Új privát üzeneted érkezett!

Norka (sir, yes, sir), írom máris a sztorimat.......
espero
 
 


Sziasztok!

Bocs, most nem tudok reagálni, magamról pár szót.

Ez olyan vicces komolyan mondom, milyen nap van ma? csütörtök.

Mit csinált a lánykám ma reggel? Pontosan azt, amit egy hete csütörtökön: reggel szédülés, hasmenés, joslófájások egy órácskára, szerencsére pont ma délelőtt kellett mennem dokihoz vizsgálatra, megvizsgált, tovább nyíltam, most két ujjnyi vagyok. :lol:

De azóta semmi különös, szerintem megint leállt, bár folyamatosan keményedek, és a doki szerint ezeket is fájásoknak kell tekinteni, bár nem fájnak.Azt mondta, ha ilyen sutyiba tágulgatok, próbáljak a legkisebb jelre bemenni a kórházba, mert megszülök otthon vagy az autóban. :lol: (könyörgöm, de mi az a legkisebb jel?)

meg azt is mondta, ilyen a fájdalommentes szülés. :lol: (bár asszem olyan szerencsém nem lesz, hogy csak úgy kipottyan a gyerek belőlem egy-két keményedés közben :lol: )

A szülésznővel az NST-t ma estére tettük át. (remélem nem lesz áramszünet :lol: )

doki azt mondta, nem csodálkozna, ha hívnák telefonon miattam, mert ugye már a szalbutamollal is teljesen leálltam.

na amilyen szerencsém van, pont szombaton szülök, mikor nem lesz szülésznő. :cry:

De lehet még egy hétig megint húzom, úgy készülődik ez a kiscsaj kifelé, mint a lucaszéke.

Komolyan már az idegeimre megy! :evil:

Három ujjnyi tágulásnál már akármit (vagyis semmit) produkálok, nem engednek haza.

kiváncsi vagyok mi lesz este.

asszem kicsit lefekszem, mert azé keményedek. vagy hímzek. :D

tegnapelőtt úgy dekupázsoltam egész nap, mintha az életem függne tőle. Mintha soha többet az életben nem dekupázsolhatnék. :lol:

backa miko tesztelsz??

ja, már nem tudok koraszülni, Johanna érett baba lett!!! :lol:
Hurrá!

Kép

Kép
rejo
 
 


Hú, Ezek szerint Rambókának könnyen ment! (na igen, mihez képest... :shock: )
Remélem a többieknek sem lesz nehezebb dolguk!

Kincs!
Megint mondom, hogy nem vagyok görbe-szakértő, de ez még nekem is nagyon gyanús! :) Nagyon bízom!!!

Alice!
De rendi vagy, hogy hiányoltál és izgulsz! Köszi, amúgy jól vagyok. Kicsit olyan, mintha meg akarna jönni, de csak ha felállok, aztán elmúlik. Nem aggódom miatta, mert ez már a múlt hét óta van. Amúgy sem jönne még meg, csak a 20. napon volt a beülti, legrosszabb eseten is csak a 34-en jönne meg. Persze erre nem fog sor kerülni! :wink:

Espero!
Köszi!!!
A nevek nagyon tetszenek (leginkább a Maja!)! Én is rövidet fogok választani. A fiúnevekkel több bajom van, egyenlőre ötletünk sincs, pedig mindenki fiút jósol nekem! Ha így megy tovább, legfeljebb Anonymus lesz! :lol: Az legalább jó előkelő! :lol: :lol: :lol:
backa
 
 

 
 

Hú, Rejo!
Pont elkerültük egymást!
Jesszusom, mi lesz veled!!
Szerintem szupi szerencséd van, mások mennyit szenvednek, mire idáig tágulnak! Nem?
Nagyon izgulok értetek, Johanna szépen megérett, Te meg nagyon ügyes leszel!!! :)
Pihenj sokat, de azért jelentkezz ám a hírekkel!!!

Asszem kibírom min. szombatig, mert elvileg csak hétfőn kellene! Nem akarok túl korán tesztelgetni! (ahogy szoktam :roll: )
backa
 
 


Sziasztok!

Rólam is kiderült, hogy PCO-s vagyok, sokat olvastam róla, de nem tudom mit tegyek.
Hallottam erről a Metformin nevű gyógyszerről, szerintetek ez jó?
Mert a lapar műtéttel kapcsolatban nem sok jót olvastam(hallottam), állítólag csak rövid ideig jó a műtét után, aztán később megint kiújul. Ha tudtok segítsetek!
Köszönöm
Vendég
 


Estrella,
Jól tetted, hogy csatlakoztál a táborunkba hidd el itt nagyon jó helyen vagy a lányok igazán segítőkészek, bármiben segítenek.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Igen a Metformin tartalmú gyogyók nagyon jók a PCOS kezelésére.
Neked milyen tüneteid vannak?
Milyen vizsgálatok voltak?
Nem kapsz semmi kezelést?
Írj meg mindent a jellenlegi állapotig úgy könnyebben tudunk segíteni.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Rejó, Johanna nagyon rapszódikus teremtés. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy melyik lesz végül a nagy nap. Bár persze Rambóka kisfia sem várta meg a 30-át, hanem a saját naptára szerint született (Gergely naptár, hi-hi).
Jót röhögtem, hogy úgy dekupázsolsz, mintha már soha többé nem lenne rá időd.......

Backa, nekem is a Maja a szívem csücske. Két okból is. Édesanyám Mária, és egyik unokatesóm pici korában, amikor még nem tudta kimondani az r-t, mindig Majának szólította.
Másrészt pedig májusban Mexikóban, a "maja" őslakók földjén ünnepeltük párommal a 10 éves együttélétünket, és elhatároztuk, hogyha ott sikeredik összehozni a babócát, akkor Majának fogjuk hívni. Ha valaki visszaszámolja a 20 hetet, akkor az pont az utazásunk közepére jön ki. Csak ugyebár ez a mensi szerinti kor (hivatalosan, mert nálam a mensi hetekkel azelőtt volt), a kislányunk már akkor fogant, amikor itthon voltunk.
Hajrá 33. napi peteérés!!!!!!!! :D :D
De azért a tudatlanabbakat meg szoktuk hagyni abban a hitben, hogy a baba a kvázi "nászúton" fogant.

Neked könnyebb lesz a helyzeted, mert 3 nevet is választhatsz :D :D
espero
 
 


szia Kandi!

:D nem vagy tudatlan én vagyok faramuci: Putzfrau --- :P takarítónő

Norka!

megírtam, jelentem, de mán kérdeztem kegyedtől, hogy hun van az a kapcsolatok bigyó ahova lehet küdeni, he? csak túltetszett siklani rajta.... vastag fekete betűs néni!

mir
 
 


egyébként a metforminnak nincs vmi mellékhatása hosszút távon? mármint, ha vki kifejezettten PCO-ra szedi, és nem 2. típusú diabéteszre. és pl. az adimetre is rá van írva, hogy inzulinfüggő diabéteszre nem ajánlják. vagy ne közözködjek? szedjem és kész??:)
dimet
 
 


Backa !!!

már nagyon izgulászom..miattad

mir
 
 


Dimet!


májfunkciót szoktak nézetni félévente meg vért!!!

mir
 
 


Mir
Összepisilom magam a dumádom! :lol: :lol:

Espero
szépek az esélyes nevek! :wink:

Estrella
Üdv nálunk!

Andika
Ment válasz! :lol:
Vendég
 


Vöcsök!


Gazdálkodás , EU szakirány-on végeztem, s végeztek velem :D közgazdász kismama vagyok :lol:

Igen tudom, hogy együtt fogjuk nyomni a tam.tam.ot. :lol: Kemény lesz asszem. Sima szülés nálad igaz?
mindig azzal nyugtatom magam, mikor rámtőr a félsz, hogy valaki a parkban szüli meg egyes egyedül és még beviszi egy inkubátórba! Akkor én miért ne tudnám. Nem is parkban szülök :shock: :P

Járok erre a jógára remélem lazul bent a rendszer....

Én mostanában rosszakat is álmodom, nagyon rosszakat.

Nagy horror rajongó vagyok meg thriller és képzeljétel, most valahogy nem megy az sem.... mondjuk ezt megértem......, d ehogy mitől álmodom ilyen borzalmakat.... tuti hormonális oka van... vagy egyszerűen hülye vagyok :shock:

Rejo!

Mi van? sosem írsz vissza.... tudom van most dógod, na de akko is :( :(

Rambóka nagyon penge voltál!!! Várom az élményeket!

mir
 
 


Mir, nálam ugyanez a helyzet. Mindig is bírtam a horrort, thrillert és a véres bűnügyi filmeket, most meg nem bírom nézni sem.
És én is rémeket álmodok! :shock:
Tutira hormonális.

Norka, majdnem kész van már a sztorim, holnap befejezem, de most muszáj melózni.......
espero
 
 


Jól van akkor Espero!

Akkor nem vagyok hülye! :lol:

mir
 
 


Mir drága!

Mire nem írtam vissza?? :lol: Azé szoktam...

Kókusz!

Azt írtad az elején, hogy az inzulinod rendben. Ezt miről állapítottad meg? Merthogy nem látok egy inzulineredményt sem...

az inzulinodat sürgősen le kéne csekkolni.

Valaki írta, azt hitte, a PCO-nak az a feltétele, hogy rossz legyen az LH/FSH arány! Nem feltétele!!! Elég a rotterdami kritériumokból kettő, ahogy Rambóka mondaná.

aludtam egy nagyot :lol: , már nincs is semmi bajom, asszem ha így folytatom, minden héten tágulok egy ujjnyit, (szigorúan csütörtökönként) és a szülés kiírt napján a negyvenedik héten már csak nyomni kell. :lol: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


na kicsit visszanéztem, Dimet te kérdezted, nem feltétel-e az LH/FSH arány felborulása, NEM.

Általában fel szokott borulni, de nem mindenkinél.

Kókusz.

én ezekből az adatokból csak azt látom, az éhgyomri cukrod(ugye ez az amit ideírtál, nehogy hülyeséget mondjak) kicsit magas...de ebben és a többiben Norka vagy Kavicska tud segíteni.
Mindenképpen csináltass egy kivizsgálást! Főleg inzulint!

Bee bee!
Szegénykém! Fel a fejjel!

Figyu, sztem nálad emelni kéne az adagon. Látod kavicska se haladt alőre, csak amikor megemelte a metformin adagját.

A másik, hogy én ennyi cn-n meghozatnám gyógyszerrel a mensimet. Már többször írták a lányok, hogy nem jó a szervezetednek ilyen sokáig húzni, több kárt tesz, mint a gyógyszer amit beszedsz rá...

És kérdd el a leleteidet a dokinénitől az nem az ő tulajdona, az a tiéd!! :lol:

Aztán lehet később kell majd neked egy kis closty, na és akkor mi van?

Szóval lépj, ha úgy érzed, ennyi nem elég.

Kép

Kép
rejo
 
 


na kicsit visszanéztem, Dimet te kérdezted, nem feltétel-e az LH/FSH arány felborulása, NEM.

Általában fel szokott borulni, de nem mindenkinél.

Kókusz.

én ezekből az adatokból csak azt látom, az éhgyomri cukrod(ugye ez az amit ideírtál, nehogy hülyeséget mondjak) kicsit magas...de ebben és a többiben Norka vagy Kavicska tud segíteni.
Mindenképpen csináltass egy kivizsgálást! Főleg inzulint!

Bee bee!
Szegénykém! Fel a fejjel!

Figyu, sztem nálad emelni kéne az adagon. Látod kavicska se haladt alőre, csak amikor megemelte a metformin adagját.

A másik, hogy én ennyi cn-n meghozatnám gyógyszerrel a mensimet. Már többször írták a lányok, hogy nem jó a szervezetednek ilyen sokáig húzni, több kárt tesz, mint a gyógyszer amit beszedsz rá...

És kérdd el a leleteidet a dokinénitől az nem az ő tulajdona, az a tiéd!! :lol:

Aztán lehet később kell majd neked egy kis closty, na és akkor mi van?

Szóval lépj, ha úgy érzed, ennyi nem elég.

Kép

Kép
rejo
 
 


Kedves Bonya és Többiek!

Köszönöm a gyors válaszokat.
Nincsenek tüneteim, "csak" nincs tüszőérésem. Akkor van ha hormonnal kezelnek, egyébként nuku. Már volt 4 inszeminációm is, de sajnos nem sikerült. Most felvetette az orvosom, hogy meg kéne csinálni a lapar műtétet, mert PCO-s vagyok, valszeg a túlstimuláció miatt. Nekem régebben is voltak cisztáim, akkor azok eltüntek, felszívódtak. Ezért nem értem most ezt az egészet. A neten olvastam erről a Metformin gyógyszerről, meg Ti is írtátok hogy jó. Nem értem, hogy elöbb miért nem gyógyszerrel próbálkozunk, miért kell egyből lapar? Ennyire gázos ez a PCO?
Meg azt olvastam, hogy hiába a műtét, mert utána ugyanúgy kifejlődnek megint...most akkor minden évben lapar műtét kell??? :shock:
Vendég
 


jól van tudom, hogy szoktál....

a részletek Rejokám! Konkrétumok.

Egyébként tényleg úgy néz ki zsipsz.zsupsz szülsz... az ám a jó.
Hogy viseled? Kedved? Már várod a végét mi?

na jó ne traktállak.... menj kazsamutálni vagy mi :D

mir
 
 


Estrella!

Engem is műteni akartak először. Épp most gyűjti össze közülünk Norka a történeteket, ki min ment keresztül.

Én nem vagyok a műtét híve több okból.

1. mert műtét (nem azért mert félek tőle ,műtöttek már életmeben nem egyszer, nem félek tőle), de azok drasztikus dolgok már
2. szövődményei lehetnek, letapadás
3. ideig óráig mivel a kiégetett petefészek felszín -, mivel az azért kell, hogy kiléphessenek a tüszök, mert a kérges részt nehezen töri át, nem tud megrepedni-visszafog nőni , vagy beforr így érthetőbb.
4. itt sokunkat nem is műtöttek és sikeresen teherbe estünk, azaz ha van finomabb megoldás , mint a műét akkor inkább az.
5. a műtétből helyre kell jönni.

szóval összevetve semmiképp nem választanám, mint azt nem is választottam. Nekem is csak stimulálással voltak petéim. Adimettől meg spontán.

Hormon kép? milyen
ciklus ok?

mir
 
 


Estrella,
endocrinológusnál voltál már?
Melyik meddőségi intézménybe jársz, hogy a 4 inszemet meg csinálták és csak most akarnak lépni.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Sziasztok!

Régen jártam itt nálatok. :-)
Sok gratula Rambókának a babához, üdv az újaknak!

Igazából nekem a terhességgel nincs bajom, eddig kb 5-5,5 kilót híztam (ez normális?), néha picit fáj a pocakom. Tornázom, biciklizem, ilyesmi.
Iszonyú sok munkám van, nem volt időm nagyon olvasni sem benneteket. Most csak azért kattantam rátok, mert nincs energiám hazamenni. Apikám a múlt hetet az intenzíven töltötte, vesekővel indult, aztán jó kis vérmérgezés lett belőle. Hála Istennek, már jobban van.
Szülésfelkészítőre sajna nem tudok járni a sote 2-re, mert átették 2-re. Nem tudom, ki érrá akkor. Aki dolgozik az tuti nem, aki meg gyesen van, az meg már tudja milyen, és nem kell mennie. A sote 1-et néztem ki, ott vna csütörtökönként 4-től. Kb 2 hét múlva talán tudok majd járni.
Tényleg annyira gáz helyzet van a sotén? Remélem ácsot nem rakják ki. Egyébként a fél BP a sote 1-2-n szül, szerintem aszt nem lehet bezárni, mert akkor afolyosón fognak szülni az emberek.
csillagfény
 
 


Sziasztok Fiatalok!

Sajnos most is rohanok, de megpróbálok egy kicsit reagálni.

Kókusz, Estrella!
Üdv közöttünk:)

Kókusz a tüneteid egyértelmüen PCOS tünetek.

Itt egy honlap ahol rengeteg infot kaptok a PCOS sel kapcsolatban:
www.pcos.hu

Igen, a Rotterdami kritériumok:
A PCO diagnózisához a köv. 3-ból 2 dolog szükséges és elég:
-oligo-/anovuláció (ritkán, vagy nem menstruáló, peteérés hiánya)
-hiperandrogenizmus klinikai- (ragyák szőrök v. kopaszodás) v. labor tünetei
-PCO-s petefészkek

Lányok kérdezlek benneteket. Ebből hány van nektek?

Viszont ki kell vizsgáltatni pajzsmirigymüködést: FT4, TSH, a prolaktint, Cortisolt és minimum egy cukorterhelés.
A hormonokat ha nézik, a ciklus 3 napján nézzék. Max elfogadott a második, vagy negyedik nap is!!! Ennyi!!!
LH/ FSH arány, tesztoszteron, osztrogént is nézni kell.

Szerintem egyre kisebb a valószínűsége, hogy inzulin vizsgálatot fognak nézni. Olyan iszonyúan kell spórolni, hogy kapkodjunk a fejünket. Visszavágták a pénzeket. Nagyon sok kórház csődőlni fog. Már a múltkor is írtam, hogy az inzulin vizsgálat nagyon drága mulatság!!!
Olyan endokrinológust kell találni, vagy diabetológust, aki ha kizárta az egyéb endokrin betegséget, felírja a metformint. Én is így voltam!!!

A metformin nem káros gyógyi. A legújjabb adatok szerint PCOSban elsőként válasdztandó szer. A lapart messziről el kell kerülni. Az NINCS!!! MŰHIBA!!! Nem szabad!!! Döbbenet, amikor ezt olvasom. Csak szigorúan indokolt esetben. Ahol muszáj feltárni az esetleges gyulladások, vagy egyéb okból kialakuló letapadásokat.
Az első két hónapban elég havonta ellenőrizni a máj, vese funkciót és a vérképet. Aztán elég félévente.
Olcsó!!! Hihetetlenül olcsó!!!!


Most ennyi, majd kókusz reagálok a hormon értékeidre is. De most nincs több időm :oops:

Kérdéseket nyugodtan tegyétek fel!!!
Itt mindig van ügyeletes oktató :)
Már mindenki nagyon tapasztalt :) Ti is azok lesztek :)
Sajnos :( De nézzük a jó oldalát :)
Vendég
 


Norka
Elküldtem a storyt...átnéztük a helyesírási hibákat,remélem sikerült mindet kijavitani....ha bármi olyat látsz nyugodtan javits ám bele! :wink: :) :oops:
Vendég
 


Kedves Bonya, Mir és Többiek!

Háát én is irtózom mindenféle műtéttől, nem igazán akarom ezt, nem látom értelmét. A Budai Meddőségibe járok, páromnál rendben minden, elvileg nálam is, "CSAK" tüszőérésem nincs állítólag. Hormonok rendben, a ciklusom kb. 32-36 nap közötti, kivéve néha egy-két 40 vagy 50 napos ciklus.
Eddig kaptam Merinalt, Puregont, ennyi. Aztán most felvetette a doki, hogy PCOS, szóval én is csak kapkodom a fejem.
Endokrinológusnál nem voltam, oda is kéne mennem? Ott mit csinálnak?
Vendég
 


Jé mennyi PCO-s! :lol:

Backa!

Már nagyon várom a teszted!

Csillagfény!

Huh, te tiszta manöken lehecc..5 kg-t híztál csak??? Én egy hónap alatt már 3-at.

Estrella!

Üdv itt!

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!
Benézek még, mert asszem ma hamar elájulok! :roll:

Estrella!
Jó helyre kerültél, itt majd segítenek a lányok. Én nem vagyok szakértő, csak "áldozat"( :lol: ) Nekem lapar műtét után kb 8 hónapig volt rendes ciklusom, aztán minden visszatért a régi kerékvágásba. (évi max két mensi) Állítólag látszik még most is a műtét jótékony hatása (2000-ben volt), de semmi pénzért nem csináltatnám meg újra! Én 33 évesen kaptam először metformint, ami meg is látszik az állapotomon, viszont azóta hhetelen javuláson mentem keresztül! (az idén már minden hónapban spontán megjött, 28 napra!)
Szóval szerintem keresd meg a megfelelő dokit (a lányok tudnak segíteni) és ne hagyd műteni magad!

Espero!
Akkor neked mindenképp a Maját kell választanod! Az úgyis annyira édes! és Nálatok még plusz jelentéstartama is van! Nem is kérdés!
Hú, bár azért fájna már a fejem, hogy mi legyen a három :shock: név! :lol:

Mir!
Aranyos vagy, hogy izgulászol!
Hát, igen! A parkbanszüléses verzióhoz képest csak jobb jöhet! Ja, nézőpont kérdése, az öreg Einstein óta minden relatív! :lol: :lol:

Rejo!
Jót röhögtem a tágulási menetrendeden! Hát, ha így haladsz, tényleg "csak" nyomnod kell egyet-kettőt, és meglesz Johanna! Valahogy biztos vagyok benne, hogy gyors és könnyű szülésed lesz! (nem kell hozzá nagy jóstehetség,mi?) :lol:

Kavicska!
Folyton ez a rohanás! Nem vagy fáradt? Könnyen dumálok, száz éve itthon döglök! :lol:
backa
 
 


Babancs!
Most vettem csak észre, hogy írtál előttem! :oops:
Hogy vagy? Vasárnap mész dokihoz, ugye?!
Hozattam ám One Step tesztet, csak még nem merem megcsinálni. Talán szombaton, de az is még csak a 12. nap!
backa
 
 


Sziasztok!

Backa!
Gyalogkakukk :) :lol: :lol: :lol:
Annyira nem rohanok, csak nekem gyors a tempó :lol:

Kókusz :) Jó a neved :)
A fényképed alapján te is tipikus PCOS nő vagy. :)

Szóval:
az éhgyomri vukor értéked a normál tartományban van. Kiváncsi volnék a terheléses cukor eredményedre. :)

TSH: 1530?????mU/l??? ezt nem értem. Te elírtad!!!

SHBG ez az érték jó, talán picit alacsonyabbnak tűnik, de kellene látni a tesztoszteron szintet is. :)

15 cn.
Vendég
 


Aranykavics :) bocsi learadt egy vessző :) 1,530 mU/l ....
Hát ja ránézésre tipikus PCOS vagyok :lol:

Megcsináltatok minden labort mihelyt megjön a mensim. Kíváncsi vagyok.
A tesztoszteron 3.3 nmol/l

Mindenesetre köszi az eddigi infókat és természetesen mérlegelni fogok mindent. Sajnos én nem tudtam elkerülni hogy ne nyúljanak a petefészkeimhez mivel nem is tudtam hogy sor kerülhet rá. Nem emiatt lett a lapar csinálva. Azért remélem nem lesz baj belőle hogy hozzányúltak.
kokusz
 
 


Rambóka!
Gratulálok a babához! Én is várom a szülés történetét!
Rejó!
Mi volt NST-n?
Kandika! Kijavítanál? Ma vagyok 37+1, csak múltkor kerekítet hetet adtam meg. Ne haragudj!
A ma az már péntek. Nem tudok aludni. Kéne már szülni!
verona
 
 


Estrella,
Szerintem a Bmc-ben jó helyen vagy.
Most biztos kételyeid vannak velük szemben. Melyik dokihoz jársz?
Én csak jót hallottam a műtétről. De csak azoknál szokták elvégezni akinek nagyon súlyos kétoldali a PCOS van.
Hova valósi vagy? Esetleg tudok endocrinológust ajánlani a közeledben.
Kitartás csak mindig pozitívan állj az új feladatok elé.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Jó reggelt lányok!

Senki sem kukorékol???? :lol:
Szia Bonya, ha vagy még!
backa
 
 


Mir, Espero, Csillagfény!

Én is szoktam álmodni, de leginkább a szülést, és mindig nagyon nyugis az egész, igaz a vége lemarad, így még mindig nem tudom, hogy fiú-e vagy lány... :) Egyetlen izgalmasabb álmom volt az utóbbi időben, úgy kezdődött, hogy "apa" letámadott, de sajnos ennek is lemaradt a vége :?

A 2 órás kezdés az előkészítőn szerintem is röhejes, de még a 3-4 is az, mert legtöbben (legalábbis akiket én ismerek) 4-ig dolgoznak, ha meg valaki gyesen van, akkor alszik a gyerek... Igaz, hogy szültem már, de azért szerettem volna elmenni, hogy valami alapvető infóm legyen a kórházi szokásokról, de így az marad, hogy majd felhívom a szülésznőt, aki tartja, és telefonon kikérdezem... (pl. miben mehet be az apuka, a Jánosban pl. ha fehér pólót vitt és papucsot, nem kellett beöltöznie), hogy van-e egy ágyas szoba, vagy az fizető, és ha fizetős, akkor mennyi, meg hogy minden szülésznő tudja-e a gátvédelmet, hogy lehet elérni, hogy a babóca ne kapjon cukros vizet, tápszert a tudtom nélkul stb.)

Amúgy tegnap voltam a nőgyógyásznál, és előttem ott volt egy anyuka 6 hetes kontrollon a picivel... Annyira szép, édes baba volt... Velem minden rendben, legközelebb a 28. heti UH-ra kell mennem...

JA: üdv az újaknak...

Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok!

Szépséges napot mindenkinek,péntek van :D Rambóka talán ma hazamegy és jöhet topikolni :)

Backa korán fekszel korán kelsz :) Tesztközeli vagy ugye?? Mikor??
Hú én 1-2 alkalommal teszteltem még, de alig tudtam aludni....te tudsz?? Én most a hőmérésnél is alig várom,hogy mérhessek ,álmatlanul forgolódok, hogy elérjem azt az időt mikor mérni szoktam.. :lol: :shock:

Kavicska hétvégén pihizel??mert nem szeretnénk ha kidőlnél!!
Uh kukkolásaid lesznek??? Closti a köv hónaptól vagy már most indult??

Kokusz hány éves vagy??
Vendég
 


Vöcsök!
Örülök, hogy minden rendben volt! Jót röhögtem a félálmaidon! :lol:

Kincs!
A korai fekvés lemaradt, 11 jól elmúlt, mire elaludtam. 3/4 5-kor meg felébredtem, fel is keltem. Mindenreggel azzal ébredek, hogy számolom, hányadik nap! Egyre nehezebb! A hőmérőzés nem megy, hol 4-kor kelek, hol 3-kor pisilni, hol 6-kor! :? Így nem sok értelme lenne. Egyébként nap közben néha megmérem, mintha folyton hőemelkedésem lenne (37,2-37,5 között szokott lenni-levonva az 5 tizedet) Valószínűleg az Utrogestan-tól van, 3x2-t kell dugdosnom. Az azért kész progeszteron-bomba!
És, hogy áll a hőd???
backa
 
 


Baca levonva az 5tizedet 37,2-37.5 ez jóóó, :)

A tesz időpontját megmondod?? Izgulok.és akkor reggel frissen ébredek és jövök örülni!! :)

Én a görbuszom nézegetem percekig az ágyban és elemezgetem minden reggel igy pé után :? :oops: ma 37.15

Megyek mert ma dolgozom 9-19-ig.... aztán benézek :)
Vendég
 


Szép napocskás reggelt mindenkinek!
Szia Backa, látom te is korán kelő vagy.
A hőmérőzés nekem sem vált be.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Kincs!
Hivatalosan hétfő a tesztnapom. de a hétvége nekem már gyanús! :?
És ez nem az ébredési hőm, plusz a sok progi is bezavarhat...tehát ezt nem merném komolyan venni...
A tiéd viszont ébredésinek remekül hangzik!!! Hányadik napon vagy???

Bonya!
Miért nem vált be??
backa
 
 


Backa,
mert nekem normál esetben a láz 37-től van. Én 37,5-nél produkálom a majd belehalok láz tüneteket.
Magyarul az én görbém pé-nél is csak 36,4 körül van. A görbén olyan krix-kraxból áll, hogy a doki is mondta elég fura eset vagyok.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Nekem pé figyeléséhez a PG/53 bébimikrószkóp vált be.
Ott aztán amikor csak kell páfrányosodok.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Bonya!
Értem!
A hőmérést amúgy sem tartják megbízhatónak, mégis rendszeresen bejön...fene se érti...
Nekem rendes körülmények között nemigen megy fel a hőm, ha már betegségtől lázam van, akkor nagyon kész vagyok. Egy normál influenzát is áthúzok 37,2-vel. Nem, mintha ez jó lenne, de ez van.
Azért a progi engem úgylátszik megkever, mert most folyton ég a fejem. :lol:
backa
 
 


A pé figyelés nekem nem gond, tekintve, hogy magamtól nincs olyanom! :? vagy csak nagyon ritkán..talán.
backa
 
 


Mindnekinek pálinkás szép jó reggelt :D
(kár,hogy nem szeretem a pálinkát...)
1. szeritntetek a metfromintól lehet rohadt sokat pisilni???? vagyis, szerintem ettől iszok sokat, és folyamatosna pisilek...éjszaka kétszer is felkeltem :?
2. megnéztem az LH tesztet, megrendelem a 100 drabaosta. jeletnkezzen az akinek kell. és szétdobjuk. 40 dolcsi+ gondolom postaköltség. (eddig még nem jutottam el,hogy azt is megnézzem)

backa, negatív vagy!!! pozitívizmus!!!:)
süt a nap, szép idő van, jönnek a szép színek az őszben, én meg mindig csak pisilek,pisilek és pisilek...basszus.... :D
dimet
 
 


bonya:
nekem a pg/53 nem jött be:( vagyis lehet azért mert nem voltam rendszeres használója....nemtom.
dimet
 
 


Dimet!
Nem vagyok ám negatív! Sőt! Az optimizmusom általában túlzott is!
Csak nem akarom félreértelmezni a dolgokat! Amúgy nagyon-nagyon bízom, hogy sikerül! :)
A metforminnal én is így voltam. Sokat ittam, hogy ne legyen olyan szar a mellékhatás, ettől aztán állandóan pisiltem...
backa
 
 


de nekem nincs mellékhatás, csak annyi,hogy szomjas vagyok. mindig. mindig. mindig.....ah.:)
na, lányok!!!!!
akit érdekel LH teszt írjon nekem, és összeszedem hányan vagyunk.
és ki mennyit szeretne. 0,4 dolcsi/darab.
dimet
 
 


szép jó reggelt Csajócák!

Kincsecske :)
Ment válasz!

Rejoka
Hogy telt az éjszaka????
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?