Új privát üzeneted érkezett!

Matkatita!

Nagyon, nagyon szorítok neked.Kérlek téged, hogy ne is gondolj arra, hogy neked nem lehet.
Nem tudni miért kell nekünk ezt a rögös utat végigjárni.De hinni kell benne, hogy sikerül.
Én 3 sikertelen inszemen vagyok túl, a harmadik után azt hittem beleroppanok.De összevakartam magam.December 30-án kellett tesztelnem.Január 3-tól pedig átváltoztattam a gondolataimat, elöször tudatosan.Utaánna már úgy is gondolkodtam.Már nem csak hiszem, hogy lesz babám, hanem tudom is.

Kisegér!
Nekem se görcsöm, se vérzésem nem volt.Igaz nem is sikerült.De nem hiszem, gogy ezért.
martibaba
 
 


Marti!
nem tudom hány éves vagy, hányszor próbálkoztál már, de tudod a remény hal meg utoljára. soha ne add fel, soha! Tudod ma nagyon sokan ebben a cipoben járnak, amiben mi itt mind ezeken a lapokon, de a lényeg, hogy pozitívan álljál hozzá, mert az agyad is képes elpusztítani az elvetett magot. érted? nem szabad pesszimistán hozzá állni. biztos, hogy sikerulni fog, csak még egy kicsit húzza az idot. lehet, hogy már most ott van bent valaki csak még nem akarja, hogy kideruljon. Egyébként a menszi jelei nem maradnak el, de ettol még lehetsz terhes sot ha a melleid is így feszulnek, lehet, hogy mostanában van a beágyazódás a méhfalba. Az pont úgy fájhat mint a menstruációs gorcsok. Nekem a barátnom kapott rá gyógyszert is annyira fájt neki a beágyazódás. Szóval sokminden lehet ill. annyira nem sok, hiszen vagy van baba vagy nincs.
szurkolok neked nagyon!
gata
gata_boa
 
 


Bogi1975!
Biztos vagy abban, hogy a GonalF csak 4000Ft otthon???? nem lesz ez egy kicsit kevés? ha tényleg ennyi én nem is tudom most mire gondoljak hirtelen.
Biztos, hogy csak négyezer nem negyvenezer??? ha tényleg csak négyezer, akkor otthon fogom megvenni a jovobeni próbálkozásainkhoz. mert itt 200Euro támogatás nélkul az pont ott van a kb. 40.000Ft kornyékén.
koszi szépen, gata
gata_boa
 
 

 
 

Gata boa, a GonalF tényleg négyezer, sőt, én a lombikomnál 10 darabosat vettem, és úgy 1 db 3600 Ft volt. Most nem tudom, voltaképpen te hány ampullásat mondasz. Nekem az az ár, amit te írtál borzasztó sok, egy ampullára, tekintve, hogy ez nekünk itthon meg sincs támogatva.

Kisegér, ne navalyogj már Kép Inszem az annyi sincs, mint egy rákszűrés. Akkor lehet nagyon eltolni, ha tüszőrepedés után már 1 nappal csinálják, mert akkor bezárul a méhszáj és úgy nehézkesebb felvezetni azt a hajszálvékony katétert. Nem tudom miért húzódozol, nagyon "könnyen" teherbe estél már egyszer, egy inszem tuti biztos siker lenne nálad. Hamar.

Matkatia! Egész biztosan anya leszel. Hát nem szoktad olvasni a történeteket? Előbb-utóbb senki nem ússza ezt meg. Olyan lány, akinek elzáródtak a petevezetői és 11-szer (!!) volt sikertelen lombikja, a legutolsó vetéléssel, beleroppant majdnem. És aztán nem sokkal utána spontán terhes lett. Senki sem tudja, hogyan. Egy ilyet hogyan lehet megmagyarázni?

Most én ha leírom a magam sztoriját: műtét, sikertelen stimulálások, sikertelen inszeminációk, lombik vetéléssel és méhenkívülivel, akkor ez olyan sok, hogy ha 2 éve ezt olvastam volna, azt mondtam volna, az ilyet kár erőltetni... Kép És mindig felállunk. És vettem a kanyarokat, és megint itt vagyok. És akarom, és bírom. Mit tehetnék mást? Én nagyon dühös voltam korábban arra, aki mondjuk 1-2 sikertelen inszem után azt mondta, összeroppan. Vagy fel akarta adni 1 év spontán próbálkozás után. Aztán megértettem, mindenkinek más a tűrőképessége. No de hit és erő nélkül, sajnos, ezt nem lehet végigcsinálni. Úgyhogy ne félj a tesztektől, az akadályoktól, vegyél mindent úgy, hogy azzal is közelebb vagy a célodhoz. Minden egyes lépéssel, nappal.

Kisegér, visszatérve... hogyhogy hanyadik napomon? Kép Ez a ciklus nekem vetéléssel és kórházzal kezdődött, azt se tudom honnan számoljam. Sztem nekem most itt nincs értelme ciklusnapot számolni, összvissz 5-6 hetes valami volt ez. Most mindenesetre megjön, mert barnázom.
snori
 
 


Kedves Snori,

én is a 0.75ml-es GonalF-re gondoltam. itt az 200Eur, támogatással 165Eur. Ez annyira sok, hogy egyszeruen megbolondulok tole. most szeretnénk csinálni a második próbát majd, de a gyógyszer ára nagyon megnehezíti a magánklinika árairól nem is beszélve. itt az állam nem támogatja az inszemet ill. a lista olyan hosszú, hogy csak 3 év múlva kerulne rám sor. Tehát marad a magánklinika, ahol egy inszem ára 520Euo. Szólval engem ennyire szorít az én cipom. Szerinted én tudnék otthon venni? Recept nélkul is adnak??? nem tudod???
Nagyon jó lenne tudni. Szerinted fel lehet adni postán??? Koszi szépen udv, gata

olyan kedves itt mindenki, olyan jó ide jonni!!! puszi mindenkinek
gata_boa
 
 


Andi!
Köszi a szorításokat és az imákat segít a várakozásban.
Napsugi
napsugárka
 
 


Sziasztok!

Még nem jártam erre.
Nekem, ha minden jól megy, ebben a hónapban lesz az első inszemem. Csatlakozhatnék hozzátok?
Rögtön egy hülye kérdéssel kezdeném, az inszemináció után "kifolyhat" a spermium? Érdemes betétet vinni, az esetleges vérzés miatt?
Miből áll az egész? Van olyan kellemetlenség, amire érdemes lelkileg előre felkészülni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Matchi
matchi
 
 


Gata_boa Kép most kezdtem csak a szurikat, szerintem jövő hét pénteken lesz az inszemináció. Pont a szülinapomon Kép És nagyon szorítok, hogy rossz legyen a megérzésed!!!! Kép

Martibaba Kép semmi különöset nem találtak nálunk. Bromot szedek a prolaktinomra és kb ennyi. A párom rendben van. Nálam 50 NE egyelőre 7 napig. Nem kevés az?

Bogi Kép köszönöm!

andi Kép te jártál nálunk is a "megint megjött"-be ugye? Szívből gratulálok és boldog babavárást kívánok neked!

Ne haragudjatok, nem tudtok ma többet írni. Holnap jelentkezem.

Pusz
Noémi
Vendég
 


Gataboa, hát ez tényleg elképesztő.

Nem tudom. Nekünk is vény-re írják fel. Elvileg ez TB-köteles, de tuti hogy nem támogat annyit bele a TB, vagy csak minimálisat. Neked van még itthoni TB-kártyád?? Mert akkor esetleg meg lehetne lépni, hogy az eredeti receptet valami kedves családi orvosotoknak átfaxoljátok és felírja magyar vény-re és valaki megveszi neked, és küldi postán. Adtok az orvosnak egy kis pénzt. No de még mindig sokkal jobban megéri. A másik lehetőség, hogy lombikos fórumokba hirdetsz hogy veszel Gonalt jó áron, és tuti találsz így feketén felesleget, hiszen a lombiknál előfordul, hogy kimarad felesleg a lányoknak. Hát én erre gondoltam. Tudod, nincs lehetetlen csak tehetetlen Kép
snori
 
 


Kisegér,
ugye nem én rettentettelek el az inszemtől? Hidd el nekem, nem olyan szörnyű, és én tényleg az előrehajló méhem miatt vérezgettem. És azt sem úgy képzeld el, hogy ömlött belőlem (bocs), hanem csak egy picit. Másnap meg már nem is. Nálam a görcsölés egészen elenyésző volt.

Matchi,
betétet szerintem érdemes vinni, bár alig van valaki, akinek szüksége van rá. Most éppen a kivétel írja ezt neked. Az első alkalommal én sem vittem, mert nem számítottam rá, de ott adtak papírvattát.
Én nem tapasztaltam, hogy kifolytak volna a spermiumok, de a múltkor volt ott egy lány, aki azt mondja, vele már többször is előfordult. Én mindig szoktam kapni "hüvelysapkát", szerintem az ezért lehet. És ne izgulj, szerintem azzal teheted a legtöbbet a sikerért. Kb. 10 perc az egész.

Gataboa,
csatlakozom Nórihoz, jobb ötletem nekem sincs. Milyen sűrűn jársz haza?
Nekem egy inszem kb. 20 ezerbe kerül. Elképesztő, amit írtál az árakról.

Matkatita,
szerintem tesztelj, ha még nincs semmi. ne szedd feleslegesen a gyógyszert.
És igenis anyuka leszel!

Andi,
de jó, hogy jelentkeztél! Remélem, időről-időre "hazalátogatsz" hozzánk!
Bogi
bogi1975
 
 


Noémi!

Akkor nektek csak egy kis szerencsére van szükségetek, ahhoz, hogy összejöjjön a babóca.
Szerintem, nem kevés.Biztos, hogy a hormoneredményid miatt írtak elő ennyit.
Én nagyon nehezen vagyok stimulálható.Úgyhogy nem vagyok mérvadó.De a 10. napi Uh-n minden ki fog derülni.Szurkolok, hogy jó legyen az eredmény.

Gata_boa!Elképesztő árak vannak, nálatok.Melyik ország ez ha nem vagyok indiszkrét.
Nekem 1 inszem gyógyszerekkel együtt 70000 volt.40000 az inszem és kb.30000 a gyógyszer.
Én puregont kaptam, ami kb. annyi mint a Gonal.

Lányok, nem is meséltem, hogy tegnap mire hazértem a férjem megitta a lefőzött szénateámat.KépKépKépNagyon ízlik neki, HÁÁÁÁÁÁÁT elég furcsa izlése van.Biztos engem is azért választott.Kép)
Csak nehogy peteérése legyen a teától.KépKép
Márti
martibaba
 
 


Kedves Lányok,
nem tudják, lehet kapni otthon a GonalF-et vény nélkul is? mennyi van a dobozra írva, mennyibe kerul? általában a dobozon rajta van az ára. itt legalábbis rajta van. megnézné nekem valaki???
koszi szépen, puszi: gata
gata_boa
 
 


Marti!
Nekem az elso inszem, amin most vagyok túl 13 napja, kerult: kb. 1200Euroba. ebben minden benne van. ez itt egy kész rablás!!! Egy finn magánklinika ahová járunk, de csak ez az egy van itt a kornyéken. legalábbis 400km-es korzeten belul mi nem ismerunk másikat. Egyébként Portugáliában élek. (sajnos.) azért sajnos, mert nagyon szeretem a férjemet, és soha nem terveztem, hogy egyszer itt ragadok ebben az országban. szeretnék hazamenni, de soha nem tudnám a férjemet ezzel zsarolni. így aztán egyenlore maradunk, pedig ha mennék tuti, hogy jonne utánnam, mert szerintem a biztos halál vár rá nélkulem annyira szerelmes a drágám, no meg persze én is. Már 4 éve, hogy itt ragadtam.
puszi: gata
gata_boa
 
 


Gata!

Innen úgy gondolom, hogy Portugáliában élni jó lehet, hisz csodálatos ország.nagyon szeretnék oda eljutni egyszer.
1200 Euró nem semmi, és még én nyavalygok az inszemek ára miatt.
Gyógyszerrel kapcsolatban, szerintem itt csak receptre adnak ilyen gyógyszereket.Az ára itt nincs rajta semminek, mert nem önkiszolgáló a patika.Pulton kell kérni, ez nem változott az elmúlt időben.Neked nincs magyar tb-kártyád?
Fel lehetne iratni egy doktorral, ahogy Snori javasolta.
martibaba
 
 


Marti!
Koszi szépen a választ, megfogom próbálni felíratni a házi orvossal. talán megérti a helyzetemet és nem lesz gond. jó lenne...
tudod mennyi itt egy (In vitro IVF)lombik? 2402Eur+ gyógyszerek a vége lazán 3000Euro. remélem soha nem lesz rá szukségem. van itt olyan kezelés is ami 5000Euro-ra rúg. szóval, akinek nincs pénze itt, annak gyereke sem lesz egyhamar az már biztos. A lista pedig olyan hosszú a korházban, hogy 3-4 év mire rám kerulne a sor.
Annyira azért nem rossz itt, de hiányoztok nagyon! A honvágyam az soha nem fog elmúlni. Azért én elég egyedul vagyok itt a világ végén.
Nekem mindjárt megjon a menszim. érzem. "de jó lesz..." neked mikor lesz a kovetkezo inszem?
koszi gata
gata_boa
 
 


Gata!

Gondolom mit érezhetsz én már egy kéthetes nyaralás közben is honvágyat érzek.Nem tudom ott mennyi az átlagkereset de itt se túl fényes a helyzet.Itthon egy IVF van kb. 200.000, forint ez 800 Euro,igaz ez "csak" a gyógyszerek ára a beavatkozást támogatja a TB.De képzeld el mekkora megterhelés ez egy fiatal házaspárnak, akik normál bérrel rendelkeznek.van, aki bele se tud ebbe vágni.Bele se merek gondolni mi lenne velünk ha a férjem nem keresne jól.
Mi most kicsit pihenünk.Adtam magamnak és a szervezetemnek 4 hónapot, hogy magához térjen.Nálam PCO a baj, és erre most szedek gyógyszert.Ez egy olyan nyavalya, ami miatt felborul az ember hormonháztartása.Nem mindenkinél ugyanaz a tünet de a végeredményaz , hogy nincs peteérése az embernek.nekm most le kell adnom a túlsúlyomból.Elég jól megy de nem kiabálom el.
Nálatok mi a probléma?Nem lehetne neked itthon csinálni a beavatkozásokat?Még ha hazarepülsz akkor is olcsóbb.Bár gondolom munkahely és a férjed kiskatonáit sem hozhatod magaddal előre.Kívánom neked, hogy ne kelljen eljutnod az IVf-ig.Te kapsz progeszteron utánpótlást az inszem után?Elvileg, amíg azt szeded nem jöhetne meg.Jó lenne ha nem jól éreznéd.Azért én drukkolok neked.

Márti
martibaba
 
 


Marti!
Nekem is PCO van megállapítva. Nem nonek meg a petesejtjeim és mindig nagyon sok kezd el megnoni egyszerre. Félúton mindig kiszállnak a "játékból" és így nem tudtam soha teherbe esni. mi orvossal 6 hónapja próbálkozunk és most volt az elso inszemem. korábban próbáltak gyógyszerekkel stb. segíteni, de nem nottek meg az istennek sem. csak a gonalf-el sikerult elég nagyra varázsolni oket. Nekem sem ártana ledobni néhány kilót jó lenne egy 10-est leadni, de most ezzel én annyira nem foglalkozom mert járok úszni, és akkor sem fogom abba hagyni ha már terhes leszek. Talán így nem fogok hatalmas légballonra noni. Remélem soha nem lesz szukséged IVF-re. Az nagyon sok pénz otthoni viszonylatban. No meg nem csak a pénz miatt. Az már a végso lehetoség, és az már tényleg nagyon, de nagyon izgulós fázis. nem? Tudom, hogy milyen az otthoni keresetek átlaga. Tuti, hogy sokan nem bírnák fizetni sot... Te hová jársz kezelésre, hová valósi vagy? én eredetileg jászberényi lennék, csak ide evett a nyavaja a világ végére, mert soha nem tudtam a seggemen nyugodtan maradni.
te egyébként mióta próbálkozol ill. próbálkoztok? ha szabad érdeklodni, és mennyi inszemen vagy már túl? lehet, hogy ezt már írtad, de nem emlékszem rá, bocsi. nekem tényleg mindjár megjon. annyira érzem a szemétládát itt eszi a fene a kapuban...
koszi : gata
gata_boa
 
 


marti, elfelejtettem írni, hogy nekem utrogestrant írt fel az orvos, de már napok óta nem szedem mert éreztem, hogy megakar jonni és nem akartam ezzel késleltetni.ha akar a gyógyszer nélkul is megtapad, ha meg nem már régen rossz... nem?
szóval most nem szedek semmit, de semmit.
írjál ha van kedved jó? várom, szia: gata
gata_boa
 
 


Gata,
Jászberény? Eredetileg én is !!!!!!!!!!!
Bogi
bogi1975
 
 


Snori
Igazad van én még biztos fele annyi szenvedésen nem mentem át mint te vagy esetleg mások. De ahogy te is írtad mindemki másképp reagál a dolgokra. Megfogadtam , vettem ma tesztet holnap megcsinálom akár mi is lesz túlélem mert képes vagyok rá. És minden elismerésem a tied és az olyan erősekké mint amilyen te vagy és tiszta szívvel kívánom hogy érd el a célodat és remélem inkább tudom mindannyian elérjük egyszer csak kitartás kell és hit. Nem feltétlen vallásira gondolok ti hogy vagytok ezzel én nem vagyok hívő de minnél előrébb vagyok a babátlanság időszakában lehet furcsa de annál többet imátkozom egy kis segítségért. A férjem meg ki van akadva hogy ha lenne Isten akkor nem küzdenénk ennyien, és ennyire hogy legyen babánk. És nem lenne ennyi tragédia a világban. Nade ez már más téma nehogy azt hidjétek hogy elkezdek prédikálni.Baba özönt mindenkihez.
szaisztok Éva.
matkatita
 
 


Márti Kép kedves vagy, én is nagyon remélem h elég lesz nekünk az inszemináció a babához és nem kell tovább mennünk. Mi az a szénatea? Nagyon felcsigáztál.

Gata Kép próbálj meg itthonról gyógyszert szerezni. Van egy lány a "megint megjött" babás topikjából, az ikresbe is ír, Dorisnak hívják. Ők Svájcban élnek, de a kezeléseket itthon csinálták. Beszélj vele, talán tud segíteni. Nem könnyű, de nem is olyan drága. Itthon sem olcsó, de filléreknek tűnik a nyugati országokéhoz képest. Hátha a férjed is szívesen jönne Magyarországra időnként Kép

Noémi

Ui: ma van 4. stimulációs napom Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Gata, hát jó messziről találtál ránk! Igaz, az interneten nincsenek távolságok. Érdekes, hogy ugyanolyan nevű gyógyszerek vannak Portugáliában mint itt.
Neked még az is megérné, ha valaki a családból felíratna egy nagyobb csomag (20-30) Gonal-t, és becsomagolva kiküldené. Pár ezer Ft lehet a postaköltség, ami ilyen mennyiségnél már megtérül. Ha meg feleslegessé válik, :-), akkor nagyon jól el tudod adni ott is.
Amúgy én nem mertem volna tesztelés nélkül abbahagyni az utro-t...

Nóri, bocs, te tényleg nem tudhatod, hol tartasz, és nem is érdemes ezt számolni. Az Adimet miatt kérdeztelek, kíváncsi voltam,hogy időben meghozza-e neked.

Matkatita, már korábban is akartam írni, hogy nem ártana tesztelni ilyen tünetekkel. Ki tudja... És ha negatív, akkor sem ez volt az utolsó lehetőséged. Még szerencsére (!) sokszor próbálkozhatsz. Egészséges vagy, megvannnak az esélyeid, és megfelelő segítséggel biztosan sikerülni fog. Próbáld lazán venni a dolgot, ne ez legyen a főnök a fejedben. Meg aztán ez is egy boldog fázisa az életnek abból a szempontból, hogy folyamatosan készülsz a terhességre.

Andi, de jó, hogy írtál és hogy rendben vagytok!
remélem, még sokszer jössz hozzánk! Nagyon szurkolok, hogy a vizsgálatok jó eredményt adjanak.

Ma felhívom a Krizsát, és kérek időpontot. Viszem a hormonokat, meg talán a férjemet. És akkor ő nyilatkozik, hogy mit tart célszerűnek. Nyilván nem akar lombikolni, de az inszemet lehet, hogy felajánlja.
Az inszemtől az is visszatart, hogy talán az pszichésen megterhelőbb. A másik meg az, hogy a férjemet akkor nagyon bele kell vonni, és az nem hat rá túl jól. De a döntés Krizsánál van.
kisegér
 
 


Kisegér Kép olyan szépet írtál arról, hogy "folyamatosan készülsz a terhességre". És tényleg, milyen igazad van.
Remélem nem kell inszemre mennetek, és előbb sikerül a kisbabátok. Az inszem szerintem nem olyan megterhelő, legalább is én nem úgy érzem. A párod meg mindent meg fog tenni, az enyém is nagyon aggódik és segít mindenben. A fiúknál a félelem csak az első vizsgálatig tart, utána látják, hogy a lányoknál sokkal másabb, talán még kellemetlenebbek is a vizsgálatok, úgyhogy szerintem örülnek, hogy nekik csak ..., és inkább öntik belénk a lelket. Vidd magaddal mindenhová és segíteni fog neked. Pláne, ha semmi pozitivitást nem találnak nála. Kép
Vendég
 


Mint mondtam megvettem ma a tesztet hogy holnap megcsinálom de nem kell mert megjött. De anyósom meg a nővérem azt mondja csináljam meg mert lehet hogy mégis terhes vagyok nem tudom lehet. De megfogadtam nem sírok és eddig még bírom is. Szerintetek mennyi esély van arra hogy terhes legyek így hogy megvan mert szerintam semmi.
matkatita
 
 


Matkatita Kép ha rendesen megjött, akkor inkább ne szomorítsd magad. Én is tucat tesztet csináltam, de sose lett pozitív. Ha csak pecsételsz, akkor még van esély. Remélem az utóbbi. Ennek viszont el kell múlnia 1-2 nap alatt, mert azt jelzi, h beágyazódik a baba.
Remélem az utolsó!!!
Vendég
 


Gata!

Nem kellett volna az utrot, abbahagyni mert a hirtelen progi csökkenés nem tesz jót.Ha valami kialakulóban van , akkor azt megszakíthatja.
Mi 3 sikertelen inszemen vagyunk túl.
te nem ahllottál az Adimet, Metformin, Merckformin gyógyszerek kedvező hatásáról?
lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni,főleg ha ilyen nehezen vagy stimulálható.Olvass vissza sokat irtunk róla.

Noémi!
A szénatea receptjét egy természetgyógyász irta fel.Direkt a peteérést segíti, és szabályozza a ciklust.Röviden a recept:palástfű, apróbojtorján, cickafark, citromfű, bazsalikom.1 egység mindenből, leforrázni 10 percig állni hagyni és szűrni.Remélem segít.
martibaba
 
 


Marti,
nem, én soha nem hallottam ezekrol a gyógyszerekrol. itt nekem ezeket soha nem ajánlották, vagy tényleg más nevuk van, bár én eddig csak két gyógyszerrel próbálkoztam az egyik az a GonalF a másik pedig a Dufin volt.
Még mindig nem jott meg. már tényleg nem értem, pedig már vasárnap olyan biztos voltam benne, hogy szóltam is a férjemnek, hogy kész itt a vége mert mindjárt megjon a menszim, de semmi. nem igazán értem, mert a jelei tegnap is meg tegnapelott is olyan erosek voltak, hogy biztos voltam benne, hogy itt a vége, és eddig semmi. ma még semmit nem éreztem, de pld.az egyik mellemen a bimbó képzeljétek el kiment a saját korvonalából. nagyon furán néz ki. még nevettem is rajta tegnap este olyan hulyén néz ki. megvan nagyobbodva a kor. ilyen még soha nem volt. nem tudom mi lehet. ma vagyok a 14. napban az inszem óta. ja és megmértem a homet is reggel 37.2volt. ezeken a dolgokon kívul semmit, de semmit nem érzek. mit gondoltok megcsináljam már a tesztet? én csak hétfon akartam a 18. napon az iszemen beluli naptár szerint. a ciklus szerint akkorra már a 38. napban lennék. szóval ez van.

Noémi22,
a Dorisnak már ikrei vannak ugye? nem tudom ugyanarra a lányra gondolunk-e. láttam róla képeket. nagyon aranyosak. szerintem o már nem foglalkozik a teherbeesés problémájával, mivel amint láttam már túl van rajta... ennélfogva szerintem o nekem már nem tud segíteni a GonalF dologgal kapcsolatosan. nem? ha egyre gondolunk.

Koszi mindenkinek, puszi: gata
gata_boa
 
 


Gata, tévedés, nem is mindig kell hozzá a férj, hogy itthon megcsinálják neked a beavatkozást. Jönnek a Kaáliba Amerikából is nők, és hozzák fagyasztva a spermát. Nem tudom, valami módja van. Biztos nem egyszerű, de tényleg lehet. Hiszen a spermabank is így működik.

Amúgy meg mit beszélek, Te most lehet hogy babás vagy, ha a hőd még mindig nem ment le, és nem is jön meg, mi a csudának nem tesztelsz? Kép

Azon csodálkozom, hogy Te "Nyugaton" élsz, és PCO-s vagy, és mégsem beszélnek Neked a metforminról. Pedig - ja és Kisegerem, ez Neked is válasz! - én vetéltem jan.elején, jan.10-re ürült ki belőlem a HCG, akkor kezdtem el szedni az Adimetet, és most febr.15-én már meg is jött a mensim. Hát nem gondoltam volna, hogy egyből lesz ciklusom, még ha picit hosszabb is!! Márpedig volt peteérés, mert a mensim "minősége" is olyan most, a hőm is igazolta.

Matkatia, ha Duphaston mellett jött meg, akkor nem tartom valószínűnek a terhességet. Hiszen akkor annyi proginak kéne lenni benned, hogy nem szabadna hogy vérezz. Ezt el kell fogadni, ha attól nyugszol meg, tesztelj egyet, és nézz előre Kép Egyébként, a gondolataidhoz szólva. Nem hülyeség, az embert egyre több megpróbáltatás éri, úgy szerintem egyre inkább kapaszkodik valamibe. Én is ezt látom magamon. Különben honnan merítsünk erőt? Kétségbeesnénk. Én lassan már úgy kezdem látni az egészet, ahogy Egérke mondja: hosszú készülés a terhességre. Van egy út, amit végigjárunk. Ha feladjuk, késleltetjük, elfordulunk, nem járjuk végig. S hogy nincs Isten és hasonló szövegek: talán az égiek célja pont ez, hogy küszködve végigjárd, és hogy miért, az majd később derül ki. Én magamról már tudom, hogy ezek az élmények jelentősen megváltoztattak, türelmesebb lettem, és erre nagy szükségem volt. Semmi nincs hiába, hidd el. Gyerek pedig lesz.

Andi, rád még nem reagáltam. Remélem hogy szorongásmentesen élvezed ezt a középső harmadot, és teljesen át tudod magad adni az élménynek. Jó olvasni hogy ennyire rendben van minden! Kép Fotót raksz majd fel a babóról?
snori
 
 


Snori,
nincs kedved még tesztelni. engem már annyiszor, de annyiszor átvert, hogy azt el sem tudod képzelni. Nincs kedvem még hozzá inkább várok. Egyáltalán nem izgulok lesz, ami lesz. Akkor akarom megcsinálni, amikor már tényleg tudom, hogy túl vagyok a ciklusomon legalább egy héttel. Akkor már megmerem majd csinálni. most nem! egyszeruen ez van. nem megy. koszi a segítséget.gata
gata_boa
 
 


Martibaba Kép nagyon köszönöm a tea receptet. Jövő hónapban kipróbálom.

Gata Kép én tesztelnék a helyedben, de várj amig jól esik, 9 hónapig úgysem tesztel az ember folyamatosan Kép!!! Doris még mindig olvasgatja a próbálkozós topikokat is és sokszor segít. Igaz már nincsenek tehergeesős problémái, de épp ezért segít másoknak, ha tud. Szerintem írj neki. Ikrei vannak, tényleg aranyosak. A siker storikba is írt legutóbb. Nézd meg, egy próbát megér. Sosem lehet tudni. Kép Bár már nem is lesz rá szükséged. Azt kívánom. Kép

Snori Kép honnan tudsz ilyen sokat? elképesztő! Sajnálom a vetélésed, remélem nem sokáig kell várnod. A fentiek már biztos rád voksoltak mostanában Kép, csak ki kell várni. Én is így vagyok vele. Majd' egy évet vártam az első és a második inszem között. A pszichikai összeomlás szélén álltam. Most már kitisztult a fejem és a szívem. Ezen biztos mindenkinek magának kell végigmenni.
Vendég
 


Snori!

Megfogott egy mondatod, és kerdéznék felőle.
Azt írtad, hogy volt peteérésed a mensi minősége miatt.Megkérdezhetem, hogy ez mit jelent pontosan.Én most mensizek és olyan furcsa az egész.2 napig megvolt normál modon, nem sok.Ma szinte semmi.Kiváncsi vagyok holnap milyen lesz.
Azt gondolom, hog nem lehetett valami nagy a nyálkahártyám, ha csak ilyen kevés a vér.(bocs)
Várom nagyon a válaszod!

Andi, én itt kérdezgetlek téged és mikor válaszolsz, örömködve olvasom és nem írok egy sort sem.Bocsánat!Isteni lehet az érzés.remélem hamarosan mindenki átéli ezt az állapotot, amit most te.

Márti
martibaba
 
 


Bogi,

Mi az a "hüvelysapka"? Ilyet mindenkinek adnak?
Van köztetek olyan, akit Menogonnal stimulálnak? Ha igen, mi a tapasztalata? Én napi 1-et kapok, és középidőben choragont.

Matchi
matchi
 
 


Márti, hát nálam az azt jelenti, hogy fájós-húzódós a hasam, görcsölgetős, és rendesen ürül piros vér. Amikor csak megvonásos vérzésem van, tehát progival van meghozva, akkor egyáltalán nem fáj a hasam, és sokkal kisebb a vérzés - 2 napig tart kb. De most mondjuk ez sem az igazi, ami nekem van. Ennek lehet oka az, hogy a tüszőérésem elhúzódó volt, tehát a petesejt ami megért, nem igazán volt jó minőségű, így a sárgatest ciszta sem lehetett valami nagy, így a progeszteron sem lehetett valami sok. Egérke érti biztos amit írok, mert ő nyomon követte, hogy most nem produkáltam olyan magas hőket, és viszonylag rövid volt a luteális fázis. No de én azt gondolom, hogy így elsőre, kisterhesség után nem olyan rossz ez, még alakul.

Gatácskám, jól van, Te érzed. Kép Nem adok neked 3 napot és akkora két csíkosat tesztelsz, mint a ház Kép (remélem nagyon)

Noémi, hogy honnan tudok ilyen sokat... azt mire mondod? A szakzsargonra vagy a bölcsességemre? Kép Kép hehe. Hát végülis én már lombikozom, járom az utam, eléggé elöl vagyok... volt mit megtanulni. Egyébként már ketten is kinéztek ott fent engem tavaly novemberben, akik belém is költöztek, csak eltévedtek, meg nem érezték jól magukat. De biztosan visszajönnek hamar. Hiszen ápr végén próbálom újra.

Gyerekek, megyek holnap próbálni a ruhámat Kép Kép
snori
 
 


Matchi,
többet én sem tudok róla, nekem az inszemeim után helyezte fel a dokim, aztán kb. két óra múlva vette le. Én arra gondoltam, hogy azt akadályozza meg, hogy kifollyanak a spermiumok. De nem tudom igazán.
A Menogont nem ismerem, én Gonalt kaptam meg clostyt, tüszőrepire én is choragont.

Márti,
akkor azt a teát bárki ihatja? Én azt hittem, hogy ez PCO-soknak van.

Bogi
bogi1975
 
 


Matchi!

Nekem 4 inszem volt és mindegyikben menogonnal stimuláltak. Az első 3-ban serophen vagy closty + menogon, repesztőnek choragon. Ebből egy sikeres volt megtermékenyülés szempontjából. A 4. nél csak menogont kaptam az első két napban duplát, aztán egyet-egyet. Mivel nem nőtt a tüsző megfelelően talán a 8. naptól ismét felemelte a dokim kettőre. Ekkor repesztőnek decapeptilt kaptam. És ekkor ismét sikerült a babó, aki most itt a pocakomba.

Lányok!
Annyira jó, hogy felélénkült ez topik. Nagyon szurkolok nektek.

Andi
andi71
 
 


Bogi!

Ihatja bárki, aki babát szeretne.És azt hiszem itt mindenki azt szeretne.KépKép
A természetgyógyász azt írta a papírra. hogy BABAFOGANTATÓ TEA.Helyes nem?
De ne engem szidjatok, ha nagyon rossz.
Nem egy gasztronómiai kuriózum.Kép

Gata!
Nem kell neked Magyaro.-ról Gonal.Ebből baba lesz az tuti.

Snori!
Meg is feledkeztem, hogy te most még az eskem-beskemmel is foglalkozól.Hol álltok.valami gondod van nyugodtam szólj.Én egy szállodában dolgozom az áruforgalmon, sok mindenki szállít és sok mindentszerzünk be.Lufitól a szalagig mindent.

Márti
martibaba
 
 


Marti,
Istenem bárcsak igazad lenne! en már nem tudom, hogy mit gondoljak, mert valahol a szívem mélyén nem érzem,hogy lenne bent valaki, de az is lehet, hogy már a sok csalódástól van. nem tudom...
koszi szépen a bíztatást nagyon kedves toled. puszi: gata
gata_boa
 
 


Sziasztok!
A tegnapi "megjött" az annyi volt hogy világos barna folyás de inkább egy folt azóta se semmi. Szerencsére reggel megcsináltam a tesztett az a neve DEI HCG ismeri valaki most fejlesztettek rajta és a terhességi csík piros a jobb megkülömböztetés miatt. Na reggel pisi vétel irány a fürdőszoba elő a teszt bele a pisi egyből megjelenta piros terhes csík ahogy haladt a pisi a piros csík elkezdett megdölni és haladni a kontroll csík felé mire beértem a férjemhez a szobába szinte teljesen eltünt pár mp.belül pedig teljesen eltünt. Na ehez szóljatok hozzá. Úgy kapkodtam a levegőt amikor megjelent a piros csík mint egy asztmás. A férjem azt mondja menyek el a vérvételre mert a teszt nem biztos de akkor most vajon mit mutat a teszt terhes vagy nem terhes vagy egyszerüen csak rossz. De azért jó most már nem csak a szervezetem hülyít hónapról hónapra a tökéletes terhességi tünetekkel gyerek nélkül de már a teszt is . Szerintettek van értelme vérvételre menni.
matkatita
 
 


Matkatita!

Szeintem feltétlenül csinálj még egy tesztet (másik fajtával) és ha az is pozitív, menj vérvételre! Annyira jó lenne! Szorítok nagyon!
Bogi
bogi1975
 
 


Matkati, vegyél Medilabot, azt nehéz elrontani. Az a teszt nem lehetett jó. A terhes csíknak ott kell maradnia. Egyébként ahogy a pisi vonul (szívódik fel), úgy egy csíkban a nyomulás élén szokta színezni a tesztet, tapasztalatom szerint, de ilyet amit leírtál, még nem láttam. Szerintem csinálj egyet, nekem beültetés után 11 nappal du-n már kimutatta a Medilab.
snori
 
 


Matkatita, nagyon klassz lenne, ha most egy igazán pozitív tesztet tudnál vásárolni! Nagyon drukkolok!

Gata, ezt kívánom Neked is mondjuk 7 nap múlvára.

Andi, mi van a bébivel? Ilyenkor már megmozdulhat? Mit érzel?

Nóri, én is észrevettem némi különbséget a menzeszek között. Valóban egy könnyebb vérzés az, amikor nincs peteérés, nekem is most olyan volt. És az előző kettő (adimetes), nagyon fájt, és olyan erősek voltak, hogy óránként cserélgettem a betétet, de abban a ciklusban nem mértem a hőmet. És van egy jelentős változás is: mióta szedem az Adimetet, semmi kellemetlen szaga nincs a mensimnek. Én ezt annak tudtam be, hogy a nyálkahártya nincs még teljesen elöregedve.
Bocs a sok részletért, igazából csak meg akartam kérdezni, hogy tapasztaltatok-e ilyet.
Egyébként Nóri, gratulálok a fejleményekhez, jó, hogy így reagálsz a gyógyszerre. Ez már fél siker, meglátod,a következő lombikkal már teljes lesz a sikered. Tetszel mgadnak a ruhában? Sminkesed van? Tudok egyet, aki házhoz megy, ha még elérhető a régi telefonján.

Kiderült, hogy nem vagyok lisztes- A Soténak valami spéci tesztje van errre a célra, és az tuti kimutatja- képzeljétek, vmi ember szabású majom nyelőcsövének a metszetét használják erre!!! Nem felháborító?! Na de a lényeg, hogy megbízható eredményt ad. A Szabolcsban mindig kicsit pozitív volt, a Sotén mindig negatív, úgyhogy tényleg a teszt fajtája lehet a kulcskérdés ebben a vizsgálatban.
Szóval, ennek örömére, felhívtam Krizsát, és 2-án randizunk baba-ügyben. :-))))
kisegér
 
 


Sziasztok!

Matkatita!
Szerintem is csinál, még egy tesztet, bár én a vérvételre esküszöm. Kívánom, hogy sikerüljön!

Kisegér!
Sajna még nem érzem a mozgást, mert alapból kicsit ducibb vagyok, meg alkatilag a hasfalam is vastagabb, így állítólag később érzem meg. Az előző terhességben sem igazán éreztem. Bár már nagyon várom.

Nóri!
Örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok nálatok. Írd meg milyen a ruhád és olyannak képzelted-e amilyennek most készül. Zajlik az élet körülötted. Figyeld meg most jön össze a babó!
Sajna fotót nem tudok felrakni, mert otthonról netezek és nincs rá lehetőségem.

Gata!
Nagyon izgalmasan alakulnak a dolgok! Drukkolok neked!

Képzeljétek!
Tegnap megvolt az első rosszullét. Terheléses vércukor, a védőnőm heppje. Tömény cukor éhgyomorra, várakozás a terhestanácsadóban...és én szépen rosszul lettem. Vérnyomásom 80/40. Erre a védőnő megjegyzi, na akkor megvan az első rosszullét. Hát nagyon kedves volt. Alapban a vércukrom 4,5 volt egy hónappal ezelőtt, nem tudom miért volt erre szükség. Remélem a babónak nem ártottam vele, meg a rosszulléttel sem.

Bocsi, hosszú lettem.

Andi
andi71
 
 


Na sziasztok lányok!
Most jöttem meg a vérvételről és még maradok a soraitokban mert negatív lett.
matkatita
 
 


Matkatita!

Nagyon sajnálom. De ne add fel!
andi71
 
 


Matkatita!
Én is nagyon sajnálom. Igaza van Andinak ne add fel, reménykedni és küzdeni kell. Nálam 5 nap múlva dől el lett babó vagy sem. Szorítsatok nekem, mindenkitől el kell a szorítás.
Napsugi
napsugárka
 
 


Napsugi !
Minden szorításom a tied nagyon remélem hogy sikerült.
matkatita
 
 


Sziasztok Lányok!
A sok bíztatás eredménye az lett, hogy ma reggel én is megcsináltam a tesztet, és hát negatív sajnos. Nagyon sajnálom, de mint mondtam éreztem a szívem mélyén, hogy most sem jott ossze, bár még menszi nincsen, de szerintem az is nemsokára befog kopogtatni. az soha nem vág át, mindig megjelenik nagy komolyan teljesen vorosbe oltozve. a hulye. Reméljuk a kovetkezo sikerul. nem? Tegnap voltam akupunkturán, hátha segít javítani a helyzeten. Azt hallottam, hogy sokan estek már teherbe ennek segítségével. nem tudom.
sajnos ez van, szomorú téli nap, hideg és ures méh. gata
gata_boa
 
 


Andi,

Nagyon-nagyon gratulálok a babához, és köszi a választ. Én csak egy menogont kapok naponta, mást nem, majd meglátjuk nőnek-e tüszők, vagy emelni kell az adagot.

Matchi
matchi
 
 


Gata, Matkatita,
nagyon sajnálom, hogy ez a nap mindkettőtöknek "negatív" lett. De a következőnek sikerülnie kell!
Gata, az unokatesómék is próbálkoztak az akupunktúrával, nekik nagyon bejött: májusban születik a babájuk. Előtte évekig próbálkoztak ők is, aztán miután elkezdtek járni a kezelésekre, nemsokára sikerült. Neked is ezt kívánom!

Matchi,
mikor mész UH-ra?

Márti,
ezt a teát egész hónapban iszod? Felcsigáztál!

NÓri,
milyen a ruha?

Napsugi,
nagyon szorítok neked 5 nap múlva!

Andi,
ez a rosszulléted csak egyszeri volt, nem?

Noémi,
holnap UH? Szorítok!

Bogi
bogi1975
 
 


bogi75,
nagyon szépen koszonom a bíztatást, most ez nagyon jól esik. talán a kovetkezo sikerul majd.

Andi,
remélem nagyon boldogok vagytok most, és kívánom, hogy valaki nagyon szép és nagyon egészséges jojjon a családotokba.

Marti,
Hol vagy? mi van veled? Hogy megy a fogyókúra? Ment már le néhány kiló? Remélem jól haladsz. Kívánok hozzá sok kitartást.

gata
gata_boa
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: