Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
talán még rémlik valakinek, én lennék a hisztis muci a babaprojakt exe. Kép
Boldog karácsonyt mindannyiótoknak!
Puszi!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


SziasztokKép

Mindenkinek BOLDOG ÉS KELLEMES KARÁCSONYI
ÜNNEPEKET KÍVÁNUNKKép
EDINA ÉS VIKTÓRIA

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok lányok!

Gondoltam, ide is beköszönök. Itt több a régi ismerősKép
Nagyon Boldog karácsonyi ünnepeket mindenkinek!

Puszi:
Vali+PocaklakócskaKép

Kép
Kép
tacsifül
 
 

 
 

SziasztokKép

BabusKép
Tegnap én írtam neked sms-t!!!
De lefelejtettem a nevemet a végérőlKép
Remélem így is tudtam hogy ki írtaKép

Nálunk is járt a jézuskaKép
Hozott Vikinek sok ajándékot, készültek képek is de még a fényképezőbe vannak!!!

De azért egyKép a kedvencem ezt a nagy Micimacit tőlünk kapta,nagyon örült neki
dobok fel róla egy képsorozatotKép
Először csak így nézzteKép

Kép
Majd megérintetteKép
Kép
HozzábujtKép
Kép
Majd lebirkoztaKép
Kép
És a végén beengette az ágyába és játszott veleKép
Kép

További kellemes ünnepeket kívánunkKép

Kép

Kép
edinka
 
 


ÉS még az ölében is ülKép

Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka,
tündéri ez a képsorozat!!!!
Jobban vagytok már?
Remélem nem rontotta el a az első karácsonyotokat a betegség!

Vanda
vanda72
 
 


Remélem Mindannyiótoknak szépen telnek az ünnepek, én végig dolgozom...!

Babus!
Kristóf lélegzetelállító abban a Mikulássapkában!!!Hogy bírod mostanában az otthoni "munkahelyet"?Gondolom Apu az ünnepek alatt többet tudott segíteni.Kép

Edinka!
Viki is már milyen nagy!Olyan édes, ahogy odabújik Micimackóhoz, pedig vagy háromszor akkora mint Õ!Kép

Lányok!
Én azt hiszem nekünk kislányunk lesz, mert:
tegnap este néztem az egyik kedvenc filmam, az Értelem és érzelem ment a tv-ben és a hasamon volt a kezem, egyszer csak éreztem, hogy valaki bent elkezdett mocorogni, annyire jó volt!Biztos Õ is szeretni fogja ezeket a romantikus filmeket, bár lehet, hogy kisfiú és már rosszul volt a sok "csöpögéstől"Kép!
Január 1-én megyünk uh-ra, lehet, hogy kiderül...!

Mindenkinek nagyon szép évvégi napokat kívánok, Nálunk szakad a hó, a kocsi már alig látszik, remélem azért munka után valahogy hazaevickélek a nyári gumijaimmalKép!

Kinga
kinga2006
 
 


KingaKép
Húúúúúú, nagyon izgalmas! Remélem megmutatja magát a Pici!

Óvatosan a vezetéssel és a melóval is!

Babaus, EdinkaKép
Nagyon jók a képek!!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Jó reggeltKép

Hová tünt el mindenki????

VandaKép
Szerencsére az első karácsonyt nem rontotta el a nátha, mert addigra már elmult!!!
CSak a nózia folyt/folyik!!!!

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy igy eltuntem.
Utolag is mindenkinek Kellemes Unnepeket Kivanok.
Pecsre utaztunk, elotte meg mar nem volt idom irni.
Meg nem tudtalak elolvasni Titeket, de igyekszem.

Kepzeljetek, ma 41 napja volt meg utoljara. Ez Atti szuletese elott nem volt fura (mondjuk akkor sem volt ilyen hosszu), amiota viszont megszultem 5honapig rendesen megjott, miert pont most maradna ki. Szoval reggel tesztelek. A mult heten kedden negativ volt, igy holnap sem hiszem, hogy mas lesz. Azert remenykedem. Igazabol a karacsonyfa ala akartam apucinak, de igy sem lenne rossz. Korai lenne meg, de nem esnek ketsegbe.
Na most rohanok, mert manocska nyugos, csak holnap delelott tudok jonni majd.

millio puszi mindenkinek
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Te Judit, hat miben santikalsz???? Csak en nem tudtam errol a dologrol vagy azert Teged is meglepne a hir?
Fantasztikus, nagyon orulnek neki, alig varom a holnapot!!!!!

Mostanaban en is gondolkodom a kisteso kerdesen, de azert mi meg nem leptunk a tettek mezejere... Kép

Vanda
vanda72
 
 


SziasztokKép

Most csak gyorsan bekukkantok, mert sietek, végre nézünk egy filmet Apucival DVD-n, ilyen is rég volt márKép

Judit
Hát ez aztán a meglepi hírKép
Drukkolok majd holnap reggelre, aztán feltétlenül megírni az eredményt!!!Kép

Mi még nem gondolkodunk kistesón, én tutira nem bírnám most még 2 gyerekkel, már így is tiszta hulla vagyok.
És a pocakosságomnak se tenne jót ez az állandó kimerültség, nem alvás, idegesség. Ráadásul én félnék, hogy a 10 kilós Kristófot cipelve megerőltetném magam.
Mi úgy tervezzük, hogy akkorra jöjjön a kistesó, amikorra Kristóf majd oviba megy. Akkor talán már könnyebb lesz.


A többit majd holnapKép


Még néhány képet feldobok gyorsan:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
babus2005
 
 


SziasztokKép

Most csak gyorsan bekukkantok, mert sietek, végre nézünk egy filmet Apucival DVD-n, ilyen is rég volt márKép

Judit
Hát ez aztán a meglepi hírKép
Drukkolok majd holnap reggelre, aztán feltétlenül megírni az eredményt!!!Kép

Mi még nem gondolkodunk kistesón, én tutira nem bírnám most még 2 gyerekkel, már így is tiszta hulla vagyok.
És a pocakosságomnak se tenne jót ez az állandó kimerültség, nem alvás, idegesség. Ráadásul én félnék, hogy a 10 kilós Kristófot cipelve megerőltetném magam.
Mi úgy tervezzük, hogy akkorra jöjjön a kistesó, amikorra Kristóf majd oviba megy. Akkor talán már könnyebb lesz.


A többit majd holnapKép


Még néhány képet feldobok gyorsan:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
babus2005
 
 


Judit!!!! Nem birom tovabb!!! Kép
vanda72
 
 


JuditKép
Te aztán nem vagy semmi!!!!!
Micsoda izgalmak elé állítasz minket!!!
Jelentkezz, amint tudsz!
Stella

Kép
stella9
 
 


Jó reggeltKép

juditKép Kép Kép Kép Kép

na TESZTELTÉLKép???
íRD MEG MINDEN FÉLEKÉPPKép
Nem semmi, csatlakozom Babushoz mi is későbre tervezük a kistesót!!!
De ha ugy alakulna nem is lenne kérdés hogy meg e tartanánkKép
Hát persze hogy IGENKép
Mért te nem szedsz semmit!!!?
még késöbb jövök

Kép

Kép
edinka
 
 


HoppKép
A kép lemaradtKép
Nézzétek meg milyen öügyi Viktória.
Nálunk még csak most kezdődik az amiről Babus már olyan régóta írt!!
Veszélyben van ViktóriaKép
Kis merész én sokat koppan a kis fejeKép
Kép
Kép
Kép
Kép
Nem tudjátok hogy hol lehet kapni sarok védőt????
Mert az asztalba akar fel csimpaszkodniKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Sajnos ma reggel, mielott teszteltem volna megjott Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!
Sajnálom.
Nagyon el vagy keseredve? Úgy látom nagyon szeretnél újra babás lenni, úgyhogy újra indulnak a drukkok ezerrel!
Stella

Kép
stella9
 
 


Judit
Sajnálom, hogy nem jött összeKép
De ti most már szándékosan dolgoztok a kistesón, vagy csak a véletlen műve lett volna?

Egyébként, nem vígaszképp, meg nem is lebeszélésképpen, de nem lenne még túl korai a kistesó?
Én mondjuk magamból indulok ki, én olyan hulla vagyok egy gyerek mellett is, hogy még magamra sincs időm, nemhogy egy másik gyerekre. Én félek, hogy 2 apróság mellett nem tudnék mindkettővel annyit foglalkozni, mint amennyit kellene és amennyit szeretnék.
Unokatesóméknál pont 1 év van a két gyerek között. Az 1 éves kisfiú éppencsak megtanult még járni, igazi kis huligán volt, pakolta szét a lakást, örökké a nyomában kellett lenni, miközben ott volt még egy örökké sírós, hasfájós újszülött is. Hát nem irigyeltem őket. Én tuti nem szeretnék így járni.
De hamarosan te is megtapasztalod majd, amikor majd az Atti elkezd kúszni, mászni, állni, járni, és futhatsz utána reggeltől estig, mikor esik el, mikor tesz magában kárt, mikor eszik meg valami tiltott dolgot, amikor majd jön a foga, és nem lehet majd bírni vele, és még rosszabbul alszik majd mint valaha. Ilyen körülmények között pocakosnak lenni illetve egy újszülöttet ellátni? Hát nem tudom. Bizonyára megoldható, mert sokaknál van ilyesmi, de minden bizonnyal elképesztően nehéz lehet.
Én tutira nem szeretném kipróbálni.
Én is imádtam pocakos lenni, életem legszebb 9 hónapja volt, a szülés is csodálatos élmény volt, egy újszülött baba is imádnivaló, és persze ha netán besikerülne, tuti megtartanánk, dehogy én most szándékosan kistesót akarjak? Kizárt.

Edina
Nagyon ari Viki az óriás MicimackóvalKép
És látom, már ő is intenzíven próbálgatja a felállástKép Nagyon ügyiKép

Kinga
Drukkolok majd nektek vasárnap, hogy kiderüljön, mi van a babótok lába közöttKép
És köszi érdeklődésed, igen, egy picit jobb a helyzet, egy kicsit segít Apucim is, de azért nem viszi túlzásba. De így is fárasztó, mert az utóbbi 1 hétben Kristófka kitalálta, hogy hajnali fél 6-kor óhajt felkelni, viszont így is csak 30-40 percet alszik nappal, és este fél 8-ig kihúzza ébren, persze jó kis balhék közepette. És éjszakánként is többször felsír, talán megint a foga jön.

Most sajna megint mennem kell, pedig még egy csomó mindent írni akartam, de a kissrác nem hagy, most már feléri állva a számítógépasztalt és rámolja le, pedig tele van számára életveszélyes apróságokkal, múltkor pl. az üdítős flakon kupakját szedtem ki a szájából, most egy papírcetlit töm éppen a szájába, úgyhogy megyek is elkobozni tőle.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Judit!
Sajnálom Kép Pedig drukkoltam neked. Bár én is azon a véleményen vagyok, hogy ráér még a kistesó.

Edinka!
Viki nagyon erős kiscsaj, nagyon ügyes.Kép

Babus!
Nagyon jók a képek! Nagyon édi a babuci mindegyiken. Kép

Képzeljétek ennyi idő után végre megjött, szülés óta most először.De most aztán istenesen, fáj is tőle a pocim.Kép
Megkapta a Vivi karácsonyra a zenélő játékot, amit babus ajánlott. Nagyon tetszik neki képes akár 1 óráig is azt püfölni. De legjobban az tetszik neki, hogy apuci az ágyához felakasztott egy szines karácsonyi égősort. Annyit mosolyog neki Kép.

Nicol

Kép
nicol
 
 


És itt egy kép is: Végre leér a lába a kompban. Nagyon élvezi.Kép
Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Judit!
Nagyon sajnálom!
Hogy megy az idő, emlékszem amikor "régen" elutaztatok, ha jól emlékszem Tunéziába? és azon aggódtál, hogy ha babás lennél, ártana-e az az üveg itóka, amit ott megittál!Most pedig már a kistesó miatt mennek a drukkok, őrületKép!
(Ugye Te voltál???Kép)

Babus!
Örülök, hogy segítség terén már picikét jobb a helyzet, hihetetlen mennyit van ébren Krstóf, én tuti nem bírnám, minden elismerésem a Tiéd, mindig példaképként fogsz lebegni előttemKép!!!

Nicol!
Vivi olyan édes ezen a bébikompos képen!Már leér a lába?

Edinka!
Látom Viki Kristóf nyomdokaiba lép, nagyon ügyes!!!Kép

Lányok!
Tegnap tudtam meg az AFP eredményem, teljesen rendben van!!!
Na megyek, mert sok a munka...

Kinga
kinga2006
 
 


Kinga!
Még nem teljesen ér le a lába, de már lábújhegyen halad valamennyire. De imád benne ülni és püfölni a játékokat rajta.Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


KingaKép
Gratula a jó AFP-hez!
Meddig dolgozol még? Nem megterhelő a munkád?
Vigyázz magatokra!!!

NicolKép
Milyen nagy már ez a lányka!!!

EdinkaKép
Viki nem semmi!
Kezdődhet nálatok is a rámolás Kép!
Stella

Kép
stella9
 
 


SziasztokKép

Nicol
Örülök, hogy Vivinek is bejött a zenélő játékKép
És már nagyon nagylányos lett VivienKép De tényleg, sokan fejlődöttKép

Kinga
Gratula a jó AFP eredményhezKép

Stella
Te meddig dolgozol még?
És ugye ha már majd otthon leszel, akkor lesz otthon is netetek?


A karácsonyt még nem is meséltemKép
Nálunk már az elején jól indult.
Feldíszítettük szépen a fát, addig anyukám elvitte Kristófot babakocsizni. Mire feljöttek kész volt a fa, ment a karácsonyi zene, csillagszórók meggyújtva, Apuci videókamerával várt a szobában, megszólalt a csengő, beléptünk Kristóffal a szobába, vigyorgunk, mint a tejbetökKép, mire meglátom, hogy kigyulladt a fa, illetve az aranyszál lángra lobbant a csillagszóró szikrájától, de jó mélyen, bent az ágak között, alig lehetett észre venni, de már rendes kis tűzfészek volt. Én pedig köztudottan rettegek a tűztől (még gyufát se merek meggyújtani). Felkaptam Kristófot, kiabáltam, hogy "Vizeeet!!!", Apuci ledobta a kamerát és egy laza mozdulattal elfújta a tüzetKép. A kamera persze mindent vett, így utólag visszanézve jót nevettünk az egészen, főleg az én sipákolásomonKép Ha rajtam múlt volna, én simán nyakon öntöttem volna a fát egy vödör vízzel, még jó, hogy Apucimnak több sütnivalója voltKép

Utána jöttek az ajándékok, Kristófot szó szerint semmi se érdekelte, sem játék, sem karácsonyfa, mégcsak rá sem hederít a fára, sem az égők, sem a csillagszórók, színes gömbök, semmi. Mintha ott se lenne a fa. Úgyhogy az már tuti, hogy a fa nincs veszélybenKép
Két dolog érdekelte csupán, a dobozok, amiben az ajándékok voltak és egy pici babafogkefe, amit kapott, azért meg volt bolondulva, ki sem lehetett venni a kezéből, azzal közlekedett mindenhováKép


Még egy pár karácsonyi képet felteszek:
A bűvös fogkefévelKép:
Kép

A kutyusommal, aki ugat és hozzám sétál:
Kép

De a legjobban a dobozok tetszettek:
Kép

Keresztanyuval:
Kép

Elbambulva:
Kép






És akikkel már nem beszünk, előre is

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!!

Kép

Kép


Babus és Kristóf

Kép
babus2005
 
 


Tényleg, már ezerszer kérdezni akartam, Tündivel mi van? Szabadságon van?

Kép
babus2005
 
 


BabusKép
Januártól jön az utódom. Még be kell tanítani, ami a felfogóképességétől függően minimum 2 hét!
De remélem nagyon ügyes lesz, bár ahhoz, hogy rendesen átlássa a dolgokat és kellő önállósággal tudjon dolgozni még kell majd pár hónap biztosan.
De ez engem már nem érdekel.

Úgy vagyok vele, hogy amíg bírom és a dokibácsi sem tiltja meg, jövök.
De január végén legkésőbb abbahagyom.
Év elején szeretnénk otthonra is netet, úgyhogy remélem tudok majd jönni tanácsokért továbbra is hozzátok!

Nekem tök fura, hogy a pici gyerekeket ennyire nem hatja meg a karácsonyfa, főleg ha ilyen műsorral kapja, mint, ami nálatok volt!
Talán majd jövőre!

Tündivel beszéltem. Jól van, most lazít a babatémán és dolgozik ezerrel!
Ha aktuális lesz biztosan visszatér!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Stella
akkor már nem sok van hátra a munkábólKép
Bár az igazi munka majd csak a srácok megszületése után kezdődikKép

Tündivel, ha beszélsz, üdvözlömKép és boldog, babás új évet neki isKép

Nekem is meglepő volt, hogy ennyire nem érdekelte Kristófot a karácsonyfa. Pedig minden érdekli, ami fényes, csillogó, és úgy egyébként, minden, ami újdonság. Féltünk is rendesen, hogy majd magára borítja a fát vagy ilyesmi. De semmi.


Más:
Már megint mindenhol esik a hó, csak nálunk nemKép Nálunk tegnap este óta zuhog az eső és szinte már meleg van.
Bezzeg a Dunántúlon...meg Pesten. Egyszer tuti oda költözünk.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Kinga!
Igen jol emlekszel Kép Szoktunk is viccelodni, hogy az Atti tuti attol a sok piatol lett ilyen kicsi alvasigenyu Kép

Lanyok!
Hat lehet, hogy korai lett volna a baba, de nem akarok megint 13honapig varni, remenykedni, mint Attival. Szoval mi nem vedekezunk, jon amikor szeretne. Csak azert volt rossz, mert ilyen sokaig talan csak egyszer maradt ki az egesz eletemben, vagyis ketszer, de masodszor az Atti miatt Kép

Babus!
Szerintem mostantol kezdve mindegy mikor jon a masodik, mindenkepp nehez lenne. Nem hiszem, hogy ha Kristof ovis lenne, es akkor jonne, akkor konnyebb lenne, hosz Kristof akkor is ott lesz, es a picivel kell vidd es hozd az ovibol a nagyfiut, es delutan megint csak ketten lennenek. Lehet most igy gondolod (es persze en is Kép) de ha benne leszel, nehez lesz.

Talan azert gondolom igy, mert van ez a PCO izem, es ugye volt a komoly mutetem, es 21evesen majdnem kipakoltak, talan azert gondolom igy. Nehez lenne, de mas is kibirta. Attinak szupi lenne egy kisteso, egy jatszo pajti. Nem akarok ugy jarni, hogy most magamra gondolok, a kenyelemre, utana meg amikor akarnek, akkor hosszu probalkozasok utan kozoljek: Sajnos tul keso. Szoval mi legalabb 3gyereket szeretnenk, igy a teso jon, amikor jonni akar.

Amugy ejszaka 8szor kelt az edes, volt olyan, hogy husz percenkent. Engem hasznal cuminak. Most is olyan vagyok mint a mosott sz.., de a mosolya reggel mindenert karpotol. Ugy gondolom, ha egyszer atalussza az ejszakat, akkor nem vallalok tobb gyereket, mert engem ez borit leginkabb ki. Amugy lemertuk a pelusat, es 37dkg lett Kép Nem tudom ez mond-e nektek valamit, amugy 15-20dkg kozott szokott lenni Kép

Lanyok, mindenkinek BOLDOG UJ EVET KIVANUNK!!!!

puszi
Judit

ui: Attinak nagyon tetszett a karacsonyfa. Anyumeknal is jol megrangatta, itthon meg tatott szajjal bamulja Kép

Ja, es Babus ne sajnald a havat, rohadt szar am lapatolni Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Helloka!

Mi is BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!

Nicol, Vivi

Kép
nicol
 
 


Sziasztok!

Judit,
en egyetertek veled kisteso ugyben. En is egyre tobbet gondolkozom a dolgon annak ellenere, hogy nekunk ugye elso probalkozasra jott Mate. En a korom miatt aggodom es erzem ugy, hogy nem varhatok evekig. Ha 1 even belul nem hozzuk ossze a kistesot, akkor utana mar nem fogom vallalni. (Mi azert meg nem probalkozunk...)

Nicol,
olyan edes Vivi! Hany centi most? A kompotok nem allithato magassagu?

Babus,
nem is tudtam, hogy felsz a tuztol? Hat nem csodalom, hogy betojtal, biztosan en is nagyon megijedtem volna.

A mi Karacsonyunk nagyon jol sikerult, es szerencsere Matet a fa is lenyugozi, de erdekes modon maga a fa erdekli ot, nem a diszek meg a fenyek. Allandoan az agakat simogatja, es mivel mar kuszik, ki kellett kotoznunk a fat, nehogy valami kart tegyen magaban.

Tegnapelott pedig kijott az also 2 fogacskaja. Az egyik mar teljesen jol latszik, a masiknak meg csak a fele. De nagyon tunderi es olyan furcsa, hogy fennakad a kanal a fogacskain, amikor etetem.

Hat mindenkinek BUEK, ha mar nem "talalkoznank" iden!
Vanda
vanda72
 
 


SziasztokKép

Judit
Én kívánom neked, hogy minél előbb összejöjjön a kistesóKép És mindenki másnak is, aki szeretnéKép
Ettől függetlenül, én tuti, hogy szándékosan nem vállalnék be most még egy kistesót.
Nekem ugyanis, nem tudom másnak mennyire, de az én férjem abszolút nem segítőkész a gyereknevelés és házimunka területén.
Délután 4-kor hazajön a munkából, befekszik a kádba, utána leül a számyítógép elé és hajnalig fel sem kel onnan.
Én etetem Kristófot, öltöztetem, teszem tisztába. Ha életében 3-szor megetette Kristófot, mármint kanalas kajával, sokat mondok. Egyedül az esti fürdetés az, amit általában, de nem mindig, megcsinál. Semmi mást.
Hétvégén 10-11-ig alszik.
Most itthon volt másfél hétig. Minden nap hajnali 2-ig számítózott, másnap ki sem lehetett verni az ágyból, ellenben én már fél 6-kor ébren voltam Kristóffal.
Az elmúlt közel 1 év alatt egyetlen egyszer nem kelt fel hozzá éjszaka vagy reggel, hogy akárcsak egyszer is megetesse, tápszert csináljon vagy tisztába tegye. Pedig rohadt jól esett volna legalább most, míg itthon volt, ha egyszer azt mondta volna, hogy ma reggel pihenjek, majd ő felkel Kristófhoz.
Szóval nekem az égvilágon semmi segítségem nincs, minden az én nyakamba szakad, Kristóf, a házimunka, és nekem egy szavam se lehet, mert "ez a nők dolga, ezért vagyok itthon, erre vártam már rég óta, milyen jó nekem, hogy itthon lazsálunk, a férfi dolgozik a munkában, a nő pedig csinálja itthon a dolgát, ő estére elfárad már a munkában, pihennie kell, hétvégén egyszer neki is ki kell aludnia magát, egy kis számítógépezés kell kikapcsolódásképpen", stb.
Ha megyek valahová, mindenhová vinnem kell magammal Kristófot, mert ők ketten itthon max. 30 percet bírnak ki.
Nem panaszkodni akarok, az én Apucim sajna ilyen és megváltoztathatatlan.
Ehhez még adjunk hozzá egy már-már hiperaktív gyereket, aki reggel 6-tól este fél 8-ig egyhuzamban pörög és pörög és pörög, és mindenhová jön utánam, a WC-n pl. úgy ülök, hogy közben fogom a kezét, mert ő ezalatt a falba kapaszkodva áll.
Egész nap össz-vissz max. 30-40 percet alszik, ettől persze tiszta zizi.
Talán ezek ismeretében érthető, hogy én miért várnék még a kistesóval. Azt hiszem, nekem ez egyelőre bőven elég.
És én hiszem, hogyha oviba fog majd járni Kristóf, akkor igenis könnyebb lesz. Mégiscsak hétfőtől péntekig reggel 8-tól délután 4-ig ott lesz, az akárhogy is számoljuk, napi 8 óra, amit majd csak a kistesónak szentelhetek. Mennyivel nehezebb lenne mindez, ha közben egy örökmozgó 1-2 éves gyerek nyüzsögne itthon egész nap, míg én az újszülött kistesót eteném, altatnám, végezném a házimunkát.
Azért nem mindegy, hogy 1 vagy 2 gyerekkel vagyok itthon nap mint nap.
Arról nem is beszélve, hogy azért már óvodás korban kizárt, hogy ne legyen kicsit önállóbb. Bizonyára jobban el fog majd játszani a játékaival(most ugyanis szinte semmennyire nem), az ovis társaival, leül majd rajzolgatni, mesét nézni, jobban be tudom majd vonni őt itthon bármibe.
Most ugyanis levegőt nem tudok tőle venni, nemhogy bármi mást csináljak. Pláne nem kistesót nevelni.
Szóval én így érzem, és gondolom, de ez csak az én véleményemKép


Vanda
Nem is mondtad, hogy Máté már kúszik. Milyen ügyi!!! Pedig még alig múlt fél éves, ugye? Gratula hozzáKép És a két fogacskához isKép


Most már megyek, mert nyaggat egy kissrác, be van kakilvaKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!
Tudom téged nem nyugtat meg, de az én kedvesem is ilyen. Soha nem segít semmiben, és ha elmegyek 5 percre este tusolni, biztos leszúr mit csináltam ilyen sokáig. Nálunk mondjuk annyival könnyebb a helyzet, hogy az anyukája a szomszéd lakásban lakik, és ha szólok neki rögtön jön és vigyáz a Mazsira. Így jut egy kis időm főzni, mosogatni, stb.

Vanda!
Most olyan 68 cm körül lehet a lányzó. A komp állítható magasságú de a legalacsonyabbon is csak lábújjhegyen ér le. De ez őt nem nagyon izgatja. Jól elvan benne. Kép
Nagyon ügyes a Máté hogy már kúszik. Kép És gratula a két fogacskához!

Nálunk a fogacskák elvesztek, még jele sincs hogy akarna jönni, pedig pár nap múlva 8 hónapos.
Megérkezett viszont Belgiumból a lányzó másod unokatestvére, most 11 hónapos. Zabálni való egy kissrác. Csak iszonyatosan fél mindenkitől itt, ha idegent lát rögtön bömbizik Kép Így még meg sem tudtam dögönyözni. Majd csinálok róla és Viviről képet is.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol
Akkor sajnos sorstársak vagyunkKép
Azt hiszem nem véletlen, hogy mi mindketten várnánk még a kistesóval.

Várjuk a képeket Viviről és a kissrácrólKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


SZiasztokKép

BAbus, NicolKép
Én is csatlakozom hozzátokKép
Nekem is minden a nyakamba szakad.
Én is a nap végére hulla fáradt vagyok!!!

Amikor megszületett Viktória akkor apa mármint a férjem többet segített mint most!!
Igaz most sem viszi tulzásba!!
Az elején egy párszor pelenkázta max5 ször de akkor is kifogta a pisis pelusokatKép
Fürdetni is én fürdetem, max 1-2 szer megeteti de hozzáteszi hogy muszájKép
Ettől a falon vagyok!!!
Nekem sincs segítségem igaz apósom velünk de ő is csak egy férfiKép
Mit várjak tőle!!!
Anyósom sajna nincs meghalt már 5 éveKép
Olyan jó lenne ha köztünk lenne mert akkor biztos könnyebb lenne.
Viktóriánál az a jó hogy azért ő napközben alszikKép
Mi reggel fél6 kor kelünk.
7 kor megetetem játszik és 8 fél9 felé kidől és alszik fél10 ig!!
Utánna megint elfoglalja magát.
Délben kajál és megint alszik fél2 ig!!
NA innentől nem engedem őt aludni lehet hogy tudna sőt biztos de akkor meg nem tudom őt már fél8 kor lettenni aludni!!
7 kor pancsi+kaja és már alszik is reggel fél6 is!!!
Én szerencsére nem mondhatom hogy fel van éjszakaKép
3 hós korátol végig aludja az éjszakátKép
Ha föl van akkor tudom hogy valami baja van pl: amikor jött az első két foga!!!

Ugyhogy csajok egyedül vagyunk a gyerek nevelésben
és a háztartás vezetésben isKép
Hogy kistesó!!!
ÁÁÁ most kizárt
Majd ha ovis lesz Viki!!
Akkor tényleg többet tudok majd foglalkozni vele!!!
Egyik ismerősömnél ikrek lesznek, ha láttnátok mennyira örülnek hogy egyszerre 2 babájuk is lesz!!
Szép szép ameddig csak fekszenek a kiságyba!!
De azután!!!.....
Jó lehet hogy van jó oldala is de én tutira kiakadnák két 8 hós babával!!
Azt sem tudnám hogy melyik utánn szaladjak épp!!!Kép
De a párnak sok sok türelmet kívántam.
Igaz nem nagyon értették hogy mért mondtamKép

Az én párom is sokat ül a net előtt amikor itthon van ,pedig én azt szertném hogy velünk foglalkozonKép
Mindig van valami nyavajájaKép
Hol kimegy cigizni vagy a net!!!

Mindegy őt sem lehet megváltoztatniKép

JAKép
HA már nem jönnékKép
Mindenkinek BOLDOG UJ ÉVET KIVÁNUNKKép
Edina,viki és apaKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
Én se bírnám ikrekkel. Minden tiszteletem az ikres anyukákéKép

Mindenesetre megnyugtató, hogy nem csak nekem van lusta Apucim.
Azért irigylem azokat, akiknek a férjük mindenben segít. Tök jó lehet...



Végül még egyszer:

[color=#ff0000]

B orongós napok tűnjetek tova
O kkal szomorú ne legyél soha
L épteid kísérje töretlen szerencse
D erűs percek rajzoljanak mosolyt a szemedre
O szoljanak el az óévnek sötét árnyai
G úzsból szabaduljanak a képzelet szárnyai

Ú j évet hozzon a nesztelen iramló idő
J öjjön már a rég várt, csodálatos jövő

É vek ha múltok, ha elszálltok napok
V idámságot, örömet számolatlan adjatok
E lfusson most az óévnek malaca
T öbbé ne legyen senkinek panasza

K erüljön betegség, bánat messzire
Í rmagjuk is vesszen mind a semmibe
V ágyaid sorra valóra váljanak
Á lnok szavak többé ne bántsanak
N övekedjen az igaz barátok tábora
O kosan élj, ne legyél ostoba
K ívánom neked, legyen 365 szép ünneped!
!


Kép

Kép


Babus és Kristóf

Kép
babus2005
 
 


Lányok!Kép

Tisztellek Bennetket, nem semmi ahogyan boldogultok egyedül mindezzel!!!!!!

Nekem egy szavam sem lehet a férjemre, elejétől segít tisztába tenni, etetni, fürdetni stb.

Tényleg nagyon rendes velünk, én nehezen is bírnám egyedül.

Nem is tudom, hogy csináljátok, jó lesz összeszedni magam, mert mi még az ebédet is aí helyi kifőzdéből hozzuk.

Jó meg kényelmes megoldás, dehát olyan nagyra becsülöm azokat akik megcsinálnak mindent egyedül!!!!!!!!

Ezzel kívánok Nektek boldog új évet!!!!!!

És téynelg felnézek rátokKépKépKép

Mea és Lívike(aki most lesz 4 hós)

Mea
mea
 
 


Hahóóóóóó, merre vagytok???Kép
Látom, mindenki hulla maKépKépKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok Kép
Látom a gyerkőcöknek jól sikerült az első karácsonyuk Kép
Nagyon szép mindegyik Kép

Nagyon boldog új évet kívánunk Kép
Kép

Annácska 26+6

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok!

Babus, Edinka, Nicol es akit meg erint:
nem irigyellek en sem a korulmenyek miatt. Az en ferjem sem mintaferj (ha van ilyen egyaltalan), de legalabb fixen o furdeti a gyerkocot minden este, es ha en elmennek vegre gyerek nelkul bevasarolni, akkor azert 1 orat kibir vele. Persze utana hulla faradt.

Es most, hogy otthon volt veletek sem latta, hogy azert nem szanatorium egy napod otthon Kristoffal?

Nekem sem segit senki a hazimunkaban, egyes egyedul nekem van jogositvanyom a mosogep, mosogatogep, vasalo es porszivo beinditasahoz, viszont ha megkerem barmire, altalaban megcsinalja. Engem meg ez zavar, hogy mindent kerni kell es ettol igazi hazisarkanynak erzem magam. De oket tenyleg nem zavarja, ha te orakon at porogsz mellettuk, amig ok egy helyben ulnek. En azert gyakran megmondom neki, hogy nem udulni vagyok itthon es legyenszives ertekelni, hogy rend van, tisztasag, meleg kaja es mosolygos gyerek, mikor hazatalal estenkent.

Na tema lezarva.

Koszonjuk a gratulaciot, igen, Mate mar kuszik, pont 1 honapja. Dec 2-an huzt magat eloszor, akkor meg csak 1 metert tudott haladni igy, de most mar barmilyen feluleten siman kozlekedik. De felulni pl nem hajlando es nem is erdekli a tema. Felallni fel akar, de ulni nem, igy eleg nehez pl setalni vinni, mert fekve mar nem fer el a babakocsiban, ultetni viszon meg nem szabadna.

Kisteso kerdes: valoszinuleg en sem gondolkodnek meg ezen a teman, ha nem lennek mar 33 eves. Es en 35 folott nem szulok, szerintem mar az is keso lenne, de hat igy jott ki a lepes. Tehat kenylemi szempontbol mindenkeppen az ovis gyerek melle jo a kisteso, de sajnos az en esetemben ez nem az egyszeruseg kerdese.

Nicol,
milyen erdekes, hogy Vivinek nem er le a laba meg. Biztosan mas a kompunk, mert Mate is 68cm volt 2-3 hete, es neki mar allitani kellett a magassagan, mert szinte guggolva ult benne.

Annacska,
jol vagytok? Nem semmi, hogy mar 27 hetes pocakos vagy! Mikor kezditek a vasarlast es a berendezkedest? Annamarit elbuvoli a kisteso tema?

Mea,
ne izgasd magad, hogy sok a segitseged es meg foznod sem kell. Legalabb te nem leszel olyan zombi kismama, mint amilyennek neha en erzem magam. Orulj neki es ne foglalkozz a rosszindulatu megjegyzesekkel. Igy legalabb van idod boven Livire.

Mennem kell, szolit a gyermek, ugyis jo hosszu lettem!
Vanda
vanda72
 
 


Vanda!Kép

De aranyos vagy, ettől függetlenül nagyra becsüllek titeket, komolyan...
Néha valóban lelkiismeretfurdalásom is van.....
De az az igaság nem is szeretek főzni, igaz nem is vagyok konyhatündér de amikor főzök és jó lett, sajnos az sem inspirál....Kép

ti hogy oldjátok pl. meg a bevásárlást, egyhéten 1x elmentek és akkor megvesztek mindent a főzéshez előre vagy hetente többször mentek?
Gyerekkel annyira nehéz, ti viszitek magatokkal olyankor vagy valaki vigyáz a babátokra???

És miket főztök?
Hagyományos hamikat?
Engem pl. az idegesített a főzésben, hogy egész délelőttöm ráment utána meg a mosogatás várt rám, nincs mosogatógépünk de már nagyon szeretnék...

Nektek van???

Na elég a sok hülye kérdésembőlKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Mea!
Milyen aranyos Férjed van!!!KépBiztosan ritka az ilyen, legalábbis ahogy a Lányok leírják, talán Te vagy az egyedüli!!!Remélem azért majd az én Férjem is besegít néhaKép!
Én nagyon szeretek főzni,sütni, csak sajnos időm nincs rá, mert este mire hazaérünk a munkából, még van egy csomó dolog amit el kell intézni, így általában 9 körül vacsizunk és utána még megfőzöm a másnapi ebédet, amit viszunk a munkahelyünkre. Elég fárasztó, de ha látod, hogy ezzel örömet szerzel, úgy már sokkal könnyebb, bár Baba mellett, nem tudom mennyivel lesz rá több időm, gondolom, semmivelKép!!!

Annácska!
Tényleg hogy megy az idő, nemsokára már jön a Babád!!!Nem teszel fel képet?Már biztosan szép pocid nőtt!!!

Lányok!
Nekünk a genetikai ultrahang nagyon nagy élmény volt, dvd-n kaptuk és eddig minden rendben!!!Viszont a nemét még titkolja, bár szerintem kislány, de majd meglátjuk!!!

Mindenkinek szép hetet kívánok, megyek mert sok a munka!

Kinga
kinga2006
 
 


Mea!
Én szinte sosem viszem a lányzót magammal bevásárolni, inkább otthagyom anyámnál vagy az anyósomnál. 1-2 hetente megyek én akkor igyekszem mindent megvenni, ami pedig kimarad az apuci meghozza. Főzés?? Én csak olyan kaját csinálok meg ami max fél óra alatt kész van. A mosogatást pedig ígyekszem addig megcsinálni amíg a csajszi alszik. Ebben mondjuk néha az apuci is besegít, bár nekem is szolnom kell érte.
Mosogatógépünk nincs, de úgy néz ki nem is lesz, nincs hová tenni.Kép

Vanda!
Nekünk Brevi kompunk van. Most adtam a picire cipőcskét így már egész jól tudja lökdösni magát. Imádja!Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Mea,
en szeretek nagyon fozni is es sutni is. Ha nem szeretnem valoszinuleg en sem csinalnam. De egy fozeleket vagy barmilyen tesztas kajat tenyleg ripsz ropsz meg lehet fozni. En a csirkes kajakhoz fogok hozza nehezen, mert mire letisztitom a csirkemellet pl, elmegy fel ora es akkor meg sehol sem vagyok. Ezert gyakran csak 6 es 7 kozott fozok, amikor mar hazaer a ferjem es nem kell esetleg percenkent nekem ugralnom a gyerekhez.

De azt megertem, hogy mosogatni utaltok, nekem szerencsere van mosogatogepem. Az edenyek nagyreszet igy is kezzel mosogatom, mert az igazan koszos edenyeket ugysem mosogatja el a gep rendesen.

Vasarolni egyedul szeretek, de gyakran vinnem kell magammal Mateszt. Tavasszal es nyaron egyszerubb lesz majd a helyzet, mert csak odababakocsizunk meg haza, de most ebben a beoltozos idoszakban utalom, hogy folyton attol felek, hogy beizzad es megfazik. Ezert vagy a ferjem vasarol, vagy szinten megvarom, hogy hazaerjen es gyorsan elslisszolok.

Nicol,
nekunk valami Avanti collection nevu kompunk van, szerintem nem rossz, bar sokkal gagyibb, mint a jobbak, valoszinuleg ezert is volt akcios a Brendonban.

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok Kép
Vanda Kép
Drága vagy, hogy így érdeklődsz, pedig úgy elhanyagoltalak titeket.
Klassz, hogy Máté már kúszik, ügyes nagyfiú már Kép Tornáztok még? Azért arra figyelj, hogy ne maradjon ki egy mozgásfázis sem Kép
Előbb-utóbb megtanul majd ülni is meg majd idővel felállni is Kép
A vásárlást, meg a rendezkedést lassan elkezdjük, szerintem most kezd időszerű lenni, de azért már igyekeznem kell Kép

Kinga Kép
Ne riogass Kép Remélem még egy kicsit odébb van a szülés Kép
Ma sajnos már nem maradt időnk pocifotót csinálni, de igéretet kaptam, hogy holnap lesz friss képem Kép
Gratulálok az uh eredményhez Kép Mindegy, hogy fiú vagy lány a lényeg, hogy egészséges Kép

Mea Kép
Tényleg szerencsés vagy, hogy a párod így segít Kép Így gyakorlatilag csak Livivel kell foglalkoznod Kép

Annamari nagyon élvezi, hogy lesz kistesója Kép Folyton simogatja, puszilgatja a pocakomat Kép Énekel neki és naponta többször is elmondja, hogy már alig várja, hogy megszülessen.
Holnap délre megyünk 4D-re Kép Végre újra láthatom a kisfiamat KépKépKép
Holnap a babáról is meg a pocakomról is rekok fel képet Kép

Annácska 27+0

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok lányok!

Elnézést a másik topikból néha bekukkantok hozzátok egy kis kép nézegetsére.
Láttam régeltünt Ironman-Eszter felbukkanását, és csak boldog új évet kívánnék neki és persze nektek is.
Eszter egyébként mi van veletek?

Annácska jó itt téged megtalálni, kiváncsi vagyok a fotókra.

NA csak ennyit akartam, sziasztok

Ja és Judit, hajrá a második probálkozáshoz.

Junko (babaprojekt elött álló)
Vendég
 


Sziasztok kismamik!

Még nem is írtam ebbe a topicba, de látom, hogy mostmár a pocakosok is ide írogatnak, így én is bátorkodom...

Először is mindenkinek boldog új évet kívánok!

Másodszor: jól vagyunk, csütörtökön töltöm majd a 23. hetet, minden rendben van, a baba kora a méretei alapján teljesen megegyezik az utolsó mentstruáció alapján számítottakkal. A nemét nem tudjuk, nem is akarjuk, a fiamnál sem tudtuk. Mindenesetre jó sokat mocorog.

Peti is nagyon lelkes, hogy lesz tesó, vigyáz a pocakomra nagyon, simogatja, puszilgatja, és kérdez, kérdez: hol jön ki? hogy jön ki? Valamelyik nap meg akarta nézni, mondta, nyissuk ki a kisablakot (a köldökömnél) és nézzünk be.Kép Határozottan fiú testvért akar és ragaszkodik a Márk névhez. Ha lány lesz, akkor Katica lesz.

Igaziból azért ragadtam virtuális tollat, hogy Babusnak írjak néhány szót...

Babus!
Elszomorodva olvastam a férjed hozzáállásáról. Biztos vagy benne, hogy ez normális így? Biztos, hogy elég annyival elintézni, hogy Apuci ilyen és kész? Nem vagyok ugyanis biztos abban, hogy később könnyebb lesz. Még ha Kristóf ovis is lesz, ott lesz a másik baba, minden tennivalót el kell intézned 8-4-ig, ha valahová mész, két gyereket kell majd magaddal cipelned stb. A másik babát ki is kell majd hordanod, ami egyáltalán nem egyszerű, legalábbis és sokkal fáradékonyabb vagyok, mint Petivel. És majd dolgozni fogsz: te fogsz rohanni oviba, isibe, ugyanúgy ellátni a háztartást, tanulni a nagyobbal, játszani a kisebbel, nem, nem, ezt egy ember nem tudja megoldani!
Az nálunk is úgy van, hogy hétvégén a férjem alszik tovább, én kelek a gyerekhez. Sőt, éjjel is én kelek, mert ő fel sem ébred rá. Õ is számítógépezik esténként, de csak amikor Peti már alszik! Nálunk is neki van a nagyobb mozgási lehetősége, foci, fallabda, nagyon ritkán barátokkal iszogatás. Tehát nem azt akarom mondani, hogy a férjed esete egyedi, de muszáj, hogy többet vállaljon, mert nem fogod bírni! És ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy egy egész napra, netán több napra el kell menned? Hogy lehet az, hogy 30 percnél többet nem bírnak ki együtt? Nem is értem. Én Peti mellett elvégeztem egy két éves felsőfokú képzést, és ezt csak a férjem segítségével tudtam megoldani. A múlt évben szomorú dolgok történtek velem: februárban anyu halt meg, rá hat hétre apu agyi infarktussal került kórházba. Mindkétszer sos kellett Debrecenbe utaznom. Mi a fenét csináltam volna, ha a férjemre nem tudtam volna 100%-ig nyugodtan rábízni a gyereket?
Az meg hogy otthon henyélsz? Igen, az én párom is vélekedett így egy darabig. Így én minden nap elsoroltam, mi mindent csináltam, óráról órára. Mert szerintem ha az ember nem mondja, nem is veszik észre, hogy pl. ragyog a lakás.
Mindenesetre minden tiszteletem a tiéd, már ami Kristóf egész napi tevékenységét illeti, nekem ebben szerencsém volt, ő napi három órát aludt, alszik délutánonként.
Aztán az is lehet, hogy mindez változni fog, ha Kristóf nagyobb lesz, és jobban tudnak egymással mit kezdeni. Petinek az apja a mindene, most, hogy apa szabin van, ő viszi-hozza az oviból, de egyébként is gyakran elviszi magával pl. vásárolni, hogy nekem nyugtom legyen kicsit.
Elnézést, ha olyasmibe nyúltam, amihez nincs közöm, de ketten akartátok ezt a gyereket, nem?

Ezvicc Judit!
Drukkolok a második projekthez, nem lesz egyszerű a terhességed és az első időszak, de ha összenőttek a gyerekek, azt mondják, onnantól könnyebb.

Részletesebben visszaolvasni most nincs időm, de mindenkinek jó egészséget kívánok!

Timi (22+5)
szabotimi
 
 


SziasztokKép

NicolKép
Nekünk egyidősek a lányok, megszerteném kérdezni hogy te milyen kajákat csinálsz neki??
Én elég sűrűn ezeket a üveges bébi kajákat adok neki,de szeretnék saját kezüleg is csinálni neki!!
CSak még mindig nem igazán tudom mit adhatok neki, és mit nemKép
Pl: lehet neki tehéntejből tejbegrizt csinálni?
Tojást, túrót, sajtot,joghurtot adni??

BabusKép
Te csinálod Kristófnak a kaját vagy te is inkább megveszed?!

Kép

Kép
edinka
 
 


Annacska,
figyelek nagyon Mate mozgasfejlodesere, de igazabol nem tudom, mit kellene azert tennem, hogy a feluleset elosegitsem. Ebben az esetben pont azt veszem eszre, hogy nem tett neki jot a torna, mert ugy probal felulni, ahogy a gyakorlataban van: hasizombol elore huzza fol magat, ami persze, hogy nem sikerul neki.
De minden honapban megyunk Balazs dr nenihez, es ez megnyugtat.

Lanyok,
ti adtok a pockoknak A vitamint? Nagyon ugy veszem eszre, hogy a kornyezetemben rajtam kivul senkinek nem irtak ezt elo.

Edinka,
ez a kaja kerdes nekem is nagy problema mindig, kivancsian varom en is a tobbiek valaszat!

Vanda
vanda72
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: