Új privát üzeneted érkezett!

Nini! Lehet, hogy babás vagy????
Vendég
 


Rgabi: nekem nagyon bevállt a Corax is, most per pillanat a Clearblue vizeletes ovulációs tesztjét használom..Ez is ugyanúgy kb. a 12. napra teszi nekem...A PG/53 egyáltalán nem jött be!

Ninike: drukkolok, hogy babás legyél!! Mindjárt megtudjuk!!

Pandácska, Fix.b: olyan jó, hogy mindjárt teszteltek!!!!Sok-sok-sok sikert :D :shock:

Jaimee: melyik kórházban leszel? Nagyon szorítok, hogy minden jól menjen...A jó eredményben biztos vagyok!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Hajrá Ninike!
Szorítunk Neked!

Kép
Lilypie Maternity tickers
omnia28
 
 

 
 

Segítsetek!Tegnap vettem egy muffin-sütő formát. A tojást fel kell verni, mint a piskótánál vagy csak kikeverni?

Kép
Lilypie Maternity tickers
omnia28
 
 


Csokis Muffin
1/4 csésze cukor
1 tojás
1/4 csésze tej
1/4 csésze olaj
3/4 csésze liszt
2 teáskanál sütőpor
1 csipet só
3 ek kakaópor
1/2 csésze olvasztott csoki

A csésze az a 2-2,5 dl-es bögre és mindent ugyanazzal a bögrével mérj. Robotgépben összekevered a hozzávalókat és mehet is a muffin papíros sütőbe. Általában 3/4-ig teszek masszával egy papírt és kb. 12 db lesz belőle.
20 perc alatt 200 fokon kész is.
Vendég
 


Köszi,köszi,köszi!!!!
Megyek és ki is próbálom!

Kép
Lilypie Maternity tickers
omnia28
 
 


Omnia: ajánlom figyelmedbe a "muffin mánia" című recepteskönyvet! Én imádom!! A legjobb sütik, olyan könnyű elkészíteni és finomak...

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziaztok!

Csak egy gyors bekukk! már megint jó sokat írtatok!
Azt a hányósdit nem panaszképpen mondtam ám, katonásan viselem és tűm hogy "kínozzon"! :D :D

Niki!
Én pont úgy jártam UH-n, mint Te! Nekem sem nyomtatott semmit, én is nagyon vártam a képet és jött a kopp! Úgyhogy én sem tudok képet produkálni... :( :( Egyébként sem volt szimpi ez a doki soha... Többet nem megyek ha ő lesz. Hát ennyire nem futhatnak egyformán a dolgaink!
Megyek aludni... :oops: :oops:
Jó éjszakát Mindenkinek!
merus
 
 


Jaimee!

Drukkolok Neked csütörtökre nagyon!!!


Ninike!

Fáradékonyság és nagy étvágy?? ..hm.. remélem, azmiatt, amire gondolok.. ;)


csheni26!

Hát lehetne már mondjuk csütörtök, akkor már valószínűleg kiderül, hogy lehet reménykedni vagy sem. Nekem nem szokott késni, legalábbis az elmúlt 4 hónapban nagyon pontos volt...
Vendég
 


Aranyosak vagytok csajok!

Megverni azért nem kell. :D
Legközelebb máshová megyek uh.-ra, hátha ott majd másképp bánnk velem.
Már vagy mésfél órája elég vacakúl vagyok.
Szinte tüzel az egész testem, pedig a hőm 37,1 fok.
Normális ez szerintetek?
Bármi fúrcsa történik, mindíg úgy megilyedek, nehogy valami baj legyen.
Hát nem igazán tudom mi is történik velem. :oops:
Csak az első baba.
Gondolom más is volt így.
De érdekes módon van, hogy napokig semmi bajom, egyszer meg csak jönnek a rosszúllétek.
Majd csak túlleszek valahogy ezen is.
Csajok azt olvastam, a terhesség 9. hetében hogy "mozogj sokat, menj úszni".
Na most akkor ez hogy van?
Akkor mégis lehet fürcsizni?
Mostmár semmit sem értek.

Puszika
Vendég
 


Sz.Niki,
Az úszás nem meleg vízben történik általában. Fürdésnél viszont meleg vízben vagy ami tilos! Bár én az úszást se javasolnám a fertőzések miatt!
Vendég
 


Délben jól kidobott ez a fránya honlap! Egyszerűen belassult, nem engedett se jobbra, se balra, aztán meg sem nyílott :?
Azóta csak "szörnyű" dolgok történtek velem. Voltunk Tesco-járaton a fagyasztott pultnál babacumiba akadtam :? Aztán pedig újabb babásodás a baráti körben. De erős leszek, örülök velük!!!! Egyébként is pénteken fél kilencre vár a doki (ma adott időpontot), hogy megnézze a nagy, érett petécskémet :)

Kép
Kép[/url]
kamilla.cs
 
 


Niki! Ehhez nem tudok mit szólni :oops: A mozgást szerintem csak addig amíg nem megterhelő. Az uszodák szerintem elég jól vannak fertőtlenítve, meg azért talán ismered a megbízhatóbb helyeket. Vigyázz magatokra!!!

Kép
Kép[/url]
kamilla.cs
 
 


Képzeljétek az egyik ismerősöm a második hónapban tudta meg, hogy babája lesz, mert rendesen volt neki mensije, és addig versenyszerűen súlyemelt. Versenyekre készült meg járt a terhessége első két hónapjában. Most van egy makk egészséges kislánya :) Persze nem azt mondom, hogy ez a normális, sőt csoda, hogy megmaradt neki.

Kép
Kép[/url]
kamilla.cs
 
 


Pandácsk! Hogy érzed??? Lesz pozitív teszt?Fájdogál a hasid, vagy halkan örüljünk?

Kép
Kép[/url]
kamilla.cs
 
 


Kamilla,
Ma már nem érzem hogy meg akarna jönni de ez nem jelent semmit. Nem figyelgetem magam lesz ami lesz :D Az ember könnyen produkál bármilyen tünetet és nem hiszek már ezért a jeleknek :roll:
Vendég
 


Kamilla,
Akkor neked mennek a tüszőnővelő drukkok :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Húúú, ez a hét nagyon izgalmas lesz!!Kismami jelöltek, minél hamarabb tesztelni!!!Na meg a csütörtök: Jaimee és Kamilla, mindkettőtöknek szorítók!

Én teljesen jól érezném magamat, ha az orrom nem lenne bedugulva...Most extra sebesen C-vitaminozok és teázok, nehogy beteg legyek...Kicsit aggódom! Ha esetleg összejött a baba, csak nem lesz baja egy kis náthától, ugye? Különben is a fogantatás után 2 héttel kezdődik minimum a szervképződés, jól tudom? Addig meg meggyógyulok...

Puszi mindenkinek!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Jó reggelt mindenkinek!!

Köszönöm a drukkokat mindenkinek, jólesik nagyon. Főleg, hogy titkosszolgálati módszerekkel vonulok kórházba, szinte senki nem tud róla.

Omnia: igen, a te macskáiddal szemben védett vagy a toxoval szemben. A muffinról: fontos hogy a hozzávalókat nem kell annyira simára keverni, mint általában a sütiknél. Sőt még jót is tesz némi csomó...Bár ha már kipróbáltad, akkor későn mondom. Finom lett?

Pandácska: A jeleknek már én sem hiszek, de azért drukkolok!!!

Heni: A megyei kórházban, Szolnokon. Hetényi Géza Kórház, hogy pontos legyek. Szolnoki vagyok.

Kamilla: Remélem, én nem járok úgy, mint a súlyemelő lány...Szegény babát elárasztja az a lötty....Á, nem hinném, mondjuk, de már nincs sok tiszta gondolatom... :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Heni: Szerintem a legfontosabb, hogy LAZÍTS! Stresszes helyre nehezebben megy baba. Javaslom a jógát vagy a légzésgyakszit. Nyugi, nyugi, nyugi, nyugi, nyugi.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee: nem is néztem, hogy Szolnoki vagy! Titeket is érint a kórházbezárósdi? Amúgy nem parázom halálra magamat, csak egy picikét :D :D

Tegnap telefonált a görögtanárnőm, hogy uszodában elkapott egy jó kis övsömört! Fertőző, szóval legalább 2 hétig nem megyek órára...Én sosem szerettem az uszikat a fertőzések miatt, most már pláne nem megyek..Szerintem kismamik ne menjenek általános uszikba...

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok!
Engem sem engedett be tegnap, egyet frissítettem és annyi... fel is adtam.

Niki sajnálom hogy nem kaptál képet :( de nagyobb bajod sose legyen, lesz rá még alkalom. Viszont ilyenkor örülök, hogy az én dokim legalább képet ad, múltkor a petéről is adott, amikor megnézte rendben érik-e :)

Muffin: imádom sajnos és a család is, a kedvenc a gesztenyés és a csokis, pedig van egy csomó receptem

Kép
mercure
 
 


Heni én is ettől tartok mindig az usziknál.. a párom álandóan el akar csalni, ráadásul melegvizesbe... nincs az a pénz. kát hét múlva megyünk balcsira egy társasággal, ott van uszoda meg jacuzzi... igaz addigra kiderül, hogy összejött-e vagy sem, de valahogy tartok tőle

Kép
mercure
 
 


Heni: Az egyik kórházat részben bezárják, ahová most urológushoz járok. Nagyon szép park van a kórház körül tóval és kacsákkal. Biztosan valakinek megtetszett.... :( Nőgyógyi osztály amúgy is csak a megyeiben van. Engem inkább az aggaszt, hogy zárnak be meddőségi központokat. Bár pontosan még nem tudni talán, hogy melyikeket...

Az övsömör tényleg fertőz, minimum két hétig. De ügyes vagy, tudsz görögül? És hogyhogy nem otthon tanulod? :D
A babának tök jó lesz, kapciból két nyelven fog beszélni. Van a baráti körben egy pár, ahol a lány amcsi, a kislányuk 3 éves és jobban tud angolul mint magyarul. Nagyon édes!!!! Úgy gondolják, az oviban úgyis megtanul.

Uszoda: én bojkottálom. Nyárig mindenképpen.

Mercure: én is folyton gesztenyéset és csokisat sütök!!! Akit érdekel, vagy egy isteni chocolate cookie receptem. Amerikai. Eredeti.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee: elég eltérően dolgozunk a férjemmel és este meg hulla fáradt szegény...Beszélgetünk görögül, csak nem sokat! De az anyósomékkal szerencsére csak görögül beszélek, szóval tudok gyakorolni ezalatt a két hét alatt! Nagyon szeretném, ha két nyelvvel indítana...De addig még kell egy babuka is....

Engem csokis receptek nagyon érdekelnek! Valaki tudja esetleg az eredeti amerikai répatortáét?

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Jaimee!

Olvastam hogy te szolnoki vagy. Én a Máv kórházban dolgoztam régen(anno 13 éve) a belgyógyászaton! Tényleg bezárják a kórházat!? Pedig nagyon jól felszerelt, és nagyon jó orvosgárdával rendelkezett!
Sajnálom!
Vendég
 


Ditke74: Úgy tudom, a lobbi megmenti azokat az osztályokat a MÁV-ban, amik olyan sokat fejlődtek mostanában, talán kettőt?? Reumatológia az egyik. De semmi sem biztos azért. Az urológia is jó, legalábbis ott van Fontos főorvos, akinek nagyon jó neve van. Több száz ágy szűnik meg így. :( Most még nem érezzük a bőrünkön, majd ha várni kell heteket, hónapokat egy műtétre, mert nincs szabad ágy...Lesz itt még zűrzavar elég...

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee!

Már most érezhető a zürzavar......! És mi lesz még itt......?
Sajna olyan emberek döntenek odafenn, akiknek halvány fogalmuk sincs az eü-ről, csak számokat látnak!
Az adminisztrativ teendőket megsokszorozták, igy első a papir munka, és utánna jöhet a beteg!!! Eszement banda! Saját tapasztalat, úgyhogy tudom mit beszélek. Hozzá sem foghatok addig a beteghez, mig ezeket nem csináltam meg! Akkor a beteg fontos? Nem!
Vendég
 


Heni: én répatorta fronton az angol változatot szeretem, az szárazabb, de annak sem tudom a receptjét. Majd kutatok egyk kicsit. :D

Ditke: Akik odafönn döntenek, azokat egyáltalán nem érdekli sem a beteg, sem az eü helyzete, ahogy mondod, számokat látnak. És főleg pénzt szimatolnak. Ingatlan spekuláció van mindenütt, fürdőbezárás, kórházbezárás vagy akár iskola bezárás. Aki ezt nem látja, az boldog ember!

És most hol vagy? Lehetnél a Hetényiben a nőgyógyi osztályon. :D Bár azt már mondtad volna....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Kép
Vendég
 


Pandácska: Mikor tesztelsz??

Ditke: Te tulajdonképpen mivel foglalkozol? És hol? Bocsánat, lehet, hogy már írtad, csak lemaradtam...

Jaimee: köszi előre is! Már régóta hajkurászom a Brownie receptjével egyetemben...Nem a sima piskótát akarom megcsinálni, hanem azt az eredeti kicsit "lightosabbat"...

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok Csajok!

Ez nem az én hetem.
Tegnap végig jártam Miskolc összes kórházát, mert nem tudták eldönteni, hogy hová kell járnom kismama gondozásra.
Délben eldöntötték, hogy a vasgyáriba kell mennem, és gyorsan menjek el.
Mármint tegnap.
Elmentem oda is, persze akkor már senki sem volt ott.
Berendeltek ma 8 órára, elmentem, erre hazaküldtek ma is, hogy majd holnap menjek, mert az én dokinőm akihez járnom kellesz, csak szerdánként rendel. :evil:
Hát már most nagyon elegem van ebből az egészségügyből.
Folyton ide oda rohangálok.
Na ha holnap is elküldenek, én nem is tudom mit csinálok.
Na jó nem panaszkodom többet. :D
puszika
Vendég
 


Csheni,
Jövöhéten ha addig nem jön meg...
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Végre én is köztetek. Elég sokáig tartott végigolvasnom, hogy mi történt péntek óta. Nagyon drukkolok fix.b, krisztina79, pandácska. Remélem nem hagytam ki senkit! Szóval mindenkinek drukkolok, aki a napokban tesztel.

Nagyon aranyos a kis Peti és Gergő! Lehet, hogy mégiscsak kisfiút szeretnék?! :)

Sajnálom lányok, hogy nem láthattatok képet a babátokról. Ilyen "betegbarát" az egészségügy. :( Csak nem tudom mit lehetne tenni ellene?! Aki ilyen szívtelen, pláne nő létére, az ne dolgozzon ilyen helyen...

Úgy látom a csütörtök mozgalmas nap lesz mindenkinek nőgyógyász szempontból. Én is csütörtökön megyek. Nekem csak egy cytologiát kell csinálnia, és megnézni, hogy minden ok.-e. Amit ugye a másik doki nem csinált meg.
Azért picit izgulok, mert férjemmel huncutkodtunk kicsit, és mivel ő utál "zokniban lábat mosni" ezért most az egyszer kiharcolta, és nem húzott "zoknit", és pont páfrányos voltam... :) Szóval akármi is lehet... Szerintem akkor, ha azt mondja a doki, hogy gratulálok anyuka, le fogok esni a vizsgálóasztalról... :)

Szép napot mindenkinek!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Jamiee!

A sors fintora, hogy én a Hetényiben a nőgyógyon szerettem volna dolgozni, de túl jelentkezés volt, és csak a protekciósokat vették fel/és állitólag csak a szolnokiakat/. Igy kerültem a Mávba, a belre, de aztán jött a NAGY SZERELEM, és a párom városkájába költöztem Borsod megyébe. Itt a csecsemős osztályon kaptam állást, nagyon szerettem, de csak átmeneti volt, mert visszajöttek a betegek és szerződéssel voltam. Aztán a röntgenben kaptam állásajánlatot, amit el is fogadtam, és rá 1-2 évre megszüntették a szülészetet!
Vendég
 


Heni: Brownie-ra nem jön be a Stahl féle? A honlapján fenn van.
Találtam neked egy carrot cake-et, olyat ahol, minden hozzávalóról tudom, hogy mi. Volt egy nagyon biztató a zoraskitchen.com-on, ami egy hagyományos amerikai recept, generációk óta megvan a családnak, de nem tudom, mi az a buttermilk. És kell belőle fél csészényi. :shock:

Végülis az irishcountry.com-on van carrot cake. Bemásolnám a receptet, de nem hiszem, hogy van értelme. Szólj, ha nem találod.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Ditke: Ó, ne már!!! Azonnal gyere a Hetényibe. Most!!! Mondjuk, nem volt bajom eddig az ottani nővérekkel sem, ha rendes vagy velül és finom, akkor viszonzásul ők is rendesek. Egy kicsit süt róluk, hogy "marha sok dolgom van és nem fizetnek meg", de megértem őket. A szoba viszont mindig tiszta volt, ágynemű cserélve (egy rakás nővértanulónak köszönhetően), úgyhogy azt kell mondanom, sokkal több bajom volt az ORVOSOKKAL. Demég mennyivel több!! :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee!

Imádom a munkámat és a páromat, de a legszebbb időszakom egyike amit Szolnokon töltöttem, még ma is szivesen gondolok vissza rá! Sőt álmomban is megjelenik hogy ott dolgozom, de a szivem idehúz már!
Vendég
 


Christell: Miért is lenne baj, ha baba lenne? Bocs, lemaradtam?

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Christell,
Akkor kívánom hogy essél le a vizsgáló asztalról :wink: :lol:
Vendég
 


jaimee
Nem lenne baj, ha baba lenne, csak még a 3 hónapos kivárási időben vagyok. Dec. közepén hagytam abba a fogamzásgátlót, és azt javasolta a doki, ha lehet, 3 hónapon belül ne essek teherbe. Ezért kell még védekeznünk.

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Christell: Jaaa, értem. Akkor most mit is kívánjak? Babót vagy nem babót? :D Egyébként is, most telik le a 3 hónap. Már határeset, nem?
Barátnőm egy percet sem várt, neki azt mondta a dokija, hogy nem tűnt fel neki, hogy a fogi gátlót naponte kell szedni, mert kiürült a szervezetből?? Tuskó egy orvos volt, nincs is igaza szerintem sem, de a barátnőm terhes is lett a 2. próbálkozási hónapban. Tök jó neki.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Azt mondják hogy a fogigátló után közvetlenül termékenyebb a nő...
Vendég
 


Sziasztok!

Christell! Az lenne a legszebb, ha most sikerült volna, mert felhőtlenül ment az ungabunga. De ha már tudatosan csináljátok, figyelgetsz váladékot, hőmérőzöl meg miegyéb akkor sokkal nehezebb!

Én még nem tesztelek, mert félek a kudarctól. De egyébként szerintem meg fog jönni, mert ma leesett a hőm. :(

Niki! Sajnálom, hogy nem megy egyszerűen a védőnénizés. Nálam is nehezen indult be, már akkor utáltam szegényt, amikor még nem is taliztunk. Meg mindig azt kérdezték, hogy még dolgozik és még csak 12. hetes voltam. Nem értem mi volt ebben a fura. Ja és a védőnéni fogadóideje 12-14- ig és csak hétfőn. Mondtam, ne haragudjon, de én nem tudok akkor munkából odarohanni. Végül egy reggel ő jött ki hozzánk. Nem sok értelmét látom a védőnőknek! Mi november óta nem láttuk a kis drágát. Nem mintha hiányozna. De jönnie kellene.
Vendég
 


Ezt nekem is mondták, hogy bogyó után temékenyebbek a nők, de mégis azt javasolta a doki, hogy 3 hónapig ne. Azt mondta, hogy ennyi idő kell a szervezetnek, hogy regenerálódjon. A bogyó 1 hónap alatt kiürül.

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Tényleg, én is hallottam, hogy bogyó után termékenyebb az ember lánya. Engem nem érint, sosem szedtem semmit. De a barátnőmnek bejött.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Krisztinka: Itt is rossz a hírük a védőnőknek. A barátnőm megkérdezte, hogy nem kellene e neki vasat szedni? Ráförmedtek, hogy mit képzel, majd a labor megmondja 2 hét múlva. Na, alig volt vasa szegénynek...Rögtön felírtak neki egy egész piszkavasnyit. :D :D Jelzem, nincs privi orvosa, a TB-re hagyatkozik.

Ha természetes úton sikerülne, azt hiszem, jó dolgom lenne, mert a doki mellett az asszisztens egyben a védőnő is...

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Christell: én is azt kívánom neked, hogy essél le a vizsgálóról :D

Niki: ne szomorkodj, ilyen nehézkesen indul, de annál jobb lesz a vége! :D

Jaimee: köszönöm, mindjárt meg is nézem! Egyébként én sem tudom, hogy mi az a buttermilk. Az a legszomorúbb, hogy az angolt kezdem felejteni...Most már olyan alapvető szavak nem jutnak eszembe....Gáz....Azt is kellene gyakorolni!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni: Én is így vagyok vele. A munkám során inkább e-mail-eket küldök, szóban ritkán gyakorlom. Olvasni igyekszem sokat.

A Butterbeer-re lenne ötletem a Harry Potter után, de a buttermilk...Na megnéztem a szótárban, írót jelent!!!! Na ma is tanultam vmit. :D Akkor inkább azt a recit ajánlom. Az a hagyományos. Nem baj, majd a terhesség utolsó 3 hónapjában annyit olvasunk, amennyi belénk fér. :D :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee: na, ma én is tanultam újat!! Köszönöm! Szerencsére most már lehet kapni írót! Pár évvel ezelőtt kaptam egy eredeti pancake receptet amerikából és író kellett hozzá...Akkor még kutatni kellett érte!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: