lefoglal és gyorsabban elmegy az a bő 2 hónap, ami még hátra van.
Azért sikerült elcsípni a kicsikét :)

Húsvét: nekem szerencsére nem kell készülnöm semmivel, mi megyünk majd csak dédizni, meg talán apuékhoz, ha nem utaznak el.
Viszont ablakot kéne pucolnom, hogy feltehessem a dekorációt, amit én hülye beszereztem.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok mindenkinek!!!

Mi itthon töltjük az ünnepeket nincs is kedvem menni sehová jönni meg nem nagyon jön senki. Ma is lementem sétálni de 10 perc után nagyon fájt a derekam. Megvan a babahordozó teszek fel képet. Kép Kép Kép
Kép
rena10
 
 


Sziasztok,


Ildi,

Ari a bébiről a kép :)


Mi is Kellemes Húvéti Ünnepet kívvánunk mindenkinek!!!
nem hiszem, hogy tudok jönni, nálunk családlátogatás lesz+hozzánk is jönnek!Szóval lesz élet. :lol: :lol:
manóci
 
 


Naitta táblácska :)

Kép

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok

Balwin jó lett a táblázat. Most nézem, Jesszusom időrendi sorrendben vagyunk a táblázatban. És úgy nézem , hogyén, vagyis MI nagyon az elején vagyunk, ez azt jelenti, hogy nagyon közeleg az idő!!! :roll: :oops: Már kezdek nagyon izgulni. Ma voltam megont vásárlási körúton, meg tegnap is. Sikerült málnalevél teát vennem. Tök jó. Meg vettem cumikat, lepedőt, pelust, kisréklit, meg positörlőt... meg néhány hasoló apróságot.

Kép
atina_k
 
 


Most nézem 31. hét, már csak 63 nap ez hihetetlen, hogy repül az idő

Kép
atina_k
 
 


Sziasztok!
Én 10,5 kilónál tartok, pocak rettenetesen nő. Marhára be vagyok parázva emiatt a koraszülöttosztályok bezárása miatt, ráadásul nálam a kettő miatt igencsak sanszos, hogy hamarabb akarnak majd kijönni. Lakcím szerint a Semmelweisen kéne szülnöm, de hát a dokim a Szt Imrében van. Remélem szerdán kiderül, hogy mi lesz és hogy. Bár azon se csodálkoznék, ha még ő sem lenne teljesen biztos a dolgában, hiszen ki tudja ilyen világban, amikor egyik napról a másikra lemond az eü miniszter, fene a jó dolgát. Majdnem kinevezték helyére azt a szőke mindenre alkalmatlan picsát, aki szokott a tv-ben nyilatkozni. Nálam most ő az első számú közellenség.

Ma hajnalban szült egy ismerősöm, 5,18 kg - 62 cm. És természetesen. Se a papa, se a mama nem kiugróan magas. Egyre több 5 kiló feletti gyerekről hallani.

Puszi mindenkinek, sok locsolót, meg fincsi kajákat.

Kata

Kép
egok
 
 


Lanyok, teljesen kesz vagyok... ma hajnalban szult egy ismerosom, akinek par napja lett volna hatra a kiirt idopontig, es Pilisszanton lakik. Mivel a kornyeken megszuntettek tobb szuleszetet, ezert teruletileg most a Janos Korhazhoz tartozik Budapesten (min. 30 km-re a lakhelyuktol).
Attol fuggetlenul, hogy o terhesgondozasra a Kutvolgyibe jart, es 2007 elott mar jart a dokihoz, nem szulhetett ott, mert az orvosa azt mondta, hogy nem vallalja a szulest, mert akkora kaosz van az egeszsegugyben, hogy neki fogalma sincs, hogy mi van, nem meri vallalni... igy mehettek a Janos Korhazba... ez egyebkent par napja derult ki, hogy a doki nem meri ot vallalni, merthogy ugye aprilis 1-tol vannak a valtozasok, ezert most mentek eloszor a Janos Korhazba, alig talaltak meg a bejaratot, kozben a baratnom mar orditott, mire a ferje dokit talalt a korhazban, a gyereknek mar latszott a feje, igy a kocsiban szult meg, es utana vittek fel a korhazba... (eloszor igazabol egy novert csipett el, akinek mondta, hogy a felesege kinn van a kocsiban, es elfolyt a magzatvize, gyorsan hivjon valakit, mire a nover kozolte, hogy nem kell izgulni, meg biztos van sok ido... aztan amikor kimentek a kocsihoz, es szerencsetlen baratnom orditott a kocsiban, kozolte vele, hogy ne kiabaljon mar a korhaz kozepen... kedves...)
Mondta a doki, hogy az uj rendszer miatt egyebkent sokan a folyoson szulnek, mivel megszuntettek egy csomo szuleszetet, es akik ott szultek volna, azok most mas korhazba mennek, igy a megmaradt szuleszeteken tumultus van, es tele vannak a szuloszobak... a kevesbe szerencseseknek pedig marad a folyoso...
A baba es a mama is egyebkent jol van, nagyon feltek, hogy meg fog fazni a pici, mert nyitva volt a kocsi ajtaja, hogy a doki odaferjen a babahoz, es reggel 5:11-kor bujt ki, szoval kepzelhetitek hogy nem volt vmi meleg... de szerencsere minden rendben vele.
Ne haragudjatok hogy ezt leirtam, en sem szeretem amikor ijesztegetnek, ez nem az akart lenni, de engem annyira megviselt lelkileg csak az, hogy vegighallgattam a baratnom ferjenek a beszamolojat, hogy azt el sem hiszitek...

Ugyhogy az lesz az elso dolgom az unnepek utan, hogy valakihez bejelentkezem ideiglenesen a 11. keruletben, hogy mindenkepp tudjak majd a Szent Imreben szulni... bar egyenlore nincs eszembe egy ismerosom se, aki ott lakna... de ezek utan mindent bevetek...

Kellemes Unnepeket mindenkinek, vigyazzatok nagyon magatokra!!

Etus

zetus8
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: