Új privát üzeneted érkezett!

Hello. Nekem is elmúlt a 8.hét körül a mellfeszülés. Majd visszatér Neked is. :-) Barbie elmúlt màsfél nap alatt a barna cucc. Gyógyszer nélkül. Mert ha nem muszáj nem veszem be. :lol:
toldynagyklara
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszönöm, akkor legalább nem vagyok egyedül
anda26
 
 


Sziasztok!

@Vikybaby, hutundi: köszönöm szépen a válaszotokat!

Csütörtökön voltam én is UH-n, és hüvelyit csináltak. Akkor voltam 7hetes és 3 napos. 9mm a picikém és már hallottam a kis szívverését, nagyon jó érzés volt.
Adtak papírt és annyit mondtak, hogy most a védőnőhöz kell majd mennem és onnantól kezdve majd ő fog mindent elmondani, hogy mikor hová kell mennem, gondolom akkor ő fog elküldeni vérvételre is meg fogászati ellenőrzésre is szoktak ugye? Annyit mondtak még, hogy legközelebb majd a 12 hetes UH-ra kell menni.
Már jelentkeztem is a védőnőnél és remélem mostmár tájékozottabb leszek.

Nekem is fáj a mellem, bár én nem feszülést érzek csak érzékeny, de nekem is volt hogy pár napra elmúlt vagy csökkent a fájdalom, én nem paráztam rajta, gondoltam természetes. Én úgy veszem észre nekem most kezdenek előjönni a rosszullétek. Reggelente még nemsok baj van, aztán 9-10 óra felé már nyűgös, fáradt vagyok és tegnapi nap meg előtte is volt egy nap mikor 6-9 óra között rámjött a hányinger és a szédülés, de aztán ablakot nyitottam, ittam, feküdtem, és szerencsére nem hánytam még.

Köszönöm a válaszokat mindenkitől! További jó gömbölyödést nektek!! :)

volgye19
 
 

 
 

Sziasztok. Nekem durvák voltak a rosszullétek. A 7.héten kezdődött,a nyolcadikon pedig kórhàzban kötöttem ki terhességi vészeshànyàs miatt. egész nap hànytam itthon pàr napon keresztül. Néhány adag infúzió és 5 nap kórházban lét utàn 1 hét làbadozàs itthon gyengeség miatt.Viszont mostanra minden szuper:-)reggel van némi émelygés és ennyi. Ismét dolgozom.Azt mondta a doki hogy 1000-ből 1nek van ilyen. Mondjuk nekem tizenévesen a mensim 1-2 napja is hànyós volt.
toldynagyklara
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok kimamik! :)
Gratulálok mindenkinek a jó ultrahang eredményekért! :)
Csütörtökön én is megjártam a kontrollt, nagyon jó volt, akkorát néztem, hogy manócska mennyit nőtt az előzőhöz képest, már 25 mm volt (azóta még nagyobb lehet ;) ), és, hogy milyen cuki már :)
Egyébként én már voltam vérvételen, EKG-n, találkoztam a védőnővel, elmentem a háziorvoshoz. Már csak fogorvoshoz kell majd mennem, de a védőnő azt mondta, az nincs héthez kötve. Március 16-án megyek a genetikai UH-ra. Már azt is nagyon várom!
Hétvégén szörnyű migrénem volt, de most már jól vagyok.
Hányinger enyhén mindig van, de nem hányok szerencsére. A cicim pár hétig kegyetlenül fájt, aludn sem tudtam, de enyhült azóta :)
Ahogy így olvasgatom,hogy kinek, milyenek a tünetei, látszik, hogy tényleg mindenkinek más!

Kitartás mindenkinek és hasonló szuper eredményeket!

Legyen csodás hetetek! ♡

hutundi
 
 


Sziasztok! Tegnap voltunk 12. heti UH-n. Nagyon jó volt, megnyugodtam, minden rendben odabent :). Levették a vért is, majd 2 hét múlva lesz eredmény. Nekem még a belgyógyászat meg a fogászat is hátra van. Tüneteim azóta sincsenek, aggódtam is miatta, de úgy néz ki, hogy a tünetmentes szerencsések közé tartozom . Boldog babavárást Nektek :).
boxangel
 
 


Sziasztok!Orulok,hogy mindenki ilyen elore tart mar,es sok szep uh.elmennyel gazdagodtatok!:-)
Hutundi,a migren nalam is megvolt,szombattol ma reggelig.Egy panadolt vehettem be,semmit nem ert,se a honeopatia.Mar sirtam a 24 oras fajdalomtol!:-(
En marc.18an megyek a 12.heti uh.ra,holnap pedig a vedonohoz!:-)
bubi
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni! 10hetes1napos vagyok, második terhesség, első baba! :) Voltam már két ultrahangon 6hét1naposan 4mm volt, 7het3naposan 10,5mm, mindkétszer láttuk a szív pulzálást! Legközelebb a 13. héten megyek ultrahangra, még 2 hét, nagyon izgulunk, hogy minden rendben legyen!

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sziasztok!Sajnos az utobbi napok nagyon izgalmasra sikerultek.Barnazas miatt ketszer is orvoshoz kellett mennem,egyszer korhazba.Szerencsere a Baba jol van,és az ok valoszinuleg hormonalis.Kaptam progeszteron keszitmenyt,fekudnom kell,es igy veszelyeztetett terhesneknyilvanitottak.Egesz nap sirtam,most kezdek megnyugodni.Vegyetek komolyan a barnazast,azonnal irany a doki,ha ilyet tapasztaltok!Szerencsere nekem fantasztikus orvosom van!
bubi
 
 


Szia bubi! Nekem is volt barnázás 2 teljes hetig, minden egyes nap az 5,5. hettol kezdodoen. En nem kaptam rá semmit, csak kiírtak, és pihennem kellett. Sok kismamánál van, persze mi is nagyon megijedtünk. Drukkolok!

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Kedves Bubi!
Kívánom, hogy minden rendben legyen a babával a barnázás ellenére is. A lányommal barnáztam, de Ő nagyon akart jönni, tavaly szeptemberben is barnáztam, majd október elején-közepén valamikor itthagyott minket. Ezért kell most a pozitív teszt óta pótolnom a progreszteront. Így Én is veszélyeztetett terhes vagyok, s csak reménykedem, hogy most minden rendben lesz.

Március 10-én megyek babát kukkolni, akkor lesz 9+3, egy héttel későbbre hívott a doki, de nem bírom ki, meglehetősen para mami vagyok. Szerencsére semmi tünetem nincsen most (barnázás, görcs, hasonló). Émelygés van, de sajna a vuk még nem látogatott meg. Anno a lányommal is csak1-2 alkalommal volt, valószínűleg most is lány lesz. Még 1 hetet jó lenne ilyen állapotban kibírni, jövő héten vasárnap vendégek jönnek hozzánk, azt követő héten szombaton meg Nekünk kell utazni, szóval jó lenne Vuk nélkül megúszni ezeket az alkalmakat.
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok!Szerencsere csak két napig tartott a dolog,es mar minden ok.Tobb oevos is azt mondta,teljesen termeszetes,h a szervezet emlekszik a menstruaciora,s havi rendszeresseggel ilyet produkal.Sok kismamanal megesik.A babaval eddig sem volt gond,most se lesz!:-)Az utrogestan meg jo gyogyszer!11.hetben vagyok.Te mar igy tudod 9 hetesen,hogy milyen nemü lesz!?:-)Nekem még a genetikus is felve mondta,h talan a 13.heten ha latja!
bubi
 
 


Én a 4.héttől hányok,ez az első hét,hogy "csak" émelygek,de ahogy telik az idő,egyre könnyebb!Jövő heten belepek a 12.be,allitolag akkorra elmulik.De mondom,mar most rengeteget javult.A legrosszabb a 6-7-8.héten volt.
bubi
 
 


Nem tudom, csak tippelek, mivel késői peteérés, orgazmus eredményeként, amely valószínűleg lányt eredményez, a nagy számok törvénye alapján. Egyébként csak tippelek. S a fiammal Én is ilyenkor már nagyon intenzíven rosszul voltam, nem maximum öklendezésig jutottam.
manocska20100801
Budapest
 
 


Hat ha ezek a nepi jovendolesek bejonnenek,sok uh.os munka nelkul maradna..:-)Amugy osszes ismerosom a lanynal hanyt vegig,a fogantatassal kapcs.ban pedig egesz pontosan 18honlapot szamoltam ossze,teljesen eltero velemenyekkel.Amugy teljesen mindegy,a lenyeg,hogy egeszseges legyen,es,hogy ne stresszeljunk,mert a neme felé támasztott elvárás és a sok parázás árt a legtöbbet a magzatnak! S azt már nem lehet hormontablettaval korrigalni!;-)
bubi
 
 


http://www.babatakarok.hu/fiut-vagy-lanyt
Ez az oldal is erdekes lehet,bár itt pont az ellenkezöjét mondja.
Egyébként egy dolog,amit sokaktol hallok,es Czeizel dr.eloadasan is ez van,h ha vki lanyt szeretne,le kell mondjon fogantataskor az elvezetrol,ugyanis a lanypetesejtek a lugos kozeket kedvelik,orgazmuskor pedig savas lesz,ami a fiuknak kedvez.Na,ezt az egyet már több orvostol hallottam,s kismama ismeroseim is beszamoltak rola
bubi
 
 


Sziasztok! :) Hihi, na igen, ez a fiú lány dolog, ah... már van olyan ismerős aki kikészít ezzel, huuu, hegyes már mot a pocid, tuti fiú... Na meg ilyenek...
Jut eszembe, kinek látszik már a pocak? Nekem már van egy pici, pedig még csak 10+5 hetesek vagyunk és első baba ^_^
Na és, ki hogy érzi magát? :)
Legyen szép hetetek kismamik!

hutundi
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni és gratulálok a pocaklakókhoz! Nevetés
Visszaolvasgatva láttam, hogy nem csak én vagyok vacakul a hormonok miatt. Rendesen megszenvedek a rosszullétekkel, amik már a menzesz kimaradása előtt elkezdődtek. A szédülés, mellfeszülés már szerencsére elmúlt és az egész nap előforduló hányásból lassan csak hajnali lett, de az émelygés egész nap tart és a legváratlanabb helyzetekben tudok elaludni. A főzés az illatok miatt néha kínszenvedés, viszont már fogytam 3 kilót. A kisfiamnál a terhesség alatt rengeteg szalonnát ettem, amit sem előtte, sem azóta nem bírok megenni, most a gyümölcsökre vagyok rákattanva.
9 hetesen mentem csak orvoshoz, hogy már jól látható legyen a pici az ultrahangon, most elkezdem a kötelező vizsgálatokat letudni, hosszú menet lesz. Fogadott orvosom nincsen és nem is szeretnék, a fiam is ügyeletes szülésznőnél született, nekünk ez vált be. Már nagyon várom a 12 hetes ultrahangot, tulajdonképpen az egész terhesség alatt ezek a legjobb vizsgálatok, mikor meg lehet kukucskálni a picit, kár, hogy nem lehet minden héten menni. A családnak és közeli barátoknak a 10. héten újságoltuk el a jövevényt, mondjuk többen sejtették már, mert kivülről is látszott, milyen rosszul vagyok

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Ezt elfelejtettem:  a pocakom még nem nő, de a derekam pár hete észrevétlenül eltűnt, mondjuk elég ritkán kell wc-re mennem és mindig úgy érzem, mintha fel lennék fújódva, így most kapóra jött a -3 kiló, mert még beleférek a nadrágaimba.

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Hello hutundi!Nekem mar latszik a pocak,mert borzasuto gebe es beesett hasam volt eddig,igy egy pici noves is feltuno!:-)Pont ma keresek kismama harisnyat,sehol nem kaptam eddig!:-(Szerencsere nagyon leggingses,tunikas voltam eddig is,farmert,nadragot utaltam,igy nem kell teljes ruhatar csere!:-)
Na,kepzeld,az en rosszulletem kezd mulni.Ez az utrogestan jo cucc!;-)Meg a 12.hetre amugyis elmulik a rosszullet!Fozelek,gyumolcs,gyumolcsle,edesseg,ami "csuszik"!;-)
Szia Kisa!Kepzeld,en eruzsebeti szuletesu vagyok!:-)Hetente megyek most is,csalad,baratok ott vannak!
Teljesen igazad van,h nincs fogadott orvosod,nem ezen mulik!Sok jot hallottam ugyeletben szulesrol!Szerintem a fogadott orvos a mamanak kell,nem a babanak!Csak megnyugtatas!Nekem meregdraga maszek orvosom volt evekig,aztan amint terhes lettem,kepzeld nem tudtam elerni hetekig.Ezt senkinek nem kivanom!Megirtam neki a velemenyemet,es otthagytam.6hetesen egy uj orvost kerestem,aki tunder,mindig elerheto,es nem penzehes!Sőt!Még ő mondja,h menjek nyugodtan hozza az sztk.ba,meg a korhazba,ne mindig a maganba!Szoval ennyit a penzes dokikrol!
bubi
 
 


Sziasztok Kisa és Bubi!
Üdv köztünk és neked is gratula a pocaklakóhoz! :)
Nekem sincs fogadot dokim, nagyon el vannak szállva az árakkal, és azért fizetni ennyit, hogy bent legyenek 5 percig... Annyit hallani, hogy pont szüléskor nyaralt és nem lehetett elérni... Én úgy tervzem, hogy az akkor éppen ügyeletes dokinak és szülésznek adok egy kicsi pénzt, de csak ha azt látom, hogy normálisak, odafigyelnek és rendesek velem.
Egyébként most akkor hanyadik hétben vagy? Mikor kell menned a 12 hetesre? :)
Én is nagyon-nagyon várom a 12 heti UH-t, nekem 16-án kell mennem, akkor leszek 12+4 hetes ^_^
Na a főzés, az tényleg nagyon nehéz így...
Nekem már látszik a pocak, a felfújódás már lement, más volt akkor, eddig én is arra fogtam, de most érzem, hogy ez már más, pedig én nem voltam vékony sosem :D
Farmert én sem szerettem, de farmer szoknyákat annál jobban, na igen, de nem bírom begombolni, pedig eddig nem nagyon ettem, hetek óta semmi étvágyam nem volt... Na minden esetre be kelett szereznem egy két ruhadarabot. Szerencsére én is szeretem a leggingses öltözéket :) Vettem is kettőt, amik úgy néznek ki teljesen, mint ha farmerok lennének, ja és jó nyúlósak, nagy has is bele fog férni :)

hutundi
 
 


Sziasztok!
Nagyon köszönöm a kedves fogadtatást!
Nekünk a családban nem volt jó tapasztalatunk a fogadott orvossal, mindkét anyuka egy vagyont fizetett ki a szülésig, amire egyik orvos sem ért oda, csak amikor mentek haza a kórházból, akkor jelent meg a borítékért. Ezért úgy döntöttünk, hogy elkezdem a terhesgondozást az sztk-ban, aztán ha úgy látjuk, hogy nem megfelelő az ellátás, akkor bármikor válthatunk magánra. Alaposan felkészültem, hogy mikor milyen vizsgálatokat kell elvégezni, hogy lássam, ha nem úgy megy és minden rendben volt az elsőnél és most a másodiknál is úgy tűnik, hogy találtam egy lelkiismeretes orvost. Ami a hátulütője a dolognak, hogy nincs időpont, néha nagyon sokat kell várni, ezt nem mindenki tudja megtenni mondjuk munka vagy kistestvérek miatt, én szerencsére meg tudom oldani és addig legalább van időm olvasni egy jó könyvet . Van, aki igényli a személyes kapcsolatot a szülést végző személlyel, szeretne egy ismerős arcot látni, tudni maga mellett a nagy napon, úgyhogy azt is megértem. Amikor beestünk szülni a szülésznő szólt az ügyeletes orvosnak, hogy tudjon rólunk, ő pedig jelezte, csak szóljanak neki, egy percen belül jön, ha bármi gond van. Nekem ez elég volt.
Ma 11 hetes a pocaklakónk, most már illik megejtenem az ekg-t és a gégészetet, bármennyire nincs hozzá kedvem. Délután megnézem a nőgyógyászatot is, már készen van a laboreredményem, ami nem lesz tökéletes. A kisfiamnál is sokat hánytam és nem tudtam eleget inni, viszont pisilni szaladgáltam max. óránként és a vizeletemben levő baktériumok nagyon elszaporodtak, 5000 alatt normális, akkor 17000 volt ez az érték. Terhesség alatt ez elég gyakori, mint megtudtam és egy hét alatt, a babára ártalmatlan antibiotikummal ki is kezelték. Most megint érzem a tüneteket, úgyhogy szerintem ma kapok egy receptet. Jövő héten megyek a kórházba a genetikai (12 hetes) ultrahangra. Időpont sajna oda sincsen, de úgy emlékszem ott nem kellett sokat várni, bízom benne, hogy most is így lesz és már nagyon várom az eredményt, mert azt beszéltük meg Apával, hogy csak akkor kezdek el vásárolni, ha ezen túl vagyunk és minden rendben. Mivel az afp vizsgálat megszűnt én azért kértem a nőgyógyásztól egy csekket, amin befizethetem az igény alapján végzett vizsgálat díját. Ha viszem a befizetett csekkszelvényt az ultrahangra, akkor le is veszik hozzá mindjárt a vért, én nyugodtabb leszek tőle.
Apropó vásárlás... Ti hogy bírjátok ki, hogy ne vegyetek meg azonnal mindent? Szeretnék most is mindent időben és elosztva a szülésig lassanként megvenni, de nagyon nehéz így, hogy még a nemét sem tudjuk. Bár a babakocsi vásárlását (is) a vége felére akartuk hagyni, de találtam egy kihagyhatatlan ajánlatot egy unisex babakocsira és tegnap megvettem, a héten meg is érkezik Apa morog, mert "hová tegyük még fél évig", de közbe a nemlétező bajsza alatt mosolyog, mert tudja, hogy beindult ismét a fészekrakó ösztön és hát lássuk be, hogy az ultrahangos kukucskálás után ez a legjobb dolog a terhességben, hogy babacuccokat vásárolhatunk ;)

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a kismamáknak! Én jövő héten megyek ultrahangra, akkor leszünk 9+3. Az előzmények miatt van ez a plussz kukucska a buliban. 
Magánorvos: addig amíg szülés volt, szépen bejött, majd októberben mikor telefonáltam 11+3-on, hogy gond van, közölte, hogy ezért most Ő nem jön be, majd megnéz az ügyeletes, majd másnap a következő pofon, hogy menjek be, ezért a 15 percért Ő nem jön be, majd az ügyeletes megműt. Másnap az ügyeletes feljött hozzám, a dokim nem. A 3 hetes kontrollon pedig közölte, hogy természetes szelekció. Na ekkor döntöttem, hogy köszönöm szépen, elég volt.
Ahhoz az orvoshoz fordultam, aki azon az októberi napon a szárnyai alá vett, s ismeretlenül mindent kedvesen elmagyarázott. Decemberben voltam Nála egy konzultáción a Klinikán, s fél órán át foglalkozott velem, a kérdéseimre válaszolt, nem nézett hülyének. Egy fillért nem látott még tőlem ekkor. Majd januárban a magánrendelésén voltam, amely az előző doki fele volt, ultrahanggal együtt 10e Ft! Nekem ez azért fontos, mert kapok egészségpénztári számlát, s adok is de Én is el tudom számolni. A borítékot pedig nem. Februárban, mikor üres petezsákot látott, akkor az asszisztens közölte, hogy jövő héten nyugodtan menjek oda vissza, akkor nem fognak semmit felszámítani. Ők nem a lehúzásra mennek rá .... No komment.
Bocsánat, hogy hosszúra sikeredtem.

Baba cuccok: A fiam 4,5 a lányom 2,5 éves. Minden ruhájuk megvan még, tárolom, úgyhogy a páromnak azt mondtam, ha jön a pici csak mosnunk kell. Az évszak is egyezik nagyjából. augusztus, szeptember, most meg  vagy szeptember vége vagy október eleje lesz. 
Babakocsink az megvan, imádom, alig várom már, hogy tologathassam :). A lányommal voltam várandós mikor vettük, előtte egy használt volt, s nagyon nehéz volt irányítani és cipelni is. 2 gyerekkel nem bírtam volna. Mi anno nem tudom hogy milyen elhatározás alapján de zöld színűt vettünk, úgyhogy ha fiú születik, annak is jó lesz :).
manocska20100801
Budapest
 
 


Szia Kisa es Hutundi!
Jo,h mondod az ekg.t,en is ma tervezem meglatogatni a korzetimet ezugyben!Akkor Te a Delpestiben fogsz szulni!?Klassz hely,jokat hallottam a szuleszeterol!
Hutundi,akkor mi pont egyidosek vagyunk,mert en is most vagyok a 11.hetben!Most majdnem azt irtam,h akkor Te is szeptemberben fogsz szulni,de ez hulyeseg lett volna,mivel nyilvan azert vagy ebben a forumban,es nem az oktoberiben,vagy az augusztusiban!:-)
Jovo heten betoltjuk a 12.hetet!!!:-))EEs utana jon a varva vart 2.trimeszter!!Felfogtatok mar?!:-)Kene vmi netes unneples,nem!?:-)
bubi
 
 


Ja,azt elfelejtettem megvalaszolni,hogy én marc.18-an megyek a genetikai uh.ra,akkor leszek a 13.hetben.Azert nem a 12.en,mert a doki,akire voksoltam,akkor van bent!:-)
Kisa,ha elfogadsz egy tippet_en a terhessegem elott 10evig kuzdottem felfazassal,bakterialis fertotessel a vizeletben,s talaltam itt a neten egy csodaszert,mely a tv.ben is szerepelt,s az orvosom is ajanlja!D mannoz a neve!Nos,ez par het alatt ugy rendbetett,h teljesen elmult.Ennek már két éve.Allitolag teljesen termeszetes,terhesek,kisbabak is kaphatjak,de mielott elkezdened,fektetlenul kerdezz ra dokinal,h ihatod e!?Remelem jobban leszel!
bubi
 
 


Sziasztoook! :)
Uh, 2. Trimeszter, még bele sem gondoltam :O :D
Jaaj, nagyon várom az UH- mindig várni fogom, de most ezt különösen, dehát gondolom ti is így vagytok :)
Itt elég jó rendszerben működik az sztk, mineenhová időponttal kell menni, online, vagy telefonon lehet kérni, én mindig online szoktam, általában egy órán belül szokott jönni a válasz az időponttal, de pl a nőgyógyászaton egyböl mondják mi a következő, és már ne is jelölik az időpontot. Az elején soknak találtam, hogy minden hova kell kérni, de rájöttem, hogy tök jó, mert eddig minden hová hamar bejutottam :)
Bubi, szept 25-re vagyok kiírva ;)
Én a tarcsai Flór Ferencben fogok szülni, van még valaki, aki ott fog?
Kisa, jobbulást!!! :*
Manocska, hát nem semmi, milyen dokikkal találkoztál... Nagyon sokat hallok ilyen története, ezért sem akarok fogadott dokit, így is úgy is meg kell születnie ennek a kis manónak ;)
Isteneeem, én már most úgy imádom <3

hutundi
 
 


Sziaztok!Nekem 2 dik terheségem első baba (sajnos első terheségem mised ab) . Nagyon izgulok h minden rendben legyen voltam 5 hetes uh és 6 hetes is, 6 héten minden rnedbe volt szépen vert a kicsi szive. Most vagyok 8 hetes ma is megyek uh.- ra már nagyon várom és izgulok. Kicsi rosszulétem van de nem vészes melleim folyamat veszülnek ultrageston használok, reggel és este is. Mert sajnos 4 dik héten sex után volt egy kis vérzésem.
amazon
Gyor
 
 


Amazon üdv köztünk, bár ezek szerint októberi babaváró vagy, de sebaj! :)
Drukkolunk, de ezúttal minden rendben lesz, ne aggódj! :) Majd írd meg mit mondtak UH-n :) Azért az előzményeket tekintve én biztos nem sexelnék legalább a 12. Hétig, de persze te tudod, nem akarok beleszolni :)
De ha már itt tartunk, ki hogy áll ehhez a dologhoz? Őszintén szólva, lehet, hogy hülye vagyok, de mi nem mertünk szeretkezni, amióta megtudtuk... Féltem a picim...

hutundi
 
 


Hutundi! Mikor egyut voltunk akkor meg nem tudtam h ujra terhes vagyok! Termesztesen azota mi is tiltva vagyunk! bàr én ezt egy kicsit nehezen viselem de a kicsi erdekebe mindent!
amazon
Gyor
 
 


Amazon, tényleg nem beleszolni akartam, ne haragudj :)
Hát most már mi is nrhezen viseljük :D

hutundi
 
 


semmi gond! Uh minden rendbe volt mehetk a védönöhöz meg a többi helyre!! Okt 14 re vagyunk kiirva! Kösz h csatlakozhattam oktober topikot nem talaltam...
amazon
Gyor
 
 


Hutundi,akkorvmajdnem egy napra vagyunk kiirva!
Mi termeszetesen nem sexelunk,eleget vartunk erre a babara ahhoz,h felmerjem a kockazatokat.Viszont egy valamit nem ertek:aki nem szeptemberi babavaro,az mit krres itt!?Nyissatok egy oktoberi forumot,es foleg,ne ijesztgessetek a remtorteneteitekkel a 11 heteseket!Erre itt semmi szukseg!Koszi
bubi
 
 


Kedves oktoberre kiirt anyukak!
Orommel jelentem,hogy van oktoberi topik,raadasul itt a babaneten,a cime:2015.oktoberi babak!Szeretettel megkerlek Benneteket,hogy ezt hasznaljatok batran,hiszen mi sem az augusztusiba irogatunk!Ott biztos akad,akit erdekel a missed ab.otok,vagy a korai verzesetek,de minket nem!Itt csak pozitiv,hamarosan 2.trimeszterbe lépő,szeptemberben szülő tagok vannak!
bubi
 
 


Kedves Bubi!

Köszönöm kedvességedet, és megértőségedet azokkal szemben akiket valami veszteség ért! Még téged is érhet, Én sem számítottam Rá!

Amint már korábban is írtam, okt. 4 a céldátumom, de valószínűleg korábban szülök, ha sikerül. 

De akkor Én ezennel elbúcsúzom Tőletek, kívánom, hogy itt csak happy endes kismamák legyenek!

Többet nem írok, sziasztok!

Ui. akkor csináljatok zárt csoportot, s azt vesztek be, akik Nektek is szimpik!
manocska20100801
Budapest
 
 


Erre nem tudom, mi szükség volt... Manocska, ha még itt vagy, én egyáltalán nem értek egyet ezekkel az érzéketlen-durva beírásokkal! Bár 12 hetes vagyok, és volt már egy missed ab-em és barnáztam, ezért nagyon is együtt tudok érezni. Én is léptem innen, további minden jót mindenkinek.

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Szerintem bubi te húzzàl innen minnél gyorsabban. amazon, manocska maradjatoK !!!!
bettee
 
 


Manocska bettee mogyoro ha lehetne likolni kapnatok tolem egy nagy likot! Köszönöm a megertés ! Megtalàltam az oktoberi topikot  ugyhogy aterek oda tobb a velem egy idos! boldog babavàràst mindenkinek! Sziaztok
amazon
Gyor
 
 


Hölgyeim... Mi folyik itt??
Ez most komoly???
Szeretném ha mindeki maradna és rendeznénk ezt a konfliktust!
Nem akarom védeni bubit, de mindannyian kismamák vagyunk, sokszor igen csak hullámzó lelkiállapotban... Lehet,hogy most ő is beleesett ebbe... Igen, valóban nem volt szép tőle, sőt nagyon is csúnya dolog volt... De lányok, megbántott titeket, oké, mondjátok meg neki a véleményeteket, de ne menjetek el, mert minket, többieket érdekel mi van veletek!!!

Ez a topik úgy gondolom, hogy azért jött létre, hogy kismamik megosszák egymás között a tapasztalataika, örömüket é sajnos néha bánatukat is... Mielőtt írunk, gondoljuk át, hogy megbántunk-e valakit...
Legyünk egy kicsit empatikusabbak egymással!!!

Szép napot netek!
Tündi

hutundi
 
 


Sziasztok!

A héten én is eljutottam a védőnőhöz, kiállította a kiskönyvem. Voltam EKG-n, belgyógyászati vizsgálaton. Hétfőn reggel megyek vérvételre, csütörtökön majd a 12 hetes uh-ra. :)
A fáradékonyság továbbra sem múlt el, az émelygés is megvan, általában du., estefelé, és elég kellemetlen tud lenni. 

Beszereztem egy kismama farmert és egy farmerszoknyát :) a felsőkkel vagyok meglőve,mert minden rövid 
Így felsőket is kell majd néznem, de egyébként még jók a régi ruháim. A pocakom méretén, formáján már látszik, hogy valaki van odabent, de konkrétan még nem kérdezett rá senki. Jó ez a kabátos időszak, lehet még rejtőzködni  Nem mondtuk el még senkinek, illetve anyós tudja és egy jó barát és barátnő. Majd talán az uh után...

Ma nagyon szép napsütéses idő volt, ami tök jó, viszont a régi nagy sétáinktól úgy elfáradok, hogy csak na!  Reménykedem, hogy a jövő héten, miután a 12.hét is elmúlt, visszatér az energikusabb én 

Zsuzska, hogy vagytok, régen írtál itt?!

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Sziasztok!

Jaj, milyen csata tört itt ki, mióta nem jártam erre Bár nem én vagyok a topic-indító és talán nem számít, de én örülök mindenkinek, aki itt van.
bubi! Köszi a tippet, már időközben beszedtem az antibiotikumot, de legközelebb kibróbálom, már ha megint babát várok, mert úgy néz ki szerencsére ez a nyavalya csak akkor jön ki rajtam :)
Viszont emiatt csúszik az uh, 12 hetes helyett 13 hetes lesz az a genetikai vizsgálat, pedig már nagyon vártam, csak irigykedem arra, aki már mehetett. Szerencsére a kötelező vizsgálatokat letudtam, már csak a körzetim van vissza, de ő soron kívül behív a hátsó ajtón, nehogy a kismama összeszedjen valamit várakozás közben :) 
Ezt a szex-eltiltás dolog viszont nem teljesen kerek nekem. Az első terhességemnél azt mondta a doki, hogy semmi akadálya, csak ne "akrobatikázzunk nagyon", a mostani dokim meg azt mondta, hogy az első trimeszterben "kerüljük a házaséletet", amin annyira megszeppentem, hogy elfelejtettem megkérdezni, hogy miért. Két teljesen egyforma, problémamentes terhesség, csak más doki. Közben mindenhol azt olvasom, hogy nyugodtan lehet, ha minden rendben van egyébként. Akkor most hogy van ez? Mondjuk annyira nem vagyok oda a dologért mostanában, reggel hányingerem van, este meg álomba ájulok konkrétan

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Szia Anya34! :)
De jó, csütörtökön mész UH-ra? Uuuu, várod már? :)
Ah nekem pont egy hét múlva kell mennem, már alig bírom kivárni ^_^

Szia Kisa!
Én nem vagyok eltíltva, csak nem merek, minden rendben velünk, de egyszerűen félek, hogy baja lesz, és a párom is így van ezzel :D Mondjuk nekem a védőnő mondta, hogy jobb hanyagolni az elején... :/
Na igen azért az sem egyszerű, fáradékonyság és hányinger mellett nem igazán jut eszébe az embernek... :D
Most akkor végül is hanyadikán kell menned UH-ra?

Csodás hete nektek kismamik!!! :*

hutundi
 
 


Szia Hutundi!
Ma megyek vissza a doktornőhöz, kapok egy beutalót a laborba, hogy megnézzük mennyire volt hatásos az antibiotikum és ad időpontot jövő hétre az uh-ra is, úgy tűnik nagyjából egy időben megyünk majd. Már nagyon várom én is :)
Picit elkezdett nőni a pocakom, bár nem nagyon, de mivel mindig lapos hasam volt, így azért szembeötlő és most én is örülök a kabátos időnek, mert még nem állok készen a ''nyilvánosságra''. Kaptam kölcsön egy csomó kismamarucit, de még egyelőre elég, ha a sima nacit picit lejjebb tolom elöl és hosszabb felsőket hordok.

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok 11 hetes terhes vagyok,nektek hány hetesen mondták meg a baba nemét?
andy22
Tunyogmatolcs
 
 


Sziasztok! Múlt héten megjött a kombinált teszt eredménye, ami szerint 1:210 a kockázat arra, hogy down szindrómás lesz a babám, ez a magas kockázati kategóriába tartozik. Hát mondanom sem kell, hogy mennyire kétségbe estem. Ti megcsináltattátok ezt a vértesztet? Mi lett az eredménye?


Ezután elküldött a doki Genetikai központba tanácsadásra (23-ára kaptam időpontot), majd ha úgy döntök (egyébként ő ajánlja) irány az amniocentézis. 14 hetes vagyok most, az amniot leghamarabb betöltött 17. héten végzik el, és 3 hetet kell várni az eredményre. Hát, még egy darabig idegeskedhetek... :(. Gondolkodtam a Prenatesten is, ez valamivel gyorsabb lenne, (kb 3 hét) és egy vérvétel elég lenne hozzá, viszont drága (165.000.- Ft az alap) Esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata valamelyik eljárással kapcsolatban? 

boxangel
 
 


Szia Boxangel!
Én most fogom feladni a csekket a kombinálthoz, majd jövő héten veszik le a vért hozzá. Tudom, most nagyon aggódsz, de úgy hallottam sokszor előfordul fals eredmény, az ultrahang egy kicsit megbízhatóbb és a többi vizsgálat is. Egy ismerősömnek is rossz eredményt hoztak ki, de a későbbiekben kizárták és most van egy két éves egészséges kislánya. Szóval fel a fejjel, szurkolunk nagyon mi is!
Andy22 Úgy tudom legkorábban a 18 hetes uh-on tudják megnézni a nemét, de kell egy kis szerencse is hozzá, hogy úgy forduljon :)

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Az UH-n mindent rendben talált a doki, azt mondta látja az orrcsontot is meg a tarkóredő-vastagság is csak 1.65 mm volt... Ha tudom, hogy ilyen bizonytalan ez a vérvizsgálat, lehet, hogy inkább meg sem csináltatom.. :(. Köszönöm a kedves szavaid Kisa, remélem tényleg minden rendben lesz. Csak olyan sokára tudom meg az eredményt :(.
boxangel
 
 


Sziasztok!

Megvan a vérképem, teljesen tökéletes, egy csillag sincs benne :) Csütörtökön voltam a genetikai uh-on is, minden rendben volt.

CRL: 71 mm
BPD: 22 mm
FL: 11 mm
Humerus: 10 mm
AC: 73 mm
NT: 1,1, mm
Orrcsont: 3,7 mm

Nagyon eleven volt (valószínűleg nem tetszett neki az uh), dobálta magát, ahogy a 2 éves szokta, amikor hisztizik  Hozzá majd csak 22 hetesen kell menni, ő amolyan SZTK-s doki. A 18 hetes uh-ra meg majd a kórházba.

Andy22: a 18 hetes uh-on általában már meg tudják mondani a baba nemét. Ha esetleg korábban csinálnak vérvételt genetikai okok miatt, akkor úgy tudom, hogy ott is megnézik a baba nemét.

Ki hogy van lányok? 

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Anya34 Gratulálok, nagyon szép méretek! Mi hétfőn megyünk, már nagyon várom!

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Heló a 12-ik genetikai ultrahangon amikor kinyomtatják a papírt a fejleményekről,mit jelent a BPD:23 mm.CRL:68 mm
andy22
Tunyogmatolcs
 
 


Andy22: ezen a linken van egy jó kis összefoglaló a magzati uh rövidítésekről :)

http://www.szuloklapja.hu/9-honap/1027/ ... tesek.html


kisa: Mi újság? Minden rendben volt, megnéztétek a picurit? :)

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: