Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Most csak kis időm van:

Timi
Maximálisan igazad vanKép
Nem törődtem bele, hogy Apucim ilyen, csak időnként már belefáradok az örökös itthoni szócsatákba. Tegnap este pl. 3 órán keresztül, éjfélig beszélgettünk/vitáztunk erről. Az eredmény mi lett? Azt mondta, hogy ő nem tud megváltozni, sőt, azon is gondolkodott, hogyha így haladunk, akár ne is legyen majd kistesó, mert ő ezt úgy, ahogy én elvárnám és úgy, ahogy illene, ő nem tudja csinálni. Talán korán lett apa, vagy nem tudja, de ő még nem nőtt fel a feladathoz.
Ezért írtam, hogy mindegy, ő már nem fog megváltozni, mert már belefáradtam ebbe az örökös küzdelembe.


Kaja
Edina
Tehéntejet 1 éves korig semmiképpen ne adj!
Tojásból a sárgáját lehet adni, úgy tudom 10 hónapos kortól, persze csak mértékkel, tojásfehérjét 1 éves korig szintén nem szabad.
Joghurtokból leginkább ezek a gyerekjoghurtok, pl. Danonino ajánlott, kivéve az epres illetve az erdei gyümölcsös, mert ezeket 2 éves korig nem ajánlott adni, mert az eper, málna, stb. nagyon könnyen allergizálnak.
Én úgy tudom, túrót is lehet adni, persze keveset, Kristóf pl. a túrórudit szokta nassolni, persze csoki nélkül.

Babakajának szerintem legjobbak a különféle husik, főleg csirke, pulyka, rizzsel vagy krumlipürével (de csak natúr krumlipürével, semmi vaj, tej, tejföl), vagy pedig főzelékek, krumlival besűrítve.

Ettől függetlenül Kristóf is leginkább csak üveges bébikajákat eszik. Időhiány miatt.

A-vitamin:
Mi sem kapunk.

Vanda
A felülést szerintem nem lehet siettetni. Majd ha már próbálkozik Máté a mászásszal is, akkor abból a mozdulatsorból magától rá fog jönni. Négykézláb állásból leteszi a popsiját oldalra és a kezeivel majd feltolja magát ülésbe.

Most már mennem kell.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Edina

Egy pár használható oldal:

Mit mikortól szabad adni:
http://csigabiga.com/otlettar/kismama/szilard_etelek.htm
(ez a verzió szerint a tojásssárgája is csak 1 éves kortól ajánlott. Mindegy, én még nem adtam KristófnakKép)

Illetve:
http://freeportal.hu/babakonyha/

Kép
babus2005
 
 


Vanda
Olvastam tegnap amit a párodról írtál, és azt gondoltam közben, hogy te ismered a férjemet? KépKépKép Ugyanis ő is többnyire csak azt csinálja meg otthon amire megkérem, magától nem nagyon veszi észre a munkát, igaz ha megkérem akkor szivesen megteszi. Mégis olyan kellemetlen szólni és kérni. Remélem, hoyg azért a babavárás alkalmával és szülés után ez változni fog, mert én számítani szeretnék rá nagyon Kép

Tündi
Vendég
 

 
 

Edinka!
Nagyon nagy százalékban az üveges kajákat eszi a Vivi. Reggelire szoktam neki a gyümihez Danoninó joghurtot keverni, de én nem tudtam, hogy epres és az erdei gyümis nem jó, Vivi elég sokat eszik belőle és még semmi baja sem lett. A túró, reszelt sajt szintén adható, de én nem adom, a lányzó nem szereti. A vaniliás krémtúrót ugyancsak gyümihez keverve megeszi. Ebédre a bébiételeket szoktam dúsítani levesben főtt csirkehusival, azt összeturmixolom egy kis lével és a főzelékhez adagolom, hogy több fehérjét egyen, mivel a tápszert még mindig utálja. A tejbegrízt ha főzől neki azt lehet kész tápszerből is csinálni, de én inkább a Hippes tejbegrízt adom neki. Abból is csak a babakekszes csúszik neki. Eddig elég sok féle magam készített kaját kipróbáltam (tésztásat, krumplisat, husilevest) de nem izlett neki, inkább az üvegesek csúsznak. Ja és imádja a kenyér héjját. Kép Akkár egy órán át rágcsálja.

Vanda!
Azt hiszem te írtad hogy Máté rosszul eszik. Nekünk az új dokinéni ajánlotta, hogy napi 1 csepp Béres cseppet és 5 csepp Cetebe C vitamint adjak a picinek. Azóta sokat javult az étvágya.
"A" vitamint nekünk sem ajánlotta.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Tundi,
szerintem a ferjeink egeszen egyszeruen ferfibol vannak, es TENYLEG nem latjak, ha a feje tetejen all a lakas vagy valami az ut kozepen hever pedig van normalis helye is.
Mindegy, az en ferjem tulajdonkeppen rendes nagyon, nem cserelnem el senkire, csak az ember lanya mindig bele gondol, hogy akar meg tobb segitseg is beleferne a draga papak idejebe. Csak hat a kedv ugye, az hianyzik...

Nicol,
igen, Matesz nem tul jo evo. Az elmult 1,5 hetben szabalyszeruen zabalt, nagyon elveztem, hogy mindent szivesen evett es oriasi adagokban. De ezen a heten megint sztrajk van, pedig orultem neki, hogy vegre megjott a kedve a kajakhoz.
En Cebion csepp formajaban adom Matesznak a C-Vitamint, lehet, hogy veszek ilyen Beres cseppet is, hatha jot tesz.
Hat szerintem en ma abbahagyom ezt az A-vitamin dolgot. Meg az elso gyerekorvosunk irta fel Matenak, azota en termeszetesnek vettem, hogy a Vigantol melle ezt is folyamatosan kapnia kell. De ha senki gyerkoce nem szedi gondolom nem letfontossagu.

Ma vettem egyebkent Matenak valami babakekszet (Milupa), elolvasom behatobban es lassan adok neki en is ilyesmit, mert nagyon erdeklik a "felnott" kajak. Mindent kinez a szankbol. Nemreg a pizza szelet kerte, tegnap meg a pogacsankra gerjedt ra teljesen, ugyhogy szerintem a babadolgokat mar biztosan szivesen ragcsalna.

Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
Én írtam rosszul tényleg Cebion a C vitamin neve. Rosszul emlékeztem. Kép Örülök hogy legalább néha jól eszik a fiúcska.

És az igéer képek: az unokatesók együtt
Kép

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


De édesek!!!!Kép

Lányok ha kellenek Nektek gyerekdalok, letölthetitek a mai hozzászólásoknál az őszi topicbanKép
Nagyon szupiKépKépKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok,

Tüneményesek a babócák! Elolvadok! (miközben arra gondolok persze, hogy nemsokára én is a kezeimben tarthatom az enyémet, de addig még hátravan a SZÜLÉS Kép )

Mi jól vagyunk, minden rendben, jövő héten megyünk UH-ra. Kép

AnnácskaKép
De jó látni, hogy minden OK Veletek! Várom a képeket, nagyon kíváncsi vagyok már!

MamikKép
Segítséget kérnék: hol lehetne csecsemőmérleget kölcsönözni szerintetek? És hol lehet textil pelust kapni? Köszi előre is! (elkezdődött a beszerzési láz... Kép)

Puszilok minden kicsit és nagyot

Unique
27+6

KépKép
unique
 
 


Unique,

babamerleg.hu-n lehet merlegugyben nezelodni, ha jol emlekszem.
Textilpelust pedig asszem a Baross utcaban vett anyosom valami bababoltban, viszonylag kozel a Kalvin terhez.

Nicol,
nagyon edesek! Mennyi idos is a masik baba?

Vanda
vanda72
 
 


VandaKép
Nagyon köszi az infókat, utánanézek! Kép

Puszi

Unique
27+6

KépKép
unique
 
 


SziasztokKép

Sietek alukálni, de még gyorsan:

Unique
Textilpelust akármelyik bababoltban lehet kapni, de még a Tescoban és hasonlókban is árulnak.

Mérleget is lehet bababoltokban kölcsönözni, a Minimanóban pl. tuti, de szerintem a többiben is. És nálunk a védőnőktől is lehet kölcsönözni, gondolom Pesten is van erre lehetőség.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok Kép
Nikol Kép
Nagyon édesek a babák Kép

Unique Kép
Azért jó, hogy itt vannak nekünk a mamik Kép Úgy tűnik jobban képben vannak sok mindennel mint én Kép
Azért még várj azzal az öleléssel, bár már én is nagyon vágyom rá Kép

Vanda Kép
Mit mondott a dokinéni?

Tegnap voltunk 4D-n Kép Minden rendben van, szépen fejlődik a baba Kép Végig rugkapált, de a kezecskéjét nem nagyon akarta elvenni az arca elől. Bújkált a kis drágám Kép
Szép nagyra hízott már, most tartok 1200g-nál Kép Kicsit aggódom is mi lesz így a végére Kép
Ma a doki is megnézett, a méhszáj teljesen zárt, a vérképem rendben. Nem is kell ennél több Kép
Legközelebb január 16-n megyek uh-ra, meg dokihoz Kép
Szóval happyke vagyok Kép

Itt vannak a képek is Kép
Arcoscsája:
Kép
Kép
Kép

Pocak 27 hetesen
Kép

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Annácska!Kép

De édes a babó és milyen szép a pocakodKép

Senkinek nem tetszett a zene vagy nem néztétek meg?!?

Mea
mea
 
 


MEaKép
Engem érdekelne!!
Kerestem ,de nem találomKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
Itt vannak a versikék:

"Töröm, töröm a mákot,
Sütök neked kalácsot."
A két kis ökölbe szorított kezét (függoleges helyzetbe fordíta (ha hagyja, de nem muszáj )) felválta egymáshoz ütögeted, egyszer egyik lent, másszor a másik.
Ütemre mondod a szöveget.

"Így lovagolnak a katonák,
így lovagolnak a parasztok,
így- meg- a pa-pok."
Térdedre ültetve "lovagoltatod" a szöveg ritmusára, mindig másként döntögetve a testét. (Ez talán késobb lesz aktuális )

"Ez elment vadászni, ez meglotte,
ez hazavitte, ez megsütötte,
Ez az iciri-piciri mind megette, megfájdult a hasa tole."
Sorra veszed az öt pici ujját, a hüvelykkel kezdve.

"Kerekecske, gombocska,
erre szalad a nyulacska."
Hasán, tenyerén köröket írsz le, az "erre szalad ..."nál pedig pl. a nyaka felé, füle mögé "szaladnak" az ujjaid, picit csiklandozva ot.

"Én is pisze, Te is pisze,
gyere, pisze, vesszünk össze, brrrr..."
Orrotokat összeérinted az "Én is piszére, Te is..." 1x-1x, a "vesszünk össze, brrr"-nél folyamatosan.


"Süti-süti pogácsát,
anyunak, apunak,
leeeeeegnagyobbat magának."

eközben balra-jobbra összetapsolunk a kezünkkel, mintha gombócot gyúrnánk közben, és a leeeeegnagyobbnál egy hatalmas kört rajzolunk , majd összecsapjuk a tenyerünket.
nem tudom értheto-e? remélem.


1 megérett a meggy
2 csipkebokor vesszo
3 te leszel a párom
4 biz oda nem mégy
5 leesett a köd
6 hasad a pad
7 dörög az ég
8 üres a polc
9 kis Ferenc
10 tiszta víz, hanem tiszta vidd vissza, ott a szamár, megissza.
Ezt én az ujjai számlálásával játszom, a végén vagy a kezét, vagy a lábát paskolom össze.

A másik:
Ciróka, maróka, (ujjammal szoktam a kis tokájánál cirógatni)
mit foztél Katóka?
Kevertem babocskát, sütöttem pampuskát. (a pocakján köröket rajzolok)
Ideteszem, odateszem, (két kis kezét jobbra, balra rakosgatom)
aztán mindet jól megeszem. (egy nagy hammal föléhajolok - kacag rajta mindig).


És még van az a kis dalocska, hogy egy, ketto, három, négy, mély lélegzetet végy, rajta pajtás, törzs hajlítás...... - erre mindig tornáztatom. Lábát ellentétes kézhez rakom, forgatom a jobb, illetve bal oldalára, és a lábát a hasához feltolom. Lehet bármilyen "gyakorlatot" kitalálni rá.



Annácska
Én már türelmetlen voltam, és már meglestem a képeket a másik topikbanKép
Gyönyörű a fiúcskaKép És igazán fotogénKép Kristófról ilyen jó kép sose sikeredett.
És megvan már, hogy hogy fogják hívni a legényt?
És a pocak se semmiKép Olyan furi, elképzelem a te vékonyka testalkatodhoz ezt a hatalmas pocit? Pláne még amilyen a végére lesz?!


Most mennem kell, majd még igyekszem jönniKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


AnnácskaKép
Még hogy szégyenlős!!! szerintem nem az, mert nagyon szép arcocskája van! És szép pofija van, nem olyan csupacsont magzat!
A pocakod is nagyon szépen növöget!!

Mi jövő hétfőn megyünk 4D-re. Már alig várom!!!
Pusza
Stella
26+0

Kép
stella9
 
 


SziasztokKép
Boldog új évet mindenkinek!
Emlékeztek még egyáltalán rám?! Sajnos, nem sok időm jut netezésre.
Nézegettem a képeket, hihetetlen hogy mindenki mennyit nőtt, és fejlődött! Annyira furcsa belegondolni, hogy nem is olyan rég, még pocakosként beszélgettünk.Kép
A lányok szépen nőnek, pörögnek-forognak, emelgetik a feneküket. Hátrafelé már igen jól közlekednek...Kép A súlyukról fogalmam sincs, valahol 8 kg felett járhatnak...
Így néznek ki:
Kép

bgy
 
 


JuditKép VandaKép
Nem semmik vagytok a tesóprojektel! Hajrá, szerintem tök jó, ha nincs nagy különbség a két gyerek között... bár tuti nehéz, de megéri!
Máté nagyon ügyi, hogy már mászik!

BabusKép
Nem semmi a kiskrapek, jól lefoglalja a napod. Én nem pörgök ennyit a két csajom mellett... szerintem Kristóf min. két gyerekkel is felér.

Azt hiszem én vagyok legjobban elkényeztetve a párom által. Mindenben segít. Főzés, mosás, mosogatás, takarítás... mondjuk így is alig győzzük...Kép

StellaKép AnnácskaKép
Tök jó látni, hogy ti is már hol tartotok! Szuperek a sztárfotók Annácska a kisfiadról! Poci se semmi...;-)

Gyöngyi

bgy
 
 


Sziasztok!

Csak annyit akartam mondani:
www.egyszervolt.hu

Juca
kb. 20 hetesKép

tjuca
 
 


Szia Gyongyi!
De edesek a csajok! Es milyen nagyok, hogy mar 8 kg folott vannak! Ne haragudj, de nem emlekszem pontosan, hogy mikor is szulettek. Mennyivel idosebbek Matenal?
Ne haragudj, de a regi tablazatunk nelkul en fel ember vagyok, csak a honapokra emlekszem minden babanal...
Itthon voltatok azert Karacsonykor vagy hozzatok mentek a nagyszulok?

Annacska,
annyira szep a kisbabad!!! Gyonyoru kismano lesz szerintem!
Doki neni holnap jon, szegeny macigyerek holnap kap majd oltast. Egyre nehezebben turi az ilyesfajta megprobaltatasokat. Regen meg sem kottyant neki, most mar azert jelzi, hogy egyaltalan nem tetszik neki, ha piszkaljak Kép

Babus,
rohamosan kozeledik Kristof elso szulinapja. Hogyan unneplitek?

Vanda
vanda72
 
 


VandaKép
7 hónaposak múltak. Nem egész 1 hónappal idősebbek Máténál.
Nem mentünk haza karácsonyra, mert októberben végig otthon voltunk, így idén itt karácsonyoztunk - Emese éppen most rángatott le 3 díszt a fáról...Kép Senki nem jött hozzánk, talán majd márciusban Anyukámék. Jó volt így négyesben, csak kicsit hajtós...
Milyen oltás lesz most? Nekünk most a legközelebbi csak 1 évesen, de sajna az elmaradt BCG-t addig még be kell pótolni. Eddig szerencsére jól tűrték az oltásokat, remélem így marad a dolog (kopp-kopp).

Szerintetek az normális hogy Emese ma egész nap a habtapit rágcsálta?!

Gyöngyi

bgy
 
 


Sziasztok Lányok!
Azt csiripelték a verebek, hogy szívesen látnátok egy táblát a babóitokról és persze magatokról!
Hát íme:

Ezt elrontottam, ezért inkább átírom és küldöm újra.
Vendég
 


Nna még egyszer:

Kép
Kép

Tudom, hogy nem ismertek minden pocakost. Viszont sokan ide is írnak és őket gondolom szívesen látjátok. Viszont nem akartam önkényesen kivenni senkit, mert annyit nem olvasok errefelé, hogy tudjam, ki néz be hozzátok is.
Summa summarum: Unique!
Szerintem élnék az ajánlatoddal és ha van kedved, vezethetnéd ezt a táblát!

réka
Vendég
 


Annácska!
Nagyon szép a kisfiad a fotókon!
Mi lesz a neve?

Lányok!
Nagyon örülök, hogy van topikotok és hogy egyes babásokból is újra babaprojektes lett!
Drukkolok is ezerrel és remélem, csatlakozhatom hamar hozzátok. Kép (január végén inszeminációnk lesz)
Néha benézek ide, megnézem, hogy vagytok, de arra már nem jut, hogy válaszoljak is.
Viszont sokat gondolok Rátok! Kép
réka
Vendég
 


Sziasztok!
Csak bekukkantottam, tobbre nincs is idom.

Annacska!
szep nagy pocid van, hianyzik nagyon az enyem. Habar most is van, de nincs lakoja Kép Szoval gratulalok.

Nicol!
Tunderik a csajszik Kép

Gyongyi!
De jo latni a lanykakat! Olyan szepek! Majd elolvasom, hogy birod mellettuk, de most sajnos csak a kepekre futotta.

Millio puszi. Rohanok tanulni, szombaton vizsga. Raadasul betegek vagyunk, Atti antibiotikumot szed, csunyan kohogott. Szoval zajlik az elet.

Hianyoztok, nemsokara jovok

puszi

Ja, es egy kep az eslo Karacsonyrol

JuditKép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Gyönygi!Kép

Nagyon édik a csajok!

Judit!Kép

Ti is nagyon helyesek vagytokKép

Én sajnos most meg vagyok fázva, remélem Lívi nem lesz beteg mert hétfőn kapja a 4 hós oltást.
Mire számítsak szerintetek ha eddig nem volt gond a szuriknál????

Mea
mea
 
 


SziasztokKép

Most csak egy gyorsatKép
MEAKép
Mi ez a vita a 2005 őszi topicba??????
Ne foglalkozz senkivel, csak mindig magadal és a
kiscsajodal, JÓ ANYA VAGY Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Duddu,
nagyon rendes vagy, hogy feltetted a regi tablankat, igazan koszonom!
Es Unique neked is elore, ha tenyleg vezetni fogod!

Gyongyi,
fogacskakkal hogy alltok? Mate is folyton a habtapit ragja, de en nem foglalkozom vele, mert tudom, hogy a fogacskait masszirozza igy.

Megkaptuk az oltast, volt nagy siras, megsertodott a fiu, de most aludt egy fel orat es ugy hallom nem sirva ebredt.

Babus,
merre vagy?

Ja, kepzeljetek dr nenink elrakatta velem a kompot, hogy amig nem ul vagy all magatol, addig nem szabad hasznalni. Kar, mert szerette...
A masik, hogy meg nem adhatok neki huvelyes fozeleket (zoldborso es zoldbab), pedig a babyeteleken az van, hogy 6 honapos kortol. Na mindegy.

Mea,
ne felj az oltastol, ha kap kupot rogton utana, akkor ugyanugy nem lesz semmi baja, ahogy eddig sem volt.

Sziasztok,
vanda
vanda72
 
 


VandaKép
A táblicskum szerint bab csak 10-11. hótól. A bébiétesek nem megbízhatók, egy csomó mindent hamarabb is beleraknak... Zöldborsó 8-9. hótól, de mi azt esszük, imádják... a másik nagy kedvenc az édeskrumpli.Kép
Fogunk még egy szál se... már vagy 2 hónapja készülődnek, meg alul látszik is a csík, de csak nem akar kibújni.

MeaKép
Akartam írni, hogy Livi egy tündér. És a sörénye!!!Kép Kép Kép Zabálnivaló!

Gyöngyi

bgy
 
 


JuditKép
Egy kalappal! Minden csodálatom a tiéd, hogy képes vagy tanulni...

VandaKép
Helyesbítek, zöldborsó héj nélkül 7hós kortól...
A habtapi meg csak azért zavar, mert így felszedi és tök hideg a padló... 2 réteg habtapi van nálunk.

Gyöngyi

bgy
 
 


Kismamik, mamik Kép

Nem tudom, tudjátok-e már a következőt, de lehet hasznos esetleg mindenkinek.
Változott jan 1-től a Munka tv könyve. Eddig ha mama otthon maradt babával 3 éves koráig és gyesen volt, nem lehetett kirúgni a munkahelyről a gyermek 3 éves koráig. De ha visszament közben dolgozni, elvesztette a gyes-t + nem vonatkozott már rá a felmondási védelem. Na ez most változott meg. Tehát: GYED alatt (fél éves kortól 2 évesig) lehet 4 órás munkát vállalni, GYES alatt (2-3 évesig) lehet 8 órában dolgozni, DE: most már a gyermek 3 éves koráig akkor sem lehet kirúgni senkit, ha visszamegy dolgozni és ugye kötelesek visszavenni.

KépKép
unique
 
 


Köszönjük a bókokatKép

Edinka!Kép

Hát nagyon kiakadtam ősziben sajnos megintKép

De remélem megoldódottKép

Azért köszi a biztatástKép

Egyébként rengetegen írtak annak ellenére miylen nagyon kemény szavakat írtam, de bíztattak h igazam voltKép

Ez a tejcsi dolog nagyon érzékenyen érintettKép

Hisz tudjátok, hogy volt.......

Mea
mea
 
 


Szeretném felhívni a figyelmét a Szülők Háza és a Nő Ezer Arca együttműködésében szervezett várandósok és kisgyermekes szülők számára tartott "Család születik" programra!

A programban lehetőség nyílik:
- egyéni, állapotfelmérésre, tanácsadásra
- egyéni és csoportos szülésfelkészítésre,
- terhes meditációra,
- anya-magzat kommunikáció építésére.

A program a szülésre való felkészítésen túlmutatóan, segítséget nyújt:
- a születendő újszülött körül felmerülő kérdések megválaszolásában
- az újszülött megértésében,
- az újszülöttel való kommunikációban
- életvezetési kérdésekben a szülés után
- kisgyermekes családok problémáiban
- társintézmények, szakellátások ajánlásában
- szülés körüli intéznivalókban, tudnivalókban (juttatások, anyakönyveztetés,)
- különböző szerepek egyeztetésében (anya, feleség, nő, dolgozónő stb.)
- kapcsolati háló változásaiban (szülőtárs, szűkebb, távolabbi család)


Amennyiben felkeltette érdeklődését a "család születik programunk", kérem hívja:

Dr. C. Molnár Emma, ügyvezető igazgatót, a Nő Ezer Arca vezetőjét:
telefon: 06202269191

további információ: www.anoezerarca.hu, www.szulokhaza.hu
julcus
 
 


Vanda!
A másik baba mindjárt 1 éves lesz. Kép Ja és Vivi pl nagyon szereti a Nestlés zöldborsót pulykahusival.Kép

Judit!
A másik baba fiúcska! Bár elég aranyos lányos pofija van. Kép

Gyöngyi!
Olyan jó néha rólad is hallani. Olyan szépek a kislánykáid. És milyen egyformák Kép

Dudu!
Köszönjük a táblit!Kép

Tjuca!
Nagyon klassz az oldalKép

Annácska!
Nagyon szép pofija van a manócidnak.Kép És szépen növöget a pocid is.

Képzeljétek Vivi ma először próbált meg négykézláb állásból felülni. Olyan ügyi már. Igaz csak félig sikerült, mert elborult, de nagyon örült ennek is.Kép
Ja és felfedezte a játszószönyegén a tükröt. Képes percekig magát nézni benneKép

Itt pedig éppen újságot olvas:
Kép

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicpl!Kép

Nagyon ügyi Viki és nagyon édiKép

Lívi ma nagyon nagyon nyűgi úgy néz ki fogzás miattKép
Ti mit csináltatok ilyenkor???

Megyek is mert sír.

Pár kép a 4 hós Lívinkről aki már kb. 8 kg és 70 cm lehetKép

74-es ruhákat hord már az óriás babánkKép

Kép

Kép

Kép

Mea
mea
 
 


NicolKép
Nagyon ügyes Vivi! A második képen tisztára úgy néz ki, mint te!!! - legalábbis szerintem... Kép

MeaKép
Tényleg nem picike a lány. A csajaim is most kezdik a 74-es rucikat hordani... de ők már 7,5 hónaposak.Kép
A séró még mindig halálos.Kép
A fogzásra nemkünk nagyon bejött az Osanit nevű homeos készítmény.

Gyöngyi

bgy
 
 


Gyöngyi!Kép

Köszi és nagyon helyesek a lánykáidKép
És nagyon szép nagyok, hisz ők ikrekKép
Lívi meg elég nagy a korához képestKép
Nagy dundusKépKépKép

De tök érdekes én is ekkora voltam bébinek aztán lettem 162cm és 50 kilóKép

Mea
mea
 
 


Gyongyi,
koszi a zoldborsos eszrevetelt. Honnan van ilyen szuper tablazatod?

Judit,
hogy sikerult a vizsgad?

Kepzeljetek, szombaton eloszor lepasszoltuk Mateszt anyukamhoz. Nagyon furcsa volt es irtora gyotort a lelkiismeret, hogy nem kicsi-e meg az ilyen vendegszereplesekhez, de az eredmeny nagyon megnyugtato volt.

Tok nem erdekelte, hogy mashol van, ugyanugy kajalt, elvezte a furdest es ebredes nelkul vegigaludta az ejszakat, meg tovabb is, mint itthon szokott. Nem is hittem el, hogy ennyire tudnak alkalmazkodni, ha akarnak.
Hogy ez csak veletlen volt-e vagy mindig igy lesz nem tudom, de kezdetnek nagyon biztato.

Ettol fuggetlenul havonta max 1x alszik majd hazon kivul, nelkulunk a kisember, mert nekem nem szimpik azok aszulok, akiknek minden hetvegen minimum egy buliban meg kell jelenniuk.

Na mindegy, szoval csak batoritani akartalak Benneteket, aki esetleg hasonlokon gondolkozik. Nagyon jot tett egy vacsi es egy mozi hazon kivul.

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Nicol!
Vivi olyan ügyes már!A második képen tényleg hasonlít Rád!Kép

Gyöngyi!
Hogy ne emlékeznénk Rád?A Lányok olyan édesek ezekben a sapkákban és tényleg hogy hasonlítanak!

Mea!
Remélem már megnyugodtál, nem tudom mi volt a baj, de remélem már megoldódott!Lívike már tényleg ilyen nagy?Hűha!KépA fogzásra próbáltad a hűtős rágókát?Nem tudom jó-e, csak a keresztlányomnak volt!

Babus!
Mi újság Veletek?Kristóf?Kép

Annácska!
Gyönyörű a babád, hihetetlen ez a 4D!
Bocs, hogy ilyet kérdezek, de nem voltál véletlenül szombaton az Ikeában?Mert mi pont az étteremben álltunk sorba, rengetegen voltak és mintha Téged láttalak volna, de mivel élőben még sosem találkoztunk, nem voltam biztos benne,így nem mertem odamenni.Ha nem Te voltál, akkor ezer bocs!!!Kép

Lányok!
Tudnátok nekem segíteni?Nekem az utolsó menzim 2005. augusztus 30-án jött meg és szerintem holnap kezdem a 19. hetet, de a dokinál a számítógép mindig egy héttel többet ír! Meg tudnátok mondani, hogy pontosan hogy kell számolni?Bocs, hogy ilyen butaságot kérdezek, de már tényleg nem tudom!!!Előre is köszi!

Mindenkinek szép hetet kívánok!!!

Kinga
kinga2006
 
 


Kinga!Kép

Már meg remélemKép
Eléggé kiakadtam, de felhúz ez a tejcsis dologKép
Jó lenne már ha teljesen túltenném magam ezen a dolgon, csakhát az ember állandóan megkapja a magáét hogy így kell tejcsi úgy kellKép
De ha egyszer nem volt csak alig és már nincs az sem....

Na nem kezdem el a panaszkodást.

Lívi jó nagy, ma jön szurira a dokinéni(4hós régi) és akkor bizti leméri, majd megírom mekkoraKép

Tegnap nagyon szenvedett este, először azt hittem elkapja a betegségemet ő is, de úgy néz ki nem, hanem a foga volt...

A bébik mind gyönyörűek és mindenkinek szép hetet kívánok!!!

Mea
mea
 
 


Vanda!Kép

De jó, hogy ilyen jól sikerült az estétekKép

Mea
mea
 
 


SziasztokKép

Visszaolvastam, de írni most sajna nincs időm. De holnap mindenképp szakítok rá időtKép Az a baj, hogy túl sok mindent szeretnék írni, ahhoz meg idő kellKépAz meg nincsKép

Mindenesetre képeket teszek fel, azt hiszem magukért beszélnekKép:

Kép Kép

Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


KingaKép
Szerintem a dokid gépe a babó méretei alapján dobja ki a korát.
Az utolsó menzi első napjától kell számolni, úgyhogy jól tudtad!

Csajok!
Dobok pár képet a fiúkról:

Olivér puszit nyom a tesója kobakjára:
Kép

Botond pedig élvezi a helyzetet:
Kép

Pusza
Stella
26+5 KépKép

Kép
stella9
 
 


Stella!Kép

Nagyon édesekKép))

Már úgy várom, amikor küldöd maj róluk az első igazi fotókatKépKépKép

De izgi lesz majdKépKépKép

Puszillak Titeket vigyázz magatokra!!!!!!

Mea
mea
 
 


Babus!Kép

Hát Kristóf kész férfiKép
Úgy megy az idő, nagyon helyes kispasiKépKépKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok LÁnyok,

Újítottam egy kicsit Nektek, de szóljatok, ha még szeretnétek látni benne valamit vagy vegyek ki belőle valamit: Kép

Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!

Stella!
Gratulálok a sztárfotókhoz!KépDolgozol még?Remélem már nem, hanem otthon pihensz!Kép
Köszi az infót, akkor én tudtam jól a hetek számolását!

Babus!
Kristóf már egyedül áll?Akkor előbb utóbb szélsebesen szaladni fogKép!Gratulálok!

Unique!
Köszönjük a táblát!!!De jó látni Mindenkit, hogy hol tart!Én is bekerülhetnék?
Kinga, 26 év, dec 17.,Göd, 2004.07., 2006.06.06-ra várható!Előre is köszi!!!

Mea!
Meggyógyultál már?Lányka hogy bírta a szurit?Nem lázasodott be?

Kinga
kinga2006
 
 


KingaKép
Jövő héten dolgozom utoljára, utána tényleg jöhet a pihi!

Kép
stella9
 
 


Unique!
Köszi az új táblát! Mivel mi nem akarjuk megtudni a baba nemét, így vagy Márk lesz, vagy Katica. A pocakban lévő babák korát nem akarod beírni?

Ma voltam védőnőnél és EKG-n, minden a legnagyobb rendben. Viszont a védőnő mondta, hogy legyek szíves némi vitamint - vasat, kalciumot - szedni, mert a baba elveszi, ami neki kell, én viszont tönkremegyek.

És képzeljétek, négy kilót híztam csak a terhesség eleje óta.

Mea!
Azt hiszem, az a baj, hogy túlságosan nyomatják most ezt a tejcsi dolgot, a médiában, meg mindenhol. És sajnos a figyelemfelhíváson túl tényleg van egy olyan mellékzöngéje, hogy ha nem tudod elég sokáig szoptatni a babát, nem is vagy anya, ember se nagyon. Engem ez már a fiam születésekor nagyon zavart, pedig nem volt baj a szopival, de felháborított, hogy más anyukák pironkodva vallották be, hogy csak ennyi-annyi hónapig tudtak szoptatni. Ne törődj vele, bár a vitát nem olvastam az őszi topicban, de szerintem egy anya csak nagyon kis százalékban hathat arra, mennyi teje és milyen hosszú ideig legyen. Szóval nyugi, tényleg tedd túl magad rajta.

Mi már átrendeztük Peti szobáját, kialakítottuk az új ágyának a helyet. Mindenkinek lelkesen mutogatja az új szobáját, meg hogy hol lesz a nagyfiús ágya. Valamelyik nap kiválasztotta az egyik mamuszát, hogy azt nekiadja a tesónak, és odakészítette az ágyam elé, hogy ha majd megszületik, kéznél legyen.Kép

Stella!
Nagyon érdekesek a képek, én el sem tudom képzelni, milyen lehet az, mikor két baba van egyszerre a pocakban.

Annácska!
Szép a babád! Olyan jó őt így látni! Egyik barátnőm mondta, hogy ha tehette volna, és lenne, felszereltetett volna magára a terhessége idejére egy hordozható UH-készüléket, hogy mindig lássa a babáját.Kép

Babus!
Olyan gyorsan nőnek ezek a kölkök, ugye?

Na, mennem kell, szép napot mindenkinek.

Timi (23+5)
szabotimi
 
 


A vizsga sikerult!!!

Stella!
hihetetlen, hogy mulik az ido. Mekkorak mar a fiuk Kép Ugy orulok nektek! Mekkora apocakod? Nem teszel fel rola kepet? Februarban megyunk majd haza, remelem tudunk majd talalkozni. Tundivel is nagyon szeretnek. Nem tudod mi van vele? Majd irok neki.

Vanda!
Kepzeld, mi is szombaton mentunk el az Attival kettesben. Levizsgaztam, es utana anyum vigyazott. Sajnos anyuek Pecsiek, igy ez egyedi esett. Apuci nem is tudta magat elereszteni. Nagyon hianyzott neki a fia, es meg kicsinek tartja ahhoz, hogy magara hagyjuk Kép Persze mi siettunk haza, mert az esti szopit nem hagyja ki a szaroska, es furdes utan mar csak en tudom cicivel lenyugtatni. Bar most amiota kap tejpepet estere, egesz jo elvan csak ha elalszik, es utana felebred, na akkor csak a cici. Neha ugy erzem milyen jo lett volna, ha tapszeres, mert akkor ejszaka tudnek egy huzamban aludni, apuci elintezne. Aztan meggondolom, hisz nincs is nagyobb orom, mint amikor odabujik, es beleszuszog a kepembe ez a kis manocska Kép

Babus!
Hat el sem hiszem, hogy lassan egy eves lesz Kristof! Meg emlekszem, amikor a korhazban meglatogattalak, akkor meg pocakos voltam. Istenem, de megszepultek ezek a dolgok. Azota amugy fogytal meg? En nem tudok kenyer nelkul elni, pedig nekem is kene kezdeni valamit magammal, olyan duci vagyok. Minden este elhatarozom, hogy majd tornazom, de az ejszakai ebredesek utan olyan vagyok, mint a mosott sz.. es nincs kedvem semmihez Kép

Timi!
nagyon edes a kisfiad, hogy igy gondoskodik mar most a tesojarol Kép

Mea!
ne is foglalkozz veluk. Ne akarj megfelelni masoknak. Engem most ujabban pont a szoptatas miatt szidott le egy ismeros, aki tapszerezett kezdettol fogva. Sokkal jobb lett volna Attinak, ha tapszert kap, mert nem lenne ilyen cici fuggo, es megenne minden kajat, nem valogatna, es nem lenne ilyen nehez beletukmalni. Na, szoval sosem tud az ember jot csinalni, mindig leszurjak valamiert. Kulonben egy baratnom, aki tapszerezett sajna kezdettol fogva, mert a stressztol elment a teje, o sem tudja jobban a gyerekbe beletomni a kajat. Szoval ez gyerek fuggo szerintem.

Atti delre fozit kap (hipp), delutan gyumit, este meg tejpepet, de mindegyik utan kap szopit. Szerintetek jo ez igy? Szerintem mukodik. Neki is tetszik. Ha izlik a kaja neki, akkor meg nyitja a kis szajat, meg hisztizik, ha nem vagyok eleg gyors Kép Az esti tejpepet, meg imajda. Sosem tudok eleget bekeverni. Ugye nem apad ettol el a tejem, hogy mindig eloszor kajat kap es csak utani szopit? Mondjuk most van boven.

Szep napot mindenkinek!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: