Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Gyors helyzetjelentés: minden a feje tetején. :D

legközelebb csak pénteken leszek itthon, addig pedig kitartás
iloly
 
 


Hello!

Itt minden a feje tetején áll, de azért jól vagyok. Ha írsz, este még el tudom olvasni, de legközelebb csak pénteken leszek.

Szia: i
iloly
 
 


Szia Iloly!

Bocsi, hogy eltűntem de a gépem rossz volt, meg nem is nagyon ültem ide. Most meg finisbe vagyok a tanulással. Még pár nap és ha minden igaz vége, persze csak ennek a félévnek.

Boldog Új Évet nektek!!!! Remélem jól teltek az ünnepket. Nálunk persze igen. Apa itthon volt, sokat játszott a kicsivel.

Megvolt az első uh-m. A manócskával minden rendben. Anyámnak is elmondtam. Nem szólt semmi rosszat, persze tudtam, hogy ez lesz. Nem örül neki de nincs mit tenni. Ez van. Beletörődik lassan.

Reméle mostanra minden vissza állt nálatok is a rendes kerékvágásba. Mesélj mi van veletek? Suli? Gyerekek? Apa?

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 

 
 

Szia Bebi-ha még benézel ide!

Írtam már, hogy a gimis ofőnket hívtuk így?
Remélem jól vagytok még mindig. Én most rúgom az utolsókat a vizsgaidőszakba, és remélem amit még nem javítottak ki írásbeli az jó lesz mert már csak egy szóbeli van hátra éés vége. De ez majd jövő hétfőn lesz.
Most a nehezén már túl vagyok, a többiek mind jól vannak, csak lassan a fejünkre dől a ház a kupitól. Legalább lesz cél amiért éljek a vizsgaidőszak után is. Pl: rendrakás, takarítás stb. Aztán meg itt a farsang és készíthetem a jelmezeket. A fiúk úgyis mindig valami extrával állnak elő.

puszi:i
iloly
 
 


Szia!

Jaj de jó, hogy nem hagytál el.

Nálunk is hasonló a helyzet. A lakás romokban. Nekem azonban vége a vizsgáknak. Szerencsés vagyok. Szurkolok neked. Annyira fárdat vagyok mostanában. Állandóan aludnék. A jövő hetet én is takarításra szánom. Ablakpuceválás, szőnyeg tisztítás stb.... Ferb 6-án kezdődik a köv félév. Addig megpróbálok aktívan pihenni.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Bebi!

Aranyos vagy, hogy ígyörülsz! Hát nem vagyok meglepve, hogy fáradt vagy! Nekem mindig szokott lenni hányingerem is, de olyan rossz mint utóljára még nem volt. Voltak napok, amikor fel sem tudtam kelni, és egyedül voltam a fiúkkal, úgyhogy akkor állt csak igazán a bál. De ez már történelem...Most még veszek egy utolsó nagy lendületet, letüdőzöm a filozófiát és már csak 1 000 000-1 dolgom marad. :D

Az, hogy szinte már nem is lakom itthon teljesen mellékesnek tűnik a sokminden között. (semmi baj nincsen, csak vizsgázni ugye 200kmrre kell at embernek járni, ez természetes)

Jó pihenést: i
iloly
 
 


Szia!

Nem irigyellek. Én nem is bírnám. Így is néha halálomon vagyok. Én ezért is nem jelentkeztem messzire. Budapesten belül is egy órát utazom. Ráadásul jövőre nem lesz támogatott az utazás a főiskolákra. Egy vagyonba kerül majd. Neked mennyi vizsgád van egy félévben. Fiozófia nekem is volt tavaj. Mondjuk rendes volt a tancsi, tudta, hogy nem akarok filozófus lenni. Lazán vette a dolgot. Szurkolok neked. Ez lesz az utolsó vizsgád?

Szia!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


hello. Most vizsgázom. Rég írtam . Nemsokára jelentkezem.Puszi: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Hello!

Ma előre megírom a jövő heti adagot is, mert holnap megint utazunk...

Ebben a félévben 9 volt és már 8-at már megcsináltam, 3 írásbelinek még nincs eredménye. Szerintem rendben lesznek.

Üdv Kata!

Jól látom, hogy a negyedik nekifutásra ikreket vársz? És hogy egy tiszta lány csapatba jön két micsoda? És még tanulsz is ... Itt mindenki kicsit mazohista?!

Sziasztok:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Iloly! Hova utazol? Vagy már mondtad csak én nem figyeltem? Szurkolok a vizsgák miat. Tudom, hogy használ.

Kata! Üdv. Annyira örülök, hogy vissza jöttél. Mesélj valamit. Mi van a gyerkőcökkel? Mit csináltál eddig. Neked is szurkolok a vizsga miatt. Én már túlvagyok rajta. Úgyhogy most nagyon laza vagyok. Még tévét nézni is van időm. Rengeteg időm lett hirtelen. Nemsokára visszasírom a nyugodt perceket.

Jó hétvégét!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok mindegyikőtöknek, hogy "elbír" ennyi gyerkőccel! Szeretnék hozzátok csatlakozni, ha lehet, mert nagyon érdekel a téma, amiről csevegtek! Mi is 3-4 gyereket szeretnénk, de még csak az elsőnél tartunk. Holnap lesz 2hónapos a pici, de a férjem szeretné, ha már jönne a következő. Szerintem nagyon korai ezzel foglalkozni. Néha még egy gyerekkel is nehéz, főleg, mert majdnem mindig egyedül vagyok itthon. Szerintetek mennyi az "ideális" korkülönbség 2 gyerek közt?
Niki
-niki-
 
 


Sziasztok!

Niki! Örülök neked. Gartula a kicsihez. Nem vagyok szakértő a témában de én a két három évet javasolnám. Szerintem az a leg jobb. Igaz nálunk sem egészen így van de ennek más az oka.
Mesélj még magatokról.

Iloly! Remélem jól telnek a napjaid. Majd jelentkezz ha haza érsz.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Bebi!

Hát természetesen vizsgázni mentem, és használt a drukkolás, úgyhogy egy darabig VÉGE! Tegnap tudtam meg az utolsó írásbeli eredményét, mostmár tuti nem kell többet utazgatni. Most itthon csücsülök, és kezelgetem a három kicsit. Igazán szép tőlük, hogy megvárták a betegséggel a vizsgaidőszak végét. :D

Szia Niki!

Nem mintha nem lettünk volna meg jól Bebivel, de azért jól jön egy kis vérfrissítés! :lol:
Nálunk 4-2-2 a korkülömbség, és eddig az derült ki, hogy még a négy év sem túl sok, bár a kettő az én szempontomból nagyon bejött. A két középső fiú most kezd összenőni (4,5 és 2,5 évesek) és igazán jól megértik egymást (ördögök). A nagyfiú meg igazi falkavezér. Amúgy a két hónapot én egy kicsit korainak tartom, főleg az első után amikor még nem ismert pontosan a "pálya".

Nálatok milyen a hóhelyzet?
iloly
 
 


Sziasztok!

Úgy látom Nikit sikerült elriasztanunk. Kár, igazán jó lett volna ha népesedünk.

Iloly! Gratulálok a vizsgákhoz. Jó érzés túl lenni rajata. Neked hány év van még hátra? Nekem három.

Jobbulást a kicsiknek.

Mi jól vagyunk. Én egy kicsit depi vagyok. Hó az nincs nálunk. Tegnap előtt esett de nem maradt meg. Persze én már szívem szerint a tavasznak örülnék inkább.

Üdv!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Bebi!

Ne legyél szomorú, mert a nappalok egyre hosszabbak lesznek és mindjárt itt a tavasz!! 8)

Itt a helyzet változatlan, leginkább egy tüdőszanatóriumhoz hasonlít a lakás. Reggel-este valakit mindig inhaláltatni, infralámpázni, orrszívózni, gyógyszerezni stb. kell. Ráadásul már én is kezdek lebetegedni. :?

Már lehet, hogy írtad de elfelejtettem, Te otthon vagy most mindig?

No megyek reggeliztetni a társaságot.

Szia: i
iloly
 
 


Szia!

Már megint egy kicsit elmaradtam. Gép undorom volt.

Én itthon vagyok gyes-en a kicsivel.

Jobbulást nektek.

Voltam uh-n. Minden rendben. A kicsi nagyon szégyellős volt. Alig láttunk valamit, vagyis minden lényegeset de nem volt valami fotogén. Már alig várom, hogy újra láthassam.

Olyan kevés időm marad a kicsivel és magammal törődni, hogy néha azt is elfelejtem, hogy terhes vagyok. Képzeld semmi terhességre utaló tünetem nincs. Persze az álmosságon kívül. Ami mostanra már enyhült de nem múlt el teljesen. Ja meg, hogy éjjel állandóan felkelek pislantani. Talán ezért is vagyok olyan álmos nappal.

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

dehogy riasztottatok el! csak nem volt időm írni :D még mindig nem értem, hogy van időtök a gyerekek mellett sulira! Nekem csak a szakdolgozatomat kellene végre befejezni, de esélytelennek tűnik. Bár mostanában javul a helyzet, Babóka egyre jobban leköti magát= néha van szabad 20 percem :) amúgy imádom, mert gyönyörű és édes!

Iloly,

azért három fiúval sem lehet egyszerű, gondolom futhatsz utánuk, ha beindulnak :)

Bebi,

Ti hányan vagytok?

sziasztok, majd jelentkezem még!
-niki-
 
 


Sziasztok!

Nekem is csak most van több időm. Pénteken kezdődik az új félév. Amikor alszik akkor szoktam írogatni vagy éjjel. Ha tanulni kell akkor napokra eltűnök.

Nekem két lányom van 11 és 2 éves és a kicsi pocak lakóm amit láthasz a csíkon is. Meg van egy férjem. Nekem még nincs négy gyerekem nem is azért írok ide. Valahogy jó beszélgetni sok gyerekes anyukákkal.

Nem is valószínű, hogy több gyerekem lesz. A családom már így is ki van akadva. Pedig én benne lennék. De azért három az már elég szép.

Végül, hogy döntöttetek a pároddal? Mikor keztek bele a kistesó projektbe.

Miből írsz szakdit. Mit tanulsz. Én pl munka mellett elképzelhetetlennek tartom a tanulást. Gondolom te úgy jártad végig a sulit. Én mindig olyan fárdat voltam meló után aztán meg ott volt a háztartás is.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok,

olasz szakra jártam szegeden. már tavaly be kellett volna fejeznem.. tavaly év elején kezdtem el dolgozni, előtte csak nyaranként dolgoztam, mert nappalira jártam- idén még csak 25 éves leszek. A suli már nem hiányzik, de a munka igen..

Kistesót még halasztgatjuk egy kicsit, de már én is egyre jobban vágyom rá.

Bebi, a családod miért van kiakadva? Olyan furcsa az emberek hozzáállása. Majdnem mindenki kiborul, amikor azt mondjuk, hogy 3-4 gyereket szeretnénk. Kép

Ő itt Csenge, pénteken lesz 12 hetes :)

sziasztok!
-niki-
 
 


Sziasztok!

Most találtam ezt a topicot. Csatlakozhatok?

Én pont a 4.-et várom. :D

Szia Kata! Mi már ismerjük egymást az ikresekről. :)

Szóval itt vannak a csíkjaim, abból minden kiderül.

üdv

eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök.

Eri! Ha olvastad az előzményeket, láthattad, hogy alig várjuk az újakat. Amúgy aki a topikot indította, már régen nem ír ide. Én pont azért kezdtem folytatni, mert itt már sokszor más témák is előjönnek mint a többi helyen, Úgyhogy rajta!

Ja a csíkok! Ti aztán jól belehúztatok! Még nem lesznek 2 évesek az ikrek és jön a kistesó! :shock: Nekem 4 év alatt született az utolsó 3 gyerek, úgy hogy előtte pont 4 év telt el az első óta. Az öcsém szerint "hirtelen lettünk ilyen sokan". Akkor mit szólna hozzátok??? :lol:

Sziasztok: i

Na jól beköszöntem :oops:
iloly
 
 


Sziasztok!

iloly: igaz is, másfél év alatt 3... majd kérdezd meg öcsédet, ehhez mit szól! Tőlünk mindenki megkérdezni, hogy ugye nem terveztétek?... :roll: Pedig mikor megszülettek az ikrek, szerintem mindenkit felkészítettünk arra, hogy a 4.-et két éven belülre tervezzük. Még babakocsit is úgy választottunk, hogy átalakítható legyen ikresből simára. Nem véletlenül. :)

Nem tudom, ki hogy van vele, de a környezetem reakciója a 4. gyerek hallatán meg már kezd uncsi lenni. :evil: Először büszkén újságoltam, hogy a 4.-et várom, most meg inkább befogom a számat. Érdekes, mindig a nők méltatlankodnak, vagy mert irigyek, vagy mert... irigyek? :roll: Nem tudom. A pasik többsége meg úgy reagál, hogy de irigyli a férjemet, meg hogy felnéznek azokra a nőkre, akik merik vállalni a sok gyereket. A férfiak sokkal őszintébbek! :wink: Eddig egy olyan nővel találkoztam, aki tényleg szívből gratulált, és nem károgott, mégpedig az AFP laboros a Schöpfiben.

Valkinek hasonló tapasztalata? Vagy csak engem néznek komplett hülyének?

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Hát nem Eri!

Minket is sokszor annak néznek, sőt én még otthon ülni sem vagyok hajlandó, úgyhogy feladom a leckét rendesen. A "minek ennyi és ha ennyi van akkor miért nem ülünk otthon glóriával a fejünk felett úszva a boldogságban"-tól már a falra tudok mászni néha. Amúgy tényleg az ismerős fiúk mind irígylik a sok gyereket...

Te is a Schöpfiben szültél/szülsz? Vagy csak az AFP miatt jártál arra?
iloly
 
 


Az ikreket a Schöpfiben "szültem" (császár volt). Előtte több, mint két hónapot töltöttem bent. Most nem tudom, mi lesz, ha bezárják... :?

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Hát eri!

Mostanában nem sok jót hallani felőle... a Schöpfis topikokban mindenki őrült módon vadászik a hírekre, de eddig még nem derült ki semmi. Én is ott szültem mindegyik gyerkőcöt. Ki a dokid?

Bebi!

Én már mindegyik formációt kipróbáltam, és szerintem minden megoldható, ha legalább Apa támogatja az embert. Pl: egyetem+1 gyerek, munka+egy gyerek+tanulás, munka+ két gyerek+ tanulás, 2 munka+ 2 gyerek+ tanulás, munka+ 3 gyerek, 4gyerek+ főiskola, :shock: de nem ez a rossz, hanem az:
HOGY AMIÓTA A LEGNAGYOBB ISKOLÁS, REGGEL 7:45-RE OTT KELL LENNI mert ha ugye az ember a munkából késik el az az ő baja, de ha a gyerek késik rendszeresen, az nem jó. :roll:


Szóval Eri ez itt a legmegterhelőbb. És én már azt hittem az érettségi szünet kezdetekor, hogy minden gondom elszállt egy életre...

Szép napot: i
iloly
 
 


Sziasztok!

Iloly! Nem értem a problémádat! :) Vagy értem, de akkor irigylem. :P Nálunk ez nem jelent gondot, a legnagyobb ugyan még csak ovis, oda 8-ra kell menni, és nem szokott gondot okozni, apuka munkába menet beviszi. Majd az lesz izgi, amikor nagy középiskolás lesz (nagyközségben lakunk, itt olyan nincs), az ikrek általános iskolások, a kicsi meg ovis. :) Ehhez már logisztikai manager is kell... Meg fél hétkor el kell indulni otthonról. :roll:
Akkor Te most nem dolgozol, ugye? Tanulás nálam is játszik, államvizsgázgatnom kéne... Sajnos most nem sok segítségem akad, azaz semmi.

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Érettségi: nekem kb addig tartott a jólét. :lol:

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Hát ez az!

Falu 340 lakóval... minden a városban, bölcsi-suli-ovi sorrendben. Igen otthon, de kényszerűségből (hosszú tört. az emberi szemétségről) szóval a munkahelyhez közeli ovi játszik, ami ide 15 km, a város túlsó fele.

Most éppen beteg lett a bölcsis fiú, ígyhát csak írogatni tudok, mert lehetetlen bármibe komolyan belekezdeni mellette. Aztán majd megint hetekig erre se nézek. De a dokis kérdésre nem válaszoltál...

i
iloly
 
 


Szia iloly!

kb 9000 lakos van, de ez még kevés bölcsihez, középiskolához.
A középsuli nem is oylan nagy probléma, inkább a bölcsit hiányolja itt mindenki. A munkahelyekhez közeli bölcsikből meg helyhiány miatt zavarják el az anyukákat, marad a magánbölcsi, vagy családi napközi nem kevés pénzért. Az ovikban is helyhiány van, nekem már mondták, hogy az ikreket valószínüleg nem fogják felvenni 5 éves korukig. :shock:
A dokim a diribácsi a Schöpfiben.

Ha hetekig erre sem nézel, kihal a topic. Most vagy kevés 4. gyermekét váró anyuka van, vagy mind nagyon elfoglaltak. :roll:

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Hello!

Azért ne aggódj! Ha megnézed, Bebivel igen szorgalmasak voltunk az elmúlt időszakban. Mivel én még egy darabig úgyis itt fogok legelni, ha rajtam múlik nem hal ki. Azért egyedül kevésbé izgalmas, mintha pörögnének a dolgok. Próbáltam már másik topikban ajánlani ezt a helyet, de nem voltak vevők :(

Akkor Te első kézből lehetsz informált ha van valami konkrét dolog a kórházzal. :?

Na nekilátok a jelmez összepakolásának! (Ma lesz az iskolai jelmezbál.)

Szia(sztok):i
iloly
 
 


Sziasztok!

Nem ígérem, hogy gyakran író vendég leszek a topikban (egyszer már írtam), de mivel hiányoltátok a 4 gyerekeseket... Viszont olvasni fogok, csak az írás nálam nem mindig megy. Különben is, még a végén megkapom, hogy van időm 4 gyerek mellett netezni :D:D.
Ha szóval: nekünk december 18-án született a legkisebbünk (mindenki ott van a vonalzómban), nem unatkozunk.

Eri!

Nálunk a környezet reakciója nem volt rossz, talán azért, mert sok a 3 gyerekes, és ott ugye a negyedik az már nem annyira kirívó. Mi is 3-an vagyunk édestestvérek, meg van egy féltestvérem is, így végülis 4-en vagyunk testvérek (bár a féltestvérem 14 évvel fiatalabb). Meg mindig is mondtuk, már mikor összeházasodtunk, hogy min. 4 gyerekünk lesz, de lehet, hogy több is. :D
Inkább én érzem magam furcsán, ha az utcán ennyi gyerekkel megyek, vagy kiszállunk az autóból vagy bemegyünk egy boltba. Lehet, hogy még nem dolgoztam fel a 4 gyereket? :D:D De az is igaz, hogy nagyon nem szeretném, ha azt gondolnák, hogy véletlenkékről van szó (nagyonis tervezett gyerekek voltak), vagy azt gondolnák, hogy a sok gyerek automatikusan együtt jár a szegénységgel, segélyekből éléssel. (Emiatt kínosan ügyelek rá, hogy a gyerekek mindig normálisan nézennek ki.) Érdekes, de eddig 3 gyereknél nem volt ilyen érzésem, de most a 4-nél igen.
Nekünk még a logisztika nem megterhelő, mert csak a legnagyobb iskolás, és őt vagy apuja viszi, vagy ismerősök (bár sajnos az iskola nem a városkánkban van).
De igen, érdekes lesz, ha 4-et 4 felé kell majd vinni... :D
Bence nem ovis? Ha igen, akkor oda nem lehet felvetetni az ikreket, ahova ő jár? Nálunk Nátánt már simán felvették Beni ovijába 3 évesen (pedig a túlzsúfoltság miatt Benit is csak 5 évesen vették fel), és szerintem Hannával sem lesz gond.

Jó beszélgetést!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Helló!

Beszti!

Hát igen, ez a másik, ami engem nagyon zavar, hogy sok gyereket azonosítják a szegénységgel. Ismerek 8 nyermekes családot, el tudjátok képzelni, mi az emberek első reakciója ennek hallatán... hova sorolják őket... Pedig ha tudnák, mekkorát tévednek!
Jó beszólások egyike: na majd ezután te (márminthogy én) is a kínaiból öltözteted a gyerekeidet. :roll: Irigység és butaság! No comment...

Ezt az ovis dolgot pont a Beni óvónénije mondta (hozzá kerülnének majd az ikrek is)

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Végre egy kis élet! Gratulálok Beszti!

Tudod mit, ha van kedved írni, mert unod esetleg hogy csak az odaadó anyucit kell alakítani egész nap, hát rajta. :)

Amúgy szerintem sokan sokkal nagyobb feneket kerítenek egy gyereknek is, mint mások 3-4-5-nek és ezért nem értik meg,hogy hogy lehet több gyereke az embernek.

Pl: "hogy lehet több gyereket is egyformán szeretni?" :?

A szegénység sok gyerek kérdés pedig megint tálalás kérdése. Azok akiknek több gyerekük van és nem segélyekből élnek, nem nagyon jelennek meg a médiában! Én mostanában sok olyan családdal találkozom a férjem évfolyamtársai között, ahol 3 gyerek van, sőt a 4-5 sem ritkaság. És egyikükről sem lehet elmondani, hogy nyomorognának. Azt hiszem a mi generációnk a szinglik és a három gyerekesek mentén hasad.

Ja mondjuk az igaz, hogy nem cigarettára meg chipsre dobálunk ki több tízezer forintot havonta, és nekem is kell dolgozni, ja és home shopping felmosórongy-készletet sem vettem 200 000 ft-ért...de azért azt hiszem nem kell panaszkodnom :)

Szóval itt szépen süt a nap és lehet jót kirándulni, úgyhogy sziasztok!
i
iloly
 
 


Sziasztok!

Kicsit megint lemaradtam. Végig söpröt rajtunk az infuenza. Nagyon betekeg voltunk mindannyian.

Üdv! az újaknak. És én büszke vagyok rátok és a szó legszorosebb értelmében irigy is. Nekem csak a harmadik babám jön most és nem tervezünk többet de nagyon szeretek ebben a topikban lenni. Ha nem gond maradok.

Az emberek reakciója nálam is hasonló volt, már akkor is amikor csak megemlítettem, hogy tervezünk még egy harmadik babát. Mondjuk a harmadik nálunk is már a negyedik de a legnagyobb gyerek nem velünk él. De ez más téma.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok Lányok!
Csatlakoznék....
34 éves vagyok, a lurkók: Danika 6, Enikő 2 és fél, Gergő 1 éves. A pocaklakó 14 hetes.
Néha elgondolkodom azon, hogy fogom bírni néggyel.... aztán rájövök: pont úgy, ahogy hárommal! Éhen nem halunk, a kínaiból sem kell öltöznünk.... de ha mégis, akkor mi van?! Nélkülözni nem fognak, az biztos! És szeretetet, emberséget és tiszteletet kapnak és adnak, jó emberkké válnak. Legalábbis ezen leszünk. Kell-e ennél több?! Tartalmas, szeretetteli gyerekkort biztosítunk Nekik. Én úgy érzem nálunk jó gyereknek lenni. És nem kellenek hozzá milliók! Amíg bírom és a párom is, nem állunk sorba segélyért! Nem értem az embereket! Úgy néznek ránk, mint valami különleges állatokra! Úristen, ez kész óvoda! - hallom a megjegyzéseket a boltban.... De voltak ennél cifrábbak is: Mik vagytok, Ti nyulak, hogy csak úgy potyogtatjátok a gyerekeket?! Jóisten! Nem tudtam, hogy megsértődjek-e vagy inkább csak sajnáljam a korlátoltságáért? Inkább az utóbbit választottam. Elnéző mosollyal csak annyit mondtam, hogy bizony-bizony a nyuszi kedves állat, és az ilyen kedves állatokból sokat teremt a Jóisten!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

mandala! Örülök, hogy itt is találkozunk. Persze, hogy szívesen fogadunk. Elég kevesen vagyunk és nem prögünk itt ezerrel de jó csapat vagyunk. És vevők vagyunk a tapasztalatokra.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Üdv mindenkinek, aki régi és aki új!

Itt pont olyan az idő, mint Mordorban volt, amikor Frodó nyakában a gyűrűvel és Gollammal a háta mögött mászott felfelé a hegyen...

Szerintem Mandala, Nektek pont olyan könnyű lesz egy idő után mint nekünk, mert a legnagyobb fiad van olyan nagy, hogy vezesse a csapatot. Ami nálunk így van. Igaz, hogy az esetek 10%-ban nem a jó irányba megy a vezérlés, de a maradék 90-re nem panaszkodhatunk. Sokszor neki jobban szót fogadnak a kisfiúk, mint Nekem.

Mondjuk, azt sem hallgathatom el, hogy most ebben a beteges időszakban elő-elő fordul, hogy hajnali 3-tól minden órában vagy éhes vki. vagy rosszat álmodott, vagy köhög, vagy már reggel van és korán kelő, de hát majd elmúlik.

Mindenki!

Nektek van segítségetek a közelben, vagy Ti is olyan ügyesek vagytok mint mi, hogy a legközelebbi rokon 200-km távolságban van?

Szebb időt: i
iloly
 
 


Sziasztok!

Én mázlista vagyok mert anyósom itt lakik a közelben és nyugdíjas. Így sokat tud segíteni pl. ha suliba megyek. Az anyuék sem laknak olyan nagyon messze de ők még dolgoznak de nagyon szívesen segítenek. Főleg hétvégén, de anyám még szabit is vesz ki ha kell. Ehhez hozzá tartozik, hogy a melóhelyén ezt meg is teheti.

Nagyon szép idő volt itt is ma.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Hát már kezdtem örülni, hogy sokasodunk, erre mindenki lelép?

Vagy Nálatok is tombol a hányás-hasmenéses vírus? Én itt olyan vagyok mint "Elke" nővér és "Kriszta doktornő" egy személyben mert péntek óta változó számú gyerkc beteg változó intanzitással.

Ez nem az én évem eddig. :?
iloly
 
 


Szia Lányok!
Iholy: jobbulást a piciknek! Nálunk már lezajlott a neheze (legalábbis remélem), most a férjem utazott el egy hétre.... nem egyszerű az életem, itt a két kutya is, akiket el kell látni, meg hát a három gyerkőc....
Anyósom Csillaghegyen lakik, mi Szentendrén. Ő nem nagyon segít, csak nagyritkán. Általában talál vm. kifogást, hogy miért nem ér rá pont akkor..... Általában sok a munkája (otthon dolgozik) vagy nem érzi jól magát (magas a vérnyomása). Anyukám Dunabogdányból szaladgál szegény segíteni, ha ő sem mozdítható, marad a C verzió: viszem magammal a gyerekeket. Ez kifejezetten akkor előnyös, amikor a házunk ügyeit intézem a bankban vagy a különböző hivatalokban... mert hát ugye előre engedni a sorban, azt már nem... bezzeg megjegyzést tenni, hogy miért nem hallgattatom már el az üvöltő gyerekemet (aki szegénykém csak unja már a 2-2és fél órás várakozást....), nos az nagyon jól megy már sok embernek....
De ezt Ti is biztosan nagyon jól ismeritek.... No meg hát azt is, milyen ügyesen és milyen nagy ívben képesek kikerülni az emberek (akárcsak leprás lennél), amikor az aluljáróba cipeled lefelé a lépcsőn nagy pocakkal a babakocsit... Segíteni?! ÁH! Bezzeg rosszallóan fejet csóválni, amiért az út közepén egyensúlyozol, akárcsak egy bálna a stégen....
De mostanra már kezdek edzett malaccá válni..... :)
Iholy: azt gondolom lassacskán túlélő tanfolyamokat indíthatnánk...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szia Mandala!

Rendben. De mivel itt a helyzet tegnap du. óta még rosszabb lett, meg kell várni amíg elmúlik a fertőzésveszély. 4:2 a betegek javára (egyenlőre Apával vagyunk az egészségesek, jobb is így mert a kisfiúk nem tudnának minket ápolni) :D :D :D

Persze ismerem én is a gyerekes ügyintézés, sőt munka örömeit. Szerencsére a tömegközlekedés nekem kimarad, mert itt ha bármit el akarok intézni, csak az autó jöhet szóba. Nagymamik meg ritkán. Anyukám még dolgozik, és csak néha-néha jön, vagy mi megyünk. Másik nagyi meg idősebb is, betegesebb is, meg még messzebb lakik.

Na valaki üvölt
iloly
 
 


Iloly: Kitartás és jobbulást a picuriknak!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Iloly! Jobbulást. Gyere amint jobban lesztek.

Mandala! Nekem még nincs ekkora tapasztalatom. De értem mire gondolsz. Szerencse nekem egyenlőre van segítségem. Te nagyon szuper helyen laksz. Én a 3.kerületben nőttem fel, most itt tengetem az életem Csepelen. A keresztanyámék meg az unakanővéremék Szentendrén laknak. A másik unokat tesom meg Pomázon. Jobban tetszene az a környék de nekem ez jutott.

ÜDV!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Drága Bebi! Hát, valóban nincs okom panszra! Szerintem Szentendre egyik legszebb helyén lakunk. Pismány hegy lábánál vettünk egy telket (nem túl nagy, de nekünk pont elég: 160 nöl). Pismányt úgy nevezik: Szentendre Rózsadombja. Ez igaz is. A bátyám fenn lakik a hegyen, képzelhetitek a panorámát..... a Skanzen a lábai előtt hever.... de hát oda feljutni télen autóval..... nos az külön történet. Nálunk ilyen gond sincs, hála a Jóistennek! Készítettem néhány fotót tegnap előtt, de nem tudom feltenni. Ma éjjel érkezik haza a férjem, úgyhogy holnap megkérem tegye fel a képeket.... kinézek az ablakon és azt látom, hogy a fák ágai közt játszanak a mókusok.... lefotóztam, mert nem bírtam ellenállni nekik, olyan édesek! Van vörösbegy, cinke, feketerigó, harkály, és hát a két drága kis mókuska! Egy vörös és egy szürke. Imádom Őket! Szóval imádok itt élni! Én Szentendrén nőttem fel, születésem óta itt élek. Mikor megismertem a férjem, volt egy kis másfél szobás lakásom itt. Azt adtuk el, és vettük a telket. Amíg az építkezés folyt, Római fürdőn laktunk. Ez két év volt. Szerettem ott is lakni, de ez ami itt van, nekem ez az igazi paradicsom! A ház lakható, de még azért van rajta munka bőven! A férjem hétvégenként csinálja. A kert rendbetétele most tavasszal kezdődik. Kerítés építés és minden, mi szem-szájnak ingere..... Jövő nyáron itt gyerekparadicsom nyílik.... homokozót, kerti játszót épít a férjem a manóknak.
Szóval csajok! Jövő nyáron jöhettek a gyerkőcökkel! Lesz bogrács és grill a kertben, a gyerekeknek meg játékok..... már alig várom!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

mandala! Most aztán nagyon irigy lettem. Eddig is szerettem azt a környéket. Várom a fotókat. És köszi a meghívást.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Itt minden rendben, mindenki meggyógyult, még az időjárás is!

Mandala!

Olvastalak az autós topikban. Nekünk is szóba jött a Logan, nem mert felvet minket a pénz, hanem mert cégautónak akarják. Még csak nézegetni volt a párom.

Ha jó játszóteret akartok és nem elég kreatív a csapat, akkor tudok egy címet, ahol a fémalkatrészeket és a terveket lehet megvenni. Utána már könnyű a helyzet. Mi is ott vettük meg és szerintem nagyon jó lett. Bocs Bebi! Nem akartam a szívedet fájdítani. :oops:

Mivel szóba került korábban, leírom amit már akkor is gondoltam, de ma újra megbizonyosodtam róla:

Nem sokszor vettem eddig ruhát kínai piacon, mert nem gondolom, hogy olcsóbb, mint más átlagos boltokban. Ma azonban megkísértett a kisördög és mivel a múltkor 1200-ért drágának találtam egy 80-as mellényt egy boltban, a piacon megnéztem hátha van. VOLT! 2000 ft-ért és ami a másik különbség, hogy rondább és rosszabbul megvarrt. Pedig mind a kettő kínai. Persze "kendő-sapka" az volt 1200-ért! :lol:

Szóval én ezt a kínairól öltözködünk mert szegények vagyunk dumát elég buta észjátszós dolognak tartom, mert eddig még mindig oda lyukadtam ki, hogy rendes boltban annyiért v. olcsóbban jobbat lehet kapni, vagy kotorászni. (Bár már az is drágább sok olyan boltnál, ahova magyar varrónők varrogatják a kicsit sem ronda ruhákat.) Ja és én fiú ruhát 3 éves kor felett már nem tudtam kotorászni, gondolom más fiai is addig nyúzzák, míg el nem szakad. Viszont lányruhákat eddig nagyon sokat láttam remélem nem tűnnek el, most hogy kellenének!!!! :twisted:

Jó napozást!i
iloly
 
 


Iloly: a ruha-témához azért nem tudok hozzászólni igazán, mert el vagyok kényeztetve.... anyósom varrónő... mindent elkészít amit csak megálmodok, legyen az télikabát vagy kisbugyi.... szóval nem igen veszek ruhákat, még magunknak sem, nemhogy a gyerkőcöknek. Meg aztán a harmadik is az első baba kisruháit hordja..... persze mindig kap egy-egy újat, de elég jól bírják még a régiek...
A címet amit említettél örömmel várom! Köszönet érte, nagyon jól fog jönni! :) Nem is hallottam arról, hogy ilyen cég is van.... Nagyszerű! Ha priviben rám dobnád, megköszönném! :)

Bebi: kérésedre, álljon itt egy tavaszváró.....
néhány napja fotóztam, bár akár ma is készülhetett volna.... szinte minden napos látvány szerencsére..... ha kinézek az ablakon (a számítógép előtt ülve), pont ezt látom.....
Remélem Ti is látjátok a bestiákat..... egy pár! Egy szürke és egy vörös mókus..... :) :) :) :)
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok ha nem gond.
Nekem 3 gyerekem van Bettina 8 éves, Norbi 6 éves lesz áprilisban, Réka pedig most volt 3 éves. A legnagyobb gyerekem másodikos, a középső pedig szeptemberben kezdi az iskolát, Réka pedig az ovit. Mi Szigethalmon lakunk, 2002-ben költöztünk ide, sajnos itt sem munka lehetőség, sem ovoda, sem bölcsöde nincs. Mi Pestre hordjuk be a gyerekeket, reggel a párom viszi őket, délután pedig én megyek értük. Ez mindenképpen két kocsit igényel. Sajnos mi is megkaptuk már hogy minek a 3 gyerek, biztos csak becsúszott, hogy birom stb... Hát nálunk is mind 3 tervezett gyerek volt, és még mellettük tanulok is az egészségügyi főiskolán, nagyon szeretem őket, bár azt nem mondom hogy néha nem idegesítenek fel. Réka lányom nagyon eleven és egyedül egy percre sem lehet hagyni, mert tuti hogy valami rosszban sántikál.
A suliból nekem még egy évem van, és aztán pihi van. Bár épp most jelentette be a barinőm hogy jön náluk is a 3. meg a környezetemben is sok kismama van, és egyre jobban vágyodom a 4.-re:) Párommal már beszéltem is erről a dologról, és egy éjszakai töprengés után azt mondta hogy ok.

Azért még nálam nem 100- as a dolog, mert most úgy érzem hogy milyen jó hogy kitudunk mozdulni itthonról, akár kettesben is.
De azt hiszem nem fogok sokat töprengeni rajta. Még anyuéknak nem mondtam mert tuti ki térnek a hitükből. Én rájuk tudok csak számítani mert anyósom olyan mintha nem is lenne. Van egy baby sitter aki hetente jön hozzánk, akkor kitudunk egy pár órára mozdulni a párommal.

Hát most ennyi jutott hírtelen az eszembe.
Gratulálok minden kismamának.

Gabi
lieglgabi
 
 


Lieglgabi: Üdv köztünk!
Na, azért örülök, hogy szép számmal megjelenünk mi nagycsaládosok is itt, a fórumon....

Hát, Neked se könnyű.... mennyit autózol naponta? Én is kocsival járok az oviba Danusért (jövőre már Encsiért is), párom reggel viszi, du én hozom. Nálunk az a könnyebbség, hogy csupán néhány km autózás után elérem az ovit. Télen azonban nem szeretem, mert le kell mennem a hegyről... az még csak hagyján... de aztán fel is kell jönni..... Párom aranyos volt, amikor a nagy hóban kérdeztem, hogy van-e vm. jótanácsa a számomra atekintetben, hogy ne csússzak le az útról..... azt mondta: kerüld szívem az emelkedőket.... Kép

Minden elismerésem! Még fősulira is jársz! Az igen! Ezt nem tudom hogy csinálod, de le a kalappal! :)

Figyu! Az, hogy mit szólnak a szüleid, annyira ne érdekeljen! Mondom én, aki azért paráztam a legjobban, hogy anyukáméknak ezt hogy fogom elmondani!!! Mintha legalábbis leányanya lennék és csak úgy megesett volna.... 16 évesen..... Végülis az a lényeg, hogy a párommal mit gondolunk erről a dologról, nem a szüleinknek szüljük a gyereket. Ettől függetlenül totál átérzem a dolgot! Nálunk végül szerencsésen megoldódott. Én elmondtam anyunak, ő maximálisan jól fogadta, még én is meglepődtem.... aztán szépen "elpletykálta" mindenkinek..... :)
A férjem örült, hogy jön a negyedik, én már kevésbé. Nálunk szó volt róla, hogy három gyerkőcöt szeretnénk, de a negyedik kicsit megviselt... Most már örülök, hogy így alakult... ettől függetlenül itt befejezem a babaprojektet! Négy babó épp elég!

Nekem az fáj a legjobban, hogy nem nagyon mehetek sehova a gyereksereg nélkül... ez persze a párom hibája is, mert nem törekszik a kettesben csavarogjunk-ra.... Pedig úgy igényelném néha.... Aztán augusztustól ismét kényszerpihi... a cicit nem hagyhatom itthon.....
Kicsit már élvezném a szabadságot... dehát, három gyereket nem könnyű a nagymamákra bízni sem.... fárasztó már nekik. Anyósom nem tolong a gyerekekért... csak ha én (vagy az apjuk) is megy velük, mert Neki kényelmesebb, ha nem ő rohangál a gyerekek után.... Szegény anyukám "mentsít" ha van lehetősége.... a gyerkőcök amúgy is szívesebben vannak nála, mintsem anyósomnál. Ő ugyanis térden csúszik Velük a fűben, pancsol velük a medencében, szóval játszik és foglalkozik velük..... és a gyerek megérzi hol jobb Neki....

Nos, hirtelenjében ennyi. Mégegyszer üdv köztünk!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok


Naponta oda vissza összesen 1 órát autózok, tehát kb fél 5-re érek haza a gyerekekkel.Hát lehet ha nem kezdtem volna el a fősulit akkor már becsavarodtam volna, de úgy gondoltam hogy ezt muszáj megcsinálnom, persze most meg a mostani eü helyzetet nézve nem tudok elhelyzkedni.

Gondolom én anyukám is beletörődne, ha jönne a negyedik, de eddig még nem mertem említeni neki, gondolom nem is fogom, majd csak ha esetleg a pocakomban lesz majd.
Nálunk se nagyon lehet számítani anyósomra, anyu segít rengeteget, meg a nővérem, de vele kölcsönös, mert nyáron viszont az ő fia van velem.

Szóval az a helyzet hogy kb 1 hete beadtam az önéletrajzomat egy háziorvosi rendelőbe, és legnagyobb meglepetésemre tegnap délután visszahívtak, és elég jónak tűnik a 3 gyerek mellett azt hiszem ezt megtudnám oldani. Már ha felvennének, eddig sajna mindenhol azt mondták hogy a főiskola nem kell nekik, na meg a 3 gyerek..... gondolom ismerős nektek is. Itt meg ez nem volt gond, majd holnap kiderül az interjún hogy hogy döntenek, ha esetleg mellettem akkor a babaprojekt tolódik 1-2 évvel későbbre, de azt hiszem mindenképpen bevállalok még egyet. Ha meg nem vesznek fel akkor lehet róla szó előbb is, csak előbb biztosra akarom tudni azt is hogy a házat kitudjuk e bővíteni, mert csak úgy nyomorogni nem akarok, két szobával kellene bővíteni, hogy kényelmesen mindenki elférjen.


Hát most ennyit tudtam írni, jövök ahogy tudok.

puszi mindenkinek

Gabi
lieglgabi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: