Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Nem hagyott cserben a megérzésem, nem sikerült :(
Erna, a férjemnek most nem volt valami fényes az eredménye, igaz, hogy csak azt mondják meg, hogy mennyit juttattak vissza. Ez most 2mill volt. Az 1.inszem 2,2mill, 2. inszem 6,2mill, 3.inszem 6 mill, tehát most ismét leromlott.
Szeptember 22-re kaptunk időpontot az újabb vérvételre és akkor fogja felírni az injekciókat is, tehát onnantól indul a dolog.
Jucus, tünetek ide vagy oda nekem te vagy a pozitív példa továbbra is!! Örülök, hogy jelentkeztél és minden rendben.
szuzy99
 
 


Szuzy!
Sajnálom, hogy nem sikerült és nem ússzátok meg a lombikot. Kezdem azt hinni, hogy férfi meddőségben nagyon ritkán segít az inszem. Amúgy tudjátok, hogy mi a rossz spermakép oka?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szuzy,
sajnálom!De az jó,hogy mondjárt kezdhettek!Lehet,hogy fej-fej mellett haladunk majd,mert nekem azona hétvégén fog megjönni,úgyhogy szerintem 26-án hétfőn megyek dokihoz,ha sikerül elindítani,októberben lesz nekem is beültetés (csak nekem rövid protokollom lesz).
Vendég
 

 
 

Még az is eszembe jutott,hogy intézetenként az is változó,hogy milyen feltételek mellett végeznek inszemet.Nálunk pl.5 millió fellőhető sejtnek kell lenni az anyagban.
Nekünk 4,8 volt,mikor úgy döntöttek,megpróbálják,mert határeset,de mire az inszemre sor került,leromlott (számot nem tudok),így rögtön lombikkal folytattuk.
Vendég
 


Köszi lányok az együttérzést.
Erna nem tudjuk, hogy mi a rossza spermakép oka, ezt nem is vizsgálták még a férjemnél. Én hallottam már azt, hogy a férfi meddőség esetén az inszem nem túl hatásos, persze mindig vannak kivételek. Majd most 22-én szintén lesz neki sperma vizsgálat, hát kíváncsi leszek!!!!!!
Zsó, az jó lenne ha nagyjából együtt haladnánk! Ha jól tudom általában hosszú protokollt csinálnak, neked miért lesz rövid protokoll?
Igen, biztos is, hogy intézetenként változnak az inszem feltételei, mert itt Tapolcán 1millió az alsó határ amivel még megcsinálják.
szuzy99
 
 


Szuzy,
általában nem tudják megmondani,mi a rossz spermakép oka,nálunk se tudja senki...
Így van,ha lehet,jobban szeretik a hosszút,de nekem volt az 1.után egy leállított ciklusom,rengeteg ampullát magamba nyomtam és semmi reakció,ekkor döntöttek a rövid mellett,és be is jött.
Vendég
 


Sziasztok!

Szuzy, nagy sajnálom hogy nem jött össze. A lombikkal állítólag sokkal nagyobb az esély, így fel a fejjel, biztos rövidesen összejön.

Erna, pár napja kérdezted Körösi doktor hogylétét, de sajnos nem tudok válaszolni, mert nem hozzá járok, de tény hogy furcsa hogy még soha nem futottunk össze vele az intézetben.

Képzeljétek voltam múlt pénteken Győrben, és kezdek.:-))) Nekem semmilyen gyógyszert nem írtak fel. Ma jött meg, és holnaptól 4 napig injekcióznom kell magam, és az 5. napon megyek az első kontrolra. (az injekció neve....900, egyszerűen nem ugrik be)
Zsó, mi a különbség a rövid és a hosszú protokoll között?
Nekem fogalmam sincs, hogy melyiket kapom, a kezdet az amit leírtam, a végén meg állítólag a mensi kezdetéhez képest max 15. napon van a beültetés.
Ez milyenek számít?

Van valakinek valamilyen jó tanácsa mit csináljak, mit ne csináljak. Reggel vagy este injekciózzam magam?(esetleges mellékhatások miatt)
Femibion vitamint ajánlott a doki, azt tegnap előtt óta szedem.
Valamilyen természetes nyugtatót nem lehetne alkalmazni? Tea vagy ilyenek?

Még annyi a spermaképpel kapcsolatban, hogy visszér is okozhatja, magas hormonszint (pl. prolaktin), vagy veleszületett dolog. A férjemnél kb ennek a 3-nak a kombinációja, de lelkesen szedi a Fer 14-et, remélem valamit segít.

Kérlek drukkoljatok!!!
vero26
 
 


Ez az inszemináció és spermaszám dolog elég nagy rejtély számomra is. A tapolcai 1 milliót szerintem úgy értik, hogy a morfológiailag épp, célirányosan mozgóknak kell ennyinek lenni. A Róbert Károlyon például inszemkor nem válogatják ki csak mozgás szerint, morfológiailag nem, és így ők 10 millió körül szeretnek inszeminálni, ami azt jelenti, hogy ha a korábbi vizsgálatoknál normális volt a morfológia (30% feletti), akkor 3 millió tökéletes spermium biztos, hogy van benne. Egyébként valószínűleg több is, mert a jól mozgók között valószínűleg magasabb a tökéletes alakúak részarány, mint a nem mozgók között. Lehet, hogy hülyeségeke írok, de én erre a következtetésre jutottam.
Zsó!
Hogyhogy nem tudják nálatok az okot? Én azt hittem, hogy ez a visszér miatt van nálatok. Sajnos nekem ugyanis az tapasztalatom, hogy nagyon sok esetben a műtét után sem sikerül a baba spontán. Ebből én arra a következtetésre jutottam, hogy a műtét után sem lesz tökéletes a vérkeringés, vagy esetleg valami olyan hatása van a visszérnek a herékre, ami visszafordíthatatlan pl. biztos, hogy nem jót a szöveteknek a nem megfelelő oxigénellátottság, az el nem szállított salakanyagok és a tartós melegről már nem is beszélve.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Zsó!
Már akartam tőled kérdezni, hogy a magas prolaktin szinted a lombikok előtt is meg volt, vagy közben alakult ki? Esetleg a kezelések mellékhatásaként?
Vero!
Szurkolok nagyon!!!!! Örülök, hogy ez a hónap a Tiétek lesz!
Hátha nem szoktad látni a dokit, akkor sajnos biztos, hogy igaz. Egyébként meddőségis topikban olvastam, miért is ne mondanának igazat, vagy találnak ki hülyeségeket?
Ne haragudj, ha összekeverlek valakivel, de én eddig azt hittem, hogy kemo miatt nem jók a férjed eredményei. Ezek szerint hormon gond és visszér van mögötte? Kapott valamit a magas prolaktin szintjére? Megműtötték a visszereit? Ki az andrológusoktok?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
a prolaktin a kivizsgáláskor volt magas,egyébként a kezelésektől nem hinném,hogy felmegy.
A herevisszérre szerintem a számbeli vagy mozgásbeli eltérést rá lehet fogni,de nem tudom,az alaki bajoknak mi az oka.Nem is foglalkozunk vele,tudjuk,hogy nem lehet mit csinálni.Szedett rengeteg fer-t,nem ért semmit.

Vero,
úgy tűnik,te is a rövidet csinálod.Az kezdődik ciklus elején.A hosszú az előző ciklus végén kezdődik,nálunk a 20.napon.
A szuridat kérdezd meg,hogy ha csak napi 1x kell adni,akkor reggel-e vagy este,bár ha nem mondták,gondolom,mindegy.Akkor meg ízlés dolga,különösebb mellékhatásokra nem kell számítani szerintem.Persze majd a végén már érezni fogod a feszítő tüszőket,de ez nem napszak kérdése.
Szerintem semmi különöset nem kell szedni,csinálni.Sok zöldség-gyümölcs a vitaminok miatt (és mert finom :wink: ).
Én ilyenkor mellőzöm a kávét,ne legyen semmi érszűkítő hatás,de ez az én dilim.

Hajrá!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Zsó, köszi a jó tanácsokat és a biztatást. Akkor felhagyok a kávéval.:-) Már teljesen leszoktam a cigiről 2 hónapja (előtte is csak hétvégente cigiztem), egy kortyot sem iszok bármilyen összejövetel is van, és tegnap végiggörcsöltem az éjszakát, de nem vettem be fájdalomcsillapítót!:-) azt hiszem többet nem tehetek:-)

Erna, igen , volt kemója a férjemnek, de az eredményei már előtte is rosszak voltak, sőt , a lefagyasztott sp. rosszabb mint a mostani eredménye, így frissel fogunk próbálkozni. Várnunk kellett vele a kemó után 2 évig, de végre letelt. A visszér az kb 1 hónapja ismert probléma, a hormonra meg vagy 2-3 hónapja derült fény. Az andrológus, akinél volt Kopa Zsolt, a Sotén vezetőorvos ha jól tudom.Igazából azt mondta hogy annyira rosszak az eredményei, hogy a visszérműtét és a hormon rendbetétele sem okozna akkora javulást.

Nem tudjátok lombik után hány napot érdemes otthon maradni?

köszi mindenkinek a drukkolást!
vero26
 
 


Vero,
attól függ szerintem,milyen a munkád.Van,aki 3 nap pihenés után munkába áll.Én nem merek,mert a suli,ahol tanítok,messze van (1,5 óra),esetleg pont elkapok valamit a gyerekektől,stb.A zenélés meg fárasztó fizikailag is és stresszes egy koncertet végigcsinálni,legalábbis ilyen óvatoskodó szemmel nézve.
Vendég
 


Köszi Zsó! Szerintem én olyan 5 napot fogok otthon maradni. Nekem is 1,15 perc a munkahelyem, és mire visszamegyek dobozok várnak, mert a cég pont most költözik!

Képzeljétek most nagyon ideges vagyok, mert:
- este elkezdett fájni a torkom, és reggel már arra ébredtem, hogy fáj, és kezd már folyni az orrom is egy kicsit.
- mikor a férjem beadta a szurit kicsi mellé ment. Nem tudom hogyan, lehet hogy túlságosan összeszorítottam a bőrt.
Az első probléma jobban aggaszt. Annyira szeretném hogy minden rendben legyen!!!!!!!
Szerintetek gáz lenne, ha most torokgyulladásom lenne, vagy influenzám?
vero26
 
 


Vero!
Ne aggódj, mert még több mint 10 napod van a beültetésig, és addig simán meg fogsz gyógyulni!!!!! Addig is igyál rengeteg Hársafa teát mézzel. Esetleg szedhetnél mellé Oscillococcinumot és egyéb homeopátiás szereket. Ezektől biztosan nem lesz baj.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Vero,
csatlakozom Ernához!Gyógyulj meg hamar (1 nap otthon fekvés csodákra képes!).
Viszont ha dobozok várnak a munkahelyeden,ahol hajolgatni kell,netán emelni,semmiképp ne menj dolgozni!Semmilyen fizikai terhelés nem érhet abban a 2 hétben.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Ma már sokkal jobban érzem magam. Köszi a bíztatást. Tegnap nagyon rosszul voltam, iszonyatosan fájt a torkom és a fejem. Állítólag ez most valami gyors lefolyású, de erős torokfájással járó vírus. Na mindegy , ittam sok teát mézzel citrommal, és ma már tényleg sokkal jobban vagyok.
Nagyon remélem hogy nem fog bekeverni a programba.
Ma elmondtam a munkahelyemen a főnökömnek, illetve azt mondtam, hogy hétfőn dokihoz megyek, és az utána következő héten meg meg fognak műteni. Mikor kérdezte hogy mi a baj mondtam, hogy nőgyógyászati, és nem szeretnék róla beszélni, és mivel pasi a főnököm szerencsére nem is kérdezett bele. Úgyhogy , már emiatt sem kell idegeskednem.
A férjem ma nagyon profi volt, úgy beoltott hogy egy csepp sem ment mellé.
Bocs ha fárasztalak titeket, de valahogy jól esik megosztani veletek.
Amúgy, lehet hogy túlagyalom, de mintha már érezném egy kicsit a bal oldali petefészkemet.

Szép hétvégét nektek!
vero26
 
 


Sziasztok Csajok!

Jó,hogy lassan mindenkiért lehet megint izgulni! :)

Anno nekünk se tudták megmondani miért rossz férjemnek a spermaszáma,és mi is szedtük a FER14-et de semmit se használt!Tapolcán 0,5 millióval (annyit kaptam vissza ) is simán csináltak inszemet!

Zsó,
akkor Neked most lesz az 5. lombik?

Jucusz!
Tőled szeretnék kérdezni nem tudod véletlenül Szhelyen ki(k) van jó endokrinológus?Munkatársaim a Lőcseit és vmi Ribarits Máriát mondtak ki egyikhez-ki másikhoz jár mindkettőről mondanak rosszat is jót is.De SZTK-ba kb. februárra vagy tavasszal tudnak időpontot adni.. :( vmelyikhez el szeretnék menni maszekba.Szerinted?Kb. mennyit kérhetnek maszekba?Ha olvasol légyszi írj!
Kösz!
horváth beáta
 
 


Bea,
igen,most lesz az 5.Vagy ha nem most,akkor köv.hónapban,meglátjuk.
Vendég
 


Szia Bea,
Hát, én igazából nem vagyok jártas ebben a témában, én sajnos egyiket sem ismerem, a neten utánanézve ugy nézem senkinek nincs szombathelyen magánrendelése :(
Egy zalaegerszegi ismerősöm még tavasszal keresett endokrinológust, de ő sem talált sem szombathelyen sem egerszegen magánban.
Ő végül kanizsára ment el, 1-2 nap alatt fogadták is, és 4ezerbe került. Ha érdekel ez az elérhetősége:
Dr. Késmárki Nóra
8800 Nagykanizsa Petőfi u. 1.
Telefonszám: 20/9208655
jucus31
 
 


Vero,
hogy megy a tüszőérlelés?
Vendég
 


Sziasztok!

Zsó, köszönöm a kérdésedet. Eddig nagyon jól megy. Múlt csütörtöktől kaptam a szurikat, és tegnap pénteken volt a punkció. 12 magocskát szedtek le. Tegnap iszonyat nyomi volta, kicsit szédültem, de ma reggel jól ébredtem. 9 órakor tudok telefonálni, hogy mi a helyzet. Elvben hétfőn kapok vissza 2 babát (persze ha minden rendben)a többit meg szeretnénk lefagyasztatni.

Bocs, hogy eltűntem, de nagyon húzós volt a hét.
vero26
 
 


Vero,
ez nagyszerű!12 az sok!Majd írj,hogy hány embrió lett!Hát ennyiből biztos lesz 2 gyönyörű,akiket megkapsz!
Vendég
 


Zsó!

Képzeld ma mondták hogy 6 éledt meg, és holnap 1 órakor fogok kettőt visszakapni.
Fura, de a mai napig kényelmetlen a méhem...úgy értem, hogy nem fáj, de néha ha leülök bele-bele szúr, meg olyan mintha fel lennék fújódva, de tényleg nem fáj.. ez normális nem tudod?
Amúgy természetesen nagyon izgatott vagyok!:-)
nagyon szép érzés azt gondolni, hogy a babáim már lehet hogy fejlődnek...
Neked mitől függ, hogy most, vagy a következő hónapban mentek a programra?
vero26
 
 


Vero,
hajrá beültetés!Remélem,fagyasztani is tudtatok!
Amiket érzel,teljesen normális,de nagyon fontos,hogy rengeteg folyadékot igyál és sok fehérjét egyél (hús,tejtermék,hüvelyesek,köles).De ezt biztos mondták neked.

A ciklus eleji fsh értékemtől függ,hogy kezdünk-e most.
Vendég
 


Sziasztok!
Hajrá Vero!!!!

Zsó,
képzeld utána nézegettem a vérvétel eredményemnek és akkor láttam nekem magas a TSH-m (9,45 ).Mikor mentem kérni múlt héten beutalót Z.egerszegre immunológiára a házidokimhoz rákérdeztem és ő is mondta hogy nem jók az értékek de nem is annyira a TSH hanem a Thy.pero.TPO értékem 600 fölött van aminek a referenciatartománya: 0-34ig jó :oops: Azt mondta autoimmun pajzsmirigy betegség, az un. Hashimoto thyreoiditis következménye de majd ha megyek Zalaegerszegre ott értenek majd hozzá.Azt mondta gyógyszerrel kezelhető. Hát tök +ijedtem így elsőre.
Ma voltam altatódokinál vizsgálatra csütörtökön lesz a méhtükrözés.Zalaegerszegre sajnos csak okt.17re kaptunk időpontot.:(
horváth beáta
 
 


Bea!

Szuper, hogy megvan az ok és ez ráadásul ez egy nagyon könnyen kezelhető akadály!!!!!!!!!!!! Ne érts fére, nem annak örülök, hogy nem jól működik a pajzsmirigyed, hanem annak, hogy a következő lombik remélhetőleg sikerül fogni, mert ez a 9,45 nagyon nem jó eredmény. Elvileg is csak 4-5 körülig jó, de teherbeeséshez 2 alatt ideális. Ezt már több helyen is olvastam és Fülöp doki velem is szedett egy nagyon kevés Euthyroxot, mert 2,2!!!!!! volt az értékem. Emiatt egyébként nekem is volt Anti-TPO ,TSH rec. elleni a., Anti-tireoglobulin vizsgálatom, amik szerencsére jók lettek, így valószínűleg jód hiány miatt lett egy kicsit gyengébb az eredményem.
Én csak azt nem értem, hogy ezt a 3. napon méretendő alaphormont hogy nem vették észre Neked Tapolcán????????
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna!
Tapolcán utolján is rákérdeztem Töröktől a véreredményeimre,rákérdeztem külön pajzsmirigyemre is külön meg is nézte de jók voltak.Előkerestem ezelőtti ( anno szombathelyi ) papírjaimat is hogy akkor milyenek voltak,de akkor is jó eredményeim voltak!Most nem jó... Hát majd kíváncsi vagyok mit mondanak Zalaegerszegen.De gondolom ha majd írnak fel vmi gyógyszer lesz 1-2 hónap míg szednem kell :( Kontrollra meg +int több hónap mire adnak majd időpontot! :twisted: Idén már nem hiszem hogy belevághatunk a következő lombikba!:(
horváth beáta
 
 


Régebben 2 alatt volt? Őszintén szólva nekem fogalmam sincs, mennyit ingadozik a pajzsmirigy eredmény egyik hónapról a másikra, de azért olyan sokat szerintem nem.
Amúgy nekem nagyon furcsa volt, hogy a határértéktől sokkal jobb eredménnyel gyógyszert kell szednem, megkérdeztem egy endroklinológust is, és azt mondta, hogy 3 felett kezdene el aggódni, bár valóban 2 alatt optimálisban. 3-4 körüli értéknél már másnál is olvastam ilyen immunológia betegséget.
A gyógyszer beállítása miatt ne aggódj, ha jól emlékszek, olyan 2-3 hónap alatt lemegy a kívánt szintre.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Ma visszakaptam két kis babamagot.:-) 9 és 11 sejtűek:-) nem biztos hogy sikerül lefagyasztani a maradék 4 megéledtből, mert ők úgy látszik kicsit visszamaradtak az osztódásban. Ez majd szerintem néhány nap múlva kiderül, de most a visszakapottakra koncentrálunk:-)
Mi a véleményetek erről a sejtszámról?

Zsó, köszi a tanácsokat a kaját illetően. Megpróbálom betartani. Nektek is Isostart kellett inni a leszívástól kezdődően? Nekünk a 2 heti vérvételig napi legalább fél litert írtak elő.
Drukkolok, hogy jó legyen az fsh értéked és kezdhess!

Bea, bár hozzá sajnos nem tudok szólni a problémádhoz, de nagyon drukkolok, hogy meggyógyulj, és a következő lombik sikeres legyen!
vero26
 
 


Vero, nekem is pénteken volt a leszívás és hétfőn a beültetés, én egy 7 és egy 8 sejtest kaptam vissza, szóval a 9 és 11 sejt nagyon szép eredmény!!! :wink:
Mennek a drukkok!!!
Addig is pihenj sokat!
jucus31
 
 


Bea,
de jó,hogy kiderült valami kezelhető dolog!Egyik ismerősömnek volt ilyen gondja,2 gyerek után 2 vetélése is volt,mire kiderült (nem lombikozott),és azóta már van egy 3.gyerekük.

Vero,
nagyon szép sejtszám!Nekem nem mondtak semmi konkrétat,mi az az Isostar?Pihizz!Ugye nem mész a dobozok közé?
Vendég
 


Jucus, köszi szépen a biztatást.Akkor a sejtszámunk tényleg jónak tűnik:-) Hogyan viseled a terhességet? Mennyi idős is most a babuci?

Zsó, ígérem nem fogok cipekedni. A hetet megszavaztam magunknak, és jövő héten se fogok pakoni. Munka után megkérem a férjemet, hogy jöjjön be és pakoljon ki nekem:-)
Isostart, isotóniás sportital. igazából gyors-hidratáló energiaital, de nem úgy mint a redbull hogy felpörget, hanem ez tényleg energiát ad. Kicsit drága, de hátha tényleg segít. Nem tartalmaz mesterséges színezőt, ízanyagot, és tartósítót.
Meg nekem a doki még a Femibiont ajánlotta, meg reggel este folsavat, meg este aszpirint kell szedni.
Reggel van egy hüvelygél, este meg 3 hüvelygolyó.
Szóval győzzem megjegyezni:-)
vero26
 
 


Vero, jól teszed, h nem méssz már a héten dolgozni, és a pakolást is meg tudod oldani a férjeddel a jövö héten!
Ezt az italt én sem ismerem, nekünk tapolcán csak esti 1 crinone gélt kell használni, mást nem is mond Török doki, amit szedni kell. Azt is a 10. hét elején egyik napról a másikra abba kellett hagynom. (a sok fehérjét és sok folyadékot mondjuk ő is külön hangsúlyozta!).
Persze én is a folsavat már január óta szedem + omega3-at, a femibiont beültetés után kezdtem el.

Köszönöm, én továbbra is teljesen jól vagyok :) Hétvégén már beléptünk a 4. hónapba! Ma megyek genetikai vizsgálatra, és ha szerencsénk lesz és úgy fordul odabent, akkor talán már a nemét is megtudhatjuk ma :)
jucus31
 
 


Jucus, nagyon izgi, de gondolom mindkét nemnek nagyon fogtok örülni! Szívesen lennék már a helyetekben:-)
vero26
 
 


Jucus,
gyere majd a hírekkel!Hogy vagy egyébként?Dolgozol vagy otthon pihensz?

Vero,
jól teszel mindent!Drukkolok!Nálatok hogy derül ki az eredmény és mikor?
Vendég
 


Sziasztok,
Minden rendben volt tegnap a vizsgálaton, már olyan nagy, h az UH 1 héttel idősebbnek mérte :) A nemét nem tudta megmondani, nem fordult ugy, meg a lábát is összeszorította :) 1 hónap múlva kell visszamennem, talán majd akkor ( amúgy lehet elcsépelten hangzik, mégis az a legfontosabb, h egészséges legyen, a neme tényleg teljesen mindegy. :) )
A doki javasolta, h mivel már 33 vagyok, menjek el intergrált kromoszóma vizsgálatra, mert ott további genetikai betegségeket tudnak szűrni. Oda igy majd pénteken megyek.

Még dolgozom, ha bírom, akkor ezt az évet még szeretném végigdolgozni. Végülis semmi megerőltető nincs itt, ülőmunka, és óránként kimegyek egyet sétálni.

Vero, hogy birod a pihenést? Én emlékszem, elég nehezen bírtam :( Bezzeg most! Alig várom a hétvégét és képes vagyok végigfeküdni és végigaludni a 2 napot..
Nagyon-nagyon drukkolok neked, hogy most sikerüljön! (emlékszem én minden nap beszéltem velük, h most legyenek nagyon ügyesek, és jó erősen kapaszkodjanak :) )

Zsó, nagyon drukkolok a közelgő lombikodhoz!!!

Bea, sajnálom, hogy idén már nem lombikoztok, de jó, hogy rájöttek, hol a bibi. Igy a következőnek jövöre már sokkal nagyobb eséllyel vághattok bele! Ez a pár hónap pedig biztos gyorsan elrepül.

Erna, veled mi újság?

Szuzy?
jucus31
 
 


Jucus, nagyon örülök hogy a babával minden rendben van és szépen fejlődik. Az a genetikai vizsgálat ugye csak vérből történik, nem a magzatvízből.
Kérdésedre válaszolva én nem nagyon beszélgetek vele/velük. Valahogy attól félek hogy megzavarom őket. Abból indulok ki, hogy ilyenkor még elvben senki sem tudja, hogy mizu odabent természetes esetben. Tudom hülyeség, de valahogy próbálom úgy csinálni, mintha természetes dolog lenne. Meg amúgy is egyesszámban vagy többesszámban szóljak hozzájuk? :-)
Nekem az itthonlét iszonyat jól telik. :-)Győrben maradtam a szüleimnél, egy napot a nagyinál töltöttem, holnap a nagypapámhoz megyek. Azt mondta egy nővérke a Kaáliban hogy nem érdemes sokat feküdni, mert akkor nagyobb esély van a méhenkívüli terhességre, úgyhogy nem nagyon fekszem, de konkrétan nem csinálok semmit .
Zsó, Okt. 3-ra kaptunk Győrbe vérvételi időpontot, azt hiszem akkor fog kiderülni, ha addig meg nem jön.
Mikor érdemes terhességi tesztet venni, és melyiket ajánljátok?
vero26
 
 


Vero, a vizsgálat vérből lesz, a magzatvizeset nem vállalnám be.
.
Persze, fontos, hogy természetesnek fogd fel, és az is igaz, h nem szabad túlzásba vinni a fekvést, de a semmittevés kötelező :)

Azt is mindenki maga érzi, hogy beszél-e hozzájuk, vagy nem. Én hiszek az agy erejében, így aztán mindig elképzeltem, hogy most szépen osztódnak, aztán kapaszkodnak, és mindig bizttattam is őket, h ügyesek legyenek :) A többes szám pedig tök természetes volt :)
De teljesen megértelek, hogy Te így gondolod, végülis spontán fogantatáskor sem követjük óráról órára, h mi történhet odabent :)

Teszt: én netről rendeltem még régebben tizes érzékenységű one stepet 10 db-os csomagban, a lombikhoz kettő maradt, ET9 / ET10-en lőttem el őket, de nekem akkor még nem mutatta ki.
ET11-en mentem tesztelni, ott már kimutatta a 10-es érzékenységű.
Te ugy nézem csak ET14-en méssz eredményért, sztem ET12-től már tesztelhetsz otthon (ha kibírod addig :) ), talán akkor már a 25-ös is kimutatja - de azért a 10-es a biztos.
jucus31
 
 


Sziasztok,
tegnap voltam a klinikán,de nem tudtunk indítani,mert magas volt az FSH-m,a doktorral úgy döntöttünk,várunk egy hónapot,mert volt már jobb és remélem,lesz is.Ez az utolsó támogatott próbálkozás,szeretnénk kihozni belőle a legjobbat.Hát most jó sokat fogok dolgozni és kb.4 hét múlva újabb vérvétel,hátha...
Vendég
 


Zsó:Nagyon sajnálom, hogy nem indulhattok. Ez az FSH mitől lehet magas? Szedsz rá valami gyógyszert, vagy nem lehet befolyásolni?
Ha úgyis húzós a következő hónapod, akkor lehet hogy jobb is , ha vársz még egy hónapot!Ennek már sikerülnie kell!

Jucus: Köszi az infokat, hasznos volt!Szerintem péntek-szombat tesztelni fogok!
vero26
 
 


Vero,
nekem is volt kemom,tudod.Attól magas,nem lehet vele mit csinálni,illetve lehetne,de a hosszú protokollban használt Gonapeptyltől úgy leálltak a pfkek,hogy mozdítani se lehetett utána,nem reagáltak a stimulációra.
Egyszer meg adtak 1 havi fogamzásgátlót,na attól se lett jobb,össz.4 petesejtem lett,2 embrió.
Amikor a 3.lombik volt és nem kellett fogigátló,akkor derült ki,mennyivel jobb így,mert 8 petesejtem lett.Szóval most nem szedek semmit csak várunk és reménykedünk.
Igen,én se bánom,hogy most dolgozhatok,a november sokkal nyugisabb lesz,csak jó volna előre tudni,hogy ez az FSH jobb lesz-e.

Nagy drukk neked!

Többiek hol vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!
Zsó,
sajnálom,de abból igazad van az utolsóból a legjobbat hozzátok ki!Biztos javulni fog majd!

Nekem csütörtökön megvolt a méhtükrözés.Dokival nem beszéltem utána, mert már nem volt ( 8-ra rendeltek oda aztán du. 2-kor kerültem rá! :( ) zárójelentésemért is pénteken ugrottam be.De ahogy olvastam minden rendben normális minden és nem találtak elváltozást.Az van ráírva 6hét múlva kontroll javasolt,de lehet pénteken beugrok dokimhoz megkérdem mit mond rá.
Képzeljétek volt velem 1 nő igaz van már 1 kislánya 3. lombikból azóta akartak még egyet most volt a 7.lombikon össze is jött neki de sajnos elment tőle. :( Úgy sírt úgy sajnáltam! :( Annyira igazságtalan ez az élet!
Éjjel én is azt álmodtam,hogy ikreim lesznek tök olyan volt álmomban mintha igaz lenne. :cry:
Mostanában annyi terhes ismerősöm van mindenhol csak állapotos kismamákat látok.... elszomorodom és olyan irigység fog el! :(
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

Bea, teljesen igazad van..én is vagy babakocsit látok vagy kismamát mindenhol. Nem mondom , hogy utálom őket, de mindig arra gondolok hogy én is én is...mikor?

Zsó, elég bonyolultnak tűnik. Nincs valami étel, amivel lehet rá hatni? Vagy nyugalom? A férjemnek is két értéke magasan maradt a kemo után...
Zsó, hidd el a következő már össze fog jönni!


Képzeljétek, nagyon izgatott vagyok, mert ma volt egy kis hasi görcsöm és egy kis vérzés..minimális.
Arra gondolok, hogy mivan ha ez a beágyazódás, végül is ma vagyok a beültetéshez képest a 9.napon....annyira szeretném, ha ez nem a mensi előzetese lenne!!
Döntöttem, ha nem jön meg addig pénteken tesztelek!
vero26
 
 


Vero,
köszi a biztatást!Én is nagyon bízom benne!

Én is nagyon szorítok!Pénteken elutazom hétvégére,de vas.este vagy hétfő reggel benézek,mi újság!
Vendég
 


Vero!
Hm, ez a tegnapi vérzés szerintem beágyazódást jelenthet! :) Lehetne még hormon gond is, de gondolom, hogy az Utrogestantól a progeszteron szinted az egekben van. Szorítok nagyon!!!!! Dolgozol vagy még mindig otthon pihizel?
Zsó!
Sajnálom, de a következő hónapban biztosan tudtok kezdeni. Talán a sors akarta így, mert mint írtad is, túl sok dolgod van.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Az én férjemnek 1 éve még semmi baja nem volt,most visszont 8 millio/ml,ami nagyon kevés...az okát nem tudjuk és a doki sem bíztatott semmi jóval.A héten lett meg az eredmény,teljesen sokkolt a hír...azt sem tudom most hogyan tovább...
tindus
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Tegnap és ma reggel is teszteltem, és 2 csík lett, de csak halvány.:-)
Azt hiszem eddig jól haladunk, de a hétfői vérvételig nem élem bele magam:-)

Tindus...a legrosszabb eset a lombik, ahova eljuthatsz, és azt is ki lehet bírni:-) a férjemnek kb összesen 1000 megfelelő , mozgó sp-je volt.
A lányok tudják, majd biztos írnak neked, lehet hogy elég inszemhez ez az eredmény..nem tudom.
vero26
 
 


Vero!!!!!
Mondtam én, hogy a vérzés a beágyazódástól van!!!!!!! :) Tényleg jó hely ez a Győr. Ha jól emlékszek, azt írtad, hogy konzultációra kb 2 hónapot kell várni. Mennyi idő még onnan a lombik?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára erna2011 2011.10.01 08:05-kor.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Tindus!

Ha 1 éve még jó volt, akkor simán lehet átmeneti csökkenés is. Az augusztus végi 2 hetes hőség például nálunk nagyon sokat rontott a mozgáson, a korábbi 50%-os mozgás 20%-ra csökkent. Még mondta is a doki, hogy nagyon rosszkor jöttünk kontrollra. Szerencsére 3 hét múlva újra jó lett. Én a helyetekbe megnézetném 2-3 hónap múlva újra és csak akkor esnék kétségbe, ha az sem jó.
Egyébként az inszemhez azt mondják, hogy legalább 10-15m/ml kell, de az attól is függ, hány ml-et tud adni a férjed, és milyenek az egyéb minőségi mutatók. Tényleg milyen a morfológia és a mozgás? Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Erna!
Így nézz ki a férjem eredménye:-spermiumszám 8mill/ml
-össz.sp.szám 24mill/ml
-motilitás 20%
-progresszzív mot.10%
-morfológia 4% normális alak
A dokim azt mondja mindenképpen csináljunk inszemet,mert a lombikra legalább 1 éves a várólista és addig próbálkozzunk azzal,de még elöbb kivizsgálják a férjemet,hogy miért romlott le ennyire.
tindus
Kecskemét
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: