Új privát üzeneted érkezett!

Norka, Rambóka érdekes amit a stresszről meg a babásodásról írtok, hogy pont akkor jött össze mikor fáradtság, kialvatlanság meg stressz volt az életetekben. Én még az elején járok a kivizsgálásoknak,nem tudom pontosan mi van nálam, de nagyon ki vagyok borulva, Rambóka már vigasztalt az indexen.

Viszont mindenhonnan azt hallom, ha stresszelek, fáradt vagyok nem fog összejönni. Most gondolkodom ez miatt, hogy halasztom az utolsó félévemet a suliban,mert nagyon stresszes, meg fárasztó munka és család mellett, de most elbizonytalanítottatok.

Okr-t azért értem meg, mert ha az első gyerek simán összejön, nem érted, most, hogy a másodikat akarod, mi a franc történt a szervezeteddel, hiszen nálad minden rendben volt, és sokkal nehezebben fogadod el, hogy bajod van, legalábbis nálam ez a helyzet, de én is nagyon türelmetlen vagyok, pedig nincs rá okom. Elegem is van magamból ez miatt, hogy ennyit szorongok.

Kép

Kép
rejo
 
 


Tudtok valami számot mondani a PCO-sok teherbeesési statisztikájáról? Hogy hány százaléknak jön össze végül valahogy a gyerek?

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka Kép!

Tegnap volt egy kérdésem a metformin-terhesség kérdésről. Tudsz nekem válaszolni rá?

Lányok!

Többen kérdeztetek a Premensről, hogy érdemes-e szedni. röviden leírom, hogy mi ez, és miben segíthet...
A Premens tabletta a barátcserje termésének kivonatát tartalmazza - ez egy mediterrán vidéken élő növény, melynek termését évszázadok óta alkalmazzák női menstruációs zavarokra, és ebből eredő meddőség problémákra. A mai kutatások és laboratóriumi kisérletek szerint valóban hat a női hormonális rendszerre - bár a növény semmiféle hormont nem tartalmaz - de azt nem tudják, hogy pontosan a növény mely hatóanyaga, és pontosan hogyan fejti ki hatását, azt feltételezik, hogy az agyalapi mirigy működése szintjén szabályozza a hormontermelést. Az ellenőrzött kisérletek viszont egyértelműen alátámasztják, hogy pozitív hatása van a növénynek - kifejezetten kedvező eredményeket mutat a magas prolaktinszinttel és progeszteron problémákkal járó menstruációs problámák esetén...
És ami még fontos, kedvezőtlen mellékhatását a növénynek nem ismerik.
A PCO egy tipikus hormonális probláma okozta menstruációs (és peteérési) zavar, a barátcserjét kifejezetten javasolják a kezelésére.
Ajánlott szedése - naponta egyszer, minden nap ugyanabban az időben, legoptimálisabb reggel, éhgyomorra szedni. Észrevehető javulásra 30-60 nap folyamatos szedés után számíthatunk.

Magyarországon nem nagyon ismerik ezt a gyógynövényt, bár elvétve már találkoztam olyan orvossal, aki ajánlotta PCO-ra. Nyugaton azonban nagyon elterjedt az alkalmazása, és ezért sokkal könnyebben hozzáférhető a készítmény. (Interneten akár rendelni is lehet, és nagyon sok információt összegyűjteni róla "Vitex", vagy "Vitex Agnus Castus" néven.) Itthon a legmagasabb barátcserje tartlamú készítmény a PreMens tabletta - amit a gyártó a premenstruációs szindróma kezelésére ajánl (ami szintén egy hormonális probléma).

Terhesség alatt ellenjavallt szedése - nem azért, mert méreg lenne a babának, csak mivel a hormonokat befolyásolja, terhesség alatt erre nincs szükség. Hormonális kezelés alatt szintén ellenjavallt, mivel megváltoztatja (elsősorban felerősítve) annak hatását. De ezt érdemes a kezelőorvossal megbeszélni... (A closty nem hormon, amellett nyugodtan szedhető, csak komolyabb beavatkozás, pl. lombik kezelés mellett kell megfontolni alkalmazását.)

Nekem nagyon kedvező tapasztalatom van vele kapcsolatban, amióta szedtem, volt szabályos ciklusom, pé-vel, és a pattanásaim lényegesen javultak tőle.

Ha még van kérdésetek, szívesen válaszolok.

puszi KépKépKép,

Almodo
(9+0)

Kép
almodo
 
 

 
 

Egész nap kutakodtam a neten.Ezt a cikket,lehet,hogy már olvastátok,de berakom annak,aki még nem látta:
http://www.informed.hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/ob_gyn/polycystic_ovari um/?article_hid=55965

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Rejo!

Még mindig nem állt össze a kép veled kapcsolatban.
Van már kisbabátok?
Mikor született?
Mióta probálkoztok?
Milyen vizsgálatokon vagy túl? Mik az eredmények?
Kapsz e gyógyszert?
Mit?
Mióta ? Mennyit?
Kb ezek a kérdésemiKép Ha nem gond!

Szóval a PCOsok teherbeesési %kaiKép talán jobb is nem tudni.
Rám tavaly szeptemberben mondták ki, hogy PCOs vagyok (tabletta elhagyása után 3 hónappal), de közös megegyezés alapján csak decemberben kezdődött a kezelés. Clostyval. Addig nem is nagyon foglalkoztam az egésszel. Akkor elővettem nőgyógyászati könyveket, endo könyvet, interneten olvastam ezt azt. Egészen a lombikos sikerek %os arányáig. És teljesen elborzadtam. Ezért bőgtem egész Karácsonyban, (mert a closty kezelés eredménytelen volt). Szóval a %-os arányok sehol sem 100%!!!. Ez a gond.
Kb ezeket olvastam, már nem emlékszem maximális pontossággal mindenre, de nem is foglalkozom többet vele.
Szóval. A PCOsok többsége (én 5-ból 4et tudok, Norka azt mondta, hogy ez nem igaz, mert 50% Closty rezisztens), de a legújabb eredmények szerint a Metformin terápia mellett (ez elsősorban az inzulin rezisztenciás PCOsoknál hat) ez az arány 80% és e fölé emelkedik.
aztán ha ez sem jön be, jönnek a zsurik. Itt már biztosan olvastad, hogy mi a vélemény a hormon injekciókról. Az irodalmi adatok 80% fölötti ovulációról számolnak be, de a terhesség arány kevesebb, mert a PCOsoknál nagyobb a vetélés kockázata. De ez utóbbi a metformin mellett már nem igaz.
Aztán a lombikos eredmények sem a legjobbak. Amit hallottam a TVben az összességében szólt az elős lombik kezelésekről. És kb 35% ot mondtak, de Norka még ennél is kisebb %os arányról tud. Õ foglalkozott ezzel.
Szóval az ember azt hinné, hogy a PCOsoknak könnyű, de a lombik programon átesett lányok elég nagy kudarcról számolnak be. És egyre inkább úgy tünik, hogy a Metformin a LEGJOBB!!!.
Kb. ennyi.
Tanács, saját tapasztalatból: Nem szabad ezekkel az arányokkal foglalkozni. Vizsgáltasd ki magad. Menj utánna a vércukor szintnek és az inzulin szintnek, cukorterheléses vizsgálatban és írasd ki a Metformnit. Már több helyről is hallottam és olvastam, hogy elvileg a nem inzulin rezisztenciásoknál is hat.

Kb. ennyi.
sziaKép
Vendég
 


Az előbb kihagytam a PÉ szócskátKép Szóval a Metformin mellett a PÉ arány nő meg 80%ra vagy e főlé!!!
Vendég
 


Még annyit, hogy az ivarérett nők 5%a PCOs, de olvastam már 15-20 % ról is!!!. De ha az 5 %ot vsszük: ha voltunk ilyen szerencsések, hogy ebbe a nagyon "kis"%ba beleestünk, leszünk olyan szerencsések is, hogy a 80%ba IS beleesünkKép
Vendég
 


Rejo
Akkor ezek szerint már van gyermeked!Gratulálok hozzá!(remélem nem értettem félre)
Pontosan azért vagyok türelmetlen,mert hogy zavarodhatott össze minden rövid idő alatt?!Azt hittem egyszerű lesz,de korántsem így történt!
Írj egy kicsit bővebben magadról!Szeretnénk megismerni a történetedet!

Almodo
olavstalak a másik a fórumon,hogy Premenstől talán a Mastodynon jobb,mert alkoholos oldat!Erről írnál pár szót?
Én egyébként Agnucastont szedek még a bromo mellé.Reggel 1-t.

Kavicska
A closty most már a Metformin mellett biztosan hatna!
Holnap megyek UH-ra.Nem sok reménnyel,de annál idegesebben!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta!

Úgy vagyok vele, hogy január 25 től szedem a a Metformint. HAT!! Mert pattanás egy szál sem, vagy csak 1 kettő nagyon elvétve, és közel sem olyan rondák, mint amik a szedés előtt volta. A hátam is tele volt. Most ott egy darab sincs. A szőrzetemen meg nem érzem, de biztos az is változni fog.
Én három hónapig fogom folyamatosan szedni, addig hormon vizsgálatokkal követjük a PÉt, ha lesz. Aztán a 3 hó után a következő lépést meglátjuk. De már 19 napja szedemKép Nagyon gyorsan telik az időKép
Ma a 33 cn, de semmi haviKép Enyhén fájnak a melleim, de nagyon enyhén. De valószinüleg azért, mert túl sokat aludtam és feküdtem hason. Bár már nem is tudom, hogy milyen egy premenstr. tünetegyüttes, mert amióta elhagytam a fogigátlót, két egyforma havim nem voltKépKépKép
Mint már írtam a 31. napon teszteltem egy negativat.Kép
Vendég
 


Hello csajok!

A gyógyszertárban nekem az Agnucaston nevű készítményt adták, amikor a barátcserje után érdeklődtem. Egyelőre még nem szedem, mert először a metforminhoz akartam hozzászoktatni a szervezetemet.
Az viszont elgondolkodtatott, hogy terhesség alatt nem szedhető. Mi van akkor ha a szedés közben esek teherbe? Ez esetben okozhat valami kárt a babának??
Valaki leírná nekem a papírjáról, hogy mit tartalmaz a Premens? Össze szeretném hasonlítani az Agnucaston-nal. Köszi!
A metformin és a barátcserje gondolom nem rontják egymás hatását, ugye??
Ezeken felül igyak még kecskeruta teát is??

Kép

Képurl]
espero
 
 


Köszi hogy érdeklődtök. Igen van már egy kisfiam. Ripsz-ropsz összejött, igazából becsúszott mikor ötödikes voltam. Már nagyon akartunk gyereket, gondoltuk abbahagyom a fogigátlót, majd védekezünk máshogy, meg úgyis idő kell míg összejön...hát nem kellett. Lehet hogy már akkor is PCO-s voltam, csak a fogigátló(Diane 35) hirtelen abbahagyása hatott.

Utána nem akartam újra fogigátlót szedni, de csúnya pattanások miatt bőrgyógyászhoz el, az nógyógyászati uh-ra küldött, ahol szőlőfürtszerű mindkét petefészek, olyan sok kis ciszta volt bennük, úgyhogy nődoki azt mondta, muszáj újra fogigátlót szedni erre, ha most még nem akarunk kistesót. A két év alatt míg újra szedtem a Dianét teljesen felszívódtak a ciszták.

De szörnyű volt az a két év, úgy élni, hogy tudom, hogy van valami bajom, nehéz lesz teherbe esni, de nem tudtam tenni ellene semmit, mert még nem lehetett a babyproject II-őt beindítani.(Ráadásul bunkó pécsi doki azt mondta, így ne is álmodjak még egy gyerekről, nem fog összejönni. Hogy lehet ilyet mondani???)

Szóval ki fogsz nevetni Kavics, de még csak 4 hónapja hagytam abba a fogigátlót, egy UH-n és egy vérvételen voltam még csak, de most az a két év elfojtott szorongás jön ki rajtam, hogy mi van, ha nem lehet több gyerekem. És végig reménykedtem a két év alatt, hogy á majd elmúlik ez a betegség (akkor még nem sokat tudtam róla), de már ez alatt a 4 hónap alatt baloldali petefészekben 10 mm, jobboldaliba több apró ciszta fejlődött.

Holnap megyek vissza dokihoz a leletekkel, kiváncsi vagyok mit fog adni. Mindenesetre nézett inzulint, ez már jó jel, de nem terhelésest.

Kép

Kép
rejo
 
 


Espero!

Premens hatóanyaga 20 mg. extractum Agni casti fructus,

segédanyagok: kolloid -szilicium-oxid, cellulóz, laktóz, magnézium-sztearát, makrogol 400, makrogol 20000, propilén-glikol.

Bevonat: makrogol, titán-dioxid, hipromellóz.(Itt a számokat lehagytam)

Szerintem metformin mellett fölösleges a kecskeruta, mert az is az inzulinodra hat, de kérdezd meg a dokikat itt a topicon. Szerintem nem okoz kárt a babának, és nem rontja a metformin hatását, de javítsatok ki ha nem így van.

Kép

Kép
rejo
 
 


Ja és Aranykavics!

Amiben reménykedem, hogy ennek az első vérvizsgálatnak az eredménye, 2.90 az FSH és 2.90 az LH, tehát 1:1 arány, ami ugye PCO-soknál nem így van, de Rambóka szerint ez még nem mérvadó. a 19. napon vették ezt a vért. Valahol úgy olvastam, az LH PCO-soknál mindig folyamatosan magas, szerintem ez a 2.90 nem magas, szóval reménykedem. Inzulinom ezen az egyszeri sima vérvételen rendben.

De biztos hogy nincs Pé-m, hőmérő szerint se, LH-teszt szerint se, meg barnázok is. Szóval nem tudom mi van.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Akkor fogsz többet megtudni a pé-d elmaradásának hátteréről, ha 3.napi alaphormont néznek (az összes többi lósz.r), és terheléses vércukrot meg legalább 2 pontos inzulint. Addig ki sem lehet jelenteni ezt, hogy PCOS. Olyan skatulya ez, amit a dokik szeretnek mindenre ráhúzni, holott a pé elmaradását több minden is okozhatja.

Nyugi, lesz gyereked, mint már az előzmények is mutatják. Amikor egy lombik kezelésre jelentkezik egy nő, akkor is ezt szokták mondani: asszonyom, ha maga volt már egyszer terhes, akkor jó eséllyel lesz újra. És azért ne feledjük, azért ők sokkal nehezebb esetek szoktak lenni.

Lányok! Jómagam nem ismerek olyan PCO-st, aki már legalább 2-3 éve próbálkozott volna, és ne lett volna terhes. És azért elég sokat ismerek a Net jóvoltából. Igaz, ebben az is közrejátszik, hogy azért ezek az új módszerek erősen terjednek és már igyekszünk az alapbetegség kiküszöbölésére törekedni!

Norka (22+2)
s_norka
 
 


Szasztok!

Beindultam a doki kereséssel de eddig nincs semmi biztató. Ha a pesti kaáliba szeretnénk menni(leletekkel) kit ajánlotok,itt regisztrációs díjat fizetni kell megint, azt lehet említeni,hogy debiből jövök és miért vagy ne inkább?! (metformin szedése alatt sokszor kell dokihoz menni,az utazás miatt??)
Vendég
 


7kincs!

Ha pesti Kaáli, akkor az macera, a kivizsgálások miatt! Ezt mindenképp még helyben csináltasd meg, és majd az összes lelettel menj legfeljebb oda, ha a dokid továbbra is az eredeti utat szajkózza ( ÉS a spermaképetek is van elég jó ahhoz, hogy ne kelljen se inszem, se lombik)! Nyugodtan meg lehet mondani a váltás okát, ez egyáltalán nem szokatlan.
Igen, konzultációs díj intézményenként van. Én a magam részéről Kovács Pétert (Almodo dokija) és esetleg Krizsa Ferencet (enyém volt, de ő már lombikorientáltabb és sokan vannak nála) tudnám ajánlani, mint metforminos jófejeket. Kép Ha metforminozol, akkor végülis elég 2 havonta menni, felíratni az újabb adagot, de akkor azokat érdemes ciklusközepékre időzíteni, hogy UH-val is tudjanak kukucskálni, pláne, ha Clostyt is adnak.
s_norka
 
 


Köszönöm norka!

Én is úgy gondoltam,hogy ha ez a doki nem vált a kaáliban, akkor viszont pest.! Csak mostanában nincs más gondolatm :kihez, merre és mi lesz!? Türelmes lennék csak látnám a megoldást!
Vendég
 


Norka!

Ezek szuper hírek! Végre először jó lett a kedvem a hétvégén. Te is tanár vagy? Mintha egyszer azt írtad volna osztályt kaptál.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!Kép

Kiskincs megértem az aggódásod. A Kaális dokikhoz nem tudok hozzászólni, de ha ilyen ütemben keresgélsz, akkor biztosan összejön egy tökéletes doki!

Rejo: ugyanazt tudom mondani mint Norka. Minden a 3. napi kell legyen. Kivétel a vércukor és az inzulin, de azt mindenképpen az éhgyomrit (nem eszel nem iszol semmit előtte) aztán a terhelés és 30, 60, 90, 120 perc múlva újból megismételni. Ja és ez idő alatt nem szabad fizikai munkát csinálni. !!!!

Norka: amit a PCO s nők teherbeesési valószínűségéről írtál fölöttébb lélekmelegítőKép Nagyon örülök!!!KépKépKép

Mony: Légyszi te is írj magadról, kb ugyanazok a kérdések.
Mióta tudod, hogy PCOd van?
Mivel kezeltek eddig?
Milyen eredménnyel?
Miért mondták azt hogy nem lehet?!?! gyereked?
Szóval írj magadról, mi a te történeted, hátha tudunk segíteni.Kép

Andi, Gabika!!! Merre vagytok?
Vendég
 


Sziasztok,
Már nagyon régóta kukkolom Kép a bnetet, igaz nem ezt a topikot, ide csak kb. 2 hete tévedtem. Nem nagyon vagyok egy nyilvánosságot felvállaló vki, de most összeszedtem minden bátorságom és leírom nektek a problémámat, remélem tudtok segíteni.
Asszem kicsit hosszú leszek, bocs előre is, hogy így egyből rátok török. De ha már lúd... Kép
Szóval kb másfél éve kezdtünk babagyártásba, túl 4-5 sikertelen inszemináción a SOTE II-n, ahol tüszőrepesztőt, sose kaptam, úgy döntöttünk szakemberhez fordulunk,. Így jutottunk el a budapesti Káliba, ahol a 3. napi vérvételnél FSH 9,05 LH 10 volt. Egyből UH, ami megnagyobbodott cisztás petefészket mutatott, egy-egy domináns tüszővel. Majd terheléses cukor vizsgálat, mivel itt már kitanultam, hogy nem elég a vércukorszint, kértem inzulint is. Bár inzulin helyett C-peptid-et néztek. C-peptidnek persze utánanéztem és azért ennek is köze van az inzulin kiválasztáshoz, nekem úgy túnik, mintha kicsit sok inzulin választanék ki... Az eredményeim a következők:

Vércukor:
Éhgyomri: 4,6
30p 7,3 +
60p 4,5
90p 5,7
120p 2,8 -

Se fruktózamin: 414 (214 és 285 között jó)

C-peptid
Éhgyomri: 1,36 ng/ml
30p 8,37 +
60p 7,24 +
90p 9,33 +
120p 3,89
(+ az jelenti, hogy referenciaértéken felüli, a - meg, hogy aluli)

Semmi, de semmi tipikus külső PCOS tünetem nincsen: rendszeresen 30 napra menstruálok, átlag 7 napig tart, 176cm-hez 53 kilo vagyok, nem különösebben szőrős, és pattanásaim sincsenek.
Holnap kell felhívnom a Kálit, a hogyan továbbról, 2 recept van a tarsolyomban 1 fogigátló a lombikhoz és 1 ADIMET.
Mivel már többen írtátok, hogy a Káliban sokakat elvisznek a lombikig feleslegesen, szeretném megtudni nektek mi a véleményetek ilyen esetben is hatásos lehet-e a metformin, vagy csak újabb hónapokat pocsékolnék el Kép
Köszi előre is a foglalkoztok egy kukkoló problémáival is
Orsi
orshe
 
 


Orsi!
sz.-tem jó helyen vagy a pesti kaáliban( lásd: Almondo és norka pozitív példája!!)Ez nem tiszta nekem:"1 fogigátló a lombikhoz és 1 adimet"?? ÉN az adimetet választanám,ki írta fel?

Aranykavics lehet az én figyelmetlenségem de csak a te korod nem tudom?titok?
Vendég
 


Kiskincs!!!Kép

25!!! MÉG!!!! De már nagyon közel a 26Kép
Vendég
 


Okr, Espero!

A mastodynon cseppeket csak orvos írhatja fel, receptre lehet kapni a gyógyszertárban. Igazából nem ismerem, mert amikor felírattam, épp akkor lettem babás, így nem váltottam ki.
Az Agnucastont recept nélkül lehet kapni, az van tablettaként és cseppekben is, de lényegesen alacsonyabb a barátcserje tartalma, mint a Premens-é. Fejből nem tudom, de úgy rémlik, hogy 1 tablettában 4mg, míg a Premens-ben 20mg. De annak idején én felvettem a Premens gyártójával a kapcsolatot, és elküldtek nekem egy összehasonlítást, majd előkeresem... Egyébként a külföldi cikkek szerint a PCO-ra ajánlott napi adagja magasabb, mint amennyit a Premens tartalmaz, elsősorban ezért konzultáltam a gyártóval, hogy szabad-e megduplázni a mennyiséget. (A válasz igen volt.) Amúgy nálam már a napi 1 szemmel is volt rendszeres mensi 8 hónapon keresztül, a napi 2 szem a cikluson semmit nem változtatott, csak a pattanásaim csökkentek látványosan szinte 0-ra (ami már a napi 1-től is jelentősen javult...)

Lányok!

Ne keseredjetek el, a PCO egy nagyon jól kezelhető meddőségi probléma. Ha valakinél kizárólag a PCO a probléma, az előbb-utóbb tuti babás lesz (ahogy Norka is írta, hogy akit ő ismer, mindenkinek sikerül). A statisztikák azért nem beszélnek, és nem is beszélhetnek 100%-ról, mert a PCO-sok között is vannak olyanok, akiknél más meddőségi ok is fennáll (akár az ismeretlen eredetű meddőség, ami szerintem a legrosszabb), ami miatt mégsem esik teherbe.
A lombik statisztikákkal pedig nekünk egyáltalán nem szabadna foglalkoznunk. Az én véleményem az, hogy önmagában PCO esetén semmi nem indokolja a lombikot!!! A PCO-nak a kiváltó okát kell megkeresni, és kezelni!!! (ami nagyon sok esetben az inzulinrezisztencia, és metformin) Norka azt hiszem a leghitelesebb ebben a témában, ő a saját bőrén tapasztalta, hogy mennyire értelmetlen és felesleges a lombik a mi esetünkben. De rajta kívül több lány is van a PCO-s fórumokon, aki már a sokadik sikertelen (vagy félsikeres, méhenkívüli) lombiknál tartott (és ugye akkor már 6 stimulált inszemes cikluson túl volt), amikor a metformin hatására csodák-csodája babás lett. Pedig ez nem csoda, csak végre a probléma gyökerét kezelték, nem pedig hormonokkal próbáltak felülkerekedni azon.

Én úgy érzem, hogy nagyon szerencsés vagyok, mert már sokan kitaposták előttem a hosszú próbálkozással az utat, és az ő tapasztalataik alapján én el tudtam indulni a helyes úton. És szerencsére sikerült megtalálnom azt a dokit a Kaáliban, aki ebben partner volt. Ilyen szempontból már ti is a szerencsések közé tartoztok, mert itt vannak azok a lányok, akik saját bőrükön voltak kénytelenek kipróbálni, hogy merre nem érdemes indulni a PCO kezelésében, és ezt próbálják mindenkinek a fejébe verni. Kép

Csak egy kis türelem kell, és higyjétek el, mindannyian babásak leszünk!!! KépKépKép Bíznotok kell, és nem feladni!!!

puszi, Almodo
Kép (9+0) Kép

Kép
almodo
 
 


Ó Almodo, olyan szép és bátorító dolgokat írtok!!
De mind amellett, hogy nem vagyok Még babás, én hiszem, hogy jó lesz. És türelmem is van.

Orsi:
A proinzulinból leválik a C peptid és lesz az inzulin. Azt már több helyen is hallottam, hogy ha inzulint nem is néznek, de C peptidet igen.
Ami a cukor terheléses eredményed illeti, hát a két órás cukor nagyon nagyon alacsony, már ez önmagában inzulin rezisztenciára utal.
Mellette a C protein szint (én nem tudom a pontos határértékeket, hogy mennyi kéne legyen az idő elteltével, de a labor jelzi ha magasabb valamelyik érték) viszont magas. ami azt jelenti, hogy az inzulin szinted is magasabb a kelleténél és eredményez neked egy jó kis hipoglikémiát.
Nem szoktál rosszul lenni kb két órával evés után???
Szóval én nem vagyok szakértő, de logikusan kikövetkeztetve, a te esetedben a Metformin jó választás lenne.
Orsi csináltak neked petevezető átjárhatósági vizsgálatot? És a párod himcsirasejtjeit nézték????
Vendég
 


Előszpr is köszi a gyors válaszokat.

7kincs,
1 fogigátló a lombikhoz és 1 ADIMET - azt akarta jelenteni, hogy ha rosszak a terheléses értékeim akkor adimetet szedek ha jók, akkor indulhatna a lombik. Ja és a Káliban írták fel mindkettőt.

Aranykavics,
Igen, petevezetőket nézték kb 1 éve, átjárhatók. Férjem srácai túl rendben vannak Kép ez alatt azt értem, hogy nagyon sokan vannak és így csak 1 napig életképesek. (kális doki szerint a számuk akadályozza őket a hoszzú életben)
Én állandóan rosszul vagyok, általában nagyon hasfájós vagyok, ritkán tudok nagyWCzni, és persze semmitől nem hízok, pedig szertenék!
C proteint nem találok a leleten csak Se C-reaktiv proteint de gondolom ez hasonló lehet, ez 4,8 mg/l lett a referencia pedig 0,00 - 7.27 között van szóval ez jó! Legalább ez Kép
orshe
 
 


Bocsika látom már először jól írtam, másodszor pedig rosszul!!!
Tehát C peptid!!!! Ez a fontos.!!!
A c reaktiv protein az gyulladásos elem, az jó neked. De ennek semmi köze az inzulinhoz. Bocsika elírtam.
Vendég
 


pedig már úgy örültem Kép
orshe
 
 


Almodo
A vény nem probléma!
Én is észrevettem,hogy nagyobb adag bromotol nincs egy pattim sem!

Orsi
Üdv!
Húúúú,tényleg nagyon alacsony a 2 órás cukrod!Nem szoktál rosszul lenni?

Kavicska
Jó,hogy éppen most jött elő ez a peptid dolog!Holnap megyek a laborba érdeklődni!Felkészült leszek legalább!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Almodo- Mókuska!

Nekem a dokim azt mondta h. a 12. hétig fokozatosan elhagyhatom.
Én meg azt mondom h. a Petrányi cikk ( amit feltettem a topicra korábban )alapján én inkább végigszedem.
Nagyon félek a vetéléstől és a terhességi diabetestől.
A cikkben leír egy pácienst, aki végigszedte a metformint és akinek sok korábbi terhességi problémáját kiküszöbölte.
Ha vki tudja a Petrányi Dr. emilcímét az megadhatná, mert meg szeretném tőle kérdezni h. mi a véleménye a dologról.
A dokim sajnos kénytelen követni a pécsi klinika által előírt protokolt, amit az a Zseni ad meg, aki PCO tudós létére nem akarta felírni a metformint, holott egy 2003-as cikkben épp ő ajánlotta a szakma figyelmébe!
Szóval még nem döntöttem.

Kavicska!

Miért csak 3 hónapig?
Valszeg egész életükben szednünk kellene h. megakadályozzuk a 2 típusú diabetes kialakulását!

Espero!

Én a dokim tanácsára szedtem a Premenst a Merckformin és a Bromo mellé.Amikor kiderült a baba azt mondta mostmár abbahagyhatom.Nem okoz fejl rendell.-et, de mivel már nincs rá szükség, és csak bezavarna a hormonokba feleslegessé vált.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

A 3 hónapot úgy értettem, hogy önmagában Closty nélkülKép Természetesen eszembe sincs abbahagyniKép

A Petrányi email címének én is nagyon örülnék.Kép

Krisztácska!!!

Ma sok sikert Neked, de ha esetleg nem úgy alakul... ne keseredj elKép OK?

Sziasztok. Mindenkinek egy új, izgalmakkal teli hetet kívánokKép
Vendég
 


Sziasztok, kérdésözön:

Csütörtök óta napi 1/2 Adimetet szedek - 0 mellékhatással. Szerintem ez kevés, eddig napi 1/2 - 1 liter kecskerutát ittam (annak sem volt mellékhatása)... szerintetek ilyenkor is be kell tartani, hogy csak hetente emelhetem az adagot? (a kecskerutafűhöz képest -amikor majdnem 0 pattanásom volt- előjött néhány - ezért is gondolom, hogy kevés a napi 1/2 Adimet).

A bibim: Nincs PÉ-m. Most a 22. napon vagyok, a Fert.Friend szerint volt, de az szerintem csak a számítógép elbambulása. (+ csak a terheléses prolaktin vizsgálat miatt emelkedett szerintem 3 napon át 2 tizeddel a hőm... ha jól sejtem... de fogalmam sincs). Szóval az előző hónapban nem sokkal azután, hogy elkezdtem inni a kecskerutát, lett PÉ-m. Most meg csak PÉ előtti tünetek, amik hamar el is múltak... PÉ nélkül.

Tudom, hogy türelmesnek kellene lennem, de úgy érzem, most visszaléptem egy lépést és nem tudom, felemelhetem-e önkényesen az Adimet adagomat a 2. szintre...

Ja igen. Ha napi 2 premenst szednék, az csak a pattanásokra hatna (azokra már nem kellKép vagy a PÉ-nek is segítene? (vagy még üljek egy hónapig a fenekemen és szedjem a napi 1 premenst?)

Folyamatosan páfrányos a mikroszkópom (most éppen csak részlegesen, de van, hogy teljesen)... ebből arra következtetek, hogy kínlódik a szervezetem, de valahogy nem tud átbillenni a holtponton... (tényleg ... PCO-nál milyennek kellene lennie az ösztrogén szintnek?)

Ma voltam 4. vérvételen a Sote-n... az eredményeket meg csak 3 hét múlva (minimum!!!) hajlandók megosztani velem.... (23-án kontroll a belgyógyászaton + ha nem mondom le, akkor Kaáli... bár ezt valszeg le fogom mondani... vagy legalábbis eltolni néhány hónappal)

Előre is köszi a válaszokat a kérdésözönömre...
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál a leleteimmel. Egyenlőre nem csinál további vérvételt és vizsgálatokat, mert ma reggel produkáltam egy pozitív terhességi tesztet. Nem hagyta, hogy örüljek neki (de legalább a délelöttöm jó volt), azt mondta, ez akármitől lehet, még nem biztos, látott ő már pozitív tesztet terhesség nélkül, két hét múlva kell menni UH-ra, ha akkor kimutatja az ultrahang akkor biztos.

Szerintetek is lehet ilyen? Mármint pozitív teszt, de nem terhesség. Úgy szeretnék örülni neki!!

A ciklus 32. napján vagyok (28 naposak szoktak lenni), és migrénem van, mint mensi előtt szokott.

Kép

Kép
rejo
 
 


Cs. Nicki!

Az Adimet adagját nyugodtan emelheted. Ezt csak azért szokták fokozatosan adni, hogy a mellekhatások ne alakuljanak ki. Espero teljes adaggal indított. És nincs mellékhatás.

A Premenshez nem tudok hozzá szólniKép

Vajon miért olyan sok idő a hormon eredmények elkészülése? Itt Kecskeméten 24 óra alatt megvan. Kivétel ha éppen nincs reagensük, mert akkor esetleg elhúzódik egy hétig. ...valószínüleg azért, mert rengeteg vizsgálatot kérnek Bpen...

A mikroszkópos páfrányozást nem ismerem. Olvastam itt a neten a PG52 ről???? Erről van szó??? Mit tudtok erről a csoda masináról? Érdemes beszerezni egy ilyet?

Sziasztok!

UI: Holnap én is elmegyek egy UHra. Már nem voltam 21 napjaKép HiányzikKépKépKép
Vendég
 


Te Rejoka!

Megsem nézett UHval?????
Vendég
 


Aranykavics:

Köszi, akkor este emelem az adagom (1 tablettára). Aztán ha néhány napon belül nincs gond, akkor ismét.

Hormoneredmények. Hát szerintem rossz meddőségi KP-ba mentem, azért lesznek meg ilyen sokáraKép (SOTE). Mondjuk most nem izgat, vagy 2-3 hónapig amúgy sem hagynám, hogy hozzám nyúljanak, az alatt csak a kötelező vizsgálatokat szeretném letudni (meg ami nekem fontos... pl. átjárhatóságit). Az már tény, hogy a férjem eredménye tökéletesKép Szóval most csak én vagyok a hunyó. 23-án meg amúgy is kontroll a belgyógyásznál.

PG53: előző hónapban működött - és csak akkor mutatott páfrányt, amikor tényleg PÉ-m volt. Ehhez képest most végig. Szóval én nem tudom eldönteni, hoyg jó-e. A működési elve jó, csak hát nem tud mit kezdeni azzal, ha az embernek valami miatt folyamatosan magasabb az ösztrogénszintje (ez lehet a PCO miatt??? tök fura...)
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!
Rejo
Azt hiszem cisztánál mutathat tévesen pozitívat a teszt.Ennek ellenére itt sztem nem téves eredményről van szó!De gratulálni,majd UH után fogok,babonából!Jó?

Kavicska
A PG nem valami megbízható műszer sztem.Én már nem is használom 1 hónapja.Minimikroszkóp,és a nyál,vagy méhnyakváladék száradását követően lehet kukkolni az erdményt.
Egyébként gyógyszertárban lehet venni,2000 Ft-ba kerül,és addig használhatod,amíg el nem törik.

Na,megvolt az UH.A 6-7 db tüszőm 3 nap alatt 3mm-t nőtt.Domináns még mindig nincs.
Endometrium 7,5 mm.
Sztem ebből már nem lesz semmi!Azért nyugtassatok meg,nem fog nekem 14 petém megérni,ugye???Mert azért 7-s ikreket vhogy nem kívánok,bármennyire jó lenne babásodniKépKépKépKép
Rákérdeztem a Metforminra,és teljesen természetesen azt mondta a dokim,ha ebben a hónapban nem lesz eredmény,az a következő lépés.Ha nem kérdezem is az lett volna.
Napi 1-t kapok,azt nem tudom,mennyi mg-ból,de nem is lényeg!(egyenlőre)
Puszóka:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Kavics!

Nem nézett meg Uh-val.

Valami olyasmit motyogott hogy még korán van. (A rendelőben nincs, kórház meg gondolom így is leterhelt?!) De adott gyógyszert, sárgatesthormont, ha mégis az vagyok ne menjen el a baba, mert már ebben a hónapban is barnáztam a 28. nap körül. Azt hittem a szokásos mensi előtti barnázás, vártam is, hogy megjöjjönKép

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo
azt hiszem a 5.hét előtt nem nagyon lehet látni,még a petezsákot sem!Legalábbis nálam nem látták,pedig hüvelyi UH-val néztek.Biztosan a képfelbontása is számít a készüléknek,de a dokid sztem tisztában van a technikai lehetőségekkel,ezért vár még.
Szedjed a gyógyit,és türelem!
Konkrét időpontot nem mondott az UH-ra?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rejo,
És vérvételre se küldött el? Az azért biztosabb mint a terhességi tesztek - szerintem.

Velem annyi történt, hogy felhívtam a Kaálit beszámoltam a terheléses cukor eredményekről és doktoromnak elakadt a szava. Nem tudta mit tegyen. Mert szerinte a cukor alapján nem kell a metformin a C-peptid alapján meg igen. Mivel rábeszéltem az adimetre, azt mondta szedhetem, de nem biztos, hogy ez lesz a megoldás. Majd március 6-án találkozom vele legközelebb addigra kitalál vmit. Hát most kicsit tanácstalan vagyok, pedig biztam benne, hogy egyből rávágja az adimetet.
orshe
 
 


Orshe!

Melyik doki volt? Ha Krizsa, felhívom mint régi jó páciense, és elbeszélgetek már vele... Kép El kellene fogadnia, hogy önmagában a cukor nem meghatározó, bár a tiéd elég sokatmondó, hiszen a 60 perces az éhgyomri szintjén van, a 120 perces meg egyenesen hypoglikémia. És ezt csak alátámasztja a peptides leleted, ami mégiscsak az inzulintól függ. Hát én meg igenis úgy gondolom, rezisztens vagy, és az Adimet segíteni fog. Vicces lehet, hogy így felülbírálok egy Kaális dokit... Kép És kíváncsi is vagyok nagyon, mert van egy lány, aki hozzá jár, és a napokban fogja felhívni megszólalásig hasonló eredményekkel ( a cukoreredmény ott már tényleg szinte tökéletes, viszont az inzulinja marha magas). Vajon arra mit fog mondani?

Norka (22+3)

ui: már többen kérdeztétek Kép felsőfokú szakképzésben vagyok tanár, csak ott még középiskolás mintára osztályrendszer van, azért van osztályom. Vizsgáztatok ezért Kép És szigorlatozni is fogok, PhD-n... Kép
s_norka
 
 


Sziasztok!

Lányok teljesen ledöbbentem, az indexen egyik lány azt írta ,hogy a doki már tudta mi van vele- a fórumról-mikor a papirjaival ment vissza!!Figyelnek bennünket???? Egyebként volt egy lány akinek hét hónapos babája van,8hónap metform után esett teherbe 32.hétig szedte és a szopi után újra kezdi!!. nagyon feldobott!
Vendég
 


Norka,
Nagyon vártam már a te reakciódat is de most már biztos vagyok benne, hogy az adimet segíteni fog.
A doki nevét nem véletlenül nem írtam le, mert éreztem, hogy hasonló reakciókat fog kiváltani belőled. Hívd fel bátran egyre gondolunk. Kép
Még egy kérdésem lenne hozzád, amikor neked összejött a csemete, írtad, hogy volt tüszőrepesztő meg valami closty-hoz hasonló gyogyi. Ezt a Kaáliban kisérték figyelemmel? Mert én is szeretnék majd tavasszal egy irányított hónapot, de egyenlőre semmi esetre sem lombikot. Nem hagyom magam azért se! Kép

Azért jó húzósra sikerült neked ez a terhesség, de amúgy sem vagy egy olyan "ülök a fotelban és kötögetek" típus

Orsi
orshe
 
 


Kincs
1984 itt van KépKépKépKép A nagy testvér mindent lát!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr
Ez nagyon gáz !!!én elég sok konkrét dolgot írtam s talán túl szókimondóan.(írtam privit a múltkorira)
Vendég
 


Köszike,olvastam,csak épp nem működött rendesen az nlc.
Azt hiszem a nickes kérdésre ,hogy ott miért más,ez a válasz,amit írtál az előbb az indexről.
Ha nem is tuti,de próbálkozik az ember.Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Orshe,
Serophene-t kaptam, repesztőnek pedig Ovitrelle-t. Ennyi. Beszedtem 10 szemet, attól lett a 11.napra 24 mm-es tüszőm (UH), 14.napra ovuláltam, ahogy a nagykönyvben meg van írva. KépElőtte sohase reagáltam a klomifenre (mármint metforminozás előtt).

Tulajdonképpen kezdek kicsit elbizonytalanodni... tudom, hogy azért jók akarnak ezek a dokik... dehát Kr. a mi "brancsunkban" idáig ötöt lombikolt meg, összesen egy (!!!) terhesség sikerült, és összesen 10 kísérlet volt eddig, egy épp folyóban (az ő esetében a férjnek is gondja van). Szerintetek ez jó arány...?! Hát mit mondjak... szóval, láthatná, hogy a lombik nem feltétlenül tuti PCO-soknál, sokunknál volt gyenge petesejt-szerkezet. De akkor miért nem preferálja azonnal az Adimetet... na ezt nem értem. Van épp elég lombikos, dugig az intézet, lombikoljanak olyan párokat, akiknél tényleg a fiú kizáró tényező stb, nem hiszem, hogy a PCO-sok miatt kellene rettegni, hogy elfogy a piac!
Lehet, egyoldalúan látom, de akkor is ilyen hülye érzésem van... Kép

Rambóka, olvastalak odaát, még fáradhatatlanul hirdeted az igét, buksisimit küldök.. Kép De figyu, a persistáló tüsző baromságot tudtommal nem Ács találta ki, hanem Elek Csabácska! Tudod, tudós-önjelöltek azért sokan vannak! Kép

Net-kukkolás: a dokik tegyék csak. Lányok, ettől ne sz.jatok be. Visszajelzést kapnak, talán még okulnak is belőle! Megtudják, mi a közhangulat, a vélemény, egyre inkább tisztában vannak azzal, hogy mi is egyre okosabbak vagyunk és az információ terjed! Higgyétek el, hosszú távon ez senkinek nem válik kárára! Ez a Netes demokrácia!

Norka
s_norka
 
 


Norka
Nálam a ováriumban is demokrácia van!KépKépKépKépEz a férjem aranyköpése volt ma,hogy mondtam neki,nincs domináns tüsző,mind egyforma.
Bocsi az offért,de nagyon ki akart jönni!

Egyébként sztetek lesz még ebből a tüszőhadseregből ovuláció?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!
Köszi a kedves fogadtatást, de csak ritkán van időm netezni. Ha jól vettem ki a szavaitokból a kaáliba is fordulhatok a problémáimmal.
Tulajdonképpen nem tudom pontosan hogy PCOs vagyok-e. Már túl vagyunk 3 lombikon és a Dévaihoz jártunk. Õ mondogatta UH-on, hogy gyenge PCOm van.

Amiért abbahagytuk a lombikot-azon túl, hogy a férjemnek pocsék a spermaképe-az az, hogy voltunk genetikai vizsgálaton, ahol kiderült, hogy a férjemnek olyan kromoszómarendellenessége van, ami mellett további 50 %-kal csökkennek az esélyeink. A lombikok során is volt beágyazódás, de hamar elhaltak. Dévai próbált minket rábeszélni a donorosra, de ezt meg mi nem akartuk. Így jutottunk el az öribefogadáshoz.

Ma reggel azért én is csináltam egy tesztet. 52. napon vagyok és totál 2csíkos. De én is olvastam a leíráson, hogy ezt okozhatja ciszta is. Ti már találkoztatok ilyennel? Az előzőekben leírtak miatt el sem tudom képzelni, hogy babám lenne. Azért bejelentkeztem egy itteni nőgyogyihoz. Még a héten okosabb leszek. Majd jövök és megírom mit talált a doki.
mony
 
 


Lányok, én betojok. Itt ilyen dupla csíkozós nap van ma?? Kép
Lányok! A mai tesztek csak HCG-t mutatnak ki! Elavult nézet, hogy mást is kimutatnának! Régen még előfordult, hogy a HCG hormonhoz hasonló szerkezetű Lh-hormont (nem tudom pontosan melyiket) képesek voltak kimutatni, illetve naaaaagy ciszták is termelhetnek szir-szart, de a mai teszteket nem lehet becsapni! És HCG csak terhességben termelődik! Óvatosság maximum amiatt lehet, hogy biokémiai vagy nem jó helyen tapadt meg stb. de ha valaki már 40.napon túl van, érdemes benézni egy UH-ra!!

Okr! Nem merek mondani semmit. Ez ami nálad, tipikus PCO-s jelenség, sajna. Vagy szerencséd lesz, és kiválasztódik 2 max. 3 domináns, vagy sajnos megállnak a fejlődésben... Kép Azért drukkolok, de most még nem lehet mondani semmit. 7-8 tüsződ biztos nem lesz, ha nem kapsz folyamatos hormonpótlást, ez azért nem lombik.
s_norka
 
 


Norka!
A metformint szedted magában 1-2 hónapig és utánna segítettek rá?Bocs ha már leírtad de nem emlékszem
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: