Új privát üzeneted érkezett!

Végig dobálta magát megint, meg ivott és hadonászott picit a kezével.
A lába keresztbe volt téve persze felhúzva a pocihoz...

Hát ennyi!

Remélem nem baj h ilyen sok képet feltettem!!!

Gondoltam örültök nekik!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, aaannyira édes!!!! És, hát télleg kukkancsnak néz ki az az izé ott a lábai közt!

Hogy is állunk? Mumi fiú, Julcsi fiú, Tigris fiú...?

Akkor a második hullámban nekünk lányokkal kell jönnünk :-)

Estére megnyugodtam... egész nap rosszkedvem volt, urológusnál is voltam reggel, fáj a sebem belülről, megnézte, persze hogy semmit nem talált, azért biztos ami biztos meglakmuszpapírozott és kevés gennyet igen és felírt antibiót (hmmm... már kezdtek elvonási tüneteim lenni...). Azé', csináltatok még egy labort. Mensisen, mosdás nélkül a kórház klotyóban pippantani nem biztos, hogy reprezentatív minta.

Kép
manguszta
 
 


Köszi Mangu!

Nektek tényleg kislány szériát kell produkolnátok!!!
Egál legyen az állás... :lol:

remélem sebed nem komoly, hamar meggyógyul mégha gyogyó is kell neki sajna...
a labor ismétléssel igazad van. én is újra csináltatnám.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

tigris!
nagyon komoly fotók!!! :D

már nem aggódom annyira a hízás miatt... a lépcsón összefutottam a dokimmal, és azt mondta, nem is láccik, h nőtt volna a pocim (hájam :lol:)
igaz, nem mondtam neki, h mennyi a súlyom... de hát már 5 hete nem voltam nála és majd csak jövő héten lát megint... szóval tuti nem feltűnő :)

ja, az én kedvesem is Ákos... és mivel annyira jó a neve ritmusa (nekem nagyon teccik), ezért lett az Áron a befutó (favoritom volt egyébként a Vince és a Simon)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Tigris,

Na tessék! Neked bejött a megérzésed! :D Kiscsíkos tényleg fiú lesz! Nekünk is ilyen volt a kukis kép róla, de sajna azt pont nem örökítették meg, szóval tök jó h feltetted, mert így legalább meg tudtam mutatni Uramnak, h én is ezt láttam Manó Gyereken!!!! :lol:

A képekből sosem elég, ne szabadkozz miattuk!!!! :D

Mangu,

Tényleg Nektek kell most jönnötök lány szériával! :D Licát kihagytad a felsorolásból, neki is fia lesz. :wink: Szóval, tessék belehúzni!
De most gyógyulj/regenerálódj hamar! Ez a legfontosabb!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Tigris lehet filózni a neveken. :D

Youlcsi nálunk is van Simon! Pontosabban Simon Sámuel a becses neve a fiatalúrnak. Unokatesóm fia. Édes! És annyira illik rá! :D A Vince is nagyon szép! Jó választás lenne... :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Tigris, gratulálok!
Annyira aranyos kis pöttöm!
Hát, az a kukkancs!!!!!!!!! 8) Az simán annak néz ki!
Az utolsón tényleg olyan, mintha még nyújtózkodna is egyet, hogy na, jól van, vége a gyereknapnak! Mindenki menjen a dolgára! 8)
Ha nem vagyok indiszkrét, mennyibe került ez a manőver ma?
A magánklinikán, ahol a belgyógyászom is van, csinálnak 3D-s uh-t, meg 4D-st is, 16 000 ft volt még tavaly. Azóta nem voltam.
Csak úgy összehasonlításképp érdekelne.
De megnyugtató látni mindenét, hogy rendben van, szerintem megéri, ha tudja nélkülözni az ember azt a pénzt.
Akkor hajrá, csajok!
Húzzunk bele, ne kú..uk el! :lol:
Peteérés előtt kell akcióba lendülni!!!!!.......meg közben, meg utána!
:lol:

Holnap gyereknap, arcokat fogok festeni! :shock:
Ma csináltam először, kipróbáltam egyik kiscsajon. Kapott egy pillét a szemei közé. :lol:
Én felajánlottam néhánynak a lila foltot is-festék nélkül.
És bakker, volt, aki kérte! :roll:
Ja, nem megijedni, nem adtam, csak arra próbálok célozni, hogy én ilyenkor már meghúznám magam a helyükben, de a mai gyerekek másabbak. Nagyon.
Jó éjszakát!
Julcsi, csak merem remélni, hogy a te Ákosod is most épp otthon van, nem ááááááááám kiderül, hogy ugyanaz! :roll: :twisted: :lol:
Na, nem hiszem, hogy így röhögnék, ha így lenne!
zsuzska30
 
 


zsuzska!
itthon van, és már türelmetlen... úgyhogy megyek is ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Reggelt!

Köszi mindenkinek!!!!

Ma sejtbankba megyünk 10-re integrált tesztre. Csak azt nem tom h éhgyomorral kell-e menni. :cry:
Telón meg még nem érem el őket.

Azt mondta doki h ha az Uzsokiba csináltatnám akkor 8 000 lenne. Nem érti h mért fizetős ott Sejtbanknál meg ingyenes.
Erre párom: vmiből ki kell fizetnie a kórháznak a felújítást... :lol:
Milyen igaz...

Zsu a vizsgálat 10 000 volt. De ez nem 4D-s volt, csak a fénykép!!!
A 4d mozival egybe kötve 14 000 ha jól emléxem. Azt mondta doki azt 22-24 hét körül érdemes, asszem. Bár a hetekbe nem vagyok biztos. :cry: Kicsit sok az infó!

Nálunk eddig a Benedek és a Csanád van választva. Persze ez még változhat fél év alatt! Én nem szeretnék két nevet a gyereknek, elég egy is neki. Apjának van kettő: László Lóránt

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Tigris, tudtommal az integrált tesztnél nem kell éhgyomorra menni. Én sem úgy mentem, de nekem előre mondták is a dolgot. :)
Benedek és Csanád. Szépek! Szerény véleményem, a Benedek... :lol: Nálunk az Apjának is két neve van Tamás és György az apja után, de mi nem akartuk az ő nevét adni második névnek. Sőt, Uram volt az, aki kijelentette, h ne legyen a 2. az ő neve. Akkor maradt Dani. Aztán meghallottuk és megláttam egy Áront, aki annyira tündér, h nem bírtam ellenállni. Mivel Uramnak is tetszik, ezért lesz a 2. neve. :D

Zsuzska, kitartás a skacokhoz! Már tényleg nincs sok hátra és végre teljes lesz a nyugalom, béke, pihi!!! :D Ideális időszak a fogantatáshoz... :wink: :lol:

Én a Mátyásföld Klinikán voltam babamozin. Ott 12.000 Ft volt az uh 2D + 4D + DVD + képek. Nagyon helyes volt a csajszi, csak ajánlani tudom mindenkinek! :D És közben bejött az ottani nőgyógyász is, aki javasolta, hogy a 18. heti kötelező genetikaira is vár majd. Hozzáteszem, annyira normálisak voltak, h inkább megyek ide pénzért, mint a kórházba ingyen. Ha jól emlékszem, akkor a 18. heti 14.000 Ft lesz, ami egy 1 órás vizsgálatot takar, amiben szintén van egy nagyon komoly uh rész! :roll: :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Köszönöm az infokat!
Akkor én egy jó drága helyre járok! :roll:
Egy sima 3D-s, amivel a bélésemet nézték, 9 000 ft.
Igaz, nem sztk-s kétperc, hanem 30 perc minimum.
Most beszéltem a dokival telefonon (utoljára szeptemberben voltam ott), nem ért rá, mondta az asszisztens, hívjam 10 perc múlva, erre kb. 5 perc elteltével csörgött a mobilom.
Hívott a főorvos. :shock:
Mik vannak?
Megbeszéltük, hogy akkor Budenofalk leáll, de akkor két Pentasa, mert elmondtam, hogy leálltam egyedül a Budenofalkkal és milyen rosszul voltam, ízületi fájdalmak, bélfájdalmak.
Ha így nem megy, akkor kétnaponta Budenofalk.
De a Controlocot is szednem kell, Pentasa valami szalicilsavas, vagy mi a túró (majd Julcsi megmondja), és kikészíti a gyomrot.
A második rota vírus után a gyomrom be..art!!!!!
Sav meg fájdalom, gyomorgörcs, minden szi.sza......
De szépen sorban leteszem, eldöntöttem.
Mondtam a dokinak, hogy babát szeretnénk, nem akarom a szteroidot. Mondta, hogy persze, a Pentasa meg úgysem árt.
De azt másik doki is mondta.
Az arról való leállás meg nem hinném, hogy gondot okozna, nem szteroid.
De miért van az, hogy az első szedés-leállásnál nem volt baj a leállással, most meg igen?! :roll:
Julcsi doktornő, várom válaszát!
:lol:

Olyan szépek lettek a gyerkőcök, már a kezemben van a mozdulat.
Kolleginával ráhúztunk még fél órát, mások már nem is voltak......
Népszerűek voltunk, meg agyon dicsért gyerek-felnőtt egyaránt.
Ha lesz kép-ig. fotózott-, akkor hozok.
Valamelyik gyerek mondta, hogy 1000 ft-ért szoktak ilyet csinálni.
Megállt kezemben a ceruza: :shock:
Gyors osztás-szorzás: óránként 6-7000 ft.
Jobban járnék, mintha dolgoznék. :roll:
És repült az idő........
Bizony, Mumi, én is így gondolom.
Azért is küzdök ennyire a gyógyszerekkel, vagyis ellenük, hogy tiszta legyen a terep K.-A. Liliánának vagy K.-A. Barnabásnak.
Sziasztok!
zsuzska30
 
 


Sziasztok!

Mumi tényleg nem kellett éheznem, ehetem, de nem zsírosat! :lol:

Zsuzska válts munkahelyet! Ha jobban keresel... :wink:

Na voltam sejtbankba, hát igen gépies volt a nő... Csak mondta mondta.
Az elején azt se értette h mért mentem... :twisted:
Aztán kibogózta a mondatomból h integrált teszt!!!
Levette a vért aztán mehettem is! Csak 1,5 órát voltam el munkahelyről, uram vitt-hozott. Szerencsére! BKV-val szívtam volna!!!

Előbb hívott nővérem, hogy na mi van...
Kérdezte fiú vagy lány?
Mondom titok, még nem bitzti.
Na de csak neki mondjam el...
Mondom nem! Ne legyen kiváncsi, majd ha tuti akkor!
Erre mit csinál, ír a férjemnek sms-t h mondja meg neki... :lol:
Most egy ködös sms-t fog kapni: lehet fiú, lehet lány...
Döntse el...
Kis kíváncsi fáncsi.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, ti nagyon titkolóztok... :twisted: :lol: Miért?! Nálunk elképzelhetetlen lenne! :D Ahogy kijöttünk, már hívtam is nővéremet a hírrel! Ő volt az első, aki megtudta. Még Uramnak sem árultam el, pedig hívott még útközben. :twisted: Bevártam, míg felszedett minket. Szokás szerint éppen meló miatt telefonált. Nem szóltam egy szót sem, csak beültem a kocsiba és az orra elé tartottam a 10 Ft-ot. Hihi, egyből elkezdett vigyorogni! :lol: Majd mikor letette a telefont szerényen megjegyezte, h ő megmondta...!!! :twisted: Kis genyó... :twisted:

Zsuzska, tényleg válts melót! Lehet még én is megteszem ilyen tarifák mellett... :wink:
Hajrá Liliána vagy Barnabás!!!! :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi én csak szivatom a nővéremet, ha ismernéd milyen kis orr beleütős...
De majd megtudja 1 hónap múlva 17 hetes UH után, akkor mán biztosabb lesz!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


zsuzska!

De a Controlocot is szednem kell, Pentasa valami szalicilsavas, vagy mi a túró (majd Julcsi megmondja), és kikészíti a gyomrot.


De miért van az, hogy az első szedés-leállásnál nem volt baj a leállással, most meg igen?!


fogalmam sincs... igaz, kórházban dolgozok, de mérnökből vagyok :o

a második kérdés főleg érthetetlen, hiszen a lokális szterónál nem szokott jelentkezni a függőség. a dózisa is kicsi, évekig is lehet szedni... szóval vsz "csak" a tudat viseli meg az embert, h le kell állnia egy működő szerről...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Zsuzska, ne félj annyira a szteroidtól! Ez nem az a szteroid, mint a "koksz" ... csak azért mondom, mert ha fennmarad a gyulladás, az viszont nem jó a babának...

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek: kb 1 hete azzal küzdök hogy a "hátsómon pisilek"... Egyszerűen nem értem mért. Napi 2-3x megyek. Reggel az eleje ok, aztán átvált. Utána végig folyós...
Azon filózok h a gyógyszer ürülhet ki??? Tudjátok el van színeződve sárgára mint a Saloflak. Alapban pedig nem volt sárga akkor sem amikor még szedtem a gyógyszert. Szerencsére nem véres, meg nyákos. nincs akkora katasztrófa, csak érdekes... Ahhoz képest h rendeződnie kellene... Mit csináljak szerintetek???

Köszi előre is!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
nekem még a kezdet kezdetén volt ilyen. kb 2 hónapig tartott... lényegében mintha csak víz jött volna belőlem.
akkoriban még ibs-sel és dicetellel kísérletezgettünk... aztán egyszer csak, mikor már a gyógyszer is rég elfogyott, magától rendeződött.

a dokidat azért jó lenne hétfőn elérni, mert ez lehet egy fertőzés (vírus, parazita... azok szoktak vizes hasmenéssel járni)... úgyhogy ha tudsz, akkor hétfőn mindjárt lehetne egy tenyésztést is csináltatni (háziorvossal talán gyorsabban megy, mint a gasztróssal).

és igyál rengeteget!
ilyenkor könnyen ki lehet száradni... és ha olyan mértékű, hogy te azt meg sem érzed... azért van ott még valaki, akinek ez sokat árthat.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Nem vizes, csak nagyon folyós Juli.
Szóval "fosti" inkább... :oops:
Csak ez is kifolyós stílus :lol:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


akkor is áll, amit írtam ;) mind a tenyésztésre, mind a folyadékpótlásra nézve.

ha van otthon probiotikumod, kipróbálhatod... hátha segít átmenetileg.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Van most valami járvány. Biztos a meleg miatt. Anyukám is tegnap belázasodott, "csak úgy". Szerintem is menj el hétfőn a dokihoz!

Pussz
Mangusz

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit eltüntem, de most itt vagyok :) Anno ígértem képet is 17. hetes Mociról, most megpróbálom feltölteni...
[b]Mumigugo, Tigris, üdv a fiús anyukák klubjában :D Én az elejétől éreztem hogy fiú lesz...Mi az András nevet választottuk (több oknál fogva, egypár : férjem 2.neve, férjem Apukája neve és ahány Andrást ismerek, mind jó fej :lol:
Mocinak is keresztbe volt téve a lába, de attól még a kis kukkantyú látható volt, elég egyértelműen :D A 20. héten (köv. kedd) megint megyünk dokihoz, akkor fogunk csináltatni mi is 4D-s felvételt.
Tigris, az a dió-agy tök érdekes :) A dióról egyébként is mindig az emberi agy jut eszembe...
Hízás-téma : eddig én 4 kilót híztam...szerintem nem vészes.
Zsuzska, Manguszta, Eszter, Veronika, Zizi, szurkolok Nektek!!!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


András alias Moci Kép Moci alias András [/img]

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Egyébként, amikor kértem képet a dokitól, nem is gondoltam hogy 3D-s lesz, és amikor megláttuk...hát gondolhatjátok milyen érzés volt :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica!
hihetetlen jó kép a kissrácról :)

nekem még 4 nap mire újra láthatom :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Azt hiszem, sőt: lassan biztos vagyok benne, hogy nem baba miatt volt magas a hőm, s egyéb bajaim, hanem epekövem van. :evil: 2 éve már volt, s kezdem megint hasonlóan érezni magam. Mondjuk visszaemlékezve a vetélésem előtt kb. egy héttel volt egy epegörcsöm, de nem tulajdonítottam jelentőséget neki, mert percek alatt elmúlt. Viszont most utána olvasgattam, s koraszülést, vetélést okozhat. :( Ha ezt tudtam volna, akkor 2 éve nem csak a kövem, hanem az egész epém kivetetem, bár ezek szerint itt a lehetőség, csak azt nem tudom mikor. :oops:
A héten minden nap 9-17:30-ig meló (pénteken ballag a csoportom), s ha ilyen mértékben fog fájni, akkor bedobom a törölközőt, s vonatozok Szegedre a dokimhoz, hogy minél hamarabb túl legyek rajta.
Az egész hétvégét ágyban töltöttem, úgy fájt a hátam, s minden rossz-nyavalya utolért. Hazamentünk anyósomékhoz, s rájuk hoztam a frászt, mikor egy rendezvényen szóltam, hogy most induljunk el, vízszintesbe kell kerülnöm, s wc közelbe, mert rosszul leszek. :cry: Vasárnap reggelre csitult is a fájdalom, de közel se jó. Ráadásul a férjem holnap záróvizsgázik, így inkább neki se szóltam, hogy gáz van. Mért mindig velem történik valami negatív? :cry:
Szívem szerint sírnék, de inkább megyek, s lefekszem.

Bocsi, hogy bő lére eresztettem a dolgot, s nem ide vág...

Szebb estét Nektek!

Ui: egy kis pozitívum: pénteken kiderült, hogy megkapjuk a lakáskölcsönt, így kb. 3 hét és a saját lakásunkban leszünk. :D

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!!!

Lica nagyon édes, formás az András baba. Amúgy főnököm is András. :lol:
Nekem pocim nagyobb ugye a puffadástól... Kaptam tegnap a bnőmtől 2 nadrágot is, hát röhögtem de tök jó kényelmesek!!!
Hordani is fogom egyből csak kimosom.

Vera jobbulást!!! A kölcsönhöz gratula!!!!

Mi tegnap voltunk párom Nagyijánál, aki nagyon örült a hírnek és persze egyből mondta h kisfiú kell neki, annyi lány dédunokája van már. Meg hozzátette: akkor van még mért élnie... Tudjátok 86 a nagyika már...

Bnőmék "kiakadtak" h eltitkoltuk eddig!!! :lol: Meg persze örültek is neki!

Állapotom: hát lányok ez tuti nem baktérium, hanem a gyulladásom... :cry:
Picikét elkezdtem vérezni.
Gasztrósom javaslatára elkezdtem a Salofalk kúpot, helyileg azonnal hat, reméljük jobb lesz. Kezdett sokasodni a székletek száma stb.
A picire elvileg nincs hatása. Reméljük így is van.

Elkezdem újra a kristálygomba ivását is, az is sokat segített januárban!!!

Én úgy érzem, hogy a gyógyszer "hirtelen" abbahagyásával, majd kiürülésével kezdődött a gyulladásom. Szerintem kell neki egy kis lökés, h tovább tudjon lépni, mint októberben a szteroid leálláskor is. Nagyon bízom benne h ezek és a baba jó hatással lesznek rá!!!

Mindenkinek szép napot!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


veroniks!
sajnálom az epegörcsöt :(
én a tavasszal kérdeztem a gasztróstól, hogy érdemes lenne-e kivenni az epehólyagot (a nőgyógyász mindenképpen ezt szorgalmazta még a baba előtt), de MT azt mondta, hogy semmiképpen ne nyúljunk hozzá, mert csak méginkább hasmenésem lenne utána :?
persze nekem gondot még nem okozott (le is kopogom :)), de azért a terhesgondozóban is totál odavoltak, hogy nekem ezt hogyhogy nem szedték ki.

a lakáshoz grt! :D mi 2,5 éve éppen karácsony előtt egy héttel kaptuk meg a pénzt. gondolhatod: karácsonyfa a földön, körülötte minden dobozban :lol: de saját, külön karácsonyunk volt... az első :)

tigris!
drukkolok, hogy hasson a salofalk!
a baba meg biztos jól van :)

ja:
jó reggelt!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!
Veronika, sajnálom, hogy epegörcs gyötör!
Úgy látom, bp-i vagy, szívből ajánlom Szabó Szigfrid urat Budaörsön!
Nézz utána, tud segíteni!

Tigris, biztosan jobb lesz így, hogy kaptál gyógyszert!
Segíteni fog!

Lányok, ma elég ramatyul vagyok.
A tünetek a Budenofalk abbahagyása után......
Pénteken hagytam abba, nem gondoltam, hogy ilyen hamar jönnek.....
Ízületeim, gyengeség, szédülés, hányinger.......basszus.
Meg a torkom is fáj tegnap óta rendesen.
Nem azért írom, hogy köszöntsetek fel, de ma van a szülinapom, és k...ára nem vagyok boldog, beárnyékolja az egészet! :(
Lehet, hogy ma v. max. holnap fel kell hívnom a dokit, hogy ez így nem megy. Nem akarom megvárni azt, amit decemberben éreztem.
Nem tudtam lábra állni a fájdalomtól. :(
Miért vagyok ilyen érzékeny erre a sz.rra?! :evil:
Ötlet, vélemény?
Napi egyet szedek már 3,5 hónapja. Egyébként szeptember óta kettőt, aztán cikluszavarok miatt rá egy hónapra kb. napi egyben állapodtunk meg. Azóta elvagyok eggyel. A kettőről egyre való átállás nem okozott semmi gondot.
Ez nem számít hirtelen leállásnak?
Attól félek, elájulok! :cry:
zsuzska30
 
 


Zsuzska Boldog Születésnapot!!!!

Szerencsére ehhez nem tudok hozzászólni, mivel nem szedtem Budenofalkot...
Remélem Te is hamar rendbe jössz! Minek kell ennyit szenvednünk, nem értem... :cry:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


zsuzska!

boldog szülinapot :!:

azt esetleg nem próbálod meg, hogy 1-2 hétig minden másnap szeded... majd még ritkítod... hátha bejönne :?:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Zsuzska, boldog szülinapot és jobbulást!!! Minden rossz után valamikor jó következik, csak ki kell várni[/b]... :cry:
Veroniks,neked is jobbulást és gratula a lakáshoz!!!

Tigris, nem megnyugtatásképpen, de én továbbra is vérezgetek...most várok 2 homeopátiás gyógyszert Ausztriából, aztán ha nem múlik el, feliratok Salazopyrint, mert arra azt mondta a nődokim hogy lehet szedni...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Szerencsére úgy néz ki h a vérzés elmúlt, de azért lekopogom...
Mintha a székletem sem lenne olyan híg már! 8)
DE persze ez csak 1 kúp volt eddig. Reméljük a többitől még jobb lesz. Eddig 3x voltam WC-n. Eléggé tűrhető szám. És nem az a nagy rohanós jelenet volt!
A fenekem sincs még annyira ki, csak a kúp "csípi" gondolom a kiszáradás miatt... Majd rendbe jön!!!

Neked is jobbulást akkor!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Jobbulást mindenkinek! Tigris, Zsuzska, Veronika gyógyuljatok gyorsan! :roll: :oops:

Lica
, gyönyörűséges Moci! :D Bár most már akkor őt is hívhatjuk nevén Andrásnak! :lol:

Zsuzska,
Boldog Születésnapot! Sajnálom, h ilyen rosszul érzed magad ma... :cry: Érdekes, szeptemberben én is iszonyat ramatyul voltam a szülinapomon pont. Egész nap búval ba...ott pofával és kedvvel járkáltam, remek volt. A meglepetés partyt is a pokolba kívántam, szegény Uram jól meg is bántottam, hiába szervezte nekem...
:roll:

Nálam most egész stabil a helyzet... :roll: Holnap már megyek melózni, képzelem milyen hetem lesz... Szerintem az éjszaka fog hazavetni minden nap, mert főnököm nem lesz a jövő héten, szóval nem keveset kell majd egyeztetnem vele most... :? Na mindegy...

Jó pihenést mindenkinek és jók legyetek!!!! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Na hát nincsenek jó híreim.
Sajna erősebben vérzek. :cry:
Hívtam gasztrósomat előbb, mondta h a kúpot nézzük csak előbb napi 1x, aztán ha rosszabbodok csörögjek vissza, a gyógyszert ne erőltessük még...
Tudjátok kezdődik a görcs is ... az annyira gáz...
de nyák még nincs...
Ma kezdem el a kristálygombát is inni este, addigra beérik. Annó az is sokat használt, remélem most is fog!!!
Azért félek, nehogy rosszabb legyen...
Olyan jó lett volna pedig elhagyni gyógyszert!!!

Na de ez van!

Mindenkinek szebb napot!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


[b]Tigris, együttérzek...én most már elég sokáig húzom a dolgot gyógyszer nélkül, de úgy látszik múszáj lesz elkezdeni szedni...Nekem Xalazin kúpom van meg Salofalk klizmám (ezek maradtak az első kezelésből), de a nődoki a Salazopyrint ajánlotta - viszont az csak tabletta formájában van (ha jól tudom) és valahogy a kúpban jobban bízom...Magam sem tudom mit csináljak...csak vacilálok, a gyulladás meg nem múlik el csak gyógyteától meg probiotikumtól, úgylátszik...
Nincs kedvem elmenni a proktológus-gasztroe.orvosnőmhöz se, mert egyrészt nincs kedvem a rectoscopiához most, másrészt meg anyagilag is húzos (magánba megyek hozzá is, persze, 17 óra után hová máshová mennjen a dolgozó nő, ugyebár???), nem tudom hogy a háziorvosom kiírhat-e nekem Salazopyrint??? (tud a betegségről, a terheskönyvemben is benne van).
Sokszor el vagyok keseredve, de igyekszem bízni...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


[b]Mumigugo, köszönöm és Moci - András is köszöni :-)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica, én nem vacilálok,inkább kezelem magam. Tudod én nem stagnálok egy helyen mint te, hanem fokozatosan romlok. Annak pedig a vége kórház lenne. Ismerem magam ennyire...
Szóval nem kérdés: kúp! Ha nem hat megyek dokihoz...

A salazopyrint szedtem 2 évig. azt nem írhatja fel háziorvos csak úgy ha van róla szakvéleményed gasztróról...
Nekem legalábbis nem írták fel máshogy...

Nekem a Salofalk = Salazopyrin. Nem érzek különbséget. Még a kinézetük is egyforma...

Amúgy az a nagy érdekes (most jöttem rá délután), h csak 10-11 óráig futkosok, utána már semmi... Mintha a reggeli leérne és lenyugodna a belem. Nagyon érdekes...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


SZiasztok!

Gratula a kölcsönhöz! Azt a 3 hetet meg, gondolom, már fél lábon is kibírjátok :-)

Tigris, mindenképpen kell szakorvosi javaslat a Salazóhoz, mert a háziorvost megbünteti a TB, ha anélkül írja fel. Kis könyebbség, hogy most már 1 évre adja a gasztrós szakorvos (eddig féléves volt...). Viszont az abbahagyással tényleg csínján... úgy tűnik, a szervezet tiltakozik a hiánya ellen.

A gasztrós is és a nődoki is egybehangzóan, de egymást nem ismerve mondták, hogy a Szalazót lehet babásan is, semmi bajt nem okoz, lokálisan hat bent a belekben.

Fura ez a délelőtti futkosás... amikor tavaly lángoltam, mint a nagyerdő, nálam is így volt. Délután már teljesen jó volt, csak a reggelek-délelőttök voltak rosszak. Úgy tűnik, a betegség bizonyos fázisai ilyenek. :S

Zsuzs, boldog SZÜÜÜÜÜÜLINAPOOOOOOOT!!!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!
Betolom a pofimat! :lol:
Legyetek már rendben, lányocskák! :cry:
Ti vagytok a gyámolítóim!
A Salazopyrin micsoda?
Mint a Pentasa?!
Nem szteroid, ugye?
Képzeljétek, megpróbálok kibírni minden fájdalmat, elvonási tünetet.
Bár, tegnap már hívtam a dokit, de csak asszisztenssel beszéltem, nem tudott segíteni, abban maradtunk, hogy 2 naponta szteroid, de ha "csak" ennyire fáj a minden ízületem, akkor kibírom. Hősiesen.
Igaz, hajolni nem tudok, ülni sem sokáig, mert a térdeim, ha behajlítom is fájnak, de ha rosszabb nem lesz, tűrök és küzdök!

Remélem, mindegyőtöknek elmúlik mielőbb a probléma és napokon belül elfelejtitek a gyötrelmeket!
Szorítok ehhez!
Nekünk is jár az élet élvezete! A túróba is!
Igenis, meg kell gyógyulni!
Prof. Czeizel Endre szerint a Magyarországon forgalomban levő gyógyszerek tömkelegéből csak néhány van, ami ártalmas lehet babára. Ezek biztos, hogy nincsenek köztük.
Egyszer olvastam egy cikket, a gyógyszereknek a babára gyakorolt hatásáról szólt.
Pentasáról (mesalazin hatóanyag) tudok nyilatkozni, az nem árt.
Megyek elpihenek fürdés-hajmosás után, már fájok itt ülve.
Köszönöm Mindenkinek a köszöntést, tényleg nem azért írtam!!!!!!!!!
De aznap voltam a legramatyabbul. De nem hiszem, hogy a 31. év akasztott ki. :lol: Bááááááááár, tény, hogy nem örülök, jobb lenne, ha fordítva lenne......13. Hmmmmmmmmmmm.......álmodik a nyomor. :lol:
Gyógyulást mindenkinek, pozitív energiát küldök, és nyugalom, azok a babák jó helyen vannak a pocikban!
Lica, Andrisod olyan éééééééééédes!
Vajon mi lehet az oka, hogy délelőtt van hasmars, Tigris?
Kérdezd meg a dokit, hátha van tippje!
Mi az a kristálygomba? :roll:
No, megyek, mert hátha megpróbálunk összehozni egy menyasszonyjelöltet az egyik vőlegényetek mellé! :lol:
zsuzska30
 
 


ahoi!

főzök éppen, csak közben gondoltam, hírt adok.
itt van ő:
ugyan nem látszik ezen a képen, de a doki látott valamit a lábacskái között ;)
Kép
és egy kezecske:
Kép

méhszáj tökéletes 2000-es, minden OK.
holnap ogtt, utána kontroll

viszont a hízás miatt le lettem b@szva :shock:
de ez van ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli!

Hát Te is fiam Brutusz! Úgy látom fiú hullám van! :lol:
Gratula!!! Nagyon édes!!!
Te a végén tényleg karira viszed haza ajándéknak!!! :lol:
Hízás= és akkor mi van! Valaki több 10 kilót hízik és visszafogyja. Ez van!

Mi vagyogatunk. Kicsit jobban, de azért futkosunk is meg vér is van. De mintha csökkenne a vér. Tegnap este sikerült 2 kúpot használnom! Este 19 óra körül betettem, aztán 11kor wc, aztán kijött egy része, így betettem egy másikat is. Lehet az is megdobta most a javulást, mert eddig csak romlottam! :cry:
Asszem ma is ezt fogom tenni, 1,5 kúp hátha tényleg jobban hat...
Tegnap csak 8x voltam wc-n, és még éjszaka is mehettem.
Viszont ma reggel mehettem haza buszmegből, mert kezdett becsusszanni a bugyiba. :oops: ezt leszámítva eddig jó napunk van.
A babának gondolom nem lehet "baja" a nyavajámból, hisz van étvágyam, meg jól el van rejtve szegény...
Talán az enyhe görcseim zavarhatják széklet közben...

Zsuzska a kristálygombáról itt olvashatsz:
http://archiv.kefirgomba.hu/index2.php? ... df=1&id=15
de írd be googleba és bejön egy csomó oldal hozzá...

Most tudtam meg h terheseknek is ajánlják, így jobban merem inni a nyavajámra... Csak szaporodna már egy adag, hogy egyszerre 2x2 litert tudjak készíteni... 2 nap mire elkészül az adag...
Így be kell osztanom...

Szóval ez van!

Remélem mindenki más ok!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
azon már én is gondolkodtam, hogy vajon a hasfájás és a görcsök zavarják-e a babát :?:
az azért mindenesetre jó, hogy ha kicsit is, de jobban vagy.

nekem most az elmúlt 2 napban romlott egy hajszálnyit a helyzet... de nem vészes. csak annyi, hogy ugyanannyit megyek, mint eddig (max 3-4), viszont a 2 nap alatt egyszer sem volt formált, ami eddig azért általában jóindulattal elmondható volt (ugye milyen érdekes ez a betegség? az ember megtanul gátlástalanul diskurálni a sz@rról :lol: )

a hízással nálam az a gond, hogy pcos-es vagyok, és a családi anamnézisban is vannak mind2 ágról időskori cukorbetegek... szóval fokozottan oda kell figyelni, nehogy kialakuljon a terhességi diabetesz. ezért is megyek már holnap cukorterhelésre (a dokim meg már előre befenyített az insulinnal :shock: :lol: )

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok lányok!

Na, végre kezdem utolérni maga és van egy szusszanásnyi időm írni Nektek! :D

Youlcsi, győnyőrű a béb!!!! :D Íme Áron... :D Gratula!
Ááá, már értem, h miért b@szott le a doki a hízás miatt... :( Ha tényleg van a családban cukorbeteg, akkor fokozottan oda kell figyelni a dologra... DE okos jány vagy te, nem lesz semmi baj sem!!!! :twisted:

Ami a sz@r témát illeti, igen, egy idő után tényleg nincs tabu. És egyébként meg kivel tudnánk megbeszélni a dolgot, ha nem hasonló cipőben járókkal... :roll: Ésmég így is annyira különbözünk bizonyos szempontból..mindig változik az ember teste, mindig másképp reagál a dolgokra... Szóval, engem nem zavar, ha kibeszéljük magunkból!!! :wink:

Tigris, remélem mielőbb jobban leszel te is! Azért a napi 8X-i budira rohanás nem kellemes...és a vérzés sem... :(
Igazad van, a bébi el van rejtve rendesen, nem sokat érzékel szerintem a dolgokból. Bár a görcsök nem hathatnak túl jól... nem is annyira rá, mind inkább neked a tudat, h basszus baja lehet tőle... :( Erre én is szoktam gondolni, ha görcsölgetek néha... DE ERŐSEK A FIÚK, kibírnak mindent!!!! :lol:

Zsuzska, h bírod a fájdalom tűrését????!!!! :shock: Na látod ez az, amit én egyáltalán nem bírok... :(

Tegnap voltam doki bácsinál. :) Megvizsgált, méhszáj nálam is totál ok. Megint kaptam tőle 600 beutalót, mert júliusban megy 3 hét szabira és előre megírt mindent.
Holnap reggel éhgyomorra kórház = 16. heti kötelező AFP-s vérvétel. Aztán 2 hét múlva genetikai uh és még 30-án vissza doki bácsihoz. Mondta, h mindenképpen látni akar még, mielőtt elmenne. :) A 20-24. hét között cukor terheléses vérvétel... Fffffúúúú, na ettől borsózik a hátam. Szólt, h vigyek magammal citromot, mert attól elviselhetőbb, de akkor is... :shock:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
tavaly nem volt nekem annyira gáz a terhelés. de valahogy most jobban rákészültem, megvettem a citromot... viszek magammal olvasnivalót (tavaly 2 vérvétel között elmentem melózni :)), mag vmi kaját, hogy utána mindjárt tudjak tankolni.

egyébként egész biztos vagyok abban, hogy ezek a kilók nem a babától vannak, hanem a cigi abbahagyásától. ezek így is úgy is feljöttek volna.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli! Nekünk sajna ez a központi témánk: a sz@r! De jót nevettem ezen a mondatodon!!! :lol:
Hát igen, eleinte nem szerettem róla beszélni, meg titkoltam is, de aztán rájön az ember, h jobban jár megosztja másokkal a tapasztalatait, h ők is tanuljanak belőle, vagy esetleg én is ok tanácsot hallok tőletek, amikre nem gondoltam... És ez jó!
Bár persze jobb lenne ha nem kellene ilyenről beszélni sem! :?
De ezt osztotta az élet sajna...

A forma: hát régen szétütötte a csészét, most meg örülünk ha nem folyik szét rajta! :lol:

Nálam most kezdődik az "Elmerjek indulni otthonról?" fejezet...
:twisted:
Ma annyira szarul lettem a buszon, azt hittem oda hányok. Fülledt volt a levegő, meg nem volt friss oxigén se... Kész voltam. De nem szálltam le, mert akkor tuti a hasmenés jött volna elő... :oops:
Egyik jobb mint a másik!

Hétfőn megyek nőgyógyászhoz majd megkérdem tőle, h a babó mit érzékel ezekből a dolgokból... Érdekelne...

PCOS: még nem hallottam soha róla, de utána olvastam neten, hát anyám te nem vagy semmi, ennyi nyavaját, te szegény!!!
Pontosan milyen tüneteid vannak ezzel a betegséggel, ha nem vagyok tolakodó. Mert ahogy olvastam ez is széles körű...
Bnőm "lövi" magát inzulinnal, sajna nem kerülte el, azt mondja a hasa már ki van tőle. Kérdeztem h mért nem máshol szúrja magát, hát nem tudja h lehet-e... Mondom ember, ott a doki kérdezd meg, neki se jó ha szétlövi az az egy pontot...

Mumi köszi az együttérzést! Gondolkodom h ma felhívjam-e dokim, mi legyen... Vagy várjam meg a hétvégét és majd hétfőn... Otthon könnyebb azért a gyógyulás...
Végülis a vér kevesebb, csak a rohangálás van meg.. Az meg szerintem a kristálygomba jótékony hatása is lehet, mert kitisztítja a beleket... Nem tom mit tegyek... Lehet várok még hétfőig, és hétvégén pihizek stb.

Cukor terhelés: úgy néz ki nekünk a zsemle+tej kombináció lesz, legalábbis leírás szerint...
Nem bánnám...
Juli, lehet enni utána??? Nem tudtam!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!
Sajnálom, Tigris, hogy ez történik veled!
Nem tudnál pár napot táppénzre menni, amíg javul a helyzet?
Azért nagy kockázatot vállalsz a buszon.

Julcsi, mit jelent az a sok kiló?
Mennyiről indultál és hol tartasz?
De aranyos a kis Nemjulcsi!

:lol:
Hogyhogy tej és zsemle?
Ezt nem értem. Cukros víz helyett?
A kristálygombát sejtem......egyszer anyu is ivott ilyet, ezek szerint.
Olyasmi, mint a karfiol és nyikorgott, mikor mosta le. :shock: :?
Hasmenése volt tőle, valószínűleg akkor a tisztulás miatt.
Én nem ettem, ittam, mert nekem marha gusztustalan volt.
Mintha élő valami lenne (tulajdonképpen élő is), de ahogy meghallottam azt a nyikorgó hangot, jesszus!
De ha használ, akkor idd!
Akkor még nem volt internet, hogy utánanéztünk volna, pontosan mi is ez.
Ma is fájdalomra ébredtem, mintha sűrűbb lenne, vagyis tovább tart az ízületi fájdalom egy-egy nap.
De hősiesen bírom.
Igaz, lassan olyan leszek, mint a saját öreganyám, bááááááár, 79 éves és úgy hajolgat, hogy az csoda!
Egyenes háttal, két agyinfarktus után-mert ugye a keeeeeeeert és a munka a mindene.
Akkor olyan leszek, mint más öreganyja! :lol:
Munka közben a gyerekkel vetetek fel a földről dolgokat, hajolj le, légyszi, vedd fel, légyszi.......
Itthon meg nem kell lehajolni......vagy nem lehajolni kell.....
Más akrobatikákat bírok! :oops:
:lol:
Gyógyulást!
Szép napot!
zsuzska30
 
 


Szia Zsuzska!

Köszi!
A nyikorgás it nem igaz, ez picike fejű, nincs hangja se. :lol:
Én csak iszom, nem használom máshogy...
Bár most nem tom mit tegyek. Hagyjam inkább abba, és csak a kúpot nézzem meg, hátha akkor alább marad a wc? Bár nem iszom jelenleg minden nap, mert kevés még a gomba, és így is megyek ugyanannyit... Érdekes.

Hétfőn meg mehetek 8-ra védőnőhöz, lehet ott is szaladgálni fogok, a reggel a legrosszabb...

Valahol tej + zsemle, valahol cukros szirup, ne kérdezd mitől függ. Nővéremék az elsőt csinálták! Én majd meglátom.

Neked is jobbulást akkor!!!
Én inkább gugolok (elég érdekesen) mint hajolok. Röhejes, alig van hasam, de olyan mintha már nagy lenne... Nem bírok vele...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Na most beszéltem orvosommal: már hatnia kellett volna a kúpnak. Reggel és este használjak 1-1 db-ot.
Kedden 13 órára mehetek le Veszprémbe a kórházba.
Már ma berendelt volna, de mondtam h az felejtős... Párom szolgálatban meg én se tudok elszakadni bentről. Hétfőn meg párom szolgálatban + én védőnő+terhesgondozó+labor, így leghamarabb kedden megyek.

Ma akkor gyorsan mehetek labor beutalóért, hogy hétfőn reggel 6:30-kor ott kezdjem a napom és este vissza tudjak menni az eredményért. Amúgy is mennem kell a terhesgondozóba, akkor elhozom már azt is... Gondolom doki szeretne látni egy friss várképet... Kiv leszek a vasra és a CRP-re...

Csak azt mondjátok meg minek kell személyesen lemennem: nem csinál semmi olyat lent, max ad egy ambuláns lapot... Meg persze várhatók 1-2 órát rá.

Most 1 nap szabi főnököm örömére, meg jó kis autózás. Hogy fogom én kibírni wc nélkül... :oops:
A labor is érdekes lesz, ott nem lehet elmenni lent, csak fent, de oda csak 7 órakor engednek!!! Olyan kiakasztó. A sorból nem állhatok ki mert akkor utolsó leszek... :twisted: Az a szaros sorszám autómata meg fent van emeleten, mért is ne...

Na most mondjátok meg...
Nem elég a bajom még ez is...
Kész vagyok...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
a pcos-ből sokminden kijutott. túlsúly, szőrök, meseszerű mensi (hol van, hol nincs, de inkább utóbbi volt jellemző az elmúlt 2 évben), hormonjaim a feje tetején (már amik vannak), a petefészkeim pedig tankönyvien cisztásak voltak. mint egy szőlőfürt.
(gondolhatod, más, pcos-es fórumon mi a téma, ha itt a sz@r :p)

a laborom ma tökéletes lett :)
cukorterhelés olyan, hogy bárki megirigyelné, vérkép tökéletes, vasam annyi, hogy mágnesezni lehetne :o és a crp és we is éppencsak emelkedett, de ezt sztem a kis pókhasú okozza. viszont a hct igencsak alavsony... 30... nem tudom, mitől...

enni persze hogy lehet a terhelés után. a 2órás vérvétel után :) miért ne lehetne?
a cukros borzalmat ittam, ami citrommal egészen elviselhetően egy elb@szott limonádéhoz hasonlított. igaz, kicsit csaltam, mert nem csavartam bele az egész citromot, csak a felét... a másik felét meg megettem :opps:
de azért szerencsés vagy, ha próbareggelis terhelésed lesz ;)

zsuzska!
kiskönyv szerint 75,7ről indultam és múlt héten 77,4 volt (ezért imádom a gasztró szakrendelő mérlegét! az simán 3-4 kilóval kevesebbet mér :D)
és sztem azóta még jött egy kicsi...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: