Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajszik!

Na, egy kicsit összeszedtem magam. Jelentem az anyává válás első lépcsőjén már elbuktam! :lol: :twisted: Akkora kupi van a lakásban, hogy mozdulni sem tudok, nem takarítottam, főzni főztem, de nem mosogattam el tegnap este, párom nem tudta felvenni a kedvenc nadrágját, mert nem mostam és nem is vasaltam, ellenben tegnap egész nap az ágyban heverésztem, olvastam, aludtam, tévét néztem.....és most tök jól érzem magam!!! :lol: :oops: Szegény gyerek, ha tényleg lát engem, akkor most nagyon el lehet keseredve. :roll:

Azért annyi aktivitás volt bennem, hogy reggel elmentem futni. Régebben sokat futottam, heti rendszerességgel lefutottam kb. 10 km-t, kicsivel több, mint egy óra alatt, aztán a mostani munkahelyem maga alá gyűrt, nem volt idő, így abbahagytam. Mivel én is elhatároztam, hogy le kellene fogynom egy kicsit (mondjuk úgy 20 kilót :roll: ) és ez mozgás nélkül nem megy, így szombat reggel nekiindultam. Körbe futottam a lakótelepet 20 perc alatt, majd egy kis séta után még 10 percig futkostam a játszótér körül. Bár futásnak csak nagy jóindulattal lehetne nevezni azt a cammogást, amit produláltam. Szóval fél óra alatt kb. 2 km-t tettem meg. Majd' kiköptem a tüdőmet, estére olyan izomlázam lett a fenekemben, hogy még az ágyban fekve is meggondoltam, hogy átforduljak-e a másik oldalamra. :oops: :lol: De azért ma reggel is nekiindultam és ugyanazt a lakótelep kört ma már 10 perc alatt le tudtam futni :lol: , úgyhogy ma két kört kellett futnom :cry: , hogy meglegyen ma is a 30 perc. Eszméletlem, hogy mennyire emlékezik a szervezet a korábbi testedzésekre, és míg tegnap nyüglődés volt az egész, ma már kifejezetten jól esett. :lol:

Luca! Lehet, hogy korán teszteltél! Próbáld meg 3 nap múlva! Ez a nagy fáradtság gyanús nekem is! :wink: Vajon mi (ki) szívja el az energiádat? :wink: Én a DM-ben vettem tesztet, One step a neve és elvileg a mensi elmaradását követő napon már kimutatja a terhességet. Bár nekem mindig egy csíkos lett, reménykedtem is benne, hogy rosszul működik, de mindig neki lett igaza. :cry:

Mimi! Megint csak azt tudom mondani, hogy szuperjófejek a gyerőcök! A fogyókúrában kitartást, együttérzek veled!! A spinning az nem semmi!! Én még sosem voltam, az igazi biciklizés után nem tudom rávenni magam a teremben biciklizésre, de tény hogy nagyon erős, nagyon megdolgoztatja az embert! Ügyes vagy, hogy végig csináltad! Van valami jó kis fogyókúrás tipped?

Kislibus! Fel a fejjel! Ez lesz az a hónap, amikor megfogannak az ikrek babáink! Szép az élet!!

Juca! Remélem két hét múlva kiderül, hogy jó alaposan megünnepeltétek-e a szülinapodat! :wink: :lol:

Kacika! Az ismerősi körben tapasztaltak szerint, nincs olyan gyerek, akiben előbb vagy utóbb ne okozna lázadást a tesó érkezése. Petinél ez előbb van, nem utóbb. Mindegy. A végén úgyis imádni fogja!

Zsuzsu! Nálatok sem lesz probléma, ha ilyen szerelmes apa! :lol: Én nagyon sótlanul főzök, ami mondjuk nem baj, mert nem egészséges a sok só, de itthon mindig kapok érte, hogy nem szerelmes a szakácsnő. :roll: Neked hogy áll az epekő műtéted? Megcsinálják szeptemberben? Gondolom a nyaralás miatt már nagyon izgulsz! Biztos szuper lesz!

Linácska! Sok sikert az ovizáshoz! Lili várja már?

Jajj! A Lili névről jut eszembe! Az egyik ismerősömnek szintén Lili a kislánya, szintén 3 éves, most született náluk kistesó és a tesó születése óta Lili teljesen agresszív lett, hisztizik, a szülők teljesen ki vannak készülve. Az a szerencse, hogy a tesóbaba nagyon jó gyerek, eszik-alszik, így jut Lilire sok idő, de ha például szoptatja a kicsit, Lili üvöltve hisztizik, hiába van otthon apa és játszik vele, neki akkor is anya kell. Márpedig a kicsit meg kell szoptatni, és ezt csak anya tudja. Úgyhogy Lili most tanulja, hogy kemény néha az élet és erre a tesója tanítja őt, akaratán kívül.

Pinki-Niki! Mi újság nálad? Régen írtál! Megkérdezted az orvost a Closti szedéséről? Szoktátok nézni a tüszőket uh-n, hogy mekkorák?

Nekem csütörtökön kell mennem megint. Remélem dolgozott Closti ebben a hónapban is!

Na, megyek takarítani! :cry: Nektek jobb elfoglaltságot a mai napra! :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Helló!

Jó volt tegnap is meg ma is. Most viszont nincs időm írni, mert lassan indulunk Csirkéért.

Puszi mindenkinek, és kellemes további hétvégét!

J.

tjuca
 
 


Montana,
Lili még csak 20 hónapos, de sajnos muszáj mennie oviba. Én nagyon nem várom, kicsi még ehhez, mellettem lenne a helye, de hát ezek a hülye TB szabályok... ha majd nem akarok éhen halni a következő gyerekkel, akkor muszáj a 180 nap munka előtte. És csak Lili lesz ilyen kicsi, a többi gyerek ovis korú, vagy majdnem annyi. Nálunk nincs bölcsi, szóval csak ez a magánovi a megoldás.

Juca,
mindegy mikor jön a baba, a lényeg, hogy előtte legyen 180 nap. Az nem érdekes, hogy éven belül legyen, csak meglegyen.

Zsuzsu,
csiga lesz Lili jele. Mikor még csak játszani jártunk be kérdezték, hogy jó lesz-e, mert az felszabadult, nekem meg olyan mindegy volt. Azt legalább tudok rajzolni. Óvónéni nagyon aranyos volt, mikor Lili ott ebédelt, és ment a többiekkel kezet mosni elővette neki a már gondosan elpakolt csigás törölközőt, már a csigás helyre tettük a cuccainkat..., Lili is már tudja, hogy csigu (ő így mondja) lesz a jele, sőt, ha lát egy csigát, vagy csak eszébe jut, mondja hogy "csigu jele ovi" :D

Pénteken voltunk gasztron, szept 19-20 tejterhelés, remélem kiderül, hogy már nem allergiás Lili, aztán vége ennek a 11 hónapja tartó diétázgatásnak. Novemberben akarták, én kértem, hogy legyen előbb, hogy az oviban ha nem muszáj ne kelljen odafigyelni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Sziasztok!

Montana, nem baj az, ha lustálkodik az ember :) Én tegnap elmentem piacra virágért, kimentem a temetőbe anyuhoz (tegnap volt a szülinapja) :cry: beraktam a ruhákat a mosogépbe (na jó, ki is teregettem) :), megfőztem, kitakaríttam a fürdőszobát és ennyi.
Mentségemre legyen mondva, hogy eléggé náthás vagyok és bitangul fáj a torkom :( Úgyhogy tegnap pihenésre ítélt Apa :)

12. napi uh-ra holnap délelőtt megyek, akkor fogok tudni beszélni a dokival. De tegnap este már volt egy kevés cervix! :shock: :shock: 10. napon nem nagyon korai még? Mind1, majd meglátjuk mi lesz az uh-on. Egyébként az uszoda miatt is beszélni akarok vele, nagy vágyat érzek, hogy járjak úszni, csak mindig összeszedek ott alul mindenféle csúnyaságot :(

Katona vizsgálatra ebben a ciklusban nem jutunk el, férjem szerint ez isteni jel, hogy neki nem is kell mennie, mert ebben a hónapban úgyis teherbe ejt :) :wink:
Csütörtökönként lehet menni, de nekem most csütörtökön beiratkozás van, köv. csütörtök értekezlet, amin kötelező megjelenni. Utána meg már piri hét van (de úgysem jön) :) A hőmérőt elraktam, ebben a hónapban még elő sem vettem :)

Tegnap apa kekszelni akart, de mondtam, hogy csak úgy, hogy ha háttal vagyok neki, hogy ne tudjak rálehelni vagy tüsszögni :):):) Mókásak lehettünk :oops: :oops: Éjjel is igyekszem úgy fordulni, hogy neki háttal, nehogy rá menjenek a bacik.

Egyébként nekünk is ha lányunk lesz Lili lesz a neve :) Bár apa inkább Flórát akar, de szerintem a mi nevünkhöz a Lili jobban illik :) És úgyis én leszek bent, akit megkérdeznek :twisted: :twisted: Bár megdumáltuk, hogy ha vegyespáros ikreink lesznek akkor Flóra/Flórián lesz a nevük :):):)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné,
Nekünk Laránk lesz Lili mellé, ha lány lesz, bár bármit próbálgatunk, megegyeztünk, hogy még egy ilyen jót, mint a Kurenkov Lili Natasa úgysem tudunk összehozni. Mármint névben. A férjem családja orosz, vagyis apukája, így minden unokának van orosz neve is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Montana, a lakásban levő kupinak nincs annyira köze az anyává váláshoz...szerintem.Ha ott lesz a babád, hétközben is nagyjából rendet tudsz majd tartani.Nálunk is az van: hétköznap munka, munka után nincs idő semmire, na meg az embernek ereje és kedve sincs.Mindig eltervezem, na majd hétvégén kialmolok...aztán vagy úgy lesz, vagy nem.Ha szép idő van, akkor megy megyek a kertbe.Ha majd nem kell dolgoznunk, szerintem azért jobbam kézben tudjuk tartani a háztartást is.Én legalábbis ebben reménykedem.Aztán lehet, hogy jó nagyot esem pofára, mert a baba mellett még ennyi időm sem lesz. :lol:
Amikor a gyerkekeim kicsik voltak, és otthon voltam Velük, nálunk soha nem volt akkora kupi, mint miután visszamentem dolgozni gyesről.
Mert ha még időm lenne is takarítani stb, kedvem nincs...
Úgyhogy ne keseredj el, az a lényeg, hogy most jól érzed Magad!
Nekem nem lenne erőm futni járni, le a kalappal előtted!

Kislibus!
Én rendszeresen járok diabetológiára kontrollra.
Hiperinzulinémiám van és inzulinrezisztencia.Most voltam cukorterhelésen a múlt héten.Kemény diétát tartok már 3 éve, azóta nincs semmi gondom.Csak ha kilengek pld fagyiügyileg...akkor utána iszom a levét, úgy kell nekem.Olyankor nagyon le tud esni a cukrom, és szörnyen rosszul vagyok.
De a diéta mellett rendszeresen mérem a cukromat is.
Remélem, így nem lesz gond, amikor a múltkor babát vártam, vettem vadiúj vércukormérőt is.
A doki is azt mondta, nyugodtan szülhetek, csak kíváncsi voltam, hogy akinek ilyen gondja van, mi a tapasztalat a terhességnél.

Hát, majd veszek új tesztet... de változatlanul marha álmos vagyok, tegnap délután le is feküdtem egy kicsit...viszont a melleim nem fájnak olyen kegyetlenül, mint a múltkor.De tudom, hogy nincs két egyforma terhesség.
A hőm még fent van, ez talán jó jel, nem?Vagy csak közvetlenül pirike érkezésekot esik le?

Zsuzsu, nagyon jó, hogy ilyen szerelmesek vagytok,ez nagyon nagy kincs!Jó nyaralást!

Kacika, szerintem is majd megszokja Petike a kistesót.Az biztos, hogy minden gyereket megvisel a kistesó érkezése, nálunk Betti sokat segített Vivinél, élvezte nagyon, Ő szokta etetni cumisüvegből...És sokat kell külön foglalkozni a nagyobbal.Olyankor csak Őrá kell figyelni.
Nálunk a kicsi nem ajándékkal érkezett, de a szülinapokon és névnapokon az is mindig kap apróságot, aki nem ünnepelt...pld valami fini csokit, olyant, ami a kedvence, de az áránál fogva ritka csemege...Nálunk ritkán van csokivásárlás,általában csak alkalomra kapnak.
Meg most már nagy francok, mert megbeszélik, hogy mit kérjen az ünnepelt, persze olyant, ami a másiknak is jó szolgálatot tesz.Pld milyen DVD-t.
Nálunk ha nincs konkrét kérés, akkor pénzt kapnak, de ha mondjuk nagyobb dolgot szeretnének, akkor közösen kapják a bővebb családtól.Nem kerítünk nagy feneket az ajándékoknak, megbeszéltük, hogy felnőttnek 1000 Ft értékben veszünk, gereknek meg 2000 Ft-ért.Néha túllépjük, de megpróbáljuk betartani.

Na, jól elkanyarodtam a témától...további jó hétvégét!
Vendég
 


Luca,
nem kaptál gyógyszert az inzulinrezisztenciára? Én szedem másfél hónapja, fogyok, jól érzem magam, és még csak nem is diétázom, bár tudom, hogy kellene, de így sincs bajom.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


SZiasztok!!

Peti ha megszületik a kistesó, biztos fog kapni valami kis ajéndékot, majd amit akkor éppen aktuálisan akarni fog.
Aztán majd szép lassan beleszokik ő is. POnt előtte fogja elkezdeni az ovit januárban, remélem majd ott jól fogja érezni magát, és így kisebb törés lesz. Persze az is lehet hogy még nagyobb, mert hogy neki el kell mennie a pici meg otthon marad velem. Majd meglátjuk.

Megvolt a nagy lagzi tegnap, Petikém csak 11 ig bírta, onnantól percenként mondogatta hogy haza akarok menni. Nem volt mese, haz a kellett hoznom. Én még bírtam volna, bár a lábom nagyon fájt a cipőmben, de nem volt annyira álmos.

És ami jó hír, hogy 2-3 napja nincs annyira rossz közérzetem. Tegnap is egész jól voltam.
Remélem ez nem bajt jelent így a 11. hét közepe felé. A cicim is nőtt egy bő számot, de már pár napja nem fáj.

Csütörtökön megyek végre uh-ra, remélem minden okés lesz. Ha igen, akkor megint kissé bizakodóbb leszek, mert nemsokára betöltöm a 12. hetet, ami már közel az egyharmada a terhességnek, csökken a vetélés kockázata, és a külső behatásoktól történő károsodásnak.
Tegnap apával már próbálkoztunk összebújni is. Lassan már azt sem tudom mi az, hetek óta nem mertünk a korábbi vérezgetés miatt. A doki nem tiltotta-legalábbis nem tért ki rá, remélem nem okoztunk semmi bajt, de mivel jól érzem magam, nem hiszem hogy ártottunk, sőőőt :wink:

Sógornőm kedden megy a dokinkhoz, -egy dokihoz járunk- neki már lehet hogy meg tudjék mondani a nemét is. Nagyon kíváncsi leszek!

Nagy a csönd, megnézem mit művel Péterkém...
Vendég
 


Linácska, nekem nem adnak rá gyógyszert! :( Azt mondják, erre nincs.Pedig én mindenhol azt olvasom, hogy a Mercformin jó rá, és mégsem írják fel.Rengeteget olvastam erről a gyógyszerről.Te mit szedsz?Bár az is igaz, hogy a Mercformint inkább akkor javasolják, ha túlsúlyos az ember, én meg 48 kg vagyok...Szóval én ezt nem értem, szerintem kellene másik doki, vagy nem tudom.De azt mondják, itt Ő a legjobb.Hát, mindegy, legalább jól vagyok, az is valami...

Kacika!
Sógornőmnek már a múltkori uh-n mondták, hogy kisfiú.Most meg azt, hogy kislány :lol: Úgyhogy most aztán már semmit nem tudnak. :D
Tényleg, Te alig vagy lemaradva a sógornődtől.
Én meg majd az enyémtől sorban megöröklöm a kismamaruháit, aztán a babarucikat...
Tényleg fellélegezhetsz már, azért a 12 hét nem semmi! :lol:
Vendég
 


Luca,
igen, én is Merckformint szedek. És határozottan javaslom, hogy ha ez a doki nem írja fel, akkor keress másikat. Nekem azonnal felírták. Az inzulinrezisztencia csak egy dolog, ugye ez okozza a PCO szindrómát is, ami nekem van, az meg ha elhatalmasodik ugye baba sem lesz.
Nekem Lili 2 hónap Merckformin után megfogant, és nem is volt vele gond, most met nélkül ugye meg nem maradt meg a kisbaba. Szóval nekem nagyon bevált. És 48 kilósok is szedik, a kiló tök mindegy, a lényeg, hogy ne fajuljon cukorbetegséggé.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Luca, igen a sógornőm febr. 1 re van kiírva, én meg márc. 25-26.
Gyakorlatilag egymás után jönnek kis különbséggel.

Nagyon fáradt vagyok, pedig én ugye nem ittam egy kortyot sem, és annyira nem feküdtem későn sem.
A férjem is totál kész van, ő kicsit később , fél 2 kor jött haza, meg egy kicsit azért ivott.
Remélem az éjszakai alvás regenerál minket.

Na nézünk valami vacsit...
MIndenkinek kellemes vasárnap du-t, estét!
Vendég
 


Linácska!

Bocs, még a nevét sem tudom rendesen leírni a bogyónak...
Neked konkrétan azt mondták, hogy az inzulinrezisztencia miatt nem maradt meg a kisbaba? Én kimondottam emiatt mentem pénteken a dokihoz, és azt mondta, hogy ennek ahhoz semmi köze. Meg azonnal teherbe estem a múltkor.Nekem nincs PCO szindrómám.Legalábbis nem derült ki, hogy az lenne.Ha az lenne, nehezen esnék teherbe, nem?
Azt is mondta, hogy a Merckformin leviszi a cukrot, nekem meg úgyis alacsony, ezért nem jó.De én azt olvastam, hogy nem viszi le, csak szabályozza, mivel a felszívódást lassítja.
Meg kell hogy mondjam, most nagyon megijesztettél... :(
Vendég
 


Luca,
hogy nézték nálad, hogy van-e PCO-d? Egy tuti jele van, hogy az FSH és LH hormon aránya nem jó. A többi változó egyénenként.
Na a doki nekem is azt mondta, hogy ennek semmi köze ahhoz, hogy a kisbaba nem maradt meg, pedig nagyon is. Sokkal nagyobb a vetélés kockázata, hisz mivel felborulnak a hormonarányok, progeszteron alig termelődik, ami meg kellene ahhoz, hogy ugye az első három hónapban fejlődjön a baba. Én is első próbálkozásra terhes lettem, csak nem maradt meg. Met nem viszi le a cukrot, csak a sejtek inzulinérzékenységét növeli meg. Nekem is alacsony egyébként. És egy apró megjegyzés. A terhességi cukorbetegek terhelés előtti cukra kimondottan alacsony, az inzulinrezisztenseknek is, na de a terheléses!!! Na jó, nem okoskodok tovább, meg orvos sem vagyok, csak most már tudom, hogy nagyon oda kell figyelni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, nekem nem nézték sehogy.Eddig fel sem merült.Most is csak bennem merült fel, hogy köze lehet.
Egyszer voltam pajzsmirigyvizsgálaton, ott minden jó volt.De az 4 éve volt.
Neked ki írja fel a gyógyszert?Nőgyógyász, vagy diabetológus?
Bocs a többiektől, tudom, ez csak engem érdekel...de nem tudok privit küldeni, nem megy el.
Vendég
 


Luca! Ha téged megnyugtat, akkor menj el másik dokihoz is, de azt tudni kell, hogy két ugyanolyan betegséget két külön személynél nem feltétlen ugyanúgy kell kezelni. Azt például nem árt tudni, hogy akinek nem muszály és a vércukra diétával is rendben tartható, annak nem írnak fel feleslegesen gyógyszert, csak annak akinek a cukra másképp nem állítható be. Merthogy a gyógyszer maga is potenciálisan veszélyeztetheti a szervezetet, vannak mellékhatások stb. Szóval ez nem olyan egyszerű, de tényleg menj el másik dokihoz, ha nem vagy nyugodt. Az egyetlen, amit biztosítani kell a fogantatás idejére, az a normális cukorszint, mert ha ez felborul a fogantatáskor és a koraterhességben, akkor lehet belőle fejlődési rendellenesség és vetélés is. De azt is lehet ellenőrizni, hogy a cukorszint rendben volt-e a fogantatás környékén.

Kép
kislibus
 
 


Tegnap takarítottam, mosogattam, főztem, mostam, teregettem, a párom festett. Ma pedig jól megérdemelten elmentünk Szarvasra. Arborétum, cukrászda, Körös part. Nagyon jól esett :D

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Kislibus, tudom, hogy nem szabad feleslegesen gyógyszert szedni, nem is szedek soha.Alapból gyógyszerellenes vagyok, gyógyszertárban dolgoztam...
De amióta történt velem ez a vetélés, azóta nem tudok megnyugodni, hogy hátha tudok tenni valamit ellene.Tudom, az esetek 99 %-ában nem lehet.De talán az 1 %-ban igen...és nehogy már rajtam múljon, hogy én nem mentem utána. Rengeteget kutakodtam a neten a betegségemmel kapcsolatban, és mindenhol írják a merckformint inzulinrezisztenciára...Csak azt nem tudom, merre induljak el.Nőgyógyászhoz menjek vissza, vagy másik diabetológushoz, vagy hova?
Persze, ha más orvos is azt fogja mondani, hogy nem kell, biztos úgy van, Ők tudják...
Csak szöget ütött a fejembe az is, hogy a műtét utáni kontrollon amikor mondtam a nőgyógyásznak az inzulinrezisztenciát,ő is azt mondta, hogy kicsi aggasztó, de az nem rá tartozik, hanem a diabetológusra...csak akkor nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, bár azért mentem vissza a diabetológushoz.Aztán Ő megnyugtatott, de bármit olvasok, minden ellentmond a véleményével...
Sajnos az orvosoknak nincs elég idejük a betegekre, és nem mindig elég lelkiismeretesek.Persze tisztelet a kivételnek...
Most futok dolgozni, ott belevetem magam a gyógyszerkönyvbe Merckformin ügyben milyen konkrét indikációkat írnak, aztán beszélek a nálunk dolgozó orvosokkal, mitévő legyek, merre induljak, hátha tudnak segíteni...

Linácska!
Olyan jó lenne még beszélni Veled, de nem akarom a többieket terhelni, légyszi írj valami privát elérhetőséget nekem a luca.luca@freemail.hu címre!
Lehet e-mail cím is, vagy mobiltelefon, vagy bármi...

Puszi!
Vendég
 


Mi is voltunk már a Szarvasi arborétumban!Nagyon szép!Csak sajnos messze van tőlünk...
Vendég
 


Sziasztok!

Mivel érint a téma, ezért nyugodtan megbeszélhetitek itt. :-)

Luca!

Írd le, hogy mit mondtak az orvos kollégáid. Mondjuk min. egy terheléses cukorvizsgálat...

Szóval szombaton voltunk egy tangóesten, amin volt hastánc is, nagyon jó volt. Kinga vitézül viselkedett, csak dícsérte anyósom. Másnak délután mentünk érte. Furcsa de jó volt arra ébredni, hogy csend van, semmi átte, meg aya, anyaaaaanya :twisted:
Nagyon kellett már egy ilyen hétvége, kicsit pihentünk, feltöltődtünk.

Mindenkinek szép napot, bár az idő már most romlik :cry:, a lakás meg rohan, megyek én is utamra... :wink:

tjuca
 
 


Képzeljétek, Lili szó nélkül ottmaradt az oviban, le se sz*rta, hogy ott vagyok-e vagy sem. Átvettük a cipőt, ő már ment is be játszani, én még váltottam pár szót az óvónénivel, aztán láttuk, hogy semmi szükség rám, úgyhogy eljöttem. Becipelte a hintalovat, és azon hintázott.
Most várom a telefont, hogy mikor menjek érte, ha nem szólnak, akkor 3, fél 4 fele megyek.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hú Lina!

Azért még mindig jobb, hogy Te viselted rosszabbul, mintha ő tette volna. Vagány csaj na.

tjuca
 
 


Juca,
végül is annyira nem szörnyű, csak nem tudok mit kezdeni itthon magammal. Pedig lenne feladat, takarítás vasalás, de nem visz rá a lélek. Mondjuk ha délig kibírja Lili, akkor már valószínű le is fekszik a többiekkel. Lehet, én is alszom egyet.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Melinda, húúúú de jó hogy ilyen ügyesen viselte Lili az ovit. Petim januárban kezdi, már decemberben a karácsonyi ünnepségekre be-bemegyünk.
Én már várom, szerontem jót fog neki tenni, csak félek, hogy ő mit szól hozzá.

Ma reggel közölte Péterem hogy na jó, öcsi jöhet, de hugi nem kell. Egyezkedik a drágám, mintha tehetnék ezügyben bármit is :lol:
Elkezdte simizni a hasamat, majd jól belenyomta a köldökömbe az újját. Viccesnek találta, nekem kicsit kellemetlen volt.
De legalább már barátkozik a gondolattal. Bár lehet hogy még korai? Majd félidő tájékán fogjuk elkezdeni neki jobban mondogatni a témát.

Pár napja egész jól voltam, ma délelőtt is aztán erre kb 2 óra hosszája nagyon rossz, de legalább már nem egész napos.

Ha kapunk képeket a hétvégéről, akkor teszek fel, de sajna mi nem csináltunk, ill. nem vittünk gépet :?
Vendég
 


Kacika,
hát kíváncsi leszek, mi lesz, ha érte megyek. Hogy fog-e akkor sírni, vagy akkor jön rá, hogy anya otthagyott, vagy nem tudom.
Végül is valahol örülök neki, hogy ilyen jól viseli, mert könnyebb lesz hosszú távon. Jövő héten már élesben dolgozom én is. Lehet, hogy így könnyebb, hogy még nem 3 éves Lili, esetleg kevésbé érti, hogy mi történik.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Montana, nagyon ügyi vagy, h futsz! Én azt nagyon utálom, de a férjem nagy futó. (nem is kell diétáznia...)

Hát olyan extra pontról pontra diétám nincs,de leírom, h nagyjából mihez tartom magam.

Reggel tejeskávé (mézzel...ez a luxus a napban...) délelőtt gyümi, v egy joghurt gyümivel.
Ebédre saláták (a görög a kedvenc) + csirkemell pici oliva olajon megsütve, v zacsiban sütök egy kis marhahusit 2 almával, ilyesmi.
Du. gyümölcs, v vmi zöldség sajttal, v egy pici túró, 6 után nem eszem...

Sajna hétvégén némileg elhajlottam, mert szüreteltünk, aztán borfesztiválon is voltunk... de majd kiküszöbölöm!

Nálunk senki nem orosz, de a Natasa a férjemnek is nagyon tetszik.

Húúú elkezdődött a suli, a nagyfiam másodikos lett!

A Clear Bluenak van egy újfajta tesztje, az már a mensi előtt 4 nappal használható. De nekem akkor még nem mutatta, pedig ott volt. De szeretnék már én is újra tesztelni! Kép egri vattacukor evés
zmimi
 
 


Ja, és mi is ajándékoztunk, mikor jött a kistesó!

A Playmobil kalózhajónak nagyobb is volt a sikere, mint a kisöcsinek... :lol:
zmimi
 
 


Húú Monti , tényleg most látom hogy futsz, hát minden elismerésem.
Azt útálom a legjobban. Valaha úsztam, búvárúsztam, országos harmadik voltam, meg triatlonoztam, de azt csak amatőr szinten. Na ott a futás votl a halálom.
Nekem a palacsintasütésért járt az elismerés, neked meg a futásért!!!! :P :lol:

Mimi, aranyosak a fiaid!!!
Vendég
 


Íme az én ovis nagylányom hazaérkezés után...
Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Megjött pirike :( bár maradt volna, ahol volt...
Legalább kivártuk a 3 hónapot.
Beszéltem endokrinológussal, pénteken megyek hozzá az összes leletemmel.Szerinte is lehet összefüggés az inzulinszintem és a vetélés között...Megnézi a hormonokat is.Cukorterhelésen most voltam.
A nagy vastag gyógyszerkönyvben mindent részletesen elolvastam a Merckforminról.Most már még jobban képben vagyok, a diabetológusnak több dologban nem volt igaza.Sajnos nem ismerik eléggé ezt a gyógyszert.(A belgyógyász kolléganőm is úgy tudta, hogy csak akkor jó, ha magas az ember cukra.De Ő már 7 éve nem dolgozik kórházban, és ez viszonylag új gyógyszer.De abban egyetértettünk, hogy a magas inzulinszint tuti, hogy bekavar a normális hormonműködésbe.)
Azt mondta a dokinéni, hogy az 5. és a 21. ciklusnapon kell a hormonszintet nézni.Ezért megyek pénteken, akkor lesz az ötödik...
Sajnos babaügyileg most még tovább kell várni.Amíg nem lesz meg a hormonvizsgálat eredménye, nem lehet próbálkozni. :(
Hát, ha utána minden oké lesz, akkor persze megéri.
Ne haragudjatok, nincs türelmem visszaolvasni, ezer dolog kavarog az agyamban...és még mindig borzasztó álmos vagyok, mindjárt elalszom.Meg azért csalódtam, hogy megérkezett pirike... :(
De nem hagyom magam, utánajárok a bajomnak, hogy aztán következő kis Mazsolánál ne legyen gond!

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Luca!

Jól döntöttél.

Elméletben nagyon okos vagyok ám, de gyakorlatban, mint a strucc...
15-ből 14 kérdésre feleltem igennel a PCOS teszten, egyedül göbök nincsenek a testemen.
Baromira félek, ha kiderül, hogy ez van, akkor basszus értelmetlenül vetéltem el kétszer stb., toxémia, terh. cukor határon stb. Viszont most a vizsgálatokat meg még odáznám, és szeretnék spontán teherbe esni.

Hülye vagyok, és veszélyes "játékot" űzök, ahelyett, hogy min te, cselekednék. :cry:

Ugyanakkor meg mindig az van előttem, hogy Kinga meg jött, és maradt is, gyakorlatilag semmi rásegítéssel...

Valószínű, hogy ha most nem lesz baba, akkor én is elmegyek vizsgálatra.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Hát, sok jó infoval nem szolgálhatok. Megvolt az uh. A bal petefészek tök üres, a jobb pedig 5-7 mm-es kis vackokkal van tele. Úgyhogy ez a hónap tényleg anovus. Konkrétan nem hat a closty. :oops:

A doki jövő hónaptól megemelte a Clsotyt, 3x1-re, hátha az hatni fog. Decemberig "kaptunk" időt, ha addig nem indul el a dolog, megyünk in vitrora. Mert hát 4 hónap után mégsem küldhet.

Megdumáltuk, hogy bár tavaly aug.-ban döntöttünk úgy hogy babát szeretnénk, akkor csak 1 Closty kezelés volt, utána anyu lett beteg és Őt ápoltam, nem foglalkoztunk a témával. Viszont, ugye most már ez a 3. stimulált hónap és nem történik semmi. Nem működnek a petefészkek.

A hsg-t elhalasztottuk az első emelt adagos hónap utánra. De az andrológiát meg kéne csinálni, főleg hogy in vitrora úgyis kelleni fog.

Kicsit mellbe ütött a dolog, dehát ez van. Bár eszembe ötlött, hogy ha nem működnek a petefészkek, hogy lehetne in vitrora vagy lombikra menni? Honnan lesznek tüszőim? :oops: :oops: Mindegy, ezen még ráérek agyalni, majd ha odajutunk.

Még ha örökbefogadásig is megy a dolog, akkor sem tudok mit tenni ellene. Ha ez a sorsom/sorsunk hát legyen. Barátnőmmel pont azon röhögtünk, hogy ha örökbefogadunk, max. nem az én hülye genetikámat szabadítjuk a világra :) Örökbe fogadunk egy 1/2-1 éves gyerkőcöt, megúszom az éjszakázás nagy részét :):):), nem lesznek terhes csíkjaim :):):), nem kell mennem melleket plasztikáztatni szoptatás után :):):)

Ne ijedjetek meg, nem őrültem meg, csak muszály így felfognom a dolgot, különben borulna a bili és megőrülnék.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Szerintetek van különbség a közt hogy üres a petezsák, és nem fejlődött benne ki semmi, ill. senki, vagy amikor van embrió, ver a szíve de valamiért elmegy.

Ez a pco nem hangzik túl jól. Nekem Petivel a terheléses cukrom 7.0 lett, csak diétázni kellett.
Toxémiám nem volt, de nem sok kellett volna hozzá, akkorára dagadtak a lábaim mint egy elefántnak, csak nem volt magas vérnyomásom, meg fehérje a vizeletemben.

Hol lehet kitölteni ilyen tesztet?
És akinek ez van az nehezen esik teherbe?? Mert akkor nekem asszem nincs.
De ez a vércukorszint megijesztett, ráadásul most is eszegetek egy kis csokit :roll:
Vendég
 


Juca!
Alapból utálom az összes gyógyszert!Nem foglalkozom túl sokat magammal,ha nincs komolyabb panaszom, el nem megyek dokihoz!
De ez a vetélés elgondolkodtatott.Én még egy ilyent nem szeretnék átélni.Egyszerűen nem érek rá.És az orvosok nem segítenek.Látják a leletet, az inzulinszint az eget veri,és azt mondják, nincs gond.Mondom, hogy volt vetélésem, nem érdekli őket.Próbálkozzanak csak azok a marhák a babával, hátha sikerül!e hogy lelkileg mit élnek át, az kit érdekel?És emellett meg világosan le van írva ezer helyen, hogy az inzulinrezisztencia vetélést csinál.Nekem kell megtalálni a problémát, és megoldást keresni rá.Nekem kell az a baba!Amit lehet, én megteszek érte.Ha napi két bogyó kell, akkor az a legkevesebb.

Hát, így látom.De ha Lina nem írja, hogy Neki írtak rá gyógyszert, lehet, hogy beletörődöm, hogy hiába mondom évek óta a dokinak, hogy szerintem jó rá, nem érdekli.És elhiszem, hogy Neki van igaza.De mi van, ha nem?Mi van, ha ezen múlik a gyerekünk?

Szerintem Neked jobb a helyzeted, mert Kinga nemrég született, de én 13 éve szültem utoljára.Azóta sokminden történhetett a szervezetemben.

Bocs, kicsit hosszú voltam...Csak most nagyon csalódott vagyok, és úgy érzem, valamit tennem kell...
Vendég
 


Sziasztok!

Óóóóó, Niki! :cry:(Fúj-fúj Closti!) De ezt csak zárójelben, mert remélem nálam olyan jól működik, mint előző hónapban. :roll: Nehogy megsértőjön! :lol: Nem mondta az orvos meddig szedheted? Nekem még egy harmadik hónapot engedélyez, de utána le kell állni vele. Ha nem lesz meg a baba a harmadikra sem, el kell mennem meddőségire. :? De persze erre nem lesz szükség, mert most teherbe fogok esni és lesz egy ikrek babám!!! :lol: Egyébként vannak más gyógyszerek is amivel lehet stimulálni, úgyhogy szerintem lesz ott petesejt!! A lombikhoz sem Clostit használnak!!

Juca! Én is elvégeztem a tesztet és aszerint én is pcos vagyok!! :roll: :evil: :shock: De egy dolog nem stimmel: én úgy tudom, hogy a pcosoknak peteéréskor több tüsző is érésnek indul (főleg, ha stimulálás van) és ilyenkor a kéreg alatt sok apró cysta-szerű tüszőt lehet látni. De ezek nem tudnak megérni, meg kilökődni, mert vastag a petefészek kérge, ezáltal lesz elégtelen a peteérés. Vagy ez nem így van? Lehet, hogy ez egy másik betegség? :oops: Húúúú, de régen volt az a főiskola!!! :oops: (Kislibus segíts!) Szóval nálam egy tüsző volt csak és más semmi. Tehát akkor mégsem lehetek pcos. Na, mindegy! Ha meddőségire kerülök, úgyis meg fogják nézni. :roll: De nem kerülök oda!!!!! :lol:

Luca! Nyugodtan beszéljétek meg itt Linácskával, minket is érdekel. Sőt látod, már mi is mind megbetegedtünk. :lol: :lol: :lol:
Lassan új nevet kell találni a topiknak!! :lol: :lol: :lol:

Linácska! Látom már, hogy a te Lilid nincs még három éves, csak megzavart ez az ovi dolog: :oops: Pedig ott a vonalzó is! :oops: Na, hát ez vagyok én! (Bééééna!) :lol: Azért jó, hogy ilyen könnyedén vette!

Kacika! Hogy ez a fránya rosszullét nem akar már békén hagyni téged!!! :twisted:
Úszni én is szeretek, még pillangózni is tudok, de csak akkor szoktam, ha egyedül vagyok az usziban. :? Nem szeretek vagánykodni mások előtt. :oops: A gyorsúszásban viszont gyenge vagyok. A futás nekem sem a kedvencem, de ez minden sport alapja, úgyhogy megbékéltem vele. Bicikli jöhet minden mennyiségben, de szigorúan csak terepen, fallabdázás, jóga, télen imádok korizni. Ezek után, hogy miért kell állandóan fogyókúráznom, hát én nem értem! :roll:

Grönland! Mi van veled?

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Luca!

Abszolút megértelek, de ne légy elkenődve, Ti most léptek, és ez jó lesz.

Hát azért a két vetéléssel nem látom olyan fényesen a helyzetet, meg már gimis koromtól voltak problémáim... Már többször kellett Norcolutot ennem, többek közt az első vetélésem után.

Ugyanakkor meg még bízom magamban, meg félek is, hogy mi lesz, ha mégsem. Asszem ma megbeszélem ezeket Kofával.

Hidd el minden redben lesz, ha kiderül, hogy baj van azért, ha meg nincs azért. Sajna az orvosok ilyenek. :-(

Kacika!

Nem hinném, hogy lenne ilyen problémád. Itt a teszt:http://www.pcos.hu/pcos_survey.html
de gyanítom ezt nem terhes állapotokra kell vonatkoztatni.

Ugyan most nincs rajtam többlet, de Kinga előtt volt, és most is kezd visszakúszni. Valamint göbök nincsenek, de a többire igen a válaszom, és ez gáz.
De szerintem Te ne rémisztgesd magad, hiszen, ott van ketteske :-) baj már nem lehet!

Montana!

Bicaj mellett már csak a futűás megy rosszul. Bár sokáig futottam a Zagyvaparton, az első fiúval történő szakításkor nyári kánikulában 2 órakor elindultam, és kb. másfél évig napi egy órát futottam. Kicsit Forest Gumpos mi? Utána jött Kofa.
:wink:

Kitartást a futáshoz.

UH mikor lesz???

Niki!

Jó ez a nap, csak rossz hírek jönnek. :cry: :cry: :cry:
IVF, úgyis mint lombik?
Csak azt tudom mondani, hogy előre, mert lehet várni a spontán babára és beleőszülni, meg teljesen rágörcsölni minden idegszáladdal, de érdemesebb akkor segítségért folyamodni. Sajnálom, hogy nem működnek a petefészkeid.

Merre mentek tovább? Milyen meddőségi központba?
Képzeld ugyanilyen dolgokon "poénkodtam" én is Kinga előtt. Fel a fejjel és kitartás!!! :lol:

Mimi!

Csak ismételni tudom magam a fiúkkal kapcsolatban. Kellene egy lyánka is a csapatba. :wink:

Lina!

Látom Lilin, hogy mennyire "magába roskadt" ovi után. :twisted: :twisted: :twisted: Soha rosszabb ovikezdést egy ilyen tökmagtól!

Jó éjt! Szép álmokat!

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Az említett gyógyszer nevét én is hallottam. Amikor enokrinológiai kivizsgáláson voltam (túlsúly miatt) akkor emlegette a Prof. Úr. h szívesen befektetne az osztályra és ott alaposan kivizsgálna na meg az említett gyógyszeres kúra. Aztán nem lett belőle eddig semmi, mert amikor az egyik leletem elkészült, csak annyit kérdezett a doki: mi lesz a neve....... Ő az eredményből tudta, h Ábel beköltözött. (akkor már pár napja megvolt a zebra, de nőgyogyihoz csak 1 hónappal kásőbb mentem)

Remélem Nektek használ!!!

Luca!
Szerintem is okos vagy, bocs, h ezt írom, de nincs időd várni, próbálkozni....
Kívánom, h mielőbb tisztán láss és hajrá!!!

Linácska!
Gratulálunk csiguovis gyönyörűségednek!!!!!! :D
Remélem Nálad is megoldódnak a bajok és jöhet Lilitesó!

Kislibus!
Örülök, h jobb a kedved, drukkolunk nagyon!

Kacika!
Örülök, h jól éreztétek Magatokat! Csütörtökre szorítunk! Az biztos, h PÉterke több figyelmet igényel majd, de nagyon okosak a gyerekek, így meg lehet velük mindent beszélni.

(((Nekem sajnos 2,5 éves koromban elváltak a szüleim jóatyám alkoholizmusa miatt, de úgy tűnik számora, h emlékszem jóanyám és a nagyszüleim szavaira, ahogy elmondták, hogy onnantól kezdve hogyis fogunk éldegélni. )))

Pinkiné!
Gyógyulást Neked! Mókás lehetett az összebújás, de kell a változatosság! :oops: :lol: :oops: :lol:
Nagyon nehéz lehet, de még ne gondolj örökbefogadásra! Tudod az orvostudomány.......
Sírj, kiabálj, ird le ami bánt és attól taln könnyebb lesz!

Juca!
Kinga hogy viselte a nagyizást??? Helyeslem, h van lehetőségetek kikapcsolódni!! Mi sehol sem voltunk Ábel nélkül, de néha nagyon vágyom rá.
Gyógyulást kívánok minden bajodra!!
Az "átte" az hát Te akar lenni??? Mi is erre ébredünk, vagy sírásra, de az ritkább.

Mimi!
Aranyosak a fiúk, a sulisnak jó sulit, a kicsinek jó ovizást! Neked meg kishugit kívánok! :)

Monti!
Emelem kalapom előtted, nagyon komolyan veszed az elhatározásod, csak így tovább!!

A műtétem majd ezután, még dokim sincs aki műtene. Nem tetszik ez a rendszer, h nekem kell keresni dokit. Nem ismerek senkit. Néha érzem, de nem vészes. Óvatos vagyok bizonyos étkekkel és ennyi.

Hajrá ikerbabák!!!!!!!!!!!!

Velünk nincs semmi különös, pakolok, listát irok és kihasználjuk a jóidőt amíg lehet, így kint vagyunk. Itt most még süt a Nap.

A férjem nevetve mondta egyik nap, "ha nyaralás, akkor kisbaba??" (Ábel az előző nyaralásunk után fogant...)

Lassan jelentkezik Piroska, bár a hátam közepére sem kívánom. Azért reménykedem, h a nyaralásom, nem a görcsben fetrengésről szól majd.... :cry: :shock:


Szépnapot Mindenkinek, küldöm a Napocskát!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Most olvastam Pinkiné a dolgot, szerintem tegnap egyszerre írhattunk. Sajnálom hogy nem voltak tüszők, de a lombik nagyon sok embernek segítség. Ja, és az örökbefogadásnál nekem is pont azok jutottak eszembe, mint neked!! Bár nem kell még arra gondolnotok, de annak is meglehet az előnye.

Rohanok ébreszteni a gyereket, mert bealudt teljesen, de aztán meg délben nem lesz szunya, abba viszont én pusztulok bele, ha akkor nem pihenhetek le egy fél órára.

LUca, sajnálom hogy megjött. Az álmosság miatt nagyon biztos voltam benne.... :cry:

Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Ma senki sincs :?: :(

Zsuzsi, de jó nektek, nyaralás...Még mi is lehet hogy elmegyünk egy hétvégére valami wellnesbe. Talán szept. vége felé, okt.ben. Akkor már túl leszek a 12. héten....de még erről győzködni kell apját.

Ma du. szülinapba megyünk, ott lesznek a tesómék is a kislányukkal, remélem Petivel most is jól ellesznek. Eleinte gyepálták egymást rendesen, sőt inkább Peti a kislányt, de most már jobb a helyzet.

NA puszi mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Én vagyogatok. Mi is megyünk, volt munkatársaimhoz. Lesz négy kisfiú :-) Azt még nem tudom, hogy Kinga jön-e vagy Kofával maradnak inkább itthon.

Mi is szeretnénk menni valahova, szerintem inkább novemberben, pláne, hogy Kinga ilyen jókislány volt hétvégén.
http://kovacs-telekes.org/juca/blog/
Ha a hastáncra kattintotok bejön egy video. Nagyon jól csinálja. Őt ajánlom szülinapi vagy névnapi ajándéknak (bár gondolom legtöbbször Pesten látható) a férjeknek/barátoknak. Mit mondjak a pasiszemek kocsányon lógtak, de el kell ismernem szexi, szép, és hihetetlenül laza
:lol:

tjuca
 
 


Montana!

Ugyan most bebabásodsz, de ha netalán, egy kicsit később pottyant a gólya (ugye most afrikai körúton van), akkor mi lesz a köv. lépés?

Zsuzsu!

Igen az átte, az Hát te. :wink: Hát akkor triplán kapcsolódjatok ki a nyaralás alatt. 8) 8) 8)

tjuca
 
 


Sziasztok Lányok!

Próbálkozott vki közületek homeopátiával vetélés-ügyben?

Én évek óta használom a srácoknál+magunknál is. Csupa pozitívum!

És most eszembe jutott, h miért is nem próbálom meg ez ügyben is hasznosítani?!

Hétfőn megyek a homeos doki néninkhez. +vettem egy kiskönyvet, ami kifejezetten a terhes nők homeopátiás dolgairól ír, ott is írnak a vetélésről, habituális v.-ről is.

A képen a sógornőmekkel vagyunk a nagymamánál, (nekik is 3 fiuk van...képzelhetitek, a 6 fiút mikor anyósomnál összejövünk...)
az uram nyakában ül a kicsi.

Kép Családi kép

Kiváncsi vagyok, mit mond a dokinéni. Majd elmesélem.
zmimi
 
 


Jó reggelt!

Jól indult a nap! Elfelejtettem a kávéfőző alá betenni a csészét, így úszott a konyha a kávéban! 8) :lol:

Rájöttem, hogy már szerda van, holnap kell menni uh-ra és én nem érzek semmit. :cry: Múlt hónapban ilyenkor már lehetett érezni a baloldalon a pé-t, feszült a hasam, szurkált a petefészek. Lehet, hogy most nekem sem hat? :cry: :evil: Áááááá, ilyen nem lehet! Babás leszek és kész! :lol:

Juca: ha valamilyen csoda folytán mégsem leszek babás, esetleg az is kiderül, hogy nem hatott a Closti, akkor a nőgyogyim elküld meddőségi rendelésre. Azt mondta, hogy majd ajánl valakit és ír is kórelőzményt hozzá. Ott meg gondolom elkezdik az elejéről, mondjuk egy vérvétellel, hormonszinttel, stb, mivel nekem igazából nem volt még semmi kivizsgálásom. Mivel előzőleg spontán estem teherbe a páromtól, így elvileg nem a teherbeeséssel kellett volna gondnak lennie, hanem a terhesség megmaradással. Arra már mindenféle válság-forgatókönyv van. :lol: Táppénz, fekvés, gyógyszerek, át van szervezve teljesen az életem. De ezt nem gondoltuk volna az elején, hogy egy spontán terhesség után több, mint egy évig nem leszek spontán újra terhes. :shock: Erre nincs forgatókönyv. De minden jel arra mutat, hogy kell. :roll: Mintha a főnökömet hallanám: állítsd össze a projektet. Nem elég a melóhelyen, még itthon is. :)

Mimi: én szedek egy homeopátiás szert, Mastodynon a neve és elvileg a prolactin szintet csökkenti. Ez is ugye arra kellene, hogy megmaradjon a baba. De peteérést nem csinál. Azért szedem, biztos ami biztos. Ártani legalább nem árt. Ha valami jó tippet hallasz az orvostól, ne habozz megosztani velünk!!!! :lol: Jó a kép! Szépek vagytok!!

Kacika! Hogy sikerült a szülinapi buli?

Zsuzsu! Jó csomagolást! Én azt hogy utálom!! :oops: :twisted: De a nyaralás mindig jó utána. Remélem már babásan jössz vissza. Az epekő meg várjon csak a sorára. :lol: Húzza meg magát, nem érsz te most erre rá! :lol:

Na, most már készülnöm kell. Korán megyek, mert elkezdődött az angol megint, 8-ra oda kellene érnem. Szép napot!!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Sziasztok!

Ez az idő...nem vagyok ettől valami lelkes.

Mimi!

Tök jó a kép. Akkor a hetediknek illik lánynak lennie. :twisted: Tényleg nagyon szép család vagytok.

Montana!

Ne képzelődj, majd meglátjátok este a végeredményt, remélem jó nagy dundi tüszőket. :wink:
Nem kell válságsátbon agyalnod, minden megy majd magától. A terhességem alatt kifordult a lábam, akkor amikor a melóhelyen bolondok háza volt, és igazán nem kellett volna a stressz. Így otthon bambultam a téli olimpiát. 8) Hidd el, nem kell előre rágörcsölni, hogy mi lesz, megoldódik.
A meddőségiben pedig vész esetén pillanatok alatt összehozzák a babát, de erre úgy sem lesz szükség.

Tegnap elmentünk az egyik volt munkatársamhoz. Neki van két fia, másik két lánynak 1-1 fia, meg vittük Kingát. Volt még két gyerektelen csaj, akiket nem biztos, hogy megerősítettünk a gyerekprojekt elindításában. :twisted: Igazából minden gyerek abszolút jól viselkedett, csak a hangzavar volt nagy. Kinga úgy pasizik, mintha ezt csinálná mindig. IKEA sátorba bekucorodott két kisfiúval és negyed óráig ki sem néztek. Abszolút nem volt megilletődve egy másodpercre sem. Vagány a lány nem mondom. Azért tuti, ami tuti atomrózsaszínbe öltöztettem, hogy mindig tudja, melyik az enyém. :lol: Egyébként ő volt a legkisebb.

Szép napot, jó híreket!

Juca

Mimi!

Barbieznak a fiúk? Ja mondjuk Kingát nem érdeklik a babák, inkább a vonatok, markoló, betonkeverő, dömper->kubikos gyerek. :shock: 8)

tjuca
 
 


Juca, örülök hogy jól sikerült, nekünk kicsit kevésbé.
4-5 között volt meghirdetve, az ünnepelt 5 után jött a tesómék 6 előtt kicsivel, addigra Peti totál elunta magát, és úgy bepogácsázott , hogy utána egy falatot sem evett. Nem volt jó, nem éreztem túl jól magam. Ráadásul többen voltunk mint hittem, és egy csaj elkezdett nevelési "tanácsokat" osztogatni a dackorszakra, úgy, hogy 1 éves a gyereke. (és nincs nagyobb neki, meg kisebb tesója sem mert egyke) húúú na rajta nagyon felhúztam magam.
Megkajáltunk , és eljöttünk.

Monti, várjuk a tüszőhíreket holnap, nem hiszem ,hogy ha egyszer hatott, máskor nem fog. Biztos fog hatni!!!

Mimi, nagyon szépek vagytok! 6 fiú...de Atya Úr Isten!!! :lol:

Ja, kézeljétek a sógornőmnek kiderült tegnap hogy fia lesz, úgyhogy 2 fiú már biztos lesz a családban :wink:
Vendég
 


Juca,
Ja, megy a barbie...aki ugye bombanő...

nagymamák szerezték be a babákat.

Nálunk a középső, unokatesóéknál a legkisebb döglik érte, a többieket nem érdekli.

Monti,

van egy oldal, ahol vannak fent PÉ-t segítő homeos szerek is:

www.babatervezok.otthona.net

de feltétlen megosztom, ha érdemben mondanak vmit.
zmimi
 
 


Hát ezt nem hiszem el, írtam mindenkinek végre, erre elszállt, és még csak ki se kopiztam, pedig már szoktam, az ilyen esetek elkerülésére.

Majd részletekben újraírom. A lényeg, hogy bocs, hogy nem jelentkeztem, de most amikor Lili itthon van, nem netezek. Majd a munkahelyemen lesz rá időm jövő héttől :D
Így, hogy ovis, olyan keveset vagyunk együtt, mikor itthon van, szeretgetem ezerrel :D

Kacika,
én pcos mellett is spontán teherbe estem, első próbálkozásra, azzal nem volt gond. A www.pcos.hu oldalon van a kérdőív.

Juca,
Lili is autózik. Mondjuk a babakocsiját tologatja néha, de abban is általában a vonatok fekszenek. A Decatlonban is csak a kék kabátot volt hajlandó felpróbálni, de azt is úgy, hogy mindenki minket nézett, mert Lili a földön fetrengett, ordított, én térdeltem mellette, és próbáltam ráadni a kabátot. A nézőközönség nem tudom amúgy kinek szurkolt :D A tengeres cipőt ugyanígy vettük...

Montana,
hajrá tüszők!!!

Zsuzsu,
azért ma már volt sírdogálás az oviban. De édes volt Lili, mert azért átment az óvónéni kezébe, és bement a terembe. Én meg hú de kemény anyuka voltam, és eljöttem :cry:
Amúgy csak 13-an vannak, meg 3 óvónéni, szóval jut rá figyelem. Ő a legkisebb, főleg 4-6 éves gyerekek vannak, nekik meg nagyon tetszik Lili, segítenek neki...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan pár sor, kivagyok dőlve...... Ábel szenved, a fogára gyanakszunk, mert alig eszik, mindent rág, ömlik a nyála és ORDÍT! Éjjel is felváltva simiztük a férjemmel , én bőgtem a tehetetlenségtől......... Ma kicsit jobb, enni csak joghurt, tejcsi na meg kenyérhéj.......

Monti!
Ne add fel, minden lehetséges annak aki hisz...!!!! Elvileg most a jobb oldal lenne a soros nem?? 8) Én is érzek már valamit, hamarosan beköszön Piroska.... Várjuk a tűszőméreteket holnap!

Pakolászok, de eddig csak Ábel holmijával haladtam. Ma kimostam a strandszandikat, papucsokat....
Most épp Dalmácia felé tendálunk, az omisi riviérán nézelődtem...

Kacika!
A sógornődnek és a kisfiunak jó egészséget!!!!!!

A kéretlen tanácsadóktól nekem is feláll a nem létező szőr a hátamon.

Kitartás, hamarosan véget ér az első harmad és irány a wellness. Mi Parádfürdőn voltunk, csodaszép, de az ára is. (mi úgy mentünk, h a férjem volt egy kiállításon és ott sorosoltak ajándék hétvégét. Nyert és így mentünk.) :D

Mimi!
Csodaszépek vagytok, irigykedem!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:

Juca!
Kinga nem lepett meg, imádom az ilyen vagány kislányokat!! Fel lehet kötni az alsóneműt asszem.....

Ma Ábel is egész nap: hátteeee, háttteeeee zik :D :D

Linácska!
Lilinek még több puszi, valahol érthető, h sír, de az a jó, ha könnyen elterelhető a figyelme.
Én biztosan rettegnék, azért egy 2 éves és egy 6 éves közt óriási a különbség, de az is igaz, h edződik....


Csajok!
Ti is jártok dokikhoz. Szerintetek normális, h nekem kell keresnem orvost, aki megműt????? Nekek ez nem tetszik, na meg tartok tőle, ha felkérek valakit, ott perkálhatok rendesen........

Itt egész nap eseget, szél is van, így a házban telik a napunk.

puszik

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!


Mindig olvaslak bennetteket :lol: A terhesség kihozzta a gyomorfekélyt nálam,ami borzasztóan fáj ,de gyógyszert pont a terhesség miatt nem lehet rá szedni,úgyhogy elég ramatyul vagyok.Azzal vigasztalgattak,hogyha majd enyhül ez a hányásos időszak akkor talán a fájdalom is elviselhetőbb lesz.
Hát igen a remény hal meg utoljára!

Ma voltam ultrahangon a baba a méretei alapján majdnem egy héttel időssebb,és nagyobb a valós terhességi koromnál. :lol: Óriásbébi :wink:
nicci
 
 


Nicci, húúú az kemény! Kitartás, mást sajna nem tudok mondani.

Én napok óta jól voltam, na ma behozta azt a pár napot a gyomrom. Rég volt ilyen rossz napom, és még ki se lehet menni, úúúútálom.

Zsuzsi, majdcsak kijön a fogacskája Ábelnek, ha kenyérhéjat rág, akkor tuti a foga.
Egyszer ezen is túllesznek.-aztán jön más :roll:


Melinda, nemsokára mehetsz Liliért :lol: Remélem azért a kezdeti pityergés után végül jól érezte magát.

A férjem egy óra múlva jön, addig próbálok kitartani.
Vendég
 


Húú csajok most telefonált a sógornőm, hogy tegnap este volt magánrendelésen, és kiderült hogy a méhszájon tapadt a lepény.
Nem mozoghat, csak enni, fürdeni, wc-zni kelhet fel, meg néha egy kör séta, slusz. Amúgy feküdnie kell, 3 hét múlva megnézi a doki, hogy arrébb ment-e a lepény a méh növekedése miatt.
Ha nem akkor a 28. héttől kórház. Kemény!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: