Új privát üzeneted érkezett!

Dike, mivel jövőre fogsz szülni, ezért nem fogsz olyan rosszul járni akkor sem, ha most táppénzen leszel. A 2010-es éved keresetéből fogják kiszámolni a TGYÁST, ami 168 napig jár és utána lesz a GYED. A GYED-nek van maximuma, ha jól tudom valamivel bruttó 100.000 Ft alatt van. Ebből vonnak le ezt-azt.
Bencénél nálam a TGYÁS majdnem annyi volt, mint a fizum, a GYED (úgy, hogy maximumot kaptam) kb 78.000 Ft volt a levonások után.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Dike, még annyit, hogy Katinak igaza van abban, hogy a fizunk alapján számítják ki a GYED-et. Az én fizum (sima tanári fizetés) elég volt ahhoz, hogy max. GYED-et kapjak.
de ha jól emlékszem vannak netes oldalak ahol lehet tanácsot kérni...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag: én vagyok. megettem a kenyeret, bogi felébredt. azóta játszadozok vele.
bencének gyógypuszikat küldök, szerintem érzi a dolgot!!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 

 
 

Kati, nem tudom, hogy mit érez Bence... jó lenne, ha nem lenne most beteg, mert akkor még a kórházba sem jöhetne be, ha mostanában kellene mennünk... :? (jaj, de nehéz ez így...)
Egyébként Gergő is most indult be, meg egy jó kis összehúzódásom is van... rég volt már ilyen, hogy napközben is "meglátogassanak" ezek a keményedések. :lol:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


fuuu bocs de nagyon érthetetlen vagyok e téren...nem nagyon értem amit írtatok:)))))))

KépKép
dike
 
 


Dike, akkor biztos én magyarázok hülyén... bocsi...
TGYÁS= terhességi gyermekágyi segély,,,,,,, ez az az ellátás, amit majd a szülés után kapsz, összesen 168 napig jár. Ezt a szülést megelőző év (tehát nálad a 2010 évi) keresetből számolják ki. (Azt nem tudom, hogy hány százaléka a fizudnak, de mint írtam, nálam kb. annyi volt, mint a fizum.
GYED=gyermekgondozási díj,,,,,,,, ezt kezdik utalni onnantól kezdve, hogy lejárt a TGYÁS, tehát ha letelt a 168 nap és a gyereked 2 éves koráig jár. Ennek van maximuma, valamivel kevesebb, mint bruttó 100.000 Ft, amiből vonnak nyugdíjjárulékot. Tehát a kezedbe ennél kevesebbet kapsz majd. (Az én példámat a tanári fizuval csak azért írtam le, hogy érthetőbb legyen. szóval hiába kerestem alapból kb 165.000 ft-ot tanárként, a max. GYED csak 100.000 Ft, ennél többet senkinek sem adnak.)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virag, csoke! Csoke Virag anyank!! :lol: :lol: :lol: Szoval meg nem szulsz.:):) Jovan akkor alszok egyet!:)

Dike, sztem menj be a melohelyeden es kerdezd meg az illetekes kolleginat, hogyan van ez. Szepen elmondja es ha rendes, le is vezeti Neked papiron. A lenyeg, hogy ne aggodj, jol fogsz jarni. Az osszeget mindig ugy szamoljak ki, hogy a baba szuletesi eve elotti evet veszik alapul, ez Neked 2010. Na, mindegy ezt lehetne meg ragozni ami a fontos, hogy jol jarsz, ne aggodj. Nem tudom mennyi a fizud de asszem br. 150 es ez folott mar a max. osszeget kapod amit Virag is irt, kb. 78 rugo lesz a levonasok utan. Ha brutto 150et nem eri el a fizud akkor asszem a br. fizud 75%at fogod kapni de nem akarok hulyeseget irni a 75%al, csak en ugy emlekszem ennyi.
Vendég
 



Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Igen, jol irja Virag! A max. GYED az kb. 78 rugo es tok mindegy mennyit keresel br. 150 ezer folott, 150 a hatar, ez utan jar a 78 ezer havonta. Ha fel milla a fizud akkor is csak 78at kapsz ugyanis maximalizalva van. De ha nem eri el a bruttod a 150et, akkor a brutto fizud 75%at kapod a gyerek 2 eves koraig. Tehat ha pl. 138.500 a brutto fizud akkor ennek a 75%at fizeti allamba` Neked a lurko 2 eves koraig. Aztan van a GYES ugye csajok? De ez mar lopikula. Mennyi is? Valami 30x ezer pezmag?! (ha jol emlekszem bar en csak anyamtol tudok ilyeneket)
Vendég
 


A TGYAS asszem 70%!!
Vendég
 


GYES= bruttó 28.800 Ft körül volt idén, amiből 25.000 körül kaptam kézhez. (Hát ezért mentem vissza dolgozni akkor, amikor Bence 2 éves lett, így legalább a fizum mellé kaptam ezt a 25.000 pénzt Bencus 3 éves koráig.)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


TGYÁS, lehet, hogy 70 %, de abból nem vonnak le annyi mindent, mint a fizudból. Így lehet az, hogy kb annyi volt az az összeg, mint a nettó fizu.


(Micsoda érdekfeszítő beszélgetést folytatunk... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virág köszönöm, hát majd kiderül....mártogatósat csináltam, vateráról rendeltem az ovu. tesztekkel együtt! Bencusnak küldöm a gyógypuszikat!!!
Vigyázz magadra, próbálj meg pihenni, hogy legyen sok-sok erőd majd!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


TGYAS ez az eved lesz, a 2010. 180 napi jovedelmedet nezik, tehat 2010ben ha van 180 nap folyamatos munkaviszonyod ennek a 180 napi jovedelmednek az atlageresetet veszik alapul. Ennek a keresetnek a 70%a lesz a TGYAS osszeged 168 napig. huhh, remelem erthetoen irtam.
Vendég
 


Mona, köszi, Bence nevében is!
A mártogatós szerintem nem annyira jó teszt, ha megteheted, akkor vegyél egy vizeletsugarast a jövő héten. Azok jobbak! (Bár sajnos drágábbak is...)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Na, latom Virag, linkeltel!!:):):) En amugy szeretek ilyenekrol is irni, ez legalabb nem felszolgalas, erted!:) Azt hittem a gyes tobb, mint 30 rugo, nem tudom miert ez elt bennem es most ledobbentem, hogy ilyen keves, mennyit irtal, 25 amit kezbe kaptal??? Banyek!! :shock: :shock:
Vendég
 


Bogi, látom kutatómunkát végzel... :lol: :lol: :lol: :lol:

Megyek, lezuhanyozok, aztán még benézek.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Dike, eeeeeeted e maaaaa`?:):) Ha nem se aggodj, elsore ugysem erti senki, mindig van kerdes meg, hogy akkkor ez most mi, meg hogy meg stb. Azert sztem az a legjobb ha meloba megkerdezed vagy bemesz a helyi (megyei) TBhez vagy hova tudod az egeszsegbiztositai penztarhoz, ott is elmondjak. Mondjuk az egy ev mig sorra varsz, egyszerubb a melohely vagy valaki a kozvetlen kozeledben aki mar szult es kepben van es szepen szoban elmondja.
Vendég
 


köszi köszi köszi mindenkinek!!!!!
csillag! köszi a táblázatot.nekem a bruttom max 126:(((

KépKép
dike
 
 


Ja ja, 25-öt kaptam a kezembe... de én akkor már kaptam a rendes fizumat is, mert Bence augusztusban töltötte be a 2. életévét, én meg már május eleje óta újra dolgoztam. persze csak papíron, mert igazából szeptembertől tanítottam, csak előtte kiadták a szabikat.
A GYED-et meg ezért fel kellett mondanom idő előtt...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Na, jo az a 126 is. kb. 95 korul lesz a 75%. Ez persze brutto meg vonnak le belole. Sajna nem sokat kapsz kezbe de ez van. Otthon legalabb 2 evig fizetnek, itt meg csak 9 honapig de ezt onnantol fizetik, amikortol nem jarsz be dolgozni, nem a szules napjatol.:(:( Szoval car ez az anglia.:(
Vendég
 


Dike, most nincs energiám kikeresgélni, de a neten is működnek ez ügyben tanácsadók, akik tudnak segíteni.
de tényleg lehet, hogy az lenne a legjobb, ha a melóhelyeden beülnél a gazdaságis irodájába és jól kinyaggatnád... (Már ha segítőkész...)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


jól van lánykáim köszönöm a segítségeteket a kutató munkát, nagyon rendik vagytok!!!és értem már. végül is a nagy kérdésem az az h ha mostantól táppénzen leszek rácseszek e a gyedet nézve?

hééé csillag pocifotó lesz??kérdeztem ám! :D

KépKép
dike
 
 


Kepzeljetek, hogy jartam ma. Mentem a munkaugyibe erre a hulye alairasra, meg kell jelenni 2 hetente es igazolnom kell, hogy valoban melot keresek. Mondjuk nem tudom minek amikor nem is kapok az allamtol semmit. Oke, nem kotozkodtem, mentem 2 hetente. Igen am, de ugye van melom mult szombat ota. Ez heti 16 orat jelent. Szombat es vasarnap 8 ora. Mondom ma a pasinak, hogy jottem alairni DE talaltam munkat heti 16 oraban. Azt mondja erre nekem, hgy oke akkor innentol meg is szunteti az alairasi jogosultsagom+azt, hogy igenyem lenne tamogatasra. Mondom neki, hogy nekem mindegy mert penzt eddig sem kaptam de nem ugy van, hogy 16 ora az csak reszmunkaido es heti 20 oratol van a .....nemtom milyen munkaido es a heti 40 ora a full time job? Azt valaszolta erre, hogy nem. Mostantol a heti 16 ora is teljes munkaidonek minosul! Na, bammeg akkor. Ez azert nem mindegy nekem mert eddig a 16 ora utan nem kellett adozni, most meg mar a 16 oram utan is annyit adozok, mint aki heti 40 oraban dolgozik vagyis levonnak 20%ot. Hol itt az igazsag??? En itt allandoan csak szivok!! Alig marad penz a kezemben, bezzeg baratnom egy napot sem melozott meg itt de kap 1 csomo allami tamogatast, en meg dolgoztam, adoztam mar ide es nem jart semmi nekem+most meg meg is fejnek rendesen. Mit mondjak rohadtul elegem van.
Vendég
 


Virag, a humanra kuldd!:):) Vagy nem a humanosok szamoljak el a manit? :shock: Csak mert anyam humanos es ezzel foglalkozik de mar nemtom hgy is van ez?!. :shock: :lol: :lol:
Vendég
 


bogarka! az kemény...tiszta igazságtalan minden!fuuu sajnállak:(
baccccccák meg! :twisted:

KépKép
dike
 
 


Car ez Dike! Szivja mindenki a fogat! Mondjuk itt csak 20%az ado otthon meg mennyi is? 50 felett adoztok??? Ez milyen maa`??! :twisted: :evil: Persze en is adoztam ennyit meg 3 eve es az elott is otthon de a jelen helyzetem sem rozsas. :? :shock: Ez van sajna.
Vendég
 


Jo ejt Draga Netes Baratnoim!
Almodjatok szepeket! Jo ejszakat, szep almokat, rozsas csokokat Apajatol Mindenkinek!
Vendég
 


Dike, ha még itthon leszek holnap, akkor kaptok pocifotót. Tudom, hogy lógok vele... 8)

Csajok, alig tudtam pipilni az előbb... annyira leköltözött Gergő, hogy alig csordogált...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag! huhuuuuuuuuuuu :lol: :lol: :lol: izgii!!!!!!!!!!!!

jó éjt mindenkinek mentem én is!!!pusszii

KépKép
dike
 
 


Bogi, ez nagyon gáááááááááááááz.... ott is csak azt nézik, hogy kiből mit lehet még kisajtolni... :evil:

Nálunk a suliban a gazdaságisok számolják ezeket a juttatásokat. De még így is örülhetek, hogy van aki ért hozzá, mert nem mindenhol foglalkoznak vele...

Jó éjt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Nálunk is "rózsás csókokat" ad Apaja Bencének is meg nekem is. :D )

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


wazeeee: ennyit írni csajok.kicsit nem vagyok és meglendültök :):):):

dike: tündérbogyó a pocaklakód :):):):)

Mia: nem semmi hogy jártál a mosógéppel.

Kati: kívánok neked ilyen kórházba éréstől 10 perc alatti szülést :):):):) :D:D:D:D:D:D:D ezt a röhögös szexért :):):)szupi a babakocsi :):):)
Tök romantikus hogy így kérték meg barinőd kezét:) gondolom egyből igent mondott :

Mona: boldog születésnapot kívánok


Beze: nagyon édes a kiscsajod :):):)

Virág aztaaaa nagyon izgi :) pár nap és babázol :) irigy irigy :):)

Bogi: nem semmi milyen szabályok vannak odakint :(:(

nika70
Salgótarján
 
 


Nika köszönöm Neked is!

Én is lépek alukálni!

Jó éjt Mindenkinek! puszi

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Mona, Csillag, dike, nika, köszönöm szépen, aranyosak vagytok! :D

Mona, nagyon drukkolok, de szerintem is a halvány csík is csík!+++++++++

Bogi, köszi, értettem. :)
Hát Anglia se fenékig tejfel... :(

Csillag, ez nagyon izgi, nagyon drukkolok, szerintem a héten babázol. :D

Bogi, Csillag, bocsi a kiegészítésért, de a gyed maximuma 102.900 idén, amiből levonások után 88 körül lehet kézhez kapni fizetéstől függően, nekem 85-86 körül van, napok számától függően.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze, köszi a kiigazítást. Én csak azt tudtam számszerűen leírni, amit 2009. május előtt kaptam. Utána már dolgoztam. :wink:

(És igen-igen, úúúúúúúúúúúúgy szeretnék a héten már babázni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Mona két teszt csak nem lehet rossz?!!!!!
várj 2 napot és tesztelj újra......

Kati nem a petefészkét hanem a méhét vették ki annak a nőnek:((nagyon sajnálom szegényt:((((

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csillag, igazán nincs mit. Drukkolok!!!+++++

Én is sajnálom, főleg a családját, ez borzasztó!!! :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Én ezzel a Gyed dologgal nem vagyok tisztában, meg kéne kérdeznem egy bérszámfejtőt...Marcival Tgyáson voltam majd Gyeden 2 évig, most Gyesen, 2011. március 20-án jár le. Ha mondjuk nyáron szülök, akkor mit fogok kapni? Az tuti hogy azonnal ki leszek rakva a Bt-ből, ahogy lejár a Gyes. (családi vállalkozásban voltam benne) Most nappali tagozatos hallgató vagyok, szóval a napok megvannak gondolom, mert az is beleszámít. KAphatok Gyedet? Zgyást gondolom akkor kapnék, ha maradnék a Bt-ben, de mindek fizessek magam után járulékot, döglesztve van a cég.

bogár, mit dolgozol? mennyit akarsz fogyni? jaj nekem is tornázni kéne, de lusta vagyok, de ha elkezdem, akkor nincs megállás....a nyáron egész jól néztem ki, de most egy ideje átestem a ló túloldalára.... :oops: jó, most sem vagyok hájas, de feljött pár kg. Hiába diétázom, csak mozgással tudom megtartani. Régen bezzeg, annyit ehettem, amennyit akartam :evil: lehet ki kéne dobálnom az XS-es göncöket és beletörődni, hogy 50 kg felett is van élet :roll:

én a hajszínemmel kínlódok, asszem holnap zh után kiszőkítem (átok ül rajtam esküszöm, örök probléma....szőke, barna....), szombaton gólyabál.

jóéjt mindenkinek, én megyek tanulni, eddig a kisebbikkel mesét néztünk, apa most altatja. 8)
chamomilla
Pécs
 
 


nekem egy barátnőm halt meg szülés közben pár éve Komlón, 3. baba volt, de a kicsit meg tudták menteni....szörnyű. na ez tart vissza hogy nőgyógyász legyek, nem tudnám feldolgozni
chamomilla
Pécs
 
 


csillagvirág, tök jó, hogy angol tanár vagy, irigyirigy :D szorítok neked, én 38. hétre szültem Milánt, Marcit 39.
chamomilla
Pécs
 
 


Halihóóóó :!: :D

Micsoda hírekre jövök itten kérem szépen,Mona :D nagyon drukkolok,nagyon-nagyon-nagyon-nagyon és még annál is jobban!!!!!!Nekem például a teszt Tominál nem mutatta ki,most kimutatta de nagyon-nagyon halvány volt,azt tényleg csak a fénynél lehetett látni,ha úgy fordítottam,és apa meg nem látott rajta semmit,de aztán erősödött,és neked is erősödni fog,szorítok! A teszteket én is onnan rendeltem,szóval azok biztos jók,és kell ott lenni valakinek ha ott a halvány csíkocska :D

Virág:júj de izgi, :D Nemsokára babázhatsz :D Bencének sok gyógypuszim♥
Tényleg,egy utolsó pocakkép???? :D

Beze:de édes Lexike,és az a bilis kép,hát azon annyit nevettem :lol: Micsoda csajszi :D :D

Bogi:durva,nem kicsit.. ezek a szabályok :shock: :roll:

Hát én ma reggel kidobtam a rókát a konyhában... :roll: olyan hirtelen jött,de car volt...Hát nem akar elhagyni ez a róka koma???????? :roll: :twisted: mondjuk már ritkábbak,de húzzon innen el messzire,már komolyan :twisted:
Vendég
 


Cham: Szia :D látom,te is 1970-ben csatlakoztál a babanethez :lol: :lol: :lol: :lol:
Rólad mit lehet tudn?mert én nem ismerlek még....látom van már egy gyerkőc,mennyi idős?
Vendég
 


25mia, Jó reggelt! 2 kisfiam van, most tervezzük a 3-at. Közrejátszott az új adótörvény is, most orvosira járok -amúy biológus vagyok-, szóval így sem olyan egyszerű az élet. De elég optimista ember vagyok, szóval hajrá. 21. héten is hánysz még? szegénykém, ilyenkor beleborzongok. Nagyfiamnál 20. hétig még infúzió mellett is hánytam. kicsinél szinte semmit.
chamomilla
Pécs
 
 


1970-ben pont -10 éves voltam :lol: :lol: :lol: ezen amúgy lehet valahol állítani?
chamomilla
Pécs
 
 


Szia Lanyok!

Viragocsaklelkecske, mizus??? Egyben tetszik meg lenni? Fajasok? Milyen volt az ejjel?? En mar vesztemet erzem!:):) Pedig nem is en vagyok babas!!:):))

Cham, en is ugy vagyok, mint Te, hiztam de nem vagyok kover. A hajammal is szinten, orok dilemma a szoke "barna". Nem az a nagyon barna de pl. most nem szoke vagyok. hihi Szinten XSes ruhakat hordtam es igen, baratkoznek vele, hogy 54 kg-al is van elet de nem megy, ezert most sulycsokkentek, bar az 52vel mar boldog lennek. :lol: :lol: :lol: :lol: Hizas elott 48-50voltam, ez volt az XS. :lol: :lol: :lol: Mondjuk magas sem vagyok, 160 eppen verek. :lol: Most 53,4 vagyok es az istennnek sem megy lentebb. :(:(
Figyu cicam, nekem anyam berelszamolo (is) ha gondolod ma felhivom telon, elmondom mi a helyzeted es megmondja mi var Rad vagy mi a legoptimaliasabb amit tenni tudsz. Ha gondolod. Ha van mas utja is ennek, oke, csak gondoltam felajanlom hatha tudok segiteni. Tudom milyen az amikor grrrrrrr, jol jonne egy tuti valasz.

Beze, jo sokaig ebren voltal!!:) Minden okes volt ugye, csak nem tudtal aludni?

Mona, mennek a drukkok!!!! Mindjart hetfo!!!

Mia, rokakoma eleg durvan kozelitett Hozzad........ :shock: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nika, elokerultel Te is latom!:):) Helyes, helyes. Gyerkoc jobban van mar?

Csajok mi ez a halaleset? Egy nonek a mehet vettek ki a petefeszke helyett???

Cham, sajnalom ami baratnoddel tortent.:(:( Ez iszonyu.:(:(:( Es ha nem nogyogyi leszel akkor meddosseggel szeretnel foglalkozni?

A regenyert bocsikaaaa!!!
Vendég
 


Jó reggelt!!!!

B@sszus úúúúúúúúúgy vártam, hogy történjen az éjjel valami, erre hajnali 2 után már vígan csicsikéztem az ágyikómban... és azóta is nyugi van pocakkeményedés fronton. Azt hiszem most kezdek egy kicsit beh@lyülni... Tegnap volt egy kis front errefelé, beborult meg szemerkélt az eső, kezdem azt hinni, hogy csak erre reagált a testem... :twisted:

Cham, fogalmam sincs, hogy milyen juttatást kaphatsz... :roll: :roll: :roll: A fiaidhoz gratula! Hamarosan én is megtudom, hogy milyen is az élet két kislegénnyel!

Mia, na neeeeeeeeeee, már megint róka?????????? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

CSAJOK, egy nagy kérés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ne írjatok most ide ki ilyen kismama meg baba meg szülés közbeni halálozásokról, mert menten szívinfarktust kapok... KÖSZIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


bogarka, hú, rendi vagy ha megkérdezed, mert hülyét kapok a folyamatos pénz-agyaláson. Kilók....most álltam rá, 55,1 kg. 169 cm vagyok. Az első gyerekkel 48 kg-val lettem terhes, 20 kg ment fel, de hamar leadtam. Másodiknál majdnem 80-nál álltam meg.....egy kínlódás volt leadni....nekem 51-52 kg az ideális súlyom, akkor érzem jól magam a bőrömben. Úgyhogy nem tudom mit fogok csinálni hogy holnap beleférjek a kedvenc rucimba a gólyabálon (keserűsót nem merek inni, nehogy a ma délutáni zh közben jöjjön rám....) :roll: Megnyugtató olvasni, hogy nem vagyok egyedül a "problémáimmal" 8) 8) 8)
Nődoki lennék, meddőségi mindenképpen, de még nem döntöttem el. A bőrgyógyászat még a kedvenc területem. Majd ahova felvesznek rezidensnek....aztán leszek háziorvos :lol: :o végülis nem rossz, mert csak 20 hó a rezidens képzés ott és hétvégi ügyeletbe ki lehet menni Angliába magánklinikára. Család mellett bőven belefér és 2 napra fizetnek 1000 eurót. Ilyenkor döntöm el mindig, hogy na irány vissza tanulni :shock: :D

délután 16-kor gondoljatok rám, akkor van a zh, no meg előtte egy fél órával, mert akkor a suli melletti fodrászkellékesben fogok a hajfestékek felett láma tekintettel bambulni, hogy vajon melyik színt válasszam :roll: :roll: :roll:
chamomilla
Pécs
 
 


csillagvirag drukk drukk
chamomilla
Pécs
 
 


Viragom, nyugi, Veled minden csodalatosan fog mukdoni! Takk-ra, fognak menni a dolgok! De azert persze igen, nem irunk semmit am! Csak azert kerdeztem vissza mert mar tobbszor is irtak itt a csajok es nem tudom mirol van szo. Sorry my darling!
Vendég
 


halihóóó!!!

csillagunkholvagy???????

mia: nagyon car lehet rókakoma. hess, hess...

bogi: 48kg :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
én 12 évesen voltam annyi kb. nekem a versenysúlyom az 58 kg. terhesség előtt voltam 67, majd egy év edzéssel vissza 60ig, majd miután bebabásodtam, még lement a 2kg. most tegnap este 63 voltam.

én tök jól alszok mostanság. sajnos a tegnapi nap sok volt a testemnek. este óta eléggé húz a hasam alja, lehet megint nőtt, de olyan, mintha a szemérem csontom fájt volna. mondjuk kitakarítottam a kamrát, konyhában ablakot, kisfürdőt kisikáltam, mostam, vasaltam. de annyi erőt éreztem magamban :cry:
de ma csak felrakom a kaját és pihenek.

mit főztök???

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?