Új privát üzeneted érkezett!

Okriszta!

Az autóra felverődött a Kavics??? Ejnye Kavics!!!! :lol:
Nagyon betört, v. csak megrepedt?
Nem mesélem el a miénket, mert Kavicskát megüti a guta! :wink:
Vegyük úgy, h. nincs is kocsink! :lol: :lol: :lol:

Gyerkőc jól viseli a bölcsit, eddig oké! És te?????
Szundizz sokat!!!!

Tüsző ügyben:
Annó más okból készült hasi(!!!)UH leletemre azt írta az Uh-os doki (nem nőgyógyász!), h. cisztózus képlet a petefészekben. Megkérdeztem mi az, aszonta érő pete, de mondom éppen igencsak menstruálok!!!! Aszonta attól még lehet! :shock:
Túl kisnyúl voltam akkoriban, h. leálljak vitatkozni vele! :(
Pedig kellett volna!!!!!!! :twisted:
rambóka
 
 


Sziasztok Lányok!!

Babancs!
Igen! Nagyon nehéz elfogadni azt, hogy mint derült égből villámcsapás diagnosztizálják a RÁKot és utánna jön az orvosi beavatkozások tömkelege. Műtét, kemo, esetleg sugár, stb stb.
A magát egészségesenek érző ember tényleg beteg lesz, mert részben a műtét és nagy részben a kemo megviseli a szervezetét.
De sajnos ma Mon igen nagy a téves közhiedelem, hogy RÁK (rosszindulatú daganat)=halál!
Az a beteg, akit időben diagnosztizálnak, megkapja a megfelelő kezeléseket igen nagy a túlélési %a. !!!!!! Meggyógyulnak!!!
Csak sajnos ez a köztudatban nem így van!
Segíts anyukádnak, biztasd! És a kemo jó út a gyógyulás felé!
Borzasztóan nehéz szembesülni a megcsonkult nőiességgel!!! De a meggyógyulásra kell koncentrálni!!!! OK? Segítsetek neki!!!

Kriszta!
A hsz végén fölteszem a görbém!
Nahát, kellemetlen az a Kavics :lol: :lol:
Nahát Rambóka! Hogy nektek ez is :lol: :lol: :lol:

Mir!
Alukálj jól :)

Zsizsik!
Akkor holnap reggel lesz tesztelés??? Mi holnap utazunk és nem fogom megtudni??? Megüt a gutta a kiváncsiságtól. jajjajjajajjj :lol:

Gabika!
Hát a görbéd elég izgalmas!!! :lol: Bár már tudjuk, hogy tutti babás görbe!

...vagyok....

Görbém!

Kép
Vendég
 


Köszi kavics!

Hát a te görbéd is elég izgi! 2 nap múlva tesztelsz??

Kép
babancs
 
 

 
 

Ez a fertility!

Kép
Vendég
 


Babancs!
Csak holnaphoz egy hét! Vagyis a 17ik DPOn tesztelek, ha addig nem jönne meg!!!
Most mégcsak a 9ken vagyok!
Vendég
 


puszi mindenkinek!

lett a gyereknek végre babakocsija, vadi új, kis hibával(hiányzik róla egy műanyag kallantyú), ez miatt 20 000-rel olcsóbb volt, juhhé!!(apa vette meg, én feküdtem, mielőtt Kavicsot dobáltok rám! :lol: )

ma voltam a szülésznővel beszélni bent a szülőszobán. Szar volt. Zsinórban szültek a nők, mert hidegfront van és telihold egyszerre.

Tök szar volt hallgatni a hangokat...nem megyek oda többet, amíg nekem nem kell. Én már olyan régen szültem, hogy azóta mindent elfelejtettem, hogy mennyire fáj, boldog tudatlanságban leledzettem...idáig. Ma kicsit eszembe jutott mennyire fáj. ettől kicsit rossz kedvem lett.

Kép

Kép
rejo
 
 


Jó reggelt mindenkinek,

nem bírtam aludni, mértem egy hőt (36,7 C) és teszteltem egyet. (One Step, a DM-ben vettem, állítólag ez is 25-ös érzéknységű) NEGATÍV.
Úgyhogy tuti, hogy nem vagyok terhes. Ez már a 39. cn és 17. dpo. Ha terhes lennék, akkor már tuti hogy kimutatná a teszt.
Hát ez van.

Volt arra vonatkozóan tapasztalat, hogy a merckformin (vagy általában a metformin) eleinte -az első hónapban - negatív irányban bele nyúljon a ciklusba ? Már egy éve 32-35 napokra jön meg, a leghosszabb ciklus ebben az elmúlt egy évben a 37 nap volt. Nagyon furcsa ez a 39 nap, és ki tudja mikor jön meg ..... ? Kicsit mérges vagyok, mert jó lenne már "megtisztulni", hogy kezdhessem az új ciklust. A francba.

Rejo, emlékezz vissza, hogy a fájdalom abban a pillanatban elmúlik, amint kibujik a baba ! Meg kell kicsit szendvedni értük, de megéri ! Nem volt arról szó, hogy esetleg kaphass fájdalom csillapítást ?

Kavics, a te görbéd viszont egészen kiváló ! Lehet szerinted ebből valami ? Hogy érzed ?

Okriszta, az jó, ha Ada szereti a bölcsit ! Így akkor kicsit nyugodtabban tudsz te is pihenni, most szükséged lesz rá !
zsizsik
 
 


Jó reggelt!

Nicsak Kavics, egyszerre fogunk tesztelni? :D A hőmérősbe dobtam egy görbét, tegnap, és mai is 36,7 a hőm. :lol:

Zsizsik!

Én mikor elkezdtem metforminozni, sehogysem akart megjönni..végül Norcoluttal meghoztam. Meg asszem Csakegynek is mintha ilyen hosszú ciklust okozott volna előszőr (60 nap körüli), aztán a 2. már lerövidült neki 20 nappal. De ezt tőle kéne megkérdezni, hogy is volt pontosan.
Mindenesetre sajnálom a - tesztet. :( De nem vagy nagyon szomorú, ugye?

Kép
babancs
 
 


Szia Babancs,

nem, egyáltalán nem. (ez persze így nem igaz, csak próbálok nem foglalkozni vele. Majd a köv. hónapban jobb lesz)
Szóval akkor volt már ilyen maratoni cilkus is a gyógyszertől. Jó tudni, köszi az infot.
Azt hiszem, akkor megyek a dokihoz, nekem per pillanat Ács van, nem tudok mást, aki meddőségi szakember lenne. Hétfőn felhívom időpontért. Mondjuk még valahogy be kell neki adjam, hogy mégis szedem a metformint. Majd megmondom neki, hogy elmentem endokrinológushoz, aki azt mondta, hogy szednem kell. Akkor ezek szerint ha addig nem jön meg, akkor majd ilyen norkoluttal meghozza nekem. Tiszta művivé vált az egész életem.
Köszi Babancs még egyszer.
zsizsik
 
 


Nyugi Zsizsik, ez csak átmeneti állapot. Ne csüggedj!
Én is azt hittem áprilisban, mikor kiderült mi a bajom, hogy meddő vagyok, meg csak segítséggel lehet gyerekem, meg sose lesz magától peteérésem meg ilyenek.
Kis gyógyszerszedés, aztán hidd el a természet elrendez mindent magától majd! Látod, itt a PCO-s topicban is mindenkinek természetes úton sikerült teherbeesni, egy kis metforminozás után. És ez naggyon jó! Neked is sikerülni fog, de én a helyedben nem késlekednék és elmennék endokrinológushoz. Nem is értem, nem voltál eddig? Nekem a legnagyobb segítségem az endokrinológusom. Ha ő nem lenne, már megőrültem volna a kilátástalanságban. Tudod, ha a hormonokkal gond van...
Vagy te nem a Tűű-nél voltál? Nem értem..vagy csak nem írt még fel metformint, ugye? Bocs, de lomha az agyam. :oops:

Kép
babancs
 
 


Zsizsik!
A francba! :cry:
Pedig csak ezért léptem be a babanetre. A párom rosszalló tekintettel néz rám... készülődünk.
Nem tudok mit mondani!
Biztosan volt PÉd!!!! Ugye?
Akkor valahogy nem fér össze a 17 DPO!!!!

De amíg nem jön meg, ott a remény!!! Én egyszerűen nem értem., :? valaki tapasztaltabb adjon rá magyarázatot... :roll:

A Metformin bekavarhat! Van akinek rövidített: Gabika(nála szinte hihetetlen volt a változás), Kincs. És sokunknál PÉt varázsolt, de később!!! Nem korai napon!

Az én példám azért rossz, mert én a Norcolutot nyeltem, mint más a cukorkát!!!

Babancs!
Csak mához egy hét tesztelek!!! Addig talán megjön. Ma vagyok a 10-ik DPO-n.
De valahol a szívem mélyén azt érzem, hogy babás vagyok.... (de lehet, hogy csak ezt akarom érezni???:) ) Majd kiderül :)

Ami jó az előző PÉ utánni állapothoz képest, hogy nem barnázok!!!! Egyáltalán!!!!
A múltkor a havi megjövetele elött 9 napon keresztül barnáztam, pedig akkor is nyeltem a Duphastont!

Rejóka!
Új babakocsi!!! Asztamindenit! Apa szemfüles ember!!! :) Jó választás volt :wink: Apa is a baba kocsi is :)

Tudod, hogy fáj a szülés! De Johanna egy csoda baba, a terhességet is jól viseled, nem kínoz, a szülés is csodálatos lesz :)
Ha csak erre gondolok meghatódok :) Nincs csodálatosabb dolog a szülésnél! (mondom én aki sosem szültem :D , de láttam néhányat!!! állatnál is megható!!!)

Mennem kell!
Holnap este leszek!
Addig is maradok rodostó mindenestő :lol:

Kavics
(26 cn.)
Vendég
 


Jó reggelt!

Zsizsik!

Sajnálom.... :( De én azt mondom attól függetlenül, hogy azért valahogy csak fakasztanak belőlünk jó kis petéket (Rambóka, Rejó, Norka, Okr, Én :-.)
attól még nem vagyunk kiszámíthatóak.
Most van egy csajszi a látókörömben, ő is PCo-s. Nem bír magával tiszta ketyó. Lelelkileg kicsit megviseli szegényt. erre meséli, hogy 40 napja nem jött meg tesztet már annyit csinált, hogy DM csak neki forgalmaz lassan:-)) és 10 napja csinált 1-et negítv volt láttam!!!! és hiszi a pszi és nem hittem volna ha csak meséli mert sehogy nem jön ki a dolog Terhes !!!! 2 napja tudja!!!!
Na akkor itt mi van? Mondjuk nekem meg sem jött 39. napon hívtama dokit, hogy hozza meg Norcoluttal, mert megint szunnyadás van. De a kis mütyűr szunnyadt ott már és nagyon haloványka ki firka csík volt és nem is értettem hisz 3-4 napja néztem és negatív volt.... Bár francokat sem érdekelt egy + teszt után mikor volt negítv nyílván :lol:
Szóval bizakodjunkmég ez az egyik, a másik meg jön ő, akkor mikor nem is hiszed..... Mir a példa: :wink:

Lányok gyönyöre az idő! Esküvőre megyek ma eszem iszom lesz.

Rejo!

Milyen a babakocsi? Írj róla.
Meg miért fekszel? mmmi van? biztos írtad csak nemtudtam visszaolvasni, de érdekel... (nyitott méhszáj?)

szia

Kavics! Hát nem aludtamjól, mostanában ezek az éjszakák olyan furák.

Puszi Nektek

mir
 
 


Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rejo!

Én tökre kivagyok ettől a fájdalom dologtól,mindnki aki meglát késztetést érez , hogy elmondja a szülési kínlódásait te én már olyanokat hallottam pedig kerülöm a témát. kicsit aggaszt a rám váró feladat: :(

mir
 
 


Zsizsik!

Sajnálom a negatív tesztet... Ami a ciklus hosszát illeti, a 6 hónap alatt, amíg szedtem a Merkformint, kb. 60-70 napos ciklusaim voltak, egyetlenegyszer jött egy 34 napos, aztán megint 55 napos - és aztán estem teherbe :) Pedig a 34 napos után nagyon lehangolt az 55 napos. Meg is vettem a már régóta halogatott gyógynövégykivonatot tartalmazó tablettákat PMS-re, és dühös voltam, hogy egyáltalán nem hat, állandóan görcsölök, mintha mindjárt menstruálnék, de már hetek óta, vagyis megint egy maratoni ciklusban vagyok, konstatáltam, közben meg terhes voltam.
Szóval amiatt ne aggódj, hogy nem lett/lesz rögtön, attól még segít.

Szép napot mindenkinek - az enyém most nem valami, mert összevesztünk egy gyermeknevelési kérdésen a férjemmel... :(

Vöcsök
vöcsök
 
 


Szia Vöcsök!

már rég kergetlek, kerslek: :D mivel kb. egyidősek vagyunk bár te előbb vagy szerintem.

Nevelési kérdések? én ilyenekbe be le sem megyek pont ezért, mi sem egyezünk mindenben. Majd ha ott lesz akkor legyen okos!!! :lol:
Na azért jobb napot!

mir
 
 


Mir!

Nekünk már itt van egy 4 éves virgonc kölyök képében :)
Alapvetően a szigorú apa és az engedékenyebb anya csapott össze, és mindketten úgy érezzük, hogy "nekem van igazam". Csak néha nem vagyunk elég elővigyázatosak ahhoz, ne fajuljon csúnya vitává a dolog, és olyanok is elhangzanak, ami nagyon bántó. :( Én általában nehezen jövök ki a béketűrésből, de ha megbántanak, nehezebben is békülök. Ellenben most, hogy terhes vagyok, biztos a hormonok hatására is - habár nem akarok mindent rájuk fogni -, ami a szívemen, az a számon is, méghozzá azonnal és nem is mindig "túlcicomázva"

Vöcsök
vöcsök
 
 


A nap máris jobb, hogy valaki mosolygó ikonokat küld nekem :) - ezt kihagytam.
vöcsök
 
 


Lányok!
Mindjárt irok mindenkinek, csak itt egy jó sztori:
Van egy lány, asszem irtam már róla, akik két éve próbálkoznak már, pedig valamikor másfél éve a nőgyógyásza ráírta a papirjára, hogy enyhe pcos petefészkek, a hormonjai mondjuk nagyjából rendbevoltak, a tezstoszteronja volt csak állati magas, de a cukra ugyanannyi volt a 60 perces mint az éhgyomri. Na mindezekre a dokija azt mondta hogy ettől még simán lehet gyereke és próbálkozzanak nyugodtan és már két éve próbálkoznak is, és már elkezdték volna a meddőségi kezeléseket ősztől, de olvasta a topicomat és kérte hogy szerezzek egy zalaegerszegi orvost mert ő is előtte még metformint akar szedni.
Kértem is Norkától cimeteket, de a lány közbe irt a Petrányinak egy levelet, leirta a leleteit meg mindent, a Petrányi azt irta neki, hogy teljesen beleillik a pco-s képbe, nyomtasa ki a cikkét és vigye el a háziorvosának.
És a háziorvosa (fiatal orvos) elolvasta, és azt mondta hogy ennek alaposabban utánanéz, elvégezteti a vizsgálatokat neki, de addig is felirta neki a merckformint 2x850mg-ban!
Szóval a háziorvosok közül se mind feketelistás :-)))
krumplis pogácsa
 
 


Vöcsök!

Ahha, én nem tudtam, hogy van egy 4 éves huncut :) fiú? lány?
és a mostani apocakban? ÁÁÁ látom Álmos, azaz fiú. Mi a Hubán zötyöktünk mert tetszik nekünk. Végül is vezéreink :D
Na és a hasban milyen típus lapul?

Pogácsa!

Ezt jó hallani az én dokim úgy nézett rám,mintha elkezeltek volna.... :shock:

mir
 
 


Mir!

Ha hasban nem tudni, ki lapul, az AFP utáni uh-n ugyanis nem voltam éppen kérdezős kedvemben, miután még el sem kezdték, máris kilátásba helyeztek egy másikat az enyhén magas érték miatt (amire Ács az uh előtt és után is azt mondta, hogy minden rendben vele -ezek szerint egy uh-snak és egy nőgyógyásznak más a normális?). Csak vártam, hogy a gerincével és koponyájával minden rendben van-e... Szerencsére igen... Meg aztán a doki még közben három orvostanhallgatónak is magyarázott közben.

Amúgy fiút érzek, de hogy jól érzem-e, azt nem tudom.
A Huba sem rossz :)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Vöcsök!

Mennyi idős a poronty?

Megkérdezhetem mennyi volt az AFP, amit magasnak mondtak?

Ácshoz én is jártam, ő csinált nekem HSG-t.

12. heti genetikai szűrésen géndignosztikán voltál? Mert ott elég tisztázott eredményekt szoktak adni, értem ezalatt pontosat, összetettet.

mir
 
 


Kavicska
Sztem is babás vagy.Ezt érzem,így a távolból! :D

Mir
Azért ne rettenj el a szüléstől.Fáj,de ki lehet bírni.A fogászat sokkal rosszabb sztem.(Ramóka most ne figyelj)

Rejo
Grat a kocsihoz!
Fotót róla és a pocakról tesztel ide????Nagyon várjuk.

Vöcsök
Ma lehet front van,mert mi is összecsaptunk korán reggel. :cry:
Ha fiút érzel,az is lesz! :D

Andika
Ügyi vagy a táblával.Mi újság nálad???

Rambóka
Ja,kavics volt,de relytéjes módon esett rá. :shock:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Lyukas agyam! :evil:

Zsizsik
Sajnálom azt a negatív tesztet! :( Azért ez nagyon fura a 17 DPO-n.
Lehet későn mutatkozó lakosod van!? :wink:
Esetleg ha készítettél görbét feltennéd,hogy megnézzük? :?:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Látszik, hogy szombat van..jó nagy a pangás :lol:
Nekem kicsit fájdogál a hasam, de ezek inkább olyan mensis-puffadásos hasfájós görcsölgetések. De ez a hízás baromira nem kellett volna..próbáltam felvenni farmeromat, mindenhol rámjött..csak épp nem tudtam begombolni. Ez van :oops:

Kép
babancs
 
 


Okr!
Én fejfájásilag stb. sosem érzem a frontokat, nem is értek hozzájuk. Ez azt jelenti, hogy ha jön a hidegfront, akkor kibékülünk??? :)

Mir!
MOM: 1,7
AFP: 73,6 ng/ml

A 16. hatodik héten voltam, annyi megjegyzéssel, hogy mivel szombatra vagy vasárnapra jött volna ki az ideális időpont, Ács hétfőn akart küldeni, de végül is már pénteken voltam, mert szombaton elutaztam nyaralni.

A 12. heti uh-n (is) minden rendben volt. Ha amniocentézisre gondoltál, akkor azon nem voltam.

Vöcsök
vöcsök
 
 


Kandika!

Csak most vettem észre - ne haragudj, hogy javítottál Propycilre. Köszi szépen!!

Akkora a hasam a puffadástól, hogy már takargatom..mint egy 3-4 hónapos terhesnek, és már reggel is. GÁÁZ..szó szerint :lol:

Befestettem a hajam, míg fog a festék itt döglődöm-legalább addig se kell tanulni. Bár bevallom Nektek, hogy rohadtul nem hiányzik a munkahelyem...
Délután babáztam egyet sógornőm kisfiával. Olyan cuki! Ahogy rámosolyog az emberre, egy tündér.

Kavics!

Neked van valami terhes tüneted? Mit jelent az, hogy érzed belül, hogy terhes vagy? Ez olyan pszichés, vágyakozás, vagy fizikailag is érzed? Fáradtabb vagy, alhasi fájás, gyakori pisilés, valami hasonló? Végül is mind1, pénteken úgyis megtudjuk, nem? :wink:

Kép
babancs
 
 


Szijjasztok!

Zsizsik, ebben a kórházban nem adnak senkinek semmilyen fájdalomcsillapítást, itt a természetes módszerekre helyezik a hangsúlyt(Szt. Imre)

Úgy hallottam a Margitban szinte mindenkinek adnak EDA-t, (az összes ismerős-barátnő kapott aki ott szült), meg a Péterfyben is sűrűn adnak, itt nem.

A szülésznő azt mondta, homeopátiás cuccokat meg olajokat fogok kapni. Nem akartam letörni, hogy nem hiszek a homeos bogyókban, olyan lelekesnek látszott. :D Mindegy, ártani biztos nem fognak. Az olajok biztos jók lesznek, azokban jobban hiszek.

Az volt a baj, hogy végighallgatttam azt a problémás szülést, míg vártam a szülésznőmre...az kavart fel.

kavicska, annyira drukkolok neked, hogy babás legyél!!

Mír!
Peg-perego venezia babakocsi, már dominál kinéztük, hogy milyen szuper, de akkor nem volt rá pénzünk. Most is nagyon vacilláltunk, teljes áron nem is vettük meg, de így egy huszassal olcsóbban nagyon megéri, pláne, hogy tervezünk még egy gyereket (remélem összejün majd), így jól ki tudjuk használni.
Két irányból tolható, nagyon strapabíró, majd teszek képeket, most örülök, ha írni tudok.(rambóka is ilyet vett, pedig nem is beszéltünk össze! :lol: )

Azért fekszem, mert szerdán doki megvizsgált, és teljesen elsimult a méhnyak, teljesen eltűnt a méhszáj. + a 16. hét óta nyitva is van a külső méhszáj egy ujjnyira. Én pedig még csak a 35. hét elején vagyok, így feküdnöm kell, nehogy holnap megszüljek. :?

Első szülésnél az a jó, még nem tudod mi vár rád! :? :lol:
Az az egy szerencséje atermészetnek, hogy szülés közben már nem tudsz visszakozni. ha lehetne, sztem már kihalt volna sz emberiség. utólag azt mondod persze, ki lehetett bírni (mindenki kibírja több ezer éve :lol: ), meg hogy megérte, de akkor abban a pillanatban teljesen másként látod a dolgokat.

Vöcsök nekem is 1,7 MOM lett az AFP, és azt mondták, még teljesen belefér!

Okr!
Mindenképpen teszek majd fotót! Te hogy vagy? Koraterhességi tünetek? A fáradtságot írtad egyedül. El tudod hinni hogy végre sikerült?? :lol: :lol: :lol:

Ez a hidegfront durva, éjszaka már nem csak keményedett a hasam, hanem kicsit görcsölt is, de ezt el ne mondjátok apának... :wink:
Amúgy tuti csak a hidegfront, mert nyákdugó még megvan, baba is mocorog ezerrel, szülés előtt azért rá szoktak pihenni egy kicsit.

rambóka te egyben vagy még??
Telihold+hidegfront? Volt hatása?

Kép

Kép
rejo
 
 


Mir!
Mi tényleg kb,. egyszerre fogunk szülni. Te melyik kórházban? És hogy vagy? Mennyit híztál eddig?

Rajtam most kezdik egyre többen észrevenni, hogy babát várok. Az egyik szomszédasszonyom1 hónappal korábbra várja, de rajta sokkal jobban látszik - afféle csatolt dinnyeállomány alakú pocakja van, az enyém meg olyan hozzámsímuló... Eddig 7-8 kg-ot híztam, és még max. 10-et szeretnék, első alkalommal ugyanis 67 kg-osan szültem, és az még nem tűnt elviselhetetlenül nehéznek. Kijárkálok éjjelente vécére, és néhány alkalommal csak úgy felébredek éjszakáknénk és nem birok elaludni... Előgyakorlatok az éjszakázáshoz?

Vöcsök
vöcsök
 
 


Babancs
Hát nem lehet a pufadás vmi szuper :x Próbáltad már az Espumisant?Adának adtam cseppekben ,és neki hatott.

Rejo
Húha!Akkor szigorúan feküdni!!! :x 37.hétig tessék benntartani! :D
A fiacskádat is ebben a kórházban szülted?
Nálam a fáradságon kívül más tünet nincs.(remélem ennyivel letudom-optimista vagyok,mi?)
Elhinni nem nagyon tudom,majd talán,ha mocorog.
Érdekes,de még mindig úgy szurkálgat a jobb petefészkem,mint p.é környékén! :shock: Ki érti ezt?!

Vöcsök
Nálunk már alakul a békülés. :oops: Már beszélünk egymással! :D
Remélem az én pocimon decemberig semmi sem fog látszódni! :oops: Másképp hallgathatom a "jóindulatú" megjegyzéseket,hogy mit akarok én terhesen dolgozni megint?! :?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!
Beszélni mi is beszélünk, de ez még hidegháború... Ki szólna meg és miért, ha dolgoznál terhesen (lehet, hogy már írtad, akkor bocsika az ismétlésért)?

Rejó!
Tényleg? Engem csak ez a kétféle mérce zavar, hogy a nőgyógyász szerint jó, az uh-s doki szerint meg enyhén magas... De amúgy az uh-n mindenre jót írtak... Remélem, kedden is így lesz.

Vöcsök
vöcsök
 
 


Vöcsök
Sztem az UH mérvadóbb,a vérvétel eredményénél.

Ja,hát tudod a kolléganők. Annyira nem szemtelenek,hogy bármit megcsináltassanak egy pocakossal(pl. a septicus betegek ápolása/mellesleg ez a legtrutyisabb melo),de annyira igen,hogy kommentálnek hozzá.Így jobb,ha nem tudják,én meg vigyázok magamra,ahogy tudok. :oops:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szasztok!

Mindenkinek továbbra is szurok... Kavicska Te pedig több vagy, mint gyanús :) Hajrá :))) Bááár... Babancs sem semmi.... :)

Zsizsik: Hát izé... nekem a baba előtti ciklusban 17 napos volt a luth. fázisom... és a hőm végig fent volt... fene tudja, volt-e ott valami de nem hiszem.. a 14. dpo-n ugyanis nekem is negatív volt a tesztem... Szerintem a metformin bekavart egy kicsit a dolgokba...

Az viszont jó, ha hosszú a luth. fázisod mert szerintem akkro neked se kell majd progipótlás ha a következőben babás leszel :) Bár a remény hal meg utoljára... tesztelj még, hátha csak elnézted a PÉ napját... én pl. mostanában kezdek elbizonytalanodni...

Ja... és dobtam egy hátadt. Kinéztem magamnak egy baba etetőszéket aminek az a jellegzetessége, hogy fából van és 12 éves korig használható, mert állítható az ülése...

Na itthon ezt 16.000--ért árulják a neten, 30e-ért a Brandonban (állítólag)... rákerestem és egy német honlapon kemény 30 EUR... tehát talán 7800 Ft... CSAK nem szállítanak Mo-ra...

Úgyhogy most szedjük össze azokat az Ausztriában élő ismerősöket akik néha hazajárnak és akikkel le tudnánk bizniszelni, hogy ők megvegyék és hazahozzák nekünk.

Tök durva... nem?

Szerintem lesz még ott néhány dolog amit behozatunk mert annyiba kerül az új, mint itthona használt.

(Ami nagyon tetszett még: letépőzárazható (vagy cipzáros?) oldalú utazójáróka :) Igazi bababúvóhelyes amit később játékhoz is használhat... kemény 39 EUR-ért. Komolyan... durva. Nekünk tizedannyi pénzünk van és mégis onnan kell majd bevásárolnunk...)
Vendég
 


Rejo: én teljesen hiszek a homeopátiás cuccokban, nekem az oscillococcinum még a legdurvább influenzát is levitte 1-2 nap alatt... igaz, az első nap majdnem meghaltam de a második napra lényegében kutya bajom sem volt... csakhát annak is megvan a trükkje... ha akkor veszi be az ember amikro mér ott az összes tünet akkor nem az igazi... akkro a leghatásosabb pl. az osci is, ha akkro veszed be amikro már érzed, hogy itt valami baj lesz...

Ja... a férjem egy corynemtudommi nevű allergiaszert szed... az is homeós... és eddig ez volt az EGYETLEN ami ért is valamit (előtte gyógyszerek marékszámra, orrspray stb.)

Szóval dontvörri :) Szimpi a védőnőd:)

Kitartás :) Már csak néhány hét és újra futkoshatsz :)
Vendég
 


Ja... és a rák és társai: szerintem minden attól függ, mit lát valaki a családjában / környezetében... a párom családjában mindenki belehalta rákba... apukám viszont túlesett egy műtéten (vastagbél - valószínűsíthető nyirokrendszeri áttéttel), utána a chemón... most pedig makk egészséges, él és virul... most tart talán már majdnem a 7. évnél... a férjem amikor kórházba került már ezt látta... meg az egyik volt tanárát aki 30 évesen egy áttétes mellrákból gyógyult meg... így a férjemnek már ez volt a kézzelfogható valóság és nem a családi, szájhagyomány útján terjedő rémhírek... így úgy volt ezzel, hogy ha kell akkor chemo stb. aztán meggyógyul...

Az egyik kollégájának rá néhány hónappal kikapták a gyomrát és májáttétje is volt... ő meg már a páromat látta mint követendő példát... ez kb. fél éve volt. Most volt CT-n és minden OK. (Fú...a férjem tegnap volt... hétfőn vagy kedden eredmény... gondolom hozza a szokásos negatív formát :) )

Szóval ez sajnos ilyen dolog... mindig van az ember közelében néhány varjú és ha nem talál sűrgősen olyanokat akik ezt végigcsinálták és túlélték akkor hajlamos sötéten látni a világot... én ezért is tartom fontosnak a betegekkel foglalkozó szervezeteket... mert azokat legtöbbször már gyógyult betegek vezetik akik pontosan tudják mit él át a frissen diagnosztizált páciens...

(az onkológusok meg... fuh... nem véletlen, hogy mi soha semmit nem kérdeztünk tőlük... ők pedig ezt egyértelműen értékelték! Tele lehet már a hócipőjük a sok "doktor úr, mennyi időm van még hátra" kérdésektől...)

Úgyhogy Babancs szerintem próbáld meg rábeszélni az anyukád, hogy járjon betegek közé... ilyen önsegélyezős terápiás csoportokba... statisztikailag bizonyított, hogy akik ilyen csoportokba jártak döbbenetesen jobb eredményeket értek el!!! (több 10% a különbség!)

Ja... még egy megjegyzés: 2 példa:

A párom volt tanára ma pl. már lelkesen meséli, mi lett vele a chemo után. Kihullott ugyanis az összes haja. Ő világéletében szőke és göndör akart lenni... kiskorában az is volt, de elmúlt. A chemo után visszanőtt a haja. Sokkal dúsabb volt, SZŐKE ÉS GÖNDÖR :) Amikor én találkoztam vele még akkor is szőkés árnyalatú volt... és gyönyörű göndör:)

Apukámnak is kihullott a haja... és amikro visszanőtt egyszerűen visszasötétedett ott ahol korábban ősz volt... ráadásul olyan helyeken is visszanőtt ahol korábban már majdnem kopasz volt... Mi is csak lestünk!!!!

Ezt ráadásul külön ki is hangsúlyozzák a chemonál... szerintem ha rákérdez az orvosánál, az is meg fogja erősíteni! Eddig az összes chemón átesett ismerősünk megerősítette, hogy valahogy sokkal szebb lett az új hajuk!!!

Szerintem ezt anyukádnak mindenképp érdemes megmondani... és találni olyan embereket akik túlestek ezen!

(Ja... és szvsz járjál el mellszűrésre... UH-ra! Utána meg ha már lehet akár önköltségesen is de mammográfiára... asszem 35 éves kor alatt nem ajánlják mert nincs értelme... csak a kézinek és az UH-nak... 35 felett én évente tervezem a mammográfiát... asszem 10 e Ft de szerintem megéri... )

Ja... és hányingerre hideg joghurtot érdemes inni! Azért van hányingere, mert megduzzad a nyálkahártya... mintha gyulladásban lenne... és így sokkal érzékenyebb... a nagyon hideg joghurt viszont nagyon jót tesz... (Kisa Judittal kéne beszélned a Szövetségtől... akár telefonon is!!! Ő telefonon át ingyé is ad majd neked tippeket, hogy mit egyen a chemo alatt, hogy ne legyen olyan durva hányingere!!!)
Vendég
 


Sziasztok!

Tud valaki segíteni? Azt hiszem PCO-m van.
Természetesen magamtól állapítottam meg, mert egyik orvos sem mondta ki, pedig 4 nőgyógyásznál voltam az elmúlt 3 hétben.
Legutóbbi diagnózis: összeesett ciszta, láncszerű tüszők a petefészekben.
Mindkettőben 6-7 db tüsző van, amire azt mondta az orvos, hogy rendellenes.

Tud valaki valamit mondani?

Ja, és próbáljak meg spontán teherbe esni.

Értitek?

Légyszi, írjatok, ha valaki felvenné velem ezt a témát és tudna segíteni!

Köszi: CMG
cmg
 
 


Szia CMG!

Ha kicsit visszaolvasol, sok jó orvos elérhetőségét megtalálod, akik segíthetnek neked (az is kérdés, hová valósi vagy, de nem csak bp.-i orvosok elérhetőségét találod meg).

Meg a PCO-ról is sok mindent megtudhatsz. Szeretnél teherbe esni?
Hormonvizsgálaton voltál? És milyenek a ciklusaid? Kaptál valamilyen gyógyszert?

Vöcsök
vöcsök
 
 


Csakegy!

Köszi szépen..te aztán képben vagy a rákkal kapcsolatban!

..
A hüvelyi hőm napok óta 37,7-8..ez azért nem rossz ugye?


Cmq!

Az UH nem elég a PCO megállapításához. Kéne vérvétel is, amiben néznek ösztrogént, LH-t, FSH-t, Progeszteront, Prolactint stb-t (vagyis nőgyógyászati hormonokat). És akkor az LH-FSH hormon egymáshoz viszonyított aránya alapján lehet megmondani, hogy PCO-s vagy-e. Ha van rá mód, akkor a vérzés 3. napján célszerű megcsináltatni a hormonvizsgálatot. Ha volt peteérésed, akkor azt a progeszteron értéke jelzi majd.
Tüneteid? Erről nem írtál semmit. Milyen orvosnál voltál? Csak nőgyógyásznál?

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyors választ és most figyeljetek! Hátha ismerős!
A lényeg bővebben! 2005. októbere óta nem szedem a gyógyszert. Természetesen TERHES SZERETNÉK lenni. De aztán 3 hónap védekezés, majd új munkahely, majd 3 hónap próbaidő (így még mindig védekezés), majd feszített munkatempó, majd betegállomány.
Aztán irány a babaproject, június közepétől.
Tehát 3 hónapja a próbálkozás. A gyógyszer abbahagyása után is rendesen megjött, nem volt semmi gáz. Majd júliusban megjött, majd a köv. vérzésem már 3 hete csúszott, a terhességi tesztjeim negatívak voltak, így elmentem nőgyógyászhoz. Hüvelyi ultrahang, a jobb petefészkemben 3,7*5,4 cm-*es ciszta, ezt MEG KELL OPERÁLNI laporoszkóppal. De az az orvos aki csinálja szabin van, majd szól.
Rá 2 hétre tök más nőgyógyásszal megnézettem magam: 5,5*5 cm-es volt, de ő azt ajánlotta, leszívja altatásban, ne műtessem meg.
Közben megjött az orvos aki műtött volna, de az uh azt mutatta, hogy a ciszta összeesett 27*10 mm-re, ellenben mindkét petefészkem tele van tüszővel (6-7 db fejenként) és állítólag ovulációs nehézségeim vannak.
Az endormetrium (méhnyálkahártya) a ciklus 11. napján 2mm.
A következő levélben folytatom tovább, addig is olvassátok!
Tehát folyt köv.!
cmg
 
 


Folyt köv. 2.

ja, és még diagnózison az azerepel (ettől a mondattól rettegek): több apró, láncfüzér szerűen elhelyezkedő folliaclus vagy mi a fene.
Tehát! 1. orvos véleménye szerint: várjak egy menzeszt, majd ha elmúlt menjek el uh-ra a ciszta miatt, majd várjalk pár hónapot még beáll a ciklus rendesen (megjegyzem 15 évig halál pontosan menstruáltam fogamzásgátló előtt, alatt és után is 9 hónapig, rákszűrésre évente járok!). Közben próbáljak meg spontán teherbe esni. Ő most úgy dönt, hogy nem műt meg.
Felhívtam egy másik orvost (ahol a 2. uh-mat csinálták) és bejelentkeztem hozzá konzultációra.
Válasz2: nyugodjak meg, a következő menzesz után menjek el egy uh-ra, ha nem leszek terhes, ír fel Closty-t. Egyébként meg szexeljek, hiszen gyereket akarunk, vagy mi a fene.
Hát én gyűröm is az uramat, alig bírja a tempót, de érzem, hogy ez nem fog egyhamar összejönni.
Szerintetek nincs PCO-m? Jó lenne!
De igazság szerint, nem bízom egyetlenegy orvosban sem. Persze így nehéz, de nem biztos hogy tönkre akarok menni mindenféle tortúrában. Az biztos hogy elég bizalmatlan vagyok és ennek általában is hangot adok. Tehát milyen is az a hormonvizsgálatos tortúra?

ÍRJATOK! Értettetek mindent amit leírtam? Szerintetek van valami bajom? 7-8 tüsző mindkét petefészekben?!?!?! Most olvastam valahol, van akinek 30-30 volt és műtötték. Én nem akarok műtőbe menni!!! Punk-tum!
ÍRJATOK, HA TUDTOK!!!
Csók: CNG
cmg
 
 


Szia CNG!

Olvass vissza egy kicsit és meglátod, hogy ha még PCO-s is vagy, akkor sem a műtét a legjobb megoldás. Tehát attól ne félj (és semmi esetre se hamarkodd el)! A többi lány, aki tapasztaltabb - nálam több vizsgálaton, egyebeken átesett -, majd megmagyarázza neked :)

Egyébként a táblázatunkból láthatod, hogy nálunk sokaknak (PCO-soknak) bejött a merckformin (tabletta), és 22-ből kb. 11 már teherbe esett, sőt! (Már baba is van, meg lesz a közeljövőben több, és most is vannak pozitív teszt-gyanúsak...

Vöcsök
vöcsök
 
 


Szia Vöcsök!

Köszi a topet, véletlenül nem tudsz dátum és idő szerinti beazonosítást hogy mit nézzek vissza?
Már este 8 óta a neten lógok, de semmi érthetőt nem találtam!

Köszi: CMG!
Most gyorsan lefürdök és jövök vissza!
cmg
 
 


CMG!

Kezdetnek nézd meg a következőt (itt mindenfélét találsz a műtétről meg a gyógyszerekről a PCO-val összefüggésben):
http://www.lombikbaba.com/index.php?opt ... &Itemid=77

Amikor új lány érkezik, rendszerint minden újra megjelenik, de nem tudok oldalszámot mondani...

Megyek aludni, neked is jó pihenést és olvasgatást. :)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Szia CMG!

Most nem tudok sokat irni, de javaslom olvasgasd ezt a fórumot mert nagyon sok info van ám benne, de egy másik fórumon csináltam egy topicot, ahol összegyüjtöttem az infomációt hordozó hozzászólásokat a PCO-ról ebből a topicból, hogy ne kelljen mindenkinek kimazsolázni a sok személyes hsz közül, ugyhogy abba is belenézhetsz:

http://www.mamanet.hu/modules.php?name= ... opic&t=223

Persze ez még csak a jéghegy csúcsa, csak elkezdtem a szelektálást folyamatosan csinálom, most személyes okok miatt félbemeradt egy kicsit, de már holnap frissítem. Azért kukkants bele hátha segít.
krumplis pogácsa
 
 


sőt ha nem bánod, ha a későbbiekben ha netán mégis kiderül hogy pcos vagy, akkor átmozgatnám oda a te sztoridat is mert elég tipikus. de ezt majd csak akkor ha esetleg kiderül, mert nem biztos hogy az vagy, bár szerintem van rá esély, de az majd kiderül.
Jó lenne egy hormonvizsgálat majd a ciklus 3. napján, azzal is többet tudsz majd.
Gyanúsak a tüszőid, meg a ciszta is. Nekem is volt egy jó nagy cisztám, a sok kicsi mellett az egyik ciklusban.
Ja és ne engedd magad megműteni amig nem tudsz biztosat!!!
krumplis pogácsa
 
 


Szia Vöcsök!


Jó az oldal, már javában böbgészem!
Az első és legfontosabb: még eszem ágában sincs megműttetni magam! (a link szerint még túl korai lenne, min. 1 év próbálkozás után jöhet szóba).

Jó éjt és köszi!

CMG
cmg
 
 


Jó reggelt!

Emléxem, valaki mondta (talán Kavics?), hogy jöhetne már egy új PCO-s, mert már mindenről beszélünk csak a PCO-ról nem.
:lol:

Cmg!

Üdv mégegyszer!
Csak azt nem értem, hogy nincs a környékeden egy doki, aki felismeri már UH kép alapján, hogy PCO? Mind2 petefészked policisztás egyformán ugye?
Pajzsmirigyed rendben van? Tüneteidről nem sokat írtál.
Zsíros bőr, hajhullás, elhízás, szőrösödés, aknék stb.?
Most mit fogsz csinálni? Ugye keresel egy jó endokrinológust?

Kavics, Zsizsik, Rambóka!

Úgy hiányoztok! Gyertek már!

Kép
babancs
 
 


Helló Babancs!

Tüneteim: nem menstruálok, néha egy kis hasgörcs, étvágytalanság, idegrohamok, hőhullám.
Mindkét petefészkemben 6-7 tüsző van, plusz az egyikben még egy 27*10 mm-re összeesett ciszta is.
Már nem hízom, de 2 hónap alatt 3 kg-t szedtem fel, akkor állandóan rágnom kellett!
Most lement 2 kg, aránylag jól érzem magam, csak hát a tudat!
A pajzsmirigyemről semmit sem tudok, nem zsíros a bőröm, sőt inkább száraz! A hajam csak annyira hullik, mint eddig is, tehát semmi különös.
Holt lehet endokrinológusokat találni? Nyugati aluljáró? János hegy? SZTK? Segítsetek!

Üdv: CMG
cmg
 
 


Lehet neked éppen pont az ellenkezője van: pajzsmirigy alulműködés. A hízás, a száraz bőr, az ingerlékenység abszolút erre utalhat.
Na meg persze kortizol hormont se ártana nézni, hogy a mellékveséd is ok-e. Az ingerlékenységet okozhatja az is.
Én nem vagyok pesti, endokrinológus ügyben nem tudok segíteni. Mintha elhangzott volna itt a dr. Tűű neve..esetleg nézz utána.

Kép
babancs
 
 


Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?