Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok fogyozók!

Benézek ide is, bár én egy fórumot se tudok követni, úgyhogy kettővel tuti bajban leszek.

Hát, én adatokat nem is írok, a mellbőségem után annyi piruló jelet kéne tenni, hogy itt meglenne az 1000 oldal.

Célom olyan 5-10 kiló egyelőre, jó lenne májusig, mert akkor tanú leszek a legjobb barátosnőm esküvőjén, addigra ki kéne nézni valahogy.
BMI-et olyan rég néztem, hát jól elszállt. Már nem a normális kategóriába tartozik.

Viki, milyen Pilátest csinálsz? Nekem Ági van, tavaly párszor csináltam,de aztán pont terhes lettem.
Van baba-mama torna is, de lehet a jóga dvd-t szedem elő kezdésnek, azt szerettem, de ki kell tennem az asztalra, mert amúgy simán elfelejtem.

Ágihoz hasonlóan én is tejmentes diétázom, Norbit akartam, de a sajtok, tejföl, amiket imádok és ha jól emlékszem 1-esek, nekem tabuk, úgyhogx egyelőre csak odafigyelek.

Na majd próbálok a másik fórumb a is bejelntkezni!

Hajrá mindenki!

Kép
teó
 
 


Vkata,
az én BMI-indexem 24,08, de én nem érzem így jól magam :(
bár engem sem a kilók érdekelnek, inkább az alakom!

Anyjuk,
még emlékszem arra a mérleg-kidobós történetre :wink: most is nevetgélek rajta! :D :D

Én is hétfőtől kezdem újra a tornát, mert levegőt venni sincsen időm - sőt, mérlegre állni sincsen időm! És én is tavasszal-nyáron kezdeném a nagyobb fogyást, most inkább alapozok rá egy kis tornával, meg csokitlan napokkal :roll:
Nekem addig kellene szoptatnom, amíg bírok, mert Nándi valszínűleg egyéves kora után sem ihat majd rendes tejet :?

Most még az a fő cél, hogy legyen elég tejem :roll:

Véda, küldöm priviben az adataimat!

KépKép
szkagi
 
 


Teó!
Az uram töltötte le a netről, 3 részből áll. Úgy kezdődik h pilates kezdőknek :lol:
20150601134430
 
 

 
 

hát az én odafigyelésemről csak annyit, hogy akinek ilyen bnője van mint a zsuzsa, az ne is álmodjon arról hogy leszokik a nasiról!
olyan sütit rittyentett és hozott!!!! :wink:
2 szeletet is benyomtam este 8 körül.
remélem még maradt neki és lefotózza és beteszi a receptesbe!!!!

Kép

Kép
timi1982
 
 


Jó reggelt!

Köszönöm a narancs tippet (sejtettem, hogy 2-es de nem baj mert de. ettem, igaz végül kettőt is, aztán ebéd rakott krumpli (még 3 előtt) próbáltam keveset és nagy nagy erőfeszítés árán nem ettem egy darab sütit se!
Sajnos a vacsi már 7 órakor volt de akkor meg ettem egy tenyérnyi ecetes zöldbabot, egy tenyérnyi párolt zöldséget és két szelet vékony felvágottat!

De ma anyuéknál aludtunk ahol tömve a ház sütikkel :evil: :evil: :evil: este majd belehaltam, hogy egyek de nem :lol: :lol:
Ma reggel viszont megettem két pogácsát ami biztos 3-as de többet már nem eszem az bizti

Márti: te már nem szopiztatsz, hogy salaktalanítasz???

Viki: egy magasak vagyunk :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.03 18:32-kor.
Vendég
 


KAta: nagyon eros es ugyi vagy!
Szerintem te leszel a legsikeresebb koztunk! Nagyon eros vagy!
Vendég
 


Tami: köszi a bíztatást de nem mindig vagyok elég erős! Ma végül, mivel családi reggeli volt ettem egy kis tál műzliz is (zabpehely aszalt gyümivel) és egy karika magos barna baguette-et :(
Vendég
 


Sziasztok!


vkata: Nehogy már ilyen miatt lelkiismeret-furdalásod legyen! ENNI KELL!!!! Én azt tartom a legnagyobb hülyeségnek, hogy az ember koplaljon. Csak zöldségekkel meg nem is lehet jól lakni, és nincs is bennük elegendő fehérje! Szóval ezen ne aggódj, inkább arra figyelj, hogy ha teheted, mozogj is valamennyit, ha lightosan is.

Fogalmam sincs, hogy én hogy fogok úgy tornázni, hogy napi kb 4 órát ha sikerül összesen aludnom, azt is 20 részletben. Egyelőre élni sincs kedvem, nem hogy tornázni... na addig hátha megtáltosodik Lea és átaludja az éjszakákat! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fmarti 2009.01.03 15:18-kor.
fmarti
 
 


Katus!
Én nálad jóval többet eszem, még sem aggódom (még).

Ettem egy szenyót reggel + 3in1 kávé. 3 kicsi rántott halat 1 szeletke kenyérrel és gulyáslevest.

Anyós hozott még töltött káposztát. Azt ki fogja megenni? Tán Lackóm? :shock:
20150601134430
 
 


Viki: Nagy Lackó nem eszi a töltött kápit? Bár ki tudja, lehet a Kicsi is enné, ha adnád neki. :lol:

Akartam tőled kérdezni, mint hozzáértő szakmabelitől: Milyen lisztet/liszteket ajánlasz, aminek sokkal kisebb az energiája, mint a hagyományos búzalisztnek, és mégis lehet vele sütni-főzni? (Néztem, hogy a búzalisztnek valami 339 kcal/100g a mérlege, elég brutális, ha szeretnék valami hazai sütit készíteni.) Hol lehet beszerezni egészségesebb liszféleségeket emberi áron?

Én ma bűnöztem és ettem két kockányi Milka csokit. :oops: Kellett a lelkemnek a borzalmas éjszaka után. De kiszámoltam, egy kocka 18 kcal, szóval ennyi belefért. :lol:
fmarti
 
 


Most jutott eszembe, hogy nem válaszoltam neked vkata: Már sajnos nem szoptatok. :(
fmarti
 
 


Márti!
Amit nem ajánlok az a teljes kiörlésű liszt. Én láttm már annak a penész és a toxin eredményeit és.... Kép

A rozslisztek jó, ettem már jót amarantból is. A nagyobb hiper / szuper áruházakban vannak ilyenek. De sztem ha kevered a "fehér" lisztet sötétebbel is jobb eredményt kapsz.

Reklámmal én ajánlom a sütnivaló lisztjeinket nagyon, azok minőségileg jók.
20150601134430
 
 


A csokit pedig megérdemled! ;)
20150601134430
 
 


Viki: Néztem a weboldalát a cégnek, ahol dolgozol, de ott annyi féle liszt van, hogy teljesen tanácstalan vagyok. :oops: Légyszi írd már le nekem pontosan, melyik tipusra gondoltál, ami mondjuk jó palacsintához, sütikhez, pogácsához is! A sütnivaló lisztjeitek között kalács lisztkeveréket meg kenyérhez valókat találtam, a többin már nem tudtam kiigazodni. Nem igazán tudom, melyik a legjobb választás így a fogyókúrához. :lol:
Köszi előre is!
fmarti
 
 


Márti!
Én sütéshez mindig BL 55 és rétesliszt keverékét használom. A nagymamám is így csinálta.

Ha egészégsebbet akarsz, akkor rozsliszttel keverheted a BL 55ot.

A pizzalisztünket mindenkinek ajánlom, mertt sztem egyik legjobb termékünk.
20150601134430
 
 


Viki: hol dolgozol??? Hol lehet ezeket megnézni??

Jaj képzeljétek, megnéztem a müzlimet (pedig light, cukormentes és főleg zab meg egyéb gabonapehely) hogy 100grammabn 350 kalória van, hát lemértem a reggeli adagot az kb 7 dkg hát az 250kalórai, hát ez durva! Lehet a müzlit is elhagyom eszem helyette kölesgolyót én is!
Vendég
 


Tudom ez már paranoia de mit gondoltok, nem lenne jobb ha Véda a táblázatot az adatokkal priviben küldené el azoknak aki adtak le adatot???? Csak akkor nem a félvilág nézegetné a méreteinket!
Vendég
 


oksa legyen titkos a tabli
Vendég
 


Én már alapból titkos táblára gondoltam, mert oskan olvasnak ismeretlenek is minket. A júniusiak is.

A cégem http://www.aboholding.com .
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Tegnap én is bűnöztem,du.sült csirkecombot ettem,de ettem hozzá egy kis rízst is.

Márti! Én is ettem ma is egy kocka milkát,de már elfogyott úgyhogy ha nem bírom tovább akkor max. szaloncuki van!
:lol:
Továbbra is reggelizem és ebédelek,de utánna nagyon minimálisat eszem már és azt is 1-es kódut.
Ha ebben a hónapban nem megy le semmi akkor februártól szigorúan 1-es kód!
Nővérem 1 hónap alatt úgy 8 kg-ot fogyott.
Ma reggel elkészültek az "ilyen volt" fotóim! :lol: :lol: :lol: :lol:

Jó ötlet a titkos tábli.

De hol van Véda?????????

Kép


Kép
ibm
 
 


Ami, Márti!
Ti csak bűnözgettek. Én akkor egy bűnőző vagyok :lol: , mert reggelire bizony lecsúszott egy lekváros bukta.

Holnap főzök majd zöldséglevest.
20150601134430
 
 


Sziasztok, drágák!

Mindjárt visszaolvasok... A másikon megírtam, miért voltam távol ilyen soká - kb.1,5 napig :lol:

Először is: emlékszem, többen írtátok, hogy mit hol kell mérni.
Csípőt-cicit (tehát, ami legnkább domborul - azt a legszélesbb részen, a derekunkat viszont a legkarcsúbbon :wink: Com-vádli-kar szintén a legvastagabb részen!

Hát, csajok, én nem is tudom, merjem - e írni nektek...
Én már csak 63,5 kiló vagyok... 3 napja még 64,5 kiló voltam, előtte meg 65,0... És sztem én itt mindenkinél többet eszem, tehát elég lightosak a megszorításaim a szopi miatt, és mégis :roll: :oops: Viszont tippem az van, hogy mitől ment le ez az 1-1,5 kiló: idegi alapon :( Engem ugyanis nagyon megvisel, hogy Csabi iszonyú nehezen alszik el mostanában. De ez egy másik történet!
Minden esetre nekem most az a feladatom, hogy ne fogyjak túl hirtelen, mert akkor méreganyag kerülhet a tejcsibe :( Úgyhogy ma rendesen ettem, csak pl. nem repetáztam akko, amikor amúgy tutira megtettem volna.

Na, visszaolvasok, mi van veltek!

Ja, és készül szépen a táblicsku :wink:
Vendég
 


Titkos lesz a tábli!!!
Vendég
 


Csajok! Ha jól emlékszem ma lesz a naplóban valami fogyókúrás riport!
De azért nézzétek meg a bemutatót,lehet hülyeséget írok,mert nem ma láttam! :oops:

Kép


Kép
ibm
 
 


Holnap meg az RTL klubos reggeliben lesz erről szó.

Dóri!
Sajna az ideg nagyon jó fogyasztó :(
20150601134430
 
 


Látom, ügyesek voltatok!

Kata!
Vannak light műzlik is, de a kölesgolyó nagyon finom, és alig van benne kalória! Kóstold meg :wink: (Van sós is, és az magában olya, mint az extrudált kukoricapehely!)

Márti!
Milkát megérdemled! Itt mindenkinek kellene egy-egy kockát adni az ügyi étrendért!!!

Amikám!

Jöhet a fotód! (van 2 privim, lehet, már küldted is? Mindjárt megnézem!)

Viki!
Reggel még elmegy a lekváros süti :wink:
Holnap mit főzöl?

Tamara!
Fáj még a nyelőcsöved? Miket tudsz enni?

Timi!
Mondjad Zsuzsinkanak, hogy jöjjön ő is fogyizni, és csináljon fini kalóriaszegény kajákat neked -is :wink:
Vendég
 


véda!
gondolj bele hogy a zsuzsáéknál jóformán arról megy a vita hogy ki főzzön. a szakács párja, vagy ő aki szeret főzni...
nah hát igy még nekem is érdekes lesz a fogyózásom :D mindig kapunk vmi finomat :D

én ma csülök pékné módra ettem. ez volt az egyetlen kajálásom, olyan 2 óra körül. és az utolsó is! estére megszek egy zöldalmát vagy egy kefirt, de ennyi!
ilyen kaja után, még ennyit se érdemelnék :D :oops:

Kép

Kép
timi1982
 
 


Véda: az idegi alapnak nem örülünk de a sikerednek igen is! Nehogy már..... ez a topik azért van, hogy örüljünk a lement kilóknak! És itt mindenkinek magának kell megfelelni, értem ez alatt azt, hogy én elhiszem, hogy aki nálam 20 kg-al könnyebb az is érezheti rosszul magát a bőrében! Nem lehet ezt az érzést sem kisajátítani magunknak! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Dóri!
Zöldség leves lesz, meg anyós féle töltött kápi. Az utóbbiból 1-2 lecsúszik, igaz akkorák, mint a gyűrűs ujjam.

Sztem kedden meg sült husit csinálok. Veszek majd savanyúkápit hozzá.
20150601134430
 
 


Csináltam egy kis mókát:

Kép
20150601134430
 
 


Viki: ez jó mókaKép

Mostanában nem írjátok mit ettek! Vagy de... mégis, tényleg Viki akartam írni, hogy most olvasom a Norbi könyveket és azt írják reggelire ne együnk 1-es kódú kaját mert felborul a cukorháztartás és hogy egy péksüti reggel ok! Szóval nem gáz a buktád!

Én ma reggel 7-kor egy tál müzlit ettem (light de szerintem sok volt benne a kalória) ja és két pici házi pogit,már megint :evil: :evil:
fél 12-kor ebédeltem egy tál lencse levest de volt benne némi füstölt húsi is
fél 3-kor 3 narancsot (megmértem 300 gramm volt)
és mindjárt éhen halok így mivel férjemuram mindjárt itt lesz vele eszem, csak nem ugyan azt én egy pár virslit főtt tojással
Vendég
 


Katus!
Tejcsi termelés nem esett még ugye vissza nálad?

Én vacsira mindig felvágottat és zöldséget eszem.

Ha reggelire nem ennék szénhidrátot én tuti hülye lennék egész nap :roll:

Folyadékot mennyit isztok?
20150601134430
 
 


en ma nagyon erlusztam igy nem irom le :oops:
kicsit bedepiztem es ilyenkor kell a kaja:(
Vendég
 


viki!
én nem tudom mi van velem, vagyis az ivókámmal. terhességem előtt is ittam 2-3 litert egy nap, nah mikor terhes voltam meg akár 4-5 litert is.
de mostanában azon kapom magam délután, hogy még egy csésze semmit se ittam... :oops: :oops:
pedig a folyadék meg nagyon kéne. főleg ha fogyózni akarok

Kép

Kép
timi1982
 
 


Tami: mi van??? Gyere mesélj?? Rosszul vagy?

Viki: tejcsi nem csökkent! Én is eszem reggel mindig szénhidrátot és fogok is! Most olvasom a Norbi könyvet, hogy mégis legyen róla fogalmam mit is csinálok! Azt írja mindenképpen kell enni egy nap 5-ször nem szabad éhezni. Ha fogyni akarunk akkor szigorúan be kell tartani az idő korlátokat és lehetőség szerint nem enni 3-as kódú kajákat (liszt és cukor tartalmú) de teljes kiőrlésűeket, meg hasonlókat igen.
Én nagyon sokat iszom mióta terhes lettem és megijesztettek, hogy kevés a magzatvíz. Napi 5 liter (ásványvíz szinte kizárólag, náha tea meg a reggeli kávé)

Nekem is van hasonló sikerem mint Védának (1,8kg mínusz) de ne szidjatok meg mert én sem akarok drasztikusan fogyni de szerintem rajtam volt némi víz is és az távozott leginkább)
Vendég
 


Vidokata! Te nagyon ügyi vagy, hogy ezt így be tudod tartani!
Én nem vagyok ilyen erős, és nem is akarom talán annyira mint te.

Én még adatokat sem küldtem. Leírná nekem valaki pontosan, hogy mit is kéne megmérnem!

Titkos tábli! Az elég nagy meló lesz szegény Védának! De ha vállalod akkor nagyon megköszönjük!

Én annyit csinálok, hogy nem eszem 3 után kenyeret. Vettem estére Abonettet, azt rágcsálom.

Meg még én nem is mondtam, hogy minden este megiszok egy csésze kakaót, mint a gyerekek. Reggel szintén. Régebben volt olyan, még lány koromban, hogy egész nap csak kakaót ittam.

Kép
szly27
 
 


Szly: hát persze, hogy akarom (majd meglátod a titkos táblában, hogy én hogy állok) és szeretnék májustól vagy nyártól a kistesóra gyúrni de ilyen súllyal nem szabad! (most 15 kg van rajtam+15 az brutál lenne)
Vendég
 


Katus!
Öcsisajt! Én szidlak, hanem gratulálok!

Szly!
Ha küldesz emil címet prvben küldöm a kódokat és a recepteket. ;)

Timi!
Tessék inni, mert a méreganyagok a vizelettel távoznak.

Én még nem vacsiztam, de sztem már csak max. 1 almát fogok.

Reggelre már bekészítettem a kávéfőzőbe a kávét, mert lecsúszott 2 3in1 korábban, de hát az is tele van cukorral.
20150601134430
 
 


Sziasztok!


Én szégyen szemre ma még nem is írtam ide, de most igyekszem pótolni. :oops:

Viki: Köszi az infókat! Nagyon tetszik a répád és a teknősöd! :D Kávéból van 2 in 1 is, és ahoz adhatsz édesítőszert, akkor nem olyan energiabomba. :D

véda: Örülök, hogy minden ok, és a fogyáshoz gratula, csak azt sajnálom, hogy az idegeskedés miatt ment le. Én annyit de annyit idegeskedtem az elmúlt hetekben, hónapokban, és most is, de nekem egy deka nem ment le emiatt. :(
Köszi, hogy készíted a táblit! (Én még lógok az adatokkal, de ígérem, hamarosan küldöm őket. :oops: )

vkata: Én is örülök, hogy megszabadultál pár kilótól, ügyesen betartod ezt a fogyókúrát! Meg is van az eredménye! Hajrá kistesó projekt!!! :D

Tami: Kitartás, lesz ez még így se! :)

Szilvi: Kakaót én is nagyon szívesen ittam főleg gimis koromban! :D Mostanában kevesebbet, de még mindig kedvenc.

Én ma 2 sült csirkecombot (nem egyszerre :lol: ) ettem csemegeubival, és szégyen szemre egy fél kakaóscsiga is lecsúszott tejcsivel. :oops: Meg két kocka milka. Tamival szolidáris voltam, nekem is vacak najaim vannak, kell a leki fröccs. :oops:

Bocsi, mennem kell... Jó éjt!

[/b]
fmarti
 
 


Sziasztok fogyózók!

Én napom elég érdekesre sikeredett, egész nap tök ügyi voltam, nem ettem semmi kenyeret, kiflit, csak abonetettet meg pászkát, erre este vendégségben voltunk, ahova adtam babarucikat kölcsönbe, amiket most hoztunk vissza. Hazaértünk, elkezdtem kipakolni, és mit találtam? Egy tofifeet.
Hááát, az akaraterőm végülis megnyilvánult, abban,hogy nem az egészet túrtam be, csak a felét. :(

A kölesgolyó jó, én is sokat ettem régen reggeli gyanánt. Most a bioboltban hagymás rizsgolyót találtam, persze lehet az hizlalóbb.

Tudok egy "receptet", ami igazán diétás, vegetáriánus barátnőm ette egyszer reggelire, totál kivoltam, hogy lehet ezt enni és jóllakni vele, de azóta szoktam enni,sőt, meg is szerettem, csak most sajna nem lehet.
Nem egy nagy szám, de érdekes, kefír elkeverve sovány túróval, korpovitot és ubit lehet hozzá enni. Fura, de jó.

Viki, klassz a répád! És mozogni is tud a teki rajta?

Kata, én is úgy vagyok, hogy kistesónak nem lenne szabad nekiindulni mostani súlyommal.
De a tejcsi miatt meg óvatosnak kell lennem. Nem mintha amúgy olvadnának le a kilók rólam.

Némi Milka vigasz kocka tényleg bele kell, hogy férjen! Valami bódogság azért kell.

Ja, akartam kérdezni, Level klinika féle fogyókúrát ismeritek? Főtt tojás az alapja, meg kétszersült meg nari, meg tejföl, ha jól emlékszem. Azt szerettem csinálni, be is vált több ismerősömnél is.
Csak kicsit drasztikus.

Na szép korpovitos álmokat mindenkinek!

Kép
teó
 
 


Kata: semmi kulonos okom nem volt arra hogy kajaba fojtsam az idegessegem, csak asszem kicsit sok ami eddig iden tortent, a nem alvas, Anna allando nyekergese, Aleko betegsege, es meg csak nem is fogytam pedig en az elmult 3 hetben tenyleg alig ettem.
Mindegy. asszem en rastartolok majd a drasztikusra idovel, mert igy soha nem lesz semmi latszata.
Mindegy.
Remlhetoleg hamar kijutok a godorbol( sajna engem minden telen elkap hol hosszabb hol rovidebb idore a nagyon utalommagam, mi ertelme az eletmenek...stb dilibaj).

Amugy nagyon ugyi vagy!
Meg egy het sem telt el es majdnem ket kg minusz! Te leszel a peldakepem!
Vendég
 


Jó reggelt!

Márti!

Egészségere a kakaós csigu! Főleg ha te készítetted, mert az marha finom! ;)

Kész a kávém, felöntöttem tejcsivel. Nyami!

Teó!
Ez egy stabil béka, de fog mozogni nemsokára ;)

Én sajnos az egyoldalú diétákat nem bírom, tuti megszegem.

Tami!
Majd mi kihzunk a gödörböl, és még be is temetjük azt!

Én a kávémhoz nyomok 5 kis db pogit. Még anyu vett 1 kg :shock: szombaton, apósnak oda is pakoltam a 3/4et belőle.
20150601134430
 
 


Jó reggelt!

Kicsit büszkélkedem.
Pont egy hete, hogy elkezdtem mérni magam. Előtte nem volt mérlegünk. :oops: :lol:
És amit ma reggel mértem: 3kg-mal kevesebb, mint egy hete! Kép

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Kriszti! Ügyi vagy! Akkor csak én nem fogyok :lol:
20150601134430
 
 


Közben feldobtam egy nagy fazék zöldséglevest (borsó, répa, gomba). Majd rájárok napközben.
20150601134430
 
 


Tényleg, a tábliadatokat milyen időközönként írjuk? Hetente vagy havonta?

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sztem havonta, max. hetente itt írjuk nyilvánosan.

Mit nem ettél?

Ha Laci apu ma hazajön veszek még karfiolt, brokkolit, köv. leves abból lesz.
20150601134430
 
 


Igazából annyira nem volt még kemény diéta. A nasit elhagytam, zöldségre cseréltem, ebédadagomat a kistányérba szedem, és 6 után max. 5 szem puffancsot eszem.
És még nem is tornáztam... :oops:

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Akkor nagyon ügyes vagy! ;)

Én ma kezdem a tornát.
20150601134430
 
 


Kriszta: ugyi vagy! Meg szerencses alkat is.
Viki: en sem fogytam meg egy grammmot sem( vagy 60nal is tobb voltam mondjuk eg honapja) .
A reggelire raszokta, ezen ivul ebed vacsi.
Az ot nekem nem jon ossze, mikor a cukros dieteat kellett csinalnom sem volt meg az 5 eves.
Tegnap ivasban jo voltam flakonba kiontottem az adagom es estig eltnt a csalan tea, melle gyumile.
Szerintem en akkor fogok fogyni valamit is ha salatan kivul semmit nem eszem. Amugy nem varhatok eredmenyt attol hogy nincs csoki, hat utan kaja, stb...nem is vagyok ehes. Szerintem most annyi a folos raktar hogy siman megy, mert azert regen megereztem ha hat utan egyik naprol a masikra nem ehettem.
En csak havonta fogok mereckedni, kulonben hetente akarnam feladni, hogy meg mindig semmi eredmeny!


En meg nem tudom mit fozok.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: