Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Crystall már babázik,tegnap megszülettek a babák,az ikresek.hu-n olvastam az előbb.Minden ok velük és majdnem 3kg mindkét csöppség :wink:
Vendég
 


Lotion, hú, én is zsibbadtam a vége felé, mindkét kezem! :shock: :( És ez még a lányok születése után vagy 2 hónapig megmaradt! :?

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Crystallnak gratula!!!
vovanda
 
 

 
 

Sziasztok.

Örülök, hogy megtaláltalak titeket, mert tényleg mindenhol csak rémisztgetik az ember lányát, hogy ha ikreket vár akkor minden baj és veszélyes.
Most pénteken állapították meg, hogy ketten vannak odabent...egyszerűen nem is számítottam rá és bevallom a nagy öröm mellett sokként is ért a hír.
Van már egy kisfiam, most lesz 2 éves és szerettünk volna még 1 babát és nekem már az is nagy felelősséget jelentett, így meg aztán pláne.
Most a 8. hétben járok és láttuk mindkét törpénél a pulzálást is, remélem nem lesz semmi gond, mert mindenhol az egyik magzat lehetséges felszívódásáról olvasok. Persze azt nem írják, hogy ez milyen arányban jellemző...és mondjuk mikortól kisebb az esélye.

Banális kérdés tudom, de mennyi idősen kezd el domborodni ikrekkel a pocak?
Nekem két fő problémám van momentán, hogy két lépés után majd elalszom alig ismerek magamra illetve, hogy borzasztóan ég a gyomrom, néha émelygés pici, de a hányás elkerült...

Most bevallom én is rettegek, hogy ha két hét múlva megyek, akkor hány baba lesz odabent???

Írjatok nekem sok bíztatót lécci, mert be vagyok sza.va rendesen, hogy mi vár rám!!!
A fiam 5 kilóval született és jó magas is vagyok, talán a helyszűkével nem lesz gond :-) !!!!

Köszi, Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szia Silver!
Legelőször is próbálj megnyugodni kicsit. Kezdem a gyakorlati résszel: nekem is második terhességből születtek az ikrek, és irtó hamar látszott a pocim. Kb. 12. héttől már egyértelműen babás pocak volt, addig meg úgy néztem ki, mint aki jól bevacsizott. Gyomorégésre Renniet tudsz bevenni, együtt érzek, engem is végigkísért... Vagy ha bírod, próbálj inni pár korty tejet, van, akinek az is használ.

Azt nem tudom, milyen arányban szívódik fel az egyik baba, de ha igen, akkor az általában az első harmad végére bekövetkezik.
Próbáld kiszűrni az ilyen infókat. Persze, kell tudni erről is, meg az összes lehetséges ikres problémáról, de én anno alapból kicsit "homokba dugtam a fejem", szóval egyszer elolvastam, és utána inkább a sikerekre koncentráltam. Ismerek jópár ikres anyukát (netről is, személyesen is), és akiket én ismerek, mindenkinek egészséges, szép babái vannak! Szóval fel a fejjel.
vovanda
 
 


Csajok!
Pár héten belül lakatlan és felesleges lesz nálunk egy kiságy. 60*120as, sima fenyőágy. Ha érdekel valakit, dobjon privit.
vovanda
 
 


Crystall
gratula, láttam a képeket, gyönyörűek a babók!!
Szilvi (druszám) :)
Én is így voltam, sokkot kaptam, amikor mondták, hogy kettő, pedig nekem számítanom kellett rá, mivel lombik volt...Most már szuper érzés, de eddig én is odavoltam..Nem is olvastam el semmit...Bár én véreztem a 6. héttől a 16-ikig....
Nekem már a 10. héttől látszott a pocak, de én puffancs is vagyok :oops:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Én soros, nagykerekű babakocsira lennék vevő, aki tud ilyet szóljon léccciiii!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


vovanda:
köszi szépen a tanácsokat, megpróbálok abszolút nem a lehetséges problémákra és komplikációkra gondolni. Szerencsére a fiam nem is engedi a nagy gondolkozgatást, mindig sántikál valamiben. :-)
Remélem a legjobbakat, aztán majd jövő héten pénteken meglátjuk újra, hogy mizujs van bent.

szivvi:
Jó korán kidudorodtak akkor a pocaklakók, kíváncsi leszek, hogy nálam mi lesz.

Az igazság az, hogy a felelősség is megijesztett nagyon, hiszen még egy babával "kalkuláltunk" , nem mindegy anyagilag sem, hogy hány gyermeket nevel fel az ember, ami ma nem kis költség. Persze most nem akarok anyagiaskodni, de értitek miről beszélek.

Nekem azt mondta a dokim, hogy ezek a vértesztek az ikerterhességnél nem igazán jönnek be, hisz nem tudni kire vonatkozik az eredmény. Az AFP is fix, hogy magasabb, akkor meg minek szurkálnak feleslegesen, ha nem mond semmit az eredmény?
Nektek milyen vizsgálatok voltak erre vonatkozólag?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi
nekem az afp-nél elfelejtették jelezni, hogy ikrek, állítólag volt nagy sopánkodás..3,10 az érték, de azt mondta a doki, osztva 2, úgy meg jó. monnyuk én erre nem adok...a kombináltam 1:22000 a down, annak jobban hiszek. de ott is kellett jelezni, hogy ikrek, meg ivf, stb..
Nekünk még szobát kell gyártanunk, mert mi is 2 gyerekre voltunk berendezkedve..az autót harmadszor cseréltük még most az egy gyerek alatt, rem azt most nem kell egy darabig..Végülis úgy gondolom egy kicsit szerencsésebb így, hogy már az első gyerek után megvan egy csomó holmi, nekünk most "csak" babakocsit és egy hordozót kell vennünk.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szilvi!

Én voltam kombinált teszten, ami negatív lett, de a dokim javasolta az integrált tesztet, ami pontosabb eredményeket ad.
lotion
 
 


Szilvi!
Nekem is kombinált teszt volt, de a dokim a jó genetikai UH-ra esküszik. Pestről nagyon jókat hallottam az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központból Hajdú Krisztina doktornőről.

AFP: na az nekem is megért egy misét. Kockázatbecslés szempontjából jó, ha megcsinálják, de az ikrekre nincs referencia... A papíromon szép, piros betűkkel volt rajta, hogy GEMINI. Aztán már kínomban telefonon érdeklődtem, hogy hol a papír, kéne a dokimnak (merthogy Finnyás Kisasszony 50 km-el arrébb ment szülni, bár van helyben két szülészet). Hebeg-habog a laboros, hogy dehát ez magas. Közöltem: IKREK. Ja, bocsánat, azt nem nézte...

Az autót mi is lecseréltük az ikrek tiszteletére... Opel Zafiránk lett, merthigy van egy "lízingelt" gyerekem is (a párom kislánya).
vovanda
 
 


Silverlion!! Gratulaaa! :D Tényleg ne aggódd magad halálra! Van olyan eset is, amit említettél, de veled nem fog megtörténni és kész! :wink:

Vérvétel: Vanda már elmondta.
Nekem nem lett túl jó az eredményem (1:200), és a nőgyógyi mondta, hogy esetleg elgondolkodhatok a magzatvízvételen. Na most ennél a vizsgálatnál a vetélés kockázata egyes terhességnél 1:100, ikreknél meg ugye még nagyobb, 1:50 (mert sajnos ott egy vetélés viheti magával a másik babát is). Tehát 4-szer nagyobb volt a vetélés kockázata, mint annak, hogy ne legyen egészséges az egyik baba. (Ráadásul ha csak az egyik nem lett volna egészséges, én akkor sem vetettem volna el, a másik miatt) Úgyhogy én ezért nem is foglalkoztam a vérvétel eredményével. Én is az alapos UH-ban bíztam inkább, ezért is voltunk 2-szer 4D-sen, meg egy csomószor sima 2D-sen. (Ezek a mai UH készülékek már sokkal megbízhatóbbak, mint az AFP vérvétel eredménye)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


SZiasztok!

Elnézést a betolakodásért! A júliusi topikból vagyok.

Nagyon jó minőségű, olcsó, újszerű, máskás angol babarucik 0-3 hónaposoknak! Jelenlegi készletet a következő linkre kattintva megtekinthetitek! Ha valami megtetszett, priviben várom jelentkezéseteket!

http://picasaweb.google.hu/105551140771 ... directlink

Köszönöm!
További szép, gondtalan babavárást kívánok nektek!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Hol vagytok, hogy vagytok??
Claire
mi lett az eredmény???

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Pocaklakó-daloló tanfolyamok
2010 tavaszán, régi és új helyszíneken!


Budapest XIII. kerület
Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Ház (Budapest XIII. Dagály u. 15/a)
2010. április 8 és 15, csütörtök, 18.00 órai kezdettel


Budapest, Újpalota XV. kerület
Gaba Medical Center (Bp. XV. Apolló u. 61.)
2010. május 19 és 26, szerda 18.00 órai kezdettel


Budapest XII. kerület
MiniMom Gyermekfoglalkoztató (Budapest, XII. Csörsz u. 43, Gesztenyés Irodaház)
2010. május 22 és 29, szombat 10.00 órai kezdettel


Budapest, Belváros
Mazsola Játszóház (Budapest, V. Arany J. u. 16)
2010. május 3 és 10, hétfő, 18.00 órai kezdettel


Szentendre
Szentendre, Dunaparti Művelődési Ház, (Szentendre, Dunakorzó 11/a)
2010. május 5 és 12, szerda 17.30 órai kezdettel


A bővebb információkat és a részleteket a www.cilizenebolcsije.eu oldalon, a Pocaklakó-daloló menüpontban találjátok!
Jelentkezni a zenebolcsi@gmail.com e-mailcímen lehet.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Szivvi!
Vagyok, csak a gyerekeim nem hagynak élni. Pontosabban gyanúm szerint fogzanak (csak gyanú, a szájukba nem hagynak se benézni, se benyúlni), Réka ennek okán nem eszik, Dani meg egész nap nyafog. Kicsit elnyűtt vagyok...
vovanda
 
 


Sziasztok Csajok!

Velem elég sok minden történt a héten.... A vérnyomásomra kaptam plusz gyógyszert a kardiológián; cukorterhelésen voltam, ahol határértéken belül maradt az érték, de ennek ellenére 160 g-os szénhidrát diétára fogtak; negatív lett az integrált tesztem is. Röviden ennyi... :)
Ja és ma tudtam meg, hogy a munkahelyemen máris felvettek a helyemre mást...

Claire nagyon eltűnt... Remélem nincs semmi baj...
lotion
 
 


Lotion!
Vérnyomásod milyen? Magas nagyon? Integrálthoz gratula!
Dolgozol még egyébként?
vovanda
 
 


Vovanda!
Most ezzel a két gyógyszerrel teljesen normális.
December vége óta táppénzen vagyok... Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, úgy döntöttem, hogy inkább itthon maradok. Sokkal fontosabbak a babák!!!
lotion
 
 


Lotion!
Én is így voltam, az 5. héten hazaparancsoltak. Rá pár hónapra állt be a helyettesem. Tényleg az a lényeg, hogy a babáknak jó legyen.
vovanda
 
 


Vanda
kitartás a fogzáshoz!!
Lotion
és akkor miért kell diéta, sokat híztál?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


szivvi!

2 kg-ot híztam, ami a védőnő szerint nem sok. Elég gáz ez az egész, mert állandóan ki kell számolnom, hogy miből mennyit ehetek. :(
lotion
 
 


Lotion!
Ha magasabb lett a cukrod, akkor érdemes figyelni rá, ikreseknél gyakoribb a terhességi diabétesz. Tudom, hogy gáz számolgatni.

Játszótereztünk ma, az ikreknek ez volt az első "igazi". Hintáztak, mászkáltunk velük. A homok nem tetszett, Dani letette a kezét, aztán felkapta, és nézett, hogy mi ez... :D
vovanda
 
 


hú én már 7-et híztam, azt is most a 2. trimeszterben.....és alapból nem vagyok nádszál :roll:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


vovanda!
Mutizol képet róluk? :)
Tudom, hogy figyelni kell rá, csak ez az örökös számolgatás....

szivvi!
Március elején voltam védőnőnél, akkor volt 2 kg... Ma léptem be a 18. hétbe,majd április közepén megyek legközelebb mérésre, aztán akkor majd kiderül, hogy mennyi az annyi...
lotion
 
 


Lotion!
Az előző oldalon valamelyik hsz-emben van egy youtube-os link. Újakat most nem tudok prezentálni, megmakkant a fényképezőgépünk és még nem vettünk másikat (muszáj venni, 10.000 Ft lenne csak az, hogy ránéznek a szervízben).
vovanda
 
 


Danitól időnap előtt meg fogok őszülni. Tegnap ODATOLTA Balu egyik kisszékét az ÍRÓASZTALHOZ, és FELÁLLT RÁ!!! A szívem is megállt. Bakker, még járni sem tud rendesen, de már ilyet csinál... :shock:
vovanda
 
 


Vovanda!
Nagy nehezen megtaláltam! :) Nagggggggggyon cukik mind a ketten... Annyira édesen tipegnek... :)
lotion
 
 


Lotion!
Szerintem is tök cukik. (még jó, hogy nem vagyok elfogult :lol: )
vovanda
 
 


Lányok!
Ma többször éreztem a pocimban apró kis bizsergést... Egy órán belül többször, de most egy ideje nem... Szerintetek a babák mozgását éreztem? Ha igen, akkor milyen gyakran kellene éreznem?
lotion
 
 


Nekem jellemzően kaja után van nagyobb buli és este, amikor nyugodtan fekszek.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok.

Nem tűntem el, csak nem voltam valami brilliánsan a múlt héten, sőt kimondottan szarul voltam, émelyegtem egyfolytában, semmit nem tudtam szinte enni, jaj de szar volt.
Most meg mintha elvágták volna, ezen a héten meg tök jól vagyok ahhoz képest, csak a non-stop überfáradtság. Na nem nyafogok...

Köszönöm szépen mindenkinek a biztatást. Nem aggódom már, hanem izgalommal várom a pénteki UH-ot, hogy lássam mekkora a változás odabent.

lotion:
2 kg??? az még jó hogy nem sok. Én egy gyerekkel többet híztam ekkora már...:-)
Ha a cukor is értéken belül van, akkor miért is kell diétázni, csak úgy elővigyázatosságból.
Remélem nekem nem fog kelleni, mert így is olyan sovány vagyok :-)
Mikor csinálnak ikreknél terheléses cukor vizsgálatot? Már ilyen korán?

vovanda:
hajmeresztő a székes sztori, de tudod, a képességek nem feltételei a kamikáze viselkedésnek. :-)

Nem tudja véletlen valaki, hogy jogosult vagyok bölcsibe adni a gyermekemet, abban az esetben, ha nem dolgozom, de ikreket várok??? Mert alapból, ha nem dolgozom, nem mehet bölcsibe, ezt tudom.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


silverlion!
Nekem a kardiológián kérték a terheléses cukorvizsgálatot. Egyébként a 24. héten van függetlenül attól, hogy ikerterhességről van-e szó vagy sem.
Pénteken én is megyek uh-ra. Már úgy várom, mert tök rég nem láttam a picikéimet!

szivvi!
Akkor szerinted nem őket érzem?
lotion
 
 


Lotion
tuti, hogy őket érzed!!! :) csak írtam, hogy nekem kaja (főleg édesség) után buliznak :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Lotion!
Valószínűleg ők voltak. Számolgatni meg majd a 30. héttől kell a magzatmozgást, ezt a dokid majd el fogja mondani. Nálam ha gyanús volt a csend, ettem egy kis csokit, arra mindig beindultak.

Silver!
A GYEDről le kell mondanod, erről kell egy igazolást vinned. Egyébként nem hiszem, hogy kérnek, tőlem legalábbis nem kértek anno . És a fiamnak volt olyan bölcsis csoporttársa, akinek az anyukája akkor várt ikreket. A munkahelyedre legalább papíron menj vissza, mert különben nem leszel GYEDre jogosult, csak GYESre (ki kell matekozni, hogy jársz jobban).
vovanda
 
 


vovanda:
köszi az infót. Sajnos nekem nem olyan egyszerű ez a dolog, mert minimálbéres voltam és a cég pont szarik arra, hogy én mit és hogyan fogok kapni. Szerencsétlen vagyok ebben a dologban.
A lényeg, hogy a GYED-re eddig is minimálisat kaptam...nem volt habzsidőzsi.
Nem is akarom elhinni, hogy ha egy anyuka nem megy vissza két gyerek között dolgozni, akkor a másodikra nem kap gyed-et? Miért?
Ez szuper.
Az én munkahelyem nem együttműködő abszolút. Basszus, mit tegyek? Ha vissza is mennék papíron, akkor is táppénzre jönnék, gondolom ikrekkel kiírnak.
Na jó rákérdezek a bérszámfejtőnknél mindenre.

lotion:
Nekem az előző terhességnél a 26-28. hét között volt a terheléses cukor vizsgálat, na majd meglátjuk, most mikor lesz...

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Tényleg matekozz, hirtelen amit mondani tudok: ikrek után a GYES dupla, és tanköteles korig jár, plusz a 3 gyerek után fogod kapni a családit. GYES összegét sajna most nem tudom. A gyed meg a jövedelmed 70%a, de ha táppénzen leszel, akkor az alapján fogják számolni (ha jó a memóriám, kérdezz még rá). Könyvelő ismerősöd nincs esetleg?
vovanda
 
 


Sziasztok! kedves bp-i ikresek! Gondban vagyok, mert a dokim, akinél az előzőket szültem, már nem vezet szülést. most augusztusra várok ikreket, és olyan dokit keresnék, aki alkalmasint hagy szülni, s csak akkor folyamodik császárhoz, ha elengedhetetlen. Sajnos egyre gyakrabban minden ok nélkül császároznak, főként ikreknél, sokszor még a szülés megindulását sem várják meg, ha eljut a 37. hétig, kikapják őket. Én az ikreimet 39.héten szültem, normál úton. Persze elfogadom, és jó a császár, ha kell, csak azt hiszem nem mindegy ki mondja, hogy kell. Ezenkívül az is érdekelne, hogy titeket befektettek-e, ha igen, milyen okkal, mert most az a protokoll, h ikreseket mindenképp befektetik. ezt én múltkor, dokimnak hála, szintén megúsztam!
egyelőre minden megoldás érdekel. Én É-Budán lakom, nyilván jó, ha közel van, de azlért ez nem perdöntő. Köszi:Claire
Más. Köszönöm a drukkolást, jó lett a magzatvizesem, így afp-t nem is csináltak!

ami a felszívódást, és egyebeket illeti:
nakam anno az előző párosnál azt mondták, hogy akár 16.hétig felszívódhat az egyik, de az ritka, és ha szépen egyformák az UH-kon, akkor egyre jobb az esély.
Nekem a kettő mellé születtek az ikrek,, 5 és 3 évesek voltak akkor a nagyook. nem áltatlak, húzós volt, de nem volt rossz. Te már gykorlott anya vagy, sztem könnyebb, mint elsőre ikreket szülni és nevelni. rutinosabb vagy és lazább!
Ami a kihordásukat illeti, próbáld meg elengedni a rémsztorikat a füled mellett. ki lehet hordani, meg lehet szülni. Bíztasd magatokat, h veletek minden rendben lesz! hízás és pocak:Az előzővel milyen voltál? Nekem igazán nem volt sokkal nagyobb az ikrekkel, hízni sem híztam többet. Szerintem most jobban hízom, de még nem látja , aki nem ismer, sőt, közülük sem mindenki, pedig betöltöttem a 20. hetet. Én is viszonylag magas vagyok, és szeretnek fölfelé terjeszkedni :-) Remélem kicsit megnyugtattalak: Claire
claire
 
 


Claire!
Szerintem gyere át a 2009es ikresbe, hátha a csajok tudnak segíteni doki ügyben. Én meg majd tudakozódom a másik ikres topikomban.
vovanda
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Büdös kölnitől mentes húsvétot mindenkinek! 8)
vovanda
 
 


Sziasztok!

Voltunk uh-n, egy kisfiú és egy kislány van a pocakomban. A biometriai adatok alapján van köztük különbség, úgyhogy 1 hónap múlva vissza kell mennem kontrollra.
lotion
 
 


Lotion
de jóó! de mekkora a különbség?? nekem azt mondták, hogy a 21. hét után kezdik el lehagyni egymást a növésben (ez is esetleges)..
mieink eddig fej-fej mellett haladnak. mi jövő 7főn megyünk 4d-re.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


szivvi!

19+5 hetes terhes vagyok

a kislány 18+6-nak felel meg, a kisfiú 20+1-nek
lotion
 
 


a mm-t meg tudod írni?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!!

Eladó L-es méretű kismama farmer naci+felsők.

Valamint kislányka,kisfiúnak badyk,rugik,kiskabát,bársonynacik,hálózsákok.Képett udok küldeni mindenről.
200-300-400-500 ft/db áron.

Írjatok bátran.
csucsu99
Budapest
 
 


Lotion!
Emiatt egy percig ne aggódj. Egyrészt UH-n ha fél milliméterrel arrébb teszik a kis keresztet, már nem akkorát mérnek, másrészt fiú-lány páros, tuti kétpetéjűek, nem is kell egyformának lenniük. Az egyes babákhoz képest az ikrek kb. a 30. héttől vannak egyébként lemaradva méretben, onnantól kevés a hely.
Amíg nincs nagyon nagy különbség a babók között, addig nincs baj.

És ha már méretkülönbségről beszélünk: arra nagyon vigyázzatok, hogy miután megszülettek a bébik, se ti, se más ne méricskélje őket egymáshoz semmilyen szempontból. Kivitelezni nagyon nehéz. Engem pl. vadidegenk csesztetnek a két gyerek közti különbség miatt: Dani 10 kiló, Réka 7 és fél. 8)
vovanda
 
 


Szivvi!

BPD: 50/42mm
HC: 180/163 mm
AC: 144/137 mm
FL: 34/29 mm
súly: 340/270 g

Vovanda!

Én is úgy gondolom, hogy nem lehet baj. Szerintem azért ha a mm-eket nézzük, akkor nincs akkora különbség, mintha a korukat vesszük....
lotion
 
 


Lotion!
Nekem a 18. héten a fejük 42 és 45 mm volt, a 22. héten egyformn 52 mm. De ez a nagy egyformaság nem tartott sokáig, a kiscsaj végig kisebb volt. Már petezsákként is. :D
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: