Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na ma meg volt a nagy válogatás! Hááát olyan vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban! De szerintem nem jutok be! Bár a a végén azaz na szoval bementem berigisztem volt fotozás utána teszt írás ami szerintem nem a legjobban sikerült és utána volt egy röpke elbeszélgetés a főszerkeztővel! Na az jó volt! Ott le is tegeződtem velük a végére! Ez az egy miatt tippelek azaz számitok arra, hogy bekerülök! De ha még sem akkor legalább elmondhatom, hogy ezt is ki próbáltam!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Era! Ezek tök jó érzések, de az uhun sajnálom, hogy hátat fordított a kis babszem!!!

Panda! Mi most nem próbálkozhatunk a rossz rákszürés miatt!!
Ez a fránya iskola kezdés nem hangizk semmilyen értelemben jól!!! Sőt kész anyagi csőd!

Nita! A szülésznőd nem javasolja inkább, hogy menj dokiho űz és Ő ad neked mensi megindító szurít????

Beu! Nagyon édes lehet a kis Panka, hogy már ekkora akarata van, hogy Ő tudja mikor és kivel akar menni mint pölö az a családbaráttal a játszira! Istenem bár csak én is itt tarthatnék már!!!! :roll: :roll: :roll:
Nem is tudtam, hogy a sudocrem jó a fulira is! Tudtam, hogy sok mindenre jó, de erre nem gondoltam! Ma már nem de holnap bekenem az arcom! Köszi a tippet! :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok lányok!

Annyiféle téma felmerült, hogy nem győzők reagálni a dolgokra, de ez jó :lol:

Panda:hát a sulikezdés az nálunk is gáz, mert ma megyek cselló beiratkozásra (már két éve jár rá) 6000.- forint és a Rock and Rollt is most kell a héten fizetni. Tankönyvei és egyéb dolgai meg vannak, de színes lap, origami lap lemaradt még azt pótolni kell. Ezen felül szeptemberben a terhesség miatt is sok kiadás volt,van,lesz.

Múlthéten voltam a dokinál 11.000.- forint, ma voltam genetikai tanácsadáson 8000.- forint és két hét múlva megyek a Down szűrésre az 10.000.- forint, mert az UH elintéztem beutalóval így az ingyenes csak a vérvizsgálatért kell fizetni. Most azon gondolkodom, hogy hogy jövünk ki a hónap végére. Igaz ezek nem kötelezőek, de mi így nyugodtabbak vagyunk, hogy mindent megtettünk.

A mai tanácsadás pedig mindkettőnket megnyugtatott.
Férjemnek van egy csont és porc fejlődési rendellenessége ami fizikailag is sajnos megkeseríti az életét (terpeszben jár, nem tud guggolni...., szóval vannak nehézségei, de én így szeretem :oops: )
Tehát azt mondták, hogy szinte 0 az esélye annak, hogy a baba beteg lesz. Hordozó sajnos lehet, így azt majd a nagylányunknál is később érdemes vizsgáltatni, de mivel speckó genetikáról van szó több százezer forint és több hónap az eredmény, tehát akkor érdemes Rebusnál ezzel foglalkozni amikor majd családot akar. Akkor viszont meg fogjuk tenni, mert nem akarom az életbe bizonytalanságokkal elindítani. Nekünk is könnyebb lenne, ha Gabinak csináltak volna akkoriban, mert akkor most tudnánk mivel állunk szembe.
A lényeg az, hogy lehet nem is genetikai betegsége van csak valamilyen szerzett ártalom miatt lett ilyen. Ha genetikai akkor pedig biztos, hogy recesszív, mert a családban senki nem beteg. Mivel ő recesszív én pedig egészséges géneket hordok, így a babánk nem örökölheti a betegséget maximum hordozni fogja a génjeiben. Hát azért az sem jó, de a jövőben ha tudja az ember kivédhető a probléma.
A genetikus szerint egyébként nagyobb valószínűségét látja annak, hogy nem genetikai betegségről van szó csak egyszeri hibáról, mert ahhoz, hogy Gabinak így kijöjjön a betegsége ahhoz az ő szüleinek mindkettőnek ezt a hibás gént kellene hordozniuk, de Gabi testvére nem beteg és más sem, szóval kicsit homály, de megnyugtattak.
Szűrni lehetne a magzatnál is a betegséget. Gabinak és Rebinek vérből kimutatják ha szeretnék, de több százezer forint és több hónap. Ha ők megvannak, de legalább Gabi meg van akkor szűrhető a magzat is, de az is sok pénz és idő. Tehát addigra kb. megszületne mire megjönne, hogy hordozza-e egyáltalán. A genetikus szerint kizárt az, hogy megjelenjen a betegség nála.
Egyébként még nem találkozott olyan beteggel, mint a férjem. Tud a betegségről, de Magyarországon ő még nem látott. Tehát nem egy sűrű betegség. Ez kipipálva, többet ezzel nem foglalkozunk.

2 hét múlva Down kor szűrésre megyek, de csak vérből, mert kockáztatni nem szeretném a terhességemet.

Egyébként ezt is mondta a genetikus, hogy a mi esetünkben az esély a betegségre 0,00009% , hogy esetleg látható is lenne a betegsége a vizsgálatnak a babánál viszont 1-2% az esély a vetélésre, tehát abszolút nem javasolta.

beu:igen valóban fura, bár nekem a melleim mensi előtt szokott fájni és most is volt idő amikor jobban fájt, de már nem igazán, inkább érzékeny a mellbimbóm, de semmi extra. Nekem is fura, hogy ennyire tünet nélkül vagyok, de ezen már nem idegeskedem, mert eddig is így volt és az UH minden rendben, úgyhogy én egy szerencsés kismaminak tartom magam. Na azért már várom a 12 heti UH, hogy ott is minden rendben legyen :oops:
A leányzód igazán tudja mit akar, ha már így eldönti, hova merre megy ez igen, talpraesettségből nem lesz hiány később az bizti.

noci:ti hogy álltok a genetikával, mintha emlékeznék, hogy írtad régebben, hogy 8-9 hónap az eredmény, mert külföldre küldik a mintát, el is kezdtétek? Mennyibe kerül?





erika82
Erdőkertes
 
 


Beu ez tetszett hogy elment így a lányod:)))))))))

Nóci drukk+!!!!!!!!!!!!!!!!!

a szülésznőm megnéz és utána ha kell vmi akor megmondja mi és akkor már megyek is a dokihoz .vagy dokival nézet meg hogy ő is ott van.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Hát nem tudom ti hogy voltatok vele, de az utóbbi két nap pocsék volt... én amúgy is megérzem a hidegfrontot, de ez a mostani teljesen levett a lábamról.

Jaj és egy kérdés, van aki szokott mensi előtt barnázni, ez gáz, csak azért kérdezem, mert én eddig csak az utolsó vetélés után észleltem ilyet de előtte sose. Most megint 10 nappal az ovu után és 3 nappal a nem várt mensi előtt. Most beparáztam, mert nálam így kezdődik minden vetélés.

Amúgy merre vagytok???

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát, tényleg elült picit a topik :cry: . Én dolgozom, össze-vissza érek haza (ma fél 6-kor), nem nagyon van időm idejönni. a munkám nem íróasztal előtt ülős, esélytelen a melóhelyemről netezni.

Beu!
Érdekes ez a barnázás dolog. Nekem a 2. terhességem után mikor elkezdett újra megjönni, pár hónapig az ovuláció körül volt, aztán szépen elmúlt. most a műtét után mielőtt megjött volna először vagy egy hétig barnázgattam, a második alkalom előtt is 1-2 napig. Persze, egyik alkalommal sem voltam terhes. A harmadik mensi csak 10-12 nap múlva lesz esedékes, még nem tudom mi lesz. Ittam málnalevél teát, most a palástfüvet, remélem, ezek rendbe teszik a dolgaimat.

nita!
Mit mondott a szülésznőd? Kell dokis kukucska is vagy nem?

panda
Halásztelek
 
 


Beu nekem még oké volt minden piri előtt 1 nappal barnáztam és másnapra lett piri....

Panda majd csak hétfőn megyek a kórházba...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tényleg keveset kell vissza olvasnom, de ez rézben az én hibám is! De itt a tré idő többet leszünk most már bennt mint kint így többet igyekszem jönni!
Nos hívtak a játék miatt, de sajnos most ez nem sikerült! Azt mondták, hogy elteszik a jelentkezésem egy kövi alkalomra, de szerintem ez csak olyan mese habbal hablaty! De mindegy! Ez volt megírva azért össze nem török, de azért picit reménykedtem, hogy hát ha, de nem! Ez van!

Beu! Én mindig barnáztam piri elött! Nekem már az lenne a nem normális, ha nem lenne! Báááár mikor nem jött meg abban a hónapban nem volt olyan erős barnázgatás csak olyan szinte semmilyen! Na ezt most jól megaszontam! hihihihi

Nita! Kiváncsi leszek mi lesz a dokkernál! Remélem csak rosszak voltak a tesztek!!!

Panda! Te mit is dolgozol?? Lehet már írtad csak nem vagyok képben!! Bocsesz!!

Era! Te hogy vagy/tok???

Én is elég lehangolt vagyok, hogy beköszönt az igazi ősz! Bár az egyk barinőm azt mondta 7végén megint jó idő lesz! Hááát nem sok esélyt adok rá, de úgy legyen!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nóci sajnálom hogy nem kerültél be:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!

Na én is vagyok ám, be is néztem, de nem írt senki, hát mondom várok hátha jártok erre.

Beu:nem igazán tudom a barnázgatás hogy is megy nekem a mensi kezdete előtt 1 nappal volt ilyen. Állítólag a sokkal több nappal előtt kezdődött barnázgatás hormon ingadozásra utal és kivizsgálást javasolnak, de hogy ez most tényleg így van hát azt nem tudom. Olyat olvastam még valahol, hogy a baba megtapadásának nem jó ez a hormoningadozás. Talán ha sűrűn előfordul a dokit meg kellene kérdezni.

Jelentem jól vagyunk, legalábbis remélem. Áh ez kész gáz, hogy csak az UH-ból tudom, hogy minden rendben van-e odabent, szóval azért néha esz az ideg. Tünetek nincsenek, néha egy-egy émelygés, de semmi extra. Szóval ilyen tünetmentes terhességem van :o

Múlthét csütörtökön voltam UH-n, de ezt már szerintem írtam.

Szar az idő, szar a kedvem, bocsánat hogy ilyen csúnyán beszélek, de ez van úgy érzem magam, mint egy felmosórongy az ágyon kívül nem kívánok mást, na és ne nevessetek ott is csak az alvásra tudok gondolni :oops:
Legszívesebben, mint egy barnamaci visszavonulnék egy pár hónapra a párnák közé. Csak hát a családdal ezt olyan nehéz megértetni, ők nem is gondolják át, hogy bennem változások mennek végbe, igaz még nem látszik, de gondolom emiatt is iszonyat fáradt vagyok. Csak nő a kis babszemünk, sőt már inkább lassan paprika méretű lesz és hát ez szívja az energiát, de ezt egy férfi szerintetek hogy érti meg? Á sehogy és egyébként is most olyan gyűlölök mindent és mindenkit hangulatom van, depis vagyok ez van. Senkivel nem akarok beszélni és nem akarok most mosolyogni, mert álmos vagyok.

Na látjátok ez kész káosz.

Jólvan lányok egyenlőre lépek, mert sok hasznát nem veszítek, hogy itt vagyok úgysem tudok értelmes dolgokról írni.

Sajnálom nóci, hogy nem sikerült, de ez a legközelebb duma nekem is humbuknak látszik.

nita te hogy vagy?





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika ne aggódj mi megértjük, amúgy meg csak 2 hét és teljesen máshogy fogsz érezni. Én a 2. trimeszterben pörögtem mint a fene, na teszem hozzá azt sem fogják megérteni :lol:

Dokit hétfőn amúgy is hívnom kell eredmény miatt, így ha addig sincs semmi rákérdezek erre a dologra is.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Köszi beu ez biztatóan hangzik, már kezdtem azt érezni, hogy csak bebeszélem magamnak, de hát amikor hiába alszom éjszaka (leszámítva 1-1 pisit) mégis reggel alig bírok kikelni az ágyból.

Már nem igazán tudom követni milyen eredményre vársz hétfőn?





erika82
Erdőkertes
 
 


még a rákszűrésre:D

Amúgy emlékszem, én az első 3 hónapban, hazajöttem a munkából és úgy ahogy voltam kidöltem a kanapén. Azóta ha eszünkbe jut jót nevetünk rajta.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Na tovább sem kell izgulnom a barnázás miatt, mert megjött piri :cry:
Már nagyon utálom, hogy mindig az történik az elmúlt 1 évben amit a férjem akar és magasról sz@rik én mit szeretnék :?:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sajnálom beu, nálunk is egy jó pár évig hallani sem akart arról, hogy újra baba legyen, de ezt már meséltem, most meg ki volt akadva a rendelő előtt, hogy miért vagyok bent ilyen sokáig azt hitte baja van a babónak, mert eléggé fájt a hasam, de Rebus előtt nem akartuk mondani.
Egyébként mit mondd miért nem akar másik babót most? Várna még? Nem mondta, hogy mennyit?
Nos jelentem minden rendben 52 mm (kicsit nagyobb, mint vártam) és a doki szerint több mint 10+6 hát ez nem olyan jó, mert a 12 UH-ra már van időpontom és ha idősebb a terhesség az nem biztos, hogy jó.
Mondjuk nem értem mert 9+5öt mért a gép 10 napja 29 mm ez jó is és most a mm alapján 11+4 úgyhogy jelenleg fogalmam sincs hol tartok.
Papíron holnap leszek 11.
Egyébként orvos váltás volt és nem bántam meg, voltak megérzések és jól éreztem. Első látogatásom ennél a dokinál merőben más volt még a mellvizsgálaton is átestem, egy kicsit kellemetlen volt, mert nem igazán vagyok hozzászokva, de megnézte a hóna aljamat is, szóval nagyon alapos volt.
Ja és mivel kicsit nagyobbnak látszik a terhesség megmérte a tarkóredőt és 1,4 mm most hát 9 nap múlva megyek 12 Uh-ra kíváncsi leszek mennyi lesz.
Ja és végre megkaptam a beutalót vér és vizelet vizsgálatra is. A másik doki azt is magánba akarta, holott 11 e forintot fizettem + erre ment volna a vér és vizelet hát szerintem ez nem volt korrekt. Ez a doki alapból sztk. laborba adott beutalókat közel 40 percet voltam bent nála a másiknál 10 percet és kézzel nem is nézte meg a méhszájat, semmit. Ennek első dolga volt, hogy megnézte és mondta, hogy minden rendben, vérzés nincs, zárt méhszáj, ne aggódjak csak nő a méh.

EGyébként SOTE1 dr. Szabó Gábor nagyon szimpatikus volt az első látogatás és 8000.- forintot fizettem, csinált hasi és hüvelyi UH-t is, mert tele volt a hólyag és a hasin jobban látta. Szóval magától mondta, hogy mivel a férjemnek van genetikai betegsége a tanácsadási szakvélemény átolvasása után ha úgy gondolom én is elküldd a saját genetikusukhoz is ott a kórházban.
Hát nem gondoltam volna, hogy ilyen alapos orvost fogok ki. (ismerős ajánlotta). Még a nemét is meg akarta nézni, de mondta, hogy már látja az ivarmirigyet, de még nem lehet megállapítani.
Na lányok hát röviden itt tartok. Ja és némi émelygés, szédülés 2 napja kínoz :o





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika: Hát igen orvosa válogatja, de jó hogy a megérzésedre hallgattál és váltottál! Végül is 9 hónapot és egy szülést kell együtt végigcsinálni és hát valljuk be nem mindegy hogy milyen a doki hozzáállása.

Ami minket illet: nem azzal lenne a baj, hogy várni akar-e vagy sem, hanem, hogy még az elején megbeszéltük, hogy egymás után szeretnénk, szeretném a gyerekeket. S ha még változott is a hozzáállása akkor sem szól semmit, csak pató pálosan legyint mit sem törődve az én érzéseimmel s hogy egyáltalán én ezt hogyan élem meg. Mindig csak hiteget, aztán meg mégsem történik semmi. Ennél sokkal tisztább lenne, ha elém állna és megmondaná hogy nem akar - max otthagyom - Múlt hónapban is ő egyedül eldöntötte, hogy mi az az 1 hónap még várjunk, meg sem kérdezett, és a fenébe, mégis úgy sült el minden ahogy ő akarta.
Á ezt feladom, sajna már lelkileg nem bírom és a vetélések miatt csak rosszabb, mert míg várom a csodát, addig minden hónapban úgy élem meg a dolgot, mintha meghalt volna még egy baba.
Bocsi lányok, de muszáj volt kiírnom magamból. Lehet tudomásul kellene vennem, hogy van 1 gyerekem és kész, ennyi.... :cry:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Erika!
Szabó Gábor nálunk, a helyi sztk-ban is rendel, eddig mindenki csupa-csupa jót mondott róla. ínnyira, hogy az utolsó terhességemmel én is hozzá készültem, de csak 2 hetente 1x van, és én épp a váltótársát fogtam ki. De ő is egy szuper doki :wink: , nem bántam meg.
Na, csak lett valami kis terhességi tünet :lol: .

Beu!
Sajnálom, hogy ennyire magad alatt vagy. :cry: nálunk is ez volt, mi sem 2 gyerekre készültünk, és mikor szóba hoztam (évekkel ezelőtt) először a 3. gyerek kérdését, csak szájhúzogatás volt a válasz. Aztán még évekig újra és újra bepróbálkoztam, de semmi. Az engem is nagyon zavart, hogy miért egyvalaki dönt egy legalább 2 embert érintő kérdésben. De szerintem pont ugyanilyen szenyaság, mikor a nő azt mondja, hogy ő nem hajlandó több gyereket szülni, hiába szeretne a férje. Tényleg nem tudsz beszélni vele? Ennyire nem érdekli a téma, vagy így leplezi, hogy nem akar még egy gyereket?
Mi most ott tartunk, hogy adunk 1 évet magunknak, ha összejön a baba, akkor lesz, ha nem, akkor nem (a korom miatt én már nem merem tovább húzni a dolgot). Bár, ahogy néha látom, leginkább visszaszívná a férjem az ígéretét... Azért nagyon bízom benne, hogy összejön!

panda
Halásztelek
 
 


Era hamarosan érezni fogod kívülről is hogy minden oké:))))

Beu mit szeretne a párod?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hát beu sajnálom, mert tényleg így a legnehezebb, hogy nem is igazán tudod mit akar valójában, mert nem mondja el csak lapít. A megoldást sem igazán látom ebben a helyzetben. Próbáltál már rákérdezni, hogy mit is akar valójában? Lehet megbeszéltétek régebben, hogy egymás után akarjátok a babákat, de a férjemnek még a gondolata sem jutott eszébe vagy 7 évig. Ez nem vicc. Ha láttunk valahol kisbabát nagyon édes, cuki és már ment is tovább a gondolat az autókra vagy a mit tudom mire és azért mondta, hogy most szó sem lehet róla. Igaz ez önzően hangzott tőle, de mondjuk a korom miatt nem sürgettem, hisz akkor is csak 20 voltam, gondoltam, hogy tényleg ráérünk még.

Panda:igen olvastam róla, hogy talán Szigetszentmiklóson rendel. ÍGy azért jó, mert a kórházban rendel és ott el is látnak (UH,vérvételek, genetika) szóval nem kell több helyre rohangálnom.
Viszont nem pecsételt a kiskönyvembe ez mitől lehet? Olvastam valahol, hogy nem mindig szoktak hanem majd igazolást állít ki a végén, hogy megjelentem, na ezt nem értem.

Egyébként túl vagyok a vérvételen, vizeleten.

Szerinte április 4. a szülés ideje, na most már aztán lehet válogatni rendesen és ehhez még idősebb terhességet is látott, hát ezt nem tudom hogy sikerült.





erika82
Erdőkertes
 
 


Nita mi volt a kórházban? Ugye tegnap voltál?!

Erika, a méretei miatt ne aggódj, azt mondják a 12. heti uh a mérvadó! Amúgy nálam is hol nagyobb hol kisebb volt, a biztos az lesz mikor megszületik :lol:

Hogy mit akar a párom, fogalmam sincs, egy hónapja még várni 1 hónapot... Most őszintén szólva meg sem merem kérdezni - mert ilyenkor jön, hogy én csak ezen agyalok, vagy megint hiteget - és bevallom egy kicsit megingott a hitelessége számomra, már annyit ígérgetett.
De hát tudom hogy így meg csak homokba dugom a fejem, s úgyis meg kell beszélni, de vég várok hátha veszi a fáradtságot és rájön miért vagyok magam alatt - na ez meg az illúzió -

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu sajna nem tudtam menni mert a szülésznőm műszakot cserélt...elvileg jövőhéten megbeszélek egy másik időpontot.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szegényem, gondolom ez most nem hiányzott, azért jó lett volna tudni mi a helyzet.
Hát kitartást, hátha megjön addig, vagy + lesz a teszt :D

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


jaj nita sajnálom, hogy még mindig nem tudod mi a helyzet veled. Azóta sem jelentkezett piri ha jól értem? Hát ez nem könnyű.

Rebus beteg lett, így most itthon vagyok vele. Szerencsére úgy néz ki kezd elmúlni ez a hasfájós időszak, egyre kevesebbet nyom,szúr a pocim. Talán tényleg jön a második trimeszter és némi megkönnyebbülést hoz. Émelygésem most nincs és az étvágytalanság is elmúlt.

Most már figyelem mikor fogom megérezni a mozgolódását. Tudom még egy pár hetet várni kell, de remélem 3-4 hét múlva már érzem.
A pocim kezd gömbölyödni és már a családom meg is jegyezte, hogy kezdek kismamásodni. Na azért aki nem tudja az nem veszi észre.

Gabi már kérdezte, hogy mikor megyünk babamozira, mert hogy szeretné látni, hát mondtam, hogy 16 hetes kora körül már talán érdemes elmenni, mert akkor a nemét is valószínűleg megtudjuk.





erika82
Erdőkertes
 
 


ERika, ez már olyan jó időszak, hogy várod mikor mozdul meg!!! Rebusnak jobbulást, de így egy kicsit te is pihenhetsz!

Na lányok, bejött, amit nem vártam - az illúzió :) apa rájött, sőt míg megfürödtem azalatt tanulmányozta a hőmérőzés mibenlétét és döbbenten jegyezte meg hogy b... az egész csak pár napon múlik! Én meg jót röhögtem, mert volt egy ilyen érzésem, hogy e lecke nála kimaradt. Aztán lazán közöltem, hogy ráadásul nálam nem a 14. nap környéke a legjobb, hanem a 20 tájéka, na ez már sokk volt.
Szóval most úgy tűnik gond egy száll se, bár tisztában van vele hogy a mostanit ő szúrta el...

Nita, megcsináltam az első hungarocel csillagaimat, este majd rakok képet!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Nita!
Megjött már????

Erika!
Szegény Rebus! De legalább Te pihensz egy kicsit, ami nem mindegy.

Beu!
Nahát, nahát... Akkor a férjed eddig ugyan tisztában volt a technikai részletekkel, de némi elmélet még hiányzott. Nosza, usgyi, hajrá októberben!!!!

Nóci, nozavi, Judy!
Merre vagytok?????

panda
Halásztelek
 
 


Na halljátok! Meghirdették a templomi hittanórákat már vagy két hete, s a mait én tartom 1-2. osztályosoknak, azaz tartottam volna ha lett volna ott valaki :cry:
Remélem nem ilyen óráim lesznek a jövőben...

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jelzem élek, de elég ramatyul lettem ma délután!

Kissé vissza olvastam elég hiányosan!

NIta! Kivi vagyok mi lesz most már!!!!

Era! Hajrá 2-es trimi!!!

Beu! Akkor apa ezek szerint csak nem vár!!!!

MI tegnap voltunk a Ramada Aqva word-ben! Nem élveztem igazán csak apáék! Amúgy jó volt!
Ma meg jött a HPV oltásom első fele! 16000Ft!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Ma meg nagyon elkezdett fájni a bal oldali bordám alatt! Asszem ott a máj van! Na már csak ez hiányzik a palettáról!!
Na most lépek, mert még meg kell csinálnom apa holnapi szendoját és majd el alszom! Jók legyetek!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Na, mi van, sehol senki :cry: ???

Nem hiszem, hogy megállt mindenhol az élet...

Nócika!
Meggyógyultál?

Beu!
Mikor kezdődhet a következő havi bébiprojekt?
A hittan miatt ne aggódj, annyira év eleje van... Sokszor én is még csak kapkodom a fejem, hogy melyik gyerekemnek mikor hol kell lennie. Pár hét, és beindul rendesen.

Nita?
azóta sem jött meg? Van valami híred? Doki, ilyesmi?


Nálam sehol semmi. Egye meg a kutya a sok mindenféle teákat, semmit nem használnak :cry: . Már megint a 32. napon vagyok, és sehol semmi mensi... Pedig pénteken barnázgattam egy kicsit, gondoltam is, hogy hurrá, 30 napra megjön, erre azóta sincs semmi. Mindegy nekem, hogy málnalevél, cickafark vagy kutyafüle :roll: . Azért nem adom fel, a következő hónapban még iszom, mert van belőlük elég, de aztán vége.

Ráadásul ma reggel olyan rosszul lettem, hogy azt sem tudtam, hol vagyok. Elég rosszul aludtam, többször fent voltam éjjel. Aztán reggel, mikor csörgött az ébresztő, kinyitottam a szemem, és csak rángatózott, forgott velem minden, tök hányingerem volt, és úgy levert a víz, hogy csuda. Kis idő múlva elmúlt, felültem, és kezdődött minden elölről. Annyira kellett hánynom, hogy lebotorkáltam a WC-be, de semmi. Folyamatos szédülés, hányinger, verejtékezés. Azt hittem, lázas vagyok, megmértem a hőmet, először 33,7°C-t mutatott, de ezt nem hittem el. Mégegyszer visszadugtam, az már 34°C volt :shock: . aztán szép lassan elmúlt minden, lezuhanyoztam, utána már csak egy kicsit voltam kába, és kb. 1 óra múlva már teljesen el is múlt. Azóta sincs semmi ilyesmi, de reggel irtó sz*r volt. Remélem, nem jön vissza, mert akkor korábbra kell állítanom az ébresztőt, hogy rendesen elkészüljek reggel :lol: .


ÍRJATOK!!!!

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!

tegnap anyira jó volt kint a vágtán......a fb-on vannak képek:)))))))

Beu 16-án megjött végre:)))))
várom a hungarosel képeidet:)
én még nem kezdtem hozzá.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hali lányok!
Mi ellógtunk anyósékhoz pénteken és csak ma jöttünk haza - apa elment átjelentkezni az új körzetihez, akinek annyit mondott, hogy rosszul alszik és sz@r gyomra erre keddig kiírta - na de azzal a lendülettel este fél kor irány anyukámmal Fehérvár, mer a mamám leesett az ágyról du és combnyaktörése van és a hivatalos gyám - fia - nem hajlandó lemenni... na nemrég értem haza, az eső szakadt stb

Nóci hogy vagy?

Nita végre!! a képeket rakom amint hozzájutok!

Panda, tesztet nem csinálsz??!! Amúgy már mensi a múlté, hajrá október :D
De a héten még egy fogdokit is kerítenem kéne, mert apa nem ér rá az ővét hívni..

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Nita!
Voltatok vágtázni? A fiúkkal vagy csak apával?
De jó, hogy végre megjött, akkor legalább most újra lehet reménykedni :wink: !

Beu!
Azta, ez durva, ami a nagyiddal történt :cry: . Mennyi idős? ilyen korban már nem könnyű a regenerálódás, bár a combnyaktörés 20 évesen is elég rosszul gyógyul.
Tesztet nem csinálok, én türelmes vagyok :lol: . Még csak a 33. nap, ez nálam semmi. A 38. előtt nem is szoktam csinálni, ha addig nem jön meg, akkor van esély. De nekünk ez a hónap még vigyázós volt, majd a következőtől megy élesben a dolog. Úgyhogy nem hinném, hogy baba van, sőt, gyakorlatilag tuti, hogy nem, csak a szokásos hosszúságú ciklusom :roll:

panda
Halásztelek
 
 


A nagyi 89 éves - neki halt meg a férje júniusban, és azóta sem tudja... - éjszaka meg is műtötték és ma már ÜL, s állítólag holnap járni is fog. Na majd anyukám beszámol róla, mert holnap mennek megint. Fura, de így legalább nem fekszik, és talán ő nem kap tüdőgyulladást.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztook!!!!!!!!!!!

Beu rendben várom a képeket:)
a nagyidat sajnálom....mielőbbi jobbulást kívánok neki....nagyon szép korban van.....
az én mamám 89 évesen ment el:(

Panda api itthon maradt a fiukkal...csak én mentem egy volt osztálytársammal majd délután csatlakozott az öcsémis a vágtára......jövőre is megyünk!+:)))))))))))

apival most nem a legjobb a kapcsolatunk....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!

Csak egy rövid bejelentkezésre jövök.

Ajaj nita sajnálom, hogy mosolyszünet van apival, de biztos átvészelitek, a vágtára mennyi volt a belépő?

Beu:igazán szép kor, és igen veszélyes ilyenkor a combnyaktörés, de ahogy olvasom ez nem okoz gondot, hisz már ül, igazán erős akaratú a nagymamád. Hajrá a kövi hónaphoz, már unatkozom egyedüli kismamaként a topikban, csatlakozz hozzám :lol:

panda:na akkor most már ti is élesben mentek, az jó és reméljük mihamarabb pocakosodsz is.

Túl vagyok a 12UH és hát egy héttel nagyobb, tehát át kell minden számítást írnom a naptáramba, mert jelenleg 13+2 napos vagyok állítólag ez bizti, hát nem tudom szerintem kb 4 nappal nagyobb, végül is az majdnem egy hét.

Na de a lényeg:1,6 tarkóredőnk van úgyhogy tökéletes és 68 mm.
Pénteken vagy hétfőn lesz a kombinált teszt eredménye meg, majd megírom azt is.

Ja és jövőhéten megyek a nőgyógyihoz aki bizti ultrahangoz, már annyit nézegetjük ezt a babót, hogy kezd szégyenlős lenni, pedig hátha megtudnánk milyen nemű. Na ne értsetek félre nem én kérem, hogy legyen UH, de akár hova mentem nőgyógyihoz első dolguk volt, hogy jöttek a botjaikkal (idáig hüvelyi volt) most már hasi volt a 12UH és olyan jó volt. Mint a nagy terheseknek nekem is húzogatták a kis botjukat a hasamon :lol:
Egyébként le kellett cserélnem a nadrágjaimat, mert két napja rosszul lettem a gatyámban és amint lehúztam a cipzárt és a gombot máris jól voltam.





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika a vágtára ingyenes a beugró..kivéve ha tribünre mész.....az 3000-től egész 20.000-ig felmegy.,

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sajna mi nem találtuk meg, hogy lehet bemenni ingyenesen csak azt láttam, hogy a kilátóra jegy kell, hát a napon nem is tudtam volna ülni olyan sokat igazából állni sem, na hát erről most lemaradtunk.





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika jövőre gyertek velem és megmutatom......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita leszedtem a csilagokat :D

Kép Kép

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


beu:nagyon ügyi vagy, hogy ilyeneket csinálsz és a lányzó is tündéri a létrán, milyen nagy már, csak úgy repül az idő.

Nita:szavadon foglak és egyébként sem ártana majd valamikor összejönnünk, mármint a lányokkal is együtt. Vagy ti még nem gondolkoztatok ilyenen?

Nos hát megjött a kombinált teszt eredménye ami negatív lett, de még negatívabb lesz, ha leírom a kockázatokat, azt már írtam, hogy 1,6 lett a tarkóredő.

Down szindromára az esélyem életkorom alapján 1:955-höz a számított kockázat 1:9353-hoz
Edwardsra életkorom alapján 1:11266-hoz, a számított 1:76120-hoz
Patau-szindróma életkorom alapján 1:26520-hoz, a számított 1:52572-höz.

Szóval nagyon jó lett az ultrahangom és a véreredményem is.

Bár tudom, hogy ez nem 100%-os, de azt hiszem ennél szebb eredményem nem is lehetett volna, tehát nem megyünk további genetikai vizsgálatra.
Most azért boldog vagyok :lol:





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika!
Gratulálok a szép eredményekhez!!!! Hát, én legjobban ezen parázom a terhességgel kapcsolatban. Nekem életkor alapján ugye már pillanatnyilag kb. 1:400-hoz a Down esélye, és ez egy év múlva már kb. 1:310-hez lesz. A többi sem olyan alacsony, mit a Tied, főleg, hogy van egy Edwards szindrómás unokatesóm...
Jelenleg úgy gondolom, hogy csak akkor lesz amniocentézis, ha a Down kockázat 1:200-nál nagyobb lesz, mert az amnionál a vetélés esélye kb. ennyi. De lehet, hogy hagyom magam rábeszélni, ha a doki nagyon mondja. Még nem tudom, de egyelőre nem is aktuális. :wink:

Bea!
Tök jók lettek a csillagok! Panka olyan aranyos! Rád hasonlít, ugye :wink: ? Neki hivatalosan is az a neve, hogy Panka, vagy csak így becézitek?

panda
Halásztelek
 
 


Beu GYÖNYÖRŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰEK a munkáid!!!!!!!!!!!!!!!
valamikor nem lenne kedved talizni hogy megcsodálhassam élőben is a csillagokat?:))))

Erika nyugodtan!:)tartom a szavam:)
benne volnék a taliba:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok

panda:teljesen megértem az érzéseidet, őszinte leszek nálam, ha az életkorom alá ment volna a számított kockázat elmentem volna magzatvízvételre és nem azért, mert nem számít mi lesz, hanem mert Gabi betegsége mellett nem tudom, hogy tudnék egy beteg gyermeket nevelni. Rebus is állandóan beteg, igaz nála nem ilyen jellegű a dolog, de már taknyos.
Akkor is mentem volna magzatvízvételre, ha férjem betegsége nagyobb kockázattal jár.
A másik dolog az, hogy olyan aggodalmas vagyok, szóval, ha egy kicsit több esély lenne a betegségre biztos, hogy akaratom ellenére egész végig ezen zakatolna az agyam, tehát ha a kombi teszt olyat hoz ki főleg a Downra, ami az életkoromból számított rizikó alá megy nem tudtam volna nem elmenni.
Még így is jár a fejem, mert kérdeztem, hogy látja-e az orrcsontot és azt mondta, hogy ilyenkor még nem néznek orrcsontot, mert a legtöbb terhességben nem kimutatható.
Szóval utána néztem és az interneten nem ez van, pont az ellenkezőjét találtam, hogy állítólag Downos babáknál ilyenkor még nincs, de normál terhességek 70%-ban van, na akkor az a nőci miért mondta, talán nem látta? Valamelyes megnyugtatott a teszt eredménye, de azért jövőhéten a nőgyógyászomat megkérem, hogy kukkantsuk már meg a nóziját a picinek.

Tehát panda mindenkinek magának kell döntenie, hogy vállalja-e.
Azt mondják, ha betartja az ember az utasításokat akkor csökken a vetélési rizikó. Mondjuk ha mennék akkor nem mennék az sztk-ba csakis Istenhegyre, mert azt mondják, hogy ott a Hajdú doktornőnek szinte 0-la a rizikója. Na jó nyilván ez túlzás, de nagyon jó a híre. Inkább kifizetném azt a pénzt, de nyugodtabb lennék.
Ha egy pár évvel idősebb lennék és már az életkori rizikóm is magasabb lenne, hát megcsináltatnám.
Na remélem ezért nem köveztek meg...





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok,

Jó régen voltam már megint, de hát 4 gyerek az 4 gyerek. :lol: :lol:

Nálunk minden rendben van, már amennyire a helyzet engedi.
Barbi elkezdte az ovit. 2 napot járt aztán 1 hét itthon, mert belázasodott. Azóta folyamatosan megy. Nagyon jól érzi magát, gördülékeny volt a beszokás. Egyszer sem sírt, nem keresett. Egy baj van csak, hogy mióta jár azóta folyamatosan hurutos és taknyos, de hát az összes gyerek így van vele. Kaptunk immunerősítőt meg szedjük a béres-cseppet és c-vitamint.

Fiúk is elkezdték a sulit. Dani most ment felsőbe, még bajlódunk, beszokó státuszban vagyunk. Megy a hiszti ezerrel, hogy sok a lecó és az elmélet. De majd belejön.
Bazsit október 3-án viszem pályaválasztási tanácsadóba, hogy mégis milyen irányvonalon nézelődjünk a továbbtanulásnál.

Iza is beteg, láza nincs, de taknyi meg köhög. Hiába Barbi hozza haza a bacikat. Neki is vettem immunerősítőt meg kapja a cebiont.

Apa holnap reggel érkezik. Nagyon hosszú volt ez a 6 hét. Jövő héten rendesen el leszünk foglalva. :lol: :lol:
Ráadásul pont elkapjuk a pé-t. Tessék szorítani.

2 hete voltam rákszűrésen. 2-3 hét az eredmény. Azt mondta a doki, hogy ha nem csörög akkor minden ok. Eddig nem csörgött. Megvizsgált és zöld utat adott ötöskének. :D :D

Közben elhatároztam, hogy jelentkezek fősulira. A SOTE szülésznői szakát céloztam meg. Decemberben jön ki az új felvételi eljárás, remélem nem változtatnak rajta olyan mértékben, hogy akadályozza a felvételemet. :D :D

Röviden ennyi, megpróbálok kicsit visszaolvasni. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Erika,
Örülök, hogy minden rendben van a babával és veled is. Pikk-pakk eljön majd a szülés ideje is. :lol:
Nita,
Sajnálom a mosolyszünetet apával. Nálunk is szokott ilyen lenni, de aztán hamar jön a békülés. :lol:
Panda,
Izánál 1:70 lett a down eredményem. :cry: Mentem is bökire, de azt a 6 hetet senkinek nem kívánom, amit átéltem.Ráadásul az amniót csak a 16. hét után csinálják és ha baj van akkor már elég késő. Most is fogok menni, de most lepénybiopsziára. Azt már a 11. héten is elvégzik és 2 nap az eredmény. :oops: Hiába, öreg vagyok már. :oops:
Beu,
Nagyon ügyes vagy. Csodaszépek lettek a csillagok. :lol: :lol:
Nagyidnak jobbulást. :oops:
Nócika,
Jobbulást neked is. Remélem már jobban vagy. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia Judy, de jó volt olvasni soraidat. El is felejtettem milyen nagy család a tietek. Hát minden tiszteletem a tiéd én már most is azon gondolkodom mi lesz ha itthon leszek Gyeden (anyagiak, hitel, törlesztés) na de 4 lurkóval és hát egy eljövendő babóhoz azért kell szervezőkészség rendesen az bizti.

Áh ne is mondd Rebi is már kezdi a taknyosodást pedig 3. osztályba jár, tehát már illene nem megbetegedni az első szembe jövő bacitól, na de ezen nem csodálkozom, hisz olyan gyenguska az immunrendszere. A bölcsi és ovi az nálunk katasztrófa volt a 4 hétből általában 2-őt dolgoztam. Szerencsém a jó munkahely.





erika82
Erdőkertes
 
 


Judy!
Végre felbukkantál :lol: ! Sulikezdés, na ja, nekem kettővel is épp elég beletanulnom, hogy ki, mikor, kivel hová megy hát még néggyel... Még akkor is, ha abból egy csak oda megy, ahová viszik.
Hú, 1:70-es Down kockázat :shock: , Jesszus! Az aztán tényleg nagy para lehetett, nem szeretném átélni :oops: .
Hajrá ötöske!!!!!!! Lehet, hogy a jövő héten el is készül :wink: ?
5 gyerek mellett szülésznőként dolgozni??? Hűha, Te aztán nagyon bevállalós vagy!

Erika!
Én is így vagyok a parázással... jó, a nagyoknál 23 és 25 évesen fel sem merült bennem semmi gond lehetősége. Annyi azért volt bennem, hogy csak klinikára voltam hajlandó szülni menni, mert ha koraszülöttek, akkor a sima kórházból elviszik őket, én meg nem lehetek velük. ehhez képest mindkettő a kiírt időpontnál jóval később jött :) , de nem bántam meg, a II. Női jó hely nagyon.
Az a baj, hogy anyagilag nem állunk úgy, hogy egy Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumba el tudjunk menni :oops: . Biztos jók nagyon, de az nekünk megfizethetetlen. Én pillanatnyilag rettegek a hasbaszúrástól, és az esetleges vetéléstől, egyelőre ez tart vissza. Több ismerősömnek/barátnőmnek volt már, senkinek semmi baja nem lett az ég világon, én mégis félek... Az meg a másik, hogy vajon el tudnám-e vetetni a gyereket :oops: . Pillanatnyilag úgy érzem, hogy semmi esetre sem, akármi is a baja. Nekem talán nem lenne nagy sokk, hiszen beteg gyerekek között dolgozom, de a férjem pl, nehezen viseli még a látványukat is :oops: . Be se hajlandó jönni az oviba, mikor ott vannak a gyerekek, mert annyira sajnálja őket. Nem tudom, hogy viselné, ha születne egy problémás babánk... De szerintem nem fog :wink: .

panda
Halásztelek
 
 


panda:nem is fog, erre nem is kell gondolni.
Na hát szülni nem tudnék én sem magánklinikán, azért annyi pénzünk nekünk sincs, csak a magzatvízvételt csináltatnám meg ott, mert valahogy jobban megbíznék bennük.

Na de ne beszéljünk ilyenekről, remélem egyikünknek sem kell ilyen dologról döntenünk, hogy mi legyen ha beteg, egészséges gyermekünk lesz.





erika82
Erdőkertes
 
 


SZiasztok!!!!!!!!!

Judy de jó hogy jelentkeztél!!!!!
szupi hogy jól megy az ovi és a suli::)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita a talira térjünk vissza később, mert el vagyok havazva és nálunk sem úgy működnek a dolgok mint szeretném...
De ha gondolod csinálok neked is figurákat csak írd meg milyet szeretnél, megoldjuk.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Képzeljétek ma pelus nélkül mentünk ki apa elé a buszmegállóba :D eddig még nem tettük csak otthon mikor ébren volt, de nem pisilt be. Azért messzebb még nem merném így elvinni.
Akik tapasztaltak e témában honnan fogom tudni, hogy mikor ne adjak már rá pelust ha elmegyünk itthonról?

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


beu:én is épp ezen gondolkoztam, én már nem emlékszem rá.
Azt tudom, hogy sokszor adtam rá még pelenkát éjszakára pedig már száraz volt. Emlékeim szerint soha nem volt balesetünk ebből, de azt nem tudom hogy kerültem el, ha útközben nagyon rájött. Sokszor volt azért úgy, hogy ha játszón voltunk akkor a bokorba pisiltetnem kellett, de igazából soha nem pisilt be a villamoson vagy egyéb helyen. Hát megértem a parádat, de szerintem szépen lassan majd érezni fogod, hogy tud-e szólni időben és hogy hányszor és mikor kell pisilnie.

Nitának vannak pici gyerkőcei talán majd ő tud valami okosat mondani.





erika82
Erdőkertes
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: