Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok,

Megjöttem Tapolcáról, és sikerült :D :D :D :D :D :D
Alig hiszem el!!!
Soha többet nem rendelek netről tesztet :twisted:
jucus31
 
 


Jucus!
SZUPER!!!!!!! :) Végre valakinek sikerült itt a fórumon!!!!!!!!!!! :) Mennyi a HCG-d? A állítólag ebből arra is lehet következni, hogy mennyi baba lesz.
Ezek szerint jól mondta nekem Fülöp doki, hogy ne teszteljek vérvétel előtt, mert felesleges. Ráadásul ilyenkor jól felidegesíti magát az ember és ezzel is csak árt a babának.
Már épp az gondolkoztam, hogy Edihez hasonlóan én is visszavonulok, mert ez a sok negatívum nem tesz jót a lelkemnek. DE Jucus most újra reményt adott. Ettől függetlenül vasárnaptól én sem leszek, mert elutazunk. Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Köszi Erna :)

Most nagyon boldog vagyok, bár a doki azt mondta, ne éljem bele magam, mert még bármi történhet, 1 hét múlva kell visszamennem, akkor már lát is valamit :) Most nem vettek vért, direkt megkérdeztem, csak akkor vettek volna, ha UH-on a pozitív pisiteszt után valami nem stimmel.

De egyenlőre minden rendben, jól érzem magam - leszámitva a folyamatos nyomást az alhasamban és a PF görcsöket - ugyhogy nagyon pozitiv vagyok, és nem lesz semmi gond! :)

Igen, a negativ dolgok tényleg nem tesznek jót az ember lelkének, de örülök, h pont én lehetek az aki, visszaadtam Neked a reményt :)

Ti most hol is tartatok? Még inszemeztek tovább?
Nyaralni mentek? De jó Neked! Nekem sajna alig maradt szabim :(
jucus31
 
 

 
 

Jucus!
Igen, nyaralni megyünk Zsóhoz hasonlóan a Balatonra, de mivel nekem sincs túl sok szabim, mi csak egy hétre tudunk menni.
Még egy vagy két ciklust spontán próbálkozunk és utána megpróbálunk 2-3 inszemet még a férjem eredményétől függően és utána nálunk is lombik lesz. Ha jól számolok még így is belefér december körül egy lombik idén. Az andrológus szerint elvileg nálunk már spontán is össze kellene jönnie. Hát nem tudom, hogy mi van… Talán most a nyaralással sikerül kipihenni magunkat, megnyugszunk és sikerül valamelyik inszem. Egyébként június eleje óta újra kapott a férjem hormont és reflexológiára is elkezdett járni. Remélem, hogy augusztus végére, szeptember elejére sikerül felturbózni a hadsereget. Bízok benne, hogy érdemes kivárnunk ezek miatt ezt a 2-3 hónapot és mindkettő használni fog.
Szuzy!
Mi volt az inszemen?
Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok,

Jucus,

Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Kicsit háttérbe vonultam, de olvaslak titeket, és nagyon drukkoltam, végre megvan a következő babás, mert ha jól emlékszem a mi sikeres lombikunk óta nem örülhettünk senki sikerének, de végre megtört a csend. :lol:

Nálunk a lányok szépen fejlődnek, minden rendben velük.

További drukk, mindenkinek.

Jocek
jocek
 
 


Sziasztok!

Benéztem ma este,kíváncsi voltam Jucusra,hát nagyon gratulálok!vigyázz magadra és minden jókat kívánok!

Bea,
te meg tényleg menj el immunológushoz,érdemes.Nálam ugyanis -bár a dokim azt mondta,általában nem találnak semmit-kétféle antitestet is találtak,antinukleáris és kromatin ellenes,na ez mindegy,hogy hívják őket,lényeg az,hogy vszínű ezért nem sikerült annyiszor!Kedden megyek a dokimhoz és megkérdezem,lehet-e ezzel valamit kezdeni,vagy lemondhatunk a saját gyerekről....
Bea,
menj el te is és kívánom,hogy ne találjanak semmit,de akkor megnyugszol,hogy semmi különös oka nincsen.

Többieknek is üdv.és jó nyarat!
Vendég
 


Jucus!
Jaj de jóóóóó Szívből gratulálok!!! :) Mondtam én,hogy nem biztos hogy jót mutat az a teszt!!! :) Újabb Tapolcás baba!Látod,milyen jó,hogy Török inkább lombikra küldött meg is lett az eredménye!Hányan voltatok teszten?Többnek is sikerült?Kinél teszteltél a szemüveges csajszinál vagy a kopasz fiúnál?( ő állítólag szerencsét szokott hozni! ) Gondolom mennyire várod,hogy 1 hét múlva mehess és megmondják tuti biztos minden!

Zsó!
Hát sajnálom,hogy találtak nálad valamit... de remélem,hogy azért lehet valamit tenni ellene!Ird majd meg mindenképp mit mondott rá a doki jó?! További szép nyaralást,jó pihenést!

Mindenképp felkeresem az immunulógust.Bár tegnap el is felejtettem mondani a Kornélnak,hogy ezt is tanácsolta a genetikus.Cukrom tökéletes azt mondta.Rákérdeztem 120. perces glükózra azt mondta nem baj,annyi,hogy túl jól működik az inzulinom de ez nem baj 2 főevés közben csipegessek kekszet,nápolyit,iktassak be tízórait,uzsonnát.De inkább ilyen legyen mint magas.Mondta ő is pont ez a típus. :)

Jövő szombaton megyünk mi is Orfűre nyaralni 1 hétre,most egyenlőre hanyagolok mindet.Majd ha megjöttünk felhívom az immunológust.Bár most mindenhol szabadságon vannak,dokim is már csak aug.19-én lesz legközelebb...
horváth beáta
 
 


Sziasztok,

Nagyon köszönöm :)

Jocek, jó újra hallani rólad :) Örülök, hogy jól vagytok!

Zsó, Erna, köszi! :) Nektek jó nyaralást, bár amilyen reggelre ébredtünk mai is!!! Hihetetlen!!! De kikapcsolódni, kiszakadni a mindennnapokból talán ez az idő is megteszi, pihenjetek amennyit csak tudtok!

Erna, akkor hajrá spontán hónapok! :)

Bea, hát, megint korán mentem, 7-kor ott voltam, kb 10.-nek, de szerencsére majdnem mindenki leszivás/beültetésre jött igy csak 1 valaki volt előttem, és mivel reggel 7-kor már mindkét doki ott volt, és időben elkezdék a rendelést, 3/4 8-kor már végeztem is, igy nem találkoztam senkivel, akivel együtt voltunk beültin.
A szemüveges vékony csajszinál teszteltem, de már ugy mentem be a pohárért, hogy én már csináltam otthon tesztet és negatív. Mikor 5 perc múlva visszahivott, csak annyit mondott, hogy nem tudja milyen tesztet használtam ohhon, de ez a teszt nagyon szép 2 csikos lett! Amint ezt kimondta, én ugy elkezdtem sírni, hogy szegényem alig tudott megnyugtatni :) Szerencsére 2 perc alatt összeszedtem magam és akkor becsomagolta nekem a tesztet, hogy nyugodtan vigyem haza emlékbe :)
Tegnap este azért a biztonság kedvéért csináltam egy gabriel 25-ös tesztet, és szép pozitív lett :)

Csajok, el sem tudom mondani Nektek, hogy mennyire boldogok vagyunk! Tudom, hogy minden rendben lesz most már, és pénteken már látszik a petezsák :) (vagy kettő:) )
Kívánom, hogy Ti is áttéljétek ezt az érzést, nincs is ennél jobb :)
Próbáljatok nagyon pozitívak maradni, és soha fel nem adni!!
jucus31
 
 


Jucus!!!! Júúúúúúúúúúújjj dejó!!! :D :D :D :D Gratula!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs,

köszönöm :)
jucus31
 
 


Bea,
megjöttem a doktortól,kár volt úgy majréznom,mert nem biztos,hogy ezek az antitestek okozták a sikertelenséget.Szó sincs arról,hogy ne lenne folytatás hál'Istennek.
El kell mennem nekem is immunológushoz,majd ő megmondja,kell-e erre gyógyszer vagy nem.
Most azon kívül,hogy ezt intézem,megnyugodtam,és próbálok kikapcsolni.

Hajrá neked is és Mindenkinek!
Vendég
 


Zsó!
Hála isten legalább folytathatjátok!
És mikor mész majd immunológushoz?Kíváncsi leszek neked mit mond és ha én is elmegyek hogy nekem majd mit mond... 2 különböző immunológus érdekesen várom.
Én most is tartom a véleményem,hogy nagyon csak találgatnak és nem tudják megmondani mitől is nem tapad meg... :oops:

Lent vagy még a Balcsin?Akkor további jó pihenést!Azért majd kukkancs be közbe-közbe!:)
horváth beáta
 
 


Sziasztok! Nem tudom mennyire emlékeztek rám.2 éve regisztráltam , akkor jó párszor írtam, de sajnos eddig várnunk kellett a lombikra, mert a férjemnek kemoja volt, és a protokol, hogy 2 évet várni kell. Végre letelt az idő, és végre mehetünk Augusztus végén. Mi Győrbe járunk.
Eddig értetek izgultam, és a háttérben olvasgattam bejegyzéseitek, de újra szeretnék aktív tag lenni.
Jucus gratulálok!
vero26
 
 


Vero,
én emlékszem rád,de meég mennyire!Látom,közben összeházasodtatok,gratulálok!És örülök,hogy jól van a férjed!Hajrá!

Bea,
ez így van,csak tapogatóznak,tegnap is mondta a dokim,hogy ez az immunológia-ügy még gyerekcipőben jár.
Vendég
 


Zsó, Örülök hogy emlékszel rám. Biztos azért mert a háttérből nagyon drukkolok neked.:-) Igen, férjhez mentem és minden szuper csak a baba hiányzik.

Ma felhívtam az OEP-et az utazási támogatással kapcsolatban, és sajnos nekem nem jár, mert budapesti vagyok , és van Budapesten "lombiklehetőség". Az OEP csak addig a helyig fizeti az úti költségtérítést, ahova körzetileg egy város tartozik.
Kaptam egy számot, ezen lehet érdeklődni:
OEP, Dr. Gressz Miklós: 1-350-2001 (mellék: 2117)
Igazából csak azért írtam le, hátha valakinek hasznos az info , pár hete felmerült ha jól emlékszem!

Jó nyaralást mindenkinek:-)
vero26
 
 


Sziasztok!
Hazajöttünk a nyaralásból, újra itt vagyok.
Jucus, szívből gratulálok!!!!!!!!! Mi is 22-én pénteken voltunk Tapolcán, de fél tízre értünk oda, így nem találkozhattunk. Írtad, hogy egy hét múlva vissza kell menned, tehát most pénteken voltál ha minden igaz. Mi volt, minden rendben???
Erna, az inszemen kicsit "megkínzott" a doki, mert azt mondja hátra hajló a méhem (érdekes az előző két inszemnél nem volt ilyen probléma és más doki sem mondta), de túléltem, nem volt vészes! 6 milliót sikerült visszajuttatni. Holnap kell mennem eredményhirdetésre, de én úgy érzem, hogy most sem sikerült. Se görcs, se nyomás, semmi apró jel, szóval nem sok reményt fűzök a dologhoz. Meggyőződésem, hogy nekem már csütörtökön megvolt a peteérésem, így a pénteki inszem már lekéstünk róla. Megemlítettem ezt a dokinak is és azt mondta, hogy nem valószínű, de megtörténhet. Hát holnap kiderül.....
Vero, üdv itt ismét, majd számolj be, hogy mi történik veletek. Ti Pesten is laktok?
Zsó, bíztató, hogy nem valószínű, hogy ezek az antitestek bezavarnak bár az meg elkeserítő, hogy az orvosok is csak találgatnak.
Mindenkinek jó nyaralást, feltöltődést!
szuzy99
 
 


Szuzy,
Köszi :)
Igen, minden rendeben volt, 5mm-es petezsákot láttunk méhen belül, képet is kaptam róla :)
Legközelebb hétfőn kell mennem.

Te akkor ma voltál tesztelni? Mesélj! :)
A 6 millio nagyon jó eredméyn, nekünk sosem volt annyi.
jucus31
 
 


Jucus, ez nagyon jó hír!!!!!!!!!!!!!!! Kitartást, minden rendben lesz!
Sajnos ismét negatív lett a tesztem, nem sikerült a harmadik inszem sem. Török doki viszont nagyon meglepett, mert olyat mondott amire nem számítottam: mehetünk lombikra, ugyanis három sikertelen inszem után eldönthetjük, hogy inszemezünk tovább vagy megpróbáljuk a lombikot. Annyit mondott, hogy az inszem is eredményes, különben nem csinálnák, de a lombiknak 2-3x nagyobb az esélye, viszont kb. 100ezres nagyságrendű a költsége.
Mondtam neki, hogy ezt most a férjem nélkül nem tudom és nem is akarom eldönteni. Felírta a Clostit és abban maradtunk, hogy ha folytatjuk az inszemet, akkor a szokásos módon kezdjem szedni, ha a lombik mellet döntünk, akkor ne szedjem be hanem jelentkezzek laborvizsgálatokra.
Egyelőre úgy döntöttünk, hogy még megpróbálunk egy inszemet és ha az sem sikerül, akkor ősszel bevállalunk egy lombikot. Egyelőre a lombikra sem anyagilag, sem szellemileg-lelkileg nem vagyunk felkészülve. Nem tudtam, hogy három sikertelen inszem után már akár lombikra is mehetünk. :shock: :shock: :shock:
Jucus, lenne egy nagy kérésem: leírnád nekem részletesen hogy mi volt az egész lombik procedúrának a menete a laboroktól kezdve a végéig, kb. mennyibe került és mennyi idő. Neked még nagyon frissek az emlékeid. Előre is köszi!
TÖBBIEK???? Úgy tűnik jól telik mindenkinek a nyaralás, ha nem jelentkeztek. :wink:
szuzy99
 
 


Szia Szuzy,

Nagyon sajnálom, h nem sikerült :(

Igen, férfi meddőség esetén elég 3 imszem is, gondolom látják, h ez nem túl hatékony a mi esetünkben :(

Nálunk nagyon gyorsan történt minden, megpróbálok visszaemlékezni, de sajnos olyan az agyam mostanában, mint a szita :(
Szóval máj.26-án voltam tesztelni, akkor derült ki, h a 3. inszem sem sikerült, egyedül voltam, de mi már eldöntöttük, h nem kérdés, lombikozunk. Abbahagytam az utrót és máj. 29-én meg is jött. Ez volt az a ciklus, amikor a vizsgálatokat el kellett végezni. Kb 3 hét mulva. Jun 16-án kellett mennünk mindkettőnknek, mert fél évig érvényesek a laborvizsgálat eredményei és azok pont lejártak mindkettőnknél, + a páromnak volt spermavizsgálat, + nekem volt egy rákszűrés/nődoki vizsgálat és EKG vizsgálat is az altatás miatt. Az EKG beutalót Török doki irja, és ott helyben meg is csinálják abban a helyiségben, ahol a fizikoterápia is van. Szóval ekkor, jun. 16-án megvoltak a szükséges vizsgálatok + felirta nekem a doki az első adag szurit, amit már aznap el kellett kezdenem szúrni. Suprefact a neve, az árára pontosan nem emlékszem, fertőtlenitő sprayt is venni kellett hozzá + 2 féle tűt és fecskendőd, ez mind olyan 9-10ezer ft volt. (itt azért leirom azt, nehogy úgy járjatok mint mi, hogy 14-14 tűt javasolnak venni, de az nem elég, és egész szombathelyen nem kaptunk olyan tűt amilyen kellett volna. Mivel ez nem tétel (kb10ft egy tű) nyugodtan vehettek 20-20 db-ot) Ezt jun.16-án kezdtük el szúrni, napi 1et - kaptam egy táblázatot is, abban volt vezetve, h miből mennyit kell szúrni az adott napon. Ez a szuri amugy arra volt jó, h leálítsa a szervezetem saját hormontermelését, ne zavarjon be a későbbiekben. Ezt szépen szúrtuk, jun. 25-én jött meg (UTOLJÁRA!! :) ), akkor kellett telozni, és rögtön menni is kellett, mert a 2.3. naptól szúrni kell + még egy szurit. Jun. 27-én mentem akkor irták fel a Gonalt, amit még aznap el kellett kezdenem, a táblázatban ezt is vezette a doki. Amugy ennél a pontnál választhatsz 2 féle szuriból egy drgább és egy olcsobból. Nekem azt mondta a doki, h az eddigi eredményeim alapján normál mennyiségű stimulációra van szükségem, ez az olcsóbból kb 48ezer lenne a drágábból pedig 60ezer. Mi a drágábbat választottuk, állitólag mindenki ezt kéri, mert ez természetes anyagokból van. Nem egyszerre irja fel az összeset, mindig csak annyit, amennyi a következő alkalomig elég. Legközelebb pénteken kellett mennem, júl1-én, UH-on megnéztük hogy állnak a tüszők: mnyh 9mm, jobb oldalt 8 bal oldalt 4 tüszű mind 9mm körüli. Következő UH jul.5-én: Mnyh 9,3mm, tüszők: jobb oldalt 1db 17mm-es, 1db 16mm-es és 10db 15mm körüli bal oldalon 1db 16mm és 3db 15mm. Ekkor felirta a tüszőrepesztőt (Ovitrelle), de ennek már tényleg nem emlékszem az árára, 4-5ezer körül volt azt hiszem. amit másnap este pontosan 20:15-kor kellett badnom - a többi szurit már kedden abba kellett hagyni - leszivás jul.8-án volt. Reggel korán kellett menni, fél 8-kor már be is hivtak. Hálóing fel, ágyba be, infúziót bekötötték. Én voltam aznap a 2. negyed 9-kor mentem a műtőbe. 14 petesejtet szivtak le. Altatásból amugy én nagyon jol ébredtem, semmi bajom nem volt. Még kb másfél órát kellett feküdni aztán hazamehetünk. Vagyis előtte még be kellett menni Török dokihoz akkor írta fel a sárgatest hormont. Itt is lehetett választani vagy utrot - amit már az inszemeknél is használtunk - vagy egy Crinone nevű gélt. Az utro kb fele annyiba kerül, de azt napi 3-szor kell nyomni nagy mennyiségben, ez pedig egy fecskendőben van, azt kell benyomni napi egyszer esténként, ez ebből a szempontból nagyon jó. Mi ezt választottuk. Ennek az ára 15 napra 9ezer. 3 hónapig kell most használnom, ami ha jól számolom összesen 54ezer ft lesz. Az aznap délután elég rossz volt, fájt az ülés, a pisilés, szurkáltak a petefészkeim, én még kicsit véreztem is, de 2 nap mulva már teljesen rendben voltam. Másnap - szombat - reggel kellett telozni, hogy hogy állunk. 14-ből 10 használható petesejtem volt, de ebből csak 5 termékenyült meg. Hétfőn jul11-én volt a beültetés, addigra kiderült, h csak 2 osztódott tovább. Egy 7 és egy 8 sejtes kis embriócskát kaptam vissza. Ez kb olyan volt mint egy inszem, nem fájt, utána még 1 óra fekvés és mehettünk haza. Szerdáig otthon voltam táppénzen, leginkább semmit nem csináltam, de csütörtöktől már rendesen jöttem dolgozni. Júl 22-én kellett visszamennem tesztelni, ami pozitív lett :)

Jó hosszú lettem, de látod, h az utolsó negatív teszt (máj26) és a pozitív teszt (jul22) között még 2 hónap sem telt el! :)
Én sem voltam felkészülve, de olyan gyorsan történt minden, hogy nem volt időm agyalni sem. Ez így nagyon jó volt :)

Remélem segítettem, ha van még kérdésed, vagy kihagytam valamit nyugodtan kérdezz (anno én Beától kérdeztem mindent :) )

Aztán majd jelentkezz, hogy döntöttetek :)
jucus31
 
 


Szuzy,
bátorítalak,ne félj a lombiktól!Szerintem még direkt jó is,hogy lelkileg nem vagytok felkészülve,így nincs túlagyalva a dolog. :wink:
Nekem nem volt soha semmilyen problémám a gyógyszerektől.Talán annyi,hogy picit hisztisebb vagyok hormonkezelt állapotban,de ez semmiség.Szóval vágj bele bátran!
Vendég
 


Jucus,
gratula a petezsákhoz!
Vendég
 


Jucus köszönöm szépen a részletes tájékoztatót. Így tudom legalább, hogy nagyjából mire számíthatok. Két kérdésem lenne még, az egyik az, hogy ha jól értem itt csak egyszer van labor, tehát nem a 3. és 21. napon. Kell fizetni a laborvizsgálatokért? A másik kérdésem pedig az, hogy a szurikat melyik napszakban kell beadni? Nekem a férjem adja be mindig a tüszőrepesztőt is. Irtózom a tűtől, úgy érzem nem lennék képes magamat megszúrni, persze ha úgy alakul, hogy pont nem lesz otthon, akkor a cél érdekében valahogy megoldom.
Lányok köszönöm szépen a biztatást, nem kérdés, hogy belevágunk a lombikba, nem félek tőle, de még megpróbálkozunk egy inszemmel augusztusban. Ha az sem sikerül, akkor viszont még ősszel elmegyünk egy lombikra is. Zsó igazad van, hogy jól jöhetne, hogy nem vagyunk felkészülve lelkileg, csak jelen pillanatban az a nagyobb problémánk, hogy anyagilag sem vagyunk felkészülve. Mivel mi erre a lehetőségre egyáltalán nem számítottunk, megrendeltük a térkövet az udvarunkra, így most eléggé lenulláztuk magunkat. Szóval kicsit anyagilag is össze kell szednünk magunkat és ez a kb. három hónap talán elég lesz. Hát ez van, ember tervez.......
Minden esetre Jucus pozitív példaként lebeg előttem, hogy igenis sikerülhet! Jucus jelentkezz majd, hogy mi volt ma!!!!!!!!!!
Üdv mindenkinek!
szuzy99
 
 


Szuzy,
amikor odamentünk januárban volt egy teljes körű kivizsgálás 3. és 21. napi vérvétellel és ott látták, h nincsenek hormonproblémáim, gondolom ezért nem kellett most a lombikhoz a 2. vérvétel.
Csak egy volt a 20.napomon - ezen a napon mindent el is intéztünk. És nem is kellett fizetni semmit.
A szurit mindegy mikor adod be, a lényeg, hogy a 2 egyforma közt 24 óra elteljen, Nekem valahogy úgy jött ki, hogy egy reggel egy este. Nekem is a párom adta be, úgyhogy hozzá igazodtunk. Én sem bírom a tűt, nem is birtam odanézni :) Csak becsuktam a szemem és vártam :)

Ma délre kellett mennem, és én került be utoljára.. Hát ilyen sem volt még :)
Méretekre nem emlékszem, az UH képen sem nagyon látok semmi adatot, mert közben hallgattuk a szívhangját, így nem tudtam arra koncentrálni miket diktál Török doki az asszisztensnek :)
jucus31
 
 


Jucus, nem számítanak az adatok, ha minden rendben van!!! Ez nagyszerű!!El is hiszem, hogy másra nem is tudtál koncentrálni mint a szívhangra! Nem érzékenyültél el? Én most úgy gondolom, hogy egyfolytában bőgnék örömömben ha látnék végre egy pozitív tesztet.
Mi márciusban úgy mentünk oda Tapolcára, hogy vittem a 3. és 21. napi laboreredményeimet. Akkor azokat elfogadták, de mivel már tavaly októberben készültek, nem biztos, hogy a lombikhoz is jók lesznek még. De végülis mindegy, ha kell hát csinálják újra. Tegnap véglegesen eldöntöttük, hogy még egy inszem, utána pedig belevágunk a lombikba.
Vero, Zsó, Bea veletek mi újság?
szuzy99
 
 


Sziasztok!

Szuzy, nagyon sajnálom hogy nem jött össze az inszem. Remélem a legközelebbi már sikeres lesz, és nem kell a Lombik!

Képzeljétek tegnap teljesen kiborultam. Ma kellett volna menni a 20. napi ultrahangra (20-25 nap közt valamikor kell visszamenni)és utána kezdődhetett volna már a lombik folyamata, erre tegnap hívtak telefonon a Kaáliból, hogy sajnos az augusztusi TB keretbe nem férek bele, és tolni kell 1 hónappal (de természetesen azt sem garantálják, hogy a szeptemberibe beleférek.) A visszaültetés számít, és mivel aug. végére jött volna ki, ezért arra a hónapra elfogyott az összes hely..de...a szeptemberi is szept. végére fog kijönni, szóval.....teljesen kivagyok. Már erre készülök évek óta 2011 augusztus lebeg a szemem előtt, erre tessék, egy hülye adminisztrációs dolog miatt csúszok.
Szóval...sajnos még mindig egyhelyben toporgok.

Jucus: Én is köszönöm szépen a részletes beszámolót. Kíváncsi vagyok, hogy nálunk hogyan lesz!
Tudom hogy türelmesnek kellene lennem, de már úgy elkezdeném!
vero26
 
 


Sziasztok!
Már régen jártam erre, de mindenkinek nagyon szorítottam.
Jucus!
Szuper, hogy már szívhang is van. Gondolom, hogy könnybe lábadhatott a szemed.
Szuzy!
Sajnálom, hogy nem sikerült az inszem, de majd a negyedik!!!!!
Zsó!
Veled mi újság? Örülök, hogy nem jelent komolyabb problémát ez az immunológiai dolog.
Vero!
Borzasztóan felháborít az, amit írtál. Mi az, hogy nem fértek bele a Tb keretbe, főleg a hosszas várakozás után???? Nagyon sajnálom a történteteket, de ugyanakkor a következő ciklusodban már biztos, hogy hiába lesz hónap vége, mert nem Ti lesztek azok, akiket kihúznak a listáról. Nekem úgy tűnik, hogy nagyon szerencsések azok, akik Tapolcára járnak, ott az inszemek után is rögtön lehet kezdeni a lombikot, és a lombikok között sem kell olyan sokat várni. Az egyik ismerősömnek például nem sikerült májusban Szegeden a lombik és márciusban mehetnek újra, ami borzasztóan hosszú idő. Valahol írtad, hogy pestiek vagytok. Megkérdezhetem, hogy miért döntöttetek Győr mellett? Kőrösi dokiról jókat hallottam. Hozzá jártok? Amúgy a pesti intézetekbe is elég hosszú a sor, ha jól tudom.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna, köszi az együttérzést.
Azért járunk Győrbe, mert nagyon sok jót hallottam Győrről, és nagyon jók a statisztikái. Pl egy csajnak több budapesti Kaális lombik után Győrben rögtön összejött. Lehet, hogy ez csak véletlen, de valahogy úgy érzem, hogy ott fog sikerülni. Végül, de nem utolsó sorban Győrből származom, így amúgy is oda húz a szívem:-) bár, most egy kicsit csalódtam.

Sajnos (vagy nem sajnos, nem tudom) nem a Kőrösi doktorhoz járunk. Még novemberben mikor beregisztráltunk többet kellett volna várni rá, és már akkor is türelmetlen voltam. Így utólag meg nem hiszem hogy illik/lehet váltani, főleg hogy Boga doktorral is teljesen meg vagyok eddig elégedve. Nagyon kedves, remélem ügyes lesz!:-)

Ti mikor is mentek inszemre?
vero26
 
 


Vero,
sajnálom a csúszást.A Kaáli intézetekben ez teljesen megszokott dolog sajnos.Nálunk az I.Nőin nincs ilyesmi,ha érdekel.

én próbálok kikapcsolni,épp úszni járok,jövő héten már muzsikálok,közben telik az idő...
Vendég
 


Sziasztok!

Vero,
fú én nagyon oda lettem volna ha velem "játszák el " ezt!Hála isten Tapolcán ilyen nincs simán mehet mindenki várakozás nélkül.Pedig oda is rengetegen járnak!Mondjuk én is sok jót hallottam Győrről!Remélem szeptemberben azért mehettek majd!

Zsó!
Ma mentem vissza a genetikai eredményeinkért azt mondta a doktornő mindkettőnknél minden rendben!Örülök neki,de sajna itt sincs "bibi" nálunk...marad a sötétben tapogatózás miért nem tapad meg... :( Jövő pénteken megyek vissza dokimhoz kíváncsi leszek mit mond pajzsmirigyemre... Valamikor kéne időpontot kérnem ahhoz az Z.egerszegi belgyógyászhoz is...

Jucus!
Jól vagytok?!:) Mész még Tapolcára?
horváth beáta
 
 


Bea,
szerintem a pajzsmirigyed is rendben lesz,erre vesznek is vért a 3.napon a kivizsgáláskor.
Nem tudják ők sem,hogy mi a baj nálunk.A másik topikba,ahova írogatok,van egy lány,2 lombik után átmentek a Kaáliba,ott is volt már 2 sikertelen kísérlet,tehát neki is már csak 1 támogatott van hátra,és ott sem tudják,mi a baj.Látod,van,akinek meg elsőre sikerül.
Az én dokim is mesélte,hogy volt egy páciense,akinek 8.-ra lett gyereke,és utána még 3-at csinált,így 11 lombikból lett 2 gyerek.Nem tudták,miért nem sikerültek a kezelései.Persze ez már nagyon keményen pénzkérdés,a legtöbben leállnak az 5.után,mert nem tudják kifizetni az alkalmankénti félmilliót.Kemény dolgok ezek.
Vendég
 


Sziasztok!
Írtam nektek e-mailt kérlek, hogy adjatok tanácsot. Ki tudja, hogy kik olvassák ezt a fórumot, ezért inkább privit írtam.
Vero!
Talán szeptemberben megyünk újra inszemre, de egyre kisebb értelmét látom az újabb megterhelésnek és csalódásnak. Talán nekünk is lombikra kellene mennünk. Győrbe egyébként mennyi idő múlva adnak konzultációra időpontot és mennyit kell még utána lombikra várni?
Bea!
Azért az egy dolog, hogy a genetika is jó lett és ezzel továbbra sincs meg az ok, de szerintem hála az istenek, hogy pont ez jó lett, mert ha rossz lett volna, ezen az egyen nem tudtak volna segíteni. Persze jó lenne ha meg lenne az ok, de szerencse, hogy nem ez az. A pajzsmirigyed szerintem amúgy tutira rendben lesz.
Jucus!
Nagyon eltűntél. Remélem, hogy minden ok.
Zsó és Vero!
Tudom, hogy mindketten Pesten laktok, így arra gondoltam, hogy mi lenne, ha egyszer összefutnánk valahol.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
válaszoltam!
Vendég
 


Sziasztok!
Még egyszer csajok, köszi az együttérzést.

Zsó: Jó pihenést! Amúgy te mit zenélsz? Most csak 3 hónapot kell várnod, vagy többet fogsz várni, míg bele nem vágsz a következő lombikba? Köszi , hogy ajánlod az 1-es számú klinikát, de most már nem szeretnék kavarni. Mindenkép megpróbálom Győrt... Emlékszem volt egy lány, Brumi. Ő is őstag volt de nagyon eltűnt. Vele mi lett végül?
Írtad ezt a 11 lombikos lányt..hát nem tudom , nekem lenne -e erőm annyi kudarchoz..illetve 7 -hez.

Bea: Szerintem is jó, hogy nincs genetikai problémátok. :-) Kitartás!

Erna: Ha jól emlékszem akkor mikor mi beregisztráltunk a dokinkra 1 hónapot a Kőrösire kb 2 hónapot kellett várni, de gondolom ez változó. Meg olyasmi volt, hogy nem lehet sokkal előbbre időpontot kérni.
Ha már bejutsz , akkor már elvben ha megvan minden vizsgálat mehetsz, kivéve ha úgy jársz mint én, hogy nem férsz be a keretbe...

Lenne lányok 1-2 kérdésem, ha van tapasztalatotok válaszoljatok please.
A prolaktinom 1,5 szerese volt novemberben a felső határértéknek. Elmentem endokrinológushoz, mert nem akartam addig gyógyszert szedni, míg egy szakember meg nem néz. Február óta szedem a Bromokriptint , napi 2 db-ot. Szerintem ez nagyon hosszú idő, főleg ilyen magas dózisban.
Valaki szedte ezt a gyógyszert, meddig, milyen dózisban, mennyire volt magas az értéke a határérték felett???

A másik dolog, hogy elég fura a ciklusom. 26 napra jön meg, de már előtte 3-4 napig piros/barna cseppjeim vannak. Ez normális? Elben nincs cisztám, mert az átjárhatóságin látták volna. Nem lehet , hogy most meg ebbe köt bele a doki, és azért tolja a lombikot? Szerintetek így is mehetek lombikra???

Bocs hogy ilyen nyíltan írok a problémáimról, de kicsit parázok.
vero26
 
 


Vero,
én is szedek Bromcriptint,napi felet,lassan 2 éve.De nem tudom megmondani,mennyi volt az érték,ami miatt felírták.

Ezt a mensis dolgot kérdezd meg a dokitól,ha aggaszt,de nem hinném,hogy ez akadálya lehet a lombiknak.

Tudod,ezek a kudarcok úgy vannak ám,hogy az ember nem tudja előre,hány lesz,mindig csak azt az egyet kell elviselni,ami épp történik (az is épp elég).én sem tudom,mi vár még ránk...jobb is...

Bumiról nem tudok,egyszer csak eltűnt.
Vendég
 


Ja,és amit kihagytam:hegedülök :wink:
Most is mint mindig,3 hónapot kell várni két IVF között.Tehát a szeptember végére várható cikluskezdetkor megyek,mert nekem rövid protokollt csinálnak,azt így kell.
Vendég
 


Zsó: Köszi a választ! hát, ha te már 2 éve szeded a gyógyszert, inkább nem szólok semmit. :-) csak sokallom a 2-őt.
És főállásod a zenélés? komolyzene vagy könnyűzene?

Szerintem 1-2 hét különbséggel fogjuk csinálni a programot :-) ha bejutok a köv. hónapban, hónap vége felé lesz a beültetés. Majd bátorítjuk egymást! nekem nagyon új (tudod inszemem sem volt még soha), úgyhogy lehet sokat fogok kérdezősködni!

Szép hétvégét!
vero26
 
 


Vero,
komolyzene és ez a munkám.Félállásban tanítok és mellette zenélek.

Gyere majd a kérdéseiddel,bár ahány intézet,annyi szokás,de a lényeget mindenki ugyanúgy csinálja.
Vendég
 


Bea,
voltál azóta valamilyen dokinál?Pajzsmirigy?
Vendég
 


Sziasztok!

Képzeljétek beleférünk a szeptemberi TB keretbe:-)
Most megyünk pénteken a 20. napi ultrahangra, és utána ha minden rendben velem kezdhetjük a programot!

Jól eltűnt mindenki!!! Remélem pihiztek és minden ok mindenkivel!
vero26
 
 


Sziasztok!
Én is benézegettem közbe láttam jól kihalt a topic! :(

Vero!
Ez tök jó,hajrááá!!!

Zsó!
Voltam vissza nődokimhoz, a vérvételeredményre azt mondta teljesen jó.Megbeszéltük a méhtükrözés időpontját szept.22-én lesz.Közbe még kérnem kéne időpontot Zalaegerszegre az immunológushoz de nincs időm rá... most visszakerültem 2 műszakba + agyba-főbe túlórázunk.... :( És ahogy néztem csak délelőtt 10-13-ig van rendelés :( Muszáj lenne pedig felhívnom ki tudja mire adnak időpontot! :(

Veled mi újság?
horváth beáta
 
 


Bea,
Szombathely nincs közelebb?Ott is biztos van immunológus...
Én ma voltam,semmi bajom,nem talált összefüggést az IVF-ek sikertelensége és a leletem közt.Úgyhogy továbbra is próba-szerencse.

Vero,
nagyon örülök,hajrá!

Erna,
veled mi a helyzet?
Vendég
 


Zsó

Azért örülök,hogy minden rendben nálad!Mikor indul a következő lombik?
Nekem Szombathely és Zalaegerszeg is egyforma táv.Amúgy a Sz.helyi immunológus küldött oda!
horváth beáta
 
 


Sziasztok!
Sajnos még mindig semmi újság babafronton, hiába spontánkodtunk.
Képzeljétek, hogy tegnap voltunk az egyik leghíresebb andrológusnál és azt mondta, hogy olyan eredménnyel, amilyen a férjemé a férfiak 40%-a idéz elő terhességet 1 éven belül. Hát ez nem túl biztató.:-( A lelete egyébként ez volt: 35m/ml, 55% teljes montilitás (45% progresszív és 10% helybenmozgó), 22% morfológia. Saját orvosunk szerint ez teljesen jó eredmény, és már össze kellene jönnie a babának. Nagyon össze vagyok zavarodva. Szerintetek????
Ezek utána nagyon nem értem a 15m/ml-es és a 4%-os morfológiai referencia értékeket.
Egyébként azt is mondta, hogy eddigi orvosunktól az európai színvonalnak megfelelő maximális ellátást kapta meg a férjem. Mondjuk mi magunk is meg voltunk vele elégedve, csak gondoltuk, hogy több szem többet lát alapon az ő véleményét is kikérjük. A doki szerint még érdemes lenne 1-2 inszemet bevállalnunk.
Bea!
Ez a méhtükrözés altatásban lesz ügye?
Zsó!
Hát őszintén szólva nekem úgy tűnik, hogy annyira gyerekcipőben jár még ez az immunológia dolog, hogy semmi értelme ezeket a vizsgálatokat megcsináltatnom, de majd még meglátom.
Vero!
Örülök, hogy tudtok kezdeni. Egyébként az egyik fórumon olvastam, hogy Kőrösi doki nagyon beteg. Igaz ez?
Szuzy!
Hogy sikerült a 4. inszemetek?
Jucus!
Remélem, hogy minden rendben van. Hány hetesek is vagytok?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok, én is ide tévedtem ma, bár nem sok mondanivalóm van. Holnap megyek a negyedik eredményhirdetésre, de szerintem most sem sikerült. Nekem van egy elméletem (lehet hogy nem helyes, még sosem voltam terhes), miszerint megérezném azt ha sikerülne, biztosan lenne már valami jele.....de semmi, ugyanúgy mint az előző három esetben. Holnap már nem jövök vissza dolgozni, otthon pedig nincs net, úgyhogy majd hétfőn jelentkezek.
Annyira szerettem volna elkerülni a lombikot!!!!!!!Úgy tűnik nem fogom, viszont így nagyobb eséllyel leszek kismama még idén. Mert én ezt már eldöntöttem! :D :D :D
Tényleg Zsó, belevágtok egy következő lombikba?
Jucus?????Jelentkezz!!!!!!!!!!!!
Bea, meglesz a méhtükrözés, elmész az immunológiai vizsgálatra és ha minden rendben, akkor legalább megnyugszol, hogy te elvégeztettél minden vizsgálatot és előbb utóbb lesz eredmény. Muszály!!!
Vero, hajrá szeptember!!!!!
Erna, a fene sem igazodik ki ezeken a referencia értékeken. Valamilyen értéket meg kell határozniuk, de a természet felülírja sok esetben ezeket a dolgokat.
Képzeljétek, megkaptam a TB-től az utazási támogatást, és kellemesen csalódtam bennük. Először is félve vittem be a papírt, mert azt hallottam, hogy csak megyén belüli intézetből fogadják el és hát Tapolca más megye, ráadásul messzebb is van mint Győr. Az ügyintéző viszont mosolyogva közölte, hogy egyáltalán nem probléma, Sopronban elfogadják a Tapolcás papírt. 21 ft jár vissza km-ként. Kiszámoltam, hogy olyan 15.300ft-ot fogok kapni, erre jön az sms, hogy 23.300ft jóváírás érkezett! Ja és csütörtökön vittem be a papírt és hétfőn a számlámon volt a pénz.
Kár, hogy erre senki nem hívta fel a figyelmünket már az elején, mert már kétszer tudtam volna visszaigényelni. De mindegy is ezen már nem agyalok.
Üdv mindenkinek, jó hétvégét!
:shock: :shock:
szuzy99
 
 


Szuzy!

Most milyen volt a férjed eredménye?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok csajok,

Köszönöm az érdeklődést, velem minden rendben, az álomkórt és a fáradékonyságot leszámítva semmi tünetem nincs.
Nagyon repül az idő, szombaton már a 10. hetemet töltöm. Jövö hétfőn megyek utoljára Tapolcára, közben bejelentkeztem védőnőhöz is, oda majd kedden megyek, jövö pénteken pedig 4d ultrahang képet csináltatunk, mert azon hétvégén megyünk a szülőkhöz bejelenti és azt kapják majd :)
Itt a melóhelyen sem tudják még, szerintem olyan 2 hét mulva itt is bejelentem, mert azért sok vizsgálat vár rám, sokat fogok lógni.

Szuzy, én tanúsíthatom, hogy nekem minden egyes tünetem megegyezett az előző 3 sikertelen inszem tünetével!
Ami nálam mindig egyértelműen jelezte, hogy megjön, az az, hogy menzesz előtt pár nappal elmúlik a mellem érzékenysége és keményssége, és szépen átvált piha-puha érzéketlenre. Mindenhol azt olvastam, h a terhesség biztos jele, a feszülő érzékeny mell. Szóval teljesen magam alatt voltam én is, mikor a lombikos hónapban a nemvárt előtt ismét tapasztaltam a változást :( Én lepődtem meg a legjobban, mikor pozitív lett a teszt!!! És rá egy hétre a mellem elkezdett feszülni, ami még mindig tart :)

Szóval, nem vagyunk egyformák, de a tünetekre nem szabad adni!!! Én nagyon drukkolok!!!

Vero, nagyon jó, hogy szeptemberben tudjátok kezdeni a lombikot!! Drukk!!!

Zsó, örülök, hogy nincs gond nálad! Maradt még valami amivel nem próbálkozatok :( Esetleg nem gondoltál arra, hogy mivel tényleg nem találnak semmilyen szervi problémát, esetleg lelki eredetű dologra vezethető vissza? Sok olyan párról olvastam, akiknek kineziológus segitett...

Bea, pont a "legjobbkor" jött ez a sok melo :(
Szabira sem tudsz elmenni, és 1 nap elintézné mindent?

Erna, én erre az eredményre azt mondanám, hogy inszemhez tényleg jó, én örültem volna, ha ilyen lett volna.
Viszont, h spontánnal összejöjjön, hát nemtom... Szerencse kérdése lenne sztem.. Akár 1. hónapban össze is jöhetne, de lehet, h csak évek múlva :(

Lehet, hogy már ritkábban jövök, de olvaslak Titeket, és mindenkinek nagyon-nagyon drukkolok!!!!!!
jucus31
 
 


Jucus!
Örülök, hogy minden rendben van. Azért jelentkezzél néha, főleg túl vagytok valamilyen jelentősebb állomáson pl. a kritikus 3 hónapon stb és persze a nemére is kíváncsi vagyok!!! :)
Ha beszámoltok a szülőknek az eddigi dolgaitokról, gondolom, hogy lesz sírás-rívás.
Egy másik fórumos ismerősömnek szinte ugyanilyen eredménnyel most jött össze spontán. Talán annyi a kulcsa, hogy már egyáltalán nem görcsölt rajta, legalábbis ő ezt írta. Valószínűleg tényleg a lelki dolgokon is múlik.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Bea,
szept.végén kezdődik egy ciklus,lehet,hogy akkor tudunk indítani,de ha nem,akkor talán a következőben,szóval még nem tudom.

Jucus,
örülök,hogy jól vagytok.jó,hogy írtad ezt a mell-dolgot,eddig mindig én is "előre tudtam" a feszülés megszűnéséből,hogy nem sikerült,de te vagy a harmadik,aki szintén így tapasztalta és mégis sikerült neki.Legközelebb nem fogok akkor ezzel foglalkozni.
szervi ok van,hogy miért nincs babánk,a férjem spermaképe.Konkrétan,hogy miért nem tapadtak meg eddig,azt nem tudjuk,de én azt gondolom,hogy elég egészséges pszichével vagyok megáldva,különben nem itt lennék,végigcsináltam már egy s mást anélkül,hogy összeomlottam volna,szóval ebbe az utcába,hogy magamba keressem a hibát,nem megyek bele.A kineziológiában pedig nem hiszek.Még akkor sem,ha mások úgy gondolják,hogy nekik segített.

Erna,
maga a dokim mondta,hogy az immunológia még gyerekcipőben jár.Ezért sem küldött eddig,csak 4 sikertelen lombik után.Szerintem nem neked kéne gondolkodni,hogy milyen vizsgálatokat érdemes megcsináltatni,hanem,ha választottál intézetet és van kezelőorvosod,ő biztosan elküld,amire kell.
Ami a férjed eredményét illeti,a morfológia kevés egy kicsit,30%-nak kell lennie legalább a normál alakúnak.Azt mondják,nagyon sokat tud ide-oda változni.Nem tudom,hány évesek vagytok,lehet,én inszemeznék még ezzel,nem bíznám spontánra.De beszéld meg azzal,aki kezel titeket.

Szuzy,
sajnálom,hogy nem úsztad meg a lombikot,de meglátod,nem olyen rettenetes dolog az,és így van,még az idén kismama leszel!
Vendég
 


Zsó!

Igazából nem az a kérdés számomra, hogy várjuk-e spontán csodát, hanem az, hogy egyáltalán van-e értelme inszemezni. Ha ennyire rossz a spontán esélye, mennyire javítható ez inszemmel? Ha legalább 70-80%-ot mondott volna 1 év alatt spontán, mindjárt másabbnak éreznem 1-1 inszem esélyét. Egyébként ezzel az eredménnyel több andrológusnál és egy meddőségi intézetben is jártunk és mindegyik javasolt még 1-2 inszemet.
Ami a koromat illeti szerintem még nem annyira gázos, bár ki tudja, hogy meddig húzódik ez az egész ügy pl. hány lombik kell. Szóval én sem látom értelmét a sok hiábavaló várakozásnak, mert végül azzal is baj lesz. Egyébként most 29 éves vagyok. Szerettem volna 30 alatt szülni, de ilyen problémával a mai világban szerintem csak keveseknek jön össze, mert ügye valószínűleg egyikünk sem 20 évesen kezdte.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
a helyedben csinálnék én is még néhány inszemet,ahogy javasolták.Biztos nagyobb az esély,mint spontánnal,mert a tieteknél rosszabb eredményekkel is estek már teherbe inszem útján.
29 az tök jó,lehet,hogy nem szülsz 30 alatt,de teherbe még eshetsz!Szorítok nagyon!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: