Új privát üzeneted érkezett!

Ági

Ugyan orvos nem vagyok,csak egy kétgyermekes anyuka,de szt 3 napos láz,ami a végén ilyen kiütésekkel jár.
Leírás:
Vírus okozta fertőző, kiütéssel járó betegség, mely három napos lázas szakot követően a láz megszűnésekor jelenik meg. A betegség cseppfertőzéssel terjed, a fogékonyság nem nagy. Hat hónapostól a 3 éves korig gyakori gyermekbetegség. 1-2 éves kor közt a leggyakoribb. A betegség lezajlását tartós immunitás követi.
Szövődmény: A magas láz alatt néha lázas görcs jelentkezik.


Nem kell aggódni,ha más baja nincs a babácskánakKép.De azért jobb,ha holnap megmutatod a dokinak!

Puszi

anyapoc
 
 


Ó szegénykém.Vidd el dokihoz biztos ad valamit.
Vendég
 


Sziasztok!

Kiütéseink elmúltak. Egy vírusfertőzés volt, ami 3 napig tartó lázzal és utána kiütésekkel járt.

Lányok köszi szépen a korkülömbséges hozzászólásokat. Igen én is úgy látom, hogy 2-3 év az ideális. Csak nem tudom, hogy mondjuk egy 1 éves gyermek mellett milyen terhesnek lenni. Biztosan nem könnyű.
Na majd átrágjuk még ezt a dolgot. Kép
Tudom még csak 4 hónapos Domi, de ugye nekünk nem egyszerűen jött össze és így muszály tervezni. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ari, tündéri Zsófika!Kép

Ági, örülök, hogy jól van már Domi.

Korkülönbség: olvastam, amiket írtatok, mi is szeretnénk még két gyerekt, de ha most Dóri mellett még itt lenne egy örökmozgó kétéves, nem tudom hogy bírnám, így is totál kivagyok.
Persze Orsi és Ari bírta, szóval biztos nem lehetetlen.
Lányok másodszorra könnyebb már?

Most totál össze vagyok omolva, előbb ment el a doktornéni, mikor jött Dóri már 30 perce üvöltött és semmi nem vígasztalaa meg, a doki 5 perc alatt álomba ringatta, aztán megnézte a feljegyzéseket, hogy mikor evett és lebaltázott, hogy miért etetem óránként. (délelött tényleg órámként, másfél óránként eszik, délután meg éjjel viszont 3-5 óra szüneteket is hagy, amikor alszik... )A végén még biztonság kedvéért felírt tápszerreceptet, ez volt a kegyelemdöfés.

Abból is elegem van, hogy mindenki mást mond. Egy vagy két mellből kell egy alkalommal etetni?

Amúgy azért jól vagyunk, Dóri napról napra édesebb, csak nehéz így egyedűl Kép, a férjemnek vissza kellett menni dolgozni a héten.



Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír Kép
A legfontosabb a nyugalom. Én nagyon következetes votam az első pillanattól fogva. A családban nekünk született legutoljára gyermekünk és néztem csendben ki mit csinál és elraktároztam magamban a dolgokat.
Az nagyon fontos, hogy nyugodt légy amikor Dórika nálad van.
A babák sírnak. Éhesek, szomjasak, fáj a pocijuk, fáradtak. Õk így tudják jelezni ha valami kell nekik, viszont át lehet esni a ló túloldalára, hogy rájön csak sírni kell és felvesznek.
Ha felveszd a babát legyél nyugodt, ne idegeskedj, ha úgy érzed nem bírod, inkább tedd le amíg idegeskedsz (tudom ez így hülyén hangzik Kép ) A babák megéreznek mindent.
Még nagyon kicsi Dórika és ezért szerintem teljesen normális, hogy akár óránként is eszik, egy idő után én azt csináltam, hogy adtam neki inni, de enni nem így megszokta, hogy egyszerre kell kiszívnia a kellő adagot, így neked is könnyebb lesz majd.
Elvileg egy mellből jólakik a drága csak ugye ott van, hogy az elejét könnyebb kiszívnia és ezért ez így kényelmesebb nekik. Kép
Csak az a baj hogy pont nem az eleje táplálóbb.

Remélem tudtam esetleg segíteni.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Kedves Pici Zsófi és Nagy Zsófi!
Boldog Névnapot kívánok!

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Boldog Szülinapot Levi!!!!!
domicsenge
 
 


Sziasztok!!Orsi jóvoltából végre újra itt a fórumunk.

Zafír!Csak azt tudom neked én is mondani mint Pkagi!
A legfontosabb,hogy nyugodt legyél,mert a baba mindent megérez és akkor ő is nyugtalan lesz.Ne nagyon foglalkozz ki mit mond halgass az ösztöneidre.Persze tanácsokat lehet kérni,de nem biztos,hogy el is kell fogadni őket.Az óránkénti szopizás lehet,hogy tényleg sok,mert egy óra alatt a baba pocija nem tud rendesen emészteni és lehet,hogy az is a baj,hogy túl tele van és nyomja a pocóját.Lehet,hogy csak szomjas próbálj neki egy kis forralt vizet adni bár mi teáztattuk.
Szóval a lényeg ne aggódj mindent jól csinálsz.

Boldog gyereknapot minden babának és gyerkőcnek.[size=24][/size]
Vendég
 


Sziasztok,

Hu lanyok aranyosak vagytok hogy meg emlekeztek ram es hianyoltatok.

Akkor irok nektek.

Ari
Gyonyoru lett a lanyod mindig is szep volt na de most!!!!!!!!!! Es milyen ugyes.

Zafir
Gratula a szuleshez. Szerencsed volt, hogy ilyen konnyen ment tenyleg ritka sajnos nekem nincsenek ilyen elmenyeim mivel mindketto csaszaros volt :twisted: az elsot meg ertem farfekveses volt de a masodiknal szerintem csak a klinika gazdasagosabb helyzete dontott. Na mindegy tulvagyok rajta es en mar nem szulok tobbet.
Gyonyoru a lanykad. ne aggodj a szoptatas miatt. Nekem is rengeteg gondom volt van (bar mar nem szoptatok az en nagyetku fiammal. O is surun evett es nekem is mindenki mast mondott. Ennek alapjan kezdtem el hozzataplalni tapszerrel es ezert ment el a tejem is :twisted:
Most biztosan maskepp csinalnam mar. Ezert ne hallgass senkire csak a szivedre. Ha kell neki a cici akkor szuksege van ra. Ugyis raerzel mikor ehes igazan abbol hogy hogyan szopik. Ha nm ehes vagy szomjas akkor meg vigasztalast is nyujt neki a cici. Olyan pici o meg. Persze ehhez ido kell. Majd olyan ket honaposan mar szerintem alakithatod a kajalas rendjet de van ismerosom aki mindharom gyereket akkor szoptatta amikor nekik jo volt. Igeny szerinti szoptatas. Neked kell dontened, hogy melyik jo neked, ido es segitseg kerdese is ez szerintem. Ha van segitseged konnyebben megy de ha nincs akkor bizti jobb ha kialakitassz egy bizonyos idohoz kotott szoptatast.
Azt hogy egy vagy ket mell szerintem az is eldonti, hogy hanyszor szoptatsz egy nap. reggel peldaul nekem mindig eleg volt az egyik, hiszen ekkor tele van tejjel de estefele es este mar kellett a ketto.
Eloszor csak elotej van ezt mar biztos te is tudod ra kell teriteni, hogy jol kiuritse a cicidet igy jobban termelodik es persze jobban jol is lakik a lanykad.
Elnezest nem okoskodni akartam csak leirtam az en peldam.
Nagyon jo babazast kivanok neked. Az enyem tegnapelott volt 10 honapos de reg is volt. Ez a szoptatas dolog meg egy nagyon fajo pont maradt mert mindenki hulye tanacsait kivetve csak ot honapig voltam kepes szoptatni pedig ugy szerettem volna meg.Na mindegy!

Agi
Ne aggodj a felkelesek miatt. Ez lehet szomjazas, (ehseg) az enyem nyolc honaposan hagyta el az ejjeli evest, meleg, fogzas stb.
Es a kelest meg csak par hete. De o gyakran felsir meg ejjel. Bar nem kel fel, altalaban visszaalszik cumival vagy jobb esetben almaban sir :oops: nem tudom miert, de mar huzza a lobort este 9-tol altalaban reggel 7-ig.
Nem panaszkodom hat.
Szerintem ez idoszakos minden babanal.
Anyos-jo nagyon.
En orulok mert olyan jol elvagyunk. Meg olyan erzesem van, hogy inkabb felnez ram. Magyar, ket gyerekes, dolgozok, ellatom a haztartast, gyereket es csak ritkan kerek segitseget. De akkor szivesen ad. Es nem ad tanacsot, hanem tenyleg o kerdezi, hogyan csinalja ez igy megfelel-e stb. Bar neki is vannak maniai, dehat kinek nincsenek. A poen meg a kovetkezo.
O marmint anyos julius 25-en szuletett, elso fiam Matthieu julius 26-an es most Balazs julius 27-en. Jo mi???

Korkulonbseg: en is ket vagy legfeljebb harom evet szerettem volna, sajnos 6 lett belole, egyszeruen nem estem teherbe elotte. Abbahagytam a tablettat amikor Matthieu ket es fel eves volt es csak harom evre ra estem teherbe :x
Ez szerintem egy kicsit sok. Sok mindenbol kimarad Matthieu es szerintem bar irto jo a viszony kozottuk ha a kicsim eppen jokedveben van, de akkor is latom, hogy sok. Szerintem is a ket harom ev az idealis, elotte nehez az anyukanak utana meg a gyerekeknek az osszeszokas. Bar ez csak sajat velemeny es szerintem a szulokon is sok mulik.
De nem lehet kettevagni magunkat es neha bizony erzem hogy nagyfiam neheztel ram mert eppen nem tudok focizni vele mert eppen szar ido van es a kicsi beteg tehat benn maradunk vagy stb,stb. Bar azert ezek a kisebbik dolgok altalaban jol kijonnek.

Gabocica
Levi igazi kis stramm ficko tenyleg. Nem olvastam csak feluletesen, jar mar??
Miket fozol neki, neked nincs neha olyan erzesed, hogy mindig uazt fozod?? Irj nekem recepteket ha van idod es kedved jo??
Masik dolog, te nem felsz neki darabosat adni? Eszik mar, elkezdted? Balazs imadja a kenyerveget, piskotat(patikai), de ha lenyel egy nagyobb darabot en lehetoseget sem hagyok neki, hogy o maga probalkozzon, azonnal a szajaban termek es kikotorom a darabot. Ez persze mindig hisztivel vegzodik, de hat en annyira felek, pedig meg nem fuldoklott. A dadam meg mondja, hogy amikor nala van, mar a husit is darabosan szopizza. Ez olyan rossz nekem, hiszen tudom hogy szereti, de egyszeruen feltesbol inkabb nem adom oda neki(peldaul kenyerveg) pedig neha ugy sir erte!
Hiaba volt mar az elsovel tapasztalatom a hat ev itt is visszaut latjatok, egyszeruen rettegek es remkepeim vannak, hogy megfullad. Hulyeseg pedig nem??

Rolunk;
Jol vagyunk mar majdnem 10 kilo es 74cm
10 honapot toltotte tegnap elott.
Kb ket hete felall mindenhol ugyesen kotor harom labon :lol: mindenhol, mondja, mama, papa, lampa, szsssza(szia) tya(talan kutya) bar ha kerdezem tole hogy csinal a kutya olyan edesen "ugat" es ha kerem a dolgokat ideadja. Ugy meglepodtem ma; csak viccbol mondtam neki, hogy add ide a cumidat-es a 4-5 targy kozul kivalasztotta a cumijat es ideadta :? majd megettem bar szerintem csak szerencses valasztas volt??
Imad enni, mindent megeszik (meg) amit fozok zoldseg gyumi stb.
Meg is latszik rajta.
Megprobalok feldobni par kepet utana meg eldugulok remelem ertheto amit irtam sietek.

Aniko
aniko47
 
 


Kép Kép Kép Kép

Na ennyit
Aniko
aniko47
 
 


Meg ketto utana tenyleg eltunok, Kép

itt meg apaval Kép
aniko47
 
 


Hello Aniko,de jó,hogy jelentkeztél már hiányoztál.Látod milyen ritkán irogatunk nem úgy mint egy évvel ezelőtt.
Annyira,de annyira szép a pici!!! :D :D Tiszta apukája.És mekkora kis stramm legény!!És persze nagyon ügyes is,hogy már modogat szavakat és feláll.Anyukádék voltak kint?Ti mikor jöttök haza?

Levi még nem jár csak a bútorok mellett meg a babakocsiját tologatja úgy szépen lépeget.De mászik ezerrel úgyhogy győzök utánna rohangálni nem tudom mi lesz ha majd elindul.Levi már rég azt eszi amit mi nem főzözk neki külön és megeszi a darabosat is.Félve adtam neki először én is,de megtanulta mennyit szabad a szájába venni és kicsit nagyobbat harap akkor azt kiköpi.a gyümiket pl.alma.körte reszelem meg villával azért össze szoktam neki nyomkodni a kajáját.Gulyástól a milánóig mindent eszik.A kenyérvégeket is szereti,kiflit,kukacot stb.

Most sajnos többet nem tudok írni,de holnap jövök.

Jó éjt!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, olvastam mind és tényleg sokat segített, illetve megerősített az elhatározásomban, hogy úgy csinálom, ahogy Dórinak jó. Szóval szoptatok, amikor akarja és nem nézem az órát. De azért már kezd egyre ritkábban enni, persze, ha nyűgös, akkor szinte folyamatosan a cicin lóg. A doktornőnek pedig azt mondom, hogy persze, 3 óránként eszik. Már leszállt amúgy rólunk, mert rendesen hízik Dórika.
Különben nagyon élvezem a babázást és Dóri egyre okosabb lesz. Már mosolyog ránk nézegeti a játékait és próbálja megfogni őket.
Tegnap volt hat hetes. :lol:
Ami nagyon nehéz: napközben szinte egyáltalán nem alszik, csak a karomban, így viszont még enni se tudok néha. Netezni pláne nem. :cry: .

Zafír
zafír
 
 


Zafir,

Probald meg magadra kotni kendovel. Nalam nagyon bevallt az elejen o testkozelben elvan igy es te is tudod tenni a dolgod.
Vannak erre kendok es kialakitott hordozok is.

Gabocica aranyos vagy koszi.
Nem voltunk otthon mar nagyon regota, talan a szulinapjukra hazajutok.
Kepzeld hetvegen adtam neki kenyerveget es hagytam hagy boldoguljon. Hat elboldogult csak ugy cuppogta, akkor sem zavartam amikor bevett egy-egy nagyobb darabot. Azt is elcuppogta szepen. Lehet, hogy csak jobban meg kellenne biznom a kis emberkeben?

Puszi mindenkinek
Aniko
aniko47
 
 


Sziasztok!

Aniko, nagyon jó, hogy jeletkeztél! :)

Gabócacica, Te tartod a leket itt a fórumban.... :) :wink:

Nagyon szépek a fiaitok! Aniko, imádnivaló kis bébid van! És gabócacica, a Te fiad sem semmi! :)

Az én/mi Zsófink nagyon nem szereti a hozzátáplálást. Ő most 8,5 hónapos, de szinte csak cicizik. A gyümiket szereti, de a főziket....bébiételt adok neki inkább, de nem kéri őket, dobhatom ki úgy, ahogy vannak....a védőnő szerint nem lesz átmenet a felnőtt kaja és a tej között...majd egyik napról a másikra fog enni a mi kajánkból.

Anyósom: hát, én túl fiatal vagyok, hogy felnézzen rám.....és ő mindent jobban tud, mint én. Nem nagyon tudja elfogadni, hogy ezt és ezt még nem ehet....és hogy nem állítjuk Zsófit....
ugyanis Zsófi még mászni sem mászik....nem hogy álljon....

na, nem panaszkodom tovább....csak gondoltam benézek. Szoktam olvasni néhga a fórumot, csak nem nagyon tudok írni. Most is az a ritka pillanat van, hoyg Zsóf alszik. :)

Zafír, örülök, hogy kicsit helyre billentél! :) És nyugodtan kösd magadra, ezzel nem tudod elronatni. Az alváshoz csak annyit, hogy Zsófi 7hónapos koráig csak babakocsiban aludt. De olyan jókat aludt, hogy napi 4-5órákat is megaludta. Próbáld ki te is, hátha ha kivinnéd aludna. Délelőtt, és délután. Nekem bevált. Olyan pontos menetrendünk volt 6hónapon keresztül....most már nincs, mióta minden érdekli.... :D

Puszi mindenkinek, majd még próbálok írni!:)
birolili
 
 


Sziasztok!

Anikó :)
Nagyon klasszak a képek, hogy milyen aranyos!

Zafír :)
Nekünk a 3. hónap volt a forduló, onnan beállt egy napi ritmusra, amiben volt alvás is. :)
Utána 4,5 hónaposan ahogy meg tudott fordulni ez felborult. :(
Most (3.-án tölötte az 5. hónapot) úgy érzem ismét egy mérföldkőhöz értünk talán jobban elvan mostmár a saját kis játékaival és nem kell mindig mellette lennem.
pkagi
 
 


Zafír!Üzentem Esztivel,hogy ha van időd tegyél fel képeket a piciről.
És nappal kézben mennyit alszik?Lehet,hogy ilyenkor kevés az alvásigénye.Ha beleteszed a kiságyba napközbe felébred?
így van ne törődj semmivel és senkivel csináld úgy ahogy te érzed és ahogy nektek jó.Amit Anikó ír a kendős nagyon jó ötlet.

Aniko!A picurok tudják ám,hogy mit tudnak elnyammogni és mit nem.Én az elején beszari voltam mikor adtak neki ilyet a kezébe mindíg azt néztem nem fullad-e meg és nem.Olyan szépen el tudják szopogatni,rágicsálni.A másik meg hogy egy darabig lefoglaják magukat.Volt,hogy Levi egy órán át nyammogott az etetőben egy kenyércsücskével.Ha nem tudja lenyelni úgyis vissza öklendezi.

Lili!Hellooooooooo!Atya ég már így elszaladt az idő!!!Az nem baj ha nem akar mást csak cicit biztos úgy lesz ahogy a védőnő mondta.
Jaj látom nálatok is vannak ilyen jellgű problémák,hogy mért nem mászik a baba stb.Én már a falra mászok a sok okostónitól.
Most azzal csesztetik a gyereket meg minket,hogy egy éves a Levi és miaz,hogy még nem tud járni.Párszor már kiakadtam erre csakazértis megkérdeztem a dokinőt mikor kell egy gyereknek elindulni.erre ő neki még nem kell vannak kivételes babák akik korán elindulnak,de neki még nem kell.Több ismerősömnek is pl. másfél év körüli volt a pici mikor elindult.Úgyhogy ha mégegyszer valaki beszól úgy leteremtem mint a huzat.Ne aggódj Levi 9-hósan kezdett el kúszni aztán mászni és felálni mindezt egy hónap alatt.Nem vagytok lekésve semmiről.A gyereknél senki nem tudja jobban mit akar és mit tud.Ha kell oszd ki őket.
Vendég
 


sziasztok!

végre mindenki ari kivételével megérkezett. Én is vagyok csak olvasgatni szoktam.
Zafír ha megengeded majd vagy nincs időd küldött Gergi képeket felteszem.
Anikó hogy megy az idő, mekkora fiad van már nagyon szép. Szereti a nagytesó?
Lili Zsófiról teszel majd fel képet? Ne aggódj te jó anya vagy anyóssal ne foglakozz. Tudom amikor ott van ezt biztos nehéz megállni de muszáj lesz mert úgy látszik ő márcsak ilyen marad. De a lényeg te akkor is szupi anya vagy biztos ezt látja ő is ez bosszantja ezért is idegesít még. Meg persze hogy a pici fiát is elvetted tőle.
Ági te is tegyél fel képet Domiról.
Mi jól vagyunk Fiam nől mint abolondgomba. A hét elejébn Baján voltunk a nagyimnál sajnos a gyerekek nem úgy viselték ahogy szerettük volna, de gondolom a fogzás és az idő is rátett egy lapáttal. Kép Kép Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy így ismeretlenül írok,de lenne egy kérdésem,amire biztosan tudtok TI válaszolni. Már régóta tervezzük a babát a párommal.Milyen tünetei vannak a terhességnek? Lehet felfúvódás is? Vagy az csak mesi előtt lehetséges? Előre is köszi a válaszokat. Bocsi,hogy ilyen "banálisat" kérdeztem! :oops:

Katka
katka78
 
 


Szia Katka!Én pl.a melleimen éreztem,hogy terhes vagyok más volt a tapintásuk.Nagyon sok nő azt érzi mintha megbetegedne.
Vendég
 


Sziasztok!

Mostanában egy szabad percem sincs Dórika és a vizsgák mellett, de azért olvasgatni szoktam..
A kendő nekünk nagyon bejött, kaptam egyet kölcsön, azzal kicsit könnyebben mozgok. Csak aggaszt, hogy olyan kifacsart testhelyzetekben tud benne elaludni. De ha kiszedem belőle egyből felkel. Babakocsiban hol alszik, hol nem. Nagyon hosszan eddig még csak egszer aludt.

Lili, nagyon köszönöm Neked a különlevelet! :lol:

Most kicsit rákapcsolt Dóri a hízásra, lassan eléri a négy kilót. Kezdi kinőni a kezdő ruhatárát, olyan furcsa :lol:

Orsi, gyönyörűek a gyerekek! Megdöbbentem, hogy az a szandál nem jó Domira, de most, hogy nézem a képeket, látom, hogy már nagyon nagy lány, de hogy Csongi is ekkora lett!
Ha gonndolod nyugodtan tegyél fel képeket és előre is köszönöm. Azért, ha van időm majd én is próbálkozom.

Zafír
zafír
 
 


sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, majd jövőhéten írok bővebben ígérem.
Most vagyunk felújítás előtt vagyis még csak anyagbeszerző körúton. Ezért tudok ritkán jönni. :(
Dobozolni is elkezdtem.
Amúgy mi jól vagyunk Domi már igazi kislegény.
Majd teszek fel képeket is. :)
Most hétvégén megyünk Szolnokra a szülőkhöz, mert jó darabig most nem fogunk menni.

Na most rohanok, csak gondoltam írok pár sort.

Mentek valahova nyaralni? Ha igen hova?

Ági

Kép

Kép
pkagi
 
 


Zafír!Örülök,hogy jól vagytok és,hogy szépen fejlődik Dórika! :D :D
Nekem kengurum volt,de a kendőt nagyon dícsérik lehet ha majd összejön a második én is veszek egyet.
Mi ma megyünk haza egy hétre.
Vigyázzatok magatokra és várunk a picurról képeket!! :)

Pkagi!Hú,de jó már itt tartotok,hogy dobozoltok?Ez tök jó.Jó utat nektek.
Mi nem megyünk idén nyaralni.
Vendég
 


Úgy látom kezd meghalni a topic. :( Azért jó volt veletek.....
birolili
 
 


Sziasztok!

Szerintem a nyár miatt nem vagyunk annyit itt. Mi is ugye most leszünk a felújítás kellős közepén és addig nem nagyon tudok jönni, de hiszem, hogy ez a topik ősszel új életre fog kelni. Pontosabban rajtunk múlik, hogy új életre kel e.

Mi jól vagyunk. Domi betöltötte a 6. hónapot és már szinte mindent eszik. Mászási kezdemények vannak, de inkább még forog, hogy eljusson az általa kívánt helyre.

Lányok kinek milyen sport(esernyő) kocsija van? Mennyi a súlya és mi a véleményetek róla.

Én örülnék, ha írnátok egy kicsit a lurkókról és persze magatokról is.
Most olvastam egy másik topikban a hisztikorszakról. Ez nálatok hogy jelentkezett és hogy kezeltétek?

A munkába való visszamenetelt ki hogy tervezi? Esetleg dolgozik valaki otthon?
Nálam sajna az a helyzet, hogy a volt munkahelyemre valószínűleg nem tudok visszamenni, így gondolkodom, valami saját válalkozáson és az elején valami itthoni munkán. Van valakinek tapasztalata azokról a hirdetésekről, amik otthon végezhető munkát ajánlanak?

Na most megyek, de még dobok fel két képet Domiról.

Kép

Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Ági, de jó, hogy írtál! A többiekről is jó lenne hallani.. Dominik milyen nagy fiú lett már! De a bájából semmit nem veszített :wink:
Elköltöztetek már?
Remélem én ősszel tudok megint dolgozni, mint táppénz alatt, de én ismerőtől kaptam félig itthon végezhető munkát, én is kíváncsi vagyok, hogy mi áll a hírdetések mögött amúgy. Dóri két éves koráig én biztos nem megyek vissza dolgozni, de akkor meg talán jöhetne a kistesó... Ez még azért nem biztos.

Mi jól vagyunk, mióta Dóri betöltötte a 2. hónapot, sokkal könnyebb vele. Már nem akar kézben lenni, csak, ha fáradt,de amúgy egész nap játszik, meg gagyarászik és tündérieket mosolyog ránk. :lol: Már beállt a napunk is, két hete teljesen jó napirendünk van, sokat sétálunk és délután itthon is alszik 2-3 órát.

Orsi, már kinőttük az első garnitúra ruhát. Odaadjam Gergőnek, vagy majd ősszel, ha jöttök Pestre elviszitek?

Zafír Kép Kép
zafír
 
 


Pkagi!Egyetértek veled itt a nyár most mindeki kihasználja ezt a jó időt eljön még a mi időnk itt.
Gyönyörű Dominik.Hihetelen,hogy már fél éves csak úgy pörög az idő.Akkor nemsokára már elfog kezdeni kúszni.
Nekünk esernyős babakocsink van és nagyon jó könnyen lehet vele közlekedni a súlya sem nehéz.Nekem lekelett cserélni,mert ezzel könnyebben utazok haza anyuékhoz pláne,hogy átkell szállnom,de ezzel nagyon könnyű.Nyugott szívvel tudom ajánlani.
Nálunk a hiszti korszak már egy jó hónapja beköszöntött és csak nem akar múlni,de néha már annyira,hogy kiakadok tőle teljesen és rettenetesen anyabuzi és ez három napja még erősebb lett nála.Dolgozni én nemegyek vissza már rajta vagyunk a második babán eddig még semmi meg elakarok végezni egy fogászati asszisztensi sulit.A kereskedelembe semmi képpen nem akarok vissza menni.Még a rendőrségen gondolkodom aztán majd meglátjuk.Ha van felvétel akkor leállunk a gyerekprojektról és elhalasztjuk későbbre.Itthoni munka jó lenne,de ezek az internetesek olyan linkek.

Zafír!Istenem,de gyönyörű Dóri.Igazi kishölgy.Csodaszép.Szuper,hogy ilyen szépen beállt napotok ilyen is maradjon sokáig.
Majd teszek fel képeket a Husiról ha elalszik.
Vendég
 


Lányok nálunk most minden csúszik a felújításnál. Nayon necces, hogy be tudunk e költözni jövő szombaton.

Gabócica csak a babakocsi márkáját nem írtad meg. :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Én imádom mikor mocorog a baba a pocimban. Tetszik, ahogy látszik a hasamon ahogy mocorog. :) :D

Dune 37. hét
dune
 
 


sziasztok!
dune üdv itt lassan eltelik az a pár hét és akezedben tarthatod a pici babád kisfiú vagy kislány lesz tudjátok?
Pkagi hát e a felújítás már csak ilyen látom. Öcsiék is most csinálják és náluk is csúszott nem is tudtak jönni hozzánk hétvégén.
Dominak meg utólag is Boldog Névnapot!
domicsenge
 
 


domicsenge írta:sziasztok!
dune üdv itt lassan eltelik az a pár hét és akezedben tarthatod a pici babád kisfiú vagy kislány lesz tudjátok?


A baba nemét szeretnénk, ha meglepi lenne.

Dune 37. hét
dune
 
 


Sziasztok!

Dune :)
a vége már olyan izgi. :) Reményteli várakozás mikor is jön. :)

Beköltöztünk, nem csúszott semmi, csak még a kipakolással nem vagyok kész, ha végeztem jövök és dobok néhány képet is.

Domicsenge köszönöm és viszont kívánom. :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi!A kocsi márkája:Top Rider

Dune!Üdv itt köztünk.Nemsokára meglesz a babuci.Vagy talán már meg is van?
Vendég
 


Ági!miért csúszik ennyire a költözésetek?
Vendég
 


Gabi :)
Felújítottuk a lakást azért csak augusztusban költöztünk be. Még apróságok hátravannak de már alakul a dolog.
2-3 nap és jövök hoszabb beszámolóval és képekkel.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi!oké
Vendég
 


Na akkor egy picit írok.

Igen beköltöztünk, de nem volt zökkenőmentes a dolog sajna. Mi Domival már pénteken itt aludtunk, hogy apukám és Csabi a dobozokat el tudják rendezni mire holnap jönnek a költöztetők.
Erre én a péntek éjszakát végighánytam és ment a hasam is. Na jó kis első éjszaka volt.
Másnap még pakoltak én az ágyat nyomtam lázasan és közben 10 percenként jártam a wc-re mert úgy ment a hasam. (pakolás semmi), vasárnap szintén ugyanez volt kivéve, hogy lázam nem volt. Este ittam már 2 tequilat és 2 jagert. (mostanában nem sokat ittam, de a célért mindent ) Éjszakám jobb volt, de reggel ismét kezdődött. Gondoltam alkesz nem leszek ezért , így a Csabi hozott valami gyógyszert és attól jobban lettem, de addigra elment az erőm is egy kissé, mert nemhogy minden kijött belőlem, amit meg bírtam egyátalán enni, de a végén már enni is féltem, mert egyből jöttek a görcsök.
Mostmár úgy ahogy jól vagyok. Hála a gyógyszernek. Ma már csak kétszer ment a hasam.
Délután így elkezdtünk végre kipakolni.
Még jó, hogy a Csabi utána való hétfőn és kedden itthon volt, mert amúgy nem tudtunk volna kipakolni se, na és persze mivel Domikámnak előző pénteken volt a neve napja így rákövetkező hétvégén jött az egész család köszönteni.
Jól sikerült a köszöntés mindenki jól érezte magát és én is kitettem magamért. :)
Vettünk mosogatógépet az új lakásba. Hogy ez milyen jó találmány. :)


Na és már olyan régen írtam az én drága pici fiamról. :)
Bizony már 1 hónapja ezerrel kúszunk és úgy 2 hete már mászunk is és 3 hete kúszásbúl simán felül és úgy játszadozik. Modja már, hogy APA (az anyát is szokta, de érdekes azt csak akkor ha valami irtó fontos dolog van ) , a kacsát HÁP-nak hívja. Ezek még tudom nem mindig tudatosak, de mi nagyon örülünk neki, hogy hallatja a kis hangját.
Szerintem nagyon nehéz volt neki ez a költözéses menős időszak. Képzeljétek például félt a ragasztószalagtól, úgyhogy amíg összeragaszgattuk a dobozokat el kellett vinni otthonról és amikor lezártuk szintén.
Nekünk még nincsennek fogacskáink, sőt még híre-hamva sincs, hogy egyátalán ki akarna bújni akár egy is. De nem izgulok előbb vagy utóbb csak kijönnek, gondolom nem marad kis fogatlanka.

Na egyenlőre ennyi és egy friss kép. Holnap teszek fel a lakásról is képeket.

Kép

Elveszett báránykák jelentkezzetek!!!

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi!Ez nem semmi!!Akkor megjártad a "poklok-poklát"!De minden jó ha a vége jó!Várjuk a képeket!
Domi nagyon édes és szuper ügyes baba!
Vendég
 


Lassan szeptember remélem beindulunk újra!

Még nem tettem fel képeket, mrt valami van a fényképezőgéppel, de nem felejtem el.
Ami hír, hogy belevágtunk a kistesóprojektbe, mégcsalk spontán próbálkozással, hátha történnek még csodák!
:)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Hello!Merre vagytok?
Amennyire pörgős volt ez a topik mikor még anno jöttem annyira ki van hallva.
Mi történt?
Jó lenne ha újra beindulna.
Lili,Aniko,Zafír,Ági meg a többiek gyertek!
Vendég
 


gabi :)
Én vagyok. :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok már. Egy darabig nem írt ide szinte senki, aztán meg itthon volt két hetet a párom, jött a barátnőm vidékről, szóval én nem neteztem.

Ági, nem semmi a költözéses sztoritok! Milyen az új lakásban?
Szorítik a kistesóhoz. Megkérdezhetem, hogy Nálatok mi volt a baj, amiért nehezen jött össze Dominik? Nekem hormonális eredetű volt, a dokim szerint ez a terhességgel elmúlt.. hát majd kiderül.

Gabi, mi van Husival?

Orsi köszönjük szépen az újabb adag ruhát, nagyon jól jött, Dóri most nőtt ki megint szinte egyszerre mindent.

Szeretnék egy körkérdést feltenni. Ki mikor kezdett el gyümölcsöket adni a babájának. A doktornénink szerint 5 hónapos már kellene, de a legtöbb helyen anyatejes babáknak csak hathónapos kortól ajánlják. De olvastam négy hónapot is.

Mi jól vagyunk, Dórika már négyhónapos "nagylány". Nagyon kiegyensúlyozott baba lett, jól elvan a kis játékaival, de ha valaki foglalkozik vele, akkor nagyon boldog. Rengeteget mosolyog, meg már tud hangosan nevetni. :lol: Kép

Zafír
zafír
 
 


Sziasztok lányok,

Én az őszi topikból vagyok és csak figyelmeztetni szeretnélek titeket, hogy a "kedvesnek" tűnő Dune egy perverz hapsi, aki rá van kattanva a pocakokra és egy idő után mindenkitől pocakos képet kér. Elég hátbrzongató, de úgy tűnik, igaz... Amióta meggyanusítottuk, (néhány napja) azóta felszívódott, legalábbis remélem! :twisted: :twisted:

Bocsi, hogy ha zavartam, további jó társalgást:

A BABÓCÁK PEDIG GYÖNYÖRŰEK!!! :D

KépKép
Kép
jadey
 
 


pkagi írta:Egy kis segítségre lenne szükségem.

A gyermekem (4 hónapos) testén ilyen kiütések vannak.
Ma jelentek meg, de már napok óta nyűgösebb és hőemelkedése is többször volt.
Kérdés mi ez, talán himlő?
Újat nem adtam neki, nem váltottam mosószert......
?????


Kép


Ági, nem lehet, hogy a hőemelkedéstől izzad a bőre, és attól lettek ilyen kiütései? A képen nem látszik igazán , csak az hoogy sok apró kiütése van. Ha allergia, az lehet mosószertől, öblítőtől, ha cicizik, attól is amit eszel, pl mogyoró, tejtermék, fűszer, tápszer és tehéntej is okozhatja. Az allergiát tudtommal nem kiséri hőemelkedés, szerintem vidd orvoshoz a picit mindenképp.


üdv: kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


De hülye vagyok. Most láom, hogy az előbb kiütéses dolog már 3 hónapos. Bocsi. Remélem azóta megoldódott a probléma.

Üdv: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Zafír!GYönyörű Dórika!Igazi kislányos a pofikája!
Én 3-és fél hósan kezdtem el neki gyümit is meg főzeléket is.Van aki kivárja a hat hót én nem így tettem és a Levinek nem lett semmi baja.

Husi jól van pár napja múlt el neki a kötőhártyadulladása" a 15-hós oltás egyik szövődményeként" amit én persze elkaptam tőle+ráment a másik szememre is.Amúgy jól vagyunk teszek fel képet!!
Vendég
 


jadey!Köszönjük a tájékoztatást ari vagy,hogy szóltál!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Hátha valakit érdekel!
Vízi foglalkozások kismamáknak
Ha várandós vagy és szeretnél felkészülni a szülésre, amely felejthetetlen élmény lehet számodra és a babád számára is, gyere el egy AquaNatal foglalkozásra! A vízben végzett gyakorlatok nagyon jó hatással vannak a várandós mamák szervezetére:
 kíméli a gerincet és az izületeket
 Csökkenti az ödémát
 Kapcsolatot teremthetsz a babáddal
 Szüléshez nélkülözhetetlen légzési és relaxációs technikákat sajátíthatsz el
 Szülés után tested hamarabb visszanyeri rugalmasságát
Várlak az AquaNatal foglalkozásain, ahol megtapasztalhatod a női kör energiáját, valamint, hogy minden nő különleges, tökéletes, és erős. Helyszín:
X. ker. Előd utca 1. szeptember 12-én kezdődik 17:00-tól egy alkalom: 1800 ft. Az első alkalom féláron.
XIII.ker. Gogol utca 5-9. (Kleopátra ház) október 2-án kezdődik 12:00-tól egy alkalom: 2200 ft az első alkalom 1200 ft.
Jelentlezhetsz: 06 70 316 93 18
agica@aquanatal.com
tik-tak
 
 


Pár kép a Leviről! Kép Kép Kép Kép Kép Itt épp beteg volt a Husi,mert a 15-hós oltástól kötőhártyadulladást kapott! Kép
Vendég
 


Szia Gabi!

Tündéri nagyfiú lett LEvi! :D A konyhapultos kép a kedvencem!
Lényeg, hogy már meggyógyult!
Mi is betegek voltunk, elkaptuk ezt a hasmenéses vírust, frászt kaptam, mikor Dóri telekakálta a kiságyát.. de szerencsére egy nap alatt átment rajta. Nekem nem megy ilyen gyorsan :cry:
Ha túlesünk mindezen ekkezdem én is a gyümölcskostóltatást, tegnap beszéltem a védőnővel.
Nálatok most beindult a kistesó-project?

Zafír
zafír
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: