Új privát üzeneted érkezett!

Olgi

Köszi, azt hiszem kipróbálom. Neked használt?

Móni
Monik
 


Sziasztok most jöttem a dokitól nem mondott
jókatKép(
Elöször is azzal kezdte hogy nem kell megbizni a tesztekben , másodszor ő nem lát nálam egyértelműen babátKép
Papíromra is csak ennyit írt felvéve terhesség gyanujávalKép(
Petezsákot sem látta még tisztán csak annyit mondott hogy lát petezsákszerkezetű képletet!!! ja és vitalitás nem láttható szerintem ez "életet"
jelenthetKép( Jövö héten kell vissza mennem de még egy tesztet is kell majd csinálnom kedden !! Hát csajok nem tusom lehet hogy túl korán örültem lehet hogy felszívodik ezt is mondtaKép(
Nem tudom mért nem látta lehet hogy még annyira kicsi hogy hüvelyin sem tudta egyértelmüen megálapítani? Kérdezte azt is mikor csináltam a tesztet mondtam hohy hétfőn ő erre válaszolta akkor 4 napos ha lehet amit ő még nem láthat? Jó hír az egészben hogy legalább láttot petezsákszerű képletetKép
Lehet hogy nem lesz babámKép(
Pedig a teszt azt mutadta már semmit nem értek akkor a teszt mit mutatott??????

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina

Vérvétel nem volt? Az sokat segített volna.

Egyébként megnyugtatásképpen, nekem is úgy indult, hogy eleinte csak egy 5mm-es gestatios (=terhességi) gyűrűre hasonlító képlet volt látható az UH-on, azt mondták, ez még bármi lehet, csak 10mm fölött nevezik terhességnek, menjek vissza 1 hét múlva. Megőrültem az izgalomtól. 1 hét múlva mentem, és már egy 13mm-es petezsák volt látható, életjelenség még mindig nem. Megint izgultam. Ismét 1 hét múlva újra visszamentem, akkorra már 30mm-es petezsák volt és volt életjelenség.Kép Ekkorra, mikorra biztosra kiderült, már 7hetes babás voltam.
Tehát nyugi, minden rendben leszKép

Nekem meg másodszorra is jó volt a megérzésem, Streptococcus tenyészett ki a hüvelyváladékomból, úgyhogy szedhetek jó kis antibiotikumotKép Micsoda megérzéseim vannak, pedig már azt hittem, bedumálok magamnak mindent, erre a vizeletbacit, hüvelybacit is megéreztem előre(tünetek nélkül!), és most időben elcsíptük őket. Ez azért jóKép

Móni
Monik
 

 
 

Edinka
Az én "barna folyásom" itt szuszog mellettem fél évesen Kép Amikor meg kellett volna jönnie, akkor volt 1 napig "majdnem vérzésem"... aztán a köv. ciklusban is, megint amikor elvileg kb. megjött volna... úgyhogy nem kell a legrosszabbra gondolni KépKépKép NYUGI! Még nagyon picike lehet...

üdv
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Edinka!
ne add fel bízzál a pocidban!Én nagyon szorítok neked,hiszen a doki is azt miondta hogy lát petezsákszerű képződményt,csak még lehet hogy nagyon pirike még.KépKép


Lányok!
A férjemnek mondták,hogy az andrológiai vizsgálathoz otthonról is vihet mintát.Nos.Érdemes e és ha igen miben???????Lehet hülye kérdés de ez most életbevágó.
Pont a ciklusom 14.napján megy vizsgálatra nem tudom mit befolyásol ez, a babaprojectben.
Vendég
 


SziasztokKép
Már egy kicsit jobban vagyok,erős leszek és
nem adom felKép
Bizom benne hogy terhes vagyok,és remélem nagyon hogy jövöhéten már erős petezsákot láttnakKép
Kedden vaszek tesztetKép
Köszönöm Móninak és sokak másoknak hogy segítetek
nekünkKép)
Remélem Móni igazad lesz!!!
Puszi mindenkinek és további sok sikert a a babáhozKép))

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Már hirtelenjében azt se tudom örüljek-e vagy sem, hogy szednem kell a gyógyszert.(DalacinC) Egyrészt bepánikoltam rendesen, mert a gyógyszer papírja szerint, csak elkerülhetetlen esetekben szedhető terhessén idején.
Másrészt, iszonyúan örülök, hogy kiderült a fertőzés, mert közben kinyomoztam, meg egy másik topikban egy dokitól is megérdeklődtem, és ő is azt mondta, nagyon veszélyes állat ez a Streptococcus, mindenképpen időben ki kell írtani. Több helyen is olvastam, hogy a babát is megfertőzheti és sokszor okoz koraszülést. Hát marha jó. Még ma este elkezdem szedni, és apucinak is szednie kell, nehogy visszafertőzzön.
Még belegondolni is rossz, mi lett volna, ha várok a soronkövetkező, 24.heti vizsgálatra, az még 2,5 hónap, micsoda károkat okozhatott volna annyi idő alatt ez a baci.
Tényleg a megérzésemnek köszönhetem, semmi panaszom nem volt, max. csak már kitaláltam egy párat, eltöprengtem, hogy milyen hosszú idő ez a 2,5 hónap vizsgálat nélkül, másnap felhívtam a dokit, harmadnap felmentünk Pestre, és mik ki nem derülnek?!
Légyszi drukkoljatok, hogy se a baci, se a gyógyszer ne ártson a kisbabámnak. De azt hiszem este elbeszélgetek Vele erről

Móni
Monik
 


Móni nagyon szoritok hogy ne legyen a babádnak semmi baja!!!!!!!!
Neked tényleg jók a megérzéseidKép Nekem mit érzel??
De hogy vetted észre?
Egyébként jól érzed magad?
Vigyázz magadra és ne aggódj majd a gyógyszer segít!!!

Kép

Kép
edinka
 
 


MóniKép

A megérzésed mellett volt valami tünete a fertőzésnek?

Henci
henci
 
 


Edina, Henci

Úgy kezdődött az egész, hogy olvasgattam a babás topikokat és sokan írogatták, hogy ekkor meg akkor voltak dokinál, minden rendben, vagy ez meg az tenyészett ki belőlük, kaptak rá gyógyszert, stb. Kérdezgettem tőlük, hogy milyen gyakran vizsgálgatják őket, volt aki azt mondta, hogy havonta, és nemegyszer előfordult már, hogy tüneteik se voltak, mégis kitenyészett valami baci és jöhetett a gyógyi. Volt aki azt írta, hogy csak akkor vizsgálják őket, ha panaszuk van, de ez nem nyugtatott meg.
Ekkor eltöprengtem, engem utoljára a 6.héten vizsgáltak meg, akkor is volt egy jó kis gombám, azóta csak UH volt, ráadásul a a 18.heti UH-ot nem is a dokim fogja csinálja (mert itt az a szokás legalább egy másik orvos is lássa a babát), tehát megbeszéltük, hogy legközelebb a 24.héten találkozunk.
Mindezek tudatában én már beképzeltem, hogy kicsit csíp, kicsit ég (mondjuk elég komolytalan tünetek voltak, csak akkor éreztem, ha érezni akartamKép).
Mindenesetre sokalltam azt, hogy a 6. és a 24.hét között nem vizsgálódnak bennem, felhívtam a dokit, mentünk is másnap hozzá. (apuci mondta is, már megint kitaláltam valamit, pedig 3 napja voltunk itt UH-on, akkor még semmi bajom nem volt) Megvizsgált a doki, nem látott semmi különöset, kicsit bővebb a folyás, azért felírt egy kúpot, meg a biztonság kedvéért levett egy kenetet. Persze megnyugodtam és azóta se éreztem égő, csípő érzést. És ez lett belőle.Kép
Azóta utánaolvastam, iszonyú dolgokat tud művelni ez a Streptococcus, ha bejut a babához, megfertőzi a magzatvizet, majd a babát, egyik fő oka a koraszülésnak, idő előtti burokrepedésnek, magzati elhalásnak, és még hasonló szörnyű dolgoknak.
Hálát adok az égnek, hogy kiderült, bele se merek gondolni, hogy mi történt volna, ha ez a baci még további 2,5 hónapig bent élősködik.
De ezután se nyugszom, kiharcolok még egy tenyésztést a gyógyszer után, mert csak akkor nyugszom meg (egy kicsit), ha tudom, hogy kiírtottuk ezt a fránya bacit teljesen.

Kisbabámmal este vagy 15 percig beszélgettem, elmondtam neki mindent erről a csúnya baciról és gyógyszerről, megbeszéltük, hogy az ajtókat nagyon bezárja, még a biztonsági reteszeket isKép, ha a baci kopogtat, elzavarja onnan, merthogy idegenekkel nem állunk szóba, ha pedig anyuci véréből gyógyszerek jutnának el hozzá, akkor odafigyel nagyon, és valahogy kiszűri ezeket, és nem engedi be magához.
Nyugi, normális vagyok mégKépKépKép

Móni
Monik
 


Móni
ne aggódj, bizti nem fog ártani a gyógyszer a bébinek Kép annak meg külön örülj, hogy ilyen jók a megérzéseid és idejében kiderült a baci Kép
Vettem ClearBlue tesztet, amit javasoltál, (aranyárban mérik Kép) szombat v. Vasárnap megcsinálom
Olgi
Polgi
 


PolgiKép
Nagyon szoritok neked hogy két csikod legyen, aztán számolj majd be a fejleményekrőlKép Hőd mennyi?
Mért az a ClearBlue teszt mennyibe kerül?
Én "mindig" a Gabriel tesztet szoktam venni ez is érzékeny nagyon és már a 3 napos terhességet kim
uttaja a beágyazódás utánnKép)

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
köszi Kép 1700 Ft a teszt. A hőm jó, 37,1-37,3
Te hogy vagy? barnázgatás elmúlt?
Olgi
Polgi
 


Szia olgi!
Igen már kezd el mulniKép És már a hasi sem fáj nagyon csak a mellem mintha leakarna szakadniKép
De kibirható, a hőd az biztató tuti hogy sikerültKép)
Nagyon-nagyon szorítunk hogy te is babás legyélKép) Puszi Edina

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
Te most tulajdonképpen hány hetes terhes lehetsz? Az ehavi mensid már vajon a baba miatt maradt ki? De akkor hogy nem mutatta a teszt sokáig és hogy nem vette észre az orvos? Vagy csak később fogant? Bocsi a sok kérdésért, csak érdekel Kép
Vigyázz magatokra KépKép

Olgi
Polgi
 


Lányok!!!
POZITííííííV KépKépKépKépKép
A 43.ciklusnapon az 5. teszt végre kétcsíkos lett Kép Ma vagyunk 6 hetesek, annyira örülök KépKép
Olgi

ui: Móni, tényleg jó ez a Clear Blue, szeretem KépKép
Polgi
 


Nagyon nagy DRUKKKKép))))
Örülök hogy sikerült, vigyázz magatokra!!

Kép

Kép
edinka
 
 


OlgiKép
Hát az jó kérdés hogy mikor estem teherbe, mert
mult hónapban nem volt mensim de terhes sem voltam! Aztán valamilyen megérzésre vettem aug 16 án tesztet és az kimutatta a terhességetKép) Szerintem ebben a hónap elején eshettem teherbeKép
De hogy mikorKép Várjál még Kedden ismételnem kell a tesztet!! De én érzem hogy, olyan más a hasim fura van bent egy iciri piciri babaKép)

Kép

Kép
edinka
 
 


OlgiKép

Én megmondtam! Kép

Móni
Monik
 


De jó, elmegyek egy hétvégére, és győzöm olvasni, miket írtatok!
Olgi, nagyon nagy gratulaKép és drukk, drukk, drukk!!!!!
Nálam is lassan tüszőrepi várható (már ha érik ott bent valami egyáltalán ennyi prolaktin mellettKép), most még önmegtartóztató életet élünk 1-2 napig, gyűjtögetjük az "anyagot"Kép.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Olgi!
KépKépKép
Vendég
 


EdinaKép
Drukk neked, hogy minden rendben legyen a babávalKép!

OlgiKép!
Na, végre!!!!! HurráKépKép! Nagyon örülök, hogy nektek sikerült!

MóniKép
ügyes vagy, hogy nyakon csípted a bacit. A balettáncosnak, pedig tényleg jobb, ha most bezárkózik egy kicsitKép

VikiKép
van már eredmény a kiskatonavizsgáltaról?
Mindent bele, hogy pár hét múlva csatlakozhass Edinához és Olgihoz. Ugyanezt kívánom mindenkinekKép
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

Olgi! Gratula, vigyázz magatokra!Kép

Nekem valószínűleg holnap megjön, már barnázgatok, de nem vagyok szomi, mert úgy tűnik, a gyógytea tényleg megtette a hatását, ugyanis a holnapi pont a 28. nap lesz.

Persze én is éreztem magamon mindenféle "jelet", de igaziból nem csodálkozom, hogy nem jött össze. Elég zaklatott életet éltünk a nyáron. Visszajöttem dolgozni, Peti felügyeletét meg kellett oldani, emiatt valaki mindig nálunk lakott, állandó izgulás, hogy vajon Peti jól megvan-e azzal, akire éppen bíztuk, és mivel soha nem voltunk magunk, nem is tudtuk úgy elengedni magunkat. Szeptemberben anyósom fog nálunk lakni, ő vigyáz Petire, úgyhogy nem sok reményt fűzök ehhez a hónaphoz sem, viszont októberben párom is, én is szabin leszünk, nyugalom lesz. Addig majd megpróbálok egészségileg jól felkészülni, felturbózni magam vitaminokkal, mozogni stb.

Annak idején Peti is októberben fogant...Kép

Dió
szabotimi
 
 


DióKép
Irigyelem a türelmedet és a kitartásodat. Én biztosan teljesen kétségbe lennék esve, mert annyira türelmetlen vagyok!
Milyen gyógyteát ittál?
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy velem örültök Kép Köszönöm a gratulációkat. Azért még félek egy kicsit tudjátok, a 12. hétig semmi sem biztos..., de reméljük, nem lesz semmi gond!!

Edina, holnap fogsz tesztelni megint, ugye? És utána kell dokihoz menned?

Tünde, akkor hajrá Kép

Dió, anyós ott lesz egész hónapban? Vegyetek neki egyszer egy mozijegyet, és mindent bele Kép

Szorítok mindenkinek, hogy mihamarabb sikerüljön Kép

Olgi
Polgi
 


Stella!

Cickafark-palástfű-zsálya teát ittam, reggel-este 2-2 decit. Elvileg félidőig kellett volna inni, én egy kicsit tovább ittam, lehet, hogy ezért voltak olyan erősek a menstruáció előtti tüneteim.

Olgi!
MozijegyKép. Egyébként a hétvégéket otthon tölti...Kép

Dió
szabotimi
 
 


Szia OlgiKép
Mikor mész dokihoz?
Igen holnap tesztelek ujra, remélem hogy megint két csikot fogok láttni jó erősetKép) Én tudom hogy terhes vagyokKép
CSak csütörtökön kell mennem dokihoz!!
VAn már valami tüneted HAsfájás, mellfeszülés meg ilyenek? szia vigyázz magadra

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
dokit csak 2 hét múlva tervezem, hogy minél többet lássunk már az UH-on Kép igen, mellfeszülés van kb 2-3 napja, és mintha hamarabb fáradnék
Drukkolok a holnapi 2 csíkhoz, de ha úgy érzed, hgoy terhes vagy, akkor biztos így is van KépKép
Kíméld magad Kép
Olgi
Polgi
 


Szia Stella!
A kiskatonákról még nincs eredmény még csak most csütörtökön megy a párom,és nagyon izgul.Engem az aggaszt,hogy pont előtte való nap szerdán leszek 14.napon,csütörtökön lesz a vizsgálata.Most mi lesz?Semmi?tudom,hogy nem biztos hogy a 14.napon lesz peteérés,de akkor is "leadja" az érett kiskatonákat.
Veled mi újság?

Viki
Vendég
 


VikiKép
hát tényleg nem a legjobb az időzítés, de nézd a jó oldalát. egy vizsgálaton túllesztek!
És nem is biztos, hogy pont a 14. napon van tüszőrepid, bármi lehetséges!
Nálunk semmi hír. Iszom a gyógyteákat, hogy beálljon a 28 napos ciklus és próbálkozunk, ha nem jön össze, akkor irány a doki, és kezdjük mi is a kivizsgálósdit.
Szeded még a Clostit? Voltál uh-n, vagy az még korai? Kb 3 hét múlva újra kezdhetünk izgulni...
Stella

Kép
stella9
 
 


Edina

Drukkolok a holnapi teszthez!Kép

Viki
Akkor majd belehúztok csütörtök estétőlKép Az újonc kiskatonák is jobbak a semminél, nem?Kép

Móni
Monik
 


Stella!
Igen szedem a clostit és mellette a bromocriptint amitől rendszeresen hányok,de már kezdem megszokni.Ebéd után semmit sem eszek este beveszem és így kevésbé van hányigerem.
Remélem használ neked a gyógytea.UH-ra most kellene mennem de a dokim szabin van így csak a 21.cnapon tudok menni UH-ra.
Milyen gyógyteát iszol?Az mit segít elő?Kép


Móni!
Remélem a kiskatonák jól vizsgáznak,mert akkor elnézem nekik a dolgot.Hogy vagy?Kép még mindig nincs a pocakodról?Kép

Edina!
Remélem holnap ilyen szép kis csíkosat produkálsz,mint ez a kis zebraKép
Vendég
 


Viki

Most a hétvégén csináltunk egy pár pocis képet az egri strandon, de sajna még nincs teli a film, így nem tudom, mikor lesz előhívatva.

Majd megpróbálunk apuci telefonjával csinálni egy pociképet és majd felrakom. De előre szólok, nekem alapból is gömbölyű pocim van, bár állítólag már tovább gömbölyödtemKép Ja, és letagadhatok vagy 7 évet simán, 25 leszek, de senki nem néz 17-18-nál többnek. Marhára idegesít. A múltkor jött hozzánk egy csaj, valami reklámcuccot árult, és zavartan a szüleimet kereste, mondtam, hogy velük nem szolgálhatok és elköszöntünk. Na mindegy, rengeteg ilyen bunkó ember van, de legalább majd az én gyerkőcöm elmondhatja magáról, hogy milyen fiatalos anyukája van, apuci pedig, hogy még 3 gyerekKép után is milyen fiatalos asszonykája vanKép

Móni
Monik
 


Móni!
Te mindig feldobod az embert.Kíváncsi vagyok rátok.
A korommal nekem is adódtak hasonló problémáim,mikor a 8.osztályosokkal kirándultunk a szállásadó tőlem kérdezte meg hogy hol találja a tanárnőt?!Szokták kérdezni a buszon is,hogy "hogy megy az iskola aranyom?-erre én-Jól már tanítok"
Kicsit azaz nagyon szeretnék már én is olyan pocaklakót!
Vendég
 


Olgi!

Tiszta szivbol gratulalok! Nagy orom ert most Titeket, es minket is!
Vigyazzatok magatokra! Boldog vagyok, hogy Nektek sikerult!

Edina!
Drukkolok a holnapi teszted miatt, remelem pozitiv lesz!

Moni!
Szuper megerzeseid vannak. Felfogtad, hogy megmentetted a kisbabad eletet. Ez azert nem semmi. Mindenkinek ilyen megerzeseket kivanok!

Holnap utazom Pecsre, es szerdan vizsgalnak ki. Kivancsi vagyok valyon igazat mondott-e a termgyogyasz. Remelem nem, ugyanis elkezdtem a dietat, de mar alig birom. Nem ehetek edeset, tejtermeket, kenyerfelet, disznot, marhat, stb
Szoval nagyon le vagyok torve, hogy 3honapig nelkuloznom kell ezeket a dolgokat. Nem baj, legalabb most mindent leadok, ami a Closti, es a Medrol miatt ram jott.

Mindenkinek jo hetet, en mar csak pentek kornyeken jovok, remelem jo hirekkel.

Mindenkinek ketcsikos teszteket kivanok!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Szia Ezvicc!
Ha nem vagyok tolakodó megkérdezhetném mennyi jött fel rád a gyógyszerektől?Milyen diétába kezdesz most bele?Nagyon érdekelne,mert rám 3 kg jött fel a bogyóktól.
Vendég
 


SziasztokKép)
POZITÍV lett másodszorra is a tesztem mostmár
itt tuti van pocaklakóKép
Izgatottan várom csütörtököt remélem akkor már jobban láttni fogja mint mult hétenKép)BAbát
De hány hetes terhes vagyok???? mindenki vigyázzon magára

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Gratula!Vigyázz nagyon magatokra,pihenj sokat!

Kép
Vendég
 


EdinkaKép, OlgiKép
Nagy -nagy gratula! Remélem minden hónap ilyen sikeres lesz és legalább két újabb babás lesz köztünk.
Vigyázzatok nagyon magatokra!

VikiKép, MóniKép
Ez érdekes engem is állandóan fiatalítanak, a 27 évem ellenére. Múltkor a szomszéd bácsi megkérdezte, hogy hogy megy az iskola. Mondom neki, hogy sehogy, mert már nem járok. Erre elkezte fejtegetni, hogy milyen fontos a továbbtanulás. Mondom köszi, már van egy fősulim és egy egyetemem, mi kell még? Azóta magázKép. De azért jó oldala is van, mert még mindig diák bérlettel utazomKép

EzviccKép
Szóval ellátogatsz a mi kis városunkbaKép (én pécsi vagyok)? Remélem jó hírekkel térsz vissza a természetgyógyásztól. Hova jársz?

VikiKép
Két féle gyógyteát iszok. Az egyik fagyöngy kivonat. Ez állítólag sokaknak segített már a babásodásban. A másik pedig a szokásos cickafarf-palástfű-zsálya nevű borzalom, ami "szabályozza" 28 naposra a ciklust. Mindkettő rém pocsék, de ha használ, akkor megérte, ha meg nem, akkor... hát ezt is megpróbáltam. Az ember mit meg nem tesz!
Stella

Kép
stella9
 
 


Edina
de jó!!! Nagyon örülök KépKépKép
nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz csütörtökön a dokinál

Ezvicc
köszönöm, hogy örülsz nekünk Kép Meglátod a kivizsgálás után minden rendben lesz, és Nektek is hamar összejön Kép Sok sikert KépKép

Olgi
Polgi
 


EdinaKép

Ez nagyon jó hír!KépKépKép

Stella
Tőlem is milliószor kérdezték már, hogy gimibe járok-e még, és ledöbbentek, amikor mondtam, hogy már elvégeztem a fősulit és dolgozok.
De a legjobb eset egy anyukával történt a munkahelyemen. Volt vagy 10 gyerekem, kapkodtam ide-oda, megérkeznek az anyukák, az egyik furcsán szemlél, majd megkérdezte, hogy egyedül leszek ennyi babával? Mondtam, hogy igen, mindig egyedül dolgozunk. Tépelődött még egy kicsit, majd megkérdezte, hogy gyakorlaton vagyok itt vagy elvégeztem már a sulit. Erre megálltam, ránéztem és kijelentettem neki, hogy igen, elvégeztem a főiskolát, le is diplomáztam kitűnőre, megfelel? Szegény ledöbbent, de az aggodalom azonnal eltűnt a szeméből.
Az is mindennapos volt a munkahelyemen, hogy az anyukák elsőre kapásból letegeztek. Ez kissé dühített, mert hogy jön ő ahhoz, hogy egy olyan osztályon, ahol most jár életében először, kapásból letegezze az ott dolgozót? Én bezzeg magáztam mindenkit, pedig rengetegszer tudtam (a baba papírjaiból), hogy az anyuka jóval fiatalabb nálam, mégis megadtam neki azt a tiszteletet, hogy magáztam.
Mostanság meg a védőnőnél érzem magam kellemetlenül, ülök ott a sok kismama között, azok meg gondolhatják rólam, hogy kis csitri, akit felcsináltak, bezzeg ők, a komoly, megfontolt anyukák. Kép
Na mindegy, azért jó oldalai is vannak. Én is diákbérlettel utaztam a munkába és bárhová mentem, diákjeggyel simán bejutottam.Kép

Móni
Monik
 


SziasztokKép
Sehol nem találok olyan oldalt ahol hétről-hétre
bemutatják hogy mi történik odabentKép
Pl: mekkora,
Ha tudtok akkor légyszi segitsetekKép Velem meg pont forditva van én 22 vagyok de engem meg mindenhol idősebbnek néznekKép Edina

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
http://mama-baba.freeweb.hu/hetrolhetre1.html
én folyton ezt nézegetem Kép
Olgi
Polgi
 


Polgi
 


Edina

Én is pont azokat akartam ajánlani, amiket Olgi.Kép MegelőzöttKép

Móni
Monik
 


SziasztokKép
Egyfolytában csak gondolkodom......Kép
Hogy mért?
VAn pár kérdés ami nem tiszta sor még nem értem ne nézzetek hülyénekKép
Az lenne a kérdésem hogy mikor fejeződik be a beágyazódás? Valahol úgy olvasom hogy 3-4 hét!! De a teszteken meg az van hogy a beágyazódást követő napon ami 3-4 nap biztos eredményt mutatKép Most nem értem hét vagy nap? Azon is gondolkoztam hogy hány hetes terhes lehetek? Hisz nekem mult hónapban kimaradt a mensi, de tudom hogy terhes még akkor nem voltam az biztosKépMost hogy számoljam ki hány hetes lehetek? JA még van egy a petezsákot mikortól lehet láttni? Lehet hogy egy kicsit tudatlan vagyok mégKép) Puszi

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!
Olvasgattalak titeket és nagyon tetszett hogy így örültök mindenki sikerének. Ezúton én is szeretnék gratulálni minden babásnak! És mielőbbi két csíkos tesztet annak aki arra vágyik!

Én 1 hónapja kezdtem bele a baba projectbe, 32-33 naposak voltak eddig a ciklusaim, most a 39-dik napon tartok és még semmi! Voltak émelygéseim,hátfájásom, pisi inger de a tesztek mind negatívak. Tegnap orvosnál is voltam de az Uh nem mutatott babácskát, az orvos szerint vastag a nyálkahártyám így 1-2 napon belül megfog jönni. Most mondjátok nem ronda ez a természet hogy pont most viccelődik velem, ilyenkor amikor az ember 1-2 nap után már reménykedne? Lehet hogy a tüneteket csak beképzeltem? Van ilyen? A hüvelyi hőmet eddig nem mértem, ma csak úgy kiváncsiságból megnéztem 37.4 ez normális?Valaki letudná nekem írni ezt a hőmérőzést hogyis működik? Előre is köszi! Anita
nyanita
 
 


Edina

Azt a 3-4 hetet, az utolsó menstruáció első napjától számítják, a teszteken olvasható 3-4 nap, a fogamzástól eltelt időt mutatja.

Egyébként a megtermékenyített petesejt folyamatos osztódások közepette vándorol a méh felé, ahová kb. a fogamzást követő 6-7.napon ér el, ekkor kezdődik meg a méhnyálkahártyába történő belesüllyedése, ami kb. a (fogamzást követő) 9.napra fejeződik be.
Vagyis egy átlag 28 napos ciklust figyelembe véve, ahol a 14.napon történik meg a megtermékenyülés, ott kb. a ciklus 23.napjára ágyazódik be a baba.

Ha neked nem lehet alapul venni az utolsó mensidet, akkor a baba UH-os nagysága alapján egyértelműen megállapítható a terhesség kora, sőt, pontosabban, mint a mensire alapozva lehetne. Nálam pl. a 13mm-es petezsák 5 hetes terhességnek felelt meg, 1 hét múlva viszont már a 30mm-es petezsák 7 hetesnek felelt meg. Ez rá volt írva leletemre.
Az, hogy mikortól látható a petezsák, sok mindentől függ. Elsősorban attól, hogy hüvelyi, vagy hasi-e az UH, mert hüvelyivel már hamarabb látható, a terhesség korától, mert 5 hetesnél hamarabbit aligha lehet kimutatni, de függ még az UH géptől, az UH-t végző személy jártasságától, és egyéni dolgoktól is, kinél előbb, kinél később vehető csak észre.
De szerintem csütörtökön (ha jól emlékszem akkor mész dokihoz), már látszódni fogKép

Remélem segítettemKép

Móni
Monik
 


Anita

Szerintem még teljesen kétesélyes a dolog. Lehet, hogy azért késik, mert tényleg babát vársz, a tünetek pedig valódiak. A méhnyálkahártya vastagsága mindenképpen jó jel, a 37,4-es hő, elvileg értékelhetetlen, mert ahhoz az egész havi értékek kellenének, de ettől függetlenül, igen magas ez a hő, nekem babásan is csak 37,1 volt, tehát ez is nagyon jó jel.Kép
Az pedig, hogy negatív lett a teszt, és az UH se mutat semmit, az annyit jelenthet, hogy még pici a baba, nem látható UH-on, és valószínűleg nem félidőben történt a megtermékenyítés, így még a tesztnek is korai kimutatni.
Szerintem várj még pár napot és tesztelj újra egy érzékenyebb teszttel, a Clearblue nevű teszt Olginak is bejöttKép És nekem isKép Remélem nálad is két csíkos lesz!

Persze, a másik eset, hogy egyszerűen késik és valóban megjön pár napon belül. Sokaknak pszichése késik a mensijük, onnantól kezdve, hogy konkrétan próbálkoznak a bébiprojekttel.
A tüneteket pedig simán be lehet képzelni, itt már mindannyiunkkal megtörtént, hogy mindenféle babás tüneteket produkáltunk, mégse lett belőle baba. Én szintúgy, hónapról hónapra terhességi tüneteim voltam, aztán, amikor végre valóban babás lettem, semmi de semmi tünetem nem volt, és nincs a mai napig se, pedig már a 16.hétben járok. Se hányinger, se hányás, se zabálhatnék, se gyakori pisilhetnék, pusztán az álomkór, de az is csak később. Ez persze emberfüggő, rengetegen vannak rosszul a babavárás elején, de pusztán erre alapozni nem lehet.

Szóval szerintem még mindenképpen reménykedj, simán van esélyed, hogy babát várszKép, rengeteg csoda történt már itt, talán most te következel.KépÉn drukkolok!Kép

Móni
Monik
 


Anita Kép

Hőmérőzés:

popsiban vagy hüvelyben érdemes mérni, reggel ébredés után felkelés előtt, még mielőtt bármit is csinálnál. Lehetőleg ugyanabban az időpontban, higanyos hőmérővel, mindig ugyanazzal a hőmérővel.

A ciklus első felében alacsonyabb a hő, a másodikban pedig (peteérés után) magasabb. A 37,4 szép hőmérséklet a ciklus 2. felére (pontos információt csak a teljes havi görbe mutat), és mivel még nem esett le a hőd, az alapján akár babás is lehetsz. De ha már ultrahanggal is nézték, akkor én azt venném alapul. Kép Mikor elkezdtük a babaprojektet, nekem is késtek a mensijeim, produkáltam a tüneteket, mindig azt hittem babás vagyok. A lányok szerint pszihés eredetű lehetett, mert nagyon akartam a dolgot.

Hőmérőzésről a "ma megint megjött"-ben is írtam egy-két dolgot, és ott a lányok az utóbbi hetekben sokminden hasznosat írtak erről, érdemes visszaolvasni.

Csak beugrottam,
Pilinke
pilinke
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?