Új privát üzeneted érkezett!

Kata, hát mi a csudit akarsz érezni? Én totál u.azt éreztem amikor babás lettem, mint előtte sok-sok hónapig, tehát mensis tüneteket. És ha tudnád, hány lánytól hallottam olyan panaszt, hogy már lassan meg kellene jönnie neki, de terhestüneteket nem észlel magán. Aztán pár nap múlva gyönyörű zebrásat teszteltek. Hú, sok ilyet láttam már. :wink: Szóval kitartás, nem a tüneteken múlnak dolgok, jó?
Hány naposak is a ciklusaid általában? Remélem, jövő héten csupa jóhírrel szolgálsz majd! Szerintem semmiképpen ne add fel!
Vendég
 


Hello!
Mi van veletek lányok??? Nincs valakivel valami fejlemény??
esztiilil
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek,a magándokim azt mondta,hogy ez a gyógyszer nincs tőrzskönyvezve!Megmutattam neki a gynevac.hu oldalt,de azt mondta,nyilván az ellenkezőjét állítják.Ő meg megmutatta a legfrisebb kiadású gyógyszerkönyvet és abban tényleg nincs benne!És eddig minden orvos,akihez fordultam,ezt mondta!Aki felírta,az is picit szkeptikus,de felírta,mert pénzt kapnak a felírásért...

Én ki is dobtam a kukába a 8e ft-os szurit!!
kicsimálna
 
 

 
 

Kicsimálna, szerintem igen elkapkodva döntöttél, hogy ilyen drága gyógyszert kidobtál. A dokid, főleg hogy magánorvos, jobban is körülnézhetne, mielőtt mond valamit egy bejegyzett gyógyszerről, bár neki így valószínűleg egyszerűbb volt.

Valóban kitörölték a törzskönyvből a szurit, az ára miatt, ugyanis még a régi árral volt feltüntetve azzal a törzsszámmal, viszont benne van egy másikkal, ugyanezen adatokkal, csak ár nélkül, mert szabadáras termék lett, ha jól tudom. Viszont mivel a gyógyszertárak kiadhatják a Gynevacot, eleve kizárt, hogy bármilyen törzskönyv nélküli gyógyszert forgalmazzanak. Hú, remélem, érthető voltam.

És bizonyítékként idelinkelek egy oldalt, ami elvileg dokiknak is segítség, ha nem tudnak valamiért receptet írni, vagy adatot keresnek a gyógyszerről: https://www.drdiag.hu/kereso/gyogyszere ... 1000004926

Szerintem olvasd el, meg aki még kételkedik, én így vélem, hogy történhetett a törzskönyves cécó, de ha ennek nem hiszel, kérdezz meg egy patikust, ő biztosabbat tud mondani. Én mindenesetre addig nem hajigáltam volna kukába.
Vendég
 


Most lett szabadáras,a könyvet viszont néhány hónapja adták ki,vmikor év elején!Mindegy,kidobtam,részemről ennyi!
Sok orvos mondta,nem csak ez!!
kicsimálna
 
 


Oké, végülis a te döntésed, csak gondoltam, előtte megnézed, amit feltettem. Ha nem nem, mindenkinek szíve joga, miben és kiben hisz. :wink:
Azért további sok sikert neked!
Vendég
 


Kicsimálna,

ne haragudj, nem szoktam senkinek ilyet írni, de: nem vagy komplett :roll:

nem gondolod, hogy ha ártalmas lenne, nem forgalmaznák a gyógyszertárak?

az orvosokról meg annyit (nőgyógyászok), hogy nem is érdemes nekik említeni a Gynevacot, mert nagyon hülyén állnak a dologhoz, valószínüleg szakmai irigységből, mert a Gynevaccal jóval kevesebb a meddőségben, krónikus gyulladásokkal küzdő nő, sőt még a vetélések/koraszülések aránya is...ergó:ha mindenkinek felírnák, vagy ne adj Isten jó szívvel ajánlanák (ami kötelességük lenne) a tetemes árbevételük jelentős részétől elesnének...

nekem anno. az első adagot a tündéri háziorvosom írta fel azzal, hogy szívből kívánja, hogy segítsen...nos, úgy tűnik igaza lesz, mert már a 12. hetet taposom (az előző babák 8-9 hetesen haltak el azután, hogy már volt 3 egészséges gyerekem )

csak közben volt egy csúnya lappangó gyulladásunk, amivel oda-vissza pingpongoztunk a férjemmel :evil:

az egyébként bűbájos nőgyógyászom egy drága magánklinikán a második vetélés után is csak széttárta a karját, hogy: ó, ez egy pech, próbálkozni kell, majd sikerül stb...
ha belegondolok, hogy a második vetélést megspórolhattam volna :evil:

de ötlete nem volt, hogy mit lehetne tenni...én jártam utána, így bukkantam a Gynevacra, a mai napig használjuk, havi 1x.

szóval, szerintem nagy butaságot csináltál, de Te tudod...

a mai vírusos-candidás-bacis világban néhány adag laktobaccillus törzs beadása csak hasznos lehet a női szervezetnek.

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Köszönöm!
Én nem kockáztatok,buta voltam,hogy előbb nem hittem orvosnak sztem.
Mindegy,nálam nem ezen fog múlni amúgy sem!

Minden jót mindenkinek!

Sziasztok!
kicsimálna
 
 


Sheila, tökéletesen egyetértek! Ez a szer nem lehet káros egy nőnek sem, csupán hasznos (kivéve természetesen, ha allergiás az egyik összetevőre, de ez legfeljebb a konzerválószer lehet)!

Szerintem vannak sajnos olyan nődokik, akik pl. felírnak ilyen-olyan hormonkészítményt minden előzetes vizsgálat nélkül, vagy pl. nem követik a páciens állapotát mondjuk UH-gal, amikor tüszőnövelőt, meg repesztőszurit, meg ilyeneket adnak neki, aztán szegény nő meg csodálkozik, ha szép fejlett tüszők helyett egy halom ciszta lesz a petefészkén,stb.
Persze azért vannak jó szakemberek, csak véleményem szerint igen ritkán.

Viszont mindenkinek saját magának kell eldöntenie, kiben hisz, mint már írtam. Mi szerencsések voltunk, hogy megkaptuk a szurit, és hogy bizony hallgattunk a szép szóra, így sikerült legyőzni pár csúnya bacit, méhszájsebet, és még babát is kaptunk ajándékba az égtől!
Vendég
 


Athiz :)

Én is egyetértek Veled.
Mióta csalódtam egy sereg dokiban, azóta csak mérsékelten hiszek a dokiknak, mert /tisztelet a kivételnek /, de mindegyiknek megvan a saját kis vaskalapos szemlélete ugyanazon témában :roll:

pl. a fent említett doki meg sem említette, hogy esetleg Utrogestant használhatnék, hátha nagyobb esély van a terhesség megtartására, a mostani viszont mindjárt azzal kezdte...

tehát használom a 2x1-et még ezen a héten, egyébként ez az elfogadható adagolás számomra...hallottam pl., hogy van olyan orvos, aki 3x2-t ír elő belőle, plusz még Duphastont is :shock:
hát, ha valami, akkor ez a hormon lórúgás veszélyes lehet, sokkal inkább, mint a Gynevac.

Szorítok Neked, és várom a gólyahírt!! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Én sem értek Veled egyet Kicsimálna, a Gynevactól nem lehet semmi bajod, és az orvosokról hasonló a véleményem, mint az előttem szóloknak. Egy ismerős házaspárnak pl.egy meddősségi központban azt mondták, hogy a férj spermaelégtelensége miatt csak lombik babájuk lehet. Ehhez képest két év múlva megfogant a lányuk teljesen természetes úton. Akkor hogy is van ez? Mennyire értenek hozzá a dokik?
Én hiszek a Gynevacban és ha nem is jönne össze vele a babánk, akkor is egy jó dolognak tartom, ahogy Sheila írta a mai bacis, candidad, gombás, vírusos világban.

persze mindenki úgy dönt ahogy akar.

Mi vasárnap megkaptuk a 3. szurit.

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Én is a Gynevac után estem teherbe 8héttel, előtte 5 évig nem sikerült volt 7 inszeminációm és 5 lombikom.

Én itt lakom ahol a Varga főorvos úr dolgozik Ő gyártja a vakcinát és én maximálisan megbízom benne.Ő gyerekorvos és a gyerekemet is hozzá viszem ha beteg.
Szóval nem ajánlaná ha nem lenne törzskönyvezve és nem is adnák ki a gyógyszertárban.

Szerintem mindenkinek érdemes lenne beadatni ártani biztos nem árt ha pedig használ nagyon jó.

Nálunk nem is írják meg a nőgyógyászok de pár emelettel feljebb a gyerekorvos megírja.Vajon miért nem írják meg?Mert nem járnának havonta hozzájuk a nők mindenféle fertőzéssel.

Kicsimálna!
Szerintem is butaság volt kidobni a szurit de mindenki maga dönti el mi a jó Neki és mi nem.

Én nagyon örülök,hogy végül beadattam a vakcinát habár előtte én is kétkedő voltam.
Régen voltak gyulladásaim de a doki felírta aa Gynoflor hüvelytablattát és aztán rendbe jöttem és úgy gondoltam,hogy nem a gyulladás miatt nem jön össze a baba.
Aztán amikor az 5.lombik sem sikerült végső elkeseredésemban beadattuk a szurit és másfél hónap múlva spontán teherbe estem és ma már 21 hónapos a kislányom.

Nekem azt mondta a doki a Kaáliban,hogy progeszteronból napi 900mg-nál többet nem lehet használni mert efelett épp sorvasztja a méhnyálkahártyát.
Amikor lombikoztunk az Utrogestanból 3*3-at használtam majd amikor terhes lettem 2*1 volt az adag a 12.hétig fokozatosan elhagyva.

Hát csak ennyit akartam.

Sziasztok!

Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Lányok!

Sztem ez az egész nem ér annyit,hogy vitázzunk!Én úgy gondolom,hogy akkor leszek eredményes,ha maximálisan megbízom a dokimban.És ha ő ezt látja helyesnek,hogy kidobatja,akkor én így teszek,mert megbízom benne.

Ennyi és nem több!Amúgy egy igen neves meddőségi központban sem ajánlotta a kutya sem...

De ne vitázzunk! :))))
Remélem nektek tényleg segít és jön a baba,aki egészséges lesz!
kicsimálna
 
 


Kicsimálna,

idővel majd Te is rájössz, hogy nem ISTENEK ők, de nem ám!!!
nagyon is esendő emberek akik hibáznak is időnként, csak sajnos ők emberéletekkel hazárdíroznak (tisztelet a kivételnek természetesen :) )

Naná, hogy nem ajánlja a meddőségi központ :twisted:
akkor kevesebb lenne a szerencsétlen meddőnek kikiáltott nő...és akkor mi lesz??

kevesebb pénz vándorol a fehér köpenyes zsebekbe...húha, azt nem szabad ám hagyni :twisted:

itt a PÉNZ az ÚR, sajnos nem a Hippokrateszi eskü...minden napra jut már egy műhibaper, figyeled a híreket??

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sheila!
Veled nem tudok vitázni,mert olyan frappáns vagy,felkészült és még humoros is! :))

Bár,hozzáteszem,nem is szerettem volna vitázni!
kicsimálna
 
 


Köszi :)

Én sem akarok vitázni Veled :)
ez csupán a véleményem volt (és a tapasztalatom sajnos)
tudod a 40évem alatt már volt részem ebben-abban, de az igazsághoz tartozik, hogy mikor fiatalabb voltam, én is feltétel nélkül bíztam az orvosokban...most már bizalmatlanabb vagyok, magam is utánajárok a dolgoknak :)

szép napot Neked! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Kicsimálna!

Nekem a Kaáli Intéztben írták fel a szurit.Megkértem a dokit,hogy írja fel és szó nélkül megtette.
És láss csodát nemsokára teherbe estem pedig én is úgy gondoltam,hogy nekem nem ezen fog múlni és mégis!

A nőgyógyászokról ugyanaz a véleményem mint az előttem szólóknak.

Persze meg kell bízni az orvosban de amikor azt látom,hogy 100ezrek mennek ki a zsebünkből és lelkileg és fizikailag padlón vagyok érdemes váltani vagy ha nem is váltani vmi mást kipróbálni akár az Ő tudta nélkül.
Az én dokim sem javasolta sőt most is ellene van de a tudta nélkül megkaptuk a szurikat és azóta is azon tanakodik vajon miért éppen akkor lettem terhes.Mondtam neki,hogy a Gynevac segített de Ő ezt nem hiszi.
Saját dolga mit hisz nekem itt van a gyerekem és ezt a vakcinának köszönhetem.

Kívánom Neked,hogy minél előbb legyen gyereked akár a vakcinával akár nélküle!

Sziasztok!

Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Nagyon kedvesek vagytok,lányok!

Drukkolok,hogy minden rendben legyen a babával!Bár miért ne lenne rendben? :wink:
kicsimálna
 
 


Köszi Kicsimálna, aranyos vagy!

Az én dokim sem tud a Gynevacról, nem láttam értelmét, hogy említsem :lol:

Ő az Utro-t propagálta, és mivel én is azon a véleményen voltam, hogy két vetélés után nem árt támogatni vele a terhességet, hát használom...de a Gynevacot is fogom egészen szülésig, havi 1x :)

ha most végre megáldott az Ég és TÉNYLEG megszületik a babám dec. végén v. január elején, sosem fogom megtudni, hogy a Gynevacnak, az Utronak, vagy a homeopátiás cuccoknak köszönhetem-e :)

ha a szívemre hallgatok azt hallom, hogy ezek EGYÜTT hozták meg a várt sikert...de a végeredmény szempontjából ez már akkor nem fog számítani :D

Ti mióta próbálkoztok?

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Mi már egy éve.Volt kivizsgálás,hormonokat néztek,elvileg sanszos nekem egy hsg,de annyira nem erőlteti a doki.
Sok időm nincs,mert aug-ban betöltöm a 32-t...

Én is szedek homeos cseppet,az sokat segített most.Bár most Clostit is kaptam,de sokszor ezzel sem lett pé.
Most bizakodó vagyok,mert vhogy olyan optimista lettem pár napja!
kicsimálna
 
 


Ó, sajnálom...az bizony hosszú idő, ha az ember annyira vágyik a babára :(

nekünk aug-ban lesz két éve, hogy eldöntöttük: jöjjön a kistesó...

tavaly és tavalyelőtt aug-ban össze is jött viszonylag hamar, de el is mentek :(

a mostani manót áprilisban hoztuk össze, hátha így szerencsésebbek leszünk :wink:

az optimizmus sokat segít, ez a siker egyik alkotóeleme :)

én drukkolok Neked, majd számolj be a fejleményekről is :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Athiz, egyben vagytok meg?

A 30 napon jarok, mensinek se hire, se hamva. Idonkent gorcsolget a hasam, de nem veszes. A ciklusaim 26-28 naposak szoktak lenni. Amugy nem erzek semmit. Tesztet meg nem csinaltam, mert a ferjem szerint a kimarado mensi utan egy hettel lesz tutira pozitiv (ha terhes vagyok), es ha esetleg meg nem mutatna ki, az rossz hatassal lenne rank pszihesen.

Egyebkent - annak, aki nem ismer - mi 3 eve probalkozunk sikertelenul, konkret okat nem talaltak a gyermektelensegunknek. A GYNEVAC kurat 7 hete fejeztuk be.

Kicsimalna, mar bocsi, de ilyet csinalni, amit te csinaltal??? :roll:

Irok, amint lesz valami es remenykedem! Puszko mindenkinek! :D
katavirag
 
 


Kata!

Nagyon szorítok Nektek!!!! :lol:

Kicsimálna!
Mi is egy éve próbálkozunk, csak én épp csak 23 éves vagyok, minden vizsgálatunk ok, a párom tökéletes, csak az én hsg-m hiányzik. Mégsem jött még a baby. De én nagyon hiszek a Gynevacban! :lol: :lol: :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Tul elhamarkodott volt az oromom, tegnap megjott. :oops: :oops:
Nem kell reszleteznem, tudjatok mit erez akkor az ember, ha mar majdnem teljesen bizonyos, hogy terhes. :oops:
Azert a tesztet megcsinaltam, de masodik csiknak meg halovany nyoma sincs.
Teljesen selejtesnek erzem magam. Es oregnek is. Zsofikukac, 23 evesen meg nem kell izgulni semmin.
Ildi es a tobbiek tortenete erot ad. Az Ildie egeszen megdobbento.
En 7 hettel vagyok a Gynevac utan.
Jovohettol osszeszedm magam. Uj ciklus, uj remeny.
katavirag
 
 


Kata, a fene vinné, pedig nagyon szurkoltam neked! De tényleg ne add fel, szerintem a köv. ciklusban sikerülni fog! :wink:
Bocsi, arra már nem emlékszem, hogy követed valahogyan a ciklusodat (LH teszt, hőmérőzés)? Az nagyon hasznos lenne!

Meg persze mindenkinek őszinte drukkom!!!

Sajnos még nem szültem meg, bár tegnap már azt hittem, kórházban is voltam fél napot, de aztán mégsem... :? Na majdcsak kibújik babócám, ha már megúnta az úszkálást. :lol:

Pusz
Vendég
 


szia Athiz!

nem lehet könnyü nagy pocakkal most neked ekkora melegben.

most megyek az első szúrimra, és hát egy kicsit félek ,hogy mit fogok érezni. De majd rád gondolok :)
surmi
kockasfulunyul
 
 


Sziasztok!

Van már egy 2,5 éves tündérlányom, most szeretnénk neki tesót. :) Kapom a Gynevacot, most volt a 3. szuri és közben késik a mensim, nem is keveset (teszt még negatív). Szóval a véleményetekre lennék kiváncsi, hogy a magzatnak (ha van) nem árt? Lázár Erikát e-mailben kérdeztem, azt mondta, nem árt, csak eredményesebb, ha előbb a szuri, aztán a baba. Az sztk-s dokim írta fel, ő is azt mondta, hogy nincs a terhességre hatása, bár benne nem bízok, mert én kértem, hogy írja föl, a férjemnek is, ő meg azt mondta, neki nem kell, baromság.

Előre is köszönöm, ha válaszoltok,

Lili
manka79
 
 


Kedves Lili!

Itt már többször is leírtuk, hogy a Gynevacnak nincs káros mellékhatása, mert nem lehet, hiszen nem tartalmaz magzatkárosító anyagokat többek között, sőt, mivel rendben tartja a méhed tejsavállományát, így pl. a beágyazódás is könnyebb lesz a babának, ha megtörténik, ezért hasznos pl. elvetélés ellen is. Bocs, ha nem fogalmaztam túl szakszerűen, de most csak kutyafuttában írok.

Hidd el, ha babás is vagy, amit szívből remélek, akkor sem lehet ártalmas neki a szuri. :wink:
Vendég
 


Kedves Athiz,
köszönöm a választ. Én nagyon bízok a Gynevacban, mert a kislányom a 36. héten született burokrepedéssel. És vsz. hüvelyi fertőzés miatt, persze ezt nem az orvos, hanem én okoskodtam ki. :? Szóval nagyon bízom benne, hogy a következő terhességnél nem így lesz.
Egyébként mondanom sem kell, több nőgyógyinál jártam, hogy előre küszöböljük ki a hüvelyi fertőzésket, de egyik sem mondta a Gynevacot :evil: hanem a barátnőm mondta, hogy ilyen létezik.

Mindenkinek jó babázást/pocakoskodást/babásodást!

Lili
manka79
 
 


Sziasztok!

Nekem ma megjött, de számítottam is rá. Még csak a 4. szurit kapjuk ma vagy holnap, gondolom a teljes kúra a hatásos. És annak is örülök, hogy óramű pontossággal érkezik piri mindig a 29. napon. :lol: :lol: :lol: (apró örömök az életben :wink: )

Ti hogy vagytok?

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Eddig masik topicban laktam, de lehet idebb koltoznek, ha megengeditek. Hogy miert? Nem illik ram sajnos a sikeres inszeminacio elnevezes. :( Kilencem estem at, es sehol semmi. Teljesen el vagyok keseredve.
A dokim mondta, hogy kiprobalhatnam a Gynevac-ot, amirol en is olvastam par sort az ujsagokban. Rogton kaptam az alkalmon, hatha majd ez fog segiteni. Ma kaptam meg a 4. injekciot, a parom szokta beadni. Nektek is nagyon faj? Eddig minden egyeb injekciot is o adta be, tehat ez egeszen mas. Ahogy megkapom a szurit, borzalmas egeto erzes indul el a kornyeken, es vagy negyed oraig irtozatosan faj. Ezt nem is mellekhataskent emlegetnem, hanem talan kellemetlensegnek...??
Ildi74 tortenete olyan erot adott, mikor beneztem hozzatok, csak sajna rovid idore. Tudom, hogy mondtam mar, de teljesen el vagyok keseredve, es hitetlenTamas vagyok. Egyszeruen nem tudok pozitivan latni, en vagyok a megtestesult pesszimista ezen a vilagon. Vagy csak rossz napom van?

A Gynevac-ot bar a dokim ajanlotta, a paromnak nem irta fel, mert azt mondta olyat nem hallott, hogy ffinak is kell adni. Amikor azt mondtam neki, hogy olvastam az interneten, de termeszetesen nem szakmai oldalakon, azt valaszolta, hogy nem vallalja fel. Ellenben nekem ajanlja, hatha segit. Igy a parom nem kapja, pedig ahogy olvaslak titeket, a nem megfelelo sperma-kepre is hatassal lehet.

Koszonom, hogy meghallgattatok!

Babszi
babszi
 
 


Lanyok, olyanon is segitett a Gynevac, aki soha nem volt terhes, vagy nektek inkabb a vetelesek okoztak nagyobb bajt?
babszi
 
 


Babszi, hát remélem, hogy segít neked a szurikúra, mert látom, nagyon magadba vagy zuhanva! És elárulom, azért én is kétkedve fogadtam azt, hogy a szuri után babás lehetek, mégis sikerült. És azért nagyon fontos, hogy bízz és higgy valamiben, valakiben. Még akkor is, ha nem válna be a végén, próbálj meg pozitívabban gondolkodni, az mindig segít.
Bár tudom, 9 inszem után ez elég nehéz lehet. Nem is tudtam, hogy ennyi inszemet is csinálnak. Hová jártál? Úgy tudtam, hogy 6 az, amit meg kell csinálni, utána már lombik jön.
Szerintem az, hogy így el vagy kenődve, sokban a dokidnak köszönhető, aki hagyta, hogy ennyi sikertelenségen menj keresztül. Váltanod kellene!

Valóban nem lenne baj, ha a párod is kapná a kúrát, akár a házidokijával is felírathatná. Mellesleg szakmai oldalként a www.gynevac.hu -t is ajálnhatod neki, hiszen ott írják a gyártók, hogy bizony a ping-pong fertőzés miatt is érdemes a párunknak is beadatni. Gondolom az elég meggyőző lenne neki, nem? De ha nincs is ilyen fertőzés nálatok, akkor is csak hasznos lehet a tejsavbaci felturbózása a szervezetedben, segít az inszemek vagy lombik programok sikerességében.

Nagyon remélem, hogy sikerül a baba nektek, és hogy nem adod fel. Van olyan is, akinek az első szurikúra után még nem sikerült a babuci, de a 2. után már igen, ezt egyéne válogatja. Emellett próbáld ki a többi dolgot, ami nekem+sokaknak már bevált, a gyógyteázást, vitaminozást, méhpempő szedését. Ha gondolod, elküldöm részletesebben priviben.

Sok sikert!
Vendég
 


Na Athiz, te mar celegyenesben vagy! Remelem, a babuci szuletes utan is irogatsz majd!
Babszi! En 7 hettel vagyok a Gynevac kura utan. A ferjem is kapta, mivel a korokozok kozosek. Es ne aggodj, nekunk is nagyon kellemetlen volt az egesz, nem csak a szuri helyen. De hat a babaert mindent!
katavirag
 
 


Sziasztok!

Babszi!

Én még sosem voltam terhes de a vakcina után az lettem! :D
Szerintem is mindkét félnek kapnia kell sőt a főorvos úr csak párokat olt!
Örülök,hogy erőt tud adni a történetünk.Csak azért írtam le mert sosem szabad feladni mindig van remény!

Én megkérdeztem a Varga doktor urat és azt mondta,hogy a spermaszámot nem tudja megnövelni a Gynevac(ellenben a Maca Vibe igen a férjem azt szedte)de a spermiumok mozgását javíthatja mivel a gyulladás miatt is lehet rosszabb a mozgékonyságuk!

Athiz!

Kívánok Neked minél szebb és könnyebb szülést!

Sziasztok!

Egy kép az én drágámról!

Kép

Kép
ildikó74
 
 


gyonyoru a kislanyod Ildi!!!

Nagyon koszonom mindenkinek, aki irt!!!
A Maca-rol hallottam, csak receptre kaphato??? Vagy nelkule? A mehpempot is megprobalom; hol tudnam beszerezni?

Igen, olvastam ezt a dolgot a pin-pong-rol, de a doki megis azt mondja nem. A kezemben van pedig a recept, amit a haziorvos irt fel, lehet azert kivaltom majd.

A dokivaltas mar megtortent, a harmadik dokinal vagyok. A sima nogyogyasz az elejen lelketlen volt, azert hagytam ott. Akihez kerultem, csak a penz erdekli. Akinel most vagyok, az allitolag nagyon szuper, es innen ajanlottak az egyik topicbol, csak nagyon sokat kell ra varnom. Egyelore nem akarom levaltani, de neha fogalmazodik bennem a dolog.

A 9 inszem - 5 volt a Szabolcs utcaban, de ott nem neztek progeszteront, ami akkoriban alacsony volt. 4 a kettes szamu noi klinikan, ahol nezik a progeszteront, ami mostanaban jo magas a closty miatt.

A Macarol irjatok tobbet!

Koszi koszi!

Ildi, hany evig probalkoztatok terhesseg nelkul?
babszi
 
 


Kata, Ildi, köszike!

Ildi, nagyon helyes a kis tündérkéd!

Babszi, a Macáról én is sok jót hallottam, próbáljátok ki. Én úgy tudom, drogériákban lehet kapni, borsos az ára, de megéri.
Talán mintha lenne egy ilyen téma is itt a topicokon belül.

Méhpempőt lehet kapszulában venni szintén drogériában, gyógynövényboltokban. De van, aki a természetes méhpempőt veszi és eszi, azt méhészeti boltban lehet megvásárolni.

A gyógyteákat nem próbálod ki? Meg a vitamint, fontosak ám!

Ha nincs gond a dokiddal, maradj nála, csak én furcsállom, hogy 9 inszemet végigcsináltatnak veled. Talán egy normális hozzáállású speciális klinikán (Dévai vagy Kaáli Intézet) jobban állnának a kérdéshez. Ahova jártál, a két intézményt inkább nem minősítém, nem szeretnék senkit bántani, de megvan a véleményem ezekről a helyekről azért.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi!

Babszi!
Mi 5 évig próbálkoztunk 7 inszem és 5 lombik de soha nem voltam terhes.

Szerintem sem kellene ennyi inszeminációt csinálni inkább meg kellene már próbálni a lombikot.
Mi a Kaáliba jártunk.

A Maca Vibét lehet kapni drogériában is (Dm,Rossmann)de gyógyszertárban is.100 szem van benne régebben 5000ft volt 3*1szedte a férjem.Neki jó volt a sperma száma de a Kaáliban javasolták.Neki 52,5millióról 72millióra emelte meg a számukat 1 hónap alatt.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sajnos a lombikkal az baj, hogy nem szabjak a penztarcankhoz. Es ha megnezem, hogy 5 lombikon vagy tul, akkor elkeseredek, hogy nekem az egy sem jon ossze, nemhogy 5. Anyagilag nem ugy vagyunk, hogy fizetni tudnek lombikot - es nem tudom, hogy segitene-e egyaltalan. A dokim szerint semmi olyan tunetem nincs, amire azt mondana, hogy emiatt nem johet ossze spontan. Azt mondja, hogy igenis sikerulhet spontan, de vannak ilyen aprosagok, mint a Gynevac, amik hozzasegithetnek.

Ildi, amikor terhes lettel, akkor rogton tudtad, hogy igen, ez az, vagy te is kesobb jottel ra, mint sokan masok?
babszi
 
 


Athiz!!
Mindent szivesen fogadok priviben is!
babszi
 
 


Sheila!

Mikortól, hány hetesen kezdted el az Utrot szedni??,
esztiilil
 
 


Babszi!

Nem tudtam,hogy terhes vagyok amikor 2hetet késett a vérzésem a férjem mondta,hogy vegyünk tesztet.
Nekem meg sem fordult a fejemben,hogy terhes lehetek mert ha lombikok nem sikerültek a spontán miért sikerülne.Abban a ciklusban amiben teherbe estem használtam a PG53 elnevezésű mikroszkópot ami a petérést hivatott mutatni.Na az nekem végig azt jelezte,hogy nincs peteérésem.Lehet ez volt bennem amikor együtt voltunk és nem görcsöltem azon,hogy na most terhes leszek.Aztán amikor meg kellett volna jönnie ment a hasam aztán elég rosszul voltam de azt hittem vmi vírust szedtem össze.Mivel mensi sehol nem volt azt hittem cisztám van és amiatt késik de szerencsére nem így volt.
Kb.a 6héttől elkezdtem hányni elég sokáig mert a 20.héten múlt el.

Nekünk is minden pénzünket elvitt a lombik azóta eléggé padlón vagyunk anyagilag.

Esztiilil!
Ugyan engem nem kérdeztél de én amikor megtudtam,hogy terhes vagyok elkezdtem az Utrogestant és a 12.héten hagytam abba.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Valahol azt olvastam, hogy az Utrot lehet , vagy ajánlott vetélés után már az ovuláció után szedni, hogy a beágyazódás sikeresebb legyen?? kérdés!??? vagy ez hülyeség?
esztiilil
 
 


Eszti, pontosan így van, az ovuláció megtörténte után kell elkezdeni a progipótlást, a legjobb szerintem az Utrogestan erre, és amennyiben terhes vagy, a 12. hétig szedni, majd 1-2 nap alatt fokozatosan elhagyni. Legalábbis így terheli meg a legkevésbé a szervezetedet.
Ha pedig nem lennél babás, de csak ha tutira nem, akkor szépen abbahagyhatod. De remélem, ilyen nem lesz!

Én amikor megtudtam, hogy babát várok, rögtön szóltam a dokimnak, hogy jó lenne támogatni a baba kapaszkodását Utroval, de sajnos az volt a hozzáállása, hogy várjak egy hetet, és ha még akkor is terhes vagyok (vagyis a teszt + -at mutat, és nem jön meg), akkor menjek hozzá, és majd akkor felírhatja.
Szerencsére akkor már nem kötözködött, és tényleg felírta, de az a hét nagyon rémes volt. Görcsöltem+minden. Ahogy elkezdtem szedni, pontosabban alulról dugni az Utrot, másnapra megszűntek a görcsök, és nem is tértek vissza.
És az a fura, hogy elvileg a vérvétel alapján nem volt alacsony sosem a progeszteron szintem, mégis kellett az a pótlás.
Vendég
 


Csajok, el ne tunjetek mar priviben! En is kivancsi vagyok mindenre! :D

Babszi, a Gynevac-ot ki ne hagyd! Akinel nem tudnak kimutatni semmit, azoknak ajanlott. En 7 hete kaptam az utolsot. Igaz, meg nem vagyok terhes, de nagyon bizom a hatasaban.

A progeszteronpotlast a peteres utan 2 nappal mar el KELL kezdeni ugyanis a vetelesek nagy resze menszesz korul tortenik. A menszesz attori a hatasat, ha nem vagy terhes, csak max. 1-2 napot kesik. Es a teszt eredmenyet nem modositja, ha esetleg megis terhes vagy.

Sok nogyogyasz allitja, hogy a meddosegek nagy reszet a sargatest elegtelenseg (=progeszteronhiany=korai veteles) okozza.

Nem is ertem, miert gondolkodik minden nogyogyasz maskepp? Olyan egyszeru lenne, ha mindenki tudna az egy igazsagot es ugyanazt mondana. De sajna, ebben a magyar egeszsegugyben (mar amennire annak lehet meg nevezni) minden csak egyre rosszabb lesz. Most, hogy a maganbiztik bejonnek es megszunik az OEP.... hat most aztan lesz nagy kaosz!
katavirag
 
 


Szia Kata!

Na ja, még ha egyeznének a vélemények, de hát mit várhatunk. Már ezzel a Gynevac-kal nagy a nem egyetértés, és mennyi minden van még ezen kívül... :roll:

Klassz a cicád+a háttered a tickereden. :)
További drukkjaim neked is!
Vendég
 


Lányok!

De nekem is a doki nem akarja addig felírni, amíg nem vagyok terhes, keressek valakit és elkezdjem szedni?? vagy mit csináljak? de lehetnek ennek mellékhatásai is...??

tudjátok mit utálok a legjobban a világon, a terhességi tesztet, amin a második csíknak kéne látszódni!!!:( mert ott a helye, de nem jelenik meg, csak látod, ott kéne lennie...áááh,...
esztiilil
 
 


Ne keseregj Eszti, bár tudom, mit érzel, én is csináltam. Volt, hogy a patikába már csak beléptem, és már élből mondja a csaj, hogy terhességi tesztért jöttem, ugye? Eléggé égő volt. És persze mindig reménykedni, aztán csalódni, nagyon lélekhasogató. Nekem pl. volt olyan tesztem is, nem is egyszer, amikor ugyan volt rajta némi látható második vonal, de olyan inkább áttetsző, persze baba nem lett belőle. De teljesen felturbózódtam, hogy ó, végre, sikerült. Aztán nagy koppanás. Valószínűnek tartom, hogy akkor megfoganhatott ott baba, csak valamiért nem maradt meg, nem tudott beágyazódni. Még az is lehet, hogy jobb így, ki tudja...

Eszti, ha gondolod, próbálj meg itt a neten a Megmaradt gyógyszerek topicba írni, hátha van éppen valakinek. Én is így adtam tovább, ami megmaradt. A Nők lapjának is van ilyen topicja a babásokon belül, Lombikból megmaradt gyógyszerek néven, meg a Családi net Megmaradt gyógyszerek topicban is tudsz hirdetni, ha gondolod.

Mellékhatása minden gyógyszernek lehet, de nem feltétlenül jön ki nálad, ha megfelelően szeded.

Vagy még esetleg keresel olyan nődokit magánban, aki ezt felírja neked. Bár én is magánba jártam ahhoz a nődokihoz anno, és mégsem írta fel. Orvosát válogatja, hogyan gondolkodik.

Sok sikert!
Vendég
 


Eszti!
En a gyogyszertarban még mikor vettem egyaltalan tesztet ugy kertem, hogy pozitivat adjanak. Ezen a patikusok mosolyogtak, de nem adtak azt a franya pozitiv tesztet. Egy ido utan semmilyet sem veszek. Egyszeruen ha megjon, hat nem vagyok terhes, es kesz. Nem dobalok ki feleslegesen azert penzt, hogy VALOBAN csalodjak. En nelkule is tudok keseregni :)
A progeszteron-hianyrol, Utrogesztanrol annyit, hogy amikor a Szabolcs utcaba jartam, akkoriban automatikusan irta a doki, es inszem utani naptol kellett elkezdeni dugdosni. Nagyon utaltam, de persze kellett. A rohej az volt, hogy nem neztek a progeszteron-szintet, ami nagyon alacsony volt akkoriban, es terhesseg nem is johetett volna letre. Most meg olyan magas a closty-tol, hogy a doki mindig "kis trehessegre" gyanakszik. 40 felett szokott lenni, es azt mondjak 30 felett mar nagyon jo.
Nekem ma megjott (most sem kellett teszt), tehat marad a julius. Lehet augusztusban elmegyek laparra, mert azt még nem csinaltak nekem. Rettentoen felek tole, mert altatnak, meg felek a beontestol (azt hiszem azt is adnak, hiaba nem szeretnem).
Azt nem tudom megmondani, hogy szedd-e az Utro-t orvos nelkul; mar masik topicban is korkerdes volt ez. Olvastam, hogy van, aki kidobja a gyogyszert, mert doki nem javasolja, van, aki mindent beszed, amit hallott. Rad van bizva. Szerintem semmi mellekhatasa nem lehet karos rad vagy a babara, ha megis belevagsz. De ne a szajon at szedoset vedd, ha veszed, mert az allitolag szedulest okozhat.

Athiz, te sem tudtad "rogton", hogy terhes vagy amikor sikerult?
babszi
 
 


Katavirag!

Nem hagyom ki a Gynevac-ot, mar a 4. ijekciot szenvedtem meg :( UUUUUUUuuuuuuutalom, de hat muszaj beadni, ezen nem mulhat.
babszi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: