Új privát üzeneted érkezett!

Akkor a mellbimbót mem figyelem annyira.
marika1212
 
 


Nicika35
Hát, akkor talán még nem kell elkeseredni...
És ma hányadik napon vagy nemvárt után?
De azért látszott valami a One Step-en ezelőtt is? Vagy csak most kezdett el látszani a második vonal?
mutymurutty
 
 


Sziasztok, már régóta olvaslak titeket, és úgy döntöttem én is csatlakozom hozzátok. A vőlegényemmel most döntttünk úgy hosszú tervezés után, hogy abba hagyom a fogamzásgátló szedését. Az első három hónaphoz nem fűzök sok reményt, a ti hozzászólásaitokból is kiindulva. Jó titeket olvasni és szeretnék csatlakozni, van esetleg bármi tanácsotok így az elejére? 
powerliftinger26
 
 

 
 

@powerliftinger26:
Üdv a csoportban én ahogy abbahagyta a fogamzásgátlót a második hónapban sikerült is most7+5hetes várandós vagyok
Kezdj el szedni te is valami vitamint. Én pl az elevitet szedem és nekem meggyőződésem hogy segített

Ui. :téged is szívesen várunk a facebookos csoportunkba, ha van kedved
eszter1893
 
 


De jó, hogy említed a vitamint, ez lett volna a következő kérdésem, hogy ki mit szed? Jelenleg vas+ folsavat szedek. Terhes vitaminon még nem gondolkoztam, csak a folsavon mert azt mondták sokan az a fontos az elején. A facebookon az előbb csatlakoztam 

@eszter1893

ne haragudj, a kérédsért, de a dokim nem nagyon mondott erről semmi, te mikor abba hagytad a gyógyszert hagytatok " ürülési időt"? Számolgattál vagy csak spontán történt minden? 

powerliftinger26
 
 


@powerliftinger26:
Akkor te vagy a rejtélyes idegen.
Én nem hagytam semmi időt. Én egy paraszt dokinál voltam először nekem sem mondott semmit. Majd most csütörtökön megyek egy elvileg jó dokihoz :)
eszter1893
 
 


Mindenkit várunk szeretettel facebookra is. Rendkívül beindult a csoport. :D Szerencsére.
marika1212
 
 


Köszönöm a válaszod 

A facebookot is figyelem.. láttam már UH képeket töltötetek fel.
Gratulálok mindenkinek.
powerliftinger26
 
 


nagyon sok sikert kívánunk neked is :) és neked mennyit kell még várni a nemvártig, vagy mikor lesz peteérés :) hol tartasz? :)
eszter1893
 
 


@mutymurutty:




A nemvárt utáni napon teszteltem először One Steppel de pozitiv lett.
Múlt csütörtökre nem vártam.
Ez a ma délelőtti teszt, de nem első pisiből. Az első pisis halványabb volt. Nem is értem. Holnap lövök egyet megint második pisiből.
nicika35
 
 


@mutymurutty:
Ja és eddig ez a legerősebb tesztem de száradás után ez is elhalványult.
nicika35
 
 


@powerliftinger26:
Üdv köztünk! Gyors babásodást. Én Jutavit magzatvédő vitamint szedek. Meg most hogy pozitívak a tesztek rendeltem Magne B6 Extrát.
nicika35
 
 


Leesett a hőm, a teszt negatív.
Teljesen elkeseredetten...
Nem értem, nekünk miért nem sikerül már egy éve.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Sajnálom.
marika1212
 
 


@nicika35:


Én is a Jutavit-en gondolkozom, jelenleg is az ő vas+ folsavjukat szedem.


@eszter1893:


most hétfőn volt az első napja a még vártnak. Pénteken kellene elkezdenem a gyógyszert de már nem fogom.. peteérés a kalkulátor szerint augusztus 25-26. Ez mennyire lehet valós? Használtatok valamilyen kalkulátort?

powerliftinger26
 
 


@powerliftinger26:
Kalkulátorokra nem nagyon lehet adni. Az a nagykönyvben megírt szabályos ciklusra van beállítva. Igaz, hogy van amelyiknél meg lehet adni a luteális fázis hosszát, akkor pontosabb lehet. De minden ember más és más.
Először én is annak "hittem" aztán kipróbáltam az LH tesztet, na akkor derült ki, hogy a kalkulátorral nem egyezik, mert sokkal később vokt az ovum. Persze innen tudtam meg a luteális fázisom hosszát is.
ÍGy teljes a kép. Én ajánlani tudom.
A jelenlegi ciklusnál pedig tuti bebizonyosodott, hogy jól működik, mert engem UH-n figyelnek és pont akkor volt ovum, amikor nega lett a teszt. (pozitív utáni negatív tesztnél van ovu)
mutymurutty
 
 


@powerliftinger26:
Nekem is van egy ilyen kalkulátorom plusz naptár. Nekem teljesen bevált. Ha ugyanaz a ciklusod hossza ami nyilvan a gyógyszerrel nekem is az volt akkor tuti jo. Nekem is jó volt ugyanazt a dátumot mondta az orvos a peteérésre amit a kalkulátor. És akkor együtt vilgunk rögtön össze is jött a baba.
Én nem próbáltam ezt az ovulációs tesztet nyilván ha nagyon régóta próbálkoztunk volna sikertelenül akkor biztos kipróbáltam volna.
De ha nagyon figyeled a tested jelezeit érezheted is a peteérést. Én pl azon a napon éreztem egy ilyen fura szurkálódást.
eszter1893
 
 


@mutymurutty:
Tudom, hogy ez most nagyon faj, foleg, hogy tudod mi a kovetkezo lepes. Ezen en is vegig mentem, es ugye nalunk is mindent rendben talaltak. DE! Az a bebi jon, kinel konnyebben, kinel nehezebben. Es hihetetlen, de amikor sikerul vegre abszolut elfelejted a korabbi siros eveket... Szoval sird ki magad, aztan allj fel, nyomas az atjarhatosagira es lehet az elso inszem sikeres is lesz. Gondolj arra, hogy minden egyes ilyen lepessel kozelebb vagy ahhoz hogy anya legyel.
aimi
 
 


@powerliftinger26:
Szia
Nalam is megbizhatonak bizonyult a kalkulator, mert en nagyon ereztem a peteerest es pont akkor, amikor a naptar is mutatta. Kesobb az ultrahangos kovetessel is ezt lattuk.
aimi
 
 


@eszter1893:
Mi hiába voltunk együtt minden peteérésnél. Egy éve még semmi... Lutri az egész.
mutymurutty
 
 


@aimi:
Köszönöm.
mutymurutty
 
 


@aimi:
Átjárhatósági után rögötn inszemináció van?

 

marika1212
 
 


@mutymurutty:
Ahogy aimi is írja van akinek könnyebben van akinek nehezebben. Anyáék pl négy évig próbálkoztak mire összejöttem. Én is tartottam tőle aztán tessék. De nagyon sok szerencsét kívánok nektek.
eszter1893
 
 


@marika1212:
Ha minden mas vizsgalat kesz van mar, akkor igen, friss rakszures, hormonvizsgalat, nalunk kellett hepatitis szures, ferjnek spermiogram meg meg vmi talan. Nalunk az atjarhatosagi volt az utolso.
aimi
 
 


@marika1212:


Nekem ezt mondta a doki. Egy év sikertelenség után csináljanak is valamit...

@eszter1893:


:( És abban az időben még nem volt ennyi segítség.


@powerliftinger26:


Most megnéztem egy kalkulátort és pontosan írta az ovut.
Mostanában nem néztem, mondjuk most gyógyszerrel be vagyok állítva.

mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Így van. Nagyon sokat küzdöttek anyáék is és épp amikor nem is várta volna hopp egyszer csak jöttem
eszter1893
 
 


 


@eszter1893:



A
zt nem tudom, hogy ha ugye abbahagyom a gyógyszert, utána, hogy lesz a peteérés, meg minden, mert eléggé hozzászokott szerintem a szervezetem 4 éve szedem már. A kalkulátorba a mostani menstruáció napját írjam vagy megvárjam a következőt?

powerliftinger26
 
 


@powerliftinger26:
Hát a gyógyszerrel is ugyanúgy van a peteeres a kettő között. Nekem a naptárba az utolsót kellett és onnantól kezdve számol.
eszter1893
 
 


Nekem ez a fajta naptáram van és nagyon szeretem. A play aruházból töltöttem le.

eszter1893
 
 


@eszter1893:


Mi a neve a naptárnak? :)
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Ovulációs naptár.
eszter1893
 
 


eszter1893
 
 


En meg ezt

aimi
 
 


@eszter1893:


Letöltöttem én is, jó alkalmazásnak tűnik.

A babások hogy érzik magukat ebben az időjárás változásban?
powerliftinger26
 
 


@powerliftinger26:
Én nagyon szeretem :) szerintem tök jó :)

Én ma egész jól érzem magam :) nem nagyon volt rosszullét reggel sem :)
eszter1893
 
 


@powerliftinger26:
Nekem meg semmi tunetem meg most se, talan mar nem is lesz
aimi
 
 


@mutymurutty:


Ne keseredj el! Amíg nem jön meg van remény!
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Akik babások, mindenki szed valamilyen vitamint? Csak magatoktól vagy orvos mondta? 


@aimi:


Örülj neki, hogy nincs tünet, remélem könnyű terhességed lesz. 
Én egyetlen dolgotól parázok, hogy nagyon el fogok hízni. Az a baj, hogy hajlamos vagyok, de nagyon sokat teszek, hogy számomra elfogadható legyen a súlyom. Ti hogy figyeltek erre? Vagy úgy vagytok vele majd lemegy a szülés után?

powerliftinger26
 
 


@powerliftinger26:
Orulok en nagyon, csak az elejen nem tudtam miert nincs tunetem, azt hittem vmi nem jo
Hat oszinten a sullyal kapcsolatban en inkabb mindig sovany voltam, szoval most elvezem a plusz kilokat es hogy olyan kerek mindenhol. De attol fuggetlenul en belottem egy felso hatart, hogy addig hizok. Es erdekes, mert egyszer sem voltam rosszul, nem hanytam es megis -3 kilonal tartok a terhesseg kezdetehez kepest.
De szerintem annak aki hajlamos a hizasra jobban kell figyelni, a sogornom 22 kilot hizott es csaszaroztak, igy nem is edzhet 7 honapig... Kotenyhasa maradt. Zavarta, igy elkezdett mocorogni picit, na most lett egy jo kis koldokserve, muteni kell, megint nem mozoghat....
aimi
 
 


Sziasztok!
Ma megjött. Uh.hiába closti, progeszteron, méhpempő, vitamin, spermavitamin, ovu teszt, UH... nekünk semmi nem jön be.
Innentől kezdve csak az inszeminációban bízom. Nem tudom, vajon mikor kerül rá sor?
Ma kell felhívnom a dokit, hogy megbeszéljük az átjárhatóságit.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Pfuuuu... Nagyon sok szerencsét kívánok neked a továbbiakban.
eszter1893
 
 


@mutymurutty:


Nekem is megjött ma reggel.

Legalább a továbbiakban kiderül, hogy mi a baj, ha van. Ha meg nincs, akkor lehet, hogy megnyugszol, és spontán megfogan. Egy évnél elkezdik ugyan ezeket a vizsgálatokat, de sokszor előfordul, hogy másfél év után sikerül egyszercsak... Végül is minden hónapban 20-30% az esély a sikerre. Aztért ez elég kevés. :(
marika1212
 
 


@mutymurutty:


Szurkolok, hogy minden jól alakuljon.
marika1212
 
 


@mutymurutty:
Sztem akkor az atjarhatosagi utani ciklusban. Arrol beszeltetek mar a dokival esetleg, hogy milyen vizsgalatokat kell megcsinalni elotte?
Irj majd ha beszeltel a dokival.
aimi
 
 


@mutymurutty:


Ne aggódj, minden rendben lesz. Nekem van olyan ismerősöm, akiknek azt mondták nincs esélyük, most várják a második babát. Van remény 
powerliftinger26
 
 


Ma már csodát tudnak tenni az orvosok.
marika1212
 
 


Köszönöm a bíztatást lányok.

Előre láthatólag jövő hét kedden lesz a vizsgálat. Hétfőn kell még felhívnom, hogy pontosan egyeztessünk időpontot.
Más vizsgálatokról még nem volt szó. Majd kedden rákérdezek.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Ultrahangos vagy rontgenes lesz?
aimi
 
 


@aimi:
Fogalmam sincs. Nem tudtam hogy kétféle van. Nem kérdeztem. Lehet mondta, de ki tudja már...
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Na jol van, majd hetfon-kedden kiderul. Ne aggodj, minden rendben lesz.

Az ultrahangosra azt mondjak kevesbe kellemetlen, viszont, hogy a rontgenes megbizhatobb. Nekem rontgenes volt es fajt, pedig magas a fajdalomkuszobom. Nem volt elzarodasom se. De abszolut egyen fuggo, vki meg se erzi... Ja es 5 perc az egesz. Betetet vigyel, mert az a kontraszt folyadek ki is folyik, meg verezhetsz is. En 2-3 napig vereztem, de csak par cseppet. Ja es masnaptol probalkozas ezerrel, HSG utan megduplazodnak az eselyek a babasodasra, mert lehet volt ott vmi, amit a kontrasztanyag kipucolt. A dokik ugy mondjak, hogy most szabad az ut
aimi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: