Új privát üzeneted érkezett!

7kincs, tán pár napja írtam... Kép 7-8 hónapig szedtem a metformint, közben volt még egy sikertelen lombik (2 havi szedés után), utána egy nyár spontán, de késői pé-kel (19-25.nap), aztán ez a hónap. Ha a hülye lombiktól eltekintünk, csak ezt szedtem addig, magában.
s_norka
 
 


Sziasztok!

Bocsánatot kérek Dr. Ács Nándortól ezúton is amiért összekevertem Dr. Elek Csabával! Elnézést!
Remélem olvassa! Kép Kép Kép

Az igehirdetésbe kezdek belefáradni!
Nem tudom te h. vagy vele Norka, de én nagyon álmos vagyok mostanában! Kép

Én azt hiszem nem baj, ha olvasnak minket a dokik! Sőt én nagyon örülnék, ha időnként segítenének és nem csak " önképző körként" működnénk. Adhatnának tanácsot olyan esetekben mint pl. Rejo-é. Mert bár én is tudom h. ilyen picike még nem látszik a UH-on és azért hívták vissza 2 hét múlva (éppúgy mint engem), de ő valszeg szívesebben hallaná mindezt "szakértő" szájából és az megnyugtatóbb lenne.((REJO! SZORÍTOK NAGYON, ÉN IS UGYANÍGY VOLTAM NEMRÉG!!!!!))
Bár akkor mi szükség lenne ránk? Kép

Másrészről talán ráébrednének h. egy kis idő ráfordításával( Pl. utánanézés, elmagyarázás, felvilágosítás) mennyi szenvedéstől, álmatlan éjszakától és elvesztegetett évektől kímélhetnének meg minket.
Nem lehet midenki perfekt PCO-ból, de legalább vegye a fáradtságot és nézzen utána a dolgoknak vagy küldje tovább hozzáértőbbhöz!(Én sem állok neki A vitamin olajozni a szájnyálkahártya elváltozásos beteget, hanem szakrendelésre küldöm mert meghaladja a kompetenciámat).
Ha minden nőgy. tudja h. a PCO meddőséggel járhat akkor miért kezelgetik saját szakállukra ősi módszerekkel, UH és hormonkontroll nélkül, mindenféle oki kivizsgálás nélkül, miért nem küldik meddőségi Kp.-ba vagy endokrin szakrendelésre?
Annak a PCO-snak lehet pajzsmirigy problémája, mellékvesekéreg problémája( akár rák is!),hipofízisadenómája is nem CSAK inzulinrezisztenciája!
Tessék vele foglalkozni és nem csak elzavarni h. majd akkor jöjjön vissza ha babát akar, akkor majd megstimuláljuk és kész, mert ha nem írnak neki Diane-t vagy metformint akkor katasztrófális állapotban lesznek a petefészkei mire visszajön 5-10 év múlva, esetleg 100 kilós lesz és lehet lealázni h. fogyjon le mielőtt babát akar!
Szóval dokibácsik tessék csak szorgalmasan olvasgatni minket, TANULSÁGOS!
Ha pedig hülyeségeket beszélünk akkor nyugodtan szóljanak hozzá! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, menj csicsikálni Kép

Én ilyenkor 5-6 hetesen 8-kor már fürödtem és gyorsan iszkoltam az ágyba... adj energiát a picikédnek.

Előttem még itt van egy vacak tétel, csak tanulás helyett... hm...

Képzeld amúgy a családineten nekem már beszólt egy fejes. nem viccelek. Marha gyanús volt. Akkor regisztrált, az volt az első és utolsó hozzászólása, stílusából ítélve középkorú lehetett. Olyasmiről szólt a hozzászólás, hogy ne hagyják a tisztelt topiklakók és olvasók, hogy majd egy laikus (én) jobban fog érteni a PCO-hoz, mint az orvosok, és hogy igenis nemhiába tanultak annyit az egyetemen stb. stb. Hát a hátamon felállt a szőr!! Szerencsére a többiek megvédtek... nem tudom, orvos volt-e az illető...
s_norka
 
 

 
 

Kedves dokibácsi!
Jól tudhatná h. az ember az egyetemen nem tanul semmi mást csak a tankönyvet, azt is csak vizsga előtt 2 nappal! Kép
A tudást utána kezdi el gyűjteni, ha veszi hozzá a fáradtságot és utánaolvas dolgoknak, eljár a továbbképzésekre és meg is hallgatja (urambocsá' lejegyzeteli)az ott előadottakat, nem csak beregisztrál és elmegy helyette moziba v. autót nézni ( SAJNOS TAPASZTALTAM ILYET!!!)!
(Mondjuk az is igaz h. lenne mit emelni a továbbképzések színvonalán ! Kép )
De internet is van a világon és a konferenciákon sem lenne szégyen megkérdezni másokat!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Norka
Hát nem hiszem,hogy lesz domináns.Akkor már egynek legalább picivel nagyobbnak kellene lennie,mint a többi.
Csak az a fura,hogy hőmérő szerint van p.é.-m,csak a 21.napon általában.(elég későn)
De majd most meglátjuk,mi az igazság!

Teszthez:HCG-t viszont termelhet daganat,és a molaterhesség is,ha jól tudom.
Egyébként tényleg rá van írva,hogy ciszta esetén tévesen pozitív eredményt adhat.No ,lehet a perek elkerülése miatt van feltüntetve,mint a gyógyszereken,oly sok mellékhatás.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Mony!

Ez nagyon-nagyon jó hír! Örülök! Már miért ne lehetne neked is gyereked? A dokim azt mondta,soha nem lehet teljes felelősséggel állítani valakiről azt, hogy nem tud teherbe esni, és hányszor leírták már, hogy pont akkor jött a baba, mikor már lemondtak róla, elkezdték intézni az örökbefogadást! Mindenképpen írdd meg, mi van veletek!

Okr!
Nagyon szurkolok neked! Soha nem lehet tudni.

Lányok, ha én tényleg teherbe estem ebben a hónapban, az egy vicc. Hőgörbém mint a nyárivillám, ahogy Rambóka mondaná, 2 doboz Lh-tesztet elhasználtam,abból egyszer nagyon halvány második csík, ami a leírás szerint nem számít, és egyetlenegyszer voltunk együtt a férjemmel, mert már csömörünk volt az előző hónapok hajtásától,+ múlt héten 38 fokos lázas-vírusos beteg voltam. Viszont totál nyugodt voltam az uh lelettel a kezemben, én PCO-s vagyok, nem eshetek teherbe, majd kapok gyógyit.

Rambóka, Norka mi az a biokémiai???

Kép

Kép
rejo
 
 


Na csajok én ma se tétlenkedtem!

Feltettem néhány kérdést Petrányi doktornak és amilyen rendes egyből válaszolt is:

<!--attachment: Petr_nyi_dr__v_lasza-359299.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*23.6*Petr%e1nyi+dr%2e+v%e1lasza*Petr%e1nyi+dr%2e+v%e1lasza%2edoc --><center><pre>
KépPetrányi dr. válasza
Petrányi dr. válasza.doc (23.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
Ja és az emilje is benne van!!! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rejo!

Mi 2x! Kép Kép Kép
És én is biztos voltam h. most nem! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka!

Örülök, hogy mégsem Ács doki mondta neked ezt a hülyeséget a túlélő tüsző szindrómáról. Igazából én is rá akartam kérdezni, hogy biztos vagy-e benne, mert nekem épp Ács doki mondta, hogy ez egy nagy baromság (na nem szó szerint, de ez volt a lényege), amikor 2,5 éve nála jártam, és kifejezetten rákérdeztem ( az Elek Cs. cikk miatt kérdeztem rá).
Én nagyon hálás vagyok Ács dokinak, mert neki köszönhetem, hogy 2,5 éve, amikor kiderült a PCO-m, nem műtöttek meg. Szerencsére olvastam a cikkét, amiben a hormonális ékrezekcióról írt, emiatt mentem el hozzá, ahol személyesen is meggyőzött, hogy semmiképpen ne műttessem magam. Persze ez a hormonális ékrezekció duma elég vicces, és úgy állítja be a babanetes cikkben, mintha ők a II-es klinikán valami csodamódszert találtak volna fel a PCO kezelésére, de a személyes találkozáskor egyáltalán nem így nézett ez ki. Már akkor (2,5 éve) elmondta, hogy 2 úton lehet elindulni (ha a műtétet nem vesszük számításba) 1. metformin, 2. hormonális stimulálás. Gyakorlatilag ugyanazt mondta és javasolta, mint jó 1 évvel később K.P. a Kaáliban. És legyünk őszinték, azért a Kaáliban - ami ma az egyik legjobb meddőségi intézmény, ahol a leghozzáértőbb orvosok vannak elvileg, és amit mindenkinek bátran ajánlunk - még ma sem minden orvosnál egyértelmű, hogy a PCO-t elsősorban a metforminnal kezelje. A Norka által leírt lombikos tapasztalat (Kr. dokival kapcs.) elég sokat elmond, azt hiszem önmagáért beszél, még a Kaáliban is van hova fejlődnie az orvosoknak. Ehhez képest én nagyon nagy dolognak tartom, hogy Ács doki már 2,5 évvel ezelőtt azt a kezelési módot javasolta, ami ma a legcélravezetőbbnek tűnik. Szóval én Ács dokit - az idétlen hormonális ékrezekció elnevezése és cikke ellenére is - csak védeni tudom, mert szerintem a PCO kezelésében az átlag dokinál sokkal-sokkal tájékozottabb, és szakértőbb.
Egyébként nálam egyetlen ok volt, ami miatt mégsem hozzá mentem vissza, amikor belevágtunk a babaprojekte: nincs a magánrendelőjében uh. Azt meg nem akartam vállalni, hogy az uh-ra a kórházba rohangálok be, majd viszem a leletet a magánrendelésére - ez azért elég macerás lett volna. Na, ennyit Ács doki fényezéséről KépKépKép

Rejo, Monyó!

Gratulálok! Ahogy Norka is írta, a HCG teszt a csak a HCG-t mutatja ki a vizeletből, aminek a termelődését pedig szinte kizárólag az embrió beágyazódása váltja ki. Igaz, én is olvastam már, hogy bizonyos daganat kiválthatja a HCG termelődést (még férfiakban is), de ennek a valószínűsége nagyon picike.
Persze amikor a teszt + lesz, még nem lehet tudni, hogy jó helyen van-e beágyazódva, ill hogy él-e a terhesség, ezért az orvosok nem szeretik terhességnek nevezni addig, amíg az uh-val meg nem erősítették. De abban biztosak lehettek: ha a teszt +, akkor valami elindult.
A biokémiai terhesség egyébként úgy tudom az, amikor valami elindul, így a HCG termélés is megindul (így a teszt +), de a folyamat már olyan korai stádiumban elakad, hogy az uh-val nem lehet kimutatni. De Norka majd kijavít, ha tévedek... Kép

Na, jó hosszú lettem Kép...
Szép napot mindenkinek!!! KépKépKép

puszi,
Almodo
(9+2)

Kép
almodo
 
 


Halló Lányok!

Egy este nem vagyok itthon és mennyi friss információ!
Dühömben jön,hogy rácsapjak a gépre, mert nem nyitja meg a Petrányis doki levelet. De majd hazajön az én draga uracskám és ő majd segít..Kép
Ma voltam nődokinálKép Vártam vagy másfél órát mire megérkezett. Szerencsére elsőre bevett. És rámszánt 30 percetKépKép Ez a pasi kívülről tudja a labor eredményeimet, azt is tudja, hogy mikor írta ki a diabetológus a Metformint. (Itt a kórházi rendszer lehetővé teszi a név alapján a dokumentumokhoz való hozzáféréstKép).Szóval követi a sorsomatKép Pedig mindig meglepetésként érkezem, sosem egyeztetekKép
Nem vagyok babásKép De az a nagy ronda cisztám ami az első Closty kezeléstől nőtt az eredeti méret 1/3ra esett össze. Eltűnő félben vanKép Ez pompás.Kép
Megvan az inzulinos beutalóm. Pénteken elintézemKép
Sajnos Kecskeméten HSG (UH) tipúsú vizsgálatot nem csinálnak. Csak a klasszikus kontrasztanyagosat.

Zebrás lányokKépKép Nagyon szúrkolok.

Orsi én nem értem miért mondja a doki, hogy a hypoglicaemiás értéked miért nem indokolja a Metformint. Nekem a diabetológus a 4,8at is alacsonynak tartotta.

Szerintem ezek a dokik nem hisznek ebben a Metforminban. Olvassák ők a nemzetközi irodalmat, de félnek. Még nincs elég tapasztalat! Még nem törzskönyvezték a gyógyszert a PCOra. Ezért vonakodnak tőle. Pedig már tényleg láthatnák, hogy van eredménye.

Én biztos vagyok benne, hogy a dokik olvassák ezt a honlapot. Először is azért, mert a Kaáli intézet honlapján a babanet. hu megtalálható. Vagyis az olvasó figyelmébe ajánlják. Másodszor a dokim is ismeri a honlapot. Sőt a diabetológus doki is!!! Szentül meg vagyok győződve arról, hogy olvasgatják. Helyesen teszik!!!!

Norka írtad, hogy egy középkorú-gyanús személy irogatott mindenféle izgalmasat, hogy mégis te honnan tudod? stb stb.
Az nem szégyen ha valaki nincs tisztában a PCO kezelésével. Nőgyógyász létére! Mint már írtam egy pár napja, legyen bátorsága ezt felválallni és tovább küldeni a pacienst. azzal többet segít. egyébként a dokim ma megjegyezte, hogy rendkívüli módon nő a PCOról a tudásom. És nem vette rossz néven. Azt orvosnak is jó, ha a paciens tisztában van a betegségével.
Olyan csak a Vészhelyzetben van, hogy egy mellkas RTG felvételről azt mondják, hogy Marfan syndromaKép
A mindennapi életben ezek a dolgok kicsit másképp működnek. Kép
Sziasztok!
Vendég
 


Aranykavics!

Mit nevezel klasszikus kontrasztanyagos vizsgálatnak? Mert az uh-s és a röntgenes átjárhatósági vizsgálatot is kontrasztanyag befecskendezéssel csinálják. A röntgenest (ez az elterjedtebb) nevezik HSG-nek, az UH-st pedig Hicosy-nak (lehet nem így írják). De mindkettő megbízhatósága nagyjából azonos, és nem kell vágni hozzá, így viszonylag kis megterhelés a szervezetnek...

Puszi, Almodo

Kép
almodo
 
 


Almodo!
Éretelek. Nekem úgy magyarázta a doki, hogy az UH vizsgálat az valami glukózos oldattal történik és nem a "klasszikus"- szokásos kontrasztanyaggal. Erre értem a klasszikustKép Az UH-os megoldás sokkal kevésbé allergizál és sokkal kevésbé megterhelő a szervezet számára. Már az Uh miatt is.
Igen valóban úgy van a rövidítés ahogy te irtad. Én azt hittem, hogy mind a kettőt ugyanúgy rövidítik, csak az egyiknél feltüntetik az UHtKép Na de ezzel is okosodtamKép

De annyira nem szeretném ha besugaraznák a drága petefészkeim.

Kinek milyet csináltak???
Vendég
 


Hmmmm... Még mielőtt megszereztem volna az Adimetet, valaki tanácsára beírtam az egyik babanetes cukorbeteges topikba (ld. dokit keresgéltem).

Az ottani főmufti (doki? valszeg az, mert rám szoltak, hogy nem tudom, kivel rúgom épp össze a port...) szerint nem is vagyok PCO-s... (és ne akarjak Metformint...)Biztos igaza van. Végülis orvos (valszeg).

Hát izgi... Vélemények?(tényleg érdekelne) Idézek belőle...

Egyébként meg én sajnos az általa felvázolt nőgyógyásszal még soha nem találkoztam... de kitartóan keresgélem... optimista vagyokKép

***
"eddig nem tudtam, hogy sovány vagy és vega, pedig ezek minden ilyen beszélgetéskor kellenek. Nem írtad.
A PCO-s beteg ugyanis csaknem 100%-ban túlsúlyos, a kelleténél szőrösebb, mensese ritka, gyakran rendszertelen. Ez az amit látunk és elmond.
Ultrahanggal a petefészekben kisebb-nagyobb (0,3-1,4 mm) cisztácskák - tüszők látszanak, a petefészek tokja vastag és ha látjuk tejfehér. Peteérés lehet, de tüszőrepedés nincs, vagy csak ritkán, ennek megfelelően nőgyógyászati hormonjai változóak, nem feltétlenül azonosak minden ciklusban, ezért többször is érdemes nézni.
Eddig csak nőgyógyászat. És mivel legtöbbször az a gond, hogy nem jön össze a gyerek továbbra is szülész feladata (lenne).
Ugyanis a kivizsgálás további lépései a vérnyomás és az anyagcsere ellenőrzése szintén a nőgyógyász kezébe való. pl. nincs indikációja a metforminnak, ha a szérum inzulin szint nem magas, viszont a cukorterhelés ilyenkor tök felesleges, mert az inzulinrezisztenciát nem a vércukor emelkedés fedezi fel, a szervezet kompenzáló mechanizmusa a szerum inzulin, amig a hasnyámirigy bírja. Ha már nem, akkor diabetes. Ennyi. És mivel a nőgyógyász (már amelyik) is orvos ezt neki is tudni kell.
Ha ezek nincsnek, az viszont nem PCO. Pl. sovány PCO-st mutogatni kell, olyan ritka! Ugyanis az inzulin rezisztenciát a zsírszövet tömege okozza, ha ez nincs akkor az inzuiln szint tuti nem magas, ha ekkor a vércukor magas az diabetes, kezelése bizony diéta!
Ugyhogy most már (ha nem titkolod) akkor csak az éhomi inzulin szint lesz a perdöntő. Egyedül.
Millio + 1 helyett 2-3 célzott vizsgálat sokkal értelmesebb dolog."
csakegysokadnick
 
 


Ja... tényleg. UH. Most épp ott tartok, hogy meg szeretném csinátatni az átjárhatóságit is. Még 3 hét amire meglesznek a leleteim, addig a meddőségiben szóba se állnak velem. Ez eddig OK, kivárom, viszont ha nem hajlandók kiírni (semmi sem indokolja, max. az én parázásom) akkor sima nőgyógyász is kiírhat rá? És az összeférhetetlenségire (arra senkit se szoktak kiírni... én legalábbis még senkivel se találkoztam ott, akit kiírtak volna rá)?

Én nyugodtabban aludnék, ha tudnám, hogy tényleg csak PCO (a férjem eredményei naggggyon jók).

Előre is köszi a tanácsot!

(Ja... és utána simán összejöhet a baba vagy kell egy bizonyos idő, amíg kiürül a kontrasztanyag?)
csakegysokadnick
 
 


Cs. Nicki!!!

Most a homlokomra csaptam!

Ki írta ezeket???

Ez alapján a leírás alapján én bele sem illek a képbe. 180 cm magas 63 kg vagyok. És az UH képen a petefészkem tokja nincs megvastagodva és pláne nem tejfehér.

Figyeljetek, akkor itt lennénk egy páran, akiket a súlyuk alapján mutogatni kellene...KépKépKép Csak az nem világos, hogy hol mutogatnának...Kép

Én nem értem: hogy képzelik el a PCOs nőket? 100 kg kocák, sűrű mindent elfedő szőrzettel???? 200 Hgmmes vérnyomással és cukorbetegséggel?

Csak remélni tudom, hogy nem doki az illető.
Vendég
 


Pedig úgy tűnik... a Várandósság fórumok alatt a terhesség és cukorbetegség (vagy valami hasonló) topikban osztja az észt.

(Én kiakadtam rajta, de azt hittem, hogy csak én vagyok túlérzékeny a mindentudó dokikkal szemben.)
csakegysokadnick
 
 


Csakegy!

És mit mond a doki, ha nem PCO akkor mi? Túlélő tüsző szindróma? Kép

Rambóka te mit szólsz mindehhez?

Lányok, a végén még kiderül, hogy nem is vagyunk PCO-sok! Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Igen!!!
Csak bebeszéltük magunknakKépKép Mert túl egyszerű volt az életünkKép Kell egy kis bonyodalomKép
Vagy inkább ez az egész PCO egy elterelő hadművelet arról, hogy mi nem is akarunk igazán gyereket, csak szégyeljük bevallani a karrierista mivoltunkatKép

Rambókának, Norkának és Almodónak ezt el sem szabadna olvasni, mert esetleg felidegesítik magukat és ez a kismamáknak nem tesz jótKépKépKép
Vendég
 


Nem tudomKép

Engem végig arról győzködött, hogy nincs mese, diéta. Hiába írtam neki, hogy nincs értelme, mert cukrot stb. eleve nem eszek és ez nem segít a PCO-n, csak hajtogatta a magáét. (+ a PCO nem belgyógyászati, hanem nőgyógyászati probléma... )Aztán kinyögte, hogy előbb le kéne fogynom.

Na ez volt a hab a tortánKép

(egyébként meg önmagát is megcáfolta... én eleve azért mentem belgyógyászhoz, hogy valaki olyan írja fel a metformint, aki ért is hozzá és ez (is) a szakterülete... ő végig nőgyógyászhoz akart küldeni.. mialatt ő is azt írja, hogy ez azért bonyolultabb kivizsgálást igényel. Szerintem ez egy nagyon gáz orvos (ha tényleg az). Kb. olyan, mint akikre rá szoktam borítani az asztalt amikor arról akarnak pl. meggyőzni, hogy biztos leszbi vagyok, mert a közgazdász PCO-sok azok leszbikKép))(megtörtént esetKép
csakegysokadnick
 
 


Aranykavics:

Karrierista? PCO-s? Akkor biztos Te is leszbi vagyKép (az elméletet kitaláló dokinő a Péterfyben rendel egyébkéntKép
csakegysokadnick
 
 


Egyébként most azon filózok, hogy össze kéne állítani valami "tévhitek a PCO-ról" gyűjteménytKép Szerintem sok embernek megkönnyítené az életétKép (akár kész visszavágó-tippek is lehetnének melletteKép Ha már egyszer a dokik is olvasgatják a fórumokat...Kép
csakegysokadnick
 
 


Hát... Elég érdekes eddig úgy voltunk vele,hogy diagnosztizálni tudják csak kezelni nem.??Tisztelet a kivételeknek! Nekem kb három doki mondta a pco-t az 52kg / nem szőrösödés ellenére,igaz nagyobbak a petefészkeim és a fala is megvastagodott sima felszinű.
Vendég
 


Lányok kövezzetek meg, én valamit akkor se értek. Az indexen is van nemegy csaj, akik vígan teherbe esnek spontán, mindenféle segítség nélkül, és szülik a gyerekeket PCO-s UH-képpel! Az egyik lány pl. már kettőt is szült, azt mondta a dokikat már nem is érdekelte a PCO-s lelete a második gyerek után. Ez PCO esetében hogy fordulhat elő? Egyszer még elhiszem a véletlen tüszőrepit, de többször? És szerintem nem egy ilyen van, csak akinek összejönnek a gyerekek, azok nem jutnak el ilyen fórumokra.

Rambókával beszélgettem még erről régebben az indexen, ő elég jól meggyőzőtt, de még mindig vannak kétségeim ezzel a PCO dologgal kapcsolatban.

Kép

Kép
rejo
 
 


Hát én csak annyit tudok, hogy 18 évesen még nem voltam ragyás, csak 1-2 pattanásom volt. Ahogy telt-múlt az idő, úgy romlott a helyzet. A végső csapást a fogigátló jelentette. Valszeg már akkor is gond volt, de máshogy működött a szervezetem, nem volt még olyan durva az inzulinrezisztancia.... A cukrom is a fogigátló szedése után hülyült be (valszeg nagyon sokat rontott a helyzeten).

Szóval huszonnéhány évesen valszeg pik-pakk teherbe estem volna (akkor többé-kevésbé a menstruációm is rendszeres volt még - max. 5-6 nap csúszás volt benne... de sokszor még az sem)... a szervezet meg valszeg emlékszik az előző terhességre ...

+ a PCO szerintem is összefügg a stresszel stb. Nálam legalábbis rendszeresen akkor jöttek a ragyák és csúszott minden amikor utazgattam vagy vizsgaidőszakban heteken át alig aludtam + inni sem ittam...
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok Lányok!

Idepofátlankodok, szeretném megosztani Veletek a rövidke történetem, ami főleg Rejo utolsó hozzászólásához kapcsolódik.
2004. februárjában diagnosztizáltak PCO-t nálam, akkor volt peteérésem, ezért a dokim azt mondta, hogy térjünk vissza a dologra, amikor babát akarok. (!)
Ekkor nem is foglalkoztatott különösebben a kérdés, nem tulajdonítottam nagy jelentőséget ennek, építkeztünk, melózűrök, őrület volt az életem minden fronton.
2005. októberében ugyanaz a doki ismét megvizsgált UH-val, de akkor már peteérésem sem volt, a PCO diagnózist ugyanúgy fenntartotta.
Felírt fogamzásgátlót 3 hónapra, mondván, hogy ez majd igazi katalizátorként fog működni és beindul majd a peteérés.
Valahogy nem győzött meg, ezért elmentem egy másik orvoshoz, kiváncsi voltam az ő véleményére.(a SOTE II. klinikára) Ott ismét UH következett, ahol megállapították, hogy valóban vannak apróbb tüszőkezdemények a petefészkemben, peteérésem nincs Kép de ez NEM PCO!!! Csak PCO-szerű tünet. Vittem a leletet az orvosomhoz, aki teljes hormonkivizsgálást rendelt el. (ez volt dec. 5-én)
Azt persze mondanom sem kell, hogy lelkileg teljesen mélyponton voltam, napokig sírtam, már elképzeltem, hogy nekem sose lehet majd gyerekem, stb stb. Nagyon rossz volt.

Vártam közben a hormon eredményeket, kb egy hónap mire elkészül, mondták. December 31-én valami iszonyatos fáradtság vett rajtam erőt, nem tudtam felkelni az ágyból, rosszul lettem a szokásos kávém illatától...

Ez folytatódott napokon keresztül, január 4-én vettem egy tesztet: pozitív! Nem hittem el, vettem még egyet: az is pozitív!!!

Nem ragozom, babát várok, most tartok a 13 héten.
Szóval úgy látszik, én is a véletlenül teherbeesők táborába tartozom, na de azt nem értem, hogy PONT a vélelmezett peteérés napján csinálták az UH-t és azt mondták, hogy semmi peteérésre utaló jel nincs. Nem csalhatalan az orvostudomány sem. A baba ráadásul nem is akkor fogant, amikor a tankönyv szerint kellett volna, hanem egy héttel előbb, tehát a 7. ciklusnapon...

Nagyon drukkolok Nektek!!!
Minden jót,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Rejoka!
Ezen én is gondolkodtam.Kép DE....

Gondold el a "régi" világban. A lányok mensije megjött 13-14 évesen. 17-18 évesen már férjhez is mentek. (ha egy lány 18 évesen még pártában volt a szülők nagyon aggódtak...Kép) Nem volt fogamzásgátló tabletta, nem volt óvszer, hőmérőzés, meg egyéb hasonló fogamzásgátló módszer. És születtek a gyerekek. Nagyon ritka volt, hogy egy családban ne legyen gyerek. Ott biztos, hogy gubanc volt, vagy a nővel vagy a pasival. (Ha a pasival volt gond, az nem mindig derült ki, mert esetleg valaki más besegítettKép, de ha már a nővel volt gond... akkor nem volt mit tenni) Sőt, a gyermek halandóság miatt 10 körül is szűltek.
Csak potyogtak a kölykök, egyiknél egyik a másik után, másnál egy pár év kórkülönbséggel.
PCO akkor is volt. Biztosan. De a PCO soknál is előfordulhat spontán PÉ. Kép Csak pl nekem nincsKép
Viszont ha a tabletta elhagyása után teherbe estem volna, vagy a closty kezelés hatott volna, akkor biztosan nem kezdek el kutakodni a neten. És nem talállak meg benneteketKép És lemaradtatok volna a kellemes "társaságomról" Kép

Én ezt így látom. Kép

Azt viszont nem tudom, hogy a különböző népcsoportoknál milyen arányban van a PCO jelen. Sőt azt sem tudom, hogy ez a felgyorsult világunk nem e segít be ennek a kialakulásásba. Mert nagyon sok betegség összefüggésbe hozható a környezeti tényezőkkel. A PCOval kapcsolatosan semmit sem tudok. Csak annyit, hogy a pasik hordozzák és a nők betegednek meg. Tehát az apai ágról kapjuk.
Érdemes utánna menni, hogy az apáink felmenőinél hány gyerek volt. Én az apukám segítségével feltérképeztem a APAI családfámat és mindenhol sok sok gyerek van. Kép Egy nagynéninek nincs gyereke, de ő is babás volt, csak valamilyen csúnya balesetben elveszítette a magzatát és többet nem esett teherbe.

Na befejeztemKép

UI: ez a 101ik levelemKépKépKép
Vendég
 


Sziasztok, gyors bekukk.

Nick, biztosíthatlak, hogy elkapom annak az eszes diabéteszes dokinőnek a grabancát... jómagam 20 alatti BMI-vel indultam neki a terhességnek, az esküvőn tavasszal úgy néztem ki, mint egy anorexiás (üres melltartóval), de jó pár embert ismerek, aki bizonyítottan PCO-s, inzulinja sincs rendben, és SEMMI súlyfeleslegük sincs, de nem azért, mert nem ettek volna.

"Ugyanis az inzulin rezisztenciát a zsírszövet tömege okozza, ha ez nincs akkor az inzuiln szint tuti nem magas" - ezt a sületlenséget majd nagyon megkérem, hogy bővebben fejtse ki nekem!!! Még hogy zsírszövet tömege OKOZZA az inzulinrezisztenciát???? Tudja ő, hogy mit beszél?? Pedig nem vagyok orvos.... pf. Kép

Szerintem egy régi tévhitet (PCO-sok szőrösek és hatalmasak mint a mamut és szappant lehetne főzni a hájukból, és ki sem látszanak a ragyákból) kombinálta a saját hülyeségével. De könyörgöm, ne nézze már az olvasókat sültbolondnak.
s_norka
 
 


Gyurinak hívják a diabéteszes dokinőtKép (Egyszer le "kedves Gyuri"ztam és teljesen kiakadt rajtaKép) (máig se tudom, mit kellett volna írnomKép Szólj ha bunyó vanKép
csakegysokadnick
 
 


Csakegy!

Nálam is ugyanígy volt, tinikoromban semmi pattanás, majd az idővel és a fogigátlóval egyre romlott. Jó hogy utána ezt kapjuk rá gyógyszernek, nem? Majd a fogigátló helyrehozza, amit előzöleg elrontott. Végülis kutyaharapást szőrével...

Kavics!

A lényegi dolog szerintem, hogy a régi világban nem volt ennyi cukor és finomított szénhidrát, főleg faluhelyen. Cukorka, nyalóka egy évben egyszer. Háziorvosom múlt héten mondta, ma minden 3.!!! idős ember cukorbeteg, II. típusu diabétesz. Én végig éreztem valahogy, ha cukrot, csokit eszem, az nekem nem jó, Diane alatt faltam, viszont amióta elhagytam, számomra is teljesen érthetelen módon, egy falat csoki nem ment le a torkomon, cukrot is alig kívánok.

Ja, és nálunk a családban apai ágon mindenki szőrős, pattanásos, de nagyon, extra vékony, és mindenki pillanatok alatt teherbe esik Kép

A dokim viszont jó fej volt, azt mondta, egyszer egy nagyon típusos PCO-s lánynak, (UH, összes hormonlelet, külső jegyek alapján minden PCO-s tünetet produkált) szépen elmagyarázta, hogy nem lehet gyereke, esetleg majd talán segítséggel, a lány bőgve ment ki a rendelőből, aztán két hét múlva ott volt, hogy terhes. Ez még rég volt, azóta senkinek nem mond ilyet, sőt engem is biztatott az UH leletem után, hogy ez nem jelent semmit, ettől még bármikor összejöhet.

Kép

Kép
rejo
 
 


sziasztok!

Hát én azt hiszem az én lánykám az utolsó esélyes hónapban fogant meg.Tiszta csoda.Uis szépen elkezdtek hosszabodni a ciklusaim,hónapról-hónapra.Viszont csupa stressz volt az életem(én úgy szeretem,ha sosincs unalom)KépKépKép

Családfa:Apukám egyke,én szintén.Mondjuk nálam már nem véletlen esetről van szó,programozottan nincs tesóm.Apunál már sztem ez nem így van.
Anyai ágon van testvér,akiknél nem lehetett baba.

Krisszi:Gratulálok!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Na elszállt egy hosszú hsz.-em ! Kép Kép Kép
Nem tudja vki hogy lehetne visszavarázsolni? Fontos lenne, de nincs erőm mégegyszer begépelni!
Megüt a guta!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Norka!

Most léptünk a 8. ( tényleges 6. )hétbe. Reggel óta szúrkál a hasam, nem is mentem dolgozni. A dokimat egész nap nem érem el. A kezdeti pánik múlni látszik, vettem be 2 Magne B6-ot, vmennyit javított a helyzeten. Mennyit kellene szednem naponta? Mert az már tegnap feltűnt h. járás közben állandóan bele akar állni a vádlimba a görcs! Én csak (?) 3x1 et szedtem eddig.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, nézd meg mi van a Magne B6-ban. 50 mg magnézium sincs 1 szemben. Terhesség alatt alapból 300 mg javasolt, görcs, hasfájás esetén (koraterhességnél ez gyakori) fel lehet emelni az adagot 600 mg-ra is, ezt a dokim mondta. Én jobban javasolnám a Béres Magne B6-ot (250 mg) reggel-este 1-1 szem, fekvés, és BOR. Ez komoly, tintázni kell. Én néha a bepörgés miatt keményedek, de nekem jobban beválik a pohár sör vagy másfél deci vörösbor, mint akármennyi magnézium. Én egyébként egyszer a 12.héten görcsöltem be nagyon, király volt. Kép
s_norka
 
 


Rambóka
Nem tudom sajnos,hogyan lehet visszavarázsolni!Esetleg a vissza nyilakkal?

Nekem a terhesség vége felé görcsölt a vádlim.Én pezsgőtabit szedtem,azt javasolta az orvosom.1-2 vettem be,attól függően,mennyire görcsölt.
A hasam szerencsére nem fájt,sőtt annak ellenére,hogy a 7.hónaptól is tovább dolgoztam,nem keményedtem egyáltalán.Viszont vizesedtem,de ez más lapra tartozik.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hülye kérdés mindenkihez, aki Metformint szed. Ma bebűnöztem egy islert és hányingerem van tőle... legutóbb is bebűnöztem egy csokidarabot és attól is az lett... viszont semmi mástól nincs hányingerem, csak az édességtől (még a tejtől sincs, pedig abban is van tejcukor). Ez miért van? Nem tudná véletlenül valaki elesélni ennek a hatásmechanizmusát? KösziKép (ld. ez most pszichés vagy a Metformin ilyenkor aktiválódik jobban stb.)
csakegysokadnick
 
 


(ja... nagyon enyhe hányinger ami max. 1/2 órán belül el is múlik...)
csakegysokadnick
 
 


Köszi a gyors választ!

Akkor emelem az adagot, sajnos Kép anti vagyok ami az alkoholt illeti( vagy esetleg a konyakosmeggy is jó?) Kép Kép Kép

Csakegy!
Én f..ni szoktam ha bűnözök! Kép
De érdekes módon 2(!) hete itt dekkol egy csoki az asztalomon és még mindíg túlélte!!!!!!
Hidd el idővel egyáltalán nem fogod kívánni az édességet( de legalábbis jelentősen csökkenni fog!).
Mi úgy modtuk a barátnőmmel annakidején, h. nekünk PREmenstruációs csokizabálási rohamaink vannak, és hozzátettük h. ja és POST- és INTER- is! Mostmeg... rá se nézek a csokira!
Bár fogyni nem fogytam( és remélem most egy darabig nem is fogok!!!!Kép )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ezt most találtam:

Melyik tényező NEM tartozik a polycystás ovarium szindróma három alapkritériuma közé az Egyesült Államokban?
a. Hyperandrogenaemia;
b. Évente legfeljebb 6 menstruációs ciklus;
c. Ovulatiós működészavarhoz vezető egyéb kórképek hiánya;
d. Ultrahangvizsgálattal subcorticalis folliculusok láthatók a nagyobb petefészkekben.
A válasz a D!!!!!!!
NÁLUNK MEG AZONNAL RÁMONDJÁK MINDENKIRE H. PCO-S AZ UH ALAPJÁN!MINDENFÉLE HORMONVIZSGÁLAT ÉS OKI DIAGNÓZIS KERESÉSE NÉLKÜL!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ja! és mindez a Nőgyógyászati és Szülészeti Továbbképző Szemle 2004. májusi számából való!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok, nagyon be vagyok rezelve. Délután óta nagyon fáj a derekam és hátam, egész pontosan zsibbad a hátam közepe. Alig kapok levegőt. Ez nem a fenyegető vetélés jele? Asszem meg fog jönni.

Asszem ez a babó nem biztos hogy kibírta a múlt heti magas lázat és a vírust.

El is megyek lefeküdni. Szomorú vagyok. Remélem nem lesz baj.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Pihenjél és igyál egy pohár vörösbort, az ellazít! Remélem, hogy semmi komoly, csak kicsit jobban megijedtél a kelleténél... Kép

Egyébként a korábbi kérdésedre - az indexen több (állítólag) PCO-s lány is írogat mostanában, akik könnyedén babásak lettek, miután megállapították náluk a PCO-t - szóval itt a lényeg szerintem ott van, amit Rambóka írt. Itt nálunk egy gyanús uh kép alapján azonnal rámondják valakire, hogy PCO-s. Pedig szerintem az ilyen spontán babás esetek többségében ez nem igaz. A valódi PCO-soknál is előfordulhat a spontán, segítség nélküli baba, de ez azért ritka. Nekem meggyőződésem, hogy ezeknek a lányoknak a többsége nem PCO-s, csak az orvosuk hitette el velük, hogy azok...

Almodo

Kép
almodo
 
 


Én csak azért kaptam fel a vizet mert nálunk meg pont a "c"-t (ovulációs működészavarhoz vezető egyéb kórképek hiánya) felejtik el megnézni általában! Sehol egy kivizsgálás kortizolra, T3/T4-re, holott az indexen most pont a krónikus fáradtságról folyik a diskurzus(mindenkinek van Kép ), amit Pl. hypothyreosis is okozhat, de lefogadom ezt egyiküknek sem néztek!!!!!
Ugyanakkor a 2004-es Orvostovábbképző Szemlében van egy cikk ami az ált. belgyógyászok figyelmét hívja fel az inzulinrezisztencia - PCO összefüggésre és a metformin terápiára!
2004-es!!!!!!!!

2 év telt el azóta!
Dokibácsik!
Lenin megmondta:ucsitszja,ucsitszja,ucsitszja!!!Kép
De legalább olvasni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Nekem az a véleményem h. nevezzük PCO-nak ha policisztás a petefészek, PCOS-nak ha van tünet. De könyörgöm keressék meg az OKÁT!
Még mielőtt mindenféle hormonozást elkezdenének!

Az én prolaktinszintem a Török Dr. szerint nem magas, a jelenlegi dokim viszont kezeli, és a szakirodalom is magasnak tartja.
Az inzulinrezisztenciámat már régóta tudom(korábban belgyógyász figyelmeztetett), a diabetológus szerint viszont csak határeset!
A többi hormonom rendben volt, csak éppen nem adott ciklusnapokon lettek vizsgálva, hanem csak úgy össze-vissza, úgyhogy nagyon nem hiszek nekik!
Mi az h. egy meddőségi ellátással rendelkező megyeszékhelyen nincs a labornak kortizol és SHBG kimutatásra alkalmas panelja?!?!(Máig várom az eredményeket!)
Szóval ilyen körülmények között okot keresni nehéz!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ment az attack Gyuri bá ellen! Kép
s_norka
 
 


1971-ben végeztem az Orvosi Egyetemet Budapesten.

1975 óta vagyok szülész-nőgyógyász szakorvos.

Dolgoztam a Sportkórházban, a Szabolcs utcában (jelenleg OGYK-nak hívják), itt lettem kandidátus és egyetemi docens.

Jelenleg a ..... Kórház szülészeti és nőgyógyászati osztályának vagyok az osztályvezető főorvosa.

Szakmám minden része érdekel:

a nőgyógyászati betegségek
a meddőség
a hormonális eltérések
de leginkább a szülészet, ezen belül a terhességgel összefüggő kérdések.

Az eszem megáll... én ha valamit megtanultam az elmúlt 3 évben, akkor az a következő: az az orvos, aki azt mondja, hogy EGYSZERRE ért a meddőséghez (ÉS hormonális eltérésekhez) ILLETVE a szülészethez és terhességhez (ahhoz leginkább), akkor az nemes egyszerűséggel hazudik!!
s_norka
 
 


Te is fiam Norka! Kép
Ejnye-bejnye Csakegy, máskor nézd meg kibe kötsz bele, névre ráklikk és egyből kiderül h. dokibácsi az illető!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok!
Olvasgatok ám!Nem semmi harcot vívtok!
Kép
Én még vagyok,olvasó módban.Épp egy könyvet próbálok megtalálni,nem sok sikerrelKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kép... az ilyenek szokták elküldeni az embert egy kis hasnyiszálgatásraKép

Na viszont versenyt hirdetek.

Ki tudja, miért páfrányos egész hónapban a minimikroszkópom?

(Extra infó: dec. közepén kezdtem el kecskerutát inni és premenst szedni... jan-ban viszont még csak néhány napon át volt páfrányos. Aztán lett egy PÉ (a páfrányos napokon) aztán elkezdtem figyelgetni a mikroszkópot és azóta folyamatosan páfrányos... és ezzel semmit se tudok kezdeni. Az OK, hogy tévesen beriaszt, nem hagyatkozok rá... de ezek szerint nekem most folyamatosan magasabb az ösztrogénszintem a kelleténél. Tapasztalt még valaki rajtam kívül ilyet? Ezen töröm az agyam már egy ideje... a dokik nem izgatják magukat a dolgon... meg azon sem, hogy azóta a nyálamban alig van "szárazanyag", tehát a mikroszkópon úgy kell levadászni a mintát. Ez kb. egy hónapja van - viszont folyamatosan. Ja. Az LH tesztem végig negatív - sokszor alig észrevehető tesztcsíkkal (ld. szárazanyag hiányaKép. Cickafarkot stb. a kecskerutafű óta nem iszok. Valszeg kellene...)

Örök hála a megfejtőnek.
csakegysokadnick
 
 


Csakegy
Méhnyaknyákkal próbáld!
Én már a PG-t nem használom,mert soha nem akkor mutatott ovulációt,mikor a hőm szerint volt.

KépKép

KépKép
okr
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: