Új privát üzeneted érkezett!

Rejó!

Akkor valamit biztos nagyon félre olvastam - bocsika -, megint olyan nagyon álmos vagyok, hogy este és délután is elalszom... Lehet, hogy olvasás közben is - és továbbálmodom, amit olvastam... :)

Vöcsök
vöcsök
 
 


BeeBeey!
Ahogy visszaolvasgattam, úgy látom itt mindenkinek az a gondja, hogy egyáltalán nem jön meg neki. Nálam is PCO-t állapítottak meg, de nekem meg olyan gondom van, hogy folyamatosan véregzetek és barnázok. Szedtem Diane 35- is meg más fogamzásgátlót de egyik se volt igazán jó.
Most nem szedek semmit, dokihoz kéne már mennem csak nem tudom, hogy hova menjek. Addig is rendbe szeretném magam rakni egy kicsit a norcoluttal.
Ja és babát szeretnék már nagyon mert 30 éves vagyok már.
kéva
 
 


Kéva!

A gyakori, de minimális vérezgetést és a barnázást a sárgatest-elégtelenség, a peteérés elmaradása, vagy gyenge volta eredményezheti. Nekem tipikusan a fogamzásgátló abbahagyása után voltak ilyen tüneteim. 2 hetente "megjött", de úgy, hogy nem jött ki semmi, csak hüvelyben volt olyasmi, mint a szurok. Ettől nagyon megijedtem és elrohantam orvoshoz. A vérvételből kiderült, hogy a progesteron szintem nagyon alacsony volt, és valószínű egy ideje már nem volt peteérésem, továbbá az LH-FSH aránya miatt PCO sy. diagnózisát állították fel.
Nálam ugyan kétséges az IR. (sztem nincs is), sokkal inkább a pm. túlműködés okozta a ciklusproblémáimat.
Amióta elkezdtek kezelni a pm. gyógyszerrel rendesen, spontán magától megjött a mensim barnázás nélkül. Ha barnáznék, akkor elmennék progeszteron utánpótlásért. A sógornőm barnás menses után esett az 1. babával teherbe, és 3. hónapban elment a baba. Szóval az a jó, ha a mensi bőséges, piros és nyálkadarabos. Akkor jelzi igazán, hogy a méh nyálkahártyája megfelelően megvastagodott.
Egy Norcolutos hónap után nekem könyebben megjött spontán. Valószínű a szervezetem megjegyezte a helyes működést, vagy érezte annak szükségességét. Sok minden múlik azon, hogy az agyalapi mirigy milyen jeleket továbbít a hormonoknak. Valószínű nem tudok olyan pontosan fogalmazni, de ezt nézd el kérlek.
Szóval a Norcolut esetleg alkalmas lehet arra, hogy a hónapok óta nem menstruáló méhet egy kicsit noszogassa. Olvastam, hogy valaki pont egy ilyen Norcolutos hónap után esett teherbe. Úgy érezte, hogy megtisztult a teste, miután "jól kivérezte" magát.
Nos röviden ennyi.

Ja és javaslom, keress fel egy meddőségi szakorvost, egy endokrinológust, ha szükséges diabetológust is!

A ritka menstruáció meg kivédhető napi 1:1-hez arányú cickafarkfű-palástfű (1-1 evőkanál) teakeverékkel. Nekem bejött!! Helyreállítja a ciklust, sokaknak beállította pontosan 28 naposra.

Kép
babancs
 
 

 
 

Sziasztok!

Gondoltam megírom Nektek,hogy voltam ma UH-n.
3 mm-s petezsákszerű képlet a méhben.Ez van a papíron.Elég picurka még,hivatalosan még nem is mondták ki,hogy kismama vagyok. :oops:
Egy hét múlva kell mennem UH-ra addigra nőnie kell jó nagyot! :D (remélem fog is)


Beírtakoztam a fősulira.Hivatalosan is hallgató vagyok.Van diákom is! :!:
Elég nagy kicseszés viszont ,hogy ebben a hónapban 2x4 nap konzultáció lesz.Persze apa pont kétnaponta ügyel,ezen időszakban.Hát nemtudom,hogy fogjuk ezt megoldani! :roll:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Rambóka!

Segíts kérlek! Próbálom hívni az orvosodat, hogy kérjek időpontot, de csak kicsörög. Egyántalán jó számot hívok? +3630/9296820

Előre is köszi a segítséget

Kép
lara26
 
 


Okr!

Ennek nagyon örülök! Grat! Állítólag már 2 mm-től látni a petezsákot. Ilyenkor még nem nagyobb a magzat, mint a sor végén a pont. De ott van és ez a lényeg!
Milyen fősuli, ha elárulhatod? Bocs, de nem emléxem rá. Diplomás ápoló?

Kép
babancs
 
 


lányok!
21. napon mért 0,4 nmol/l progeszteronszint nem rettentően alacsony????
krumplis pogácsa
 
 


Alacsony, de a 21. napon nem igazán értékelhető..sztem azt is a mensi 3. napján kell nézni nem??

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Espero!

Az egyik gatyám nekem is Mammystic, csak ajánlani tudom, nagyon kényelmes!!!
De nem lesz egy kicsit sok 3 egyszerre???? Még nem tudhatod, h. hová fogsz fajulni!!!! :D

Zsizsik!

Nekem is 4 doboz bontatlan 32 db-os OB-m van itthon, nem sokkal a teszt előtt raktároztam be belőle, mondván fogyóeszköz! De vhogy nem fogy! :wink:

Rejo!

Semmivel nem tudod felpörgetni magad!!!!
Én ma 3 óra alatt intéztem el azt, amit máskor 1 alatt szoktam! :(
Alap az, h. nincs is kedvem kilépni itthonról :( , de erőt veszek magamon, mert ma vezettem, holnap NST, csütörtökön meg még két órát vezetnem kell!
Utána járom a várost, de mint a csiga!!!!!! Tolom magam előtt a hasamat, tipegek, mint a pingvin és közben nem haladok!!!!!! A járókelők meg győznek kerülgetni! :lol:
Ráadásul, annak ellenére, h. a teendőket felírom egy cetlire, még így is sikerül ki- kihagynom dolgokat, tehát mehetek még egy kört! Mindehhez a 30 fok!!!! Tele van a hócipőm!!!!! :evil:

Norka!

Beszélj csak nyugodtan magatokról!! Kíváncsiak vagyunk ám!!!!
A végén szinte hallottam Bogi üvöltését a háttérben!!!! :lol:
LLL-el én vhogy eleve nem értek mindenben egyet, nekem a „Suttogó”-féle liberálisabb megközelítés szimpatikusabb! Aztán majd meglátjuk melyik jön be!!!!!

Lara!

A szám jó!!! Mindig nehezen veszi fel, kitartás!!!!!! :!:

Okriszta!

Akkor az ottan már egy babóca!!!!! :shock:
Jujj! Nagyon tuti!!!!! :D :D :D
rambóka
 
 


igen, de én ugy tudom, hogy a ciklus második felében egy olyan nőnél, akinek általában 28-30 napos normál ciklusai vannak, a progiszintnek a feltételezett PÉ után napokkal kiugróan meg kellene emelkedni a progiszintnek, ami jelzi hogy volt peteérés, és vastagszik a nyálkahártya, hát éppen ezt irtad le te is az előbb. Progisztintet nézni szoktak a ciklus második felében is. Ráadásul a lány már hónapok óta egy hétig barnázgat mensi előtt és a mensije is nagyon gyér.
ezt totál progihiány, nem?
krumplis pogácsa
 
 


Lányok,köszike! :D Remélem tényleg van egy pont a tasakban! :D


Babancs
Jól emlékszel!Bár a neve változott a bolognai folyamattal együtt:ápolás és betegellátás alapszak.
Na meg kell 240 kredit a diplomához(hogy az mi???),meg újabban a levelőzösöknek is középfokú C tipusú nyelvizsga.
Apa utóbbinak örült!

Anita
(Nekem most pl. a 21.cn volt pé-m)Ezt a progit sztem pé után egy héttel kellene megnézni.Addig úgyis alacsony!

Rambóka
Jól mutathatsz a pocakoddal sétálgatva!Úgy megnézném!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Pogi!

Progeszteronnak nmol/l-ben 20 felettinek kéne lennie, ha volt peteérés!
De átlag 28 napos ciklus esetén egy 14. napi PÉ-t követő 21. napi vérvételnél!!!!!
Tehát, ha pl. a 19. napon volt PÉ-d akkor ne várj 20 feletti értéket a 21. napon, csak a 26. napon!!!!!!
Tehát mindig viszonyítani kell a PÉ időpontjához (+7 nap!)!!!!
Azt meg csak UH-gal v. hőmérővel tudod belőni!!!!!!!
rambóka
 
 


rambóka ez nem az én értékem, hanem egy olyan lányé aki nem pco-s, 28-30 naposak a ciklusai, és 21. napi progiszintje 0.4! ez akkor is nagyon alacsony, ha csak a 19.napon volt PÉ-je nem?
krumplis pogácsa
 
 


Pogi!

Igen valszeg progihiány!!! Minél előbb endodokit neki!!!!

Okriszta!

Képzelj el egy teknősbékát a két hátsó lábára állítva, menetiránynak háttal + még egy hátizsákot a hasára (tudod a laposabbik felére)!!! Na kb. közel jársz a valósághoz!
Járásmódban a császárpingvin áll hozzám legközelebb, ma már néztem is, h. nincs-e jég vmerre, mert hason csúszva gyorsabb lennék!!!! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Rambóka
Cukik lehettek,így ketten a babával egy testben!
:D Elképzeltem a teknőst,jót vigyorogtam :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Köszi Babancs!

Nem tudsz valami jó dokit ajánlani?
kéva
 
 


Sziasztok!

Vagyok, de asszem nem tudok mindenkit lereagálni. Nem áll össze a fejemben a kép :roll:

Ha valakit kihagynék, nagyon fogom szegyelni magam :oops:

Rambóka!
Te mindig "találóan" írod le az állapotod :lol: De formás kismama vagy!!! Azért ezt tudnod kell!!!

Kriszta!
Tehát ott a Pötty!!!! :)
Gratulálok!
Hát ez az, te is szépen elképzelted, hogy gyeremeket csinálsz, de ha már úgysem jön össze ripsz ropszra akkor tanulsz, dolgozol, satöbbi!!!
Munka kizárva!!!
A többit tessék megoldani!!! :lol: :lol: :lol:

Babancs!
Minden hányingerre utaló jel jót jelent. Te leszel a sogornőd ellentéte :lol: :lol: Ha csak ennyin múlik, ám legyen!!! :lol: Én mindig szívesen iszom a más bőrére! :lol: :lol: :lol:
Kivánom neked a pozítiv tesztet!

Zsizsik!
Te lassan szétcincálod az idegeimet!!! Alig várom, hogy tesztelj! Aztán kiderül, hogy elszámoltad a ciklusnapod és egy nappal előrébb vagy!!! :lol: Megőrjítesz!!!! :lol:
15-ik DPOn tesztelj!!!! Az pozítiv lesz!
38 hő, nem 37et akartál írni??? 38 már láz! :lol: :lol:

Espero!
Aranyos vagy hogy ezt mondod!
De tényleg a suliért éltem, annyi mindent megtettem az évek folyamán, hogy felvegyenek! Hát én pedig elkezdem!!! (Jövő hét utáni héten Pösten leszek!)
Oszt utánnam az özönvíz!!! Majd legfeljebb kínlódok, mint Kriszta fog! :lol: :lol:

Norka!
7 kiló :shock:
Olyan ügyesek vagytok, ami a honlap elkészítését illeti!!! Büszke vagyok rád! És mindenkire aki segíti a munkádat!!!

Vöcsök!
Végre előkerültél és máris 21 ik hét :shock: Hallod, te nagyon sietsz!!! :lol:


Szóval van, aki a terhességet megérzi. Gabika is érezte!, hogy sikerült! Én határozottan nem érzek semmit!
Szúrkál a bal oldali petefészkem! (itt volt a PÉ), fáj egy kicsit az alhasam, talán a csöcseim is, már nem olyan nagyon. De semmi mást nem érzek. Nincsenek megérzéseim!
Csak két extrém érzés között vergődöm!
Úristen! Mi van ha terhes vagyok!!! Mi fog akkor történni! És teljesen begombócosodik a gyomrom a gondolattól!
A másik, hogy Istenem, most sem fog sikerülni??? És ettől meg csalódott vagyok. Megérzés. Talán .... nem tudom, nincs!!!

Rejóka várom a kisfiad mondásait! :)

Kandika!
Olyan ügyesen vezeted a táblicskut. Nem értem, ki jár edzésre???
Apa, fia, vagy te????? Az első kettőről gyanítom, hogy igen!!! :)

Kéva!
Kettőt tudok a Norcolut alkalmazásával kapcsolatban:
7 napon át napi 2x1 tbl
5 napon át napi 3x1 tbl
Előtte mindenképpen tesztelj!
Nődokit nem tudok!
Volt a topikban olyan csajszi, hogy már a 120 egynéhányadik ciklusnapját taposta. :roll:
Szóval ismerős a helyzet!!!

Mesélj egy picit többet magadról!!!

Pogi!
Téged a férjed lassan tönkretesz! :lol: Mókás történéseitek vannak! :lol:
De azért nagyon sajnálom, drága kicsi ujjacskáid!!! :D
Vendég
 


Kéva!

Nemtom sajna hova valósi vagy, lehet írtad, csak ne figyeltem, bocsi. Én győri vagyok, ha győri orvos jó, akkor szólj. Én magánba járok nőgyógyászhoz, van UH-ja is (ez nagyon fontos!!!!) Engem először 27 évesen ő nézett meg hüvelyi UH-val és akkor derült ki a PCO-m. Az endokrinológus a kórházban rendel SZTK-ban, a diab. doki is osztályon. Én metformint nem szedek.

Kavics!

Nézegettem a Fertilityben a terhesgörbéket. Nagy meglepetésemre találtam ott olyan hőgörbét, ahol nem ment 36,5 fölé az illető hője. (ha érdekel valakit, szívesen bemásolom ide).
A sógornőmnek sem ment fel a hője, li. nem tűnt fel neki. Az előző ciklusban nagyon felment a hőm, ott is maradt, majd szépen leesett. Most meg kicsit felment és stagnál. Hüvelyben 37 fölött van.
Viszont a hányinger, alhasfájás, mellfájás már megvan és erősödött. Ezeknek még nem kéne lenniük, hiszen jó 2 hét múlva kéne megjönnie. Elmúlt ciklusban mensi előtt 2 nappal jelentkeztek a premens. tünetek. Most meg egész nap úgy fáj a hasam, derekam mintha menstruálnék. Abnormális módon puffadok, gyak. egész nap pukizok (undorító vagyok :twisted: ).
Te hogy vagy Kavics? Hogy bírod a magas hődet?

..
Bekapcsoltam a tévét..pont a Mónika-show ment. Háát volt egy 21 éves csaj, akinek már 3 gyereke volt..2 abortusza, meg egy részeges férje, aki veri. Már rég szöget ütött a fejembe, hogy ezek ugye kitalált storyk, amikért fizetnek? Mert már olyan érzésem volt/van, hogy tele van az országunk ilyen parasztokkal. De úgytom ezek mind statiszták. Az emberek figyelmét (sajnos) leköti a trágárság. Apósom (aki díszpolgár :lol: ), ő is nézi..eh.

Kép
babancs
 
 


szió

lányok köszönöm a képeket :)

Annyira magam alatt vagyok....késik a menzim, pedig már min 8 hónapja rendben volt :( és semmi jele, hogy jönni akarna ...Aszittem má végre jobb lesz.

utálom...

na cuppa

Gina
Vendég
 


Átfutottam,felületes üzemmódban a tegnapi termést!

Kavicska
Hát hatalmas gratula a dupla p.é-hez!!!!!De jóóóóóó!!Már csak arra leszek kíváncsi az ikerbabákkal,hogyan fogsz sulibajárni?! :shock: :D :D
A hőd remek!Egy görbét ha tennél,úgy megnézném! :lol:

Anita
Gyógyulást az ujjadnak!

Norka
Grat az első tanórához!
A tej majd visszatér,ha pihizel kicsit.De ha mégsem,ne gyötörd a lelked miatta,úgy is szépen fog fejlődni Bogi,ha tápit eszik!


Később még folytatom az olvasást,és reagálok is! :!:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Babancs!
Te nagyon gyanus vagy!
Erre most bejelented, hogy nem is hüvelyi hőt mérsz, hár akkor simán 0,5 fokkal kevesebb!!! (ha éppen nem rektálisat mérsz :shock: :lol: )
Várom azt a pozítiv tesztet!

Ginuska!
Teszteltél már????? :shock:

Kriszta!
Kettő indult, de csak egyik ovulált!
A másik vagy sikertelen, vagy még most nő, de ennek már semmi esélye! Holnap azért a doki ránéz! :wink:
Itt a görbém!
2x1 Duphastont eszem, attól magassabb a hőm! Én nem vagyok meggyőződve a babáról!
De a lényeg a PÉ!

Kép
Vendég
 


Kavics!

Rektális??? Az mi a jófene? Az a seggbehőmérő? :lol:

Természetesen a számban mérem--nemtom mensi alatt nem volt kedvem hüvelybe bedugni :)
De most minden nap mértem hüvelyben, 37,1-37,5 hüvelyben. Legközelebb (ha lesz :wink: ), akkor hüvelyben mérem majd. A szám nagyon kihűl reggelre. :lol:

De Kavics te nagyon izgi vagy! Mondjuk mi is csak egyszer (jó 2*) voltunk együtt az ovuláció napján a férjemmel, remélem jókor. Akkor minden adott volt, csak épp a petefészkem sajgott nagyon.

Kép
babancs
 
 


Babancs!
Bocs, rectalis = popsiba! Mint a kisbabáknak! :lol: :lol: :lol:

Megy az OMEGA ezerrel! (szomszédék tanulják meg mi a JÓ zene!)
Ilyenkor elég nehéz bármi másra figyelni!
Teljes extázis körüli állapotba kerülök ettől a zenétől :roll:
Vendég
 


Okr!

nagyon nagy gratula, olyan szívet melengető ez a híred!!! :D
Már alig várom a jövő heti Uh-dat!!

csajok én holnap délelőtt megyek dokihoz, kiváncsi vagyok mit mondd, nyíltam-e esetleg tovább, egyáltalán mi a helyzet odabent...
délután védőnő, pénteken szülésznő...teljes műsor.

A szülésznőt már ismerem, ua. akinél Domit szültem, de az új szülőszobákra és ágyakra kiváncsi vagyok.

Képzeljétek megtaláltam a neten a kiságy gyártóját! Egy patinás, majd 90 éves olasz cég gyártja, az a márkajelzés a kiságyon hogy Pali, csak beírtam pali.it mert kiváncsi voltam az árára, azt persze nem írták oda! :lol:

Viszont megtaláltam a kiságyunkat, csak ezen a képen nem látszik az ágyvég virágos mintája, meg a rácsok esztergálása, de majd csinálok a kész babaszobáról én is képet, ott majd látszani fog... :lol:

Kép

Amúgy olyan kiságyaik vannak, hogy csak csorgott a nyálam! :lol:

Ginuska!!
nem baba miatt késik???? :shock:
Amúgy nekem a régi nődokim azt mondta, amikor egyszer lánykoromban kimaradt a mensim, és sehogy sem akart megjönni, és én ezen tökre beidegeltem magam, hogy ideges nő nem tud menstruálni!!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Kavicska nagyon kiváncsi vagyok a te holnapi Uh-dra is!!

Olyan izgi időket élünk most!! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Csajok!

Totál kiakadtam!!!!
Éppen a pénzügyes papírjaimat rendezgetem és csak úgy kíváncsiságból kiszámoltam az órabéremet. Hiba volt!!!
Nem éri el a 720 Ft-ot!!!!! :shock:

Körbenéztem a neten:
- diákmunkával 400-600 Ft-ot lehet keresni óránként
- kérdezőbiztosként már 1800-at!!!!!!!
- autószerelőként 3500-5000-t
- korrepetáló tanárként 1500-2000-et (ha angolból: 2000-4000)

A kezdő orvos órabére vhol a diákmunkáséval egyenértékű??????

Nem beszélve arról, h. ebből még 46%-ot le is vonnak: tehát ténylegesen csak 335 Ft az órabérem!!!!! :shock: :shock: :shock:
Tudtok vmi jó diákmunkát???????? :evil: :evil: :evil:
rambóka
 
 


Rambóka!

Nézdd a híradót!

Éppen egy perce mutatták, ahogy valami orvosszövetség vagy ki elnöke felszólat egy konvergencia-gyűlésen, hogy bruttó 6-900 ft. egy gyakorlott, képzett nem kezdő orvos órabére.

gyurcsány papa azt mondta rá, nem tud mit csinálni, nem tudja a számlát kifizetni!! Ennyi van bérre és kész.

nekem sztem még a bruttó 500-at sem érte el tanárként.

Most nem mondom meg melyik szakmában, de 20 000 forintos órabér alatt meg sem emelik a feneküket.

Kép

Kép
rejo
 
 


Kavicska!pü-ment!
Okr!Neked is!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rambóka!

Most tudtam csak jönni, mert angol órán voltam.
Szóval tudtam vele beszélni és kaptam időpontot szept. 19. -én 16:45 . :D

Tényleg nehezen veszi fel. DE ez érthető hiszen a betegeivel foglalkozik.

Kép
lara26
 
 


Rambóka!
Ezen ne idegeld magad!!! :lol:

Tök mindegy mennyi a fizu, egészségesek és babásak legyünk. :lol: A többi valahogy majd jön magától! :roll:
Ha én ezen rágódom, akkor vannak pillanataim, amikor arra gondolok, hogy itthagyom az egészet és elmegyek gyógyszercéghez monitornak!
De egyelőre gyerek szülésben és nevelésben gondolkodom :lol: Valahogy naponta többször is :lol: :lol:
Amúgy a kezdőorvos közalkalmazotti netto órabére 469 ft. kb! De szakvizsgával nem emelkedik!
Tulajdonképpen diplomás minimálbért kap!
A főnököm 4 szakvizsgával, főorvosként, osztályvezetői pótlékkal 152 ezer ft nettót keres/hó! (nem ebből él :lol: , de nem is a parájából, hanem magánvállakozás, study!) :lol: :lol: :lol:

Lányok!
Ígérjétek meg nekem, hogy legalább két napig nem foglalkozunk velem, mert már lassan begolyózok az önmagam figyelgetésétől :roll: :? :shock: :lol:

Csókica!

A párom fogyott hat kilót két hét alatt, teljesen fel van dobva, most is elment futni! Én meg itt tepsedek, mint egy tehén! :shock:
Vendég
 


Rambóka!

Ez a bérezés azért tényleg durva. Az én órabérem 450 Ft és még nincsenek levonva a járulékok! Azt hiszem nekem is kellene valmi diákmunka :shock:

Kép
lara26
 
 


Egyetértek..én is csak a gyes miatt vagyok alacsony fizus, de állami helyen. Ez is biztos, amíg biztos. De legalább nem minimálbér után fogok gyest kapni, mint vállalkozóként kapnék.
Az orvosokat mondjuk megértem..nekem ha olyan napom van, elülök egy sarokban a seggemen a munkahelyen. Ezt az orvos nem teheti meg..

Kép
babancs
 
 


Hú csajok tévedtem!

Most mondja a párom, hogy tegnap kiszámolták az osztályon (sztrájk miatt) 380 ft egy kezdő orvos netto órabére(ebben a kötelezhető ügyeleti órák is benne vannak). Bocsánat, az előbb eltúloztam. Ez a trauma és itt adnak veszélyességi pótlékot is! Tehát ez is benne van!
BT-ben való ügyelés miatt 430 ft (netto) az ügyeleti díj óránként. De ez színlelt szerződéssel volt ennyi, most ezen is változtatnak(kevesebb lesz).
Pl. én még a júliusi ügyeleti pénzem meg sem kaptam :roll:

Én nem tudom mi lesz október 1 től ha beindul a sztrák. Azt mondják, hogy lesznek retorsiok! Megfenyegithetik, vagy kirughatják az osztályvezetőket!
Azt mondták, hogy tömegesen beadják a felmondásukat.

..valahogy az az érzésem, hogy elszabadul a pokol... már így is bicskanyitogató a hangulat a kórházakban...részben az orvosok kezében nyilik a szike, részben a betegek részéről...ma a betegek vizit közben megkérdezték tőlem, hogy mi lesz velük :?: , hogy GY papa ilyeneket mondogat a TVben. Mondtam, hagyjuk ezt, fogalmam sincs! Azt kérdezték nem akarok politizálni? Mondtam NEM!!!
Úgy néz ki más szakma is társul a sztrájkhoz!

Én már totál frusztált vagyok! Mindennap ezt hallom. Nagyon elegem van. Szívesebben végezném nyugodtan a munkám. :roll:
De jöjjön, aminek jönnie kell!!!!

Húha Krisztike! Most ebben ti is nyakig benne vagytok!

Na ennyit erről a témáról!!! :?

Szerintem ezt is ezt a témát is mellőzni kellene, mert ettől is romlik a hangulat. :)

Inkább maradjunk annál, hogy ma rámjött a takaríthatnék, lehet hogy havizni fogok??? :lol: :lol:

Csókica

....vagyok....
Vendég
 


Még egy kis poén!
Megyek dúrmolni!

Mult honapban vilagmeretu felmerest indított az ENSZ. A felmeresben egy kerdes szerepelt:
"Kerem, mondja meg oszinte velemenyet arra nezve, hogyan lehetne megoldani az elelmiszer hianyt a vilag tobbi reszen?" A felmeres nagy kudarccal vegzodott:
- Afrikaban nem tudtak, mit jelent az "elelmiszer".
- Kelet-Europaban nem tudtak, mit jelent az "oszinten".
- Nyugat-Europaban nem tudtak, mit jelent a "hiany".
- Kinaban nem tudtak, mit jelent a "velemeny".
- Kozel-Keleten nem tudtak, mit jelent a "megoldas".
- Del-Amerikaban nem tudtak mit jelent a "kerem".
- Az USA-ban pedig nem tudtak, mit jelent a "vilag tobbi resze".


A legmocsokabb dolog az életben a vége. Vagyis, kemény egy dolog. Elveszi egy csomó idődet és mit kapsz a végén? Belehalsz.
Ez lenne a jutalom ? A halál a bónusz, vagy mi? Meghalni kéne először - letudni rögtön. Aztán jönne az öregek otthona. Ha már eleget fiatalodtál, akkor onnan kirúgnak. Kapsz egy aranyórát. Dolgozni mész. Ledolgozol negyven évet, amíg végre elég fiatal vagy ahhoz, hogy visszavonulhass és élvezd az életet. Bulizol, piálsz, kipróbálod a kábítószert. Közben felkészülsz az iskolákra - egyetem, középiskola, majd az általános.
Utána kiskölyök leszel és annyit játszol, amennyi csak belédfér. Nincsen felelősség egyáltalán a válladon. Aztán bebújsz egy kellemes, meleg helyre, ahol lebegve töltöd az utolsó kilenc hónapodat és alaposan kipihened magad.
Végül pedig egy hatalmas, eksztatikus orgazmusban kimúlsz a világból...
Igen, így lenne jó....



Férfi: "Rendelek magamnak egy pizzát. Kérsz te isvalamit?"
Nő: "Nem."
Férfi: "OK."
Nő: "... vagy mégis?!"
Férfi: "Na mi legyen akkor?"
Nő: "Nem tudom:"
Férfi: "Nem tudod, hogy akarsz- e valamit enni?"
Nő: "Nem."
Férfi: "Éhes vagy?"
Nő: "Nem tudom, talán igen."
Férfi: "Mit értesz azalatt, hogy "talán"... ?"
Nő: "Azt, hogy nem vagyok biztos benne."
Férfi: "Ha én éhes vagyok észre szoktam venni."
Nő: "Talán később éhes leszek."
Férfi: "Ok, akkor rendelek neked is egy pizzát."
Nő: "És ha később mégse leszek éhes... ?"
Férfi: "Akkor otthagyod."
Nő: "Az pocséklás."
Férfi: "Akkor becsomagoltatod és megeszed holnap."
Nő: "És ha holnap nincs kedvem pizzát enni?"
Férfi: "Pizzát mindig lehet enni."
Nő: "De nem nekem."
Férfi: "Akkor keress valami mást."
Nő: " De most nem akarok mást."
Férfi: "OK, akkor mégis egy pizzát kérsz."
Nő: "Nem."
Férfi: "Akkor nem kérsz semmit."
Nő: "De."
Férfi: "Megőrjítessz!"
Nő: "Miért nem rendelsz magadnak addig is valamit... ?"
Férfi: "Ahogy gondolod..."
Nő: "Rendelj magadnak egy sonkás pizzát:"
Férfi: "De én nem szeretem a sonkát."
Nő: "Én viszont igen."
Férfi: "Azt hittem, hogy MAGAMNAK rendelek...?!"
Nő: "Persze, hogy magadnak rendelsz."
Férfi: "Akkor minek rendeljek sonkát...?"
Nő: "Ha esetleg megéheznék ehetnék belőle."
Férfi:" És?"
Nő: "Azt hiszed, megeszek valamit amit nem szeretek?"
Férfi: "Hogy-hogy TE - megeszel valamit?"
Nő: "Miért ne?"
Férfi: "Egy pillanat... tehát én rendelek magamnak valamit,azért, hogy te ehess valamit ha esetleg később megéheznél...?!"
Nő: "Pontosan."
Férfi: "És akkor mit eszek én?"
Nő: "Az is lehet, hogy nem leszek éhes..."
Megjegyzés:
A legfelsőbb Bíróság felmentette a férfit a gyilkosság gyanúja alól és a vádat önvédelemre változtatta meg.
Vendég
 


Na még annyi a fizukhoz: képzelhetitek az arcom, amikor az egyik szigorúan egy napos üzleti úton (aminél nálunk nem jár se túlórapénz sem napidíj... viszont van hajnali indulás és éjszakai érkezés nap közben meg meló ezerrel pihi nélkül...) a repülőjegy Frankfurtba többe került, mint az egy havi fizum!!!!

Azért ez is sokkoló tud lenni...
Vendég
 


Sziasztok,

nálam továbbra sincs semmi, illetve dehogynem.... :cry:
Dr. Tűű elküldött agyalapi mirigy vizsgálatra, azaz MR-re, hogy kizárhassuk azt, hogy a magas prolactin szintet az ott található daganat okozza. Nos.... nem zárhatjuk ki. Ma elmentem a leletért, röhögcsélve, mondván, nekem aztán tuti semmi bajom. Találtak egy 3,5 mm-es adenómát, vagy mi a francot, szerintem magyarul daganat félét az agyalapi mirigyben.
Dr. Tűű felkészített rá, hogy lehet ott azért valami, de ha van is, ne izguljak, mert gyógyszerrel le lehet kicsinyíteni. És muszáj is, mert a későbbiekben - ha növekedésnek indulna- gondot okozhat.
Na, hát ez van velem.

2 hét múlva megyek dr Tűűhöz, a lelettel. Csak közben azon jár az agyam egyfolytában, hogy vajon miért mondta azt, hogy amíg nincs meg az MR lelet, és nem tudjuk, mi van ott, ne essek teherbe. Köszi, ha most baba van, az már dr Tűű látogatásom előtt keletkezett..... és akkor most mi van ?
Gondolom nagy gáz nem lehet, mert akkor már elpatkoltam volna. Nekem ez a tej csorgás már 16 éves korom óta van, akkor csináltak Ct-t, és első körben találtak is valamit, de mikor visszahívtak, akkor az mondták: bocsi, mégsincs ott semmi. De a tej csorgás folytatódott.
Na, hát most e mellett eltörpül az az aprócska hír, hogy a mensi sehol....

Aki belekezdett a metforminba, az nem tapasztalta, hogy eleinte felborult a ciklusa ? Nekem viszonylag stabilan 32-35 napokra jött meg eddig.... már nem tudom,mire gondoljak. Mert úgy ,mint Kincs, én sem érzem magam terhesnek. Ez a nagy büdös helyzet.
zsizsik
 
 


Kukurikúúúú sziasztok!

(backa, te nem kukorékolsz?? :lol: )

Ez a fránya pisi meg torokmaró gyomorsav, megint nem tudok visszaaludni!! :twisted:

Zsizsik drága!!!

Naa. Oké, most nem rózsás a helyzet, de csak azért, mert nem tudod pontosan, hogy mi van.

Első és legfontosabb, azonnal csinálj egy tesztet, hogy legalább ezen ne parázz mi van, és ennyivel többet tudj!!!!!

ha teszt negatív, nyugi, egy ilyen adenóma úgy tudom nem a világ, Dr. Tűű szépen kikezeli, (úgy tudom gyógyszer elég szokott lenni, de mintha műtéti eljárásról is olvastam volna, ebben nem vagyok biztos), és akkor fogdd fel úgy a dolgot, hogy végre kiderült mi a helyzet nálad, végre kikezelik, és rájöttek a PCO-d okára.

Az azért felháborító, hogy afolyamatos tejcsorgásod ellenére hülye pancser dokik eddig nem fedezték fel!!! :twisted: :twisted:

Ha pozitív lenne a teszted, akkor se aggódj, biztos vagyok benne, a babának nem lehet baja. Sztem azért mondta Tűű, hogy addig ne ess teherbe, mert az megbonyolítaná a dolgot, nem tudna továbbküldeni más vizsgálatokra (röntgen vagy mittudomén), a terhesség megváltoztatná a hormonértékeidet, és nem tudná beállítani a gyógyszeradagodat...ilyesmire gondolok.

ha nagyon nagy gebasz van, a szervezeted nem tartja meg a babát.

Ha esetleg pozitívat tesztelsz, akkor hívdd fel Tűű-t telefonon, csak tud rád szánni pár percet, és kérdezdd meg, nagy baj-e a terhesség ilyenkor, lehet soron kívül fogad, vagy megnyugtat és elmagyarázza miért mondta ne ess teherbe.

Szóval no para, azzal úgysem segítesz semmit magadon, jó doki kezében vagy, nyugi!!!!

Tesztelj egyet!! (soha nem gondoltam volna, egyszer itt valakinek azért kell drukkolni, hogy NE legyen pozitív a tesztje... :shock: )

Kép

Kép
rejo
 
 


Zsizsik!

Nyugi Bromó és Premens rendbeteszi!!! Nekem is van!
Most szerintem pont ez kavar be!
Tesztelj!!!
rambóka
 
 


Jó reggelt!

Csajok: Rejoka és Rambóka! Hánykor vagytok képesek felkelni???? :shock: Én még csak akkor fordultam a másik oldalamra!

Zsizsik!
Tényleg tesztelj egyet! Lássuk mi van veled!
És utánna hívd fel Dr. Tűű-t! Úgy tűnik, hogy Mo legjobb endokrinológusa (PCO specialistája) kezel téged!!!! Ez nagyon fontos! Ez a doki tudja, hogy mit csinál!!! :)
Ne izgulj!
A gyógyszer megfogja az adenomádat!
Ahogy Rejoka is mondta! Végre fény derül a problémád okára! Sokkal könnyebb felvenni a harcot az ellenséggel, aminek neve is van! Plussz ott a Metformin :)

Zsizsik, drága!
Legközelebb csak du leszek gép közelben, de úúúúgy szeretném látni a boldog hírt!!!! :)

Rambóka!
Az eszem megáll! :lol: , neked ez is van! :lol: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt lányok!

Zsizsik!

Nagyon sajnálom! Megértelek, hogy most nagyon meg lehetsz ijedve! De nem kell félned, ha jó kezekben vagy. Sokat olvastam a hypofízis adenomáról, itt neten nagyon sokat találsz róla. A magas prolaktinszint esetén az alap lenne rögtön az MR. Nekem mikor a hülye nőgyógyász azt mondta, hogy mahas a prolaktinom nagyon bepánikoltam, hogy esetleg adenomám van. Írt rá Bromocriptint, de nem küldött el sehova. Az érték olyan 11 körül lehetett..az endokrinológus azt mondta, teljesen normális az értéke. Most gondoljátok el, ha én meg beszedtem volna 2 havi adag Bromocriptint?? :roll: Miért gondolja némelyik nőgyógyász magát endokrinológusnak is?? Az előző nőgyógyászom még a PCO-t sem vette észre, egyszerűen csak férfias nőnek nevezett.
Szóval Zsizsik a gyógyszerrel helyre fogsz jönni, ezek a microadenomák a gyógyszer segítségével eredményesen kezelhetők. A magas prolactinszint gátolja nagymértékben a babásodást. Remélem terhes vagy, és még időben észrevették a problémát.

Kép
babancs
 
 


Jó reggelt,

tündérek vagytok, komolyan. Már alig vártam, hogy most reggel elolvashassam, mint írtatok nekem. :lol:

Teszteltem, negatív. És ma, a 14. dpo-n kicsit mensis görcsök kezdődtek, szerintem nincs baba, csak az késői pé miatt eltolódott a ciklus kicsit. Viszont a hőm még mindig 36,8 C. Gondolom holnap megjön. Tehát a szervezetem kezd a tökéletesehez hasonlóan működni, csak a pé volt később a normálisnál. Végül is ez már jó, nem ? Első hónapi metformin után ne legyünk telhetetlenek....

Rambóka, neked is tényleg ez van ? Mármint ez az adenóma a buksidban ? És a bromó akkor ezek szerint rendbe teszi ? És mégis mennyi ideig kell szedni, hogy elmúljon ? És ez hogyan befolyásolja a baba vállalást ? Kicsit el vagyok keseredve, sok ez a jóból..... :cry: :?
Igaz, hogy eltökélt elhatározásom volt, hogy a végére járok a problémáimnak, de mostanra kicsit elegem van, pco, hormon zavar, anyagcsere zavar, "agydaganat"..... mi jöhet még ?

Ne haragudjatok, hogy így rátok öntöm a nyűgjeimet, de ez a ma reggeli negatív teszt is kicsit elszomorított, titokban azért reménykedtem.....

De nem baj, így legalábbi lesz éng egy hónapom a fogyásra.
zsizsik
 
 


éng=még :oops:

(már írni sem tudok, az agydaganat miatt biztos..... :lol: :lol: :lol: )
zsizsik
 
 


Jó reggelt mindenkinek! Süt a nap, szép az élet, subáp-dubáp :D

Rambóka, azért vettem 3 nadrágot, mert már tényleg semmi nem jön rám (a nyári szoknyáimon kívül, dehát itt az ősz!), és valamiben muszáj munkába járni, nem vehetem fel mindennap ugyanazt a gatyót. Egyébként az egyik olyan, hogy tutira végig jó lesz, a másik kettő, lehet, hogy csak november-decemberig, de már akkor is megérte.

Norka, biztos, hogy iszol elég folyadékot és eszel rendesen?? A múltkor panaszkodtál a súlyodra (megjegyzem, a talin nem úgy néztél ki, mint akinek feleslege van), nem ám valami fogyókúraszerűbe kezdtél! Az nagyon befolyásolja a tej mennyiségét és minőségét. De az is lehet, hogy csak több pihenésre van szükséged. Nem vagyok egy nagy szakértő szoptatás terén (de majd leszek!), de ezek a közhelyek jutottak eszembe így hirtelen. :wink:

Jó lett az AFP-m, hétfőn megyünk a genetikai UH-ra, már nagyon-nagyon várom. Ja és a kis mocorgások átcsaptak rugdosásba. Határozott karaterúgások, csak még elég ritkán érzem. A múltkor véletlenül hasra feküdtem (na jó, hasra huppantam), és egyből rúgott egy nagyot, hogy ezt mégis hogy képzelem. :lol:

Okr, gratula a petezsákhoz!

Zsizsik, most már én is elbizonytalanodtam, hogy akkor most miért is kell szurkolni nálad?
Mindenesetre no para, jó kezekben vagy, Tű doki majd megjavít!
espero
 
 


Köszi Espero, maximálisan bízom dr Tűűben, remélem én is, hogy megjavít.... A babáért úgy néz ki,most nem kell drukkolni, bár még nem jött meg, de biztos, hogy fog.

Babancs, rákerestem erre a hypofizis adenomára a neten, de csak 1 oldalt dobott ki, az viszont dr Tűű oldala, és tényleg rengeteg hasznos info van rajta. Kicsit ijesztő is azért, hogy ezt sajnos tényleg komlyan kell venni, én itt poénkodom, hogy agydaganat, de tényleg az..... :cry:
De úgy néz ki, hogy bromokriptinnel rendben tartható. Bár van egy fórum is, ahol azért elég rázós történetek is vannak....


Kavics, te utolsó esélyes babás !!! Mi van veled, merre kószálsz ??
Bocsánat, azt hiszem Babancs is esélyes még erre a hónapra, nem Babancs ??
zsizsik
 
 


Zsizsik, na, rád is igaz a mondás, minél több orvoshoz mész, annál több mindent találnak... :wink: Komolyra fordítva a szót, egy barátnőmnek is PCO-t állapítottak meg még 17 éves korában (ritka ez), akkor, amikor mondta, még nem is tudtam, mi az :shock: , és neki ez az agyalapi mirigy akármije volt. Múlt időben. Mostmár 28 éves, rendszeresen nézik neki, de összehúzódott vagy mi a szösz. Persze majd egy évtizeden keresztül ette a Bromo-t, és attól rendesen mensizett. Tehát neki nem a klasszikus PCO-ja volt. Úgyhogy nyugi, biztos nem olyan vészes a dolog, egyébként ő is ekkora méreteket emlegetett.

Ja, és amíg nem jön meg... :roll: Nem olyan biztos az.

Tudom Kavicska 2 napig nem szabad beszélni rólad, de nálam ettől tekints el, mert a baba miatt másféle időszámításban leledzem, értsd hogy nálam ma tegnap van. Hehe. Szóval a Duphaston tapasztalatom szerint max 2 tizeddel dobja meg a hőt. Maximum. Kíváncsi vagyok mit látnak ma nálad, ha az a sárgatest még mindig ott pompázik, akkor nagyon szuper az állás. :!:

Babancs, jól olvastam, hüvelyileg 37,5ös hő??? :shock: Atyagatya! Nekem Bogis terhesen 37,3 volt a maximum, de akkor már zebrás voltam a javából. Egyébként én először a tesztelés előtt 4 nappal (10 dpo-n) kezdtem érezni, hogy marha éhes és fáradt vagyok, és utólag pergettük vissza a párommal, hogy a cicim is picikét feszesebb volt onnantól, de én akkor lombikra készültem és Suprefactot szúrtam magamba, és azt hittük, attól van... :shock:

Espero, rugdosódik a gyermek, az már jó. Rémlik, hogy 18.hétben Bogi már képes volt felkelteni éjszaka. :evil: Hogy elég folyadékot iszom-e, nem tudom. Mi az elég? 4 liter? Én próbáltam egyszer megerőszakolni magam, a végén az orromből dőlt már ki a pia. Semmivel nem eszem-iszom kevesebbet, mint pl. júniusban, talán csak kicsivel, mert már nem vagyok annyira éhes. Inkább az energiatartalékaim csappantak meg, végülis, 4.hónapba léptünk és még egy éjszakát nem aludtam át... mert ha Bogi igen, én akkor is vagy a cicimet tapogattam, vagy a gyereket néztem, hogy jól veszi-e a levegőt, nem fázik-e, nincs melege, és egyáltalán, most miért alszik ennyit. Hah, eszembe jutott erről most Kavicska viccbéli pizzás libája, bonyolultak vagyunk, mi, nők. :roll:

megyünk oltásra... :(

puszka
Vendég
 


Sziasztok!

Rejo!
Már fél 5-kor kukorékoltam, de hatalmas akaraterővel kibírtam mostanáig net nélkül! (kemény vagyok, mi?!)

Nem tudok sok értelmeset írni, meg vagyok keveredve rendesen...k...va hormonok! Olyan vagyok, mint egy 16 éves (sajna nem kívülről!) Majd felrobbanok, mindenféle érzelemhullám! Hálistennek nem depi, hanem elérzékenyülés, szerelmi sóvárgás... A papa meg melózik! :evil: Nekem meg csak a csókolózáson jár az eszem...Reggelire beszúrtam egy Deca-t meg egy tripla Menopur-t, nem csoda, ha megkergülök...Lenne máá estee!

Rejo!
Voltál dokinál? Minden oké?

Kavics!
Lefekvés előtt jókat röhögtem! (akkor még normális voltam!)
Elhiszem, hogy szar így dolgozni. Tényleg jöjjön, aminek jönnie kelll...megérdemelnétek egy kicsit több megbecsülést. Az emberek fejében még mindig az van, hogy az orvos full gazdag, betegre keresi magát. (mint mi, tanárok, a havi alig 80 ezremmel, ráadásul nem is csinálunk semmit. na, ezeket beküldeném magam helyett egy 15 fős, 16-24 éves magatartászavaros gyerekekkel teli osztályba...aztán megnézném ki jön ki élve :lol: )
Sajna nem ígérhetem, hogy nem foglalkozom veled! A kíváncsiság ismét győzött! Mit mondott a doki uh-n???

Espero!
Micsoda öntudatos gyerek! Időben elrendezi az erőviszonyokat! És tekintve, hogy ő van belül, nem sok esélyed marad...

Rambóka!
A teknősbékán halálra röhögtem magam! Pedig nem is igaz! Láttam ám képet a taliról!!! Olyan csini vagy!

Babancs!
Izgulok!

Zsizsik!
Ne keseredj el! A csodadoki majd megoldja! Várom a jó híreket! (tudod, amíg nem jön meg, van esély!)

Okr!
Szupi! :lol:
backa
 
 


Zsizsik : :( , de !!! most legalább tudjuk, hogy mi az ok ! A Bromo rendbe fog tenni és akkor nem lesz itt gond a babásodással. Szépen elindult a folyamat, van pé-d , most már csak a prolaktin javítsásán kell dolgozni.
Tűű dokinál jó kezekben vagy !! Kitartás !!!!!!!

Okr : gratulálok a babszemhez, olyan sokat fog fejlődni a következő UH-ig, csodás lesz látni a változást :wink:

Kavics : nagyon jó a görbéd ! drukkdrukkdrukkkk :lol:

Espero : gondolom hamarosan érezni fogod, hogy a baba határozottan szétrúgja a belsőségeidet :lol: de jó is lehet az... :wink:

Képzeljétek, tegnap nem húzták ki a bölifogamat :shock: Ezen az oldalon még megmenthető volt, de a másik oldalon nem fogom megúszni (húú, 2 hétig készültem a húzásra mindhiába :lol: )
mniki
 
 


Jaja, 37, 3 ma a hüvelyi hőm.
Megint nagy felelőtlenül jól bezabáltam kínaiból. Utána meg leestem a padlóra, annyira elszédültem :cry:
A hasam reggel óta konstansan fáj alul, középen egy határozott ponton és az émelygés is onnan tör fölfelé. Olyan mintha be lenne kötve az alhasam. A mellem is feszül, mint az állat, kitelt a két kezem felé. A férjem végre észrevette, hogy van mellem. A szájban mért hőm változatlanul egyforma napok óta. Valami átlátszós folyásom is van.

Zsizsik!

Én is a rémtörténetes adenomás oldalt olvastam. Fontos, hogy ne végy mindent magadra, amit neten olvasol. Sajnos én hajlamos vagyok rá, régebben mindig öndiagnosztizáltam magam.

..
Most rohadtul fáradt vagyok..vettünk mate nevű zöld teát, állítólag tökre serkenti az agyat a vizsgaidőszakban. Ennek ellenére úgy érzem bármikor él tudnék aludni. Hogy fogok így levizsgázni? :cry:

Kép
babancs
 
 


Babancs : mikor akarsz tesztelni ???? Hmm, az ilyen jellegű hasfájás
jó jel :wink: drukkhegyek :wink:
mniki
 
 


Mniki!

Még soká! Mondjuk a 16. DPO-n..hacsak addig nem esik le a hőm.
Mikor érdemes nőgyógyászjoz mennem?
Kavicska! Te miért jársz most UH-ra? Nekem is kéne? :lol: Mondjuk rohadtul megnéztem volna, milyen egy tűsző. Eddig még csak a policisztás petefészkeimet láttam sajnos. Ez volt áprilisban. Azóta mondjuk eltelt pár hónap. Olyan mensis görcseim vannak..tele van piros foltokkal a testem..mint amikor izgulni szoktam. Érdekes.

Kép
babancs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?