Új privát üzeneted érkezett!

Hát,Lányok,ha beleszólhatok,csak annyit mondok,nem érdemes magunknak kezelési tervet készíteni,hisz nem értünk hozzá,hanem maximálisan bízni a dokinkban,és rábízni.

Erna,
gondolom,Bea úgy értette,hogy még csak 1 vagy 2? inszemed volt,tehát a kezelések szempontjából vagy az elején.
Nálunk is eltelt 1,5 év,mire a klinikára kerültünk,és volt ebben a 1,5 évben egy herevisszérműtét.
Olyan fura,tegnap találkoztam egy kolléganőmmel,aki külföldön él és augusztusban lesz 3 éve,hogy együtt laktam vele egy turnén,ott bőgtem neki,mikor megjött,erre tegnap mondtam neki,hogy hát azóta sincs gyerekünk.Nehéz dolog. :(
Vendég
 


Zsó!
Értem én, hogy gondolta Bea, és hozzátok képest még tényleg nagyon az elején vagyunk. Csodálom is mindig a kitartásokat, persze sajnos nem is igazán tehet mást az ember. Mások meg egyik napról a másra esnek teherbe, de nem lehet mit tenni. Sajnos ez van.
Amúgy nem is tudtam, hogy nálatok is herevisszér okozta a rossz eredményeket. Nektek semmit nem segített a műtét? Mennyiről indultatok?
Jucus!
Ma reggel megkérdeztem nálunk ezt a sperma leválogatós dolgot, és állítólag gép végzi. Azt mondta a doki, hogy olyan 10 millió körül szeretnek inszeminálni, szóval biztosan szigorúbb kritériumok vannak nálatok. De legalább úgy tűnik, hogy ezzel nem volt gond nálunk. Azt nem tudod amúgy, hogy azt az 1 milliót milyen egyéb mutatók mellett nyerték? Egyszer írtad, hogy a férjednél 52% a jól mozgó spermium. Ez amúgy a progresszív gyorsakat jelenti vagy a progresszív gyorsat és lassút együtt?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
sajnos mi először a Czeizel-féle családtervező központba mentünk.Ott azt mondták,hogy 10-12 mill./ml,de a mozgás nagyon jó volt,a morfológiát nem nézték.Rögtön rámondta az ottani doki,hogy visszér,meg is volt a műtét.Fél év múlva kontrollon azt mondták,fölment 25 millióra,de gyulladást látnak benne.Na,erre beszedtünk mindketten egy vagon antibiotikumot,majd megállapították,most már minden rendben.

Aztán a türelmetlenségemnek köszönhetően és annak,hogy nem hagyott nyugodni,hogy nem néztek soha morfológiát,jelentkeztünk az I.Női Klinika ARO-ján,ahol kiderült,hogy még a szám úgy ahogy elmegy,de az alak!95% kóros alakú.
Hát ez a történet andrológiai szempontból.

Számomra ebből az a tanulság,hogy csak meddőségi központban érdemes gondolkodni.Ott 3 vizsgálat alapján úgy döntöttek,határeset vagyunk,mehet az inszem.Volt is 2,de annyit romlott az eredmény (nem tudjuk,mitől),hogy végül lombik lett.
Vendég
 

 
 

Erna, megmondom őszintén nem tudom,. hogy tapolcán mi alapján válogatnak, talán Bea többet tudna erről mondani. Nekem mintha az elején azt mondta a biológusnő, hogy úgy kell kb számolni, hogy ha 20 millió/ml és 50 % ,mozgó (ez az 1. inszemünknél volt, amikor 3,75 maradt a végére) , hogy az 50 % az a jól mozgók számát jelenti és azt 8-al kell osztani (ott ez a varázsszám) és akkor megkapjuk a progressziv jól mozgók számát. Hát ha most ezt kiszámolom 3 milivel, akkor 20mill*3ml= 60milla, 50%-a az 30 milla osztva 8-al az pont 3,75milla.. Tehát valahogy igy csinálják...
A Closty nálunk semmit nem javitott, de sztem nemcsak azért mert nem volt hormonprobléma, hanem mert rosszkor szedte a párom. Tavaly jul és okt között kapta a clostyt - pont akkor még szedte az antidepresszáns - szóval nekünk semmit nem használt. Tavaly decembreben az andrológus azt mondta, h 1milla/ml. Ekkor jelentkeztünk be Tapolcára.

Bea, igen a Török dokinál voltam, nagyon rendes volt, mint mindig. Dumáltunk a végén, látta hogy el vagyok keseredve a multkori rossz eredmény miatt, és kérdeztem tőle, hogy mondja meg őszintén, hogy 1 millával sikerült már valakinek is az inszem??? Erre azt mondta, hogy akkor most visszakérdez: Ha nem sikerült volna már valakinek, és ő nem hinne benne, hogy nekünk igenis sikerülhet, akkor nem ezt javasolná. És hogy idén különösen jók az inszemes eredményeik!! Szóval, most sikerülni fog nekünk is!!! :)

Edi, köszi!
A 36 milla tényleg nagyon jó. Így simán összejöhet spontán is!!! :) És Bea jól mondja, május a szerelem hónapja! :wink: Hajrá!
Azt szerettem volna még kérdezni Tőletek, hogy az IR vizsgálatra a házidoki ír beutalót? Ez egy sima vérvétel amugy?
Azon gondolkodom, hogy ha nem sikerül az inszem akkor még lombik előtt megcsináltatnám ezt vizsgálatot.
jucus31
 
 


Jucus!
Háziorvos nem tud ilyen vizsgálatra elküldeni. Ő csak terheléses vércukorra adhat beutalót, ami csak része az egésznek. Kell hozzá 0 és legalább 120 perces inzulin érték is. A terhelés vércukor még általában jó szokott lenni inzulinrezisztenseknél is.
Igazat mondott Török doki semmi kétség. Íme a bizonyíték: Képzeld a másik fórumról ismerek egy csajszit, aki 1,5 millió kiskatonát kapott vissza és sikerült. :) Amúgy nekik is a 2. inszem volt. Ha jól emlékszek, ő is Tapolcára jár, de azért rákérdezek.
Abban viszont egyre biztosabb vagyok, hogy máshogy van náluk a leválogatás.
Javult idén az inszem aránya? Esetleg változtattak a módszeren? Ha ez így van, mi is utazunk!!! Szerintetek a pesti Kaáliban ugyanazt a módszert használják, mint Tapolcán? Hát én lehet, hogy írok Török dokinak a fórumon és finoman rákérdezek ezekre. Szerintetek? Abban viszont egyre biztosabb vagyok, hogy máshogy van náluk a leválogatás.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Edi, köszi, hát majd meglátom, hogy lesz időm ennyi vizsgálatra...

Szerintem is az lesz a legjobb, ha irsz Török dokinak, ő minden kérdésedre választ fog adni. Én sajnos ennyire nem vagyok képben.
Hát, az az ismerősöd tényleg nagyon szerencsés , hogy másfél millából sikerült nekik! Reméljük nemsokára mi is örülhetünk! :)
jucus31
 
 


Jah, amugy ma teloztam Tapolcára, jövö kedden kell mennem UH-ra és szerintem jövő hét csütrörtök vagy pénteken lesz az inszem.

És vettem hétvégén méhpempőt, biztos ami biztos :)
jucus31
 
 


Erna sajnos nem tudom mennyit kaptam vissza mikor ilyen jó lett api eredménye (nekünk nem mondták meg). Immonológiai vizsgálaton sem voltunk. azt hogyan kell kérni, vagy hogyan csinálják?
Jucus akkor most érted szorítunk! Hajrá május!

Kép
kissedi
 
 


Jucus!

Félreértettél nem egy nagy vizsgálat az inzulinrezisztencia vizsgálat. Vérvétel éhgyomorra, majd megiszol egy pohár cukros lötyit és 120 perc múlva újra vérvétel. A lényeg, hogy a vérből ne csak vércukor értéket nézzenek, hanem inzulint is.
Nem bírtam ki, hogy tétlenül maradjon ez a hónap, szóval még nem 100%, de úgy néz ki, hogy bár az esélytelenek nyugalmával, de mi is indulunk a szerelem hónapjában újabb inszemre. Hátha szerencsét hoz!!! Beszéltünk az andrológusunkkal és megnyugtatott, hogy valószínűleg nem okozott semmi gondot az rövid ideig tartó láz, de ha igen, akkor is csak három hónap múlva látszik majd meg a kiskatonákon. Remélem, hogy így lesz. A nőgyógyász is javasolta, hogy ne hagyjuk, mivel az előző hónapra építkezve most kevesebb hormont kapok.

Írtam Török dokinak, és azt írta, hogy nem változtattak a technológián, szerencse kérdése. Nagyon rendesnek tűnik, egy napon belül válaszolt a kérdéseimre.


Kissedi!

Én arra a vizsgálatra gondoltam, amikor az együttlét után pár órával megnézik, hogy vannak-e életképes spermák a méhnyakon, azaz nem termelsz-e ellenanyagot a férjed spermái ellen. Ha igen, csak inszeminációval lehet baba. Amúgy ilyen vizsgálatunk még nekünk sem volt, bár nem is lett volna sok értelme nálunk.

Üdv
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Jucus!
Megkérdezhetem, hogy a napi két Clostilbegyt-en kívül milyen gyógyszereket kapsz az inszem alatt?
Köszi előre is!
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna, nem kell szednem semmit a closty mellé, múlt hónapban sem kellett.
Önszorgalomból ezeket szedem: cink, méhpempő, E vitamin -400mg, omega3, vas, folsav, b vitamin
jucus31
 
 


Lányok,
hova írtok Török dr.-nak?

Hajrá,drukkolok az inszemeitekhez!
Vendég
 


Zsó!
Én az alábbi e-mail címre írtam neki levelet: info@infertility.hu.
Jucus!
És az inszem után Duphastont vagy Uutrogestant kapsz?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna nem csináltak még nálunk ilyen vizsgálatot. Azt mondta a doki aki csinálta az inszemet,hogy van ilyen probléma az az inszemmel úgy is megoldható. De mivel így sem jött össze, így nem ilyen gond van. Gondolom

Kép
kissedi
 
 


Erna, Utro hüvelytablettát kapok, napi 2*1-et.
jucus31
 
 


Sziasztok!
Csajok Nektek tudják a munkahelyeteken, hogy babát szeretnétek? Én eddig nem mondtam el, de nem karnak elengedni jövő hét pénteken szabira, márpedig valószínűleg az lesz a befutó. Ti hogyan oldjátok ezt meg?
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna nekem tudják, és eddig még mindig megoldottuk cserével, vagy szabival. Táppénz?? arra nem tudsz elmenni?

Kép
kissedi
 
 


Erna,
nekem is tudják.Rendesek is nagyon.szerintem,ha nem valami oroszlánbarlang-hangulatú helyen dolgozol,fordulj bizalommal,általában ezt megértik szerintem.
Vendég
 


Erna, nálam nem tudják, nem is fogom elmondani.
Amikor UH-ra vagy tesztre kell mennem Tapolcára, akkor nem kérek szabit, hanem szólok, hogy később megyek be (ált-ban 10:30 körül szoktam beérni)
Inszem napján megyek csak szabira, eddig még nem volt ebből gond, csak nagyon fogy... Szóval ha már vészesen kevés szabim maradna, akkor táppénzre mennék.
Szerintem te is irasd ki magad táppénzre, ha nem akarod elmondani a munkahelyeden...
jucus31
 
 


Köszi a tanácsokat. Ha UH van, én is beérek olyan 9 óra fele, ami teljesen rendben van viszont az a baj, hogy én pénzügyi területen dolgozok, és a múltkori és a mostani inszem is a havi zárás idejére esik. A főnököm egyébként is mindenkinek azzal megy az agyára, hogy megkérdezi, miért kell a szabadság és sose jó neki bármikor is mennél, állandóan húzza a száját. Szóval nem teljesen normális esetről van szó. Az előző hónapban nem akartam eljátszani ezt az egész hecehucát, ezért az inszem napján betelefonáltam, hogy lebetegedetem és szabit szeretnék kérni, mivel péntek is volt a tetejébe. A táppénzzel az a gond, hogy szerintem elég feltűnő, ha én itt pont egy hónap múlva lebetegszem, különösen így, hogy szabira nem engedett. Az persze megint más dolog, hogy a múlt hónapban is tudván a gondom túlórázgattam az inszem hetén és úgy „betegedtem le”, hogy befejeztem a munkám. Ez persze szabi esetén sem lenne máshogy.
Elmondani azért nem szeretném, mert egyből bizonytalan munkaerővé válnék, és ki tudja, még meddig húzódik ez a baba dolog. Egyébként én úgy gondolom, hogy két ember legbelsőbb ügye ez az egész, és nem hiszem, hogy bárkinek köze lenne ehhez csak azért, mert egy napra szeretnék elmenni, miközben a fenti okok miatt még tavalyi szabim is van.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
nem hiszem,hogy belegondolnak és észreveszik,hogy "pont egy hónap".
Megértem,amit mondasz,hogy nem akarod nagy dobra verni,tényleg senkinek semmi köze hozzá.Én is kettős érzésekkel viseltetek,egyrészt nem rossz végülis,hogy annyian drukkolnak,másrészt tényleg magánügy és úgy irigylem azokat,akik szép titokban esnek teherbe,úgy,hogy egy darabig még előttük is titok.Aztán 3 hónap múlva mosolyogva bejelentik,hogy babát várnak.
Múltkor jártam úgy valakivel,hogy engem jól kikérdezett,aztán mikor visszakérdeztem,sunnyogott,pedig már terhes volt...
Ja,és most maradtam le egy munkáról a zenekarban,mert előre megmondtam,hogy ha klinikára kell mennem a próba napjaiban,az azt jelenti,hogy 1 max.2 délelőtti próba végéről el kellene mennem,de lehet,hogy olyan napra fog esni a dolog,amikor nincs próba.Na,erre megkaptam,hogy akkor inkább nem kellek,nem lehet hiányozni.Kösz.viszont saját magam előtt nem vállalom,hogy sunnyogok és az utolsó pillanatban jelentem be,hogy elmegyek.Akkor elkönyvelhetnek megbízhatatlannak,és legközelebb nem hívnak...Nehéz.Igazából az a karmester volt szemét,nem a zenekari titkár.
Vendég
 


Sziasztok,
Ma reggel voltam Tapolcán, pénteken lesz az inszemünk.
Ma (10.nap) 8,5mm-es mnyh, jobb oldalon egy 10mm-es, bal oldalon egy 12mm-es és két 16mm-es tüsző.
Gondolom ilyenkor a két kisebb nem játszik, remélem a 2 nagyobb még nődögél addig.

Erna, Ti mikor mentek? Elengedtek végül szabira?
jucus31
 
 


Jucus,
jaj,de jó!Hajrá péntek!

Erna,
veletek mi van?

Többiek,régiek,Tapi,Bumi?Eltűntetek...de ilyet már én is csináltam nem egyszer...
Vendég
 


Sziasztok!
Hát csajok ez a mostani nagyon nem akar összejönni. Nem elég, hogy a férjem két hete belázasodott, nem akar elengedni a főnököm, még csak szombaton jött a tortára a hab és képzeljétek, hogy sreggel fájt, amikor pisiltem és véres volt egy kicsit. Persze azonnal ügyelet, amit jól tettünk, mert kaptam rá rögtön antibiotikumot, így úgy néz ki, hogy ezt a problémát talán kipipálhatjuk és nem befolyásolja a az inszemet. Amúgy sajnos nálam kb. évente egyszer eljön ez a probléma, már jó pár orvosnál jártam vele, de senki sem talált eddig semmit. Rendszeresen szedem a tőzegáfonyát, D-Mannózt, rengeteget iszok stb, de semmi sem használ. Esetleg van valami ötletetek?
Jucus és Zsó!
Mivel nekem egy nappal később kellett mentem tesztelni, így a sárgatestet is tovább szedtem, egy nappal később jött meg, mint Neked. Csak holnap lesz a 10. napi ultrahangom. Nálunk viszont van 8. napon, ami tegnap volt és eléggé meg voltam döbbenve, hogy a jobb petefészkemben volt egy 23 mm-es tüsző, a bal petefészkemben pedig 3 db tüsző (15-15-16 mm-es) volt. Az inszem napja a holnapi UH-n derül ki, de az eredményeim alapján majdnem 100%, hogy pénteken lesz szerintem. Az világos, hogy a 15 és 16 mm-es tüszők péntek körül lesznek jók, de mi lesz a 23 mm-essel???? A méhnyálkahártyám viszont csak 5mm volt, ami elég aggasztó, bár csak a 8. nap volt, a múltkor is ennyi volt ilyenkor. Megint kaptam rá gyógyit, hogy jó legyen. Spontán ciklusban nem mondták, hogy gond lenne a méhnyálkahártyámmal, fogalmam sincs, hogy most mi van. Talán a Closty hatása? Esetleg az a baj, hogy az inzulinrezisztenciámra szedett gyógyszertől és diétától fogyogatok mostanában, a koleszterin szintem is alacsony lett. Olvastam olyat, hogy ezek kihatással vannak rá.
Jucus, igen, szerintem is a két db 16 mm-es tüsződ fog játszani ezen az inszemen. Szerintem nagyon szép eredmények ezek, főleg a méhnyálkahártyád!!!!!
A munkahelyemen azóta nem hoztam fel a szabit, majd holnap, ha tuti lesz, hogy mikor is kell mennünk. Hát nem lesz könnyű. Ha nagyon nem megy, sajnos meg kell mondanom az igazat.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Zsó, köszi :)

Erna, nagyon szép tüszőid vannak, gratula. Holnap kiváncsi vagyok mit lát majd nálad a doki. A mnyh tényleg vékonyka, de még csak a 8. nap volt holnap már tuti vastagabb lesz. És amugy a Closty tényleg vékonyítja, ezért én ebben a hónapban az e vitamin mellé szedtem méhpempő kapszulát is, szerintem ezért lett vastagabb most, mint a múlt hónapban (akkor a 10.nap 7,4 volt).

Most már csak azon kell izgulni, hogy pénteken apik is jól teljesitsenek :)

Éppen most beszéltük meg a párommal, hogy ha már Tapolcán leszünk pénteken, és szép idő is lesz, inszem után leugrunk a Balcsira, kicsit sétálunk, megebédelünk, kikapcsolódunk :)
Nem sietünk vissza Szhelyre :)
jucus31
 
 


Jucus!
Nagyon jól hangzik ez a balatoni kirándulás. Ez a kikapcsolódás szerintem mindenképp pozitívan fogja befolyásolni az inszem végeredményét is, legalább addig sem görcsöltök ezen az egészen. :wink:
Amúgy annyira szimpatikus volt a levele alapján Török doki, hogy már bennem is megfordult, hogy júliusban vagy augusztusban egy balatoni nyaralással összekötve ott lesz a következő inszemünk.
Zsó!
Ti mikor kezditek a lombikot? Már akartam kérdezni, hogy a férjednek néztek-e mostanában hormont, illetve kapott-e valamikor valamilyen hormonkészítményt? A herevisszér ugyanis nagyon sok esetben lerontja a tesztoszteron szintet, és csak a műtét utáni hormonkezeléssel tud helyreállni. Ezt másnál is olvastam és az én férjemnél is ez játszódott le.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
drukkolok,hogy minden rendben legyen és gyerünk inszem.Hova is jártok,a Róbert Károlyba?
Nem néztek hormont a férjemnél,és nem is szedett ilyesmit.
Június első hetére várom a mensit és 2.napon kell mennem vérvételre,ha jó az fsh érték,már aznap szúrom magam.Remélem,így lesz!

Jucus,
hát ezért a balatoni kirándulásért nagyon irigyellek!Úúúúúgy szeretem a Balatont!
Vendég
 


Sziasztok,

Hoztam egy kis lelkesítőt, ugyanis megszülettek Adrienn és Izabella lányaink május 1-én reggel. Korábban jöttek a 33.héten, de mindketten az Anyukájukkal együtt jól vannak, hétvégére már elérhetik a 2kgot, és talán haza is jöhetnek.

A egy lombik és egy fagyibaba beültetés után a második lombikra sikerültek (az újak kedvéért).

Ők a bizonyítékok, hogy sose szabad feladni, a mienk is reménytelennek tűnt és itt vannak. :)

Mindenkinek drukkolok, hogy mielőbb sikerüljön!

Üdv.

Jocek


Hoztam egy képet is róluk :)


Kép
jocek
 
 


Jocek! Sok boldogságot kívánok nektek!!!
Adrienn és Izabella! Üdv ezen a világon!!!!
:D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!
Most már hivatalossá vált, hogy pénteken lesz a mi inszemünk is. Úgy néz ki, hogy bal petefészkemben 4 petesejtem (ebből 21-23 mm-es kettő, a többit nem tudom) érett meg, illetve még ezen kívül van 1 db 27 mm-es a jobb petefészkemben, de ez állítólag már nem fogja kibírni az inszem napjáig, mivel annyira érett. A méhnyálkahártyám is sokat vastagodott szerencsére, 8mm lett. :) Bárcsak apik is jól teljesítenének!!!!! Mondjuk nálunk api még nem gyógyult meg teljesen, ezért elég ideges vagyok amiatt, hogy mit fog produkálni. Egy kicsit mérges vagyok, hogy miért nem tudott tovább otthon maradni a betegségével és kifeküdni. :evil:
Jocek!
Gyönyörűek a lányok!!!! :) Hatalmas gratula Nektek! Jó egészséget Nektek és boldogságot az új kis családnak!!! Éppen anyáknapján…. hát ez nem semmi!!!!! :D
Amúgy éppen tegnap jutott eszembe, hogy nagyon el vagy tűnve és mi lehet Veletek. Volt egy olyan érzésem, hogy megszülettek a lányok.
Zsó!
Igen, a Róbert Károlyba járunk Fülöp dokihoz.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
Nah, akkor az összhang még tart, hajrá péntek!!! :) Szép nagy tüszőid lettek! Látod a mnyh-d is szép lett 10. napra, nem lesz itt gond :) Apik pedig jol foganak teljesíteni, és kész! :)

Jocek,
Sokat gondoltam Rátok mostanában, hova tűnhettél.
Szívből gratulálok Nektek! Sok boldogságot, jó egészséget kívánok!
Gyönyörűek a lánykáid :)
jucus31
 
 


Zsó!
Akkor a következő hónapban Neked szurkolunk! Majd írj meg minden aprócska részletet!!!!!
Amúgy nem akarok beleszólni, de én a helyetekben legalább egy hormont nézetnék a férjednél. Ki tudja talán egy kis gyógyszer segítségével akár már egy év múlva be is kopogtathatna a kistestvér spontán, mert ugye az első babuci már a júniusi lombikkal összejön!!!! :lol:
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


JOCEK!!! GRATULÁLOK! Nagyon szép babák! Nagyon sok egészséget és minden jót kívánok nektek!

Kép
kissedi
 
 


Erna nagyon jók a tüszőid méretei. Nekem nem voltak ekkorák, és ennyi. Clostizol? Hajrá péntek! Mi újság a szabival?

Kép
kissedi
 
 


Edi!
Igen, szerencsére megjegyzés nélkül elengedtek, pedig már éppen azon gondolkoztam, hogy bevallom az igazat. Talán rá is jött magától a főnököm, hogy miről lehet szó…..
Napi 1 szem Clostilbegytet szedtem 5 napon keresztül+minden másnap kaptam 1/3 adag Fostimon injekciót. Én szerintem a múlt havi inszemnek is szerepe van abban, hogy ennyi tüszőm lett. Akkor is ezeket a gyógyszereket kaptam, és még nem ürültek ki teljesen szerintem.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Jocek,
gratulálok!Nagyon szép kis formás babák!

Erna,
örülök,hogy elengedtek!
nekünk azt mondta az andrológus,hogy a férjem elég maszkulin alkat ránézésre (fekete erős szőrzet pl.),nem gondolja,hogy hormonális gond lenne.Én meg nem vitatkozom,his
Vendég
 


...nem tudom,miért küldte el a félkész bejegyzést,na mindegy.
Szóval,hisz nem értek hozzá.
Vendég
 


Zsó!
Sajnos én tapasztalatból mondom, hogy a szőrzetből nem lehet kiindulni. Az én férjem a legszőrösebb a családban, és mégis egyedül nekünk van ilyen problémánk. Valószínűleg 16-20 éves korában nagyon jó lehetett a férjem tesztoszteron szintje, mert még nem volt annyira súlyos állapotban a herevisszere, ha egyáltalán volt már neki ekkor ilyen betegsége. A korábban kialakult szőrzete pedig megmaradt attól függetlenül, hogy a fokozatosan romló vérkeringés miatt egyre kevesebb lett a tesztoszteron szintje.
Ki a férjed andrológusa?
Nem akarok beleszólni a dolgaitokba, ezért remélem, hogy nem haragszol. Sajnos nekem ez a személyes tapasztalatom.
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Erna,
dehogy haragszom.Én csak leírtam,amit az andrológus mondott.Amúgy a Rusznál voltunk magánban,ő egyébként az Urológiai Klinika tanársegédje.Küldözgethetett volna ide-oda,látta rajtunk a teljes kétségbeesést,jól fizető páciensei lehettünk volna,akik visszajárnak,ha ilyen utasításokat kaptunk volna tőle,de ő még ezt a ziccert is kihagyta,szóval azt gondolom,még érdeke is fűződött volna hozzá,hogy tovább foglalkozzon velünk,de ő egyszerűen csak visszaküldött a kilinikára (mármint a női k.meddőségire).
Azért nem foglalkozom ezzel,mert a probléma szakmai részét azokra bízom,akik ehhez nálam jobban értenek,bízom bennük.Ennek a terhét letettem az ő kezükbe.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Jöttem kicsit hírt adni magunkról.
Balázs kedden volt fél éves, tünemény gyerek, állandóan vigyorog.
Van már 3 foga, próbálkozik a forgolódással... nem sok sikerrel. :lol:
Bogival imádják egymást!!! Öröm őket nézni. :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Más téma:

Apával úgy döntöttünk, hogy nem fogunk megint abba a hibába esni, mint mikor Balázsért hajtottunk, hogy 2 év sikertelenség után kérünk csak segítséget. Hanem jó előre elkezdjük magunkat tuningolni, hogy aztán legyen idő és reális esély a 3. babára.

Így én elmentem az endokrinológusomhoz csináltunk egy szülés utáni féléves kontrollt (hormonok, cukorterhelés+inzulin). Az eredményeim nagyon szörnyűek lettek. :( Rengeteget romlott az állapotom a terhesség alatt. Azonnal szigorú diéta, mozgás és gyógyszer lett előírva nekem.
Illetve jártam a nőgyógyásznál is: a szervezetem még pihen, alig 1-2 mm a mnyh, mensinek semmi jele. Viszont a petefészkekben ott virítanak a ciszták.

Ragaszkodtam hozzá, hogy apának is futtassunk le néhány vizsgálatot. Érdekelt, hogy mi van a katonákkal és a hormonjaival (2009. októberben volt a hereviszér-műtétje).
A spermatogramm egész szép lett, kivéve a morfológiát, mert az csak 12% sajnos.
És neki is megcsináltattunk egy cukorterhelést inzulinokkal, ami laikus szemmel egész jó lett (csak az éhgyomri cukra volt magasabb: 6.1 majd később 5.8 ).
Az összes leletét (cukor, inzulin, hormonok) megmutattuk az endokrinológusomnak, aki azonnal 10-15 kg fogyást, mozgást, diétát és fél év gyógyszeres (metformin) terápiát rendelt el.
Azt várjuk ezektől, hogy rendbe jön a cukra, az alsó határeset tesztoszteronja nőni fog a fogyástól!!!!! és ezért javul a spermaképe!!!!!!!!!!!!!! (bár azt sajnos nem tudom, hogy mely területeken)

Úgy magyarázta a doki Lacinak, hogy a zsírszövet termel egy olyan enzimet, ami a tesztoszteront ösztrogénné alakítja, ezért ha elhízás van ez fokozottan történik.
Viszont az ösztrogén és a tesztoszteron annyira hasonlítanak egymásra, hogy a szervezet nem képes őket megkülönböztetni, ezért nem veszi észre, hogy valójában már kevés a tesztoszteron és nem termel többet. Pedig a spermaképzéshez ez elengedhetetlen!!!
(úgy tudom, hogy ez még egy egyszerű hormon vérvételen sem derül ki, mert a tesztoszteron szintben az ösztrogén is benne van)

Ja és még valami! A szőrzet nem minden!!! Én Lacinál szőrösebb embert még nem láttam, és mégis alacsony a tesztoszteron szintje!
És mindezek mellett az andrológus ódákat zengett Laci eredményéről, hogy milyen szép, milyen jó! :shock: Mondtam is a páromnak, ha ott lettem volna, azért megkérdezem mi tetszik neki annyira abban a 12%-ban?:evil:

Én azt vallom, hogy muszály a saját kezünkbe venni a sorsunk irányítását, mert más nem teszi meg helyettünk! Rengeteg nőgyógyászt és endokrinológust jártam végig, mire profi segítséget kaptam/kaptunk. Ha nem teszem, még talán egy gyerekem se lenne!!!


Bocs, hogy ha unalmas voltam. :oops: De úgy gondoltam ezt muszály leírnom, hátha valakinek segíthet!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Mindenkinek szorítok!!!+++++++++++++++
És a háttérből figyelem az eseményeket! :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lányok,
gondoljátok,hogy egy egyetemi tanársegéd,aki hosszú évek óta az ország egyik legfontosabb klinikáján dolgozik (SOTE),nem elég kompetens a témában?
Biztos mindenkinek más az esete,erre a súlyos OAT szindrómára nem tudnak mit mondani,talán majd 20 év múlva fejlődik annyit az orvostudomány.
Én nem vagyok hajlandó ezen görcsölni,úgy gondolom,hozzáértő emberek foglalkoznak velünk,és nem hiszem,hogy nekünk kell "szakmai" tanácsokat osztogatni egymásnak a neten.Úgy,hogy ha jól tudom,egyikünk sem orvos.
Vendég
 


Lucuzs,
örülök,hogy jól vagytok és aranyosak a gyerekek!
Szuper,hogy szeretnétek harmadikat is,kívánom,hogy sikerüljön,de erre meg is van minden esély!
Vendég
 


Zsó!

Félreértettél ezek nem szakmai tanácsok! Tényleg nem vagyunk orvosok.
Leírtam a mi történetünket, hátha valakinek segít tovább gondolkodni, mert néha szükség van rá. DE tudom, hogy ez nem igaz mindenkire!!!

Sajnos nálunk igaz, mert az itteni andrológusunk sem küldte tovább Lacit, ha én nem teszem, most minden így marad...

A netről meg csak annyit, hogy ha ti nem vagytok itt annó, akkor semmire sem mentem volna apa problémájával!!! A dokik nem mindig olyan segítőkészek, mint ez, vagy akármelyik fórumos csapat.
És én ezért nagyon hálás vagyok nektek, és nem tudom elégszer megköszönni!!!
Ti is segítettetek nekünk, elmondtátok a gondolataitokat, hogy veletek eddig, hogy történtek a dolgok, adtatok ötletet merre induljunk tovább, milyen vitaminokat érdemes szedni... és rengeteg lelki támogatást, ami pótolhatatlan.

Én azért írtam le a mi esetünket, hátha egy embernek is segít, és nem feltétlenül azokra gondolok, akik írogatnak, hanem biztosan sokan csak olvasni járnak ide.
Úgy éreztem vétek lenne "eltitkolnom"...

az én súlyos PCOS-emet és IR-emet sem az orvosaim fedezték fel, én jöttem rá, aztán ugyanezen a fórumon, egy másik topikban segítettek a lányok, hogy végre olyan dokit találjak, aki hallott már erről a betegségről...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok, hazaértünk.
Nagy meglepetésemre mind a 4 tüszőm megrepedt! Viszont csak 1,5 millát tudtak befecskendezni.. 2 hét múlva kiderül, hogy mire volt elég..

Korán végeztünk, utána aztán ahogy terveztük lementünk a Balcsira, lesétáltunk a molora, kicsit napoztunk, hallagattuk a vizet .. Aztán ebédre ettünk egy isteni finom hekket kovászos ubival :) és rá még 2 nutellás palacsintát :)

Hazafelé még megálltunk Sümegen, megnéztük a várat.

Most értünk haza, nagyon jó kis napunk volt, ráadásul péntek 13 van!!! :wink:

Jah, és képzeljétek, inszem közben ahogy bámultam a plafont, egy pók mászott be a képbe :) Remélem szerencsét hoz :lol:
jucus31
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az inszemről. Minden rendben volt és szerencsére a férjem is sokkal jobban teljesített, mint a múltkor. Pontos számokat nem tudok, de talán 20 milliót fecskendeztek fel vagy 20 m/ml volt a koncentráció. Az előző inszemnél még csak repedőben voltak a tüszőim, de most szerencsére már egy kivételével az összes (4 db) meg volt repedve.

Jucus!
Őszintén remélem, hogy ez a péntek 13 szerencsét hoz mindkettőnknek!!! :)

Lucuzs!
Egyetértek veled teljes mértékben. A mi esetünk ugyanis nagyon hasonlít a Tiétekhez. A férjemet kereken 1 éve műtötték meg herevisszérrel. A spermaképe ekkor 3 m/ml volt és a tesztoszteron szintje a minimum 8 helyett mindössze 1,9 volt. Ez a hormonszint ugyan fokozatosan javult a műtétet követően, de nem kielégítő mértékben, ezért 5 hónappal a műtét után az andrológusunk hormonkezelést írt elő. Közben én rengeteget kutakodtam a neten és a nemzetközi szakirodalomban rábukkantam a tesztoszteron szint és az IR kapcsolatára. Megnézettük a páromnál és kiderült, hogy sajnos nem jó. Ekkor felkerestük a Mens Mentisben Tűű dokit, aki nekünk is elmagyarázta azt, amit leírtál, és a férjemnek Meforal szedését írta elő. A doki egyébként azt is kifejtette, hogy milyen jól tette az andrológusunk, hogy nem hagyta magára a műtét után a páromat, mivel hormonkezelést írt elő. Tűű dokinak is az a tapasztalata, hogy a műtét után hormonkészítményekkel kell segíteni a hereműködés beindulását. Az orvos szerint egyébként a férjem női tesztoszteron szinttel megegyező eredménye egyrészt a herevisszér, másrészt az inzulinrezisztencia miatt következett be.

Én sem akarok senkivel vitatkozni, mert minden eset más és mindenki maga tudja, hogy kinek hisz és miben bízik, de az tény, hogy ezt az utat végig járva sokat javult az eredményünk. Lucuzshoz hasonlóan én is minden infót az internetről és a fórumokról szedtem és az a tapasztalatom, hogy egyik-másik orvosnál sokkal többet ér egy-egy jó hozzászólás, mint pl. Lucuzsé.

üdv: Erna
erna2011
Budapest XVIII. kerület
 
 


Jucus! Erna! Nagyon szorítok nektek!!!!+++++++ :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Én is nagyon szorítok,Jucus és Erna!

2 hét múlva legyen szép 2 csíkos tesztetek!
Vendég
 


Jucus, Erna Drukkolok nektek, remélem szerencsét hoz nektek a péntek 13!

Kép
kissedi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: