Új privát üzeneted érkezett!

Cili! Biztos lemaradtam valamiről, ezt mikor tudtad meg? Ne keseredj el...
kriszta (kriszta)
 


Sziasztok!
Cili,de jó,hogy itt vagy!Azt hittem,hogy tényleg nem fogsz már ide benézni.Minden nap írj valamit,bármit,csak írj.
Viráganyáról viszont nagyon régen hallottam.
A szuriról:A Clostyt nekem is pontosan úgy kell szednem,mint nektek:minden második napon 2 szemet.A 3.napon kellett kezdeni,majd 5,7,9,11,utána a 12.napon lesz valami oltás a fenékbe.Errol próbáltam többet megtudni,de egyelore nem sikerült.Majd rákérdezek még egyszer.
Fentebb olvastam a Gyvenac c.oltásról,amirol valaki ódákat zengett,hogy milyen jó.Ennek a szernek a plakátja ki van téve a nogyógyászom rendelojében,pontosan a szemem elott volt mindig.Egy cukorfalat kisbaba mászik rajta,és valami olyan szöveg van mellette,hogy"több petesejt,több magzat"vagy valami hasonló.
Mindig szemezgettem a kisbabával,de amikor még itt is olvastam errol az oltóanyagról,teljesen izgatott lettem.Direkt kiemelték,hogy a Closty eredményességét a duplájára fokozza.
Ezek után megkérdeztem,hogy mi az a szuri,amit fogok kapni.Mondta is a doki a nevét,de nem az.Úgy hogy fogalmam sincs.Ha megtudom,elmondom.
Mivel én már tele leszek peteérést elosegíto szerekkel,nem találjátok ki,hogy mi történt a férjemmel!
Tegnap este óta kórházban van vakbél-gyanúval.Szerint ez már isteni beavatkozás,mint az eposzokban.Szerencsére úgy néz ki,hogy nem kell muteni,mert akkor aztán tényleg vége lenne a kisbaba-projektnek.
Már így is megkaptam,hogy én összeesnék,ha így fájna a hasam.Aha,mondom,de a szüléshez nem tudom mit szólnál.Szóval ezek történtek.Remélem,hamarosan hazajön.
Bocsi,hogy ilyen hosszú voltam.
Sziasztok.
Mariann
Mariann
 


Cili!

Ezuton is köszönöm Neked, hogy létrehoztad a topicok. Sokan sokat köszönhetünk ennek az oldalnak.

Ha ennyi embernek segítettél vele, akkor neked is össze kell hogy jöjjön és össze is fog. Nagyon szorítunk neked. Bízzál benne! Jó? ...és meglásd sikerülni fog.

Adri
Adri
 

 
 

Sziasztok Lanyok!

Mariann!Kosz az infot megkerdezem a dokibacsit csutortokon mit szol erdemes-e megprobalnom.Jobulast kivanok a ferjednek ,hetvegere mar otthon lesz?A kibaba projectnek pedig nem is lehet vege max.elhalasztodik.Sikerulni fog nektek is ,ugye nemsokara AKCIO?

Cili!Tenyleg jo lenne ha surun idelatogatnal a legjobb topicot hoztad letre,itt a helyed!Szoritunk erted!

Mamacica!Kertem uj jelszot,uj nevvel most sikerult,probald meg te is.

Niki!Gratulalok a hazhoz,kosz a meghivast talan meg egyszer lesz egy nagy babatalalkozo!Az otlet nem rossz!

Mindenki vigyazzon magara,magukra

Pusszz

Krisztina
kriszti
 


Szijasztok!

Beja! Nemtom mi lehet az oka...de ha igy próbálkoztok, én nem hiszem, hogy sokáig lenn marad az a sorompó!

Ritasol!Köszönöm Kép

Mónika! Én is eröltetem a nyugalmat nagyon! És télleg olyan, mintha misem történt volna...pedig az ember ilyenkor mást várna, nem? Asszem Moni és Kata mesélte, hogy náluk is csak a 7.hét körül kezdõdtek a rosszullétek. Úgyhogy van még egy kis idõnk :-))
Te mikor mész dokihoz?

Kriszti! Nem rossz jel, ha nem megy feljebb a hõd. Én még nem láttam sehol se leirva, hogyha terhes valaki akkor feljebb kell, hogy menjen a hõje. Novemberben pl. nekem kb az 5. hétig 36,7 volt a hõm és nem ment feljebb, pedig terhes voltam!

Niki! Szomszédunk(kövérkés asszony, 42 éves) eccer rosszul érezte magát és elment a dokihoz, hogy mija baja, aztán ott derült ki, hogy 6 hónapos(!!) terhes. Csakhát nem vette észre, mert minden hónapban szépen megjött neki! 8 éves a kisfija.
Nemsemmi!

Cili! A mai orvostudomány már elég fejlett, biztos meg fogják találni a megoldást! Az én dokim azt mondja, hogy amíg méhe van egy nõnek, annak gyermeke is lehet. Mi a problémátok?

Szijasztok, Lara
Lara
 


Lara!

koszi ,mar abba fogom hagyni a homerozest mert teljesen kiakaszt.Hogy vagy?Setalj nagyokat hetvegen es elvezd a babavaras oromeit.
Udv,Krisztina
kriszti
 


Lanyok!


Mindenkinek eredmenyekben es elmenyekben gazdag hetveget kivanok.Tok jo hogy VAGYTOK!

Puszi Krisztina
kriszti
 


Kriszti!
Totál átérzem a hõmérõs dolgot. Én is kiakadtam tõle...amig fel nem ment. De addig...nem is emléxem szivesen vissza. Tényleg idegesitõ.
A lényeg úgyis a kétnaponkénti akción van, nem?
Igen, sétálni szoktunk! Majdnem mindennap 1 órát:-)) Úgy sportolnék valamit, de nem merek, úgyhogy marad a séta.
SZija, Lara
Lara
 


Figyi Lara!

Az a lenyeg,hogy mozogj egy picit,nagyon-nagyon boldog es kiegyensulyozott legy.Ezt inkabb apanak uzenem.

Pussszz

Krisztina
kriszti
 


Sziasztok.
A mozgásról csak annyit:az elso babám januári,én még novemberben rendszeresen - hetente 3x- uszodába jártam,de késobb is csak azért nem,mert sajnos felújítás miatt bezárt.Ekkor viszont rögtön bérletet vettem egy konditerembe,ahol gerinctornára meg callenre jártam.
Itt a fix idopontokat a munkám miatt nem tudtam tartani,így megvettem Kállai Ildikónak a terhestornás kazettáját,amit otthon 2 naponta csináltam.
Így is úgy éreztem magam a szülés után,mint aki teljesen berozsdásodott.
Szerintem nagyon fontos a mozgás,de korábban sem sportolt valaki semmit,akkor persze nem most kell megváltania a világot.
Viszont az úszás nagyon jó.Annak is aki soha nem sportolt.Foleg nagy hassal.A vizesedik,annak meg direkt ajánlották.
Ez volt a sport oldal.
Sziasztok.
Mariann
Mariann
 


Sziasztok lanyok!

En meg uj vagyok itt, nehanyszor voltam a cset-szobaban. 28 es fel vagyok, es egy hete tudtam meg, hogy terhes vagyok. Ma vagyok az 5dik het 4dik napjan. Nem hanytam, sot hanyingerem sem volt. A melleim erzekenysege utalt csak a terhessegre. A paromnak Valentin napi ajandeknak mondtam meg a hirt. Nekunk hamar osszejott es bar nem vagyok szakerto es szerintem mindenkinel mas, de a kovetkezoket figyeltem meg:

-mertem a homersekletemet, de a valtozas nem olyan egyertelmu, mint ahogy a konyvek irjak
-Orsi: a szauna tenyleg nem jo, sot meg a konyvek azt is irjak, hogy a terhesseg elso idoszakaban is kerulni kell a forro furdot
-ketnaponta sxe az majdnem tuti, mert bar a pete 24 oraig el a spermak 72ig
-szerintem is agyban kell fekve maradni legalabb fel orat vagy akar ne is keljunk fel reggelig
-a poz tekinteteben a "szakirodalom" a misszionaris pozt tartja legmegfelelobbnek

En voltam a probalkozasok elott kivizsgalason. Megneztek a rubeolat es a toxoplazmozist. Sajna a toxoplazmozisra nem vagyok immunis, igy figyelni kell egy par dologra, nehogy baj legyen.

Sportoltam korabban is es most is futok, heti 4szer. Ugy tervezem, hogy a futast a harmadik hnap vegeig folytatom, utana atterek a gyaloglasra.

A hasam meg nem latszik, legalabb is meg minden ruham jo ram.

Szuper a kedvem es kivanom, hogy akik meg varnak erre azoknak minnel hamarabb sikeruljon.

Hat ennyi
Kellemes hetveget
Udv
PK
petrakovacs50
 


Sziasztok Csajok!!

Egyszeruen nincs idom írni, mert rengeteget dolgozom! De nagyon sokat gondolok Rátok!

Minden két csikkal rendelkezo hölgynek GRATULA!!

Minden próbálkozónak sok sikert!!

És minden mensizonk kitartást és reményt Kívánok!!

Jó hétvégét!
Üdv.: Melinda
Melinda19
 


Sziasztok!

Mar nagyon regen olvasgatlak Benneteket, mivel hasonlo problemaval kuzdunk, szoval sehol a baba.

Beja, Szonja es Tobbiek! A barnas folyasnak legtobbszor mindig valami hormonalis oka van. Az en tortenetem is igy kezdodott. Eppen elhataroztuk, hogy akkor jojjon a baba, amikor a ciklusom normalis idopontjaban ugyan, de addig soha nem tapasztalt modon jott meg ill nem megjott, hanem 5 napon keresztul barnas verezgetes, majd utana jott meg normalisan. Azt most nem irom le, hogy, kozel egy eve eljutottam egy olyan orvoshoz, aki erdemben foglalkozott velem. Elmondta, hogy mik lehetnek az okok a hatterben, de hormonvizsgalatot is csinalt. Ebbol derult ki, hogy magas a prolaktin szintem, s ez atmeneti meddoseget okoz. A sokak altal ismert Bromocryptint kaptam ra, s 2 honap mulva mar lehetett csokkenteni az adagot. Kozben persze probalkoztunk, de sehol semmi. Az elkovetkezendo honapokban meg el kellett viselnem 1-2 dolgot, de ezt most nem irnam le. Oktoberben kezdhettunk neki a Closti szedesenek. (Ja es eddig is szinte havonta, meghatarozott napokon jartam hormonvizsgalatra.) Mar az elso adagra jol reagaltam, ez a 12. napi UH-n derult ki. Az orvosom azt mondta, hogy ne nezzuk tetlenul a dolgokat, a tuszo egy dolgok, ad peteerest kivalto injekciot, Choriogonint. Hat ettol iszonyu fajdalmaim voltak, meg az akciozashoz sem volt kedvem, pedig pont akkor kellett volna. Eredmeny semmi. Masodik honapban ugyanez. Harmadikban is, annyi kulonbseggel, hogy az injekciotol semmi bajom nem volt most. Persze mindig volt UH, egy ciklusban tobbszor is. Na, jott a negyedik honap, amikor is -igaz mar reg gondoltunk ra, es az orvosom is ajanlotta- a termeszetgyogyaszunk javaslatara ferjem elment egy vizsgalatra. Derult egbol villamcsapas! Gond, de nem is kicsi. Szoval nala is gyogyszerek, majd marciusban is megy ujabb vizsgalatra. Mivel en kezdetektol fogva jol reagaltam a Clostira, legutoljara mar 40 mm-es tuszoim lettek. Viszont mivel megtudtuk a ferjem egyaltalan nem tul jo eredmenyet, nem kertem a Choriogonint. Nem lattam ertelmet. Pedig most mar banom. Miert? Tuszoim szep nagyok lettek, de injekcio hianyaban nem peteeres, amibol persze nem szabad senkinek sem azt a kovetkeztetest levonni, hogy akkor sosincs. Egyik honapban van, a masikban meg lehet, hogy nincs. Na, szoval a 22. napon elkezdodott a barnas verezgetes. Telefon az orvosnak, irany UH, ahol mar 50 mm-esek voltak a tuszoim, amibol ugye cisztak lettek. Kaptam progeszteront, hogy a szervezetemet egy kicsit becsapjuk es elmuljon a verzes, mert allitolag 2 hetig is elverezgethet. A gyogyszer nem hatott, 10 napon at verzes, ezert ujabb gyogyszer a ciklus felallitasa celjabol. Itt tartunk most. Szoval a tapasztalataim: erdemes megnezetni a ferjeket is, nem csak andrologiaiag, hanem urologiailag is. Mert peldaul ekkor derult ki, hogy a ferjemnel is gyulladas van, ami nala problemat nem okozott, viszont nalam igen. Hiaba kaptam eddig felevente Gynevacot, fel ev letelte utan ujbol ereztem, hogy nem stimmel valami. Most mind a ketten tul vagyunk egy kuran, ezutan havonta mar csak egyszer megyunk, hogy meglegyen a jo ellenanyagszint. Igy elkerulheto a ping-pong fertozes veszelye is. Ami ugye nagyban gatolja a megtermekenyulest! Fontos, hogy hormonvizsgalat nelkul, ne szedjetek se Clostit, se mast. Ha az orvos magatol nem akar vervetelre kuldeni, harcoljatok ki!
Elnezest, hogy ilyen hosszu lere eresztettem, remelem nem untattam senkit sem. Mindenkinek sikeres probalkozast kivanok!
Steffy
 


Sziasztok! Gyönyöru az ido, sétáljatok, töltodjetek fel a napsütésben, talán a babák is szívesebben fogannak meg most!
Lara!
A halvány + tesztem a 36. napon volt, de a 37-tol nagyon gyakran van már hányingerem. Ma bejött a szagokra való érzékenység is, hússütés közben. Kicsit sikerült elégetnem, és férjemnek kellett befejezni, annyira hányingerem lett tole. A többit a "Hol és kinél szüljek" topicban írtam neked.
Mónika
Mónika
 


Sziasztok,

Cili, mi a problematok? Ha nem akarsz, ne reszletezd itt, de ha megis, akkor talan megnyugtat, ha kiirod magadbol egy kicsit. De azert igy vagy ugy, biztos lesz babatok, fel a fejjel.

Kedves 2 csikosok: a rosszullet hianya miatt aggodni nem erdemes - en most vagyok a 14. het elejen es semmi rosszullet, de meg igazanbol kivanossag, vagy szag erzekenyseg sem jelentkezett eddig, gondolom, most mar nem is fog, mert a mult hettol meg az eddiginel is jobban erzem magam.

Meg roviden a szaunarol: az en ferjem is szenvedelyes szaunazo, de amikor terveztük a babat es kiszamoltam a varhato peteerest, megkertem, hogy az azt megelözö heten tartozkodjon töle -vagyis csak 1 het szaunakihagyas törtent. Aztan a köv. heten minden tovabbi nelkül összejött. Tehat a höhatas utani regeneralodasi idö ezekszerint nem tul veszes.

Petra, erdekes, hogy te pont a 3. hetig akarsz futni. En is nagy futo vagyok, bar most a telen a hideg miatt nem futottam, de epp e heten, a 13. hetem vegen kezdtem ujra bele, napi egy-egy orat es nagyon, nagyon jol esett. Amugy GRATULA!
Cili2
Cili2
 


Sziasztok lányok!

Én új vagyok ebben a topicban! Most kezdtem olvasgatni, mivel lassan szeretnénk "nekiállni" a kistesónak!
Nagyon megtetszett ez a hangulat, ugyhogy csatlakoznék!!!!

Nekem elég rendszertelenek voltak mindig a ciklusaim és a kislányom sem jött könnyen!

Milyen ötleteitek vannak így előre? Hömérőzés stb!!!!!

Köszi előre is!

Erika
Erika7
 


Sziasztok, lányok!
Mariann! Jólesik, hogy hiányoztam a csapatból...Kép
Sajna valami gond volt a gépünkkel, nem tudtam netezni. Minden kismamának sok puszi, nőjön a pocakotok!
Nálunk: még csak a 25. napon vagyok, a 17. nap óta magas a hőm, szóval, van még mire várni (csütörtökön nem kellene megjönnie).
Lara! A hőm max. 36.9-re megy fel, sajnos, nem megy egyre feljebb és feljebb...Kép Te végül is hányadik napon teszteltél???
A suliban rengeteg a munkám, ez kicsit megkönnyíti a várakozást. A kritikus nap a hétfő lesz, mert nekem a 11.magas hős napon mindig van egy kis barnás folyás, aztán néhány nap múlva megjön. Szóval, hétfő este talán már többet tudok.
Drukkoljatok!
Van még egy kérdésem: melyik tesztet érdemes megvenni?
Mindenkinek puszi: Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok lányok!

Közben olvasgattam és a málnalevélteávval kapcsolatban szólnék!
Én is olvastam róla és a terhességem utolsó időszakában ittam! Segített is, mert tényleg gyors szülésem volt!
Én előtte minden könyvet elolvastam ( egy könyvesboltban és a könyvtárban) amiben szó volt róla! Elég ellentmondásos!
Terhesség előtt javalt, de a terhesség elején megoszlanak a vélemények!
Az egyik könyv szerint segíti a tehességet, míg egy másik azt írja, hogy mivel ellazítja a méhizomzatot így vetélés is lehet!!! Én ezért biztos ami biztos alapon csak az utolsó hetekben ittam! Akkor naponta 2-3 csészével!
Szóval ezt csak azért írtam, hogy erről is tudjatok!
De a tegerbeesés előtt én is tervezem újra inni!
Egyébként gyógynövényboltokban szokott lenni!

Na sziasztok!!

Erika
Erika7
 


Szia Erika!

Én is új vagyok, bár egyszer már írtam.Mi is a kistesóval próbálkozunk 7hónapja!Remélem Nektek hamarabb összejön!Meg azt is, hogy nekünk is hamarosan!Ti manótok milyen idős?Az első teherbeesés előtt is ittad a teát?

Tünde
Névtelen
 


Szia Tünde!

Drukkolok, hogy hamarosan úton legyen a kistesó!
Az én kislányom 13 és fél hónapos!
Az első terhességem előtt nem ittam a teát, mert még akkor nem hallottam róla! Csak ez utolsó pár hétben, de akkor mindenkinek ajánlom, tényleg segít a szülésnél!
Nektek mennyi idős a babóca? Rá is sokat kellett várni?
Egyenlőre ennyi!
Sok sikert Nektek!

Erika
Erika7
 


Helló Erika!

A mi Bencénk dec.1-én volt 3éves.Ő 3hónapra jött össze, a születésénél pedig örültünk,hogy nem jött előbb, így is 17 nappal hamarabb kibújt "röpke" 4óra alatt, előtte 3hónapig feküdtem vele.Remélhetőleg a szülés a következőnél is ilyen hipp-hopp történik majd, csak már ott tartanánk!!!Anyu mindkettőnket gyorsan megszült, állítólag örökölhető ez.
Mi kislányt szeretnénk ,de a lényeg, hogy egészséges legyen!!Most sokkal jobban félek, mint 4éve.Akkor szinte meg se fordult a fejembe,hogy esetleg lehet valami baj.Lehet hogy nekünk se kellett volna ennyit várni és akkor a kicsi mellett nem lett volna időm ilyeneken gondolkodni!

Tünde
Névtelen
 


Cili!
Ez a topic nagyszerü dolog, és szerintem sokunk életét teszi könnyebbé, boldogabbá. Most nem akarok pszichológiai fejtegetésekbe bocsátkozni, de sok tanulmány szól arról, hogy egészségileg is mennyire kimutathatóan jó hatása van annak, ha az ember "kibeszélheti" a problémáit. Nagyon jó, hogy elinditottad!!! Azt hiszem, az a minimum, hogy te is élj vele, hisz ugy tünik igencsak szükséged van rá. Baba ügyben igaz nem tudom, hogy mi pontosan a probléma, de igencsak komolynak tünt a szavaidbol. Szeretnék ajánlani valamit Nektek: nem tudom, hogy hallottál-e az agykontrollról, de ezt babatervezéshez is be szokták vetni. A gondolataink csodákra képesek a testünkkel (a párod gondolatai ugyanigy az o testével)!!! Ha érdekel, akkor irj a cimemre, és elmondok mindent, amit tudok.
Szile
Szile
 


Hello, Lányok!

Nagyon várom a kétcsíkosok további híreit és a többieknek tiszta erobol drukkolok!!!!

Lara, ügyes vagy, hogy most csak sétára szorítkozol, tarts ki és tartsd be a Soma-féle tuti aranyszabályokat!!!

Mindenkinek kellemes jövo hetet!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok !

Lányok, szombaton kellet volna megjönnie, de egyenlőre még semmi. Tudom, hogy nem szabad elbíznom magam, mevel voltmár úgy, hogy 8 napot késett.De most, hogy szedtem a clostyt, azt mondta a doki, hogy ez be is állítja a ciklust. Ami zavar egy kicsit, hogy tompán fájdogál a hasam, mintha minden pillanatban meg kellene jönnie. Viszont ma volt az első reggel, hogy émelyegtem, míg be nem értem a munkahelyemre és nem ettem egy kis sóskiflit.
Aztán lehet, hogy megint csak a természet tréfál meg engem, és pár nap múlva megjön.

Ha tud valaki okosat írni ebben a helyzetben, kérem írjon!

Mindenki puszil: Király Kati
Király Kati
 


Sziasztok!

Udvozolok minden uj olvasgatot!
Erika es Tunde! Mi most varjuk a kistesot(aug. 2-re), a fiam 4 es fel eves. Nekunk o elsore osszejott, ahogy abbahagytam a gyogyszert, de most csak 8 honapra ra, hogy abbahagytam a gyogyszert. Igaz ebbol a 8 hobol az utolso 4 volt csak celiranyos! DE az Ildivel itt mar beszeltunk errol, es arra a kovetkeztetesre jutottunk, ha hosszabb ido telik el a gyogyszer abbahagyasa utan, akkor nehezebben jon a baba. Nem tudom ti szedtetek-e gyogyszert? A masik dolog, hogy szerintem termeszetes hogy valaki a masodiknal jobban aggodik. En is igy vagyok vele. A Martint is feltettem a pocimban, de valahogy megis mas volt. Nem oglalkoztam annyit apro dolgokkal, mint most.

Kati! En is igy kezdtem, emelygessel. Ugyhogy csak bizakodj batran! De szerintem csak het vege fele tesztelj, addigra mar ugyis tuti lesz! Szoritok!

Puszi: Moni
Moni
 


Sziasztok lányok!

Kati neked drukkolok, biztosan sikerült! Hajrá! :-)
A másik dolog, amirõl viszont írnék az a túl korai öröm lenne. Én pénteken csináltam meg a tesztet, amin halványan látszott a második csík, este a férjemnek is megmutattam, és õ is látta, tehát nem csak kételkedtem. Bár nem bíztam el magam, azt hiszem ez a chaten beszélgetõk meg tudják erõsíteni, de azért tetszett a dolog.
Aztán vasárnap megjött!!!!!! bár nem egészen úgy ahogy szokott, de megjött!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szóval szerintem a halvány két csík még semmit sem jelent. És drukkolok minden halvány kétcsíkosnak, hogy ne járjon úgy ahogy én. A párom még biztat, hogy azért csak csináljam meg a másik tesztet is, de nem sok értelmét látom.
Szóval mindenkinek hajrá! Én meg majdcsak elleszek valahogy. Remélem nemsokára követllek titeket!
Ja és hogy kell használni a málnalevél-teát? :-)
Azt hiszem szükségem lesz rá, mert több ilyet nem élnék túl.

Sziasztok:
Ujka
Ujka
 


Ujka!

Ne keseregj,az en baratnomnek is megjott az elso honapban de nem ugy ahogyan szokott.Itt senki nem adja fel,neked sem szabad.

Kiraly Kati!

Ez tipikus kisterhessegi tunet ne aggodj,lazits egy kicsit.

Viraganya!

A 36.9 mar tok jo,nekem 36.6 fole csak egyetlen napon ment viszont mar a 27. napon vagyok,te sem ugy mukodsz ahogyan a nagykonyvben megvan irva.


Lanykak!

A halvanycsikosoknak nagyon szoritok!!!!!A malnalevel tea kb.mennyi ido utan hat igazan gondolom par het?!


Puszi Kriszti
kriszti
 


Helló Lányok!
Remélem mindenkinek jól telt a hétvége! Mi kivételesen otthon lustálkodtunk, illetve megnéztünk egy-két házat, mert mi is szeretnénk családiházba költözni tavasszal. Ebben a hónapban mindent bevetünk a babaprojekt sikere érdekében: a párom lemondott a szaunáról, és csak kétnaponta akciózunk, akkor is lehetõleg este, de fél óránál hamarabb nem kelek fel! Én most vagyok a 8. napon, bár igyekeztünk már a múlt héten ritkítani az együttléteket, mert a barátnõm, akinek ma reggel született a kisfia, közvetlenül a menstruációja után esett teherbe. Szóval sose lehet tudni. A héten már remélem megkapom a málnalevél teát is.
A sportról annyit, hogy nekem azt mondták (több orvost is megkérdeztem), hogy a hatodik hónapig nyugodtam futhatok (az a babának is plussz oxigént jelent), csak vigyázni kell, hogy a pulzus ne menjen 130-140 fölé, mert akkor már túl magas lesz a testhömérséklet, ami viszont már nem tesz jót a terhességnek. Az úszást még tovább is lehet folytatni, ha a terhesség probléma mentes. Azonban aki eddig nem sportolt, nem most kezdje el, érje be a sétával!

Orsi
Orsi
 


Sziasztok Lanyok,

Lara, Gratulalok, vigyazz magadra. Latod meg is van valami abban, hogy ha a hö megegyszer emelkedik, az elsö emelkedes utan, akkor jol nez ki a dolog.

Valamit el kell meselnem nektek. A mult het ota nögyögyaszhoz jartam ketnaponket, hogy szemmel tartsa mi törtenik bennem. A hormon vizsgalat kimutatta, hogy tul magas a testosteron szintem, amire Cortisont kell szednem. (Lehet, hogy ezert veteltem el.)
Ettöl eltekintve gyönyörü peteeresem volt szombaton, ezt mindet követte az ultrahangon. A növekedest is es a repedest is. Az akciozas tehat tökeletesen volt idözitve. Keddtöl progresteront kell szednem, biztos ami biztos.
Erdekes tünetek: A tojasfherje valadekot csak ugy tudta megallapitani, hogy mintat vett belülröl, ezt meg is nezte a microscop alatt es rendben volt. Tehat, ha nem latszik szemmel, ez meg nem jelent semmit.
Persze semmire nincs garancia, azonkivül 35 eves vagyok. De el kell mondanom, a gyomrom remeg napok ota. Most varnom kell es ezt az idöszakot szeretnem veletek megosztani. Persze a következö egy hetben nem fog törtenni semmi. Köszi, hogy meghalgattatok!
Sok sikert mindenkinek es nekem

Anna
Névtelen
 


Szija lányok!

Kriszti! Apának átadtam! Kép

PK50! Asszem napra pontosan egyidõsek a babócáink :-)) A megfigyeléseid osztom én is, mi is ezt követtük. A pocak növekedésére szerintem még 2 hónapot várnunk kell :-((

Steffy! Nemsemmi amin keresztülmentek! Ezután már csak job jöhet! A rossz dolgok után jó szokott következni...egy baba! Szorítok!

Mónika! Akkor a halvány teszt óta csináltál újabbat? Dokihoz melyik 7en mégsz?

Viráganya! A ciklus 32. napján, vagyis a 10. magashõs napon csináltam az elsõ tesztet, ami nem volt még egyértelmû. A 2.-at a cilus 36. napján, vagyis a 14. magas hõs napon csináltam. Az már 100% volt. Úgy számolom, hogy neked ma van a 11. magas hõs napod...Csütörtökön már biztosan ki fogja mutatni a valós eredményt szerintem! De azért mert a felugrás óta nem megy feljebb a hõd, még nem jelenti azt, hogy nem jött össze!!
Tesztek: Medilab(500Ft), RapiPreg(6-700Ft), GraviHCG(800Ft). Én most mind a kéccer a RapiPreget használtam, igen pozitív eredménnyel, szóval én javaslom KépKép

Királykati! Olvasd el a Rendelõben a doki válaszát arra, hogy mit is jelenthet az, ha valakinek olyan érzése van, hogy minden pillanatban megjöhet!(mostanában tehették fel ezt a kérdést, mert ma jelent meg)

Ujka! Hogy hogy "nem egészen úgy ahogy szokott, de megjött?"

SZijasztok, Lara
Lara
 


Szija Anna!
Ezek szerint nálad most minden a nagykönyv szerint alakul!
Akkor egy hét múlva kiderülhet???
Nagyon szorítok!!!
Lara
Lara
 


Lara,

Köszi! Most szüksegem van minden tamogatasra.....
Anna
Névtelen
 


Sziasztok!
Pénteken nem voltam gépközelben igy most jól lemaradtam... Tanácstalan vagyok: általában 32 napra szokott megjönni, a 31-ik napon kezdodött a barnás folyásom és 5 napig tartott, vasárnap már nem volt semmilyen folyásom, és ma a 37-ik napon sincs semmi. A hom. sajnos csak 36,6 volt ma reggel. Egyébként a 31-ik napon annyira fájt a hasam és a derekam, hogy azt hittem bármelyik percben megjöhet, de most már semmit nem érzek. A férjemet egyébként megvizsgálták, és átlagon felüli eredményei lettek. Szóval velem lehet mégis valami bibi, de hát annyi hormon vizsgálaton voltam... Azt hiszem holnap felhivom az orvosomat!
Kedves Cili!
Van az interneten egy másik topic aminek már több mint 1 éve tagja vagyok, és ott éppen a napokban irta egy srác, hogy nagyon nagy mértékben javultak az eredményei bizonyos vitaminok és egyéb természetes "bogyók" hatására, ha akarod megkeresem neked a bogyók nevét!
Akkor most elolvasom a lemaradásomat! Mindenkinek kellemes hetet kivánok!
Szonja
Szonja
 


Ujka!

Ha + volt a teszted, akkor lehetsz terhes is!!! Pláne, ha nem úgy jött meg a havid, ahogy szokott!! Én még nem keserednék a helyedben, mert lehet, hogy van Pocaklakód!!!

Anna!

Én is szorítok!!


Mindenki!

Anyósnál nem volt akcio, mert nem mertem bevállalni a szuros tekintetek keressztüze után. Úgyhogy most a kétnapi akció helyett 3 nap lett, csüt. este, utána vasárnap este. Alig vártam, hogy hazaérjünk, letámadtam a kedvesemet. És elvileg vasárnap volt peteérésem. Háát, nem tudom, de anyósra ráborítom a dézsát, ha most miatta nem jött össze...
Bocs a rosszindulatért, nem vagyok én ilyen, csak kikívánkozott belölem.

Azért milyen jo, hogy bevillant nekem ez a szauna dolog, mert azóta egyre-másra írjátok, hogy a párotoknál is ez lehetett a gond. Örülök, hogy ezt kikombináltuk.

Pusz mindenkinek, vigyázzatok magatokra,

Niki
Niki
 


sziasztok lányok!

Aranyosak vagytok, hogy biztattok, de én már nem nagyon hiszek benne. Majd legközelebb!
Ami más volt most, mint eddig, az az hogy már az elsõ pillanatban görcsöltem, pedig ez csak késõbb szokott lenni, ált. elõször megjön és utána görcsölök. Meg az is fura volt, hogy nekem, akinek éjszakánként szinte nem is szokott lenni, most bizony volt rendesen. Szerintem azok közé tartozom, akiknél ugyan megfogant a baba, de a 28. napon mégis megszakadt ez az egész. Végülis állítólag ilyen rengetegszer van, csak ugye az ember általában vár a tesztel addig míg kimarad a vérzése, de én türelmetlen voltam, ezért tudok róla. :-( máskor tuti, nem csinálok a 28. napnál hamarabb tesztet, csak fájdalmat okoz az embernek.
Na azt hiszem körbetelefonálom a közeli gyógyszertárakat fagyöngy és málnalevél ügyben. Aztán a jövõ ciklus végén már hatalmas :-)-val jövök újra vissza. Csak tudjátok mi a fura az egészben? Az hogy pénteken 37.2, szombaton 37.0 vasárnap 36.9 volt, ma pedig megint 37.0 volt a hõmérsékletem. Én ezt nem értem.

Puszi mindenkinek:
Ujka
ujka
 


Sziasztok Lanyok!

Ez a tavasz mar csak ilyen! Ugy olvasom sok mindenkinek hozott mar boldogsagot. Velem is ez törtent, 2 evi probalkozas utan, nekem is pocaklakom van. Mar 5 hetesek vagyunk. es nagyon-nagon boldogok. En mar 4 hetesen voltam ultrahangon - tehat 2 hete akkor mar nem jott meg - es latszott is, igaz nagyon pirinyo volt. Ugy latszik ennel is mindenki mas. Tovabbi sok sikert kivanok mindenkinek, es csak kitartas!
krisz
Névtelen
 


Sziasztok! Én a málnalevélteát kétnaponta iszom, gyakrabban nem merem, azt is csak a 20. napig, nehogy valami bajt okozzon(vetélés), amúgy akciózunk kétnaponta.A hőm, amióta a nyelvem alatt mérem, mindig többet mutat, mint "rendesen"a szájban! Ti hol mértek?
Üdv : Netti
Netti
 


Hello Lányok!
Én még új vagyok, de egybol nem jóval indítok. Bocsi érte. Nincs kinek elmondani.
Most az 54. napon tartok. 3 tesztet csináltam: 28., 35., 43. napokon, de negatívak lettek. Pénteken elmentem dokibácsihoz. O is megállapította, hogy semmi sincs(vizelet vizsg). Nincsenek görcseim,fájdalmaim, enyhe fehéres folyásom van(jelentéktelen) és ennyi. De akkor miért nem akar megjönni? Vagy akkor miért nem vagyok terhes?
Teljesen értetlenül állok a dolog elott és el vagyok kenodve:-(((
Én még szedem az Elevitet, de eldöntöttem, hogy abbahagyom. Olyan kerekebb lettem tole.
Én a nyelvem alatt mérem és ugyanannyi, mint rendesen.
Szomorú vagyok.

Betti
Betti
 


Szia Betti!
Jól értem, hogy az orvosod csak vizeletbol állapitotta meg a tényt? Ultrahang nem volt? Amikor nekem cystám volt akkor nekem is késett 1 hetet, nem fájt semmim, nem volt semilyen folyásom...Aztán egy hüvelyi UH-val megállapitotta a doki a cystát. Szerencsére a köv. mensivel kijött. Szerintem egy UH megnyugtatna, hogy nincs semmi baj, csak valami külsotényezo hatására késik a dolog. Egyébként most én is ilyen kétségek közt vergodöm, teljesen átérzem a szomorúságodat!
Üdv, Szonja
Szonja
 


Betti!

Udvozollek a klubban,az orvosod nem mondott semmit,nem adott semmit amitol megjonne a mensid?Mi az,hogy semmi nincs, valami van ha nem jon meg!Talan egy masik orvossal is megkene nezetned magad!Barmit szedsz kerekebb leszel tole en mar 3 kilot hiztam a Closti-tol.A homet nyelv alatt merem de ott sem tul magas max 36.7,a homerozest mar rendesen utalom.Ha surun benezel ide hidd el jobb lesz mindenkinek segit a babanetezes,ez egy super topic,gyere mindennap!!!

puszi Kriszti
kriszti
 


Netti!

En nyelv alatt merem de nem igazan ugy mukodik ahogy kene,a teat jovo hettol tervezem inni,egyre tobbszor hallom,hogy a ketnaponkenti akcio eleg suru inkabb a harmat javasoljak.

Niki!ha szerencsed van eleg egyszer csinalni 2 het mulva varjuk a fejlemenyeket addig marad az edes almodozas.

Lanyok!Tegnap voltam a pici keresztlanyomnal, 2 honapos nagyon cuki:-)))),megint elkeseredtem mar erzem,hogy meg fog jonni!:-(((((

Pussszzz Kriszti
kriszti
 


Hello Lányok!
Szonja és Kriszti!
Még mielott hazamegyek gondoltam újra visszanézek ide!
Nagyon köszi nektek egy kicsit jobban érzem magam!
Nem csinált UH-t az a kis drága. Szabályosan lerázott magáról. Elmegyek inkább másokhoz, aki emberszámba vesz.
Azért is fura, mert volt ugrásom a 17. napon a homnél és tartotta magát 14 napig. Aztán puff, megint a padlót verte és veri most is.
Jó, hogy nemrég megtaláltalak titeket!
Letanyázom itt!

A kétcsíkosoknak pedig gratulálok!(Irigykedek)

Sziasztok: Betti
Betti
 


Kriszti!

Köszi a biztatást, igyekszem összehozni a Manót. Neked meg nem biztos, hogy meg fog jönni, elég akkor elkeseredned, ha tényleg így lesz. De akkor is csak egy percig, aztán rádmosolyog a tavasz, és jobb kedved lesz megint.

Netti!
A nyelv alatt nekem sem jött össze, Krisztinek sem, ezért én honaljban méregetem mostanság. Van aki hüvelyben, de szerintem ez elég macera. Én nem merném.

Betti!

Tanyázz le, egyenlöre mi is csak irigykedünk, de lesz még nekünk jobb is!

Pusz!

Niki
Niki
 


Homérozéshez: nekem a dokim külön felhivta a figyelmemet, hogy szájban, nyelv alatt mérjem a homet.
Sziasztok: Szonja
Szonja
 


Sziasztok, lányok!
Hát, én már megint az intimbetét-gyárosok kasszáját gyarapítom...Kép
Ma még magas volt ugyan a hőm, de már tegnap este és ma délután is vérezgettem. Kísérteties a hasonlóság a múlt hónapra visszagondolva...szabályos ovuláció (nyák, hőmérséklet leesik, majd szépen felmegy), aztán 9-10 nap magas a hő, majd pecsétes vérezgezések, s végül megjön. Ez tutira sárgatest-elégtelenség! Szerdán megyek az orvoshoz, nem tudom, mit kapok. Azt olvastam, hogy ez a fajta rendellenesség viszonylag könnyebben kezelhető.

Kedves Anna!
Neked hányadik napon kellett szedned a hormongyógyszereket? Kellett-e vérvizsgálatra menned, milyen időközönként? Volt-e valamilyen mellékhatása ezeknek a gyógyszereknek?
Köszi szépen a válaszokat, bagyon szorítok Érted!

Kedves Többiek!
A kétcsíkos kismamáknak óriási gratula!
Lara!
Neked is sok puszit küldök, remélem, én is terhes leszek újra, mielőtt még megszületik a pici Lara!
Legyetek jók: Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok!

Moni! Én nem szedtem gyógyszert még a terhesség óta! Még szoptatok így eddig nem volt aktuális!
Még csak elmélet a baba projekt! Még pár hónapot tervezek várni, addig el akarok menni kivizsgálásra ilyesmi!

A hőmérőzéssel kapcsolatban és az első terhességem előtt csináltam kitartóan, én a nyelv alatt mértem!

A terhességi teszten nekem is halvány volt nagyon a második csik! Felhivtam a gyártot, rajta volt a telefonszám a dobozon és megkérdeztem! Azt mondták, ha valami látszik, akkor terhességet mutat! Csak még alacsony a hormonszint!

Eégebbi hozzászólásokban olvastam valami PG53-ról!! Mi ez?

Sziasztok
Kitartást mindenkinek!!

Erika
Erika7
 


Kriszti! Miből érzed, hogy meg fog jönni?A hőmérőzésbe én is kezdek belefáradni, a férjem azt mindta hajítsam el.Most tartok a 14. napon, de semmi nyák, igaz, én a múlt hónapban se nagyon éreztem( akkor legalább a hőm olyan szupi volt!)Amúgy úgy érzem, hogy a januárban sikerült a megtermékenyítés, csak nem tudott beágyazodni, ézert jött meg. Állítólag minden második megtermékenyült pete leválik.( vagy ezt is itt olvastam?)Ez a topic már jobb, mint a szakirodalom!
Betti!
Nekem a nyáron májustól nem jött meg, azt hittem terhesség, de a tesztek negatívok voltak. Júliusban mentem el dokihoz, és UH-val látszott, hogy mindkét petefészekben apró ciszták vannak.Írt fel Norculutot, amitől tényleg megjött, de olyan erős volt, hogy a hangom teljesen elment tőle vagy 3 hétre. Csak sipítani tudtam.Azt mondta a doki, hogy minden harmadik nőnek van, csak sokan észre sem veszik, mert magától elmúlik! Szóval fel a fejjel, és mindenképp járj a végére!
Mindenkinek sok sikert! Üdv: Netti
Ui: Nincs valaki JNKSZ megyei? Egy jó doki kellene nekem is, de Debrecen is jó még!Sziasztok!
Netti
 


Sziasztok!
Vasárnap reggel csináltam meg a tesztet, de egy kb. ugyanolyan halvány csík lett csak, mint a múltkori. Nem tudom, miért lehet. Reggel csináltam, de csak 6 órát bírtam ki pisilés nélkül. Mit gondoltok, ez kevés lehet?
Lara!17-én írtam Neked a Szülésrol/Hol és kinél szüljek?-ben, azóta annyi változott, hogy szerda-péntek megyek valamikor.Attól is függ, mikor tudok ellógni a munkahelyemrol, mert még nem akarok szólni. Te mikor mész?
Minden bizonytalankodónak:
Az a legfontosabb, hogy ne idegeskedjetek, mert a stressz árthat a picinek, ha mégis megvan.
Adri, veled mi újság?
Középidosöknek szorítok!
Mónika
Mónika
 


Sziasztok!
A hõmet én is a nyelven alatt mértem, de mára már elraktam a hõmérõt, mert egyébként is nehezen kelek reggel és rendszeresen visszaaludtam, hõmérõvel a számban. Amíg mértem addig úgy alakult, ahogy a nagykönyvben meg van írva, és mivel nyákom is volt, eddig nem mentem orvoshoz sem és még azt hiszem adok magunknak egy pár hónapot (ez lesz a 8. hónap).
Most nagy hévvel kezdtünk neki a házkeresésnek, remélem ez egy kicsit lefoglal mindkettõnket.
Hétfön idult a Házipatika fogyókúra programja, amire jelentkeztem, hátha lemegy az a pár kiló, amit a télen felszedtem (ha nem jön közbe valaki)! Szóval próbálom magam lefoglalni, hátha így könnyebben telnek a várakozás hetei és most már legalább a mérleget és a centit használom rendszeresen, nem a terhességi teszteket! Próbálom magammal elhitetni, hogy nem terhes akarok lenni, hanem le akarok fogyni, így legalább mindenképpen sikerélményem lesz, vagy kismama leszek, vagy szép sovány a nyárra.
Azért mától két naponta akciózunk, különös tekintettel a hétvégére és az Elevitet is szedem. Sajnos Eger ugrott, mert komplikációk vannak az üzlettársunkkal, és elõbb azt kell lerendezni. Talán legközelebb!
Mindenkinek szorítok!
Orsi
Orsi
 


Sziasztok lányok!

Azt hittem, azzal, hogy vasárnap megjött, már nem lehet rosszabb. Hát lehet. Ma reggel vettem észre, hogy bár ma kellene bevennem a closty-t, egy darab sincs otthon, ami azért is nagyon fura, mert ezekre a dolgokra mindíg nagyon figyelek. Bár a múltkor, mikor dokinál voltam, a doki mondott valami olyasmit, hogy próbáljuk meg a gyogyi nélkül, de ez eddig sem jött be. Szóval ver valamiért a sors, és nem tudom, hogy miért. Elegem van abból, hogy nekem mindenért 20-szor többet kell dolgoznom, hogy meglegyen, mások meg alig mozdítják a kisujjukat, mégis az ölükbe pottyan a szerencse. És most nem csak a babucira gondolok, hanem alapvetõen mindenre. Ennek ellenére nem szoktam panaszkodni, de most kibuktam. Kész azt hiszem feladom. Nem hiszem, hogy most ebben a hónapban lesz szíves a szervezetem rendesen dolgozni, mikor eddig nem ment. A dokihoz bejelentkezem, de nem hiszem, hogy sok értelme volna. Legfeljebb annyi, hogy megtudom, hogy mit alakít majd a testem.
Na jó, nem nyafogok itt továb. de mondjátok meg, miért ver enegm így a sors? :-(

Ujka
ujka
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: