Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már nagyon örülük,hogy csak ezen a héten kell dolgoznom(elvileg),mert egyre nehezebben bírom. Állandóan rám tör az álmosság,na meg hogy egész nap kocsiban ülök,fáj a hasam,és olyan szar érzés,nem is tudom leírni milyen. Bízom benne,hogy minden rendben odabent.
Anuk! Remélem nem lesz ennél rosszabb,mert az émelygést is nehezen veszem,utálok hányni.... De ha kell,érte mindent.
Most a legújabb,hogy megint olyan szorulásom van,hogy iszonyat,pedig abbahagytam már az Elevitet. Most magnéziumot szedek,meg búzakorpát eszem,remélem rendbe jön.
És nálatok lányok,van valami újabb újság?

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Moni!
A tábliba javitsd már át légyszi, hogy dec. 4.-én megyek védőnőhöz és már nem szedem a gravidát.
Köszi.

Ma nyilt napon voltunk apival az oviban, nagyon aranyosak voltak a gyerekek. Foglalkozás és játék volt.
encike 2
 
 


Kép

Encike! Táblázat javítva. :wink: Biztos jó volt nézni a sok kis csöppséget amint ügyeskedtek. :lol: :lol:

Nyuszi! Kitartás! Mindjárt vége a hétnek, és élvezheted a babavárás minden pillanatát az otthon jó melegében. :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 

 
 

Köszi Móni,várom is nagyon! Akkor több időm is lesz benézni ide,meg hát nyugiban készülhetek a karácsonyra is. Csak hétfőn minden rendben legyen,drukkoljatok!

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Nyuszi: hidd el rendben lesz minden:)

Kép
csucsu05
 
 


SZiasztok!

NAgyon köszi a kedves szavakat!

Holnap megyek reggel a BMC-be konzira és meglátjuk, h mi lesz! :wink:

Jó éjt nektek!
Kép

babszika
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Ma végre szabad napom van! olyan jó itthon lenni, de remélem ma már nem lesz migrénem, mert tegnap is egész nap fájt a fejem és hányingerem volt. Legszívesebben feküdtem volna egy sötét szobában,de dolgoznom kellett, és egy bevásárlóközpontban nincs éppen csend és nyugalom.
A karácsony közeledtével mindenki idegesebb, a főnököm is, így folyamatosan talál vmit, amiért piszkálhat. Már nagyon unom.
Nagyon irigyellek Nyuszi, hogy te csak a héten dolgozol, de főleg azért, hogy várhatod a babádat.
köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, már csak arra gondolok, hogy hamarosan nekem is lesz babám, és a rossz gondolatokat elhessegetem!
Mindenkinek szép napot! :)

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Sziasztok!

Babszika! Remélem jó hírekkel térsz vissza a konziról.

Vera! Fő a pozitív hozzáállás. :wink:

Csajok! Merre vagytok?

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Sziasztok!

Vera!
Irigyellek, h szabadnapos vagy!

Most értünk haza a BMC-ből.
Megbeszéltük a dokinkkal, h inkább átcsúsztatjuk az inszemet januárra, mert mivel 30 napos a ciklusom, elég valószínű, h nem férnék bele a karácsony előtti utsó napos inszembe (bár hozzáteszem, h ő benne lett volna, szóval még jóformán én beszéltem le :lol: )
DE ha meg beleférnék a 20.-ai hétvége és az a pár nap kariig a m.helyemen tuti, h nagyon nehéz lesz, hiszen ismerjük az embereket.... utsó pillanatban már minden mindegy alapon rohamoznak és az egész napos állás a kasszában (derékfájással), rohangálás az üzletben és emelgetés tuti nem tenne jót.

Szóval, a lelkem megnyugodott és most csak a karira koncentrálok. Aztán a szülinapom környékén megjön és bemegyek ezt megünnepelni a BMC-be egy jó kis szurival, h legyen egy sikeres inszemem és a férjem szülinapjára egy babácskánk! :wink:

babszika
 
 


Babszika!

Örülök hogy megnyugodtál. Szerintem jól döntöttél, koncentrálj most az ünnepekre! És jövőre te leszel az első kismamink! :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Sziasztok!

Áááááááááááááááá, tépem a hajam, annyi a melónk. Szóval, nálunk már itt a Karácsony! Juheeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!

Babszika!
Nagyon örülök, hogy a finishben vagytok! És pihenj most amennyit csak tudsz!

S.Vera!
Használd ki Te is a napod, remélem, ma már tényleg nem fog féjni a fejed! Pihenj!

Nyuszi!
Megy a drukk, hogy minden rendben legyen a babóval, és hidd el, úgy is lesz! :wink:

Csucsu!
Képzeld, otthon min gondolkodtam?! Kitaláltam, hogy Neked most kell babásnak lenned, mert akkor Szabina a szülinapjára kapná a tesót! :lol: :wink: És milyen tuti lenne, ha pont aznap tesztelnél pozitívat, amikor a szülinapja van! Nagyon nagyon szurkolok, hogy így legyen! :lol:

Móni!
Köszönjük a mindig friss táblácskát!

Pussz Mindenkinek!
pedi
Kalocsa
 
 


Hali :)

Egész délelőtt mézeskalácsot sütöttem. :D Most állok majd neki díszíteni, aztán eldugom a fiúk elől nehogy megint felegyék karácsonyra, mint tavaly.
Vendég
 


Jó díszítgetést! Én is imádom a mézeskalácsot, csak nincs túl sok időm sütögetni, de majd egyszer!
Én most kicsit pihenek tanulás közben, mert már zsong a fejem ettől a sok marhaságtól. Miért is kell nekem ilyen hülyeségeket tanulnom?
nagyon várom már a ciklusom végét, de sajnos olyan érzésem van, hogy nem lesz baba, de nem baj, mert talán januárban átkerülök egy kevésbé stresszes üzletbe, és akkor már ennyi akadálya sem lesz a kicsikének, hogy összejöjjön :)
Már nagyon várom a karácsonyt, főleg nagyikám beiglijét (nem tudom hogy kell írni, de azért felismerhető, mire gondoltam)!

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Nyami, nyami!, mézeskalács! Én is szoktam sütni, meg beiglit is.
Vera, pihenj csak, azt is kell!

Amúgy én is hétvégén szeretnék díszíteni! :lol:

Jaj, lányok, mindenki olyan lemondó ebben a hónapban, hogy lehet jobb lenne, ha már most babaprojekt 2009 lenne a nevünk!

Én azért még bízom benne, hogy egy-két kósza pozitív teszt felkerül az oldalunkra! :wink:
Úgyhogy, akinek még van lehetősége, húzzon bele! :wink: :lol:
pedi
Kalocsa
 
 


Pedi: nagyon szép ajándék lenne a lányomnak az biztos. Igyekszünk ami tőllünk tellik megtesszük.
Nekem már 3. napja az Lh tesztem pozítív. nem is értem. Ma már negának kell lennie. Igaz , hoygtegnap elaludtam. De előtte meg azelőtt volt szex. Ma is lesz mert tuttira kell mennünk.

Én ma ablakokat pucoltam meg függgönyöket mostam és vasaltam. holnap én is már diszitek:)

Anuk: Megadod a mézeskalács receptedet?? Lehet idén én is csinálok. De mindnet irj le mert én mézeskalácsot sosem csináltam. Kerül rá minta is??

Kép
csucsu05
 
 


sziasztok!
nyuszi minden rendben lesz hidd el!!!!!
díszités:holnap délelőtt ha lesz időm én is megpcolom az ablakokat.....aztán vasárnap vagy hétfőn kiteszem az ablakba az égőket! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok!
nyuszi minden rendben lesz hidd el!!!!!
díszités:holnap délelőtt ha lesz időm én is megpcolom az ablakokat.....aztán vasárnap vagy hétfőn kiteszem az ablakba az égőket! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok!
nyuszi minden rendben lesz hidd el!!!!!
díszités:holnap délelőtt ha lesz időm én is megpcolom az ablakokat.....aztán vasárnap vagy hétfőn kiteszem az ablakba az égőket! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok!
nyuszi minden rendben lesz hidd el!!!!!
díszités:holnap délelőtt ha lesz időm én is megpcolom az ablakokat.....aztán vasárnap vagy hétfőn kiteszem az ablakba az égőket! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


bocs a sokszori írásért.... :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mézeskalács recept közkívánatra (javított verzió) :) Egyszerű és nagyon finom. Mégiscsak hagytam elő azuram, meg a sógorom már be is tömték, azt mondta Rod, hogy jövő héten is csináljak olyan finom lett. Úgyis sütihiányban szenvednek amióta róka koma állandóan látogat. Anyukám szokott nekik néha küldeni.

Hozzávalók
90 dkg liszt
2 evőkanál szódabikarbóna
25 dkg (1 kocka) margarin
35 dkg méz
20 dkg cukor
2 db tojássárgája
1 zacsi mézeskalács fűszer alap

Elkészítés
1. tészta gyúrására is alkalmas nagyobb edénybe helyezzük a lisztet, a szódabikarbónát és a fűszereket, valamint utoljára – mindezek tetejére – a margarint

2. lábosba öntjük a mézet és a cukrot, majd folyamatos kavarás mellett felforraljuk (ne féljünk, nem ragad le!)

3. felforrt mézet és cukrot lassan ráöntjük a lisztes tál tartalmára úgy, hogy a margarin java elolvadjon

4. hozzáadjuk a két tojássárgáját

5. kigyúrjuk a tésztát (keverés előtt hagyjuk kihűlni a forró mézet!), végeredményként kemény tésztát kapunk

6. vegyük ki a tésztát az edényből, belisztezett felületen kézzel gyúrjuk át

7. nyújtsuk ki a tésztát

8. késsel vagy formával szaggassuk fel a tésztát

9. amennyiben magokkal, mazsolával, stb. dekorálunk, helyezzük fel a díszítést

10. kenjük be a tészta tetejét tojássárgájával (elhagyható, ez esetben fakóbb színe és natúr jellege lesz a mézeskalácsnak)

11. sütőpapírra helyezve süssük ki a tésztát (vigyázzunk, mert nagyon gyorsan odaég!) előmelegített sütőben 5-6 perc alatt kész. Tulajdonképpen az első adag ami lassabb, utána nem győzöd szórni ki be. :D

12. vegyük ki a tepsiből a mézeskalácsot (a frissen sült tészta puha, óvatosan kell kiszedni, ezért lapos felületre fektessük, amíg kihűl, különben torz formában szilárdul meg)

13. kihűlt és megkeményedett mézeskalácsot fehérmázzal dekoráljuk

14. várjuk meg, amíg megszárad a díszítés

15. helyezzük a mézeskalácsot légmentes (fém) dobozba 1-2 almacikkellyel együtt, amely nélkülözhetetlen a puhaság eléréséhez!

16. tároljuk kb. 10 napig dobozban, ha az alma elveszítette víztartalmát, cseréljük ki (a puhaságot az almacikkelyek számával lehet szabályozni)

Fehérmáz
2 tojás fehérje
porcukor
igény szerint ételfesték

1. tojásfehérjét kemény habbá verjük
2. fokozatosan hozzáadjuk a porcukrot
3. amennyiben ételfestéket használunk, a végén adjuk hozzá
4. uzsonnás tasak csücskén apró lyukat vágunk és megrajzoljuk a kihűlt mézeskalácsokat

Hát vigyázni kell, mert a máz gyorsan szárad, frissiben kell rákencézni. Minél keményebb a hab, annál szebben lehet írni vele, porcukor sűrít.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 17:58-kor.
Vendég
 


anuk istenien hangzik!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak áramszünet volt---
Sehol piri, ma csináltam egy tesztet, igaz du., meg pregiaxot, ami 25-ös, de full nega, olyan mint én :cry:

Lehet, hogy nekem csak kettő jár? Biztos túl öreg vagyok. Mindegy, már betáraztam tamponból, clostyból...
Ha nem jönne meg, amit már nem hiszek, szerintetek mikor és milyen tesztet vegyek?

tary
tary
 
 


szerintem rendelj a neten 10-es érzékenységűt....az elég jó és olcsóbb is mint patikákba.

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tary: bármilyen tesztet csinálhatsz. csak várj még pár napot szerintem. Ha pár napot késik akkor már bármelyik teszt ki fogja mutatni. És nem elkeseredni akkor sem ha netán megjön. Merta kkor majd a következő hónapban sikerül. Tudom iylenkor a türelem a legrosszabb amit írhatok.

Kép
csucsu05
 
 


hajrá tary :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tary: merre vagy?? Mi újság?? Remélem piri még sehol.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó sokat írtatok,amióta nem voltam,alig győzöm visszaolvasni. Ma ment haza a barátnőm Németországba,mostmár ráérek.
Tegnap reggel megvolt az első hányásom,nem volt kellemes,de legalább utána megkönnyebültem. Ma semmi nem volt,de egész nap émelygek,és nem kívánok semmit,úgy győzködöm magam,hogy egyek valamit.
Holnap én is díszítek már,jövő héttől meg sütök én,elvégre most már rá fogok érni. Nagyon izgulok a hétfő miatt...

Puszi Nektek

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Nyuszi: hétfő mindjárt itt van. :)

Anuk: Köszönöm a receptet meg is fogom csinálni.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Anuk! Mézeskalács jól hangzik! Lehet én is megcsinálom majd.

Tary? Mizu? Remélem piri még mindig sehol. :wink:

Nyuszi! Minden ok lesz hétfőn, no para! :wink: :lol: :lol:

Csucsu! Olvastam hogy több napja pozitív az lh-d. Lehet több petécske érik egyszerre. Mindenesetre apára fel! :wink: :lol:

Lányok! Én nem tudom velem mi van. Ma egész nap fáj a hasam alja, de nagyon. Délután alig bírtam megmozdulni. Ma vagyok a 18. ciklusnapomon. Lehet most van pé-m? :roll: Létezik ez? Hisz a 14. napon is éreztem a hasamat de nem ennyire. Azt hittem már túl vagyok a peteérésen. Vagy lehet hogy ez nem is pé? Jaj! Most jól összezavarodtam. Na, mindegy! Úgy sincs jelentősége, hisz a férjem ma nincs itthon, csak holnap este ér haza. :cry:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Moni: Lehet ma azért fájt a hasad mert feszit a tűssző. Lehet holnap reped csak meg. És utána is 12órán át élnek a peték. Tehát amikor a párod haza ér cserkészd be.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

Köszi a tanácsot! :wink: Egyébként úgy este 11 körül múlt csak el a fájdalom. Hát ilyet még sosem éreztem. :roll: De ha ilyen későn van a pé akkor a mensim is késni fog?
Amúgy ma este tuti elkapom apát. :lol: :oops: De sok esélyt nem látok a babásodásra. :roll:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Moni: Mi az hogy nincs esély?, Mindig van !!! tessék csakpozítív hozzá állni. Egyszer bejön hidd el amit annyira várunk:)

Kép
csucsu05
 
 


Drága Csucsu!

Köszi szépen! :wink:
Az esélyt akkor megadom 0,01%-ra az 50% helyett. Nem hinném hogy majd pont most jön össze mikor mindketten tele vagyunk feszültséggel. Én a karácsonyban bízom nagyon, mivel addigra remélem lenyugszanak a kedélyek és pont akkor leszek középidőben. :roll: Ha akkor sem jön össze, akkor januárban muszáj lesz körül néznem az álláspiacon.
De nem vetítek ennyire előre! Hisz éljünk a mának!!! Nem igaz? :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Moni: Én is kari környékén leszek félidős. De az is lehet hogy addigra már mi babásak leszünk. :)

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

Úgy legyen :!: :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Sziasztok!

HÚ ez a recept jol hangzik, majd megcsinálom.
Egyébként Karácsonykor mit szoktatok sütni-főzni?

Mindenkinek megy a drukk!!!!!
encike 2
 
 


Sziasztok!

Arik vagytok, hogy drukkoltok, de értem már nem kell...

Ma van a 2.cn :x

De!! Egyáltalán nem vagyok valahogy elkeseredve. először is éreztem, hogy így lesz, és felkészültem rá, másodszor tegnap jött meg, éppen mielőtt vendégségbe mentünk. Annyira jól éreztük magunkat, hogy én minden búbánatomról elfelejtkeztem...Ennyire jól már nagyon rég éreztem magam, pedig nem vagyok egy búslakodós fajta:))
Szóval, most szedem a closty haveromat:), E-vitamint, és azt hiszem iszom a jó öreg cickát. Vagy van jobb ötletetek?

tary
tary
 
 


új ciklus, új remények, új vonalzó :P

tary
tary
 
 


tary hajrá........
velünk....szegény mátékám beteg....lázas és köhög.....holnap doki......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tary: Nagyon ügyes vagy hogy nem ment el a kedved. Az E vitamin és a closty jó páros. meglátod össze jön:)

Kép
csucsu05
 
 


Jobbulást Máténak! 8)

tary
tary
 
 


Jó reggelt!
Nyuszi, írj, ha hazaértél a dokitól, bár biztosan minden rendben :) !
Sikerült a szombati vizsgám, már csak 3 van hátra!
Holnap megyek dokinénihez. Kíváncsi vagyok, mit javasol, vagy tanácsol esetleg valamit.
Olyan szomorkás az idő, nekem sincs kedvem dolgozni. Szívesebben ülnék itthon a kutyókkal és forró kakaót iszogatnék egész nap. Sajnos ezt nem lehet , de majd holnap! Szabadnapos leszek!

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Sziasztok

Ma volt UH a Pocok egyfolytában rugdalózott, s mikor a doki belenyomta a hasamba az izét, hogy jól megnézze még be is intett neki a kezecskéjével. Jó nagy babuci, előre is lettünk sorolva. :D
Vendég
 


Anuk_: örülök, hogy jól van a babus:)

Kép
csucsu05
 
 


Anuk: nálam az időpontokat folyton rakosgatták. Ne is foglalkozz vele. Örülök, hogy minden ok.:)
tary
tary
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk haza a dokitól,6 hetes és 2 napos vagyok,3,8 mm Babszem Jankó és ver a kis szíve!!!
Két hét múlva megint megyünk,akkor már azt mondta a doki,hogy kb.3 cm lesz,ilyenkor nagyon gyorsan nőnek. Úgy örülök.
Voltam bent a cégnél is,nagyon örülnek neki,és tök rendesek,megpróbálják a lehető legjobbat mindenből kihozni (kocsi nálam lehet szülésig meg a telefon is és a fizum is jobb lesz mint most,mert csak adót kell fizetni,járulékot nem.
Tary! Sajnálom,hogy megjött,de örülök,hogy nem vagy elkeseredve.
Vera! Gratula a vizsgádhoz! Hajrá mostmár a baby!!

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


nyuszi és anuk örülök hogy minden rendben van veletek!!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nyuszi: na de jó hír. és pláne a munkahelyed is normálisan fogadta.

Kép
csucsu05
 
 


Nitacska: Hogy van Máté?
tary
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: