Új privát üzeneted érkezett!

Ja, értem. Bízzunk benne, hogy szupi lesz az eredményed, én szorítok. :)

Voltam ma a háziorvosnál, megkaptam a beutalókat, majd közölték, hogy időpontot kell kérnem. Egy vérvételre, könyörgöm??? És igen, valóban. Vérvételre majd csak jövőhét kedden mehetek, EKG-ra szerdán, a vércsoport vizsgálatra megint külön időpont kell, de őket még nem értem el. Nemrég még nem kellett időpont, odament az ember reggel és szépen kívárta assorát, de most már nem így van...nehogy már "egyszerű" legyen az élet... :D

nady
 
 


ez hihetetlen :D időpont:D bár én meg odamentem ma a háziorvoshoz kértem májenzimes vérvételre és protetrombinra beutalót hát először belgyógyászhoz küldött volna na mondtam hogy sűrgős....ez az egészségügy egy rossz vicc...
reni87
Kecskemét
 
 


Sziasztok! 


Reni! Szerencsés vagy, hogy lelkiismeretes az orvosod. Inkább várjatok 1 hónapot, minthogy utólagosan baj legyen a kapkodás miatt! :) Az én dokim is hasonló típus, mondjuk ő rögtön leteremt, ha valami úgy van, ahogy azt nem szeretné, de ebből is látom, hogy törődik velem. Ez nagyon jó érzés.
Nálunk nem kell beutaló vérvételre, viszont múltkor 50 embert kellett kivárnom, pedig korán érkeztem. 



 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 

 
 

Ne is mondd Reni...botrány az egész.. Figyi, kaptam egy beutalót a háziorvosomtól a lakhelyem szerinti kórházba vércsoport vizsgálatra. Felhívtam a kórházat, ahol konkrétan leüvöltöttek, hogy nem oda kell menni, hanem a kerületi eü.-i szolgálatgoz. De mondom könyörgöm, itt az orvosi beutaló a kezemben önökhöz.. Erre belesipákolta a nő a telefonba, hogy "megmondtam, hogy nem ide kell jönni! " és rámvágta a telefont. Csak pislogtam.

nady
 
 


Sziasztok!Én még nagyjából uj vagyok itt.A férjemnek azoospermája van,megműtötték és hereszövetből nyerik a lombikhoz a spermiumot.3.lombikunk volt augusztusban hyperstimulácíó miatt le kellett fagyasztani az embriokat nem kaphattam vissza. A segítségetek szeretném kérni!Visszakaptam a fagyasztott embrioimat a ciklusom 21.napján.Beültetés után 3.napon 1/3-ad ovitrellét kellet szurnom.Ma vagyok beültetés után 8. nap.(3napos embriok lettek beültetve) Jol tudom h ez a mennyiségű ovitrelle 2-3nap alatt kiürül? Mert ugyanis nekem ET+6.naptól pozitivak a tesztjeim előtte nem csináltam.
et+6: 

http://www.kepfeltoltes.hu/view/131108/ ... .kepfelto.

et+7 hibás:azért hibás,mert 5perc után kezdtek megjelenni a csíkok. 

http://www.kepfeltoltes.hu/view/131108/ ... .kepfelto.

Et+7 2.teszt(új): 

http://www.kepfeltoltes.hu/view/131108/ ... .kepfelto.

3teszt együtt: 

http://www.kepfeltoltes.hu/view/131108/ ... olata_www.http://www.kepfeltoltes.hu/view/131108/ ... .kepfelto.

És ma et+8.napon másikfajta teszttel iszonyat halvány alig látható és végül csináltam egy CB digitálisat: +1-2hetes terhességet ír ki.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/131109/ ... es.hu_.jpg

Aztán szétszedtem a tesztet,ott ez volt:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/131109/ ... es.hu_.jpg

Ti mit gondoltok ez baba,vagy ne reménykedjek? márciusi lombiknál másfél ovitrelle 9nap alatt ürült ki.
ani8603
 
 


Szia Ani :) nálunk is azoospermia miatt lesz lombik, majd mostanában kezdün talán bele..szóvak még nem vagyok túl tapasztalt benne mennyi idő után ürül ki a gyógyszer, ezt inkább lombikos topokban kérdezd :) ott tapasztaltabbak a csajok...de ha nagyobb adag kiürült nap alatt akkor ez már minden bizonnyal kiürült:) a teszt meg pozitívnak tűnik :) hol lombikozol? lesz vérvétel? amúgy et+9-10-en érdemes tesztelni...nyugodtan reménykedhetsz :)
reni87
Kecskemét
 
 


köszi,h írtál.Dávai intézetbe járok,majd uh lesz 2hét mulva.Nálatok megvolt már a műtét?
ani8603
 
 


Igen :) mi is Déviszhez járunk :)
reni87
Kecskemét
 
 


Sziasztok lányok!


Ma voltam ultrahangon. A leletem : Az uterusban egy élő embryo látható. CRL:6mm grav.s.6+3


Leírhatatlan a boldogságunk! :) A szonográfus látta, hogy pulzál a szíve. Olyan kis kifli alakja van ennek a csöppnek. És most kezemben tartom életem legszebb A/4-es oldalát. :)


Ti hogy vagytok?


 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Sziasztok!

Jujjjj Szegcsig, de jó!!! Nagyon gratulálok!! Ugye milyen csodás élmény?
Mi szombaton voltunk dokinál, már 40mm-esek vagyunk, minden testrésze szépen a helyén van. :) A két kis talpát összezárva tartotta...annyira tündéri volt.. :))
Tennék fel képet, de nem tudom, hogy ide hogyan lehet..

nady
 
 


Ani! Sajnos én sem nagyon tudok ebben segíteni Neked, mert abszolút tapasztalatlan vagyok ezen a téren. .. De nagyon-nagyon szorítok Neked!!! Mindenképpen írd meg, hogy mi lett végül!!

nady
 
 


Nady! Amikor írod a kommentet, jobb oldalt van a Küldés, amelett balra pedig a Kép/Dokumentum feltöltése. 
Köszönjük! Ahogy néztem az adatokat, ebben az időszakban napi 1mm-ert nőnek a kicsik. Neked is gratulálok! Nagyon várom a képedet! Hiheteltlen, hogy már 40 mm!!! :)

Ani! Vannak pozitív tesztjeid, naná hogy baba! A digitális clearblue-ról csak jót hallottam. Én is csináltam 2 hete. Nagyon, nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen Veletek is!


 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Nekem nincs olyan funkcióm.. :( Biztos azért, mert telefonról vagyok.
Csak küldés gomb van
De sebaj, megoldom így:

Kép

nady
 
 



nady
 
 


Jajj de cuki!!! Előszor nem tudtam beazonosítani, hogy mi hol van, de amikor behunytam a szemem, tisztára kirajzolódtak a vonalak, a kis kezek, lábak, orrocska! Gyönyörű!

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Tündéri bébik e Nady :)
Szegcsig neked is milyen jó :)
Mi holnap megyünk pestre lombikos előadára a dokihoz, megelviszem a bepótolt vizsgálati eredményeket remélem azt mondja hogy ezdhetünk ha megjön...ami zerintem itt is lesz a napokban :)
reni87
Kecskemét
 
 


Köszi Csajok!! :) Aranyosak vagytok.
Reni, annyira fogok szorítani értetek holnap!!!! Minden jó lesz és hamarosan már mindhárman pocakosak leszünk. :)

nady
 
 


Így van Reni! Megy a drukk holnap Nektek! :)
Most jöttem haza a dokimtól. Nagyon, nagyon lecseszett a macskám miatt. Tudtam a toxoplazma veszélyéről, de hogy ennyire, hát azt nem. Úgyhogy szeretett kiscicánk mától kinti macska lett. Persze a baba  egészségénél nincs fontosabb, de azért sajnálom szegényt, olyan hideg van kint, és most nem érti, miért raktuk ki a szűrét. Nady, Neked van háziállatod?

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Jajj, szegényke. :( Igen, nekünk is van, de nem cica, hanem kutyus. Ő aztán igazi családtag, eddig ő volt nekünk a babapótlék. :D Velünk alszik az ágyban, stb. stb..
Imádja a gyerekeket és annyira óvatos velük és vigyáz rájuk, hogy meglepő egy 40kg-os kutyától..de hát látszik, hogy lány, az anyai ösztön. :)
Szegény cica, akkor nincs is hozzászokva a kintléthez? De mondjuk én is hallottam, hogy veszélyes, meg hogy hajlamosak az alvó baba fejére feküdni egy óvatlan pillanatban és fulladás okozhatnak..

nady
 
 


Szegcsig akkor érdemes toxoplasmát nézetned vérből, neem ötelező volt a lombikhoz és így szerencsére kiderült hogy van rá hajlamom szóval babavárás ideje alatt 4 hetente vérvételre kell jérnom, pedig nins is cicánk.
reni87
Kecskemét
 
 


Igen, holnap kérek is időpontot. Tiszta lelkiismeret-furdalásom van, de hát ez van. Pont volt az i-n, hogy párom épp most vette ölbe, már mászott is rajta a kullancs. Pedig ilyen még sosem fordult elő velünk. Még szerencse, hogy fehér póló volt rajta, és észrevette.
Holnap felkeresem a védőnőt, kíváncsi vagyok nagyon, aztán a háziorvost. Jó hír még, hogy nem kellett megfogadnom a dokim, mert magától értetődőnek vette, ami meg plána nagyon pozitív, hogy a szülés annyi, amennyit gondolunk. Ez tök jó, hogy már így a legelején tisztáztunk. Június 30-ra vagyok kiírva. Óh bárcsak már nyár volna. Szeretnék már szülni! :) Lányok, Ti féltek a szüléstől?

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Nady! Tapasztalta már a hideget, de rendszerint ha fázott, bekéreckedett.

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Jelentem, megkezdődtek a terhességi rosszullétek nálam. Fáj a fejem, és hányinger gyötör. :(

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


leghamarabb januárban tudunk kezdeni :( vissza kell vinni a májenzimet normál tartományba :( nagyon haragszom a háziorvosomra hogy amikor először vittem neki rosz eredmény nem mondott semmi különöset rá, ha akkor már kapok rá gyógysert motanra rendben lenne :( :( :( :( :( még minimum 2 hónap nagyon szomorú vagyok :(
reni87
Kecskemét
 
 


Szegcsig! Átérzem a helyzetet.. :/ Nem kellemes, de a babócáért megéri. Én mindig arra gondoltam, hogy a baba tudatja velem, hogy itt vagyok és jól vagyok. :) Bár azért örülök neki, hogy már csak néha-néha jön 1-1 hullám. Bár a ma reggel szörnyű volt, vérvételre mentünk éhgyomorra.. Mivel se enni, se inni nem tudtam, nagyon nem éreztem jól magam...szédelegtem és jött a hányinger is. De leküzdöttem! Hős voltam. :D

Drága Reni! Már nagyon vártam, hogy megtudjak valamint rólatok. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtok azonnal kezdeni. :( Őszintén szólva egyáltalán nem értem a háziorvosodat, hogy ilyet hogy engedhetett meg magának.
De 1 biztos, én hiszek abban, hogy semmi sem történik véletlenül. Így januárra már biztosan egészséges környezetbe költözhet be a babó. :) Ez a 2 hónap pedig gyorsan elröppen, jönnek az ünnepek, stb. És tudod, új év, új kezdet! ;) És a bébitek is beköltözik, ez biztos. Szóval fel a fejjel!!! :)

nady
 
 


Reni! Teljesen egyetértek Nadyval! Ez a mulasztás az orvos részéről egyenesen felháborító! Megértem a dühödet. Én is úgy gondolom, hogy mindennek megvan az oka, hogy miért úgy történik, ahogy. Gondolj bele, ha januárban kezditek, akkor is 1 év múlva ilyenkor már ott fog szuszogni melletted az egy hónapos kisbabátok (kisbabáitok). Lehet azért van így, mert több babára többet kell várni! :) Most úgyis jönnek az ünnepek, Karácsony, a Szilveszter, ez az időszak úgyis hamar eltelik. Pikk-pakk január lesz.

Nady! Igazán ügyes voltál! Ezek szerint nézték a vércukrodat? Én ha nem eszek hajnali 5-kor valamit, akkor elfog a hányinger. Ma voltam védőnőnél. A miénk is kedves és aranyos volt, nagyon segítőkész. Holnap megyek a háziorvoshoz, jövőhéten pedig elintézem a vérvételt a toxoplazma vizsgálattal karöltve.


 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


köszi lányok :)
reni87
Kecskemét
 
 


Mi újság lányok? Annyira elcsendesedtünk...

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


kb semmi :D megfázás...Amúgy pont ma gondoltam rá hogy megérdezem mi van veletek?hogy vagytok?
reni87
Kecskemét
 
 


Pont egy hete voltam én is beteg... Ahh,... Jobbulást Reni!

Nálunk semmi változás nem történt, azt kivéve, hogy elkezdett nőni a hasam. Ma lett először szűk a farmerem a derekamnál, alig tudtam begombolni, és végig nagyon kényelmetlen volt. Az étel- és szagundoron kívül más "gondom" nincs. Holnap leszek 7 hetes, azaz 8-orvosilag (ebbe fogok beleőrülni...) Mindennap súlyellenőzés, nagyon figyelek rá, nem akarom összeakasztani a bajszom a dokimmal. :)


Nady, és Veled mi újság?


 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Reni, jobbulást! De utálok megfázni, orrot fújni..pff...
Szegcsig, tényleg pocakosodsz már? Pedig ilyenkor még annyira nem jellemző. Biztos már nagyon akarja a babád, hogy tudjanak a jelenlétéről. :)

Velünk semmi különös, ma léptünk a 12.hétbe, pocak már nálam is szépen gömbölyödik. :) Rosszullétek elmúltak, jött a fejfájás. Csütörtökön megyünk a kombinált tesztre.
Alig várom, babamozi is lesz. :) Nagyon bízom benne, hogy minden eredmény jó lesz.

nady
 
 


Biztosan jók lesznek az eredmények!! :)


Nekem mindig is lapos hasam volt, ezért tudom azt mondani, hogy már látszik, Viszont ez valószínűleg csak puffadás, vagy valami hasonló, még nem a baba.


Én is kombinált tesztet csináltatok, már van konzultációs időpontom. Úgy mondták, hogy 9. héten vesznek tőlem vért, 12. héten pedig az ultrahang lesz. De az olyan messze van. Pont karácsony előtt lesz egy friss képem Róla. :)


Nady! Több helyen is olvastam, hogy egy szupi ultrahanggal esélyes, hogy a 12. héten megmondják a baba nemét. Szeretnéd már most tudni?  De izgi!!! Mikorra is vagy kíírva? Es ez a babamozi most 4D-t jelent?


 


 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


A magánklinikán, ahol a dokim van, állítólag a legmodernebb gép van (remélem is, ha már 30e a vizsgálat), de pont most olvasgattam erről, hogy ilyenkor azért még nem egészen biztos a baba neme. De természetesen mindenképp rá fogok kérdezni, hiszen annyira kíváncsi vagyok már. :) Június 3-ra vagyunk kiírva.
Igen, a babamozi 4D, amiről kapunk videót és képeket. 40-60 percig gyönyörködhetünk, úgy várom már! !! És persze Apa is. :)

Szegcsig, mennyire fantasztikus karácsonyi ajándék lesz már a kép a babócáról!!! Ennél szebbet elképzelni sem tudnék.

nady
 
 


Mentek sima 2D-re is? Vagy a 4D kiváltja a kötelező ultrahangot? Biztos egy élmény lesz! Nekem a kombinált teszt (uh+ vérvétel) lesz 30e, de az sima 2D, viszont nagyon jó géppel.

Nagyon jól jött ki a Karácsony, én is nagyon örülök. Valószínűleg a becsomagolt ajándékba helyezünk egy kártyát, amin Ő lesz és a karácsonyi jókívánsága. Csak majd jól kell álcáznon a leendő pocakot. :D

Mennyire gömbölyödik a pocakod? Mit gondolsz, egy idegennek már feltűnne, ha látná?


 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Váltogatni fog az orvos a dimenziók között állítólag.
Szupi kis meglepi lesz a fa alatt. :) Nálunk már tudja a család és a barátok is.
Hogy észre lehet-e venni? Hmmm.. Egy testhezálló ruhában egyértelműen és látszik, hogy nem dagiság, mert csak az alhasam nő egyelőre (na jó, meg a derekam vastagodott). És ha megpróbálom behúzni, a gyomor rész nél sikerül, viszont lent meg sem moccan. :)
Karácsonykor tuti valami testhezálló ruciban leszek és mell alatt (pocak fölött) átkötöm egy masnival.. :D
Párod szokott beszélni a pocódhoz? Az enyém mindig. Megpuszilgatja és köszön neki, mikor hazaér.. :D

nady
 
 


Ez aranyos! :) Páromnak nem új a terhesség, van már egy szép nagy fia. Szokta simizni, de még nem alakult ki nála az a kötődés. Úgy is szülés után rögvest szerelmesek lesznek egymásba. :) Mondjuk én, mint E/2 meg szüntem létezni, már többesszában beszél hozzám. :)


Jól teszed, ha kiemeled a pocakot! Addigra szép gömbölyű lesz! Lehet kapni külön masnis kismamaruhát, azok annyira gyönyörűek. :)


Nekem annyira leggyengült az immunrendszerem, hogy két hét alatt újra beteg lettem. Ráadásul ma orrvérzéssel keltem, meg is ilyedtem rendesen, de úgy olvastam, hogy ez előfordul terhesen. Jó lenne már túllépni a bűvös 12-est. :) Megint csak azt kell írnom, hogy olyan jó Neked, Nady! :)


 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Szegcsig! C-vitamin, fokhagyma mézbe aprítva :) ezek jóttesznek az immunrendszernek esetleg egy kis gyömbért is szórhatsz bele a meg jó az émelygésre.
reni87
Kecskemét
 
 


Reni! Nagyon köszi! Imádom a fokhagymát, de most rá se tudok nézni. A gyömbért ki fogom próbálni, mert már olyan sok helyről hallottam!

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Sziasztok Lányok! Hogy vagytok? Szegcsig, javult a helyzet?

Én ma kaptam meg a vér- és vizelet vizsgálatok eredményét. Szerencsére minden rendben.
Holnap délelőtt kombinált teszt. Várom, hogy lássam a babónkat, de eléggé aggódom. :S Félek a rossz eredménytől... De nyugtatom magam, hogy nem lehet semmi baj..de hát jelen hormonális állapotomban ez igen nehezen megy.. :)

nady
 
 


Nady! Meg se forduljon a fejedben ez a butaság! Minden a legnagyobb rendben lesz! A gondolatok hatalmas erejűek, ezt ne felejtds el! Bízz a babádban!


Köszönöm a kérdésed, talán ma már igen. Nincs lázam, de a rossz közérzet maradt, és a torkom még fájogat. Így igazán nehéz 3 l folyadékot meginni. Sajnos nem is tudok.


Mindenképp írd meg az eredményt holnap, izgatottan várom! :)


 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Próbálj meg meleg teát iszogatni mézel :) az jó a fájós torokra is :)
reni87
Kecskemét
 
 


url=http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_11_21_td62u2jro1.jpg]

nady
 
 


Nos, ilyenek vagyunk :) :

http://kepfeltoltes.hu/view/131121/uh_4 ... es.hu_.jpg

A dokik szerint mintababa, pont olyan, ahogy a tankönyvekben le van írva. :)
Minden a legnagyobb rendben. Már 6cm és egészen pontosan 12+6 hetesek vagyunk.

nady
 
 


Jajjj de édes ez a kép!!! Na látod, felesleges volt az aggodalom! Úgy örülök! :) Holnap már beléptek a 13. hétbe, szuper!! Az 1/3-a már megvan! :) Gratulálok a szép eredményhez!

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Köszi szépen!!! Egyébként este alig bírtam elaludni, de eszembe jutott, amit írtál...és megnyugidtam. :)
Te jobban vagy? Neked mikor kell menned legközelebb dokihoz?

nady
 
 


Köszönöm, már jobban vagyok. Oh nekem még nagyon messze van, 18 nap múlva, dec. 9-én. Addigra lesz egy vérvétel, amit komolyan mondom,  már várok! 6 kémcsőnyi vért fognak levenni, Tőled mennyit vettek le?

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Elhiszem, hogy nagyon várod, én is mindig számolom a napokat a babával kapcsolatos dolgokat illetően. :) Csak én a sok év miatt aggódósabb vagyok, mint az átlag.
Tőlem 4-et vettek azt hiszem.. Néztek vérképet, tsh-t, toxo-t, vércsoportot stb. és vizeletet.

nady
 
 


Hát lányok, én imádom ezt az állapotot, de tényleg. Most már úgy néz ki, túl vagyok a szagundoron, rosszullétem sem volt mostanában, viszont utolér pár kellemetlen így is. Ma például begyulladt a szemem, ami még sosem volt, múlt héten 2x is vérzett az orrom, illetve mostanában mindentől savam van.  Nagyon rég nem vérzett az orrom, és savam eddig is csak pár dologtól volt, olyan ritkán, hogy sosem tudtam, épp mért.

Szóval edz keményen a kisbabám, de összeségében megéri, úgyhogy nem is panaszkodom. :)

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 


Szegcsig ha a sav nagyon zavar Rennie-t lehet terhesen is szedni...vagy igyál vizet amikor ezt érzed.
A szemedet viszont lehet érdemes megmutatni szakembernek, szerintem a nem terhes tünet...
reni87
Kecskemét
 
 


Igen, nekem is Rennie-t mondott az orvos a gyomorsavra. Megmutattam neki a szememet, hát kötöhártya gyulladás, írt fel szemcseppet, most ezzel kezelem. De már jobb. Köszi Reni!

 Pregnancy Ticker
szegcsig
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: