Új privát üzeneted érkezett!

Kedves várandós anyukák!

Hazánkban még kevesen tudnak arról, hogy léteznek olyan (általában) nők, akik (általában) már szültek, és azt tanulták és tanulják folyamatosan, hogyan tudnak minél többet segíteni a babát váró családoknak a várandósság ideje, a vajúdás-szülés és a gyermekágy időszakában. Ezek vagyunk mi, dúlák.

Vannak köztünk, akik inkább otthonszülésre készültek föl, és vannak, akik készek kórházi dúlaként is tevékenykedni.

Ha bármi kérdésetek van velünk, dúlákkal kapcsolatosan, vagy szeretnétek választ kapni bármilyen várandóssággal, szüléssel, szoptatással összefüggő kérdésre, tegyétek fel bátran, és legjobb tudásunk szerint válaszolunk azokra a kérdésekre, melyek a mi kompetenciáink közé tartoznak. Egyéb esetben továbbirányítunk a megfelelő szakemberhez.

További kellemes gömbölyödést kívánok! Kép

Virág
virág78
 
 


Sziasztok,

január 27- én újabb 4 napos dúla-alapképzés indul a MODULE szervezésében. http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=89&cid=45522

Amennyiben valaki tervezi, érdemes erre mindenképpen elmennie, mert ez az utolsó alkalom, hogy nem kell szállásdíjat fizetni. Külön indok még a mostani tanfolyam mellett az, hogy pénteken vért izzadva megszültük a továbbképzés mikéntjét, hogyanjait és egyéb kérdésekre adott válaszait is, és ennek eredményeképpen a januári csoport tud velünk továbbképződni havi egy vagy két napos alkalmakkor, és szuper lesz! Érdeklődés esetén forduljatok a fenti linken megadott névre, számra, vagyis Békés Emőkéhez a 70/948 5481-es számon, de még sokkal jobb, ha mélt írtok neki a bekese@module.hu címre.

Virág
virág78
 
 


Virág, ide írok, mert itt biztos megleled: szóval tudod, értelek én meg minden, de mégis....Kép
És milyen alapon válogattál a korosztályos topikok között?
Nem tudom, de bármilyen reklámlevél a reklámlevél, szerintem ha valakit érdekel, keresi, megleli akkor is, ha egy-két helyen van.
Te ezt érezted fontosnak, más meg ugyanígy van a sajátjával.
Jó, nem száz helyre írtad, mint nemrég tudomisénhogyhívják.
No, ki kellett böknöm, ismersz.
Azért remélem harag nem lesz belőleKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Szia, Ildi!
Természetesen megvolt a szempont. Az, hogy ne legyen túl kicsi a meglévő baba, így otthon lehessen hagyni, ez egy. A másik, hogy nem tettem használhatatlanná az elmúlt napont. És nem igaz, hogy meglelik biztosan, sőt. Mert nagyon sokan nem használják az elmúlt napont, csak a saját topicukat keresik meg. A legeslegtöbb topic, ahová írtam, olyan, amit csak az érintettek látogatnak. Már vártam egyébként a leveledet. Kép

Virág
virág78
 
 


Kép Nem jutottam előbb gép eléKépKépKép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Virág!

Köszönöm, hogy ilyen lelkesen keresed nekünk a "tanfolyampartnereket"!

Ott voltam a szombati továbbképzésen és nagyon szeretném, ha összejönne a legalább 10 ember jan. 27-ig és én is alapképzett dúla lehetnék. Ezen a továbbképzőn mi nem beszélgettünk, de Te nagyon szimpatikus voltál nekem és az ott jelenlevők közül azt hiszem Téged választottalak volna dúlának. Sajnos erre a közeljövőben nem lesz szükségem. Bízom benne, hogy a január végi tanfolyam létrejön és ezután többször találkozhatunk.

Zsóci

Ui.: Nagyon tetszenek a gyerekeid! A tanfolyamon 3-at tippeltem neked és kicsit fiatalabbakat. Minden elismerésem a Tiéd!!!!!

Kép
zsóci
 
 


Szia, Zsóci!

Köszönöm. Kép Te ki vagy? Hol ültél? Hogy nézel ki? Én is szeretném, ha összejönne ennyi, mert nagyon kellenek az újak az ütős egyesülethez. Bennetek van a fél reményünk. A másik fele magunkban. Kép

A te kicsilányod is rendkívül helyes! Kép

Virág
virág78
 
 


Szia Virág!

Hogy be tudj azonosítani, elárulom, az a többnyire hallgató nőszemély voltam, aki az ablak mellett ült (az Emőkétől számítva a 3. emberke) az Orsi nevű 3 gyermekes anyuka mellett. Rövid fekete haj és szemüveg. Igy már emlékszel?

Te a novemberi tanfolyam óta vagy dúla? Mennyire tudod összeegyeztetni a dúlaságod a családoddal?

Máskor is bombázhatlak még a kérdéseimmel?

Zsóci, a reménykedő

Kép
zsóci
 
 


Szia, Zsóci,

igen, a novemberi óta vagyok dúla. Miután 6 hétnél sűrűbben nem vállalunk szüléskísérést, ez nem annyira nagy teher, azt hiszem. A várandósságot megelőző beszélgetéseket meg tudom ejteni majd a legkisebb gyerkőccel is, és azt hiszem, a gyermekágy alattiakat is. Ha nem, megkérem a kedvesemet, hogy segítsen. Kép

Persze, kérdezz csak, ha akarsz. Kép

Virág
virág78
 
 


Szia Virág!

Akkor most szeretnélek beavatni a vacilálásomba tanfolyamot illetően, hátha tudsz segíteni.

Van a jan. végi tanfolyam az Emőkééknél, ahol még nem jött össze a létszám. Megkérdeztem a februári tanfolyamot, ott már biztosabb az elindulás, mert nyolcan már biztosan vannak. Elregéltem nekik az én helyzetemet, azt mondták írjak e-mailt és várólistára tesznek egy jó pár napig amíg eldöntöm, melyiket választom a két tanfolyam közül. Az az igazság, hogy nem szeretnék két szék közül a földre esni és mind a két okításról lemaradni. Az egyiken, mert nem jön össze a létszám, a másikon pedig a már összejött létszám miatt. Biztosra mennék, csak az Emőkééket sem szeretném cserben hagyni!!!!

Te mit választanál a helyemben?

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Zsóci,
mindenképpen elmennék, akárhogyis egy dúlatanfolyamra. De, ha lehet, figyelembe veszek másokat is. Szerintem írj Emőkének, írd meg, milyen dilemmád van, kérdezd meg, tud-e biztosat mondani. Remélem, igen... Remélem, összejön a csoportotok. Szükségünk van rátok.

Virág
virág78
 
 


Szia Virág!

Az akárhogyisban nagyon egyetértünk!!!! Most mindenhova megírtam, telefonáltam a helyzetemet (mivel félig meddig elköteleztem magam az egyik társaság mellett) és a folytatás az égiekre van bízva. Türelmetlenül várom persze a végeredményt, pontosabban a megoldást!!!
Emőke is azt írta nekem e-mailben, hogy tájékozódjak a biztonság kedvéért a másik társaságnál.

Majd jelentkezem a (remélem JÓ) hírekkel!

Minden jót kívánok Neked:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Oké, várom. :o)

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Virág,ha jól emlékszem, olvastam anno valamelyik topicban a 'toborzó' hozzászólásodat Kép

Esetleg pár szóban tudnál bővebbet mondani? Nem sokára szülni fogok, most kezdek elbizonytalanodni magamban, úgy érzem, rám férne egy kis megerősítés Kép

Email cím a profilomban Kép

Köszönöm
lirian
 
 


Szia Virag!
na, itt vagyok...
igen mar csak 4 het van kb. , febr. 10, az idopont
amugy a Kutvolgyi korhaz, mert ezt is kerdezted azt hiszem

valoszinu, hogy el tudok menni szerdan, pontosan hova kell menni? le az alagsorba? egyszer voltam mar ott
es Te ottt leszel akkor?

Kép
babarozsa
 
 


Lirian,
remélem, ma tudok írni. Kép De szerintem sokkal kerekebb képet kapnál, ha most szerdán, azaz holnap te is eljönnél az Arany János u. 10-be, az alagsorba, délután 3- tól leszek ott, nem biztos, hogy 7-ig maradok, mert a legkisebbel megyek.

Babarózsa,
a Kútvölgyi az király dúlás szempontból, oda papát is beengednek a dúla mellett tudtommal. Vagyis fordítva. Kép És igen, az alagsorban leszünk. Katt ide: http://www.szuleteshete.hu/index.php?id=89&PHPSESSID=7388d8dc36b88207b91210cbe5c dc6f7 , itt az Egy friss dúla naplója 1 és 2 mellett ott látod a fényképemet, onnan megismersz, megismertek.

Virág dúla
virág78
 
 


koszi Virag, megvan!
akkor valoszinuleg lenezek, nem vagytok messze szerencsereKép

Kép
babarozsa
 
 


szerintem attol fugg, hogy ki az orvos+a szuleszno
az egyik szuloszoba pl. olyan kicsi, hogy 5 ember nem nagyon fer be, de lehet, hogy csak akarni kellKép

az egyik szulesznio szajabol halottam, hogy miert jo az egyik szoba, mert ott van hely, es lehet dolgozni...na igen, es meg szulni szeretnekKép

Kép
babarozsa
 
 


de amugy a vajudas allatt el tudom kepzelni, hogy engedekenyek, de lehet, hogy a vegen kikuldene az orvos, nem tudom???

Kép
babarozsa
 
 


A Kútvölgyinek jó a kapcsolata a dúlákkal. Nem hiszem, hogy kiküldenék. Kép Ez általában véve van így. Az "öreg" dúlák többet tudnak majd erről mondani holnap. Kép
virág78
 
 


akkor jo!Kép

Kép
babarozsa
 
 


Virag!
ugy nez ki Agi is eleg lesz, de azert koszi, hogy beszeltunk!Kép

Kép
babarozsa
 
 


egy szulesi tervet azert csinalok

Kép
babarozsa
 
 


Oké. Kép Segítsek benne?

Zsóci,
9 jelentkező van most a januári képzésre. Ebben benne vagy? Ha nem, a te jelentkezéseden múlhat, hogy indul-e. Ma este 8-ig el kell dőlnie. Megírom ugyanezt mélben is, nem tudom, ma olvasod-e itt.

Virág
virág78
 
 


Virag, esetleg, hogy mikre gondoljak...kosziKép
de kb. oszeirtam, nem olyan sok
es csak egy resze szol az orvosnak

Kép
babarozsa
 
 


Átküldök holnap egy mintát, írd át ízlésed szerint. Kép
virág78
 
 


Virag, kosziKép

Kép
babarozsa
 
 


koszi szepen, megkaptam!
sok hasznos dolog volt benne, persze olyan is, amit nem fogok kerni
majd irok szuletestortenetetKép

Kép
babarozsa
 
 


Oké, nagyon várom! Kép
virág78
 
 


nem tudom, de szerintem nagy meccs lesz az orvossal!
kiprobaltam a szulosamlit, es nagyon kenyelmes...

Kép
babarozsa
 
 


KépKépKép Le kell játszani! De ha lehet, ne akkor, hanem előtte... Kép
virág78
 
 


persze...jovoheten ugyis beszelunk!

Virag, a szulosamlirol tudsz mondani valamit szakmailag?
en ultem rajta, azt tudom, hogy kenyelmesKép

Kép
babarozsa
 
 


igen, az vicces is lenne, ha a tolofajasok kozben vitatkoznank, hogy samli, vagy szuloszek

Kép
babarozsa
 
 


Kép Nem ismerem a szülősámlit. Asszem ideje lenne látnom egyet. Kép
virág78
 
 


nem ismered?
azt a patko alaku szeket?
ejnyeKép
ra is kell ulni, mert ugy erzed, hogy milyen

Kép
babarozsa
 
 


Igenis! Amint testközelbe kerülök eggyel, ráülök. Igérem. KépKépKép

Hogy vagy? Pici babád? Semmi jele a szülés megindulásának? (Nem sürgetés ez persze, sokszor jobb, ha apuci is ott tud lenni, hogy fogadja az újszülöttet. Kép)
virág78
 
 


Szia Virag!

szerintem nagyon jo ez a samli, a Kutvolgyiben is van, de nem nagyon hasznaljak. Moged ulhet a parod, vagy a dula, es O meg tud tamasztani. Csak a kitolasnal hasznaljak. Kb. ennyit tudok rola, de ha sikerul ao szulnom, akkor majd bovebbenKép

Jelek vannak, de meg soka is tarthat. Szerintem lejebb szallt a hasam, meg eleg sokat gyakorol a mehem, de a baba szerintem meg nem akar jonni.
Kedden megyek orvoshoz akkor majd bovebben, de nem hiszem, hogy sok valtozas lenne.
Lehet, hogy a papara var?Kép

Kép
babarozsa
 
 


Lehet. És izgi. Kép
virág78
 
 


Szia Virág!

Csütörtökön megyek a dúla alapképzőbe! Már alig várom! Benne vagyok a 9-be, nem rajtam múlott a tanfolyam indulása.

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Hurráááááááááááá! KépKépKép Lehet, hogy megyek szombat este a dúlamesékre. Kép
virág78
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 13:54-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Lillus!
Én meg azon töprengek, sok természeti népnél miért nem engednek oda férfiembert a szüléshez. Ők állítólag ösztönösen tudják, mi a jó. Hm... Lehet, hogy az a nagy koncentráció nem jó?
Azt meg nem hiszem, hogy fizikálisan ne lennénk felkészülve a szülésre. Sőt. Sokkal inkább lelkileg nem vagyunk rá felkészülve és ebben a dúlák biztos tudnának segíteni.
A dúla nem csak a szülőszobán jelenik meg, hanem már előtte is! Vagy rosszul gondolom?
Virág, hol vagy?
(Talán nem helyes, hogy a partvonalról kiabálok, de nem bírtam megállni. Biztos szíven ütött, hogy nem bízol az orvosnőkbenKép.)

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Lillus,
én még nem találkoztam sem túlérzékeny szülész nővel, sem ugyanilyen szülésznővel vagy mh-i vezetővel. Az én tapasztalatom azt mutatja, hogy a legeslegtöbb ilyen pozícióban dolgozó nő teljesen elférfiasodott...

Maga az átélés természetesen sokszor nem elég. Mert fel is kell dolgozni, érteni kell, mi ment végbe magunkban. Az általad említett pszichiáter nyilvánvalóan nem elszigetelt jelenség. Azonban a probléma nem ott van, hogy ő is átélte, amit te, hanem hogy fel sem fogva, mit csinál, úgy vállalt terápiákat, hogy ő maga nem volt rendben. Ami, valljuk be, igen nagy gáz egy pszinél... Kép Ha ő feldolgozta volna a saját ilyenfajta problémáját, és szakmailag a helyzet magaslatán állt volna, valószínűleg legalább úgy, vagy mégjobban tudott volna segíteni neked, mint hímnemű kollégái.

"a szülés egy belső folyamat, így a segítőknek nem is az a dolguk, hogy átéljék veled. Egy bármilyen más orvosnak sem kell átesnie minden betegségen, hogy meg tudja gyógyítani."

A segítők nem élik át úgy a szülést, mint a szülő nő. Azonban ha már maguk is szültek (pláne ha háborítatlanul), és feldolgozták a saját szülés- és születésélményüket, és ha tisztában vannak a vajúdó pszichés állapotával (pl. módosult tudatállapot, stbstb...) akkor igen optimálisan tudják támogatni a vajúdót, hogy megtalálja a saját legjobb útját a kicsi világrahozatalához.

Az orvosi gyógyítást teljes egyészében különválasztanám a szüléstől. A szülés egy normális, élettani folyamat, ami az esetek kilencvensok százalékában nem igényelne orvosi beavatkozást. (Tudniilik rengeteg komplikációt éppen a KÓRházi körülmények okoznak.) Itt nem kell gyógyítani, amikor meg mégis, akkor már élet-halál kérdés van, nyilvánvalóan akkor fontosabb a mama és a baba érdeke, mint a háborítatlanság.

"Ha tényleg az az orvos szerepe egy szülésnél, hogy felügyeljen és ha szükséges beavatkozzon, akkor igenis húzza meg magát a háttérben és ne élje bele magát"

Tényleg ez volna a szerepe, és csupán arra volna szükség (ha a nők mára nem azonosították volna a szülést a szülésszel), hogy kéznél, de ne jelen legyen az orvos, így beleélnie sem kellene magát, egyszerűen nem ez a feladata. De még így is sokkal felkészültebbnek kellene lenniük pszichésen, emocionálisan. Volt olyan, hogy császár alatt a paraván túloldalán ilyen mondat hangzott el: "Neked könnyű, nem neked kell ennyi zsírt szétfeszíteni." És ez nem ritka, nagyon sokszor megalázóan viselkednek a nőkkel a szülészek, szülésznők, ápolók... Kép

"Mi egész nap egy számítógép előtt ülünk, esetleg sportolunk és teljesen más lesz a felépítésünk, izomzatunk stb. Plusz a pszichés terhelés, ami a szülésnél is megmutatkozik. Lehet, hogy inkább ezeken kéne segíteni?"

Nem látok összefüggést a számítógép és a szülni tudás között. Itt nem fizikai tudásról beszélek! Hanem arról a mélyen jövő ösztönről, hogy nem kell, hogy bárki megmondja, mi a jó nekem, amikor vajúdok, mindenféle dirigálás nélkül tudom, mikor kell nyomnom, milyen testhelyzet a legjobb a baba számára és számomra. És a többi. Ez a szülni tudás. Hogy nem hárítunk minden felelősséget a kh-i szakszemélyzetre, hanem újra felvesszük a kapcsolatot a saját testünkkel, harmóniába kerülünk vele, megértjük jelzéseit, bízunk benne. Ezt jelenti, hogy tudunk szülni.

A pszichés terhelést pedig manapság sokkal inkább tudjuk kezelni, mint korábban bármikor. Leszámítva az igazán természetközeli népeket. Pl. erre való a dúla...

"Egyébként tényleg, miben tudtok segíteni? Lehet, hogy nekem minden flottul ment a szülés, szoptatás körül, de nem éreztem azt, hogy valakinek még kellene a segítsége. Ne haragudj meg, de engem marhára zavarna, ha a szülész, szülésznő és a férjem mellett még valaki ott "lebzselne" körülöttem. Így is elég nagy a tömeg."

Mesélek. Ez most decemberben történt egy bp-i kh-ban.

A nőnek elfolyt a magzatvize. Nappal vajúdott, este bement a kórházba. A szülésznő önkényesen elküldte az apát, és nem engedte behívni a dúlát. A lámpát lekapcsolta. Asszonyunk vajúdott a töksötétben. Sehol senki. Hányinger. Kétszer összehányta magát. Reggel feljött a nap, és lőn világosság. A férjet beengedték. A dúlát nem. A férj, lévén, hogy nem a személyzet része, ugyanolyan kiszolgáltatott volt és tehetetlen, akár a neje. Ide-oda rángatták őket, totál felrúgták a szülési tervüket (amit nem írt alá az orvos).

Mit tehet egy dúla?

1. Felkészíti előre a szülőket, nagy hangsúllyal az apákat!!! Hogy ilyen helyzetben, ami sokkal többször fordul elő, mintsem gondolnánk, ki tudjon állni a megbeszélt dolgok mellett, hiszen semmiféle szakmai indok nem volt a tervtl való eltéréshez. És még millió más dologban tud segíteni a várandósság idején a dúla. Sem az orvos, sem a védőnő nincs annyira időben eleresztve, hogy az összes aggodalmadat, félelmedet megbeszéld vele. Míg a dúla ezért van. Megtanultunk hallgatni. Úgy hallgatni, ahogy még sosem. Úgy, ahogy minket még soha senki nem hallgatott, figyelt, értett.

2. Maradjunk a példámnál. Ilyenkor a dúla, amikor egy percre kimegy a személyzet, meg tudja erősíteni a szülőket, hogy ragaszkodhatnak az eredeti tervhez (hangsúlyozom, csak akkor, ha nincs veszélyben sem a mama, sem a baba!). Sokszor az apák hálásak a dúla jelenlétéért, mert ők ismeretlenek ebben a közegben és akármilyen macsók általában, itt bedarálja őket a rendszer. Tájékozatlanok és általában nem találják a helyüket. A dúla helyzetbe hozza az apát. Ha a nőnek a párjára van szüksége, a dúla háttérbe húzódik. Ha kell, megmutatja, hogyan masszírozzon a férfi, ha kell, átveszi, ha kell enni ad az apának (gyakran kimerültek, és nem hoztak maguknak enni). A dúla nem naiv és van annyi alapismerete, hogy egyáltalán nem lehet olyan könnyen megvezetni, mint a szülőket. Továbbá a jelenléte sokszor elég ahhoz, hogy a személyzet nem próbálja meg rávenni a szülőket. Sokszor ersze nem elég.
virág78
 
 


bocsi, 2* ment el.
virág78
 
 


folyt.

3. Kimutatták, hogy a dúla támogató jelenlétének hála sokkal kevesebb komplikáció és beavatkozás törtnik világszerte.

4. Ha valaki nem akar dúlát, annak nem kell dúla.

5. A várandósságtól a gyermekágyig megszakítás nélkül kíséri a dúla az egész családot. Hamarosan igen komoly gyűjteményünk lesz arról, hogy a legkülönbözőbb problémákkal hová, milyen szakemberhez fordulhatnak a szülők.

6. A dúla az egyetlen, aki az apa lelkével is törődik, ha kell, tud segíteni a papapara idején. Arról is vannak ismeretei, mi megy végbe a férfiak lelkében a várandósság, szülés alatt, és komolyan veszik az apát. Ha nem tud segíteni, tudja, hová kell továbbküldeni.

7. Sokszor nincs jelen a szülésznő sem és az orvos sem.

8. A legtöbb dúlával szült nő beszámol arról, hogy egy idő után már csak a dúla hangját hallották. Már csak ő tudott hidat képezni a mama és környezete között. Én ezzel kapcsolatosan szkeptikus voltam, amíg eszembe nem jutott, hogy mind a 4 szülésemnél eljutottam arra a pontra, hogy a férjemre annyiban volt szükségem, hogy masszírozzon, és csak a szülésznőmet hallottam meg. Csak ő kellett. Mázlim volt, mert volt ideje velem lenni. Ő betöltötte valamelyest a dúla szerepét. Nagyszerű asszony. Nagyon magányos lettem volna nélküle.

9. Megint felkészítés: valószínűleg csak a dúlától kapsz teljes körű tájékoztatást arra nézve, hány féle képpen szülhetsz, mit tilthatsz meg, mit követelhetsz, hogyan kommunikálj az orvossal, hogy elérd, amit akarsz, hogyan válaszd ki a számodra legmegfelelőbb orvost és kórházat (már ha kell), és még sok-sok dolgot.

És mennyi, de mennyi mindent tudnék még írni, mire jó a dúla, és még akkor sem estem volna a magunkat túlértékelés csapdájába.

Persze, szülni lehet dúla nélkül is. Van, akinek úgy jobb. Akárhogy is, már rég nem a túlélés a cél. Hanem a visszatalálás a saját női energiáinkhoz, visszatalálás ahhoz az ősi tudáshoz, ahol mind a nő, mind a babája a legnagyobb békében születik és születik újjá. A dúla lehet egy kulcs ehhez. Áldottnak érzem magunkat, mert erre újra lehetőségünk van úgy, hogy ha kell, akkor viszont meg tudják menteni az életüket. A biztonság és a háborítatlanság manapság egyszerre elérhető. Küzdjünk érte.

Virág
virág78
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 13:57-kor.
Vendég
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 13:58-kor.
Vendég
 


Lillus,
én nem mondanám, hogy nem tudod, mit jelent szülni. Azt nem tudod, mit jelent iszonyú fájdalommal szülni. És ez nagyon jó! Te ettől nem vagy kevesebb, egyszerűen valami miatt (lehet ez pszichés) nem éreztél fájdalmat. Szuper! Kép Mellesleg ilyen szülésélményekkel értem a kétségeidet. Kép A húgom jut rólad eszembe. Egyszerre voltunk '99-ben várandósak. És egyszerűen nem értette, hogy én és sok más nő hogy tud annyit szenvedni. Hányunk, rosszul vagyunk, panaszkodunk. Aztán amikor a 2. babáját várta, mindent visszavont. Kép

A szülési tervet gyakran félreértik. Nem tervezzük meg a szülést. Kép Ellenben lefektetünk egy jó pár dolgot, amit mindenképpen kérünk betartani, ha a mama és baba nincs veszélyben. Olyan dolgok ezek, amelyeket a legtöbb helyen rutinműveletként végeznek, de lemond róluk a mama. Pontosabban határozottan kéri ezeknek az elhagyását. Vagy éppen kér valamit.

Azért válaszolgatok rendületlenül a hsz-aidra, bár érzem, hogy lezárnád már, mert mások is olvassák, akik nem szólnak hozzá, és azt szeretném, ha pontos ismeretekkel rendelkeznének ezekről a dolgokról. Kép

Virág
virág78
 
 


igen, nem jo szo ez a szulesi terv, meg valakinek egy menetrend jut az eszebeKép

szulesi alapelvek lefektetese?Kép ez meg tul hivatalos...

de ettol a "terv"tol el is lehet terni, mert pl. valaki illatlampat szeretne, meg gyertyat, persze ezek reszletkerdesek, de akkor ott megsem kell neki

ezek persze a legkisebb dolgok
vannak ennel fontosabb tisztazni valokKép

Kép
babarozsa
 
 


Lillus!
Ne viccelj, dehogy haragszomKép! Ott volt a vigyori fej.

Virág!
Bocs az offért! Legközelebb, ha valahol szerepelsz mint dúla, szóljál! Én is megnézlek.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: