Új privát üzeneted érkezett!

Az hagyjan, hogy szedulest okozhat a progeszteron de en most olvastam csak el a Closty tajekoztatojat, amin a lataszavar igen gyakori mellekhatas es autot vezetni is tilos.
Na, hat ehhez kepest en 3 honapja szedtem dupla dozisban + progeszteront (Utrogetan) szajon es alul is. Es ugyanugy vezettem autot. Bar en semmilyen mellekhatast nem ereztem, azon kivul, hogy a mensim 1-2 napot kesett a ugyebar jol becsapott :oops:
3 kulonbozo nogyogyaszom van, sot, a Kaalissal egyutt negy, es nekem sosem volt problemam semmilyen gyogyszerfelirassal.

Jelenlegi ciklusomban azonban ki kell hagynom mindent. Jovoheten inszemi lesz, ha nem jon be, utana lombik. A lombik miatt kerik, hogy most ne szedjek Clostyt, es en most attol tartok, a nelkul nem is lesz PE.

Hormonfuggo lettem :D :roll:
katavirag
 
 


Lesz pe, nemcsak a clostytol fugg. A closty nem pe-t produkal, hanem progeszteron-szintet allitja be, hat az agyalapi mirigyre... Bar en orvos nem vagyok, ezen ne aggodj. Hatasa meg erre a ciklusra is van, tehat nelkule is minden oke lesz, a lombik pedig biztosan megnyugtato lesz neked. Kép
babszi
 
 


Eszti!

Most láttam csak a kérdésedet, bár a lányok már válaszoltak rá, azért leírom Neked, hogy nekem mit mondott a dokim:

a + teszt első napjától kellett napi 2x1-et, elvileg a 12.hét végéig, most még "leszokás" alatt vagyok, még 2x teszek fel 1db-ot kétnaponta, így a hét végétől már elhagyom.

nekem felírták még azelőtt, hogy kiderült volna a baba.

sok szerencsét kívánok Neked, és ne vidd túlzásba az aggodalmat
(bagyoly mondja verébnek... :) )

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

bagoly :lol:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Hello Lányok! Én is túl vagyok ma a 3. szurimon :lol: Pont azt beszéltük a barátnőmmel (Ő is a 3.nál tart) hogy már 2.után elmúlt minden féle folyás, csípés stbstb. :shock: Ti is így voltatok vele?

Szia Babszi! Sokat olvastalak a másik topicban! :lol:
Katavirág! Megkérdezhetem hány inszemen vagy túl? Muszáj mind a 6-ot megcsinálni lombik előtt?(Nekem multhéten volt a 2.)
Ja,és én azt hittem a meleg miatt vezetek mostanában bénán! :lol: Lehet hogy a closty hatása??? :oops:
katica_75
 
 


Babszi, a Clostylbegyt, vagy clomifen-citrat antiosztrogen hatasu vegyulet, gatolja az osztrogent, igy megemelkedik az agyalapi hormon FSH szintje, ami peteerest produkal. Ez tutira igy van. :D
Igen, azt en is hallottam, hogy tovabbi ciklusokra is kihat, remeljuk!
A progeszteronszintet azaltal emeli, hogy peteerest indukal, igy a sargatest eleg progeszteront termel.

Katica, szerintem a Clostytol nem vezet benan az ember, csak rosszul lat :D

Nekem semmi folyasom nem volt azelott sem, igy hat eme hatasat a Gynevacnak nem tudnam leirni. Csakis az ismeretlen oku meddosegem miatt kaptam (8hete).

Katica, nekem eddig egy inszemim volt honapokkal ezelott, most lesz a masodik. En ugy tudom, azert varjak ki sokan a 6-at, mert akkor a lombikot az OEP fedezi (magat a beavatkozast, nem a gyogyszereket). A mi Kaalis dokink azt mondta, hogy ha most nem esek teherbe, kar vacakolni tovabb, lombik lesz.

De en most teherbe fogok esni :P
katavirag
 
 


Katavirág.
Bocs hogy értetlenkedek, de a dokid mért mondja h. kár vacakolni, nem bízik az inszemben?Hogy hogy a 2. után lombik már?

Jól van akkor mégis a melegtől van :mrgreen:
Tetszik a hozzáállásod 1ébként!
katica_75
 
 


Katica-75 és Katavirág!
Nekünk 4 inszemünk volt eddig, és már az első után lombikra tanácsoltak minket, (nagyon ingadozik a férjem eredménye-szám és mozgékonyság), de azt mondtuk, hogy megadjuk az esélyt így, mert sokkal kevesebb kockázata van, naygon sok féle szempontból. Ha az időtökbe beklefér, és nem egyértelműen tanácsolnak lombikra titeket, én az inszemet ajánlom.. Amúgy nekünk 4 után mondta a doki, hogy már tényleg meg kellene csinálni a lombikot. augusztus végén megyünk... addig spontán próbálkozunk... hátha...
Vendég
 


Brummadzag!
Sok sikert nektek a spontánhoz! :wink: Soha nem tudhatjuk! Képzeljétek az 1ik ismerős házaspárnak a hsg-s hónapban sikerült, úgy hogy mind a 2 p.v. átjárhatatlan volt!- fűszerezve nem túl jó hormoneredményekkel! :shock: 1ből lombikot javasoltak Nekik!Mmivel a hsg hónapja elvileg 1ébként esélytelen, nem is foglalkoztak a témával!! :lol: és most spontán ott kapaszkodik a babauci.Ilyenkor mindíg újra hiszek a csodákban... :wink:
De valószínűleg igazad van, és türelmesnek kell lennünk az inszemekkel, bár bevallom időnként csak időhúzásnak érzem :oops:
Kép
katica_75
 
 


Sziasztok ismet!

Nekem annak idejen a dokim azt mondta, hogy a hsg-s honap nagyobb esellyel bir, mint a tobbi, mert kitagulnak a petevezetok...
Vasarnap megkaptam az utolso injekciot. Irtora feltem tole, mert az elso 4 katasztrofa volt a beadast koveto 15 percben. DE! most - nem mondom, hogy jo volt, de rendben volt!!!
Sajnos ez a honap "kudarc" a babaprojectben, hacsak a termeszet nem szol kedvezoen kozbe, mert a 13. cnapon elutazom 1 het taborba, es csak a 20. cnapon talalkozom a parommal. Persze a termeszet megoldhatja a dolgokat, de nem hiszem.
Augusztusban lehet, hogy megyek laparra, de felek tole nagyon. Persze nem lesz ez akadaly, ha kell, el fogok menni.
Veletek mi van? Mindenki nagyon elfoglalt!!!

Babszi
babszi
 
 


Sziasztok!

Én még mindig nem szültem meg, de hétvégén tutira meglesz a babám, mert ha magától nem jön ki, hétvégére befektetnek sajna. :cry:

Továbbra is figyelek, és drukkolok itt mindenkinek!

Katica, te mindjárt tesztelhetsz. Izgulsz? Óriási drukkhegység!+++¤¤¤¤¤¤

Katavirág, neked most lesz pé-d, ugye? Ahhoz is nagy drukk!+++

Babszi, azért hátha megvárja a petécskéd a párod ebihalacskáját, sosem lehet tudni! :wink: +++

Puszi mindenkinek
Vendég
 


Athiz!

Gondoltam rad a napokban, vajon megvan-e mar a babad... Még gondolok majd rád hétvégéig! :)
babszi
 
 


Athiz!
addig még van 3nap :lol: Csak előbújik már :shock: !
Babszi!
Nekem azt momdta a dokim, hogy a kontrasztanyeg olyan sűrű mint a méz, és nem tudnak úszni benne a srácok s ezért esélytelenebb a hsg-s hónap. :roll:

Nem izgulok 1ébként, inkább csak várom a péntek reggelt :lol: Köszönöm a drukkokat!
Most esett le Athiz! - Te pénteken szülsz én meg +-at tesztelek.Ok? :wink: Kép
katica_75
 
 


Athiz!

Én is azt hittem, hogy megvan a babyd, azért nem írsz! :) Mennek a drukkok, hogy mihamarabb előbújjon! :lol:

Katica!
Neked is a + teszthez!

Mi most kapjuk majd az 5. injekciót a héten. Hétvégé lesz pé, most nagy szerelemben vagyunk apával, remélem meglesz az eredménye! :oops:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek megy a drukk kinek mihez kell!!!! :D :wink:

Nálunk is beindult a dolog. Jövőhéten meg az utánavaló héten lesz a páromnak a vizsgálata akkor jövök én. És ebbe a hónapba már biztos nem de aug-ban tuti meglesz az első inszemem. Már nagyon várom hogy végre ott tartsunk!!!! De azért izgulok is ám rendesen. Remélem nem fájdalmas a beavatkozás!!!

További szép napot!!!!!!!

Athiz!
Még mindig 2 in1??????

Kata!
Jelentkezz minnél hamarabb hogy ha túlvagy az inszemen!!!!!

Katica!
Megy a drukk a pozitív teszthez.

Zsófi!
Akkor aztán csak szorgosan a hétvégén!!!!!!! :wink: :D
csipcsab
 
 


Sziasztok,

hat kepzeljetek, en meg hetfon, 13 cn - on elmentem a Kaaliba, hogy akkor inszemi, mire kiderult, hogy hetvegen ovulaltam, kb. 10-11-ik cn - on. Na szep! :cry: Igy hat nem csinaltak semmit.
Szurt is bal oldalon, ugyanott mutatta az UH is a petet. Szerencsere akkortajt szerelmeskedtunk is. Lehet, hogy a gyerkoc a termeszetes fogantatast valasztja? De akkor miert nem jon mar 3 eve??? :roll:
De legalabb van spontan PE. Ez is valami. Jelen honapban hormonmentes vagyok. Kovetkezoben lombik, amire a gyogyszereket kivaltottam horribilis arakon :roll: :roll:

Marietta, drukkolok az augusztusi inszemihez!

Katica75, Teszteltel ma reggel??? Mi 2 honapja kaptuk az utolso Gynevac-ot. Nekem nem volt folyas, meg ilyesmi, a meddosegem miatt adattuk be, mert sokaknak segitett. A vacakolast azert mondta a doki, mert nalunk nem tudtak sem alacsony spermaszamot, sem barmi mast kimutatni, ami miatt az inszemivel jol jarunk. Magyaran ugy sem magasabb az eselyunk a babara. Valoszinuleg megtermekenyulesi problema van, amin a lombik segit csak.

Babszi, javaslom, a 12 cn este szerizzetek, aztan maradj fekve es ugy aludj el. A kis spermak felmasznak es tulelnek napokig.

Zsofikukac, kellemes termekeny hetveget!

Athiz!, gondolok rad!
katavirag
 
 


Köszönöm Lányok a bíztatást de sajnos a hangulatomnál már csak a tesztem volt negatívabb ma. :cry:
Most kihagyunk pát hónapot, beadatom az utolsó ginevac szurikat is.
:wink: aztán szeptembertől folyt. köv. hátha addig....

Katavirág!
Sajnálom hogy ilecsúsztatok a pé.-ről, de talán nem véletlenül! :wink:
Kérdeznék tőled priviben majd,ok? Érdekes amit az inszemről mondtak Nektek de valószínűleg tényleg igazuk van.

Athiz babájának már ott a képe a hőmérősők babásai c. topicban nagggyon édi :lol:
katica_75
 
 


Athiz-nak ÓRIÁSI gratula a babához, majd ide is kérünk/kérek képeket!!

Katavirág!

Nagyon köszi, hogy olvastál, gondoltál rám és írtál nekem!!! Ez a hónapod volt gyogyó mentes, igaz? Érdekes. Reméljük nem lesz szükség lombikra. :)
++++++
babszi
 
 


Sziasztok!
Egyenlőre még én is baba nélkül írok, mármint még nem
vagyok terhencs...jajjj, annyira jó lenne már...
mindenki bizakodjon a gynevacban!:):):)

pusza, eszti
esztiilil
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok...?

Athiz! Én is gratulálok a babucihoz!!!

Katica75! Fel a fejjel!

Csatlakozom esztiilil-hez: bizakodjunk! Én ezen a héten kapom a 4. szurit. Remélem, használ: másfél éve hiába próbálkozunk, az orvos sem talált semmit egyikünknél sem.

Írjatok ám! Puszi mindenkinek! :)
mertens
 
 


Mertens!Esztiilil

Üdv itt! :lol:
Mertens
Akkor kezet foghatunk, mi is azóta próbálkozunk és szintén 4.szurrancs ma. :shock:
katica_75
 
 


Csajok, akkor en meg jo vagyok a 3 evemmel.... :D
Szinten nincs ok (persze ilyen nincs, hiszen van ok, csak nem talalni).
Ja es en 2 honapja kaptam az utolso szurit. Utaltam. Mindig mintha seggbe rugtak volna. De hatha hasznal, nem?!

ATHIZ!!!Kedves! Tobbszor probaltam ide masolni egy kepet egy rozsarol, aztan tobbfele viragrol, de nem sikerult. Vedd hat at gondolatban. Sokszor gratulalok ujszulott bebidhez! Sok boldogsagot es oromot! Remelem, betevedsz majd errefele is.

Csajok, meg valami. Egy paran ujak vagytok, igy hat nektek is idemasolom azt az idezetet, amit egy korabbi hozzaszolasbol vettem. Nekem ez ad bizalmat abban, hogy a kovetkezo idoszakban terhes leszek. Es meg sok sok ilyen sikertortenet van am a Gynevac beadasa utan.

"Kedves lányok!
Olvasgattam a hozzászólásokat. Mi 3 évet vártunk az elso gyerekere és már túl voltunk harmincon. Mindenféle vizsgálat megvolt és már akarták kezdeni a hormonkúrát. Ezt a feleségem nem engedte. ( Láthatólag én a férj vagyok.) S akkor hallottam a rádióban egy Gynevac nevu szerrol, amely gyengített lactobacillus vakcina, amely a méh nyálkahártyájának baktérium flóráját rendezi. Mondanom sem kell a nejem 3 hónapon belül teherbe esett, s azóta van egy csodálatos kislányunk. A vakcina ismeretlensége annak köszönheto, hogy magyarok találták föl, magyarok próbálták ki és nincs mögötte nagy gyógyszergyártó konszern,mely nyomja pénzzel az orvosokat, hogy az o terméküket használják mindenáron. A patikákban erosködni kell, hogy nézzék meg a kompjúterben, mert ott bizony benne van. Ártani nem árt, legfeljebb nem használ. Több mint tízezer alkalmazás után jöttek rá, hogy 50 %-kal nott a kezelt nok teherben maradásának az esélye. Eredetileg nogyógyászati célból próbálták ki.
Azóta feleségem 40 éves barátnoje is megszülte elso gyermekét, 3! sikertelen lombikbébi program után.
Higgyétek el ez itt nem a reklám helye, de olvasva néhány kétségbeesett hozzászólást kötelességemnek éreztem leírni a mi esetünket. "
katavirag
 
 


Sziasztok!

Athiznak óriási gratula a kisbabájához!!! :lol:

Katica!
Sajnálom, hülye pirir kapja be! :twisted: :evil: :twisted:

Mertens!
Üdv itt! Mi egy éve próbálkozunk és szintén nem találtak semmit. Igaz átjárhatóságin nem voltam. :roll:

Mi megkaptuk pénteken az utolsó szurit. Nekem csak az első kettő fájt, a többit nem is éreztem. :shock: Most várjuk a hatását. Hétvégén szorgoskodtunk. :wink:

Jó lenne, ha mi is ilyen szép történetet írhatnánk Katavirág!

KépKép
zsófikukac
 
 


Katavirag,Zsófikukac
Mind s. rúgás mind piri ügyben 1et értek veletek :lol: :lol:
Nagyon drukkolok Nektek!
Én voltam hsg.-n, és igazából csak az 1ik oldal volt akkor átjárható, így én azért nem vagyok 100%-os :oops:
Mennyi idő után szoktak potyogni a babák a kúra után?Kell néhány hónap ugye?
katica_75
 
 


Katica, te augusztusban terhes leszel :D
katavirag
 
 


Katavirág!

Nekem nem tudnál ilyet jósolni, mint Katicának? :wink:

Gondolom kell egy két hónap, hogy meglegyen az eredménye a Gynevacnak, nem? Kiváncsi vagyok....

KépKép
zsófikukac
 
 


Kedves Zsofi,

nekem azt josoltak, majus vegen vegen leszek. Jol megszivtam... :cry: :D
katavirag
 
 


Kata!
Azt is mondták, hogy melyik májusban? :lol: Persze remélem addig nem várat magára a Te babád sem és sitty-sutty mindenki terhes lesz a topicban! :lol:

A fekete cicád szerencsét hoz, majd meglátod! :P

KépKép
zsófikukac
 
 


Katavirág!
Köszi :lol: én bízok benned :lol: !
Lehet h. májusban fogsz szülni !!! :wink:
katica_75
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratukat, virágot is, nagyon kedvesek vagytok. Ide is benéztem, csak egyszerűen sem időm, sem energiám, hogy írjak. Bocsi érte, bár remélem, érthető!

Azért a várt képek itt vannak:

Kép
Kép

Szóval Ő Endre (Endi baba), 3700 grammal és 54 cm-rel, július 4-én, 6,36 órakor született, 4,5 óra alatt, pont, mint a bátyusa 3 éve!

Puszi és drukkhegység mindenkinek! Zebrák, hajráááááá!+++++
Vendég
 


Athiz, gratula meg 1x a kis csodaszep Endre bebihez!

Nem, nem, Katica, nekem azt josoltak, 2007 majus vegen, julius elejen esek teherbe. Nem pedig a szulest. Lehet csurni csavarni, de ez az idopont mar kifujt. :roll:

De azert nem csuggedek!

Bizzunk a Gynevac hatasaban. Hatha itt hamarosan mindenki bebabasodik! Kivanom ezt!
katavirag
 
 


Athiz!
én is gratulálok itt is a babódhoz, annyira aranyos!
Hogy viselkedik? Van tejcsid?

Katavirág!
én asztrológusnál voltam pár hete."Megnyugtatott" hogy 3 év múva "már" lesz 1 kisfiam :lol: :lol: :cry: :cry: na most sírjak vagy nevessek?! Én is inkább a Ginevacban bízok mint a hókuszpókuszban! :lol: :wink:
katica_75
 
 


A Gynevac beadasa utan 3 honapon belul varhato a terhesseg. Amennyiben megoldotta a problemat. :idea:
katavirag
 
 


Sziasztok Lányok!
Az én rövid történetem:
Anno 2004 augusztusában kaptam az utolsó Gynevac szurit, novemberben pedig + tesztem lett. Előtte 1 évig eredménytelenül próbálkoztunk a párommal. Emellett szeptemberben volt HSG-m, ott minden O.K. volt, viszont a prolaktinszintem magasabb volt a kelleténél, Bromocriptint kaptam rá (ezt csak 3 hétig szedtem). Holnap ünnepeljük kislányom 2. szülinapját! :D
Ha nem is csodaszer ez a Gynevac, de tud valamit!
Sok sikert Nektek!
Henci
henci
 
 


Henci!
Gratulálok a kislányodhoz,és boldog szülinapot Neki! :lol: Köszönjük hogy leírtad bíztatásul nekünk! :D
katica_75
 
 


Sziasztok!

Látom sehol senki! Pedig milyen jó lenne, ha valaki pozitív hírekkel jönne. Nekem sajnos megjött. Igaz csak két hete, hogy megkaptuk az utolsó Gynevacot.

KépKép
zsófikukac
 
 


jajjj, én már úúúgy jönnék pozitív hírrel:):):):)
esztiilil
 
 


Helló lányok!
Mi is túlestünk a Gynevac kúrán tavaly szeptemberben...Semmi nem lett(legalábbis baba nem lett) :( Majd ez év áprilisában ismét kaptunk egy kúrát, mindketten párommal...Ismét vártuk a hatást(persze tettünk is érte), de ismét semmi...Most tartunk a 2 lombikunknál...:(
Valamint én kissé csalódtam a Gynavacban, ugyanis áprilisban bele mertem menni nyílt vízbe, és azonnal elkaptam valamit!Szinte semmit nem védett, pedig azt is mondták, hoyg megelőzi a fertőzés elkapását!!
Nos, nem lehúzni akartam, csak elmondani, h nekem pl. nem vált be, holott 2 kúrát végígcsináltunk!Persze hallottam pozitív eredméynt is!!!

Nagyon sok sikert Mindenkinek!!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok, sehol senki...?! Visszatértem a "borzasztó hosszú" egyhetes "nyaralásból" és egyrészt reménykedem, hogy ez alatt az egy hét alatt történt "valami", másrészt viszont folyton bennem van, hogy mégsem. Az a baj, hogy gyakran fáj, görcsöl a hasam (hónapok, évek óta, és szinte az egész ciklus folyamán), és abban bíztam - az orvossal együtt -, hogy a gynevac talán használni fog, de továbbra is fáj, ezért úgy gondolom, biztos van valami bajom, és nem úszom meg a laparoszkópiát. Pedig eddig elzárkóztam, még soha nem műtöttek, nem altattak - persze, hogy tartok tőle.
Valamelyikőtöknek esetleg van valami jótanácsa, tapasztalata...?

Köszi a választ előre is! Sziasztok

Merti
mertens
 
 


Merti, nekem sem volt ilyen műtétem, így tanácsom csak annyi lehet hozzád, hogy "ember küzdj, és bízva bízzál", hátha most küldenek az angyalok neked egy "valamit", amire régóta vársz már! :wink:
Vendég
 


Mertens,
Ugyan nekem sem volt még laparom de csak pozitívat hallottam róla..minik a vágások és ehhez képest viszont gyakorlatilag mindenre fény derülhet. Ha régóta fájdogál a hasad akkor most valószínűleg ennek is feltárják az okát. Nekem is néha eszembe jut h. talán segítene, és én a következő nagy lépésként tekintek rá. :shock: :lol:
katica_75
 
 


Sziasztok!

Először is Athiz nagy-nagy gratula a babához!Jól vagytok?

Mertens!
Nekem 2 laparoszkópiám is volt és még egy hiszteroszkópiám is.Nem kell félni főleg az altatástól nem.
Ha van vmi kérdésed a laparral kapcsolatban szívesen válaszolok!
Engem nagyon sokszor altattak(2lapar,1hisztero,5punkció és 1 méhszéj műtét)de soha semmi gond nem volt.Császárral szültem és akkor gerincbe érzéstelenítettek megmondom őszintén attól sokkal jobban féltem.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


méhszéj=méhszáj.Már késő van! :D

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!!!

Athiz!
Nagyon köszi a biztatást, rám fér! Aranyos vagy! Hogy vagytok? Remélem a babával minden rendben!

Katica!
Találó kifejezés, tényleg nagy lépés: hétvégén elhatároztam, hogy ha most sem sikerül, akkor irány az orvos. Legyen. Sokat rágódtam a dolgon, de megbeszéltük a férjemmel, azóta kicsit nyugodtabb vagyok. Ti mióta próbálkoztok?

Ildikó!
A laparral kapcsolatban csak kérdésem van. Küldhetek Neked privit?

Puszi mindenkinek! M.
mertens
 
 


Mertens!

Igen küldhetsz!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!

Nem kaptad meg? Lehet, hogy akkor valamit elrontottam. Akkor leegyszerűsítem a dolgot. Mennyi ideig tart a műtét? A ciklus melyik részében csinálják? Hogyan altatnak? Mennyi ideig kell a kórházban maradni? A beavatkozás során az esetleges rendellenességeket korrigálni tudják?
Egyáltalán mennyi idő, míg oda jutok, úgy értem, x hónapig is várólistán lehetek akár? :(

Köszike szépen, ha válaszolsz. Minden jót Neked meg a csemetédnek! Nagyon aranyos! Kicsit hasonlít az egyik barátnőmre, ezért alaposan megnéztem... :)

Puszi, szia!!!

Merti
mertens
 
 


Mertens, köszönjük, csemetékkel minden okés. Endikém már 5 kg felett, és majdnem 60 cm, Szilim is majdnem a 100 cm-t tapossa.

Ildi, neked is köszi, aránylag jól megvagyunk, bár időm kevés van, és a nagyfiammal sajna nehéz most, de igyekszem tartani a frontot, csak óriási lelkiismeretfurdalás gyötör miatta.

Puszkány, és további drukkjaim mindenkinek.


U.i.: senkivel semmi örömhír??? :roll:
Vendég
 


Szia Athiz es a tobbiek! De jo lehet neked mar 2 babucival.
Rolam csupan annyit, hogy megvolt az elso lombik, es bar halvany pozitivat teszteltem, erzem, hogy ebbol nem lesz most semmi. Atmenetelig nagyon megduzzadtak a melleim, de aztan ujra megpuhultak es tegnap este volt egy kis mensi elojel is.
De bizva bizom es idonkent fogok ide is irni, de atmegyek a lombikosok topikjaba tapasztalatokat, infokat szerezni.
Es mindnyajatoknak drukkolok, kik babara vagytok. Mindent meg kell tenni, mert en mar latom, aki evekig var, magatol csoda nem tortenik.
katavirag
 
 


Szia Mertens!

Nem kaptam meg a prividet!

Nekem(szerintem másnak is)a menstruáció végeztével csinálták tehát a 7-8.napon.
A műtét kb.1órás de az attól is függ,hogy találnak-e vmit.Nekem szerencsére nem találtak semmit.A laparral együtt csinálták meg az átjárhatósági vizsgálatot is.
Altatás:
A műtét előtti este kaptam nyugtatót és altatót majd a műtét reggelén szintén.Kötöttek be infúziót amivel az ereket töltötték fel.A műtőben kaptam egy vénás altatót majd maszkkal altattak(de ezt már mondták mivel erre már nem emlékszem).Tesznek be egy tubust a légcsövedbe(ekkor már alszol)ami a műtét után kicsit kellemetelen mert fáj egy kicsit és mindig köhögni kell ill.pár napig rekedt vagy.
Ha találnak vmit biztosan sokminden korrigálható(pl.endometzriózisnál)de ezt a dokidtól kérdezd meg.
Ami kellemetlen a műtét után az az izomláz amit a rekeszizmod alatt érezhetsz mivel felfújnak gázzal.Nekem fájt a vállam is azt mondták azért mert odaszíjaznak a műtőasztalra és kicsit fejreállítanak így a testsúlyod oda helyeződik.De ezek nem olyan vészes dolgok.
Van varrat is nekem egy volt a köldökömbe és egy a petefészkemnél.
Én szerdán mentem be csütörtökön műtöttek és pénteken jöttem haza és hétfőn kellett visszamennem varratszedésre.
Nem tudom mekkora várólista van engen 2002-ben műtöttek akkor kb.1hetet kellett várnom most nem tudom,hogy.Biztosan függ,hogy melyik kórházban műtenek.Engem itt műtöttek ez nem olyan angy kórház és nem voltak sokan.
Hát ennyi!
Remélem tudtam segíteni!Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

A barátnődre hasonlít a gyerekem?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Merti!
Örülök hogy megszületett az elhatározásotok ez ügyben ! Mi 19hónapja dolgozunk a babyn.Ti?

Ildikó!
Mi a lapar és a hiszteroszkópia között a különbség?Ez az odaszíjazás és kicsit felfordítás miért is kell? Bocs hogy értetlenkedek. :roll:

Katavirág!
Nagyon szorítok!Remélem piri nem jelentkezett azóta sem!?

Athiz!
Raksz majd fel megint babafotót?Hatalmasat nőhetett a kisfiad! :shock: :lol:
katica_75
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: