Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti tényleg azt mondta a dokid hogy a 8. hétig ne éld bele magad? De durva! Nagyon kedves lehet mondhatom. Tudom szerintetek én sokára mentem (kerek 8 hetesen) de mindig az van, ha elmész korábban akkor visszarendel 2 hét múlva .... Gondoltam én megspórolok egy kört. Nálunk németben egy dokihoz járunk terhesviszgálatra, azt lehet választani, hogy kihez. De szülni már másnál szülünk, ami totál hülyeség mert mit tudja az a doki, hogy nekem milyen gondjaim voltak terhesen. Legalábbis én cukros voltam terhesen, a kórházban meg kakáltak rá és 3 napig lebegtem olyan magas volt a cukrom a lányom meg majdnem kómába esett neki olyan alacsony lett szülésre. Természetesen a terheskönyvemben nem szerepelt a cukorproblémám, mert a diabetikusom azt mondta egészséges vagyok. naná hogy az voltam a jó eredményeimmel, mert hát diétáztam. olyan ökrök vannak itt is, hihetetlen mennyire nem veszik komolyan a munkájukat. Nálunk nem szokás pénzt adni szüléskor, mert amúgy is egy kisebb vagyonba kerül. Ti számoltatok már ezzel???
Még az esti hányingerem is elmúlt, tuti hízok majd 30 kilót hha így haladok, fel tudnám zabálni a konyhámat. ma székelykáposztát főztem, hétfőn marahpörit, én ezeket kívánom de nagyon!! ja és a fagyasztott málnát cukrozva enyhén... nyami nyami. ti miket főztök???

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Szép estét mindenkinek!!! Ugy látom eseményekkel teli napotok volt!!!! Hát nekem úgy telt mint a többi!!! MUNKÁVAL!!!!! Csak az volt a fura hogy mikor haza értem és leültem annyira nyilalt és szúrt a hasam alja hogy nagyon!!!! Remélem semmi gond nincs,vérezni nem véreztem és hamar el is múlt!!!! Lehet egy picit megerőltettem magam!! Pedig annyira próbálok vigyázni! Ti meddid fogtok dolgozni?

Kép
evelin241
 
 


Kriszti: Gratulálok neked nagyon örülök hogy fejlődik a picid!!! Remélem nekem is azt fogja mondani holnap a doki és nem azt hogy miért mentem 4 nappal korábban!!! :wink:

Hajni: nekem is azt mondták ne éljem bele magam!! Pont ezért aggódom én is minden apróság miatt!!! amugy nagyon cuki vagy cukrozott málna nyami nyami....................világi!!! :D Amugy én imádok enni nagyon-nagyon de mostanába nem nagyon kívánok semmit!!!!!

Kép
evelin241
 
 

 
 

Evelin: Köszönöm! Biztos vagyok benne, hogy nem fog elküldeni. Ha már ott vagy, biztos megnéz, az meg kit érdekel, ha morog hozzá, a lényeg hogy megnyugtasson: a dolgok úgy alakulnak, ahogy annak lennie kell!
Egyenlőre még én sem vagyok kívánós. Nem tudom meddig lesz ez így, mert jó lenne nem túlságosan elhízni. Barátnőm 2 hónap múlva szül és ő már a 25 kilónál tart. Nekem a fele is elég lesz, köszönöm! Főleg, hogy a nagyobb súlyt majd nyáron, 40 fokban cipeljük. Belegondoltatok Ti már ebbe?

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


"Eny!
Hálózsák? :) Az enyém már kettő múlt, de abban alszik. :) "

Nekem is rögtön ez ugrott be!! Hogy a 21hónapos fiamon úgysem maradna meg a takaró így ősz óta hálózsákozunk! Először nem tetszett neki,vagy furcsa volt,de hamar megszokta.


"A bárányhimlő ellenit én sem adattam be, mert bizonytalan a védelmi ideje - majd valamikor kell egy harmadik is, hogy felnőttkorra is védettséget biztosítson, de senki nem tudja, hogy azt mikor is kellene beadni... "
Ez mondjuk szerintem nagyon rossz,hogy még a dokik sem tudják mikor kellene a harmadikat!! De azért beoltatják,ha kéred. Nekem a dokik nem is említette,hogy kell harmadik csak annyit,hogy nem vég felnőtt kor fele... De akkor meg éppen,hogy rosszabb lefolyású. :O

Ti szedtek valami terhes vitamint? Nekem a Garvidám ha lefogy szeretnék inkább Femibion 800-at szedni.

Még írok,csak a 3.oldalig még nem jutottam. Olyan jó hogy ilyen sokan és sokat írtok! Mindig lesem,hogy éppen ki írt! :wink:
Iza
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Yzabella, én még lejebb vagyok én tavaj fogytam le 10kg-ot, úgyhogy most vagyok 50kg, vagyis minden péntek mérem magam, mert írom a kis naplóm és múlt héten péntekre visszafogytam 49,5kg-ra, péntek újabb mérlegelés...
Én is remélem akörül hízok, többet nem szeretnék, de nem is kell:)

Kriszti szerintem is durva, h ilyet mondd a doki, ha beleéled magad ha nem ha megmarad úgy is megmarad!!! Nekem is első terhesség, persze félek a vetéléstől...de nem szabad erre gondolni...

Én 6és fél hetesen megyek, addig azért izgulok:)

Úgy veszem észre h azért telnek a napok, nem csajok?

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Mi épp azért adattuk be a kicsiknek a bárányhimlő elleni oltást, mert a nagylányunkkal borzalmakat éltünk át mikor himlős volt. Az csak egy dolog volt hogy az egész teste egybefüggő pötty volt, az hogy napokon át egész nappalokat és éjjeleket sírt és visított át. A legnehezebb éjjelünk az volt mikor reggel óta folyamatosan sírt egészen másnap hajnali 4-ig, addig egy szemhunyásnyit sem aludt, majd fél óra sikítva álomba sírás után már ébren is volt és kezdődött az egész elölről. 4 éves kislánynál ez rettenetes volt! Még a hüvelyében belül is tele volt pöttyel, a fejbőre, belül a szája és szó szerint mindene. A mai napig emlékszik rá, pedig tényleg pici volt. A rázós keverék egyáltalán nem ért semmit és hiába fogtuk le a kezét ha vakarni akarta ezeket a rettenetesen viszkető pöttyöket, így is maradt a hátán 2 heg. Szóval köszönöm, de én ebből még egyszer nem kérek. Ennyi a mi történetünk. Persze van aki megússza néhány pöttyel. Hát gyerekkoromban nálam is nagyon súlyosan jött ki és a lányomnál is.

Szerencsére nálam most estére elmúlt a hányinger. Lehet a férjem húslevese "gyógyított meg" :lol: Most jól érzem magam. Viszont a hátfájásom visszajött. :cry:

Én mindhárom terhességemnél nagyon sokat híztam, de mindig kevesebbre fogytam vissza a szoptatás alatt. Nagyon vizesedő típus vagyok a dokim szerint. Az elsővel 23 kilót, a másodikkal 35-öt, a harmadikkal 25-öt híztam. Most 63 kiló vagyok, 176 cm. Szóval ha majd sokat is hízok, úgyis leadom. Nálam a fogyózás nem megerőltető.

Kriszti, jól tetted hogy megkukkantottátok a babát, legalább megnyugodtál.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Kriszti én is parázok a nyártól, augusztus végén szülök, lehet lesz vagy 35 fok itt németben. Szerencsére sosincs sokáig kánikula, de azért félek a lábdagadástól meg a tehercipeléstől nagy melegben. Komplett ruhatárra lesz szükségem, a lányom novemberi és csak terhesnaci kellett mert az összes pulim passzolt a pocakomra és nyáron alig volt pocim megoldottam sima felsőkkel. De most nagy hassal leszünk nyáron, már látom csapzott hajunkat és hogy lihegünk egy kis sétától is. Én a lányommal 12 kilót híztam és túl hordtam 4 nappal. örülnék ha most is ennyit híznék és nem többet, mert egy évig szenvedtem mire szoptatás után sikerült lefogynom azt a 3 kilót ami szülés után rajtam maradt. Szeretnétek szoptatni? a világ legegyszerűbb és legkényelmesebb dolga. én imádtam. mindenkinek további szép estét. kiléptem a gyikról, mert annyira felhúztam magam, tele van olyan válasszal, hogy süt a butaság sokból. már kérdezni sem érdemes ott. örülök, hogy itt vagyunk egymásnak. én fogok elsőnek szülni közületek? Laurával 29 órát vajúdtam és megfogadtam utána legközelebb csak mélynarkózisban szülök. Persze mára már elmúlt ez az érzés, de sajnos nem úgy sikerült a szülés ahogy anyukám mondta. mert szerinte csak bemegyek és kinyomom és kész. na ez pont nem így volt :-(. a kedves bábalányka meg akkor ajánlotta fel a fájdalomcsillapító lehetőségét amikor még annyira nem fájt az elején, de azt nem mondta, hogy később mát nem kaphatok, úgyhogy mindenféle csillapítás nélkül szültem. na de ez még odébb an először is élvezzük az édes terhet. jaj felhívtak a laborból és van védettségem a himlő ellen jipijé, nem kell paráznom tovább :-) szép estét mindenkinek még egyszer

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Hajni azta nagyos sokáig vajúdtál, ez durva:( most már biztos jobb lesz ennél a babócánál... akkor legalább nem kell félned a himlőtől:)
Én nagyon szeretnék szoptatni, ez az élet rendje szerintem:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Hajni de jó, akkor legalább emiatt nem kell aggódnod!
Szeretnék szoptatni, bár ennyire még nem mentem előre. :) Egyenlőre egyik lépés a másik után :)

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Sziasztok!

Beus 23,Én is tavaly fogytam ezt a 10kg-ot fokozatosan,ahogy eljártam mozogni megy jobban figyeltem a kajálásra.
Te hány cm vagy az 50kg-hoz?(bocsi 49,5kg)
173cm az 55kg-hoz utoljára az első babám előtt és még korábban,kb. 19évesen voltam ennyi. Tudom hiúság,de én azért aggódtam,hogy nagyon és tartósan elhízom,mert anyukám eléggé duci és szülés után maradt meg rajta. Biztosan más életvitel volt anno akkor és azért.
Szóval én most nyertem vissza önmagam...és kemény 2-3hónapig talán marad!! :lol:

Megnéztem 1.babánál 15kg,2.nál 13kg volt a hízásom.Pedig az első fiam 3980g-al jött világra a 2. pedig 4300g-al és mégis nagyobb voltan az elsőnél...Ki érti ezt?! :)
13-nál azért most sem tervezek többet,de nem csak tőlem függ. :)

pókica: Huhh hát így megértem,hogy beadatjátok! Lehet ha a fiamnak ilyen lefolyású lenne mint nálatok volt én sem gondolkodnék!! :shock: :shock:

hajni999: Én örülök és egyben aggódom is a nyári pocakos időszak miatt.
Azt tudom,hogy nekem télen(2.fiammal) nagyon nagy nyűg volt belegyömöszölni magam a kabátokba a rengeteg ruha,közben még a fiamat is intézni...Szóval nekem a nyár szimpi volt(1.babával),szerettem "mutogatni" a pocakomat,mert olyan büszke voltam!!! :lol: És könnyebb volt slattyogni a kis papucsomba mint csizmát magamra erőltetni. Igaz nyáron jobban dagad a lábikó!! :? Nekem amúgy sok tunika felsőm van így kismamarucikból nem lesz hiány. Na meg egy hosszú földig érő ruhában milyen szép a pocak!! Van egy hófehér len/pamutruhám ha nyáron még beleférek biztosan hordani fogom... :)

Hajni!
A gyik miatt ne idegesítsd magad! És Nétusz születése előtt feltettem kérdésnek,hogy kinek hogy tetszik és olyan válaszokat kaptam,hogy kutyanév meg hasonló... sírva fakadtam...Jó volt ám szülés előtt nem sokkal!!De én vagyok a hülye,hogy megkérdeztem! :cry:

Szoptatás,nekem annyira természetes volt,hogy szoptatni szeretnék nem is gondoltam,hogy nem sikerülhet. :(
1.babánál tapasztalatlan az ember és sokat görcsöl rajta...de ha van megfelelő segítség nem lehet baj.Nekem nem akart szopizni Nimród így fejtem neki rendületlenül 3óránként (reggel-éjszaka egybefolyt),1hónapon keresztül,aztán egyik percről a másikra elfogadta.Már nem is akartam próbálkozni,de annyira dühös volt,mert nem kapott egyből tejcsit,hogy megpróbáltam és "működött"! 17hónapos koráig szopizott,de akkor már 4hónapos pocakos voltam,ugyhogy elhagytuk lassan...
2.-nál már nyugodtan álltam a szoptatás témához és már a kórházban a szülés napján sikerült,azóta sincs gondunk vele... Igen a kicsi fiacskám még így 21hónaposan is "rajtam van",de csak ritkán napi 1x max. Illetve ha éjjel felébred,máshogy nem alszik vissza,de ez már ritka. Amúgy már tejitalt kap.
Remélem szülésig már "elválunk". (nem így terveztem ám,sokáig szerettem volna,de ez nálam max 1,5év lett volna!)

Na jó hosszú voltam. Bocsi.
:roll:

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Kedves olvasók, fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban:
Szakdolgozatomban azt vizsgálom, hogy hogyan vélekednek a szülésről azok a fiatal nők, akik még nem szültek.

Ennek érdekében olyan 18 és 35 év közötti nőket szeretnék megkérni egy kérdőív kitöltésére, akik jelenleg éppen első gyermeküket várják.

Ha Te magad megfelelsz ezeknek a feltételeknek, akkor kérlek, töltsd ki a kérdőívet!

Emellett kérlek, küldd tovább ezt a linket azoknak az ismerőseidnek, akikről úgy tudod, hogy első gyermekükkel várandósok, és kérd meg őket is a kitöltésre. Illetve kérlek, továbbítsd azoknak az ismerőseidnek is, akik – életkoruk, foglalkozásuk, stb. okán – ismerhetnek ilyen hölgyeket!

A kérdőív elérhetősége:
http://www.surveygizmo.com/s3/1083956/S ... -s-2012-v1


Előre is köszönöm a segítséget!

Bármilyen kérdést, véleményt szívesen fogadok a szuleskerdoiv@gmail.com címen!
szivarvany23
 
 


Iza, én 166 cm vagyok és ehhez most 49,5. Igen én meg úgy híztam meg h nem figyeltem az evésre, és kemény eddzéssel adtam le, úgyhogy terhesség alatt figyelek a táplálkozásra, nem sokat kell enni hanem annál jobban figyelek rá h mit eszem...nálam is anyun van felesleg, ő elfogadta magát, de én nem bírnám, úgyhogy úgy vagyok ahogy te!
Jah igen ahogy írtad ezt a büszke szót, annyira szeretnék én is odáig eljutni, annyira szeretném/nénk ezt a babát...hogy én is büszke lehessek a terhességemre:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Evelin : Pihiz sokat . Én mivel tanítónő vagyok , még ez a félév van visza . De már nagyon várom a végét . Bár most 3 hétig nem dolgozok majd február 1 megyek .
Hajni : Én is kivános vagyok . Zsigával nyáron voltam terhes nagyon nehéz volt . Hatalmas ha , nagy meleg . Vacsira palacsinta volt . Holnapr zöldség levest és spaghetit csinálok .
Yzabella . Én elevitet szedek . Én 2 éves koráig ciciztettema Nimródot . Olyan szép név ez , de nekem a Nétusz is tetszik . Gondolom a 3. Is érdekes leszneve .
Én nekem sajna nem sikerült a Nimród utáni súlyt teljesen leadni 65 kg vagyok .
Pókica : Gratula a 4. Babához , mi is négyet szeretnénk . Mi is beadatuk , nem akarom , hogy erős legyen náluk .
Holnap megyek dokihoz talánlesz Uh is .
nimrodzsiga
Nagylengyel
 
 


Szivárvány én megcsináltam:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Látom Yzabella, te is szívesen öltözködsz :-), már most nézegetem a kismamarucikat, de még korai lenne... bár már lapul egy nyári nagyon szép blúz a szekrényemben, nem tudtam neki ellenállni. Olyan érdekes, hogy a lányommal terhesen szinte csak kék felsőket vettem, ugye biztam hogy kisfiút hordok a szívem alatt és az új blúz is kék, szóval tuti kislányom lesz megint de nem baj, ő is imádnivaló. Ne haragudjatok, hogy már a szoptatással stresszelek titeket, de ma nálunk téma volt a lányommal, meséltem neki, hogy onnan itta a tejcsit mikor baba volt,- nem értette a dolgot, úgy nézett rám mintha meggajdultam volna... :-)
Beus én is 166cm vagyok, de 60 kg volt a kezdő sulyom teherbeeséskor. Kifejezetten kövérnek érzem magam, a te súlyod mellett, -pedig azt hittem nem is olyan rossz. mondjuk a nyárom 57 kg voltam, különben nem fértem volna bele az esküvői ruhámba. 12 év után elvett a párom, így a 2. baba már házasságban születik. Ti mind férjnél vagytok? Yzabella, nekem a mai gyik tényleg úgy betett, hogy ki is törtöltem a kedvencek közül... feléje se nézzek többet. Nimródzsiga: Én azért örülök még a nyári babavárásnak, mert rengeteg friss gyümölcsöt ehetünk majd, pl lesz eper és az nagyon jó vízhajtó és c-vitamin forrás, hmm görögdinnye, barackok, cseresznye.. ne is soroljam. málna hmmm na befejezem, mert mindjárt neki állok zabálni megint. jó éjt mindenkinek.

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Sziasztok !

Ma este már én is ráadtam a hálózsákot a lányomra kíváncsi leszek hogy mi lesz éjszaka :) Eddig csak azért nem adtam rá éjszakára mert hát ő is kitud jönni a kiságyából és nem akartam ezzel összezavarni hogy most meg zsákban van... De nem érdekel azért is kipróbáljuk :D A fiamnál viszont tényleg nem tudnánk használni a zsákot mert bár nem minden éjjel de van hogy megébred hogy pisilnie kell és ha még a zsákkal is szórakozni kell hogy kivadásszam belőle bepisilne mire kiérünk a fürdőbe :?

Képzeljétek ma én is székelykáposztát főztem és estére jól felpuffadt a hasam pedig nem is ettem belőle sokat :( Nektek ilyenkor mi szokott segíteni hogy megszűnjön a panaszotok?Nem emlékszem hogy az előző terhességeimnél ilyen korán kezdődtek volna a puffadásos gondok :? szerintem az később jelentkezett mikor már nagyobbacska volt a pocakom most meg már most oda kell figyelnem nagyon mindenre és nem ehetem azt amit megkívánok :(

Ma beszélgettem a férjemmel is a bárányhimlő oltásról és szerinte felesleges mert hát mi is átestünk rajta és kibírtuk... Hát ki voltam kelve magamból hogy persze mert ha megkapják nekem kell ápolnom őket nem neki és nem ő fogja hallgatni hogy egész nap sírnak és szenvednek de aztán csak igazat adott nekem...

Nekem mind 2 szülésemnél reggel fél 5-kor kezdődtek a fájások (has és derék).Az első szülésemnél mikor elkezdődött a vajúdás még nem is sejtettem hogy nemsokára szülni fogok :) Kb olyan reggel 7 körül már eléggé erős fájásaim voltak (hogy mindig összegörnyedtem) és elfolyt a magzatvizem ami zöldes színű volt amiről csak annyit tudtam hogy az nagyon nem jó és azonnal elkezdtem sírni míg a férjem hívta a mentőt hogy akkor talán mehetnénk szülni :) A kórházba beérve már 3 perces fájásaim voltak ,kaptam beöntés és később kaptam edát is aminek hatására leálltak a fájásaim teljesen és kaptunk egy órát hogy beinduljanak újra vagy megcsászároznak .De megbeszéltem a fiammal hogy nem akarok császározás úgy hogy bújjon ki ott ahol kell :D délután 13:20 kor született meg a fiam .A lányom születésekor is fél 5 kor kezdődtek a fájások és fél 8 körül kezdett szivárogni a magzatvíz 10 óra körül lettek 3 percesek a fájásaim és akkor mentünk be a kórházba ,szintén beöntés és később már csak valami enyhébb szurit kaptam de már nem ért semmit mert kezdődtem a tolófájások úgy hogy azzal elkéstünk így a lányom 11:45-re született meg. Mind 2 gyermekem egészségesen született és nem is sárgultak be úgy hogy hamar haza is engedtek minket a körházból :) A mostani szülésnél már biztos vagyok benne hogy semmilyen fájdalom csillapítót nem fogok kérni :D bocsi a hosszas "csacsogásért" szép és émelygés nélküli napot kívánok mindenkinek :)

Kép
Kép
Kép
eny86
Szigetszentmiklós
 
 


Jó reggelt!

2 napja (ma még éppenséggel egyszer sem) párszor úgy nyilall a petefészkemnél jobb oldalt, mint amikor pé-m van (nem erős, nekem amúgy sem szokott). Szerintetek ez mitől van? azt olvastam, hogy ahonnan kiszabadul a pete, annak a helye úgymond megmarad egy ideig, és akár pici ciszta is kialakulhat (nem vészes). Ez a fájás talán ez lehet, vagy van valami ötletetek?

Tudjátok nekem hány (leginkább anyuka, vagy terhes) barátnőm mondta ugyanezt, mint Kriszti orvosa? Én is rohadt sértőnek találtam. Pontosan tudom, hogy az első 8-12 hét kritikus, és hogy még az életünk során is jöhet baj, de akkor is szemétségnek tartom, ha valaki ilyet mond. Számomra ez olyan, mintha elmesélném, hogy mondjuk megvan a diplomám, és csak annyit mondanának, hogy hát jó, bár munkát nem biztos azért, hogy találsz. Szerintem ez gusztustalan szokás, a másikat lehúzni. Nem a beleéléstől megy el a baba, és nem hiszem, hogy valaki tudja ezt koordinálni, és annyira nem is örül, hátha baj lesz...áh, ezen már pár nappal ezelőtt marára felidegesítettem magam :)

Én egyelőre sztk-ba fogok menni, ha nem lesz nagyobb probléma, ott is maradok. Így akkor fogok pénzt adni a dokinak/szülésznőnek, ha a szülés után hálás leszek :) De nem zárom én ki a magánt sem, ha úgy alakul valami miatt.

Munka: Addig szeretnék, amíg bírok :) Irodai munkát végzem, és nem jár igazából stresszel, viszont a pénz jól jön. És ha nincs semmi probléma, minek üljek otthon?! :)

Nem szeretnék én se nagyon meghízni. Egy pár kiló plusz most is van rajtam. Épp elkezdtem fogyózni, és persze egyből pozi lett a teszt (167 cm, 62 kiló vagyok). Max 15 kilót vagyok hajlandó hízni :D Jah, és a meleg: megrendeltük a klímát itthonra :) Az irodában szintén van, szóval mindenhol tudok majd hűsölni :)

A GYK-n sok esetben meg kell tanulni röhögni, hogy milyen sok hülye van :) De ha belegondoltok mi is ott ismertük meg egymást, annyira nem lehet rossz :D Azért lehet ott infókat gyűjteni, csak épp szelektálni kell, de ez szerintem az egész netre igaz.

A szoptatással meg úgy vagyok, hogy ha lesz tejem (remélem lesz), akkor természetesen fogok (de nem sokáig, vagyis nem több éves koráig). Ha netán úgy alakul, hogy nem lesz, akkor se vágom fel az ereimet. Akkor kap majd tápszert.

Kép
schpetera
Budaörs
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Remélem, mindenki jól ébredt (Hálózsákos kisbarátunk pedig átaludta az éjszakát. :))).

Én Femibion 800-at szedek, se hízás, se hányinger tőle, pedig Czeizel bácsi ajánlása szerint már három hónappal korábban szedtem. (olyan immunrendszert csinált, hogy csak na - hiába hordja haza a kisfiam a bölcsiből a válogatott kórságokat).

Az első terhességemnél a 31. hétig (eddig jutottunk) 5 kilót híztam - nem diétáztam, csak sokat sétáltunk és nem nasiztam. :) Bezzeg a szoptatás alatt... Gyakorlatilag a víztől is híztam... nem kicsit borult meg a hormonháztartásom. Ennek ellenére szopi-párti voltam - bár mivel ugye korababánk volt, senki nem fűzött hozzá túl nagy reményeket, hogy sikerülni fog. :)

Gatyóim nekem is vannak - felsők szintén elmentek a simák. De most már kinéztem a Brendonban egy ollllyan csinit.... :) Lassan úgyis előkerülnek, mert az első terhességemnél még kihúztam a 12. hétig normál gatyóban, a második alkalommal már a 8. héten elő kellett szednem őket...

Kriszti!
Nem hiszem, hogy a dokid bántásból mondta, amit mondott. :( Erről általában nem beszélünk.... De csak optimistán!

Hajni!
Hű... 29 óra... Azért ez nem semmi. De azt mondják, a többedik szülés gyorsabb. :) Én viszont nagyon szeretnék a császár után simán szülni (ami nálam még neccesebb, mert koraszülésnél amiatt, hogy ne kelljen a babát kipréselni, függőlegesen vágnak, s állítólag nagyobb a hegszétválás esélye.... de szerencsére dokibácsim bizakodó :)).

Yza!
Nevet pedig nem kérdezünk, nem kérünk véleményt - még szülőktől sem. Úgy vagyok vele, hogy mindenki ad a saját gyerekének, úgyhogy most hagyják meg nekünk. :)

Schpetera!
Nálunk is klíma-telepítés a tavaszi program. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!
Szilvi vagyok,a gyk-en én is követtemaz elõzõ 2 topikot.
Dec.6-án jött meg utoljára,eddig 2 + tesztem van /és hatalmas melleim/.
Ma bejelentkezem a nõgyógyászhoz.Jó,hogy van ez a fórum,fõleg hogy titkolózni kell,mikor folyton errõl beszélnék!
Szép napot mindenkinek!
szilva83
 
 


Ó, szoptatni én is imádtam! Az első 13 hós korig, a második 2,5 éves korig, a harmadik egy hónappal 3 éves kora előtt szokott le. Na ezt az utolsót már én is sokalltam, de nem volt szívem erőszakkal leválasztani, híve vagyok a mindent a maga ütemében nevelésnek.
Én mind a 3-at érzéstelenítő nélkül szültem. Az első 8 óra alatt megvolt, a második az első fájástól kezdve 1 óra 50 perc alatt (!), a harmadik 16 óra után. De azt hittem Ő az utolsó babánk és éreztem szüléskor hogy nehezemre esik "elengedni". Viszont a szülés szuper volt. Semmi beavatkozás, se beöntés, se borotválás, se infúzió. Végül gyertyafénynél, babazenére, elsötétített szobában, franciaágyon jött a világra az alternatív szülőszobában. Sajnos Keszthelyen ilyen nincs. :(
Nekünk is nagyobb súllyal születtek a lurkók. 3950 g, 4250 g, 4000 g.
Ki megy legközelebb uh-ra? megy valaki ezen a héten? :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica!
Szép termetes babáid születtek. :) Az 1 óra 50 perc azért nem semmi idő. :) (Nekem furi lenne egy időre született baba mérete az én kéttenyérnyi kismacskám után... :)).

Isten hozott Szilvia! :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Nem igazán vettem bántásnak, amit a doki mondott, tudom jól, miért mondta. Az ember aggódik, persze. Régen azért aggódtam, hogy ha egyszer babára adom a fejem, nehezen fog menni (korábbi nőgyógyászati problémák, gyatra hormonvizsgálati eredmény stb.) ehhez képest próbálkozás nélkül itt állok egy 7,8 mm-es felritkulással (ahogy a leletben nevezik :) ) Most meg persze azért aggódom, hogy kapaszkodjon, fejlődjön. Minden falatot, amit bekapok aszerint mérlegelek, hogy jó-e Ziginek vagy sem. Csinálok valamit: ezzel ártok vagy sem? Szerintem ez normális, mivel még nem volt ilyenben részem és már hosszú évek óta vágyom erre a más állapotra (az, hogy mi lesz szülés után, kevésbé foglalkoztatott :) ) és még meg kell szoknom.

Apropó lányok, mi a vélemény a szex-ről? Mivel csak 3 hét múlva kell mennem dokihoz, tegnap meg nem volt lehetőségem kérdezni erről. Én minden este kívánom, de mi van, ha az orgazmus olyan méhösszehúzódást okoz, ami nem jó. Valaki, akinek van erről tapasztalata?

Egyébként ma sikerült valami rettenetes napra ébrednem, olyan pukkancs vagyok, hogy saját magam ütném le legszívesebben. Idegesít minden, felhúzom magam még azon is, hogy mit hol találok a hűtőben. Tudom én, hogy a hormonok miatt ez normális, ráadásul holnap lesz az ének vizsgám, ami nálam felér egy akasztással, mert a tanár sok minden, csak jóindulatú nem, de azért van erre valami módszer?

Szép napot Mindenkinek!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Hajni! Nem vagy kövér, még hozzám képest sem, ez nagyon sok mindentől függ a csontok felépítésétől is mindentől... én is nagyon várom, h legyenek finom gyümölcsök, én ma elkezdtem cetebét enni a gravida mellé, mert már én is tartok a sok betegségtől, hátha így megelőzhetem valamennyire...Kismamarucikat már jó 4 hónapja nézegetem én is:)) Nézni szabad:)

Kriszti szex téma, hát jó lenne de én egy darabig biztos h nem vigyázni fogunk még...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Amúgy nálunk már nagyon nagy hó van...
Ti nem féltek a betegségektől én egyre jobban...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


jó reggelt mindenkinek és üdv Silvának, jó hogy csatlakoztál. Nálam jelentkezett pár napja az orrvérzés, gondolom a duzzadt nyálkahártyám miatt, mint terhességi tünet. Puffadás ellen nincs mit tenni, reggelre lemegy :-). Valaki írta tegnap, hogy megy uh-ra. hOGYAN SIKERÜLT???

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Sziasztok Csajok!

nimródzsiga: Igen nekem is nagyon bejön még mindig a Nimród név és nagyon passzol hozzá. Valami hasonlóan jót szerettünk volna a Nétusz helyett,de már ezt is úgy megszoktam.Néznek nagyokat az emberek,de inkább ez a latin eredetű mint a Kevin és társai... :D
3. babának is valami szépen csengő nevet szeretnénk. Nem azért akartunk különlegesebb nevet mert feltűnési viszketegségben szenvedünk hanem mert nagyon gyakori a páron vezetékneve: SIMON na ehhez egy átlag név nem passzol nekem,mert akkor dögivel lenne ugyanolyan nevű gyerekek.

Mi nem vagyunk összeházasodva,bár megkérte a kezem 2008-ban amikor az első babánkat vártunk.De azóta nem volt esküvő,mert mire 1éves Nimi már terhes voltam újra. Én pocakosan nem akartam esküdni,pedig elvett volna 2008-ban is úgy,de én szép esküvőt szeretnék ha már lesz. Idén talán már lehetett volna,mert szépen visszafogytam(nekem a magam hiúsága miatt ez is fontos volt hozzá)de most megint baba érkezik...úgyhogy tolódik... :D
Amúgy tavaszi esküvőről álmodok,amikor még nincs az a tikkasztó meleg és minden friss és üde,a virágok akkor kezdenek nyílni...szóval május környéke,de akkor már jó nagy pocakom lesz!!! :lol:

hajni999: Igen szeretek öltözködni,kismamaként is próbáltam mindig csinosan...nem melegítő nadrágosan rohangálni...az olyan lehangoló.... :( De lehet csak szerintem.Jó sznob vagyok,nem?! :?
De lehet egy kismama csini súlytól függetlenül. Láttam anno kismamákat CTG-n,hogy piros,kinyúlt ,hypofoltos melegítőnaciban ment a dokihoz. Azt hiszem nőként is lehetne több igénye. :/

eny86: Örülök,hogy jó szuperált a hálózsák!! Nekem a kisfiam(21hónapos) simán közlekedik éjjel is benne,ha éppen olyanja van,hogy átjön hozzák.Sima gyerekágya van már.160x70-es.

schpetera: Ez igaz,hogy minket is GYK hozott össze,de szerencsénkre mindenki tök normális!!! :) Na ez most idiótán hangzik! :P Szóval ebből már nem jövök ki jól,de akik a GYK kötözködni járnak azok úgy tűnik nem foglalkoznak a babanettel!! Szóval jó veletek!! Főleg,hogy még nálunk sincs bejelentve a családba mással nem is nagyon tudom ezeket megbeszélni.Meg amúgy is olyan jó hasonló pocakos anyukákkal beszélni...
Én anno 3,5éve még Nimróddal csatlakoztam egy csopihoz és folyamatosan tartottuk a kapcsolatot még a 2.baba érkezésekor is...együtt aggódtunk együtt örültök. Piszok nagy erőt tud adni egy ilyen csoport!!! :lol: Találkozót is szerettünk volna szervezni,de nagyon szétszórva voltunk az országba és nem mindenki jutott volna fel a Budapestre.

Amúgy megírjátok,ki honnan van? Én Gödről írok,bp-től nem messze.(kb.25km)

katinkababa: Tudom nem kérdezünk,de én kíváncsi voltam mit szólnak az emberek hozzá,így név nélkül.Tényleg csak kötözködők vannak a GYK vagy én voltam érzékeny anno?!

Vitaminnal kapcsoltban és az Elevittől nagyon rosszul voltam.De a Femibion szuper!!Most is azt szeretnék venni.
Felhívtam az Almapatikát(nálunk a helyi gyógyszertár is az) és éppen akciós az összes Femibion!! 800-as 2539ft a 400-as pedig 3999ft ami NAGYON JÓ ÁR!! Ferb.24ig ennyi!
http://www.almapatika.com/akciosujsag/#/10

Kismamarucik: Bár tény hogy nagyon szépen vannak,de én irreálisan drágának tartom(8-12000ft között egy felső vagy naci,kabát meg 40-50e!!),annyival azért nem kerül többe az anyagköltség!! :) Kicsit olyan ez is mintha a gyártók ezen akarnának meggazdagodni.Mint a sok-sok babás-mamás holmin alapvetően... :( Szomorú...

De éppen tegnap olvastam,hogy a HelloMami boltokban,pesten 40%-al olcsóbb minden kismama ruci,a nyáriak is... sőt vannak babaruhájuk is 200ft egy body meg ilyenek... jan.20ig!
https://www.facebook.com/hellomami.hu
Nem mintha tudnék most erre költeni,de hátha valakinek hasznos. Van bp-i köztetek? :)

Sex: Mi voltunk azóta többször is együtt,nagyon sokszor(dec vége,jan eleje),de mióta meg van a poz. tesz csak 1x és az már nem volt olyan nekem. Aggódtam és éreztem,hogy ott bent valami más,szóval,hogy be van duzzadva a méhem és ez kellemetlen volt. Párom mondta is,hogy látja rajtam,hogy már nem is igazán érdekel ez a "dolog". Biztosan a hormonok.
Hülye hasonlat,de tudjátok az állatvilágban is a már kölyküket váró nőstényeket már nem közelítik meg a hímek! Na én is kerülve leszek mostantól szeptemberig! :lol:

Még annyi,hogy én ostoba bevettem a vitamint éhgyomorra és olyan rosszul lettem,azt hittem végem van! (hányinger szerűség)
Nem tudom mostanában nem tudok enni reggelire semmit. Most az ebédemet próbálom magamba gyűrni,de csak a felénél tartok és kész. Spenótfőzeléket főzött nekem a párom! :)

Bocs a sok locsogásért,remélem szívesen olvassátok azért... :)

Iza

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Szia:)

Vargatimi vagyok a GYK-böl :)
Regiszträltam magam a babaneten:)
Remelem hogy jo helyre irtam:), es mindenki jol erzi magät:)
Nälam sajna egyre jobban erösödnek a tünetek, hänyinger egesz nap, rosszullet, es egyeb finomsägok :)

Üdv

Vargatimi
:D
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Iza, én nagyon szívesen olvaslak téged is és másokat is! Egy nap többször is feljövök olvasgatni, olyan jó. :D
Egy időben GYK függő voltam, aztán sokszor úgy felbosszantottam magam, hogy már legalább egy éve csak hébe-hóba megyek fel. Szerencse, hogy épp belebotlottam a kérdésbe ahol összejött ez a jó kis csapat. :wink:
Képzeljétek ma délelőtt nincs olyan mértékű hányingerem mint eddig volt. Még reggelizni is tudtam pirítóst.
Amióta tudjuk a babát a pocimban, mi is csak 1x voltunk együtt január elején. épp tegnap mondtam a férjemnek, hogy nem tudom hogy lesz ez a dolog, de gondolni sem bírok rá. Szegény csak mosolygott, de tudja hogy ez nálam csak az első trimeszterre vonatkozik, a másodikban és utána végig majd megőrülök érte. :oops:
A lompos kismamikat én sem értem. Bár képes vagyok 2-3 ruhadarabban végigvinni egy terhességet, több nadrágot szerintem nem érdemes venni. A cipzárt még felbírom húzni, de a gombot begombolni már nem. Azt hiszem egyelőre bandázst fogok hordani, majd ha igazán nő a pocak, akkor váltok kismama nacira.

Mi a férjemmel Érden laktunk gyerekként is és később is mióta együtt vagyunk. Tavaly költöztünk el és építkeztünk Badacsonyban. Szóval most már itt lakunk.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szia Timi! :D Persze, jó helyen vagy! :D
Teszel fel vonalzót? Így tudjuk nézni ki hol tart.
A rosszuléteken majd túlleszünk, már csak néhány hetet kell kibírni! :oops:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


azt leszámítva, hogy néha ugrik egyet a gyomrom evés közben vagy után, nem mondhatnám, hogy nagyon rosszul lennék. De ez a hangulatingadozás, ez meg fog őrjíteni. Amúgy sem vagyok piskóta, egy normális periódus alatt 20 napig imádtam a párom, 6 napig legszívesebben elküldtem volna valahova jó messzire és 2 napig megfojtottam volna. Félek tőle, hogy nem pont a jót hozzák ki belőlem a hormonok, pedig amúgy rettentő türelmes és toleráns vagyok, de most is 10 perce késik a diákom és kiabálni tudnék.
Talán ha túl leszek a holnapi vizsgán.. utána még lesz 4-5, de abból csak kettő veszélyes. :)

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Na, csajok nekem is van sztorim. Reggel indulás előtt elmentem pisilni, mintha egy apró más színű foltot látnék, de mondom majd beérek a melóhelyre, és akkor megnézem, hogy erősödik vagy mi van.

Bejöttem, nem erős, de picike barnázás. Oké, elméeltileg tudom, hogy akár természetes is lehet, de beszartam rendesen, ezért elszaladtam a nőgyógyászhoz, aki megnézte uh-n (bár már előre kijelentette, hogy nem fog látni ilyen kis terhességnél semmi). 13mm-es nyálkahártya, ami jó, ő mást nem lát, de ezért normális és amúgy nincs elváltozás, nincs görcs, nincs vér, menjek vissza két hét múlva. Vetetett velem magneB6-ot meg rutascorbint. Be is vettem bár csak akkor kéne, ha vérzek vagy görcsölök, de én már megelőzésre is szedem :)

Utána olvastam, hogy ilyen időben mit kéne látni, és elméletileg csak jó uh-val, és olyan orvos, aki látni is szeretne valami mivel 1-2mm-es a pötty. Szóval itt vagyok. Nem elleőrzöm magam fél percenként, mert csak idegelem vele magam, de picit érzem,hogy még van (mint amikor a sima fehér folyást érzi az ember).



Nem volt annyira jó így ez a nap. :(

Jah, természetesen no sex most, amíg nem tudjuk mi van.

Kép
schpetera
Budaörs
 
 


Sziasztok, azt hiszem megszültem a vonalzomat:)

Kép
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Nyugi Schpetera, bár elhiszem én is "beszartam" volna, én is még minden nap nézem nincs e valami....

De nem válaszoltatok, ti hogy álltok ezzel a járvány üggyel, ill. nem féltek a betegségektől? Esetleg valami praktika ennek elkerülésére?
Mondjuk nem járok nagy közösségekbe, de fodrász vagyok, tehát találkozok azért emberekkel, de Gravidát szedek, Cetebe meg most mézet is eszek 1-2 kanállal... Ötletek?

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Annyira jó ez a vonalzó dolog nem? csak az enyémen a kis mackó annyira elől űl... üdv Timi a csoportban...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Halihó!!! Ma voltam a párommal az orvosnál és minden rendben van!!!!!
12,3mm petezsák és benne szikhólyag!!! Nagyon örülünk neki és már sokkal nyugodtabb vagyok!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
evelin241
 
 


Sziasztok!Már rég jelentkeztem de most újra itt vagyok :) Nálam egyre gyakoribbak már az émelygések, ma pl alig ettem valamit, semmit nem kívánok, nincs hányingerem, de megenni se bírok semmit!:/
Nálunk a sex téma nem játszik, mivel veszélyeztetett vagyok és így el vagyunk tőle tiltva, legalábbis az első 12 hétben biztosan!Bár, h őszinte legyen nem is bánom, nem tudnám élvezni, folyton aggódnék :) Én az influenza megelőzésre eszem a homeós golyócskát ezt az oscillococcinum-ot. Terhesen is szedhető, mert abszolút növényi!Mellé rengeteg folyadék, c vitamin, néha hagymahéj tea, és kerülöm a tömeget, meg persze narancs minden mennyiségben :)
Már csak 6 nap és UH :D Már alig várom :D

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Petra: biztos minden rendben lesz, ilyenkor ilyen előfordulhat, de azért én is megijedtem volna, az biztos. Legalább látott doki :)

Evelin241 gratula, remélem ünneplés lesz ma este!

Én is félek a betegségektől, bár én a hét elején meg voltam fázva, szóval jutott is belőle. Bár jönnek hozzám diákok, meg hétvégenként megyek a suliba, de azért olyan nagyon nem vagyok emberek között, szóval reménykedem, hogy rendben leszek. Viszont a terhes vitamin mellé nem merek még cetebét is szedni, mert mindkettő egynapi c-vitamint tartalmaz és én elég sok gyümölcsöt-zöldséget eszem minden nap, ráadásul mindig lefacsarok 4 narancsot és azt is megiszom, ezért nem akarom túlzásba vinni.
A toxoplazmózis miatt aggódom kicsit, mivel van cicám, de a legtöbb helyen azt olvastam, hogy kb. az 5. hónap után okozhat problémát és addigra már meglesznek a vér-eredmények, hogy van-e immunitásom vagy sem. Viszont mivel kb. 20 éve rendszeresen van cicám, elég fura lenne, ha még egyszer se kaptam volna el.
Szép estét mindenkinek!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Sziasztok!

Kipróbálom én is a vonalzómat!

Kép

Én jövõ héten terveztem, hogy megyek az elsõ vizsgálatra, de ma felhívtam az orvost, és kiderült, hogy nem lesz. De szombat déelõttre elvállalt, ez így még jobb!

Kriszti, a hangulatingadozásokat meg tudom érteni... Az én alaptermészetem sem egyszerû, de tegnap este pl., miután egy hosszú értekezlet után hazaértem, kimondottan mérges voltam a világra és szegény páromra is, azt nem tudtam volna pontosan megmondani, miért.:) Napközben pedig semmivel nem lehetett kihozni a sodromból (ami nem is baj, mivel tanárnõ vagyok). Mi aznap szexeltünk csak, mikor pozitív lett a tesztem. Esténként olyan fáradt vagyok, és a melleim is fájnak, így eszembe sem jutott... Azért remélem, hétvégén más lesz. (Most, amíg még nincs pocak.... :) )

Beus, engem nagyon is foglalkoztatnak a járványok. Én szeretnék a tanév végéig dolgozni, ha bírom és minden jól megy... Jó lenne még leérettségiztetni, akit kell, nem szeretek semmit félbehagyni. Persze ha az orvos azt mondja, akkor otthon maradok, elsõ a baba, de nehezen tudom elképzelni, hogy ennyi idõt otthon töltsek. Szerencsére nyáron júliustól úgyis szabadságon vagyok!Amikor jön valami járvány vagy bármi, olyankor majd elmegyek táppénzre.

Láttam, hogy Iza ésmég sokan mások is nem tudtok reggelizni meg enni...
Én folyton éhes meg szomjas vagyok... Este is már a reggelire gondolok, hogy milyn jó lesz. :) (Mert persze azért én sem eszem össze-vissza ennek ellenére). Most 52 kg vagyok (160 cm), ez is több pár kilóval, mint szokott, még a karácsony miatt, és szeretnék vigyázni, mindig is nagyon figyeltem erre, és tudom, hogy a páromnak is fontos.

A mozgással ti hogy álltok? Mert én eddig nagyon sokat mozogtam, pont mivel tudom, hogy csak így tudok formában maradni, és nem szeretném teljesen abbahagyni. Nem futok, mert olvastam, hogy a rázkódás rossz az elsõ trimeszterben, de itthon tornázok azért hetente 3-4 alkalommal. Annyi, hogy ami nem esik jól, azt nem erõltetem, és ha fáradt vagyok, mire hazaérek, nem fogok neki, hanem hagyom másnapra.
szilva83
 
 


Sziasztok!

Most éjjel végre jól aludt a lányom :) :) :) egyszer kelt fel 6 után tápszert inni és ezen kívül nyugodt békés volt az éjszaka :)

A puffadásra este ittam köményteát és reggelre semmi bajom sem volt :)

Nekem tegnap volt "haragos" napom :) De mára már jobban éreztem magam :) nem voltam olyan kötözködős sem :)bár a gyerekek ma nagyon nem bírtak magukkal :?
eny86
Szigetszentmiklós
 
 


Na, mostanra úgy tűnik teljesen elmúlt ez a barna cuccka. Remélem be is fejezte magát örökre :)

Bea: Én nem félek a betegségektől, járványoktól. Szinte soha nem szoktam elkapni ilyesmit, nem is csinálok semmi extrát. Mondjuk nagyon szeretem az összes féle ételt, így mindent megkap a szervezetem szerintem, ami kell. Szerencsére tényleg elég egészséges családnak mondhatjuk magunkat. Ha félnék, szednék 8 tonna vitamint, és 8 tonna gyümölcsöt, zöldséget :) Mást szerintem megelőzés képen nem.

Kép
schpetera
Budaörs
 
 


Jaj, és még lemaradt: Kriszti, a kutyáim miatt én is aggódom. / éve van a lakásban kutyám... Ha kiderülne, hogy nincs immunitásom, akkor végülis anyukáméknál lehetnének egy darabig.

És még itt egy csoda megható videó, remélem, van, aki még nem látta, én szinte minden nap megnézem, olyan gyönyörû.:)

http://www.life.hu/anyaskodj/20121218-e ... -brit.html
szilva83
 
 


Evelin gratula a szép uh eredményekhez, további egészséges babavárást!
Timi nagyon örülök, hogy itt vagy, én írtam neked privit mert én is Németországban élek. Te meg Passauból vagy ugye jól emlékszem???
Isa, én is nagyon szerettem szépen öltözködni pocakosan, főleg, hogy végre volt egy időszak amikor felvehetett az ember egy szűk felsőt anélkül, hogy ciki lett volna a pocak. Én ugyanis, nem vagyok rossz testalkatú, de sajnos a lányom után maradt egy kis zsír a hasamon ( meg narancsbőr). Én a H und M-ben vettem sok kismamanacit, de sajnos mind őszi és most nyári nacik fognak kelleni. Neten nézegetem, hogy vannak még tavalyi nyári blúzok, jól leárazva, és azért valljuk be de mi a francot tud változni a kismama divat egy év alatt? :-)
Schpetera: reméljük csak egy enyhe barnázás, ami valójában normális és mivel okosan elmentél dokihoz így biztos minden rendben lesz!!!
Kriszti teljesn normálsiak ezek a hangulatingadozások, én még baba nélül is elég életveszélyes vagyok, nemhogy babásan. Legalábbis a párom szülés után egy évvel merte elmondani, hogy azért nem voltam teljesen norma, ő csak így jellemzett engem, hogy balabala :-). Bár szerintem tök normális voltam, csak nekem nem tünt fel? :-). na jó az tényleg elég abnormális dolog volt, hogy a vasalódeszka felett bőgtem vasalás közben, hogy anyósom majd mindenbe belefog szólni és elszeretei tőlem a babámat... így utólag elég hihetetlen, de volt ilyen....
Beus kérdeztél a fertőzésekről, hát amióta tudom a hímlő ellen védettségem van azóta nyugodtabb vagyok, de mivel a többi betegség nem károsíthat, így betartva a kézmosásokat és vitamindús táplálkozás, nem lehet többet tenni. Ma is voltunk szánkózni a lányommal, mert oviba nem merem vinni, ugyanis megint skarlát és gyomor bél fertőzés van, és képzeljétek annyira elfáradtam hogy remegtem a kimerültségtől, azonnal ennem kellett valamit, bevágtam egy zsemlét egy joghurttal, egy banánt és egy kis mandulás sütit... :oops:
Az eslő 12 hétben nagyon fontos, hogy jó passzban legyen a szervezetünk, mert ekkor alakulnak ki teljesen a szervei a babának és utána ezek már csak növekszenek. Éppen ezért bár tudom lehet hajat festeni, de én megvárom a 12 hetet és utána fogom, addig nem akarok semmi esélyt sem adni, mert sose bocsátanám meg magamnak ha hibázok.
Mi nem sexeltünk ahogy a lányom megfogant, egyszerűen képtelen volt rá a párom, ez 9 hónap, plussz szülés után mivel mindent végig szenvedett velem azt a 29 órát, nos szülés után 8hónappal is még megkérdezte, hogy biztos meggyógyultam e ott lent. Ez nem jelenti azt, hogy én ne kívántam volna minden nap, szóval nekem nagyon nagy kihívás volt ez a 17 hónap. És most is ez vár rám, mert a tüszőrepesztő szuri másnapján még volt sex, aztán azóta se, de most hála az égnek eszembe se jut, totál más ez a terhességem azért gondolom, hátha most fiam lesz :-).
Ma velem nem sok történt csak annyi hogy ubiszeletelővel levágtam a hüvelykujjmból egy darabot körömmel együtt ömlött a vérem... remélem visszanő az ujjam rendesen, mert hiányzik a csücske :-(. szép estét mindenkinek

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Szia mindenkinek :D

Vegre elment pärom beväsärolni :) , kutya alszik, most volt idöm vegigolvasgatni a sztorikat, beszämolokat 8)
Mint koräbban irtam sajna nekem volt 2 vetelesem :cry: , es most 3 a magyar igazsäg ismet terhes vagyok :D
Igazatok van nem erdemes magamat idegesiteni es orvoshoz szaladgälni, hiszen meg nagyon mini a baba. Csak tudjätok olyan nehez, szeptember 28än voltam gyogykaparäson.... Jövöheten räerek idöpontot csinälni.

Amire tegnap räjöttem , ami segit a hänyigeremet csillapitani, az a kola kortyolgatäsa :shock:
Tudom brutälisan hangzik, mert sohasem ittam ilyesmiket, de segitett :D
Sajna en vällalkozo vagyok, profi autotakaritäst csinälunk pärommal, es nem tudom azt mondani hogy ma nem dolgozok, ha megbizäsunk van.
Igyhät tegnap egesz nap nyomtuk a melot, es amikor mär elviselhetetlen volt,kortyolgattam a kolät :shock:
Jövöhettöl minden mäsnap dolgozok, igyekszem kimelni magam.

Teljesitmenyem 50%-al csökkent, sohasem voltam lusta, de most jol esik a nappaliban pihengetni, ha van egy kis idöm :D

Olvastam valaki szekelykäposztät fözött, es összefolyt a nyäl a szämban, sajna itt nälunk nemetbe nem lehet magyar szuper savanyu käposztät kapni :cry:
Es ekezet sincs a gepemen, bocsi :D

Vigyäzzatok magatokra, es mindenkinek aki hasonlo rosszulletektöl küszködik, jobbuläst :D :D

Üdv

Vargatimi
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Kriszti most olvastam, hogy van cicád. Én ma hívtam a labort és mondták, hogy még mindig nem estem át toxo fertőzésen nincs védettségem, ugyhogy óvakodjak a nyers hústól és macskaalomtól. Pedig 32 éves koromig macskák közt éltem és sok félig sült húst ettem főleg, hogy nagy steak rajongó vagyok és imádom a nyers darálthúst is. Egész gyerekkromoban macskákat hordtam haza és az első terhességemig cicákkal éltünk együtt. Ugyanis utána a párom nem volt hajlandó almot takarítani nekem meg nem engedte és el kellett költöztessük a cicákat egy időre. Persze nagyon jó helyen vannak, egy régi barátnőm vette át őket és babusgatja helyettem is. Tudom ez nem a legjobb dolog és rendgetegen leszóltak ezért a gyikon, de nekik is csak azt írtam, hogy ha majd 7 évig nem jön a baba és nagy nehezen mégis sikerült, akkor mindennél fontosabb lesz. Persze tudom túlzásba estünk, de én így voltam nyugodt. Ha a cicád szobacica akkor nem kell aggódni és kesztyűvel kell az almot takarítani. Nekem az volt gond, hogy tudom a mcska szó szerint kinyalja a seggét és akkor a nyálából a szőrére is rámegy a baci, így nem értettem a dolgot és bevallom, én velük aludtam meg puszilgattam őket rendesen, hiszen ők voltak az én kis társaim sok éven át. Most ha felépül a házunk, építettünk nekik cicaházat a kertben és be lesz rendezve mindenféle játszómászókával és kijárhatnak majd a szabadba, remélem nem orrolnak meg rám, bár lehet már nem is emlékeznek nagyon. Csak azt tudom, hogy jó dolguk van és továbbra is mi álljuk a költségeiket.... És mindanyian nagy cicaimádók vagyunk, főleg a lányom. Ma is játszottunke yg koborcicával meg is etettük, de a páromnak el se merem mondani, hogy még a lakásba is beszökött, mert tuti mérges lenne, ő olyan extraparás :-)

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


szia schpetera

ne aggodj a barna folt miatt, ne tedd tönkre magad :cry:
arra kell gondolni hogy minden rendben van, es ami a szexet illeti, nem vagyunk mi betegek csak terhesek :D
en tul vagyok 2 vetelesen, mindkettönel vigyäztam, nem viselkedtem termeszetesen :cry: annyira tökeletesen probältam mindenre figyelni, hogy nem voltam önmagam( pärommal beszelgettünk erröl, ö hivta fel rä a figyelmemet), es az lett a vege hogy missed ab :(
most ismet megadatott hogy picurit hordok a pocakban, es igyekszem mindent ugy csinälni mint mielött terhes lettem. Persze no alkohol, es no sterssz :D
Szex fontos, a hormonok dolgoznak,es ha kivänod, akkor ovatosan , persze, de lehetsz együtt a päroddal :D
Es persze ö is örülni fog :D
Hallottam en is arrol hogy az orgazmus hatäsära levälik a baba a mehfalrol, de sajna konkret bizonyitek nincs rä :shock:
Eld az eleted, es ne stresszeld magad :D

Boldog Babaväräst 8)
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Szia Hajni,

Irtam neked vissza privibe ugy del täjban :)
A GYK-be :)
Igen Passau :)
Sajnälom az ujjadat :( Jobbuläst :)

Szep estet:)






color=cyan]Evelin[/color] gratula a szép uh eredményekhez, további egészséges babavárást!
Timi nagyon örülök, hogy itt vagy, én írtam neked privit mert én is Németországban élek. Te meg Passauból vagy ugye jól emlékszem???
Isa, én is nagyon szerettem szépen öltözködni pocakosan, főleg, hogy végre volt egy időszak amikor felvehetett az ember egy szűk felsőt anélkül, hogy ciki lett volna a pocak. Én ugyanis, nem vagyok rossz testalkatú, de sajnos a lányom után maradt egy kis zsír a hasamon ( meg narancsbőr). Én a H und M-ben vettem sok kismamanacit, de sajnos mind őszi és most nyári nacik fognak kelleni. Neten nézegetem, hogy vannak még tavalyi nyári blúzok, jól leárazva, és azért valljuk be de mi a francot tud változni a kismama divat egy év alatt? :-)
Schpetera: reméljük csak egy enyhe barnázás, ami valójában normális és mivel okosan elmentél dokihoz így biztos minden rendben lesz!!!
Kriszti teljesn normálsiak ezek a hangulatingadozások, én még baba nélül is elég életveszélyes vagyok, nemhogy babásan. Legalábbis a párom szülés után egy évvel merte elmondani, hogy azért nem voltam teljesen norma, ő csak így jellemzett engem, hogy balabala :-). Bár szerintem tök normális voltam, csak nekem nem tünt fel? :-). na jó az tényleg elég abnormális dolog volt, hogy a vasalódeszka felett bőgtem vasalás közben, hogy anyósom majd mindenbe belefog szólni és elszeretei tőlem a babámat... így utólag elég hihetetlen, de volt ilyen....
Beus kérdeztél a fertőzésekről, hát amióta tudom a hímlő ellen védettségem van azóta nyugodtabb vagyok, de mivel a többi betegség nem károsíthat, így betartva a kézmosásokat és vitamindús táplálkozás, nem lehet többet tenni. Ma is voltunk szánkózni a lányommal, mert oviba nem merem vinni, ugyanis megint skarlát és gyomor bél fertőzés van, és képzeljétek annyira elfáradtam hogy remegtem a kimerültségtől, azonnal ennem kellett valamit, bevágtam egy zsemlét egy joghurttal, egy banánt és egy kis mandulás sütit... :oops:
Az eslő 12 hétben nagyon fontos, hogy jó passzban legyen a szervezetünk, mert ekkor alakulnak ki teljesen a szervei a babának és utána ezek már csak növekszenek. Éppen ezért bár tudom lehet hajat festeni, de én megvárom a 12 hetet és utána fogom, addig nem akarok semmi esélyt sem adni, mert sose bocsátanám meg magamnak ha hibázok.
Mi nem sexeltünk ahogy a lányom megfogant, egyszerűen képtelen volt rá a párom, ez 9 hónap, plussz szülés után mivel mindent végig szenvedett velem azt a 29 órát, nos szülés után 8hónappal is még megkérdezte, hogy biztos meggyógyultam e ott lent. Ez nem jelenti azt, hogy én ne kívántam volna minden nap, szóval nekem nagyon nagy kihívás volt ez a 17 hónap. És most is ez vár rám, mert a tüszőrepesztő szuri másnapján még volt sex, aztán azóta se, de most hála az égnek eszembe se jut, totál más ez a terhességem azért gondolom, hátha most fiam lesz :-).
Ma velem nem sok történt csak annyi hogy ubiszeletelővel levágtam a hüvelykujjmból egy darabot körömmel együtt ömlött a vérem... remélem visszanő az ujjam rendesen, mert hiányzik a csücske :-(. szép estét mindenkinek 8) :shock: :D
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Igazából nem stresszelem magam a dolgon, csak persze jó lenne már látni, hogy van ott valaki, és jól is érzi magát. Azt hittem, hogy azért 4 hetesen is lehet valamit látni, legalább egy kis pöttyöt :) Bár sztk-ban voltam, sokan nem keresgélt a doki, de szerintem azért is, hogy nehogy pont ezzel okozzon bajt.

Egyelőre betartom az orvos utasítását, és nem szexelünk, de 3 hét múlva vissza tértünk, amikor megyek megint :) Addig meg trükkösen megoldjuk, ha a férjemnek már torzul az arca :)

Nekünk is volt ciciánk, de majdnem egy éve beteg lett sajnos, és el kellett altatni. Most már majdnem sikerült szerintem rádumálnom férjemet egy újabb szerzeményre, de széttárta a karját, hogy vagy cica vagy baba :) És a második előbb érkezett :D Majd ha a gyerek akar állatot, lesz. Jól ráfogom, hogy ő akarja :D

Timi: ujj levágás rossz, ne csináld többet! :) sajnálom, olyan szarok ezek :(

Kép
schpetera
Budaörs
 
 


hajni999 Neked automatikusan belevették a vizsgálatot toxo-ra vagy külön kellett kérni? (a múlt heti orvos valami olyasmit mondott, hogy az 15 ezerbe kerül, de a neten meg azt olvastam, hogy a TB fizeti. Most akkor mi az igazság?)

Amióta kiderült a baba, azóta párom takarítja az almot, ha véletlenül nincs itthon és kell, akkor én még maszkot is húzok, csak hogy biztos legyen :)
Missy mehetne anyuékhoz és ha nem marad más alternatíva, megy is, de két és fél éve az utcáról hoztam haza, mert kidobták 2 hónaposan, azóta ő volt a gyerekem, élek-halok az állatokért (nem véletlenül nem eszem meg őket), ezért jó lenne, ha maradhatna. 2 és fél éves, amióta itt van szobacica, anyuék házban laknak, a szomszéd kutya vagy valamelyik idióta lövöldözős szomszéd pár napon belül elkapná, ha egyáltalán hazatalálna, mert ő nem a kinti élethez van szokva. Na meg ott van az, hogy nálam jobban úgysem szeretheti senki, anyu meg annyira nem kedveli, csak megtűri.
Őszintén, inkább még nem gondolok bele, majd úgyis az lesz, aminek lennie kell :)

vargatimi: kívánom, hogy 3 legyen a magyar igazság! Lehet, hogy pont ez az új hozzáállás kel hozzá! :)

Minden este van egy 1-2 órás időszakom, amikor rettentően be vagyok indulva, de nem mászok rá az emberre, mert hétfőn is volt és volt némi húzódó érzés (jobban nem tudom megfogalmazni) utána. De azért talán ma már a közelembe engedem, messze volt már az a hétfő.
:)

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Most nézem, a vonalzóm azt írja: 2 hetes terhes vagy. 605 napod van hátra." Jujj... Csinálok egy másikat... :)

Kép

Ez már jobban néz ki! :)
szilva83
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: