Új privát üzeneted érkezett!

a profilomat még frissitenem kell, mar kb 3-4 éve nem irtam semmilyen forumba...
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok, olvasgatlak Titeket.... de semmi nem történt...
Csütörtökön kell visszamennem a dokihoz... akkor már remélem papírt is ad... :)
Itt a melóhelyemen nagyon megy végig mindenkin a hányás-hasmenéses vírus... de szerencsére engem eddig! elkerült... :)
Viszont nagyon fáj a torkom...
Karácsonykor volt egy torokgyulladásom... :( amire szedtem antibiotikumot... és legutóbb amikor a házidokim kérdeztem (múlt héten...), hogy ez nem-e gond babócának... azt mondta, hogy nem, mert akkor még nagyon pici lehetett... a nődoki is ezt mondta...
Viszont annyit mondott még a házidokim, hogy ahogy érzem, hogy fáj a torkom... azonnal kezdjem el szedni a Semicillint.... és ezt a nődoki is megerősítette... Úgyhogy lányok ma este elkezdem szedni a bogyót... :( mert már nagyon fáj.... :(
Nekem inkább émelygésem van reggelente... nem bírok kávét inni... :( de délben már semmi bajom! :)
Jaaa és mindenki szerint kicsit ingerültebb vagyok... ezt én annyira nem vettem észre... de már többen mondták... :) (így jártak... bleeee :) )
Pffffú és ami ellen nem tudok tenni... este 10 és 11 között farkas-éhes vagyok... :) általában a húslevest kívánom... :) (imádom...) :) de marhamájkrémes kenyeret ettem egyik este ecetes uborkával és nyers fokhagymával... :D

S.Orsi! Üdv köztünk! :) A nővérem is külföldön él... és babát vár... (ő május 17-re van kiírva... :) )

Bocs. hogy hosszú voltam.... :)
vikiviktor
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni Hozzátok, ha befogadtok. Én nem szeptemberre, hanem augusztus végére várom a Babáimat, de egyrészt az augusztusi topikban már rengetegen vannak és nagon sokat írtak eddig, másrészt itt vannak ismerőseim. :wink:

Rólam: két kicsi Babákokat várok, akik lombikosak. :lol:

Van róluk képem is, 8-án 5 mm-esek voltak és vert a szívük.
Kép

KépKép
zsófikukac
 
 

 
 

Szia!

És ilyenkor egy petezsák van, vagy kettő????

Buta kérdés de nem tudom...

Gratulálok, az ikrekhez!!!!

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Sziasztok!

Mennyi új kismami,mindenkinek óriás gratula!
Zsófikukac!
Hát ez komoly,két babuci,én is kettőt szerettem volna.Elindult a lombikunk,long protokollal és a decapeptyl inj. adása közben lett pozitív a tesztem teljes megdöbbenésünkre.Valszínű nálunk a nagyon akarás volt gond,mert semmi más problémát nem találtak.
Persze így a legjobb és remélem minden rendben lesz.
Barátnőm már az 5. hónapban van,lombikos ő is és két kukacosa lesz! :lol: Szóval szuper neked és minden jót!
Lányok!
Holnap megyek UH kukucsra,nagyon félek....,remélem okés lesz minden és a babám ott lesz a zsákocskában.
Amilyen rosszul vagyok,bízom benne,hogy nem lesz gond.
Szép álmokat!

Kép
bodrien
 
 


Zsófi, szia! :wink: Egyébként nekem is van ikertesóm és mint kiderült egy másik fórumon szoktatok levelezni!

Sz.niki, ha egy petéjüek akkor egy petezsák van, ha kétpetéjüek akkor kettő. De szerintem Zsófinak kettő van.

Bodrien sok sikert a mai kukucshoz!

Kép
kata05
 
 


Kata, Zsófi, Orsi
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Viki
Én nem szednék egyszerű torokfájásra antibiotikumot!

Bodrien
Nekem is long volt :lol:
Csak mi végigcsináltuk.
Drukkolok, hogy szép babácskát lássatok :wink:
Vendég
 


Jó reggelt,

üdv az új kismaminak, Zsófinak. Persze, hogy jöhetsz hozzánk.

Viki,
sztem felejtsd el az antibiotikumot. Főleg az első 12 hétben nem kéne ilyen. Van nagyon sok homeos bogyó, ami használ ilyenkor és biztos, hogy nem árt a babának. Múlt héten énis kezdtem náthás lenni, vettem olyan oscicoccinumot és 2 nap alatt teljesen rendbe jöttem. Torokfájásra és köhögésre nálunk a lándzsás útifűszirup vált be.

Bodrien várunk a hírekkel, hogy mi volt uh-n.

Kép Kép
manósziget
 
 


ajánlom nektek nagyon A bába válaszol című könyvet!!!
Előzőleg végig ott volt az éjjeliszekrényemen és nagyon de nagyon jó, szvsz a legjobb akategóriában. Aki szereti a természetes gyógymódokat, azoknak külön jó, mert azokis vannak benne rendesen, de aki nem, annak is nagyon sok használható van benne. Főleg első szülőknek, pl a gyermekágyas résznél leírja szülés után 2 órával, aztán az első nap aztán a 2. nap mi várható, milyen jellegú folyás, vérzés.....hihetetlenül részletes. De a foganástól kezdődik, csupa gyakorlatias tanáccsal.

de jó!!! A panel átka. Lefektettem Mátét, és a szomszédban fúrnak kopácsolnak! :(

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!
ha nem baj én is írogatnék néha nektek. csütörtökön, és szombaton teszteltem pozitívat, és ma megyek dokihoz! a számítások szerint talán szeptember 15-re várhatjuk a babát, de biztosat majd a doki után.
Magamról: a párommal kb egy éve próbálkoztunk, és remélem most sikerült. ő lesz az első babánk, és már nagyon várjuk. én 28 leszek novemberben. szedek gravida-t, mert a nővéremnek is ez volt jó, az elevittől neki mindig hányingere volt.
s.vera
 
 


többen panaszkodtatok hányingerre. Van egy várandósoknak szóló homeopátiás füzetem, bemásolom, amit ír. Ha valaki ki akarja próbálni esetleg.

COCCULINE tabletta
napi 34x1 tabletta
A hányingert szédülés, sápadtság, gyengeség kíséri. A hányingert bizonyos szagok provokálják.

COCCULUS INDICUS 9CH
napi 3x5 golyó
A hányinger szagingerekre rosszabbodik, szédülés, ásítozás és nagy fáradtság kíséri. Meleg szobában pihensésre javulnak a panaszok.

IGNATIA AMARA 15CH
2x5 golyó
Szorongó, érzékeny kismamáknak. A gyomorszájon görcsöket érez, a torokban gombócérzet alakul ki, nehézlégzéssel. A hányinger evésre javul, kikapcsolódásra megszűnik.

IPECA 9 CH
napi 3x5 golyó
Szinte állandó hányinger sápadtsággal, alacsony vérnyomással. A hányás nem hoz megkönnyebbülést, a nyelv tiszta marad a hányás ellenére is. Nincs szomjúságérzet.

NUX VOMICA 9CH
1x5 golyó
A hányinger evés után lép fel, erős álmosságérzet mellett. A hányás megkönnyebbülést hoz, pár korty savanyú vagy szénsavas ital jól esik a gyomrának. A kávé vagy annak illata hányingert okoz.

SEPIA OFFICINALIS 9CH
napi 2x5 golyó
Már reggel ébredéskor hányingere van, mely ételszagra vagy az étel látványára fokozódik. Gyomorégés, rossz szájíz kísérheti, melyet az evés csak átm,enetileg enyhít. A savanyú ízeket kívánja.

TABACUM 9 CH
napi 2x5 golyó
Nagyfokú sápadtság, hányinger, mely már enyhe mozgásra is súlyosbodik. A hányás mellett hideg verítékezés, szédülés, erős szívdobogásérzés alakul ki. Az állapot friss levegőre javul.


Hányinger és émelygés mentes szép napokat nektek! :) Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


az Elevitre sok panaszt hallottam, elég sok nőnek okozott hányingert. Igazán nem értem vajon miért, hiszen csak vitamin???? Vagy az az anyag lehet, ami a kapszula bevonata?

Ha akár egy kismama társamnak is igénye van rá, bemásolhatom az egész füzetet, a szülésig ír mindenre homeos szert, csak az idő lesz. De szülésig még van időnk :D

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Manósziget!

Nick: tengdi
Szülinap:12.06.
Kiírt szülési időpont: 2009.09.09.
Lakhely: Budapest 10. ker.
Kórház: Bajcsy Zs. Kórház
Testvérek neve-születési dátuma:
Jetta 1989. 12. 16.
Máté Gergely 2007. 05. 04.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Szia Dia,

aranyos vagy... asszem du. meg is látogatom a patikát és szerzek be bogyót. ;)

Mírával Elevitet szedtem, nem volt vele semmi bajom... Most is már a próbálkozásos időszakban beszedtem abból egy dobozzal és, csak most kezdtem el a Gravidát, hogy kétcsíkos lettem.... Lehet nekem meg attól lenne? Sztem nincs közte összefüggés...

Kép Kép
manósziget
 
 


én Mátéval egyiket sem szedtem. Most Bérest igen. Mátéval krauterblutot vettem, ez olyan vas, ami legkevésbé okoz székrekedést. Nekem ez nagyon fontos szempont az aranyérr miatt, erre napi szinten oda kell figyelnem. És egy Stadelmann nevű homeos port, ami 67 féle növényi és egy ásványi anyagból készül, kifejezetten kismamáknak és szoptatósoknak. Ezt Bécsben lehet beszerezni, talán 6 ezer ft, és 4-5 hónapig elég. Nem sznobizmusból szedtem ezt :D , csak az előző vetélés miatt igyekeztem mindenre nagyon odafigyelni, és annyi ellentmondó információt hallottam, olvastam maguktól az orvosoktól az Elevit, Béres Gravida és van még egy nem jut eszembe a neve... vitaminokat illetően, hogy nem tudtam most mit higgyek. Ezzel meg ezt kikerültem.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Kata, Orsi, Zsófikukac üdv nektek is!

Bodrien!

Mi volt? Kiváncsi vagyok!!!!!!!

Én ma voltam uhun és yesyesyes!!!!Dobog!!!!!!Annyira jó volt hallani! Teszek fel képet, bár ez csak digigéppel van fényképezve, de így is látszik a drágám!Holnap mehetek a kiskönyvért!Amúgy meg amennyi negatív reakció ér amiatt, hogy 4.baba, szörnyű. A váróban is egy nő elkezdett sajnálni, hogy ugye azért jöttem,mert al akarom vetetni. FÚÚÚÚJ! Megértem, hogy mindenkinek ez az első reakciója, de nekem elegem van belőlük. Párom külföldön van, nem tudott velem eljönni az uhura, azért csináltam a képet, hogy ő is lássa. Legszívesebben a szívhangot is felvettem volna, de a telefonom gagyi és nem képes ilyenre.

Kép
arvaerika
 
 


Kép íme négyeském

Kép
arvaerika
 
 


Szia Erika,

örülök, hogy minden rendben volt és már dobogott is a szívecskéje. Gondolom most már küldesz nekem adatokat? :D

Kép Kép
manósziget
 
 


Gratulálok Erika!

Hát igen, a mai világban az emberek zöme el sem tudja képzelni, hogy valakinek fontosabb egy 4. gyerek, mint egy újabb évjáratú autó.
De itt nem ér ilyen megnyilvánulás közöttünk!!!
:D

Kép
Kép
tengdi
 
 


Erika!
Gratulálok a dobogó szívecskéhez! :lol:

Bodrien!
Akkor ez a baba nagyon akart hozzátok jönni! :lol: :wink: Legalább megúsztad a lombikot! Nekem endometriózisom van, ezért kellett lombik.

Niki!
Két petezsákban vannak, külön-külön. A képen is látszik, külön lettek fotózva. Egyikben egyik Baba, másikban a másik. Amúgy elég közel vannak egymás mellett odabent. :wink:

Kata!
Hol??? olyan kiváncsi lettem. Már csak 3 nap és uh! :lol: :wink:

Mabe! :lol:

Tengdli!
Én gravidát szedek, de délután veszem be, így nincs tőle hányingerem. Amúgy gyakran jár erre rókakoma. :roll: :wink: Érdekes, hányingerem nincs, csak hányok. Ha rámjön, azonnal rohanok. Sokszor elég vicces. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


És köszönöm mindenkinek a szíves köszöntést! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófikukac!

Legalább neked kijön.... :?: nekem csak irtó erős hányinger de bent marad a cuccos :oops:

Tengdi!

Oké, elég a negativkodásból! Több ilyet nem írok...bocsi

Köszi a homeós infókat!

Manósziget!

Adatok:
Szülinap: márc.1.
Kiírás:szept.4.
Lakhely:Szfvár
Kórház:Szt.György.
Tesók:Viki-1993.01.01.
Balázs-2003.08.13.
Fanni-2007.04.13.

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Ne haragudjatok,hogy nem név szerint. :oops:

zsófikukac gratulálok az ikrekhez,nagyon jó a kép róluk.

vikiviktor én sem szednék antibiotikumot.

tengdi köszi a homeos listát,valamit most már szednem kellene,mert én egész nap hányingerrel küzdök,ettől a közérzetem is elég rossz.Ezért sem jöttem eddig.Nem tudtam még itt ücsörögni sem nagyon.

Én most Hipp natal iszok,a fiammal elevitet szedtem,de az csak erősítette az émelygést.

arvaerika szép kép! :D

Most ennyi telt tőlem,ne haragudjatok.Igyekszem jönni.

Kép

Kép
tisz
 
 


Jaj Erika nehogy már félreérts, nem gondoltam, hogy úgy jön ki, mintha ez engem zavarna!!!!!!!! :( Miért lenne az negatív, hogy két hét alatt másodszor írtál ilyet, s mert bánt az, hogy mások próbálják lehúzni az örömed? Ez nem negatív ez sztem töknormális emberi reakció!! Egyébként szerintem az ilyen fórum arról is szól, kifejezetten jó, ha kiírhatja magából az ember. Úgyhogy akár anyós, akár más, aki kritikával illet a 4. gyermek miatt csak írd le nyugodtan! Nem hiszem, hogy bármelyikünket zavarja!
Pont arra akartam célozni, hogy itt mindenki annak örül, hogy szül egy, sőt van aki kettő :D babát szeptemberben, így ide bármikor jössz olyanok társaságában vagy akik örülnek, hogy te is itt vagy - a gyermekszámot tekintve - abszolút listavezetőként!!! :D

na puszi mindenkinek

bumlizhatok be a városba oltásra vinni Mátét ebben a csúszós időben, mert elmaradt a 18 hónapos, a doktornőnk meg ott van bent...húúú. Tanulság amit ma megtehetsz ne halaszd holnapra!!!!!

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Hogy vannak a kismamik?

Én jól vagyok, csak ritkán van hányingerem, és mindíg este...
Jövő héten kedden megyek ultrahangra!
Nagyon izgulok, végre lesz szívhang!!!

Én is így tudtam ezt az ikrekes dolgot, csak nem akartam butaságot írni...
Fantasztikus lehet két babát várni gyszerre, főleg így, hogy lehet fiú is meg lány is egyszerre.
Amikor majd megszületnek, na akkor lesz a szülőknek jajjjjjj!!!
Nekem csak egy van, de néha vele sem bírok...

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Sziasztok!

Szóval a helyzet az,hogy 13mm a petezsák,van szikhólyag és bébibogyó 3,3 mm.Majd bepisiltünk a gyönyörűségtől,soha szebbet nem láttam még,a doki is odavolt a boldogságtól,hát még mi! :lol:
Vasárnap szívhang fülelés egy jobb gépen,azt mondta tuti hallunk vmit.
Ami kicsit aggaszt,hogy a bal pfészekben van egy 4 cm-es sárgatest cysta,remélem eltűnik idővel,állítólag mire a méhlepény kialakul felszívódik,ha nem műteni kell.Másnak is volt már ilyen nagy?Hallottatok erről?Persze tisztában vagyok vele,hogy onnan indult a terhességem,csak a méret miatt aggódom.
Erika!
Gratula a méretekhez és a szívecskéhez,kapaszkodik a kis huncutkád!
Mindenkinek kitartás a rosszullétek legyőzéséhez és vigyázzatok magatokra!

Kép
bodrien
 
 


Tengdi!

Nem vagyok sértődős fajta! :lol: :lol: :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Ajjaj, mi van lányok, lefagyasztottam a topikot!!!! :cry:
Gyertek!

Kép
arvaerika
 
 


Bodrien, és nem fájt a petefészked a cisztától?

Erika szerintem akkor leszünk többen ha már mindenki túl van az első Uh-n( szívhangon)!
Egyébként én is szívesen vállalnék 4 gyereket! Majd meglátjuk!

Kép
kata05
 
 


Bodrien!


Olyan lüke vagyok, nem vettem észre hogy írtál. Pedig már nagyon vártam, hogy jelentkezz. Örülök a bébinek, a ciszta miatt ne aggódj, valószínüleg felszívódik. Nekem Balázzsal vérömlenyem volt, nagyobb, mint a baba, de elmúlt.
Pussz
Erika

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok Mindenki,

én is csatlakoznék,ha megengeditek..
10-én csináltam tesztet...éljenéljen!! :D

előtte sajnos volt egy vetélésem a 7. hétben :(
Nem igazán volt jó, hisz hogyan is lenne az..
szörnyű volt a veszteség, de valahogy szerencsésnek éreztem magunkat, mivel az első próbálkozásra sikerül az esküvő után, aztán volt némi várakozás, s megint itt vagyok..
Rengeteg olyan emberke van, akik sajnos évekig próbálkoznak, nálunk meg elsőre kiderül, hogy mindketten képesek vagyunk , s még ráadásul együtt is :)
De most már sajnos nem olyan felhőtlen a bódottág , mint múltkor. Most már bennem van a félsz is...

DE, hihetetlen pozitív vagyok, mint ahogy a tesztem is, úgyh hajrá Csajszik szeptemberig!!!!!
móka:)
 
 


Sziasztok lányok!

Üdv Móka nálunk! )

Huh, nekem ma nem kezdődött vmi jól a napom. :S Kis barnázást vettem észre... Naná, hogy a dokim külföldön van szerdáig.
Így gyors kellett keríretnem egy másikat és 4-re megyek is hozzá. Szorítsatok, hogy ne legyen semmi baj. Olyan különboző dolgokat olvastam erről a neten. Kicsit aggódok azért. Szorítsatok nekem!!!

Puszika,

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok!

Én a 2008-as szeptemberiektől vagyok. Ahogy sokan mások tőlünk, én is olvasgatlak titeket!! :D
Kellemes nosztalgia. :D

Manósziget,
nálunk anno a topicban nagyon -nagyon sokan barnáztak. És mindenkinek mégis egészséges babája született! Én is 3 héten keresztül ( 6-tól 9. hétig ). És mégis sikerült 1 héttel túlhordanom a gyerkőcöt! :D
NO PARA!!!! MINDEN OK LESZ!!!! Pihenj nagyon sokat!
Amúgy a barnázás hátteráben - ha nincs görcs hozzá - akkor többnyire a beágyazódás áll!!

MINDENKINEK KELLEMES ÉS PROBLÉMAMENTES BABAVÁRÁST KÍVÁNOK!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Manósziget, DrukkDrukkDrukk!!

Kép

Kép
móka:)
 
 


Manósziget!
Nekem is nagyon sok ismerősömnek volt ilyen barnás folyása és minden rendben volt! Ilyenkor nem lenne szabad utánaolvasgatni de ugye gyarló az ember, én is biztos ezt tenném, pedig mindenről írnak, jót is rosszat is....de persze az emberben ilyenkor a félelem lesz a nagyobb.
Amint tudod, írd meg mi volt a dokinál!!!!

Nekem is kellene már keresni egy helyet, ahova elmegyek, már lassan mindenki volt uh-n, én meg még azt sem tudom kihez megyek!

Móka!
Csak itt közöttünk is többen vagyunk, akiknek vetélés után sikeres 9 hónapja volt már!! Meglátod, nálad is ez lesz!!!Próbálj a babával kommunikálni, én személy szerint abszolút hiszek benne, hogy az első pillanattól van értelme!

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Erika
Négyeske gyönyörű :lol: :lol: :lol: :lol:

Móka
Gyere sokat!

Manósziget
Drukk!

Én elevitet szedek... enyhe kis émelygésem van, semmi egyéb...és állandóan enni tudnék :roll: :oops: :wink:
Vendég
 


Sziasztok,

Itt vagyok!!!! Úgy néz ki minden rendben, azt mondta a doki, ez semmi, nem vészes a barnázás. Azért feküdnöm kell és ha erősödne a barnázás, esetleg vér lenne, akkor azonnal hívnom kell. Tök aranyos volt egyébként és most erősen elgondolkodtam, hogy dokit váltok...
És a legfontosabb!!! Csinált hüvelyi uh-t és láthattam... a petezsákot... meg elvileg a babát is. Éééésss!!! Már dobogott a pici szíve!! Aszem most megnyugodtam. Megpróbálok vigyázni magamra és a babára. Úgy érzem jó kezekbe kerültem.

Kép Kép
manósziget
 
 


Manósziget!


De jó, hogy dobog a pici szíve! Pijenj sokat, az jó ilyenkor! Utrogestant nem írt fel? Ha ilyen rendes volt a doki, lehet, hozzá jársz majd? Ilyenkor különösen ki vagyunk éhezve a jó szóra, törődésre, a szakmai szempontok mellett ez sem elhanyagolható.
Móka!

Jó, hogy csatlakoztál!


Mabe!

Én gravidát szedek, de szerintem nagy különbség nincs köztük. Én már voltam vérvételen, minden oké, a vas is jó, bár úgy tudom az nagyon lassan ürül és töltődik, több hónap kell hozzá...Szóval kell a plusz vas. Ma jön a védőnéni, szerencsére jóban vagyok vele, mert az exszomszédom. Nálam a sok gyerek ellenére most van másodszor a 6 év alatt, de tudja, hogy tapasztalt vagyok, ha meg gond van, úgy is hívom.

Éhség: nekem állandó hányingerem van, de azért eszem rendesen.Fura így ez a kettő, egyszerre vagyok éhes és hányongeres. Mielőtt terhes lettem, sikerült leadnom a plusz kilókat, de most nem fogyizok. Bár-mivel én terhességi cukros vagyok, diétáznom kell, már most mérem a cukrom kaja után, de eddig minden oké, majd jövő héten megyek szerintem terhelésre.

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Na újabb hasonlóság köztünk! Mondtam a férjemnek, hogy hááát nincs jogunk megfosztani anyósomékat attól, hogy minél előbb örüljenek a következő unokának ( óóó én naiv! ) mégse várjunk az orvosi vizsgálatig, mondjuk el.
Hááát cseppet sem voltak lelkesek. Illetve apósom nem volt túlzottan az, anyósom nem is reagált. ( telefonon történt ).
Hát ez van.
De mi boldogok vagyunk, s nálunk mindenki örül....ez sokkal fontosabb...

Kép
Kép
tengdi
 
 


Tengdi!

:cry: :cry: Éljenek az anyósok!!!!

Kép
arvaerika
 
 


Nekem is csak annyit mondott anyóspajtim, amikor elmeséltük, hogy elúszott kiskalózunk, hogy "hmmm" ..

Jó hát van ilyen!!!

Nem nekik szüljük a babukat!!
Egyik fülön be másikon nagyon gyorsan ki!!!!


Különben hogy vagytok?

Nekem iszonyú cickó feszülésem van, és álomkórom...

Kép

Kép
móka:)
 
 


Móka!

Milyen jó, hogy nem nekik szülünk! Csak egy kis pozitívabb hozzáállás jobban esne részükről :?

Álomkór: rám estefelé tör, csak a gyerekek miatt hiába :lol: muszáj állnom a sarat.

Nemrég ment el a védőnéni, hát annyira cslódtam a kiskönyvben:semmi kép az elején, tök fehér, hivatalos. Mondtam is, hogy szégyellheti magát, hogy mer ilyet a kezembe adni :D Persze nem ő tehet róla.... sebaj, majd ragasztok rá valami szép babás képet. Mondjuk az enyéimet.
Remélem máshol még van a régebbi kiskönyvekből és a tietek szebb lesz.Na nem mintha ez lenne legfontosabb, lényeg a baba a pociban.

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok csajszik!

Nagyon jó,hogy ilyen sokan vagyunk már,én is mindenkinek szeretettel gratulálok és probléma mentes hónapokat kívánok.
Manósziget!
Örülök nagyon,hogy minden rendben veletek és láthattad,hallhattad ŐT!Meglátod nem lesz semmi gond.
Kata!
A cisztát nem érzem,végül is normális esetben mindenkinek ott van,mert ez táplálja a babát a 12.hétig,ezek után veszi át a méhlepény a szerepet.Nekem annyi az aggodalmam,hogy nagyobbacska a kelleténél,amúgy sárgatest és jó ha van.
Erika!
Köszi és én is úgy örülök,hogy minden rendben veletek :D
Védőnénihez kell mennem + vvételre,de ezzel megvárom a vasárnapot,mert akkor néz meg a dokim a kórházi nőgyógyászaton lévő UH-val,mert a magánban nem olyan jó a gép.
Tegnap éjszaka alig aludtam úgy fájt a hasam,este elbillegtem boltba,de már alig vártam,hogy hazaérjek mert ismét fájt.
Ma pedig a változatosság kedvéért extra hányingerem van.
Nálam ez a helyzet.Szép napot mindenkinek!

Kép
bodrien
 
 


Tényleg fehér a kiskönyv? :s
Ez nekem is sokat számít... :oops: Mírával olyan kis aranyosat kaptam szerencsére. Még azt is öröm volt elővenni. nekem még nem mostanában lesz.... Jövő pénteken megyek rendes uh-ra a kórházba.. és majd csak utána vmikor a terhesgondozóba.

Kép Kép
manósziget
 
 


Védőnénivel mikor kell felvenni a kapcsolatot?

csak mert múltkor sem mondott az orvoskám semmit... mindig csak
annyit, h mikor jöjjek a köv. uhura...

Kép

Kép
móka:)
 
 


Móka,

nálunk úgy megy, hogy először ugye ellátogatsz a dokidhoz. Ő elköld uh-ra. Majd amit a doki adott és amit uh-n kaptál papírt azzal kell elmenni a terhesgondozóba. Ott csak ezekután tudnak felvenni. Körzetekre van osztva kinek ki a védőnője. Kitöltenek egy csomó papírt, így nem árt, ha utánanézel kinek milyen betegsége volt, neked mik voltak, mikor. Ezt mindent felvezetnek a gépbe, és kiállítják a kiskönyvet. Szval lényegében te döntöd el mikor mész, de célszerű még a 12. heti uh- előtt menni. Lesz majd vérvétel is az elején...

Kérdezz csak, ha tudunk válaszolunk.

És mikor mész legközelebb? Küldesz nekem adatokat? Beírnálak a listába.

Ki nem volt még uh-n? Bodrien te talán... Ha neked is minden ok lesz dobok listát utána.

Kép Kép
manósziget
 
 


Erika,

hát főleg a jó szó miatt váltanék vagy is fogok váltani. A régi dokim is szuper jó, ami a munkáját illeti. De valahogy tegnap azt éreztem, mikor bent voltam, hogy ok, figyelek, de 10 perc múlva már jön a soron következő páciens. Figyelt rám, kedves és barátságos volt... bent voltam vagy 40 percig :D Éééés, szinte kérdeznem sem kellett, mert mindent magyarázott és mondott magától.
Valszeg cikis lesz majd összefutni a régi dokimmal a kórházban, de hát evvan.

Tényleg lányok!
Már mindenkinél tudja a család, hogy baba lapul a pociban? Nálunk még nem, mi még csak ezután fogjuk elmondani. Kíváncsi vagyok a reakciókra majd.

Kép Kép
manósziget
 
 


Manósziget!

Remélem, mindenki örömmel veszi a hírt, ha már többünknek nem íg ysikerült, jó lenne a másik oldalt is hallani végre!
Dokiváltás: nem ciki, ha összefutsz vele, ilyenkor ő gondolkodjon el, hogy vajon miért váltottál...
Védőnő: általában 10. hétig ráér, nekem egyéb okok miatt kellett korábban menni(időben kell kérnem beutalókat, gyogyikat, meg nekem amniocentézisem is lesz, arra is jóval előtte kell időpont.

Olyan ciki volt ma, ,mert reggel fél 8-ra vártam a vízszerelőt, 9-re a védőnőt. Na, szerelő nem jött, 3/4 9kor meg beállított anyu.Aki még nem tudja a babadolgot. GYors sms a védőnőnek, hogy ha lehet, egy kicsit később jöjjön. De valamit sejthet anyum, mert iszonyú jó radarja van az ilyesmire.
Aztán jött a szerelő is, romokra szedte a fürdőt, így egész délelőtt azt puceváltam.

Bocs az off-ért, nem vagyok grafomán...na jó, egy icipicit.

Kép
arvaerika
 
 


Erika,

ilyenért már nehogy elnézést kérj!!! Azért mert babás topik nehogy már csak a babákról lehessen írni! Hisz emberek vagyunk! Meg egy idő után (ha már jobban megismerjük egymást) úgyis egyre jobban belefolyunk egymás életébe. Ez tapasztalat. Nekem még mindig van jópár netes barátnőm, akivel 2006 ősze óta (akkor lettem pocis Mírával) napi szinten tartjuk a kapcsolatot. És ez olyan jóóó. Mindenről tudunk beszélni egymással és így, hogy hasonló korú gyerkőink vannak jobban meg is értjük egymást.

Hú, amniocentézis. :s Nem irigyellek érte. Én biztos becarnék tőle. :s :oops:

Na, mentem pihizek egyet míg a nagylányom is alukál. A konyhám fut, de most kit érdekel. ;) :D

Kép Kép
manósziget
 
 


Jaaa, még valami.

Tisz,
te iszol Hipp Natalt, ugye? Milyen, hogy vált be? Jobb, mint a bogyók?

Kép Kép
manósziget
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: