Új privát üzeneted érkezett!

Jaimee,
örülök, hogy jó a cukorterheléses eredményed, akkor mostmár egyél sok cukrot, hogy egy kicsit rakodjon is rád, csont és bőr leszel, ha megszülsz... :D
sirkici
 
 


Sziasztok Kismamik!

Hűűű, micsoda szép pocik:) nagyon helyesek vagytok! Mindenkinek gratulálok! És további fantasztikus babavárást kívánok!
Örülök, hogy így együtt van a csapat, és ne hari, hogy ilyen ritkán szólok!

Puszi nektek!

Kép
Kép[/url]
kamilla.cs
 
 


Húha! A vonalzómat is karban kéne tartani :oops:

Kép
Kép[/url]
kamilla.cs
 
 

 
 

Sziasztok!

Ez egy gyors bejelentkezés lesz, mert megint várom a festőket, takarítót.. Komolyan mondom, le a kalappal azok előtt, akik építkezenek...Nálunk csak pár napja tart, de akkora por, kosz és felfordulás van, hogy nemis részletezem...

Jaimee: gratulálok a vércuki szinthez!! Csak így tovább...

Sirkici: Neked meg óriási gratula a pozitív teszthez!!! Mikor mész dokihoz??? Mellesleg nekem nem volt vérzésem, de az unokatesóm 3 hót menstruált....

Kamilla: Szia!!! Örülök, hogy látlak!!

Betsy: nagyon kellemes utazást!

Midenkinek nagyon kellemes hétvégét!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok!

Tegnap hazajött apa! :D :D :D
Igaz, most már dolgozik is, 2- től, de mégis csak jobban érzem magam, hogy nincs oylan messze tőlem.
Képzeljétek, én minden nap kenem magam terhességi csíkok elleni olajjal, és ma mégis találtunk a pocimon pár csíkot. :evil:
Azt hittem rosszúl leszek.
Olyan büszke voltam a hasamra, hogy egy csík sincs rajta.
Ezek szerint, most hírtelen megnőtt, mert tegnap még nem volt rajtam.
A brátnőm meg is jegyezte, hogy nagyobb mint tegnap, és akkor még nem is mondtam neki a csíkot.
Pont most kezdek csíkozóüdni, mikor már m,indjárt szülök???
Hát ez van...
Jó lenne már, ha tudnék táblát rakni.
Ha hazajön apa, megkérem, hogy segítsen, hogy tudjam ismét rakni a táblát, addig is elnézést...
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenki hétvégézik, nem is gond, csak azért irok, mert ma este indulunk a tengerre és el akartam köszönni!

Heni,
neked is köszönöm! Amint hazaérünk másnap reggel rohanok is a dokihoz. Voltam pénteken is, de még nem látott semmit. Ilyen ez az uh, de akkorra már szépen fog látszani, remélem!

Addig is vigyázzatok magatokra, sziasztok!
sirkici
 
 


Jó estét!

Ez a hét iszonyatosan melós volt...Most végre van már egy kis időm, mert befejeztük a munkások utáni nagytakarítást....Viszont kedden ismét jönnek, mert a teraszunkon omlik a vakolat, így újabb fúrás, faragás következik...De legalább az már nem lakáson belül..Elkészült a babuka szobája, de bútorok nélkül áll egyenlőre, mert azok csak október közepén fognak megérkezni...Szerintem így is gyönyörű..Holnap megpróbálok képeket tenni...

Olyan izgalmas, holnap már 30. fog mutatni a vonalzóm! :lol: :lol:

Niki: örülök, hogy jobb a kedved apa miatt..Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor akar majd kibújni a babácska...Lehet egy hülye kérdésem? A drasztikus hízás korszak az most már végig marad, vagy van még rá esélyem, hogy heti szinten nem hízom +1 kg-at? Neked stagnált valamikor a súlyod? Ha így haladok, akkor nagyon nagy feleslegem lesz... :shock:

Sirkici: nagyon jó utat és vigyázzatok Magatokra!!

Mindenkinek joccakát és holnap ismét jelentkezem!!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni!

Gratulálok a 30.héthez!!!
Nekem is hihetetlen, hogy már 50 alatt járok!
Jó egészséget és jó pocakosodást kívánok! Remélem minden oké!
Vendég
 



Sziasztok!!!!
Kamilla: De jó, hogy jelentkeztél :D Már akartam írni az iwiw-re, hogy mi van Veled, aztán nem akartam tolakodni, tudtam, hogy benézel majd :wink: Várunk ide gyakrabban, gyere, ha tudsz!!! :D

Heni: na igen, 30... nekem meg mostantól 20 lesz az eleje :lol: Várunk a képeket, biztosan nagyon szép lett, megérte a fáradozást :lol:

Chrissyy: Már csak 50 nap :shock: Lehet még annyi sem :wink: Vagy még több ( Zolikával a 42 ik héten szültem :roll: ) Kitartás!!!

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Chrissy: köszi :lol: Nekem is hihetetlen, hogy 30 hetes már a babukám :lol: Szerencsére eddig minden rendben, ma találkoztam a szülésznővel, aki nagyon rendes...Elmondta, hogy miket fog kevergetni nekem (gátolaj, illoolajok, gyertya, stb...), pedig a Kútvölgyiben nincs is alternatív szülő szoba, stb...Viszont ő annak a híve, így mindent megtesz, hogy feledhetetlenül kellemes legyen az élmény...Szóval tisztára feldobott..Segítet abban is, hogy a múltat kicsit "lazábban" vegyem, mert állítólag nagyon függ ettől a szülés kimenetele..Összességében örülök, hogy ő lesz a szülésznőm :lol: Veletek mi újság?? 50 nap meg pláne hamar eltelik!!! Tényleg, Te miket pakolsz be a kórházi csomagba? Mondjuk még nem tervezek csomagolni, csak egy hónap múlva, de akkor is rettentően érdekel..

Olik:Neked meg gratulálok a félidőhöz!! Milyen gyorsan eltelt ez is!!! Hogy vagytok???Állítólag most is inkább túlhordós kismamik vannak többen...

Jaimee, Niki, többiek?

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nektek hihetetlen, h már itt tartotok????? :shock:
Nekem hihetetlen, h ti már ilyen régóta babások vagytok és már alig van egy kis idő hátra és megláthatjátok a babókáitokat. Mintha csak most lett volna zebrás tesztetek!!!!!
Örülök, h mindannyiótok jól van!! :wink:

babszika
 
 


Helló mindenkinek!

Kamilla: Szia! El voltál veszve egész nyáron! Örülök, hogy jelentkeztél, magadról is írhattál volna! :wink:

Heni: Lemaradtam tegnap a 30. hetedről!!! Gratulálok hozzá!

Olik: Te is már túl vagy a félidőn....Folyton azt károgom, mint egy öregasszony, hogy repül az idő, te tényleg repül... :D :D

Heni: Babakocsitok milyen lesz végül? Eldőlt már?

Niki, Chrissy, Barbi, Betsy: Mizu?

Rólunk: Hétvégén babakocsit néztünk és kiságyat, kiságy tekintetében két véglet volt, vagy tetszett APának, de drága, vagy olcsó, de nem tetszett neki....Én hazatoltam volna bármelyiket...Úgyhogy várunk, végülis időnk aaaaz van. Majdnem vettem egy kocsikabátot újszülőtt méretben, olyan fincsi puha volt, macis, de aztán ott tudtam hagyni. :lol: :lol:

A súlyom elindult felfelé, most tartok +3-nál.

Ja, igen, vettem nagyon csini kismami nadrágokat. Sajnos a hirtelen hideg miatt még semmi kardigán és meleg felső készlet nincs sehol, de nem nagy baj, kihúzom a meglévő cuccaimmal addig.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Jaimee: köszi :lol: Nekem a 26-27. héttől indult meg nagyon gyorsan a súlyom, ezért kihíztam az összes kismami cuccomat..Vennem kellett egy új farmert, mert egyszerűen semmi nem jön rám..Most én is a felsőkkel vagyok gondban, mert kb. a hasam közepéig érnek...Ha ilyen hideg marad, a végén még kabátot is kell vennem... Babakocsit kinéztük és óriási segítségként a nagyszülők veszik meg... :D Peg Perego, almazöld színben...Mindjárt elkezdek fotózni és akkor a mózes részéről is teszek fel képet.. ( A többi lent van a raktárban egyenlőre) Van hozzá: mózes (teljesen dönthető és emelhető), hordozó, autofix, esővédő, pelenkázó táska, betéttel, alsó háló, 4 kerekes (közép méretű, ernyő alakúra összecsukható...Ennyit tudok róla mondani hírtelen... Mi a ruhácskákkal, cumikkal és egyéb "kisebb" dolgokkal vagyunk elmaradva...De talán könnyebb lenne azt leírnom, ami van :lol:

Babszi: De hihetetlen! Legalábbis nekem :lol: Pont tegnap mondtam a szülésznőnek, hogy még mindig nem tudom felfogni, hogy egy csodálatos Kisfiú lakik a pocakomban :lol:

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni: Húú, klassz lehet! Várom a képeket nagyon!!! Á, nem vagy semmivel elmaradva, apránként vásárolunk majd mi is, hogy kiélvezzük a jót! :wink:

Ti megveszitek előre a mellszívót??? Vesztek egyáltalán?? Láttam a Corában a hétvégén egy AVENT ISIS-t + üveg sterilizáló + tejtároló - bár nem emlékszem, hány darab + cumisüveg (1-2??). Ár: 19 000 Ft. Sztem nem sok, csak azt nem találtam még ki, hogy kell e sterilizáló. AKkor kell inkább, ha nem szoptat az ember, nem??? Baby sitter koromban volt sterilizátor a "tápos" gyerekemhez, akkor értékeltem marhára a masinát....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee: a sterilizálón én speckó még nem gondolkodtam...Az az igazság, hogy azt sem tudom, mit kellene neki venni...A főbb dolgok megvannak: kiságy, matrac, pelenkázó, kiskád, babakocsi (bár szinte minden csak következő hónapban érkezik meg...)Innentől kezdve, meg próbálok ruhácskákat, pelusokat, ilyeneket venni..Ha veszünk sterilizátort (bár a védőnő szerint nem kell, mert elég egyszer kifőzni mindent, utána csak simán elmosni), akkor mi is az AVENT-et fogjuk venni... Bár én a mikrósban gondolkodtam, az kb. 6000 ft, környékén van...

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Jaimee: Október végén lesz kismami börze, ha minden igaz... Állítólag nagyon szuper szokott lenni...Szóval, ha feljöttök, akkor mindenképpen érdemes az ilyen "költségesebb" dolgokat ott megvenni...

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni: Nem tudom, sztem a cumisüvegeket 1 éveg korig ki kell főzni...Legalábbis én így tudtam. Jó lenne, ha erre 6 hónapos korig nem lenne sok gondom, mert rengeteg tejem lenne. Én magam is szopikáltam 6 hónapos koromig.

Jó lenne valami klassz babagondozási könyv is, de még olyat nem láttam...

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Hát én mától itthon vagyok, jól leszúrt az orvosom, hogy a haskeményedés nem vicc, attól kinyílhat a méhszáj stb. és mostantól szigorú pihenés. Ha nem tartom be akkor befektet. Ja és magne B6 napi 3x2. Az az igazság, hogy tényleg egész nap dolgoztam (ami nálam sok lótás futásssal jár), utána otthon a háztartás főzés.
Úgyhogy mostantól betegszabi kis otthoni munkával, de pihenve. A babával amúgy minden rendben, szépen fejlődik.

Szerintem nem érdemes sterilizálót venni egyenlőre, ha szoptattok akkor pláne nem kell. Maximum a lefejt tejes kis üvegeket cumisüveget kell kifőzni ami néhány perc forró vízben és kész. Ez is csak amíg fej az ember aztán beáll az egyensúly és pont annyi tej lesz amennyi kell, úgyhogy a ciciden kívül mást nem használsz. Nekem nem volt és abszolút nem hiányzott. Azt különben is a mikróba kell tenni és szerintem pici baba mellett amúgy is jobb elfelejeteni a mikro használatot egy ideig, ne sugározzatok körülötte.

A mellszívó egyéni dolog kinek melyik passzol, de nagyon fontos fejni amíg az ember teje beindul. Nekem volt az Avent és nem rossz, de utána kibéreltem a Medela fejőgépet mert nagyon sok volt a tejem(ami ugyanazt csinálja elektromosan és nem megy szét a kezed a sok pumpálástól) és 5 perc alatt leszivta a felesleget. Ezt a Brendonban lehet bérelni úgy mint a mérleget, akkor pár ezer forint volt és max. 1-3 hónapig kell, úgyhogy olcsóbb.
Az Aventet viszont tudod mindenhova vinni, mert sokkal kisebb de felúgy sem szív.

Jaimee! Képzeld eltűnt a fügyi az ultrahangon, lehet, hogy mégis mindkettőnknek kislánya lesz. Kénytelen leszek elmenni egy 4D-re, hogy tudjuk.

Heni! Tegyél fel képet a babakocsiról meg a szobáról is.

Olik! Üdv a húszasok között, visszaszámlálás indul.

Kép
barbi5
 
 


Barbi: Ez tök jó hír!!!! :D :D :D Igaz, ami igaz, ha kibújik, akkor lesz tuti a neme! 30. hét után szokták magabiztosan mondani egyébként, hogy lány vagy fiú...felénk legalábbis. És a 3-4 D is segít. Amúgy kerek a pocakod? Mert nekem pont olyan, mint egy féldinnye... :D Lassan egy egész...

De mondtam már lányok, hogy még nem biztos, hogy kislányunk lesz!!! Nagyon tutira veszitek!! :lol: :lol: :lol: :lol: Oké, mondjuk, én is....

Hát igen, a haskeményedés tényleg nem vicc. Pihenj jó sokat! Méhszáj zárt, ugye? Én már néha úúúgy mennék megint UH-ra+méhszáj vizitre, pedig csak 24-én megyünk majd csak. :cry: Terhesgondozóba megyek jövő hétfőn, de ott semmi lényeges nem lesz, max. felírnak valami vasat, amitől akkora székrekedésem lesz (ELEVITTŐL is van), mint a ház... :lol:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 



Sziasztok!!!

Mellszívó: nekem nem kellett, nem is vettem. Úgy voltam vele, ha majd nagyon kell, akkor... Az elején kézzel fejtem, de nem kellett sokat, mert Zolika mindent kiszívott, olyan volt, mint egy porszívó :lol: Aztán újra megteltek, elég volt neki, semmi fölösleg. 5.5 hónapig csak anyatejes volt, összességében 15 hónapig kellett neki.
Sterilizáló: az sem kellett, én kis forró vízben sterilizáltam a cumikáját hetente egyszer, aztán a cumis üveget , amikor vizet ívott, de azt is 2 hetente, elég azt csak simán lemosni.

Babszika: Hát igen, még csak most csodáltam a tesztemet, már félidősek vagyunk. A többi csajsziról nem is beszélek :lol: Meglátod, hogy tényleg nagyon repül majd az idő!!!

Jaimee: +3, az semmi, én majd csütörtökön megyek terhesgondozóba, vajon ott mennyit mutat majd a mérleg :?

Heni: Én a 34 héten összepakoltam a táskámat, készen voltam, csak Zozika későn jött :lol:

Betsy nyaral, de Judy és Chris hol vagytok???

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Igen zárt a méhszáj egyenlőre. A hasam hatalmas, sőt már egyre bénábban mozgok, szóval egyre dúrvább a helyzet.

Kép
barbi5
 
 


Olik: Kééépzelem, milyen túlsúlyos lehetsz.... :lol: :lol: :lol:
De jó neked, hogy ilyen sok tejcsid volt...Én is porszívó babát szeretnék! :lol: :lol:

Barbi: Fotót nem teszel fel? Kíváncsi vagyok ám!

Tényleg! Chris és Judy?????

Hát igen, végülis, Apát lezavarhatom mellszívóért sürgősségi szinten, ha kell...Egyáltalán nem olcsó....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 



Barbi: tényleg, egy poci sztár fotó??? :lol: pihenj sokat, már amennyire lehetséges :? A dokid már nem is engedi vissza dolgozni? Vagy csak kis időre leszel otthon?

Jaimee:Remélem a kistesó is valami hasonló evő lesz, mert akkor lehet én is veszek egy mellszívót :lol:

A szőlő szót ki merjen mondani senki!!! :lol: Rengeteget pucoltam, lefőztem a gyümilevet, ettünk dögire, most már ELÉG!!! :lol: :lol:
Túl vagyok a befőzős. fagyasztós korszakomon, nagyon kifáradtam, hiába, nem birom olyan könnyedén, mint máskor :roll:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Jaimee:a múlthéten egyik este eszembe jutottál és akartam kérdezni, hogy most hogy állsz a mekis hambival???elmúlt a vágy?
Vendég
 


Nóri: Hááát...jó kérdés. Most, hogy a hormonok zöld lámpát mutatnak viszonylag mindennek, kicsit háttérbe szorult a Meki, vagyis nem kívánom csöpögő nyállal, mint egy veszett kutya. És drága is.... De azért nagyon szeretem!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok Lányok!
Látom hiányoltatok! Bocsi, hogy nem jöttem, de este már mire a géphez kerülök, olyan fáradt vagyok, hogy nincs kedvem már bekapcsolni. Hétvégén szüreteltünk, tegnap pedig lecsót tettem el télire, és paprikát. Ma voltam laborban és belgyógyászaton. EKG rendben. Véreredményem egyik felét holnap megtudom, a másikat a védőnőhöz küldik. Azt mondta, ha megkapja, meglátogat, és elmondja mi áll benne.
Ma főztem egy olyan finom lecsót.... Úgy beebédeltem.... :lol:
Hányingerem már csak este van a fáradtságtól. Egész jól vagyok, csak az a baj, hogy a nap végére megfájdul a lábam. Pedig nem híztam. Nem tudom mitől.

Már én is nagyon várom, hogy mehessek UH-ra, de az sajnos 26-án lesz. Pedig már úgy szeretném látni a Pocaklakónkat! :wink:

Én a mellszívó és sterilizáló kérdéshez nem nagyon tudok mit szólni. A védőnő nekem is az AVENT-et ajánlotta. De mi még elég messze vagyunk ettől. Nekem nem úgy tűnik, hogy repül az idő. Olyan sokára mehetek UH-ra! Örökkévalóságnak tűnik. :?

Sirkici!
Nagyon gratulálok! Jó nyaralást, és vigyázz magatokra!

Besy!
Neked is jó nyaralást, és te is vigyázz magatokra!

Heni!
Tegyél fel képeket a babakocsiról! Kíváncsi vagyok rá. :wink:

Jaimee!
Mikor mentek 4D- ultrahangra? Én drukkolok a kislányért! :wink:
De jó nektek, ti már vásárolhattok. Már én is úgy szeretnék...

Hű, de sokat írtam. Bocsi Lányok!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Chris: Még mi sem vásárolunk, csak nézgelődöm és álmodozom..... Figyelem az árakat.... Majd októberben.

Mi úgy döntöttünk, hogy nem megyünk 3-4 D-re. Halkan mondom, mert tudom, hogy mindenki volt/készül erre....Meg ne kövezzetek! :D :D Konzultáltam a dokimmal, diagnosztikai jelentősége nincsen, a megye genetikus főorvosa a dokim, ilyen szempontból biztiben érzem magam...sima UH van 4 hetente, úgyhogy találkozunk a babával karácsony táján személyesen. 15 000 F-ot sokallunk a 3-4 D-ért.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee!
Dehogy kövezük meg! Ebben az esetben megértem. Mi majd a 20. hét körül tervezzük. Nálunk valamivel olcsóbb a4D. Potom 10000.- :wink: Meddig dolgozol még?

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Chris: Október 5-én biztos lehúzom a rolót, ha addig sem lesz utód, akkor majd bejárok 1-1 nap betanítani. Jelzem, még sehol semmi, sem interjú, sem pályázatok értékelése.... :shock: :shock: Szabin leszek további 2 hétig, szóval kb. novembertől leszek betegszabin, betegállományban....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy megint eltüntem, csak apa ma ment vissza Németbe, és el kellett intézni egy nagycsomó dolgot a lakással kapcsolatosan.
Úgy néz ki, hogy már a jövő héten írjuk az adás- vételi szerződést, és onnantól, már csak Picúron múlik, hogy mikor költözünk.
Remélem 2 hét múlva meg lesz, és 3 hét múlva már ott fogunk lakni.
Viszont az internet szünetelni fog a költözés alatt, de igyekszem majd írni, mihelyst tudok.
Képzeljétek tegnap cserélték nállunk az összes ablakot, meg az erkélyt, és mivel ki volt szedve az összes ablak egész nap, mára jó beteg lettem.
Marhára megfáztam...
Most itt szenvedek egyedűl itthon, é
Vendég
 


Sziasztok Anyócáim!

Itt érzem, a sz.gépnek ennek az oldalán, hogy hogy ragyogtok :D
Virul az egész csapat, vásárolgattok... azt pedig el sem tudom hinni, hogy van amelyiktek már a szülésre készül... :D mintha tegnap lett volna, hogy először beszélgettünk (erre egy jó nagyot hápciztam :lol: )
Velem a helyzet változatlan :( , Babszikámmal járok egy (illetve hasonló) cipőben. Szóval még mindig csak vágyom, hogy babásodjam. Járok kezelésekre, ahol próbálják a helyes útra terelni a hormontermelő-mirigyeim működését, mert alulműködnek (alig működnek) De nem vagyok szomorú, mert kicsit alábbhagyott a rágörcsölésem a dologra :wink: Van 3 kis új bébibogyóm az oviban :D Tényleg Besty! Fiacskádnak hogy tetszik az ovi?????
Legyetek jók! Sziasztok!

Kép
Kép[/url]
kamilla.cs
 
 


Jamiee: köszi jól vagyok!

Olik: hát nem tudom még hány nap van hátra, de majd úgyis jelez, ha ki akar jönni

Heni! Kórházi csomag: hálóing, köntös, 2 papucs, törölköző, fésű, tusfürdő, zokni, betét, bugyi(hálós), legalábbis nálunk csak ezt engedik, wc papí, zsepi, fogkefe, fogkrém, evőeszköz, szalvéta, szoptatás elősegítő tea

Szülőszobára: mentes víz, papucs, törölköző, szőlőcukor, apának is papucs, enni és innivaló-most más nem jut eszembe

És még nekem sem áll szándékomban összepakolni. Megvárom a 36 hetes uh-t meg az első nst-t, aztán majd utána.

A babával minden rendben, épp nyitva volt a szeme és a köldökzsinórt bokszolta, 83mm a feje, elegendő a magzatvíz és még van bőven helye nőni. A külső méhszáj 1cm-re nyitva, de ez normális második terhességnél.

Aztán még a kórházba a babának hazajövetelkor: bundazsák vagy pólya, 2 sapka:1pamut-1meleg, 1 body, 1 rugdalózó, 1 kiskabát, 2 textilpelus-ebből egy a feje alá, és sima pelenka, meg persze mózes kosár vagy babyhordó.
Azt hiszem ennyi, legalábbis nálunk!
De ha még eszembe jut vmi, leírom!
Vendég
 


Jó reggelt!

Heni: babakelengye lista itt a babaneten is van. Sztem hasznos.
Ahogy néztem a listát, két hajókofferrel vonulok majd kórházba. :D :D

Kamilla: Kitartást és türelmet a hormonok beállításához! :wink:

Judy mami??

Babókám tegnap szinte egész nap csöndben volt, épphogy egyet-egyet rugott és kapirgált, erre egész éjszaka vagy karate edzést tartott vagy focit, majdnem kiestem az ágyból olyan aktív volt. Nem egyszer felébredtem, hogy mocorog... :D Még meg sem született, de már felcseréli itt a nappalokat és éjszakákat.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 



Sziasztok!!!
Jaimee: Az enyém is virgonc volt este, egész nap pedig lapult. Biztosan a front :lol: Zozi is tegnap és ma is jó sokat alszik reggel, nappal meg nem tudok elaltatni :? Pocsék az idő, nem mehetünk ki, itthon meg nem fárad ki rendesen ( csak én tőle :lol: )

Kamilla: olyan édik a kis ovisok :wink: Ez a legszebb kor ( persze minden kor szép, de... :wink: )

Chrissyy: Kb. ezeket vittem én is. Nálunk sima bugyi jöhet, Apának meg nem kell papucs, ráhúzzák a cipőre egy zsákot. Ja, a bébi hordozó nekünk nem is volt, a kocsi ülése dönthető, így 0-20 hónapig jó sztem. Most a nagy legényem kap újat, nagyobbat. Réginek kimosom a huzatát, jó lesz.

Niki: Jobbulást!!! Mi pont kimásztunk a megfázásból, félek, hogy ebben az időben könnyen lehet visszaesni. Miért cseréltetek ablakot, ha elköltöztök? Vagy ez egy albérlet és a gazdája csináltatta?

Chris: Nekem is a lábam fáj mindig, nagyon de nagyon visszeres :( Zozinál kezdődött, most még durvább. Nem baj, min. 7-8 hónap alatt elmúlik, kitartás :lol:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Lányok, nálatok is úgy van, hogy Apa a szülés+2 óra után már csak üvegfal mögött láthatja a babát? Egészen addig, amíg ki nem engedik mamát+babát a kórházból. FIzetős szobára is ez vonatkozik. Valahol jó ez, afféle zárt osztály a gyermekágyas, csak szegény Apa......Én persze kimehetek hozzá, baba marad üvegfal mögött.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Jaimee: a Kútvölgyiben a fizetős részlegre az jöhet be és akkor, aki akar...Viszont az újszülött részlegen max. 30 perc tartózkodás engedélyezett a folyosón és csak is a kispapa részére...Óriási különbség :shock: Akkor TE is jó sokáig dolgozol!! Bár remélem, hogy hamar megtalálják az utódodat és nem kell bejárnod! (Bár Téged nem lehet pótolni :lol: )

Chrissy: nagyon köszi a listát!! Azért is kérdeztem, mert sem a bébinek ilyen jellegű dolgokat, sem magamnak még nem vettem...Már ezer éve készülök egy jó kis hálóing megvételére, de mindig más lesz belőle...Itthon pólókban alszom:)

Olik, Chsristell: nekem ne mondjátok a lábakat...Úgy néz ki, mintha agyonvertek volna...Borzasztóan csúnya kék és lila erek vannak rajta...Annyi a különbség, hogy nem fáj... Az én Egyetlen Kincsem is nagyon sokat mocorgott az elmúlt napokban...Azt vettem észre, hogy az egész délelőttöt átalukálja viszont...

Niki: nagyon örülök a jóhíreknek, de vigyázz magadra!! Ez a francos nátha!! Sajnos nagyon könnyű megfázni...Gyorsan C vitaminozzál!! Milyen furcsa, már csak kb. 2 hét és megszületik a picikéd:))

Kamilla: milyen kezelésekre jársz? A doki miket mond?? HSG esetleg?

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni: De együtt lesztek a babával az elejétől, nem? Nálunk nincs is csecsemős részleg. :shock: Illetve ha nagyon akarod, kitolhatod a babát a cs. nővéreknek, de azok visszahozzák, amint ordítani kezd. :D Ha meg csendben van, akár veled is maradhat, tudsz pihenni.

Azért nem jöhet be senki a gyermekágyasra, mert valaki folyton szoptat a 4-5 ágyas szobákban, így elég gáz lenne, ha másnak a rokonai huszasával beáramolnának. Újszülőttek közé.... Na, azt én sem csípném, inkább a "zárt osztály". Asszem viszont zuhanyzó van minden szobához, de erre sem esküdnék meg.....

Egy ágyas szobát lehet kérni, ez fizetős, de nem nagyon látom értelmét, ha Apa úgy sem jöhet be hozzánk...

A 30. hétig dolgozom amúgy. Még 2 hét + a betanítás hete. Ha lesz véééégre valami utód.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Azért cseréltek ablakot, mert már a régi vacak volt, de egyébként anyáéknál lakunk, nem albérletbe.
Hát úgy érzem sosem fogok meggyógyúlni...
Ráadásúl mehetek ma a bankba is intézni a lakás dolgait, hát mit ne mondjak nagy erőfeszítésre van szükségem, hogy elindúljak.
Nagyon rosszúl érzem magam.
Bizony nemsokára megszületik a kisbabánk!!!
A hétvégén már felállítjuk a kiságyikóját is.
Már alig várom. :D
Apa holnap után jön haza, és többet nem megy el. :D :D :D
Vendég
 


Niki: Pihenj minél többet!!! Sok-sok energia kell majd, ha megszületik a pici! És jobbulást!!!!!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Köszi!

Hát pihennék én, de most, hogy nincs itthon a férjecském, az én nyakamba szakadt minden elintézni való.
Ráadásúl már a múlt héten kellett volna mennem vérvételre, csak nem sikerült eljutnom, így oda is mehetek holnap, meg Nst-re, meg ultrahangra, szóval lesz dolgom bőven...
Pedig olyan fáradt vagyok, meg az idő is vacak, nem akarok csinálni semmit.
Valaki gyógyítson meg!!! :cry:
Vendég
 


Niki: Küldök sok-sok +++++ energiát! Hátha segít! :D :D :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 



Nálunk bárki bejöhetett a korházba, a baba mindig velem volt, azért is választottam ezt a korházat, mert itt együtt voltunk. A másikban elviszik üveg mögé a babót és órára hozzák ki etetésre :? Ezt nem szerettem volna. Most is ezt választom. Két személyesben voltam, az egy személyeset nem akartam, mert ilyenkor nem jó egyedül lenni, nekem legalább is nem esett volna jól. Volt kivel beszélgetni, tanácsot kérni, adni, ha mentem zuhanyozni, akkor a másik vigyázott a babámra, stb.

Niki: GYÓGYI PUSZI MEGY :D
Kép

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Van egy új parám (már 2-3 hete nem volt semmi) : Nyomást érzek olykor hüvely felől. Pl. most is. A lelki szemeim előtt nyílik a méhszáj..... :shock: Nehezít a helyzeten, hogy babókám rendszeresen lefelé rugkapál, ami félelmetesen olyan, mintha mindjárt ki akarna pottyanni............... Ki tud az nyílni csak úgy, análkül, hogy érezném?? Gondolom, igen...Hasam nem fáj, nem görcsöl....Na, van min rágódni most egy darabig, amíg el nem múlik.....ÁÁÁÁÁÁÁ!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee:dehogy pottyan ki, ne viccelj már!!!!NO PARA-NO KIPOTTY :wink:
(majd a szülőszobán jusson eszedbe ez a félelem, majd ott rájössz, hogy nem pottyan ki az olyan könnyen) :wink:
Olvastam, hogy nyomhat olyan ideget ami miatt úgy érzed, hogy a hüvelynél szúrkál, de lehet, hogy csak azért nyom, mert olyanokat rúg, hogy csak na.Vagy csak úgy feszkik éppen...stb.
Kedrves para mami megnyugtatom, hogy semmi probléma nincs./Dr.Nóri/
Vendég
 


Jaimee:

Nekem is volt ilyen érzésem, hogy kiesik a baba, annyira lent volt, de
nem volt semmi gond.
Majd elmúlik, ne aggódj, nem lesz semmi baj.
Ha nem tudsz megnyugodni akkor meg hívd fel a védőnődet, vagy az orvosodat, hátha ők meg tudnak nyugtatni. :wink:
Köszönöm a sok sok ++++ energiát!

Olik:

Köszi, megkaptam a puszikat, asszem már életben maradok.
Csak az a gond, hogy szinte egész nap lázas vagyok, nem tudom levinni sehogy sem.
Persze gyógyszert az csak a Homeopátiás készítmény van ami semmit nem használ...
Most vettem egy ilyen orcseppet, hogy legalább némi levegőt kapjak, 1500 Ft volt, és természetesen semmit nem használ. :cry:
Vettem megfázásra is ilyen vackot, de valahogy nem javulok.
Hát marad a citromos tea, C- vitamin, meleg tejcsi, és ágyikó aztán csak lesz valami...
És miért is ne lennék ilyenkor tök egyedűl itthon.
Még a jó anyám is ilyenkor hagy itt, a kicsi férjem meg csak idegeskedik németbe hogy mi van velem.

Ha valaki tud tuti módszert, hogy lehet hamarabb meggyógyúlni, várom a javaslatokat.
Vendég
 


Jó reggelt!

Jaimee: ne parázz!! Ilyen nyomás nekem is szokott lenni...Vagy a babóca nyom valamit, vagy pedig ott minden szépen kezd alakulgatni...Azért csak ki kell, hogy férjen majd egy 3 kg körüli bébike...Szóval semmi aggódalom...A méhszájad tuti nem nyílik...Arra még bőven van ideje...Engem hétfőn a szülésznő nagyon sok témában megnyugtatott...Nagyon örülök, hogy vele nyugodtan meg tudtam beszélni az aggályaimat.... :D

Niki: sajnos nekem csak a szokásos terápiám van...Ilyenkor főzök egy kanna teát, amibe csak citromot teszek és ezt iszom egész nap...Ha be van dugulva az orrom, akkor Sterimart fújok bele, az orrom alá pedig a Dr. Theiss féle eukalyptus balzsamot használom..Attól tuti kidugul...Esetleg inhalálhatsz is, bár én az nagyon gyűlölöm...Inkább kösd be a torkodat és feküdj az ágyikódban, hogy jól kipihenhesd magadat !!! A rohangálás biztosan nem tesz jót....

Holnap megint péntek lesz már!! De jó....

Szép napot Mindenkinek!!!

Chrissy: hogy vagytok??

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok Lányok,

Csak egy gyors bekukk, visszaolvasni nem nagyon tudtam.

14 nap után tegnap végre Bazsinak nem volt hőemelkedése, de sajna ez még nem jelent semmit. Még várunk egy csomó vizsgálati eredményt az ÁNTSZ-ből meg a vérvételről. Sajna ezen kívül egy kicsit nagyobb a mája mint kellene+a nyaki nyirokmirigyei 3x-ra vannak duzzadva. Most felírt neki a doki valami számomra ismeretlen gyógyit ami az "A" típusos vírusokat pusztítja. Kiváncsi vagyok hat-e. Kissé kivagyok már idegileg, mostanában nem volt semmi komoly baja, utoljára amikor az ovit kezdtük. A műtétet sajna el kellett halasztani, mert a vasa mindössze 2, és azt mondta a doki, hogy amíg teljesen rendbe nem jön + a vasat helyre nem hozzuk nincs műtét.

Emelett még mindig nem érzem, hogy mozogna a kicsi a hasamban. Egyre nehezebb a méhem, és néha ugy bekeményedik egy oldalon, mintha egy kupacba összegömbölyödne a kicsi, de sajna nem érzem. Elmenni meg nem akarok uh-ra, mert hátha hülyének néznek. Majd csak 26-án megyek.

AFP-m eredménye 17-én lesz meg, remélem jó lesz.

Szóval mindennel tele van a hócipőm, már lassan dolgozni sem lesz értelme visszamenni, annyit hiányoztam.

Rosszul kezdődött ez az év, és ugy látom rosszul is végződik. Persze kivéve a babót a pocimban.

Csajok,

Még jövök ahogy tudok, mindenkinek drukk amihez kell, de most nem nagyon vagyok olyan idegállapotban, hogy netezzek.

Ne haragudjatok.

Puszi mindenkinek.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Morgen!

Dr. Nóri: Bizti igazad van, majd gondolok erre a szülőszobán. :D :D

Judy mami: Hát ezek nem túl jó hírek...Jobbulást Bazsinak, nem semmi, hogy 2 hétig lázas/hőemelkedéses volt, műtét is elmaradt... :cry: Írjál, amint tudsz, hiányzol!

Heni: Bennem lehet a hiba, amint valami új tünetet észlelek magamon, frász tör ki. Nem hiszem, hogy egy "normális" kismami így érez....Apa is folyton a szemét forgatja, ha arról beszélek, hogy lenne már a baba legalább egy kiló, akkor már idekinn is életképes lehet. Nem érti, hogy jut egyáltalán ilyen az eszembe....Én sem tudom, de jutogat. Szerinte meg 3,5 kiló lesz, nagy fejű és megemlegetem, mire kitolom magamból. Olyan aranyos..... :D

Niki: Én is pont úgy kúrálnám magam, mint te. C vitamin, pihi (tényleg tessék próbálkozni!!! Irgum-burgummmm!!) Azt nem tudom, hogy sok folyadékot lehet e még, nem vizesedsz e be tőle...

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem sokat pihenni.
Letudtam ma a vérvételt az Nst-t és az ultrahangot is.
A babánk már 2500-2800g körűl van.
Pontosabbat azért nem mondtak mert nem tudják mennyi husi van rajta.
Annyit mondtak, hogy szép nagy, és nagyobb a súlya 2500g nál, de 2800g- nál nem nagyobb.
Hát az bőven jó, inkúbátorba már tuti nem menne ha megszületne.
Ami kicsit szomorú az az, hogy már kevesebb tápanyagot kap mint a múlt héten.
Ez a betegség is jót tesz neki gondolom.
Apa holnap jön végre haza!!!
Addigra tuti kikúrálom magam valahogy!
Vagy inkább nem is.
Ápolgasson, kényeztessen csak nyugodtan. :D
Vendég
 


Niki: Azt honnan tudni, hogy kevesebb tápanyagot kap? Valszleg a lepényed már nem a legfiatalabb, kevesebb volt egy picit a magzatvized, ha jól emlékszem....az is arra utal.

Én 2800-al születtem 40 hétre, úgyhogy súlyra az már jó. És még marad is benn pár hétig, hagy erősödjön a tüdeje is. :D De aranyos lehet már, egy kész baba...... :D :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: