Új privát üzeneted érkezett!

Zsó!

Remélem jól vagy... sokat gondolok Rád!
horváth beáta
 
 


Köszi,Bea,
jól,vagyis ahogy ilyenkor lenni lehet...olyan üresen.Bőgni még nem bőgök,de szombaton lagziba megyünk,úgyhogy ott is erősnek kell lenni majd és az Ifjú Pár örömében osztozni.

Ilyenis,
természetesen én is emlékszem rád!Gratulálok és nagyon örülök az örömötöknek!Ez óriási!
Nekem még nincsenek kérdéseim,mert még nem mondtunk le a saját gyermekről,még nem gondolkozunk örökbefogadáson de persze csodálatos dolognak tartom és minden tiszteletem az örökbefogadó szülőké!
Sok boldogságot Nektek!
Vendég
 


Sziasztok,

Ma reggel voltam Tapolcán, ez a 7. napom: mnyh 9mm, jobb oldalt 8 bal oldalt 4 tüszű mind 9mm körüli. Azt mondta Török doki, h milyen szép eredmény :D
Kedden kell visszamennem, és talán 1 hét múlva leszívás. Már nagyon várom :)
jucus31
 
 

 
 

Jucus,
ez tényleg nagyon szép!Nagyon örülök és hajrá tovább!
Vendég
 


Erna,
kérdeztél erről az immunvizsgálatról.
Tegnap megvolt.Tőlem vettek csak vért,mert az én szervezetemben keresik a bibit,hogy miért nem tapadnak meg az embrióim.
8 csővel vettek,mert a doktor jó sokmindent beikszelt,ahogy a számítógépen jelentek meg a dolgok.Nagyon gyorsan csinálta,így nem nagyon tudtam követni,de nem is izgat,mert úgyis csak az lesz érdekes számomra,ha talál valamit.
Jövő héten kell hívnom,hogy van-e valami eltérés.
Vendég
 


Jucus!
Szuper eredmények! Gratulálok! Ha így haladsz, 1 hét múlva beültetés. :D
Zsó!
Köszi az infot. Kíváncsi leszek, hogy kiderül-e valami. Immunológus szakorvos jelölte ki ezeket a vizsgálatokat? Kell hozzá beutaló? Írtam privit is. Köszi előre is az infot.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
válaszoltam :wink: .
Nem kellett beutaló,a nőgyógyászom küldött a belgyógyászhoz,aki egyébként kardiológus.Megadta a mobilját,azon kellett hívnom és megbeszéltünk egy találkozót a kórházban.Akkor kérdezett ki,megírta a vérvételhez a papírokat,levette a vért aztán kalap-kabát.Csütörtökön hívom.

Jucus,
jelentkezz ám,hogy haladsz!
Vendég
 


Sziasztok!
Mi is Tapolcára járunk és túl vagyunk a második sikertelen inszemen. Nálunk is a spermaszámmal van némi probléma.
Két kérdésem lenne hozzátok:
1.
Tapolcán minden vizsgálatot ingyen megcsinálnak - csak a női hormonvizsgálatért kell fizetni. És még az utazást is egy az egyben kifizetik és ezért messzebbről is nagyon sokan járnak.

Először is Jucus 31-től kérdezném, hogy hogy érted azt, hogy az utazást is egy az egyben kifizetik?Mi Sopron mellől járunk ezért nagyon érdekelne, hogy miként működik ez a dolog.
2. Mivel még nincs sok tapasztalatunk az inszem terén és hasonló cipőben járó ismerőseim nincsenek, ezért gondoltam hogy ti többet tudnátok segíteni abban, hogy a kiválogatott, megtisztított spermiumok száma 2,2 millió volt az első inszemnél, 6,2millió pedig a másodiknál. A tapasztalt inszemesektől kérdezném, hogy ez milyen eredmény szerintetek? Tudom, hogy a siker nem ezen múlik, mert elég ha egy darab célba ér, de érdekelne mások tapasztalata ezzel kapcsolatban. A férjem egyébként C és E vitamint szed, talán annak köszönhető a javulás az első inszemhez képest.
Köszönöm a segítségeteket!
szuzy99
 
 


Szia Szuzy!

Mi is Soproniak vagyunk, mi is Tapolcára jártunk, és 3. inszemből van Balázs. :D
6 milla volt a 3. próbálkozásnál a spermaszám (előtte 7 és 8 ). Szóval hajrá! Ez jó eredmény!!! :D Persze nem ez a siker kulcsa...

Utazási támogatás néven fut a dolog asszem. Ez egy papírlap, Tapolcán a recepción mindent el tud róla mondani Piri. Amúgy ha még mindig úgy van, mint nálunk, akkor a házidoki állítja ki (Piri álltal megadott paraméterekkel, de talán Tapolcán is tudnak adni). Minden Tapolcás fuvarnál le kell pecsételtetni a dokival!!! Ha betellik (4 alakalom alatt), vagy már nem mentek többet, akkor ki kell tölteni, hogy hova kéred a lóvét, bevinni a tb-osztályra, és küldik a lóvét. Asszem km-alapú a térítés. Ja és mi kértünk apa és az én nevemre is, mert volt hogy külön kellett mennünk.

remélem nem volt túl zagyva... :oops: :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lucuzs 2011.07.05 08:41-kor.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Szuzy,
üdv.itt.
Sajnos én nem tudok hozzászólni,mert már rég lombikos vagyok,2 inszemünk volt,de nem tudom a számokat,hogy hány spermium ment fel.viszont a spermakép annyit romlott,hogy lombikra váltottunk.

Neked sok sikert,hajrá!
Vendég
 


Sziasztok,

Zsó, Erna: köszi :)

Szuzy, üdv itt.
Sztem ezek az eredmények jók, nálunk, 3,75mill volt először aztán 1mill utoljára pedig 1,4mill. Ekkor mondta Török doki, hogy nem érdemes ezzel az eredménnyel tovább próbálkozni, igy mi áttértünk a lombikra.
De nektek sokat javult az erdmény, lehet a 3. lesz nálatok is a nyerő :)

Hát, most már én sem tudom pontosan, hogy megy ez az utazásos téma.. :( Mi kaptunk Tapolcán a recepción, mikor kértünk, és most megnéztem, rá van irva, hogy megyén kívüli ellátásra jogosult.
Mult pénteken beszélgettem ott egy csajjal, ők is Sopronból járnak, de nekik meg nem adnak Tapolcán, azzal utasítják el őket, hogy nekik van megyén belül is lehetőségük, ők Győrhöz tartoznak. A csaj végül szerzett valahogy papirt ismerősön keresztül. Nekik nem ir a háziorvos, ahogy nekünk sem :(
De kérdezd meg nyugodtan Tapolcán, és ha nem adnak, akkor menj el a háziorvosodhoz, lehet ő ír.

Nah, én nemrég értem vissza Tapolcáról, annyit tudok, hogy minden "ideális" odabent :)
Mnyh 9,3mm, tüsző most már olyan sok van, alig birtam megjegyezni, mikor a doki diktálta :) Asszem jobb oldalt 1db 17mm-es, 1db 16mm-es és 10db 15mm körüli (ekkor mondta, h az aprókat nem számolja).. Bal oldalon meg van 1db 16mm és 3db 15mm. Szóval kb 16db-nál tartok :)
Kaptam Ovitrelle tüszőrepesztőt, holnap este 20:15-kor kell 2-t beadni és pénteken reggel kell menni leszivásra :)

Most elvonulok tanulni, holnaptól szabin leszek, csütörtökön vizsgázom, még rengeteget kell tanulnom :(
Pénteken jövök a hírekkel :)

Bea, hogy állsz azzal a rengeteg vizsgálattal?
Holnap méssz inzulinrezisztenciára, ugye?
jucus31
 
 


Jucus! Nagyon szép eredmények! Hajrá! és drukk! a vizsgához is... :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Köszi lányok a válaszokat és biztatást!
Ha legközelebb megyek Tapolcára megkérdezem én is a Piroskától, hogy működik ez a támogatás és majd beszámolok róla, hátha másnak is tudok vele segíteni mert én is innen a fórumról szereztem tudomást arról, hogy egyáltalán van ilyen.
szuzy99
 
 


Jucus,
drukkolok negyon péntekre,de úgy látom,itt bőséges petesejtaratás lesz! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Szuzy! Bár sajnálom, hogy itt kell találkoznunk, de üdv a körben. Mi is két sikertelen inszemináción vagyunk túl, és ez a milyen spermaszámmal, milyen esélyünk van engem is érdekel. Jucussal már egyszer boncolgattuk itt a fórumon ezt a kérdést, de nem nagyon jutottunk semmire, mivel valószínűleg nem is ugyanúgy válogatták ki a spemiumokat. Mi a Róbert Károly Klinikára járunk egyébként és az első inszemünkből a férjem 16m/ml-es eredményéből 10 millió spermiumot fecskendeztek fel, a második inszemnél pedig a 20m/ml-ből 20 millió maradt a leválogatás után. A progresszív gyors mozgást végzők aránya olyan 35% körül volt. Igazából én azt sem tudom, hogy inszemnél csak a progresszív gyors spermiumok játszanak vagy a progresszív lassúk is? A jól mozgó spermium kategóriába az összes progresszív beletartozik vagy csak a gyors? A Te férjed eredménye egyébként milyen koncentráció, mozgás és morfológia alapján? Kiderült, hogy mi okozza nálatok a gondot? Nálunk a férjemet műtötték már több mint egy éve herevisszér tágulattal.
Luczus! Néha te is előbukkansz? :) Hogy áll a férjed a fogyással? Nálatok milyen koncentráció és egyéb mutatókkal jellemezhető spermaképből lett ez 6-8 milliós leválogatás?
Zsó! Köszi szépen az infokat és a levelet is.
Jucus! Drukk péntekre.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna, hát hogy milyen spermaszámmal milyen esélyünk van...... paszz. Nem gondolom, hogy kimondottan ezen múlik, persze nem baj ha minél több van, és az sem baj, ha egyszerre több petesejt várakozik rájuk, de szerintem nem ezen múlik. Amikor megláttam a papíron a 6,2 milliót az előző 2,2 millióhoz képest én is nagyon bizakodó voltam....a múlt pénteki eredményhirdetésig :( Bár én már előtte éreztem, hogy nem sikerült. Ugyan fogalmam sincs róla, hogy milyen érzés ha sikerül vagy hogy egyáltalán a 10-11. napon érez-e bármit az ember, de nekem van egy olyan elméletem, hogy azt egy nő megérzi ha ilyen folyamatok mennek végbe a szervezetében. Remélem minél előbb beigazolódik vagy megdől az elméletem :D
Sajnos nem tudom, hogy milyen volt a férjem összesített eredménye, mert itt csak azt írják rá a papírra, hogy menyit juttattak vissza. Nem is biztos, hogy megszámolják, lehet, hogy csak kiválogatják, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy mielőtt belevágtunk az inszembe, előtte volt két vizsgálat a férjemnél egy hónap eltéréssel. Ezeket már Tapolcán csinálták. Az elsőnél 18m/ml volt az eredmény, a másodiknál pedig 10m/ml (igaz akkor nem tartottuk be előtte az 5 napot :oops: ) és ekkor "ítélt" minket a Török doki inszemre. Tavaly ősszel pedig a soproni kórházban is csináltak sperma vizsgálatot és ott azt mondták, hogy minden a legnagyobb rendben. Nálam sem találtak semmit (hormonok rendben, átjárható vagyok, van mindig peteérésem) de ennek ellenére nem akartunk várni a "csodára", márciusban elmentünk Tapolcára és május 20-án majd június 20-án megvoltak az inszemek és ebben a hónapban meglesz a harmadik is. A férjemnek nem mondtak semmit, hogy ez mitől lehet, volt urulógiai vizsgálat is nála, ott mindent rendben találtak, tehát semmi visszér vagy egyéb rendellenesség.
Ti is minden hónapban, sorban csináljátok az inszemeket?

Jucus, neked pedig kitartást péntekre. Nekem az első inszemnél két tüszőm repedt és rendesen meg is éreztem, neked pedig 16db van!!
Úristen, egy regényt írtam!
:shock:
szuzy99
 
 


Nálunk a stimuláció miatt nem lehet egymás után csak két inszemet csináltatni és utána egy hónap szünet. Én viszont nem akartam kihagyni azt az egy hónapot, ezért júniusban megbeszéltem a saját nőgyógyimmal, hogy csináljon nekünk spontán ciklusban inszemet. A doki viszont sajnos mindent elrontott, amit csak lehetett, ezért nem is sorolom ezt a próbálkozást az inszemekhez. A doki ugyanis úgy gondolta a hétfőn már 18mm-es tüszőmről, hogy pénteknél hamarabb nem reped meg. Ehhez képest a váladékom és az ovu teszt már keddre-szerdára jelezte. Sajnos nem a dokinak lett igaza, de ez egy hosszú történet. Tehát elvileg már három inszemünk volt, de gyakorlatilag csak kettő. Elvileg a következő ciklusban lenne a következő inszem, de egyelőre úgy érezzük, hogy jobb lenne, ha egy kicsit feltöltődnénk és csak szeptemberben próbálnánk meg újra.
Amúgy az tuti, hogy a spermaszámon túl még sok egyéb tényező is befolyásolhatja az inszem sikerét, mert például tudok olyat, akinek 1,5 milliót fecskendeztek fel Tapolcán és sikerült.
Amúgy én úgy tudom, hogy 3-5 napos anyag jó spemavizsgálathoz, szóval ha nem 1-2 napos volt a 10m/ml-es eredményetek, akkor valószínűleg a férjednél van gond.
Mióta próbálkoztok? Neked csináltak amúgy laparoszkópiát?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szuzy,
mi a 2 inszemet egymás utáni hónapban csináltuk.Ciklus elején mindig volt egy UH,hogy nincs-e ciszta a petefészkekben,és indulhatott a kezelés.
Szerintem nagyon jól tettétek,hogy elkezdtétek Tapolcán a kezeléseket.Jó kezekben vagytok,bízzatok a Törökben és tegyétek amit mond,előbb-utóbb baba lesz!
Nekem legalábbis ez a filozófiám,hogy az ember bízza rá a részleteket az orvosra,akiben megbízik (márpedig a Törökben megbízhatsz),azt úgysem tudod,pontosan hogy válogatnak,annyi szempont van.Amíg ő nem mondja,hogy lombikra kell váltani,addig biztos lehetsz benne,hogy elég sejtet lőnek föl,úgyis csak 1 kell :wink:

Remélem,ez a hónap meghozza a sikert!
Vendég
 


A stimulációhoz te is Clostyt kapsz? Mert én azt kapok, de nekünk nem mondta a doki, hogy ki kellene hagyni egy hónapot. Inszem után kaptál Urogestant vagy valami más progi pótlót?
Én egyelőre még nem érzem úgy, hogy szünetet kellene tartanunk. A dokihoz is széles mosollyal mentem be a negatív teszt után ezért azt gondolta, hogy pozitív a teszt mert annyira mosolyogtam. Mondtam neki, hogy egyelőre még nem vagyok elkeseredve, mire ő felemelte a dossziénkat és mondja, hogy "ez még semmi (utalva a dosszié vastagságára, ami eléggé vékonyka még egyelőre), nem kell elkeseredni". Hát egyelőre én így állok hozzá, majd meglátjuk, de biztos, hogy ha úgy alakul, akkor a sorozatos sikertelenségek után már nem leszek ennyire optimista.
Igen, a spermaszámon és petesejteken kívül még számos tényezőnek adottnak kell lennie (egyszer nekem a nőgyógyászom részletesen elmagyarázta az egész folyamatot) a pszichés tényezőkről már ne is beszéljünk. Gondolom te is sokszor hallod, hogy ne görcsöljetek, ne akarjátok annyira...stb. Na igen, de hogyan kell azt csinálni???
A 10m/ml eredményünk 3,5 napos volt és egyértelműen kimondta a doki, hogy a férjemmel van a gond. Bár laparoszkópiám nem volt, csak HSG-m, tehát még bennem is lehet hiba.
Augusztusban lesz két éve, hogy próbálkozunk. Ti?
szuzy99
 
 


mmzsó, én is 100%-ig úgy érzem, hogy jó kezekben vagyok, sőt nem is lehetnék jobb kezekben, Török dokiról csak jót hallottam.
Van olyan ismerősöm, aki mindenféle csodaszereket ajánlgat (úgy hogy neki mindkét gyerkőc elsőre összejött, tehát ő nem használta egy percig sem őket, csak mástól hallott róla), de mondtam, hogy én aztán semmit nem vagyok hajlandó beszedni azon kívül amit a doki mond, mert nem igazán hiszek ezekben a csodaszerekben. Egyrészt szerintem az is sokat számít, hogy valaki hisz benne vagy sem másrészt pedig nem mindenkire vannak egyforma hatással és mivel nálunk egyelőre az a felállás, hogy a férjemmel van a gond attól tartok, hogy esetleg felborítanám a rendet az elméletileg jól működő szervezetemben.
szuzy99
 
 


Szuzy!
Igen, engem is Clostilbegyttel stimuláltak, ebből napi 1 szemet kellett szednem 5 napon keresztül, de én ehhez még kaptam minden második nap egy fél adag Fostimon injekciót is. Az inszem után Duphastont kellett szednem napi 3*2-t. Neked napi hány db Closty-t kellett szedned? Az első inszemnél amúgy 2 db petesejtem lett, a másodiknál pedig 5 db.
Májusban múlt 1,5 éve, hogy próbálkozunk, de sajnos nekem ez ne görcsölj dolog nem nagyon megy, egyszerűen nem tudok nem rágondolni. Mondjuk szerintem, aki akár beírogatóként, akár olvasóként fórumozik, az valamilyen szinten már mind görcsölnek a babán. Milyen jó is annak, aki 2-3 hónap próbálkozás után tesztel egy pozitívat…..
A pihi amúgy nemcsak én miattam kell, a férjem is szorgalmazza, hogy legyen 1-2 spontán hónapunk is, mivel nemrég nem rég lett spontánhoz is elfogadható eredménye.
Az inszemek előtt Ti mindig 5 napos önmegtartoztatást csináltatok? Nekünk mindkettőnél 3,5 napos volt.
Jucus, Zsó, Bea!
Ti hány nap szünetet tartottatok inszem előtt?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Én a ciklus 3. napjától 2x1 Clostyt szedek. Az első inszemnél 2 petesejt lett,a masodiknál csak 1. Neked 5 petesejttel is megcsinalták az inszemet? Tapolcán biztos nem csinálták volna meg mert benne van a tájékoztatóban is,hogy max. 4 tüsző a cél,mert túl sok tüsző esetén fennáll a nemkívánatos többes iketterhesség veszélye.
Mi inszemek előtt mindig betartjuk az 5 napot,mivel láttuk azt is,hogy a 3,5 napos mennyivel rosszabb eredményt hozott.
Én igazából kb. másfél éve olvasgatok különböző fórumokat itt a Babaneten,de még eddig nem irogattam,sőt volt olyan időszak is,hogy hónapokig nem is olvastam,mondván,hogy egy kicsit lekattanjak erről a témáról. És mi lett a vége...itt vagyok és fórumozok, bár most úgy érzem,hogy most éppen nem vagyok "görcsölős" időszakomban. Vannak nehezebb es könnyebb időszakok,főleg amikor megtudod,hogy azok az ismerősök,rokonok akikkel együtt terveztétek a pocakosodást,már a másodikat várják,vagy azért kell g
szuzy99
 
 


szóval azért kell gyorsan összeházasodniuk mert jön a baba. Ezek hírek mindig rosszul érintenek.
(Nem tudom miért,de az előző hsz-nek lemaradt a vége)
szuzy99
 
 


Én is Clostyt+Fostimont kaptam inszemkor,progeszteront nem kaptam.
Nálunk se csinálták volna meg 5 tüszővel az inszemet,2,max.3 tüsző a kívánatos,nekünk is le volt írva.
Mi 4 éve próbálkozunk.Ez a görcsölés duma egy marhaság,vagyis nem teljesen,de olyanok szájából,akik nem találkoztak ezzel a problémával,számomra bicskanyitogató,én nem kertelek,meg is szoktam mondani.
Az biztos,hogy meg kell tanulni örülni minden szépnek és jónak,ami az életben adódik,de amíg nincs gyerekünk,vágyni fogunk rá és erre nincs recept.Minden okoskodó menjen a fenébe!

Szuzy,
mélyen egyetértek a csodaszerekkel kapcsolatban!Én sem hiszek egyikben sem,csak az orvosom által javasolt terápiában.
Vendég
 


Igen, megcsinálták az inszemet 5 tüszővel is. Amúgy annak a lánynak is 5 tüszővel volt minkét inszemük Tapolcán, akiről korábban írtam, hogy 1,5 millió spermiummal sikerült. Bár én nem vagyok orvos, de úgy gondolom, hogy ez az 5 tüsző akkor gázos, ha mondjuk amiatt van például az inszem, hogy a nő méhnyaka ellenanyagot termel spermák ellen, mert ekkor a korábbi akadályt megszűntetve tényleg nagy az esélye a többes terhességnek. Olyan esetben viszont, ahol a spermákkal van gond, ott jó, ha 1-2 baba lesz belőle. Még olyan egészséges pároknál is, ahol a férj tenyészbika, elég kicsi az esély arra, hogy mind az öt megtermékenyüljön és be is ágyazódjon. Ezt egyébként nem orvos mondta nekem, ez csak a saját véleményem a dologról.
Ezekben a csodaszerekben amúgy én sem hiszek. Olyanoknál, ahol már több sikertelen lombik és inszem volt, miért pont egy recept nélkül kapható bogyó segítene, ha az orvos is nehezen tud? Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy érdemes szedni néhány vitamint, de nem ezektől kell várni a csodát. A férjemnek például az andrológus is javasolt néhányat és ezeket szedi is. Én viszont csak folsavat és B vitamint szedek. Persze nálunk is vannak olyanok, akiknek féléven belül összejött a baba és mégis jönnek itt nekem a Gyuri bácsi babaváró teáival és társaival, ami leginkább nőknek van kitalálva. Én meg is mondtam, hogy nekem minden hónapban van peteérésem és semmi kedvem mindent össze-vissza iszogatni több 10 eFt-ért, hiszen ha nem használ, felesleges pénzkidobás, ha meg van valami hatás, akár fel is boríthatja az egyébként jól működő rendszerem. Talán az ilyen tanácsadók fel sem fogják, miért nem jön össze a baba, mert amikor túl van a férfi egy herevisszér műtéten, az andrológus javaslatára speciális vitaminokat és hormont kap, akkor miért pont Gyuri bácsi babaváró teája és az ehhez hasonlók oldanák meg a gondot???
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Tényleg,ezek még sokba is kerülnek,erre nem is gondoltam...hát akkor pláne szó sem lehet róluk.
Elég az,amit a gyógyszerekre költünk és nekünk most lesz az utolsó támogatott lombikunk.
Ja,és a férjem szedte a Fer14-et vagy fél évig,érdemben semmit nem javult,úgyhogy erről is letettünk.De tudom,hogy valakinek használt...
Különben ha benéztek az infertility.hu-ra,ott Török doktor Tapolcáról válaszol kérdésekre,elég sokszor szóba kerülnek a csodaszerek,ő is eléggé berzenkedik ellenük.

Jucus,
holnapra nagy drukk,még holnap benézek,aztán elutazunk 2 hétre Balatonra,nem fogok netezni,majd jövök!addigra már majdnem eredményed is lesz!Pozitív,reméljük!
Vendég
 


Úgy látom nem vagyok egyedül a véleményemmel a csodaszerekről. Tiszteletben tartom, ha valaki hisz bennük, de én inkább az orvostudományban bízok. Én egy kicsit hiányoltam, hogy az andrológus nem javasolt semmit a férjemnek és itt most nem feltétlenül gyógyszerre gondolok. Viszont önszorgalomból szedi a C és E vitamint valamint most veszek még hozzá cink pezsgőtablettát és majd meglátjuk. Bár én a két inszem közötti 4milliós javulást már a vitaminoknak tulajdonítom, de a harmadik inszemkor majd eldől,hogy tartós volt-e a javulás. Én egyfajta vitamint szedek amiben van folsav, B6,B12, C és E vitamin.
Sokan esküsznek a cickafark, palástfű tea kombinációra, viszont erről is hallottam olyat, hogy valaki elkezdte inni és a teljesen normális ciklusát jól felborította. Nem minden szervezet egyforma és az orvos a leletekből, vizsgálati eredményekből mégiscsak többet ki tud olvasni, hogy neked mire van szükséged, mint "Gyuri bácsi" (idézet ernától) a füvesember.
szuzy99
 
 


Zsó!
Megvan már az immunológiai eredményed?
Jó nyaralást kívánok Nektek!!!!!
Jucus!
Remélem, hogy minden rendben ment. Nagyon kellemetlen a leszívás? Nem fájt előtte és utána nagyon a pocid? Nekem mikor 4 petesejtem volt az egyik petefészekben már akkor is feszült és fájdogált.
Szuzy!
Mikor kezditek a következő inszemet?
A férfiak spermaképe szerintem simán ugrándozhat akár 10-20 milliót is, sőt a jelenlegi tapasztalataim alapján úgy tűnik, hogy a férfiaknál igenis számít a lelkiállapot. Legalábbis az andrológusnál mindig jobban teljesített a férjem, mint inszemkor. Például a második inszemnél 20m/ml volt az eredménye, és rá 3 hétre az andrológusnál 35m/ml pedig ugyanazokat a vitaminokat szedi már több mint egy éve. Az első inszemkor nagyon izgultunk, és rosszabb is lett az eredménye, mint másodjára, amikor sikerült ellazulnunk és ismertük mindketten a járást. Az andrológusunk egyébként azon a véleményen van, hogy a stressz kihat a hormonokra, és ezáltal a spermaképre. Sajnos az én tapasztalatom is alátámasztja ezt, sőt másnál is olvastam ilyet.
A vitaminokról annyit, hogy a férjem orvosa mindig mondja, hogy szedje tovább a vitaminokat. Mondjuk neki műtétje is volt, gondolom, hogy így jobban regnálódnak a szövetek. Ezek a vitaminok nálam nem is tartoznak bele a csodaszer kategóriába, mert ilyen esetben, és főként, hogy az orvos is javasolta, igenis segíthetnek.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
nincs még kész az immunpanel,meg is mondom,miért.
A III.sz.Belklinika egy kupleráj már bocsánat.(Kútvölgyi).
Ugyanis a véremet elfelejtették elszállítani és az orvosom hiába kérte,hogy délután szállítsák el,nem tették meg,így ott rohadt az osztályon.
Tegnap tehát újra odamentem és újra levették a vért.Jó,mi?Különben én annyira nem szívtam mellre,a doki volt rettentő ideges,úgy megsajnáltam.Személyesen ő írta meg a csöveket és ő vette le a vért,vicces,nem?

Hétfőn hívom majd fel,amikor már a Balatonon leszünk.2 hétig nem jövök holnaptól,majd jelentkezem,addig babásodjatok!
Vendég
 


Zsó! Jó pihenést és jó időt nektek!
Jucus, hogy ment??????
Erna, úgy volt, hogy ebben a hónapban megyünk tovább, de most egyre jobban gondolkodom rajta, hogy ki kellene hagyni ezt a hónapot. Hétfőn múlt két hete, hogy megvolt az inszem, már egy hete nem használom az Utrot és még mindig nem jött meg!! :shock: Azt tudom, hogy a progi pótlástól késhet pár napot, az első inszem után is így volt, csakhogy most nagyon szorít az idő, mert 23-án elutazunk másfél hétre és így hogy nem tudom elkezdeni a Clostyt nem valószínű, hogy belefér még előtte az inszem is. Most erősen gondolkodom rajta, hogy felhívom őket hétfőn és megkérdezem, hogy mi van ha kihagyjuk ezt a hónapot és augusztusban folytatjuk. Gondolom ebből nem lehet probléma, mivel te is írtad, hogy két inszem után egy hónap szünetet rendeltek el nektek. Persze minden intézet más, ezért fogom őket megkérdezni!
Jó hétvégét mindenkinek én nem valószínű, hogy jönni fogok hétvégén.
szuzy99
 
 


Szuzy,
az Utro abbahagyása után 1-2 nappal meg kell jönnie,ha nem estél teherbe!Lehet,hogy igen????

Tesztet csináltál?
Vendég
 


ja,hülye vagyok,visszaolvastam,bocs!
Vendég
 


Sziasztok,
Vagyok :)

Húzós volt az elmúlt pár nap.. kezdődött a tanulással, a stresszel, de tegnap vége túl voltam rajta, reggel 8-tól délután 5-ig vizsgáztam, de meglett (5-ös lett :) ), úgyhogy most már hivatalosan is lakberendező lettem!! :)
Tegnap estére nagyon kész voltam, a fáradtságtól aludni sem tudtam, és a mai napra sem tudtam rákoncentrálni, egy kicsit lelkileg felkészülni.

Ma reggel negyed 8-ra értünk oda, fél 8 után már mehettem be, átöltözés, fekvés, bekötötték az infúziót. Én a 2. voltam, kicsit paráztam az altatástól, de tényleg nem kellet volna. Felfeküdtem a műtőágyra, valamit matattak az infúzión és kb 5mp múlva már aludtam is :)
A helyemen ébredtem úgy 20 perc múlva, semmi fáradtság, szédülés, semmi.. teljesen jól éreztem magam. 11 körül ültünk ki a váróba, h Török dokival beszéljünk még. Már akkor éreztem, hogy valami fáj, szurkál odabent. Ez amúgy mostanra sem múlott,sőt :( Ülni alig tudok (nagyon fáj ott lent) és vérzek :( Ez normális?

Nah, a lényeg, 14 db-ot tudtak leszívni, holnap reggel kell telózni, hogy hány termékenyült meg és hétfőn lesz a beültetés! :D

Sárgatest pótlásra választhattam 2 cucc között, az utro az egyik, amit inszemekkor is használtam, a másiknak Crinone a neve, ami állítólag jobb, mint az utro, és ezt csak napi egyszer kell használni, egy kis fecskendőbe van a cucc, azt kell esténként felfecskendezni, de kétszer annyiba kerül. Mi ezt választottuk, ti hallottatok már róla valamit?
jucus31
 
 


Jucus!

Örülök, hogy túl vagy a nehezén, legalábbis én is tartanék az altatástól és magától a leszívástól. Remélem, hogy minél több fog megtermékenyülni és minden oké lesz.
Bár nekem még nem volt lombikom, de úgy gondolom, hogy a mai nap még normális lehet a vérzés.
Gratulálok a vizsgádhoz!!!!!
Majd írd meg holnap, hogy állnak a babuci jelöltek. :)
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Jucus,
gratula!14 az nagyon jó!Holnap már nem olvasom a fejleményeket,de drukkolok!Kis vérzés,hasszurka normális.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem volt jó a gépem nem tudtam netezni... :( Csak átfutottam nagyjából amit irtatok...

Szuzy!
Én is üdvözöllek közöttünk!Ismét 1 Tapolcás! :)

Jucus!
Gratula a vizsgádhoz!!!Örülök,hogy túl vagy a leszíváson.Jól vagy?Fáj még a hasad?Igyál sok vizet és sok fehérjét nyomasd!Na hány termékenyült meg?Hányat kaptál vissza?

Zsó!Ez szívás.... és most akkor mikor lesz meg a vérvétel eredmény?

Én is megszenvedtem vérvétellel... 3*2 ampullát vettek le,de mondanom se kell kis tanuló csajszi vette le ( vagyis csak próbálta ) össze-vissza bökködött 8 helyen szúrkált meg mire le tudták venni.. ( nekem még a tapasztalt ápolók is nehezen veszik le mivel alig találnak vénát... ) azóta is kék-zöld mind a 2 kezem csuklótól könyékig.
Tök jó,hogy hétvégén meg lagziba megyünk ilyen kezekkel szép lesz... :(
Jövő hétfőn megyünk apival genetikai kivizsgálásra 22-én megyek vissza dokimhoz. Kíváncsi leszek az eredményekre. ( nem mentem be külön én értük )
horváth beáta
 
 


Sziasztok,

Jól eltűntem én is, de otthon voltam eddig, és bekrepált a netünk :( Ma jöttem először dolgozni.

Köszi csajok a rámgondolást :)

Szóval, szombat reggel telóztunk és mondták, hogy a 14-ből 10 volt alakalmas, és ebből 5 termékenyült meg. Hétfőn mentünk beültetésre, akkor közölték, hogy az 5-ből csak 2 osztotódott.. Először kicsit elkeseredtünk, mert azt hittük fagyasztatni is tudunk, de aztán már nagyon boldogok vagyunk, hogy a 2 gyönyörű embrikénk már itt van a pocakomban :) (az egyik 7 a másik 8 sejtes).

Nem ICSI volt, hanem sima IVF, mert a törvény nem engedi egyből, és AH sem volt, mert azt sem.. Meg még amugy is 35 alatt vagyok....

Jövö pénteken kell mennem tesztre, az már csak 1 hét!!

Bea, a hasam másnapra már jobb volt, még kicsit barnáztam, de vasárnapra már teljesen jól voltam, csak néha-néha érzem még most is a PF szúrkát.
Huh, az a vérvétel nem lehetett túl kellemes :( Én tuti kértem volna valaki mást, aki ért hozzá, mert nekem tűiszonyom van, és azt az egy szúrást is épp elég kibirnom :(
Kiváncsi vagyok mit találnak nálatok.. Remélem kiderül valami, amit aztán könnyedén orvosolnak és pikkpakk ott lesz a baba!! :)
jucus31
 
 


Jucus!
Hát tényleg jól eltűntél. Már arra gondoltam, hogy elutaztatok valahova a beültetés után, sőt még az is megfordult a fejembe, hogy túlstimulálás miatt kórházba kerültél. Örülök neki, hogy nem az utóbbi és minden rendben van. Megy a drukk továbbra is!!!!!
14 petesejtből két babát tudtak visszaültetni???? Ezek után gondolni sem merek arra, hogy inszeminációval milyen esélyek vannak. Persze tudtom, hogy ez sok minden mástól is függ és IVF-el szerintem jóval kisebb a megtermékenyülési arány, mint ICSI-vel. Most milyen volt egyébként a férjed eredménye? A törvény nem a férj eredményéhez képest rögzíti, hogy mikor van IVF és mikor ICSI? Amúgy nincs arra lehetőség, hogy kifizessétek a két eljárás közötti különbözetet?
Bea!
És 22-re már az összes eredményetek meg is lesz? Mikor lesz a hisztero?
Üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezek innen a balatonról,mert úgy döntöttem,mint már párszor,hogy a következő lombikig mindenképpen pihentetem ezt a témát,amennyire csak lehet,tehát nem fogok jönni.

Jucus,
örülök a szép embriócskáidnak,hajrá!

Mindnyájatoknak jó és szép nyarat kívánok és babásodást!
Vendég
 


Sziasztok!
Én is eltűntem egy kicsit, nem csak hétvégére. Sok volt a héten a melóm, így nem jutott idő netezésre.
Jucus, remélem minden rendben lesz és pénteken jó hírekkel jössz.
Azért 14-ből 2 arány láttán nekem is egyből az jutott eszembe ami ernának, hogy akkor nekünk az inszemmel milyen siralmas esélyeink vannak. Hát mindegy, ez van, ha a doki nem javasol mást, akkor becsülettel végigcsinálom a 6 inszemet és utána jöhet a lombik. Abban kicsit jobban bízok.
Mégiscsak elkezdtem szedni a Clostyt, mert aznap amikor írtam, hogy nem akar megjönni, estére megjött. Csak emlegetni kellett. Hétfőn uh, kíváncsi leszek, hogy bele fogunk-e férni még a jövő hétbe az inszemmel, mert szombaton elutaznánk.
Bea, te is "Tapolcás" vagy?
Zsó, további jó pihenést!
szuzy99
 
 


Sziasztok,

Hát, azt hiszem erre mondják, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség számit...
Az inszem is nagyon sok párnak hozott már pozitív tesztet, szerintem nem ezen múlik.
Amugy direkt megkérdeztük az eredményt 18milla 50% mozgóval.. Mondjuk ez nem olyan rossz, ezzel jobb is lehetett volna az arány, de ez van. Talán emiatt is volt sima IVF.
Erna, erre még nem gondoltam, h esetleg ki lehetne fizetni a különbséget, majd azért rákérdezek.

Olyan lassan megy az idő, de 1 hét múlva ilyenkor már kiderül... Próbálom nem figyelni magam, de ahányszor szembe jutnak (ami elég sűrűn előfordul) mindig érzek valami kis szurkát, de ez az inszemeknél is mindig így volt.. Egyenlőre semmi különbség, és ezt rossz előjelnek veszem.. És ha még mindez nem lenne elég, azt álmodtam az éjjel, h a 21. napomon megjött :( inszemnél is álmodtam ilyet és meg is jött aztán :(

Zsó, köszi :)
Neked jó nyaralást, töltődjetek fel amennyire csak tudtok, és várunk vissza!
jucus31
 
 


Jucus!
Hát akkor ezt nagyon nem értem, mert ez a spermakép normálisnak számít. Esetleg a morfológia szokott nálatok nagyon rossz lenni? Ha nem, akkor miért mondják azt, hogy 15m/ml-től, 50% mozgóval és 4% morfológiával spontán teherbe lehet esni, amikor még IVF-nél is csak a petesejtek felét tudják megtermékenyíteni? Egyébként a WHO új ajánlásában lévő 4%-os morfológiában én mindig is kételkedtem, és a régi 30%-ot tekintettem jónak.
Sokaknak segített az inszem??? Én sajnos csak 2-3 esetről tudok férfi meddőség esetén. Te többeket is tudsz? :? Milyen eredménnyel?
Zsó!
Megvan már az immunológiai eredményetek? További jó nyaralást Nektek!!! :D
Szuzy!
Majd mindenképp számolja be, hogy álltok!!!
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Jucus!

Ne is agyalj rajt,mert szerintem csak a szerencsén múlik sikerül vagy nem... minél többet gondolkodik az ember a " tüneteken " annál rosszabb.Tényleg simán inszemhez elég a Ti értéketek.( Tapolcán 8Millió a határ a lombikhoz és 15-18 a határ az inszemhez én már kérdeztem.Persze attól is függ ebből mennyi a jól mozgó... )
Amúgy "Tapolcás" Lillának is kevés termékenyült és osztódott ,2-őt kapott vissza anno és úgy lett Marcika! :) Pihengess,bízzál és sikerülni fog reméljük!!!

Zsó!
Hiányozni fogsz.... jó nyaralás,töltődj fel és újult erővel várunk vissza!!!

Szuzy!
Igen én is Tapolcás vagyok mondhatni "régi".Mi sajna már túl vagyunk 2 sikertelen inszemen és 4 lombikon... :( De még próbálkozunk majd.
Remélem megtudjátok csinálni még az inszemet!!!

Erna!
Hétfőn megyünk genetikára kórházba,akkor majd elkérem/megkérdem cukorterhelés mit mutat.Pénteken megyek vissza dokimhoz valószínű akkor beszéljük meg majd mikor lesz a méhtükrözés.
horváth beáta
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam Tapolcán, mnyh 9mm, 1 db 17mm tüsző, pénteken inszem! Bejöttek a számításaim.
Utazi támogatás: a recepción szóltam, hogy szeretnék ilyen támogatást kérni, kaptam egy papírt, amit minden alkalommal le kell pecsételtetnem a dokival és ha megvan a négy, akkor be kell vinni a tb-hez. Kár, hogy csak most szereztem tudomást erről, mert már voltam 10 alkalommal.
Jucus, hogy vagy? Te is pénteken mész az "eredményhirdetésre", ha jól emlékszem.
Mindenki jól eltűnt, most egy darabig én sem leszek, mert elutazunk. Majd beszámolok az inszem eredményéről augusztusban.
Addig is mindenkinek minden jót!
szuzy99
 
 


Sziasztok,
Hát csajok, ma vagyok ET+9-en (13.nap) reggel csináltam egy tesztet és csont negatív lett.. Már ki kéne mutatnia a 10-es tesztnek.. :(

Pedig annyira biztunk annak ellenére, hogy csak 2 maradt. Gondolom nem osztódtak tovább, biztos vagyok benne, hogy a minőséggel van nálunk a probléma. Ugyhogy a köv. 3 hónapban megint nekiállunk vitaminozni, és elhatároztam, h szeptembertől jógázni fogok. Pénteken persze megbeszelélem Török dokival, hogy szerinte mi lehetett a gond, és mi mit tudnánk tenni.

Erna, nem tudom, h nálunk mennyi a morfológia, ezt soha nem mondták, nem tudom egyáltalán nézik-e. És ha rossz a morfológia, azon mivel lehet segíteni?

A sikeres inszemekről Török dokitól tudok, ő mindig biztatott, h 1millióval is sokakank sikerült náluk (persze lehet ezt csak azért mondta, mert látta, mennyire el voltam keseredve), de szerintem itt a topicban is van olyan, akinek inszemmel sikerült :)

Bea, megvannak az eredményeid? Ti mikor is mentek a következő lombikra?
Az inzulinrezisztenciát hol csinálták neked? És ki adott beutalót? Elég ha a házidokitól kérek? Elhatároztam, hogy most ezt is megcsináltatom. Szerinted mit lenne érdemes még? Nem akarok ölbe tett kézzel ülni ebben a 3 hónapban.. :(

Nem tudod, hogy Tapolcán néznek-e a teszt napján hcg szintet? Kiváncs lennék azért, h csont 0-e?

Szuzy, nah akkor pénteken lehet találkozunk :) Bár nem tudom ti mikor jöttök, én tutira ott leszek 7-kor, mert még jövök melozni, és jó lenne időben végezni.
Örülök, hogy kaptatok utazási papírt :)
jucus31
 
 


Jucus!
Éppen ma reggel gondoltam Rád, hátha tesztelsz. Én úgy gondolom egyébként, hogy ilyenkor már ki kellene mutatnia a terhességet a 10-es érzékenységű tesztnek a reggeli első vizeletből, de azért még holnap reggel csinálj egyet és ne idegeskedj addig, mert ha mégis van baba, nem tesz jót neki sem.
A morfológiai eredmény nagyon fontos, hiszen csak a szerkezetileg épp spermiumok tudnak megtermékenyíteni. Ha ez nagyon rossz, akkor csak ICSI jöhet szóba. Olvasd vissza Zsó egyik hozzászólását, miszerint nekik jó volt a spermaszám és mozgás is csak a morfológia nem és emiatt kellett náluk lombik. Tavaly még 30% volt egyébként a normál morfológiájú spermiumok aránya, idén már csak 4%. Az én férjemnek ez 25% körül szokott lenni, szóval a régi rendszer szerint már az övé is lehetne jobb. Bár neki a 1,5 évvel ezelőtti leletén is az volt, hogy a szigorú kritériumok szerint 14% a határ, amikor máshol 30% volt. Talán a szigorú kritériumon van a hangsúly. Ezen javítani szerintem ugyanúgy lehet, ahogy a többin, de ha jó tudom, a folsav a legjobb rá. A folsav egyébként Neked is nagyon-nagyon fontos lehet, mert nem tudom, hogy írtam-e már, hogy nálunk csináltak genetikai vizsgálatot és egyetlen egy génhiba derült ki nálam, pont az, amit meg sem akartam csináltatni, annyira nem vettem komolyan, az pedig az, hogy rosszul hasznosítja a szervezetem a folsavat és azért legalább napi 3mg folsav bevitele javasolt nekem. A genetikus egyébként mondta is, hogy ez elég gyakori génhiba a nőknél. Szóval én csak azt tudom javasolni mindenkinek, aki olvassa ezt a fórumot, hogy vegye komolyan, mert nem véletlenül javasolják a dokik.
Szuzy!
Szépek ezek az eredmények! Remélem, a férjed is jól teljesít! Majd írd meg, hogy mi volt!
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Jucus!
Sajnálom a tesztet!:( Bár én soha nem tesztelek és Tapolcán is mindenki azt mondta fölösleges,mert mutathat mást is az otthoni és az ottani teszt(volt már rá példa)Az a biztos amit ott mondanak!
Vérvételt nem fognak csinálni csak annak akinek pozitívat mutat a teszt!Morfológiára rákérdezhetsz biztos meg tudják mondani mennyi.Bár lombiknál teljesen mindegy mennyi,mert úgyis a legjobb és leggyorsabb spermiumokat válogatják ki lombikhoz.Spermaszámot is mindig meg szoktam kérdezni.Azért csak bízzál még hátha...

A vizsgálatokra a Varga Kornél küldött el.Nem tudom háziorvos is adhat-e beutalót cukorterhelésre,kérdezz rá.Amit érdemes megcsináltatni vizsgálatok: endokrin immunológia és genetikai vizsgálat ( 3. napi vérvétel ), inzulinrezisztencia, és Hysteroscopia.
Holnap megyek vissza Kornélhoz majd.De ahogy néztem szerintem talán jó lett az én eredményem bár lehet glükóz alacsony.
Insulin 0: p: 3.1
Inzulin 60p: 49.2
Inzulin 120p: 11.6

Glükóz 0p: 3.6
Glükóz 60p: 4.4
Glükóz 120p: 3.0

Genetikán is levették a vért mindkettőnktől,2 hét múlva lesz meg az eredmény.
horváth beáta
 
 


Bea!
Szerintem is jó lett ez eredményed, bár hozzáteszem, hogy nagyon sok kritérium szerint nézik ezt és elvileg már az sem jó, ha a 120 perces vércukor alacsonyabb a 0. percesnél. Ha szigorúak lesznek, lehet, hogy ezért egy kis diétára és mozgásra fognak, de nem hiszem, hogy ennyiért már gyógyszert kapnál. Amúgy nektek is lesz immunológiai vizsgálatotok? A férjed eredményei amúgy milyenek szoktak lenni lombiknál?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Erna,
Tegnap este megkerestem a papirt, amit még januárban kaptunk Tapolcán 2 spermavizsgálat eredménye van rajta, mindkettőnél 5-10% volt a morfológia... Hát ez nem túl fényes :(
Már fejben megvan a listám, hogy milyen vitaminokat szedünk újra, remélem ezekkel majd tudunk annyit javítani az eredményen, hogy ne csak kettő maradjon. A napi 3mg folsavat én amugy már szedem az inszemek kezdete óta folyamatosan, de mától a páromat is ráállittom :)
Megbeszéltük, hogy ha esetleg megkérdeznék, hogy a 2 lombik közt ebben a 3 hónapban szeretnénk-e inszemezni, azt mondjuk, hogy 2 hónapot kihagynánk, nem lenne most semmi értelme, + jól jön a pihenés (elég rosszul érintett a negativ eredmény :( )

Bea, köszi! amugy negatív teszt nélkül is tudnám, hogy mi van, ugyanazok a tüneteim, mint eddig minden hónapban, mielőtt megjön :(
Kár, hogy nem tudok meg igy hcg szintet, kiváncsi lettem volna.
Huh, hát ezek az eredmények nekem nem mondanak túl sokat :( Majd a Kornél holnap megmondja akkor, hogy merre tovább.
jucus31
 
 


Erna,
páromnak 8-10-12millió szokott lenni,de hogy a morfológia mennyi nem szoktam kérdezni.De mivel nekem mindig 20-25 tüszőm van és 18-20 meg is szokott termékenyülni és tovább osztódni biztos van bent jók amiket kiválogatnak.

Jucus!
Ha már marad 2 jó embrike amit vissza tudsz kapni az bőven jó!Látod nekem hiába van sok szép embrikém és hiába kérek vissza mindig 3-at semmivel sem vagyok előbbre,mint mondjuk Te.Én már rég rájöttem,hogy ez nem azon múlik kinek van több és jobb.Sokszor voltam olyanokkal akiknek rosszabb eredményei voltak mégis sikerült! (1-2 pár sejtes embrióval ) Szedjétek a vitaminokat hátha segít valamit.Bár mi hiába szedtünk mindent semmivel se lett jobb... :(
Nem hallottam még olyanról,hogy 2 lombik között valaki inszemezett volna...... Szerintem nem fog ilyent kérdezni Török.Én is sokszor kíváncsi lettem volna mennyi a hcg... :( Kár,hogy itt nem mondják meg.
Azért izgulok érted holnap!

Te is a "régi" dokiddal szeretnéd megcsináltatni a vizsgálatokat?Ja meg a genetikai tanácsadó mondta,hogy Zalaegerszegen van 1 immunológus Dr.Kovács Mónika menjek el hozzá,mert ő popnt ilyen megtapadás gondokkal foglalkozik hátha tud vmit segíteni még.Őt szeretném majd még felkeresni!Aztán többet én se tehetek.

Következő lombikunk nem tudom mikor lesz majd... Idén mindenképp egyszer el szeretnénk menni szept.-okt. felé.
horváth beáta
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: