Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.Hát újra kell írnom amit 5-perce leírtam valahova elszált.Tegnap voltunk dokinál.Hát vizsgálat nem volt,mert a drága 3/4 9-kor elment egy 20-peces műtétre aztán 1/210-kor szoltak,hogy 1-ig visza se jön.Nem örültem neki,mert szerettem volna ha megnéz,de így csak az uh-maradt.Minden oké fel is vettük megint kazira tök jó.Elmutogatott megint mindent pont telibe lehetett látni megint a kis arcoskáját.Csak hát mondta adoki,hogy mostmár lassan el kéne kezdeni elfordulni úgy,hogy a kis fejecskéje legyen a hólyagomnál,mert most egy szép farfekvésese baba.Medencétől medencéig ki van terülve a kis teste meg telibe rajt van a hólyagomon.Úgyhogy most minden nap meg kell vele beszélnem,hogy lassan forduljon át úgy ahogy kell,mert én farfekvésesen nem szeretném és nem is akarom megszűlni.Hát csak ennyi volt tegnap.

Pkagi.Én is mint a többiek nagyon szurkolok neked,hogy minnél előbb sikerüljön a baba,mert csudi jó érzés.
Vendég
 


Hello.Van valakinek olyan táblázata amin meg tudja nekem nézni,hogy mennyi a babám súlya meg,hogy hány
cmm?
Itt vannak az értékek.BPD:72mm TUQ:68mm
Előre is köszi
Valahol multkor láttam egy ilyet,de most meg nem találom.
Vendég
 


Gabócacica!
Sajnos nem tudok ebben segíteni!A dokid nem mondja ha kérdezed?Van egy pár módszer,amivel lehet,hogy meglehet fordítani a babát.Ha a zsebedbe teszel kis csörgő bigyókat,állítólag kiváncsi lesz és megfordul.De ha erős fényt irányítasz a hasad aljára,mondjuk elemlámpával az is hozhat kedvező eredményt.És ha mindezekhez még háton fekve alápárnázod a fenekedet több helye is lesz a forduláshoz.Még nem próbáltam,de olvastam,hogy van akiknél ezek beválltak.Egy-egy próbát megérnek.
Lili!

Köszönöm,jól vagyunk,csak megint rosszul alszom.De így legalább olvasok,amire egyébként nincs időm.
21-én megyek laborra,23-án meg CTG-re.Akkor már remélem lesz ultrahang is.
Vigyázzatok magatokra!!!
Aranka
ari3
 
 

 
 

Köszi a tippeket.Valamelyiket majd kipróbálom.Remélem beválik.Most minden nap többször mondogatom neki,hogy forduljon meg anya szomorú lessz ha nem.Tegnap este sokat mocorgott meg apuka beszélt hozzá úgyhogy talán sikerül.

A rossz alvás nekem is ismerős én évek óta nem alszom át az éjszakát,de olvastam,hogy lefekvés előtt meg kell inni egy pohár la
ngyos tejet és az segít.Én nálam mondjuk ez sem vált be,de azért próbáld ki neked hátha bejön.

Most megyek,mert be kell mennem a városba.Sziasztok Gabócacica
Vendég
 


Szia Gabócacica!
Az nagyon sokat számít,ha kontaktust teremtesz a babáddal.Én állítom,hogy azért is sikerűlt olyan könnyen szűlnöm mindkét gyermekemet,mert megbeszéltem velük,hogy segítünk egymásnak.Azt is szerették,ha énekeltem nekik.
Alvással kapcsolatban annyit,hogy a kisfiam születése óta,majdnem 2 éve nem alszom ki magam,de azt hiszem az ember hihetetlen energiákat tud felfedezni magában,ha kell.A langyos tejet én is próbáltam,de nem vállt be.Az jó,ha éjfél után fekszem le,mert addigra annyira elfáradok,hogy akár 3-4 órát is tudok aludni egyhuzamban.Csak nem mindig bírok addig ébren maradni és akkor nagyon hamar felébredek.
Te miért nem tudsz aludni?

Szia

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!

Újra itt! Látom gyarapodott a csapat! Szia Gabócacica! Kép Fiú vagy lány babátok van, lehet tudni? Mikorra várható a szülés? Merrefelé laktok? Mesélj magadról!

Pkagi! Remélem hamarosan jó híreket hallunk! Örülök, hogy minden ok volt! Kép

Lili! Te igazi terheskönyves kismama!!! Kép Olvastam, hogy aggódtál apuci miatt. Egyetértek a lányokkal, hidd el, hogy nagyon szeret titeket, a pénzes dolog is pont annak a jele, a legjobbat akarja azoknak, akik számára a legfontosabbak! Kép
A gyerekeim között kereken 3 év van, októberiek mindketten.

Hamarosan jövök a születéstörténeteimmel, most lesz pár pihis napom, megírom végre! Kép

Ennyi vidám pocis között már én sem várhatok sokáig! Kép Kép Kép
zichy
 
 


Szia Aranka.Én is szoktam a babuval minden nap többször is beszélni csak az a gond,hogy nem mindíg fogad szót úgy mint az apukája.Ma este elkezdem kipróbálni a lámpás trükköt hátha beválik és megfordul a pinduri.
Aludni miért nem tudok!Talán még gyerekkoromra lehetne visszavezetni ahogy a "pszichiáter"
mondaná,mert már akkor is nagyon rossz alvó voltam és ahogy idősöttem annál rosszabb lett.Altatót meg még 26-évesen nem akarok bevenni.Én is kínozni szoktam magam,hogy minnél később fekszem le és akkor én is talán tudok aludni egy-két órát egyhuzamba.Átlag 3x szoktam felébredni,de ez lehet 4x-5x is.Ez még nem is lenne olya nagy probléma ha pár pec alatt vissza tudnék aludni.Van,hogy 2-órába telik míg nagy nehezen vissza alszom.És ez nem is hiszem,hogy javulna.Úgyhogy a 3-órás etetésnél éjszaka nem lessz gond felkelnem.
Vendég
 


Szia Zichy.Nálunk a babu kisfiú lessz apuka legnagyobb örömére és június 1-re vagyunk kiírva.
Én Nagykanizsán élek immáron 5-éve.Sopronból költöztem ide,mert a párom idevalósi és 5-éve úgy döntöttünk,hogy mivel itt anyósómnak a hegyen van egy háza amit csak át kellett alakítani így ide jöttünk.Szép helyen van távol a várostól csak ilyenkor télen rossz egy kicsit a közlekedés szempontjából,mert mi pont a hegynek a tetején lakunk.Úgyhogy ababánk jó levegőbe születik 2-kutya mellé.
És ti mire vagytok kiírva és mitek lessz?
Vendég
 


Első szülés és terhesség minden percét élvetztem,. Most is, csak most kicsit rosszabb mint előzőnél. Rosszullétek elmúltak máér szerencsére így aa jó oldalát nézem a dolgoknak. Most én a améhlepényemhez beszélek, hogy feljebb húzodjon, mert most nincs a legjobb helyen. lányom kissé nehezen érti meg., hogy most anya ez miatt kevesebbet veszi fel.Sajnos itt olvastam elég ijesztő példákat is, így próbálok nagyon vigyázni magamra.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


na előző meg elszállt mert nem figyeltem. Szóval, én is kanizsai vagyok van egy majdnem egyéves lányom Dominika Csenge a neve. Birolilit ha jól sejtem nlc-ről ismerem. Oldalt gabócacica ajánlotta, akinek fia az én lányom unokatesója.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Alvás nekem sem az erős oldalam, életemben egyszer aludtam 12 órát egyban az államvizsgám után. Így az északai ébredések kevésbé viseltek meg engem is. Lányom tőlem örökölte alvási szokásait, már hajnalban első napfénynél kukorékol.
Pkagi szorítok neked.
Valamelyikőtők írta, hogy felújít, lehet, hogy tanácsért majd fordulnék hozzá.
Orsi

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Orsi, Gabi, akkor ti rokonok vagytok? És egyszerre kismamák? De jó nektek! A jó levegő nagyon nagy előny, szerintem,abban nálunk sincs hiány. Én most (még) nem vagyok kismama, de van már egy ötéves kisfiam és egy kétéves kislányom és a közeljövőre tervezzük a kistestvért. Kép Nagyon gyerekpártiak vagyunk,várom már, hogy három gyerkő legyen idehaza. Meg már kezd hiányozni a finom, puha kisbaba, akit lehet simogatni, puszilgatni, mert a gyerekeim már olyan "nagyok"... Kép
zichy
 
 


igen rokonok 0000pá00r0jaink révén, én is imádok babázni mi is hármat szeretnénk

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok.Igen mi rokonok vagyunk igaz még hivatalosan nem,mert mi még nem házasodtunk össze.De ez csak formalítás.A picurka Domicsenge és az én kisfiam között kb.1év 3hónap lessz a Domi tesója meg az én picurom között már csak kb.3-4hónap.Tök

jó.Majd tudunk csináli bababulit.


Pkagi.Így,hogy már ennyien drukkolunk nektek kénytelen lessz most már az a babu megfoganni.
Vendég
 


rendezünk majd babadizsit. perzse Domikának kicsit roosszabb lesz, hisz ő a nagy, de szerintem majd élvezni fogja.
Pkagi+++++++++++++++++++ szorítunk

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Orsi, Gabi!
Közel is laktok egymáshoz? Gyakran összejártok? Nagyon ari egy bababuli! Nekünk nagy a családunk, de itt helyben, a család fiataljai nem nagyon akarnak még babázni. Beérik a mieinkkel. Kép Lányok! Nincsenek fotóitok? OLyan üres a profilotok! Meg mi itt a topikban elmesélgettük már a megismerkedés-sztorinkat a párjainkkal. Van kedvetek mesélni? Kép

Jut eszembe! Lili! Te még jössz egy csodaszép esküvői beszámolóval! Kép

Ilyenkor a legjobb csupa szép és kellemes dolgokról gondolkozni, úgyhogy hajrá! Halljuk a beszámolókat! Kép
zichy
 
 


sziasztok!
tettem fel egy pár képet, dominika2004.03.25 a címe az albumnak, ott meg tudod nézni lánykámat. El is pityeregtem amagam, hogy milyen szélp lányom van. megyek és óvatosan megsimizem, nehogy felébresszem.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Itt egy kép a kis Leventéről:<!--attachment: Levi2-198396.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*245.2*Levi*Levi2%2ebmp --><center><pre>
KépLevi
Levi2.bmp (245.2 k)</pre></center><!--/attachment-->
Vendég
 


Szia Zichy.Kb.10-15 percre lakunk egymástól ha kocsival vagy busszal megyek be a városba.Mikor megszületett a Domi akkor kicsit vissza csappant a látogatás,de most újra többet találkozunk.Ami persze jó.
Akkor elmesélem hogyan ismerkedtünk meg a párommal.
Kicsit már késő van,de még nem vagyok álmos.
Én 5-éve élek Kanizsán.Sopronból költöztem ide a párommal aki Kanizsai.Ő ott dolgozott Sopronba én meg a Billába.Reggelente a haverjával bejártak vásárolni"akinek a barátnője ott dolgozott az ő révén ismerkedtünk meg,ők is Kanizsaiak"és egyszercsak egyik reggel megakadt rajta a szemem mikor egyedül jött be reggel.Addig nem is vettem észre,de akkor reggel valami történt.Aztán kiderülit,hogy ő is kinézett már magának és meglett a közös randi,elmentünk biliárdozni és a többi már jött magától.Majd 3-hónap ismeretség után összeköltöztünk.Eltelt 2-év és megkérdezte,hogy haza költöznék-e vele Kanizsára.Én meg egyből igent mondtam anyukámék nagy bánatára.Ez az egész a kisöcsémet viselte meg a legjpobban,mer akkor ő még csak 4-éves volt.Azóta minden évbe lent van nálunk többször is,de ha el kell válnunk még mindíg nagyon megviseli.Pedig már 8,5-éves.De reméljük anyukámmal,hogy lassan kinövi ezt a szoros kötődést hozzám,mert amikor haza megyek egykét napra és eltelik az idő,hogy el kell jönnöm legtöbbször sírva fakad és anyuék 2-napig nem bírnak vele amíg le nem nyugszik.
Amikor megtudta,hogy babát várok sírvafakadt,hogy milyen fiatalon lessz nagybácsi.A drága.Úgy imádom.Az egész családomból ő hiányzik a legjobban.De most nagy az öröm,mert jön hozzánk a húsvéti szünetbe.
Hála isten könnyen be tudtam illeszkedni a munkahelyemen is.A várossal csak annyi bajom van,hogy nincs egy normális hely ahova el lehet menni.Pl. biliárdszalon,bowlingpálya.Remélem jól írtam.Úgyhogy március 24-én lessz 7-éve,hogy egymást boldogítjuk apával hál isten még mindíg teljes összhangba,harmóniába és még ami kell.
Na most írtam egy szép kis esti mesét nektek így 22:48-körül.
A baba képe nem lett az igazi,mert a párom mozgó képről fényképezte ki.Itt voltunk 23-hetesek.
Pkagi:::::::::::hajrá
Jóéjt mindenkinek.
Vendég
 


Szia Gabi!

Hát ez tök jó volt! Kép Az öcsid csuda aranyos lehet! Mi Sopronban ill. Ausztriában voltunk nászúton, fantasztikusan jó volt, azóta is vágyunk vissza, mert annyira jól éreztük magunkat. Én már voltam többször is ott, szép, hangulatos város,és itt, a környékbeliekkel össze sem hasonlítható. Nagykanizsát egyáltalán nem ismerem, azért nem semmi, hogy így belevágtál az ismeretlenbe! Kép Az Apa mit szól a picijéhez?

Most megnézem a képeiteket...
zichy
 
 


Lányok!

Nagyon jók a képek! Kép Leventét is elég jól ki lehet venni.
zichy
 
 


Szia Zichy.Igen nagyon szép város.Néha nagyon vágyódom is vissza.Ha haza megyek mindíg csak ámulok,hogy megint mennyi mindent építettek,felujítottak.De hát én már ide tartozom.
Apa el van ájulva a kisfiától.Főleg amikor megtudta,hogy fia lessz.Én lányt szerettem volna a név már meg is volt.Fiú néven egyáltalán nem is gondolkodtam.Még mondtam is a munkahelyemen a lányoknak,hogy mivel fiúnéven nem is gondolkodom tuti az lessz.És bejött.De majd a második lány lessz.
Te merre fele laksz?
Vendég
 


Sziasztok!
Gabi!Jó nagy korkülönbség van közted és az öcséd közt.Azén nagylányom és a kislányom között is 14 év korkülönbség lesz.

Ma egy jó nagyot sétáltunk.Szentendrére mentünk a Duna partra.Gergő jól el is fáradt,de én is.Remélem most így legalább aludni is tudok.
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Lányok Kép
Köszi a sok drukkot tőletek. 21.-én lesz eredményem. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szisztok!
Ari.Köztünk is 17,5-év van talán ezért is kötődik hozzám annyira.Bár érdekes,mert a bátyámhoz annyira nem pedig ő még Sopronba lakik.Ő az én kis féltestvérkém hivatalosan,de ezt soha nem hangoztattuk a kis tökmagomnak.

Én is elvoltam tegnap egyett a csónakázótó fele mentem a buszra olyan szép idő volt.Imádom.Ilyenkor még az ember hangulata is más.Mire odaértem a boszhoz már én is elfáradtam meg egy picit be is keményedett a hasam.Nem tudom mitől,mert a derekam sem fájt annyira meg a hasam sem.Valami nem tetszett neki.

Pkagi.Nem tesz semmit,hogy ennyire drukkolunk neked.Ez a legkevesebb ha már máshogy nem tudunk segíteni.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Nagyon örülök, hogy ennyien gyarapítjuk azon kismamák számát, akik örömmel várják a babucit!
Kép Kép Kép
Üdvözlünk Domicsenge! Tényleg találkoztunk már az nlc-n. Oda is szoktál még írni? Én állandó résztvevője vagyok, de most sokáig csak olvasója leszek. Kép Megyek hospitálni Suliba kb.4hétre és nem tudok internetezni. Kép Pedig nagyon hiányzik. Most hétvégén is miden bajom volt, hogy nem tudtam internetezni. Látom jól le is maradtam. Kép Nagyon sokat írtatok.

Gabócacica, mi lesz a kisbaba neve, hogy most már tudjátok, hogy fiú lesz? Visszaolvastam, mostmár tudom. Kép Levente. Nagyon szép név. Láttam a fényképet is a picurról. Megfordult a babód a lámpás trükkre? Nagyon tetszett ez a kis kísérlet. Nagyon aranyos. Nekünk is van, csak nem tudom feltenni.
Rossz lehet, hogy nem tudsz aludni. Nekem nincs vele semmi bajom, csak reggel már 6órakor fent vagyok. Nem tudok tovább aludni. Milyen gyerekkori dolog miatt nem tudsz aludni? Ha megkérdezhetem?

Zichy, milyen esküvői sztorival tartozom? Ígértem ilyet? .... Kép Ha igen, szívesen leírom, bár nagyon sok borús oldala volt, sajnos.... A napnak nem, csak az előtte lévő egy hétnek.

Szia Ari, remélem minden a legnagyobb rendben van Veletek!

Pkagi! Tényleg sikerülnie kell ennek a kis csöppségnek, ha már ennyien szorítunk Neked. Kép Kép


Vigyázzatok magatokra és írjatok!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Birolili.
4-napja kezdtem el a lámpázást esténként,de nem még nem igen reagál rá.Sokat mocorog,de valahogy nem akar még befordulni.A párom teljesen ki van akadva,hogy mért parázok,hogy még van 10-hetünk és még megfordulhat.De ő könnyen beszél.Nem benne van a poronty.
A rossz alvás talán csecsemő koromtól kísérhet idáig,mert már akkor sem aludtam jól sokat voltam fent.Az oviba is nagyon rossz alvó voltam és ez csak rosszabb lett.Ez ellen nem tudok semmit tenni.Vagyis tudnék altatóval amit még nem igazán szeretnék elkezdeni.
Titeket is megkavar a front?Engem nagyon.Ma is olyan kómás vagyok vagy lehet,hogy csak hozzá kell szokni a meleg levegőhöz,mert a picurom is lustább lett 2-napja.
Na most elköszönök.Mindenkinek jó tévézést.
Vendég
 


Szia!
Engem nagyon megkavar a front. Fáj a fejem tompán, erre nem szeretnék még gyógyszert bevenni és nyűgös vagyok. Biztos az idő.
Sajnálom, hogy nem vagy jó alvó.
Ha még van 10heted, akkor meg még megfordulhat a babóci, nem?

Jó éjt mindenkinek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


szia Lili!
de kár hogy négy hétig mnem tudunk beszélni. Azért ha valami van majd írj. Sok sikert tanításhoz.
Rám nem hat a front most szerencsére.
Pkagi szorítok, és várjuk fejleményeket.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


SziasztokKép
Olvasgatlak ám benneteketKép
Szeretnélek megkérni titeket írjátok le nekem a tehességetek első tüneteit. KösziKép

GabócacicaKép
10 hét hú az már mindjárt itt van. Lámpázgassál csak hátha befordul.

LiliKép
Ez az internet nélküli dolog ismerős nekem is. Azt hiszem függők lettünk Kép

Ari Kép
Neked sem sok van már hátraKép Hogy álltok? Kép

Domicsenge Kép
Üdv.Kép Te hanyadik hónapban vagy?

Nálam minden oké. Az inszemináció után egy napig fel voltam fúvódva, de ez teljesen természetes. Most egy kicsit szúrkál a pocikám.Kép Várom már a 21.-ei vérvételt, de nem élem bele magam semmibe, nehogy nagyot koppanjak. Kép Azért a pozitív hozzáállás megvan. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szia pkagi!

Az én érzéseim: dec.25körül fogant a baba, szilveszterkor nem éreztem még semmit, bár estére felfújódtam, nem is gondoltam, hogy miért... Jan.12-én volt egy kemény vizsgám és szétizgultam magam, arra fogtam, hogy nem akart megjönni. Általában késni szokott, ha vizsgázom. Nem is gondoltam még mindig semmire sem. Kép (Pedig már 4hetes kismama voltam akkor) Ez a vizsga szerdán volt, aztán elmentem vizsga előtti kedden kondizni, jól megmozgattam magam, nagyon jól esett, majd csütörtökön is és azt már nem bírtam. Nem bírtam el a súlyokat, fáradt voltam, álmos, nyűgös... a fejem is olyan kótyagos volt. Nem is erőltettem a súlyokat, akkor már elkezdtem gondolkodni, hogy már 4napja nem jött meg, feszül a mellem is nem bírok kondizni, ami nálam nagy szó volt, mert mindig, heti4x jártam, a csajok irigykedtek, hogy van ennyi energiám, kitartásom hozzá.... Tehát az sem ment, fel is adtam, éreztem, hogy nem valami múló dolog. A fejem is egyre jobban fájt, de nem mertem valamiért gyógyszert bevenni. Mostmár utólag tudom, hogy jobb is. Kép
Tehát pénteken megvettem az első tesztet. Férjem mondogatta, hogy nem lehetsz terhes, csak majd megjön. Szombaton reggel pedig megcsináltam, izzadt a kezem, nagyon izgultam... Kép Látom, hogy két csík.... Kép Férjem fekszik az ágyban, kérdezi, na???? Én: úgy néz ki, hogy igen!!! Annyira boldog volt, ölelt, puszilt, nagyon édes volt. Imádom. Megmutattam neki a tesztet, és ő is látta. Azon a hétvégén még két tesztet megcsináltam. A sógornőm 2éve lejárt tesztje is sötét két csíkos lett. Tehát biztos voltam benne. Szombaton felhívtam az orvosomat, hogy adjon hétfőre időpontot, fontos! Hétfőn mentem a dokihoz, aki megállapította, hogy ez abizony az, ott van. Kiderült, hogy már5hetesek voltunk. Nagyon meghatódtam, hihetetlen érzés volt. Majdnem sírtam is. Ő a miénk? A mi kicsink? Kaptunk róla uh képet, mindenkinek agyonmutogattuk. Kép Szülők is majd elájultak, olyan boldogok voltak.
Férjemmel is ízlelgettük a szavakat: anya, apa. Elhiszed? Kérdeztük egymást. Kellett 7hét, hogy felfogjuk mi is történik. Most már 13+1 vagyunk és igazi kis baba formája van. Kép Ő már biztosan a miénk.
Ez a mi történetünk, nagyon boldogok vagyunk még mindig és azok is leszünk remélem mindig.


Puszilok mindenkit, este azért be fogok nézni mindig hozzátok. Kép Kép

Vigyázz magadra pkagi, Ari, domicsenge, zichy, gabócacica!!!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Pkagi.Én is elmesélem a mi kis történetünket.
Nálunk a babu augusztus 25-én fogant meg.ÉN ha jól emlékszem szeptember vége fele mentem szabira és akkor már 3-napot késett.Valamit éreztem,mert 2-napon keresztül nyaggattam a párom fürdés után,hogy szerintem nőttek a ciciim.Már a tapintása is olyan fura volt.Ő persze mondta,hogy nem.Aztán másnap már kicsit rosszul voltam és úgy döntöttem,hogy elmegyek tesztet venni.Kicsit féltem megcsinálni,mert a 10-hónapos próbálkozás alatt többször is csináltam,de mindíg negatív lett.Aztán megcsináltam közben a szívem a helyéről majd kiugrott és amikor pár másodperc múlva megjelent a két csík sírva fakadtam,hogy végre sikerült.Este mutattam apának és teljesen ki volt fordulva magából.Persze az örömtől.Aztán másnap mentem a dokimhoz két tesztel,mert kettőt csináltam bizti ami bizti csinált egy hüvelyi uh-t és akkor voltam 4-hetes terhes.Én attól kezdve nem dolgozom,mert így is nehézkesen jött össze és nem szerettünk volna kockáztatni.És
pont ma vagyunk 29-hetesek.
Remélem,hogy a lámpázással lassan erőt vesz magán és megfordul,mert akár mennyire is félek a szüléstől természetesen szeretném megszűlni.
Hát a mi kis történetünk ennyi.Azóta is boldogság mámorban úszunk.
Jó lenne ha már te is át tudnád érezni ezt a csoda érzést.Reméljük minnél hamarabb.Várjuk a beszámolód a doki látogatása után.
Vendég
 


Tőlem is sokan kérdezték, hogy ha összejön a baba dolgozok e majd. Ugye mi már 3. évbe léptünk bele, hogy szeretnénk.
Én szeretnék dolgozni, ha a babó is engedi. Nem szeretnék otthon maradni. Tudom ahány ember annyiféleképpen látja ezt.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok
Pkagi!
Én mindhárom ill.négy terhességem kezdetét úgy vettem észre,hogy nagyon erős hányingerem volt.
A legelső nagyon nagy meglepetés volt,nem is voltam még felkészűlve rá.Sajnos mire beleéltem magam elveszítettem őt.A másodikat nagyon akartam,szinte rögtön tudtam,hogy jön.A harmadikat megint csak rettenetesen szerettem volna,mégis meglepett,hogy ilyen gyorsan sikerűlt.A negyediknél,mivel nem szedtem semmit,szoptattam,és vérzésem sem volt,ismét meglepetés ért.Mert szerettük volna,de nem is gondoltuk,hogy ennyi minden ellenére megfogant.
Dolgozni,mindegyikkel majdnem végig dolgoztam,csak most vagyok GYED-en.Én sem tudtam volna itthon űlni és csak várrni.
Én is csináltam az utolsónál három teszte,el is tettem őket.
Biztos vagyok benne,hogy amennyire akarjátok ezt a babát sikerűlni is fog.
Csak vigyázz nagyon magadra.Most a legkönnyebb megfázni és az sem tesz jót az első időkben.
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki ok! Kép

Lili! A hospitálás tök jó, addig is gyerekek között vagy! (Én tanárképzőre "járok", Egerbe, de úgy néz ki, a szakjaimat le kell adnom, mert megszűnt a pesti képzés, és a gyerkők mellett nem tudok minden hétvégét Egerben tölteni.. Kép )
Még régebben leírtad a lánykérést, és azt hiszem utána beszéltük, hogy lesz beszámoló az esküvőről is. Kép Ha van szomorú része, inkább ne írjad (az nekem sem volt kellemes, tudod), gondolj csak vidám dolgokra! Kép

Pkagi! Az én gyerkőim január végén fogantak, és rá 3-4 hétre tapasztaltam az első jeleket. Legelőször, hogy nagyon feszültek a melleim (ez már a várható menstruáció tájékán érezhető volt). De csak a kisfiamnál! Aztán nagyon érzékeny voltam a szagokra,kívántam a friss levegőt, úgyhogy február végétől már nyitott ablaknál aludtunk!!! Illatszereket csak mértékkel bírtam használni, a kislányomnál a mosószerektől, öblítőtől öklendeztem.Kb. 5 hetesen kezdődött az émelygés. A 6-7.héttől majdnem egy hónapig pedig állandóan aludtam volna (a kisfiammal). Utána pár nap alatt helyreálltam, ettem rendesen, érdekes módon a kisfiammal inkább a rendes kajákat szerettem,zöldség, gyümölcs kilószám,minden egyéb normál adagban. A kislányommal az émelygés átment hányásba, napszaktól függetlenül, szinte semmi normális nem maradt meg bennem és nyár elejéig eltartott. Enni csak azt bírtam amit megkívántam, az is inkább süti, édesség, jégkrém (dobozszámra!),pizza formájában.Néha a friss ebéd is jólesett. Kép Fél év alatt fogytam is 10 kilót, még jó, hogy volt miből. Kép Ami mindkét alkalommal dominált, hogy kellett a friss levegő, és az első hetekben mellőznöm kellett a tejivást. Egyébként , főleg a kisfiammal, tele voltam energiával, jóval több munkát bírtam végezni, mint egyébként, rendkívül mozgékony voltam.Én a kisfiammal a szülés előtti hétig dolgoztam, közben tataroztunk is. Kép
Gondolom, azért ez alkati dolog is, és persze a kisbabától is nagyban függ. Sem a pihit, sem a munkát nem szabad erőltetni, ami jólesik, azt érdemes tenni. Én azt tartottam szem előtt, hogy a szülés és a kismamaság is természetes (!!!)állapot. A női testbe ez alapjáraton be van kalkulálva. Kép Úgyhogy én nem nagyon fújtam fel a dolgokat, próbáltam úgy élni, mint eddig, csak jóval boldogabban, mert egy kis emberke mindig velem volt. Kép

A kisbaba fekvése miatt nem kell izgulni, általában a szülés előtt 2-3 héttel beáll a baba feje a medencébe. Ez egyértelműen érezhető, kicsit lejjebb ereszkedik a poci és nehezebb lesz, könnyebben fárad az ember. Nem kell izgulni, erőltetni a dolgot, mert azt érezheti a baba. Nem vagyok egy elvont alkat, de én mindkét babámat emberszámba vettem a pociban, tudtam, hogy megértenek, bíztam bennük, megdicsértem a fejlődésüket, semmi gond nem volt velük, ráadásul egyfajta "közös megegyezéssel" választott napokon születtek. Szerintem, ha érzik a szeretetet, elfogadást, bizalmat, "természetszerűleg" helyesen csinálják a dolgokat.Nálunk ez bejött. Kép (Persze vannak ettől eltérő esetek, de ki tudja mi van a háttérben?)
zichy
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy így élte meg mindenki az azt, amikor tudomást szerzett a babájáról. Boldogok voltunk és vagyunk. Kép Kép

Zichy, én is már most beszélgetek a babóval, minden este küldök neki szeretetet, hogy nőjjön, fejlődjön, mindig mondom neki, hogy apuci is nagyon szeret téged, imádunk mind a ketten. A férjem lefényképezte a telefonnal a babát a videófelvételről és azt szokta nézegetni napközben is minden este mondja, hogy ő a tiéd és az enyém, igaz? Kép Mindig megszeretget ilyenkor bennünket. Annyira édes. Reggel is megpuszilgatja a babát, átbújik hozzám, megkeresi a pocakomat és simogatja. Olyan jó. Kép

Én is úgy gondolom, hogy hiába ilyen picike a babóci, ő mindent érez és tud amit te gondolsz, hiszen össze vagy kötve vele, mindenhogyan.... Kép
Dehát ez fantasztikus!!!!!!
Ti nem így gondoljátok?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


én is beszélgetek vele, Domival is mindig azt tettem. Majd lesz egy kis időm elmesélek mindent. csak most két nagyon zűrös napom van.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Kép Örülök,hogy nálatok is természetes dolog ez a beszélgetés, nem kell magam csodabogárnak éreznem! Kép Egy kedves ismerősöm azt mondta, hogy a kismamák a szeretettől "dagadnak" 9 hónapig! (Tehát, hogy a szeretet növeszti olyan nagyra a pocijukat.) Kép
zichy
 
 


Akkor én biztosan azért híztam már most? Mi naaaaaagyon sok szeretetet kapunk apucitól Kép Kép Kép

Ne érezd magad csodabogárnak Zichy. Különleges vagy,de ez nagyon jó. Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok.Reggel írta egy üzit,de úgy látszik valami miatt nem ment el.Szívem szerint én is dolgoztam volna amíg tudok csak engem a doki nem engedett.A derekammal vannak hosszú éve problémák ami sajnos nem fog elmúlni és ezért nem dolgozhatok.Mi pedig ezért sem szerettünk volna kockáztatni úgyis olyan nehezen jött össze a babóca.A babóval én is sokat szoktam beszélni,zenéthallgatni és ma olvastam is neki 3-mesét ami tetszett neki,mert addig nyugton volt.Most mától mindíg fogok neki mesét is olvasni.Biztos,hogy megérti.
Pl.amikor megtudtuk,hogy babu lessz én nagyon sokáig hasfájós voltam.Ilyenkor a párom mindíg rátette a kezét a pocimra mi mindíg úgy mondtuk,hogy ad neki egy kis energiát mihest rátette a kezét rá 1-percre elmúlt a fájásom.A picurba ez annyira megmaradt,hogy ha én simizem meg vagy ráteszem a kezem a pocóra beindul,de ha apa akkor abba pillanatba megnyukszik.Már most apja fia a pindurom.
olyan jó volt a mai nap egész délután kint voltam a kertebe és élveztem a napsütést.Nagyon jól esett.
Pont most hívott anyukám,hogy mizu van és mesélte,hogy a barátnőjének a lányának már csak 2-hete van hátra és 1-hete fordult meg a babu.Úgyhohy nem is izgatom magam,hogy a milyénk még nem.Majd ha ő úgyérzi megfordul.
Sziasztok Gabocica
Vendég
 


Sziasztok!

Lili! Kép Kép Kép

Gabi! Ne aggódj a munka miatt, most a baba a fontosabb! A simizés nálunk is bejött. Én a munkahelyemen lépcsőztem sokat és azt vettem észre, hogy lefelé menet mindig behúzódott a baba a pocimba, olyan érzés volt, mintha megijedt volna. (Az is igaz, hogy állandóan trappoltam le-föl, elég vadul, az állapotomhoz képest. Kép ) Aztán kipróbáltam a simogatást, ill. lefelé menet egyik kezemmel tartottam a pocit, a másikkal simogattam, ilyenkor nem volt gond, mintha megnyugodott volna a picur. Aztán lassan le is szoktam a rohangálásról, a baba is megbékélt a lépcsőzéssel. Kép Szóval, olyan okosok ezek a kis emberpalánták!!! Szerintem a beszélgetés, olvasás is tuti pozitívan hat rájuk! Képzeljétek! A kisfiammal, félidő tájékán voltam, mikor anyukámat elkísértem egy néptánc gálára. (Ő néptáncpedagógus - is.) Én különösebben nem rajongtam sose ezekért a dolgokért, bár én is táncoltam kiskoromban, volt hogy néha kifejezetten idegesített a népzene. Na, ott a gálán nem ismertem magamra. OLyan élvezettel hallgattam a zenét, néztem a táncokat, a baba meg szinte sugárzott a pocimban az örömtől! Mondtam is anyunak, hogy milyen jó hatással volt a babura a néphagyomány! A lényeg, a kisfiam zeneileg elég válogatós, de a népzenét azóta is rendkívül szereti, három éves kora óta jár kisiskolások közé néptáncolni, nagyon ügyes, népdalokat énekel teljesen tisztán és óriási örömmel és lelkesedéssel csinálja az egészet! És én ezt azon a gálán el sem tudtam volna képzelni, csak erősen éreztem, hogy a picinek nagy boldogságot szereztem. Kép Látjátok, biztos, hogy jó, ha annyit foglalkoznak a szülők a pocaklakókkal! Kép

Felétek is megjött a tavasz, lányok? Élvezzétek a napsütést és a jó levegőt! Kép
zichy
 
 


Sziasztok!
Szerintem is megérzik a babák a hangulatváltozásokat.A gyerekeim például nagyszerűen kommunikálnak Zsófival.Ha Gergő bhangját hallja,azonnal rugdosni mocorogni kezd.Ha Alexa hangját vagy kezét érzi,akkor odadugja a popsiját neki,hogy ott simizze.
Én is mindig beszélgetek vele és jelzi,hogy figyel.Csak sajnálom,hogy nincs annyi időm csak vele foglalkozni,mint a másik kettővel volt.Csak esténként,mikor elalszik a család,akkor tudunk összebeszélni.Ilyenkor,mivel közeledik a szülés ideje,mindig megbeszéljük,hogy segítünk egymásnak a szülésnél,hogy egyikünknek se fájjon olyan nagyon és sokáig.
Lili!
Hiányozni fogsz,de találj örömet a munkádban és feltöltődve új élményekkel térj vissza.Az meg természetes,ha az ember ilyenkor aggódik,de ez is a terhesség örömei közé tartozik,hiszen van kiért.Nagyon fáradt vagyok én is,rosszul alszom,nem tudok enni,mert nyomja a gyomromat, de ez hozzá tartozik.Ha megszületik majd akkor bizti tudnák aludni,de akkor majd ő nem hagy.
Na megyünk sétálni,amíg még nem esik az eső.
Szép napot nektek!!!

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok,

Csatlakozhatom hozzatok? Mar ismertek nehanyan a mennyit hiztam topikbol!

Nagyon tetszettek a "hogyan tudtam meg" irasaitok, meg is konnyeztem egy kicsit.
En is leirnam, mert olyan egbol kapott kis ajandek volt.
Szoval mar van egy 5 es fel eves fiam. Amikor o 3 volt, elkezdtunk gondolkodni a ferjemmel, hogy talan idoszeru egy testverke. Sajnos ket es fel evig semmi. Oktoberben elmentem nogyogyaszhoz,hogy talan el kellenne kezdenem kivizsgalni magam, mivel egy kicsit hosszunak talalom a varakaozast.
Nodokim megvizsgalt, maj kijelentette, hogy nincs kulonosebb gond,de sajna nincs peteeresem es eloirt mindenfele vizsgalatokat. Ugy gondoltam a vizsgalatokat kezdhetnenk decemberben, mivel szerveztem a ferjem szulinapjat, ami november 9-en volt. Szuperul sikerult, meglepetes volt, majdnem 60-an voltunk.
Annyira boldog volt, hogy par napig csak "unnepeltunk"

December elejen egy baratnommel bevasarolni mentunk es en egesz nap csak ettem. Vagy egy szendvicet vettem, vagy a mekin egy hamburgert, vagy palancsintaert kellett megallnunk. A baratnem meg is jegyezte, hogy a te helyedben csinalnek tesztet, mert te nagyon furcsa vagy. Altalaban ugy kell nyosztetni, hogy alljunk meg enni.
Szamitasaim szerint viszont akkor voltam a 29. napon, tehat meg nem voltam kesesben, mivel 28-29 naposak a ciklusaim. Nem volt semmi jel sem.
Meg mivel a dokim mondta, hogy nincs petesejt, + vizsgalatokra vartunk, igy kivetettem a fejembol, egeszen 3-4 napig amikor is meg mindig nem jott meg.

Vegul is egy reggel megcsinaltam a tesztet, de valahogy nem is gondoltam vele, hiszen a gyogyszertar mar egy kisebb vagyont nyert velem a ket es fel ev soran, a tesztek vasarlasabanKép
De ezen a reggelen, amikor raneztem es meglattam a ket csikot, minden atfutott az agyamon. Orom, felelem, boldogsag, buszkeseg.
Megmutattam a ferjemnek, nagyon orult o is.
November 9-en volt a 40. szulinapja, a baba pedig november 11-en fogant.

Majd teszteles utan felhivtam a nodokimat, aki egybol-" meg nem kaptam meg a vervetel eredmenyet, megcsinalta?"
En pedig nevetve valaszoltam, -+"nem-nem, de azt hiszem masik vervetelre lenne szuksegem, ugyanis azt hiszem terhes vagyok". Kép

Azota mar a 20. hetet tapossuk a kicsikemmel.
Minden renben, bar az elejen nagyon fajdalmas volt. Talan az elso csaszar miatt, nem tudom, de nekem nagyon fajt a pocim.

Elnezest, hogy ilyen reszletes voltam, de mar le is tettunk rola, hogy terhes leszek. Furcsa az elet, de ez van. C'est la vie, mint ahogy nalunk itt mondjak.

Udv
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Megint en,

En is dolgoztam a fiammal vegig.
Most is dolgozom, de valahogy ez mar nehezebb.
Csakhogy ez sajat vallalat, igy nehez talalni valakit.

Az en babaom kis huncut. Allandoan kalimpal, de ha megsimizem, vagy a fiam odateszi a kezet, ahova elobb rugott, megall.Kép
Valamelyik este rossz neven is vette a fiam. Beszelt hozza, enekelt neki, semmi. Mihelyst lealltunk es nem vettunk rola tudomast, ujrakezdett rugkapalni.

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Ari! Te már az utolsó heteket számlálod, ez nagyon izgi! Én is megfigyeltem, hogy a babák máshogy reagálnak a gyerekek és a szülők közeledésére, és máshogy a rokonokéra és a távolabbi ismerősökre. Kép

Anikó! Nem semmi beszámolót írtál! Ez a második baba meglepetés volt a javából! Kép A kisfiad érkezését hogyan tudtátok meg? Hogy hívják őt? Az én fiam is 5 és fél éves. Kép A piciről tudjátok, hogy milyen nemű?
zichy
 
 


Sziasztok!

Anikó!Jó,hogy te is csatlakoztál!!!Tényleg meglepi babátok van.A kisfiad mit szól hozzá?
Zichy!Igen nagyon izgi ez a várakozás,különösen azért,mert a kisfiam is két héttel előbb jött,így nem tudhatom,hogy 2 vagy 4 hét múlva érkezik Zsófi.De már minden készen várja.
Sziasztok!

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!

Üdvözlünk Anikó! A másik topikban nem nagyon lelkesedtél ezért a topikért, de örülök, hogy mégiscsak itt vagy és olvasol az örömökről és csatlakozol az örömeiddel. Kép Mindig írd le. Akkor jön a baba, ha nagyon akarja az ember. Kép Szerintetek nem?

Zichy, Te mit éreztél aterhességeid alatt? Hogyan reagált a baba a rokonok, testvér és a férjed közeledésére? Olyan kíváncsi vagyok. Kép

Ari, készülj a startra,vagy finisre?..aztán írd ám le nekünk, hogy milyen volt. Kép Igaz, Neked már nem zsákbamacska a dolog, nem úgy, mint nekünk lesz... Kép

Képzeljétek, megvettük a babánk első ruháját. Babona ide, vagy oda, ezt nem hagyhattuk ott. Olyan édes kis gatyó, hozzávaló kis felsővel. Nagyon cuki volt. Férjem is azt mondta, hogy nem hagyjuk itt.. Kép

Gabócacica, nagyon tetszik amit leírtál... A férjed is igazán várhatja a babát. Kép

Nagyon feltöltött ez a napocska. Jó, hogy ilyen idő van már végre. Jó tanítani nagyon, a gyerekek között lenni is nagyon jó, tanítani fogok hétfőtől már. Elterelődik legalább a gondolatom egy kicsit. Bár a baba mindig az eszemben van. Kép

Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Pkagi mi újság Veled?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok lányok Kép
Rendületlenül olvaslak benneteket. Kép
Nekem hétfőn lesz a vérvételem. Reggel megyek, de csak délután lesz meg az eredmény. Egyébként jól vagyok, néha kicsit szúrkál a pocim, de ez úgy tudom ha terhes esetleg az ember, ha nem, természetes.
Nem igazán merek magamnak semmit bemagyarázni, nehogy nagyot koppanjak. Kép
Ha most esetleg ez nem sikerült, akkor készülök a következőre, ha pedig igen, akkor háááááááááááááát nagyon-nagyon boldog leszek. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Az előbb szépen eltűnt a levélkém, úgyhogy a változatosság kedvéért darabolom.

Ari! Nekem is két héttel előbb született mindkét lurkó, bár mi nem is terveztük, hogy a kiírt időpontig húzzuk. Kép Az előző szüléseid simán zajlottak ugye? Nem volt császár? Párod, gyerekek nincsenek nagyon besózva?
zichy
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: