Új privát üzeneted érkezett!

Senki nem lett kiuteses a hipp alma-vanilia pepre? Nalunk ugy nez ki, hogy Atti igen. Mire lehet allergias, mert a Nestle kekszeset megeszi.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


JuditKép
Majd teszek fel pocakképet is, de lehet, hogy csak jövő héten.
Múlt héten 105 cm volt a pocakom, vagyis szerintem óriási.

Jó lenne talizni februárban Kép!
Szerintem Tündi is benne lenne Kép!
Stella

Kép
stella9
 
 


Judit, Stella
Itt vagyok, vegetálok az endómmal Kép Tali peeeeeerszeeee hogy a Tündi is benne lenne Kép

Babások!
Februárban topiktali! Légyszi jelentkezzetek rá a másik topikban! Kép Pl. Vanda, te a múltkor nem tudtál eljönni, talán most?!?!??! Kép

Tündi
Vendég
 

 
 

Sziasztok,

Csak egy gyors bekukk, megyek UH-ra délután, utána jelentkezem (igyekszem Kép).

KingaKép
Betettelek a tábliba, csak nézd meg kérlek, hogy a 19+0 jó-e (2006.06.06-ból számoltam), ha nem szólj, kijavítom!

SzabotimiKép
Jó ötlet, köszi. Már tegnap is fogtam a fejem miután elküldtem, akkor vettem észre, hogy valamiért nem voltak benne a pocakos babák korai... Ami késik, nem múlik Kép

Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


SziasztokKép

Végre ideértemKép

Topiktali:
Hát, nem tudom, tök jó lenne, de manapság kicsit besűrűsödtek ezek a babatalik nálunk.
Most szombaton a 2005.januári babásokkal volt babatali, Pesten. Nagyon jó volt, a gyerkőcök nagyon jól elvoltak, Kristóf egyébként is imádja a babatársaságot.
Februárban is szerveznek babatalit, meg ugye itt is, de én azt hiszem, egyikre sem valószínű, hogy most elmegyünk, mert havonta mégsem rohangálhatunk Pestre, meghát Apucim kissé unja ezeket a babatalikat, most is mit össze morgott, hogy mennie kell, nélküle viszont nem tudunk feljutni Pestre. De majd még meglátjukKép Lehet, hogy összejönKép


Más
:Nálunk a kissrác totál visszafelé fejlődik alvás-ügyileg.
1 hónapos korától 7-8 hónapos koráig átaludta az ájszakákat, reggel 8-9-kor beszélgetve ébredt, de volt, hogy csak de. 10-kor, képes volt 14 órát is egyhuzamban aludni. Este még ébren betettem az ágyába, és pár perc múlva magától bealudt. Szinte sosem kellett ringatni. Mondjuk a nappali alvás már akkor sem volt menő nála.
Mostanra viszont?? Este csak beájulva tehetem be az ágyba, különben hányással egybekötött ordítás várható. Õt nem érdeklik az ágyba betett játékok, ő ha ébren van egyből feláll és torkaszakadtából üvölt, még a könnyei is potoyognak, ha 1 percen belül nem érek oda hozzá.
Éjszakánként átlag 2-3-szor ébred. Eleinte csak elég volt fél perc ringatás vagy simizés és már aludt is vissza. Mostanra már fél órás ringatás-szopizás(üres ciciből)-tápi evés a program.
Ráadásul reggel már 6 körül ébred, ordítva.(volt, hogy már 5-kor) És mindezek ellenére egész nap megtisztel 30 perc alvással. És tiszta zizi egész nap.
Valamelyik nap már nagyon kiakadtam rá, már de. 10-től nem volt magánál az álmosságtól, én már etettem, itattam, ringattam, szopiztattam, betettem az ágyába, sírni hagytam, újra elölről mindent, de el nem aludt volna.
Úgy ült mint egy zombi, de akkor se. Kb. déli 1 órakor iszonyat hiszti után nagy nehezen bealudt és aludt kemény 25 percet. De már nyűgösen ébredt. Átmentünk anyukámékhoz. Ott is zombi volt. Levittem babakocsizni, ott tuti elalszik, ha álmos. De ott se. Végignézelődte a több, mint fél órát. Utána Apucim elvitte az ő anyukájáékhoz. Végig ébren volt. Autóban odáig, náluk 2 órán át pörgött, néha már tiszta kész volt, de akkor is, sőt, még este 6-kor hazafelé az autóban is ébren volt.
Én már azt mondtam, hogy elviszem valami alvásambulanciára, mert ennek a gyereknek valami baja van, kikattant az alvásközpontja, vagy nem tudom. Ez a gyerek már nem egyszerűen rossz-alvó, hanem nem-alvó.(mondjuk volt kitől örökölnie)
Csak a gyerekdokink tök hülye, úgyis elintézné annyival, hogy "anyuka, jön a foga, biztos attól ilyen!" Persze, persze. Egyhuzamban jön a foga, már vagy 3 hónapja, éjjel-nappal!
És akkor hülye anyja meg alszik éjszakánként 2-3-4 órákat, azt is több szakaszban. Hát csoda, hogy még élek.
Este egyszerűen nem tudok elaludni, mire mégis elalszom, akkorra Kristóf ébred, mire őt bealtatom, én ébredek fel annyira, hogy utána órákat virrasztok, mire megint bealszok, megint ő ébred, és ez meghy nap nap után, én pedig 3 éjszaka összesen nem alszok annyit, mint más 1 éjszaka alatt. Egyszer tuti beájulok a kimerültségtől. Sebaj, majd a kórházban kipihenem magam.
Tuti Kristóf miatt alszom ilyen felületesen, mert folyton azt hallgatom nem sír-e, meg nézem, hogy be van-e kapcsolva a légzésfigyelő, meg a bébiőrző, meg be van-e takarva, meg sokollom magam, hogy el kell aludnom, el kell aludnom, mert rögtön ébred és addig aludnom kell, és már ettől a gondolattól, hogy kell, ettől nem tudok aludni.
Hétvégén Apucim elment Kristóffal 2 órára, én pedig egyedül maradtam itthon. Hát én akkorát aludtam, másfél órát végighorkoltam, akkor is csak arra ébredtem, hogy hazaértek és verik az ajtót, hogy engedjem be őket. Totál mélyen aludtam. Annyira jó volt. Bár eleinte még hallucináltam némi gyereksírást, meg figyelgettem, hogy bekapcsoltam-e a bébiőrzőt, de aztán észbe kaptam, hogy te hülye, egyedül vagy itthon, nyugodtan alhatsz. El is aludtam rögtön, hipermélyen.
Na mindegy, most jó hosszan untattam mindenkit, bocsi érte.
DE, most hétvégén kirúgunk a hámból, nem is kicsit.
Péntek délutántól vasárnapig elutazunk Hajdúszoboszlóra, egy kis welness hétvégére, szauna, pezsgőfürdő, kültéri termálmedence, minden ami kellKép. Csak kettesben. Kristóf anyukámmal lesz itthonKép
Húúúúú, de várom már. Csak az a gáz, hogy piszokul fog hiányozni ez a kissrác. de akkoris kell 1 év után 2 nap kikapcsolódás. Anyukámmal imádják egymást, tuti jól meglesznekKép Csak én bírjam ki nélküleKép

Judit
Egyelőre 11kg-t fogytam, szeptember közepe óta.
Én abszolút semmit se tornázom, nincs rá energiám. Csupán étrendbeli változtatás kell hozzá. És én kenyeret is eszem, csak nem akármilyet, általában Graham kenyeret vagy barna kenyeret, rozskenyeret, és persze csak keveset.

Unique
Táblázat nagyon jóKép
Nekem egyetlen apró kifogásom van, ha nem baj. A babák korát nem lehetne hónap+hétben megadni? Mert az, hogy Kristóf pl. 49 hetes, az olyan furi számomra. Az, hogy 11 hónapos és 2 hetes, az már inkább szimpibb.Szerintem.


És igen, Kristóf már kb. 1 percig megáll egyedül, nagyon ügyiKépÉs utána is általában fenékre huppanKép

Sajna mennem kell, itt őrjöng a kezemben a kissrác. Manapság egész nap ez megy.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Unique!
Köszönöm, hogy betettél a táblába!Igazából nem tudom, hogy hogy kell beírni a napokat a hetek után, nekem utoljára keddi napon jött meg, így én keddtől számolom a hétfordulót, ezért szerintem 19+1 napon vagyok ma.Ha rosszul tudom, javítsatok ki!!!Kép Mégegyszer: SZUPER A TÁBLA!!!Kép

Babus!
Sajnálom, hogy még mindig probléma ez az alvás dolog, de örömmel olvastam, hogy Férjed segített hétvégén, gondolom milyen jól esett!Kép
Tényleg mentek wellness-hétvégézni?!?De jó, majd gondolok RÁd én otthon fogok wellness-nagytakarítaniKép!

Timi!
Milyen aranyos a Fiad a "papuccsal"!Már biztos nagyon várja a kistesót!!!Örülök, hogy mnden rendben van!Kép

Kinga
kinga2006
 
 


Babus!
Nagyon ismeros, amiket irtal. Attival honapok ota ezt csinalom, es a vedono, a doki neni is azt mondja, hogy ennyi az alvasigenye es kesz. Nincs mit ezzel tenni. Mondjuk nekem nappal, ha kiviszem az udvarra es fel orat fel le tekerek elalszik egy oracskara. De van, hogy ha leall a kocsi, akkor uvolt mint a sakal. lassan tobb, mint egy honapja csak 4-5orakat alszom megszakitasokkal naponta. Szoval nagyon megertelek am. Neha az jut eszembe, hogy biztos a terhesseg alatti sok idegeskedes miatt lett ilyen nyughatatlan. Itt volt a mult heten anyum, es azt mondta nem hiszi el mennyi energia van benne. Estere teljesen lefarasztotta anyut. De ejszakara en nem tudom senki masra hagyni, csak nalam nyugszik meg. Mar probalta a ferjem, anyum, apum amikor Pecsett voltunk, de mindenkinel sikit (csak ejszaka)
Ha Kristof meg cicizik ejjel, akkor anyud mit csinal majd vele ejszaka?
Irigyellek am a kiruccanas miatt KépKépKép
De nagyon megerdemled!!!!!!!

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit
Megvan éjszaka cici nélkül is Kristóf, csak nélküle nehezebb bealtatni.
Anyukám nagyon ért a gyerekek nyelvén, biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog nekiKép

Csak azt nem értem, hogyha ennyi az alvásigénye, akkor miért álmos és nyűgös egész nap? Mert láthatóan szeretne aludni, csak nem tud.
És eddig miért aludt éjszakánként 14 órákat, egyhuzamban és nagyon mélyen, most meg a legkisebb neszre is felébred, pl. bezárjuk kulcsra a bejárati ajtót, egyet csippan a mikró, engedjük a fürdőszobában a vizet. Lassan már levegőt se lehet venni tőle, mert mindenre felébred.
Még arra is gondoltam, csak még nem is írtam, hogy ekcémaszerű elváltozások vannak a bőrén, nem vészes, alig feltűnő, utólag kiderült, a pofikáján is az volt, és a karján, lábán és pocakján is van egy kevés száraz, pörkös folt. Voltunk vele bőrgyógyásznál. Azt mondta nem vészes, 6-8 éves korára kinövi...Kép
Nem használhatunk semmi babakozmetikumot, olajos fürdetővel és bőrzsírozó krémmel kell kenni a bőrét, öblítőt se lehet használni, meg még egy két apróságra kell odafigyelni.
Meg így nagyobb esélye van légúti, és ételallergiákra is.
Na és ugye az ekcéma, mégha csak ilyen pici mértékű is, akkor is elvileg viszket. Mi van, ha azért ébred fel éjszaka, mert viszket a bőre?
Mégcsak pár napja kezdtük el használni a krémeket, kíváncsi vagyok, javul-e tőlük a helyzet. Mert ha igen, valószínűleg ez volt a baj.
Bár én nem látom, hogy akárcsak egy icipicit is próbálna vakaródzni vagyhogy zavarná a bőre, de ki tudja. Lehet, hogy csak érzi, hogy rossz, de nem tudja, mit kell vele csinálni.

Most már mennem kell, megint balhé van. Mint mindig.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok Lányok,

KingaKép
Köszi a dícséretet, jólesik! Kép Javítottam a baba korát, ahogy kérted Kép

BabusKép
Beleszédültem, mire végigolvastam, miken mész keresztül Kép Nem semmi. Szerintem hős vagy, hogy túl tudod élni ezeket a hétköznapokat! Sok-sok energiát küldök Kristófhoz! Kép Javítottam a táblában a babák korait, remélem, jó a képlet...

LányokKép
Voltunk UH-n, minden rendben, szépen fejlődik. 1.130 g volt ma kb. Ez kicsit fura, mert egy másik topicban a 23 hetes baba volt 1.100 g, de ő kisfiú, a mienk meg kislány, vagy nem tudom, miért van. Azt mondta a szonográfus, hogy ez teljesen OK és hogy 30. hétre kell neki 1,5kg-nak lennie. Két hét alatt fog 400g-ot hízni????

Küldöm a javított táblát:

Kép
Kép

Puszi

Unique
28+6

KépKép
unique
 
 


StellaKép
105 cm?! Én annyival mentem szülniKép. Tényleg hatalmas, de az jó mert majd szép nagyok lesznek a babók.

BabusKép
Nem semmi Kristóf, én nem tudom hogy bírod, én már rég kipurcantam volna. Szerintem próbáld meg a Madarászban az alvás almbulanciát...

JuditKép
Gratula a vizsgához!

Nálunk a csajok egy ideje nem nagyon hajlandóak meginni a tápot... Minden mást esznek, de a táp nem csúszik. Már nem tudom, hogy mit csináljak...

TündiKép
Ezt már ezer éve akartam neked írni... Pont akkor voltál az ősszel Szegeden, amikor mi is otthon voltunk! Olyan jó lett volna összefutni egy kicsit... Persze csak jóval később olvastam, hogy mész, szóval esélytelen volt a dolog...
Az endot meg küld el melegebb éjhajlatra!Kép

UniqueKép
Szuper a tábla, köszi. És hízhat 2 hét alatt 400 g-ot, de nem fog pont annyit, akkor mi van?! Semmi, esetleg nem lesz a végén 4 kg-os bébid...Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Szia Gyöngyi,

Érdekes ez a pocakméret... Nekem már 107 cm-re tolta ki a kisasszony a pocakom, de mégsem óriásbébi Kép Túlélem, sőt, inkább örülök neki, talán így könnyebb lesz a szülés Kép
Próbáltad a lányoknál a "rendes kajákat"? Lehet, hogy már túl lendültek a tápos korszakon, nem? Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


UniqueKép
Most szült az egyik barátnőm, hatalmas pocakkal 2780 g-os kislányt (időre). Az a lényeg, hogy egészséges legyen!Kép És igazad van, legalább könnyebb lesz a szülés... remélhetőleg.Kép
Esznek már mindenfélét, de azt mondják hogy 500-600 ml-t meg kéne még inniuk sokáig... Már csak reggel és este próbálom adni. Na mindegy, kapnak joghurtot meg tejpépet, remélem az is elég - ha meg nem, akkor se tudok sokmindent csinálni, mivel a tápit meg nem eszik...Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Gyöngyi
De drága vagy!!!!!!! Kép Akkor most szólok időben, hoyg hamarosan megint megyek Szegedre, a férjem is jön Kép Véletlenül nem jöttök haza mostanság? Kép
Az endót meg már elküldtem a fenébe, remélem jó bunkó voltam vele és úgy megsértődött, hoyg esze ágában sincs visszajönni Kép

Tündi
Vendég
 


TündiKép
Tök jófej vagy!!!! Remélejük ezt csak az endo nem vette eszre!!!
Hamarosan jöhet az uccsó szuri?

Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!Kép

Kinga!Kép
még sajnos nem kapta meg a szurit, mert múltkor úgy nézett ki kialakulóban van nála is a nátha.
Ma jön megint a dokinő és elvileg beoltja, de ma meg köhög szegénykém pedig eddig semmi nem lett a piros torok után...
Hát nem tudom így be fogja vagy nem...
Viszont már nagyon ideje lenne.


És köszönöm a biztatásokat meg a hozzászólásokat szopi ügyben, olyan rendik vagytok!!!!!
Jó ide jönni ebbe a topicba itt nincsenek leszólások, kioktatások és olyan segítőkészek vagytok mind!!!!Kép

Puszi érte!

Mea
mea
 
 


TündiKép
Ha esetleg tudod előre a nyári programotok, akkor egyeztethetünk.Kép
Remélem az endo jó sértődékeny és olyanhoz aki ilyen bunkón bánik vele vissza se jön!!!!Kép Kép Kép

MeaKép
Tejcsin ne problémázz sokat, te mindent megtettél amit tudtál - mondom én ezt, aki halálba problémázta magát a dolgon...Kép

VandaKép
Ha megtalálom a táblát a gépen átküldöm. Egyébként az otthoni dokinktól kaptam, valami hasonló forgott itt is közkézen...

BabusKép
Kristóf nagyon ügyi, hogy már áll.

Nappal nálunk se az alvás bajnokai a csajok (3x fél óra), de este legalább bepótolják és egyhuzamba alszanak reggelig... vagyis tudom hogy néha felébrednek, de akkor elmolyolnak magukban és nem kell bemenni ált. hozzájuk. Próbáltam őket rábírni, hogy 2x aludjanak, de hosszabban, de mára feladtam a dolgot, mert nem ment. Így én este 9-től éjfélig végzem a házimunkát.Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Unique
Az utolsó harmadban már nagyon gyorsan gyarapodnak a babák.
Kristóf egyébként a 31.héten volt 1354gr, ami szintén tökéletes volt, és így lett belőle a 37.hétre 2700gr-os baba. Ha kivárta volna az előírt 40.hetet, egész szép súlyban lett volna.

És talán emlékeztek még, hogy nekem extra óriás pocakom volt, rólam sokan azt hitték, hogy ikreim lesznek, vagyhogy óriásbaba lesz. Erre lett egy 2700gr-os törpém.
A szülésznő ismerősömnek pedig szinte alig volt hasa, mégis 3500gr-os babája született. Õ magyarázott valamit, csak nem fogtam fel, hogy mitől is függ a pocakméret. Valami medence, meg méh, meg harántan van-e vagy nem tudom, nem akarok hülyeséget írni.


Megint borzalmas éjszakánk volt, én éjféltől hajnali 4-ig virrasztottam, utána aludtam még kb. 3 órát.
Hajnalban Kristóf másfél órán át üvöltött, kivételesen még az apja is felkelt hozzá, de 10 perc után elvesztette a türelmét, így én folytattam.
Reménytelen nem-alvó a gyerekKép
De ezt az 1 napot még kihúzom valahogy, és holnap délben utazunk, most már 1000%, megvannak a papírok is, semmi és senki nem tarthat visszaKép
Húúúúúúú, de jó lesz!!!!
Este nem kell majd fürdetnünk, tápit csinálni, etetni, ringatni, éjszaka felkelni hozzá, nézni, hogy be van-e kapcsolva a légzésfigyelő, stb.,stb.
Helyette majd pancsizunk a kültéri termálfürdőben, kint tombolnak a mínuszok, mi meg nyakig belebújunk a 38fokos vízbe, utána szaunázunk egyet, pezsgőfürdőzuünk, elmegyünk sétálni egyet, TV-zünk és alszunk, másnap déligKépNem kell főzni, mosogatni, pelenkázni. Úúúúgy várom már, mintha legalább 2 hétre mennénk a Maldív szigetekreKép
Én még az életben nem vágytam így kikapcsolódásra, mint mostKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!
kepzeld, az Atti pofijan is volt ilyen foltocska, mintha megegett volna. Szerencsere elmult. Kiutesei meg a Hipp tejpeptol van Kép pedig nagyon imadja.
Amugy hova is mentek? Nagyon jol hangzik mindaz amit leirtal. Kivanom tiszta szivbol, hogy erezzetek magatokat nagyon jol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amugy en 4,5orat aludtam. Tanultam hajnal 2ig es pechemre Atti ma ataludta az ejszakat, egesz 5ig aludt. Hat ha elore szol, akkor a tanulast elnapolom es kialszom magam Kép Ma tuti ha lefekudnek amikor o, akkor legalabb harmszor felkelne Kép

Kepzeljetek, jol kiszurtam magammal. 20.an szigorlatozom (ez az utolso vizsga ebben a felevben) Nem tudom emlekeztek-e ra, de irtam, hogy egy tanar milyen bunko volt velem, mert beszolt, hogy ezt a gyereket en vallaltam, stb
Na kiderult, hogy szoban figyelmeztette a tanszekvezeto, hogy igy nem viselkedhet. Hat itthon most mindenki azt mondja be se menjek a vizsgara, mert tuti megbuktat azok utan, hogy bekoptem. Most mondjatok meg, milyen peches vagyok, hogy pont szigorlat elott tortenik mindez. Pedig regi sztori, es megis most pattant ki. Ugy izgulok, hogy allando hasmenesem van. Ezert is tanulok ilyen hajnalokig. Rohanok most is, mert mano elaludt kint az udvaron. Mar csak mult idoben, mert felebredt Kép

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Stella Kép
Az endó nem vehette észre, mert nem tud olvasni Kép
Igen, hamarosan uccsó szuri, bár addig még kell aludni... hmmm...... 18-at! KépKép

Gyöngyi Kép
Hát már hogy a csudába ne tudnám a nyári programunkat? Lássuk csak: júniusra erszényes leszek - legkésőbb. Aztán elkezdem növeszteni is az ikreket Kép Apa kényeztet minket ezerrel, puncsoljon is, mert ki fogom használni Kép Közben bevásárolunk a kölyköknek, asszem kapnak néhány új mackót.... Kép Na meg persze ruhákat stb. Ha mindez megvan, akkor lábfelrakva várjuk a végkifejletet Kép Közben Stelláékat rohamozom, kell a gyakorlás Kép
Na de asszem ebbe a sűrű programba mindenképpen belefértek KépKépKép Jöttök Pécsre? Kép

Tündi
Vendég
 


Tundi!
Szuper a terv, mar ha beleszolhatok, csak kihagytan a rengeteg alvast, amit mondtam. Ne felejtsd, aludj sokat, mert utana nem lesz ra idod KépKépKép No meg a krumplis zsakokkal vigyazz lassan, nehogy megeroltesd magad Kép Jo teged olvasni! Orulok, hogy jo a kedved. Azert a nyari programodba mi is beleferunk?

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Babus!
Az én kislányomnak is volt atópiás dermatitise, de mióta minden fürdetés után alaposan bezsírozom a bőrét (persze testápolóval), azóta minden o.k. Az arcát is kell kenni. Ettől nagyon erősen viszkethet a bőre, gyakran adnak mellé antihisztamint (Claritin, Fenistil, Zyrtec..stb)is, pont emiatt. Lehet, hogy ezért változott ekkorát az alvókája szegénynek. Gondolj csak bele! Nem is tudja elmondani, hogy mi a baj. Mi is olajos fürdetőt használtunk, de attól meg állandóan tök zsíros volt a haja és napnta kellett samponozni és ilyenkor meg a fejét vakarta véresre. Én ekkor áttértem a Nivea krémes babafürdetőre, ami nagyon bevált.

Kép
Kép
sosi
 
 


TündiKép
Ezt már szeretem.Kép Kép Kép
Pécs? Hmmm, hát nem ígérem, de még minden lehet... De figyu, nektek 2 kiscsajt kéne összehozni, mert felborulni látszik itt az egyensúly ikerfronton... Judyt-nál két kiskrapek, Stella-nál dettó. ;-)
Esetleg 1 fiú, 1 lány?!
Egyébként Írország felé nem jársz? Tudod az utazás jót tesz a babásodásnak!!! ;-) Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Judit Barátosném! Kép
Naná, hogy ti is belefértek! Basszus, télleg kihagytam a sok alvást és a krumpliszsákot Kép
Amúgy jó tanulást és kitartást, ennél rosszabb már úgysem lesz Kép Tudod, én mindig megvígasztallak... Kép

Gyöngyi
Nekem 1 kukis mindenképpen kell, apát már riogatom, hogy beszélje meg a hadseregével, különben addig gyártunk amig nem lesz egy kukis is Kép Hát elég riadtan nézett rám Kép Úgyhogy az 1 fijú egy jány rendben van! Kép
Írország? Ott vannak pálmafák? Különben nem megyek KépKépKép

Tündi
Vendég
 


TündiKép
Már ráfáztál... vannak.Kép Kép Kép Meg tenger is van...Kép Kép Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Gyöngyi Kép
Az hogy lehet?? Kép Mutáns pálmák? Te tenyésztetted ki őket? Kép Na és mi a helyzet a nyári 35 fok meleggel? KépKépKép

Tündi
Vendég
 


TündiKép
Nem kell mutánsnak lennie ahhoz, hogy megéljen itt... alapból megél, legfeljebb nem terem...
Nyári 35 fok meleg..ööööööööööö, viszont nincs -20 fok se télen!Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Gyöngyi!Kép

KösziKép

Babus!Kép

Érezd nagyon nagyon jól magadKép
Mi jövő hétvégén megyünk el ilyen kis kiruccanásra, már nagyon várom de izgulok Lívi hogy viseliKép

Ti is viszitek Kristófot vagy ő marad a mamájánál???

Mea
mea
 
 


GyöngyiKép
Tápból már próbáltál mindenfélét, egyébként? Mindegyiknek más az íze, lehet, hogy ha a kedvenc kajájuk ízét adod nekik, az jobban csúszik... Kép Bár már biztos mindent végigpróbáltál. Ne aggódj miatta szerintem, ami kell nekik, azt elveszik Kép
És már utána néztem a babaméretnek, a 28. hétre írják a kb. 1kg-t, úgyhogy meg is nyugodtam Kép

BabusKép
Köszi a megnyugtító híreket. Arra emlékszem, hogy Neked extra pocid volt végig, azért is tényleg furi, hogy kristóf ilyen "picin" született Kép De iszonyú gyorsan behozta a lemaradást Kép
Nagyon jó utat és kikapcsolódást kívánok Nektek! Tényleg Rád fér.

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Köszi mindenkinekKép, remélem tényleg jól sikerül majd a pihiKép

Mea
Dehogy visszük Kristófot, ettől lesz pihi a pihiKép, marad itthon a két nagymamival, felváltva jönnek majd pesztrálni, de anyukám lesz a főnökKép, ő fog itt aludni veleKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok.

Én még ide sosem írtam, csak hónapok óta olvaslak titeket. A téma sem aktuális még sajnos, hiányoznak a feltételek...
DE, csecsemő korom óta van ekcémám, és talán tudok segíteni, elmondani, amit a babák nem tudnak.
Az egész lényege, hogy nem szabad kiszáradni hagyni a bőrt. Ne használjatok színező és illatanyagot tartalmazó szereket babákon, akármennyire reklámozzák, hogy nekik ajánlják. Létezik a mosdókenőcs, maradjatok meg ennél. Minden vízzel való érintkezés után, levegőre menés előtt kenjétek a bőrt. A lényeg, hogy a megfelelő zsírozás biztosítva legyen. Ha már csúnya sebes, felváltva kell allergiára való krémmel és zsírzóval. Nagyon nézzétek meg, hogy szteroidot tartalmaz-e a krém. A nem szteroid tartalmú szerek lassabban hatnak, viszont nem kell leszoktatni a szervezetet róla. (Az én gyerekkoromban csak kortiko-szteroidos krémek voltak, senki nem mondta anyukámnak, hogy én ezt nagyon meg fogom szívni...)
A bőrgyógyászok nem foglalkoznak az emberrel, kivétel egy-kettő, de az ő betegszámuk miatt be sem juttok hozzájuk.

Egyébként képzeljétek, saját felfedezés. Úgy gondoltam, hogy a szappan iszonyatosan szárít, ezért áttértem folyékony szappanra. Az utóbbi időben nagyon csúnya volt a kezem, és elkezdtem filózni, mitől lehet. Hosszú idő után jöttem rá, hogy nálam bizony a folyékony szappan allergizál. Pont az, amiről legkevésbé gondoltam. Úgyhogy marad a sima vizes kézmosás és utána zsírzás.

Még valami: a testápoló rendszerint kevés az ilyen bőrnek. Használjatok - főleg télen - olajos termékeket. Én felnőtt fejjel találtam rá a megfelelőre...

Ha van kérdésetek, szívesen segítek.

Jó egyébként titeket olvasni és látni a sok szép babát és mögötte az élet valós problémáit.
Bár én is ott tarthatnék...

Üdv,
N.
neske
 
 


Neske!Kép

Üdv. és köszi a sok sok tanácsot.
Szerencsére nálunk ilyen gond nincsen, remélem Lívinek sem lesz.

BabusKép

Húúú de jóóó NektekKépKépKép
Az tényleg pihi lesz akkorKép

Mea
mea
 
 


Hahóóó merre vagytok???Kép

Szép hétvégét kívánok Nektek!KépKépKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok Kép
Köszönöm mindenkinek a gratulációkat Kép

Stella Kép
A szégyenlősséget arra értettem, hogy komoly küzdelem folyt mire hajlandó volt megmutatni az arcocskáját Kép
Gyönyörűek a fiúk Kép Olyan jó látni, hogy ilyen boldog vagy Kép
105 cm, hatalmas pocid van Kép

Nikol Kép
Szépen olvas a lánykád Kép Nem lehet idejében elkezdeni a művelődést Kép

Mea Kép
Livi olyan igazi kislány Kép Mindig megcsodálom mennyi haja van Kép Nem tűnik úgy hogy ki akarna hullani Kép

Gyöngyi Kép
A lánykáid olyan édesek és ebben a sapiban egyszerűen zabálni valóak Kép

Kinga Kép
Voltunk múlt héten az Ikeában, úgyhogy szerintem minket láttál Kép
Legközelebb szólíts meg, hogy én is megismerhesselek Kép

Unique Kép
Jó látni a táblát Kép Már hiányzott Kép
Gratula az uh-hoz Kép Nektek is szép nagy babátok lesz Kép

Timi Kép
Jót mosolyogtam a hordozható uh-n Kép
Bár nem rég mondtam a páromnak, hogy az lenne az igazi, hogy ha erre a 9 hónapra átlátszóvá válna a pocakom, hogy mindig láthassam Manócskát Kép

Babus Kép
Sajnálom, hogy ilyen nem alvós a kicsifiad Kép
Remélem azért most sikerült kicsit pihenned a hétvégén Kép

Tündi Kép
A nyári terveidhez sok sikert Kép Kívánom, hogy így is legyen Kép

Többre most nincs energiám, de olvaslak titeket folyamatosan Kép

Puszi
Annácska 28+6

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok!

Na Babus, milyen volt a kikapcs? Hogy birtad Kristof nelkul? Es anyukad hogy birta nelkuletek?
Remeljuk, csak a foga jon es emiatt valtozott meg ennyire az alvasa.
Nagyon ugyes Kristof, hogy mar ilyeneket produkal! Gratulalok nektek!

Gyongyi, Mea,
edesek a csajaitok! Annyira lanyok, olyan tunderiek!

Annacska,
hat nagyon rohoan az ido. mindjart kezdjuk a visszaszamlalast...

Mi jol vagyunk, Matet penteken vervetelre vittuk. Rettenetes volt. El tudjatok kepzelni, hogy egy 6,7kg-os bababol 7 kemcso vert le lehet venni? Szegeny manocskamat 4 plusz lukkal kaptam vissza es legalabb 10 percen keresztul tartott a vervetel. Ugy sirt, annyira sajnaltam. pedig hihetetlenul kedvesek voltak a noverkek velunk, latszik rajtuk, hogy nagyon szeretik a babakat, de meg igy is szornyu volt.
10 napon belul kapjuk majd meg folyamatosan az eredmenyeket, remelem minden jo lesz, nem szeretnek valami rossz hirt kapni.

Egyebkent vegre jobban eszik a gyermek, lassan elerjuk a 7kg-t. Tudom, hogy ez rohejes nehanyatoknak, de nekem szinte csodanak tunik.

Hat most roviden ennyi. Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
Nagyon meg tudlak erteni. A szivem hasad meg, amikor Atti uvolt. Biztos rossz lehetett. Drukkolok en is az eredmenyek miatt.

Babus!
Milyen volt? Sokat gondoltam am ratok!

Hat en most eltunok egy idore, mert szombaton vizsga. Ket napja hajnal 4kor fekszem, addig tanulok. Mondjuk ma megszivtam, mert epp elaludtam, es ebredt az Atti. Nagyon nehez volt, de muszaj. Ez az utolso vizsga ebben a felevben.

mindenkit udvozlok!
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


SziasztokKép
Most csak mi egy kis drukkot szertnénk kérni, mert ma délután 5 órára viszem Vikit a fül-orr-gégére
mert felcsípik nyelvétKép Kép
Kérlek benneteket szorítsatok nekünk, mert én annyira féltem ezt a kis puncist!!!!!

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Babus!
Annyit gondoltam Rátok, ugye nagyon jól éreztétek magatokat?Kristóf hogy viselte a távolléteteket?Készültek fényképek?

Judit!
Drukkolok a vizsgához, minden elismerésem a Tiéd!Én is szeretnék tanulni baba mellett, csak még nem találtam olyan képzést, amire gondoltam, pedig már elég sok helyen érdeklődtem!

Vanda!
Tényleg 7 kémcső vért vettek Mátétól?Ezek után én meg sem merek szólalni a kis terhességi vérvételekkel...!

Annácska!
Akkor tényleg Te voltál?Legközelebb odamegyek, ígérem!Kép

Mea!
Hogy van Lívike?Már nem köhög?Megkapta végül a szurit?

Lányok, én már "csak" január 31-ig dolgozom, már úgy várom, hogy otthon legyek, annyi mindent elterveztem, hogy miket fogok csinálni, hogy 60 éves koromig sem végzekKép!Netünk sajnos egy kis ideig biztos nem lesz, így nem tudom még, hogy fogok jelentkezni, de amint kialakulnak a dolgok, bevezettetjük, csak hát olyan drágaKép! Na, de csak lesz valahogyKép!

Szép hetet kívánok Mindenkinek!!!

Kinga
kinga2006
 
 


Edinka!
5-kor minden drukkom a Tiétek!!!Gondolok Rátok!!!!Kép
Addig is küldök egy kis pozitív energiát++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++!Kép

Kinga
kinga2006
 
 


Babus!
Remélem jól pihentetek! Várom a képeket, ha lesznek. Kép És nagyon sajálom, hogy Kristóf ilyen rossz alvó.Kép

Vanda!
Teljesen átérzem a helyzetedet, nekem már az is nagy szó volt hogy a 6 kg-ot átléptük. Most is csak 6400gramm a lányzó. A 7 kg még nekünk nagyon messze van. Szegény Máté, ennyi megpróbáltatás, Vivitől csak 4 kémcsőnyi vért vettek, de az is rengetegnek tünt.

Kinga!
Jó pihizést otthonra és minél előbb várunk majd vissza. Kép

Edinka!
Drukkolok!! Amúgy Viki eszik már darabosabb kajákat? Most vettem 8 hónaposaknak való bébiételeket, ezek már sokkal darabosabbak, és Vivi csak fuldoklik tőlük. Kép

Judit!
Kitartás, mindjárt a végén vagy a sulinak! Nagyon ügyes vagy , hogy Atti mellett tudsz tanulni. Kép

Nálunk minden rendben. Nem győzők a lányzó után rohangálni. A komppal is megy mint a golyó, meg már nagyon ügyesen mászik is előre. Az alvásának pedig kimondottan jót tett ez a nyüzsgés, kétszer is alszik 1 órát napközben.Kép Viszont cserébe montanság megint rosszul eszik. Volt olyan nap, hogy a 2dl kaját alig ette meg egész nap.Kép
Ja és két napja hason alszik el este. Ez tőle nagyon szokatlan.

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Vanda, Nicol!
Nagyon sajnalom a bebiket ezek a vervetelek miatt. Megkerdezhetem, hogy honnan veszik nekik a vert? Hogy tudjak oket ennyi idore lefogni? Attinak a kormet nem tudom levagni, mert allandoan ficankol, forgolodik, nemhogy meg vert vegyenek tole. Szegenykek! Tenyleg nagyon sok ez a 7kemcso.

Edinka!
En is nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kinga!
mit szeretnel tanulni? En nem akarok nagyon, csak mar muszaj befejezni, most mar nem adom fel. Ha nem lett volna ennyi nogyogyaszati problemam en tuti megvartam volna a suli veget. Sajnalom az idot elvenni a gyerektol. Meg annyira faraszto. Szoval minden tiszteletem a tied, ha te majd gyerek mellett kezdened el.

Nicol!
koszi a biztatast. Egyre nehezebb mar itt a vege fele.

Na megyek is tanulni, Atti alszik.
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!
Vivinek a kézfejéből vették a vért, nagyon ügyesen viselte, csak 2 percig sírt.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Judit,
en is nagyon felnezek rad, hogy baba mellett tanulni is van erod! Kitartas, mi mar latjuk a veget helyetted is!!!
Matenak is mindket kezfejet megszurtak, plusz meg 2 helyen a karja hajlatat, nem tudom ezt hogy is hivjak, ahonnan a felnotteknek is veszik a vert? Annyira suru volt allitolag a vere, hogy baromi nehezen jott ossze a kivant mennyiseg.

Edinka,
Hogy vagytok? Hogy kell ezt erteni, tenyleg felvagtak kicsit a nyelve alatt azt a hartyaszeruseget?

Kinga,
tok jo, hogy ennyi terved van es hogy mar csak 2 hetig dolgozol! Olyan szuper lesz otthon, majd meglatod!

Babus,
merre vagy? milyen volt?

Nicol,
mi a fogyokurazo fiatalok erdekkepviseleti szerve leszunk. Azert Mate a 2dl-hez kepest egyenesen zabal. Nem merem elkiabalni, de mostanaban azert a napi 800-900 gr-ot hajlando elfogyasztani.
Biztosan irtad mar, de mi lett a vervetel eredmenye?

Vanda
vanda72
 
 


SziasztokKép

Megjöttünk a dokitól.
HA őszinte akarok lenne azt kell hogy mondjam
hogy sokkal de sokkal rosszabra számítottam mint ahogyan ezt előadták.
Na, bementünk a doki nagyon kedves volt
Viki nagyon nézte őt, kapott egy kis lidokaint a nyelve alá és egy ollóval a nyelve alatti hártyát egy kicsit "bejebb" metcteKépvágta)
Nem sírt annyira mint amire számítottam egy kicsit vérzett neki de már az is elmult!!!
Ugy örülök hogy ilyen bátor kis csajom van, én tuti bőgtem volna sokkal jobbanKép
Most az apjával játszik már szerintem el is felejtette.

NicolKép
Vikim már darabos kajákat kap.
Mert már én is a 8hós kajcsikat veszem neki!!!
Egészen jól használja a kis fogait amiből már 7 db vanKép
Ti hogy álltok a foggakal??

Most megyek
köszi a drukkot

Kép

Kép
edinka
 
 


SziasztokKép

Sajnos alig van időm, csak addig érek rá, míg a fiúk fürdenek.

Szóval, a hétvége jó volt, a hely szupi volt, a szállodánk kicsit régimódi volt, de 2 éjszakát ki lehetett bírni benne.
Első nap már sok mindenre nem volt időnk, mert délután 4-re értünk oda, utána már csak vacsiztunk és sétáltunk egyet a városban.
a változatosság kedvéért aludni éjszaka szinte semmit se tudtamKép, valami csöpögött a szobában, de kideríthetetlen volt, hogy mi, valahonnan a radiátor vagy a csövek környékéről jött, de egész éjjel ez a csöpp-csöpp-csöpp...kikészített, hajnali 4-ig ezt hallgattam, addig egy percet se aludtam, utána fél 8-ig aludtam egy kicsit, tovább megint nem tudtam aludni (így összesen 3 és fél óra alvás lett a dologból), holott végre egyszer addig aludhattam volna, amíg akarok. Tiszta hülye vagyok.
Na aztán másnap tök jó volt, pezsgőfürdőztünk, szaunáztunk, átmentünk a nagy fürdőbe, és a kültéri termálmedencében pancsiztunk zárásigKép, nagyon jó volt, este pizzériában vacsiztunk, utána egy cukrászdába mentünk, és utána végre éjféltől reggel fél 8-ig sikerült alukálnomKép, persze nem egyhuzamban, de nálam ez már nagy dologKép
Utána sajna már csomagolnunk kellettt meg reggeliznünk, mert 10-ig el kellett hagynunk a szobát, így ha akartam volna, se aludhattam volna tovább.
Hazafelé Debrecen felé mentünk, ott a Plázában megnéztünk egy filmet a moziban (Narnia-t), utrána pedig jöttünk haza.
Ja, és egész nap pokoli hasfájásom volt, mint a szülési fájás, kb. 5 percenként begörcsöltem, meg hányingerem is volt, étvágyam semmi, estére már hulla voltam, már 8-kor ágyban voltam. Szerencsére mára már elmúlt.

Manócska remekül viselte a távollétünket, állítólag nagyon jó fiú volt, képes volt délelőttönként 1, délután pedig 2(!) órát aludni, sőt, éjszaka is csak 1-szer ébredt, és anyukám este is percek alatt bealtatta, és amikor éjszaka felébredt, akkor is csak kicsit megringatta, pár percig és már aludt is.
Hát nekem nincs ilyen jó dolgom vele. Ma is egész nap hisztizett, kétszer 30 percet aludt, de tovább tartott bealtatni, mint amennyit aludt. És ha lehet, mióta hazajöttünk, még anyásabb, mint valaha volt, egy másodperc nyugtom nincs tőle. Ha pl. bekapcsolom a gépet, hogy majd netezek, akkor spurizik utánam és kikapcsolja a gépet a főkapcsolóval. De egymás után akár 3-szor is, ezért nem is tudtam eddig írni.

Most már sajna mennem kell, mert érkeznek a fiúk, majd holnap igyekszem jönniKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Vanda!
Mit nem adnék ha Vivi minden nap legalább a 700g-ot megenné. Ha jól eszik akkor se nagyon jön össze 600g gramm. A vérvétel eredménye jó lett, csak egy kis folsav hiánya volt.

Edinka!
Nagyon ügyes volt a lányod, kész hős Kép. Hát fogunk nekünk még egy darab sincs, sőt jele sincs, hogy jönni akarna. Csak az a furi, hogy a kenyérhéjját tök szépen elrágcsálja, a bébikajától meg fulladozik. Tegnap már le kellett turmixolnom a 8 hósnak árult kaját, mert darabosan nem volt hajlandó megenni.Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok Kép
Vanda Kép
Ne is mond, már én is ott tartok, hogy már csak 2 és fél hónapom van Kép Pedig most nagyon élvezem a pocakom Kép
Nem semmi ez a vérmennyiség, a nagylabornál vettek tőlem ennyit.
Máté egy hős Kép Remélem minden rendben lesz vele Kép

Babus Kép
Azért összességéban jól sikerült a hétvégi kiruccanásotok Kép
Remélem azért most már megembereli magát Kristófmaci és hagy éjszaka pihizni Kép

Edinka Kép
Örülülök, hogy ilyen kis hős volt a lánykád Kép
Amíg ilyen kicsik még gyorsan túl vannak a megpróbáltatásokon, de ahogy nőnek ez egyre nehezebb Kép

Kinga Kép
Oké, akkor számítok rá, hogy egyszercsak valalki rámköszön az utcán Kép

Nikol Kép
Olyan szép a lánykád Kép
De egy biztos, elhízni ennyi kajától nem fog. Drukkolok, hogy sikerüljön többet belediktálni Kép

Voltam ma uh-n is és dokinál is Kép
Minden rendben van, szervei szépen fejlődnek. Rengeteget mocorog, amit imádok Kép
Manócskám nem lesz egy Hüvelyk Matyi Kép Már most kb 1600 g, nem tudom mi lesz ha így haladunk, de én kiegyeznék úgy 3 és fél kilóval Kép
Legközelebb egy hónap múlva kell mennem, úgyhogy addig pihenek és élvezem a pocakosodást Kép

Szép álmokat mindenkinek Kép

Annácska 29+0

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Edinka!
Gratulálok a bátor lánykádhoz!!!KépÖrülök, hogy végül ilyen "jól" sikerültek a dolgok!

Judit!
Művészettörténetet szeretnék tanulni, de eddig nem találtam ilyen jellegű képzést, csak egyetemi szinten, azt pedig nem merem bevállalni. Főiskolai közgazdász diplomám már van, de a művészetek mindig érdekeltek, ha csak hobbi szinten tudnék vele később foglalkozni, még az is jó lenne!Kép

Annácska!
De örülök, hogy minden rendben van és ilyen szépen fejlődik, irígyellek, hogy sokat mocorog a baba én már úgy várom, de még nem érzem...!

Babus!
Végre írtál, olyan kiváncsi voltam már, reméltem, hogy jól éreztétek magatokatKép!Pezsgőfürdő, termálmedence, szauna...óóóóóóó de jó lehetett!Érdekes amit írtál Kristófról, nem lehet, hogy csak Veled "meri" megcsinálni ezt a nem alvós dolgot, hogy addig is csak vele foglalkozz?Mert ugye Mami csak egy van!KépAnyukáddal pedig ezért is lehetett jó kisfiú, nem?

Kinga
kinga2006
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy pár embernek mond valamit a nevem, én is a babaprojektes csajszik közül jövökKép

Nincs sok időm, de a tapasztalt és " dörzsölt" kismamiktól szeretnék segítséget kérni.

Mit mennyiért és miért érdemes venni. Ja és még semmink sincs. Gyerek nemét nem tudjuk, meglepi leszKép
Tapasztalatokat ajánlásokat gyűjktök:
kocsi, gyerekülés...
ágy, pelenkázó, szekrény...
mama cuccok, mint mellszívó stb. ügyben.

Jó lenne olyan is, hogy valamit megvettetek, de már nem azt választnátok, mert nem jött be:o)

Unique!

Nos én szeretnék később gyerekággyá alakítható ágyat, ami egyben van a pelenkázóval Brendonban 2 féle van 60.000-ért. Lutz-ban nem is voltKép Kocsiban sehr tanácstalan vagyok, hogy miket kell figyelembe venni. Mi még majd csak később szerezzük be a cuccokat, mert előbb lakást kell venni, ami szintúgy nem egyszerű. Szóval mesélhetsz, gyűjtöm az infót.

Jöhetnek a mailek is, meg kellene a gyogyótáros lista is (ezt Unique ígérte)Kép jucitel@freemail.hu
Ugye nem vagyok mohó!!!
Ja és a képek is jöhetnek meg tanácsok.

Két dolog, amit én ajánlok:
egy könyv Kismamák nagykönyve, képes, és evidensnek tűnő dolgokat ír le részletesen->hogyan tegyünk tisztába egy fiút vagy egy lányt, hogyan fogd a kádban a gyereket, mikor pici és amikor már ficánkol, hogyan csillapítsd a lázát.... Szerintem elég használható
Másik: az orrszívó porszívó utódja a mellszívó orrszívó, nem olyan brutális a hangja, és két külön dologra használható, csak fertőtleníteni kell!!! Még nem láttam ilyet, csak hallottam róla, de nem tűnik rossznak.
Szóval jöhetnek tippek tanácsok termékek árak, minden infóra vevő vagyok!

Juca és Stöpszli
21+5

Ja és húzom az igát, hajkurásszuk az ingatlant/ingatlanost/hitelt. Szóval bocs, hogy csak ritkán nézek be, akkor is csak felületesen olvasok. Ezer bocsesz!

tjuca
 
 


Sziasztok,

JucaKép
A mi kiságyunk is átalakítható később gyerekággyá. Az tény, hogy nincs egyben a pelenkázóval, de a pelenkázót meg később sima szekrénnyé + ahhoz tartozó polccá lehet alakítani. Nekem az volt a fontos, hogy tiszta fa (természetes anyag) legyen. Mindenkinek más. Kép

Az orrszívó porszívóból olyan kell szerintem, ami nem a porszívóra köthető, mert az nagyon brutál. Én nem veszek mellszívót, mert anyum szerint kézzel remekül le lehet fejni a tejcsit, majd megmutatja. Neki sem volt és nagyon szépen, egyenletesen (magának érezve) megoldotta. Kép
Köszi a könyv ajánlást, valami ilyesmit keresek én is! Megnézem! Hol lehet kapni?

Ja, és: keresek olyan internetes honlapokat, ahol pasztellszínű kisállatfigurákat tudok letölteni (ezekkel szeretném a falakat dekorálni) Kép
Ha tudsz ilyet, mondj!

Gyógyi listát ma összeszedem és akkor küldöm!

AnnácskaKép
Hűha... 1600g az nem semmi! Jó nagy baba lesz! Elképzelem a vékony alkatoddal Kép Nem semmi! Kép Az enyém 28 hetesen 1.130 g volt. Kép

Puszi

Unique
29+5

KépKép
unique
 
 


Unique!

Bocs, csak berohantam ide es lattam a mellszivos irasodat. Na hat en csak annyit tudok mondani, ha sok tejed lesz, es miert ne lenne, kivanom! akkor nagyon jol jon. Most, amikor mentem vizsgazni, es fejtem le tejet Attinak, lusta voltam elovenni, fertotleniteni, igy gondoltam kezzel gyorsabb. Hat nekem sokkal macerasabb, es lassab. Eloszor spriccel minden fele, csak a poharba nem, utana lehet szepen iranyitani, de szerintem a mellszivo nagy segitseg. Bocs, ez csak az en velemenyem, nem akartam beleszolni.

Rohanok is tanulni, csak annyit akartam kerdezni, hogy mit lehet az ures bebietelekkel csinalni.

Ugy felek a vizsga miatt, megy a hasam, faj a fejem. Hajnal 5ig tanultam, es most is azt csinalom Kép Apum vigyaz Attira. Ezerrel porog a gyerek, egyik szobabol kuszik a masikba, nem lehet lefogni. es kepzeljetek, ket-harom nap is hajnal 4ig peldakat csinaltam, na most kiderult, hogy azok nem lesznek, mar voltak, eluszott feleslegesen egy csomo idom. Olyan ideges vagyok. Nincs itt Pesten tobb vizsgaidopont, igy ha nem sikerul utazhatom Szolnokra, hat ezert izgulok.
Kerlek drukkoljatok.

koszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: